HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Kvinnor Rapportdatum: 2018-07-19
Per Person Resultatdatum: 2017-10-29
Ute för 2017
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Danielsson, Linnéa -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 10 km (gatulopp) K22 49.43  PB 281 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Davidsson, Jenny -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Kula (4,0 kg) KS 11.28  SB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
   Engwall, Annika -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp KS 33.51  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
2017-06-03 ½ maraton KS 1:40.48  [1] SB » Stockholm Marathon, Stockholm
Maraton KS 3:32.55  PB 221
Not
[1] - Mellantid
»  Eriksson, Sandra -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-07-05 3 000 m KS 9:59.06  PB 28 [¤] » Enhörna Challange, Södertälje IP, Södertälje
5 000 m KS brutit  Heat A
2017-08-19 10 km (gatulopp) KS 35.27  PB 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-24 Stadslopp KS 16.56  1 5 km » Telge Stadslopp, Södertälje
2017-09-03 10 000 m KS 34:44.83  [2] PB 3 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-09-20 2 000 m terräng KS 6.34  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
4 000 m terräng KS 13.35  1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Tävlar för FIN
»  Forss, Emma -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett KS 10:31.25  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Knezevic, Sandra -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 200 m KS 25.07  +0.8 SB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-06-06 200 m KS 25.45  +1.4 2 Final 3 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-06-10 400 m KS 56.38  SB 4 Final » Göteborg GP / Sävedalsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2017-06-18 200 m KS ej start  heat B » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-07-01 400 m KS 56.72  3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m KS ej start 
2017-07-29 400 m KS 56.98  4 Heat 1 » Internationaal Antwerps Atletiekgala, Mersem, BEL
2017-08-15 200 m KS 25.44  +1.1 4 Final [¤] » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-08-21 400 m KS 57.41  4 Heat 2 » Oulun Tähtikisat, Oulun, FIN
2017-08-25 400 m KS 57.21  6 Heat 2 » SM 2017, Heden, Helsingborg
2017-08-26 400 m KS 56.39  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Morgan, Lynette -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-23 100 m KS 12.69  -0.1 SB 4 A-final » Heleneholms vårtävling, Heleneholms IP, Malmö
2017-05-25 4 x 100 m KS 47.94  2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-27 4 x 100 m KS diskad  Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-06-06 100 m KS 12.41  +2.4 1 Heat 9 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
12.53  +1.5 SB 3 Final 6
2017-07-01 100 m KS 12.80  +2.2 7 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-09 100 m KS ej start  » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 4 x 100 m KS 47.94  2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-27 4 x 100 m KS diskad  Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-07-01 100 m KS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m KS ej start 
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 100 m häck (83.8 cm) KS 15.61  -0.8 SB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 100 m häck (83.8 cm) KS brutit  Heat 2 [¤] » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
14.96  +1.1 PB 4 Final 3
2017-06-18 100 m häck (83.8 cm) KS 15.15  +1.7 2 Final » Mitt i Norden Cup, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-07-14 100 m häck (83.8 cm) KS 15.35  -0.6 5 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-30 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-08-05 100 m häck (83.8 cm) KS 14.82  +3.4 2 Heat 1 [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
14.78  +6.0 3 Final
2017-08-08 100 m häck (83.8 cm) KS 15.17  -1.3 1 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-16 100 m häck (83.8 cm) KS 15.40  +0.4 2 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tomb, Stine -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 400 m KS 57.48  SB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-06-10 10 km (gatulopp) KS 45.38  SB » Söder runt, Södermalm, Stockholm
»  Tuvesson, Emma -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 100 m häck (83.8 cm) KS 14.73  +1.2 SB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-06-06 100 m häck (83.8 cm) KS 14.05  +1.8 PB 2 Heat 1 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
14.05  +2.1 5 Final 1
2017-06-09 100 m häck (83.8 cm) KS 14.12  +1.8 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-20 100 m häck (83.8 cm) KS 14.10  +0.3 4 Heat 2 » Copenhagen Athletics Games, Österbro Stadium Köpenhamn, DEN
13.93  +2.2 5 Final
2017-06-29 100 m häck (83.8 cm) KS 14.22  +1.0 6 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-02 100 m häck (83.8 cm) KS 14.22  -0.8 3 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.97  +0.7 PB 4 Final
2017-07-08 100 m häck (83.8 cm) KS 13.88  +1.1 PB 1 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
2017-07-11 100 m häck (83.8 cm) KS 14.11  +1.2 8 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2017-07-14 100 m häck (83.8 cm) KS 14.11  -0.6 1 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-25 100 m häck (83.8 cm) KS 14.48  +2.9 3 Final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2017-07-30 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-08-16 100 m häck (83.8 cm) KS 14.45  +0.4 1 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-20 100 m häck (83.8 cm) KS 14.14  +1.9 2 Final » Copenhagen Games, Österbro Stadion, DEN
2017-08-26 100 m häck (83.8 cm) KS 14.11  -1.9 2 Heat 1 » SM 2017, Heden, Helsingborg
14.06  -2.0 4 Final
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 10 km (gatulopp) KS 38.58  PB 8 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Avebäck, Freja -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m KS 13.67  -2.0 SB 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 100 m KS 13.42  +0.6 SB 3 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-09 100 m KS ej start  Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-22 100 m KS 13.50  -0.9 2 Heat 4 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-07-01 100 m KS 13.22  +2.8 8 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-30 100 m KS 13.34  +0.7 PB 1 Heat 1 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
ej start  Final C
2017-08-16 100 m KS ej start  » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett KS 10:31.25  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2017-05-14 800 m KS 2:32.68  PB 4 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-28 3 x 800 m K22 7:45.85  3 Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-06-10 800 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m KS ej start 
2017-08-16 800 m KS 2:36.47  4 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Tresteg KS 9.22  0.0 PB 6 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
»  Jelassi, Yasmin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 4 x 100 m KS 47.94  2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-27 4 x 100 m KS diskad  Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-06-03 100 m KS 12.42  +0.6 SB 1 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-09 100 m KS 12.33  +1.5 SB 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2017-06-29 100 m häck (83.8 cm) KS 15.21  +1.0 PB 7 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-30 100 m KS 12.69  +0.6 6 Heat 3 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
ej start  Final B
2017-08-11 100 m K22 12.20  +3.5 4 Heat 1 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.39  +1.4 7 Final
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) K22 41.02  PB 17 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2017-05-06 Gatustafett KS 10:31.25  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2017-05-14 800 m KS 2:28.88  SB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 1 500 m KS 5:00.16  PB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-28 3 x 800 m K22 7:45.85  3 Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-06-06 800 m KS 2:25.31  PB 1 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 800 m KS 2:33.26  5 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m KS 4:59.22  PB 4 B-final
2017-06-15 10 km (gatulopp) KS 45.56  46 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
2017-06-18 800 m KS 2:24.29  PB 8 Heat B » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-29 800 m KS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 1 500 m KS brutit  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 800 m KS brutit  Final 4
2017-08-05 800 m KS 2:28.28  3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-06 400 m KS ej start 
2017-08-08 600 m KS 1:44.82  PB 8 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-12 1 500 m K22 5:05.23  13 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-13 800 m K22 2:26.35  9 Final
2017-08-15 400 m KS 68.52  [2] PB » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m KS 2:24.64  6 Final
2017-08-16 800 m KS 2:26.84  1 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-26 800 m KS 2:27.13  2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-09-02 3 000 m KS 11:29.69  PB 1 Final » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2017-09-10 400 m KS 64.88  PB 3 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-10-08 10 km (gatulopp) KS 42.01  43 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
2017-10-14 4 000 m terräng KS ej start  » Terräng-DM, Visättra, Huddinge
2017-10-29 6 000 m terräng K22 ej start  » Terräng-SM, Visättra, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
 F19 - Flickor 19 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-13 Slägga (4,0 kg) F19 60.28  SB 1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2017-05-20 Slägga (4,0 kg) F19 60.70  SB 2 WJ U20 » Hallesche Werfertage, Halle, GER
2017-05-25 Slägga (4,0 kg) KS 59.94  1 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-06-17 Slägga (4,0 kg) KS 61.53  [1,2] PB 2 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2017-06-27 Slägga (4,0 kg) F19 58.80  1 Final » Kasttävling, Arenastadens kastpark, Växjö
2017-06-29 Slägga (4,0 kg) KS 57.28  3 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 Slägga (4,0 kg) F19 58.07  1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-21 Slägga (4,0 kg) F19 60.09  5 Kval » Junior-EM 20 år, Grosseto, ITA
2017-07-22 Slägga (4,0 kg) F19 50.72  11 Final
2017-08-11 Slägga (4,0 kg) F19 61.45  1 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-20 Slägga (4,0 kg) F19 63.17  [2] PB 1 » Nordiska 19-årskampen, Campus Friidrottsarena, Umeå
2017-08-25 Slägga (4,0 kg) KS 59.43  4 Final » SM 2017, Heden, Helsingborg
2017-09-03 Slägga (4,0 kg) KS 64.25  [1,2] PB 5 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
»  Berghäll, Emily -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Diskus (1,0 kg) KS 30.17  SB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-06-06 Diskus (1,0 kg) F19 29.22  1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-11 Slägga (4,0 kg) F19 42.11  SB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-06 Slägga (4,0 kg) F19 44.12  SB 1 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
2017-07-22 Slägga (4,0 kg) F19 49.14  SB 1 » Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2017-08-11 Slägga (4,0 kg) F19 50.46  SB 7 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-12 Diskus (1,0 kg) F19 29.89  14
   Liljeqvist, Alida -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-24 Terränglopp F19 48.04  17 10 km » Lidingöloppet, Lidingö
 F18 - Flickor 18 år
»  Almerén Hansson, Victoria -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-07-14 Längd KS 5.53  +1.8 PB 3 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-29 Längd KS 5.46  -2.8 3 Final » Sky is the Limit, Åby Friidrott, Mölndal, Göteborg
2017-08-06 Längd KS 5.47  +1.6 5 Final [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-11 Längd F19 5.55  +4.0 6 Pool 2 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-12 Längd F19 5.85  [2] +1.8 PB 3 Final
2017-08-16 Längd KS 5.68  +0.6 2 Final [¤] » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-26 Längd KS 5.61  -0.8 13 Kval » SM 2017, Heden, Helsingborg
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
»  Cianelli, Rosanna -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Spjut (600 gr) KS 34.42  PB 5 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
»  Jansson, Fanny -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Höjd KS 1.59  SB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett KS 10:31.25  5 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2017-05-14 800 m KS 2:32.53  PB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m F19 2:30.87  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-28 3 x 800 m K22 7:45.85  3 Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-06-10 800 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-10-14 4 000 m terräng F19 18.02  6 » Terräng-DM, Visättra, Huddinge
 F17 - Flickor 17 år
   Atle, Astrid -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett F17 10:22.18  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
»  Deltin, Greta -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 100 m F17 49.90  1 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-25 100 m KS 12.02  +1.0 PB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-27 4 x 100 m KS diskad  Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-05-28 4 x 100 m F17 49.96  3 Heat 3
2017-06-06 100 m KS 12.09  +1.6 6 Heat 3 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-06-10 100 m F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 100 m F17 12.06  +4.2 1 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.13  +1.2 1 Final
2017-07-14 100 m KS ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-15 200 m KS 25.10  +3.7 4 Heat 2
2017-07-30 100 m KS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-08-06 100 m KS 12.21  +2.3 1 Heat 3 [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
12.13  +0.9 1 Final
2017-08-11 100 m F17 12.20  +3.7 1 Heat 2 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.00  +1.9 PB 1 Final
2017-08-19 200 m F17 24.80  +2.7 2 Heat 2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
4 x 100 m F17 49.07  2 Heat 2
2017-09-02 100 m F17 12.18  -0.4 2 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
4 x 100 m F17 46.57  [2] 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
»  Hultström, Vilma -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett F17 10:22.18  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2017-05-14 800 m F17 2:29.76  SB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m F17 2:28.99  SB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-11 200 m F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-17 800 m KS 2:25.82  SB 2 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2017-06-30 800 m F17 2:27.80  7 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 100 m F17 13.49  +0.7 PB 5 Heat 1
400 m F17 62.72  SB 5 Final 4
2017-07-02 200 m F17 28.06  +2.7 8 Final 3
2017-08-05 800 m F17 2:31.38  3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-08 600 m KS 1:43.50  SB 7 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-13 800 m F17 2:23.69  SB 3 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
1 500 m h (76,2 cm) F17 brutit  Final
2017-08-19 800 m F17 2:32.24  5 Heat 1 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
»  Samuelberg, Siri -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett F17 10:22.18  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
 F16 - Flickor 16 år
»  Gassama, Sira -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 100 m F17 49.90  1 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-25 Längd KS 5.42  +0.5 SB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-28 4 x 100 m F17 49.96  3 Heat 3 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
49.36  4 Final
2017-06-18 Längd F16 5.31  +2.3 1 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
5.06  0.0
2017-08-19 Längd F17 5.12  +5.0 5 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
4 x 100 m F17 49.07  2 Heat 2
2017-08-26 Längd KS 5.35  +0.5 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Gustavsson, Stina -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 100 m F17 49.90  1 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 Diskus (1,0 kg) F16 31.45  PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F16 33.60  PB 2 Final [¤]
2017-05-25 4 x 100 m KS 47.94  2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-28 4 x 100 m F17 49.96  3 Heat 3 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
49.36  4 Final
2017-06-06 100 m KS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-08-05 Diskus (1,0 kg) F17 30.32  6 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F17 34.44  PB 10 [¤]
2017-08-06 Kula (3,0 kg) F17 13.34  PB 2 Final
2017-08-08 Diskus (1,0 kg) F17 30.39  2 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-12 Diskus (1,0 kg) F16 26.18  16 » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-13 Kula (3,0 kg) F16 13.06  1 Final
2017-08-19 Kula (3,0 kg) F17 13.75  [2] PB 2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
Slägga (3,0 kg/119) F17 35.86  PB 8
4 x 100 m F17 49.07  2 Heat 2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
»  Hausmann, Isa -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F16 22.73  PB 4 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-08-05 Höjd F17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Stav F17 ej res  Final
Diskus (1,0 kg) F17 22.71  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 23.45  PB 11
2017-08-08 Stav KS 2.80  SB 3 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jungelin, Mikaela -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett F17 10:22.18  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2017-05-20 400 m F16 66.66  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 1 500 m F16 5:45.94  PB 1 Final
2017-06-11 1 500 m KS 5:16.96  PB 3 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-30 800 m F17 2:33.98  PB 6 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 1 500 m F17 5:20.13  5 Final 2
2017-08-11 3 000 m F16 12:29.83  PB 4 Final » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-12 1 500 m F16 brutit  Final [¤]
2017-08-16 800 m F17 2:31.45  PB 2 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-09-02 10 km (gatulopp) KS 47.52  PB 1142 » Tjejmilen, Stockholm
2017-09-20 4 000 m terräng F17 17.26  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2017-10-14 4 000 m terräng F16 19.35  5 » Terräng-DM, Visättra, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 100 m F17 diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
brutit  extralopp
2017-05-19 100 m F16 13.66  0.0 PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Stav F16 3.36  PB 2 Final
2017-05-25 Stav KS 3.38  PB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-28 4 x 100 m F17 49.36  4 Final » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
2017-06-06 Stav KS 3.40  PB 2 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
F17 ej res 
2017-06-10 Stav KS 3.40  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-18 Längd F16 ej start  » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-22 Stav KS 3.01  2 Final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-07-01 100 m F16 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stav F17 3.43  PB 4 Final
2017-07-02 200 m F16 ej start 
2017-07-15 100 m F17 13.74  -1.2 4 Heat 1 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
13.49  +2.9 2 B-final
2017-07-16 Stav F17 3.27  1 Final
2017-07-22 Stav F16 3.31  » Stavettan, Enskede IP, Stockholm
2017-08-05 Stav F17 3.52  PB 1 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-06 100 m F17 13.56  +1.5 PB 4 Heat 1
2017-08-13 Stav F16 3.29  5 Final » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-19 Stav F17 3.34  2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindberg, My -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 100 m F17 diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
brutit  extralopp
2017-06-06 100 m F17 12.98  +0.9 PB 1 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
ej start  Final
Längd KS ej start 
2017-06-10 100 m F17 13.02  +3.2 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 5.17  +0.7 SB 6 Final
2017-06-18 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start  » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 5.02  +1.0 4 Final
2017-08-06 100 m F17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Längd F17 ej start 
2017-08-11 100 m F16 ej start  » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-12 Längd F16 ej start 
»  Lindé, Hanna -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Gatustafett F17 10:22.18  1 » Turebergsstafetten, Sollentuna
2017-05-14 100 m F17 13.11  +0.9 PB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F17 ej start 
2017-05-16 4 x 100 m F17 49.90  1 Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 400 m F16 58.15  PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 400 m häck (76,2 cm) KS 66.23  PB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-28 4 x 100 m F17 49.96  3 Heat 3 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
49.36  4 Final
2017-06-06 100 m KS 13.47  -0.7 3 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-09 100 m KS 13.18  +1.5 5 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 400 m F17 58.10  PB 1 Final
2017-08-05 200 m F17 26.90  -0.5 PB 4 Heat 4 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-06 400 m F17 ej start 
2017-08-08 300 m KS 42.98  SB 1 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-11 400 m F16 60.10  2 Heat 1 » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-12 400 m F16 59.59  4 Final
2017-08-19 300 m häck (76,2 cm) F17 47.03  PB 1 Heat 2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
4 x 100 m F17 49.07  2 Heat 2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindvall, Siri -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 100 m F17 13.21  +0.9 PB 4 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
ej start  Final
2017-06-10 100 m F17 13.13  +2.3 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 4.68  +0.3 SB 17
2017-06-11 200 m F17 ej start 
2017-06-18 Längd F16 4.61  +0.2 5 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Olsson, Nathalie -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 100 m F17 diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
brutit  extralopp
2017-05-19 100 m F16 13.87  0.0 PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Längd F16 4.66  +0.6 PB 2 Final [¤]
2017-06-06 100 m F17 14.14  +0.9 7 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
ej start  Final
Längd KS ej start 
2017-06-10 100 m F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 ej start 
2017-06-18 Längd F16 4.59  +2.1 7 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.44  +1.9
2017-06-22 100 m KS 14.30  -0.9 6 Heat 4 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-30 Längd F16 4.50  -0.9 45 Kval [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 100 m F16 14.10  +1.9 8 Heat 4
2017-07-02 200 m F16 ej start 
2017-07-15 100 m F17 ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Längd F17 ej start 
2017-08-16 100 m F17 14.47  +0.9 4 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Längd F17 4.32  +0.1 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Raud, Ella -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 100 m F17 diskad  Final » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
brutit  extralopp
2017-06-06 Stav F17 2.70  SB 4 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-08-08 Stav KS 2.60  4 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-16 100 m F17 14.12  +0.9 PB 2 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Stav F17 ej start 
Längd F17 4.51  +0.1 SB 3 Final
»  Rådbo, Klara -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-26 Längd KS 5.20  +1.0 SB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
 F15 - Flickor 15 år
   Barkensjö, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-24 200 m F15 31.62  -0.5 PB 5 Heat 2 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Kula (3,0 kg) F15 8.58  PB 4 Final
Spjut (500 gr) F15 17.66  PB 7 Final
   Bergman, Fanny -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-24 200 m F15 ej start  Heat 1 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Kula (3,0 kg) F15 7.98  PB 5 Final
Spjut (500 gr) F15 16.45  PB 8 Final
»  Brundin, Lisa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 80 m F15 11.40  +0.6 PB 2 Heat 3 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.72  +0.7 6 Final
2017-05-16 4 x 80 m F15 44.20  4 Heat 3 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-09-24 80 m F15 11.62  +0.3 3 Heat 2 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
12.01  -1.1 6 Final
200 m F15 29.60  -0.5 PB 2 Heat 2
Längd F15 4.24  -0.9 PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ekberg, Lisa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:47.97  SB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m F15 2:39.36  SB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 2 000 m h (91,4 cm) KS brutit  » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Lag Arena KS 103p  3
2017-06-03 Stadslopp F15 17.20  15 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 200 m F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F15 ej start 
2017-05-16 4 x 80 m F15 brutit  Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F15 10.73  -0.2 PB 2 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.81  -1.7 4 Final
800 m F15 2:25.71  SB 1 Final [¤]
2017-05-21 300 m F15 43.20  PB 2 Final 2 [¤]
Längd F15 4.84  +1.1 PB 4 Final [¤]
2017-05-25 400 m KS 65.97  PB » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
800 m KS 2:20.38  PB 5
Lag Arena KS 103p  3
2017-05-28 4 x 80 m F15 41.20  2 Heat 1 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
41.25  3 Final
2017-06-03 800 m F15 2:30.75  1 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.82  +1.5 SB 5 Heat 2
Höjd F15 ej start 
Längd F15 4.83  +1.1 2 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
6 x 200 m X15 2:45.89  3
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-03 Stadslopp F15 ej start  » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 80 m F15 10.55  +1.7 PB 2 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.69  +0.6 6 Final
Längd F15 5.13  -0.3 PB 2 Final [¤]
2017-06-17 300 m F15 43.91  3 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
800 m F15 2:33.55  3 Final
Längd F15 5.13  -0.4 2 Final
2017-08-08 150 m KS 20.70  -1.9 PB 2 Final 3 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
600 m KS 1:45.39  PB 9 Final
2017-08-19 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:52.35  PB 6 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
2017-08-19 Stadslopp F15 ej start  2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-09-20 2 000 m terräng F15 8.13  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2017-09-24 800 m F15 2:30.54  1 Final » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Längd F15 4.84  0.0 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jansson, Julia -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-17 Längd F15 4.08  +0.5 PB 8 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Kula (3,0 kg) F15 8.86  PB 6 Final
»  Krüsell Berg, Tilda -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 80 m F15 44.20  4 Heat 3 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-09-24 Längd F15 3.79  -0.2 PB 12 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Kula (3,0 kg) F15 6.59  PB 10
Diskus (0,75 kg) F15 17.78  PB 9
Spjut (500 gr) F15 16.22  SB 9
»  Nielsen, Ida -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 80 m F15 44.20  4 Heat 3 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-21 Längd F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (500 gr) F15 21.40  PB 4 Final
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-07-06 Diskus (0,75 kg) F15 21.39  SB 1 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 19.18  PB 2
Spjut (500 gr) F15 18.56  2
2017-09-24 80 m F15 ej start  Heat 1 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Längd F15 3.78  -0.3 PB 13
Diskus (0,75 kg) F15 20.19  7 Final
Spjut (500 gr) F15 23.14  PB 4 Final
»  Oscarsson, Liv -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-24 Längd F15 3.61  -0.2 PB 14 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Kula (3,0 kg) F15 6.04  PB 11
Diskus (0,75 kg) F15 17.90  PB 8 Final
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 80 m F15 44.20  4 Heat 3 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F15 ingen tid  Final » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
Längd F15 4.41  -1.2 PB 3 Final
2017-05-21 Längd F15 4.39  +0.1 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-10 80 m F15 11.24  +1.8 PB 5 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 4.26  -0.2 9
2017-07-30 80 m F15 11.47  - 4 Heat 1 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Längd F15 4.28  +0.7 10
2017-09-02 800 m F15 3:03.46  PB 3 Heat 6 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 15.45  +0.3 PB 3 Heat C
Höjd F15 1.33  SB 20 Pool 2
2017-09-03 Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
2017-09-24 80 m F15 11.49  -1.1 3 Heat 1 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
11.58  -1.1 4 Final
Längd F15 4.41  -0.6 4 Final
   Pälmke Schober, Annika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-10-14 4 000 m terräng F15 21.48  7 » Terräng-DM, Visättra, Huddinge
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-19 1 500 m h (76,2 cm) F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 800 m F15 ej start 
2017-05-21 2 000 m F15 ej start 
2017-09-02 800 m F15 ej start  » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2017-09-09 800 m F15 2:43.28  PB 1 Final » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
2017-09-10 200 m F15 29.87  +0.7 PB 3 Final 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F15 2:41.15  PB 2 Final
2017-09-24 Terränglopp F15 27.33  21 6 km » Lidingöloppet, Lidingö
2017-10-14 4 000 m terräng F15 18.07  5 » Terräng-DM, Visättra, Huddinge
»  Trosell, Åsa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 80 m F15 brutit  Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F15 11.12  -1.4 SB 3 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.17  -1.7 6 Final
2017-05-28 4 x 80 m F15 41.20  2 Heat 1 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
41.25  3 Final
2017-09-02 800 m F15 3:18.84  PB 6 Heat 6 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 5.93  PB 32 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.30  -1.5 PB 12 Pool 5
Spjut (500 gr) F15 14.55  PB 17 Pool 1
6 x 200 m X15 2:42.65  3 Heat 2
Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
2017-09-24 80 m F15 11.27  +0.3 1 Heat 2 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
11.32  -1.0 1 Final
200 m F15 ej start  Heat 1
Längd F15 4.11  -0.6 10
Spjut (500 gr) F15 12.81  10
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F15 9.15  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 22.65  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 26.20  PB 7 Final
Spjut (500 gr) F15 21.27  SB 5 Final
2017-05-19 Kula (3,0 kg) F15 9.62  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F15 21.44  4 Final
2017-06-03 800 m F15 2:55.45  PB 2 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 16.30  +1.1 PB 7 Heat 1
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 9.46  1 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 28.36  PB 1 Grupp A
6 x 200 m X15 2:45.89  3
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-06 100 m F15 14.09  -1.4 PB 5 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 10.00  PB 2 Final [¤]
Spjut (500 gr) F15 26.49  4 Final [¤]
2017-06-17 80 m F15 11.59  - 4 Heat 2 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
11.45  0.0 PB 6 Final
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 10.47  PB 3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 26.51  PB 7 Final
Spjut (500 gr) F15 21.31  6 Final
2017-07-06 Diskus (0,75 kg) F15 17.49  2 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 22.40  1
Spjut (500 gr) F15 27.71  1
2017-07-13 Diskus (0,75 kg) F15 20.50  1 » Bara Kast 2, Enskede IP, Stockholm
2017-07-19 Diskus (0,75 kg) F15 17.43  1 Final » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 34.98  PB 1 Final
2017-07-22 Kula (3,0 kg) F15 10.70  PB 1 » Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 36.21  PB 1
Spjut (500 gr) F15 24.97  1
2017-08-06 Kula (3,0 kg) F15 10.11  3 Final [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Spjut (500 gr) F15 18.61  18 [¤]
2017-08-08 150 m KS 21.83  -1.3 PB 4 Final 2 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 19.04  3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 29.89  2 Final
2017-09-02 800 m F15 3:11.87  5 Heat 6 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 16.29  +0.6 PB 6 Heat D
Kula (3,0 kg) F15 9.81  2 Pool 4
2017-09-03 Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
2017-09-24 Kula (3,0 kg) F15 9.46  3 Final » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
Diskus (0,75 kg) F15 22.92  PB 4 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 ej res 
Spjut (500 gr) F15 26.85  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F14 - Flickor 14 år
   Avebäck, Klara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 80 m F15 11.09  +1.6 PB 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.18  +0.7 3 Final
Längd F15 ej start 
2017-05-16 4 x 80 m F15 brutit  Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F14 11.28  -0.7 2 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.20  +0.4 2 Final 2
Tresteg F14 10.38  0.0 PB 4 Final
2017-05-28 4 x 80 m F15 41.20  2 Heat 1 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
41.25  3 Final
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-10 80 m F14 11.01  +1.5 PB 2 Heat 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-30 Längd F14 4.21  -1.5 PB 66 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 10.91  +3.3 4 Heat 10
Tresteg F15 10.17  0.0 20
2017-08-16 80 m F15 11.28  +0.3 5 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Längd F15 4.58  +0.1 PB 5 Final
2017-08-19 80 m F14 11.10  -0.2 3 Heat 2 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.32  -0.8 6 Final
Tresteg F14 10.30  +1.2 4 Final
2017-08-26 80 m F14 11.22  +1.6 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.19  +4.0 5 Final
Längd F14 4.60  +2.5 4 Pool 1
4.54  +1.1
2017-09-09 Tresteg F14 10.51  +2.4 5 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
10.49  +1.6 PB
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bierhance, Alice -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-24 Terränglopp F14 ej start  6 km » Lidingöloppet, Lidingö
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 6-kamp F15 1 613  -0.9 PB 18 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 17.47 [199] -3.0 PB
Höjd 1.15 [266] SB
Kula (3,0 kg) 5.43 [235] PB
Längd 3.89 [283] +1.1 PB
Spjut (500 gr) 13.48 [169] PB
600 m 2:00.12 [461] PB
2017-05-20 80 m F14 12.55  0.0 PB 6 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F14 2:43.61  PB 4 Final
2017-05-21 2 000 m F14 brutit  Final
80 m häck (76,2 cm) F14 16.89  -1.0 PB 4 Final 1
Längd F14 3.99  +1.5 PB 15
2017-06-03 Stadslopp F14 17.35  16 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-06 200 m F14 32.71  -1.1 PB 5 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m F14 2:45.43  3 Final
2017-06-10 80 m F14 12.25  +1.0 PB 8 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F14 2:42.72  PB 1 B-final
Längd F14 3.91  -1.0 24
2017-06-11 300 m F14 49.17  PB 5 A-final
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
2017-06-17 800 m F15 2:43.28  4 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Längd F15 4.23  +1.9 PB 7 Final
Kula (3,0 kg) F15 5.44  PB 12
2017-06-30 800 m F14 2:45.08  6 Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 2 000 m F15 7:42.21  PB 8 Final 3
2017-08-16 800 m F15 2:42.96  3 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Längd F15 ej start 
2017-08-19 Stadslopp F14 7.45  6 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-20 1 500 m h (76,2 cm) F14 brutit  Final » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Längd F14 3.26  -4.1 12
2017-08-26 800 m F14 2:43.53  5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F14 4.01  +0.2 7 Pool 1
2017-08-27 200 m F14 31.33  +5.1 3 Heat 1
2017-09-02 800 m F15 2:42.62  PB 5 Heat 7 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 15.63  +0.6 PB 4 Heat D
2017-09-03 Längd F15 4.11  -2.8 15 Pool 5
Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
2017-09-10 200 m F15 30.99  +2.1 4 Final 2 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F15 brutit  Final
Längd F15 4.00  +1.2 11
2017-09-20 4 000 m terräng F15 17.26  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2017-09-24 Terränglopp F14 26.47  23 6 km » Lidingöloppet, Lidingö
2017-10-14 2 000 m terräng F14 8.24  9 » Terräng-DM, Visättra, Huddinge
»  Deltin, Anna Lisa -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 80 m F15 43.61  3 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F14 11.46  0.0 PB 4 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.59  +0.4 6 Final 2
2017-06-10 80 m F14 11.45  +1.5 PB 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.12  -0.9 PB 22
2017-06-30 Längd F14 3.96  -0.4 82 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 11.31  +3.7 5 Heat 3
   Duvander, Adina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 Stadslopp F14 9.59  34 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Edelholm, Beata -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 6-kamp F15 3 059  -0.9 PB 5 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 13.14 [696] -3.0 PB
Höjd 1.39 [502] PB
Kula (3,0 kg) 8.32 [420] PB
Längd 4.91 [535] +1.3 PB
Spjut (500 gr) 21.96 [325] PB
600 m 1:52.61 [581] PB
2017-05-16 4 x 80 m F15 43.61  3 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F14 10.94  +2.1 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.08  -0.2 PB 7 Final 1
Diskus (0,75 kg) F14 24.81  PB 1 Final
2017-05-21 80 m häck (76,2 cm) F14 12.67  -0.8 PB 1 Final 2
Längd F14 4.65  +0.6 5 Final
2017-05-31 100 m F14 13.7m - 7 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
800 m F14 2:46.9m PB 20
2017-06-01 Höjd F14 1.39  13
Längd F14 4.86  - 3
Kula (3,0 kg) F14 8.28  11
2017-06-03 800 m F15 2:57.25  7 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.19  +1.5 3 Heat 2
Höjd F15 1.20  9 Grupp A
Längd F15 4.28  +2.0 11 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 22.40  PB 4 Grupp A
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-10 80 m F14 11.06  +1.5 PB 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.64  -0.5 8 Final
2017-06-11 300 m F14 45.19  PB 3 A-final
80 m häck (76,2 cm) F14 12.58  +0.3 1 Heat 1
12.42  +2.0 PB 2 Final
2017-06-30 80 m häck (76,2 cm) F14 12.83  - 2 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 4.83  -1.7 20 Kval
2017-07-01 80 m F14 68.88  +2.7 1 Heat 4
2017-07-02 300 m F14 43.82  PB 1 Final 5
2017-08-16 80 m häck (76,2 cm) F15 12.66  +1.0 1 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-19 80 m F14 11.21  -1.2 3 Heat 1 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.36  -0.8 7 Final
2017-08-20 80 m häck (76,2 cm) F14 13.68  -1.7 3 Heat 1
12.84  -2.2 2 Final
Längd F14 4.60  -2.7 6 Final
2017-08-27 200 m F14 ej start  Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-09-10 300 m F14 ej start  » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
   Frondell, Alva -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 Stadslopp F14 8.48  13 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F14 8.41  PB 5 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F14 17.88  SB 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 31.31  PB 2 Final
Spjut (500 gr) F14 18.29  PB 4 Final
2017-05-20 80 m F14 11.63  0.0 5 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.61  +0.4 PB 7 Final 2
Höjd F14 1.42  SB 4 Final
Kula (3,0 kg) F14 8.15  9
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F14 34.75  PB 1 Final
2017-06-03 Höjd F15 1.44  SB 6 Grupp A » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Längd F15 4.08  +1.0 PB 14 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 8.58  PB 5 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 19.53  PB 9 Grupp A
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-06 Höjd F14 1.45  SB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 80 m F14 11.39  +1.0 PB 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 ej start 
2017-06-11 Höjd F14 1.42  10
Slägga (3,0 kg/119) F14 34.48  3 Final
2017-06-17 Kula (3,0 kg) F15 8.45  7 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 27.60  6 Final
2017-07-01 Slägga (3,0 kg/119) F15 32.17  18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 Höjd F14 1.41  28
Kula (3,0 kg) F14 8.39  26
2017-08-19 Höjd F14 1.30  12 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
2017-08-20 Slägga (3,0 kg/119) F14 34.26  1 Final
2017-08-26 Höjd F14 1.45  1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2017-09-10 Slägga (3,0 kg/119) F14 28.96  10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
»  Hjortsmark, Noelle -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F14 6.90  PB 8 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F14 18.68  PB 4 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
2017-08-20 Diskus (0,75 kg) F14 23.44  PB 5 Final [¤] » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Larsson, Kathleen -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 6-kamp F15 2 417  -1.7 PB 12 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 15.03 [445] -3.4 SB
Höjd 1.39 [502] SB
Kula (3,0 kg) 7.45 [364] PB
Längd 4.12 [336] 0.0 SB
Spjut (500 gr) 16.35 [221] SB
600 m 1:54.52 [549] SB
2017-05-16 4 x 80 m F15 43.61  3 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F14 10.99  +2.4 1 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.08  +0.4 PB 1 Final 2
800 m F14 brutit  Final
2017-05-21 Längd F14 ej start 
2017-05-31 100 m F14 13.5m - 3 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
800 m F14 3:03.8m PB 35
2017-06-01 Höjd F14 1.39  12
Längd F14 4.59  - 12
Kula (3,0 kg) F14 7.04  23
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-10 80 m F14 11.11  +1.5 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 ej start 
Diskus (0,75 kg) F14 18.71  PB 6 Final
2017-06-11 300 m F14 48.84  PB 4 A-final
2017-06-30 Längd F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 11.17  +0.7 4 Heat 5
2017-07-02 300 m F14 ej start  Final 6
2017-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 14.29  +0.1 SB 4 Heat G » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.45  PB 9 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.74  23 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.51  -1.9 PB 10 Pool 5
Spjut (500 gr) F15 12.72  20 Pool 1
6 x 200 m X15 2:42.65  3 Heat 2
Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
   Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 800 m F14 2:45.01  PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 2 000 m F14 7:41.63  PB 5 Final
2017-06-03 Stadslopp F14 18.21  21 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-06 200 m F14 33.89  -1.1 PB 6 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m F14 2:47.78  4 Final
2017-06-10 800 m F14 2:48.54  10 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 300 m F14 52.52  PB 7 A-final
2017-08-19 Stadslopp F14 ej start  2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-20 1 500 m h (76,2 cm) F14 ej start  » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
2017-08-26 800 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-09-20 2 000 m terräng F15 8.24  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2017-09-24 Terränglopp F14 28.47  38 6 km » Lidingöloppet, Lidingö
2017-10-14 2 000 m terräng F14 8.43  11 » Terräng-DM, Visättra, Huddinge
»  Luul, Sara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 13.28  +0.3 PB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2017-06-30 80 m häck (76,2 cm) F14 12.91  +1.5 PB 4 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 11.49  +1.3 PB 4 Heat 14
2017-08-20 80 m häck (76,2 cm) F14 14.40  -2.8 5 Heat 2 [¤] » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
14.18  -2.2 7 Final
2017-09-10 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start  » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 80 m F15 brutit  Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-05-20 80 m F14 10.78  +3.4 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.04  -0.2 PB 5 Final 1
Höjd F14 1.49  SB 1 Final
2017-05-21 Stav F14 2.40  PB 2 Final
Längd F14 5.00  +1.5 PB 3 Final
2017-05-28 4 x 80 m F15 41.20  2 Heat 1 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
41.25  3 Final
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 1.52  SB 3 Grupp A
Längd F15 5.14  +1.3 PB 1 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
6 x 200 m X15 2:45.89  3
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-06 100 m F14 ej start  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Höjd F14 ej start 
Stav F14 ej start 
2017-06-11 Höjd F14 1.47  6 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-30 Längd F14 5.14  -1.2 4 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.05  +1.8 11 Final
2017-07-01 80 m F14 10.77  +1.3 PB 4 Heat 16
Stav F14 ej start 
2017-07-02 300 m F14 ej start 
Höjd F14 1.47  11
2017-08-19 80 m F14 ej start  Heat 3 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Höjd F14 1.54  PB 4 Final
2017-08-20 Längd F14 ej start 
2017-08-26 80 m F14 11.42  +2.0 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
Längd F14 4.98  -0.8 2 Pool 1
2017-08-27 Höjd F14 1.45  3 Final
2017-09-02 Höjd F15 1.49  4 Pool 2 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 7.47  PB 15 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.82  -1.5 2 Pool 5
Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
2017-09-09 Höjd F14 1.41  20 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2017-09-10 Stav F14 ej start 
Längd F14 4.69  +2.6 11
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Miletic, Paulina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-16 4 x 80 m F15 43.61  3 Heat 2 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 80 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 ej start 
»  Riddle, Olivia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F14 8.46  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F14 25.67  PB 1 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 26.31  PB 4 Final
Spjut (500 gr) F14 24.25  PB 3 Final
2017-05-20 Kula (3,0 kg) F14 8.30  8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F14 22.26  2 Final
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F14 31.42  PB 2 Final
Spjut (500 gr) F14 ej start 
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 8.50  PB 7 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 21.52  5 Grupp A
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-06 Diskus (0,75 kg) F14 ej start  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F14 24.26  PB 4 Final
2017-06-10 Kula (3,0 kg) F14 8.57  PB 10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F14 25.85  PB 2 Final
2017-06-11 Slägga (3,0 kg/119) F14 31.23  6 Final
Spjut (500 gr) F14 23.88  2 Final
2017-06-17 Kula (3,0 kg) F15 8.92  PB 5 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 31.80  PB 5 Final
Spjut (500 gr) F15 22.98  5 Final
2017-06-18 Diskus (0,75 kg) F15 26.45  PB 4 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2017-07-01 Slägga (3,0 kg/119) F15 27.97  25 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 Kula (3,0 kg) F14 9.07  PB 15
2017-08-20 Diskus (0,75 kg) F14 ej start  » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
2017-08-26 Spjut (500 gr) F14 25.78  PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-08-27 Kula (3,0 kg) F14 9.52  PB 2 Final
2017-09-02 Kula (3,0 kg) F15 8.02  11 Pool 4 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2017-09-03 Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
2017-09-09 Diskus (0,75 kg) F14 ej res  » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2017-09-10 Slägga (3,0 kg/119) F14 29.64  9
Spjut (500 gr) F14 24.19  8 Final
 F13 - Flickor 13 år
   Aulin, Emelie -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-16 5 x 60 m F13 44.02  6 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.13  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Blom, Signe -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 Längd (zon) F13 4.70  -1.3 PB 2 Final » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
2017-08-19 Stadslopp F13 7.56  8 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Elgeryd, Mira -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 21.32  PB 12 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
5 x 60 m F13 diskad  Heat 2
2017-06-06 Stav F13 2.20  PB 4 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-08-20 Stav F13 2.21  PB 2 Final » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
2017-09-09 Stav F13 1.83  8 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2017-09-13 5 x 60 m F13 40.81  1 Final 2 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 2:06.80  SB 3 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.79  SB 17 Pool1
5 x 60 m F13 42.98  2 Heat 3
2017-06-06 80 m F13 12.14  0.0 PB 3 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
12.26  -0.7 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.35  PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 21.43  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 24.07  PB 3 Final
2017-06-11 Spjut (400 gr) F13 24.29  PB 3 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
2017-08-19 Höjd F13 ej start  » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Kula (2,0 kg) F13 8.93  8 Final
Spjut (400 gr) F13 21.46  7 Final
2017-08-20 Diskus (0,6 kg) F13 22.97  PB 7 Final
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
2017-08-26 Diskus (0,6 kg) F13 23.84  PB 3 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Spjut (400 gr) F13 20.96  5 Final
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 38.03  +0.1 PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 8.22  - 22
Diskus (0,6 kg) F13 22.63  1
2017-09-13 5 x 60 m F13 43.27  2 Final 3 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:01.69  9 Final
2017-09-16 60 m F13 9.49  +1.1 PB 6 Heat 3 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.23  PB 8 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 21.10  6 Pool 1
5 x 60 m F13 41.21  2 Heat 1
44.02  6 Heat 2
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.07  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Filipovic, Olga -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp F13 10.13  22 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 2:11.33  PB 4 Heat 5 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
5 x 60 m F13 42.98  2 Heat 3
2017-06-04 Stadslopp F13 11.35  61 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 60 m F13 9.46  +1.7 PB 4 Heat 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F13 7.63  PB 16
2017-06-11 200 m F13 30.45  +2.0 PB 3 E-final
Längd (zon) F13 3.80  +3.0 36
3.63  +2.0 PB
2017-08-19 Stadslopp F13 8.46  20 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-09-13 5 x 60 m F13 43.27  2 Final 3 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-16 60 m F13 9.29  +1.4 PB 2 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
5 x 60 m F13 44.17  7 Heat 2
   Harmon, Saga -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 39.14  +0.1 PB 7 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 7.31  - 30
Diskus (0,6 kg) F13 13.89  PB 19
2017-09-16 60 m F13 9.64  -1.9 PB 6 Heat 4 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 10.93  PB 30 Pool 1
5 x 60 m F13 44.02  6 Heat 2
   Hasselberg, Hedvig -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 16.10  PB 31 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
5 x 60 m F13 42.98  2 Heat 3
2017-09-16 60 m F13 9.90  +0.7 PB 3 Heat 6 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 9.71  PB 32 Pool 1
5 x 60 m F13 44.17  7 Heat 2
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 200 m häck (68,6 cm/10) F13 35.72  - 5 Final 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 200 m F13 29.86  +0.8 PB 6 Final 1
60 m häck (68,6 cm) F13 10.32  -0.9 PB 3 Final 1
Stav F13 2.30  PB 2 Final
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 22.75  PB 7 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
5 x 60 m F13 diskad  Heat 2
2017-06-06 80 m F13 11.72  0.0 PB 3 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
11.82  -0.7 5 Final
Stav F13 2.40  PB 3 Final
2017-06-10 60 m F13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 1.37  PB 12
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2017-06-11 200 m F13 28.64  +1.0 PB 2 C-final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.20  +1.2 PB 3 Heat 4
Längd (zon) F13 4.30  +1.9 PB 22
2017-08-19 200 m häck (68,6 cm/5) F13 33.33  -0.6 PB 3 Heat B » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Höjd F13 1.34  5 Final
Spjut (400 gr) F13 16.50  PB 11
2017-08-20 200 m F13 29.66  -1.1 3 Heat C
60 m häck (68,6 cm) F13 10.48  -3.2 2 Heat 3
10.30  +0.2 5 Final
Stav F13 2.11  3 Final
2017-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 13.65  +0.1 PB 1 Heat G » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.37  18 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.15  PB 31 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.23  -1.1 PB 14 Pool 5
Spjut (500 gr) F15 15.18  PB 14 Pool 1
6 x 200 m X15 2:42.65  3 Heat 2
Lag Kraftmätningen F15 124.29p  17
X15 242.55p  12
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 34.66  +0.1 PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.41  - 9
Diskus (0,6 kg) F13 17.28  SB 10
2017-09-09 Stav F13 2.53  PB 3 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2017-09-10 60 m häck (68,6 cm) F13 9.90  +2.8 3 Heat 2
10.72  +2.4 8 Final
2017-09-13 5 x 60 m F13 40.81  1 Final 2 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
43.27  2 Final 3
3 x 600 m F13 6:01.69  9 Final
2017-09-16 60 m F13 8.60  +3.6 1 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.39  PB 4 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 14.70  18 Pool 1
5 x 60 m F13 41.21  2 Heat 1
   Karlsson Ask, Lovisa -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 Stadslopp F13 10.24  58 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 5-kamp F13 4 459  -1.6 PB 2 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.46 [1 003] -1.5 SB
Höjd 1.50 [986] PB
Spjut (400 gr) 26.79 [853] PB
Längd (zon) 4.45 [788] -1.7 PB
600 m 1:55.81 [829] PB
2017-05-19 200 m häck (68,6 cm/10) F13 32.44  - 1 Final 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Höjd F13 1.50  1 Final
Kula (2,0 kg) F13 11.73  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 29.60  PB 1 Final
2017-05-31 100 m F14 14.4m - 21 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
800 m F14 2:49.8m PB 23
Höjd F14 1.54  PB 1
2017-06-01 Längd F14 4.69  - 10
Kula (3,0 kg) F14 9.34  PB 3
2017-06-03 800 m F15 2:49.88  4 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 14.84  +1.1 PB 4 Heat 1
Höjd F15 1.48  5 Grupp A
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 8.50  6 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 26.73  PB 2 Grupp A
Lag Kraftmätningen X15 24 731p  2
2017-06-06 Höjd F13 1.48  1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 11.50  2 Final
Spjut (400 gr) F13 27.45  2 Final
2017-06-11 Spjut (400 gr) F13 31.16  PB 2 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
2017-08-19 200 m häck (68,6 cm/5) F13 32.30  -0.2 PB 4 Heat A » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Höjd F13 1.41  3 Final
Kula (2,0 kg) F13 11.14  3 Final
Spjut (400 gr) F13 32.31  PB 2 Final
2017-08-20 Diskus (0,6 kg) F13 31.33  PB 1 Final
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 32.61  +0.1 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.78  - 6
Diskus (0,6 kg) F13 20.17  4
2017-09-09 Diskus (0,6 kg) F13 28.49  3 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
Spjut (400 gr) F13 26.23  5 Final
2017-09-10 Höjd F13 1.53  3 Final
Kula (2,0 kg) F13 11.88  PB 4 Final
2017-09-13 5 x 60 m F13 40.81  1 Final 2 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:01.69  9 Final
2017-09-16 60 m F13 8.99  +3.6 5 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.51  1 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 31.10  1 Pool 1
5 x 60 m F13 41.21  2 Heat 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lackanovic, Lana -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 24.27  PB 6 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
5 x 60 m F13 diskad  Heat 2
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 35.11  +0.1 PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.00  - 12
Diskus (0,6 kg) F13 16.04  SB 13
2017-09-13 5 x 60 m F13 40.81  1 Final 2 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-16 60 m F13 8.67  +1.8 PB 5 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.47  PB 2 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 21.09  PB 7 Pool 1
5 x 60 m F13 41.21  2 Heat 1
44.02  6 Heat 2
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.10  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Lundqvist, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp F13 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Magnusson, Elinor -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 5 x 60 m F13 42.98  2 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-09-06 Tresteg (zon) F13 8.56  - 19 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-13 5 x 60 m F13 43.27  2 Final 3 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-16 60 m F13 9.12  +0.7 PB 1 Heat 6 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 12.98  PB 25 Pool 1
5 x 60 m F13 44.17  7 Heat 2
   Nallanathan, Bairavi -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 1:55.68  PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 17.92  PB 25 Pool 1
5 x 60 m F13 42.98  2 Heat 3
2017-06-04 Stadslopp F13 10.16  26 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-09-06 Tresteg (zon) F13 8.70  - 14 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 15.49  PB 15
2017-09-16 60 m F13 9.05  +1.4 PB 1 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 17.69  PB 10 Pool 1
5 x 60 m F13 44.17  7 Heat 2
2017-09-20 2 000 m terräng F13 8.43  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Robling, Alma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 21.26  PB 13 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
5 x 60 m F13 diskad  Heat 2
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 37.72  +0.1 PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 8.66  - 15
Diskus (0,6 kg) F13 16.34  PB 12
2017-09-13 5 x 60 m F13 40.81  1 Final 2 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-16 60 m F13 8.98  -1.9 PB 1 Heat 4 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 15.95  PB 15 Pool 1
5 x 60 m F13 41.21  2 Heat 1
44.02  6 Heat 2
   Rocksén, Elina -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.08  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sigrell, Lo -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 13.00  PB 38 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
   Viidas, Alice -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 2:12.30  PB 4 Heat 4 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-08-19 Stadslopp F13 9.43  43 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-09-16 60 m F13 9.65  +1.4 PB 5 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.23  PB 11 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 9.12  PB 34 Pool 1
5 x 60 m F13 44.17  7 Heat 2
»  Åsberg, Kajsa -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 200 m häck (68,6 cm/10) F13 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 60 m F13 8.98  -0.6 PB 5 Heat 2
9.02  -1.8 7 Final
Höjd F13 1.30  SB 9
2017-05-21 200 m F13 29.54  -0.9 PB 2 Final 2
60 m häck (68,6 cm) F13 10.66  -0.9 PB 5 Final 1
Stav F13 ej res 
Längd (zon) F13 4.55  +3.7 8 Final
4.50  +0.3 PB
2017-05-31 600 m F13 2:07.72  PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.89  PB 16 Pool 1
5 x 60 m F13 diskad  Heat 2
2017-06-10 60 m F13 8.95  +1.7 PB 3 Heat 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 1.23  21
2017-06-11 200 m F13 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 10.50  +2.3 4 Heat 3
Längd (zon) F13 4.41  +0.5 15
2017-08-16 60 m F13 ej start  » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2017-08-20 60 m häck (68,6 cm) F13 11.09  -2.2 5 Heat 2 [¤] » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Stav F13 1.71  SB 5 Final [¤]
Längd (zon) F13 4.22  -1.2 15 [¤]
2017-08-26 60 m F13 9.07  -1.3 1 Heat 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.06  +0.6 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Berzelius, Lisa Marie -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.94  +0.4 PB 7 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 ej start  Final 1
Längd (zon) F13 3.12  - 37
Kula (2,0 kg) F13 5.02  PB 30
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 7.15  - 58 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 12.50  PB 45
5 x 60 m F12 46.90  4 Heat 3
2017-09-20 2 000 m terräng F13 10.30  18 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.30  0.0 PB 3 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.25  PB 8 Final
Längd (zon) F13 3.57  - 26
Kula (2,0 kg) F13 7.28  PB 13
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.51  - 19 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 18.74  PB 4
5 x 60 m F12 46.90  4 Heat 3
2017-09-13 5 x 60 m F13 brutit  Final 3 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-16 60 m F12 9.15  +1.5 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.58  PB 9 Pool 2
Slägga (2,0 kg) F12 24.66  PB 2 Pool 2
5 x 60 m F12 45.02  2 Heat 2
2017-09-20 2 000 m terräng F12 8.36  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Boholm, Thea -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.29  13 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.48  +1.0 PB 3 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 1:57.18  PB 2 Final 2
Höjd F13 1.05  PB 27
Längd (zon) F13 3.80  - 16
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.53  - 18 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 13.82  PB 32
5 x 60 m F12 45.78  2 Heat 4
2017-06-04 Stadslopp F12 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-18 4 x 200 m X12 2:04.58  3 Heat 4 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-09-06 Spjut (400 gr) F12 9.24  PB 43 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
5 x 60 m F12 272.86  2 Heat 1
2017-09-13 5 x 60 m F13 44.08  4 Final 2 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
3 x 600 m F13 6:01.55  8 Final
2017-09-16 60 m F12 9.44  +1.5 PB 7 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.28  PB 17 Pool 2
Slägga (2,0 kg) F12 16.28  PB 26 Pool 2
5 x 60 m F12 44.81  3 Heat 1
   Eskilsson, Sofia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (2,0 kg) F12 8.57  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 19.86  PB 4 Final
Slägga (2,0 kg) F12 24.36  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F12 16.46  PB 5 Final
2017-05-14 60 m F12 9.03  -0.5 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
8.93  -1.0 PB 2 Final
60 m häck (68,6 cm) F12 11.68  -1.6 PB 1 Heat 3
Höjd F12 ej start 
Längd (zon) F12 4.27  - 2 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.93  3 Final
2017-05-20 60 m F13 8.73  +1.0 PB 1 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.83  +2.3 3 Final
Höjd F13 1.15  SB 19
Längd (zon) F13 4.36  - 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.25  8 Final
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.67  - 12 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 17.23  10
5 x 60 m F12 43.00  1 Heat 1
2017-06-04 Stadslopp F12 11.22  27 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 60 m F12 8.81  +1.0 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.84  +1.1 6 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.67  PB 4 Final
2017-06-18 60 m F12 8.85  +0.5 1 Heat 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
9.08  -2.3 3 Final
Längd (zon) F12 4.42  - 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.56  5 Final
Diskus (0,6 kg) F12 19.91  PB 2 Final
2017-07-22 60 m F12 8.95  +0.8 1 Heat 6 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
8.97  +2.1 5 A-final
Spjut (400 gr) F12 19.03  PB 14
2017-07-23 200 m F12 30.27  +0.5 PB 1 Heat 2
Längd (zon) F12 4.06  - 13
Kula (2,0 kg) F12 9.28  PB 5 Final
2017-08-16 60 m F13 8.98  +1.0 2 Heat 3 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
9.07  +0.6 8 Final
Längd (zon) F13 4.17  - 12
2017-08-19 Stadslopp F12 ej start  2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-19 60 m F12 9.09  -1.3 2 Heat 3 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.00  -0.4 6 A-final
Stav F12 1.80  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.11  6 Final
2017-08-20 200 m F12 30.07  -1.5 PB 1 Heat A
Längd (zon) F12 ej start 
Slägga (2,0 kg) F12 21.51  6 Final [¤]
2017-08-26 60 m F12 8.96  +1.4 1 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ingen tid  Final
Höjd F12 1.20  SB 7 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.21  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Goitom, Rimna -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (2,0 kg) F12 8.41  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 17.29  PB 5 Final
Slägga (2,0 kg) F12 19.06  PB 5 Final
Spjut (400 gr) F12 15.44  PB 8 Final
2017-05-14 5-kamp F13 3 000  -0.5 PB 11 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.25 [848] -0.8 PB
Höjd 1.05 [455] PB
Spjut (400 gr) 16.47 [537] PB
Längd (zon) 3.51 [446] -0.2 PB
600 m 2:01.99 [714] PB
2017-05-20 60 m F13 9.34  +0.4 PB 3 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.10