HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-11-10
Ute för 2017 Resultatdatum: 2017-10-29
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2017-10-29 (sö)  | Frankfurt Marathon, Frankfurt, GER
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Björnqvist, Christoffer -84 2:44.16      PB 275      
 2017-10-28/29 (lö-sö)  | Terräng-SM, Visättra, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng MS   Mehari, Akile -91 ej start             
Musore, Bienvenue -90 14.00  46
K65 Björkman, Maria -52 25.03  2
6 000 m terräng P19   Andersson, Albin -98 24.23        29    
Jacobson, Henry -99 22.56  24
K22 » Ramberg, Filippa -97 ej start 
8 000 m terräng M35   Knif, Mikael -82 29.21        1    
M40 Lindström, Christian -74 31.43  8
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 29.20        2    
M45 Wieck, Johan -69 33.10  10
M50 Holmgren, Lars -65 35.22  11
 2017-10-22 (sö)  | Castorama, Hässelby IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (7,26 kg) MS   Thorén, Joel -87 12.13      SB        
Diskus (2,0 kg) MS   Thorén, Joel -87 32.19      SB        
Slägga (7,26 kg) MS   Thorén, Joel -87 28.43      SB        
Spjut (800 gr) MS   Thorén, Joel -87 54.47               
 2017-10-14 (lö)  | Terräng-DM, Visättra, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng P14 » Tärnvik, Emil -03 7.37        8      
F14 » Brandt, Albertina -03 8.24  9
Lidén, Clara -03 8.43  11
4 000 m terräng MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 15.05        37      
Musore, Bienvenue -90 13.38  27
P19 Jacobson, Henry -99 15.37        18      
P15 Danielsson, Erik -02 14.26  1
M75 Förberg, Jan -42 20.33  4 [¤]
KS » Ramberg, Filippa -97 ej start               
F19 Siltberg Almlöf, Nora -99 18.02  6
F16 Jungelin, Mikaela -01 19.35  5
F15 Pälmke Schober, Annika -02 21.48        7      
Sjöholm, Hoa -02 18.07  5
K40 » Neill Vinnå, Susanna -74 17.41  2
Viklund, Suzanne -75 19.03        3      
K45 Synnerholm, Åsa -68 18.26  3
K55 Holmgren, Kerstin -59 20.49  2
8 000 m terräng M40   Lindström, Christian -74 ej start               
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 30.45  2
M45 » Malmborg, Nicklas -70 34.24        5      
M50 Holmgren, Lars -65 35.09  7
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-10-08 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Askdal, Kjell -67 41.49      SB 418      
Borseman, Patrik -73 36.26  SB 88
Davidsson Berndtsson, Felix -96 38.12      PB 175      
» Häggström, Niklas -71 39.50  300
Jansson, Thomas -69 42.37  PB 439
Lindström, Christian -74 37.41      PB 143      
Lucas, Erik -74 39.24  PB 258
Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 35.33  PB 71
» Pell, Rickard -79 35.40      SB 72      
» Suhard, Karl Henrik -80 36.08  PB 80
Wieck, Johan -69 38.19  PB 186
KS » Neill Vinnå, Susanna -74 43.35        83      
» Ramberg, Filippa -97 42.01  43
Synnerholm, Åsa -68 44.53  PB 118
Söderlund, Camilla -72 45.57  PB 145
 2017-10-04 (on)  | Veckans gren, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F12 » Lind, Alvah -05 8.84               
» Lind, Norah -05 10.55 
Diskus (0,6 kg) F12 » Lind, Alvah -05 28.77      PB        
» Lind, Norah -05 32.05  PB
Spjut (400 gr) F12 » Lind, Alvah -05 26.43               
» Lind, Norah -05 26.81 
 2017-09-24 (sö)  | Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F15 » Brundin, Lisa -02 11.62    +0.3   3 Heat 2    
12.01  -1.1 6 Final
» Nielsen, Ida -02 ej start          Heat 1    
» Pettersson, Fredrika -02 11.49  -1.1 3 Heat 1
11.58  -1.1 4 Final
» Trosell, Åsa -02 11.27  +0.3 1 Heat 2
11.32  -1.0 1 Final
200 m P15   Kennmar, Felix -02 30.14    -0.4 PB 4 Final    
Lundin, Otto -02 ej start 
F15 Barkensjö, Molly -02 31.62    -0.5 PB 5 Heat 2    
Bergman, Fanny -02 ej start  Heat 1
» Brundin, Lisa -02 29.60  -0.5 PB 2 Heat 2
» Trosell, Åsa -02 ej start  Heat 1
800 m P15   Kennmar, Felix -02 2:41.77        3 Final    
Lundin, Otto -02 2:31.51  PB 2 Final
F15 » Freeman, Molly -02 2:30.54  1 Final
Höjd P15   Lundin, Otto -02 1.48      PB 3 Final    
Längd F15 » Brundin, Lisa -02 4.24    -0.9 PB 7 Final    
» Freeman, Molly -02 4.84  0.0 1 Final
» Krüsell Berg, Tilda -02 3.79    -0.2 PB 12      
» Nielsen, Ida -02 3.78  -0.3 PB 13
» Oscarsson, Liv -02 3.61  -0.2 PB 14
» Pettersson, Fredrika -02 4.41    -0.6   4 Final    
» Trosell, Åsa -02 4.11  -0.6 10
Kula (3,0 kg) F15   Barkensjö, Molly -02 8.58      PB 4 Final    
Bergman, Fanny -02 7.98  PB 5 Final
» Krüsell Berg, Tilda -02 6.59      PB 10      
» Oscarsson, Liv -02 6.04  PB 11
» Wihk, Embla -02 9.46  3 Final
Diskus (0,75 kg) F15 » Krüsell Berg, Tilda -02 17.78      PB 9      
» Nielsen, Ida -02 20.19  7 Final
» Oscarsson, Liv -02 17.90      PB 8 Final    
» Wihk, Embla -02 22.92  PB 4 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 » Wihk, Embla -02 ej res               
Spjut (500 gr) F15   Barkensjö, Molly -02 17.66      PB 7 Final    
Bergman, Fanny -02 16.45  PB 8 Final
» Krüsell Berg, Tilda -02 16.22      SB 9      
» Nielsen, Ida -02 23.14  PB 4 Final
» Trosell, Åsa -02 12.81  10
» Wihk, Embla -02 26.85  2 Final
 2017-09-22/24 (fr-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Lagerqvist, Robin -86 2:28.46        1276 30 km  
Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 2:01.40  107 30 km [¤]
» Malmborg, Nicklas -70 ej start          30 km  
Nilsson, Magnus -79 ej start  30 km
» Suhard, Karl Henrik -80 1:58.27  66 30 km [¤]
Svensson, Tom -70 2:30.45        1453 30 km  
P15 Danielsson, Erik -02 20.54  6 6 km
P14 Ejeblad, Maximilian -03 ej start  6 km
» Moberg, Markus -03 23.40        17 6 km  
» Tärnvik, Emil -03 23.23  16 6 km
P13 Ekberg, Arvid -04 11.19  15 3 km
» Marklund, Winston -04 15.09        66 3 km  
» Pettersson, Tobias -04 11.05  11 3 km
» Ramel Ternhag, Björn -04 ej start  3 km
P12 » Asplund, Simon -05 12.24        34 3 km [¤]
Käll, Valter -05 13.06  54 3 km
P11 Atterlöf, Jack -06 7.09  104 1,7 km
» Herre, Filip -06 6.47        75 1,7 km  
Skåhl, Petter -06 8.11  165 1,7 km
Öhrner, Gabriel -06 7.51  151 1,7 km
P10 Hackett, Quincy -07 7.20        87 1,7 km  
Herre, Erik -07 8.32  158 1,7 km
Ramel Ternhag, Svante -07 ej start  1,7 km
Ray Avander, Sixten -07 7.10        69 1,7 km  
P9 Johansson, Anton -08 6.47  25 1,7 km [¤]
P8 Bjurman, Tim -09 6.54  14 1,7 km [¤]
M40 Cousins, Martin -73 ej start          30 km  
Gavell, Peder -77 2:33.29  1701 30 km
F19 Liljeqvist, Alida -98 48.04  17 10 km
F15 Sjöholm, Hoa -02 27.33        21 6 km  
F14 Bierhance, Alice -03 ej start  6 km
» Brandt, Albertina -03 26.47  23 6 km
Lidén, Clara -03 28.47        38 6 km  
F12 » Lindefalk, Linnéa -05 14.51  91 3 km
Roos, Klara -05 12.55  32 3 km
Roos, Vera -05 13.48        59 3 km  
Wheeler, Julia -05 17.56  153 3 km
F11 Bierhance, Nellie -06 ej start  1,7 km
Forsmark, Julia -06 8.51        163 1,7 km  
Grahn, Olivia -06 5.56  3 1,7 km
» Rydström, Wilma -06 6.57  45 1,7 km
» Simonsson, Maja -06 6.08        7 1,7 km  
F10 Hamp, Lova -07 7.35  76 1,7 km
» Johansson, Ella -07 6.10  5 1,7 km [¤]
Pellas, Viola -07 7.19        56 1,7 km  
Ståhl, Lilly -07 ej start  1,7 km
Sundbäck Brohult, Siri -07 ej start  1,7 km
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-09-20 (on)  | KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng MS   Berhe, Samiel -98 6.40        1      
Brandt, Anders -66 8.51  6
Håkansson, Hans -71 7.34        2      
Johansson, Anders c -69 7.54  3
Käll, Lukas -69 8.05  5
Öhman, Erik -64 8.03        4      
P15 Dejfors, Mårten -02 8.01  2
» Friberg, Erik -02 7.58  1
P13 Andersen, Oskar -05 9.04        11      
» Arvidsson, Love -05 9.56  16
» Asplund, Simon -05 7.53  4
Ekberg, Arvid -04 7.18        2      
» Engström, Filip -04 7.51  3
» Forster, Hampus -05 9.10  14
» Holm, Nils -04 7.56        5      
Käll, Valter -05 8.15  6
» Linderoth, Fabian -04 8.32  7
» Marklund, Winston -04 9.05        12      
Nygren, Gabriel -05 9.03  10
Olofson, Nils -05 9.01  9
Omberg, Martin -05 10.24        17      
» Pettersson, Tobias -04 7.16  1
» Ramel Ternhag, Björn -04 9.51  15
Sjöström, Nils -04 9.07        13      
» Sylla, Kadel -05 8.44  8
P11 Alteskog, Erik -06 9.50  8
Berglind, Alfred -06 9.26        5      
» Herre, Filip -06 8.24  3
Hörberg Alandh, Elis -06 8.01  1
Koops, Liam -06 8.49        4      
» Lindqvist, Noah -06 8.03  2
Lundman, Linus -06 10.40  9
Patterson, Leo -06 9.37        7      
Sundström, Hugo -06 9.31  6
KS Beckman, Eva -64 10.55  2
» Eriksson, Sandra -89 6.34        1      
F15 » Freeman, Molly -02 8.13  1
Lidén, Clara -03 8.24  2
F13 Aulin, Emelie -04 9.13        10      
Berzelius, Lisa Marie -05 10.30  18
Boholm, Thea -05 9.29  13
» Enblad, Alva -04 9.07        7      
» Gustafsson, Ella -05 9.29  14
» Helge, Wilma -05 10.01  16
» Ivarsson, Alice -05 9.27        11      
Jungelin, Sara -05 9.52  15
Kacou, Estelle -05 12.10  19
» Lackanovic, Lana -04 9.10        9      
» Lindqvist, Ebba -05 10.30  17
Nallanathan, Bairavi -04 8.43  5
» Nyström, Frida -05 9.28        12      
Rocksén, Elina -04 9.08  8
» Öhman, Elsa -05 8.50  6
F12 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 8.36        4      
» Lindefalk, Linnéa -05 8.33  3
Roos, Klara -05 7.55  1
Roos, Vera -05 8.24        2      
F11 Andrew, Tuva -06 10.29  4
Forsmark, Julia -06 10.55  7
Grahn, Olivia -06 7.42        1      
Jarås, Elvira -06 10.55  8
Larsson Lindberg, Agnes -06 10.03  3
Martinsson, Meja -06 10.53        5      
Petrini, Havanna -06 10.54  6
Siegel, Christina -06 8.36  2
Tornton, Alice -06 12.18  9
4 000 m terräng MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 14.52        4      
Förberg, Jan -42 19.49  7
Jacobson, Henry -99 13.27        1      
Jansson, Thomas -69 16.12  6
Lindström, Christian -74 14.37  3
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 13.32        2      
Wieck, Johan -69 15.16  5
P15 Danielsson, Erik -02 13.30  1
KS » Eriksson, Sandra -89 13.35        1      
Holmgren, Kerstin -59 18.45  5
» Neill Vinnå, Susanna -74 17.02  2
Synnerholm, Åsa -68 17.47        3      
Söderlund, Camilla -72 18.25  4
F17 Jungelin, Mikaela -01 17.26  1
F15 » Brandt, Albertina -03 17.26  1
Terränglopp P10   Carlström Cousins, Theo -07 3.35        6 800 m    
Hallencreutz, Leo -07 3.24  3 800 m
Herre, Erik -07 3.43        8 800 m    
Larsson, Alexander 07 -07 3.50  9 800 m
Lindqvist, Harry -07 3.57  11 800 m
Lundin, Folke -07 3.32        4 800 m    
Phragmen, Hugo -07 3.41  7 800 m
Rahm, Milian -07 3.54  10 800 m
Ramel Ternhag, Svante -07 4.02        12 800 m    
Ray Avander, Sixten -07 3.08  1 800 m
Skarin, Wille -07 3.34  5 800 m
Söderborg, Mikael -07 3.18        2 800 m    
P9 Andersen, Simon -08 4.19  13 800 m
Conta, Demba -08 3.29  7 800 m
Håkansson, Theodor -08 3.34        8 800 m    
Johansson, Anton -08 3.03  2 800 m
Karlsson, Hugo -08 4.00  10 800 m
Lee, Kasper -08 3.08        3 800 m    
Sahlen, Alexandre -08 3.24  5 800 m
Simon, Sebastian -08 3.03  1 800 m
Taube, Albin -08 4.08        12 800 m    
Viktorin, Axel -08 3.16  4 800 m
Wilkinson, Benjamin -08 3.24  6 800 m
Wolgast, Albin -08 4.06        11 800 m    
Öhrner, Axel -08 3.40  9 800 m
P8 Barkijevic, Filip -09 8.03  14 800 m
Bennerdt, Valter -09 3.54        6 800 m    
Bennerdt, Vilgot -09 3.57  8 800 m
Bjurman, Tim -09 3.19  1 800 m
Bodling, Wilhelm -09 3.35        4 800 m    
Junker, Hans -09 4.13  10 800 m
Micanovic, Oliver -09 3.25  2 800 m
Orbelius Karlsson, Maximus -09 3.58        9 800 m    
Poulsen, Teitur -09 3.31  3 800 m
Schierman, Sixten -09 3.55  7 800 m
Severin, Harry -09 4.24        12 800 m    
Svedlund, Ivan -09 4.16  11 800 m
Söderström, Anker -09 4.40  13 800 m
Utne, David -09 3.43        5 800 m    
P7 Broberg, Karl -10 4.48  4 800 m
Orbelius Karlsson, Leon -10 4.39  3 800 m
Simon, Alexander -10 4.12        1 800 m    
Svedlund, Albin -10 5.12  5 800 m
Viktorin, Gustav -10 4.21  2 800 m
F10 Andrew, Maja -08 3.33        5 800 m    
Attersand, Alva -07 4.01  14 800 m
Axelsson, Ebba -07 3.48  9 800 m
Axelsson, Klara -07 3.56        11 800 m    
Blomberg, Tyra -07 3.59  12 800 m
Enblad, Selma -07 3.34  6 800 m
Forster, Elin -07 4.03        16 800 m    
Grahn, Emelie -07 3.09  2 800 m
Hamp, Lova -07 3.29  4 800 m
» Johansson, Ella -07 3.00        1 800 m    
Josefsson, Naima -07 4.00  13 800 m
Mattsson, Nina -07 3.39  7 800 m
Pellas, Viola -07 3.21        3 800 m    
Rönnmark, Blenda -07 3.53  10 800 m
Thulin, Anna -07 4.02  15 800 m
Östlund, Filippa -07 3.42        8 800 m    
F9 Alteskog, Anna -08 4.52  2 800 m
Eriksson, Tuvalisa -08 4.32  8 800 m
Jansson, Edit -08 3.27        1 800 m    
Lindqvist, Elin -08 3.31  5 800 m
Lundquist, Alva -08 4.45  9 800 m
MumBamuna, Chelcy -08 3.49        1 800 m    
Olsson, Isa -08 3.40  6 800 m
Schylander, Alva -08 4.11  7 800 m
Sparv, Tyra -08 3.25        3 800 m    
F8 Broberg, Amanda -09 3.40  1 800 m
Dahl, Lo -09 4.41  5 800 m
Holmer, Tuva -09 4.52        6 800 m    
Larsson, Elin -09 4.15  3 800 m
Lundahl, Matilda -09 5.14  9 800 m
Nordgren, Elsa -09 4.54        8 800 m    
Sahlstedt, Ebba -09 4.00  2 800 m
Severin, Vally -09 4.41  4 800 m
Önstorp, Elvira -09 4.53        7 800 m    
F7 Attersand, Moa -11 4.30  3 800 m
Grahn, Ellenor -10 4.39  4 800 m
Nallanathan, Diviya -10 4.28        2 800 m    
Pellas, Vanna -10 5.00  6 800 m
Sahlstedt, Irma -11 4.26  1 800 m
Wilkinson, Isabella -10 4.52  5 800 m
 2017-09-17 (sö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F13 » Lind, Alvah -05 9.25        5 Final    
» Lind, Norah -05 11.27  2 Final
Diskus (0,6 kg) F13 » Lind, Alvah -05 26.75        3 Final    
» Lind, Norah -05 30.12  [1] PB 1 Final
Slägga (4,0 kg) P15 » Lindefalk, Alexander -03 34.98        5 Final    
Slägga (2,0 kg) F13 » Lind, Norah -05 34.32  [1]   PB 2 Final    
28.77  4 Final
Spjut (400 gr) F13 » Lind, Alvah -05 24.52        3 Final    
» Lind, Norah -05 25.64  2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F12
 2017-09-16 (lö)  | Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
  800 m hinder är ej redovisat
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Engström, Filip -04 8.37    +4.0   2 Heat 1    
Fulchiron, Guilhem -04 9.67  +3.1 5 Heat 2
» Holm, Nils -04 ej start          Heat 4    
» Linderoth, Fabian -04 9.48  +2.3 2 Heat 4
» Marklund, Winston -04 9.31  +1.4 SB 3 Heat 3
» Pettersson, Tobias -04 8.86    +3.1   1 Heat 2    
» Ramel Ternhag, Björn -04 9.87  +2.3 4 Heat 4
P12 » Arvidsson, Love -05 9.85  +1.4 PB 8 Heat 2
» Forster, Hampus -05 9.20    +2.1   5 Heat 1    
Käll, Valter -05 9.68  +2.1 7 Heat 1
Löuke, Rome -05 9.64  +2.2 5 Heat 5
Nygren, Gabriel -05 9.91    +2.3   4 Heat 3    
» Sylla, Kadel -05 9.08  +1.4 PB 2 Heat 2
» Torbjörnsson, Adam -05 9.95  +2.3 5 Heat 3
F13 » Enblad, Alva -04 9.49    +1.1 PB 6 Heat 3    
Hallencreutz, Emma -04 9.29  +1.4 PB 2 Heat 5
Harmon, Saga -04 9.64  -1.9 PB 6 Heat 4
Hasselberg, Hedvig -04 9.90    +0.7 PB 3 Heat 6    
» Hellstadius, Alannah -04 8.60  +3.6 1 Heat 2
» Krantz, Frida -04 8.99  +3.6 5 Heat 2
» Lackanovic, Lana -04 8.67    +1.8 PB 5 Heat 1    
Magnusson, Elinor -04 9.12  +0.7 PB 1 Heat 6
Nallanathan, Bairavi -04 9.05  +1.4 PB 1 Heat 5
» Robling, Alma -04 8.98    -1.9 PB 1 Heat 4    
Viidas, Alice -04 9.65  +1.4 PB 5 Heat 5
F12 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 9.15  +1.5 PB 1 Heat 1
» Cyrus, Astrid -05 9.44    +1.5 PB 7 Heat 1    
» Helge, Wilma -05 9.66  +0.9 PB 4 Heat 3
» Ivarsson, Alice -05 9.17  +1.5 PB 4 Heat 1
Kacou, Estelle -05 10.43    +1.4   7 Heat 4    
Lidberg, Melina -05 9.36  -0.4 PB 3 Heat 2
» Lindefalk, Linnéa -05 9.28  -0.4 2 Heat 2
» Lindqvist, Ebba -05 10.26    +1.4   5 Heat 4    
» Nyström, Frida -05 9.60  +1.4 3 Heat 4
Wheeler, Julia -05 9.63  +0.9 PB 2 Heat 3
» Zäll Boholm, Thea -05 9.85    -0.4 PB 5 Heat 2    
» Öhman, Elsa -05 9.94  +0.9 6 Heat 3
Höjd P13 » Engström, Filip -04 1.35      PB 11 Pool 1    
Fulchiron, Guilhem -04 1.39  PB 5 Pool 1
» Holm, Nils -04 1.27      PB 13 Pool 1    
» Marklund, Winston -04 1.23  SB 14 Pool 1
» Pettersson, Tobias -04 1.43  PB 4 Pool 1
F13 » Enblad, Alva -04 1.23      PB 8 Pool 1    
» Hellstadius, Alannah -04 1.39  PB 4 Pool 1
» Krantz, Frida -04 1.51  1 Pool 1
» Lackanovic, Lana -04 1.47      PB 2 Pool 1    
Viidas, Alice -04 1.23  PB 11 Pool 1
Stav P12 » Arvidsson, Love -05 1.13      PB 33 Pool 1    
» Forster, Hampus -05 1.73  PB 7 Pool 1
Ilison, Erik -05 1.88      PB 3 Pool 1    
Käll, Valter -05 1.73  PB 9 Pool 1
Löuke, Rome -05 1.43  PB 26 Pool 1
Nygren, Gabriel -05 0.98      PB 32 Pool 1    
» Sylla, Kadel -05 1.43  PB 25 Pool 1
» Torbjörnsson, Adam -05 1.28  PB 27 Pool 1
F12 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 1.58      PB 9 Pool 2    
» Cyrus, Astrid -05 1.28  PB 17 Pool 2
» Ivarsson, Alice -05 1.58  PB 7 Pool 2
» Lindefalk, Linnéa -05 1.88      PB 5 Pool 2    
» Öhman, Elsa -05 1.13  PB 23 Pool 2
Slägga (3,0 kg/119) P12 » Arvidsson, Love -05 12.49      PB 18 Pool 1    
» Forster, Hampus -05 17.31  PB 4 Pool 1
Ilison, Erik -05 14.70      PB 11 Pool 1    
Käll, Valter -05 15.90  PB 8 Pool 1
Löuke, Rome -05 16.20  PB 7 Pool 1
Nygren, Gabriel -05 15.30      PB 9 Pool 1    
» Sylla, Kadel -05 18.96  PB 3 Pool 1
» Torbjörnsson, Adam -05 11.80  PB 19 Pool 1
Slägga (2,0 kg) F12 » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 24.66      PB 2 Pool 2    
» Cyrus, Astrid -05 16.28  PB 26 Pool 2
» Helge, Wilma -05 12.18      PB 44 Pool 2    
» Ivarsson, Alice -05 20.97  PB 8 Pool 2
Kacou, Estelle -05 27.96  PB 1 Pool 2
Lidberg, Melina -05 21.80      PB 6 Pool 2    
» Lindefalk, Linnéa -05 24.26  PB 4 Pool 2
» Lindqvist, Ebba -05 11.78  PB 47 Pool 2
» Nyström, Frida -05 11.62      PB 48 Pool 2    
Wheeler, Julia -05 14.63  PB 38 Pool 2
» Öhman, Elsa -05 16.00  PB 28 Pool 2
Spjut (400 gr) P13 » Aldskogius, Kalle -04 28.33        2 Pool 2    
» Engström, Filip -04 16.52  PB 22 Pool 2
Fulchiron, Guilhem -04 25.57        4 Pool 2    
» Holm, Nils -04 18.28  PB 19 Pool 2
» Linderoth, Fabian -04 20.00  PB 10 Pool 2
» Marklund, Winston -04 17.43      PB 20 Pool 2    
» Pettersson, Tobias -04 11.27  SB 23 Pool 2
» Ramel Ternhag, Björn -04 18.92  PB 15 Pool 2
F13 » Enblad, Alva -04 21.10        6 Pool 1    
Harmon, Saga -04 10.93  PB 30 Pool 1
Hasselberg, Hedvig -04 9.71  PB 32 Pool 1
» Hellstadius, Alannah -04 14.70        18 Pool 1    
» Krantz, Frida -04 31.10  1 Pool 1
» Lackanovic, Lana -04 21.09  PB 7 Pool 1
Magnusson, Elinor -04 12.98      PB 25 Pool 1    
Nallanathan, Bairavi -04 17.69  PB 10 Pool 1
» Robling, Alma -04 15.95  PB 15 Pool 1
Viidas, Alice -04 9.12  PB 34 Pool 1
5 x 60 m P13 » Ramel Ternhag, Björn -04 43.52        2 Heat 1    
» Linderoth, Fabian -04
» Marklund, Winston -04
» Pettersson, Tobias -04
» Engström, Filip -04                
P12 Löuke, Rome -05 45.38  5 Heat 1
» Arvidsson, Love -05
» Forster, Hampus -05
» Sylla, Kadel -05
» Torbjörnsson, Adam -05                
F13 » Hellstadius, Alannah -04 41.21  2 Heat 1
» Enblad, Alva -04
» Robling, Alma -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04                
Harmon, Saga -04 44.02  6 Heat 2
Aulin, Emelie -04
» Enblad, Alva -04
» Robling, Alma -04
» Lackanovic, Lana -04                
Magnusson, Elinor -04 44.17  7 Heat 2
Hasselberg, Hedvig -04
Viidas, Alice -04
Hallencreutz, Emma -04
Nallanathan, Bairavi -04                
F12 » Lindefalk, Linnéa -05 44.81  3 Heat 1
» Ivarsson, Alice -05
» Öhman, Elsa -05
» Cyrus, Astrid -05
» Nyström, Frida -05                
» Helge, Wilma -05 45.02  2 Heat 2
Wheeler, Julia -05
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05
» Lindqvist, Ebba -05
» Zäll Boholm, Thea -05
 2017-09-13 (on)  | Veckans gren, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 57.77      PB 3 Heat 3    
 2017-09-13 (on)  | Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 x 60 m P13 » Aldskogius, Kalle -04 41.13        3 Final 1    
» Linderoth, Fabian -04
» Marklund, Winston -04
» Pettersson, Tobias -04
» Engström, Filip -04                
» Arvidsson, Love -05 45.68  4 Final 2
» Asplund, Simon -05
» Forster, Hampus -05
» Sylla, Kadel -05
» Holm, Nils -04                
P11 » Kylington, Adrian -07 42.03  1 Final 1
» Kapell, Elias -06
» Loqvist, William -06
» Lindqvist, Noah -06
» Herre, Filip -06                
Hall, Neo -06 45.80  2 Final 2
» Avebäck, Henrik -06
» Möller, Nathanael -06
Fogelberg, Simon -06
Holmberg, Hampus -06                
F13 » Hellstadius, Alannah -04 40.81  1 Final 2
» Elgeryd, Mira -04
» Robling, Alma -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04                
» Lindefalk, Linnéa -05 44.08  4 Final 2
» Jansson, Agnes -05
» Ivarsson, Alice -05
» Cyrus, Astrid -05
Permansson, Nicole -05                
» Hellstadius, Alannah -04 43.27  2 Final 3
Magnusson, Elinor -04
Hallencreutz, Emma -04
» Goitom, Rimna -05
» Enblad, Alva -04                
Roos, Vera -05 brutit  Final 3
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05
Wheeler, Julia -05
» Zäll Boholm, Thea -05
» Nyström, Frida -05                
F11 Axelsson, Isabelle -07 43.47  1 Final 1
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Hedberg, Tyra -06
» Rydström, Wilma -06
» Wolgast, Emmy -06                
Nygren, Ellen -06 48.94  7 Final 2
Zachrison, Molly -06
Jansson, Vera -06
» Edenå, Elma -06
Forsmark, Julia -06
3 x 600 m P13 » Engström, Filip -04 5:20.41        4 Final    
» Pettersson, Tobias -04
» Holm, Nils -04                
Käll, Valter -05 6:13.23  13 Final
» Forster, Hampus -05
» Asplund, Simon -05                
P11 » Lindqvist, Noah -06 5:47.05  3 Final
» Herre, Filip -06
» Loqvist, William -06                
» Kylington, Adrian -07 5:48.91  4 Final
» Kapell, Elias -06
Högberg, Kevin -06                
Hall, Neo -06 6:08.42  6 Final [¤]
Atterlöf, Jack -06
Holmberg, Hampus -06                
F13 » Enblad, Alva -04 6:01.69  9 Final
» Hellstadius, Alannah -04
» Krantz, Frida -04                
Roos, Klara -05 6:01.55  8 Final
» Cyrus, Astrid -05
Roos, Vera -05
 {Hammarby IF lag 3} ej start               
F11 » Simonsson, Maja -06 5:53.07  1 Final
» Hedberg, Tyra -06
Grahn, Olivia -06                
Axelsson, Isabelle -07 6:17.84  5 Final
» Rydström, Wilma -06
» Wolgast, Emmy -06
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-09-10 (sö)  | Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P15   Agge, Mikael -02 9.82    +2.4   1 Försök 2    
9.92  +1.5 PB 1 Final
100 m P17   Larsson Stewart, Gabriel -01 12.23    +1.1   3 Final    
» Nahimana, Sabiti -00 ej start 
200 m P17   Larsson Stewart, Gabriel -01 ej start               
» Nahimana, Sabiti -00 ej start 
F15 » Brandt, Albertina -03 30.99    +2.1   4 Final 2    
Sjöholm, Hoa -02 29.87  +0.7 PB 3 Final 1
400 m MS   Berhe, Samiel -98 ej start               
Davidsson Berndtsson, Felix -96 57.90  PB 5 Final 2
» Olsson, Timothy -98 57.11      SB 4 Final 2    
KS » Ramberg, Filippa -97 64.88  PB 3 Final
800 m P15   Danielsson, Erik -02 2:12.54        1 Final    
F15 » Brandt, Albertina -03 brutit  Final
Sjöholm, Hoa -02 2:41.15  PB 2 Final
Höjd F13 » Lind, Alvah -05 1.45        1 Final    
» Lind, Norah -05 1.42  2 Final
Stav KS » Lind, Alvah -05 2.73  [1]   PB 1 Final    
» Lind, Norah -05 ej start 
Längd P17 » Lavett, Emil -01 ej start               
» Prins, Felix -00 ej start 
F15 » Brandt, Albertina -03 4.00  +1.2 11
Längd (zon) F13 » Lind, Alvah -05 4.60    +0.2   3 Final    
Spjut (700 gr) P17 » Lavett, Emil -01 44.23      PB 1 Final    
Spjut (400 gr) F13 » Lind, Alvah -05 25.32        2 Final    
» Lind, Norah -05 ej start  Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F12
 2017-09-09/10 (lö-sö)  | Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P14   Bucht Wesslén, Noah -03 10.23    -1.7 PB 3 Heat 3  
10.29  -1.8 2 B-final
200 m P13 » Engström, Filip -04 ej start             
300 m P14   Bucht Wesslén, Noah -03 39.54      PB 2 Heat 3  
F14 » Edelholm, Beata -03 ej start 
600 m P13 » Engström, Filip -04 ej start             
800 m P14 » Tärnvik, Emil -03 2:18.38        9 Final  
1 500 m P13 » Pettersson, Tobias -04 ej start             
2 000 m P14 » Tärnvik, Emil -03 6:50.97      PB 6    
60 m häck (68,6 cm) F13 » Hellstadius, Alannah -04 9.90    +2.8   3 Heat 2  
10.72  +2.4 8 Final
80 m häck (83.8 cm) P14   Liljegren, Hugo -03 ej start             
80 m häck (76,2 cm) F14 » Edelholm, Beata -03 ej start             
» Luul, Sara -03 ej start 
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Engström, Filip -04 ej start             
Höjd F14 » Löwhagen, Alicia -03 1.41        20    
F13 » Krantz, Frida -04 1.53  3 Final
Stav P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
F14 » Löwhagen, Alicia -03 ej start 
F13 » Elgeryd, Mira -04 1.83        8 Final  
» Hellstadius, Alannah -04 2.53  PB 3 Final
Längd P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
F14 » Löwhagen, Alicia -03 4.69  +2.6 11
Tresteg P14 » Sundberg, Martin -03 10.42    +3.4   12    
F14 » Avebäck, Klara -03 10.51  +2.4 5 Final
10.49  +1.6 PB
Kula (4,0 kg) P14 » Sundberg, Martin -03 10.88        7 Final  
Kula (2,0 kg) F13 » Krantz, Frida -04 11.88      PB 4 Final  
Diskus (1,0 kg) P14 » Sundberg, Martin -03 32.45        6 Final  
Diskus (0,75 kg) F14 » Riddle, Olivia -03 ej res             
Diskus (0,6 kg) F13 » Krantz, Frida -04 28.49        3 Final  
Slägga (4,0 kg) P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
» Lindefalk, Alexander -03 ej start 
» Sundberg, Martin -03 32.52  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 » Harryson, Linn -03 28.96        10    
» Riddle, Olivia -03 29.64  9
Spjut (600 gr) P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
» Sundberg, Martin -03 34.09  7 Final
Spjut (500 gr) F14 » Riddle, Olivia -03 24.19        8 Final  
Spjut (400 gr) F13 » Krantz, Frida -04 26.23        5 Final  
 2017-09-09 (lö)  | Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Lind, Alvah -05 8.93    +0.7 PB 3 Final    
800 m F15   Sjöholm, Hoa -02 2:43.28      PB 1 Final    
Höjd F13 » Lind, Alvah -05 1.44        1 Final    
» Lind, Norah -05 ej start 
Längd (zon) F13 » Lind, Alvah -05 4.71    -   1 Final    
» Lind, Norah -05 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 » Lind, Norah -05 11.08        1 Final    
 2017-09-09 (lö)  | Stockholm Halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Katib, Mehdi -87 1:42.26      PB 1436      
Lagerqvist, Robin -86 1:36.08  PB 772
M22 Quambari, Hamid -95 1:29.47        388      
M40 Cousins, Martin -73 ej start 
Gavell, Peder -77 1:32.16  PB 490
M45 Jansson, Thomas -69 1:41.17      PB 1296      
Wieck, Johan -69 1:25.24  PB 189
K35 Junker, Helen -78 ej start 
K45 Synnerholm, Åsa -68 1:42.52      PB 187      
Söderlund, Camilla -72 1:44.48  PB 255
 2017-09-06 (on)  | Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P12 » Asplund, Simon -05 2:06.53        9 Heat 3    
» Forster, Hampus -05 2:14.93  PB 9 Heat 2
Nygren, Gabriel -05 2:20.35      PB 11 Heat 3    
» Sylla, Kadel -05 2:00.25  PB 2 Heat 2
» Torbjörnsson, Adam -05 2:18.22  PB 9 Heat 1
F12 » Goitom, Rimna -05 2:09.38        6 Heat 2    
» Helge, Wilma -05 2:17.08  PB 10 Heat 3
» Ivarsson, Alice -05 2:09.65  PB 7 Heat 1
» Jansson, Agnes -05 2:18.47      PB 9 Heat 1    
Lidberg, Melina -05 2:29.06  PB 14 Heat 3
» Lindefalk, Linnéa -05 2:07.40  5 Heat 3
» Lindqvist, Ebba -05 2:30.76        11 Heat 2    
» Nyström, Frida -05 2:04.24  PB 5 Heat 2
Permansson, Nicole -05 2:09.04  6 Heat 3
Roos, Klara -05 1:58.79      PB 1 Heat 2    
» Öhman, Elsa -05 2:09.08  7 Heat 3
200 m häck (68,6 cm/10) P13 » Aldskogius, Kalle -04 32.83    0.0 PB 2 Heat 2    
Fulchiron, Guilhem -04 39.84  0.0 PB 7 Heat 2
» Holm, Nils -04 43.09    0.0 PB 4 Heat 3    
» Linderoth, Fabian -04 37.93  0.0 PB 6 Heat 2
» Marklund, Winston -04 39.92  0.0 PB 3 Heat 3
F13 » Enblad, Alva -04 38.03    +0.1 PB 4 Heat 1    
Harmon, Saga -04 39.14  +0.1 PB 7 Heat 1
» Hellstadius, Alannah -04 34.66  +0.1 PB 2 Heat 1
» Krantz, Frida -04 32.61    +0.1 PB 1 Heat 1    
» Lackanovic, Lana -04 35.11  +0.1 PB 4 Heat 3
» Robling, Alma -04 37.72  +0.1 PB 3 Heat 1
Tresteg (zon) P13 » Aldskogius, Kalle -04 10.17    -   2      
Fulchiron, Guilhem -04 8.47  - 13
» Holm, Nils -04 7.28    -   24      
» Linderoth, Fabian -04 8.15  - 17
» Marklund, Winston -04 8.44  - 14
Matovu, Sydney -04 8.09    -   19      
» Ramel Ternhag, Björn -04 7.20  - 25
Sjöström, Nils -04 8.96  - 11
F13 » Enblad, Alva -04 8.22    -   22      
Harmon, Saga -04 7.31  - 30
» Hellstadius, Alannah -04 9.41  - 9
» Krantz, Frida -04 9.78    -   6      
» Lackanovic, Lana -04 9.00  - 12
Magnusson, Elinor -04 8.56  - 19
Nallanathan, Bairavi -04 8.70    -   14      
» Robling, Alma -04 8.66  - 15
Diskus (0,6 kg) P13 » Aldskogius, Kalle -04 33.22      PB 2      
Fulchiron, Guilhem -04 14.70  PB 20
» Holm, Nils -04 14.16      SB 22      
» Linderoth, Fabian -04 18.48  PB 13
» Marklund, Winston -04 18.60  12
Matovu, Sydney -04 14.68      PB 21      
» Ramel Ternhag, Björn -04 20.10  PB 11
Sjöström, Nils -04 17.37  PB 14
F13 » Enblad, Alva -04 22.63        1      
Harmon, Saga -04 13.89  PB 19
» Hellstadius, Alannah -04 17.28  SB 10
» Krantz, Frida -04 20.17        4      
» Lackanovic, Lana -04 16.04  SB 13
Nallanathan, Bairavi -04 15.49  PB 15
» Robling, Alma -04 16.34  PB 12
Spjut (400 gr) P12 » Arvidsson, Love -05 12.70      PB 35      
» Asplund, Simon -05 13.03  PB 32
» Forster, Hampus -05 21.32      PB 10      
Nygren, Gabriel -05 22.04  PB 6
» Sylla, Kadel -05 21.51  PB 9
» Torbjörnsson, Adam -05 9.97      PB 41      
F12 » Cyrus, Astrid -05 9.24  PB 43
» Goitom, Rimna -05 20.62  PB 1
» Gustafsson, Ella -05 9.04      PB 45      
» Helge, Wilma -05 8.07  PB 48
» Ivarsson, Alice -05 19.53  PB 4
» Jansson, Agnes -05 16.32      PB 7      
Lidberg, Melina -05 9.53  PB 42
» Lindefalk, Linnéa -05 19.75  PB 3
» Lindqvist, Ebba -05 7.02      PB 50      
» Nyström, Frida -05 8.88  PB 46
Permansson, Nicole -05 14.26  PB 15
Roos, Klara -05 13.46      PB 21      
» Öhman, Elsa -05 14.59  13
5 x 60 m P12 » Arvidsson, Love -05 45.18        2 Heat 1    
» Asplund, Simon -05
» Forster, Hampus -05
» Sylla, Kadel -05
» Torbjörnsson, Adam -05                
F12 Lidberg, Melina -05 46.45  4 Heat 1
» Öhman, Elsa -05
Roos, Klara -05
» Gustafsson, Ella -05
» Goitom, Rimna -05                
» Helge, Wilma -05 46.58  3 Heat 2
» Goitom, Rimna -05
» Nyström, Frida -05
» Lindqvist, Ebba -05
» Öhman, Elsa -05                
» Lindefalk, Linnéa -05 272.86  2 Heat 1
» Jansson, Agnes -05
» Ivarsson, Alice -05
» Cyrus, Astrid -05
Permansson, Nicole -05
 2017-09-03 (sö)  | Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Ojuri, Sunday -93 ej start               
200 m MS » Ojuri, Sunday -93 ej start               
 2017-09-02/03 (lö-sö)  | Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
  Stafetten på Stadion
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15   Agge, Mikael -02 2:19.92      PB 2 Heat 2  
» Aldskogius, Kalle -04 2:40.75  PB 3 Heat 1
Danielsson, Erik -02 2:13.04        1 Heat 11  
» Friberg, Erik -02 2:24.76  PB 3 Heat 7
» Tärnvik, Emil -03 2:17.08  PB 6 Heat 10
F15 » Brandt, Albertina -03 2:42.62      PB 5 Heat 7  
» Pettersson, Fredrika -02 3:03.46  PB 3 Heat 6
» Trosell, Åsa -02 3:18.84  PB 6 Heat 6
» Wihk, Embla -02 3:11.87  5 Heat 6
80 m häck (83.8 cm) P15 » Aldskogius, Kalle -04 14.35    +0.2 PB 5 Heat 5  
» Barroso Johansson, André -02 12.08  +0.5 PB 2 Heat 11
» Borgius, Teodor -03 ej start          Heat 10  
» Friberg, Erik -02 14.19  +0.2 PB 3 Heat 5
» Tärnvik, Emil -03 14.93  +0.2 6 Heat 5
80 m häck (76,2 cm) F15 » Brandt, Albertina -03 15.63    +0.6 PB 4 Heat D  
» Hellstadius, Alannah -04 13.65  +0.1 PB 1 Heat G
» Larsson, Kathleen -03 14.29    +0.1 SB 4 Heat G  
» Pettersson, Fredrika -02 15.45  +0.3 PB 3 Heat C
» Wihk, Embla -02 16.29  +0.6 PB 6 Heat D
Höjd P15 » Aldskogius, Kalle -04 1.51      PB 16 Pool 1  
» Barroso Johansson, André -02 1.75  PB 2 Pool 1
» Borgius, Teodor -03 1.51      PB 10 Pool 1  
» Friberg, Erik -02 1.47  18 Pool 1
» Tärnvik, Emil -03 1.43  PB 22 Pool 1
» Törnvall, Oskar -03 1.43        21 Pool 1  
F15 » Hellstadius, Alannah -04 1.37  18 Pool 2
» Larsson, Kathleen -03 1.45  PB 9 Pool 2
» Löwhagen, Alicia -03 1.49        4 Pool 2  
» Pettersson, Fredrika -02 1.33  SB 20 Pool 2
Längd P15   Agge, Mikael -02 5.36    +0.6 PB 7 Pool 1  
» Aldskogius, Kalle -04 4.91  +1.4 PB 15 Pool 1
» Barroso Johansson, André -02 5.99    +0.5 PB 1 Pool 1  
» Borgius, Teodor -03 5.48  +0.2 4 Pool 1
» Tärnvik, Emil -03 4.24  +1.5 PB 23 Pool 1
F15 » Brandt, Albertina -03 4.11    -2.8   15 Pool 5  
» Hellstadius, Alannah -04 4.23  -1.1 PB 14 Pool 5
» Larsson, Kathleen -03 4.51  -1.9 PB 10 Pool 5
» Löwhagen, Alicia -03 4.82    -1.5   2 Pool 5  
» Trosell, Åsa -02 4.30  -1.5 PB 12 Pool 5
Kula (4,0 kg) P15   Agge, Mikael -02 8.35      PB 16 Pool 3  
» Barroso Johansson, André -02 10.57  5 Pool 3
» Borgius, Teodor -03 9.91        10 Pool 3  
» Törnvall, Oskar -03 8.67  PB 13 Pool 3
Kula (3,0 kg) F15 » Hellstadius, Alannah -04 6.15      PB 31 Pool 4  
» Larsson, Kathleen -03 6.74  23 Pool 4
» Löwhagen, Alicia -03 7.47      PB 15 Pool 4  
» Riddle, Olivia -03 8.02  11 Pool 4
» Trosell, Åsa -02 5.93  PB 32 Pool 4
» Wihk, Embla -02 9.81  2 Pool 4
Spjut (600 gr) P15   Agge, Mikael -02 21.79      PB 19 Pool 3  
» Aldskogius, Kalle -04 26.21  PB 13 Pool 3
» Barroso Johansson, André -02 22.83      PB 17 Pool 3  
» Borgius, Teodor -03 36.33  3 Pool 3
» Tärnvik, Emil -03 17.46  PB 22 Pool 3
» Törnvall, Oskar -03 30.29  PB 7 Pool 3
Spjut (500 gr) F15 » Hellstadius, Alannah -04 15.18      PB 14 Pool 1  
» Larsson, Kathleen -03 12.72  20 Pool 1
» Trosell, Åsa -02 14.55  PB 17 Pool 1
6 x 200 m X15   Agge, Mikael -02 2:42.65        3 Heat 2  
» Larsson, Kathleen -03
» Barroso Johansson, André -02
» Hellstadius, Alannah -04
» Tärnvik, Emil -03
» Trosell, Åsa -02
Lag Kraftmätningen P15   Agge, Mikael -02 113.04p        9    
» Aldskogius, Kalle -04
» Barroso Johansson, André -02
» Borgius, Teodor -03
Danielsson, Erik -02
» Friberg, Erik -02
» Tärnvik, Emil -03
» Törnvall, Oskar -03                
F15 » Brandt, Albertina -03 124.29p  17
» Hellstadius, Alannah -04
» Larsson, Kathleen -03
» Löwhagen, Alicia -03
» Pettersson, Fredrika -02
» Riddle, Olivia -03
» Trosell, Åsa -02
» Wihk, Embla -02                
X15 Agge, Mikael -02 242.55p  12
» Aldskogius, Kalle -04
» Barroso Johansson, André -02
» Borgius, Teodor -03
» Brandt, Albertina -03
Danielsson, Erik -02
» Friberg, Erik -02
» Hellstadius, Alannah -04
» Larsson, Kathleen -03
» Löwhagen, Alicia -03
» Pettersson, Fredrika -02
» Riddle, Olivia -03
» Trosell, Åsa -02
» Tärnvik, Emil -03
» Törnvall, Oskar -03
» Wihk, Embla -02
 2017-09-02/03 (lö-sö)  | Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
  Sandra tävlar för FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F17 » Deltin, Greta -00 12.18    -0.4   2    
10 000 m KS » Eriksson, Sandra -89 34:44.83  [1]   PB 3    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.03    +1.7   1    
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.19    +1.6   6    
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 64.25  [2,3]   PB 5    
4 x 100 m F17 » Deltin, Greta -00 46.57        1    
Not
[1] - Tävlar för FIN
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2017-09-02 (lö)  | Tjejmilen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS   Jungelin, Mikaela -01 47.52      PB 1142      
K55 Holmgren, Kerstin -59 48.31  PB 306
Pantzar, Elisaberth -60 47.47  378
 2017-09-02 (lö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P17 » Fogelberg, Adam -01 ej start               
800 m F15   Sjöholm, Hoa -02 ej start               
3 000 m MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 10:16.19        1 Final    
KS » Ramberg, Filippa -97 11:29.69  PB 1 Final
Höjd P17 » Fogelberg, Adam -01 1.75        1 Final    
Kula (5,0 kg) P17 » Fogelberg, Adam -01 ej start               
 2017-08-29 (ti)  | Huddingeloppet, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp M75   Förberg, Jan -42 24.56        88 5 km    
 2017-08-26/27 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m MS » Prins, Felix -00 7.61    +4.6   2 Final  
P11 » Avebäck, Henrik -06 9.87  +2.3 6 Heat 1
P10 » Kylington, Adrian -07 9.03  +4.1 1 Heat 1
  8.84    +4.4   1 Final  
P9 Johansson, Anton -08 10.60  +2.1 4 Heat 1
F12 » Eskilsson, Sofia -05 8.96  +1.4 1 Heat 3
  ingen tid          Final  
F10 » Johansson, Ella -07 9.73  +4.2 1 Heat 2
9.94  +2.9 8 Final
Lodmark, Hilda -07 10.55  +3.8 4 Heat 3
80 m P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
Bucht Wesslén, Noah -03 ej start 
» Tärnvik, Emil -03 ej start             
F14 » Avebäck, Klara -03 11.22  +1.6 3 Heat 1
11.19  +4.0 5 Final
» Löwhagen, Alicia -03 11.42  +2.0 5 Heat 2
ej start  Final
150 m MS » Prins, Felix -00 17.45    +5.5   2 Heat 1  
200 m P15   Agge, Mikael -02 25.30    +3.6   1 Heat 2  
P14 » Borgius, Teodor -03 26.82  +3.8 4 Heat 1
Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
» Sundberg, Martin -03 28.63  +3.9 4 Heat 2
» Tärnvik, Emil -03 ej start 
P13 » Aldskogius, Kalle -04 26.59    +3.0   1 Final  
F14 » Brandt, Albertina -03 31.33  +5.1 3 Heat 1
» Edelholm, Beata -03 ej start  Heat 2
400 m P9   Johansson, Anton -08 82.12      PB 3 Heat A  
600 m F11   Grahn, Olivia -06 1:58.56        2 Final  
Nygren, Ellen -06 ej start 
» Simonsson, Maja -06 1:59.81        3 Final  
F10 » Johansson, Ella -07 2:04.17  2 Heat A
800 m MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 2:11.09        6 Final  
Jacobson, Henry -99 2:02.53  3 Final [¤]
Söderberg, Filip -01 2:14.45      PB 7 Final  
P14 » Tärnvik, Emil -03 ej start 
KS » Ramberg, Filippa -97 2:27.13  2 Final
F14 » Brandt, Albertina -03 2:43.53        5 Final  
Lidén, Clara -03 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F12 » Lind, Alvah -05 9.95    +4.5   1 Heat 1  
» Lind, Norah -05 11.06  +3.0 1 Heat 2
80 m häck (83.8 cm) P14 » Borgius, Teodor -03 12.75    +4.4   2 Final  
Bucht Wesslén, Noah -03 ej start 
Höjd P14 » Sundberg, Martin -03 1.50        4 Final  
P11 » Avebäck, Henrik -06 1.10  PB 7 Final
F14 » Löwhagen, Alicia -03 1.45        3 Final  
F12 » Eskilsson, Sofia -05 1.20  SB 7 Final
F10 » Johansson, Ella -07 1.05  PB 8 Final
Längd MS » Lavett, Emil -01 5.45    -2.6 PB 6 Final  
» Prins, Felix -00 ej res 
P14 Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
» Sundberg, Martin -03 4.61  -1.2 PB 5 Final
KS » Gassama, Sira -01 5.35  +0.5 2 Final
» Rådbo, Klara -01 5.20    +1.0 SB 3 Final  
F14 » Avebäck, Klara -03 4.60  +2.5 4 Pool 1
4.54  +1.1
» Brandt, Albertina -03 4.01    +0.2   7 Pool 1  
» Löwhagen, Alicia -03 4.98  -0.8 2 Pool 1
Längd (zon) P13 » Aldskogius, Kalle -04 4.97    -2.9 PB 3 Final  
P10 » Kylington, Adrian -07 4.16  - 1 Pool 1
P9 Johansson, Anton -08 3.06    -   7 Pool 1  
F12 » Lind, Alvah -05 4.84  +1.3 PB 1 Final
» Lind, Norah -05 ej start 
F11 Nygren, Ellen -06 3.40    -   9    
» Simonsson, Maja -06 3.56  - 6 Final
F10 » Johansson, Ella -07 3.75  - 4 Pool 1
Lodmark, Hilda -07 2.88  - 10 Pool 2
Kula (4,0 kg) P14 » Sundberg, Martin -03 11.24      PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) F14 » Riddle, Olivia -03 9.52      PB 2 Final  
Kula (2,0 kg) F12 » Eskilsson, Sofia -05 9.21        2 Final  
F11 Nygren, Ellen -06 6.88  PB 9
» Simonsson, Maja -06 7.86  PB 4 Final
Spjut (800 gr) MS » Lavett, Emil -01 ej start             
Spjut (600 gr) P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
» Sundberg, Martin -03 32.33  3 Final
Spjut (500 gr) F14 » Riddle, Olivia -03 25.78      PB 1 Final  
Spjut (400 gr) P13 » Aldskogius, Kalle -04 29.13      PB 4 Final  
F13 » Lind, Norah -05 28.55  3 Final [¤]
Boll (300 gr) P9   Johansson, Anton -08 16.69        8 Pool 1  
F10 » Johansson, Ella -07 21.00  PB 2 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-08-25/27 (fr-sö)  | SM 2017, Heden, Helsingborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.57    -0.8   2 Heat 1 fr  
10.48  +1.8 3 Semi 2 fr
  10.47    +2.2   5 Final fr  
» Hellbratt, Douglas -95 10.67  +3.9 2 Heat 3 fr
10.77  +1.9 5 Semi 1 fr
» Ojuri, Sunday -93 ej start            fr  
» Rogo, Desmond -96 10.78  +3.9 4 Heat 3 fr
ej start  Semi 2 fr
» Sussoho, Amadou -95 10.93    +1.5   5 Heat 2 fr  
» Zirignon, Jean Christian -95 10.77  +1.6 4 Heat 4 fr
10.82  +1.9 6 Semi 1 fr
200 m MS » Hellbratt, Douglas -95 22.02    -1.3   3 Heat 2  
21.51  +0.4 3 Semi 2
  21.37    +3.2   5 Final  
» Rogo, Desmond -96 ej start 
» Sussoho, Amadou -95 22.25  -0.3 2 Heat 4
22.20  -0.6 7 Semi 1
400 m MS   Mehari, Akile -91 51.26        6 Heat 1 fr  
KS » Knezevic, Sandra -92 57.21  6 Heat 2 fr
56.39  6 Final
800 m MS   Mehari, Akile -91 diskad          Heat 2  
Musore, Bienvenue -90 1:54.86  7 Heat 1
1 500 m MS   Musore, Bienvenue -90 4:00.08        7 Heat 1 fr [¤]
100 m häck (83.8 cm) KS » Tuvesson, Emma -91 14.11    -1.9   2 Heat 1  
14.06  -2.0 4 Final
400 m häck (91,4 cm) MS » Efremov, Kristian -90 57.33        7 Heat 2  
Längd MS » Ehrlin, Erik -90 ej start            fr  
Moba, Ritchie -90 ej start  fr
» Tornéus, Michel -86 7.94  +3.3 1 Kval fr
  7.65    -0.9   1 Final  
KS » Almerén Hansson, Victoria -99 5.61  -0.8 13 Kval
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.29    +0.4   4 Final  
» Olsson, Timothy -98 14.07  +0.8 13
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 48.80        10   fr  
» Harradine, Benn -82 57.84  6 Final fr
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 59.43        4 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-08-26 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
  600 m hinder och visselspjut är ej inlagda
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11 » Kapell, Elias -06 8.76    -0.3   1 Final    
P9 Wolgast, Albin -08 10.86  -1.9 1 Heat 2
  10.72    -1.2 PB 3 Final    
F13 » Åsberg, Kajsa -04 9.07  -1.3 1 Heat 2
9.06  +0.6 5 Final
F11 Forsmark, Julia -06 10.60    +1.1 PB 3 Heat 3    
» Hedberg, Tyra -06 9.52  +1.1 1 Heat 3
9.43  -1.0 4 Final
Jansson, Vera -06 9.88    +1.0 PB 3 Heat 2    
Lansky, Belize -06 9.37  -1.0 PB 2 Heat 1
9.40  -1.0 2 Final
» Rydström, Wilma -06 9.46  -1.0 3 Heat 2
  9.40    -1.0 PB 3 Final    
» Wolgast, Emmy -06 9.90  +1.0 PB 4 Heat 2
80 m P14   Bucht Wesslén, Noah -03 10.49    -1.4   2 Heat 1    
10.75  -2.4 2 Final
300 m P15   Bucht Wesslén, Noah -03 40.71      PB 1 Heat 2    
600 m P9   Wolgast, Albin -08 2:45.74      PB 5 Final    
Höjd F14 » Harryson, Linn -03 1.45        1 Final    
F12 » Lind, Alvah -05 1.46  1 Final
» Lind, Norah -05 1.37  3 Final
Längd (zon) P11 » Kapell, Elias -06 4.67    +1.0   1 Final    
P9 Wolgast, Albin -08 3.16  +2.5 3 Final
  3.12    +1.3 PB        
F12 » Lind, Alvah -05 4.58  +4.0 1 Final
4.53  +2.0
» Lind, Norah -05 4.42    +0.7 PB 2 Final    
F11 Forsmark, Julia -06 3.08  +1.7 PB 10
» Hedberg, Tyra -06 3.89  +3.4 4 Final
  3.75    -     Final    
Lansky, Belize -06 4.29  +0.1 PB 1 Final
» Rydström, Wilma -06 3.87  +1.8 PB 5 Final
» Wolgast, Emmy -06 3.85  +0.8 PB 6 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Kapell, Elias -06 9.86        1 Final    
F11 Forsmark, Julia -06 6.31  PB 6 Final
» Hedberg, Tyra -06 6.31      PB 7      
Jansson, Vera -06 6.43  PB 5 Final
» Rydström, Wilma -06 5.49  PB 8 Final
Diskus (0,6 kg) F13 » Enblad, Alva -04 23.84      PB 3 Final    
» Lind, Alvah -05 26.86  2 Final
» Lind, Norah -05 29.59  [1] PB 1 Final
Spjut (600 gr) P15   Bucht Wesslén, Noah -03 26.43      PB 1 Final    
Spjut (400 gr) F13 » Enblad, Alva -04 20.96        5 Final    
F12 » Lind, Alvah -05 27.32  PB 3 Final
» Lind, Norah -05 31.31  PB 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F12
 2017-08-24 (to)  | Telge Stadslopp, Södertälje
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp KS » Eriksson, Sandra -89 16.56        1 5 km    
 2017-08-24 (to)  | Diamond League final, Zürich, SUI - VM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.09    -0.3   4 Final    
 2017-08-22 (ti)  | Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS   Berhe, Samiel -98 52.92        2 B-final    
Mehari, Akile -91 51.39  4 A-final
1 500 m MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 4:34.72        4 B-final    
Musore, Bienvenue -90 3:58.93  SB 2 A-final
3 000 m MS   Knif, Mikael -82 9:51.69  [1]   PB        
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 10:00.84  [1] PB
Quambari, Hamid -95 9:37.34  [1]
5 000 m MS   Knif, Mikael -82 brutit          A-final    
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 17:05.54  PB 16 A-final
Quambari, Hamid -95 16:25.49  PB 15 A-final
Not
[1] - Mellantid
 2017-08-21 (må)  | Oulun Tähtikisat, Oulun, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m KS » Knezevic, Sandra -92 57.41        4 Heat 2    
 2017-08-20 (sö)  | Diamond Leauge, Birmingham, GBR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.98    0.0   4 Final    
 2017-08-19/20 (lö-sö)  | Copenhagen Games, Österbro Stadion, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m MS   Jacobson, Henry -99 54.57      PB 5 Heat 1  
Musore, Bienvenue -90 51.88  8 Heat 2
800 m MS   Jacobson, Henry -99 2:02.73        5 Heat 1  
Musore, Bienvenue -90 1:58.30  3 Heat 2
Quambari, Hamid -95 2:04.04  PB 7 Heat 1
1 500 m MS   Quambari, Hamid -95 4:22.62        6 Final  
100 m häck (83.8 cm) KS » Tuvesson, Emma -91 14.14    +1.9   2 Final  
 2017-08-19/20 (lö-sö)  | Nordiska 19-årskampen, Campus Friidrottsarena, Umeå - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Slägga (4,0 kg) F19 » Ahlberg, Grete -98 63.17  [1]   PB 1    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2017-08-19/20 (lö-sö)  | Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F12 » Eskilsson, Sofia -05 9.09    -1.3   2 Heat 3  
9.00  -0.4 6 A-final
80 m P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
Bucht Wesslén, Noah -03 10.48  -1.0 2 Heat 1
  10.47    +1.4   7 Final  
F14 » Avebäck, Klara -03 11.10  -0.2 3 Heat 2
11.32  -0.8 6 Final
» Edelholm, Beata -03 11.21  -1.2 3 Heat 1
  11.36    -0.8   7 Final  
» Löwhagen, Alicia -03 ej start  Heat 3
200 m P13 » Engström, Filip -04 28.03    -2.3 SB 5 Heat A  
F13 » Hellstadius, Alannah -04 29.66  -1.1 3 Heat C
F12 » Eskilsson, Sofia -05 30.07  -1.5 PB 1 Heat A
300 m P14   Bucht Wesslén, Noah -03 40.84      PB 1 Heat B  
600 m P13 » Engström, Filip -04 1:42.66      PB 3 Final  
800 m P14 » Tärnvik, Emil -03 ej start             
1 500 m P13 » Holm, Nils -04 5:46.53      SB 5 Final  
» Pettersson, Tobias -04 5:06.71  PB 3 Final [¤]
1 500 m h (76,2 cm) F14 » Brandt, Albertina -03 brutit          Final  
Lidén, Clara -03 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 » Hellstadius, Alannah -04 10.48    -3.2   2 Heat 3  
10.30  +0.2 5 Final
» Åsberg, Kajsa -04 11.09    -2.2   5 Heat 2 [¤]
F12 » Jansson, Agnes -05 ej start 
» Lind, Alvah -05 10.36  -1.8 1 Heat 2
» Lind, Alvah -05 10.06    -2.5 PB 1 Final  
» Lind, Norah -05 11.28  -2.9 2 Heat 1
10.97  -2.5 5 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Edelholm, Beata -03 13.68    -1.7   3 Heat 1  
12.84  -2.2 2 Final
» Luul, Sara -03 14.40  -2.8 5 Heat 2 [¤]
14.18  -2.2 7 Final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Engström, Filip -04 31.99    +0.4 PB 4 Final  
F13 » Hellstadius, Alannah -04 33.33  -0.6 PB 3 Heat B
» Krantz, Frida -04 32.30    -0.2 PB 4 Heat A  
F12 » Jansson, Agnes -05 35.36  -1.1 PB 4 Heat A
» Lind, Alvah -05 33.19  -1.1 PB 3 Heat A
» Lind, Norah -05 34.81  -0.5 PB 3 Heat B
Höjd P14 » Törnvall, Oskar -03 1.50      PB 6 Final  
F14 » Harryson, Linn -03 1.30  12
» Löwhagen, Alicia -03 1.54      PB 4 Final  
F13 » Enblad, Alva -04 ej start 
» Hellstadius, Alannah -04 1.34  5 Final
» Krantz, Frida -04 1.41        3 Final  
F12 » Jansson, Agnes -05 ej start 
» Lind, Alvah -05 1.46  1 Final
» Lind, Norah -05 1.46  2 Final
Stav P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
P13 » Holm, Nils -04 1.51  PB 3 Final
F13 » Elgeryd, Mira -04 2.21      PB 2 Final  
» Hellstadius, Alannah -04 2.11  3 Final
» Åsberg, Kajsa -04 1.71  SB 5 Final [¤]
F12 » Eskilsson, Sofia -05 1.80      PB 5 Final  
» Lind, Alvah -05 2.40  3 Final
» Lind, Norah -05 2.50  2 Final
Längd P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
Bucht Wesslén, Noah -03 ej start 
F14 » Brandt, Albertina -03 3.26    -4.1   12    
» Edelholm, Beata -03 4.60  -2.7 6 Final
» Löwhagen, Alicia -03 ej start 
Längd (zon) P13 » Engström, Filip -04 4.63    -0.1   5 Final  
F13 » Åsberg, Kajsa -04 4.22  -1.2 15 [¤]
F12 » Eskilsson, Sofia -05 ej start             
» Jansson, Agnes -05 ej start 
» Lind, Alvah -05 4.68  -1.6 PB 1 Final
» Lind, Norah -05 4.39  -2.1 PB 4 Final
Tresteg P14   Bucht Wesslén, Noah -03 ej start             
» Sundberg, Martin -03 ej start 
F14 » Avebäck, Klara -03 10.30  +1.2 4 Final
Tresteg (zon) F12 » Jansson, Agnes -05 ej start             
» Lind, Alvah -05 9.82  +1.7 PB 2 Final
» Lind, Norah -05 9.40  +0.1 6 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Marklund, Winston -04 ej start             
Kula (2,0 kg) F13 » Enblad, Alva -04 8.93        8 Final  
» Krantz, Frida -04 11.14  3 Final
F12 » Eskilsson, Sofia -05 9.11        6 Final  
» Lind, Alvah -05 9.70  3 Final
» Lind, Norah -05 11.42  PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) P14 » Sundberg, Martin -03 37.24        3 Final  
Diskus (0,75 kg) F14 » Hjortsmark, Noelle -03 23.44      PB 5 Final [¤]
» Riddle, Olivia -03 ej start 
Diskus (0,6 kg) P13 » Marklund, Winston -04 19.99      PB 7 Final  
F13 » Enblad, Alva -04 22.97  PB 7 Final
» Krantz, Frida -04 31.33      PB 1 Final  
F12 » Lind, Alvah -05 26.74  2 Final
» Lind, Norah -05 28.70  1 Final
Slägga (4,0 kg) P14 » Lindefalk, Alexander -03 34.56        3 Final  
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Marklund, Winston -04 14.40      PB 8 Final  
F14 » Harryson, Linn -03 34.26  1 Final
» Riddle, Olivia -03 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 » Enblad, Alva -04 ej start             
F12 » Eskilsson, Sofia -05 21.51  6 Final [¤]
» Jansson, Agnes -05 ej start             
» Lind, Alvah -05 32.33  PB 2 Final
» Lind, Norah -05 33.30  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P14 » Borgius, Teodor -03 ej start             
» Törnvall, Oskar -03 28.75  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F13 » Enblad, Alva -04 21.46        7 Final  
» Hellstadius, Alannah -04 16.50  PB 11
» Krantz, Frida -04 32.31      PB 2 Final  
F12 » Lind, Alvah -05 27.22  PB 3 Final
» Lind, Norah -05 29.53  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-08-18/20 (fr-sö)  | Veteran-SM, Västra Mark, Karlskrona - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m M70   Ström, Anders -47 ej start             
400 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 54.51      PB 3 Heat 2  
M70 Ström, Anders -47 ej start 
800 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 2:05.78        2   fr  
1 500 m M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 4:29.93        4    
3 000 m h (91,4 cm) M40 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 11:55.27        1    
 2017-08-19 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Lagerqvist, Robin -86 42.14        252      
M35 Nyholm, Anders -82 45.25  PB 250
» Suhard, Karl Henrik -80 36.42      PB 13      
Svahn, Henrik -82 39.16  PB 40
M40 Gavell, Peder -77 41.53  PB 71
Lindström, Christian -74 38.07      PB 13      
M45 Doyle, Nicklas -72 48.54  PB 362
Jansson, Thomas -69 44.29  PB 112
Lukin, Mats -68 56.07      PB 974      
M50 Holmgren, Lars -65 43.39  50
Stömberg, Stellan -67 47.04  PB 131
» Tailoglou, Panagiotis -66 56.06      SB 684      
M55 Lundin, Olov -62 44.37  PB 21
M65 Svedmyr, Åke -48 1:06.11  PB 147
» Svidén, Lars -45 ej start               
» Wahlberg, Tommy -49 53.15  SB 24
M75 Förberg, Jan -42 52.55  2
KS » Eriksson, Sandra -89 35.27      PB 1      
» Wangenheim, Julia -92 38.58  PB 8
K22 Danielsson, Linnéa -96 49.43  PB 281
K45 Lavett, Åsa -69 58.09      PB 311      
Synnerholm, Åsa -68 46.09  PB 6
K55 Holmgren, Kerstin -59 49.49  13
Stadslopp P15   Danielsson, Erik -02 ej start          2,1 km    
» Hanzon Lukin, Lukas -02 ej start  2,1 km
Kennmar, Felix -02 ej start          2,1 km    
Lundin, Otto -02 7.44  21 2,1 km
P14 » Tärnvik, Emil -03 6.55  5 2,1 km
» Törnvall, Oskar -03 8.39        34 2,1 km    
P13 » Aldskogius, Kalle -04 7.56  15 2,1 km
Arenander, Justus -04 ej start  2,1 km
» Linderoth, Fabian -04 8.22        26 2,1 km    
» Pettersson, Tobias -04 6.59  3 2,1 km
» Ramel Ternhag, Björn -04 ej start  2,1 km
Sjöström, Nils -04 8.54        43 2,1 km    
P12 » Asplund, Simon -05 7.54  6 2,1 km
Ilison, Erik -05 9.50  97 2,1 km
Käll, Valter -05 8.19        23 2,1 km    
Maceska Ljungberg, Leo -05 8.24  30 2,1 km
Nygren, Gabriel -05 9.05  62 2,1 km
Omberg, Martin -05 ej start          2,1 km    
Åkerström, Einar -05 ej start  2,1 km
P11 Atterlöf, Jack -06 9.07  56 2,1 km
» Herre, Filip -06 8.35        34 2,1 km    
Holmberg, Hampus -06 8.42  37 2,1 km
» Kapell, Elias -06 8.12  21 2,1 km
Koops, Liam -06 8.55        46 2,1 km    
» Möller, Nathanael -06 10.26  99 2,1 km
Patterson, Leo -06 8.48  43 2,1 km
Öhrner, Gabriel -06 8.56        48 2,1 km    
P10 Bélec, Christoffer -07 9.37  46 2,1 km
Carlström Cousins, Theo -07 10.45  89 2,1 km
Hackett, Quincy -07 8.28        11 2,1 km    
Herre, Erik -07 10.38  86 2,1 km
Ramel Ternhag, Svante -07 ej start  2,1 km
Ray Avander, Sixten -07 8.27        10 2,1 km    
Sundberg, Malte -07 10.36  84 2,1 km
Ådvall, Vilgot -07 13.18  136 2,1 km
Östborg, Elis -07 10.51        95 2,1 km    
P9 Andersen, Simon -08 11.29  136 2,1 km
Holmberg, Viktor -08 9.28  45 2,1 km
Holmgren, Alvin -08 9.25        44 2,1 km    
Johansson, Anton -08 8.13  5 2,1 km
Karmteg, Tim -08 8.24  8 2,1 km
Lee, Kasper -08 9.00        25 2,1 km    
Lilja, Edwin -08 8.38  15 2,1 km
Simon, Sebastian -08 8.12  4 2,1 km
Westervall, Olle -08 8.48        18 2,1 km    
Viktorin, Axel -08 9.56  68 2,1 km
Wolgast, Albin -08 13.22  178 2,1 km
Öhrner, Axel -08 10.21        91 2,1 km    
P8 Bjurman, Tim -09 ej start  2,1 km
Hackett, Jumanne -09 10.19  42 2,1 km
Sjögren, Alvin -09 14.16        119 2,1 km    
Söderström, Anker -09 13.56  114 2,1 km
Viidas, Egon -09 9.47  28 2,1 km
F15 » Freeman, Molly -02 ej start          2,1 km    
F14 » Brandt, Albertina -03 7.45  6 2,1 km
Duvander, Adina -03 9.59  34 2,1 km
Frondell, Alva -03 8.48        13 2,1 km    
Lidén, Clara -03 ej start  2,1 km
F13 Blom, Signe -04 7.56  8 2,1 km
Hallencreutz, Emma -04 8.46        20 2,1 km    
Karlsson Ask, Lovisa -04 10.24  58 2,1 km
Viidas, Alice -04 9.43  43 2,1 km
F12 » Eskilsson, Sofia -05 ej start          2,1 km    
» Gustafsson, Ella -05 10.44  101 2,1 km
» Lindefalk, Linnéa -05 8.58  26 2,1 km
Roos, Klara -05 8.14        10 2,1 km    
Roos, Vera -05 8.45  20 2,1 km
Wheeler, Julia -05 10.21  80 2,1 km
F11 Andrew, Tuva -06 12.36        132 2,1 km    
Bakeeva Sundbäck, Julia -06 9.25  31 2,1 km
Ekman, Nin -06 8.39  13 2,1 km
Grahn, Olivia -06 7.24        1 2,1 km    
» Hedberg, Tyra -06 8.28  10 2,1 km
» Jabbour Clarke, Lii -06 ej start  2,1 km
Jansson, Vera -06 12.05        124 2,1 km    
Larsson Lindberg, Agnes -06 10.24  68 2,1 km
Lindhagen, Elin -06 ej start  2,1 km
Martinsson, Meja -06 ej start          2,1 km    
» Simonsson, Maja -06 8.12  7 2,1 km
Wallton Kling, Siri -06 11.29  103 2,1 km
» Wolgast, Emmy -06 8.43        15 2,1 km    
» Öhlén, Minea -06 8.44  16 2,1 km
F10 Aldskogius, Clara -07 ej start  2,1 km
Forster, Elin -07 11.48        83 2,1 km    
» Johansson, Ella -07 7.53  4 2,1 km
Malmsten, Julia -07 9.48  29 2,1 km
Mattsson, Nina -07 10.13        36 2,1 km    
Norberg, Tyra -07 10.10  35 2,1 km
Pellas, Viola -07 9.25  21 2,1 km
Ståhl, Lilly -07 ej start          2,1 km    
Sundbäck Brohult, Siri -07 13.44  119 2,1 km
Tesdorf, Ebba -07 13.32  117 2,1 km
Wennebjer, Ebba -07 10.16        38 2,1 km    
Wernérus, Astrid -07 ej start  2,1 km
F9 Badini Lindroth, Hedvig -08 12.43  99 2,1 km
Dejfors, Isabella -08 10.35        26 2,1 km    
Ekman, Idun -08 9.34  11 2,1 km
Elofsson Järf, Alva -08 13.55  127 2,1 km
Molin, Leona -08 10.45        33 2,1 km    
Olsson, Isa -08 12.43  100 2,1 km
Wiklund, Lilly -08 11.28  57 2,1 km
F8 Caddeo, Elsa -09 11.12        29 2,1 km    
Dahl, Lo -09 13.56  105 2,1 km
Johansson, Julia -09 12.05  47 2,1 km
Nobelius, Stella -09 10.13        14 2,1 km    
Tesdorf, Ellen -09 11.52  44 2,1 km
Ådvall, Alma -09 13.01  68 2,1 km
Önstorp, Elvira -09 13.37  91 2,1 km
 2017-08-19 (lö)  | Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17 » Prins, Felix -00 11.68    +1.4   6 Heat 2    
200 m F17 » Deltin, Greta -00 24.80    +2.7   2 Heat 2    
400 m P17 » Nahimana, Sabiti -00 52.54      PB 2 Heat 1    
800 m F17 » Hultström, Vilma -00 2:32.24        5 Heat 1    
3 000 m P17   Danielsson, Erik -02 9:54.91      PB 5      
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Freeman, Molly -02 5:52.35      PB 6      
300 m häck (83.8 cm) P17 » Håkansson, Jonatan -01 46.52        6 Heat 2    
300 m häck (76,2 cm) F17 » Lindé, Hanna -01 47.03      PB 1 Heat 2    
Höjd P17 » Fogelberg, Adam -01 1.75      PB 5      
Stav F17 » Kapell, Tilda -01 3.34        2      
Längd F17 » Gassama, Sira -01 5.12    +5.0   5      
Tresteg P17 » Håkansson, Jonatan -01 11.45    +4.7   9      
11.33  +2.0 PB
Kula (3,0 kg) F17 » Gustavsson, Stina -01 13.75  [1]   PB 2      
Diskus (1,5 kg) P17 » Nahimana, Sabiti -00 25.38      PB 7      
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Gustavsson, Stina -01 35.86      PB 8      
Spjut (700 gr) P17 » Palmerstedt, Jacob -00 43.99        3      
4 x 100 m P17 » Prins, Felix -00 diskad               
Islam, Tawsiful -00
» Förnestig, Paul -01
» Johansson, Leon -01                
F17 » Gustavsson, Stina -01 49.07  2 Heat 2
» Deltin, Greta -00
» Gassama, Sira -01
» Lindé, Hanna -01
Lag Arena X17    {Hammarby IF} [2] 129p        5      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[2] - Lagets deltagare är okända
 2017-08-16 (on)  | Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Eskilsson, Sofia -05 8.98    +1.0   2 Heat 3    
9.07  +0.6 8 Final
» Jansson, Agnes -05 9.47    +1.0   5 Heat 3    
» Lindefalk, Linnéa -05 9.31  +0.7 6 Heat 1
» Nyström, Frida -05 9.86  +1.0 7 Heat 3
Roos, Klara -05 9.42    +1.3 PB 4 Heat 2   [¤]
Roos, Vera -05 9.57  +1.3 PB 6 Heat 2 [¤]
» Åsberg, Kajsa -04 ej start 
80 m F15 » Avebäck, Klara -03 11.28    +0.3   5 Heat 2    
100 m KS » Avebäck, Freja -95 ej start               
F17 » Olsson, Nathalie -01 14.47  +0.9 4 Final
» Raud, Ella -01 14.12  +0.9 PB 2 Final
800 m KS   Belkacem, Ofelia -95 2:36.47        4 Final    
» Ramberg, Filippa -97 2:26.84  1 Final
F17 Jungelin, Mikaela -01 2:31.45      PB 2 Final    
F15 » Brandt, Albertina -03 2:42.96  3 Final
F13 » Lindefalk, Linnéa -05 3:00.89  PB 9 Final
» Nyström, Frida -05 3:05.79      PB 10 Final    
Roos, Klara -05 2:52.46  PB 4 Final [¤]
Roos, Vera -05 2:55.87  PB 5 Final [¤]
60 m häck (68,6 cm) F13 » Jansson, Agnes -05 10.79    +0.2   5 Heat 3    
» Lind, Alvah -05 10.32  +0.8 1 Heat 2
» Lind, Norah -05 10.93    +0.1 PB 2 Heat 1    
» Lindefalk, Linnéa -05 11.33  +0.8 PB 3 Heat 2
» Nyström, Frida -05 12.07  +0.1 PB 3 Heat 1
» Åsberg, Kajsa -04 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F15 » Edelholm, Beata -03 12.66    +1.0   1 Final    
100 m häck (83.8 cm) KS » Sandelius, Josefine -94 15.40    +0.4   2 Final    
» Tuvesson, Emma -91 14.45  +0.4 1 Final
Höjd F13 » Jansson, Agnes -05 1.27        7 Final    
» Lind, Alvah -05 1.42  3 Final
» Lind, Norah -05 ej start               
» Lindefalk, Linnéa -05 1.12  9
» Nyström, Frida -05 ej start 
Stav F17 » Raud, Ella -01 ej start               
Längd KS » Almerén Hansson, Victoria -99 5.68    +0.6   2 Final   [¤]
F17 » Olsson, Nathalie -01 4.32  +0.1 1 Final
» Raud, Ella -01 4.51    +0.1 SB 3 Final    
F15 » Avebäck, Klara -03 4.58  +0.1 PB 5 Final
» Brandt, Albertina -03 ej start 
Längd (zon) F13 » Eskilsson, Sofia -05 4.17    -   12      
» Jansson, Agnes -05 4.01  - 15
» Lind, Alvah -05 4.64    -   6 Final    
» Lind, Norah -05 4.47  - 7 Final
» Nyström, Frida -05 3.40  - 23
Roos, Klara -05 3.90    -   18     [¤]
Roos, Vera -05 3.48  - 22 [¤]
» Åsberg, Kajsa -04 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-08-15 (ti)  | Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.69    +0.5   1 Final 1    
» Kay, Rodi -98 11.54  +0.3 4 Final 1
» Rogo, Desmond -96 10.74  +0.5 2 Final 1
200 m MS » Efremov, Kristian -90 23.15    +0.8 SB 4 Final 1    
» Rogo, Desmond -96 21.95  +0.8 PB 1 Final 1
KS » Knezevic, Sandra -92 25.44  +1.1 4 Final [¤]
400 m MS   Berhe, Samiel -98 58.64  [2]            
» Dahl, Elias -76 62.37  [2] PB
Jacobson, Henry -99 58.17      PB        
Musore, Bienvenue -90 54.76 
KS » Ramberg, Filippa -97 68.52  [2] PB
800 m MS   Adan, Abdullahi -98 ej start               
Berhe, Samiel -98 2:00.56  8 Final 1
» Dahl, Elias -76 2:10.99      SB 5 Final 2    
Jacobson, Henry -99 2:00.74  PB 9 Final 1
Musore, Bienvenue -90 1:55.29  2 Final 1
KS » Ramberg, Filippa -97 2:24.64  6 Final
3 000 m MS   Davidsson Berndtsson, Felix -96 10:14.65      PB 14 Final 1   [¤]
Orrsveden, Fredrik -95 ej start 
Quambari, Hamid -95 ej start 
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 47.28        2 Final   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
 2017-08-11/13 (fr-sö)  | JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22 » Ewertzh, Jacob -95 10.80    +3.6   4 Heat 2 fr  
» Hellbratt, Douglas -95 10.47  +2.2 1 Heat 1 fr
  10.54    +3.2   2 Final fr  
» Rogo, Desmond -96 10.54  +2.2 2 Heat 1 fr
10.57  +3.2 3 Final fr
» Sussoho, Amadou -95 10.68  +2.2 3 Heat 1 fr
  ej start          Final fr  
» Zirignon, Jean Christian -95 10.62  +3.6 2 Heat 2 fr
10.69  +3.2 4 Final fr
P19 » Förnestig, Frank -98 11.23    +4.4   5 Heat 2 fr  
» Getahun, Kidus Johannes -98 11.18  +1.0 5 Heat 3 fr
» Kay, Rodi -98 11.14  +4.4 4 Heat 2 fr
» Nie, Karl David -98 ej start            fr  
P17 » Nahimana, Sabiti -00 11.51  +3.9 7 Heat 2 fr
» Prins, Felix -00 11.65  +2.1 7 Heat 1 fr
K22 » Jelassi, Yasmin -96 12.20  +3.5 4 Heat 1 fr
  12.39    +1.4   7 Final fr  
F17 » Deltin, Greta -00 12.20  +3.7 1 Heat 2 fr
12.00  +1.9 PB 1 Final fr
200 m M22 » Ewertzh, Jacob -95 21.92    +1.9 SB 4 Heat 1  
22.29  -1.0 6 Final
» Hellbratt, Douglas -95 21.57  +2.5 1 Heat 2
  21.31    -1.0 PB 3 Final  
» Sussoho, Amadou -95 22.18  +2.5 2 Heat 2
22.04  -1.0 4 Final
P19 » Getahun, Kidus Johannes -98 22.61    +2.8   4 Heat 1  
P17 » Nahimana, Sabiti -00 ej start  Heat 2
400 m P19 » Ahl, Christoffer -98 52.43        4 Heat 3 fr  
Berhe, Samiel -98 ej start  fr
P17 » Nahimana, Sabiti -00 55.60  3 Heat 1 fr
brutit  Final
800 m P19   Adan, Abdullahi -98 2:06.67        7 Heat 2  
» Ahl, Christoffer -98 ej start  Heat 1
Berhe, Samiel -98 2:01.23        6 Heat 2  
K22 » Ramberg, Filippa -97 2:26.35  9 Final
F17 » Hultström, Vilma -00 2:23.69  SB 3 Final
1 500 m P19   Adan, Abdullahi -98 4:20.53        8 Heat 1 fr  
K22 » Ramberg, Filippa -97 5:05.23  13 Final
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Hultström, Vilma -00 brutit          Final  
Längd P17 » Prins, Felix -00 6.17    +2.3   8 Kval  
6.16  +1.8 Kval
  6.01    +0.2   9 Final  
F19 » Almerén Hansson, Victoria -99 5.55  +4.0 6 Pool 2 fr
» Almerén Hansson, Victoria -99 5.85  [1] +1.8 PB 3 Final
Tresteg P19 » Olsson, Timothy -98 14.15    +0.8   3 Final  
Kula (5,0 kg) P17 » Nahimana, Sabiti -00 ej start             
Diskus (1,0 kg) F19 » Berghäll, Emily -98 29.89        14    
Slägga (4,0 kg) F19 » Ahlberg, Grete -98 61.45        1 Final fr  
» Berghäll, Emily -98 50.46  SB 7 Final fr
Spjut (700 gr) P17 » Palmerstedt, Jacob -00 43.71        10   [¤]
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[¤] - Efteranmäld
 2017-08-11/13 (fr-sö)  | USM 2017, Lugnet, Falun - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P15   Léger, Sidney -02 9.32    +0.8 PB 1 Heat 1 fr  
9.42  -1.4 2 Final fr
100 m P16 » Johansson, Leon -01 12.00    0.0   4 Heat 2 fr  
Larsson Stewart, Gabriel -01 ej start  fr
F16 » Lindberg, My -01 ej start  fr
200 m P16 » Johansson, Leon -01 23.92    +0.2   3 Heat 2  
Larsson Stewart, Gabriel -01 ej start 
300 m P15   Léger, Sidney -02 37.35      PB 1 Heat 4  
Léger, Sidney -02 36.64  PB 2 Final
400 m F16 » Lindé, Hanna -01 60.10        2 Heat 1 fr  
59.59  4 Final
1 500 m F16   Jungelin, Mikaela -01 brutit          Final [¤]
2 000 m P15   Danielsson, Erik -02 6:22.31        5 Final fr  
3 000 m F16   Jungelin, Mikaela -01 12:29.83      PB 4 Final fr  
1 500 m h (76,2 cm) P15   Danielsson, Erik -02 4:59.27      PB 9 Final  
110 m häck (91,4 cm) P16 » Håkansson, Jonatan -01 16.30    -1.5 PB 1 Heat 1  
300 m häck (83.8 cm) P16 » Håkansson, Jonatan -01 42.13      PB 4 Heat 2  
42.21  6 Final
Stav P16 » Gemmel, Harald -01 3.13        15   fr  
» Håkansson, Jonatan -01 3.34  14 fr
F16 » Kapell, Tilda -01 3.29  5 Final
Längd F16 » Lindberg, My -01 ej start             
Kula (4,0 kg) P15   Léger, Sidney -02 12.23      PB 10    
Kula (3,0 kg) F16 » Gustavsson, Stina -01 13.06        1 Final  
Diskus (1,0 kg) F16 » Gustavsson, Stina -01 26.18        16    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2017-08-04/13 (fr-sö)  | VM 2017, London, GBR - VM : gren
  Benn tävlar för AUS
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.07    +0.3   4 Grupp A fr  
8.18  +0.4 8 Final
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 60.95  [1]     11 Grupp B fr  
Not
[1] - Tävlar för AUS
 2017-08-08 (ti)  | Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
150 m MS » Braesh-Andersen, Ken -93 18.03    -3.3 SB 3 Final 1    
Davidsson Berndtsson, Felix -96 19.60  -1.0 PB 5 Final 4
Islam, Tawsiful -00 19.55    -3.1 PB 4 Final 2    
» Jacobson, M