HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2017-07-17
Per Person Resultatdatum: 2017-07-16
Ute för 2017
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
   Björnqvist, Christoffer -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-03 ½ maraton MS 1:21.03  PB » Stockholm Marathon, Stockholm
Maraton MS 2:49.01  PB 101
   Claesson, Patrick -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-15 10 km (gatulopp) MS 41.13  SB 76 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
»  Darkwah, Tony -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 100 m MS 10.56  +3.3 1 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 100 m MS 10.47  +1.5 1 Heat 2 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
100 m MS 10.38  +1.4 PB 1 Final 1
2017-06-18 100 m MS 10.42  +1.7 5 A-Final » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-29 100 m MS 10.54  -1.2 1 Heat B » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
10.77  -0.5 5 Heat A
2017-07-02 100 m MS 10.74  +0.8 6 Heat 1 » LA CHAUX-DE-FONDS, SUI
10.53  +1.4 5 Final
»  Efremov, Kristian -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 400 m MS 49.51  SB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 400 m MS 50.07  4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
400 m häck (91,4 cm) MS 55.54  PB 2
2017-06-04 400 m häck (91,4 cm) MS 55.79  1 Heat 2 » Långhäck kväll, Sätra IP, Stockholm
2017-06-09 400 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-10 400 m häck (91,4 cm) MS 57.12  3 B-final
2017-06-18 400 m MS 50.22  7 Heat A » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-24 400 m häck (91,4 cm) MS 56.63  2 Heat 1 » Lag-EM Third Leauge, Marsa, MAL
2017-06-29 400 m häck (91,4 cm) MS brutit  Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Tresteg MS 15.59  +0.4 SB 1 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-03 Tresteg MS 15.24  +1.0 5 » Chania, GRE
2017-06-11 Tresteg MS 15.73  +1.2 SB 1 Final » Göteborg GP / Sävedalsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2017-06-17 Längd MS 7.19  +1.6 PB 1 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2017-06-25 Tresteg MS 15.60  -0.4 5 » Lag-EM First Leauge, Vaasa, FIN
2017-07-01 Längd MS 7.43  +1.9 PB 1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 Tresteg MS 14.90  +0.1 3 Final
2017-07-07 Tresteg MS 15.90  +5.3 2 Final » Sierra Nevada, Monachil, ESP
14.13  +0.4
2017-07-14 Längd MS 7.19  +1.5 2 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp MS 45.02  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
   Lagerqvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) MS 39.36  PB 268 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
   Lundgren Björnqvist, Christoffer -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) MS 35.41  PB 12 » Startmilen, Örebro
2017-05-20 ½ maraton MS 1:17.10  PB 94 » Göteborgsvarvet, Göteborg
2017-07-15 Stadslopp MS 30.55  17 9 km » Victorialoppet, Borgholm
   Mehari, Akile -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) MS 33.46  PB 26 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2017-05-20 800 m MS 1:55.58  PB 2 Final 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 400 m MS 58.91  SB » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
800 m MS 1:56.09  2
2017-06-09 400 m MS 51.33  PB 4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-10 800 m MS 1:53.59  PB 1 A-final
2017-06-18 400 m MS 50.38  PB 3 Heat B » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-29 800 m MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 400 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 800 m MS ej start 
2017-07-15 800 m MS 1:53.13  PB 3 Heat 2 [¤] » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-16 400 m MS 51.52  4 Heat 2 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Moba, Ritchie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-17 Längd MS 6.90  +1.6 SB 2 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2017-07-01 Längd MS 6.92  +1.9 SB 10 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-14 Längd MS ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
   Musore, Bienvenue -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) MS 33.19  PB 17 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2017-05-11 10 000 m MS 33:08.29  PB 4 Heat A » Arenamilen, Vallentuna IP, Vallentuna
2017-05-21 5 000 m MS 15:56.02  PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-29 1 500 m MS 4:01.47  SB 8 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-11 1 000 m MS 2:29.44  PB 4 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ojuri, Sunday -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 100 m MS 10.95  +1.7 5 Heat 4 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.87  +1.4 SB 3 Final 6
200 m MS ej start  Final 2
2017-07-09 100 m MS 10.96  0.0 4 A.final » Vindsprint, Trondheim Stadion, Öya, NOR
11.02  +1.4 4 Extralopp
200 m MS 22.24  +1.3 SB 2 A-final
2017-07-11 200 m MS ej start  » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2017-07-14 100 m MS 10.97  +2.5 2 Heat 1 [¤] » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
10.86  -0.3 SB 1 Finel
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Thorén, Joel -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Spjut (800 gr) MS 64.87  PB 1 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
»  Tornéus, Michel -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-13 Längd MS 8.04  +1.2 SB 2 Final » Meeting Elite de Saint Martin, Saint Martin, GUA
2017-05-25 Längd MS 7.95  +2.0 1 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-02 Längd MS 7.78  0.0 5 » Golden Roof Challenge, Innsbruck, AUT
2017-06-11 Längd MS 8.10  +0.7 SB 4 Final » FBK-games, Hengelo, NED
2017-06-18 Längd MS 8.06  +1.3 4 Final » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-24 Längd MS 7.85  +2.1 1 » Lag-EM First Leauge, Vaasa, FIN
7.78  +1.3
2017-06-29 Längd MS 7.89  +3.5 1 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
7.68  +1.8
2017-07-07 Längd MS 8.30  -0.2 SB 2 Final » Sierra Nevada, Monachil, ESP
2017-07-16 Längd MS 7.66  +0.5 8 Final » Diamond League, Rabat, MAR
 M22 - Män 22 år
»  Averin Markström, Simon -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-03 100 m MS 11.94  +1.6 PB 4 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
Tresteg MS ej res  Final
2017-06-10 Längd MS 6.30  +1.1 SB 10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
   Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) M22 36.29  PB 90 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2017-05-14 800 m MS 2:07.50  PB 4 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-21 5 000 m MS 17:08.56  PB 11 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 3 000 m MS 10:04.05  PB » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
5 000 m MS 17:34.83  6
2017-06-09 3 000 m MS 9:52.68  PB 11 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-18 1 500 m MS 4:17.81  PB 3 Final [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2017-06-30 3 000 m MS 9:49.15  [2] PB » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5 000 m MS 17:05.61  PB 14 Final 2
2017-07-02 800 m MS 2:08.97  3 Final 5 [¤]
2017-07-05 3 000 m MS 9:59.60  [2] » Enhörna Challange, Södertälje IP, Södertälje
5 000 m MS 16:40.51  PB 15 Heat A [¤]
2017-07-15 5 000 m MS 16:58.48  3 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
   Davidsson Berndtsson, Felix -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp M22 30.03  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
2017-04-01 10 km (gatulopp) M22 39.01  PB 230 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2017-05-14 800 m MS 2:11.35  PB 5 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m MS 2:10.18  PB 7 Final 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 1 500 m MS 4:30.01  PB 1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-11 1 500 m MS 4:32.81  5 D-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 1 500 m MS 4:33.92  11 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 800 m MS 2:13.17  8 Final 5
»  Ewertzh, Jacob -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-28 100 m MS 10.94  +1.7 SB 4 Heat C » Irvine, CA, USA
2017-05-06 100 m MS 11.10  +3.0 5 Heat 3 » Oxy Invitational, Jack Kemp Stadium Los Angeles, USA
2017-06-22 100 m MS 11.07  +0.4 4 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.32  -3.9 5 Extra 1
2017-06-29 100 m MS 11.00  +2.9 1 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Hellbratt, Douglas -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS 10.85  - 1 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.82  -0.6 PB 3 Final
2017-05-21 200 m MS ej start 
2017-06-03 100 m MS 10.61  +2.0 PB 2 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-06 100 m MS 10.56  +2.5 3 Heat 2 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.58  +0.9 PB 5 Final 2
200 m MS ej start 
2017-06-10 100 m MS 10.69  -2.4 5 C-final » Meeting Internationale Geneve, Stadt du Bout-du-Monde, SUI
2017-06-11 200 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-18 100 m MS 10.85  -1.9 3 Heat 1 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
10.99  +0.7 7 Final
2017-06-22 100 m MS 10.83  +0.4 2 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.20  -3.9 2 Extra 1
2017-07-01 100 m MS 10.50  +2.8 1 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.63  +1.1 6 Final
2017-07-02 200 m MS 21.50  -0.2 PB 2 Final 2 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jacobson, Martin -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m MS 2:03.58  SB 5 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m MS 2:01.57  PB 10 Final 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 200 m MS 25.70  -0.6 PB 4 Final 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m MS 2:03.52  1 Final 1
2017-06-09 400 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m MS 4:22.40  SB 9 C-final
2017-06-18 1 500 m MS 4:20.75  SB 11 Heat A » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-21 800 m MS brutit  Final 2 » En midsommarnattsdröm, Stenkullens IP, Lerum
2017-06-29 800 m MS 2:04.33  4 Heat E » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 1 500 m MS 4:38.45  15 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 800 m MS 2:04.02  5 Final 4
   Orrsveden, Fredrik -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-10 800 m MS 1:58.97  SB 6 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Persson, Manne -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-07-16 Tresteg MS 13.33  +1.2 SB 3 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
   Quambari, Hamid -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) M22 35.52  PB 70 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2017-05-14 800 m MS ej start  Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-21 5 000 m MS 16:27.81  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 ½ maraton MS 1:21.42  [1] PB » Stockholm Marathon, Stockholm
Maraton MS 2:59.59  PB 324
2017-06-09 3 000 m MS 9:27.74  PB 6 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m MS 4:23.68  PB 2 D-final
2017-06-18 1 500 m MS 4:20.35  PB 4 Final [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2017-06-30 3 000 m MS 9:46.82  [1] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5 000 m MS 16:32.83  11 Final 2
2017-07-15 5 000 m MS 16:35.37  2 Final [¤] » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
»  Rogo, Desmond -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS 10.73  - 1 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.70  -0.6 SB 2 Final
2017-06-03 100 m MS 10.59  [1] +2.0 PB 1 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-06 100 m MS 10.54  +2.5 2 Heat 2 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
100 m MS 10.56  [1] +0.9 PB 4 Final 2
2017-06-10 100 m MS 10.59  -2.4 1 C-final » Meeting Internationale Geneve, Stadt du Bout-du-Monde, SUI
2017-06-18 100 m MS 10.75  -1.9 2 Heat 1 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
10.75  +0.7 2 Final
2017-06-22 100 m MS 10.75  +0.4 1 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.04  -3.9 1 Extra 1
2017-06-29 100 m MS 10.79  -1.2 4 Heat B » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 100 m MS 10.67  +1.0 1 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.60  +1.1 4 Final
2017-07-02 200 m MS ej start 
2017-07-13 100 m M22 10.76  +1.0 5 Heat 6 » Junior-EM 22, Bydgoszcz, POL
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
»  Sussoho, Amadou -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS 11.07  - 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.06  -0.6 PB 5 Final
2017-05-21 200 m MS ej start 
2017-06-03 100 m MS 10.96  +2.0 PB 4 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-06 100 m MS 10.79  +0.6 PB 2 Heat 5 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.04  +1.5 5 Final 4
200 m MS ej start 
2017-06-11 200 m MS 22.05  +0.8 PB 3 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-18 100 m MS 10.99  +1.4 1 Heat 2 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
10.94  +0.7 5 Final
2017-06-29 200 m MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 100 m MS 10.88  +1.2 2 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m MS 22.01  -0.2 PB 7 Final 2
2017-07-14 100 m MS 10.82  +2.3 1 Heat 2 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
10.90  -0.3 2 Final
2017-07-15 200 m MS 22.06  +2.6 2 Heat 2
»  Zirignon, Jean Christian -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS 10.99  - 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.97  -0.6 PB 4 Final
2017-06-03 100 m MS 10.76  +2.0 PB 3 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-06 100 m MS 10.77  +0.6 1 Heat 5 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.69  +1.5 PB 3 Final 4
2017-06-09 100 m MS 10.86  +2.4 2 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2017-06-18 100 m MS 10.91  -1.9 4 Heat 1 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
10.83  +0.7 4 Final
2017-06-22 100 m MS 10.90  +0.4 3 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.27  -3.9 3 Extra 1
2017-07-01 100 m MS 10.69  +3.3 2 Heat 8 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.79  +1.1 7 Final
2017-07-14 100 m MS ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
 P19 - Pojkar 19 år
»  Adan, Abdullahi -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 800 m MS 1:59.11  PB 1 Final 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 1 500 m MS 4:11.49  PB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 800 m MS 1:58.40  PB 3 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m MS 4:05.56  PB 2 C-final
2017-06-18 1 500 m MS 4:06.09  12 Heat B » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-29 800 m MS 2:08.80  12 Heat D » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 1 500 m P19 4:16.92  13 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 800 m P19 ej start 
»  Ahl, Christoffer -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-07-01 400 m P19 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-16 400 m MS 51.20  SB 3 Heat 2 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
   Berhe, Samiel -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m MS 2:03.77  PB 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m MS 2:03.03  PB 1 Final 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 200 m P19 24.80  -1.5 PB 1 Final [¤]
2017-06-06 200 m MS 25.00  -0.6 2 Final 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m MS 2:03.83  2 Final 1
2017-06-09 400 m MS 53.31  PB 5 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-10 800 m MS 2:01.93  PB 2 C-final
2017-06-11 200 m P19 24.16  +2.1 6 Final [¤]
2017-06-18 400 m MS 52.91  PB 6 Heat B » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-29 800 m MS 2:02.16  2 Heat E » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-15 800 m P19 2:01.34  PB 2 Final [¤] » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Förnestig, Frank -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 100 m P19 11.75  -1.3 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 100 m MS 11.58  0.0 1 Heat 3 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.54  +1.4 PB 6 Extralopp
2017-06-06 100 m MS 11.32  +3.2 3 Heat 12 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-06-10 100 m P19 11.39  +1.7 PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-18 100 m MS ej start  Heat 3 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-22 100 m MS 11.43  +2.2 4 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.94  -2.4 2 Extra 2
2017-06-29 100 m MS 11.49  +2.9 6 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Getahun, Kidus Johannes -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS diskad  Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 100 m MS 11.16  +1.6 PB 1 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.26  +1.4 2 Extralopp
2017-06-06 100 m MS 11.14  +0.8 PB 2 Heat 8 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-06-09 100 m MS 11.22  +1.0 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2017-06-18 100 m MS 11.38  +1.4 5 Heat 4 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-22 100 m MS 11.19  +2.2 2 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.62  -2.4 1 Extra 2
2017-06-29 100 m MS 11.42  +2.9 4 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Kay, Rodi -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS 11.63  - 3 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 100 m MS 11.40  +1.4 SB 5 Extralopp » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-06 100 m MS 11.08  +2.8 1 Heat 11 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.40  +0.8 3 Final 8
2017-06-10 100 m P19 11.25  +1.7 SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-18 100 m MS 11.37  +1.4 4 Heat 4 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-22 100 m MS 11.05  +2.2 1 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-29 100 m MS 11.26  +2.9 3 Heat C » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m MS ej start  Heat C
»  Krüsell Berg, Carl -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Slägga (7,26 kg) MS 28.15  SB 6 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
»  Nie, Karl David -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS 11.53  - 4 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 100 m MS 11.20  +2.8 4 Heat 11 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
   Odero, Malcolm -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 100 m P19 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 100 m P19 11.96  +0.4 SB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
»  Olsson, Timothy -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 Tresteg P19 14.36  0.0 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 Tresteg MS 14.17  +2.0 1 Final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-09 Tresteg MS ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 200 m P19 ej start 
2017-06-22 Tresteg MS ej res  » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-07-02 Tresteg P19 14.54  -0.4 PB 2 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-16 Tresteg P19 ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
   Persson, Daniel -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS 11.78  - 5 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-29 100 m MS 11.87  -1.7 SB 2 Heat D » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-15 100 m P19 11.92  -0.4 3 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
»  Ögren, Markus -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m MS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
200 m MS ej start 
2017-07-01 100 m P19 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m P19 ej start 
2017-07-15 100 m P19 ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
200 m MS 23.32  +2.6 6 Heat 2
 P18 - Pojkar 18 år
   Govenius, Fredrik -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m MS 2:15.10  PB 6 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 400 m P19 61.74  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 200 m MS ej start  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m MS ej start  Final 2
   Jacobson, Henry -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m MS 2:08.96  SB 7 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m MS 2:04.91  SB 3 Final 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 200 m P19 25.21  -1.5 SB 2 Final [¤]
2017-06-06 200 m MS 25.97  -0.6 5 Final 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m MS 2:04.61  SB 3 Final 1
2017-06-10 800 m MS 2:01.76  PB 1 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m MS 4:33.65  SB 10 C-final
2017-06-18 1 500 m MS ej start  » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-21 800 m MS 2:01.60  PB 3 Final 2 » En midsommarnattsdröm, Stenkullens IP, Lerum
Not
[¤] - Efteranmäld
 P17 - Pojkar 17 år
»  Ekberg, Johan -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:45.11  PB 5 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-03 Stadslopp P17 14.00  6 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-07-08 10 km (gatulopp) MS 38.21  SB 2 Klass 1 » Musköloppet, Muskö, Haninge
   Islam, Tawsiful -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 100 m P17 12.59  -0.5 PB 4 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd P17 4.94  +0.6 PB 3 Final
2017-05-19 100 m P17 12.36  0.0 4 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.19  +0.7 PB 7 Final
2017-05-20 Längd P17 4.75  0.0 6 Final
»  Nahimana, Sabiti -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (5,0 kg) P17 12.28  PB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2017-05-14 200 m P17 24.38  0.0 SB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Kula (5,0 kg) P17 12.25  1 Final
2017-05-19 100 m P17 11.67  0.0 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.62  +0.7 PB 1 Final
Kula (5,0 kg) P17 ej start 
2017-05-21 200 m P17 24.06  -0.9 PB 5 Final
2017-06-10 100 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 200 m P17 ej start 
2017-06-22 100 m MS 11.66  +2.2 6 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
12.06  -2.4 4 Extra 2
2017-07-01 100 m P17 11.93  -0.1 3 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m P17 23.84  +1.5 PB 2 Final 3
2017-07-15 100 m P17 11.86  -1.0 3 Heat 2 [¤] » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
11.49  +2.1 5 A-final
200 m P17 23.55  +0.5 PB 4 Heat 3
2017-07-16 400 m P17 53.47  PB 4 Heat 2
Kula (5,0 kg) P17 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Palmerstedt, Jacob -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp P17 32.04  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
2017-05-06 Spjut (700 gr) P17 48.74  PB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2017-05-19 Stav MS 3.55  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 Spjut (700 gr) P17 ej start 
2017-05-25 Stav MS 3.60  PB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 Stav P17 3.80  PB 2 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 Spjut (700 gr) P17 48.13  2 Final [¤]
2017-06-30 Spjut (700 gr) P17 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 Stav P17 ej start 
2017-07-16 Stav P17 3.67  1 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Spjut (700 gr) P17 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Prins, Felix -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 100 m P17 11.84  -0.5 SB 2 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.80  - 3 Final
Längd P17 6.10  +1.9 SB 1 Final
2017-05-19 100 m P17 11.71  0.0 SB 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.72  +0.7 3 Final
2017-05-20 Längd P17 6.24  +1.5 SB 1 Final
2017-05-21 200 m P17 24.44  -0.9 SB 6 Final
2017-05-25 110 m häck (106,7 cm) MS 19.55  - 5 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 100 m P17 11.73  +0.4 5 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P17 6.11  0.0 5 Final
2017-06-22 100 m MS 11.64  +2.2 5 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.95  -2.4 3 Extra 2
2017-07-16 100 m P17 11.54  +3.1 2 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Längd P17 6.16  +3.5 2 Final
5.69  +1.7
 P16 - Pojkar 16 år
»  Fogelberg, Adam -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 100 m P16 12.11  +2.8 8 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Förnestig, Paul -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 100 m P17 11.84  +0.6 PB 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.75  - 2 Final
2017-05-19 100 m P16 11.42  +2.8 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.49  -0.1 PB 1 Final
2017-05-21 200 m P16 23.71  -0.7 SB 1 Final 1
2017-05-25 200 m MS 22.48  +2.5 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-22 100 m MS 11.25  +2.2 3 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-07-01 100 m P16 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m P16 22.55  +1.2 PB 7 Final 1
»  Gemmel, Harald -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 Längd P17 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-19 100 m P16 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (83.8 cm) P16 50.17  PB 3 Final
2017-05-20 Stav P16 ej start 
Längd P16 ej start 
2017-06-06 Stav P17 ej res  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 100 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav P17 3.10  PB 7 Final
2017-06-22 Stav MS ej res  » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-07-16 Stav P17 3.07  3 Final [¤] » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Håkansson, Jonatan -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-18 Spjut (700 gr) P17 35.27  PB 2 Final » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
2017-07-16 110 m häck (91,4 cm) P17 15.97  +3.1 6 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Stav P17 3.07  PB 2 Final
»  Johansson, Leon -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 100 m P17 12.13  +0.6 PB 2 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.24  - 5 Final
200 m P17 ej start 
2017-05-19 100 m P16 11.73  +2.8 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.88  -0.1 PB 4 Final
2017-05-21 200 m P16 24.20  -1.5 PB 1 Final 2
Spjut (700 gr) P16 ej start 
2017-06-06 100 m P17 11.93  +1.5 5 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
200 m P17 24.57  - 2 Final 2
Spjut (700 gr) P17 35.11  PB 2 Final
2017-06-11 200 m P17 23.15  +2.1 2 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-22 100 m MS 11.68  +0.9 PB 1 Heat 3 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
12.35  -2.4 5 Extra 2
2017-07-01 100 m P16 11.80  +0.4 5 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m P16 23.76  +1.6 PB 9 Final 2
2017-07-15 100 m P17 ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
200 m P17 24.01  +0.5 5 Heat 3
   Larsson Stewart, Gabriel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 100 m P17 11.91  +1.5 PB 4 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
200 m P17 25.22  - 3 Final 1
2017-06-10 100 m P17 12.01  +1.2 5 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 200 m P17 24.26  +2.4 7 C-final
2017-07-15 100 m P17 12.17  -1.0 6 Heat 1 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
11.82  +1.7 PB 3 B-final
200 m P17 23.78  +2.5 4 Heat 2
»  Lavett, Emil -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp P16 41.27  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
2017-05-14 Längd P17 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-19 100 m P16 13.17  -0.5 PB 5 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Längd P16 ej start 
2017-05-21 Spjut (700 gr) P16 32.78  PB 2 Final
2017-06-10 100 m P17 13.17  +2.2 7 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P17 ej start 
2017-06-11 Spjut (700 gr) P17 34.26  PB 7 Final
2017-06-15 10 km (gatulopp) MS 43.44  PB 188 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
»  Simic Rihtnesberg, Daniel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 100 m P16 11.93  -0.5 PB 2 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.37  -0.1 7 Final
2017-06-06 100 m P17 12.14  -2.9 5 Heat 1 [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,5 kg) P17 34.58  PB 3 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 P15 - Pojkar 15 år
   Agge, Mikael -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 80 m P15 10.19  +0.3 PB 4 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-10 80 m P15 10.05  +1.8 PB 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-17 80 m P15 10.14  0.0 2 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Längd P15 5.13  -1.0 PB 3 Final
Kula (4,0 kg) P15 7.83  PB 5 Final
»  Baroso Johansson, André -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 80 m P15 9.77  -0.3 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.66  -1.0 PB 2 Final
2017-05-21 80 m häck (83.8 cm) P15 12.10  -0.2 PB 3 Final
Längd P15 5.65  +1.6 PB 4 Final
2017-05-25 Höjd MS 1.65  PB 5 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-03 800 m P15 2:27.40  PB 1 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 1.72  PB 1 Grupp A
Längd P15 5.03  +0.5 5 Grupp A
Kula (4,0 kg) P15 10.78  PB 3 Grupp A
Spjut (600 gr) P15 ej start 
   Danielsson, Erik -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 1 500 m h (76,2 cm) P15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-19 1 500 m h (76,2 cm) P15 5:01.20  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 800 m P15 2:11.87  PB 2 Final
2017-05-21 2 000 m P15 6:18.59  PB 2 Final
2017-06-03 Stadslopp P15 14.24  2 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 800 m P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
   Eriksson Nilsfors, Leon -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 80 m P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P15 2:29.25  PB 6 Final
»  Friberg, Erik -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m P15 2:35.54  SB 8 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd P15 4.45  +1.1 PB 6 Final
2017-05-19 300 m häck (76,2 cm) P15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 800 m P15 2:30.73  SB 7 Final
2017-06-03 800 m P15 2:32.67  2 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 14.44  +1.2 PB 4 Heat 1
Höjd P15 1.52  PB 4 Grupp A
Längd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
»  Hanzon Lukin, Lukas -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-03 800 m P15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
Längd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
   Kennmar, Felix -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 800 m P15 2:35.69  PB 10 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-17 300 m P15 48.67  SB 5 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
800 m P15 2:38.55  2 Final
   Lundin, Otto -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 800 m P15 2:31.69  PB 8 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 80 m P15 10.69  +0.9 PB 3 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 80 m P14 10.83  -0.8 3 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.74  -1.0 5 Final
2017-06-06 100 m P14 13.05  -0.7 PB 4 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
200 m P14 27.16  -0.5 PB 2 Final 1
2017-06-30 Längd P14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m P14 10.68  +0.4 PB 5 Heat 7
2017-07-02 300 m P14 ej start 
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (4,0 kg) P14 9.91  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 30.30  PB 3 Final
Slägga (4,0 kg) P14 31.58  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P14 35.48  PB 1 Final
2017-05-14 8-kamp P15 3 223  [1,2] - PB 2 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 13.83 [449] -
Diskus (1,0 kg) 28.76 [440]
Stav 2.65 [275] PB
Spjut (600 gr) 36.51 [392] PB
Längd 5.15 [411] -
Kula (4,0 kg) 10.13 [493] PB
Höjd 1.38 [303] PB
800 m 2:34.42 [460] PB
2017-05-20 80 m P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P14 ej start 
2017-05-21 Stav P14 2.90  PB 2 Final
Slägga (4,0 kg) P14 28.60  2 Final
Spjut (600 gr) P14 35.88  1 Final
2017-06-03 800 m P15 2:39.48  4 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.51  +1.2 PB 3 Heat 1
Höjd P15 ej start 
Längd P15 5.11  +2.2 4 Grupp A
5.05  +0.8 PB
Kula (4,0 kg) P15 10.23  PB 6 Grupp A
Spjut (600 gr) P15 35.24  2 Grupp A
2017-06-06 200 m P14 28.67  -0.4 PB 3 Final 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Stav P14 2.70  3 Final
Diskus (1,0 kg) P14 ej start 
2017-06-10 80 m P14 10.73  +0.4 PB 5 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav P17 3.00  PB 9 Final [¤]
Diskus (1,0 kg) P14 ej start 
2017-06-11 300 m P14 42.55  PB 3 Heat A
80 m häck (83.8 cm) P14 12.50  +2.5 4 Final [¤]
Längd P14 ej start 
Spjut (600 gr) P14 ej res 
2017-06-17 80 m P15 10.91  0.0 7 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Slägga (4,0 kg) P15 31.15  5 Final
Spjut (600 gr) P15 34.15  5 Final
2017-06-30 Längd P14 5.43  +1.4 9 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.53  +2.0 PB 11 Final
2017-07-01 Stav P14 2.95  6 Final
Spjut (600 gr) P14 40.57  PB 4 Final
2017-07-02 80 m häck (83.8 cm) P14 13.28  -0.9 PB 6 Heat 3
2017-07-16 80 m P14 10.57  +3.9 2 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Längd P14 5.66  +2.2 1 Final
5.43  +2.0
Kula (4,0 kg) P14 10.88  PB 2 Final
Spjut (600 gr) P14 37.76  1 Final
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - Klubbrekord i klassen P14
[¤] - Efteranmäld
   Bucht Wesslén, Noah -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 80 m P15 10.36  +1.3 PB 3 Heat 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m P15 26.04  -1.8 PB 4 Heat 1
Längd P15 ej start 
2017-05-20 80 m P14 10.40  +0.7 3 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
ej start  Final
Tresteg P14 ej start 
2017-05-21 Längd P14 ej start 
2017-06-03 800 m P15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
Längd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2017-06-11 300 m P14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (4,0 kg) P14 9.06  PB 7 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 20.78  PB 6 Final
Slägga (4,0 kg) P14 21.49  PB 7 Final
2017-05-21 Slägga (4,0 kg) P14 30.00  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Slägga (4,0 kg) P15 26.74  PB 6 Final [¤] » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
2017-07-06 Slägga (4,0 kg) P14 ej res  » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Moberg, Markus -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp P16 46.05  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
2017-05-28 Diskus (1,0 kg) P15 26.30  PB 4 Final » East Sweden games, Campus, Linköping
Slägga (4,0 kg) P15 14.13  PB 4 Final
2017-06-06 Diskus (1,0 kg) P14 21.94  3 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Spjut (600 gr) P14 20.53  SB 5 Final
2017-06-10 Kula (4,0 kg) P14 7.86  PB 14 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 Slägga (4,0 kg) P14 25.26  PB 5 Final
2017-07-02 Kula (4,0 kg) P14 7.42  28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
»  Sundberg, Martin -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (4,0 kg) P14 10.26  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 29.55  PB 5 Final
Slägga (4,0 kg) P14 20.74  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P14 32.33  PB 4 Final
2017-05-14 8-kamp P15 2 664  [1] - PB 4 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) 15.72 [242] -
Diskus (1,0 kg) 27.60 [417]
Stav 2.25 [189] PB
Spjut (600 gr) 34.89 [369] PB
Längd 4.42 [276] -
Kula (4,0 kg) 10.60 [522] PB
Höjd 1.47 [367] PB
800 m 2:52.32 [282] PB
2017-05-20 Höjd P14 1.46  7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P14 10.10  +0.7 PB 3 Final
Diskus (1,0 kg) P14 32.72  PB 1 Final
2017-05-21 Stav P14 2.30  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P14 33.52  2 Final
2017-06-03 800 m P15 2:48.38  PB 9 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
Höjd P15 1.52  PB 6 Grupp A
Längd P15 4.45  +1.4 PB 7 Grupp A
Kula (4,0 kg) P15 9.82  7 Grupp A
Spjut (600 gr) P15 33.01  4 Grupp A
2017-06-06 200 m P14 29.88  -0.4 PB 4 Final 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Höjd P14 1.48  5 Final
Diskus (1,0 kg) P14 36.29  PB 1 Final
Spjut (600 gr) P14 ej start 
2017-06-10 80 m P14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (4,0 kg) P14 10.85  PB 6 Final
Diskus (1,0 kg) P14 35.24  1 Final
2017-06-11 Höjd P14 1.48  5 Final
Spjut (600 gr) P14 37.82  PB 5 Final
2017-06-17 Tresteg MS 10.38  +1.5 PB 6 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Kula (4,0 kg) P15 10.01  3 Final
Spjut (600 gr) P15 35.62  4 Final
2017-07-01 Tresteg P15 9.33  0.0 28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (600 gr) P14 35.69  9
2017-07-02 Höjd P14 1.50  15
Kula (4,0 kg) P14 10.29  14
Diskus (1,0 kg) P15 38.19  PB 11
2017-07-06 Diskus (1,0 kg) P14 36.50  1 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
Slägga (4,0 kg) P14 27.00  PB 1
Spjut (600 gr) P14 33.68  1
2017-07-13 Diskus (1,0 kg) P14 36.08  1 » Bara Kast 2, Enskede IP, Stockholm
2017-07-16 80 m P14 11.14  +3.9 5 Final » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Diskus (1,0 kg) P14 34.63  1 Final
Spjut (600 gr) P14 35.73  2 Final
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
»  Tärnvik, Emil -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 80 m P15 10.91  +0.5 PB 4 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m P15 27.65  -2.2 PB 3 Heat 2
800 m P15 ej start 
2017-05-20 80 m P14 11.13  -1.6 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P14 2:17.30  PB 4 Final
2017-05-21 2 000 m P14 6:52.41  PB 4 Final
2017-06-03 800 m P15 2:22.97  4 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 14.52  +1.5 PB 4 Heat 2
Höjd P15 ej start 
Längd P15 ej start 
Kula (4,0 kg) P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 ej start 
2017-06-06 200 m P14 ej start  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m P14 2:20.78  1 Final
2017-06-10 80 m P14 10.90  +1.0 PB 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P14 2:21.94  4 Final
2017-06-11 300 m P14 ej start 
2017-07-01 80 m P14 10.69  +2.0 PB 6 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m P14 2:19.37  8 Final 2
2017-07-02 300 m P14 42.64  PB 3 Final 4
2 000 m P15 6:55.20  14 Final 2
»  Törnvall, Oskar -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (4,0 kg) P14 7.31  PB 9 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 ej start 
Spjut (600 gr) P14 28.26  PB 6 Final
2017-05-20 Höjd P14 1.46  PB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (4,0 kg) P14 7.60  PB 7 Final
Diskus (1,0 kg) P14 21.49  PB 7 Final
2017-05-21 Stav P14 2.30  PB 8 Final
Spjut (600 gr) P14 26.20  4 Final
2017-06-06 Höjd P14 1.45  6 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Stav P14 ej start 
Spjut (600 gr) P14 26.41  2 Final
2017-07-06 Diskus (1,0 kg) P14 26.94  PB 2 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
 P13 - Pojkar 13 år
   Aldskogius, Kalle -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m P13 1:51.92  PB 4 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 18.51  PB 10 Pool 1
2017-06-03 800 m P15 2:42.31  PB 7 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (83.8 cm) P15 16.39  +1.2 PB 7 Heat 1
Längd P15 4.67  +0.8 PB 6 Grupp A
Kula (4,0 kg) P15 7.46  PB 10 Grupp A
Spjut (600 gr) P15 20.99  PB 9 Grupp A
   Arenander, Justus -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P13 9.16  21 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Bogdon, Mio -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P13 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Ekberg, Arvid -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P13 8.51  10 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
»  Engström, Filip -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m P13 1:44.84  PB 1 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 14.30  PB 15 Pool 1
2017-06-10 600 m P13 1:43.24  PB 1 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 200 m P13 26.88  +3.1 4 A-final
Längd (zon) P13 4.86  -3.1 PB 6 Final
   Fulchiron, Guilhem -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P13 11.00  67 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-11 Spjut (400 gr) P13 27.64  PB 2 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
»  Holm, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m P13 1:53.24  PB 2 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 11.31  SB 23 Pool 1
2017-06-10 600 m P13 1:58.73  6 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P13 ej res 
Spjut (400 gr) P13 16.64  PB 12
»  Linderoth, Fabian -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m P13 2:08.21  PB 7 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
»  Marklund, Winston -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m P13 2:05.27  SB 5 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 12.42  PB 21 Pool 1
   Matovu, Sydney -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (3,0 kg/119) P13 11.12  PB 24 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
»  Pettersson, Tobias -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P13 9.44  -0.1 PB 1 Final » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
800 m P13 2:36.78  PB 1 Final
Längd (zon) P13 4.16  -0.7 PB 3 Final
Kula (3,0 kg) P13 8.73  PB 1 Final
2017-05-31 600 m P13 1:46.69  PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 19.69  PB 4 Pool 1
2017-06-04 Stadslopp P13 8.18  3 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-06 800 m P13 2:31.34  PB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Höjd P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
»  Ramel Ternhag, Björn -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m P13 2:17.16  SB 8 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 12.47  PB 20 Pool 1
   Sjöström, Nils -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m P13 2:03.55  PB 6 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) P13 16.92  PB 11 Pool 1
 P12 - Pojkar 12 år
»  Asplund, Simon -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P13 9.87  - 6 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m P13 1:58.71  PB 5 Final
Höjd P13 1.10  PB 6 Final
Längd (zon) P13 3.34  - 12
2017-05-31 Tresteg (zon) P12 8.41  - 20 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 13.61  PB 31
2017-06-04 Stadslopp P12 9.44  29 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
»  Borg Sörensen, Rasmus -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P13 ej start  » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
2017-06-04 Stadslopp P12 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
»  Forster, Hampus -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P13 9.56  +0.5 4 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.41  +1.5 PB 7 Final
Höjd P13 1.30  PB 2 Final
Längd (zon) P13 3.60  - 8 Final
Kula (3,0 kg) P13 5.24  PB 7 Final
2017-05-31 Tresteg (zon) P12 8.21  - 23 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 11.12  PB 36
   Käll, Valter -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P13 9.74  +0.5 PB 6 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m P13 1:56.04  PB 3 Final
Längd (zon) P13 3.58  - 9
Kula (3,0 kg) P13 6.68  PB 4 Final
2017-05-31 Tresteg (zon) P12 8.38  - 21 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 13.65  PB 30
2017-06-04 Stadslopp P12 9.44  28 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Ljungberg, Leo -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp MS 39.32  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
2017-06-04 Stadslopp P12 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Nygren, Gabriel -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Tresteg (zon) P12 7.61  - 30 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 11.25  PB 35
   Salimi Omberg, Martin -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P13 ej start  » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 ej start 
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
2017-05-20 Diskus (0,6 kg) P13 ej start  » Stora Turebergskastet, Edsbergs Sportfält, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) P13 ej start 
2017-06-04 Stadslopp P12 12.10  99 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-17 60 m P13 12.93  -0.6 PB 8 Final » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
200 m P13 42.91  -1.0 PB 6 Final
Längd (zon) P13 1.93  +1.1 PB 7 Final
Kula (3,0 kg) P13 4.00  PB 5 Final
2017-06-18 600 m P13 2:32.69  PB 5 Final
»  Sylla, Kadel -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P13 9.56  - 5 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd P13 1.25  PB 5 Final
Längd (zon) P13 3.98  - 6 Final
Kula (3,0 kg) P13 6.92  PB 3 Final
2017-05-31 Tresteg (zon) P12 8.64  - 13 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 20.27  PB 5
»  Torbjörnsson, Adam -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Tresteg (zon) P12 7.00  - 35 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P12 13.20  PB 33
 P11 - Pojkar 11 år
   Alteskog, Erik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 14.65  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.09  -
Boll (300 gr) P11 11.19  PB
   Atterlöf, Jack -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 12.70  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.06  -
Boll (300 gr) P11 17.51  PB
»  Avebäck, Henrik -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 12.48  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.17  -
Boll (300 gr) P11 22.69  PB
   Berglind, Alfred -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 11.25  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 9.03  -
Boll (300 gr) P11 21.20  PB
   Djurstedt, Lukas -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 13.74  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.38  -
Boll (300 gr) P11 19.00  PB
   Hall, Neo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 11.09  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P11 21.22  SB
   Herre, Filip -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 5-kamp P11 2 697  - PB 2 [¤] » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m 9.41 [557] -
Höjd 1.14 [499] PB
Kula (2,0 kg) 6.77 [504] PB
Längd (zon) 3.98 [573] -
600 m 2:03.45 [564] PB
2017-05-20 60 m P11 9.14  0.0 PB 2 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.25  -0.3 2 Final
2017-05-21 200 m P12 30.38  -3.1 PB 2 Final 2
2017-06-01 60 m häck (special) P11 10.77  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.67  -
Boll (300 gr) P11 25.27  PB
2017-06-04 Stadslopp P11 10.17  41 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Holmberg, Hampus -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 Tresteg (zon) P11 7.59  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
   Hörberg Alandh, Elis -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 11.77  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.56  -
Boll (300 gr) P11 22.78  PB
»  Kapell, Elias -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 5-kamp P11 3 514  - PB 1 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m 8.94 [712] -
Höjd 1.26 [643] PB
Kula (2,0 kg) 9.42 [773] PB
Längd (zon) 4.46 [736] -
600 m 1:58.84 [650] PB
2017-05-20 Längd (zon) P11 4.69  0.0 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P12 9.73  [1] +0.5 PB 2 Final
Kula (2,0 kg) P11 9.64  PB 2 Final
Spjut (400 gr) P12 23.36  SB 4 Final
Boll (300 gr) P11 29.98  SB 7 Final [¤]
2017-05-21 200 m P12 28.67  -0.4 PB 1 Final 1
2017-06-01 60 m häck (special) P11 10.31  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 9.47  -
Boll (300 gr) P11 29.35 
2017-06-06 60 m P11 8.66  -0.1 PB 1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Stav P13 ej start 
Kula (2,0 kg) P11 10.12  PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) P12 21.23  PB 4 Final
Spjut (400 gr) P12 ej start 
2017-06-10 60 m P11 8.76  +0.3 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m P11 8.53  +0.8 PB 1 Final
600 m P11 ej start 
Höjd P11 1.18  5 Final [¤]
2017-06-11 60 m häck (76,2 cm) P12 ej start 
Längd (zon) P11 ej start 
Kula (2,0 kg) P11 ej start 
2017-07-15 60 m häck (76,2 cm) P11 10.64  +0.9 PB 1 Final [¤] » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Höjd P11 1.25  3 Final
Kula (2,0 kg) P11 10.42  PB 1 Final
2017-07-16 60 m P11 8.86  +2.8 1 Heat 2
8.46  +3.3 1 Final
150 m P11 21.75  +2.2 1 Heat 2
Längd (zon) P11 4.67  +3.1 2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P11
[¤] - Efteranmäld
»  Lindqvist, Noah -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 200 m P12 30.99  -3.1 PB 5 Final 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-01 Boll (300 gr) P11 22.62  SB » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
»  Loqvist, William -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 200 m P12 30.09  -0.3 PB 2 Final 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-01 60 m häck (special) P11 10.72  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 9.26  -
Boll (300 gr) P11 29.90  PB
2017-06-04 Stadslopp P11 9.04  7 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 60 m P11 8.92  +0.3 2 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.69  +0.3 PB 2 Final
600 m P11 1:58.67  PB 4 Final
Höjd P11 1.18  PB 6 Final
   Möller, Nathanael -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 13.37  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 8.11  -
Boll (300 gr) P11 17.04  PB
2017-06-04 Stadslopp P11 12.07  99 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Patterson, Leo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 13.31  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 4.00  -
Boll (300 gr) P11 14.79  PB
   Pettersson, Noah -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 13.39  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.50  -
Boll (300 gr) P11 17.59  PB
   Skåhl, Petter -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 5-kamp P11 ej start  » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-01 60 m häck (special) P11 12.82  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.85  -
Boll (300 gr) P11 22.85  PB
   Stauffer, Matheo -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 13.29  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.95  -
Boll (300 gr) P11 20.33  PB
   Svensson Esteves, Casper -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 13.31  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P11 15.09  PB
   Öhnmark, Dolby -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 13.48  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.09  -
Boll (300 gr) P11 18.40  PB
   Öhrner, Gabriel -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 11.64  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 7.91  -
Boll (300 gr) P11 26.04  PB
   Österberg, Lukas -06
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 60 m häck (special) P11 12.56  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.93  -
Boll (300 gr) P11 24.00  PB
 P10 - Pojkar 10 år
   Andersen, Simon -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 10.04  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.70  -
Boll (300 gr) P9 14.80  PB
   Bélec, Christoffer -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 Längd (zon) P10 3.25  0.0 PB 6 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) P10 6.67  PB 3 Final [¤]
Boll (300 gr) P10 27.68  PB 3 Final [¤]
2017-06-01 40 m häck (special) P10 9.18  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.45  -
Boll (300 gr) P10 23.52 
2017-06-11 600 m P10 2:15.91  PB 6 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P10 3.17  +0.5 28
Kula (2,0 kg) P10 6.47  14
Not
[¤] - Efteranmäld
   Beskow, Hugo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 9.25  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.53  -
Boll (300 gr) P10 18.57  PB
   Bännstrand, Assar -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 9.68  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.90  -
Boll (300 gr) P9 14.80  PB
   Camarstrand, Felix -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 9.96  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.57  -
Boll (300 gr) P9 14.88  PB
   Carlström Cousins, Theo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P10 14.11  111 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Cremonini, Hugo -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P9 10.45  25 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Ejeblad, Alexander -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 Boll (300 gr) P10 9.96  PB » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
   Florén, Leo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 10.26  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.63  -
Boll (300 gr) P10 12.17  PB
   Green, Oscar -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 12.17  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.55  -
Boll (300 gr) P9 12.89  PB
   Hackett, Jumanne -09
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 60 m P8 10.18  +1.0 PB 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.39  -3.3 5 Final
Längd (zon) P8 3.61  - 1 Final
Kula (3,0 kg) P8 5.70  PB 1 Final
   Hackett, Quincy -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P10 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) P10 ej start 
Kula (2,0 kg) P10 ej start 
Boll (300 gr) P10 ej start 
2017-06-01 40 m häck (special) P10 8.30  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P10 21.51  PB
2017-06-04 Stadslopp P10 10.33  20 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Herre, Erik -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 9.61  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 5.92  -
Boll (300 gr) P10 11.10  PB
2017-06-04 Stadslopp P10 13.05  103 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Holmeliw, Oscar -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P10 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Holmgren, Alvin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 10.13  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.82  -
Boll (300 gr) P9 22.94  PB
   Hultman, Elmer -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 8.34  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.80  -
Boll (300 gr) P9 18.66  PB
   Håkansson, Theodor -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 8.94  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.24  -
Boll (300 gr) P9 24.26  PB
   Johansson, Anton -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m P9 10.32  +2.4 3 Heat 3 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.89  -1.2 PB 6 Final
Längd (zon) P9 2.80  - 12 [¤]
Kula (3,0 kg) P9 4.45  PB 14 [¤]
2017-06-01 40 m häck (special) P9 8.93  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.41  -
Boll (300 gr) P9 26.30  PB
Not
[¤] - Efteranmäld
   Johansson, Victor -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P11 9.40  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (zon) P11 6.15  -
Boll (300 gr) P11 19.75  PB
2017-06-11 60 m P10 10.22  +0.5 PB 4 Heat 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P10 3.25  +0.5 PB 25
Kula (2,0 kg) P10 6.87  PB 9
   Karlsson, Hugo -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 9.84  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.11  -
Boll (300 gr) P9 10.91  PB
   Karlsson, Otis -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 10.79  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 4.50  -
Boll (300 gr) P9 9.70  PB
   Karmteg, Tim -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 8.83  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 7.12  -
Boll (300 gr) P9 25.70  PB
2017-06-04 Stadslopp P9 10.12  9 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Kylington, Adrian -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 60 m P10 9.05  +0.3 PB 1 Heat 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.06  -0.2 1 Final
Höjd P10 1.19  PB 1 Final
Längd (zon) P10 4.27  - 1 Final
Kula (2,0 kg) P10 7.44  PB 3 Final
2017-05-20 60 m P10 8.94  -0.3 PB 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.07  -0.8 1 Final
Längd (zon) P10 ej res  Final
Kula (2,0 kg) P10 ej start 
Boll (300 gr) P10 34.36  PB 1 Final
2017-05-21 200 m P12 29.68  -0.4 PB 2 Final 1
2017-06-01 60 m häck (special) P11 10.66  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P11 35.65  PB
2017-06-11 60 m P10 8.67  +1.0 PB 1 Heat 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m P10 8.68  +2.1 1 Final
Längd (zon) P10 4.66  +1.0 PB 1 Final
   Lee, Kasper -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 8.43  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 7.89  -
Boll (300 gr) P9 24.64  PB
   Lilja, Edwin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P9 9.59  5 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Lundin, Folke -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 8.97  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.39  -
Boll (300 gr) P10 19.00  PB
   Lönnqvist, Tage -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P9 14.26  118 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Oumar Fadiga, Cheich -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 Tresteg (zon) P11 7.52  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Boll (300 gr) P11 28.12  PB
   Phragmen, Hugo -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 9.34  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 6.29  -
Boll (300 gr) P10 20.50  PB
2017-06-11 60 m P10 11.09  +1.8 PB 8 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P10 3.00  +0.7 PB 38
Kula (2,0 kg) P10 6.72  PB 10
   Ramel Ternhag, Svante -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 10.06  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 5.40  -
Boll (300 gr) P10 14.91  PB
   Ray Avander, Sixten -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 8.52  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 8.52  -
Boll (300 gr) P10 24.20  PB
2017-06-11 60 m P10 10.26  +1.5 PB 7 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
600 m P10 2:10.69  PB 2 B-final
Längd (zon) P10 3.23  +0.8 PB 27
Kula (2,0 kg) P10 5.79  PB 21
   Rehnberg, Karl Oskar -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-03 Stadslopp P9 13.38  100 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Roslund, Anton -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 7.86  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 7.76  -
Boll (300 gr) P10 27.70  PB
2017-06-04 Stadslopp P10 10.41  25 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-11 60 m P10 8.95  +3.2 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.05  +2.1 4 Final
600 m P10 2:07.61  PB 1 B-final
Längd (zon) P10 4.15  +3.6 2 Final
4.07  -1.3 PB
Kula (2,0 kg) P10 6.42  PB 15
   Sahlen, Alexandre -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 9.71  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.82  -
Boll (300 gr) P9 17.22  PB
   Simon, Sebastian -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 9.23  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 7.14  -
Boll (300 gr) P9 30.30  PB
   Singh, Dilsher -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 8.91  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 7.23  -
Boll (300 gr) P10 20.35  PB
   Sundberg, Malte -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P10 10.02  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P10 5.96  -
Boll (300 gr) P10 17.21  PB
   Tairlbahre, Donia -07
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P10 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Taube, Albin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 10.49  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 4.57  -
Boll (300 gr) P9 11.34  PB
   Tayefeh, Benjamin -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 9.33  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 5.64  -
Boll (300 gr) P9 12.13  PB
   Vanky, Alexander -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp P9 11.01  22 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Westervall, Olle -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 8.39  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 7.50  -
Boll (300 gr) P9 20.16  PB
   Victorin, Axel -08
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-01 40 m häck (special) P9 8.39  - » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Tresteg (special) P9 6.25  -
Boll (300 gr) P9 18.90  PB
   Wilkinson, Benjamin -08
datum gren klass resultat  vind