HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-10-21
Per Person Resultatdatum: 2018-10-16
Ute för 2018
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Avebäck, Freja -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-30 100 m KS 13.50  +0.6 SB 8 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (4,0 kg) KS 9.38  PB 7 Final
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng KS 8.17  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m KS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-08-29 800 m KS 2:34.20  SB 5 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 3 000 m h (76,2 cm) KS 18:51.96  PB 5 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Höjd KS 1.30  SB 5
Lag Arena KS 40.5p  6
   Danielsson, Linnéa -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 50.42  SB 257 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2018-05-05 10 km (gatulopp) KS 48.46  PB 98 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2018-06-14 10 km (gatulopp) KS 49.20  2141 » STHLM 10, Stockholm
»  Eriksson, Sandra -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 34.56  PB 1 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2018-04-02 Terränglopp KS 16.56  1 5,0 km » Påsksmällen, Enhörna, Södertälje
2018-05-05 10 km (gatulopp) KS 33.36  PB 1 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2018-05-18 Stadslopp KS 15.58  1 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
2018-06-05 3 000 m KS 8:57.11  PB 6 Final » Paavo Nurmi Game, Åbo, FIN
2018-06-10 800 m KS 2:06.74  PB 1 Final » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-28 800 m KS 2:04.48  PB 7 Heat A » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-08-14 800 m KS 2:11.26  6 Final 1 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-18 10 km (gatulopp) KS 34.28  1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-08-25 10 km (gatulopp) KS 33.34  PB 1 » Midnattsloppet, Göteborg
2018-08-31 1 500 m KS 4:51.74  PB 5 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
5 000 m KS 15:42.15  PB 1
   Höglind, Pebbles -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-18 Stadslopp KS 26.22  54 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
»  Knezevic, Sandra -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-28 200 m KS 24.59  +2.2 3 Heat B » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-30 400 m KS 56.88  SB 2 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-05 400 m KS 56.56  SB 3 Heat 2 » Boysen Memorial, Bislett, Oslo, NOR
2018-07-07 200 m KS 24.92  +2.8 2 Heat 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
ej start  Final
2018-07-18 200 m KS 24.86  -1.1 SB 2 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-07-25 400 m KS 55.41  SB 4 Heat 1 » Loughborough, Paula Radcliff Stadium, GBR
2018-07-28 100 m KS 12.21  +0.3 PB 1 Heat 1 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
ej start  Final
200 m KS 24.84  +1.3 SB 1 Final B
2018-08-07 400 m KS 55.25  PB 8 A-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-24 400 m KS 56.31  4 Heat 1 » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
2018-08-25 400 m KS 55.66  5 Final
   Reinvalds, Ida -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-07 5 000 m KS 23:07.32  PB 18 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Tresteg KS 12.26  +1.3 SB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
4 x 100 m KS 51.08  4
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-05-30 Tresteg KS 12.20  +1.7 1 » Torremolinos, ESP
2018-06-09 Tresteg KS 12.30  +2.4 2 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2018-06-16 100 m KS 13.01  0.0 SB 4 Heat 3 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
13.15  -0.4 4 B-final
2018-06-17 Tresteg KS ej start 
2018-06-30 Längd KS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 Tresteg KS 12.54  +2.3 6 Final
12.44  +1.2 SB
2018-07-06 Tresteg KS 12.55  0.0 SB 1 Final » Granada, ESP
2018-07-28 Tresteg KS 12.61  +3.1 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.15  0.0
2018-08-07 Tresteg KS 12.81  +1.6 SB 3 Final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-14 Tresteg KS 12.64  0.0 1 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-24 Tresteg KS 12.75  +1.5 5 Final » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
2018-08-31 Tresteg KS 12.78  +0.3 6 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-01 100 m häck (83.8 cm) KS 14.83  -0.7 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.64  +0.4 PB 4 Final
2018-06-02 400 m häck (76,2 cm) KS 66.70  PB 5 Final [¤]
2018-06-10 100 m häck (83.8 cm) KS 14.69  +1.3 7 Final » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-15 400 m häck (76,2 cm) KS 68.78  3 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 100 m häck (83.8 cm) KS 14.71  +2.1 3 Final
2018-06-29 400 m häck (76,2 cm) KS 69.78  4 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 100 m häck (83.8 cm) KS 15.17  -1.8 8 Heat 1
2018-07-28 100 m häck (83.8 cm) KS 14.82  -0.7 1 Extra » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
2018-08-14 100 m häck (83.8 cm) KS 15.09  -0.8 2 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-25 100 m häck (83.8 cm) KS 14.46  +0.3 4 Heat 1 » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
14.44  +1.4 PB 8 Final
2018-08-29 100 m häck (83.8 cm) KS 14.91  +0.9 1 Final [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tuvesson, Emma -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-01 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-10 100 m häck (83.8 cm) KS 13.80  +1.3 PB 6 Final » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-17 100 m häck (83.8 cm) KS 13.99  +2.1 1 Final [¤] » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-26 100 m häck (83.8 cm) KS 14.03  0.0 6 Heat 1 » Copenhagen Athletic Games, Österbro Stadium, DEN
2018-06-28 100 m häck (83.8 cm) KS 13.71  +1.0 PB 7 Heat A » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-07-07 100 m häck (83.8 cm) KS 13.63  +3.0 3 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2018-08-19 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
2018-08-25 100 m häck (83.8 cm) KS 13.78  +0.5 2 Heat 2 » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
13.61  +1.4 PB 2 Final
2018-09-01 100 m häck (83.8 cm) KS 13.63  +0.4 5 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-04-21 ½ maraton KS 1:28.48  SB 8 » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
2018-08-18 10 km (gatulopp) KS 38.33  PB 7 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-09-01 10 km (gatulopp) KS 39.35  24 » Tjejmilen, Djurgården, Stockholm
2018-09-15 ½ maraton KS ej start  » Sthlm halvmarathon, Stockholm
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-02-03 Slägga (4,0 kg) K22 60.41  SB 1 Final » RM Vinterkast, Arenastadens Kastpark, Växjö
2018-03-11 Slägga (4,0 kg) K22 62.64  SB 8 Final » European Throwing cup, Leira, POR
2018-05-12 Slägga (4,0 kg) KS 62.35  1 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
2018-05-19 Diskus (1,0 kg) KS 40.04  [1,2] PB 4 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Slägga (4,0 kg) KS 63.42  [1] SB 1
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-05-27 Slägga (4,0 kg) K22 63.32  2 Final » Hallesche Werfertage, Halle, GER
2018-06-06 Diskus (1,0 kg) KS 37.39  8 Final » Kringelkastet, Tomtaklint friidrottsarena, Trosa
Slägga (4,0 kg) KS 62.60  1 Final
2018-06-09 Slägga (4,0 kg) KS 65.55  [1,2] PB 1 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2018-06-17 Slägga (4,0 kg) KS 63.78  6 Final » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
2018-06-30 Slägga (4,0 kg) KS 61.33  2 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-25 Slägga (4,0 kg) KS 64.59  2 Final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-07-28 Slägga (4,0 kg) KS 61.21  1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-04 Slägga (4,0 kg) K22 64.75  1 Final » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-05 Diskus (1,0 kg) K22 ej start 
2018-08-12 Slägga (4,0 kg) K22 65.40  1 Final » Nordisk-baltiska 22-år, Gavlehovs Stadion, Gävle
2018-08-26 Slägga (4,0 kg) KS 67.17  [1,2] PB 1 Final » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
2018-09-01 Slägga (4,0 kg) KS 66.34  2 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
   Liljeqvist, Alida -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-10-07 Terränglopp KS 20.24  9 5 km [¤] » DM i terräng, Brantbrinks IP, Botkyrka
Not
[¤] - Efteranmäld
   Mitchell, Elena -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 Stav KS 2.91  PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng KS 16.06  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m KS 2:21.28  PB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-19 1 500 m KS 5:01.73  SB 5 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-05-27 3 x 800 m K22 7:35.00  1 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-02 800 m KS 2:28.28  3 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-10 800 m KS 2:21.86  10 Final » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-16 800 m KS brutit  Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-28 800 m KS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-30 1 500 m KS 5:01.15  SB 11 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 800 m KS 2:23.57  5 Final 3
2018-07-25 800 m KS 2:23.32  4 F-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-07-29 1 500 m KS 5:07.75  9 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-04 1 500 m K22 4:56.61  PB 11 Final » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-05 400 m K22 70.21  [1] SB
800 m K22 2:22.76  9 Final
2018-08-07 1 500 m KS 4:53.64  PB 8 B-heat » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-08-14 800 m KS 2:22.42  3 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-16 400 m KS 66.86  [1] SB » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m KS 2:20.43  PB 1 Final [¤]
2018-08-18 1 500 m KS 4:51.24  PB 11 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-08-29 800 m KS 2:22.62  1 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-01 800 m KS 2:21.1m 1 Final » Moraspelen, Prästholmens IP, Mora
2018-09-09 400 m KS ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-29 Terränglopp K22 42.29  6 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
2018-10-07 Terränglopp KS 20.19  8 5 km » DM i terräng, Brantbrinks IP, Botkyrka
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
»  Sandberg, Erika -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-27 3 x 800 m K22 7:35.00  1 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
 F19 - Flickor 19 år
»  Almerén Hansson, Victoria -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Längd KS 5.71  [1] -0.3 SB 4 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-05-26 Längd KS 5.82  [1] +0.3 SB 1 Final » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
2018-05-30 Längd KS 6.07  +2.4 3 » Torremolinos, ESP
5.72  +1.3
2018-06-09 Längd KS 5.46  -2.5 1 Final » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2018-06-10 Längd KS 5.94  [1] +1.2 PB 6 Final » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-20 Längd KS 5.77  +1.3 3 Final [¤] » Friidrottskväll på Stadion 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-24 Längd KS 5.83  +0.4 1 Final » Trekungamätet, Kongevi, Kungälv
2018-06-28 Längd KS 5.67  +2.4 5 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
5.60  +1.0
2018-06-29 Längd F19 5.45  -0.2 6 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 Längd F19 5.76  +1.2 6 Final
2018-07-25 Längd KS 5.39  +0.7 2 Final » Sommartävling 3, Källbrinks IP, Huddinge
2018-07-29 Längd KS 5.59  0.0 7 Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-08-03 Längd F19 5.73  +1.8 2 Kval » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-04 Längd F19 4.09  +2.6 12 Final
2018-08-11 Längd F19 ej start  » Nordiska 19-år, Hvidovre, DEN
2018-08-25 Längd KS 5.52  +2.1 19 Kval » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
5.32  +1.3
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[¤] - Efteranmäld
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng KS 17.07  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m KS 2:37.90  SB 7 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-06-02 800 m KS 2:33.76  SB 4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-08-29 800 m KS 2:36.67  6 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
 F18 - Flickor 18 år
   Andersson, Charlotte -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 200 m KS 26.26  +0.8 PB 4 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
4 x 100 m KS 51.08  4
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-06-01 100 m KS 12.72  +1.1 PB 6 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m KS 12.64  +1.6 PB 3 Heat 2 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
12.68  +0.6 3 E-final
2018-06-30 100 m F19 12.56  +0.6 1 Heat 3 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.53  +0.9 PB 7 Final 1
2018-07-01 200 m F19 25.94  +2.4 3 Final 2 [¤]
2018-07-18 100 m KS 12.76  0.0 6 Heat 1 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m KS 26.01  -0.9 PB 1 Heat 2
2018-07-28 200 m KS 26.20  -1.5 2 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
26.27  -1.5 4 Final
2018-07-29 100 m KS 12.85  0.0 3 Heat 1
12.97  +1.1 8 Final
2018-08-03 100 m F19 12.63  -0.4 3 Heat 2 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
12.73  -1.3 6 Final
2018-08-04 200 m F19 26.25  -1.3 3 Heat 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Atle, Astrid -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-09-29 Terränglopp F18 1:17.15  155 15 km » Lidingöloppet, Lidingö
»  Deltin, Greta -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 100 m KS 12.27  +0.4 SB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
4 x 100 m KS 51.08  4
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-06-01 100 m KS 12.44  +1.1 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 100 m KS 12.11  +0.6 SB 2 Heat 5 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
ej start  B-final
2018-07-28 100 m KS 12.52  +0.5 5 Heat 2 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
12.35  +2.2 3 Final
2018-08-03 100 m F19 ej start  » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-11 100 m F19 12.07  +2.7 8 Fainl » Nordiska 19-år, Hvidovre, DEN
2018-08-19 100 m KS 12.22  +4.1 4 Heat 1 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
12.40  +1.5 5 Final
2018-08-24 100 m KS 12.30  +3.2 5 Heat 2 » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
»  Hultström, Vilma -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 400 m KS 63.31  SB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
800 m KS 2:22.01  SB 4
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-05-27 3 x 800 m K22 7:35.00  1 Final » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
2018-06-02 800 m KS 2:21.13  PB 1 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-16 800 m KS 2:19.30  [1] PB 4 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-28 800 m KS 2:23.39  3 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-30 100 m F19 13.53  +1.8 SB 6 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m F19 60.94  SB 5 Final 2
2018-07-25 800 m KS brutit  F-final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2018-08-05 400 m F19 65.99  [2] » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F19 2:18.72  [1] PB 4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Mellantid
 F17 - Flickor 17 år
»  Gustavsson, Stina -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-19 100 m F17 12.23  -1.1 SB 1 Final 2 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena X17 118p  3
2018-08-24 100 m KS 12.04  +2.4 6 Heat 1 » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
2018-09-01 100 m F17 ej start  » Finnkampen, Tammerfors, FIN
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Stav KS ej res  » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-05-20 Stav KS ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2018-06-02 Stav KS 3.45  [1] SB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 Stav KS ej res  » Resultattävling i stav, Uppsala Friidrottsarena, Uppsala
2018-06-09 Stav KS 3.43  2 Final [¤] » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
2018-06-15 Stav KS 3.61  [1] PB 2 Final [¤] » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 Stav F17 3.64  PB 1 Final
Längd F17 ej start 
2018-06-29 Stav KS ej start  X » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F17 4.79  -0.2 PB 21 Kval 1
2018-06-30 Stav F17 3.43  6 Final
2018-07-01 Stav KS ej start 
2018-07-28 Stav F17 3.43  2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 100 m F17 13.56  +2.7 6 Heat 1
Längd F17 4.86  +1.2 PB 5 Final
2018-08-05 Stav F17 3.53  5 Final » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-14 Stav KS ej res  » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-16 Stav KS 3.45  2 Final [¤] » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-19 4 x 100 m F17 50.38  3 Final 2 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena X17 118p  3
2018-08-25 Stav KS 3.53  14 [¤] » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
[¤] - Efteranmäld
»  Rådbo, Klara -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 7-kamp F17 5 441  +1.5 PB » Mångkamp, Landquart, SUI
100 m häck (76,2 cm) 14.36 [928] +0.9 PB
Höjd 1.68 [830] SB
Kula (3,0 kg) 13.89 [787] PB
200 m 25.77 [817] +2.3
Längd 5.83 [798] +1.4 PB
Spjut (500 gr) 41.19 [690] PB
800 m 2:38.44 [591] SB
2018-06-01 Höjd KS 1.65  5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-02 Längd F17 5.77  +0.6 1 Final
2018-06-03 Kula (3,0 kg) F17 13.16  1 Final
Spjut (500 gr) F17 41.16  1 Final
2018-06-10 7-kamp F17 5 461  [1] +2.5 PB 1 » JNM-UNM  mångkamp, Jessheim friidrettsstadion, NOR
100 m häck (76,2 cm) 14.29 [938] +0.8 PB 1 Heat 2
Höjd 1.64 [783] 4
Kula (3,0 kg) 13.51 [761] 3
200 m 25.62 [831] +2.2 1 Heat 2
Längd 6.00 [850] +4.6 1
Spjut (500 gr) 40.10 [669] 3
800 m 2:35.20 [629] PB 8
2018-06-20 Längd KS 5.54  +1.2 5 Final [¤] » Friidrottskväll på Stadion 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-07-06 7-kamp F17 5 484  +0.4 PB 6 » Ungdoms -EM, Györ, HUN
100 m häck (76,2 cm) 14.45 [916] +0.1 6 Heat 3
Höjd 1.72 [879] [3] PB 2
Kula (3,0 kg) 12.93 [723] 3
200 m 25.79 [816] -0.8 PB 3 Heat 2
Längd 5.93 [828] +1.9 PB 2
Spjut (500 gr) 42.18 [709] PB 3
800 m 2:36.58 [613] 9 Heat 2
2018-07-07 Stafett 1 000 m F17 2:13.75  [4] 4
2018-07-18 Höjd KS 1.64  1 Final » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-07-28 200 m KS 25.88  -1.0 2 Heat 2 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
ej start  Final
100 m häck (76,2 cm) F17 14.75  -2.4 1 Försök
2018-07-29 Längd F17 5.75  +0.4 1 Final
Kula (3,0 kg) F17 ej start 
Spjut (500 gr) F17 42.33  PB 1 Final
2018-08-03 Höjd F17 1.74  [3] PB 1 Final » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-04 100 m häck (83.8 cm) F17 ej start 
Spjut (500 gr) F17 37.30  2 Kval
Spjut (500 gr) F17 42.38  PB 1 Final
2018-08-05 Längd F17 5.69  - 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 12.93  PB 4 Final
2018-08-19 100 m häck (76,2 cm) F17 14.29  +0.8 2 Final 1 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Höjd F17 1.59  3 Final
4 x 100 m F17 50.38  3 Final 2
Lag Arena X17 118p  3
2018-08-25 Längd KS 5.87  +2.5 10 Kval » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
5.86  +1.6
2018-08-26 Längd KS 6.02  +3.6 6 Final
2018-09-01 Längd F17 5.58  -0.9 4 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
2018-09-09 7-kamp F17 5 296  -1.8 1 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
100 m häck (76,2 cm) 14.61 [894] -2.0 1 Heat 2
Höjd 1.60 [736] 2
Kula (3,0 kg) 13.85 [784] 1
200 m 26.09 [789] -2.6 1 Heat 2
Längd 5.52 [706] -0.9 1
Spjut (500 gr) 40.42 [675] 1
800 m 2:28.50 [712] PB 2
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
[¤] - Efteranmäld
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
[4] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
 F16 - Flickor 16 år
»  Brundin, Lisa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 100 m F17 52.91  5 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
   De Mendonca, Chloé -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-03 300 m häck (76,2 cm) F16 brutit  Heat 1 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-04 200 m F16 27.94  +1.3 PB 5 Heat 2
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-06-16 Längd F16 5.12  0.0 SB 3 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 200 m F16 27.29  +1.6 PB 3 Final 2
2018-07-18 100 m KS 13.53  -1.9 PB 4 Heat 3 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
13.86  -1.0 4 Final 2
2018-08-03 800 m F16 ej start  » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
Längd F16 4.72  -0.4 18 Kval
2018-08-14 800 m KS 2:46.42  SB 7 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-19 400 m F17 65.13  PB 4 Final 1 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena X17 118p  3
2018-09-09 800 m F17 2:37.70  SB 4 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Jansson, Julia -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 Längd F17 4.30  0.0 PB 6 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
Kula (3,0 kg) F17 9.11  PB 1 Final
»  Krüsell Berg, Tilda -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 Längd F17 4.35  +0.5 PB 5 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-16 4 x 100 m F17 52.91  5 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-06-16 Längd F16 4.35  +1.4 5 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-09-30 Längd KS 4.05  +0.3 2 Final » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m F17 13.51  -0.7 2 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
13.46  +0.7 PB 4 Final
Längd F17 4.62  +1.5 PB 4 Final
2018-05-16 4 x 100 m F17 52.91  5 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2018-05-19 100 m F17 13.74  -1.1 3 Final » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd F17 4.61  +1.3 3 Final
2018-06-06 100 m F17 13.67  +0.8 3 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2018-06-16 100 m F16 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Längd F16 ej start 
2018-06-29 Längd F16 4.33  -0.5 49 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 100 m F16 13.66  +1.4 6 Heat 5
2018-07-28 Tresteg F17 9.69  0.0 PB 8 Final » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2018-07-29 100 m F17 13.90  +0.5 4 Heat 1
13.76  +1.8 7 Final
Längd F17 4.38  +1.7 6 Final
2018-08-19 Tresteg F17 10.19  +2.1 7 Final » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
4 x 100 m F17 50.38  3 Final 2
Lag Arena X17 118p  3
2018-09-30 100 m F17 13.46  +3.4 1 Final » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Längd KS 4.32  0.0 1 Final
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 400 m häck (76,2 cm) KS 84.42  PB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-10-07 Terränglopp F16 ej start  5 km » DM i terräng, Brantbrinks IP, Botkyrka
»  Trosell, Åsa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m F17 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-16 4 x 100 m F17 52.91  5 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) F17 9.28  SB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F17 21.31  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 36.09  SB 7 Final
Spjut (500 gr) F17 25.75  SB 5 Final
2018-05-19 Kula (4,0 kg) KS 9.36  PB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Lag Arena KS 40.5p  6
2018-05-20 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F17 23.28  3 Final
2018-06-02 Diskus (1,0 kg) F17 26.46  PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 Kula (3,0 kg) F17 11.43  PB 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 42.06  PB 12
Spjut (500 gr) F17 25.63  5 Final
2018-06-06 Diskus (1,0 kg) F17 25.50  2 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Spjut (500 gr) F17 20.82  3 Final
2018-06-15 Kula (3,0 kg) F16 10.84  2 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 Diskus (1,0 kg) F16 30.18  PB 2 Final
2018-06-17 Slägga (3,0 kg/119) F16 37.85  5 Final
Spjut (500 gr) F16 27.90  SB 3 Final
2018-06-30 Slägga (3,0 kg/119) F17 41.06  21 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 Kula (3,0 kg) F16 10.60  14
2018-07-21 Kula (3,0 kg) F16 11.35  4 Final » Göta Ungdomsspel, Tingvalla/Massas äng, Karlstad
Diskus (1,0 kg) F16 29.05  4 Final
Slägga (3,0 kg/119) F16 42.91  PB 5 Final
Spjut (500 gr) F16 26.50  6 Final
2018-07-28 Diskus (1,0 kg) F17 31.06  PB 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F17 46.17  PB 6 Final
2018-08-03 Diskus (1,0 kg) F16 30.09  8 Final » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-04 Kula (3,0 kg) F16 10.60  10 Final
Slägga (3,0 kg/119) F16 46.00  11 Kval
44.23  9 Final
2018-08-05 Spjut (500 gr) F16 32.39  PB 10 Final
2018-08-14 Diskus (1,0 kg) F17 29.55  2 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F17 32.15  1 Final
2018-08-19 Diskus (1,0 kg) F17 31.71  PB 3 Final » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Spjut (500 gr) F17 31.15  6 Final
Lag Arena X17 118p  3
2018-09-02 Kula (3,0 kg) F17 10.63  2 Final [¤] » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Spjut (500 gr) F17 31.51  2 Final [¤]
2018-09-30 Kula (3,0 kg) F17 9.31  1 Final » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Diskus (1,0 kg) F17 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F17 43.21  2 Final
Spjut (500 gr) F17 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 F15 - Flickor 15 år
   Avebäck, Klara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 80 m F15 40.05  1 Heat 1 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
40.78  3 Final
2018-05-20 80 m F15 11.22  -0.1 SB 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
Längd F15 4.88  +2.0 PB 1 Final
2018-05-27 4 x 80 m F15 39.96  1 Heat 3 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
39.92  5 Final
2018-06-01 Tresteg KS 10.85  +0.9 PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-02 80 m F15 ej start 
Längd F15 5.09  +1.6 PB 7 Final
2018-06-16 Tresteg F15 11.02  +0.8 PB 2 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 Längd F15 4.99  +0.6 4 Final
2018-06-29 Längd F15 4.74  0.0 33 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 80 m F15 ej start 
Tresteg F15 ej start 
2018-07-11 80 m F15 11.31  -1.3 3 Final » Kalmar sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
Längd F15 4.95  -1.7 2 Final
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng F15 17.35  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m F15 2:36.43  PB 4 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
1 500 m h (76,2 cm) F15 ej start 
2018-05-19 800 m F15 2:37.90  7 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 15.65  +1.6 SB 8 Heat 3
Längd F15 3.96  0.0 SB 17 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 13.57  PB 17 Pool 2
2018-06-02 800 m F15 2:40.15  5 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 300 m F15 47.82  PB 7 B-final
2018-06-06 800 m F15 2:39.13  2 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2018-06-15 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:57.67  PB 7 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 800 m F15 ej start 
2018-06-17 2 000 m F15 7:38.43  PB 7 Final
2018-06-29 800 m F15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m h (76,2 cm) F17 5:59.59  13 Final
2018-07-01 2 000 m F15 7:46.84  16 Final 3
2018-08-03 2 000 m F15 7:53.79  16 Final » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-05 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:58.04  10 Final 1
2018-08-14 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:58.13  5 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-18 Stadslopp F15 7.54  39 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-08-29 800 m F15 2:41.27  6 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-01 800 m F15 2:41.96  6 Pool 2 H2 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
80 m häck (76,2 cm) F15 15.32  -1.6 PB 3 Pool 1 H4
2018-09-02 Längd F15 3.74  +1.3 18
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
2018-09-09 800 m F15 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-10-07 Terränglopp F15 22.30  11 5 km » DM i terräng, Brantbrinks IP, Botkyrka
»  Edelholm, Beata -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 80 m F15 10.65  +0.7 PB 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
10.82  -0.9 2 Final
200 m F15 27.13  -0.5 PB 1 Heat 2 [¤]
2018-05-16 4 x 80 m F15 40.05  1 Heat 1 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
40.78  3 Final
2018-05-19 80 m häck (76,2 cm) F15 12.79  +1.6 SB 3 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.99  +1.7 PB 4 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 8.35  PB 10 Pool 1
Spjut (500 gr) F15 16.86  SB 10 Pool 2
2018-05-27 4 x 80 m F15 39.96  1 Heat 3 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
39.92  5 Final
2018-06-02 80 m F15 10.87  -1.5 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 4.82  -0.4 11
2018-06-03 80 m häck (76,2 cm) F15 12.83  -1.0 3 Heat 1
12.53  -0.7 SB 3 Final
2018-06-17 80 m häck (76,2 cm) F15 12.12  +2.7 2 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Längd F15 4.62  +1.5 7 Final
2018-06-29 80 m häck (76,2 cm) F15 12.12  +1.7 PB 2 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.24  +0.5 9 Final
Längd F15 4.90  -1.6 19 Kval
2018-06-30 80 m F15 10.81  +0.7 3 Heat 8
2018-07-01 300 m F15 44.00  SB 4 Final 3
2018-08-03 80 m F15 10.55  +3.8 4 Heat 1 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
10.61  +2.0 PB 6 Semi 2
2018-08-05 80 m häck (76,2 cm) F15 22.66  +0.1 6 Heat 3
2018-08-19 4 x 100 m F17 50.38  3 Final 2 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena X17 118p  3
2018-09-01 80 m häck (76,2 cm) F15 13.01  -1.1 8 Pool 2 H7 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
2018-09-02 Längd F15 4.62  +1.1 11
6 x 200 m X15 2:31.71  1
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) F15 9.32  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 30.08  SB 6 Final
Spjut (500 gr) F15 19.07  SB 3 Final [¤]
2018-05-12 Slägga (3,0 kg/119) F15 34.35  SB 3 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
2018-05-19 Höjd F15 1.41  SB 7 Pool 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 9.59  PB 2 Pool 1
Spjut (500 gr) F15 19.19  SB 7 Pool 2
2018-06-03 Höjd F15 1.37  9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 36.46  PB 7 Final
2018-06-15 Höjd F15 1.42  SB 5 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F15 9.72  PB 3 Final
2018-06-17 Slägga (3,0 kg/119) F15 39.41  PB 4 Final
2018-06-29 Kula (3,0 kg) F15 9.49  21 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 Slägga (3,0 kg/119) F15 38.78  11
2018-09-01 Höjd F15 1.41  14 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
Kula (3,0 kg) F15 9.43  1
2018-09-02 Spjut (500 gr) F15 22.01  PB 12
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
2018-09-23 Kula (3,0 kg) F15 9.36  5 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (0,75 kg) F15 20.72  PB 6 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 38.53  3 Final
Spjut (500 gr) F15 21.67  4 Final
2018-09-29 Kast 5-kamp F15 0  [2] PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) 27.88 [0]
Kula (3,0 kg) 9.50 [0]
Diskus (0,75 kg) 19.52 [0]
Spjut (500 gr) 21.42 [0]
2018-10-02 Slägga (3,0 kg/119) F15 40.08  PB 1 » Bara kast, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
»  Larsson, Kathleen -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 80 m F15 40.05  1 Heat 1 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
40.78  3 Final
2018-05-20 80 m F15 11.17  - 1 Heat 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.58  - 4 Final
2018-05-27 4 x 80 m F15 39.96  1 Heat 3 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
39.92  5 Final
2018-06-02 80 m F15 10.96  +0.4 PB 5 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 ej start 
2018-06-16 80 m F15 11.32  -0.5 4 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
ej start  Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng F15 17.20  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m F15 2:35.42  PB 3 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-19 2 000 m F15 7:16.59  PB 2 Final » Bilmetrospelen, Lugnet, Falun
2018-06-02 800 m F15 2:34.43  PB 4 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 300 m F15 48.03  PB 5 A-final
2018-06-06 800 m F15 2:33.18  PB 1 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2018-06-15 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:44.33  PB 4 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-08-03 2 000 m F15 7:38.94  13 Final » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-05 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:47.65  9 Final 2
2018-08-14 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:50.08  3 Final » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2018-08-19 3 000 m F17 11:43.77  PB 5 Final » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Lag Arena X17 118p  3
2018-08-29 800 m F15 2:38.00  5 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-09 800 m F15 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-10-07 Terränglopp F15 21.33  9 5 km » DM i terräng, Brantbrinks IP, Botkyrka
   Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng F15 17.21  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 80 m F15 40.05  1 Heat 1 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
40.78  3 Final
2018-05-19 Höjd F15 1.49  SB 3 Pool 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.64  0.0 SB 8 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 7.76  PB 15 Pool 1
2018-05-27 4 x 80 m F15 39.96  1 Heat 3 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
39.92  5 Final
2018-06-02 80 m F15 10.94  -1.5 SB 4 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 5.20  +1.3 PB 5 Final [¤]
2018-06-15 Höjd F15 1.50  SB 3 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 80 m F15 ej start 
2018-06-17 Längd F15 5.21  +1.5 PB 2 Final
2018-07-28 Höjd F15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2018-07-29 Längd F15 ej start 
2018-08-03 Längd F15 4.97  +1.4 12 Kval » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-04 Längd F15 4.79  +0.9 11 Final
2018-09-01 Höjd F15 1.49  5 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
2018-09-02 Längd F15 5.04  +0.2 4
6 x 200 m X15 2:31.71  1
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Riddle, Olivia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Slägga (3,0 kg/119) F15 34.84  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2018-05-26 Kula (3,0 kg) F15 8.91  SB 3 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Spjut (500 gr) F15 22.42  SB 4 Final
2018-05-27 Diskus (0,75 kg) F15 26.00  SB 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 34.94  PB 6 Final
2018-06-02 Kula (3,0 kg) F15 8.97  SB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F15 28.41  PB 5 Final
2018-06-03 Slägga (3,0 kg/119) F15 37.29  PB 6 Final
2018-06-15 Kula (3,0 kg) F15 9.38  SB 4 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F15 26.26  5 Final
2018-06-17 Slägga (3,0 kg/119) F15 38.54  PB 5 Final
2018-06-29 Kula (3,0 kg) F15 8.92  24 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 Slägga (3,0 kg/119) F15 ej res 
2018-07-01 Diskus (0,75 kg) F15 ej res 
2018-08-03 Diskus (0,75 kg) F15 27.25  13 Final » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
2018-08-04 Slägga (3,0 kg/119) F15 30.26  19 Kval
2018-09-01 Kula (3,0 kg) F15 8.83  14 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
2018-09-02 Spjut (500 gr) F15 23.36  SB 9
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
2018-09-29 Kast 5-kamp F15 0  [1] PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) 33.69 [0]
Kula (3,0 kg) 8.90 [0]
Diskus (0,75 kg) 29.67 [0] PB
Spjut (500 gr) 21.47 [0]
2018-10-02 Slägga (3,0 kg/119) F15 34.96  3 » Bara kast, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
 F14 - Flickor 14 år
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-12 Slägga (3,0 kg/119) F15 31.93  PB 4 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2018-05-19 Kula (3,0 kg) F15 7.44  PB 16 Pool 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F15 23.41  PB 2 Pool 2
2018-05-26 Spjut (500 gr) F15 22.82  3 Final » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2018-05-27 Slägga (3,0 kg/119) F15 28.66  10
2018-06-03 Slägga (3,0 kg/119) F14 30.44  3 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-06 Höjd F14 1.33  PB 3 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Diskus (0,75 kg) F14 18.92  PB 3 Final
Spjut (500 gr) F14 21.90  4 Final
2018-06-17 Slägga (3,0 kg/119) F14 32.93  PB 1 Final » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-29 Längd F15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 80 m F14 ej start 
Slägga (3,0 kg/119) F15 31.08  26
Spjut (500 gr) F15 ej start 
F14 22.54  18 [¤]
2018-07-01 Höjd F14 1.26  61
Kula (3,0 kg) F14 7.79  PB 40
2018-09-15 Spjut (500 gr) F14 22.86  14 » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
2018-09-16 Slägga (3,0 kg/119) F14 37.56  PB 2 Final
2018-09-29 Kast 5-kamp F14 0  [2] PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) 35.52 [0]
Kula (3,0 kg) 7.92 [0] PB
Diskus (0,75 kg) 21.03 [0] PB
Spjut (500 gr) 21.24 [0]
2018-10-02 Slägga (3,0 kg/119) F15 38.14  PB 2 » Bara kast, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
   Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F15 9.51  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-08-18 Stadslopp F14 9.01  117 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-09-29 Kast 5-kamp F14 0  [1] PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) 16.14 [0] PB
Kula (3,0 kg) 7.53 [0] PB
Diskus (0,75 kg) ej res
Spjut (500 gr) 12.31 [0] PB
2018-10-02 Slägga (3,0 kg/119) F15 16.41  PB 4 » Bara kast, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 80 m F15 10.84  +0.1 PB 2 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
10.89  -0.9 3 Final
200 m F15 27.21  -0.4 PB 1 Heat 1
2018-05-16 4 x 80 m F15 41.65  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
41.91  6 Final
2018-05-19 800 m F15 2:52.65  PB 7 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 12.71  +1.6 PB 2 Heat 3
Höjd F15 1.37  SB 9 Pool 1
Längd F15 4.62  +1.8 PB 10 Pool 2
2018-06-02 80 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav F17 2.90  [1] PB 2 Final
2018-06-03 300 m F14 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
2018-06-06 Stav F14 3.00  PB 1 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2018-06-10 80 m F14 10.89  - 4 Heat 2 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 1:45.41  2 Final
1:46.29  2 Heat 2
2018-06-15 300 m häck (76,2 cm) F14 46.98  PB 2 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-16 80 m F14 11.31  -2.7 3 Heat 1
11.05  -1.2 3 B-final
2018-06-17 80 m häck (76,2 cm) F14 12.75  -0.6 2 Final 1
Stav F14 2.84  2 Final
2018-06-29 80 m häck (76,2 cm) F14 12.90  -3.1 2 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F15 48.70  7 Final 1 [¤]
2018-06-30 80 m F14 ej start 
Stav F14 2.97  3 Final
2018-07-01 300 m F14 ej start 
2018-08-19 Stav KS 2.74  6 C-pool » Hellashoppet, Sätra IP, Stockholm
2018-09-01 80 m häck (76,2 cm) F15 12.97  -0.9 4 Pool 2 H6 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
Höjd F15 1.33  22
2018-09-02 Längd F15 4.33  -0.7 18
6 x 200 m X15 2:31.71  1
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
2018-09-15 300 m häck (76,2 cm) F14 50.10  5 A-final » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
Stav F14 2.92  2 Final
2018-09-16 80 m häck (76,2 cm) F14 12.93  -1.6 1 Heat 2
brutit  A-final
2018-09-29 Kast 5-kamp F15 0  [3] PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) 6.28 [0] PB
Diskus (0,75 kg) 16.02 [0] PB
Spjut (500 gr) 17.39 [0] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
[¤] - Efteranmäld
[3] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: form/tab saknas
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 800 m F15 2:49.24  PB 4 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.53  SB 2 Pool 1
Kula (3,0 kg) F15 9.75  PB 1 Pool 1
Spjut (500 gr) F15 29.87  PB 1 Pool 2
2018-05-26 200 m F15 29.13  - 6 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
2018-06-02 Kula (3,0 kg) F14 9.93  PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F14 24.38  PB 2 Final
2018-06-06 Höjd F14 ej start  » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Diskus (0,75 kg) F14 21.44  2 Final
Spjut (500 gr) F14 28.79  1 Final
2018-06-10 4 x 200 m X14 1:45.41  2 Final » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1:46.29  2 Heat 2
2018-06-16 Höjd F14 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
Diskus (0,75 kg) F14 ej start 
2018-06-17 Spjut (500 gr) F14 24.91  2 Final
2018-06-30 Spjut (500 gr) F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-07-01 Höjd F14 1.47  23
Kula (3,0 kg) F14 11.11  PB 7 Final
2018-09-01 800 m F15 2:47.16  PB 6 Pool 1 H3 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
Höjd F15 1.41  12
Kula (3,0 kg) F15 10.61  2
2018-09-02 Längd F15 4.46  +0.7 PB 13
Spjut (500 gr) F15 39.50  [1] PB 1
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
2018-09-09 Spjut (500 gr) F15 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-10-16 Diskus (0,75 kg) F14 27.51  PB 3 » Bara kast 2, Enskede IK, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F14
»  Lackanovic, Lana -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 80 m F15 41.65  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
41.91  6 Final
2018-06-16 80 m F14 11.40  +0.2 PB 6 Heat 4 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.44  -1.2 7 B-final
Höjd F14 ej res 
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
2018-06-17 Stav F14 2.64  PB 4 Final
Längd F14 3.85  +1.4 PB 24
2018-08-19 Stav KS ej res  C-pool » Hellashoppet, Sätra IP, Stockholm
2018-09-15 Stav F14 2.52  6 Final » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
   Magnusson, Elinor -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-09-02 80 m F14 11.75  - 4 Heat 1 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
200 m F17 30.54  +1.8 PB 4 Final
   Nienkirk, Rebecka -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-10-07 Terränglopp F15 21.53  10 5 km » DM i terräng, Brantbrinks IP, Botkyrka
»  Robling, Alma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 80 m F15 41.65  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
41.91  6 Final
2018-06-10 80 m F14 11.09  - 2 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-02 80 m F14 11.42  -1.8 PB 2 Heat 2 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
200 m F17 29.59  +1.8 PB 1 Final
»  Åsberg, Kajsa -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-16 4 x 80 m F15 41.65  1 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
41.91  6 Final
2018-06-02 Längd F14 4.85  +0.4 PB 7 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 Höjd F14 1.32  PB 12 [¤]
2018-06-16 80 m F14 11.64  -2.7 PB 4 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 ej start 
2018-06-17 Stav F14 2.44  PB 6 Final [¤]
Längd F14 4.61  +1.1 14
2018-06-29 Längd F14 4.60  -1.9 34 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 80 m F14 ej start 
Stav F14 2.49  PB 9
Tresteg F15 9.63  -0.5 PB 37 Grop 1
2018-07-01 Höjd F14 ej start 
2018-09-09 80 m F15 ej start  » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F15 4.61  -0.2 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F13 - Flickor 13 år
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 8.99  +0.3 PB 3 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.03  -1.3 3 Final
Höjd F13 1.25  SB 9
Kula (2,0 kg) F13 7.64  PB 14
2018-05-30 600 m F13 1:55.90  PB 3 Heat 7 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 29.68  PB 2 Final
5 x 60 m F13 42.60  2 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-10 80 m F14 11.41  - 4 Heat 3 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-15 200 m häck (68,6 cm/5) F13 34.07  -0.1 PB 2 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 32.98  0.0 PB 2 Heat 4 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.91  - 3
Diskus (0,6 kg) F13 22.96  PB 7
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-22 60 m F13 8.92  +2.8 5 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.38  PB 5 Final
Spjut (400 gr) F13 15.16  PB 13
5 x 60 m F13 41.89  2 Heat 1
2018-09-29 Castorama F13 1 902  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 8.07 [451] PB
Spjut (400 gr) 21.93 [442] PB
Diskus (0,6 kg) 23.04 [392] PB
Slägga (2,0 kg) 31.00 [617] PB
»  Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.39  +1.1 PB 5 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 1:53.06  PB 2 Final 2
Längd (zon) F13 4.19  0.0 PB 8 Final
2018-05-30 600 m F13 1:54.07  2 Heat 4 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 16.70  PB 50
5 x 60 m F13 43.86  2 Heat 3
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-02 60 m F13 9.23  +0.4 PB 5 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m F13 1:49.58  PB 2 Final
2018-06-03 200 m F13 30.05  +0.4 PB 3 B-final
2018-06-06 80 m F13 12.30  -3.4 PB 1 Heat 4 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
800 m F13 2:43.72  PB 1 Final
Stav F13 1.70  PB 11
2018-06-09 60 m F13 9.26  +1.8 3 Heat 2 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
ingen tid  Final
9.33  +1.3 3 Extralopp
200 m F13 30.09  +2.1 3 Final
600 m F13 1:55.98  3 Final
Längd (zon) F13 4.12  +1.6 6 Final
2018-06-10 80 m F14 ej start  Heat 3 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-16 60 m F13 9.23  -1.9 5 Heat 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
600 m F13 1:52.06  6 Final 1
2018-06-17 200 m F13 30.47  +0.8 4 Heat 2
60 m häck (68,6 cm) F13 11.62  +2.0 PB 3 Final 2
Längd (zon) F13 4.07  -1.1 23
2018-06-29 600 m F13 1:57.44  8 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (68,6 cm) F13 10.73  +2.1 4 Heat 8
2018-06-30 60 m F13 9.18  +2.0 PB 5 Heat 5
2018-07-01 200 m F13 30.04  +2.6 4 Final 7
Längd (zon) F13 4.29  -1.6 PB 69
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 37.11  0.0 PB 4 HEAT 1 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 8.58  - 26
Diskus (0,6 kg) F13 16.75  PB 26
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-12 5 x 60 m F13 43.37  3 Final 2 » Stafett DM 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 diskad  Final
2018-09-15 600 m F13 1:50.35  7 A.final » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
2018-09-22 60 m F13 9.17  +0.9 PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.14  PB 35
Spjut (400 gr) F13 13.45  PB 17
5 x 60 m F13 41.89  2 Heat 1
»  Goitom, Rimna -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.53  PB 8 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 23.12  PB 6 Final [¤]
Spjut (400 gr) F13 22.40  PB 3 Final [¤]
2018-05-19 60 m F13 9.39  +0.3 SB 7 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.92  -0.3 PB 17
Kula (2,0 kg) F13 8.58  PB 10
2018-05-30 600 m F13 ej start  Heat 2 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 24.25  PB 12
5 x 60 m F13 43.86  2 Heat 3
Lag Arena X13 46p  5
2018-09-29 Castorama F13 1 696  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 8.52 [485]
Spjut (400 gr) 20.76 [417]
Diskus (0,6 kg) 21.15 [347] PB
Slägga (2,0 kg) 22.20 [447]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gustafsson, Ella -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 7.24  PB 12 [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 16.45  PB 7 Final [¤]
Slägga (2,0 kg) F13 25.44  PB 5 Final [¤]
2018-05-19 60 m F13 9.42  0.0 PB 6 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 2:06.05  PB 3 Final 1
Längd (zon) F13 4.08  +0.4 PB 13
2018-05-30 600 m F13 2:08.06  5 Heat 4 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
5 x 60 m F13 42.60  2 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-03 200 m F13 31.19  +0.4 PB 7 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (68,6 cm) F13 10.76  +0.8 PB 3 Heat 2
Längd (zon) F13 4.16  +1.4 PB 20
2018-06-10 80 m F14 11.71  - 3 Heat 2 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 2:06.70  9 Heat 1
2018-06-17 200 m F13 ej start  » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 25.60  PB 7 Final
2018-06-29 60 m häck (68,6 cm) F13 10.76  +3.5 7 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 60 m F13 9.38  0.0 PB 7 Heat 12
Tresteg (zon) F13 9.17  -1.5 PB 28 Grop 1
2018-07-01 200 m F13 ej start  Final 10
Längd (zon) F13 4.11  -3.2 94
2018-08-18 Stadslopp F13 9.01  118 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 36.19  0.0 PB 2 Heat 6 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.23  - 13
Diskus (0,6 kg) F13 17.48  PB 20
Lag Arena X13 53p  4
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Helge, Wilma -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.19  0.0 PB 4 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.10  PB 14
Längd (zon) F13 3.58  +0.9 PB 26
2018-05-30 600 m F13 ej start  Heat 1 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 13.97  PB 60
5 x 60 m F13 42.60  2 Heat 2
43.86  2 Heat 3
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-10 80 m F14 ej start  Heat 2 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-05 Lag Arena X13 53p  4 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Ivarsson, Alice -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 9.50  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.52  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 17.04  PB 6 Final
Slägga (2,0 kg) F13 20.65  SB 7 Final
Spjut (400 gr) F13 19.49  SB 7 Final
2018-05-19 60 m F13 9.04  +0.3 PB 4 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.10  -1.3 5 Final
Längd (zon) F13 4.04  0.0 PB 14
Kula (2,0 kg) F13 8.25  13
2018-06-02 60 m F13 8.97  -0.6 PB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F13 8.36  20
2018-06-03 200 m F13 29.46  +1.7 PB 1 D-final [¤]
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.15  +0.1 PB 21
2018-06-10 80 m F14 11.51  - 4 Heat 4 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 2:04.43  8 Heat 1
2018-06-16 60 m F13 9.18  -1.9 3 Heat 2 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F13 8.60  PB 15
2018-06-17 Stav F13 1.94  PB 7 Final
Slägga (2,0 kg) F13 24.39  PB 10
2018-09-01 60 m F13 9.13  - 4 Heat 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Höjd F13 1.34  PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 19.67  PB 7 Final
Spjut (400 gr) F13 22.54  PB 5 Final
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 ej start  Heat 1 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-22 60 m F13 8.87  +3.0 7 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.18  34
Spjut (400 gr) F13 24.85  PB 1 Final
5 x 60 m F13 41.89  2 Heat 1
2018-09-29 Castorama F13 1 904  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 8.68 [496] PB
Spjut (400 gr) 23.24 [469]
Diskus (0,6 kg) 25.18 [441] PB
Slägga (2,0 kg) 24.68 [498] PB
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 7.31  PB 11 [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 21.35  PB 4 Final
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 20.38  PB 5 Final
2018-05-19 60 m F13 9.05  +0.9 PB 2 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.46  PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.32  +1.8 PB 6 Final
2018-06-02 Höjd F13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2018-06-03 200 m F13 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2018-06-06 Höjd F13 ej start  » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Stav F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2018-06-29 60 m häck (68,6 cm) F13 10.30  -0.8 PB 2 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F13 1.32  35
2018-06-30 Stav F13 1.64  PB 17
Tresteg (zon) F13 9.00  -1.5 PB 35 Grop 1
2018-07-01 Längd (zon) F13 4.47  +1.3 PB 43
2018-07-07 200 m F13 33.09  +1.5 SB 4 Heat 2 » Fortumspelen, Sävstaås IP, Bollnäs
60 m häck (68,6 cm) F13 10.17  +1.8 PB 1 Final
Höjd F13 1.43  2 Final
Längd (zon) F13 3.27  - 9
Diskus (0,6 kg) F13 22.39  PB 1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 27.12  PB 1 Final
2018-07-21 Höjd F13 ej start  » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2018-07-22 60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 ej start  Heat 1 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.80  - 4
Diskus (0,6 kg) F13 23.10  PB 5
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-09 Spjut (400 gr) F13 20.32  9 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-15 Diskus (0,6 kg) F13 22.16  13 » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
2018-09-16 Slägga (2,0 kg) F13 ej res 
2018-09-29 Castorama F13 1 980  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 9.09 [526] PB
Spjut (400 gr) 20.48 [411] PB
Diskus (0,6 kg) 28.53 [514] PB
Slägga (2,0 kg) 26.29 [529]
2018-10-02 Slägga (2,0 kg) F13 27.15  PB 4 » Bara kast, Enskede IP, Stockholm
2018-10-16 Diskus (0,6 kg) F13 27.97  1 » Bara kast 2, Enskede IK, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Kacou, Estelle -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-30 Slägga (2,0 kg) F13 29.19  PB 3 Final » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Lag Arena X13 46p  5
»  Larsson Berggren, Alice -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-07-01 200 m F13 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
»  Lidberg, Melina -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 10.34  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.85  PB 6 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2018-05-19 60 m F13 8.78  0.0 PB 2 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.82  -1.3 2 Final
Längd (zon) F13 4.79  +3.6 1 Final
4.77  0.0 PB
Kula (2,0 kg) F13 8.78  9
2018-05-30 600 m F13 2:11.90  PB 8 Heat 3 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 23.81  PB 15
5 x 60 m F13 42.60  2 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-02 60 m F13 8.67  -1.5 2 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.62  -1.1 PB 4 Final
Höjd F13 1.32  PB 11
Kula (2,0 kg) F13 8.69  18
2018-06-03 Längd (zon) F13 4.82  +0.6 PB 2 Final
2018-06-09 60 m F13 8.68  0.0 2 Final » Västra Mälarspelen, Köpings IP, Köping
200 m F13 29.29  +0.1 PB 2 Final
Tresteg (zon) F13 10.90  0.0 PB 1 Final
2018-06-10 Längd (zon) F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2018-06-10 4 x 200 m X14 2:00.29  4 Heat 3 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-06-16 60 m F13 8.70  0.0 1 Heat 4 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.82  -2.0 2 B-final
Tresteg (zon) F13 11.32  +2.5 1 Final
Tresteg (zon) F13 10.96  +1.2 PB
2018-06-17 200 m F13 28.89  +1.8 PB 1 Heat 3
Längd (zon) F13 4.88  -0.8 PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
2018-06-29 Höjd F13 1.32  35 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 60 m F13 8.81  0.0 3 Heat 12
Tresteg (zon) F13 11.37  -2.0 PB 1 Grop 1
2018-07-01 Längd (zon) F13 5.03  0.0 PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F13 6.88  70
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 38.35  +0.4 PB 3 Heat 5 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 10.84  - 1
Diskus (0,6 kg) F13 15.73  PB 32
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-12 5 x 60 m F13 41.83  5 Final 1 » Stafett DM 2, Källbrinks IP, Huddinge
2018-09-15 Tresteg (zon) F13 10.95  +0.1 1 Final » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
2018-09-16 Längd (zon) F13 5.09  +1.2 PB 1 Grupp 2
2018-09-22 60 m F13 9.19  +2.8 6 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 10.10  PB 23
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 9.03  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.82  PB 7 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 17.97  PB 5 Final
Slägga (2,0 kg) F13 25.60  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 20.30  PB 6 Final
2018-05-13 60 m F13 8.91  +1.4 PB 3 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
8.99  -0.5 4 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.30  -0.8 PB 1 Heat 1
Kula (2,0 kg) F13 7.61  10
2018-05-19 800 m F15 ej start  Heat 2 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 13.96  +1.6 PB 7 Heat 3
Längd F15 3.90  -0.1 PB 18 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.59  PB 22 Pool 1
Spjut (500 gr) F15 19.19  PB 7 Pool 2
2018-05-30 600 m F13 2:00.93  PB 3 Heat 5 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 26.80  PB 7 Final
5 x 60 m F13 42.60  2 Heat 2
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-02 60 m F13 8.90  -1.9 PB 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F13 8.19  21
Spjut (400 gr) F13 19.99  11
2018-06-03 60 m häck (68,6 cm) F13 9.92  +0.9 PB 2 Heat 3
9.96  +1.1 3 Final
2018-06-03 Stadslopp F13 10.59  27 2310 m » Mini marathon, Stockholm
2018-06-06 80 m F13 11.72  -1.2 1 Heat 2 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
11.44  -2.3 PB 4 Final
Stav F13 2.20  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.41  8 Final
Spjut (400 gr) F13 19.50  5 Final
2018-06-09 60 m F13 8.90  +1.8 2 Heat 2 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
ingen tid  Final
8.82  +1.3 PB 1 Extralopp
200 m F13 29.87  +2.1 2 Final
Stav F15 2.03  2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 27.56  PB 3 Final
2018-06-10 80 m F14 11.54  - 3 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 2:00.29  4 Heat 3
2018-06-17 60 m häck (68,6 cm) F13 10.14  +2.1 5 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-29 60 m häck (68,6 cm) F13 9.93  +0.7 2 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 60 m F13 8.85  -0.4 4 Heat 3
Stav F13 2.36  PB 11
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2018-07-01 200 m F13 30.18  +2.6 6 Final 7
Kula (2,0 kg) F13 9.12  PB 34
2018-07-28 60 m F13 ej start  Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
60 m häck (68,6 cm) F13 10.20  -1.4 2 Heat 2
10.24  -2.4 3 Final
Längd (zon) F13 3.97  +0.9 PB 15
2018-07-29 200 m häck (68,6 cm/5) F13 32.50  -0.4 PB 2 Final 1
2018-08-18 Stadslopp F13 23.51  806 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-08-19 Stav KS 2.14  11 C-pool » Hellashoppet, Sätra IP, Stockholm
2018-09-01 800 m F15 3:00.01  PB 8 Pool 1 H1 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
80 m häck (76,2 cm) F15 14.35  -2.1 3 Pool 1 H7
Kula (3,0 kg) F15 8.09  PB 20
2018-09-02 Spjut (500 gr) F15 20.99  PB 13
Lag Arena F15 11 137p  10
X15 30 659p  2
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 32.97  0.0 PB 1 Heat 4 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 22.08  PB 8
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-12 5 x 60 m F13 41.83  5 Final 1 » Stafett DM 2, Källbrinks IP, Huddinge
2018-09-15 200 m häck (68,6 cm/5) F13 33.08  - 4 B-final » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
2018-09-16 60 m häck (68,6 cm) F13 10.12  -1.6 2 Heat 4
9.97  -3.2 1 B-final
Stav F13 2.22  9
Slägga (2,0 kg) F13 25.07  15
2018-09-22 60 m F13 8.61  +3.0 1 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.26  PB 18
Spjut (400 gr) F13 21.37  PB 3 Final
5 x 60 m F13 41.89  2 Heat 1
2018-09-29 Castorama F13 1 982  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 8.43 [478]
Spjut (400 gr) 21.72 [437] PB
Diskus (0,6 kg) 25.59 [450] PB
Slägga (2,0 kg) 31.00 [617] PB
2018-10-02 Slägga (2,0 kg) F13 35.86  PB 3 » Bara kast, Enskede IP, Stockholm
»  Nyström, Frida -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 9.07  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-19 60 m F13 9.32  +0.3 PB 6 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 6.51  PB 18
2018-06-06 800 m F13 2:52.45  PB 3 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Kula (2,0 kg) F13 7.03  PB 13
2018-06-09 60 m F13 9.47  +1.8 4 Heat 2 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
ingen tid  Final
9.45  +1.3 4 Extralopp
200 m F13 32.33  +2.1 5 Final [¤]
600 m F13 2:01.10  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 6.87  6 Final
2018-06-10 80 m F14 12.14  - 5 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 2:06.70  9 Heat 1
2018-06-16 60 m F13 9.48  -1.5 6 Heat 6 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
600 m F13 2:00.03  PB 3 Final 2
Kula (2,0 kg) F13 7.68  PB 23
2018-06-17 200 m F13 31.45  +1.8 PB 5 Heat 3
60 m häck (68,6 cm) F13 11.76  +2.0 PB 4 Final 2
2018-06-29 600 m F13 2:01.44  2 Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (68,6 cm) F13 12.01  +1.3 9 Heat 6
2018-06-30 60 m F13 9.40  -0.2 7 Heat 7
2018-07-01 200 m F13 30.78  +1.4 PB 4 Final 9
Kula (2,0 kg) F13 6.88  70
2018-08-18 Stadslopp F13 9.02  122 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 37.41  +0.1 PB 6 Heat 3 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.15  - 15
Diskus (0,6 kg) F13 19.79  PB 12
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-12 5 x 60 m F13 43.37  3 Final 2 » Stafett DM 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:13.71  8 Final
2018-09-22 60 m F13 9.09  +3.0 2 Heat 4 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.18  PB 30
Spjut (400 gr) F13 16.26  PB 10
5 x 60 m F13 41.89  2 Heat 1
2018-09-29 Castorama F13 1 426  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 7.51 [408]
Spjut (400 gr) 17.35 [339] PB
Diskus (0,6 kg) 19.24 [299]
Slägga (2,0 kg) 19.10 [380] PB
Not
[¤] - Efteranmäld
   Roos, Klara -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 8.25  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-30 Slägga (2,0 kg) F13 16.81  PB 49 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Lag Arena X13 46p  5
2018-08-18 Stadslopp F13 7.50  32 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Roos, Vera -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 8.25  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-30 600 m F13 1:56.86  PB 1 Heat 3 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 15.38  PB 55
5 x 60 m F13 43.86  2 Heat 3
Lag Arena X13 46p  5
2018-08-18 Stadslopp F13 7.54  38 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Rönnmark, Alva -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-18 Stadslopp F13 12.25  603 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Wheeler, Julia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.29  +1.1 PB 4 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.15  PB 13
Längd (zon) F13 3.50  +0.3 PB 28
2018-09-12 5 x 60 m F13 43.37  3 Final 2 » Stafett DM 2, Källbrinks IP, Huddinge
2018-09-29 Castorama F13 1 371  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 6.89 [358] PB
Spjut (400 gr) 20.98 [421] PB
Diskus (0,6 kg) 16.46 [225] PB
Slägga (2,0 kg) 18.53 [367] PB
»  Zäll Boholm, Thea -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.80  0.0 PB 7 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.76  -0.4 PB 19
Kula (2,0 kg) F13 6.48  PB 19
»  Öhman, Elsa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 6.93  PB 13 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 ej start  [¤]
Slägga (2,0 kg) F13 19.72  PB 8 Final [¤]
Spjut (400 gr) F13 14.52  SB 8 Final
2018-05-19 600 m F13 2:04.96  PB 1 Final 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.20  PB 11
Längd (zon) F13 3.75  +1.5 PB 20
2018-05-27 Höjd F13 1.12  8 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 ej start 
2018-05-30 600 m F13 2:09.00  6 Heat 6 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 20.47  PB 29
5 x 60 m F13 43.86  2 Heat 3
Lag Arena X13 46p  5
2018-06-02 Stadslopp F13 9.15  12 3,7 km » Juniormarathon, Stockholm
2018-06-03 200 m F13 31.84  +1.7 PB 7 D-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 3.82  +1.4 PB 30
2018-06-03 Stadslopp F13 ej start  » Mini marathon, Stockholm
2018-06-06 Höjd F13 1.24  PB 5 Final » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Stav F13 2.00  PB 8 Final
2018-06-10 80 m F14 12.34  - 6 Heat 1 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 200 m X14 2:04.43  8 Heat 1
2018-06-17 200 m F13 32.80  +1.8 6 Heat 3 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Stav F13 1.64  9
Längd (zon) F13 3.71  -1.1 29
2018-06-29 Höjd F13 ej res  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2018-06-30 1 500 m F13 6:15.02  PB 15 Final 2
Stav F13 ej start 
2018-07-01 200 m F13 33.66  -3.2 6 Final 10
Längd (zon) F13 3.78  -0.9 121
2018-09-05 200 m häck (68,6 cm/10) F13 39.62  0.0 PB 5 Heat 6 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 8.18  - 30
Diskus (0,6 kg) F13 24.37  PB 2
Lag Arena X13 53p  4
2018-09-12 5 x 60 m F13 44.25  2 Final 3 » Stafett DM 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:13.71  8 Final
2018-09-22 60 m F13 9.46  +2.3 3 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.22  19
Spjut (400 gr) F13 13.65  16
2018-09-29 Castorama F13 1 552  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) 7.66 [420] PB
Spjut (400 gr) 17.78 [350] PB
Diskus (0,6 kg) 23.41 [401]
Slägga (2,0 kg) 19.15 [381]
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Awerstedt, Tyra -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-30 Tresteg (zon) F12 ej res  » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 14.14  PB 28
5 x 60 m F12 48.60  2 Heat 4
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-16 60 m F12 9.71  +1.5 PB 5 Heat 4 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
600 m F12 ej start 
Stav F12 ej start 
Längd (zon) F12 3.60  +1.1 PB 23
Diskus (0,6 kg) F12 10.94  16
Spjut (400 gr) F12 ej start 
2018-09-05 600 m F12 2:08.72  PB 3 Heat 3 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 8.23  PB 52
5 x 60 m F12 45.94  3 Heat 2
Lag Arena X12 59p  2
»  Edenå, Elma -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-26 60 m F12 10.96  -1.9 PB 5 Heat 3 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
Höjd F12 1.15  PB 10
Längd (zon) F12 3.18  +1.7 PB 15
Kula (2,0 kg) F12 7.18  PB 3 Final
2018-05-30 Tresteg (zon) F12 7.05  - 50 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 10.77  PB 50
5 x 60 m F12 48.60  2 Heat 4
Lag Arena X12 104p  1
2018-06-16 60 m F12 10.66  +1.5 PB 6 Heat 4 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Stav F12 1.20  PB 12
Längd (zon) F12 3.19  +1.4 PB 28
Diskus (0,6 kg) F12 14.67  PB 9
Spjut (400 gr) F12 12.85  PB 9
2018-06-17 200 m F12 37.57  -0.7 PB 6 Final 2
Höjd F12 1.15  13
Tresteg (zon) F12 7.06  +0.8 PB 17
Kula (2,0 kg) F12 7.15  9
2018-09-05 Spjut (400 gr) F12 15.30  PB 20 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F12 45.94  3 Heat 2
Lag Arena X12 59p  2
2018-09-22 60 m F12 10.52  +4.0 6 Heat 3 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.59  PB 23
Slägga (2,0 kg) F12 14.43  PB 49
5 x 60 m F12 47.11  1 Heat 3
   Ekman, Nin -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-08-18 Stadslopp F12 8.31  64 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-04-14 Stadslopp F12 20.00  4 5 km » Kvarnloppet, Jakobsberg, Järfälla
2018-05-01 2 000 m terräng F12 6.53  1 » Danderydsloppet, Danderydsvallen, Danderyd
2018-05-03 2 000 m terräng F13 7.28  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett F13 10:42.58  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-27 800 m F13 2:29.30  PB 2 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Sollentunavallen, Sollentuna
2018-06-03 Stadslopp F12 8.50  2 2310 m » Mini marathon, Stockholm
2018-06-10 4 x 200 m X12 1:56.79  3 Final » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1:57.08  1 Heat 2
2018-06-16 600 m F12 1:46.84  PB 1 Final 1 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2018-06-17 2 000 m F14 7:05.75  PB 2 Final
2018-08-18 Stadslopp F12 7.14  5 1980 m » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2018-08-29 800 m F15 2:29.68  4 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2018-09-12 5 x 60 m F13 44.25  2 Final 3 » Stafett DM 2, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 diskad  Final
2018-09-16 Stadslopp F12 5.00  1 » Sicklaloppet, Nacka
2018-10-07 Terränglopp F12 9.59  2 2,5 km [¤] » DM i terräng, Brantbrinks IP, Botkyrka
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hambraeus, Neneh -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-09-01 60 m F12 9.92  - 4 Heat 4 [¤] » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Spjut (400 gr) F12 9.19  PB 13 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hedberg, Tyra -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 8.51  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Gatustafett F13 10:42.58  2 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2018-05-13 60 m F12 9.08  -1.0 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
9.05  +0.5 PB 5 Final
600 m F12 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F12 11.67  -1.6 PB 2 Heat 1
Höjd F12 ej start 
Längd (zon) F12 4.23  - 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2018-05-19 600 m F12 2:04.74  SB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F12 10.88  +1.6 PB 3 Heat 2
Längd (zon) F12 4.22  -0.8 PB 6 Final
2018-05-20 60 m F12 9.16  - 2 Heat 1
9.17  -0.7 3 Final
Höjd F12 1.30  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.37  PB 7 Final
2018-05-26 60 m F12 9.25  -1.9 2 Heat 3 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.15  0.0 4 Final
200 m F12 30.40  - 3
Höjd F12 1.24  6 Final
Längd (zon) F12 4.26  +0.5 PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.28  2 Final