HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2018-08-19
Per Person Resultatdatum: 2018-08-18
Ute för 2018
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Asgede, Habtom -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-14 800 m MS diskad  Final 2 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
   Björnqvist, Christoffer -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-02 Maraton MS 3:02.11  SB 178 » Stockholm marathon, Stockholm
   Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) MS ej start  » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
   Claesson, Patrick -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Tresteg MS ej start  » STHLM Trail Run, Norra Djurgården, Stockholm
2018-05-19 ½ maraton MS ej start  » Göteborgsvarvet, Göteborg
2018-06-14 10 km (gatulopp) MS ej start  » STHLM 10, Stockholm
»  Darkwah, Tony -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 4 x 100 m MS 41.13  1 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-26 4 x 100 m MS 40.50  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 100 m MS 40.54  2 Final
2018-05-30 100 m MS 10.64  -0.4 SB 2 A-final » Clean Air Games, Lambertseter, NOR
2018-06-06 100 m MS 10.44  +2.0 SB 2 Heat 10 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.54  +0.9 5 A-final
2018-06-10 100 m MS 10.65  +0.2 2 Heat 1 » Mitt Norden cup, Baldershovs IP, Sundsvall
2018-06-23 100 m MS 10.74  +2.5 6 Final » Motonet GP, Kourtane, FIN
2018-06-28 4 x 100 m MS 39.86  [1] 1 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-30 100 m MS 10.69  +0.1 4 Heat 2 » Brussel Grand Prix, Brüssel, BEL
2018-06-30 100 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-05 100 m MS 10.55  +1.9 4 Heat 4 » Boysen Memorial, Oslo, NOR
10.58  +0.9 5 A-final
2018-07-08 100 m MS 10.72  0.0 1 Heat 1 » Norsk vindsprint, Trondheims stadion, NOR
10.75  +0.6 2 Final
2018-07-28 100 m MS ej start  » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
2018-08-12 4 x 100 m MS brutit  [1] Heat 1 » EM 2018, Olympiastadion, Berlin, GER
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Dawlson, Emmanuel -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 100 m MS brutit  » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-06-01 100 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 200 m MS ej start 
2018-07-08 100 m MS 11.07  0.0 PB 4 Heat 1 » Norsk vindsprint, Trondheims stadion, NOR
11.47  +0.6 7 Final
2018-07-18 100 m MS 10.94  0.0 PB 1 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
11.00  -0.5 3 Final 1
2018-07-28 100 m MS 11.00  +0.8 3 Heat 3 [¤] » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
ej start  Final B
200 m MS 22.69  +0.8 PB 5 Final B [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Efremov, Kristian -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Gatustafett MS 8:15.15  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-15 400 m MS 50.47  SB 3 Heat 1 » Turebergs Snabba 6, Sollentunavallen, Sollentuns
2018-05-19 400 m häck (91,4 cm) MS 58.16  SB 4 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-06-09 400 m MS 49.74  SB » EM för små länder, Liechtenstein, LIC
2018-06-16 400 m MS 49.82  5 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-07-18 400 m MS 49.50  SB 1 Heat 2 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-07-29 400 m MS 49.48  SB 1 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-07 400 m MS 49.37  SB 3 A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-16 100 m MS 11.40  +1.2 SB 4 Final 1 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m MS 22.53  +0.5 SB 2 Final 1
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-20 Tresteg MS 15.02  0.0 SB 1 Final [¤] » Friidrottskväll på Stadion 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-07-01 Tresteg MS 15.17  +0.7 SB 1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-11 Tresteg MS 15.38  +2.9 1 Final » Torremolinos, ESP
13.47  +2.0
2018-07-15 Tresteg MS 15.19  +2.7 1 Final » Malaga, ESP
13.34  0.0
2018-07-18 Tresteg MS 15.54  +1.2 SB 1 Final » PRK3, Norrvalla IP, Skellefteå
2018-07-28 Tresteg MS 15.38  +2.2 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
15.08  +0.6
2018-08-14 Tresteg MS 15.48  0.0 1 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ewertzh, Jacob -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-26 4 x 100 m MS 53.63  3 Heat 1 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
41.89  4 Final
2018-06-01 100 m MS 10.89  +1.7 SB 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2018-06-06 100 m MS 11.07  +0.5 6 Heat 9 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.35  -1.1 4 C-final
200 m MS ej start 
2018-06-10 100 m MS 10.99  -0.3 4 Final » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-28 100 m MS 11.03  +2.6 3 Heat B » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-01 200 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-18 100 m MS 11.13  0.0 5 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m MS 22.02  0.0 SB 2 Heat 1
2018-07-25 100 m MS 11.24  +1.5 5 B-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
200 m MS 22.27  -0.3 4 C-final
2018-08-07 100 m MS 11.09  -0.4 3 A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Grimberg, Fredrik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng MS 14.55  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Hellbratt, Douglas -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 200 m MS 21.70  +1.5 SB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
4 x 100 m MS 41.13  1
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-26 4 x 100 m MS 40.50  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 100 m MS 40.54  2 Final
2018-06-03 200 m MS ej start  A-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m MS ej start  Heat 10 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
200 m MS ej start 
2018-06-10 100 m MS 10.77  -0.3 SB 2 Final » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-23 200 m MS 21.30  +2.1 2 B-final » Motonet GP, Kourtane, FIN
2018-06-28 100 m MS 10.97  -1.5 6 Extralopp » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
4 x 100 m MS 39.86  [2] 1 Final
2018-07-01 200 m MS 21.50  +1.0 SB 4 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-18 100 m MS 11.03  0.0 3 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m MS 21.76  0.0 1 Heat 1
2018-07-25 100 m MS 11.00  +1.5 4 B-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
200 m MS 22.06  +0.7 5 B-final
2018-08-07 100 m MS 11.04  -0.4 2 A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
   Lagerqvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) MS ej start  » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2018-05-05 10 km (gatulopp) MS 40.24  SB 137 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2018-06-02 Maraton MS 3:56.06  SB 2869 » Stockholm marathon, Stockholm
   Landström, Sebastian -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-01 100 m MS 11.39  +1.7 PB 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2018-06-16 100 m MS 11.43  +2.4 7 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.55  -0.3 8 Final
2018-06-17 200 m MS 23.00  +2.2 7 Final 1
2018-06-28 100 m MS 11.40  +2.4 3 Heat D » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-01 200 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-18 100 m MS 11.41  0.0 6 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
11.52  -0.5 4 Final 1
2018-07-28 200 m MS 23.13  -2.2 PB 3 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 100 m MS 11.46  0.0 4 Heat 3
2018-08-07 100 m MS 11.54  -0.4 6 A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Mehari, Akile -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng MS 6.17  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-06-16 800 m MS 1:55.97  SB 5 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-28 800 m MS 1:55.68  SB 1 Heat D » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-25 800 m MS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
   Moba, Ritchie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Längd MS 6.42  -1.1 SB 3 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Slägga (7,26 kg) MS 19.06  SB 6
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-26 Längd MS 6.58  0.0 SB 2 Final » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
2018-06-30 Längd MS 6.65  +2.7 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.50  -0.6
2018-07-25 Längd MS 6.31  +3.3 3 Final » Sommartävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
4.63  +0.5
2018-07-29 Längd MS 6.86  +1.3 SB 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-07 Tresteg MS 13.81  +1.1 PB 1 Final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-14 Tresteg MS 13.42  -0.9 4 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
   Nait Hammou, Otmane -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-01-27 10 km (gatulopp) M45 32.53  PB 3 » Winter Run, Djurgården, Stockholm
2018-05-05 10 km (gatulopp) MS 31.25  PB 7 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2018-05-19 5 000 m MS 15:13.17  PB 1 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-06-03 2 000 m h (91,4 cm) MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-07 1 000 m MS 2:49.90  [1] PB » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
3 000 m MS 8:51.04  [1] PB
5 000 m MS 14:58.51  PB 1
2018-06-14 10 km (gatulopp) MS 30.51  PB 17 [¤] » STHLM 10, Stockholm
2018-06-20 10 000 m MS ej start  » Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-28 3 000 m h (91,4 cm) MS 9:34.55  PB 10 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-08-18 10 km (gatulopp) MS 30.40  PB 3 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
»  Ojuri, Sunday -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 400 m MS 50.43  PB 3 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-26 4 x 100 m MS 53.63  3 Heat 1 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
41.89  4 Final
2018-06-03 200 m MS 22.04  -0.8 SB 6 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m MS 10.85  +0.5 SB 3 Heat 9 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.86  -1.3 2 B-final
2018-06-10 100 m MS 10.85  +0.2 3 Heat 1 » Mitt Norden cup, Baldershovs IP, Sundsvall
200 m MS 21.43  +0.2 PB 1 Final
2018-06-16 100 m MS ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 200 m MS ej start 
2018-07-01 200 m MS diskad  Final 1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-08 100 m MS 10.81  0.0 3 Heat 1 » Norsk vindsprint, Trondheims stadion, NOR
10.73  +0.6 SB 1 Final
200 m MS 21.76  +0.3 1 Final
2018-07-28 100 m MS 10.90  +0.8 1 Heat 3 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.80  +1.0 7 Final A
200 m MS 21.72  +1.0 4 Final A
Not
[¤] - Efteranmäld
   Otenio, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-07-01 200 m MS 21.69  +1.5 PB 1 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-18 200 m MS 21.12  +0.8 PB 1 Heat 3 » Oslo Sommerstevnet, Bislett Stadion, NOR
   Otieno, Dennis -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-18 200 m MS 21.73  -1.3 PB 7 Final [¤] » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
   Quambari, Hamid -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng MS 13.44  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Shaker Anid, Amir -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-22 110 m häck (106,7 cm) MS 14.06  - » Stadion, Erbil, Irak
2018-05-19 110 m häck (106,7 cm) MS 14.34  +0.2 SB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-06-01 110 m häck (106,7 cm) MS 14.44  +1.4 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.36  +0.4 1 Extra
2018-07-01 110 m häck (106,7 cm) MS 14.61  +301.0 3 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
brutit  Final
2018-07-25 110 m häck (106,7 cm) MS 14.68  +2.8 5 Final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-07-28 110 m häck (106,7 cm) MS 14.42  +0.8 4 Extra » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
14.42  +0.6 3 Final
   Sussoho, Amadou -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-26 4 x 100 m MS 53.63  3 Heat 1 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
41.89  4 Final
2018-06-01 100 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2018-06-16 100 m MS 10.88  +2.4 1 Heat 1 [¤] » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.94  -0.3 SB 1 Final
2018-06-17 200 m MS 22.00  +2.2 2 Final 1
2018-06-28 100 m MS 11.10  +2.6 5 Heat B » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-18 100 m MS 11.07  0.0 4 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m MS 22.26  0.0 SB 3 Heat 1
2018-07-25 100 m MS 11.30  +2.4 1 Final » Sommartävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-07 100 m MS ej start  A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tornéus, Michel -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-30 Längd MS 7.89  +2.1 1 Final A » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.83  +1.0 SB
2018-07-18 Längd MS 7.56  -0.3 4 Final » Galá del Castelli, Bellinzona, ITA
2018-07-25 Längd MS 7.66  +0.9 2 A-pool » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-08-06 Längd MS 7.91  -1.2 SB 3 Kval » EM 2018, Olympiastadion, Berlin, GER
2018-08-07 Längd MS 7.86  +0.2 7 Final
2018-08-18 Längd MS 7.54  +1.3 4 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
   Zirignon, Jean Christian -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 4 x 100 m MS 41.13  1 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-26 4 x 100 m MS 40.50  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 100 m MS 40.54  2 Final
2018-06-01 100 m MS 10.81  +1.5 SB 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2018-06-06 100 m MS 10.95  +0.5 5 Heat 9 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.97  -1.1 2 C-final
2018-06-10 100 m MS 11.04  -0.3 5 Finak » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-16 100 m MS ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-28 100 m MS 10.89  +2.6 2 Heat B » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-18 100 m MS 10.97  0.0 2 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
10.95  -0.5 2 Final 1
2018-07-25 100 m MS 10.69  +1.5 SB 3 B-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-07-28 100 m MS 10.85  +1.2 6 Heat 4 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.78  +1.0 5 Final A
 M22 - Män 22 år
   Andersson, Albin -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Gatustafett MS 8:15.15  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-19 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:20.66  PB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-27 3 x 800 m M22 6:13.45  3 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-08-14 800 m MS 2:04.74  PB 3 Final 1 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-18 10 km (gatulopp) MS 37.00  PB 75 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Berhe, Samiel -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng MS 6.38  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett MS 8:15.15  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-27 3 x 800 m M22 6:13.45  3 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-16 400 m MS 52.93  SB 3 Final 2 [¤] » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-28 800 m MS 2:00.83  SB 4 Heat E » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-01 800 m MS 1:58.64  PB 5 Final 3 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-25 800 m MS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng MS 6.50  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m MS 2:11.06  SB 5 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-19 800 m MS 2:14.04  1 Final » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2018-06-02 800 m MS 2:10.11  SB 4 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 1 500 m MS 4:34.35  SB 11 B-final
2018-06-07 5 000 m MS 17:59.32  PB 6 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
2018-06-16 400 m MS 57.78  SB 3 Final 3 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 1 500 m MS 4:37.74  5 Final 2
2018-06-29 5 000 m MS 18:37.16  12 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 800 m MS 2:11.02  7 Final 4
2018-07-25 800 m MS 2:08.63  SB 6 L-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-08-07 1 500 m MS 4:34.11  SB 6 B-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-14 100 m MS 13.10  -0.3 PB 5 Final 3 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
800 m MS 2:13.62  2 Final 2
2018-08-18 10 km (gatulopp) MS 39.39  SB 201 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Getahun, Kidus Johannes -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m MS 11.24  +1.0 SB 2 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
11.51  -1.8 2 Final
2018-05-16 4 x 100 m MS diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-05-19 200 m MS 23.04  -0.6 SB 1 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2018-05-26 4 x 100 m MS 41.89  4 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-05-27 4 x 100 m M22 42.59  2 Final
2018-06-01 100 m MS 11.35  +1.5 7 Heat 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m MS 11.24  +1.3 4 Heat 6 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.37  -0.5 2 E-final
200 m MS ej start 
2018-06-09 100 m MS 11.39  -0.7 3 Final [¤] » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2018-06-28 100 m MS 11.36  +2.0 6 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-08-14 100 m MS 11.74  -0.7 1 Final 2 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Häggh, Marcus -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-07-25 800 m MS 2:07.57  PB 5 L-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-07-29 1 500 m MS 4:32.94  PB 8 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-14 800 m MS 2:06.62  PB 5 Final 1 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Kay, Rodi -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 100 m MS diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-05-19 200 m MS 23.61  -0.6 SB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2018-05-26 4 x 100 m MS 53.63  3 Heat 1 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-01 100 m MS brutit  Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2018-06-30 100 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 200 m MS ej start 
2018-07-28 100 m MS 11.85  +0.2 3 Heat 2 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
11.73  +0.7 SB 4 Final C
2018-08-03 100 m M22 12.05  -2.2 7 Heat 2 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-07 100 m MS ej start  A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
   Mannberg, Niklas -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-18 10 km (gatulopp) MS 39.41  PB 213 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Odero, Malcolm -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m MS 12.15  +0.1 SB 2 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
12.24  -1.8 4 Final
2018-05-19 800 m MS ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
   Persson, Daniel -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 100 m MS diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-05-27 4 x 100 m M22 42.59  2 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
»  Persson, Manne -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-14 Tresteg MS 12.95  0.0 SB 5 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Rogo, Desmond -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 4 x 100 m MS 41.13  1 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-26 4 x 100 m MS 40.50  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
4 x 100 m MS 40.54  2 Final
2018-05-27 4 x 100 m M22 42.59  2 Final
2018-06-01 100 m MS 10.85  +1.5 SB 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
brutit  Final
2018-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2018-06-17 200 m MS ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-28 100 m MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
   Sami, Mikiele -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-14 800 m MS 2:25.83  PB 4 Final 2 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
   Svensson, David -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Tresteg MS 14.05  +1.5 PB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-30 Längd MS 7.11  +2.0 PB 3 » Torremolinos, ESP
2018-06-02 Tresteg MS 13.42  0.0 2 Final » Malaga, ESP
2018-06-09 Längd MS 6.66  -1.1 2 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2018-06-15 Längd MS 6.72  0.0 3 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-30 Längd MS 5.25  +6.0 15 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-25 Längd MS 6.68  +2.1 2 Final » Sommartävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
2018-07-29 Längd MS 7.05  +1.8 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-05 Längd M22 6.96  -0.8 5 Final » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-07 Tresteg MS 13.81  +0.8 2 Final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-14 Tresteg MS 13.54  0.0 3 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
   Ögren, Markus -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 100 m MS diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-05-27 4 x 100 m M22 42.59  2 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-01 100 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 200 m MS 23.02  -1.4 SB 7 B-final
2018-06-06 100 m MS 11.32  +1.3 SB 5 Heat 6 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.65  -1.7 4 F-final
200 m MS ej start 
2018-06-16 100 m MS 11.54  +2.4 8 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-28 100 m MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
 P19 - Pojkar 19 år
   Abakar, Ibrahim -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m MS 11.99  +1.0 PB 3 Heat 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
12.26  -1.8 5 Final
2018-06-16 100 m MS 12.55  -2.4 4 Heat 3 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 200 m MS ej start 
2018-06-28 100 m MS 11.87  +2.4 5 Heat D » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-18 100 m MS 12.25  -0.2 5 Heat 2 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
12.44  -0.8 4 Final 2
2018-08-03 100 m P19 ej start  » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-14 100 m MS 12.30  -0.7 5 Final 2 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ayele, Iyuel -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng MS 6.10  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett MS 8:15.15  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-19 800 m MS 2:03.53  PB 3 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-27 3 x 800 m P19 5:57.02  1 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-02 800 m MS 1:53.70  PB 5 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 1 500 m MS ej start 
2018-06-28 800 m MS 1:55.17  6 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-01 800 m MS 1:53.82  4 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-25 800 m MS 1:53.52  PB 1 E-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-07-29 1 500 m MS 4:02.33  PB 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-03 1 500 m P19 4:06.87  2 Heat 1 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-04 400 m P19 59.59  [1] PB
800 m P19 2:00.29  1 Heat 2
1 500 m P19 4:02.11  PB 7 Final
2018-08-05 400 m P19 58.18  [1] PB
800 m P19 1:55.18  4 Final
2018-08-07 400 m MS 51.12  PB 4 A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-11 800 m P19 1:57.56  8 Final » Nordiska 19-år, Hvidovre, DEN
2018-08-18 800 m MS 1:56.44  7 C-final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - Mellantid
   Bergdahl, Jonathan -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Gatustafett MS 8:15.15  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-27 3 x 800 m M22 6:13.45  3 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
»  Forsberg, Martin -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Höjd MS 1.75  PB 5 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
»  Jacobson, Henry -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng MS 7.45  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
4 000 m terräng MS 13.31  1
2018-05-19 1 500 m MS 4:13.26  PB 5 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-05-27 3 x 800 m P19 5:57.02  1 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-02 800 m MS 2:03.02  SB 9 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 1 500 m MS 4:25.25  16 A-final
2018-06-16 800 m MS 2:01.00  SB 5 Final 2 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 1 500 m MS ej start 
2018-06-28 800 m MS 1:59.88  PB 3 Heat E » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-30 1 500 m P19 4:08.88  PB 1 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 800 m P19 1:56.98  PB 2 Final 2
2018-07-25 800 m MS 1:54.49  PB 1 G-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-08-03 1 500 m P19 4:07.19  PB 5 Heat 1 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-04 400 m P19 58.21  [1] SB
800 m P19 2:01.49  6 Heat 1
1 500 m P19 4:16.86  12 Final
Not
[1] - Mellantid
 P18 - Pojkar 18 år
   Asplund, Marcus -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-28 800 m MS brutit  Heat E [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-29 1 500 m MS brutit  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Nahimana, Sabiti -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-07-28 200 m MS 24.25  -1.1 SB 4 Heat 4 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 100 m MS ej start 
2018-08-07 100 m MS 11.82  -0.1 2 B-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.60  0.0 PB 2 Final A
2018-08-14 100 m MS 11.76  -0.7 2 Final 2 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Palmerstedt, Jacob -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-12 Spjut (800 gr) P19 ej start  » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
2018-05-19 Spjut (800 gr) MS 46.49  PB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-06-17 Spjut (800 gr) MS ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-14 Spjut (800 gr) MS 44.86  1 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Prins, Felix -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 100 m MS 12.01  -2.4 SB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd MS 5.77  0.0 SB 2 Final
2018-06-02 100 m P19 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd MS 6.09  +0.1 SB 11
2018-06-06 200 m P19 24.70  -2.4 SB 2 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Längd P15 6.26  +0.9 SB [¤]
2018-06-15 Längd MS 6.26  0.0 7 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 100 m MS 11.76  +0.3 SB 5 Heat 2
2018-06-20 Längd MS 6.35  +1.3 PB 1 Final [¤] » Friidrottskväll på Stadion 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-07-08 Längd MS 6.29  +2.3 1 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
2018-07-29 100 m MS 11.91  0.0 7 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd MS 6.14  +1.3 11
2018-08-03 Längd P19 6.11  +0.3 8 Kval pool 2 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-16 Längd MS 6.06  +2.0 5 Final » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tegbrant, Daniel -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-27 3 x 800 m P19 5:57.02  1 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-02 800 m MS 1:57.93  PB 9 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-28 800 m MS 2:06.88  9 Heat D » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-01 800 m P19 1:59.31  7 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-25 800 m MS 1:58.66  2 H-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-07-29 400 m MS 52.23  PB 2 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-04 400 m P19 58.48  [1] » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P19 2:00.93  4 Heat 2
2018-08-07 400 m MS 52.30  5 A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-14 800 m MS brutit  Final 1 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
 P17 - Pojkar 17 år
   Ander, Noah -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Stav MS 4.16  PB 3 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena MS 105p  3
2018-06-29 Stav P19 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-08-05 Stav P17 ej start  » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
   Diaz Araya, Maximiliano -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m P17 12.23  +1.1 PB 4 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
Längd P17 5.93  +0.1 PB 3 Final
2018-06-02 100 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P17 5.99  +0.5 PB 6 Final
»  Förnestig, Paul -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m P17 ej start  Heat 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-16 4 x 100 m P17 44.21  2 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
45.04  1 Extralopp
2018-05-27 4 x 100 m P17 43.92  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
43.70  4 Final
2018-06-01 100 m MS 11.06  +1.7 PB 5 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-15 100 m P17 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 100 m MS 11.29  +2.4 5 Heat 1 [¤]
11.27  -0.3 5 Final
2018-06-28 100 m MS 11.14  +2.0 3 Heat C [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-08 100 m MS 11.14  0.0 5 Heat 1 » Norsk vindsprint, Trondheims stadion, NOR
200 m MS 22.59  +0.3 SB 2 Final
2018-07-28 100 m MS 11.18  +0.8 6 Heat 3 [¤] » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
ej start  Final C
200 m MS 22.87  +0.9 2 Final D [¤]
2018-08-04 200 m P17 ej start  » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gemmel, Harald -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-02 Stav P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P17 ej start 
2018-07-28 Stav P17 ej res  [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-05 Stav P17 3.78  PB 6 Final » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-14 Stav MS 3.80  PB 1 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-16 Stav MS 3.85  PB 3 Final [¤] » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Håkansson, Jonatan -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m P17 11.93  +1.1 PB 2 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-16 4 x 100 m P17 44.21  2 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-05-27 4 x 100 m P17 43.92  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
43.70  4 Final
2018-06-02 400 m häck (84 cm) P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav P17 3.65  PB 3 Final
2018-06-03 200 m P17 23.49  -0.8 PB 2 B-final
2018-06-16 110 m häck (91,4 cm) P17 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Stav P17 ej start 
2018-06-17 300 m häck (83.8 cm) P17 ej start 
2018-07-28 110 m häck (91,4 cm) P17 15.18  -0.6 PB 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 100 m P17 ej start 
300 m häck (83.8 cm) P17 ej start 
2018-08-04 110 m häck (91,4 cm) P17 15.10  -2.7 PB 2 Heat 2 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
18.04  -3.2 8 Final
2018-08-05 300 m häck (83.8 cm) P17 39.67  PB 5 Final
Stav P17 3.65  7 Final
»  Johansson, Leon -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m P17 11.79  +1.1 SB 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
ej start  Final
2018-05-16 4 x 100 m P17 44.21  2 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
45.04  1 Extralopp
2018-05-27 4 x 100 m P17 43.92  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
43.70  4 Final
2018-06-03 200 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m MS 11.88  +1.2 2 Heat 2 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.83  +0.3 3 H-final
200 m MS ej start 
2018-06-15 100 m P17 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 200 m P17 24.01  +0.9 SB 6 Final
2018-06-28 100 m MS 11.73  +2.4 4 Heat D » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-18 100 m MS 11.87  -0.2 3 Heat 2 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
12.15  -0.8 3 Final 2
2018-07-28 100 m MS 12.00  +0.2 4 Heat 2 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
ej start  Final C
200 m MS ej start 
2018-08-03 100 m P17 ej start  » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-04 200 m P17 ej start 
   Larsson Stewart, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-07-29 100 m MS ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
P17 12.78  +0.7 SB 7 Heat 2
»  Lavett, Emil -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-02 Längd P17 5.49  +1.4 PB 11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-16 Längd P17 5.68  +1.0 PB 1 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 Spjut (700 gr) P17 41.16  SB 3 Final
2018-07-29 Längd P17 5.74  0.0 PB 5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Spjut (700 gr) P17 37.96  2 Final
2018-08-04 Spjut (700 gr) P17 37.58  6 Final » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-14 Spjut (700 gr) P17 37.43  2 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Rihtnesberg, Daniel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-17 Spjut (700 gr) P17 48.12  SB 1 Final [¤] » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Söderberg, Filip -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng P17 15.36  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-06-03 400 m P17 56.15  PB 2 B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-16 200 m P17 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
 P16 - Pojkar 16 år
»  Agge, Mikael -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Gatustafett P17 9:57.41  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-13 100 m P17 11.92  +0.8 PB 3 Heat 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-16 4 x 100 m P17 45.04  1 Extralopp » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-05-19 200 m P17 24.49  +1.2 PB 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2018-05-20 100 m P17 11.91  -0.9 PB 2 Heat 2
12.17  -1.8 6 Final
2018-06-02 100 m P17 11.81  +0.9 PB 3 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m P17 12.13  -0.2 2 Final [¤] » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2018-06-15 100 m P16 12.07  -1.4 2 Heat 2 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.74  +1.0 PB 5 Final
2018-06-16 Längd P16 5.19  0.0 SB 12
2018-06-17 200 m P16 ej start 
2018-07-28 200 m P17 24.49  +0.7 3 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 100 m P17 12.05  0.0 5 Heat 3
ej start  Final
2018-08-03 100 m P16 11.71  +2.7 4 Heat 3 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-04 200 m P16 24.80  +1.5 5 Heat 2
2018-08-14 100 m MS 11.97  -0.7 3 Final 2 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Barroso Johansson, André -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m P17 11.86  +1.4 4 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
11.78  +0.6 PB 4 Final
Längd P17 5.94  +0.7 SB 2 Final [¤]
2018-05-16 4 x 100 m P17 44.21  2 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
45.04  1 Extralopp
2018-05-19 200 m P17 24.34  +1.4 PB 2 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P17 5.94  +0.3 2 Final
2018-05-20 100 m P17 11.98  -0.9 3 Heat 2
12.11  -1.8 4 Final
2018-05-27 4 x 100 m P17 43.92  2 Heat 2 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
43.70  4 Final
2018-06-02 100 m P17 11.98  -1.8 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P17 6.34  +0.4 PB 3 Final
2018-06-16 400 m P16 ej start  [¤] » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Längd P16 6.51  +1.0 PB 2 Final
2018-06-17 200 m P16 ej start 
2018-07-07 100 m P17 12.29  -4.0 1 Final » Vingaspelen, Skytts IP, Örnsköldsvik
Längd P17 6.01  -4.0 1 Final
2018-07-18 100 m MS 11.89  -0.2 4 Heat 2 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
12.02  -0.8 2 Final 2
2018-07-29 100 m P17 11.82  -0.5 4 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.88  +0.8 4 Final
Längd P17 6.24  -0.5 1 Final
2018-08-03 100 m P16 ej start  » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
Längd P16 6.17  +0.2 9 Kval
2018-08-04 200 m P16 ej start 
Längd P16 6.24  -0.3 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Dejfors, Mårten -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P17 8.04  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P17 9:57.41  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Friberg, Erik -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P17 8.02  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P17 9:57.41  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
   Kennmar, Felix -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P17 8.03  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P17 9:57.41  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Léger, Sidney -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-17 200 m MS 22.47  [1] +0.9 PB 2 Final 3 » AuRA East CJES, Grenoble, FRA
2018-06-30 100 m MS 11.14  +1.0 1 Heat 2 » Aix-Les-Bains, FRA
11.11  0.0 PB 2 Final
2018-07-21 200 m P17 21.95  [1] +0.3 PB 2 Heat 2 » Franska J+UM, Bondufle, FRA
2018-07-22 200 m P17 22.02  +0.1 3 Final
2018-08-03 100 m P16 11.00  +2.9 1 Heat 2 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
100 m P16 10.96  +1.3 PB 1 Semi 2
100 m P16 10.82  +2.4 2 Final
2018-08-04 200 m P16 22.39  +3.1 1 Heat 4
2018-08-05 200 m P16 22.13  +2.6 2 Semi 1
22.02  -0.2 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P16
   Lundin, Otto -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P17 8.09  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P17 9:57.41  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
 P15 - Pojkar 15 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 80 m P15 10.01  +1.4 PB 3 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
200 m P15 24.90  -0.5 PB 2 Heat 4
2018-05-16 4 x 80 m P15 37.46  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
37.52  2 Final
2018-05-19 800 m P15 2:40.44  PB 9 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (83.8 cm) P15 14.08  -0.6 PB 6 Heat 3
Höjd P15 1.67  PB 4 Final
Längd P15 5.32  -1.9 PB 6 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 7.70  PB 12 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 ej start  Pool 2
2018-05-27 4 x 80 m P15 36.84  2 Heat 1 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
36.33  3 Final
2018-06-02 80 m P15 10.00  -1.0 PB 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P15 5.45  -0.1 PB 9
2018-06-03 Höjd P15 ej start 
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (4,0 kg) P15 11.50  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 34.70  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) P15 42.32  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 37.08  SB 2 Final
2018-05-13 Höjd P15 1.55  PB 6 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
Kula (4,0 kg) P15 11.72  PB 3 Final
2018-05-16 4 x 80 m P15 37.46  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
37.52  2 Final
2018-05-19 80 m häck (83.8 cm) P15 12.95  -0.6 PB 5 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Höjd P15 1.55  13
Längd P15 5.56  0.0 PB 4 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 10.54  5 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 28.92  6 Pool 2
2018-05-27 4 x 80 m P15 36.84  2 Heat 1 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
36.33  3 Final
2018-06-06 Höjd P15 ej start  » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Stav P15 ej start 
2018-06-09 Stav P15 ej start  » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (5,0 kg) P17 ej start 
Slägga (4,0 kg) P15 ej start 
2018-07-28 Tresteg P15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 Längd P15 5.51  0.0 5 Final
2018-08-03 Längd P15 ej start  » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
»  Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 80 m P15 9.92  +0.3 PB 4 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
200 m P15 24.25  +0.5 PB 4 Heat 1
2018-05-16 4 x 80 m P15 37.46  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
37.52  2 Final
2018-05-19 Längd P15 5.03  +1.1 PB 8 Pool 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Kula (4,0 kg) P15 9.82  PB 8 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 29.06  PB 5 Pool 2
2018-05-27 4 x 80 m P15 36.84  2 Heat 1 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
36.33  3 Final
2018-06-03 300 m P15 37.81  PB 3 A-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m P17 12.37  -0.2 PB 3 Final [¤] » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
200 m P15 24.78  -0.5 3 Heat 1 [¤]
2018-06-16 80 m P15 9.97  -1.3 3 Heat 2 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.03  -0.1 7 Final
2018-06-17 300 m P15 37.81  3 Final 1
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2018-07-28 200 m P17 24.60  0.0 3 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 80 m P15 10.17  -1.7 3 Heat 1
10.08  -0.7 6 Final
300 m P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 23.26  7 Final [¤]
2018-08-03 80 m P15 9.72  +3.1 3 Heat 3 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
9.67  +4.1 5 Semi 1
2018-08-04 300 m P15 39.98  1 Heat 4
2018-08-05 300 m P15 37.95  3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jonasson, Manfred -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P15 7.44  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P15 9:29.20  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (4,0 kg) P15 8.60  SB 8 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) P15 30.56  SB 6 Final
2018-05-12 Slägga (4,0 kg) P15 35.50  PB 4 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
2018-05-26 Slägga (4,0 kg) P15 38.86  PB 4 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2018-06-03 Slägga (4,0 kg) P15 45.39  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-09 Slägga (5,0 kg) P17 33.36  PB 5 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Slägga (4,0 kg) P15 44.48  3 Final
2018-06-17 Slägga (4,0 kg) P15 47.11  PB 3 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-29 Kula (4,0 kg) P15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 Slägga (4,0 kg) P15 44.09  7 Final
2018-07-28 Slägga (5,0 kg) P17 38.53  PB 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (4,0 kg) P15 43.48  5 Final
2018-07-29 Spjut (600 gr) P15 ej start 
2018-08-04 Slägga (4,0 kg) P15 47.89  PB 5 Final » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-14 Slägga (5,0 kg) P17 38.53  2 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Gatustafett P15 9:29.20  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-13 80 m P15 10.02  +0.7 PB 2 Heat 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
200 m P15 24.45  -0.9 PB 1 Heat 3
2018-05-16 4 x 80 m P15 37.46  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
37.52  2 Final
2018-05-19 800 m P15 2:21.08  PB 5 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (83.8 cm) P15 11.52  -0.6 PB 2 Heat 3
Höjd P15 1.47  SB 20
Längd P15 5.19  +1.6 PB 7 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 10.13  PB 6 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 23.92  PB 9 Pool 2
2018-05-26 3 x 800 m P15 6:48.27  6 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-05-27 4 x 80 m P15 36.84  2 Heat 1
36.33  3 Final
2018-06-03 300 m P15 38.39  PB 1 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m häck (83.8 cm) P15 11.11  +1.3 PB 2 Final
2018-06-06 800 m P15 2:20.58  PB 1 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Stav P15 3.10  PB 1 Final
2018-06-09 200 m P15 24.27  0.0 PB 1 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
Stav P15 3.23  PB 1 Final
2018-06-15 300 m häck (76,2 cm) P15 40.40  PB 2 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 80 m häck (83.8 cm) P15 11.13  +1.7 2 Final
Stav P15 3.34  PB 3 Final
2018-06-29 300 m häck (76,2 cm) P15 39.78  PB 3 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 80 m häck (83.8 cm) P15 11.23  -0.6 1 Heat 4
80 m häck (83.8 cm) P15 11.00  +2.0 PB 3 Final
Stav P15 ej start 
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (4,0 kg) P15 12.26  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 42.50  PB 1 Final
Slägga (4,0 kg) P15 32.57  PB 4 Final
Spjut (600 gr) P15 39.24  PB 1 Final
2018-05-12 Kula (4,0 kg) P15 13.19  PB 2 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
Diskus (1,0 kg) P15 44.01  PB 2 Final
2018-05-19 80 m häck (83.8 cm) P15 14.49  -0.6 PB 7 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Höjd P15 1.55  PB 15
Kula (4,0 kg) P15 12.74  2 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 42.58  PB 1 Pool 2
2018-05-26 Diskus (1,0 kg) P15 44.63  PB 2 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2018-06-02 Längd P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (5,0 kg) P15 13.34  PB 4 Final
Diskus (1,0 kg) P15 48.12  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 40.38  4 Final
2018-06-03 Kula (5,0 kg) P17 11.37  5 Final [¤]
Slägga (4,0 kg) P15 38.76  PB 5 Final
2018-06-15 Kula (4,0 kg) P15 13.40  PB 2 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P15 45.00  2 Final
2018-06-29 Kula (4,0 kg) P15 12.45  12 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 Höjd P15 ej start 
Slägga (4,0 kg) P15 39.70  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P15 37.63  18
2018-07-01 Diskus (1,0 kg) P15 48.14  PB 3 Final
2018-07-28 Diskus (1,0 kg) P15 45.14  2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (4,0 kg) P15 36.94  7 Final
2018-07-29 Kula (4,0 kg) P15 13.35  3 Final
Spjut (600 gr) P15 38.03  5 Final
2018-08-03 Diskus (1,0 kg) P15 48.63  PB 3 Final » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-04 Kula (4,0 kg) P15 13.58  PB 6 Fubak
Slägga (4,0 kg) P15 ej start 
2018-08-05 Spjut (600 gr) P15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tärnvik, Emil -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P15 7.37  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P15 9:29.20  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-13 800 m P15 2:21.51  SB 8 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-19 800 m P15 2:15.10  PB 2 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
2018-05-26 3 x 800 m P15 6:48.27  6 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-02 800 m P15 2:19.33  4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 300 m P15 42.03  PB 5 C-final
2018-06-06 200 m P15 26.89  -0.5 PB 7 Heat 1 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
800 m P15 2:21.76  2 Final
2018-06-29 1 500 m h (76,2 cm) P15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 800 m P15 2:16.80  10 Final 3
2018-07-01 300 m P15 42.90  6 Final 5
2 000 m P15 6:46.34  PB 7 Final 2 [¤]
2018-07-28 800 m P15 2:18.14  2 Försök » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 80 m P15 10.91  -1.7 SB 5 Heat 1
2 000 m P15 6:40.61  PB 3 Final
2018-08-03 800 m P15 2:16.26  9 Heat 2 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2 000 m P15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Törnvall, Oskar -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (4,0 kg) P15 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2018-06-06 Höjd P15 1.49  SB 1 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Stav P15 2.80  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 33.28  PB 1 Final
 P14 - Pojkar 14 år
»  Aldskogius, Kalle -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (4,0 kg) P14 8.76  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 27.41  PB 3 Final
Spjut (600 gr) P14 31.61  PB 3 Final
2018-05-19 Höjd P15 1.47  SB 21 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Längd P15 5.00  0.0 PB 9 Pool 1
Kula (4,0 kg) P15 8.98  PB 10 Pool 1
Spjut (600 gr) P15 37.85  PB 2 Pool 2
2018-05-19 300 m P14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2018-05-20 80 m P14 10.50  -0.9 PB 3 Final
2018-05-27 Spjut (600 gr) P15 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2018-06-02 80 m P14 10.35  -0.5 PB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
Diskus (1,0 kg) P14 28.12  PB 1 Final
2018-06-03 300 m P14 41.41  PB 2 B-final
Höjd P14 ej start 
Spjut (600 gr) P14 32.78  3 Final
2018-06-10 80 m P14 10.25  - 1 Heat 2 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 1:45.41  2 Final
1:46.29  2 Heat 2
2018-06-16 80 m P14 10.36  +0.2 2 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.40  -1.3 6 Final
Höjd P14 1.37  9
Diskus (1,0 kg) P14 30.76  PB 2 Final
2018-06-17 Längd P14 5.64  +2.0 PB 2 Final
Spjut (600 gr) P14 33.17  3 Final
2018-06-29 Längd P14 5.35  -0.2 13 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.36  +2.0 14 Final
2018-06-30 80 m P14 10.18  +1.8 PB 3 Heat 1
Spjut (600 gr) P14 27.86  19
2018-07-01 300 m P14 40.50  PB 3 Final 2
Höjd P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 9.14  PB 20
2018-07-22 80 m P15 10.08  +0.6 PB 1 Heat 2 » Ystadsspelen, Sandskogens IP, Ystad
10.14  +0.7 3 Final
Längd P15 5.28  +2.3 2 Final
5.06  +0.3
Diskus (1,0 kg) P15 30.93  PB 3 Final
Spjut (600 gr) P15 31.44  3 Final
2018-07-29 80 m P14 10.34  -1.6 1 Final » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Längd P14 5.13  +0.7 2 Final
Diskus (1,0 kg) P14 29.95  1 Final
   Arenander, Justus -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-18 Stadslopp P14 8.33  128 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Bjore, Kelvin -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-18 Stadslopp P14 8.55  190 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Bogdon, Mio -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-02 Stadslopp P14 ej start  » Juniormarathon, Stockholm
   Ekberg, Arvid -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng P15 15.22  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-06-02 Stadslopp P14 6.48  8 3,7 km » Juniormarathon, Stockholm
2018-08-18 Stadslopp P14 7.01  14 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P15 7.46  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P15 9:29.20  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-06-10 4 x 200 m X14 1:45.41  2 Final » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1:46.29  2 Heat 2
2018-06-16 80 m P14 10.74  +0.2 PB 4 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
800 m P14 ej start 
2018-06-17 Längd P14 4.39  +2.1 10
4.35  +0.9 PB
2018-06-29 Längd P14 4.67  +0.1 PB 27 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 80 m P14 10.66  +1.2 PB 5 Heat 4
800 m P14 2:22.51  PB 8 Final 2
2018-07-01 300 m P14 41.29  PB 2 Final 3
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P15 8.09  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Linderoth, Fabian -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P15 8.21  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-27 Spjut (600 gr) P15 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2018-06-10 4 x 200 m X14 2:04.43  8 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-16 80 m P14 11.83  +0.1 PB 6 Heat 2 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P14 19.91  PB 7 Final
2018-06-17 Längd P14 4.11  +2.2 14
4.04  0.0 PB
Spjut (600 gr) P14 18.68  PB 12
2018-06-29 Längd P14 4.42  0.0 PB 33 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 80 m P14 11.68  +0.1 PB 7 Heat 6
2018-07-01 300 m P14 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 6.40  PB 29
»  Marklund, Winston -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-27 Spjut (600 gr) P15 19.19  PB 2 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2018-06-16 Diskus (1,0 kg) P14 18.32  PB 8 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 Spjut (600 gr) P14 18.08  13
2018-06-29 Längd P14 3.94  0.0 PB 38 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 80 m P14 11.45  +1.2 PB 6 Heat 4
2018-07-01 Kula (4,0 kg) P14 6.23  PB 31
»  Pettersson, Tobias -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng P15 15.24  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P15 9:29.20  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-19 800 m P15 2:21.95  PB 2 Final » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd P15 4.23  -0.4 PB 7 Final
Kula (4,0 kg) P15 8.01  PB 2 Final
2018-05-26 3 x 800 m P15 6:48.27  6 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-02 Stadslopp P14 6.42  4 3,7 km » Juniormarathon, Stockholm
2018-06-06 800 m P14 2:19.07  PB 3 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2018-06-15 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:06.06  PB 4 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 800 m P14 2:18.44  PB 4 Final
2018-06-17 2 000 m P14 6:29.66  PB 3 Final
2018-06-29 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:09.82  13 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 800 m P14 2:18.82  4 Final 2
2018-07-01 2 000 m P15 6:32.44  16 Final 1
2018-07-27 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:06.14  2 Final » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2018-07-29 800 m P14 2:17.25  PB 1 Final
2018-08-18 Stadslopp P14 11.39  636 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Sjöström, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P15 8.20  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-08-18 Stadslopp P14 8.33  127 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Veabráten Andréasson, Nore -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-10 4 x 200 m X14 2:06.70  9 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
 P13 - Pojkar 13 år
   Almeblad, Leo -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-30 600 m P13 1:56.20  PB 3 Heat 5 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 15.77  PB 22
5 x 60 m P13 43.26  3 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-10 80 m P13 11.26  - 3 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 2:00.29  4 Heat 3
»  Arvidsson, Love -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) P13 7.25  PB 11 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 15.01  PB 15
Spjut (400 gr) P13 15.17  PB 14
2018-05-19 60 m P13 10.00  -0.3 SB 5 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.14  0.0 8 Final
600 m P13 1:58.34  PB 2 Final
Höjd P13 1.20  PB 7 Final
Längd (zon) P13 3.52  - 13
Kula (3,0 kg) P13 6.49  12
»  Asplund, Simon -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 7.56  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-19 60 m P13 ej start  » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
2018-05-30 600 m P13 2:04.57  SB 5 Heat 4 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 15.53  PB 23
5 x 60 m P13 43.26  3 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-02 Stadslopp P13 7.46  7 3,7 km » Juniormarathon, Stockholm
2018-06-03 Stadslopp P13 ej start  » Mini marathon, Stockholm
2018-06-10 4 x 200 m X14 2:00.29  4 Heat 3 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-18 Stadslopp P13 7.40  44 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Forster, Hampus -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 9.33  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-19 Höjd P13 1.20  SB 7 Final » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) P13 4.16  - 6 Final
Kula (3,0 kg) P13 7.27  PB 7 Final
2018-05-30 600 m P13 1:57.25  PB 4 Heat 2 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 20.97  PB 9
5 x 60 m P13 43.26  3 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
   Ilison, Erik -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) P13 8.40  PB 6 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 25.86  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 22.35  PB 7 Final
Spjut (400 gr) P13 28.71  PB 3 Final
2018-05-19 Höjd P13 1.20  PB 7 Final » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) P13 3.97  - 8 Final
Kula (3,0 kg) P13 8.63  PB 3 Final
2018-05-30 600 m P13 2:26.43  PB 7 Heat 1 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 23.53  PB 8 Final
5 x 60 m P13 43.26  3 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-08-18 Stadslopp P13 9.13  244 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Käll, Valter -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 8.22  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (3,0 kg) P13 8.00  PB 8 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 18.97  PB 12
Slägga (3,0 kg/119) P13 12.78  SB 15
Spjut (400 gr) P13 14.83  PB 15
2018-05-19 600 m P13 1:58.12  SB 1 Final » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd P13 1.35  PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P13 7.50  5 Final
2018-05-30 600 m P13 ej start  Heat 3 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-02 Stadslopp P13 8.35  11 3,7 km » Juniormarathon, Stockholm
2018-06-03 Stadslopp P13 ej start  » Mini marathon, Stockholm
   Löuke, Rome -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 11.01  11 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (3,0 kg) P13 7.98  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 18.32  PB 13
Slägga (3,0 kg/119) P13 17.16  PB 12
Spjut (400 gr) P13 21.96  PB 10 [¤]
2018-05-19 60 m P13 9.17  -0.3 PB 2 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.20  0.0 4 Final
Längd (zon) P13 4.42  - 2 Final
Kula (3,0 kg) P13 8.82  PB 2 Final
2018-05-30 600 m P13 2:30.41  PB 9 Heat 4 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 19.79  PB 12
5 x 60 m P13 43.26  3 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-10 4 x 200 m X14 2:04.43  8 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Muhamed, Ahmed -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 11.29  12 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Partin, Kevin -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-10 4 x 200 m X14 2:06.70  9 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Salimi Omberg, Martin -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 10.00  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-19 60 m P13 ej start  » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
2018-06-02 Stadslopp P13 9.54  17 3,7 km » Juniormarathon, Stockholm
2018-06-03 Stadslopp P13 ej start  » Mini marathon, Stockholm
   Stridh, Simon -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-03 600 m P13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Sylla, Kadel -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) P13 ej start  » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 ej start 
Spjut (400 gr) P13 ej start 
2018-05-19 60 m P13 ej start  » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) P13 6.12  PB 15 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 16.03  PB 14
Spjut (400 gr) P13 11.62  PB 16
2018-05-19 60 m P13 10.11  -0.3 PB 6 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Kula (3,0 kg) P13 6.70  PB 11
2018-05-30 600 m P13 2:49.87  SB 8 Heat 1 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 11.67  SB 37
Lag Arena X13 46p  5
 P12 - Pojkar 12 år
»  Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 6.49  - 53 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 8.37  PB 55
5 x 60 m P12 47.06  2 Heat 4
Lag Arena X12 104p  1
   Avebäck, Henrik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m P12 9.74  +0.1 PB 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P12 1.15  PB 9
Spjut (400 gr) P13 17.28  PB 17 [¤]
2018-06-02 60 m P12 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (400 gr) P12 21.79  PB 11
2018-06-16 Tresteg (zon) P12 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) P12 20.82  11
2018-06-30 60 m P12 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd P12 1.12  14
Spjut (400 gr) P12 22.56  PB 13
2018-07-11 Längd (zon) P13 3.90  +1.1 PB 5 Final » Kalmar sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Spjut (400 gr) P13 23.57  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 8.78  - 12 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 18.36  PB 20
5 x 60 m P12 44.36  1 Heat 2
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-16 60 m P12 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
600 m P12 ej start 
Stav P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 ej start 
Spjut (400 gr) P12 ej start 
2018-06-17 200 m P12 ej start 
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 ej start 
Diskus (0,6 kg) P12 ej start 
»  Djurstedt, Lukas -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 6.81  - 50 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 9.69  PB 53
5 x 60 m P12 44.36  1 Heat 2
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-16 60 m P12 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
600 m P12 ej start 
Stav P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 ej start 
Spjut (400 gr) P12 ej start 
2018-06-17 200 m P12 ej start 
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 ej start 
Diskus (0,6 kg) P12 ej start 
2018-08-18 Stadslopp P12 10.51  553 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Fogelberg, Simon -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-26 60 m P12 10.28  +0.2 PB 3 Heat 1 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 3.88  -0.4 PB 10
2018-06-02 60 m P12 10.32  +0.1 7 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m P12 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 5.74  PB 14
2018-06-16 60 m P12 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 200 m P12 ej start 
Höjd P12 1.10  PB 14
Längd (zon) P12 3.45  -0.5 16
»  Freifelt, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Gatustafett P13 10:47.28  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-19 600 m P12 2:08.17  PB 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) P12 10.70  +0.3 PB 3 Heat 1
10.87  +0.6 4 Final
2018-05-20 60 m P12 9.16  +0.2 5 Heat 1
9.15  +0.3 PB 7 Final
Höjd P12 1.48  PB 2 Final
Längd (zon) P12 4.77  +2.6 4 Final
4.72  +1.2 PB
Kula (3,0 kg) P12 7.40  PB 3 Final
2018-05-26 60 m P12 8.71  +0.5 PB 3 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.77  0.0 3 Final
200 m P12 30.84  +1.5 PB 6 Final
Höjd P12 1.40  2 Final
Längd (zon) P12 4.84  -1.7 PB 2 Final
Kula (3,0 kg) P12 7.32  2 Final
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 9.05  - 6 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 19.87  PB 11
5 x 60 m P12 41.64  1 Heat 1
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-02 60 m P12 8.59  +0.1 PB 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.80  -0.5 4 Final
Kula (3,0 kg) P12 5.64  15
2018-06-03 60 m häck (76,2 cm) P12 10.71  +1.1 2 Heat 2
10.29  +1.2 PB 4 Final
Längd (zon) P12 4.79  +1.4 3 Final
2018-06-06 80 m P12 11.57  -0.7 2 Heat 2 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
11.54  -0.7 PB 3 Final
Höjd P12 1.45  1 Final
Diskus (0,6 kg) P12 20.43  PB 2 Final
2018-06-10 60 m P12 8.51  - 4 Heat 3 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X12 2:02.51  2 Heat 4
2018-06-16 60 m P12 8.74  -0.5 1 Heat 2 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.64  -0.3 3 Final
Stav P12 1.64  PB 8 Final [¤]
Tresteg (zon) P12 9.80  +1.1 PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.95  10
2018-06-17 200 m P12 28.43  +2.0 PB 3 Final 2
Höjd P12 1.55  PB 1 Final
Längd (zon) P12 4.75  0.0 3 Final
Diskus (0,6 kg) P12 20.96  PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P12 7.26  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P13 10:47.28  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-26 60 m P12 8.98  +1.9 3 Heat 3 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.89  0.0 PB 5 Final
200 m P12 29.49  +1.5 PB 4 Final
800 m P12 2:27.70  PB 1 Final
Höjd P12 1.46  PB 1 Final
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 8.97  - 8 Final » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 19.45  PB 14
5 x 60 m P12 41.64  1 Heat 1
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-10 60 m P12 9.03  - 8 Heat 3 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X12 2:02.51  2 Heat 4
2018-06-16 60 m P12 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
600 m P12 ej start 
Tresteg (zon) P12 ej start 
2018-06-17 200 m P12 ej start 
Höjd P12 ej start 
Diskus (0,6 kg) P12 ej start 
»  Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 8.33  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 60 m P12 9.06  -0.2 PB 3 Heat 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
60 m häck (76,2 cm) P12 11.24  +0.5 PB 2 Heat 1
Höjd P12 1.30  PB 5 Final
Längd (zon) P12 4.40  - 6 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.19  PB 9
2018-05-19 600 m P12 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) P12 10.89  +0.8 PB 2 Heat 2
10.97  +0.6 5 Final
2018-05-20 60 m P12 9.13  +0.2 4 Heat 1
9.10  +0.3 6 Final
Höjd P12 1.25  8 Final
Längd (zon) P12 4.19  +0.2 PB 10
Kula (3,0 kg) P12 7.08  PB 6 Final
2018-05-26 60 m P12 8.88  +1.9 PB 2 Heat 3 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.05  0.0 6 Final
200 m P12 29.09  +1.3 PB 3 Final
Höjd P12 1.20  5 Final
Längd (zon) P12 4.38  -1.4 PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P12 6.33  5 Final
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 9.38  - 5 Final » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 17.73  PB 23
5 x 60 m P12 41.64  1 Heat 1
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-03 60 m häck (76,2 cm) P12 10.52  +1.0 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.26  +1.2 PB 3 Final
Längd (zon) P12 4.29  +1.7 7 Final
2018-06-10 60 m P12 8.80  - 2 Heat 2 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X12 1:56.79  3 Final
1:57.08  1 Heat 2
2018-06-16 60 m P12 9.02  -0.5 2 Heat 2 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.93  -0.3 4 Final
Stav P12 1.64  PB 7 Final
Tresteg (zon) P12 9.32  +1.2 PB 6 Final
Kula (3,0 kg) P12 ej start 
   Holmström, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-03 Stadslopp P12 ej start  » Mini marathon, Stockholm
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 8.24  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett P13 10:47.28  4 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-13 60 m P12 8.42  0.0 PB 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
60 m P12 8.44  -0.3 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 10.48  -0.4 PB 1 Heat 2 [¤]
Höjd P12 1.42  PB 3 Final
Längd (zon) P12 4.99  - 2 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.00  PB 1 Final
2018-05-19 600 m P12 1:54.06  SB 5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) P12 10.26  +0.3 1 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12 10.11  +0.6 PB 1 Final
2018-05-20 60 m P12 8.50  +0.2 1 Heat 1
60 m P12 8.35  +0.3 PB 1 Final
Höjd P12 ej start 
Längd (zon) P12 5.00  +2.4 3 Final
4.90  +2.0 PB
Kula (3,0 kg) P12 9.70  PB 1 Final
Spjut (400 gr) P13 25.91  PB 8 Final [¤]
2018-05-26 60 m P12 8.57  +0.5 1 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.42  0.0 1 Final
200 m P12 ej start 
Längd (zon) P12 5.18  -0.4 PB 1 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.72  PB 1 Final
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 10.13  - 1 Final » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 25.78  PB 1 Final
5 x 60 m P12 41.64  1 Heat 1
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-02 60 m P12 8.48  -0.7 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m P12 8.18  -0.5 PB 2 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.40  1 Final
Spjut (400 gr) P12 22.33  10
2018-06-03 200 m P13 ej start  A-final [¤]
60 m häck (76,2 cm) P12 10.01  +1.0 2 Heat 1
60 m häck (76,2 cm) P12 9.73  +1.2 PB 2 Final
Längd (zon) P12 5.09  +1.4 1 Final
2018-06-06 80 m P12 11.28  -0.7 1 Heat 2 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
80 m [2] P12 10.93  -0.7 PB 2 Final
Höjd P12 ej start 
Stav P13 2.10  PB 4 Final
Spjut (400 gr) P12 ej start 
2018-06-10 60 m P12 8.08  - 1 Heat 3 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X12 1:53.27  1 Final
1:56.87  1 Heat 5
2018-06-16 60 m P12 8.85  0.0 1 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.34  -3.0 1 Final
Stav P12 2.51  PB 1 Final
Tresteg (zon) P12 10.20  +0.9 PB 1 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.18  1 Final
2018-06-17 200 m P12 27.61  +2.4 1 Final 1
Höjd P12 1.42  3 Final
Diskus (0,6 kg) P12 27.12  PB 2 Final
2018-06-29 60 m häck (76,2 cm) P12 10.89  -3.3 2 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.68  +4.6 2 Final
Kula (3,0 kg) P12 9.45  1 Final
2018-06-30 60 m P12 8.17  0.0 2 Heat 4
60 m P12 8.06  +1.6 PB 1 Final
Stav P13 ej start 
Spjut (400 gr) P12 35.93  PB 1 Final
2018-07-01 200 m P12 27.02  +0.1 PB 2 Final 1
Längd (zon) P12 5.15  +1.2 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P12. Ingick i grenprogrammet: 2002-2013
   Koops, Liam -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng P13 8.39  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-30 Tresteg (zon) P12 7.79  - 39 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 18.27  PB 21
5 x 60 m P12 44.36  1 Heat 2
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-06 80 m P12 12.93  -0.9 PB 3 Heat 1 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
600 m P12 ej start 
Diskus (0,6 kg) P12 18.58  PB 4 Final
Spjut (400 gr) P12 ej start 
»  Loqvist, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling