HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
TÄVLINGAR Rapportdatum: 2017-09-22
Ute för 2017 Resultatdatum: 2017-09-20
Datum Tävling Arena Arrangör Typ Mästerskap Antal resultat
  Män Kvinnor Mix
2017-09-20 » KM i terräng Vårflodsparken, Stockholm Hammarby IF Terräng KM 86 79
2017-09-17 » Midgårdskastet Midgårdsvallen, Märsta IFK Märsta Arena 1 8
2017-09-16 » Stockholmskampen 4 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   44 59  
2017-09-13 » Stafett-DM Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 9 9
2017-09-10 » Brommaspelen Stockholms Stadion, Stockholm Bromma IF Arena 7 10
2017-09-09/10 » Regionsmästerskapen Gunder Hägg Arena, Gävle Gefle IF Arena RM 10 15  
2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon Stockholm Hässelby/Spårvägen Gatulopp 6 2
2017-09-09 » Kvantumspelen Gröna Dalens IP, Bålsta Bålsta IK Arena 5
2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3 Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena   33 48  
2017-09-02/03 » Kraftmätningen final Tibblevallen, Täby Täby IS Arena 31 28 2
2017-09-02/03 » Finnkampen + ungdom Stockholms Stadion, Stockholm Sv.FIF Arena Landskamp 2 4
2017-09-02 » Tjejmilen Stockholm Hässelby/Spårvägen Gatulopp     3  
2017-09-02 » Nynässpelen Kvarnängens IP, Nynäshamn Ösmo-Nynäs FK Arena 2 1
2017-08-29 » Huddingeloppet Huddinge Huddinge AIS Gatulopp 1
2017-08-26/27 » Täby Open Tibblevallen, Täby Täby IS Arena   26 36  
2017-08-26 » Björknässpelen Björknäs IP, Värmdö Hellas o Boo Arena 12 33
2017-08-25/27 » SM 2017 Heden, Helsingborg IFK Helsingborg Arena SM 24 6
2017-08-24 » Telge Stadslopp Södertälje Södertälje IF Gatulopp     1  
2017-08-24 » Diamond League final Zürich, SUI Arena VM 1
2017-08-22 » Sommarspelen Stockholms Stadion, Stockholm Studenterna Arena 9
2017-08-21 » Oulun Tähtikisat Oulun, FIN   Arena     1  
2017-08-20 » Diamond Leauge Birmingham, GBR Arena 1
2017-08-19/20 » Copenhagen Games Österbro Stadion, DEN Arena 6 1
2017-08-19/20 » Väsbyspelen Och UDM Vilundavallen, Upplands Väsby Väsby IK Arena DM 16 63  
2017-08-19/20 » Nordiska 19-årskampen Campus Friidrottsarena, Umeå IFK Umeå Arena NM 1
2017-08-19 » Midnattsloppet Södermalm, Stockholm Hammarby IF Gatulopp 60 52
2017-08-19 » Lag-USM 2017 Sparvallen, Tanumshede Tanums IF Arena SM 9 9 1
2017-08-18/20 » Veteran-SM Västra Mark, Karlskrona KA 2 IF Arena SM 4
2017-08-16 » Tjejernas kväll Stockhokms Stadion, Stockholm Sundbubergs IK Arena 40
2017-08-15 » Viking-line spelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena   15 3  
2017-08-11/13 » USM 2017 Lugnet, Falun Falu IK Arena SM 14 6
2017-08-11/13 » JSM 2017 Gunder Hägg Stadion, Gävle Gefle IF Arena SM 30 12
2017-08-08 » Udda Grenars kväll Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   20 14  
2017-08-05/06 » Westinghouse Gurkspel Arosvallen, Västerås Västerås FK Arena 55 24
2017-08-04/13 » VM 2017 London, GBR Arena VM 3
2017-07-30 » Sundsvall Wind Sprint Baldershofs IP, Sundsvall Sundsvalls FI Arena   20 2  
2017-07-29 » Internationaal Antwerps Atletiekgala Mersem, BEL Arena 1
2017-07-29 » Sky is the Limit Åby Friidrott, Mölndal, Göteborg Mölndals AIK Arena 1 1
2017-07-28/30 » HAIS-spelen Göingevallen, Hässleholm Hässleholms AIS Arena   4 2  
2017-07-28 » Turebergs snabba 2 Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 1
2017-07-27/08-06 » Veteran-EM Ceres Arena, Aarhus, DEN Arena EM 7
2017-07-25 » Karlstad GP Tingvalla, Karlstad IF Göta Arena   14 1  
2017-07-22/23 » Götas Ungdomsspel Tingvalla, Karlstad IF Göta Arena 3
2017-07-22/23 » Leksands Sparbanksspel Siljansvallen, Leksand Leksands FIK Arena 2 14
2017-07-22 » Stavettan Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   1 3  
2017-07-22 » Bara Kast 4 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 2 4
2017-07-20/23 » Junior-EM 20 år Grosseto, ITA Arena EM 2
2017-07-19 » Bara Kast 3 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   5 7  
2017-07-16 » Diamond League Rabat, MAR Arena 1
2017-07-16 » Ölandsspelen Högby IP, Löttorp Högby IF Arena 11
2017-07-15 » Victorialoppet Borgholm IFK Borgholm Gatulopp   1    
2017-07-14/16 » Gavlehovspelen Gunder Häggs arena, Gävle Gefle IF Arena 34 11
2017-07-13/16 » Junior-EM 22 Bydgoszcz, POL Arena EM 1
2017-07-13 » Bara Kast 2 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena   2 3  
2017-07-11 » Göteborg GP Slottskogsvallen, Göteborg Göteborgs FIF Arena 1 1
2017-07-09 » Vindsprint Trondheim Stadion, Öya, NOR Arena 3
2017-07-08 » Musköloppet Muskö, Haninge Muskö IF Gatulopp   1    
2017-07-08 » Fortum-spelen Sävstaås IP, Bollnäs Bollnäs FIK Arena 3
2017-07-07/09 » Öresundsspelen Heden, Helsingborg IFK Helsingborg Arena 1
2017-07-07 » Sierra Nevada Monachil, ESP   Arena   3    
2017-07-06 » Bara Kast 1 Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 5 9
2017-07-05 » Enhörna Challange Södertälje IP, Södertälje Enhörna IF Arena 4 1
2017-07-05 » Unusual Games Backavallen, Katrineholm Katrineholms SK Arena     3  
2017-07-02 » LA CHAUX-DE-FONDS SUI Arena 2
2017-06-30/07-02 » Världsungdomsspelen Ullevi, Göteborg Örgryte IS Arena 44 52
2017-06-29 » Sollentuna GP Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena   15 3  
2017-06-27 » Kasttävling Arenastadens kastpark, Växjö IFK Växjö Arena 1
2017-06-24/25 » Lag-EM Third Leauge Marsa, MAL Arena Landskamp 2
2017-06-23/25 » Lag-EM First Leauge Vaasa, FIN   Arena Landskamp 3    
2017-06-22 » RASK GP Lidingövallen, Lidingö IFK Lidingö Arena 20 3
2017-06-21 » En midsommarnattsdröm Stenkullens IP, Lerum Lerum Friidrott Arena 1
2017-06-20 » Copenhagen Athletics Games Österbro Stadium Köpenhamn, DEN 2017-06-20 Arena     2  
2017-06-18 » Mitt i Norden Cup Baldershofs IP, Sundsvall Sundsvalls FIF Arena 1
2017-06-18 » Folksam Challange Bauhausgalan Stockholms Stadion, Stockholm Stadionklubbarna Arena 17 1
2017-06-18 » Bauhausgalan Youth Stockholms Stadion, Stockholm Stadionklubbarna Arena     8 9
2017-06-17/18 » Västra Mälardalsspelen Köpings IP, Köping IK Westmannia Arena 6
2017-06-17/18 » Uppsalaspelen Studenternas IP, Uppsala Upsala IF Arena 2 7
2017-06-17 » Mälarspelen Ekängens IP, Eskilstuna Råby Rekarne FIF Arena   13 26  
2017-06-15 » SM-milen Riddarfjärden runt, Stockholm Löparkansliet Gatulopp 10 3
2017-06-11 » Spjutskolan Södertälje IP, Södretälje Södertälje IF Arena 1 4
2017-06-10/11 » FBK-games Hengelo, NED   Arena   1    
2017-06-10/11 » Göteborg GP / Sävedalsspelen Slottskogsvallen, Göteborg Arena 1 1
2017-06-10 » Söder runt Södermalm, Stockholm Löparakademin Gatulopp 3 1
2017-06-10 » Meeting Internationale Geneve Stadt du Bout-du-Monde, SUI   Arena   2    
2017-06-09/11 » SAYO Sollentunavallen, Sollentuna Turebergs FK Arena 82 75
2017-06-06 » Skararacet Sparbanken Arena, Skara Istrums FK Arena 17 7
2017-06-06 » Kringelspelen Södertälje IP, Södertälje Södertälje IF Arena     1  
2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel Sätra IP, Stockholm Tyresö FK Arena 36 41
2017-06-04 » Långhäck kväll Sätra IP, Stockholm Spårvägens FK Arena 1
2017-06-03/04 » Mini- och Juniormaran Stockholm Löparkansliet Gatulopp   22 23  
2017-06-03 » Stockholm Marathon Stockholm Löparkansliet Gatulopp 8 4
2017-06-03 » Stefan Holmspelen Sannerudsvallen, Kil Kils AIK Arena 6
2017-06-03 » RASK GP Lidingövallen, Lidingö IFK Lidingö Arena   11 2  
2017-06-03 » Chania GRE Arena 1
2017-06-03 » Kraftmätningen kval Rosvalla IP, Nyköping Nyköpings BIS Arena 25 25 2
2017-06-02 » Golden Roof Challenge Innsbruck, AUT   Arena   1    
2017-06-01 » Triangelkampen Enskede IP, Stockholm Hammarby IF Arena 167 202
2017-05-31/06-01 » Nordiska Skolspelen Oslo, NOR Arena 15
2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2 Hässelby IP, Stockholm Hässelby SK Arena   30 55  
2017-05-28 » East Sweden games Campus, Linköping Linköpings GIF Arena 2
2017-05-27/28 » Stafett-SM Malmö Stadion, Malmö Malmö AI Arena SM 9 5
2017-05-25 » Kval till Lag-SM Sätra IP, Stockholm Huddinge AIS Arena   21 20  
2017-05-23 » Heleneholms vårtävling Heleneholms IP, Malmö Heleneholms IF Arena 1
2017-05-20/21 » Stora Turebergskastet Edsbergs Sportfält, Sollentuna Turebergs FK Arena 3
2017-05-20/21 » Hallesche Werfertage Halle, GER   Arena   1 1  
2017-05-20 » Göteborgsvarvet Göteborg Göteborgs FIF Gatulopp 2
2017-05-20 » 4H-spelen Sportcentrum, Norrtälje Rånäs 4H Arena 17 71
2017-05-20 » Mälaröspelen Träkvistavallen, Ekerö Mälarö SoIK Arena   4 1  
2017-05-19/21 » Huddingespelen Källbrinks IP, Huddinge Huddinge AIS Arena DM 112 133
2017-05-16 » Stafett-DM dag 1 Sätra IP, Stockholm 08fri Arena DM 4 3
2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd Dandersyds SK Arena   29 28  
2017-05-13/14 » Veteran-DM Sätra IP, Stockholm IFK Tumba Arena DM 9
2017-05-13/14 » Mångkamps-DM Sätra IP, Stockholm IFK Tumba Arena DM 30 69
2017-05-13 » Kungsholmen Runt Kungsholmen, Stockholm Studenternas FK Gatulopp   3 2  
2017-05-13 » Meeting Elite de Saint Martin Saint Martin, GUA Arena 1
2017-05-13 » Vårkastet Gröna Dalens IP, Bålsta Bålsta IK Arena 1
2017-05-11 » Arenamilen Vallentuna IP, Vallentuna Vallentuna FK Arena   1    
2017-05-06 » Oxy Invitational Jack Kemp Stadium Los Angeles, USA Arena 1
2017-05-06 » Hellaskastet Sätra IP, Stockholm Hellas FK Arena 17 38
2017-05-06 » Turebergsstafetten Sollentuna Turebergs FK Gatulopp   6 4  
2017-05-01 » Danderydsloppet Danderyd Danderyds SK Gatulopp 2
2017-04-28/29 » Irvine CA, USA Arena 1
2017-04-22 » Hartnell Salinas CA, USA   Arena   1    
2017-04-01 » Startmilen Örebro IF Start Gatulopp 1
2017-04-01 » Premiärmilen Norra Djurgården, Stockholm Löparkansliet Gatulopp 7 4
2017-03-25 » Stockholm Tunnel Run Citybanan Stockholm IFK Lidingö Gatulopp 10 5
                   
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics