HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2018-08-19
Ute för 2018 Resultatdatum: 2018-08-18
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.62  [1] » Lidberg, Melina -05 -1.1 F13 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.82  » Lindefalk, Linnéa -05 +1.3 F13 2018-06-09 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
8.83    » Jabbour Clarke, Lii -06 -1.9 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.83  » Simonsson, Maja -06 +1.5 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
8.97  » Ivarsson, Alice -05 -0.6 F13 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.99    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 +0.3 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.99  » Hedberg, Tyra -06 +1.5 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
9.05  » Jansson, Agnes -05 +0.9 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.07      Johansson, Tuva -06 0.0 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.12  » Jansson, Vera -06 0.0 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.16  » Wolgast, Emmy -06 -0.4 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.18    » Cyrus, Astrid -05 +2.0 F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.19  » Helge, Wilma -05 0.0 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.19  » Wennebjer, Ebba -07 0.0 F11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.24    » Rydström, Wilma -06 0.0 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.29  » Wheeler, Julia -05 +1.1 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.32  » Nyström, Frida -05 +0.3 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.32    » Johansson, Ella -07 -0.8 F11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.37  » Mcallister, Della -06 0.0 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.38  » Gustafsson, Ella -05 0.0 F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.39    » Goitom, Rimna -05 +0.3 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.41  » Zachrison, Molly -06 -0.5 F12 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.42  Bergin, Anna -07 0.0 F11 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.45    » Lööw, Nora -07 -0.7 F11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.45  [2] Sparv, Tyra -08 -1.2 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.66  Sahlqvist, Esther -06 -0.7 F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.66      Jansson, Edit -08 0.0 F10 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.71  Awerstedt, Tyra -06 +1.5 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.80  » Zäll Boholm, Thea -05 0.0 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.81      Ståhl, Lilly -07 -0.8 F11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.15  » Heinonen, Elsa -07 -1.0 F11 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
10.27  Lindblom, Emmy -09 +1.3 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.37      Aizawa, Liv -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.38  Alassaad, Selma -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.41  » Zholudieva, Alevtina -07 +0.3 F11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.45      Persson, Ellen -06 0.0 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
10.52  Elsässer Haldin, Linn -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.59  Sternlind, Tyra -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.66    » Edenå, Elma -06 +1.5 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
10.81  Eklöf, Alma -09 0.0 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.99  Carlsson, Stella -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.09      Dahl, Isabel -09 -0.4 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.81  Eklöf, Nora -09 -2.0 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.29  Sköllersten, Linnéa -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
8.54  [3] » Jabbour Clarke, Lii -06 - F12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
8.73  » Simonsson, Maja -06 - F12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
8.86    » Jansson, Vera -06 - F12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
8.94  » Hedberg, Tyra -06 - F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
9.00  » Wolgast, Emmy -06 - F12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.11      Robling, Elsa -07 - F11 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.16  » Rydström, Wilma -06 - F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
9.23  Sahlqvist, Esther -06 - F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.35    » Mcallister, Della -06 - F12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.38  » Lööw, Nora -07 - F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.61  Jansson, Edit -08 - F10 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
9.77      Ståhl, Lilly -07 - F11 2018-05-19 » Bilmetrospelen, Lugnet, Falun
9.85  Paul, Elisabeth -06 - F12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
10.24  Östlund, Filippa -07 - F11 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
10.27      Thornton, Alice -06 - F12 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.02  Axelsson, Klara -07 - F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.17  Axelsson, Ebba -07 - F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.61  [1] » Edelholm, Beata -03 +2.0 F15 2018-08-03 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
10.84  » Hellstadius, Alannah -04 +0.1 F14 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
10.94    » Löwhagen, Alicia -03 -1.5 F15 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.96  » Larsson, Kathleen -03 +0.4 F15 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.22  Avebäck, Klara -03 -0.1 F15 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.40    » Lackanovic, Lana -04 +0.2 F14 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.44  » Nyström, Frida -05 -2.3 F13 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
11.59  » Simonsson, Maja -06 0.0 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
11.64    » Åsberg, Kajsa -04 -2.7 F14 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.73  » Jansson, Vera -06 -1.7 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
11.77  » Hedberg, Tyra -06 -1.9 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
12.36    » Mcallister, Della -06 -1.9 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
12.41  » Rydström, Wilma -06 -3.3 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Ej godkänd vind
10.55  » Edelholm, Beata -03 +3.8 F15 2018-08-03 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
11.09  » Robling, Alma -04 - F14 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.41  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.51    » Ivarsson, Alice -05 - F13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.54  » Lindefalk, Linnéa -05 - F13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.71  » Gustafsson, Ella -05 - F13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.34  » Öhman, Elsa -05 - F13 2018-06-10 » Bauhausgalan youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.60 | F19=12.75 | F17=12.90 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.11  [1,2] » Deltin, Greta -00 +0.6 F18 2018-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
12.21  » Knezevic, Sandra -92 +0.3 KS 2018-07-28 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
12.53  [3]   Andersson, Charlotte -00 +0.9 F18 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.01  » Sabir, Jasmin -92 0.0 KS 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
13.46  » Pettersson, Fredrika -02 +0.7 F16 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
13.50      Avebäck, Freja -95 +0.6 KS 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.53  » Hultström, Vilma -00 +1.8 F18 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.53  » Freeman, Molly -02 -1.9 F16 2018-07-18 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
12.07  » Deltin, Greta -00 +2.7 F18 2018-08-11 » Nordiska 19-år, Hvidovre, DEN
13.56  » Kapell, Tilda -01 +2.7 F17 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.80 | F19=26.00 | F17=26.50 | F16=26.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.84    » Knezevic, Sandra -92 +1.3 KS 2018-07-28 » Wind sprint, Baldershovs IP, Sundsvall
25.79  [1] » Rådbo, Klara -01 -0.8 F17 2018-07-05 » Ungdoms -EM, Györ, HUN
26.01  [2]   Andersson, Charlotte -00 -0.9 F18 2018-07-18 » Friidrottskväll på Stadion 2, Stockholms Stadion, Stockholm
27.13  » Edelholm, Beata -03 -0.5 F15 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
27.21  » Hellstadius, Alannah -04 -0.4 F14 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
27.29    » Freeman, Molly -02 +1.6 F16 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
27.94  De Mendonca, Chloé -02 +1.3 F16 2018-08-04 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
28.89  » Lidberg, Melina -05 +1.8 F13 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
29.46    » Ivarsson, Alice -05 +1.7 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.68  » Jansson, Vera -06 +1.1 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
30.05  » Cyrus, Astrid -05 +0.4 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.18    » Simonsson, Maja -06 -1.8 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
30.59  » Hedberg, Tyra -06 +0.6 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
30.66  » Wolgast, Emmy -06 -0.7 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
30.78    » Nyström, Frida -05 +1.4 F13 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
31.19  » Gustafsson, Ella -05 +0.4 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
31.25  » Rydström, Wilma -06 -1.8 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
31.56    » Mcallister, Della -06 -0.7 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
31.84  » Öhman, Elsa -05 +1.7 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
33.09  » Jansson, Agnes -05 +1.5 F13 2018-07-07 » Fortumspelen, Sävstaås IP, Bollnäs
37.57  » Edenå, Elma -06 -0.7 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
24.59  » Knezevic, Sandra -92 +2.2 KS 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
25.62  » Rådbo, Klara -01 +2.2 F17 2018-06-09 » JNM-UNM  mångkamp, Jessheim friidrettsstadion, NOR
25.94      Andersson, Charlotte -00 +2.4 F18 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.87  » Lindefalk, Linnéa -05 +2.1 F13 2018-06-09 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
30.04  » Cyrus, Astrid -05 +2.6 F13 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Vinduppgift saknas
29.13  » Krantz, Frida -04 - F14 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
30.40  » Hedberg, Tyra -06 - F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
30.45    » Jabbour Clarke, Lii -06 - F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
30.78  » Rydström, Wilma -06 - F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
34.15  Bergin, Anna -07 - F11 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
35.00      Jansson, Edit -08 - F10 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
36.99  Persson, Ellen -06 - F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.25 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.00  » Edelholm, Beata -03 F15 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
47.82  » Brandt, Albertina -03 F15 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
48.03  Lidén, Clara -03 F15 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=60.00 | F19=61.50 | F17=62.00 | F16=61.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
55.25  [1] » Knezevic, Sandra -92   KS 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
60.94    » Hultström, Vilma -00   F18 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
66.86  [2] » Ramberg, Filippa -97   K22 2018-08-16 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
84.89  Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
89.74  Eklöf, Nora -09 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
91.71  Roslund, Agnes -09 F10 2018-07-22 » Göta Ungdomsspel, Tingvalla/Massas äng, Karlstad
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - Mellantid
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:46.84  [1] Grahn, Olivia -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1:49.58  » Cyrus, Astrid -05 F13 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:52.32  [2] » Simonsson, Maja -06   F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
1:53.27  » Johansson, Ella -07 F11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1:55.90  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
1:56.86      Roos, Vera -05   F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
1:58.13  » Hedberg, Tyra -06 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2:00.03  » Nyström, Frida -05 F13 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2:00.93    » Lindefalk, Linnéa -05   F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
2:02.40  » Rydström, Wilma -06 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:04.96  » Öhman, Elsa -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:05.42    » Wolgast, Emmy -06   F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2:06.05  » Gustafsson, Ella -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:11.48  » Mcallister, Della -06 F12 2018-07-21 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
2:11.90    » Lidberg, Melina -05   F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
2:18.39  » Zholudieva, Alevtina -07 F11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:13.50 | K22=2:23.00 | F19=2:23.50 | F17=2:27.00 | F16=2:27.00 | F15=2:27.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:04.48  [1] » Eriksson, Sandra -89   KS 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2:18.72    » Hultström, Vilma -00   F18 2018-08-05 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
2:20.43    » Ramberg, Filippa -97   K22 2018-08-16 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:29.30  [2] Grahn, Olivia -06 F12 2018-05-27 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sollentunavallen, Sollentuna
2:33.18  Lidén, Clara -03 F15 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2:33.76      Siltberg Almlöf, Nora -99   F19 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:35.20  » Rådbo, Klara -01 F17 2018-06-10 » JNM-UNM  mångkamp, Jessheim friidrettsstadion, NOR
2:36.43  » Brandt, Albertina -03 F15 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
2:43.72    » Cyrus, Astrid -05   F13 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2:46.42  » Freeman, Molly -02 F16 2018-08-14 » Hammarby Sommarspel, Enskede IP, Stockholm
2:49.24  » Krantz, Frida -04 F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
2:52.45    » Nyström, Frida -05   F13 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2:52.65  » Hellstadius, Alannah -04 F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
3:53.17  Björkman, Maria -52 K65 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:37.00 | K22=4:58.00 | F19=5:05.00 | F17=5:25.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:51.24  [1] » Ramberg, Filippa -97   K22 2018-08-18 » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
6:15.02  » Öhman, Elsa -05 F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7:36.78  Björkman, Maria -52 K65 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:05.75  Grahn, Olivia -06 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
7:16.59  [1]   Lidén, Clara -03   F15 2018-05-19 » Bilmetrospelen, Lugnet, Falun
7:38.43  » Brandt, Albertina -03 F15 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:15.00 | F17=11:30.00 | F16=11:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:57.11  » Eriksson, Sandra -89 KS 2018-06-05 » Paavo Nurmi Game, Åbo, FIN
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:25.00 | K22=18:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
22:51.05  Karlsson, Agneta -58 K60 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
23:07.32  Reinvalds, Ida -95 KS 2018-06-07 » Bajen 5000 m, Enskede IP, Stockholm
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.36  » Eriksson, Sandra -89 KS 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
38.33  [1] » Wangenheim, Julia -92 KS 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
42.17    » Neill Vinnå, Susanna -74   K40 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
46.07  Örtengren, Madeleine -78 K40 2018-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
48.46  Danielsson, Linnéa -89 KS 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
50.22      Näslund, Eva -74   K40 2018-03-24 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
51.00  Holmgren, Kerstin -59 K55 2018-03-24 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
51.59  Kullander, Christina -61 K55 2018-03-24 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
58.00      Björkman, Maria -52   K65 2018-06-14 » STHLM 10, Stockholm
1:11.05  Astudillo Viklund, Susanne -75 K40 2018-03-24 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:28.48  » Wangenheim, Julia -92 KS 2018-04-21 » Tjejmilen 21K, Djurgården, Stockholm
1:44.54  Synnerholm, Åsa -68 K50 2018-05-19 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:54.38  [1] Näslund, Eva -74 K40 2018-05-05 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för K40
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:54.32  Synnerholm, Åsa -68 K50 2018-06-02 » Stockholm marathon, Stockholm
4:17.06  Astudillo Viklund, Susanne -75 K40 2018-06-02 » Stockholm marathon, Stockholm
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:45.00 | F16=5:45.00 | F15=5:55.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:44.33  [1]   Lidén, Clara -03   F15 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
5:57.67  [2] » Brandt, Albertina -03 F15 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:30.00 | F19=7:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
18:51.96  [1] » Breig Lindell, Elin -95 KS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.92  [1] » Lindefalk, Linnéa -05 +0.9 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.17  » Jansson, Agnes -05 +1.8 F13 2018-07-07 » Fortumspelen, Sävstaås IP, Bollnäs
10.56    » Rydström, Wilma -06 +1.6 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.76  » Gustafsson, Ella -05 +0.8 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.88  » Hedberg, Tyra -06 +1.6 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.25    » Mcallister, Della -06 +0.1 F12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.62  » Cyrus, Astrid -05 +2.0 F13 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
11.64  Sahlqvist, Esther -06 +1.6 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.76    » Nyström, Frida -05 +2.0 F13 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
12.63  » Nygren, Ellen -06 -0.6 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
10.73  » Cyrus, Astrid -05 +2.1 F13 2018-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Vinduppgift saknas
10.35  [2] » Rydström, Wilma -06 - F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.70 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.12  [1] » Edelholm, Beata -03 +1.7 F15 2018-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.71  [2] » Hellstadius, Alannah -04 +1.6 F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
13.96    » Lindefalk, Linnéa -05 +1.6 F13 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
15.65  » Brandt, Albertina -03 +1.6 F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.20 | F19=15.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.71  [1] » Tuvesson, Emma -91 +1.0 KS 2018-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
14.64  [2] » Sandelius, Josefine -94 +0.4 KS 2018-06-01 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
13.63  » Tuvesson, Emma -91 +3.0 KS 2018-07-07 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=15.90 | F16=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.29  [1] » Rådbo, Klara -01 +0.8 F17 2018-06-09 » JNM-UNM  mångkamp, Jessheim friidrettsstadion, NOR
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.50  [1] » Lindefalk, Linnéa -05 -0.4 F13 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
34.07  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 -0.1 F13 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=48.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.98  [1] » Hellstadius, Alannah -04 F14 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.50 | K22=66.00 | F19=66.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
66.70  » Sandelius, Josefine -94 KS 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
84.42  Sjöholm, Hoa -02 F16 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.71 | K22=1.60 | F19=1.60 | F17=1.58 | F16=1.58 | F15=1.56 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.74  [1,2] » Rådbo, Klara -01   F17 2018-08-03 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
1.53  » Krantz, Frida -04 F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
1.50    » Löwhagen, Alicia -03   F15 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.46  » Jansson, Agnes -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.42  » Harryson, Linn -03 F15 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.37    » Hellstadius, Alannah -04   F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
1.37  [3] » Wennebjer, Ebba -07 F11 2018-07-08 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.34  Sahlqvist, Esther -06 F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.33    » Enblad, Alva -04   F14 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
1.32  » Lidberg, Melina -05 F13 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.32  » Hedberg, Tyra -06 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
1.32    » Åsberg, Kajsa -04   F14 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.30  » Breig Lindell, Elin -95 KS 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
1.29  » Mcallister, Della -06 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.28    » Rydström, Wilma -06   F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.28  Johansson, Tuva -06 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.25  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.24    » Jabbour Clarke, Lii -06   F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.24  » Öhman, Elsa -05 F13 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
1.20  » Zachrison, Molly -06 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.20    » Wolgast, Emmy -06   F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.15  » Johansson, Ella -07 F11 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
1.15  » Wheeler, Julia -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.15    » Jansson, Vera -06   F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.15  » Edenå, Elma -06 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.10  » Helge, Wilma -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.07    » Zholudieva, Alevtina -07   F11 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.05  Persson, Ellen -06 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.00  Jansson, Edit -08 F10 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
0.93  Roslund, Agnes -09 F10 2018-07-21 » Göta Ungdomsspel, Tingvalla/Massas äng, Karlstad
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.60 | K22=3.20 | F19=3.10 | F17=2.90 | F16=2.90 | F15=2.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.64  [1,2] » Kapell, Tilda -01   F17 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.00  » Hellstadius, Alannah -04 F14 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2.91  [3]   Mitchell, Elena -98   K22 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.64  » Lackanovic, Lana -04 F14 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2.49  » Åsberg, Kajsa -04 F14 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.36  [4] » Lindefalk, Linnéa -05   F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.10  [5] » Hedberg, Tyra -06 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
2.00  » Öhman, Elsa -05 F13 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
1.94    » Ivarsson, Alice -05   F13 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.84  » Mcallister, Della -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.70  » Cyrus, Astrid -05 F13 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
1.64    » Wolgast, Emmy -06   F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.64  » Jansson, Agnes -05 F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.54  » Rydström, Wilma -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
1.20  » Edenå, Elma -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.35 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.15 | F15=5.15 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.94  [1,2] » Almerén Hansson, Victoria -99 +1.2 F19 2018-06-10 » Bauhaus-galan förtävlingar, Stockholms Stadion, Stockholm
5.93  [1,3] » Rådbo, Klara -01 +1.9 F17 2018-07-06 » Ungdoms -EM, Györ, HUN
5.21    » Löwhagen, Alicia -03 +1.5 F15 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
5.12  » Freeman, Molly -02 0.0 F16 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
5.09  Avebäck, Klara -03 +1.6 F15 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.99    » Edelholm, Beata -03 +1.7 F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
4.86  » Kapell, Tilda -01 +1.2 F17 2018-07-29 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.85  » Åsberg, Kajsa -04 +0.4 F14 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.62    » Pettersson, Fredrika -02 +1.5 F16 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
4.62  » Hellstadius, Alannah -04 +1.8 F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
4.35  » Krüsell Berg, Tilda -02 +0.5 F16 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
4.30    » Jansson, Julia -02 0.0 F16 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
3.96  » Brandt, Albertina -03 0.0 F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
3.90  » Lindefalk, Linnéa -05 -0.1 F13 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
3.85  » Lackanovic, Lana -04 +1.4 F14 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
6.07  » Almerén Hansson, Victoria -99 +2.4 F19 2018-05-30 » Torremolinos, ESP
6.00  » Rådbo, Klara -01 +4.6 F17 2018-06-10 » JNM-UNM  mångkamp, Jessheim friidrettsstadion, NOR
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.03  [1] » Lidberg, Melina -05 0.0 F13 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.47  » Jabbour Clarke, Lii -06 +1.1 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.47    » Jansson, Agnes -05 +1.3 F13 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.29  » Cyrus, Astrid -05 -1.6 F13 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.27  » Rydström, Wilma -06 +1.6 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.26    » Hedberg, Tyra -06 +0.5 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.16  » Gustafsson, Ella -05 +1.4 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.15  » Ivarsson, Alice -05 +0.1 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.11    » Wennebjer, Ebba -07 +0.7 F11 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.07  » Johansson, Ella -07 0.0 F11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
4.06  » Simonsson, Maja -06 -1.2 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.01      Johansson, Tuva -06 +1.4 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.97  » Lindefalk, Linnéa -05 +0.9 F13 2018-07-28 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
3.95  » Mcallister, Della -06 +0.1 F12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.95    » Zachrison, Molly -06 +0.1 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.92  » Goitom, Rimna -05 -0.3 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.82  » Öhman, Elsa -05 +1.4 F13 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.81    » Wolgast, Emmy -06 0.0 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.76  » Zäll Boholm, Thea -05 -0.4 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.75  Bergin, Anna -07 +0.8 F11 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.68      Sahlqvist, Esther -06 0.0 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.60  Jansson, Edit -08 +0.9 F10 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.60  Awerstedt, Tyra -06 +1.1 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.59    » Nygren, Ellen -06 0.0 F12 2018-05-19 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.59  Ståhl, Lilly -07 +0.7 F11 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.58  » Helge, Wilma -05 +0.9 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.54    » Lööw, Nora -07 +1.6 F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.50  » Wheeler, Julia -05 +0.3 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.43  Sparv, Tyra -08 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.40      Sternlind, Tyra -09 +0.9 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.25  Axelsson, Ebba -07 +2.0 F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.23  Persson, Ellen -06 +0.5 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.22    » Heinonen, Elsa -07 +0.3 F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.20  Aizawa, Liv -09 +0.4 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.19  Lindblom, Emmy -09 0.0 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.19    » Edenå, Elma -06 +1.4 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.06  Axelsson, Klara -07 +1.7 F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.05  Eklöf, Alma -09 +2.0 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.04    » Jansson, Vera -06 0.0 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.03  Alassaad, Selma -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2.96  Elsässer Haldin, Linn -09 +1.3 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2.88      Carlsson, Stella -09 +1.3 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
2.85  Eklöf, Nora -09 +0.1 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.70  Dahl, Isabel -09 0.0 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.09  Sköllersten, Linnéa -09 0.0 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
4.34  » Hedberg, Tyra -06 +2.1 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
4.31  » Rydström, Wilma -06 +2.2 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
3.99    » Zachrison, Molly -06 +2.3 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.34  Axelsson, Ebba -07 +2.2 F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.08  Axelsson, Klara -07 +3.0 F11 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
3.73  Ståhl, Lilly -07 - F11 2018-07-22 » Göta Ungdomsspel, Tingvalla/Massas äng, Karlstad
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=12.00 | K22=11.20 | F19=11.10 | F17=10.80 | F16=10.80 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.81    » Sabir, Jasmin -92 +1.6 KS 2018-08-07 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.02  [1]   Avebäck, Klara -03 +0.8 F15 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.69    » Pettersson, Fredrika -02 0.0 F16 2018-07-28 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
9.63  » Åsberg, Kajsa -04 -0.5 F14 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.37  » Lidberg, Melina -05 -2.0 F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.17  » Gustafsson, Ella -05 -1.5 F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.00    » Jansson, Agnes -05 -1.5 F13 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.79  » Rydström, Wilma -06 +1.7 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.26  » Wolgast, Emmy -06 +1.4 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
7.06  » Edenå, Elma -06 +0.8 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
10.17  [1] » Jabbour Clarke, Lii -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
9.16  » Hedberg, Tyra -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.49    » Zachrison, Molly -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.41  Sahlqvist, Esther -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.30  Johansson, Tuva -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.27    » Wolgast, Emmy -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
8.20  » Mcallister, Della -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.92  Larsson Lindberg, Agnes -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.62    » Simonsson, Maja -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.50  Petrini, Havanna -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.40  » Jansson, Vera -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.27    » Nygren, Ellen -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
6.80  Persson, Ellen -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
6.64  Paul, Elisabeth -06 - F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.50 | K22=11.50 | F19=11.10 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9.38  Avebäck, Freja -95 KS 2018-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.36  [1] » Wihk, Embla -02 F16 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
8.26      Borgius, Lotta -70   K45 2018-08-12 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
7.16  [2] » Lindefalk, Susanne -69 K45 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för K45
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.40 | F16=11.00 | F15=10.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.89  [1] » Rådbo, Klara -01   F17 2018-05-19 » Mångkamp, Landquart, SUI
11.43  [2] » Wihk, Embla -02   F16 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.11  [3] » Krantz, Frida -04   F14 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.72  » Harryson, Linn -03 F15 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.38  » Riddle, Olivia -03 F15 2018-06-15 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.11    » Jansson, Julia -02   F16 2018-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds gymnasium arena, Danderyd
8.35  » Edelholm, Beata -03 F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
7.79  » Enblad, Alva -04 F14 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.76    » Löwhagen, Alicia -03   F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
6.59  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.69  [1] » Simonsson, Maja -06 F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.12  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2018-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.85    » Lidberg, Melina -05   F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
8.60  » Ivarsson, Alice -05 F13 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
8.58  » Goitom, Rimna -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.27  [2] » Wennebjer, Ebba -07   F11 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
8.01  » Jansson, Vera -06 F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.68  » Nyström, Frida -05 F13 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
7.64    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05   F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
7.44  Sahlqvist, Esther -06 F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.38  Bergin, Anna -07 F11 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
7.37    » Hedberg, Tyra -06   F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.31  » Jansson, Agnes -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.24  » Gustafsson, Ella -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.18    » Edenå, Elma -06   F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
7.10  » Rydström, Wilma -06 F12 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.06  » Jabbour Clarke, Lii -06 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
7.03    » Mcallister, Della -06   F12 2018-07-22 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
6.93  » Öhman, Elsa -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
6.62  » Johansson, Ella -07 F11 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
6.57  [3]   Sparv, Tyra -08   F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
6.52  Johansson, Tuva -06 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
6.48  » Zäll Boholm, Thea -05 F13 2018-05-19 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
6.18    » Zachrison, Molly -06   F12 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.88  » Wolgast, Emmy -06 F12 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
5.68  Sternlind, Tyra -09 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
5.63      Eklöf, Alma -09   F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.22  Persson, Ellen -06 F12 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.90  Roslund, Agnes -09 F10 2018-07-21 » Göta Ungdomsspel, Tingvalla/Massas äng, Karlstad
4.81      Aizawa, Liv -09   F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
4.46  Alassaad, Selma -09 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
4.46  Carlsson, Stella -09 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.79      Eklöf, Nora -09   F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.69  Jansson, Edit -08 F10 2018-05-26 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.58  Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
3.43      Lindblom, Emmy -09   F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.06  Sköllersten, Linnéa -09 F10 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.00 | K22=34.00 | F19=34.00 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.04  [1] » Ahlberg, Grete -98   K22 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
31.06  [2] » Wihk, Embla -02   F16 2018-07-28 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.56      Borgius, Lotta -70   K45 2018-08-12 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
18.39  [3] » Lindefalk, Susanne -69 K45 2018-08-12 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för K45
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=31.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
28.41  [1] » Riddle, Olivia -03 F15 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.38  [2] » Krantz, Frida -04 F14 2018-06-02 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
18.92  » Enblad, Alva -04 F14 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.39  » Jansson, Agnes -05 F13 2018-07-07 » Fortumspelen, Sävstaås IP, Bollnäs
20.57  [1] » Hedberg, Tyra -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
19.90    » Mcallister, Della -06   F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
18.86  [2] » Wennebjer, Ebba -07 F11 2018-07-08 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
18.30  » Zachrison, Molly -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
17.97    » Lindefalk, Linnéa -05   F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
17.21  » Jabbour Clarke, Lii -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
17.04  » Ivarsson, Alice -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
16.86    » Simonsson, Maja -06   F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
16.45  » Gustafsson, Ella -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
15.25  Sahlqvist, Esther -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
14.74    » Wolgast, Emmy -06   F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
14.67  » Edenå, Elma -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
14.46  » Jansson, Vera -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
14.14      Awerstedt, Tyra -06   F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
13.70  Persson, Ellen -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
13.48  » Rydström, Wilma -06 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
13.06      Paul, Elisabeth -06   F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
12.96  » Nygren, Ellen -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
10.15  Larsson Lindberg, Agnes -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
9.97      Johansson, Tuva -06   F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
7.77  Petrini, Havanna -06 F12 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=53.50 | K22=45.00 | F19=42.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
65.55  [1,2] » Ahlberg, Grete -98   K22 2018-06-09 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
24.13  » Lindefalk, Susanne -69 K45 2018-07-28 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.22  [3] Borgius, Lotta -70 K45 2018-08-11 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för K45
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=41.00 | F16=39.00 | F15=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.17  [1] » Wihk, Embla -02   F16 2018-07-28 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
39.41  [2] » Harryson, Linn -03   F15 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
38.54  [3] » Riddle, Olivia -03   F15 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
32.93  [4] » Enblad, Alva -04 F14 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
12.93  » Rådbo, Klara -01 F17 2018-08-05 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.68  [1] » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
29.19  [2] Kacou, Estelle -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
27.56  [3] » Lindefalk, Linnéa -05   F13 2018-06-09 » Mälarspelen, Ekängens Friidrottsarena, Eskilstuna
27.12  » Jansson, Agnes -05 F13 2018-07-07 » Fortumspelen, Sävstaås IP, Bollnäs
25.60  » Gustafsson, Ella -05 F13 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
25.50  [4] » Simonsson, Maja -06   F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
24.39  » Ivarsson, Alice -05 F13 2018-06-17 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
24.25  » Goitom, Rimna -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
23.81    » Lidberg, Melina -05   F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
20.47  » Öhman, Elsa -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
17.73  » Rydström, Wilma -06 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
17.70    » Hedberg, Tyra -06   F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
16.81  Roos, Klara -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
16.70  » Cyrus, Astrid -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
15.38      Roos, Vera -05   F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
13.97  » Helge, Wilma -05 F13 2018-05-30 » Stockholmskampen del 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=35.00 | F19=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
17.00  » Lindefalk, Susanne -69 K45 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
15.88  [1] Borgius, Lotta -70 K45 2018-08-10 » Veteran-SM, Högby IP, Löttorp
11.66  » Kapell, Petra -67 K50 2018-05-19 » Lag-SM kval, Tingvalla, Karlstad
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K45
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=33.00 | F16=33.00 | F15=32.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
42.38    » Rådbo, Klara -01   F17 2018-08-04 » JSM 2018, Källbrinks IP, Huddinge
32.39  [1] » Wihk, Embla -02 F16 2018-08-05 » USM 2018, Enskede IP, Stockholm
29.87  [2] » Krantz, Frida -04   F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
23.41  [3] » Enblad, Alva -04 F14 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
22.42  » Riddle, Olivia -03 F15 2018-05-26 » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
19.19    » Harryson, Linn -03   F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
19.19  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
16.86  » Edelholm, Beata -03 F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
13.57  » Brandt, Albertina -03 F15 2018-05-19 » Kraftmätningen kval, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.40  » Goitom, Rimna -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
20.38  » Jansson, Agnes -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
20.30    » Lindefalk, Linnéa -05   F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
19.49  » Ivarsson, Alice -05 F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
19.32  » Simonsson, Maja -06 F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
17.99    » Hedberg, Tyra -06   F12 2018-06-02 » Stefan Holm-spelen, Sannerudsvallen, Kil
16.44  [1] » Wennebjer, Ebba -07 F11 2018-07-08 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
14.62  » Rydström, Wilma -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
14.52    » Öhman, Elsa -05   F13 2018-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
13.15  » Zachrison, Molly -06 F12 2018-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.85  » Edenå, Elma -06 F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
12.70    » Mcallister, Della -06   F12 2018-06-16 » Huddingespelen (UDM-JDM), Källbrinks IP, Huddinge
9.84  » Jansson, Vera -06 F12 2018-06-06 » Tyresö Veteran och ungdomsspel, Trollbäcken, Tyresö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Vikt (9,08 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.19  » Lindefalk, Susanne -69 K45 2018-05-13 » Stockholms öppna VDM, Sätra IP, Stockholm
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
16.14  Sternlind, Tyra -09 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
15.05  Eklöf, Alma -09 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.86      Dahl, Isabel -09   F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.55  Lindblom, Emmy -09 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.82  Elsässer Haldin, Linn -09 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.67  Eklöf, Nora -09 F10 2018-05-20 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 200 | K22=3 800 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 800 | F16=3 500 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
5 484    » Rådbo, Klara -01 +0.4 F17 2018-07-06 » Ungdoms -EM, Györ, HUN
Resultat:          |  14.45(+0.1)  |  1.72  |  12.93  |  25.79(-0.8)  |  5.93(+1.9)  |  42.18  |  2:36.58  |
Poäng:                |  916  |  879  |  723  |  816  |  828  |  709  |  613  |
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 800 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics