HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2018-08-14
Ute för 2018 Resultatdatum: 2018-08-11
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
41.64  [1] » Kapell, Elias -06 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
» Loqvist, William -06
» Freifelt, William -06
» Herre, Filip -06
Hall, Neo -06
43.26  » Forster, Hampus -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Ilison, Erik -05
Löuke, Rome -05
» Asplund, Simon -05
Almeblad, Leo -05
44.36  » Berglind, Alfred -06 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
» Öhrner, Gabriel -06
Koops, Liam -06
» Djurstedt, Lukas -06
Östberg, Lukas -06
47.06  » Loqvist, William -06 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
» Möller, Nathanael -06
Sundström, Hugo -06
Patterson, Leo -06
» Alteskog, Erik -06
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
36.33  [1] » Borg, Jonatan -03 P15 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
36.84  » Borg, Jonatan -03 P15 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
37.46  » Borg, Jonatan -03 P15 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
37.52  » Borg, Jonatan -03 P15 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Bucht Wesslén, Noah -03
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.50  » Rogo, Desmond -96 MS 2018-05-26 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
Zirignon, Jean Christian -95
Hellbratt, Douglas -95
» Darkwah, Tony -86
40.54  » Rogo, Desmond -96 MS 2018-05-26 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
Zirignon, Jean Christian -95
Hellbratt, Douglas -95
» Darkwah, Tony -86
41.13  » Rogo, Desmond -96 MS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Zirignon, Jean Christian -95
Hellbratt, Douglas -95
» Darkwah, Tony -86
41.89  [1] » Getahun, Kidus Johannes -98 MS 2018-05-26 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Ojuri, Sunday -93
Ewertzh, Jacob -95
Sussoho, Amadou -95
42.59  [2] Persson, Daniel -98 M22 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Rogo, Desmond -96
Ögren, Markus -98
» Getahun, Kidus Johannes -98
43.70  [3] » Barroso Johansson, André -02 P17 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Håkansson, Jonatan -01
» Johansson, Leon -01
» Förnestig, Paul -01
43.92  » Barroso Johansson, André -02 P17 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Håkansson, Jonatan -01
» Johansson, Leon -01
» Förnestig, Paul -01
44.21  » Barroso Johansson, André -02 P17 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Håkansson, Jonatan -01
» Johansson, Leon -01
» Förnestig, Paul -01
45.04  » Agge, Mikael -02 P17 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Barroso Johansson, André -02
» Johansson, Leon -01
» Förnestig, Paul -01
53.63  » Kay, Rodi -98 MS 2018-05-26 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Ojuri, Sunday -93
Ewertzh, Jacob -95
Sussoho, Amadou -95
Ej klubblag
39.86  [4] Hellbratt, Douglas -95 MS 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
» Darkwah, Tony -86
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:29.75  » Abbeholm, Memo -71 MS 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
» Knif, Mikael -82
» Lindström, Christian -74
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
2:41.92  » Abbeholm, Memo -71 MS 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
» Förberg, Jan -42
» Holmgren, Lars -65
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
4:19.69  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 MS 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
» Lindström, Christian -74
» Abbeholm, Memo -71
» Knif, Mikael -82
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:57.02  [1] » Jacobson, Henry -99 P19 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Tegbrant, Daniel -00
» Ayele, Iyuel -99
6:13.45  [2] Andersson, Albin -98 M22 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Berhe, Samiel -98
Bergdahl, Jonathan -99
6:48.27  [3] » Moberg, Markus -03 P15 2018-05-26 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Tärnvik, Emil -03
» Pettersson, Tobias -04
7:08.56  » Lindström, Christian -74 M40 2018-05-26 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
Cousins, Martin -73
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.60  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
» Gustafsson, Ella -05
» Helge, Wilma -05
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05
» Lidberg, Melina -05
42.72  » Jabbour Clarke, Lii -06 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
» Simonsson, Maja -06
» Hedberg, Tyra -06
» Jansson, Vera -06
» Rydström, Wilma -06
43.66  Johansson, Tuva -06 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Sahlqvist, Esther -06
» Mcallister, Della -06
» Wolgast, Emmy -06
» Zachrison, Molly -06
43.86  » Cyrus, Astrid -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
» Öhman, Elsa -05
» Helge, Wilma -05
» Goitom, Rimna -05
Roos, Vera -05
44.71  [1] Sparv, Tyra -08 F11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Ståhl, Lilly -07
» Johansson, Ella -07
» Lööw, Nora -07
» Wennebjer, Ebba -07
48.60  Awerstedt, Tyra -06 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Larsson Lindberg, Agnes -06
Petrini, Havanna -06
Persson, Ellen -06
» Edenå, Elma -06
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
39.92  [1] » Larsson, Kathleen -03 F15 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Löwhagen, Alicia -03
Avebäck, Klara -03
» Edelholm, Beata -03
39.96  » Larsson, Kathleen -03 F15 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Löwhagen, Alicia -03
Avebäck, Klara -03
» Edelholm, Beata -03
40.05  » Larsson, Kathleen -03 F15 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Löwhagen, Alicia -03
Avebäck, Klara -03
» Edelholm, Beata -03
40.78  » Larsson, Kathleen -03 F15 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Löwhagen, Alicia -03
Avebäck, Klara -03
» Edelholm, Beata -03
41.65  [2] » Åsberg, Kajsa -04 F15 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Lackanovic, Lana -04
» Robling, Alma -04
» Hellstadius, Alannah -04
41.91  » Åsberg, Kajsa -04 F15 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Lackanovic, Lana -04
» Robling, Alma -04
» Hellstadius, Alannah -04
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
51.08  » Deltin, Greta -00 KS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
» Sabir, Jasmin -92
Andersson, Charlotte -00
» Kapell, Petra -67
52.91  » Pettersson, Fredrika -02 F17 2018-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Brundin, Lisa -02
» Krüsell Berg, Tilda -02
» Trosell, Åsa -02
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
Ej klubblag
2:13.75  [1] » Rådbo, Klara -01 KS 2018-07-07 » Ungdoms -EM, Györ, HUN
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:35.00  [1] » Hultström, Vilma -00 K22 2018-05-27 » Stafett-SM 2018, Slottskogsvallen, Göteborg
» Ramberg, Filippa -97
» Sandberg, Erika -98
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
               
 Mix
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
1:45.41  » Aldskogius, Kalle -04 X15 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Krantz, Frida -04
» Engström, Filip -04
» Hellstadius, Alannah -04
1:46.29  » Aldskogius, Kalle -04 X15 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Krantz, Frida -04
» Engström, Filip -04
» Hellstadius, Alannah -04
1:53.27  » Loqvist, William -06 X13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Simonsson, Maja -06
» Kapell, Elias -06
» Jabbour Clarke, Lii -06
1:56.79  » Kylington, Adrian -07 X13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Jansson, Vera -06
» Herre, Filip -06
Grahn, Olivia -06
1:56.87  » Loqvist, William -06 X13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Simonsson, Maja -06
» Kapell, Elias -06
» Jabbour Clarke, Lii -06
1:57.08  » Kylington, Adrian -07 X13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Jansson, Vera -06
» Herre, Filip -06
Grahn, Olivia -06
2:00.29  Almeblad, Leo -05 X13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Lindefalk, Linnéa -05
» Asplund, Simon -05
» Lidberg, Melina -05
2:02.51  Hall, Neo -06 X13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Wolgast, Emmy -06
» Freifelt, William -06
» Mcallister, Della -06
2:04.43  » Linderoth, Fabian -04 XS 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Öhman, Elsa -05
Löuke, Rome -05
» Ivarsson, Alice -05
2:06.70  Veabráten Andréasson, Nore -04 XS 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Nyström, Frida -05
Partin, Kevin -05
» Gustafsson, Ella -05
2:11.42  » Hackett, Quincy -07 X11 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Johansson, Ella -07
Carlström Cousins, Theo -07
» Wennebjer, Ebba -07
2:15.98  » Öhrner, Gabriel -06 X13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Jansson, Edit -08
Sundström, Hugo -06
» Zholudieva, Alevtina -07
2:17.00  Lagerström, William -07 X11 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
» Heinonen, Elsa -07
Johansson, Anton -08
Pellas, Viola -07
2:18.10  » Wolgast, Albin -08 X11 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Robling, Elsa -07
Söderborg, Mikael -07
Östlund, Filippa -07
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics