HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2017-09-22
Per Person Resultatdatum: 2017-09-20
Ute för 2017
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Davidsson, Jenny -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Kula (4,0 kg) KS 11.28  SB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
   Engwall, Annika -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-03-25 Stadslopp KS 33.51  » Stockholm Tunnel Run Citybanan, Stockholm
2017-06-03 ½ maraton KS 1:40.48  [1] SB » Stockholm Marathon, Stockholm
Maraton KS 3:32.55  PB 221
Not
[1] - Mellantid
»  Eriksson, Sandra -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-07-05 3 000 m KS 9:59.06  PB 28 [¤] » Enhörna Challange, Södertälje IP, Södertälje
5 000 m KS brutit  Heat A
2017-08-19 10 km (gatulopp) KS 35.27  PB 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-24 Stadslopp KS 16.56  1 5 km » Telge Stadslopp, Södertälje
2017-09-03 10 000 m KS 34:44.83  [2] PB 3 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-09-20 2 000 m terräng KS 6.34  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
4 000 m terräng KS 13.35  1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Tävlar för FIN
»  Knezevic, Sandra -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 200 m KS 25.07  +0.8 SB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 200 m KS 25.45  +1.4 2 Final 3 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-06-10 400 m KS 56.38  SB 4 Final » Göteborg GP / Sävedalsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
2017-06-18 200 m KS ej start  heat B » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-07-01 400 m KS 56.72  3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m KS ej start 
2017-07-29 400 m KS 56.98  4 Heat 1 » Internationaal Antwerps Atletiekgala, Mersem, BEL
2017-08-15 200 m KS 25.44  +1.1 4 Final [¤] » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-08-21 400 m KS 57.41  4 Heat 2 » Oulun Tähtikisat, Oulun, FIN
2017-08-25 400 m KS 57.21  6 Heat 2 » SM 2017, Heden, Helsingborg
2017-08-26 400 m KS 56.39  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Morgan, Lynette -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-23 100 m KS 12.69  -0.1 SB 4 A-final » Heleneholms vårtävling, Heleneholms IP, Malmö
2017-06-06 100 m KS 12.41  +2.4 1 Heat 9 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
12.53  +1.5 SB 3 Final 6
2017-07-01 100 m KS 12.80  +2.2 7 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-09 100 m KS ej start  » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-07-01 100 m KS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 200 m KS ej start 
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 100 m häck (83.8 cm) KS 15.61  -0.8 SB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-06 100 m häck (83.8 cm) KS brutit  Heat 2 [¤] » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
14.96  +1.1 PB 4 Final 3
2017-06-18 100 m häck (83.8 cm) KS 15.15  +1.7 2 Final » Mitt i Norden Cup, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-07-14 100 m häck (83.8 cm) KS 15.35  -0.6 5 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-30 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-08-05 100 m häck (83.8 cm) KS 14.82  +3.4 2 Heat 1 [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
14.78  +6.0 3 Final
2017-08-08 100 m häck (83.8 cm) KS 15.17  -1.3 1 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-16 100 m häck (83.8 cm) KS 15.40  +0.4 2 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tomb, Stine -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 400 m KS 57.48  SB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 10 km (gatulopp) KS 45.38  SB » Söder runt, Södermalm, Stockholm
»  Tuvesson, Emma -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 100 m häck (83.8 cm) KS 14.73  +1.2 SB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 100 m häck (83.8 cm) KS 14.05  +1.8 PB 2 Heat 1 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
14.05  +2.1 5 Final 1
2017-06-09 100 m häck (83.8 cm) KS 14.12  +1.8 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-20 100 m häck (83.8 cm) KS 14.10  +0.3 4 Heat 2 » Copenhagen Athletics Games, Österbro Stadium Köpenhamn, DEN
13.93  +2.2 5 Final
2017-06-29 100 m häck (83.8 cm) KS 14.22  +1.0 6 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-02 100 m häck (83.8 cm) KS 14.22  -0.8 3 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.97  +0.7 PB 4 Final
2017-07-08 100 m häck (83.8 cm) KS 13.88  +1.1 PB 1 Final » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2017-07-11 100 m häck (83.8 cm) KS 14.11  +1.2 8 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2017-07-14 100 m häck (83.8 cm) KS 14.11  -0.6 1 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-25 100 m häck (83.8 cm) KS 14.48  +2.9 3 Final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2017-07-30 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-08-16 100 m häck (83.8 cm) KS 14.45  +0.4 1 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-20 100 m häck (83.8 cm) KS 14.14  +1.9 2 Final » Copenhagen Games, Österbro Stadion, DEN
2017-08-26 100 m häck (83.8 cm) KS 14.11  -1.9 2 Heat 1 » SM 2017, Heden, Helsingborg
14.06  -2.0 4 Final
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 10 km (gatulopp) KS 38.58  PB 8 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Avebäck, Freja -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m KS 13.67  -2.0 SB 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 100 m KS 13.42  +0.6 SB 3 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-09 100 m KS ej start  Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-22 100 m KS 13.50  -0.9 2 Heat 4 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-07-01 100 m KS 13.22  +2.8 8 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-30 100 m KS 13.34  +0.7 PB 1 Heat 1 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
ej start  Final C
2017-08-16 100 m KS ej start  » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m KS 2:32.68  PB 4 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-10 800 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m KS ej start 
2017-08-16 800 m KS 2:36.47  4 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Tresteg KS 9.22  0.0 PB 6 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
   Danielsson, Linnéa -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 10 km (gatulopp) K22 49.43  PB 281 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Jelassi, Yasmin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 100 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-03 100 m KS 12.42  +0.6 SB 1 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-09 100 m KS 12.33  +1.5 SB 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2017-06-29 100 m häck (83.8 cm) KS 15.21  +1.0 PB 7 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-30 100 m KS 12.69  +0.6 6 Heat 3 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
ej start  Final B
2017-08-11 100 m K22 12.20  +3.5 4 Heat 1 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.39  +1.4 7 Final
»  Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-04-01 10 km (gatulopp) K22 41.02  PB 17 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2017-05-14 800 m KS 2:28.88  SB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 1 500 m KS 5:00.16  PB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 800 m KS 2:25.31  PB 1 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 800 m KS 2:33.26  5 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 1 500 m KS 4:59.22  PB 4 B-final
2017-06-15 10 km (gatulopp) KS 45.56  46 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
2017-06-18 800 m KS 2:24.29  PB 8 Heat B » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-29 800 m KS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 1 500 m KS brutit  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 800 m KS brutit  Final 4
2017-08-05 800 m KS 2:28.28  3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-06 400 m KS ej start 
2017-08-08 600 m KS 1:44.82  PB 8 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-12 1 500 m K22 5:05.23  13 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-13 800 m K22 2:26.35  9 Final
2017-08-15 400 m KS 68.52  [2] PB » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m KS 2:24.64  6 Final
2017-08-16 800 m KS 2:26.84  1 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-26 800 m KS 2:27.13  2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-09-02 3 000 m KS 11:29.69  PB 1 Final » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2017-09-10 400 m KS 64.88  PB 3 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
 F19 - Flickor 19 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-13 Slägga (4,0 kg) F19 60.28  SB 1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2017-05-20 Slägga (4,0 kg) F19 60.70  SB 2 WJ U20 » Hallesche Werfertage, Halle, GER
2017-05-25 Slägga (4,0 kg) KS 59.94  1 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-17 Slägga (4,0 kg) KS 61.53  [1,2] PB 2 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2017-06-27 Slägga (4,0 kg) F19 58.80  1 Final » Kasttävling, Arenastadens kastpark, Växjö
2017-06-29 Slägga (4,0 kg) KS 57.28  3 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 Slägga (4,0 kg) F19 58.07  1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-21 Slägga (4,0 kg) F19 60.09  5 Kval » Junior-EM 20 år, Grosseto, ITA
2017-07-22 Slägga (4,0 kg) F19 50.72  11 Final
2017-08-11 Slägga (4,0 kg) F19 61.45  1 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-20 Slägga (4,0 kg) F19 63.17  [2] PB 1 » Nordiska 19-årskampen, Campus Friidrottsarena, Umeå
2017-08-25 Slägga (4,0 kg) KS 59.43  4 Final » SM 2017, Heden, Helsingborg
2017-09-03 Slägga (4,0 kg) KS 64.25  [1,2] PB 5 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
»  Berghäll, Emily -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Diskus (1,0 kg) KS 30.17  SB 4 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 Diskus (1,0 kg) F19 29.22  1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-11 Slägga (4,0 kg) F19 42.11  SB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-06 Slägga (4,0 kg) F19 44.12  SB 1 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
2017-07-22 Slägga (4,0 kg) F19 49.14  SB 1 » Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
2017-08-11 Slägga (4,0 kg) F19 50.46  SB 7 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-12 Diskus (1,0 kg) F19 29.89  14
 F18 - Flickor 18 år
»  Almerén Hansson, Victoria -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-07-14 Längd KS 5.53  +1.8 PB 3 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-29 Längd KS 5.46  -2.8 3 Final » Sky is the Limit, Åby Friidrott, Mölndal, Göteborg
2017-08-06 Längd KS 5.47  +1.6 5 Final [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-11 Längd F19 5.55  +4.0 6 Pool 2 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2017-08-12 Längd F19 5.85  [2] +1.8 PB 3 Final
2017-08-16 Längd KS 5.68  +0.6 2 Final [¤] » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-26 Längd KS 5.61  -0.8 13 Kval » SM 2017, Heden, Helsingborg
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
»  Cianelli, Rosanna -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Spjut (600 gr) KS 34.42  PB 5 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
»  Jansson, Fanny -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Höjd KS 1.59  SB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m KS 2:32.53  PB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m F19 2:30.87  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-10 800 m KS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
 F17 - Flickor 17 år
»  Deltin, Greta -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 100 m KS 12.02  +1.0 PB 2 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 100 m KS 12.09  +1.6 6 Heat 3 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-06-10 100 m F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-07-01 100 m F17 12.06  +4.2 1 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.13  +1.2 1 Final
2017-07-14 100 m KS ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
2017-07-15 200 m KS 25.10  +3.7 4 Heat 2
2017-07-30 100 m KS ej start  » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2017-08-06 100 m KS 12.21  +2.3 1 Heat 3 [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
12.13  +0.9 1 Final
2017-08-11 100 m F17 12.20  +3.7 1 Heat 2 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.00  +1.9 PB 1 Final
2017-08-19 200 m F17 24.80  +2.7 2 Heat 2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
2017-09-02 100 m F17 12.18  -0.4 2 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hultström, Vilma -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m F17 2:29.76  SB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m F17 2:28.99  SB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-11 200 m F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-17 800 m KS 2:25.82  SB 2 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2017-06-30 800 m F17 2:27.80  7 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 100 m F17 13.49  +0.7 PB 5 Heat 1
400 m F17 62.72  SB 5 Final 4
2017-07-02 200 m F17 28.06  +2.7 8 Final 3
2017-08-05 800 m F17 2:31.38  3 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-08 600 m KS 1:43.50  SB 7 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-13 800 m F17 2:23.69  SB 3 Final » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
1 500 m h (76,2 cm) F17 brutit  Final
2017-08-19 800 m F17 2:32.24  5 Heat 1 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
 F16 - Flickor 16 år
»  Gassama, Sira -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-25 Längd KS 5.42  +0.5 SB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-18 Längd F16 5.31  +2.3 1 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
5.06  0.0
2017-08-19 Längd F17 5.12  +5.0 5 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
2017-08-26 Längd KS 5.35  +0.5 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Gustavsson, Stina -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 Diskus (1,0 kg) F16 31.45  PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F16 33.60  PB 2 Final [¤]
2017-06-06 100 m KS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2017-08-05 Diskus (1,0 kg) F17 30.32  6 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F17 34.44  PB 10 [¤]
2017-08-06 Kula (3,0 kg) F17 13.34  PB 2 Final
2017-08-08 Diskus (1,0 kg) F17 30.39  2 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-12 Diskus (1,0 kg) F16 26.18  16 » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-13 Kula (3,0 kg) F16 13.06  1 Final
2017-08-19 Kula (3,0 kg) F17 13.75  [2] PB 2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
Slägga (3,0 kg/119) F17 35.86  PB 8
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
»  Hausmann, Isa -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F16 22.73  PB 4 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-08-05 Höjd F17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Stav F17 ej res  Final
Diskus (1,0 kg) F17 22.71  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 23.45  PB 11
2017-08-08 Stav KS 2.80  SB 3 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jungelin, Mikaela -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 400 m F16 66.66  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 1 500 m F16 5:45.94  PB 1 Final
2017-06-11 1 500 m KS 5:16.96  PB 3 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-30 800 m F17 2:33.98  PB 6 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 1 500 m F17 5:20.13  5 Final 2
2017-08-11 3 000 m F16 12:29.83  PB 4 Final » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-12 1 500 m F16 brutit  Final [¤]
2017-08-16 800 m F17 2:31.45  PB 2 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-09-02 10 km (gatulopp) KS 47.52  PB 1142 » Tjejmilen, Stockholm
2017-09-20 4 000 m terräng F17 17.26  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 100 m F16 13.66  0.0 PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Stav F16 3.36  PB 2 Final
2017-05-25 Stav KS 3.38  PB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 Stav KS 3.40  PB 2 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
F17 ej res 
2017-06-10 Stav KS 3.40  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-18 Längd F16 ej start  » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-22 Stav KS 3.01  2 Final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-07-01 100 m F16 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Stav F17 3.43  PB 4 Final
2017-07-02 200 m F16 ej start 
2017-07-15 100 m F17 13.74  -1.2 4 Heat 1 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
13.49  +2.9 2 B-final
2017-07-16 Stav F17 3.27  1 Final
2017-07-22 Stav F16 3.31  » Stavettan, Enskede IP, Stockholm
2017-08-05 Stav F17 3.52  PB 1 Final » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-06 100 m F17 13.56  +1.5 PB 4 Heat 1
2017-08-13 Stav F16 3.29  5 Final » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-19 Stav F17 3.34  2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindberg, My -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 100 m F17 12.98  +0.9 PB 1 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
ej start  Final
Längd KS ej start 
2017-06-10 100 m F17 13.02  +3.2 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 5.17  +0.7 SB 6 Final
2017-06-18 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start  » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 5.02  +1.0 4 Final
2017-08-06 100 m F17 ej start  » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Längd F17 ej start 
2017-08-11 100 m F16 ej start  » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-12 Längd F16 ej start 
»  Lindé, Hanna -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 100 m F17 13.11  +0.9 PB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F17 ej start 
2017-05-20 400 m F16 58.15  PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 400 m häck (76,2 cm) KS 66.23  PB 3 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-06 100 m KS 13.47  -0.7 3 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-09 100 m KS 13.18  +1.5 5 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 400 m F17 58.10  PB 1 Final
2017-08-05 200 m F17 26.90  -0.5 PB 4 Heat 4 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2017-08-06 400 m F17 ej start 
2017-08-08 300 m KS 42.98  SB 1 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-11 400 m F16 60.10  2 Heat 1 » USM 2017, Lugnet, Falun
2017-08-12 400 m F16 59.59  4 Final
2017-08-19 300 m häck (76,2 cm) F17 47.03  PB 1 Heat 2 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindvall, Siri -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 100 m F17 13.21  +0.9 PB 4 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
ej start  Final
2017-06-10 100 m F17 13.13  +2.3 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 4.68  +0.3 SB 17
2017-06-11 200 m F17 ej start 
2017-06-18 Längd F16 4.61  +0.2 5 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Olsson, Nathalie -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 100 m F16 13.87  0.0 PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Längd F16 4.66  +0.6 PB 2 Final [¤]
2017-06-06 100 m F17 14.14  +0.9 7 Heat 1 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
ej start  Final
Längd KS ej start 
2017-06-10 100 m F17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F17 ej start 
2017-06-18 Längd F16 4.59  +2.1 7 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.44  +1.9
2017-06-22 100 m KS 14.30  -0.9 6 Heat 4 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2017-06-30 Längd F16 4.50  -0.9 45 Kval [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 100 m F16 14.10  +1.9 8 Heat 4
2017-07-02 200 m F16 ej start 
2017-07-15 100 m F17 ej start  » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Längd F17 ej start 
2017-08-16 100 m F17 14.47  +0.9 4 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Längd F17 4.32  +0.1 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Raud, Ella -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 Stav F17 2.70  SB 4 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-08-08 Stav KS 2.60  4 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-16 100 m F17 14.12  +0.9 PB 2 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Stav F17 ej start 
Längd F17 4.51  +0.1 SB 3 Final
»  Rådbo, Klara -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-26 Längd KS 5.20  +1.0 SB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
 F15 - Flickor 15 år
»  Brundin, Lisa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 80 m F15 11.40  +0.6 PB 2 Heat 3 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.72  +0.7 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ekberg, Lisa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 1 500 m h (76,2 cm) F15 5:47.97  SB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-20 800 m F15 2:39.36  SB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-25 2 000 m h (91,4 cm) KS brutit  » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2017-06-03 Stadslopp F15 17.20  15 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 200 m F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F15 ej start 
2017-05-20 80 m F15 10.73  -0.2 PB 2 Heat 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.81  -1.7 4 Final
800 m F15 2:25.71  SB 1 Final [¤]
2017-05-21 300 m F15 43.20  PB 2 Final 2 [¤]
Längd F15 4.84  +1.1 PB 4 Final [¤]
2017-05-25 400 m KS 65.97  PB » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
800 m KS 2:20.38  PB 5
2017-06-03 800 m F15 2:30.75  1 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.82  +1.5 SB 5 Heat 2
Höjd F15 ej start 
Längd F15 4.83  +1.1 2 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2017-06-03 Stadslopp F15 ej start  » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 80 m F15 10.55  +1.7 PB 2 Heat 2 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.69  +0.6 6 Final
Längd F15 5.13  -0.3 PB 2 Final [¤]
2017-06-17 300 m F15 43.91  3 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
800 m F15 2:33.55  3 Final
Längd F15 5.13  -0.4 2 Final
2017-08-08 150 m KS 20.70  -1.9 PB 2 Final 3 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
600 m KS 1:45.39  PB 9 Final
2017-08-19 1 500 m h (76,2 cm) F17 5:52.35  PB 6 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
2017-08-19 Stadslopp F15 ej start  2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-09-20 2 000 m terräng F15 8.13  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jansson, Julia -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-17 Längd F15 4.08  +0.5 PB 8 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Kula (3,0 kg) F15 8.86  PB 6 Final
»  Nielsen, Ida -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-21 Längd F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (500 gr) F15 21.40  PB 4 Final
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2017-07-06 Diskus (0,75 kg) F15 21.39  SB 1 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 19.18  PB 2
Spjut (500 gr) F15 18.56  2
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 Längd F15 4.41  -1.2 PB 3 Final » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
2017-05-21 Längd F15 4.39  +0.1 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-06-10 80 m F15 11.24  +1.8 PB 5 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 4.26  -0.2 9
2017-07-30 80 m F15 11.47  - 4 Heat 1 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Längd F15 4.28  +0.7 10
2017-09-02 800 m F15 3:03.46  PB 3 Heat 6 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 15.45  +0.3 PB 3 Heat C
Höjd F15 1.33  SB 20 Pool 2
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 800 m F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2017-05-19 1 500 m h (76,2 cm) F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 800 m F15 ej start 
2017-05-21 2 000 m F15 ej start 
2017-09-02 800 m F15 ej start  » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2017-09-09 800 m F15 2:43.28  PB 1 Final » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
2017-09-10 200 m F15 29.87  +0.7 PB 3 Final 1 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F15 2:41.15  PB 2 Final
»  Trosell, Åsa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 80 m F15 11.12  -1.4 SB 3 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.17  -1.7 6 Final
2017-09-02 800 m F15 3:18.84  PB 6 Heat 6 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 5.93  PB 32 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.30  -1.5 PB 12 Pool 5
Spjut (500 gr) F15 14.55  PB 17 Pool 1
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F15 9.15  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 22.65  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 26.20  PB 7 Final
Spjut (500 gr) F15 21.27  SB 5 Final
2017-05-19 Kula (3,0 kg) F15 9.62  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F15 21.44  4 Final
2017-06-03 800 m F15 2:55.45  PB 2 Heat 1 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 16.30  +1.1 PB 7 Heat 1
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 9.46  1 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 28.36  PB 1 Grupp A
2017-06-06 100 m F15 14.09  -1.4 PB 5 Final [¤] » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 10.00  PB 2 Final [¤]
Spjut (500 gr) F15 26.49  4 Final [¤]
2017-06-17 80 m F15 11.59  - 4 Heat 2 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
11.45  0.0 PB 6 Final
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 10.47  PB 3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 26.51  PB 7 Final
Spjut (500 gr) F15 21.31  6 Final
2017-07-06 Diskus (0,75 kg) F15 17.49  2 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 22.40  1
Spjut (500 gr) F15 27.71  1
2017-07-13 Diskus (0,75 kg) F15 20.50  1 » Bara Kast 2, Enskede IP, Stockholm
2017-07-19 Diskus (0,75 kg) F15 17.43  1 Final » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 34.98  PB 1 Final
2017-07-22 Kula (3,0 kg) F15 10.70  PB 1 » Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F15 36.21  PB 1
Spjut (500 gr) F15 24.97  1
2017-08-06 Kula (3,0 kg) F15 10.11  3 Final [¤] » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Spjut (500 gr) F15 18.61  18 [¤]
2017-08-08 150 m KS 21.83  -1.3 PB 4 Final 2 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 19.04  3 Final
Slägga (3,0 kg/119) F15 29.89  2 Final
2017-09-02 800 m F15 3:11.87  5 Heat 6 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 16.29  +0.6 PB 6 Heat D
Kula (3,0 kg) F15 9.81  2 Pool 4
Not
[¤] - Efteranmäld
 F14 - Flickor 14 år
»  Avebäck, Klara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 80 m F15 11.09  +1.6 PB 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.18  +0.7 3 Final
Längd F15 ej start 
2017-05-20 80 m F14 11.28  -0.7 2 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.20  +0.4 2 Final 2
Tresteg F14 10.38  0.0 PB 4 Final
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2017-06-10 80 m F14 11.01  +1.5 PB 2 Heat 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-30 Längd F14 4.21  -1.5 PB 66 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 10.91  +3.3 4 Heat 10
Tresteg F15 10.17  0.0 20
2017-08-16 80 m F15 11.28  +0.3 5 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Längd F15 4.58  +0.1 PB 5 Final
2017-08-19 80 m F14 11.10  -0.2 3 Heat 2 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.32  -0.8 6 Final
Tresteg F14 10.30  +1.2 4 Final
2017-08-26 80 m F14 11.22  +1.6 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.19  +4.0 5 Final
Längd F14 4.60  +2.5 4 Pool 1
4.54  +1.1
2017-09-09 Tresteg F14 10.51  +2.4 5 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
10.49  +1.6 PB
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 6-kamp F15 1 613  -0.9 PB 18 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 17.47 [199] -3.0 PB
Höjd 1.15 [266] SB
Kula (3,0 kg) 5.43 [235] PB
Längd 3.89 [283] +1.1 PB
Spjut (500 gr) 13.48 [169] PB
600 m 2:00.12 [461] PB
2017-05-20 80 m F14 12.55  0.0 PB 6 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F14 2:43.61  PB 4 Final
2017-05-21 2 000 m F14 brutit  Final
80 m häck (76,2 cm) F14 16.89  -1.0 PB 4 Final 1
Längd F14 3.99  +1.5 PB 15
2017-06-03 Stadslopp F14 17.35  16 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-06 200 m F14 32.71  -1.1 PB 5 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m F14 2:45.43  3 Final
2017-06-10 80 m F14 12.25  +1.0 PB 8 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m F14 2:42.72  PB 1 B-final
Längd F14 3.91  -1.0 24
2017-06-11 300 m F14 49.17  PB 5 A-final
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
2017-06-17 800 m F15 2:43.28  4 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Längd F15 4.23  +1.9 PB 7 Final
Kula (3,0 kg) F15 5.44  PB 12
2017-06-30 800 m F14 2:45.08  6 Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 2 000 m F15 7:42.21  PB 8 Final 3
2017-08-16 800 m F15 2:42.96  3 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Längd F15 ej start 
2017-08-19 Stadslopp F14 7.45  6 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-20 1 500 m h (76,2 cm) F14 brutit  Final » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Längd F14 3.26  -4.1 12
2017-08-26 800 m F14 2:43.53  5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F14 4.01  +0.2 7 Pool 1
2017-08-27 200 m F14 31.33  +5.1 3 Heat 1
2017-09-02 800 m F15 2:42.62  PB 5 Heat 7 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F15 15.63  +0.6 PB 4 Heat D
2017-09-03 Längd F15 4.11  -2.8 15 Pool 5
2017-09-10 200 m F15 30.99  +2.1 4 Final 2 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F15 brutit  Final
Längd F15 4.00  +1.2 11
2017-09-20 4 000 m terräng F15 17.26  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Deltin, Anna Lisa -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 80 m F14 11.46  0.0 PB 4 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.59  +0.4 6 Final 2
2017-06-10 80 m F14 11.45  +1.5 PB 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.12  -0.9 PB 22
2017-06-30 Längd F14 3.96  -0.4 82 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 11.31  +3.7 5 Heat 3
   Duvander, Adina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 Stadslopp F14 9.59  34 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Edelholm, Beata -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 6-kamp F15 3 059  -0.9 PB 5 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 13.14 [696] -3.0 PB
Höjd 1.39 [502] PB
Kula (3,0 kg) 8.32 [420] PB
Längd 4.91 [535] +1.3 PB
Spjut (500 gr) 21.96 [325] PB
600 m 1:52.61 [581] PB
2017-05-20 80 m F14 10.94  +2.1 2 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.08  -0.2 PB 7 Final 1
Diskus (0,75 kg) F14 24.81  PB 1 Final
2017-05-21 80 m häck (76,2 cm) F14 12.67  -0.8 PB 1 Final 2
Längd F14 4.65  +0.6 5 Final
2017-05-31 100 m F14 13.7m - 7 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
800 m F14 2:46.9m PB 20
2017-06-01 Höjd F14 1.39  13
Längd F14 4.86  - 3
Kula (3,0 kg) F14 8.28  11
2017-06-03 800 m F15 2:57.25  7 Heat 3 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.19  +1.5 3 Heat 2
Höjd F15 1.20  9 Grupp A
Längd F15 4.28  +2.0 11 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 22.40  PB 4 Grupp A
2017-06-10 80 m F14 11.06  +1.5 PB 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.64  -0.5 8 Final
2017-06-11 300 m F14 45.19  PB 3 A-final
80 m häck (76,2 cm) F14 12.58  +0.3 1 Heat 1
12.42  +2.0 PB 2 Final
2017-06-30 80 m häck (76,2 cm) F14 12.83  - 2 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 4.83  -1.7 20 Kval
2017-07-01 80 m F14 68.88  +2.7 1 Heat 4
2017-07-02 300 m F14 43.82  PB 1 Final 5
2017-08-16 80 m häck (76,2 cm) F15 12.66  +1.0 1 Final » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2017-08-19 80 m F14 11.21  -1.2 3 Heat 1 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.36  -0.8 7 Final
2017-08-20 80 m häck (76,2 cm) F14 13.68  -1.7 3 Heat 1
12.84  -2.2 2 Final
Längd F14 4.60  -2.7 6 Final
2017-08-27 200 m F14 ej start  Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-09-10 300 m F14 ej start  » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
80 m häck (76,2 cm) F14 ej start 
   Frondell, Alva -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 Stadslopp F14 8.48  13 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Harryson, Linn -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F14 8.41  PB 5 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F14 17.88  SB 5 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 31.31  PB 2 Final
Spjut (500 gr) F14 18.29  PB 4 Final
2017-05-20 80 m F14 11.63  0.0 5 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.61  +0.4 PB 7 Final 2
Höjd F14 1.42  SB 4 Final
Kula (3,0 kg) F14 8.15  9
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F14 34.75  PB 1 Final
2017-06-03 Höjd F15 1.44  SB 6 Grupp A » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Längd F15 4.08  +1.0 PB 14 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 8.58  PB 5 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 19.53  PB 9 Grupp A
2017-06-06 Höjd F14 1.45  SB 2 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-06-10 80 m F14 11.39  +1.0 PB 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 ej start 
2017-06-11 Höjd F14 1.42  10
Slägga (3,0 kg/119) F14 34.48  3 Final
2017-06-17 Kula (3,0 kg) F15 8.45  7 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 27.60  6 Final
2017-07-01 Slägga (3,0 kg/119) F15 32.17  18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 Höjd F14 1.41  28
Kula (3,0 kg) F14 8.39  26
2017-08-19 Höjd F14 1.30  12 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
2017-08-20 Slägga (3,0 kg/119) F14 34.26  1 Final
2017-08-26 Höjd F14 1.45  1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2017-09-10 Slägga (3,0 kg/119) F14 28.96  10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
»  Hjortsmark, Noelle -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F14 6.90  PB 8 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F14 18.68  PB 4 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
2017-08-20 Diskus (0,75 kg) F14 23.44  PB 5 Final [¤] » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Larsson, Kathleen -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 6-kamp F15 2 417  -1.7 PB 12 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 15.03 [445] -3.4 SB
Höjd 1.39 [502] SB
Kula (3,0 kg) 7.45 [364] PB
Längd 4.12 [336] 0.0 SB
Spjut (500 gr) 16.35 [221] SB
600 m 1:54.52 [549] SB
2017-05-20 80 m F14 10.99  +2.4 1 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.08  +0.4 PB 1 Final 2
800 m F14 brutit  Final
2017-05-21 Längd F14 ej start 
2017-05-31 100 m F14 13.5m - 3 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
800 m F14 3:03.8m PB 35
2017-06-01 Höjd F14 1.39  12
Längd F14 4.59  - 12
Kula (3,0 kg) F14 7.04  23
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2017-06-10 80 m F14 11.11  +1.5 4 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 ej start 
Diskus (0,75 kg) F14 18.71  PB 6 Final
2017-06-11 300 m F14 48.84  PB 4 A-final
2017-06-30 Längd F14 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 11.17  +0.7 4 Heat 5
2017-07-02 300 m F14 ej start  Final 6
2017-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 14.29  +0.1 SB 4 Heat G » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.45  PB 9 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.74  23 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.51  -1.9 PB 10 Pool 5
Spjut (500 gr) F15 12.72  20 Pool 1
   Lidén, Clara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 800 m F14 2:45.01  PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 2 000 m F14 7:41.63  PB 5 Final
2017-06-03 Stadslopp F14 18.21  21 » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-06 200 m F14 33.89  -1.1 PB 6 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
800 m F14 2:47.78  4 Final
2017-06-10 800 m F14 2:48.54  10 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-11 300 m F14 52.52  PB 7 A-final
2017-08-19 Stadslopp F14 ej start  2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-20 1 500 m h (76,2 cm) F14 ej start  » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
2017-08-26 800 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-09-20 2 000 m terräng F15 8.24  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Luul, Sara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 13.28  +0.3 PB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
2017-06-30 80 m häck (76,2 cm) F14 12.91  +1.5 PB 4 Heat 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-01 80 m F14 11.49  +1.3 PB 4 Heat 14
2017-08-20 80 m häck (76,2 cm) F14 14.40  -2.8 5 Heat 2 [¤] » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
14.18  -2.2 7 Final
2017-09-10 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start  » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Löwhagen, Alicia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 80 m F14 10.78  +3.4 2 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.04  -0.2 PB 5 Final 1
Höjd F14 1.49  SB 1 Final
2017-05-21 Stav F14 2.40  PB 2 Final
Längd F14 5.00  +1.5 PB 3 Final
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 1.52  SB 3 Grupp A
Längd F15 5.14  +1.3 PB 1 Grupp A
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2017-06-06 100 m F14 ej start  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Höjd F14 ej start 
Stav F14 ej start 
2017-06-11 Höjd F14 1.47  6 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2017-06-30 Längd F14 5.14  -1.2 4 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.05  +1.8 11 Final
2017-07-01 80 m F14 10.77  +1.3 PB 4 Heat 16
Stav F14 ej start 
2017-07-02 300 m F14 ej start 
Höjd F14 1.47  11
2017-08-19 80 m F14 ej start  Heat 3 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Höjd F14 1.54  PB 4 Final
2017-08-20 Längd F14 ej start 
2017-08-26 80 m F14 11.42  +2.0 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final
Längd F14 4.98  -0.8 2 Pool 1
2017-08-27 Höjd F14 1.45  3 Final
2017-09-02 Höjd F15 1.49  4 Pool 2 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 7.47  PB 15 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.82  -1.5 2 Pool 5
2017-09-09 Höjd F14 1.41  20 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2017-09-10 Stav F14 ej start 
Längd F14 4.69  +2.6 11
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Miletic, Paulina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-10 80 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 ej start 
»  Riddle, Olivia -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (3,0 kg) F14 8.46  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F14 25.67  PB 1 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 26.31  PB 4 Final
Spjut (500 gr) F14 24.25  PB 3 Final
2017-05-20 Kula (3,0 kg) F14 8.30  8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F14 22.26  2 Final
2017-05-21 Slägga (3,0 kg/119) F14 31.42  PB 2 Final
Spjut (500 gr) F14 ej start 
2017-06-03 800 m F15 ej start  » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 8.50  PB 7 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 21.52  5 Grupp A
2017-06-06 Diskus (0,75 kg) F14 ej start  » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Spjut (500 gr) F14 24.26  PB 4 Final
2017-06-10 Kula (3,0 kg) F14 8.57  PB 10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (0,75 kg) F14 25.85  PB 2 Final
2017-06-11 Slägga (3,0 kg/119) F14 31.23  6 Final
Spjut (500 gr) F14 23.88  2 Final
2017-06-17 Kula (3,0 kg) F15 8.92  PB 5 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Slägga (3,0 kg/119) F15 31.80  PB 5 Final
Spjut (500 gr) F15 22.98  5 Final
2017-06-18 Diskus (0,75 kg) F15 26.45  PB 4 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2017-07-01 Slägga (3,0 kg/119) F15 27.97  25 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2017-07-02 Kula (3,0 kg) F14 9.07  PB 15
2017-08-20 Diskus (0,75 kg) F14 ej start  » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej start 
2017-08-26 Spjut (500 gr) F14 25.78  PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2017-08-27 Kula (3,0 kg) F14 9.52  PB 2 Final
2017-09-02 Kula (3,0 kg) F15 8.02  11 Pool 4 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2017-09-09 Diskus (0,75 kg) F14 ej res  » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2017-09-10 Slägga (3,0 kg/119) F14 29.64  9
Spjut (500 gr) F14 24.19  8 Final
 F13 - Flickor 13 år
   Aulin, Emelie -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.13  10 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Blom, Signe -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-06 Längd (zon) F13 4.70  -1.3 PB 2 Final » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
2017-08-19 Stadslopp F13 7.56  8 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Elgeryd, Mira -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 21.32  PB 12 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-06-06 Stav F13 2.20  PB 4 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2017-08-20 Stav F13 2.21  PB 2 Final » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
2017-09-09 Stav F13 1.83  8 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
»  Enblad, Alva -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 2:06.80  SB 3 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.79  SB 17 Pool1
2017-06-06 80 m F13 12.14  0.0 PB 3 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
12.26  -0.7 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.35  PB 5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 21.43  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 24.07  PB 3 Final
2017-06-11 Spjut (400 gr) F13 24.29  PB 3 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
2017-08-19 Höjd F13 ej start  » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Kula (2,0 kg) F13 8.93  8 Final
Spjut (400 gr) F13 21.46  7 Final
2017-08-20 Diskus (0,6 kg) F13 22.97  PB 7 Final
Slägga (2,0 kg) F13 ej start 
2017-08-26 Diskus (0,6 kg) F13 23.84  PB 3 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Spjut (400 gr) F13 20.96  5 Final
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 38.03  +0.1 PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 8.22  - 22
Diskus (0,6 kg) F13 22.63  1
2017-09-16 60 m F13 9.49  +1.1 PB 6 Heat 3 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.23  PB 8 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 21.10  6 Pool 1
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.07  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Filipovic, Olga -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp F13 10.13  22 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Hallencreutz, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 2:11.33  PB 4 Heat 5 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-06-04 Stadslopp F13 11.35  61 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 60 m F13 9.46  +1.7 PB 4 Heat 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F13 7.63  PB 16
2017-06-11 200 m F13 30.45  +2.0 PB 3 E-final
Längd (zon) F13 3.80  +3.0 36
3.63  +2.0 PB
2017-08-19 Stadslopp F13 8.46  20 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-09-16 60 m F13 9.29  +1.4 PB 2 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
   Harmon, Saga -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 39.14  +0.1 PB 7 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 7.31  - 30
Diskus (0,6 kg) F13 13.89  PB 19
2017-09-16 60 m F13 9.64  -1.9 PB 6 Heat 4 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 10.93  PB 30 Pool 1
   Hasselberg, Hedvig -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 16.10  PB 31 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-09-16 60 m F13 9.90  +0.7 PB 3 Heat 6 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 9.71  PB 32 Pool 1
»  Hellstadius, Alannah -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 200 m häck (68,6 cm/10) F13 35.72  - 5 Final 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-21 200 m F13 29.86  +0.8 PB 6 Final 1
60 m häck (68,6 cm) F13 10.32  -0.9 PB 3 Final 1
Stav F13 2.30  PB 2 Final
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 22.75  PB 7 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-06-06 80 m F13 11.72  0.0 PB 3 Heat 2 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
11.82  -0.7 5 Final
Stav F13 2.40  PB 3 Final
2017-06-10 60 m F13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 1.37  PB 12
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2017-06-11 200 m F13 28.64  +1.0 PB 2 C-final
60 m häck (68,6 cm) F13 10.20  +1.2 PB 3 Heat 4
Längd (zon) F13 4.30  +1.9 PB 22
2017-08-19 200 m häck (68,6 cm/5) F13 33.33  -0.6 PB 3 Heat B » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Höjd F13 1.34  5 Final
Spjut (400 gr) F13 16.50  PB 11
2017-08-20 200 m F13 29.66  -1.1 3 Heat C
60 m häck (68,6 cm) F13 10.48  -3.2 2 Heat 3
10.30  +0.2 5 Final
Stav F13 2.11  3 Final
2017-09-02 80 m häck (76,2 cm) F15 13.65  +0.1 PB 1 Heat G » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Höjd F15 1.37  18 Pool 2
Kula (3,0 kg) F15 6.15  PB 31 Pool 4
2017-09-03 Längd F15 4.23  -1.1 PB 14 Pool 5
Spjut (500 gr) F15 15.18  PB 14 Pool 1
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 34.66  +0.1 PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.41  - 9
Diskus (0,6 kg) F13 17.28  SB 10
2017-09-09 Stav F13 2.53  PB 3 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2017-09-10 60 m häck (68,6 cm) F13 9.90  +2.8 3 Heat 2
10.72  +2.4 8 Final
2017-09-16 60 m F13 8.60  +3.6 1 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.39  PB 4 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 14.70  18 Pool 1
   Karlsson Ask, Lovisa -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-08-19 Stadslopp F13 10.24  58 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Krantz, Frida -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 5-kamp F13 4 459  -1.6 PB 2 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.46 [1 003] -1.5 SB
Höjd 1.50 [986] PB
Spjut (400 gr) 26.79 [853] PB
Längd (zon) 4.45 [788] -1.7 PB
600 m 1:55.81 [829] PB
2017-05-19 200 m häck (68,6 cm/10) F13 32.44  - 1 Final 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 Höjd F13 1.50  1 Final
Kula (2,0 kg) F13 11.73  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 29.60  PB 1 Final
2017-05-31 100 m F14 14.4m - 21 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
800 m F14 2:49.8m PB 23
Höjd F14 1.54  PB 1
2017-06-01 Längd F14 4.69  - 10
Kula (3,0 kg) F14 9.34  PB 3
2017-06-03 800 m F15 2:49.88  4 Heat 2 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
80 m häck (76,2 cm) F15 14.84  +1.1 PB 4 Heat 1
Höjd F15 1.48  5 Grupp A
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 8.50  6 Grupp A
Spjut (500 gr) F15 26.73  PB 2 Grupp A
2017-06-06 Höjd F13 1.48  1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Kula (2,0 kg) F13 11.50  2 Final
Spjut (400 gr) F13 27.45  2 Final
2017-06-11 Spjut (400 gr) F13 31.16  PB 2 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
2017-08-19 200 m häck (68,6 cm/5) F13 32.30  -0.2 PB 4 Heat A » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Höjd F13 1.41  3 Final
Kula (2,0 kg) F13 11.14  3 Final
Spjut (400 gr) F13 32.31  PB 2 Final
2017-08-20 Diskus (0,6 kg) F13 31.33  PB 1 Final
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 32.61  +0.1 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.78  - 6
Diskus (0,6 kg) F13 20.17  4
2017-09-09 Diskus (0,6 kg) F13 28.49  3 Final » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
Spjut (400 gr) F13 26.23  5 Final
2017-09-10 Höjd F13 1.53  3 Final
Kula (2,0 kg) F13 11.88  PB 4 Final
2017-09-16 60 m F13 8.99  +3.6 5 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.51  1 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 31.10  1 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lackanovic, Lana -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 24.27  PB 6 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 35.11  +0.1 PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.00  - 12
Diskus (0,6 kg) F13 16.04  SB 13
2017-09-16 60 m F13 8.67  +1.8 PB 5 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.47  PB 2 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 21.09  PB 7 Pool 1
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.10  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Lundqvist, Emma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-06-04 Stadslopp F13 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
   Magnusson, Elinor -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-06 Tresteg (zon) F13 8.56  - 19 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-16 60 m F13 9.12  +0.7 PB 1 Heat 6 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 12.98  PB 25 Pool 1
   Nallanathan, Bairavi -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 1:55.68  PB 2 Heat 2 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 17.92  PB 25 Pool 1
2017-06-04 Stadslopp F13 10.16  26 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-09-06 Tresteg (zon) F13 8.70  - 14 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 15.49  PB 15
2017-09-16 60 m F13 9.05  +1.4 PB 1 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 17.69  PB 10 Pool 1
2017-09-20 2 000 m terräng F13 8.43  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Robling, Alma -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 21.26  PB 13 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-09-06 200 m häck (68,6 cm/10) F13 37.72  +0.1 PB 3 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 8.66  - 15
Diskus (0,6 kg) F13 16.34  PB 12
2017-09-16 60 m F13 8.98  -1.9 PB 1 Heat 4 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 15.95  PB 15 Pool 1
   Rocksén, Elina -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.08  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Sigrell, Lo -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Slägga (2,0 kg) F13 13.00  PB 38 Pool 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
   Viidas, Alice -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 600 m F13 2:12.30  PB 4 Heat 4 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-08-19 Stadslopp F13 9.43  43 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-09-16 60 m F13 9.65  +1.4 PB 5 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.23  PB 11 Pool 1
Spjut (400 gr) F13 9.12  PB 34 Pool 1
»  Åsberg, Kajsa -04
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-19 200 m häck (68,6 cm/10) F13 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2017-05-20 60 m F13 8.98  -0.6 PB 5 Heat 2
9.02  -1.8 7 Final
Höjd F13 1.30  SB 9
2017-05-21 200 m F13 29.54  -0.9 PB 2 Final 2
60 m häck (68,6 cm) F13 10.66  -0.9 PB 5 Final 1
Stav F13 ej res 
Längd (zon) F13 4.55  +3.7 8 Final
4.50  +0.3 PB
2017-05-31 600 m F13 2:07.72  PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F13 19.89  PB 16 Pool 1
2017-06-10 60 m F13 8.95  +1.7 PB 3 Heat 6 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F13 1.23  21
2017-06-11 200 m F13 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 10.50  +2.3 4 Heat 3
Längd (zon) F13 4.41  +0.5 15
2017-08-16 60 m F13 ej start  » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2017-08-20 60 m häck (68,6 cm) F13 11.09  -2.2 5 Heat 2 [¤] » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Stav F13 1.71  SB 5 Final [¤]
Längd (zon) F13 4.22  -1.2 15 [¤]
2017-08-26 60 m F13 9.07  -1.3 1 Heat 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.06  +0.6 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Berzelius, Lisa Marie -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.94  +0.4 PB 7 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 ej start  Final 1
Längd (zon) F13 3.12  - 37
Kula (2,0 kg) F13 5.02  PB 30
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 7.15  - 58 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 12.50  PB 45
2017-09-20 2 000 m terräng F13 10.30  18 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Blidborg Stenberg, Linnéa -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.30  0.0 PB 3 Heat 3 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.25  PB 8 Final
Längd (zon) F13 3.57  - 26
Kula (2,0 kg) F13 7.28  PB 13
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.51  - 19 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 18.74  PB 4
2017-09-16 60 m F12 9.15  +1.5 PB 1 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.58  PB 9 Pool 2
Slägga (2,0 kg) F12 24.66  PB 2 Pool 2
2017-09-20 2 000 m terräng F12 8.36  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Boholm, Thea -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.29  13 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Cyrus, Astrid -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.48  +1.0 PB 3 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 1:57.18  PB 2 Final 2
Höjd F13 1.05  PB 27
Längd (zon) F13 3.80  - 16
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.53  - 18 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 13.82  PB 32
2017-06-04 Stadslopp F12 ej start  2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-09-06 Spjut (400 gr) F12 9.24  PB 43 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-16 60 m F12 9.44  +1.5 PB 7 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.28  PB 17 Pool 2
Slägga (2,0 kg) F12 16.28  PB 26 Pool 2
»  Eskilsson, Sofia -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (2,0 kg) F12 8.57  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 19.86  PB 4 Final
Slägga (2,0 kg) F12 24.36  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F12 16.46  PB 5 Final
2017-05-14 60 m F12 9.03  -0.5 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
8.93  -1.0 PB 2 Final
60 m häck (68,6 cm) F12 11.68  -1.6 PB 1 Heat 3
Höjd F12 ej start 
Längd (zon) F12 4.27  - 2 Final
Kula (2,0 kg) F12 7.93  3 Final
2017-05-20 60 m F13 8.73  +1.0 PB 1 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.83  +2.3 3 Final
Höjd F13 1.15  SB 19
Längd (zon) F13 4.36  - 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.25  8 Final
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.67  - 12 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 17.23  10
2017-06-04 Stadslopp F12 11.22  27 2310 m » Mini- och Juniormaran, Stockholm
2017-06-10 60 m F12 8.81  +1.0 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.84  +1.1 6 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.67  PB 4 Final
2017-06-18 60 m F12 8.85  +0.5 1 Heat 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
9.08  -2.3 3 Final
Längd (zon) F12 4.42  - 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.56  5 Final
Diskus (0,6 kg) F12 19.91  PB 2 Final
2017-07-22 60 m F12 8.95  +0.8 1 Heat 6 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
8.97  +2.1 5 A-final
Spjut (400 gr) F12 19.03  PB 14
2017-07-23 200 m F12 30.27  +0.5 PB 1 Heat 2
Längd (zon) F12 4.06  - 13
Kula (2,0 kg) F12 9.28  PB 5 Final
2017-08-16 60 m F13 8.98  +1.0 2 Heat 3 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
9.07  +0.6 8 Final
Längd (zon) F13 4.17  - 12
2017-08-19 Stadslopp F12 ej start  2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-08-19 60 m F12 9.09  -1.3 2 Heat 3 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.00  -0.4 6 A-final
Stav F12 1.80  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.11  6 Final
2017-08-20 200 m F12 30.07  -1.5 PB 1 Heat A
Längd (zon) F12 ej start 
Slägga (2,0 kg) F12 21.51  6 Final [¤]
2017-08-26 60 m F12 8.96  +1.4 1 Heat 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F12 1.20  SB 7 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.21  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Goitom, Rimna -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (2,0 kg) F12 8.41  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 17.29  PB 5 Final
Slägga (2,0 kg) F12 19.06  PB 5 Final
Spjut (400 gr) F12 15.44  PB 8 Final
2017-05-14 5-kamp F13 3 000  -0.5 PB 11 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.25 [848] -0.8 PB
Höjd 1.05 [455] PB
Spjut (400 gr) 16.47 [537] PB
Längd (zon) 3.51 [446] -0.2 PB
600 m 2:01.99 [714] PB
2017-05-20 60 m F13 9.34  +0.4 PB 3 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.10  PB 24
Längd (zon) F13 3.81  - 15
Kula (2,0 kg) F13 7.81  9
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.48  - 20 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 14.44  25
2017-09-06 600 m F12 2:09.38  6 Heat 2 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 20.62  PB 1
»  Gustafsson, Ella -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.79  +1.0 PB 5 Heat 4 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 2:11.62  PB 8 Final 2
Höjd F13 1.10  PB 22
Längd (zon) F13 3.90  - 11
2017-08-19 Stadslopp F12 10.44  101 2,1 km » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2017-09-06 Spjut (400 gr) F12 9.04  PB 45 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.29  14 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Helge, Wilma -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.72  +1.0 PB 7 Heat 2 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 2:21.26  PB 3 Final 1
Höjd F13 1.05  PB 26
Längd (zon) F13 3.38  - 32
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.63  - 13 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 8.05  PB 68
2017-09-06 600 m F12 2:17.08  PB 10 Heat 3 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 8.07  PB 48
2017-09-16 60 m F12 9.66  +0.9 PB 4 Heat 3 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 12.18  PB 44 Pool 2
2017-09-20 2 000 m terräng F13 10.01  16 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Ivarsson, Alice -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.25  +1.4 PB 2 Heat 5 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.15  PB 21
Längd (zon) F13 3.62  - 22
Kula (2,0 kg) F13 7.38  PB 11
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.34  - 25 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 14.75  PB 22
2017-09-06 600 m F12 2:09.65  PB 7 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 19.53  PB 4
2017-09-16 60 m F12 9.17  +1.5 PB 4 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Stav F12 1.58  PB 7 Pool 2
Slägga (2,0 kg) F12 20.97  PB 8 Pool 2
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.27  11 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Jansson, Agnes -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-14 60 m häck (68,6 cm) F12 10.66  -1.9 PB 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F12 1.30  PB 3 Final
Längd (zon) F12 4.26  - 3 Final
2017-05-20 60 m F13 9.39  +1.4 PB 3 Heat 5 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Höjd F13 1.25  8 Final
Längd (zon) F13 4.06  - 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 6.84  PB 17
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.89  - 8 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 15.21  PB 14
2017-06-11 60 m häck (68,6 cm) F12 10.55  +2.5 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.41  +2.2 2 Final
Längd (zon) F12 3.88  -2.7 PB 14
Spjut (400 gr) F12 11.25  PB 15
2017-07-08 60 m häck (68,6 cm) F12 10.71  -0.1 2 Final » Fortum-spelen, Sävstaås IP, Bollnäs
Längd (zon) F12 4.05  - 5 Final
Spjut (400 gr) F12 12.61  PB 10
2017-07-22 60 m F12 9.28  +1.7 PB 2 Heat 2 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
Höjd F12 1.33  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F12 15.53  PB 20
2017-07-23 200 m F12 32.05  +0.4 PB 2 Heat 3
60 m häck (68,6 cm) F12 10.42  +2.6 1 Heat 4
10.44  -0.1 PB 4 Final
Längd (zon) F12 3.95  - 15
Kula (2,0 kg) F12 6.23  20
2017-08-16 60 m F13 9.47  +1.0 5 Heat 3 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) F13 10.79  +0.2 5 Heat 3
Höjd F13 1.27  7 Final
Längd (zon) F13 4.01  - 15
2017-08-19 200 m häck (68,6 cm/5) F12 35.36  -1.1 PB 4 Heat A » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Tresteg (zon) F12 ej start 
2017-08-20 60 m häck (68,6 cm) F12 ej start 
Höjd F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
Slägga (2,0 kg) F12 ej start 
2017-09-06 600 m F12 2:18.47  PB 9 Heat 1 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 16.32  PB 7
   Jungelin, Sara -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-09-20 2 000 m terräng F13 9.52  15 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Kacou, Estelle -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.99  +1.4 PB 6 Heat 5 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 2:25.51  PB 4 Final 1
Höjd F13 1.15  PB 14
Längd (zon) F13 3.41  - 31
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 8.02  - 33 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 15.10  PB 17
2017-09-16 60 m F12 10.43  +1.4 7 Heat 4 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 27.96  PB 1 Pool 2
2017-09-20 2 000 m terräng F13 12.10  19 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Larsson Berggren, Alice -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-20 60 m F13 9.88  +0.4 PB 6 Heat 1 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
600 m F13 2:25.87  PB 5 Final 1
Höjd F13 1.10  PB 24
Längd (zon) F13 3.15  - 36
   Lidberg, Melina -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 10.12  - 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 13.90  PB 31
2017-09-06 600 m F12 2:29.06  PB 14 Heat 3 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F12 9.53  PB 42
2017-09-16 60 m F12 9.36  -0.4 PB 3 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 21.80  PB 6 Pool 2
»  Lind, Alvah -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (2,0 kg) F12 10.03  PB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 26.99  PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F12 20.17  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F12 23.32  SB 2 Final
2017-05-14 5-kamp F13 0  [1] - PB » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.56 [983] -1.5 PB
Höjd 1.38 [849] SB
Spjut (400 gr) 21.85 [709]
Längd (zon) 0.00 [0] -
600 m brutit
2017-05-20 Stav F12 2.52  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 ej start 
Diskus (0,6 kg) F12 27.05  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F12 23.69  PB 2 Final
2017-05-21 Höjd F12 ej start 
Tresteg (zon) F12 ej start 
Kula (2,0 kg) F12 9.87  2 Final
2017-05-31 Diskus (0,6 kg) F12 27.49  PB 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2017-06-06 Stav F13 2.60  [2] PB 1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 27.47  2 Final
Spjut (400 gr) F12 23.69  3 Final
2017-06-11 Spjut (400 gr) F12 26.66  PB 1 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
2017-06-17 Stav F15 2.62  [2] PB 2 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Kula (2,0 kg) F13 9.38  8 Final
Slägga (2,0 kg) F13 19.57  7 Final
Spjut (400 gr) F13 23.39  6 Final
2017-06-18 Stav F17 2.51  7 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-30 60 m häck (68,6 cm) F12 10.23  -1.6 PB 1 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60 m häck (68,6 cm) F12 10.81  -4.0 7 Final
Kula (2,0 kg) F12 8.40  21
2017-07-01 Höjd F12 1.46  PB 3 Final
Stav F13 2.62  4 Final
2017-07-02 200 m F12 30.17  -0.6 PB 4 Final 3
Längd (zon) F12 4.43  -0.1 PB 17
Spjut (400 gr) F12 ej start 
2017-07-05 Stav F12 2.60  1 Final » Unusual Games, Backavallen, Katrineholm
Spjut (400 gr) F12 24.03  1 Final
2017-07-13 Diskus (0,6 kg) F12 25.33  2 » Bara Kast 2, Enskede IP, Stockholm
2017-07-16 Höjd F12 1.45  1 Final » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Stav F13 2.67  [2] PB 1 Final
2017-07-19 Diskus (0,6 kg) F12 26.32  2 Final » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
Slägga (2,0 kg) F12 24.48  PB 2 Final
2017-07-22 Stav F12 2.71  PB » Stavettan, Enskede IP, Stockholm
2017-08-06 200 m häck (76,2 cm/5) F13 34.32  - 3 Final 2 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Höjd F12 1.40  1 Final
Längd (zon) F12 4.37  -0.9 3 Final
Spjut (400 gr) F13 23.47  4 Final
2017-08-08 Stav KS 2.40  6 Final » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2017-08-16 60 m häck (68,6 cm) F13 10.32  +0.8 1 Heat 2 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Höjd F13 1.42  3 Final
Längd (zon) F13 4.64  - 6 Final
2017-08-19 200 m häck (68,6 cm/5) F12 33.19  -1.1 PB 3 Heat A » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Stav F12 2.40  3 Final
Tresteg (zon) F12 9.82  +1.7 PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.70  3 Final
Spjut (400 gr) F12 27.22  PB 3 Final
2017-08-20 60 m häck (68,6 cm) F12 10.36  -1.8 1 Heat 2
60 m häck (68,6 cm) F12 10.06  -2.5 PB 1 Final
Höjd F12 1.46  1 Final
Längd (zon) F12 4.68  -1.6 PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) F12 26.74  2 Final
Slägga (2,0 kg) F12 32.33  PB 2 Final
2017-08-26 Höjd F12 1.46  1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Längd (zon) F12 4.58  +4.0 1 Final
4.53  +2.0
Diskus (0,6 kg) F13 26.86  2 Final
Spjut (400 gr) F12 27.32  PB 3 Final
2017-08-27 60 m häck (68,6 cm) F12 9.95  +4.5 1 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F12 4.84  +1.3 PB 1 Final
2017-09-09 60 m F13 8.93  +0.7 PB 3 Final » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
Höjd F13 1.44  1 Final
Längd (zon) F13 4.71  - 1 Final
2017-09-10 Höjd F13 1.45  1 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Stav KS 2.73  [2] PB 1 Final
Längd (zon) F13 4.60  +0.2 3 Final
Spjut (400 gr) F13 25.32  2 Final
2017-09-17 Kula (2,0 kg) F13 9.25  5 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (0,6 kg) F13 26.75  3 Final
Spjut (400 gr) F13 24.52  3 Final
Not
[1] - Mångkampspoäng kan ej beräknas: grenres saknas
[2] - Klubbrekord i klassen F12
»  Lind, Norah -05
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2017-05-06 Kula (2,0 kg) F12 10.49  PB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 27.28  PB 1 Final
Slägga (2,0 kg) F12 27.48  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F12 25.99  SB 1 Final
2017-05-14 5-kamp F13 4 205  [1] -0.4 PB 4 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 11.18 [862] -0.8 PB
Höjd 1.47 [952] PB
Spjut (400 gr) 28.25 [894] [1] PB
Längd (zon) 4.21 [700] 0.0 PB
600 m 1:57.48 [797] SB
2017-05-20 Stav F12 2.52  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F12 4.28  +1.0 PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F12 28.15  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F12 26.08  1 Final
2017-05-21 Höjd F12 1.45  1 Final
Tresteg (zon) F12 9.51  +3.4 2 Final
9.48  +0.6 PB
Kula (2,0 kg) F12 10.89  PB 1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 28.09  [1] PB 5 Final [¤]
2017-05-31 Tresteg (zon) F12 9.64  - 2 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F12 27.33  2
2017-06-06 Höjd F12 1.41  1 Final » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Stav F13 2.50  2 Final
Diskus (0,6 kg) F12 27.73  1 Final
Spjut (400 gr) F12 28.52  PB 1 Final
2017-06-11 Spjut (400 gr) F12 24.14  2 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
2017-06-17 Stav F15 2.32  3 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Kula (2,0 kg) F13 10.83  3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 31.90  [1] PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2017-06-18 Stav F17 2.51  8 Final » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2017-06-30 60 m häck (68,6 cm) F12 10.58  +3.3 3 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.33  -4.0 9 Final
Kula (2,0 kg) F12 9.99  7 Final
2017-07-01 Höjd F12 1.37  12
Stav F13 2.62  [1] PB 2 Final
2017-07-02 200 m F12 ej start 
Längd (zon) F12 ej start 
Spjut (400 gr) F12 ej start 
2017-07-05 Stav F12 2.45  2 Final