HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2018-09-21
Inne för 2018 Resultatdatum: 2018-04-15
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 30 m
resultat     namn klass datum   tävling
4.41  » Barroso Johansson, André -02 P16 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.48  » Agge, Mikael -02 P16 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m - SM-kvalgränser: [ MS=7.05 | M22=7.14 | P19=7.25 | P17=7.45 | P16=7.50 | P15=7.65 ]
resultat     namn klass datum   tävling
6.90  [1]   Otieno, Dennis -91 MS 2018-02-10 » Tyrvinglekarne, Tyrving, NOR
6.91  [2]   Dawlson, Emmanuel -92 MS 2018-02-10 » Atleticumspelen, Atleticum, Malmö
6.92      Zirignon, Jean Christian -95 MS 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.96  [3] » Rogo, Desmond -96 M22 2018-02-25 » IJSM 2018, IFU Arena, Uppsala
6.99      Hellbratt, Douglas -95 MS 2018-01-27 » IDM Uppland, IFU Arena, Uppsala
7.05      Ewertzh, Jacob -95 MS 2018-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
7.06  Sussoho, Amadou -95 MS 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
7.13  [4] » Förnestig, Paul -01 P17 2018-02-03 » Raka Spåret, Sätra Inomhushall, Stockholm
7.16    » Léger, Sidney -02 P16 2018-02-03 » Aubière, FRA
7.20  Ögren, Markus -98 M22 2018-02-25 » IJSM 2018, IFU Arena, Uppsala
7.21  » Getahun, Kidus Johannes -98 M22 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.24    » Kay, Rodi -98 M22 2018-02-14 » Turebergs snabba 5, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.33  Landström, Sebastian -94 MS 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.40  » Nie, Karl David -98 M22 2018-02-03 » Raka Spåret, Sätra Inomhushall, Stockholm
7.43      Persson, Daniel -98 M22 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.50  » Prins, Felix -00 P18 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.60  Merico, Christian -89 MS 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.62    » Barroso Johansson, André -02 P16 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.63  » Håkansson, Jonatan -01 P17 2018-02-03 » Raka Spåret, Sätra Inomhushall, Stockholm
7.63  » Agge, Mikael -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
7.69      Diaz Araya, Maximiliano -01 P17 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.73  Larsson Stewart, Gabriel -01 P17 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.83  Islam, Tawsiful -00 P18 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.84    » Bucht Wesslén, Noah -03 P15 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.87  Ander, Noah -01 P17 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.96  » Lavett, Emil -01 P17 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.97    » Borg, Jonatan -03 P15 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.98  [5] » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
7.99  » Borgius, Teodor -03 P15 2018-02-10 » ISM mångkamp, Stadium Arena, Norrköping
7.99      Kacou, Sylver -01 P17 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.03  Söderberg, Filip -01 P17 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.05  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.28    » Kapell, Elias -06 P12 2018-03-30 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
8.34  » Tärnvik, Emil -03 P15 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.34  » Sundberg, Martin -03 P15 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.46    » Engström, Filip -04 P14 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.49  » Käll, Valter -05 P13 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.58  » Gemmel, Harald -01 P17 2018-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
8.59  [6] » Loqvist, William -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.66  » Friberg, Erik -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
8.68  [7] » Kylington, Adrian -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
8.68  [8] » Freifelt, William -06 P12 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.77  » Sylla, Kadel -05 P13 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.85  » Herre, Filip -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.97    » Hall, Neo -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
8.98  [9] » Roslund, Anton -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.04  » Marklund, Winston -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
9.09    » Forster, Hampus -05 P13 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.25  Fulchiron, Guilhem -04 P14 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.29  » Linderoth, Fabian -04 P14 2018-02-18 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.30      Larsson, Rasmus -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
9.32  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.35  Löuke, Rome -05 P13 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
9.41      Ilison, Erik -05 P13 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.45  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
9.45  Koops, Liam -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
9.49    » Hackett, Quincy -07 P11 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.55  Hansen, Emil -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
9.57  Avebäck, Henrik -06 P12 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.57      Wilkinson, Benjamin -08 P10 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.63  » Asplund, Simon -05 P13 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
9.72  Skåhl, Petter -06 P12 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.74    » Bogdon, Mio -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
9.78  » Arvidsson, Love -05 P13 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.84  Ek Linterius, Simon -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
9.90      Hackett, Jumanne -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.91  Larsson, Herman -08 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
9.93  » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.96    » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.98  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
10.00  Westervall, Olle -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.03      Johansson, Anton -08 P10 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.04  Conta, Demba -08 P10 2018-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
10.04  Fogelberg, Simon -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
10.08      Hasselberg, Åke -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.14  Håkansson, Theodor -08 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.14  Ray Avander, Sixten -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.18      Söderborg, Mikael -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.23  » Wolgast, Albin -08 P10 2018-03-10 » Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
10.26  Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.28      Lilja, Edwin -08 P10 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.30  Beskow, Hugo -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.30  Sundström, Hugo -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.31      Holmgren, Alvin -08 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.33  Karmteg, Tim -08 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.34  Bodling, Wilhelm -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.43      Poulsen, Teitur -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.48  Bjurman, Tim -08 P10 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.49  » Johansson, Victor -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.54      Sillén, Liam -10 P10 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
10.56  » Bélec, Christoffer -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.56  Rafiq, Yosef -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.59      Holmberg, Joel -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.63  Liljebäck, Hugo -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.64  » Atterlöf, Jack -06 P12 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.69      Herre, Erik -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.71  Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.75  Ramel Ternhag, Svante -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.75      Heinonen, Klaus -10 P10 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
10.77  Kvarnlöf, Emil -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.80  Larsson, Albin -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.80    » Alteskog, Erik -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
10.80  Dahlin, Ludwig -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.86  Cobos von Bredow, Martin -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10.86      Järetoft, Markus -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.90  Sahlen, Alexandre -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.91  Östborg, Elias -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
10.95      Phragmen, Hugo -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.95  Roos, Louis -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
10.99  Utne, David -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.04      Camarstrand, Felix -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.06  Bennerdt, Valter -09 P10 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.07  Lee, Kasper -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.13      Lundin, Folke -07 P11 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.17  Samuelson, Folke -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.18  Kling, Aron -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.24      Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.27  Larsson, Alexander -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
11.29  Green, Oscar -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.33      Lövquist, Albert -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
11.66  Almgren, Viggo -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.67  Lundström, Holger -08 P10 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
11.73      Gannon, Isak -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.74  Öhrner, Axel -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.75  Markus, William -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.77      Eklöf, Hampus -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
11.81  Hallberg, Ludwig -09 P10 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
12.00  Taube, Albin -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
12.04      Patterson, Leo -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
12.22  Nyhlin, Gunnar -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
12.23  Schierman, Sixten -09 P10 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
12.32      Wahlström, Kevin -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.49  Holmlund, Per -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
12.56  Sjögren, Alvin -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
12.61      Simonsson, Walter -10 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.69  Husberg, Oskar -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
12.93  Broberg Rydqvist, Karl -10 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.17      Öjemar, Vilhelm -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.38  Carp, Yonis -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
               
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.70 | P15=24.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
21.59      Otieno, Dennis -91 MS 2018-02-10 » Tyrvinglekarne, Tyrving, NOR
21.90  [1] » Darkwah, Tony -86 MS 2018-01-21 » Quality Hotel Games, Telekonsult Arena, Växjö
21.98  [2] » Ojuri, Sunday -93 MS 2018-01-07 » Gavlehovspelen indoor, Gavlehovshallen, Gävle
21.99  [3] » Léger, Sidney -02 P16 2018-02-04 » Aubière, FRA
22.48  [4]   Dawlson, Emmanuel -92 MS 2018-02-11 » Atleticumspelen, Atleticum, Malmö
22.53  [5,6] » Rogo, Desmond -96 M22 2018-01-28 » Pallasspelen, Atleticum Arena, Malmö
22.88  Efremov, Kristian -90 MS 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
24.52  [7] Mehari, Akile -91 MS 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.04    » Agge, Mikael -02 P16 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.18  » Bucht Wesslén, Noah -03 P15 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
25.37  [7] » Berhe, Samiel -98 M22 2018-02-03 » Raka Spåret, Sätra Inomhushall, Stockholm
25.41      Söderberg, Filip -01 P17 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
26.26  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
26.82  » Engström, Filip -04 P14 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
27.87    » Friberg, Erik -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
28.16  » Kapell, Elias -06 P12 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
28.89  [8] » Loqvist, William -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
29.13      Lundin, Otto -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
29.42  [7] Sjögren, Anton -01 P17 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
29.66  Kennmar, Felix -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
29.70  [9] » Hall, Neo -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
30.01  [10] » Herre, Filip -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
30.04  [7] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2018-01-13 » IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.11    » Freifelt, William -06 P12 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
30.86  » Forster, Hampus -05 P13 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
31.68  Larsson, Rasmus -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
32.01    » Berglind, Alfred -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
32.03  Koops, Liam -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
32.33  » Asplund, Simon -05 P13 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
32.73    » Bogdon, Mio -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
33.32  Hansen, Emil -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
34.70  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
34.98      Sundström, Hugo -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
35.70  » Atterlöf, Jack -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
38.36  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[7] - Mellantid
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
               
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=50.00 | M22=51.50 | P19=52.50 | P17=53.50 | P16=55.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
50.14  Efremov, Kristian -90 MS 2018-01-27 » IDM Uppland, IFU Arena, Uppsala
51.29  Mehari, Akile -91 MS 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
53.70    » Berhe, Samiel -98 M22 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
54.39  » Jacobson, Henry -99 P19 2018-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
57.44  Söderberg, Filip -01 P17 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
58.53  [1]   Musore, Bienvenue -90 MS 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
59.69  Dejfors, Mårten -02 P16 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
62.22  Sjögren, Anton -01 P17 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
62.32    » Engström, Filip -04 P14 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
62.39  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2018-01-13 » IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
62.86  [1] » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-02-03 » Raka Spåret, Sätra Inomhushall, Stockholm
69.72  [2] » Kylington, Adrian -07 P11 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
73.31  » Roslund, Anton -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
73.56  » Hackett, Quincy -07 P11 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
77.71      Westervall, Olle -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
78.67  Lee, Kasper -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
78.86  Boney, Justin -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
79.41      Karmteg, Tim -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
80.06  Simon, Sebastian -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
80.62  Johansson, Anton -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
81.29      Lilja, Edwin -08 P10 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
82.29  Victorin, Axel -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
82.36  Håkansson, Theodor -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
82.61      Bjurman, Tim -08 P10 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
83.60  Hackett, Jumanne -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
84.91  Wilkinson, Benjamin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
85.95    » Wolgast, Albin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
86.35  Poulsen, Teitur -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
86.80  Lundin, Folke -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
88.15      Dahlin, Ludwig -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
88.26  Löfquist Borg, Alfred -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
88.70  Sillén, Liam -10 P10 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
88.90    » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
90.19  Engström, Adam -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
91.19  Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
92.20      Larsson, Albin -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
92.99  Eklöf, Hampus -09 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
93.28  Rafiq, Yosef -08 P10 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
94.13      Samuelson, Folke -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
97.69  Sahlen, Alexandre -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
98.84  Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
99.21      Hallberg, Ludwig -09 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
101.33  Husberg, Oskar -09 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
102.32  Tayefeh, Benjamin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
105.87  Taube, Albin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
               
 600 m
resultat     namn klass datum   tävling
1:45.38  » Borgius, Teodor -03 P15 2018-01-14 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:49.69  [1] » Kapell, Elias -06 P12 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1:50.77  [2] » Loqvist, William -06 P12 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1:53.05  [3] » Hall, Neo -06 P12 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:55.37  » Herre, Filip -06 P12 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:00.45    » Hackett, Quincy -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:00.91  Koops, Liam -06 P12 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:01.34  » Käll, Valter -05 P13 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:07.60  [4]   Karmteg, Tim -08 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:10.80  Söderborg, Mikael -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:11.69  » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:12.13    » Atterlöf, Jack -06 P12 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:14.40  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:16.10  Lundin, Folke -07 P11 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:16.57      Herre, Erik -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2:17.98  Ray Avander, Sixten -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:23.28  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:32.84      Östborg, Elias -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
2:33.64  Ramel Ternhag, Svante -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
               
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:56.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1:56.66  Musore, Bienvenue -90 MS 2018-02-14 » Turebergs snabba 5, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1:57.68  Mehari, Akile -91 MS 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1:59.69  [1] » Jacobson, Henry -99 P19 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:01.33  » Berhe, Samiel -98 M22 2018-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
2:09.44  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:12.86      Govenius, Fredrik -99 P19 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
2:16.18  [2] » Knif, Mikael -82 M35 2018-03-04 » IVSM 2018, Westinghouse Arena, Västerås
2:28.05  » Friberg, Erik -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
2:32.13      Lundin, Otto -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
2:34.06  [3] » Hall, Neo -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
2:34.68  [4] » Loqvist, William -06 P12 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:37.55      Kennmar, Felix -02 P16 2018-02-03 » Bilmetro Vinterspel, Höghammarhallen, Bollnäs
2:38.85  » Asplund, Simon -05 P13 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
2:47.58  » Herre, Filip -06 P12 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2:56.16      Koops, Liam -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
2:58.00  » Forster, Hampus -05 P13 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2:59.41  Andersen, Oskar -05 P13 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3:03.42  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
               
 1 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=2:57.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
2:49.27  [1] Nait Hammou, Otmane -95 MS 2018-02-03 » Raka Spåret, Sätra Inomhushall, Stockholm
2:58.96  » Tärnvik, Emil -03 P15 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:01.51  [2] » Pettersson, Tobias -04 P14 2018-02-18 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:04.66  [3] » Engström, Filip -04 P14 2018-02-18 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3:19.62  [1] » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-02-24 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3:26.80  » Holm, Nils -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
Not
[1] - Mellantid
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
               
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=4:00.00 | M22=4:12.00 | P19=4:13.00 | P17=4:28.00 | P16=4:33.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4:17.38  » Jacobson, Henry -99 P19 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:29.88  [1] » Knif, Mikael -82 M35 2018-03-03 » IVSM 2018, Westinghouse Arena, Västerås
4:32.31    » Dahl, Elias -76 M40 2018-03-03 » IVSM 2018, Westinghouse Arena, Västerås
4:35.48  » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
4:38.30  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2018-01-13 » IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4:52.66  [2] » Lindström, Christian -74 M40 2018-03-03 » IVSM 2018, Westinghouse Arena, Västerås
4:59.46  Söderberg, Filip -01 P17 2018-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
5:19.44  [3] » Holmgren, Lars -65 M50 2018-03-03 » IVSM 2018, Westinghouse Arena, Västerås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M50
               
 2 000 m
resultat     namn klass datum   tävling
5:40.15  [1,2] Nait Hammou, Otmane -95 MS 2018-02-03 » Raka Spåret, Sätra Inomhushall, Stockholm
6:44.19  [1,3] » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-02-24 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
Not
[1] - Mellantid
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=8:37.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8:35.79      Nait Hammou, Otmane -95 MS 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9:41.14  [1] » Knif, Mikael -82 M35 2018-03-02 » IVSM 2018, Westinghouse Arena, Västerås
10:07.00    » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-02-24 » Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
10:25.95  [2] » Lindström, Christian -74 M40 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11:23.70  [3] » Holmgren, Lars -65 M50 2018-01-14 » IVDM, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12:10.11  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2018-03-02 » IVSM 2018, Westinghouse Arena, Västerås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M50
               
 40 m häck (special)
resultat     namn klass datum   tävling
8.10  Wilkinson, Benjamin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.21  » Wolgast, Albin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.27      Lee, Kasper -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.44  Johansson, Anton -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.51  Lilja, Edwin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.58      Westervall, Olle -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.74  Victorin, Axel -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.32  Rafiq, Yosef -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.49      Sahlen, Alexandre -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.52  Tayefeh, Benjamin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.62  Engström, Adam -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.67  Taube, Albin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=8.60 | M22=8.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=8.90 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 60 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=9.05 | P16=9.20 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.73    » Håkansson, Jonatan -01 P17 2018-01-13 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
               
 60 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=9.20 ]
resultat     namn klass datum   tävling
8.61    » Moberg, Markus -03 P15 2018-03-04 » IUSM 2018, Telekonsult Arena, Växjö
9.35  » Borgius, Teodor -03 P15 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
10.18  » Kapell, Elias -06 P12 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.40  [1] » Herre, Filip -06 P12 2018-03-30 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
10.59    » Sylla, Kadel -05 P13 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
10.60  [2] » Freifelt, William -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
10.67  [3] » Loqvist, William -06 P12 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.80    » Berglind, Alfred -06 P12 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.48  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.48  » Möller, Nathanael -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.68    » Asplund, Simon -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.72  » Forster, Hampus -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.76  » Käll, Valter -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.83      Avebäck, Henrik -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
12.83  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
12.89  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-01-07 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
13.51    » Arvidsson, Love -05 P13 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
13.62  » Atterlöf, Jack -06 P12 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.63  Löuke, Rome -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
13.87      Hansen, Emil -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
14.18  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
16.24  Andersson, Oskar -05 P13 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
               
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn klass datum   tävling
11.21  » Roslund, Anton -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.01  [1] » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
14.28    » Johansson, Victor -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
17.65  » Kylington, Adrian -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
               
 60 m häck (special)
resultat     namn klass datum   tävling
10.21  [1] » Roslund, Anton -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.10  Boney, Justin -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
11.68    » Hackett, Quincy -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.81  » Johansson, Victor -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.93  Löfquist Borg, Alfred -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
12.95    » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
13.62  Lundin, Folke -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
               
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=1.99 | M22=1.88 | P19=1.88 | P17=1.78 | P16=1.74 | P15=1.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
1.82    » Fogelberg, Adam -01 P17 2018-02-25 » IJSM 2018, IFU Arena, Uppsala
1.63  » Borgius, Teodor -03 P15 2018-02-11 » ISM mångkamp, Stadium Arena, Norrköping
1.62    » Friberg, Erik -02 P16 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.55  » Sundberg, Martin -03 P15 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
1.55  » Törnvall, Oskar -03 P15 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.52    » Aldskogius, Kalle -04 P14 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.49  [1] » Kapell, Elias -06 P12 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.49  [1] » Freifelt, William -06 P12 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.46    » Sylla, Kadel -05 P13 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.43  » Pettersson, Tobias -04 P14 2018-02-18 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.41  [2] » Kylington, Adrian -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.41  [3] » Hall, Neo -06 P12 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.40  Fulchiron, Guilhem -04 P14 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.40  [4] » Roslund, Anton -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.39    » Engström, Filip -04 P14 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.34  » Herre, Filip -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.32  » Forster, Hampus -05 P13 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.31    » Loqvist, William -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.29  » Arvidsson, Love -05 P13 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.28    » Marklund, Winston -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
1.25  » Möller, Nathanael -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.25  Löuke, Rome -05 P13 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.25    » Käll, Valter -05 P13 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.23  » Holm, Nils -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
1.20  Beskow, Hugo -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.20      Avebäck, Henrik -06 P12 2018-01-27 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
1.20  » Atterlöf, Jack -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.20  » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.20      Koops, Liam -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.19  Andersson, Oskar -05 P13 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.18  Ray Avander, Sixten -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.16    » Johansson, Victor -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.16  [5] Lee, Kasper -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.15  Skåhl, Petter -06 P12 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.15    » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.15  Hansen, Emil -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.15  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.14    » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.13  » Hackett, Quincy -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.13  Sundström, Hugo -06 P12 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.12    » Bélec, Christoffer -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.11  Hackett, Jumanne -09 P10 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.10  Herre, Erik -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.10    » Alteskog, Erik -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.08  Larsson, Alexander -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.08  Hasselberg, Åke -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.08      Håkansson, Theodor -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.07  Lundin, Folke -07 P11 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
1.05  » Wolgast, Albin -08 P10 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.05      Ramel Ternhag, Svante -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.04  Ek Linterius, Simon -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.04  Wilkinson, Benjamin -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.04      Karmteg, Tim -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.03  Phragmen, Hugo -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03  Söderborg, Mikael -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.03      Johansson, Anton -08 P10 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.01  Östborg, Elias -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
1.00  Kvarnlöf, Emil -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.00      Järetoft, Markus -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.00  Öhrner, Axel -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.00  Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.96      Holmgren, Alvin -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.96  Camarstrand, Felix -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.96  Lundström, Holger -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.96      Gannon, Isak -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.96  Rafiq, Yosef -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.96  Westervall, Olle -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.96      Bjurman, Tim -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.92  Sahlen, Alexandre -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.92  Dahlin, Ludwig -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.88      Taube, Albin -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.88  Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.88  Almgren, Viggo -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.88      Liljebäck, Hugo -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.88  Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.88  Holmlund, Per -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.88      Markus, William -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.87  Schierman, Sixten -09 P10 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
0.84  Eklöf, Hampus -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.84      Larsson, Albin -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.80  Nyhlin, Gunnar -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.80  Carp, Yonis -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.76      Sjögren, Alvin -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.72  Roos, Louis -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
0.65  Wahlström, Kevin -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
               
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.60 | M22=4.08 | P19=4.00 | P17=3.60 | P16=3.25 | P15=3.05 ]
resultat     namn klass datum   tävling
4.01  [1,2]   Ander, Noah -01 P17 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.81  [3] » Palmerstedt, Jacob -00 P18 2018-01-06 » Just pole vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.74  [4] » Håkansson, Jonatan -01 P17 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.52  [5] » Borgius, Teodor -03 P15 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.51  » Gemmel, Harald -01 P17 2018-02-18 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.61      Fulchiron, Guilhem -04 P14 2018-01-06 » Just pole vault, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.52  » Törnvall, Oskar -03 P15 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.42  » Torgersson, Erik -03 P15 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.41  [6] » Sylla, Kadel -05 P13 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.28  » Kapell, Elias -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
2.01  » Käll, Valter -05 P13 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.98    » Forster, Hampus -05 P13 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
1.85  Ilison, Erik -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.83  » Bogdon, Mio -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
1.80    » Holm, Nils -04 P14 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.62  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
1.55  Löuke, Rome -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.25    » Asplund, Simon -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
1.20  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
               
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.90 | M22=6.55 | P19=6.35 | P17=6.10 | P16=5.90 | P15=5.60 ]
resultat     namn klass datum   tävling
7.01  [1]   Moba, Ritchie -90 MS 2018-02-18 » ISM 2018, Gavlehovshallen, Gävle
6.95    » Ehrlin, Erik -90 MS 2018-02-18 » ISM 2018, Gavlehovshallen, Gävle
6.22  [2] » Prins, Felix -00 P18 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.13  [3] » Barroso Johansson, André -02 P16 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.79  » Lavett, Emil -01 P17 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.77  [4] » Borgius, Teodor -03 P15 2018-03-03 » IUSM 2018, Telekonsult Arena, Växjö
5.68  Diaz Araya, Maximiliano -01 P17 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.27  » Agge, Mikael -02 P16 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.08    » Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.82  » Sundberg, Martin -03 P15 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.63  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.54    » Engström, Filip -04 P14 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.99  » Linderoth, Fabian -04 P14 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.94  Matovu, Sydney -04 P14 2018-02-17 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.69      Fulchiron, Guilhem -04 P14 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.69  » Bogdon, Mio -04 P14 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
               
 Längd (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
6.04  » Agge, Mikael -02 P16 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.34  » Barroso Johansson, André -02 P16 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.21    » Kapell, Elias -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
4.71  [1] » Kylington, Adrian -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.67  [2] » Freifelt, William -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
4.57    » Herre, Filip -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
4.48  » Sylla, Kadel -05 P13 2018-03-10 » Svealandsmästerskapen, Våxnäshallen, Karlstad
4.45  » Loqvist, William -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
4.41  [3] » Roslund, Anton -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.12  » Forster, Hampus -05 P13 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.11  » Hall, Neo -06 P12 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.10      Löuke, Rome -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.98  Koops, Liam -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.92  Boney, Justin -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.91    » Käll, Valter -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.88  » Hackett, Quincy -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.87  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.87    » Arvidsson, Love -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.86  Avebäck, Henrik -06 P12 2018-01-14 » Örebro Indoor Games, Tybblelundshallen, Örebro
3.84  » Asplund, Simon -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.82    » Möller, Nathanael -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.77  Hansen, Emil -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.74  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.72      Ilison, Erik -05 P13 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.69  Wilkinson, Benjamin -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.69  Simon, Sebastian -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.67      Larsson, Herman -08 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.67  Westervall, Olle -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.66  Håkansson, Theodor -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.58      Andersson, Oskar -05 P13 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.51  Karmteg, Tim -08 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.49  » Wolgast, Albin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.47      Hackett, Jumanne -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.46  Conta, Demba -08 P10 2018-01-28 » Scandic Indoor Games, Storängshallen, Huddinge
3.46  Söderborg, Mikael -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.46      Fogelberg, Simon -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.44  » Johansson, Victor -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.42  Sundström, Hugo -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.39    » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.34  Engström, Adam -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.32  Beskow, Hugo -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.32      Herre, Erik -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.31  Holmgren, Alvin -08 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.31  » Bélec, Christoffer -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.31      Lilja, Edwin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.30  Johansson, Anton -08 P10 2017-12-10 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.23  Lee, Kasper -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.22    » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.20  Poulsen, Teitur -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.15  Rafiq, Yosef -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.13      Larsson, Alexander -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.12  Bodling, Wilhelm -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.09  Lundin, Folke -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.08    » Alteskog, Erik -06 P12 2018-03-25 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.06  » Atterlöf, Jack -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.05  Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.05      Victorin, Axel -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.05  Löfquist Borg, Alfred -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
3.05  Eklöf, Hampus -09 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.01      Phragmen, Hugo -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.97  Bjurman, Tim -08 P10 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.92  Heinonen, Klaus -10 P10 2018-03-24 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.91      Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.91  Kvarnlöf, Emil -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
2.90  Tayefeh, Benjamin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.89      Camarstrand, Felix -08 P10 2017-11-19 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.88  Ramel Ternhag, Svante -07 P11 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.87  Utne, David -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.86      Larsson, Albin -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.84  Östborg, Elias -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
2.80  Cobos von Bredow, Martin -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.72      Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.71  Sillén, Liam -10 P10 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
2.70  Sahlen, Alexandre -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.69      Schierman, Sixten -09 P10 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.63  Kling, Aron -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.57  Samuelson, Folke -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.53      Liljebäck, Hugo -09 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.49  Hallberg, Ludwig -09 P10 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.38  Simonsson, Walter -10 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.32      Husberg, Oskar -09 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
2.30  Taube, Albin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.06  Broberg Rydqvist, Karl -10 P10 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
2.01  Öjemar, Vilhelm -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
               
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=13.90 | M22=13.20 | P19=12.90 | P17=12.30 | P16=12.00 | P15=11.60 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.21    » Ehrlin, Erik -90 MS 2018-02-17 » ISM 2018, Gavlehovshallen, Gävle
11.35  » Lavett, Emil -01 P17 2018-02-18 » IUDM 12 - 17 år 2018, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.27  Fulchiron, Guilhem -04 P14 2018-03-11 » Svealandsmästerskapen, Våxnäshallen, Karlstad
               
 Tresteg (zon)
resultat     namn klass datum   tävling
11.09  » Kapell, Elias -06 P12 2018-03-30 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
9.53  [1] » Loqvist, William -06 P12 2018-03-30 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
8.83    » Freifelt, William -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.33  » Herre, Filip -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.28  » Käll, Valter -05 P13 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
8.26    » Berglind, Alfred -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.19  Avebäck, Henrik -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.16  Koops, Liam -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.53      Sundström, Hugo -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.73  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.37  » Sylla, Kadel -05 P13 2018-03-11 » Svealandsmästerskapen, Våxnäshallen, Karlstad
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
               
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.30 | M22=12.70 ]
resultat     namn klass datum   tävling
10.93  » Engström, Fredrik -74 M40 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
               
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.30 ]
resultat     namn klass datum   tävling
11.99  [1] » Nahimana, Sabiti -00 P18 2018-01-30 » Bara vikt 2, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
               
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.00 | P16=11.80 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=11.95 ]
resultat     namn klass datum   tävling
13.08  [1] » Sundberg, Martin -03 P15 2018-03-03 » IUSM 2018, Telekonsult Arena, Växjö
11.31  » Borgius, Teodor -03 P15 2018-02-11 » ISM mångkamp, Stadium Arena, Norrköping
10.17    » Törnvall, Oskar -03 P15 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
9.00  » Lindefalk, Alexander -03 P15 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
8.95  » Aldskogius, Kalle -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
7.84    » Pettersson, Tobias -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
6.53  » Linderoth, Fabian -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
6.52  » Marklund, Winston -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
6.28    » Bogdon, Mio -04 P14 2018-02-11 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.10  Larsson, Rasmus -04 P14 2018-01-28 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
5.58  Fulchiron, Guilhem -04 P14 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
               
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
9.20  [1] » Sylla, Kadel -05 P13 2018-03-03 » Malmö Indoor Challange, Atleticum, Malmö
9.13  [2] Ilison, Erik -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
9.09    » Kapell, Elias -06 P12 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.92  » Käll, Valter -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.76  » Freifelt, William -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
7.67      Löuke, Rome -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
7.35  » Forster, Hampus -05 P13 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.12  » Hall, Neo -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
6.91    » Arvidsson, Love -05 P13 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
6.88  Andersen, Oskar -05 P13 2017-11-18 » Första Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.88  » Herre, Filip -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
6.61    » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.61  » Möller, Nathanael -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.42  Andersson, Oskar -05 P13 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.24    » Berglind, Alfred -06 P12 2018-02-04 » Lilla Globengalan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.13  » Loqvist, William -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
6.00  » Torbjörnsson, Adam -05 P13 2018-01-06 » Muskelcentrum indoor games, IFU Arena, Uppsala
5.76      Fogelberg, Simon -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
5.74  Koops, Liam -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.48  » Asplund, Simon -05 P13 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.32      Avebäck, Henrik -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.21  Holmberg, Joel -06 P12 2018-02-10 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.08  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
4.89    » Atterlöf, Jack -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
3.96  » Alteskog, Erik -06 P12 2018-04-15 » Stockholmskampen del 1, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
3.82  Sundström, Hugo -06 P12 2018-03-24 » Mars-spelen, Tybblelundshallen, Örebro
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
               
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn klass datum   tävling
8.91  [1] » Kylington, Adrian -07 P11 2018-03-30 » Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
7.94  Boney, Justin -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.51      Hackett, Jumanne -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
7.44  [2] Lee, Kasper -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
7.36  [3] Simon, Sebastian -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
7.18  [4]   Wilkinson, Benjamin -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
7.08  » Hackett, Quincy -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
7.01  » Bélec, Christoffer -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
6.95      Phragmen, Hugo -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.91  » Johansson, Victor -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
6.80  Hasselberg, Åke -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
6.72      Beskow, Hugo -07 P11 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
6.72  » Roslund, Anton -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
6.52  Mancinella, Alessandro -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
6.19      Karmteg, Tim -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
6.09  Ek Linterius, Simon -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
6.01  Victorin, Axel -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.98    » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.96  Lövquist, Albert -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
5.93  » Wolgast, Albin -08 P10 2018-01-20 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.91      Lilja, Edwin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.78  Holmgren, Alvin -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.78  Järetoft, Markus -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.77      Löfquist Borg, Alfred -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.76  Buchmayer Jarås, Josef -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.71  Håkansson, Theodor -08 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
5.69      Ramel Ternhag, Svante -07 P11 2017-12-02 » SAYO indoor, Sollentuna Friidrottshall, Sollentuna
5.67  Westervall, Olle -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.60  Herre, Erik -07 P11 2017-12-09 » Luciaspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.59      Karlsson Axi, Oliver -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.54  Öhrner, Axel -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.48  Engström, Adam -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.44      Sahlen, Alexandre -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.43  Larsson, Alexander -07 P11 2018-01-27 » Westinghouse Inlagda Gurkspelen, Westinghouse Arena, Västerås
5.41  Kvarnlöf, Emil -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.34      Dahlin, Ludwig -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.31  Söderborg, Mikael -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.21  Johansson, Anton -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
5.08      Markus, William -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.06  Bjurman, Tim -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
5.00  Eklöf, Hampus -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.95      Green, Oscar -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.94  Gannon, Isak -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.89  Rafiq, Yosef -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.65      Liljebäck, Hugo -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.59  Lundin, Folke -07 P11 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.59  Larsson, Albin -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.51      Taube, Albin -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.49  Östborg, Elias -07 P11 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.41  Camarstrand, Felix -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.37      Bodling, Wilhelm -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.32  Micanovic, Oliver -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.32  Tucci, Amanuel -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.11      Utne, David -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.10  Nyhlin, Gunnar -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
4.08  Tayefeh, Benjamin -08 P10 2018-03-11 » Lilla Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
4.05      Lundström, Holger -08 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
3.86  Viidas, Egon -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
3.80  Roos, Louis -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
3.45      Husberg, Oskar -09 P10 2018-03-25 » Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
3.18  Severin, Harry -10 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
3.04  Eide Jensen, Olle -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
2.98      Holmlund, Per -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
2.93  Söderström, Anker -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
2.90  Carp, Yonis -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
2.84      Sjögren, Alvin -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
2.57  Öjemar, Vilhelm -09 P10 2018-01-21 » Täby Vinterspel, Sätra Friidrottshall, Stockholm
2.43  Stadler, Rufus -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
2.25      Wahlström, Kevin -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
1.63  Almgren, Viggo -09 P10 2018-04-14 » Triangelkampen omg 1, Storängshallen, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P10
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
               
 Vikt (15,88 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=16.00 | M22=14.50 | P19=13.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
9.55  [1] » Engström, Fredrik -74 M40 2018-02-09 » Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
               
 Vikt (11,34 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=13.00 | P16=12.00 ]
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 Vikt (9,08 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.50 ]
resultat     namn klass datum   tävling
15.55    » Lindefalk, Alexander -03 P15 2018-03-04 » IUSM 2018, Telekonsult Arena, Växjö
11.60  [1] » Sundberg, Martin -03 P15 2018-02-06 » Bara Vikt 3, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=4 400 | M22=4 300 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (106,7 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=4 000 ]
  |  60 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  60 m häck (99,1 cm)  |  Stav  |  1 000 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=3 750 | P16=3 600 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (91,4 cm)  |  Höjd  |  Kula (5,0 kg)  |  800 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
resultat saknas
               
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 200 ]
  |  60 m  |  Stav  |  Längd  |  60 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  600 m  |
resultat     namn klass datum   tävling
3 424    » Borgius, Teodor -03 P15 2018-02-11 » ISM mångkamp, Stadium Arena, Norrköping
Resultat:          |  7.99  |  3.35  |  4.90  |  9.89  |  1.63  |  11.31  |  1:46.27  |
Poäng:                |  563  |  444  |  363  |  562  |  488  |  565  |  439  |
               
 4-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Kula (3,0 kg)  |  Höjd  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 975  » Kapell, Elias -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  10.84  |  4.71  |  8.67  |  1.25  |
Poäng:                |  821  |  822  |  701  |  631  |
2 439  [1] » Freifelt, William -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.75  |  4.36  |  6.26  |  1.25  |
Poäng:                |  660  |  702  |  446  |  631  |
2 209  [2] » Loqvist, William -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.39  |  4.27  |  5.03  |  1.16  |
Poäng:                |  722  |  671  |  292  |  524  |
2 199  [3] » Herre, Filip -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.82  |  4.03  |  6.18  |  1.16  |
Poäng:                |  648  |  590  |  437  |  524  |
2 178  » Öhrner, Gabriel -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.48  |  3.82  |  6.61  |  1.25  |
Poäng:                |  542  |  519  |  486  |  631  |
2 178  » Möller, Nathanael -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  12.48  |  3.82  |  6.61  |  1.25  |
Poäng:                |  542  |  519  |  486  |  631  |
2 096  » Forster, Hampus -05 P13 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.58  |  3.81  |  6.98  |  1.28  |
Poäng:                |  386  |  516  |  527  |  667  |
1 885  » Arvidsson, Love -05 P13 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.69  |  3.55  |  6.63  |  1.22  |
Poäng:                |  372  |  428  |  489  |  596  |
1 866  » Berglind, Alfred -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.97  |  3.59  |  5.76  |  1.07  |
Poäng:                |  623  |  442  |  387  |  414  |
1 578  Andersson, Oskar -05 P13 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  16.24  |  3.58  |  6.42  |  1.19  |
Poäng:                |  115  |  438  |  465  |  560  |
1 368  » Djurstedt, Lukas -06 P12 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.37  |  3.22  |  5.07  |  1.01  |
Poäng:                |  414  |  319  |  297  |  338  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
               
 4-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Längd (zon)  |  Kula (2,0 kg)  |
resultat     namn klass datum   tävling
2 755  [1] » Roslund, Anton -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  11.21  |  1.40  |  4.36  |  6.67  |
Poäng:                |  754  |  806  |  702  |  493  |
1 989  [2] » Kylington, Adrian -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  17.65  |  1.22  |  4.49  |  7.78  |
Poäng:                |  35  |  596  |  746  |  612  |
1 702  [3] » Johansson, Victor -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  14.28  |  1.16  |  3.44  |  6.61  |
Poäng:                |  300  |  524  |  392  |  486  |
1 600  [4] » Carlström Cousins, Theo -07 P11 2018-01-13 » IDM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Stockholm
Resultat:          |  13.01  |  1.07  |  3.35  |  5.55  |
Poäng:                |  464  |  414  |  362  |  360  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
               
Designed by Man on Earth
Version: 2018-07-04
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics