HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-12-03
Ute för 2018 Resultatdatum: 2018-10-29
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.06  » Kapell, Elias -06 +1.6 P12 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.58  [1] » Sylla, Kadel -05 +1.5 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.59    » Freifelt, William -06 +0.1 P12 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.66  [2] » Kylington, Adrian -07 +0.5 P11 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.68  [3] » Roslund, Anton -07 +0.5 P11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.78    » Loqvist, William -06 +0.3 P12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.88  » Herre, Filip -06 +1.9 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.89  » Hall, Neo -06 0.0 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.16    » Öhrner, Gabriel -06 +0.1 P12 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.17  Löuke, Rome -05 -0.3 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.50  Wilkinson, Benjamin -08 0.0 P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.69      Victorin, Axel -08 -1.0 P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.71  Skarin, Wille -07 0.0 P11 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
9.74  » Hackett, Quincy -07 0.0 P11 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
9.74      Avebäck, Henrik -06 +0.1 P12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.96  » Wolgast, Albin -08 0.0 P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.00  » Arvidsson, Love -05 -0.3 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.03      Skarin, Nick -09 0.0 P10 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
10.03  » Djurstedt, Lukas -06 +1.5 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.11  » Torbjörnsson, Adam -05 -0.3 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.20      Johansson, Anton -08 +0.2 P10 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.28  Fogelberg, Simon -06 +0.2 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
10.29  Sillén, Liam -10 +2.0 P10 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.49    » Bélec, Christoffer -07 -1.7 P11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.56  Heinonen, Klaus -10 +1.3 P10 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.75  » Alteskog, Erik -06 +1.5 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.85  Sternlind, Folke -12 +0.1 P10 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
8.65  » Herre, Filip -06 +2.6 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.74  » Loqvist, William -06 +2.6 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.97    » Berglind, Alfred -06 +2.2 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.28  » Ilison, Erik -05 +4.4 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.40  » Asplund, Simon -05 +2.1 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.41      Lepp, Tage -06 +3.2 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.57  » Käll, Valter -05 +2.8 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.96  » Torbjörnsson, Adam -05 +2.8 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.13  Holmberg, Joel -06 +3.2 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
8.51  [4] » Freifelt, William -06 - P12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
8.69  [5] » Loqvist, William -06 - P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
8.80    » Herre, Filip -06 - P12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.58  » Carlström Cousins, Theo -07 - P11 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.80  » Wolgast, Albin -08 - P10 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.89      Sundström, Hugo -06 - P12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.98  » Hackett, Jumanne -09 - P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
10.07  Mcallister, Beppe -09 - P10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.51      Heinonen, Klaus -10 - P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
11.16  Källqvist, Morgan -09 - P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
12.02  Simonsson, Walter -10 - P10 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.60  [1] » Borg, Jonatan -03 +1.7 P15 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9.92  [2] » Bucht Wesslén, Noah -03 +0.3 P15 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
9.97  [3] » Aldskogius, Kalle -04 +1.7 P14 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.02  [4] » Moberg, Markus -03 +0.7 P15 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
10.66  » Engström, Filip -04 +1.2 P14 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.91    » Tärnvik, Emil -03 -1.7 P15 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.93  » Kapell, Elias -06 -0.7 P12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
11.45  » Marklund, Winston -04 +1.2 P14 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.54  [5] » Freifelt, William -06 -0.7 P12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
11.68  » Linderoth, Fabian -04 +0.1 P14 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.93  Koops, Liam -06 -0.9 P12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Ej godkänd vind
9.67  » Bucht Wesslén, Noah -03 +4.1 P15 2018-08-03 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
11.26  Almeblad, Leo -05 - P13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.90 | M22=11.15 | P19=11.35 | P17=11.70 | P16=11.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.44    » Darkwah, Tony -86 +2.0 MS 2018-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.58  [1]   Otieno, Dennis -91 +0.9 MS 2018-07-05 » Boysen Memorial, Bislett, Oslo, NOR
10.69      Zirignon, Jean Christian -95 +1.5 MS 2018-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
10.73    » Ojuri, Sunday -93 +0.6 MS 2018-07-08 » Norsk vindsprint, Trondheims stadion, NOR
10.77      Hellbratt, Douglas -95 -0.3 MS 2018-06-10 » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
10.85  [2] » Rogo, Desmond -96 +1.5 M22 2018-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.89      Ewertzh, Jacob -95 +1.7 MS 2018-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.94  Sussoho, Amadou -95 -0.3 MS 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.94      Dawlson, Emmanuel -92 0.0 MS 2018-07-18 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
10.96    » Léger, Sidney -02 +1.3 P16 2018-08-03 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
11.06  [3] » Förnestig, Paul -01 +1.7 P17 2018-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.24      Getahun, Kidus Johannes -98 +1.0 M22 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
11.32  Ögren, Markus -98 +1.3 M22 2018-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.39  Landström, Sebastian -94 +1.7 MS 2018-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.40      Efremov, Kristian -90 +1.2 MS 2018-08-16 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.60  » Nahimana, Sabiti -00 0.0 P18 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.69  » Prins, Felix -00 0.0 P18 2018-05-30 » Veckans gren, Lidingövallen, Lidingö
11.73      Kay, Rodi -98 +0.7 M22 2018-07-28 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
11.74    » Agge, Mikael -02 +1.0 P16 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.77    » Barroso Johansson, André -02 +1.0 P16 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.79    » Johansson, Leon -01 +1.1 P17 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
11.93  » Håkansson, Jonatan -01 +1.1 P17 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
11.99  Abakar, Ibrahim -99 +1.0 P19 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
12.15      Odero, Malcolm -98 +0.1 M22 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
12.23  Diaz Araya, Maximiliano -01 +1.1 P17 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
12.37  » Bucht Wesslén, Noah -03 -0.2 P15 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
12.78      Larsson Stewart, Gabriel -01 +0.7 P17 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.10  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 -0.3 M22 2018-08-14 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
10.46  Otieno, Dennis -91 +3.3 MS 2018-08-19 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.82  » Léger, Sidney -02 +2.4 P16 2018-08-03 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
10.88      Sussoho, Amadou -95 +2.4 MS 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.71  » Agge, Mikael -02 +2.7 P16 2018-08-03 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
11.73  » Johansson, Leon -01 +2.4 P17 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
11.76    » Barroso Johansson, André -02 +2.3 P16 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.87  Abakar, Ibrahim -99 +2.4 P19 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
13.60  Flink, Love -02 +3.4 P16 2018-09-30 » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.00 | M22=22.50 | P19=22.80 | P17=23.70 | P16=23.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.12  [1]   Otieno, Dennis -91 +0.8 MS 2018-07-18 » Oslo Sommerstevnet, Bislett Stadion, NOR
21.43  [2] » Ojuri, Sunday -93 +0.2 MS 2018-06-10 » Mitt Norden cup, Baldershovs IP, Sundsvall
21.50      Hellbratt, Douglas -95 +1.0 MS 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
21.95  [3,4] » Léger, Sidney -02 +0.3 P16 2018-07-21 » Franska J+UM, Bondufle, FRA
22.02  Ewertzh, Jacob -95 0.0 MS 2018-07-18 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
22.26      Sussoho, Amadou -95 0.0 MS 2018-07-18 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
22.53  Efremov, Kristian -90 +0.5 MS 2018-08-16 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
22.59  [5] » Förnestig, Paul -01 +0.3 P17 2018-07-08 » Norsk vindsprint, Trondheims stadion, NOR
22.69      Dawlson, Emmanuel -92 +0.8 MS 2018-07-28 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
23.02  Ögren, Markus -98 -1.4 M22 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.04  Getahun, Kidus Johannes -98 -0.6 M22 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
23.13      Landström, Sebastian -94 -2.2 MS 2018-07-28 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.49    » Håkansson, Jonatan -01 -0.8 P17 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.61  Kay, Rodi -98 -0.6 M22 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
24.01    » Johansson, Leon -01 +0.9 P17 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
24.25  [6] » Bucht Wesslén, Noah -03 +0.5 P15 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
24.25  » Nahimana, Sabiti -00 -1.1 P18 2018-07-28 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
24.27    » Moberg, Markus -03 0.0 P15 2018-06-09 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
24.34  » Barroso Johansson, André -02 +1.4 P16 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
24.49  » Agge, Mikael -02 +1.2 P16 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
24.70    » Prins, Felix -00 -2.4 P18 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
24.90  » Borg, Jonatan -03 -0.5 P15 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
26.89  » Tärnvik, Emil -03 -0.5 P15 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
27.02    » Kapell, Elias -06 +0.1 P12 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.64  » Friberg, Erik -02 +1.0 P16 2018-09-30 » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
28.03  Flink, Love -02 +1.0 P16 2018-09-30 » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
28.31    » Kylington, Adrian -07 +2.0 P11 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
28.43  [7] » Freifelt, William -06 +2.0 P12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
28.81  [8] » Loqvist, William -06 +0.7 P12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.09  [9] » Herre, Filip -06 +1.3 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
29.49  » Hall, Neo -06 +1.5 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
44.33  Simonsson, Walter -10 -1.3 P10 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
Ej godkänd vind
20.96  Otieno, Dennis -91 +3.8 MS 2018-08-19 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
21.30  Hellbratt, Douglas -95 +2.1 MS 2018-06-23 » Motonet GP, Kourtane, FIN
22.00      Sussoho, Amadou -95 +2.2 MS 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
23.00  Landström, Sebastian -94 +2.2 MS 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
37.81  [1] » Bucht Wesslén, Noah -03   P15 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
38.39    » Moberg, Markus -03   P15 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
40.50  [2] » Aldskogius, Kalle -04   P14 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
41.29  » Engström, Filip -04 P14 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
42.03  » Tärnvik, Emil -03 P15 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.50 | M22=50.50 | P19=51.50 | P17=53.50 | P16=54.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.37      Efremov, Kristian -90   MS 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
50.43  » Ojuri, Sunday -93 MS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
51.12    » Ayele, Iyuel -99   P19 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
52.23  » Tegbrant, Daniel -00 P18 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
52.93  » Berhe, Samiel -98 M22 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
55.95    » Pihlstrand Trulp, Joakim -77   M40 2018-08-12 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
56.15  Söderberg, Filip -01 P17 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
57.78  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
58.21  [1] » Jacobson, Henry -99   P19 2018-08-04 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
84.69  Sillén, Liam -10 P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
86.29  » Förberg, Jan -42 M75 2018-08-12 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
94.90  Heinonen, Klaus -10 P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - Mellantid
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:42.94  » Hall, Neo -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:52.61  [1] » Kapell, Elias -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.19    » Loqvist, William -06   P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.55  » Herre, Filip -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:55.40  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:56.20      Almeblad, Leo -05   P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
1:57.25  » Forster, Hampus -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
1:58.12  » Käll, Valter -05 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1:58.34    » Arvidsson, Love -05   P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:01.33  » Hackett, Quincy -07 P11 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:04.57  » Asplund, Simon -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
2:06.58      Sundström, Hugo -06   P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:07.65  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:08.17  » Freifelt, William -06 P12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:10.04    » Atterlöf, Jack -06   P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:13.12  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.40  Johansson, Anton -08 P10 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:14.49    » Bélec, Christoffer -07   P11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:16.01  Hansen, Emil -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:17.38  Källqvist, Morgan -09 P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2:23.75    » Hackett, Jumanne -09   P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2:26.43  » Ilison, Erik -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
2:30.41  Löuke, Rome -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
2:49.87  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:57.50 | P19=2:00.00 | P17=2:06.00 | P16=2:07.00 | P15=2:11.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:53.52  [1,2] » Ayele, Iyuel -99   P19 2018-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
1:54.49    » Jacobson, Henry -99   P19 2018-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
1:55.68      Mehari, Akile -91   MS 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
1:57.93    » Tegbrant, Daniel -00   P18 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:58.64  » Berhe, Samiel -98 M22 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:04.74      Andersson, Albin -98   M22 2018-08-14 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2:05.25  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2018-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2:05.59    » Moberg, Markus -03   P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
2:06.62      Häggh, Marcus -98   M22 2018-08-14 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2:08.63  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2:13.06  » Bucht Wesslén, Noah -03 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
2:14.50    » Tärnvik, Emil -03   P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
2:17.25  » Pettersson, Tobias -04 P14 2018-07-29 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
2:22.51  » Engström, Filip -04 P14 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:25.83      Sami, Mikiele -98   M22 2018-08-14 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2:27.70  [3] » Hall, Neo -06 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
2:30.60  » Friberg, Erik -02 P16 2018-09-30 » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
2:31.16    » Törnvall, Oskar -03   P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
2:40.08  » Borgius, Teodor -03 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
2:40.44  » Borg, Jonatan -03 P15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
2:41.18  » Sundberg, Martin -03 P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:49.90  [1] Nait Hammou, Otmane -95 MS 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:05.00 | P19=4:10.00 | P17=4:30.00 | P16=4:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:02.11  [1] » Ayele, Iyuel -99   P19 2018-08-04 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
4:07.19    » Jacobson, Henry -99   P19 2018-08-03 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
4:21.77  [2] » Knif, Mikael -82   M35 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
4:26.97  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:32.94  Häggh, Marcus -98 M22 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4:34.11    » Davidsson Berndtsson, Felix -96   M22 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:34.86  » Dahl, Elias -76 M40 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
4:46.89  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:47.89  [3] » Lindström, Christian -74   M40 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
5:17.04  [4] » Holmgren, Lars -65 M50 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
5:23.90  » Abbeholm, Memo -71 M45 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
6:29.34  » Förberg, Jan -42 M75 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för M50
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:29.66  [1] » Pettersson, Tobias -04 P14 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
6:40.61  » Tärnvik, Emil -03 P15 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:45.00 | P16=9:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:51.04  [1] Nait Hammou, Otmane -95 MS 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
9:17.18  [2] » Knif, Mikael -82 M35 2018-06-25 » Löparnas kväll, Campue friidrottsarena, Umeå
9:40.58  [3] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77   M40 2018-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10:08.75  [4] » Lindström, Christian -74 M40 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
10:18.30  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
11:18.08    » Holmgren, Lars -65   M50 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
14:28.49  [1] » Förberg, Jan -42 M75 2018-05-13 » Stockholms öppna VDM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:50.00 | M22=15:45.00 | P19=16:05.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
14:58.51  Nait Hammou, Otmane -95 MS 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
16:05.27  [1] » Knif, Mikael -82 M35 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
16:40.65  [2] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77   M40 2018-05-13 » Stockholms öppna VDM, Sätra IP, Stockholm
17:15.77  [3] » Lindström, Christian -74 M40 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
17:59.32  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
18:27.31    » Häggström, Niklas -71   M45 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
18:35.62  [4] Wieck, Johan -69 M45 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
19:20.14  [5] » Holmgren, Lars -65 M50 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
19:35.59  [6] » Abbeholm, Memo -71   M45 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
25:09.86  » Förberg, Jan -42 M75 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för M50
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33:52.51  Persson, Eskil -77 M40 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
34:11.11  » Alemayoh, Michele -92 MS 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
34:41.92  [1] » Knif, Mikael -82   M35 2018-08-12 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
35:21.73  [2] Sami, Mikiele -98 M22 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
35:54.75  [3] » Lindström, Christian -74 M40 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
37:07.54      Bökman, Jakob -67   M50 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
38:37.22  [4] Mannberg, Niklas -98 M22 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
38:55.15  [5] » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
40:24.32  [6]   Cousins, Martin -73   M45 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
40:31.97  [7] » Holmgren, Lars -65 M50 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
40:36.05  [8] Bryngelsson, Johan -79 M35 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
41:38.88      Pihl, Johan -92   MS 2018-09-20 » Bajen 10 000 m, Enskede IP, Stockholm
43:29.65  [9] » Abbeholm, Memo -71 M45 2018-08-12 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för M50
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för M35
[9] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.40  [1] Nait Hammou, Otmane -95 MS 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
34.30  » Knif, Mikael -82 M35 2018-06-14 » STHLM 10, Stockholm
36.37    » Lindström, Christian -74   M40 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
37.00  [2] Andersson, Albin -98 M22 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
37.01  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2018-06-14 » STHLM 10, Stockholm
37.30      Mylfalk, Niklas -70   M45 2018-01-27 » Winter Run, Djurgården, Stockholm
37.42  [3] Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 MS 2018-09-16 » Berlin Marathon, Berlin, GER
38.23  » Häggström, Niklas -71 M45 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
38.25    » Suhard, Karl Henrik -80   M35 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
38.58  Jönson, Tobias -71 M45 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
39.34  Gavell, Peder -75 M40 2018-03-24 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
39.39    » Davidsson Berndtsson, Felix -96   M22 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
39.41  Mannberg, Niklas -98 M22 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
40.12  Jansson, Thomas -69 M45 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
40.24      Lagerqvist, Robin -86   MS 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
40.28  » Holmgren, Lars -65 M50 2018-06-14 » STHLM 10, Stockholm
41.23  Svensson, Tom -68 M50 2018-03-24 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
44.57    » Katib, Mehdi -87   MS 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
46.53  Strömberg, Stellan -65 M50 2018-06-14 » STHLM 10, Stockholm
47.26  Näslund, Stefan -69 M45 2018-03-24 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
49.37    » Förberg, Jan -42   M75 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
49.52  Danielsson, Bo -62 M55 2018-06-14 » STHLM 10, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - Mellantid
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:19.50  [1] Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 MS 2018-09-16 » Berlin Marathon, Berlin, GER
1:26.33  Quambari, Hamid -95 MS 2018-09-15 » Sthlm halvmarathon, Stockholm
1:28.57  [2]   Cousins, Martin -73   M45 2018-09-15 » Sthlm halvmarathon, Stockholm
1:32.02  [3] Gavell, Peder -75 M40 2018-09-15 » Sthlm halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:41.22  Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 MS 2018-09-16 » Berlin Marathon, Berlin, GER
3:07.19  Mylfalk, Niklas -70 M45 2018-06-02 » Stockholm marathon, Stockholm
3:10.59  [1]   Gavell, Peder -75   M40 2018-10-29 » Frankfurt marathon, Frankfurt, GER
3:25.11  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2018-06-02 » Stockholm marathon, Stockholm
3:31.39  [2] Cousins, Martin -73 M45 2018-06-02 » Stockholm marathon, Stockholm
3:56.06  Lagerqvist, Robin -86 MS 2018-06-02 » Stockholm marathon, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M40
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 1 000 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
3:49.26  » Loqvist, William -06 P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:00.40  [1] » Pettersson, Tobias -04 P14 2018-09-15 » Svealandsmästerskapen, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:30.00 | P17=6:50.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:45.83  [1] » Tärnvik, Emil -03 P15 2018-08-19 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:34.55      Nait Hammou, Otmane -95   MS 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
10:20.66  Andersson, Albin -98 M22 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
10:31.89  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77   M40 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
13:28.16  » Abbeholm, Memo -71 M45 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.16  Larsson, Herman -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.22  Wilkinson, Benjamin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.28    » Hackett, Jumanne -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.38  » Wolgast, Albin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.48  Håkansson, Theodor -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.59      Bjurman, Tim -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.75  Westervall, Olle -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.82  Mancinella, Alessandro -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.95      Cobos von Bredow, Martin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.96  Karmteg, Tim -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.06  Conta, Demba -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.11      Karlsson, Hugo -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.16  Järetoft, Markus -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.29  Hulthén, Kasper -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.34      Dahlin, Ludwig -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.35  Rafiq, Yosef -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.38  Samuelson, Folke -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.46      Buchmayer Jarås, Josef -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.65  Micanovic, Oliver -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.66  Cammarstrand, Felix -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.67      Roos, Luis -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.78  Källqvist, Morgan -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.79  Holmgren, Alvin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.80      Liljebäck, Hugo -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.80  Viidas, Egon -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.86  Ilison, Henri -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.01      Green, Oscar -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.06  Gannon, Isak -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.10  Sahlen, Alexandre -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.34      Eklöf, Hampus -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.41  Hertzman, Albin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.42  Karlsson Axi, Oliver -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.45      Engerstam, Frans -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.47  Tayefeh, Benjamin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.53  Öhrner, Axel -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.77      Sauer, Björn -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.79  Almgren, Viggo -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.89  Eide Jensen, Olle -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
11.06      Karlsson, Otis -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
11.38  Wahlström, Kevin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
11.70  Carp, Yonis -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
11.98  Sjögren, Alvin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.73  » Kapell, Elias -06 +1.2 P12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.26  [1] » Herre, Filip -06 +1.2 P12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.29  [2] » Freifelt, William -06 +1.2 P12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.27  » Loqvist, William -06 +1.1 P12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
9.68  » Kapell, Elias -06 +4.6 P12 2018-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
10.36  » Roslund, Anton -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
12.12  Ek Linterius, Simon -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
12.39    » Hackett, Quincy -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
13.24  » Carlström Cousins, Theo -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
13.57  Söderborg, Mikael -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
13.63      Herre, Erik -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
13.93  Lundin, Folke -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
13.98  » Bélec, Christoffer -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
14.01      Ramel Ternhag, Svante -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
14.07  Larsson, Alexander -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
14.59  Östborg, Elias -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.20 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.93    » Moberg, Markus -03 -1.8 P15 2018-09-08 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
12.38  [1] » Borgius, Teodor -03 -0.2 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
13.24  [2] » Borg, Jonatan -03 -0.5 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
13.30  [3] » Sundberg, Martin -03 0.0 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.30 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.34    » Shaker Anid, Amir -89 +0.2 MS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Vinduppgift saknas
14.06  » Shaker Anid, Amir -89 - MS 2018-03-22 » Stadion, Erbil, Irak
                 
 110 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.30 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.30 | P16=16.45 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.10  [1] » Håkansson, Jonatan -01 -2.7 P17 2018-08-04 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
14.53  » Håkansson, Jonatan -01 +2.3 P17 2018-08-19 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.46  » Sylla, Kadel -05 +0.3 P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
35.99  Löuke, Rome -05 0.0 P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
37.39    » Käll, Valter -05 -0.2 P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
38.34  » Ilison, Erik -05 +0.3 P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
38.83  » Asplund, Simon -05 -0.2 P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 300 m häck (83.8 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.67  [1] » Håkansson, Jonatan -01 P17 2018-08-05 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=44.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.78  [1] » Moberg, Markus -03   P15 2018-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=55.75 | M22=59.00 | P19=60.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
58.16  Efremov, Kristian -90 MS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
94.34  » Abbeholm, Memo -71 M45 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.00 | M22=1.88 | P19=1.86 | P17=1.80 | P16=1.75 | P15=1.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.75  » Forsberg, Martin -99 P19 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
1.72    » Borg, Jonatan -03   P15 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.63    » Moberg, Markus -03   P15 2018-09-02 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
1.63  » Sundberg, Martin -03 P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
1.59  » Törnvall, Oskar -03 P15 2018-09-02 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
1.55    » Borgius, Teodor -03   P15 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
1.55  [1] » Freifelt, William -06 P12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.47  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
1.46  [2] » Hall, Neo -06   P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.46  » Roslund, Anton -07 P11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.45  [3] » Kapell, Elias -06 P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.42    » Sylla, Kadel -05   P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.35  » Käll, Valter -05 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.30  » Herre, Filip -06 P12 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
1.30    » Ilison, Erik -05   P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.23  Mcallister, Beppe -09 P10 2018-07-22 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
1.21  » Atterlöf, Jack -06 P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.21    » Loqvist, William -06   P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.20  » Forster, Hampus -05 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.20  » Arvidsson, Love -05 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.18    » Torbjörnsson, Adam -05   P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.15  Avebäck, Henrik -06 P12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.14  » Asplund, Simon -05 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.10      Fogelberg, Simon -06   P12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.08  » Bélec, Christoffer -07 P11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.10 | P19=3.90 | P17=3.65 | P16=3.30 | P15=3.05 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.16  [1,2]   Ander, Noah -01   P17 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
3.85  [3] » Gemmel, Harald -01   P17 2018-08-16 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.65    » Håkansson, Jonatan -01   P17 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.53  [4] » Borgius, Teodor -03   P15 2018-09-08 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
3.43  [5] » Moberg, Markus -03   P15 2018-09-08 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
2.93    » Sundberg, Martin -03   P15 2018-09-08 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
2.80  » Törnvall, Oskar -03 P15 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2.51  » Kapell, Elias -06 P12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2.04  [6] » Öhrner, Gabriel -06   P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.89  [7] » Freifelt, William -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.89  [7] » Berglind, Alfred -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.74  [8] » Loqvist, William -06   P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.74  [8] » Hall, Neo -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.64  » Herre, Filip -06 P12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
0.99  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=7.00 | M22=6.60 | P19=6.40 | P17=6.10 | P16=6.00 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.91    » Tornéus, Michel -86 -1.2 MS 2018-08-06 » EM 2018, Olympiastadion, Berlin, GER
7.11  [1,2,3]   Svensson, David -98 +2.0 M22 2018-05-30 » Torremolinos, ESP
6.86      Moba, Ritchie -90 +1.3 MS 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6.51  [4] » Barroso Johansson, André -02 +1.0 P16 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
6.35  » Prins, Felix -00 +1.3 P18 2018-06-20 » Friidrottskväll på Stadion 1, Stockholms Stadion, Stockholm
5.99      Diaz Araya, Maximiliano -01 +0.5 P17 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.89  » Lavett, Emil -01 +1.2 P17 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
5.79  » Borg, Jonatan -03 +1.0 P15 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
5.64  [5] » Aldskogius, Kalle -04 +2.0 P14 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
5.56  » Borgius, Teodor -03 0.0 P15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
5.28  » Moberg, Markus -03 -0.4 P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
5.19    » Agge, Mikael -02 0.0 P16 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
5.14  » Sundberg, Martin -03 0.0 P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
5.03  » Bucht Wesslén, Noah -03 +1.1 P15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
5.00      Berg, Magnus -68 +0.5 M50 2018-09-30 » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
4.67  » Engström, Filip -04 +0.1 P14 2018-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.43  » Marklund, Winston -04 +0.7 P14 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.42    » Linderoth, Fabian -04 0.0 P14 2018-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.23  » Pettersson, Tobias -04 -0.4 P14 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Ej godkänd vind
5.24  » Agge, Mikael -02 +2.5 P16 2018-09-30 » TAIF-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.18  » Kapell, Elias -06 -0.4 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.84  » Freifelt, William -06 -1.7 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.48  [1] » Kylington, Adrian -07 +0.3 P11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
4.38  » Herre, Filip -06 -1.4 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.36  » Loqvist, William -06 +1.4 P12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.01  [2]   Wilkinson, Benjamin -08 +0.9 P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.90  Avebäck, Henrik -06 +1.1 P12 2018-07-11 » Kalmar sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
3.88  Fogelberg, Simon -06 -0.4 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.74    » Hackett, Quincy -07 0.0 P11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.68  » Wolgast, Albin -08 +1.1 P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.63  Mcallister, Beppe -09 0.0 P10 2018-07-21 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
3.54    » Bélec, Christoffer -07 -0.4 P11 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.49  Skarin, Wille -07 +0.8 P11 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.33  Johansson, Anton -08 +1.4 P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.20      Sillén, Liam -10 0.0 P10 2018-09-08 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
3.04  Heinonen, Klaus -10 0.0 P10 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.92  Skarin, Nick -09 -0.3 P10 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2.20  Sternlind, Folke -12 +1.3 P10 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
4.44  » Loqvist, William -06 +3.4 P12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
4.87  [3] » Freifelt, William -06 - P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
4.48  [1] » Roslund, Anton -07 - P11 2018-07-22 » Göta Ungdomsspel, Tingvalla/Massas äng, Karlstad
4.44    » Herre, Filip -06 - P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
4.42  Löuke, Rome -05 - P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.16  » Forster, Hampus -05 - P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.99    » Hackett, Quincy -07 - P11 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
3.97  » Ilison, Erik -05 - P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.70  » Hackett, Jumanne -09 - P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.52    » Arvidsson, Love -05 - P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.15  Källqvist, Morgan -09 - P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2.51  Simonsson, Walter -10 - P10 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.20 | M22=13.25 | P19=12.90 | P17=12.20 | P16=12.10 | P15=11.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.54    » Ehrlin, Erik -90 +1.2 MS 2018-07-18 » PRK3, Norrvalla IP, Skellefteå
14.05  [1]   Svensson, David -98 +1.5 M22 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
13.81      Moba, Ritchie -90 +1.1 MS 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
12.95  » Persson, Manne -96 0.0 M22 2018-08-14 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
15.60  » Ehrlin, Erik -90 +2.9 MS 2018-08-26 » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.03  » Hackett, Jumanne -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.00  Håkansson, Theodor -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.44      Karmteg, Tim -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.40  » Wolgast, Albin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.24  Wilkinson, Benjamin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.22      Karlsson, Hugo -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.18  Conta, Demba -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.17  Westervall, Olle -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.05      Järetoft, Markus -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.03  Bjurman, Tim -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.99  Larsson, Herman -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.90      Rafiq, Yosef -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.85  Cammarstrand, Felix -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.52  Cobos von Bredow, Martin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.50      Mancinella, Alessandro -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.33  Viidas, Egon -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.31  Karlsson, Otis -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.30      Gannon, Isak -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.24  Samuelson, Folke -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.24  Källqvist, Morgan -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.16      Hulthén, Kasper -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.04  Sauer, Björn -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.00  Öhrner, Axel -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.00      Buchmayer Jarås, Josef -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.98  Micanovic, Oliver -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.86  Dahlin, Ludwig -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.76      Eklöf, Hampus -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.64  Taube, Albin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.61  Roos, Luis -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.45      Tayefeh, Benjamin -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.39  Sahlen, Alexandre -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.36  Green, Oscar -08 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.34      Hertzman, Albin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.33  Karlsson Axi, Oliver -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.27  Liljebäck, Hugo -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.03      Engerstam, Frans -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
4.75  Sjögren, Alvin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
4.60  Almgren, Viggo -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
4.50      Carp, Yonis -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
4.20  Wahlström, Kevin -09 - P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.20  [1] » Kapell, Elias -06 +0.9 P12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.80  [2] » Freifelt, William -06 +1.1 P12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.32  » Herre, Filip -06 +1.2 P12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.68  » Sylla, Kadel -05 - P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.38  [3] » Herre, Filip -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
9.03    » Loqvist, William -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.97  » Hall, Neo -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.96  Löuke, Rome -05 - P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.78    » Berglind, Alfred -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.59  » Öhrner, Gabriel -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.59  » Asplund, Simon -05 - P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.56    » Ilison, Erik -05 - P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.51  Östberg, Lukas -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.39  Ek Linterius, Simon -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.32    » Käll, Valter -05 - P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.13  » Roslund, Anton -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.08  » Hackett, Quincy -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.92      Patterson, Leo -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.91  » Möller, Nathanael -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.79  Koops, Liam -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.75    » Arvidsson, Love -05 - P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
7.74  Sundström, Hugo -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.37  Söderborg, Mikael -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.11    » Carlström Cousins, Theo -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.10  » Bélec, Christoffer -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.84  Herre, Erik -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.81    » Djurstedt, Lukas -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
6.76  Lundin, Folke -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.49  » Alteskog, Erik -06 - P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
6.36      Östborg, Elias -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
6.33  Larsson, Alexander -07 - P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.50 | M22=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.11  » Brown, Matthew -80 M35 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.00 | P16=11.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.47  » Johansson, Leon -01 P17 2018-08-19 » Lag USM, Malmö Stadion, Malmö
11.37  » Sundberg, Martin -03 P15 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.58  [1] » Sundberg, Martin -03   P15 2018-08-04 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
12.06    » Borgius, Teodor -03   P15 2018-09-02 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
10.74    » Moberg, Markus -03   P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
10.26  » Törnvall, Oskar -03 P15 2018-09-02 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
9.96  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.82    » Bucht Wesslén, Noah -03   P15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
8.60  » Lindefalk, Alexander -03 P15 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
8.01  » Pettersson, Tobias -04 P14 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
7.71    » Linderoth, Fabian -04   P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.70  » Borg, Jonatan -03 P15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
7.39  » Marklund, Winston -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
5.91  Partin, Kevin -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.86  » Ilison, Erik -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.72  [1] » Kapell, Elias -06 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.99      Löuke, Rome -05   P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.00  » Käll, Valter -05 P13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.77  » Bélec, Christoffer -07 P11 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.67    » Forster, Hampus -05   P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.40  » Freifelt, William -06 P12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.25  » Arvidsson, Love -05 P13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.08    » Herre, Filip -06   P12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.80  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.70  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
6.63    » Hackett, Jumanne -09   P10 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
6.49  » Loqvist, William -06 P12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
5.74  Fogelberg, Simon -06 P12 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.48  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.75  [1] » Kylington, Adrian -07 P11 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.26  » Hackett, Jumanne -09 P10 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.36    » Bélec, Christoffer -07   P11 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.93  » Hackett, Quincy -07 P11 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
3.40  Heinonen, Klaus -10 P10 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=46.50 | M22=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
63.56    » Harradine, Benn -82   M35 2018-02-16 » IAAF, Gold Coast, AUS
50.33    » Brown, Matthew -80   M35 2018-08-26 » SM 2018, Ekängens IP, Eskilstuna
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=35.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=34.50 | P16=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=36.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.63    » Sundberg, Martin -03   P15 2018-08-03 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
41.74  [1] » Borgius, Teodor -03   P15 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
36.72  [2] » Aldskogius, Kalle -04   P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
33.81  » Moberg, Markus -03 P15 2018-09-08 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
24.03  » Linderoth, Fabian -04 P14 2018-10-16 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
18.95    » Marklund, Winston -04   P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
14.81  Partin, Kevin -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.29  » Kapell, Elias -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
26.13  » Forster, Hampus -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.86    » Ilison, Erik -05   P13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
22.94  Löuke, Rome -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.89  [1] » Freifelt, William -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.77    » Sylla, Kadel -05   P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
21.33  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-10-16 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
21.32  » Käll, Valter -05 P13 2018-10-16 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
21.29    » Loqvist, William -06   P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
20.06  Östberg, Lukas -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
19.63  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
19.45    » Hall, Neo -06   P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
18.58  Koops, Liam -06 P12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
18.36  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
18.05  [2] » Bélec, Christoffer -07   P11 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
17.73  » Herre, Filip -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
15.54  » Asplund, Simon -05 P13 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
15.01    » Arvidsson, Love -05   P13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
13.15  Sundström, Hugo -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
12.91  » Möller, Nathanael -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
11.35      Källqvist, Morgan -09   P10 2018-10-16 » Bara kast 2, Enskede IP, Stockholm
9.69  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.42  Patterson, Leo -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.37  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=53.00 | M22=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
19.06  Moba, Ritchie -90 MS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=32.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
42.79  » Lindefalk, Alexander -03 P15 2018-09-23 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
52.09    » Lindefalk, Alexander -03   P15 2018-10-02 » Bara kast, Enskede IP, Stockholm
42.32  [1] » Borgius, Teodor -03   P15 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
39.70  [2] » Sundberg, Martin -03   P15 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.85  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
17.89  » Marklund, Winston -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
10.91  Partin, Kevin -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.78  [1] » Ilison, Erik -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.42  » Freifelt, William -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.34    » Kapell, Elias -06   P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.00  [2] » Käll, Valter -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
19.92  [3] Löuke, Rome -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
19.03  [4] » Forster, Hampus -05   P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
14.83  » Loqvist, William -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
13.93  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.34  » Kapell, Elias -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
23.53  [1] » Ilison, Erik -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
20.97    » Forster, Hampus -05   P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
19.79  Löuke, Rome -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
19.33  » Freifelt, William -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
17.21  [2] » Herre, Filip -06   P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.99  [3] » Hall, Neo -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
15.77  Almeblad, Leo -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
15.53    » Asplund, Simon -05   P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
15.45  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.46  » Loqvist, William -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.40    » Öhrner, Gabriel -06   P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.78  » Käll, Valter -05 P13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
12.41  Holmberg, Joel -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.82    » Djurstedt, Lukas -06   P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.67  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
11.17  Lepp, Tage -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
6.87  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=62.50 | M22=52.00 | P19=48.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.49  [1] » Palmerstedt, Jacob -00 P18 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=42.00 | P16=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.12  [1] » Rihtnesberg, Daniel -01   P17 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
41.16  » Lavett, Emil -01 P17 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
45.08  [1] » Borgius, Teodor -03   P15 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
43.65  [2] » Sundberg, Martin -03   P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
38.19  [3] » Aldskogius, Kalle -04   P14 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
36.04  » Törnvall, Oskar -03 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
31.25  » Bucht Wesslén, Noah -03 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
27.50    » Moberg, Markus -03   P15 2018-09-08 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
24.43  » Borg, Jonatan -03 P15 2018-09-01 » Kraftmätningen, Campusvallen, Linköping
21.51  » Linderoth, Fabian -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
19.19    » Marklund, Winston -04   P14 2018-05-27 » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
15.19  Partin, Kevin -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.09  [1] » Ilison, Erik -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
35.93  [2] » Kapell, Elias -06 P12 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
30.78      Löuke, Rome -05   P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.32  » Forster, Hampus -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.14  » Sylla, Kadel -05 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
23.57      Avebäck, Henrik -06   P12 2018-07-11 » Kalmar sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
22.27  [3] » Bélec, Christoffer -07 P11 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.23  [4] » Kylington, Adrian -07 P11 2018-09-09 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
21.86    » Torbjörnsson, Adam -05   P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.63  » Herre, Filip -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
21.16  » Freifelt, William -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
21.10    » Asplund, Simon -05   P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
20.97  » Loqvist, William -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
20.30  » Käll, Valter -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
19.04    » Berglind, Alfred -06   P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
17.90  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.66  » Arvidsson, Love -05 P13 2018-09-22 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.99    » Atterlöf, Jack -06   P12 2018-09-01 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.70  Hansen, Emil -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.64  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-09-05 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.15  » Hackett, Jumanne -09 P10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
33.81  » Bélec, Christoffer -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
32.51    » Roslund, Anton -07   P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
28.16  » Hackett, Quincy -07 P11 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
24.50  Wilkinson, Benjamin -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
23.16      Larsson, Herman -08   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
23.02  Holmgren, Alvin -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
23.01  Karmteg, Tim -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
22.61      Ilison, Henri -08   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
22.60  Conta, Demba -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
21.62  Westervall, Olle -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
21.50    » Wolgast, Albin -08   P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
21.45  Mcallister, Beppe -09 P10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
20.36  Johansson, Anton -08 P10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
20.18      Håkansson, Theodor -08   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
20.06  Ek Linterius, Simon -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
19.95  Sahlen, Alexandre -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
19.62      Rafiq, Yosef -08   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
19.04  » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
19.02  Gannon, Isak -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
18.59      Bjurman, Tim -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
18.53  Larsson, Alexander -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
18.44  Öhrner, Axel -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
18.22      Sillén, Liam -10   P10 2018-09-08 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
18.00  Lundin, Folke -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
17.85  Söderborg, Mikael -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
17.56      Ramel Ternhag, Svante -07   P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
17.25  Green, Oscar -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
17.17  Järetoft, Markus -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
16.43      Skarin, Nick -09   P10 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
15.42  Herre, Erik -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
14.18  Simonsson, Walter -10 P10 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
13.44      Karlsson, Hugo -08   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
12.30  Heinonen, Klaus -10 P10 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.04  Östborg, Elias -07 P11 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
11.79      Cammarstrand, Felix -08   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
11.05  Tayefeh, Benjamin -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
10.53  Karlsson, Otis -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
8.89  Taube, Albin -08 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.75  » Hackett, Jumanne -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
32.09  Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
23.59      Buchmayer Jarås, Josef -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
22.40  Eklöf, Hampus -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
21.28  Samuelson, Folke -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
19.37      Karlsson Axi, Oliver -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
18.59  Källqvist, Morgan -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
17.65  Cobos von Bredow, Martin -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
17.27      Engerstam, Frans -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
16.70  Liljebäck, Hugo -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
15.77  Dahlin, Ludwig -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
15.41      Hertzman, Albin -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
15.32  Sauer, Björn -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
15.01  Roos, Luis -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
14.96      Almgren, Viggo -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
14.35  Sternlind, Folke -12 P10 2018-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
13.97  Carp, Yonis -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
13.67      Hulthén, Kasper -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
12.17  Sjögren, Alvin -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
9.63  Micanovic, Oliver -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.94      Eide Jensen, Olle -09   P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
7.36  Viidas, Egon -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
5.21  Wahlström, Kevin -09 P10 2018-08-26 » Triangelkampen 2, Enskede IP, Stockholm
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 600 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=5 000 | P16=4 400 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 300 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 410    » Moberg, Markus -03 -1.1 P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
Resultat:          |  10.93(-1.8)  |  33.81  |  3.43  |  27.50  |  5.28(-0.4)  |  10.74  |  1.60  |  2:05.59  |
Poäng:                |  883  |  540  |  464  |  264  |  437  |  530  |  464  |  828  |
4 079  [1] » Sundberg, Martin -03 -0.6 P15 2018-09-09 » Mångkamps SM, Rimnersvallen, Uddevalla
Resultat:          |  13.53(-1.2)  |  47.07  |  2.93  |  42.69  |  5.14(0.0)  |  13.15  |  1.63  |  2:41.18  |
Poäng:                |  487  |  810  |  340  |  481  |  409  |  676  |  488  |  388  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 Castorama
  |  Kula (3,0 kg)  |  Spjut (400 gr)  |  Diskus (0,6 kg)  |  Slägga (3,0 kg/110)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 552  » Ilison, Erik -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.86  |  36.09  |  23.69  |  22.78  |
Poäng:                |  450  |  431  |  322  |  349  |
1 442  » Kapell, Elias -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.89  |  29.00  |  28.29  |  21.34  |
Poäng:                |  377  |  312  |  434  |  319  |
1 317  Löuke, Rome -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.99  |  30.78  |  22.94  |  19.92  |
Poäng:                |  384  |  343  |  302  |  288  |
1 156  » Forster, Hampus -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.67  |  24.32  |  26.13  |  19.03  |
Poäng:                |  278  |  226  |  383  |  269  |
982  » Freifelt, William -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.78  |  20.94  |  22.89  |  21.42  |
Poäng:                |  202  |  158  |  301  |  321  |
973  » Käll, Valter -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.88  |  20.30  |  20.67  |  20.00  |
Poäng:                |  296  |  145  |  242  |  290  |
689  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.19  |  21.86  |  19.88  |  13.93  |
Poäng:                |  148  |  177  |  220  |  144  |
624  » Loqvist, William -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  6.29  |  18.57  |  18.86  |  14.83  |
Poäng:                |  157  |  108  |  191  |  168  |
0  » Bélec, Christoffer -07 P11 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.77  |  22.27  |  18.05  |  -  |  (vissa grenresultat saknas)
0  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.48  |  -  |  -  |  -  |  (vissa grenresultat saknas)
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 533  » Sundberg, Martin -03 P15 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  13.39  |  41.90  |  43.09  |  35.24  |
Poäng:                |  690  |  519  |  745  |  579  |
2 457  » Borgius, Teodor -03 P15 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  11.03  |  45.08  |  41.74  |  38.96  |
Poäng:                |  534  |  565  |  719  |  639  |
1 427  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.96  |  ej res  |  36.72  |  22.85  |
Poäng:                |  457  |  - 1  |  619  |  351  |
785  » Marklund, Winston -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.39  |  18.01  |  18.95  |  17.89  |
Poäng:                |  255  |  95  |  193  |  242  |
278  Partin, Kevin -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  5.91  |  15.19  |  14.81  |  10.91  |
Poäng:                |  122  |  29  |  67  |  60  |
0  » Linderoth, Fabian -04 P14 2018-09-29 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.71  |  21.51  |  23.51  |  -  |  (vissa grenresultat saknas)
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics