HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2017-09-21
Ute för 2017 Resultatdatum: 2017-09-16
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.52  [1] » Engström, Filip -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Pettersson, Tobias -04
» Marklund, Winston -04
Sjöström, Nils -04
» Aldskogius, Kalle -04
41.13  [2] » Aldskogius, Kalle -04 P13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Linderoth, Fabian -04
» Marklund, Winston -04
» Pettersson, Tobias -04
» Engström, Filip -04
42.03   {Hammarby IF lag 1} [3] P11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
42.81  » Kylington, Adrian -07 P11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Kapell, Elias -06
» Herre, Filip -06
Hall, Neo -06
» Lindqvist, Noah -06
43.52  » Ramel Ternhag, Björn -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Linderoth, Fabian -04
» Marklund, Winston -04
» Pettersson, Tobias -04
» Engström, Filip -04
45.18  » Arvidsson, Love -05 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Asplund, Simon -05
» Forster, Hampus -05
» Sylla, Kadel -05
» Torbjörnsson, Adam -05
45.38  Löuke, Rome -05 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Arvidsson, Love -05
» Forster, Hampus -05
» Sylla, Kadel -05
» Torbjörnsson, Adam -05
45.48  Nygren, Gabriel -05 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Sylla, Kadel -05
» Forster, Hampus -05
Käll, Valter -05
» Asplund, Simon -05
45.68  » Arvidsson, Love -05 P13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Asplund, Simon -05
» Forster, Hampus -05
» Sylla, Kadel -05
» Holm, Nils -04
45.80  [4] Hall, Neo -06 P11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Avebäck, Henrik -06
» Möller, Nathanael -06
Fogelberg, Simon -06
Holmberg, Hampus -06
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - Lagets deltagare är okända
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
39.44  [1] » Borg, Jonatan -03 P15 2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Tärnvik, Emil -03
» Borgius, Teodor -03
Bucht Wesslén, Noah -03
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.77  [1] » Rogo, Desmond -96 M22 2017-05-27 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Zirignon, Jean Christian -95
» Hellbratt, Douglas -95
» Sussoho, Amadou -95
40.77  » Rogo, Desmond -96 M22 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Zirignon, Jean Christian -95
» Hellbratt, Douglas -95
» Sussoho, Amadou -95
41.90  » Rogo, Desmond -96 M22 2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Zirignon, Jean Christian -95
» Hellbratt, Douglas -95
» Sussoho, Amadou -95
42.29  [2] Persson, Daniel -98 P19 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Kay, Rodi -98
» Nie, Karl David -98
» Getahun, Kidus Johannes -98
45.01  » Prins, Felix -00 P17 2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Nahimana, Sabiti -00
» Förnestig, Paul -01
» Johansson, Leon -01
45.29  » Prins, Felix -00 MS 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
» Fogelberg, Adam -01
» Efremov, Kristian -90
» Johansson, Leon -01
45.40  » Prins, Felix -00 P17 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Fogelberg, Adam -01
» Rihtnesberg, Daniel -01
» Johansson, Leon -01
45.59  » Prins, Felix -00 P17 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Fogelberg, Adam -01
» Rihtnesberg, Daniel -01
» Johansson, Leon -01
47.31  » Rihtnesberg, Daniel -01 P17 2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Fogelberg, Adam -01
Islam, Tawsiful -00
Larsson Stewart, Gabriel -01
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:02.20  [1] » Nie, Karl David -98 P19 2017-05-27 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Förnestig, Frank -98
» Olsson, Timothy -98
» Ahl, Christoffer -98
2:07.51  » Rihtnesberg, Daniel -01 P17 2017-05-27 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Prins, Felix -00
» Johansson, Leon -01
» Fogelberg, Adam -01
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
Landslagsstafett
3:27.85  » Efremov, Kristian -90 MS 2017-06-25 » Lag-EM Third Leauge, Marsa, MAL
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:20.41  [1] » Engström, Filip -04 P13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Pettersson, Tobias -04
» Holm, Nils -04
5:47.05  » Lindqvist, Noah -06 P11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Herre, Filip -06
» Loqvist, William -06
5:48.91  [2] » Kylington, Adrian -07 P11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Kapell, Elias -06
Högberg, Kevin -06
6:08.42  [3] Hall, Neo -06 P11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
Atterlöf, Jack -06
Holmberg, Hampus -06
6:13.23  Käll, Valter -05 P13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Forster, Hampus -05
» Asplund, Simon -05
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:58.16  [1] Berhe, Samiel -98 P19 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Adan, Abdullahi -98
» Ahl, Christoffer -98
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
8:09.32  » Adan, Abdullahi -98 MS 2017-05-27 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
Mehari, Akile -91
Berhe, Samiel -98
Jacobson, Henry -99
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
40.81  [1] » Hellstadius, Alannah -04 F13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Elgeryd, Mira -04
» Robling, Alma -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04
41.21  [2] » Hellstadius, Alannah -04 F13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Enblad, Alva -04
» Robling, Alma -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04
42.98  Magnusson, Elinor -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Hallencreutz, Emma -04
Hasselberg, Hedvig -04
Nallanathan, Bairavi -04
» Enblad, Alva -04
43.00  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Jansson, Agnes -05
» Ivarsson, Alice -05
» Eskilsson, Sofia -05
Permansson, Nicole -05
43.27  » Hellstadius, Alannah -04 F13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
Magnusson, Elinor -04
Hallencreutz, Emma -04
» Goitom, Rimna -05
» Enblad, Alva -04
43.47  [3] Axelsson, Isabelle -07 F11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Jabbour Clarke, Lii -06
» Hedberg, Tyra -06
Rydström, Wilma -06
» Wolgast, Emmy -06
44.02  Harmon, Saga -04 F13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Aulin, Emelie -04
» Enblad, Alva -04
» Robling, Alma -04
» Lackanovic, Lana -04
44.08  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Jansson, Agnes -05
» Ivarsson, Alice -05
» Cyrus, Astrid -05
Permansson, Nicole -05
44.17  Magnusson, Elinor -04 F13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Hasselberg, Hedvig -04
Viidas, Alice -04
Hallencreutz, Emma -04
Nallanathan, Bairavi -04
44.81  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Ivarsson, Alice -05
» Öhman, Elsa -05
» Cyrus, Astrid -05
» Nyström, Frida -05
45.02  » Helge, Wilma -05 F13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Wheeler, Julia -05
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05
» Lindqvist, Ebba -05
» Zäll Boholm, Thea -05
45.78  » Helge, Wilma -05 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Cyrus, Astrid -05
» Öhman, Elsa -05
» Nyström, Frida -05
» Goitom, Rimna -05
46.45  Lidberg, Melina -05 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Öhman, Elsa -05
Roos, Klara -05
» Gustafsson, Ella -05
» Goitom, Rimna -05
46.58  » Helge, Wilma -05 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Goitom, Rimna -05
» Nyström, Frida -05
» Lindqvist, Ebba -05
» Öhman, Elsa -05
46.90  » Lindqvist, Ebba -05 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Berzelius, Lisa Marie -05
Wheeler, Julia -05
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05
» Zäll Boholm, Thea -05
47.07  Axelsson, Isabelle -07 F11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Wolgast, Emmy -06
» Johansson, Ella -07
Rydström, Wilma -06
» Edenå, Elma -06
48.94  Nygren, Ellen -06 F11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
Zachrison, Molly -06
Jansson, Vera -06
» Edenå, Elma -06
Forsmark, Julia -06
272.86  » Lindefalk, Linnéa -05 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
» Jansson, Agnes -05
» Ivarsson, Alice -05
» Cyrus, Astrid -05
Permansson, Nicole -05
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
41.20  [1] » Avebäck, Klara -03 F15 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Löwhagen, Alicia -03
» Freeman, Molly -02
» Trosell, Åsa -02
41.25  » Avebäck, Klara -03 F15 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Löwhagen, Alicia -03
» Freeman, Molly -02
» Trosell, Åsa -02
43.61  » Larsson, Kathleen -03 F15 2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Miletic, Paulina -03
» Deltin, Anna Lisa -03
44.20  » Nielsen, Ida -02 F15 2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Brundin, Lisa -02
» Krüsell Berg, Tilda -02
» Pettersson, Fredrika -02
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
47.94  [1] » Jelassi, Yasmin -96 KS 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
» Sabir, Jasmin -92
» Morgan, Lynette -91
» Gustavsson, Stina -01
49.07  [2] » Gustavsson, Stina -01 F17 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
» Deltin, Greta -00
» Gassama, Sira -01
» Lindé, Hanna -01
49.36  » Gustavsson, Stina -01 F17 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Lindé, Hanna -01
» Gassama, Sira -01
» Kapell, Tilda -01
49.90  » Gustavsson, Stina -01 F17 2017-05-16 » Stafett-DM dag 1, Sätra IP, Stockholm
» Deltin, Greta -00
» Gassama, Sira -01
» Lindé, Hanna -01
49.96  » Gustavsson, Stina -01 F17 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Deltin, Greta -00
» Gassama, Sira -01
» Lindé, Hanna -01
Landslagsstafett
46.57  » Deltin, Greta -00 KS 2017-09-02 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:53.07  » Simonsson, Maja -06 F11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Hedberg, Tyra -06
Grahn, Olivia -06
6:01.55  Roos, Klara -05 F13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Cyrus, Astrid -05
Roos, Vera -05
6:01.69  » Enblad, Alva -04 F13 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
» Hellstadius, Alannah -04
» Krantz, Frida -04
6:17.84  [1] Axelsson, Isabelle -07 F11 2017-09-13 » Stafett-DM, Källbrinks IP, Huddinge
Rydström, Wilma -06
» Wolgast, Emmy -06
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:45.85  [1] Siltberg Almlöf, Nora -99 K22 2017-05-28 » Stafett-SM, Malmö Stadion, Malmö
» Ramberg, Filippa -97
Belkacem, Ofelia -95
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
               
 Mix
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:00.41   {Hammarby IF lag 1} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.49   {Hammarby IF lag 1} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:04.58   {Hammarby IF lag 2} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:10.51   {Hammarby IF lag 3} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:12.10   {Hammarby IF lag 4} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:17.46   {Hammarby IF lag 5} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:18.61   {Hammarby IF lag 6} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:21.51   {Hammarby IF lag 7} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:23.07   {Hammarby IF lag 8} [1] X12 2017-06-18 » Bauhausgalan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:42.65  Agge, Mikael -02 X15 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
» Larsson, Kathleen -03
» Barroso Johansson, André -02
» Hellstadius, Alannah -04
» Tärnvik, Emil -03
» Trosell, Åsa -02
2:45.89  » Barroso Johansson, André -02 X15 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
» Löwhagen, Alicia -03
» Tärnvik, Emil -03
» Wihk, Embla -02
» Friberg, Erik -02
» Freeman, Molly -02
               
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics