HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-11-10
Ute för 2017 Resultatdatum: 2017-10-29
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.51  » Kapell, Elias -06 0.0 P11 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
8.67  » Kylington, Adrian -07 +1.0 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.69  [1] » Loqvist, William -06 +0.3 P11 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.08  » Sylla, Kadel -05 +1.4 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.14  » Herre, Filip -06 0.0 P11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.31    » Marklund, Winston -04 +1.4 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.41  » Forster, Hampus -05 +1.5 P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.44  » Pettersson, Tobias -04 -0.1 P13 2017-05-20 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.74      Käll, Valter -05 +0.5 P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.85  » Arvidsson, Love -05 +1.4 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.18  Hackett, Jumanne -09 +1.0 P10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.22      Johansson, Victor -07 +0.5 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.26  Ray Avander, Sixten -07 +1.5 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.72  Wolgast, Albin -08 -1.2 P10 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
10.89      Johansson, Anton -08 -1.2 P10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.09  Phragmen, Hugo -07 +1.8 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.93  Salimi Omberg, Martin -05 -0.6 P12 2017-06-17 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
Ej godkänd vind
7.61  » Prins, Felix -00 +4.6 P17 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.37  » Engström, Filip -04 +4.0 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.46    » Kapell, Elias -06 +3.3 P11 2017-07-16 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
8.86  » Pettersson, Tobias -04 +3.1 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.95  Roslund, Anton -07 +3.2 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.20    » Forster, Hampus -05 +2.1 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.48  » Linderoth, Fabian -04 +2.3 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.64  Löuke, Rome -05 +2.2 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.67      Fulchiron, Guilhem -04 +3.1 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.68  Käll, Valter -05 +2.1 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.87  » Avebäck, Henrik -06 +2.3 P11 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.87    » Ramel Ternhag, Björn -04 +2.3 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.91  Nygren, Gabriel -05 +2.3 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.95  » Torbjörnsson, Adam -05 +2.3 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.32  Johansson, Anton -08 +2.4 P10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.87  » Asplund, Simon -05 - P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.85 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.32      Léger, Sidney -02 +0.8 P15 2017-08-11 » USM 2017, Lugnet, Falun
9.66  [1] » Barroso Johansson, André -02 -1.0 P15 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.92  [2]   Agge, Mikael -02 +1.5 P15 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.23  Bucht Wesslén, Noah -03 -1.7 P14 2017-09-09 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
10.68  » Borg, Jonatan -03 +0.4 P14 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.69    » Tärnvik, Emil -03 +2.0 P14 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.73  » Borgius, Teodor -03 +0.4 P14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
9.82  Agge, Mikael -02 +2.4 P15 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.57  » Borgius, Teodor -03 +3.9 P14 2017-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
11.14  » Sundberg, Martin -03 +3.9 P14 2017-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.90 | M22=11.10 | P19=11.35 | P17=11.70 | P16=11.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.38    » Darkwah, Tony -86 +1.4 MS 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.56  [1,2] » Rogo, Desmond -96 +0.9 M22 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.58  [1,3,4] » Hellbratt, Douglas -95 +0.9 M22 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.69  [1,5,6] » Zirignon, Jean Christian -95 +1.5 M22 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.79  [1,7,8] » Sussoho, Amadou -95 +0.6 M22 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.86    » Ojuri, Sunday -93 -0.3 MS 2017-07-14 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
10.94    » Ewertzh, Jacob -95 +1.7 M22 2017-04-28 » Irvine, CA, USA
11.14  [9] » Getahun, Kidus Johannes -98 +0.8 P19 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.25  [10] » Kay, Rodi -98 +1.7 P19 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.32    » Förnestig, Frank -98 +1.4 P19 2017-07-30 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
11.49  [11] » Förnestig, Paul -01 -0.1 P16 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.61    » Ögren, Markus -98 -0.9 P19 2017-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
11.62    » Nahimana, Sabiti -00 +0.7 P17 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.65    » Prins, Felix -00 +1.5 P17 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
11.68    » Johansson, Leon -01 +0.9 P16 2017-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.68  » Nie, Karl David -98 0.0 P19 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
11.82  Larsson Stewart, Gabriel -01 +1.7 P16 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
11.87      Persson, Daniel -98 -1.7 P19 2017-06-29 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
11.93  » Rihtnesberg, Daniel -01 -0.5 P16 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.94  » Averin Markström, Simon -95 +1.6 M22 2017-06-03 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.96      Odero, Malcolm -98 +0.4 P19 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
12.19  Islam, Tawsiful -00 +0.7 P17 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.05  » Borg, Jonatan -03 -0.7 P14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
13.17    » Lavett, Emil -01 -0.5 P16 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.10  » Gemmel, Harald -01 0.0 P16 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Ej godkänd vind
10.47  » Hellbratt, Douglas -95 +2.2 M22 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
10.54  » Rogo, Desmond -96 +2.5 M22 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.62    » Zirignon, Jean Christian -95 +3.6 M22 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
10.68  » Sussoho, Amadou -95 +2.2 M22 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
10.80  » Ewertzh, Jacob -95 +3.6 M22 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
11.05    » Kay, Rodi -98 +2.2 P19 2017-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.20  » Nie, Karl David -98 +2.8 P19 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.23  » Förnestig, Frank -98 +4.4 P19 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
11.25    » Förnestig, Paul -01 +2.2 P16 2017-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.41  » Ögren, Markus -98 +2.8 P19 2017-07-30 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
11.49  » Nahimana, Sabiti -00 +2.1 P17 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
11.54    » Prins, Felix -00 +3.1 P17 2017-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
12.11  » Fogelberg, Adam -01 +2.8 P16 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
11.52  » Ögren, Markus -98 - P19 2017-07-22 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
11.53  » Nie, Karl David -98 - P19 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.53  Persson, Daniel -98 - P19 2017-07-22 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för P19
[11] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
17.86  » Prins, Felix -00 -1.0 P17 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.03  » Braesh-Andersen, Ken -93 -3.3 MS 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.26    » Nahimana, Sabiti -00 -3.1 P17 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.75  » Jacobson, Martin -97 -1.0 M22 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
19.55  Islam, Tawsiful -00 -3.1 P17 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
19.60  Davidsson Berndtsson, Felix -96 -1.0 M22 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
17.45  » Prins, Felix -00 +5.5 P17 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
21.75  » Kapell, Elias -06 +2.2 P11 2017-07-16 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.20 | M22=22.50 | P19=22.80 | P17=23.60 | P16=23.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.31  [1,2,3] » Hellbratt, Douglas -95 -1.0 M22 2017-08-13 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
21.92  [1] » Ewertzh, Jacob -95 +1.9 M22 2017-08-12 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
21.95  [1,4,5] » Rogo, Desmond -96 +0.8 M22 2017-08-15 » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
22.01  [1,6,7] » Sussoho, Amadou -95 -0.2 M22 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.22  » Ojuri, Sunday -93 +0.7 MS 2017-07-30 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
22.55  [8] » Förnestig, Paul -01 +1.2 P16 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.91  [9] » Getahun, Kidus Johannes -98 -0.6 P19 2017-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
23.15  » Efremov, Kristian -90 +0.8 MS 2017-08-15 » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.55    » Nahimana, Sabiti -00 +0.5 P17 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
23.76    » Johansson, Leon -01 +1.6 P16 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.44  » Prins, Felix -00 -0.9 P17 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.55    » Fogelberg, Adam -01 0.0 P16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
24.80  Berhe, Samiel -98 -1.5 P19 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.21  Jacobson, Henry -99 -1.5 P18 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.70    » Jacobson, Martin -97 -0.6 M22 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
26.04  [10] Bucht Wesslén, Noah -03 -1.8 P14 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
27.16  » Borg, Jonatan -03 -0.5 P14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
27.65    » Tärnvik, Emil -03 -2.2 P14 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
28.03  » Engström, Filip -04 -2.3 P13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
28.67  » Kapell, Elias -06 -0.4 P11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.67    » Borgius, Teodor -03 -0.4 P14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
29.68  » Kylington, Adrian -07 -0.4 P10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.88  » Sundberg, Martin -03 -0.4 P14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
30.09    » Loqvist, William -06 -0.3 P11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.14  Kennmar, Felix -02 -0.4 P15 2017-09-24 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
30.38  » Herre, Filip -06 -3.1 P11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.99    » Lindqvist, Noah -06 -3.1 P11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
42.91  Salimi Omberg, Martin -05 -1.0 P12 2017-06-17 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
Ej godkänd vind
22.48  » Förnestig, Paul -01 +2.5 P16 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
22.61  » Getahun, Kidus Johannes -98 +2.8 P19 2017-08-12 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
23.15    » Johansson, Leon -01 +2.1 P16 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.32  » Ögren, Markus -98 +2.6 P19 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
23.78  Larsson Stewart, Gabriel -01 +2.5 P16 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
24.16      Berhe, Samiel -98 +2.1 P19 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
25.30  Agge, Mikael -02 +3.6 P15 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
26.59  » Aldskogius, Kalle -04 +3.0 P13 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
26.82    » Borgius, Teodor -03 +3.8 P14 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
26.88  » Engström, Filip -04 +3.1 P13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.63  » Sundberg, Martin -03 +3.9 P14 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
25.22  Larsson Stewart, Gabriel -01 - P16 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för P19
[10] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.20 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.64      Léger, Sidney -02   P15 2017-08-13 » USM 2017, Lugnet, Falun
39.54  [1] Bucht Wesslén, Noah -03 P14 2017-09-10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
42.55    » Borgius, Teodor -03   P14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
42.64  » Tärnvik, Emil -03 P14 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
48.67  Kennmar, Felix -02 P15 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.50 | M22=50.50 | P19=51.50 | P17=53.00 | P16=55.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.51  » Efremov, Kristian -90 MS 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
50.38  Mehari, Akile -91 MS 2017-06-18 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
51.20    » Ahl, Christoffer -98   P19 2017-07-16 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
51.66  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
52.54    » Nahimana, Sabiti -00   P17 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
52.91      Berhe, Samiel -98   P19 2017-06-18 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
54.51  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2017-08-20 » Veteran-SM, Västra Mark, Karlskrona
54.57  Jacobson, Henry -99 P18 2017-08-19 » Copenhagen Games, Österbro Stadion, DEN
57.11    » Olsson, Timothy -98   P19 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
57.77  Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2017-09-13 » Veckans gren, Lidingövallen, Lidingö
61.74  Govenius, Fredrik -99 P18 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
62.37  [2,3] » Dahl, Elias -76   M40 2017-08-15 » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
82.12  Johansson, Anton -08 P10 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
[2] - Mellantid
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:22.35  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:22.47  Mehari, Akile -91 MS 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:25.77      Berhe, Samiel -98   P19 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:29.08  Adamsson, Daniel -03 P14 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:29.65  » Jacobson, Martin -97 M22 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:34.20      Davidsson Berndtsson, Felix -96   M22 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:42.66  [1] » Engström, Filip -04 P13 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
1:46.69  » Pettersson, Tobias -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:51.92    » Aldskogius, Kalle -04   P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:52.59  [2] » Kapell, Elias -06 P11 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
1:53.24  » Holm, Nils -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:56.04      Käll, Valter -05   P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1:58.67  » Loqvist, William -06 P11 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:58.71  » Asplund, Simon -05 P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:00.25    » Sylla, Kadel -05   P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:03.45  » Herre, Filip -06 P11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:03.55  Sjöström, Nils -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:05.27    » Marklund, Winston -04   P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:07.61  [3] Roslund, Anton -07 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:08.21  » Linderoth, Fabian -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:10.69      Ray Avander, Sixten -07   P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:14.93  » Forster, Hampus -05 P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:15.91  Bélec, Christoffer -07 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:17.16    » Ramel Ternhag, Björn -04   P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:18.22  » Torbjörnsson, Adam -05 P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:20.35  Nygren, Gabriel -05 P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:32.69      Salimi Omberg, Martin -05   P12 2017-06-18 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
2:45.74  Wolgast, Albin -08 P10 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:58.00 | P19=2:00.00 | P17=2:06.00 | P16=2:07.00 | P15=2:12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:53.13      Mehari, Akile -91   MS 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
1:54.07  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
1:58.40      Adan, Abdullahi -98   P19 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:58.97  Orrsveden, Fredrik -95 M22 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:59.40      Berhe, Samiel -98   P19 2017-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2:00.74      Jacobson, Henry -99   P18 2017-08-15 » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:01.57  » Jacobson, Martin -97 M22 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:02.72  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:03.88      Brunnstedt, Kalle -95   M22 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2:04.04  Quambari, Hamid -95 M22 2017-08-20 » Copenhagen Games, Österbro Stadion, DEN
2:07.85  Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2017-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2:10.99  [2] » Dahl, Elias -76   M40 2017-08-15 » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.87      Danielsson, Erik -02   P15 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.45  Söderberg, Filip -01 P16 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:15.10      Govenius, Fredrik -99   P18 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:17.08  » Tärnvik, Emil -03 P14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:19.92  Agge, Mikael -02 P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:24.76    » Friberg, Erik -02   P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:27.40  » Barroso Johansson, André -02 P15 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
2:29.25  Eriksson Nilsfors, Leon -02 P15 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:31.34    » Pettersson, Tobias -04   P13 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2:31.51  Lundin, Otto -02 P15 2017-09-24 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
2:34.42  » Borgius, Teodor -03 P14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:35.69      Kennmar, Felix -02   P15 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:40.75  » Aldskogius, Kalle -04 P13 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:48.38  » Sundberg, Martin -03 P14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:29.44  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-07-11 » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:07.00 | P19=4:10.00 | P17=4:27.00 | P16=4:32.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:58.93  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-08-22 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:05.56      Adan, Abdullahi -98   P19 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:16.00      Brunnstedt, Kalle -95   M22 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
4:19.88  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:20.35  Quambari, Hamid -95 M22 2017-06-18 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
4:20.75    » Jacobson, Martin -97   M22 2017-06-18 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
4:30.01  Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
4:33.65  [1] » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:33.65      Jacobson, Henry -99   P18 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:42.99  [2] Svahn, Henrik -82 M35 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
4:57.37  [3] Lindström, Christian -74 M40 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
5:06.71  [4] » Pettersson, Tobias -04   P13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
5:30.33  [5] Holmgren, Lars -65 M50 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
5:46.53  » Holm, Nils -04 P13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för M50
                 
 1 eng. mil
resultat     namn   klass datum   tävling
4:40.51  Brunnstedt, Kalle -95 M22 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
4:46.51  Quambari, Hamid -95 M22 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
4:53.43  » Dahl, Elias -76 M40 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:09.24  [1]   Danielsson, Erik -02   P15 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
6:50.97  » Tärnvik, Emil -03 P14 2017-09-10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:45.00 | P16=9:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:27.74  Quambari, Hamid -95 M22 2017-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9:28.48  Brunnstedt, Kalle -95 M22 2017-07-25 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
9:51.69  [1,2]   Knif, Mikael -82   M35 2017-08-22 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
9:54.91  [3] Danielsson, Erik -02 P15 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
10:00.84  [1,4] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2017-08-22 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10:11.75  [1] » Dahl, Elias -76   M40 2017-07-05 » Enhörna Challange, Södertälje IP, Södertälje
10:14.65  Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2017-08-15 » Viking-line spelen, Källbrinks IP, Huddinge
10:52.49  [1,5] Lindström, Christian -74 M40 2017-05-14 » Veteran-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:50.00 | M22=15:55.00 | P19=16.10 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
15:56.02  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16:25.49  Quambari, Hamid -95 M22 2017-08-22 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
16:40.51      Brunnstedt, Kalle -95   M22 2017-07-05 » Enhörna Challange, Södertälje IP, Södertälje
16:57.12  » Dahl, Elias -76 M40 2017-07-05 » Enhörna Challange, Södertälje IP, Södertälje
17:05.54  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2017-08-22 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
18:01.67  [2] Lindström, Christian -74 M40 2017-05-14 » Veteran-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33:08.29  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-05-11 » Arenamilen, Vallentuna IP, Vallentuna
37:26.51  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2017-07-27 » Veteran-EM, Ceres Arena, Aarhus, DEN
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.19  Musore, Bienvenue -90 MS 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
33.46  Mehari, Akile -91 MS 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
34.50    » Pihlstrand Trulp, Joakim -77   M40 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
35.33  Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 MS 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
35.40  » Pell, Rickard -79 M35 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
35.52  [1]   Quambari, Hamid -95   M22 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
36.08  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
36.26  Borseman, Patrik -73 M40 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
36.29  [2]   Brunnstedt, Kalle -95   M22 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
36.50  » Danelius, Johan -68 M45 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
37.26  » Dahl, Elias -76 M40 2017-06-10 » Söder runt, Södermalm, Stockholm
37.41      Lindström, Christian -74   M40 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
38.12  [3] Davidsson Berndtsson, Felix -96 M22 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
38.19  Wieck, Johan -69 M45 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
38.21    » Ekberg, Johan -00   P17 2017-07-08 » Musköloppet, Muskö, Haninge
38.26  Wahlstedt, Mattias -70 M45 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
39.16  Svahn, Henrik -82 M35 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
39.24      Lucas, Erik -74   M40 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
39.31  » Häggström, Niklas -71 M45 2017-05-13 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
39.36  Lagerqvist, Robin -86 MS 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
39.51      Cousins, Martin -73   M40 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
40.35  Bjurner, Pontus -74 M40 2017-06-10 » Söder runt, Södermalm, Stockholm
41.13  Claesson, Patrick -94 MS 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
41.46      Holmgren, Lars -65   M50 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
41.49  » Askdal, Kjell -67 M50 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
41.53  Gavell, Peder -77 M40 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
42.37      Jansson, Thomas -69   M45 2017-10-08 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
43.44  » Lavett, Emil -01 P16 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
44.37  Lundin, Olov -62 M55 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
45.25      Nyholm, Anders -82   M35 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
47.04  Stömberg, Stellan -67 M50 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
48.54  Doyle, Nicklas -72 M45 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
50.30      Förberg, Jan -42   M75 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
53.15  » Wahlberg, Tommy -49 M65 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
56.06  » Tailoglou, Panagiotis -66 M50 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
56.07      Lukin, Mats -68   M45 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:06.11  Svedmyr, Åke -48 M65 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:17.10  Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 MS 2017-05-20 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:20.10  [1,2] » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:21.03  [1]   Björnqvist, Christoffer -84   MS 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:21.42  [1] Quambari, Hamid -95 M22 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:25.18  [1] Andersson, Robban -78 M35 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:25.24      Wieck, Johan -69   M45 2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:32.16  [3] Gavell, Peder -77 M40 2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:36.08  Lagerqvist, Robin -86 MS 2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:41.17  [4]   Jansson, Thomas -69   M45 2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:42.26  » Katib, Mehdi -87 MS 2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:44.16  Björnqvist, Christoffer -84 MS 2017-10-29 » Frankfurt Marathon, Frankfurt, GER
2:59.57  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
2:59.59      Quambari, Hamid -95   M22 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:08.37  Andersson, Robban -78 M35 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:59.27      Danielsson, Erik -02   P15 2017-08-13 » USM 2017, Lugnet, Falun
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:30.00 | P17=6:50.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10:34.85  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M40 2017-07-31 » Veteran-EM, Ceres Arena, Aarhus, DEN
10:45.11  » Ekberg, Johan -00 P17 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.86  Roslund, Anton -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.30  Hackett, Quincy -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.34      Hultman, Elmer -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.39  Westervall, Olle -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.39  Viktorin, Axel -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.43      Lee, Kasper -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.52  Ray Avander, Sixten -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.83  Karmteg, Tim -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.91      Singh, Dilsher -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.93  Johansson, Anton -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.94  Håkansson, Theodor -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.97      Lundin, Folke -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.18  Bélec, Christoffer -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.23  Simon, Sebastian -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.25      Beskow, Hugo -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.31  Wolgast, Albin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.33  Tayefeh, Benjamin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.34      Phragmen, Hugo -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.40  Johansson, Victor -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.58  Ådvall, Vilgot -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.61      Herre, Erik -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.68  Bännstrand, Assar -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.71  Sahlen, Alexandre -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.84      Karlsson, Hugo -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.96  Camarstrand, Felix -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.00  Öhrner, Axel -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.02      Sundberg, Malte -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.04  Andersen, Simon -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.06  Ramel Ternhag, Svante -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.13      Holmgren, Alvin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.26  Florén, Leo -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.49  Taube, Albin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.67      Östborg, Elis -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.79  Karlsson, Otis -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.17  Green, Oscar -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.64  [1] » Kapell, Elias -06 +0.9 P11 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
10.31  » Kapell, Elias -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.66  » Kylington, Adrian -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.72    » Loqvist, William -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.77  » Herre, Filip -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.09  Hall, Neo -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.25      Berglind, Alfred -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.64  Öhrner, Gabriel -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.77  Hörberg Alandh, Elis -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.48    » Avebäck, Henrik -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.56  Österberg, Lukas -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.70  Atterlöf, Jack -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.82      Skåhl, Petter -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.29  Stauffer, Matheo -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.31  Patterson, Leo -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.31      Svensson Esteves, Casper -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.37  » Möller, Nathanael -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.39  Pettersson, Noah -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.48      Öhnmark, Dolby -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.74  Djurstedt, Lukas -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.65  Alteskog, Erik -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.25 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.08  [1] » Barroso Johansson, André -02 +0.5 P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
13.28  » Borgius, Teodor -03 -0.9 P14 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.19    » Friberg, Erik -02 +0.2 P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
14.35  » Aldskogius, Kalle -04 +0.2 P13 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
14.52  » Tärnvik, Emil -03 +1.5 P14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
15.72  » Sundberg, Martin -03 -2.8 P14 2017-05-13 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Ej godkänd vind
12.50  » Borgius, Teodor -03 +2.5 P14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.30 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
19.55  » Prins, Felix -00 - P17 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
                 
 110 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.30 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.40 | P16=16.50 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.30    » Håkansson, Jonatan -01 -1.5 P16 2017-08-13 » USM 2017, Lugnet, Falun
Ej godkänd vind
15.54  » Håkansson, Jonatan -01 +4.4 P16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.83  » Aldskogius, Kalle -04 0.0 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
37.93  » Linderoth, Fabian -04 0.0 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
39.84      Fulchiron, Guilhem -04 0.0 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
39.92  » Marklund, Winston -04 0.0 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
43.09  » Holm, Nils -04 0.0 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
31.99  [1] » Engström, Filip -04 +0.4 P13 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.64  » Efremov, Kristian -90 MS 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 300 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 300 m häck (83.8 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.13  [1] » Håkansson, Jonatan -01 P16 2017-08-12 » USM 2017, Lugnet, Falun
50.17  [2] » Gemmel, Harald -01 P16 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=55.75 | M22=59.00 | P19=59.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
55.54  [1] » Efremov, Kristian -90   MS 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=1.98 | M22=1.88 | P19=1.86 | P17=1.80 | P16=1.75 | P15=1.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.75    » Fogelberg, Adam -01   P16 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
1.75    » Barroso Johansson, André -02   P15 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.52    » Sundberg, Martin -03   P14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
1.52  » Friberg, Erik -02 P15 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
1.51  » Borgius, Teodor -03 P14 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.51    » Aldskogius, Kalle -04   P13 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.50  » Törnvall, Oskar -03 P14 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.48  Lundin, Otto -02 P15 2017-09-24 » Taif-spelen, Bredstorps IP, Tranås
1.43    » Tärnvik, Emil -03   P14 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.43  » Pettersson, Tobias -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.39  Fulchiron, Guilhem -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.35    » Engström, Filip -04   P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.30  » Forster, Hampus -05 P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.27  » Holm, Nils -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.26    » Kapell, Elias -06   P11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.25  » Sylla, Kadel -05 P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.23  » Marklund, Winston -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.19  [1] » Kylington, Adrian -07   P10 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.18  » Loqvist, William -06 P11 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.14  » Herre, Filip -06 P11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.10    » Asplund, Simon -05   P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.10  » Avebäck, Henrik -06 P11 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.60 | M22=4.15 | P19=3.90 | P17=3.70 | P16=3.30 | P15=3.10 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.80  [1] » Palmerstedt, Jacob -00   P17 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.43    » Håkansson, Jonatan -01   P16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
3.31    » Gemmel, Harald -01   P16 2017-07-22 » Stavettan, Enskede IP, Stockholm
3.00  [2] » Borgius, Teodor -03 P14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.30  » Sundberg, Martin -03 P14 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.30    » Törnvall, Oskar -03   P14 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.88  [3] Ilison, Erik -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.73  [4] » Forster, Hampus -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.73  [4]   Käll, Valter -05   P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.51  » Holm, Nils -04 P13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.43  » Sylla, Kadel -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.43      Löuke, Rome -05   P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.28  » Torbjörnsson, Adam -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.13  » Arvidsson, Love -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
0.98  Nygren, Gabriel -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.90 | M22=6.60 | P19=6.40 | P17=6.15 | P16=6.00 | P15=5.85 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.30    » Tornéus, Michel -86 -0.2 MS 2017-07-07 » Sierra Nevada, Monachil, ESP
7.43  [1] » Ehrlin, Erik -90 +1.9 MS 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.92      Moba, Ritchie -90 +1.9 MS 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.30  » Averin Markström, Simon -95 +1.1 M22 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.24    » Prins, Felix -00 +1.5 P17 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.99  [2] » Barroso Johansson, André -02 +0.5 P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
5.53  [3] » Borgius, Teodor -03 +2.0 P14 2017-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.45  » Lavett, Emil -01 -2.6 P16 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.36      Agge, Mikael -02 +0.6 P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.94  Islam, Tawsiful -00 +0.6 P17 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.91  [4] » Aldskogius, Kalle -04 +1.4 P13 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.61    » Sundberg, Martin -03 -1.2 P14 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.45  » Friberg, Erik -02 +1.1 P15 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.24  » Tärnvik, Emil -03 +1.5 P14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
5.66  » Borgius, Teodor -03 +2.2 P14 2017-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.97  » Aldskogius, Kalle -04 -2.9 P13 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.86  » Engström, Filip -04 -3.1 P13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.69    » Kapell, Elias -06 0.0 P11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.66  » Kylington, Adrian -07 +1.0 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.31  » Pettersson, Tobias -04 0.0 P13 2017-07-29 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
4.07  [1]   Roslund, Anton -07 -1.3 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.98  » Herre, Filip -06 +0.7 P11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.25  Bélec, Christoffer -07 0.0 P10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.25      Johansson, Victor -07 +0.5 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.23  Ray Avander, Sixten -07 +0.8 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.12  Wolgast, Albin -08 +1.3 P10 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.00      Phragmen, Hugo -07 +0.7 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.93  Salimi Omberg, Martin -05 +1.1 P12 2017-06-17 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
Ej godkänd vind
4.15  Roslund, Anton -07 +3.6 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.16  Wolgast, Albin -08 +2.5 P10 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Vinduppgift saknas
3.98  » Sylla, Kadel -05 - P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.61  Hackett, Jumanne -09 - P10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.60    » Forster, Hampus -05 - P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.58  Käll, Valter -05 - P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.34  » Asplund, Simon -05 - P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.06  Johansson, Anton -08 - P10 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.10 | M22=13.20 | P19=13.00 | P17=12.20 | P16=12.10 | P15=11.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.23    » Ehrlin, Erik -90 +1.4 MS 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
14.54  [1,2,3] » Olsson, Timothy -98 -0.4 P19 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.33    » Persson, Manne -96 +1.2 M22 2017-07-16 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
11.33  » Håkansson, Jonatan -01 +2.0 P16 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
10.38  [4] » Sundberg, Martin -03 +1.5 P14 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Ej godkänd vind
11.45  » Håkansson, Jonatan -01 +4.7 P16 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
10.42  » Sundberg, Martin -03 +3.4 P14 2017-09-10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.52  Ray Avander, Sixten -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.89  Lee, Kasper -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.76      Roslund, Anton -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.50  Westervall, Olle -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.23  Singh, Dilsher -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.14      Simon, Sebastian -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.12  Karmteg, Tim -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.80  Hultman, Elmer -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.63      Florén, Leo -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.57  Camarstrand, Felix -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.53  Beskow, Hugo -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.45      Bélec, Christoffer -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.42  Ådvall, Vilgot -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.39  Lundin, Folke -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.29      Phragmen, Hugo -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.25  Viktorin, Axel -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.24  Håkansson, Theodor -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.11      Karlsson, Hugo -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.00  Wolgast, Albin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.96  Sundberg, Malte -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.92      Herre, Erik -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.90  Bännstrand, Assar -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.82  Holmgren, Alvin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.82      Sahlen, Alexandre -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.74  Öhrner, Axel -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.70  Andersen, Simon -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.64      Tayefeh, Benjamin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.61  Östborg, Elis -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.55  Green, Oscar -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.41      Johansson, Anton -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.40  Ramel Ternhag, Svante -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.57  Taube, Albin -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.50  Karlsson, Otis -08 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.73  » Kapell, Elias -06 +0.5 P11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
10.17  [1] » Aldskogius, Kalle -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.26  [2] » Loqvist, William -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.03  [3]   Berglind, Alfred -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.96  Sjöström, Nils -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.67  » Herre, Filip -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.64    » Sylla, Kadel -05 - P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.56  Hörberg Alandh, Elis -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.47  Fulchiron, Guilhem -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.44    » Marklund, Winston -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.41  » Asplund, Simon -05 - P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.38  Käll, Valter -05 - P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.21    » Forster, Hampus -05 - P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.17  » Avebäck, Henrik -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.15  » Linderoth, Fabian -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.11    » Möller, Nathanael -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.09  Matovu, Sydney -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.91  Öhrner, Gabriel -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.85      Skåhl, Petter -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.61  Nygren, Gabriel -05 - P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.59  Holmberg, Hampus -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.52  [4]   Oumar Fadiga, Cheich -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.28  » Holm, Nils -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.20  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.09      Öhnmark, Dolby -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.06  Atterlöf, Jack -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.00  » Torbjörnsson, Adam -05 - P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
6.95      Stauffer, Matheo -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.93  Österberg, Lukas -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  Pettersson, Noah -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.38      Djurstedt, Lukas -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.15  [5] Johansson, Victor -07 - P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.09  Alteskog, Erik -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.00  Patterson, Leo -06 - P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.50 | M22=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.40  » Brown, Matthew -80 M35 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
12.13  Thorén, Joel -87 MS 2017-10-22 » Castorama, Hässelby IP, Stockholm
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.40 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.00 | P16=11.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.28  [1] » Nahimana, Sabiti -00   P17 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.23      Léger, Sidney -02   P15 2017-08-13 » USM 2017, Lugnet, Falun
11.24  [1] » Sundberg, Martin -03 P14 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.88    » Borgius, Teodor -03   P14 2017-07-16 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
10.78  » Barroso Johansson, André -02 P15 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
9.06  » Lindefalk, Alexander -03 P14 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
8.67    » Törnvall, Oskar -03   P14 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
8.35  Agge, Mikael -02 P15 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
7.86  » Moberg, Markus -03 P14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
7.46  » Aldskogius, Kalle -04 P13 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.77  » Pettersson, Tobias -04 P13 2017-07-30 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
6.92  » Sylla, Kadel -05 P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
6.68      Käll, Valter -05   P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
5.70  Hackett, Jumanne -09 P10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.24  » Forster, Hampus -05 P12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.45      Johansson, Anton -08   P10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.00  Salimi Omberg, Martin -05 P12 2017-06-17 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.42  [1] » Kapell, Elias -06 P11 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
7.44  [2] » Kylington, Adrian -07 P10 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
6.87  [3]   Johansson, Victor -07   P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.77  » Herre, Filip -06 P11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
6.72  [4] Phragmen, Hugo -07 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.67  [5]   Bélec, Christoffer -07   P10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.42  Roslund, Anton -07 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.79  Ray Avander, Sixten -07 P10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P10
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=46.50 | M22=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
64.67    » Harradine, Benn -82   M35 2017-07-19 » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
49.60    » Brown, Matthew -80   M35 2017-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
36.20    » Wikström, Peter -57   M60 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
32.19  Thorén, Joel -87 MS 2017-10-22 » Castorama, Hässelby IP, Stockholm
28.86  » Krüsell Berg, Carl -98 P19 2017-07-19 » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
25.58  Moba, Ritchie -90 MS 2017-07-19 » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=37.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=35.00 | P16=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.58    » Rihtnesberg, Daniel -01   P16 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
25.38  » Nahimana, Sabiti -00 P17 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
21.28  » Fogelberg, Adam -01 P16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=36.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.19  [1] » Sundberg, Martin -03 P14 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
30.30  » Borgius, Teodor -03 P14 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
26.94    » Törnvall, Oskar -03   P14 2017-07-06 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
26.30  » Moberg, Markus -03 P14 2017-05-28 » East Sweden games, Campus, Linköping
20.78  » Lindefalk, Alexander -03 P14 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.22  [1] » Aldskogius, Kalle -04 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
21.23  [2] » Kapell, Elias -06 P11 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
20.27    » Sylla, Kadel -05   P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
20.10  » Ramel Ternhag, Björn -04 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
19.99  » Marklund, Winston -04 P13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
18.48    » Linderoth, Fabian -04   P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
17.37  Sjöström, Nils -04 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.70  Fulchiron, Guilhem -04 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.68      Matovu, Sydney -04   P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
14.16  » Holm, Nils -04 P13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
13.65  Käll, Valter -05 P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.61    » Asplund, Simon -05   P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.20  » Torbjörnsson, Adam -05 P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
11.25  Nygren, Gabriel -05 P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
11.12  » Forster, Hampus -05 P12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=52.00 | M22=42.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
28.43  Thorén, Joel -87 MS 2017-10-22 » Castorama, Hässelby IP, Stockholm
28.15  [1] » Krüsell Berg, Carl -98 P19 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
35.04  [1] » Lindefalk, Alexander -03 P14 2017-07-19 » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
32.52  [2] » Sundberg, Martin -03 P14 2017-09-10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
31.58  [3] » Borgius, Teodor -03   P14 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
25.26  » Moberg, Markus -03 P14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
19.69  » Pettersson, Tobias -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
18.96  [1] » Sylla, Kadel -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
18.51    » Aldskogius, Kalle -04   P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
17.31  [2] » Forster, Hampus -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.92  Sjöström, Nils -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
16.20  [3]   Löuke, Rome -05   P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
15.90  [4] Käll, Valter -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
15.30  [5] Nygren, Gabriel -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.70      Ilison, Erik -05   P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.40  » Marklund, Winston -04 P13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
14.30  » Engström, Filip -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
12.49    » Arvidsson, Love -05   P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.47  » Ramel Ternhag, Björn -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
11.80  » Torbjörnsson, Adam -05 P12 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.31    » Holm, Nils -04   P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
11.12  Matovu, Sydney -04 P13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=61.50 | M22=53.00 | P19=48.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
64.87  [1]   Thorén, Joel -87   MS 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=42.00 | P16=42.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.74  [1] » Palmerstedt, Jacob -00   P17 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
48.41  [2] » Rihtnesberg, Daniel -01   P16 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
44.23  [3] » Lavett, Emil -01   P16 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
35.27  » Håkansson, Jonatan -01 P16 2017-06-18 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
35.11  » Johansson, Leon -01 P16 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.57  [1] » Borgius, Teodor -03 P14 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
37.82  [2] » Sundberg, Martin -03 P14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.29    » Törnvall, Oskar -03   P14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
26.43  Bucht Wesslén, Noah -03 P14 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
26.21  [3] » Aldskogius, Kalle -04 P13 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
22.83    » Barroso Johansson, André -02   P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
21.79  Agge, Mikael -02 P15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
20.53  » Moberg, Markus -03 P14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
17.46  » Tärnvik, Emil -03 P14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.13  » Aldskogius, Kalle -04 P13 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
27.64  Fulchiron, Guilhem -04 P13 2017-06-11 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
23.72  [1] » Kapell, Elias -06   P11 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
22.04  Nygren, Gabriel -05 P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
21.51  » Sylla, Kadel -05 P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
21.32    » Forster, Hampus -05   P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
20.00  » Linderoth, Fabian -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
18.92  » Ramel Ternhag, Björn -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
18.28    » Holm, Nils -04   P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
17.43  » Marklund, Winston -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.52  » Engström, Filip -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.03    » Asplund, Simon -05   P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
12.70  » Arvidsson, Love -05 P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
11.27  » Pettersson, Tobias -04 P13 2017-09-16 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.97  » Torbjörnsson, Adam -05 P12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.65  [1] » Kylington, Adrian -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
30.30  Simon, Sebastian -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
29.98    » Kapell, Elias -06   P11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.90  » Loqvist, William -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
28.12  Oumar Fadiga, Cheich -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
27.70      Roslund, Anton -07   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
27.68  Bélec, Christoffer -07 P10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.30  Johansson, Anton -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
26.04      Öhrner, Gabriel -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.70  Karmteg, Tim -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.27  » Herre, Filip -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.64      Lee, Kasper -08   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.26  Håkansson, Theodor -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.20  Ray Avander, Sixten -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.00      Österberg, Lukas -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.83  Wilkinson, Benjamin -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.94  Holmgren, Alvin -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.85      Skåhl, Petter -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.78  Hörberg Alandh, Elis -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.69  » Avebäck, Henrik -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.62    » Lindqvist, Noah -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.51  Hackett, Quincy -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.22  Hall, Neo -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.20      Berglind, Alfred -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.50  Phragmen, Hugo -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.35  Singh, Dilsher -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.33      Stauffer, Matheo -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.16  Westervall, Olle -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.75  Johansson, Victor -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.00      Djurstedt, Lukas -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.00  Lundin, Folke -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.90  Viktorin, Axel -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.66      Hultman, Elmer -08   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.57  Beskow, Hugo -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.40  Öhnmark, Dolby -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.59      Pettersson, Noah -06   P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.51  Atterlöf, Jack -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.22  Sahlen, Alexandre -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.21      Sundberg, Malte -07   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.04  » Möller, Nathanael -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.09  Svensson Esteves, Casper -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.91      Ramel Ternhag, Svante -07   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.88  Camarstrand, Felix -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.80  Bännstrand, Assar -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.80      Andersen, Simon -08   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.79  Patterson, Leo -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.40  Wolgast, Albin -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.89      Green, Oscar -08   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.17  Florén, Leo -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.13  Tayefeh, Benjamin -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.34      Taube, Albin -08   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.19  Alteskog, Erik -06 P11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.12  Ådvall, Vilgot -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.10      Herre, Erik -07   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.91  Karlsson, Hugo -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.96  Ejeblad, Alexander -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.70      Karlsson, Otis -08   P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.62  Öhrner, Axel -08 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.05  Östborg, Elis -07 P10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=5 000 | P16=4 500 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 300 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 223  » Borgius, Teodor -03 -0.8 P14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  13.83(-1.6)  |  28.76  |  2.65  |  36.51  |  5.15(0.0)  |  10.13  |  1.38  |  2:34.42  |
Poäng:                |  449  |  440  |  275  |  392  |  411  |  493  |  303  |  460  |
2 664  [1] » Sundberg, Martin -03 -1.5 P14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  15.72(-2.8)  |  27.60  |  2.25  |  34.89  |  4.42(-0.2)  |  10.60  |  1.47  |  2:52.32  |
Poäng:                |  242  |  417  |  189  |  369  |  276  |  522  |  367  |  282  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 5-kamp
  |  60 m  |  Höjd  |  Kula (2,0 kg)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 514  » Kapell, Elias -06 -0.6 P11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  8.94(-1.0)  |  1.26  |  9.42  |  4.46(-0.2)  |  1:58.84  |
Poäng:                |  712  |  643  |  773  |  736  |  650  |
2 697  [1] » Herre, Filip -06 -0.2 P11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.41(-1.0)  |  1.14  |  6.77  |  3.98(+0.7)  |  2:03.45  |
Poäng:                |  557  |  499  |  504  |  573  |  564  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P11
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-11-10
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics