HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-05-24
Per Person Resultatdatum: 2018-05-20
Ute för 2018
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng KS 8.17  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m KS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 3 000 m h (76,2 cm) KS 18:51.96  PB 5 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Höjd KS 1.30  SB 5
   Danielsson, Linnéa -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 50.42  SB 257 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2018-05-05 10 km (gatulopp) KS 48.46  PB 98 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
»  Eriksson, Sandra -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 34.56  PB 1 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2018-04-02 Terränglopp KS 16.56  1 5,0 km » Påsksmällen, Enhörna, Södertälje
2018-05-05 10 km (gatulopp) KS 33.36  PB 1 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
2018-05-18 Stadslopp KS 15.58  1 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
   Höglind, Pebbles -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-18 Stadslopp KS 26.22  54 5 km » Skärholmsloppet, Skärholmen, Stockholm
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Tresteg KS 12.26  +1.3 SB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-04-21 ½ maraton KS 1:28.48  SB 8 » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-02-03 Slägga (4,0 kg) K22 60.41  SB 1 Final » RM Vinterkast, Arenastadens Kastpark, Växjö
2018-03-11 Slägga (4,0 kg) KS 62.64  [1] SB 8 Final » European Throwing cup, Leira, POR
2018-05-12 Slägga (4,0 kg) KS 62.35  1 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
2018-05-19 Diskus (1,0 kg) KS 40.04  [1,2] PB 4 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Slägga (4,0 kg) KS 63.42  [1] SB 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
   Mitchell, Elena -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 Stav KS 2.91  PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng KS 16.06  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m KS 2:21.28  PB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-19 1 500 m KS 5:01.73  SB 5 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
 F19 - Flickor 19 år
»  Almerén Hansson, Victoria -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Längd KS 5.71  [1] -0.3 SB 4 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng KS 17.07  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m KS 2:37.90  SB 7 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
 F18 - Flickor 18 år
   Andersson, Charlotte -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 200 m KS 26.26  +0.8 PB 4 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
»  Deltin, Greta -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 100 m KS 12.27  +0.4 SB 2 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
»  Hultström, Vilma -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 400 m KS 63.31  SB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
800 m KS 2:22.01  SB 4
 F17 - Flickor 17 år
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Stav KS ej res  » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
2018-05-20 Stav KS ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Rådbo, Klara -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 7-kamp F17 5 441  +1.5 PB » Mångkamp, Landquart, SUI
100 m häck (76,2 cm) 14.36 [928] +0.9 PB
Höjd 1.68 [830] SB
Kula (3,0 kg) 13.89 [787] PB
200 m 25.77 [817] +2.3
Längd 5.83 [798] +1.4 PB
Spjut (500 gr) 41.19 [690] PB
800 m 2:38.44 [591] SB
 F16 - Flickor 16 år
»  Jansson, Julia -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 Längd F17 4.30  0.0 PB 6 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
Kula (3,0 kg) F17 9.11  PB 1 Final
»  Krüsell Berg, Tilda -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 Längd F17 4.35  +0.5 PB 5 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m F17 13.51  -0.7 2 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
13.46  +0.7 PB 4 Final
Längd F17 4.62  +1.5 PB 4 Final
2018-05-19 100 m F17 13.74  -1.1 3 Final » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd F17 4.61  +1.3 3 Final
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 400 m häck (76,2 cm) KS 84.42  PB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
»  Trosell, Åsa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 100 m F17 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) F17 9.28  SB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) F17 21.31  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 36.09  SB 7 Final
Spjut (500 gr) F17 25.75  SB 5 Final
2018-05-19 Kula (4,0 kg) KS 9.36  PB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
2018-05-20 Kula (3,0 kg) F17 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F17 23.28  3 Final
 F15 - Flickor 15 år
»  Avebäck, Klara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 80 m F15 11.22  -0.1 SB 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
Längd F15 4.88  +2.0 PB 1 Final
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng F15 17.35  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m F15 2:36.43  PB 4 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
1 500 m h (76,2 cm) F15 ej start 
2018-05-19 800 m F15 2:37.90  7 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 15.65  +1.6 SB 8 Heat 3
Längd F15 3.96  0.0 SB 17 Pool 2
»  Edelholm, Beata -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 80 m F15 10.65  +0.7 PB 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
10.82  -0.9 2 Final
200 m F15 27.13  -0.5 PB 1 Heat 2 [¤]
2018-05-19 80 m häck (76,2 cm) F15 12.79  +1.6 SB 3 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.99  +1.7 PB 4 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 8.35  PB 10 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (3,0 kg) F15 9.32  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 30.08  SB 6 Final
Spjut (500 gr) F15 19.07  SB 3 Final [¤]
2018-05-12 Slägga (3,0 kg/119) F15 34.35  SB 3 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
2018-05-19 Höjd F15 1.41  SB 7 Pool 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 9.59  PB 2 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Larsson, Kathleen -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 80 m F15 11.17  - 1 Heat 2 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.58  - 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng F15 17.20  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 800 m F15 2:35.42  PB 3 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2018-05-19 2 000 m F15 7:16.59  PB 2 Final » Bilmetrospelen, Lugnet, Falun
   Lundin, Nora -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng F15 17.21  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Höjd F15 1.49  SB 3 Pool 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.64  0.0 SB 8 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 7.76  PB 15 Pool 1
»  Riddle, Olivia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Slägga (3,0 kg/119) F15 34.84  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
 F14 - Flickor 14 år
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-12 Slägga (3,0 kg/119) F15 31.93  PB 4 Final » Vårkastet, Gröna Dalen IP, Bålsta
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2018-05-19 Kula (3,0 kg) F15 7.44  PB 16 Pool 1 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
   Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F15 9.51  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 80 m F15 10.84  +0.1 PB 2 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
10.89  -0.9 3 Final
200 m F15 27.21  -0.4 PB 1 Heat 1
2018-05-19 800 m F15 2:52.65  PB 7 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 12.71  +1.6 PB 2 Heat 3
Höjd F15 1.37  SB 9 Pool 1
Längd F15 4.62  +1.8 PB 10 Pool 2
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 800 m F15 2:49.24  PB 4 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.53  SB 2 Pool 1
Kula (3,0 kg) F15 9.75  PB 1 Pool 1
 F13 - Flickor 13 år
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 8.99  +0.3 PB 3 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.03  -1.3 3 Final
Höjd F13 1.25  SB 9
Kula (2,0 kg) F13 7.64  PB 14
»  Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.39  +1.1 PB 5 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 1:53.06  PB 2 Final 2
Längd (zon) F13 4.19  0.0 PB 8 Final
»  Goitom, Rimna -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.53  PB 8 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 23.12  PB 6 Final [¤]
Spjut (400 gr) F13 22.40  PB 3 Final [¤]
2018-05-19 60 m F13 9.39  +0.3 SB 7 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.92  -0.3 PB 17
Kula (2,0 kg) F13 8.58  PB 10
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gustafsson, Ella -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 7.24  PB 12 [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 16.45  PB 7 Final [¤]
Slägga (2,0 kg) F13 25.44  PB 5 Final [¤]
2018-05-19 60 m F13 9.42  0.0 PB 6 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 2:06.05  PB 3 Final 1
Längd (zon) F13 4.08  +0.4 PB 13
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Helge, Wilma -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.19  0.0 PB 4 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.10  PB 14
Längd (zon) F13 3.58  +0.9 PB 26
»  Ivarsson, Alice -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 9.50  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.52  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 17.04  PB 6 Final
Slägga (2,0 kg) F13 20.65  SB 7 Final
Spjut (400 gr) F13 19.49  SB 7 Final
2018-05-19 60 m F13 9.04  +0.3 PB 4 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.10  -1.3 5 Final
Längd (zon) F13 4.04  0.0 PB 14
Kula (2,0 kg) F13 8.25  13
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 7.31  PB 11 [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 21.35  PB 4 Final
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
Spjut (400 gr) F13 20.38  PB 5 Final
2018-05-19 60 m F13 9.05  +0.9 PB 2 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.46  PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.32  +1.8 PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lidberg, Melina -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 10.34  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.85  PB 6 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2018-05-19 60 m F13 8.78  0.0 PB 2 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.82  -1.3 2 Final
Längd (zon) F13 4.79  +3.6 1 Final
4.77  0.0 PB
Kula (2,0 kg) F13 8.78  9
»  Lindefalk, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 9.03  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 8.82  PB 7 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 17.97  PB 5 Final
Slägga (2,0 kg) F13 25.60  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 20.30  PB 6 Final
2018-05-13 60 m F13 8.91  +1.4 PB 3 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
8.99  -0.5 4 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.30  -0.8 PB 1 Heat 1
Kula (2,0 kg) F13 7.61  10
2018-05-19 800 m F15 ej start  Heat 2 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 13.96  +1.6 PB 7 Heat 3
Längd F15 3.90  -0.1 PB 18 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.59  PB 22 Pool 1
»  Nyström, Frida -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 9.07  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-19 60 m F13 9.32  +0.3 PB 6 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 6.51  PB 18
   Roos, Klara -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 8.25  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Roos, Vera -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 8.25  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Wheeler, Julia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.29  +1.1 PB 4 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.15  PB 13
Längd (zon) F13 3.50  +0.3 PB 28
»  Zäll Boholm, Thea -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F13 9.80  0.0 PB 7 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Längd (zon) F13 3.76  -0.4 PB 19
Kula (2,0 kg) F13 6.48  PB 19
»  Öhman, Elsa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Kula (2,0 kg) F13 6.93  PB 13 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 ej start  [¤]
Slägga (2,0 kg) F13 19.72  PB 8 Final [¤]
Spjut (400 gr) F13 14.52  SB 8 Final
2018-05-19 600 m F13 2:04.96  PB 1 Final 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.20  PB 11
Längd (zon) F13 3.75  +1.5 PB 20
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Grahn, Olivia -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-04-14 Stadslopp F12 20.00  4 5 km » Kvarnloppet, Jakobsberg, Järfälla
2018-05-01 2 000 m terräng F12 6.53  1 » Danderydsloppet, Danderydsvallen, Danderyd
2018-05-03 2 000 m terräng F13 7.28  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Hedberg, Tyra -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 8.51  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 60 m F12 9.08  -1.0 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
9.05  +0.5 PB 5 Final
600 m F12 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F12 11.67  -1.6 PB 2 Heat 1
Höjd F12 ej start 
Längd (zon) F12 4.23  - 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2018-05-19 600 m F12 2:04.74  SB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F12 10.88  +1.6 PB 3 Heat 2
Längd (zon) F12 4.22  -0.8 PB 6 Final
2018-05-20 60 m F12 9.16  - 2 Heat 1
9.17  -0.7 3 Final
Höjd F12 1.30  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.37  PB 7 Final
»  Jansson, Vera -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 60 m F12 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
Höjd F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
2018-05-19 600 m F12 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
2018-05-20 60 m F12 9.12  - 1 Heat 2
9.22  -0.7 PB 922 Final
Höjd F12 1.15  PB 12
Kula (2,0 kg) F12 8.01  PB 5 Final
   Mcallister, Della -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m häck (68,6 cm) F12 11.28  -0.6 PB 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.56  -0.6 PB 15
2018-05-20 60 m F12 9.58  - 4 Heat 2
Höjd F12 1.20  PB 11
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
»  Nygren, Ellen -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m häck (68,6 cm) F12 12.63  -0.6 PB 6 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.59  0.0 PB 14
2018-05-20 60 m F12 ej start 
Höjd F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 ej start 
»  Rydström, Wilma -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 600 m F12 2:04.20  PB 2 Final [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
60 m häck (68,6 cm) F12 10.92  -1.6 PB 1 Heat 1 [¤]
Höjd F12 1.25  PB 8 Final [¤]
2018-05-19 600 m F12 2:02.40  PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
60 m häck (68,6 cm) F12 10.56  +1.6 PB 2 Heat 2
Längd (zon) F12 4.24  +1.4 PB 5 Final
2018-05-20 60 m F12 9.46  - 1 Heat 1
Höjd F12 1.20  10
Kula (2,0 kg) F12 7.10  PB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sahlqvist, Esther -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m häck (68,6 cm) F12 11.64  +1.6 PB 4 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 3.68  0.0 PB 13
2018-05-20 60 m F12 9.23  - 3 Heat 2
9.66  -0.7 PB 8 Final
Höjd F12 1.34  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.44  PB 6 Final
   Siegel, Christina -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 9.16  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Simonsson, Maja -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 600 m F12 1:56.49  PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 4.06  -1.2 PB 8 Final
2018-05-20 60 m F12 ej start 
Höjd F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 9.69  PB 4 Final
»  Wolgast, Emmy -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F13 8.59  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
 F11 - Flickor 11 år
   Axelsson, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 10.29  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-20 60 m F11 11.17  - 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 3.34  +2.2 7 Pool 1
3.25  +2.0 PB
   Axelsson, Klara -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 10.24  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-20 60 m F11 11.02  - 6 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 3.08  +3.0 10 Pool 1
3.06  +1.7 PB
   Forster, Elin -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 12.09  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Heinonen, Elsa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m F11 10.42  - 5 Heat 1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 3.22  +0.3 PB 8 Pool 1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Johansson, Ella -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 8.27  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-13 Höjd F11 1.15  PB 7 Final [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
Längd (zon) F11 3.95  - 7 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lööw, Nora -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m F11 9.38  - 2 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.57  -1.2 PB 6 Final
Längd (zon) F11 3.54  +1.6 PB 6 Pool 1
   Muhamed, Ruya -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 12.33  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Parpal, Ines -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 10.45  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Pellas, Viola -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 9.26  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Ståhl, Lilly -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 10.48  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-19 60 m F11 9.87  - 2 Heat 2 » Bilmetrospelen, Lugnet, Falun
9.77  - 5 Final
Längd (zon) F11 3.20  - 11
2018-05-20 60 m F11 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F11 ej start 
»  Wennebjer, Ebba -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 Höjd F11 1.23  PB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
Längd (zon) F11 4.00  - 6 Final
Kula (2,0 kg) F11 8.03  PB 2 Final
   Zholudieva, Alevtina -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 9.18  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Östlund, Filippa -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng F11 10.40  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
 F10 - Flickor 10 år
   Arvidsson, Vilma -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 4.37  8 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Asp, Ingrid -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 3.52  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Broberg Rydqvist, Amanda -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 3.31  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Carlsson, Stella -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 3.41  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Dahl, Astri -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 4.20  10 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Dahl, Isabel -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m F9 11.09  -0.4 PB 3 Heat 4 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F9 2.70  0.0 PB 10 Pool 1
Boll (300 gr) F9 11.86  PB 9
   Dahl, Lo -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 4.32  13 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Ekener, Filippa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 4.00  7 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Eklöf, Alma -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m F9 10.81  0.0 PB 4 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
400 m F9 ej start  Heat 2
Längd (zon) F9 3.05  +2.0 PB 7 Pool 1
Kula (2,0 kg) F10 5.63  PB 6 Final
Boll (300 gr) F9 15.05  PB 3 Final
   Eklöf, Nora -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m F9 11.81  -2.0 PB 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
400 m F9 89.74  PB 3 Heat 2
Längd (zon) F9 2.85  +0.1 PB 7 Pool 2
Kula (2,0 kg) F10 3.79  PB 15
Boll (300 gr) F9 10.67  PB 15
   Ekman, Idun -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F10 3.25  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Ekwall, Sofia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 4.21  11 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Elsässer Haldin, Linn -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m F9 11.10  -2.0 PB 3 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
400 m F9 84.89  PB 4 Heat 1
Längd (zon) F9 2.85  +0.9 PB 6 Pool 2
Boll (300 gr) F9 10.82  PB 13
   Engholm, Erna -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 5.41  10 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Grahn, Ellenor -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F7 3.54  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Gylder Broberg, Vilma -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 4.29  7 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Jansson, Edit -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F10 3.18  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Jansson, Nova -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 3.52  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Kvarnlöf, Clara -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 4.17  5 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Larsson, Elin -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 4.40  14 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Lindblom, Ellen -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 60 m F8 ej start  Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F8 ej start 
   Lindblom, Emmy -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-20 60 m F9 10.27  +1.3 PB 3 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.41  -1.4 7 Final
400 m F9 ej start  Heat 1
Längd (zon) F9 3.19  0.0 PB 4 Pool 1
Kula (2,0 kg) F10 3.43  PB 16
Boll (300 gr) F9 11.55  PB 10
   Lundberg, Tua -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F7 5.48  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Lundin, Märta -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 3.33  1 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Martinsson, Moa -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 4.02  4 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Mosskin, Miriam -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 4.23  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Nordin, Sally -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 3.52  6 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Olsson, Isa -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 3.38  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Pellas, Vanna -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F7 4.25  2 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Persson, Stina -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 5.03  9 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sternlind, Tyra -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-13 60 m F9 10.64  -0.8 5 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
10.63  +0.2 PB 6 Final
Längd (zon) F9 3.38  - 5 Final
Kula (2,0 kg) F9 5.50  PB 2 Final
2018-05-20 60 m F9 10.76  0.0 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
400 m F9 ej start 
Längd (zon) F9 3.23  +0.3 PB 4 Pool 2
Kula (2,0 kg) F10 5.49  8 Final
Boll (300 gr) F9 16.14  PB 2 Final
   Westervall, Astrid -10
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F8 3.56  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Wilkinson, Isabella -11
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F7 4.35  3 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Zangerl, Julia -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 4.10  9 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Ådvall, Alma -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 Terränglopp F9 4.28  12 800 m » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
 K40 - Kvinnor veteran 40 år
   Astudillo Viklund, Susanne -75
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 1:11.05  PB 921 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
»  Neill Vinnå, Susanna -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 4 000 m terräng KS 16.39  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 10 km (gatulopp) KS 42.17  PB 22 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
   Näslund, Eva -74
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 50.22  PB 236 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2018-04-21 ½ maraton KS 1:54.41  PB 382 » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
2018-05-05 ½ maraton KS 1:54.38  PB 103 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
 K45 - Kvinnor veteran 45 år
   Käll, Stina -71
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-03 2 000 m terräng KS 9.37  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Lindefalk, Susanne -69
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-12 Kula (4,0 kg) K45 6.62  PB 3 Final » Stockholms öppna VDM, Sätra IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) K45 22.67  PB 2 Final
Spjut (600 gr) K45 6.35  PB 2 Final
2018-05-13 Diskus (1,0 kg) K45 16.62  PB 3 Final
Vikt (9,08 kg) K45 8.19  PB 2 Final
   Söderlund, Camilla -72
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS ej start  » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
 K50 - Kvinnor veteran 50 år
»  Kapell, Petra -67
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 Spjut (600 gr) KS 11.66  PB 6 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
   Synnerholm, Åsa -68
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-19 ½ maraton KS 1:44.54  [1] SB 679 » Göteborgsvarvet, Göteborg
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K50
 K55 - Kvinnor veteran 55 år
   Holmgren, Kerstin -59
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 51.00  SB 269 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2018-05-03 4 000 m terräng KS 19.34  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2018-05-05 10 km (gatulopp) KS ej start  » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
   Kullander, Christina -61
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-03-24 10 km (gatulopp) KS 51.59  PB 303 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
   Pantzar, Elisaberth -60
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-05 Terränglopp KS ej start  » STHLM Trail Run, Norra Djurgården, Stockholm
 K65 - Kvinnor veteran 65 år
   Björkman, Maria -52
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2018-05-12 1 500 m K65 7:49.57  PB 1 Final » Stockholms öppna VDM, Sätra IP, Stockholm
Designed by Man on Earth
Version: 2018-03-08
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics