HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2017 Resultatdatum: 2017-09-10
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.73  » Eskilsson, Sofia -05 +1.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.87  Permansson, Nicole -05 +1.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
8.93    » Lind, Alvah -05 +0.7 F12 2017-09-09 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
8.95  » Åsberg, Kajsa -04 +1.7 F13 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.02  Axelsson, Isabelle -07 -1.8 F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.04    » Jabbour Clarke, Lii -06 +0.1 F11 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.15  » Lindefalk, Linnéa -05 +0.4 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.25  » Ivarsson, Alice -05 +1.4 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.28    » Jansson, Agnes -05 +1.7 F12 2017-07-22 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
9.30  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 0.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.34  » Goitom, Rimna -05 +0.4 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.37      Lansky, Belize -06 -1.0 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.40  Rydström, Wilma -06 -1.0 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.42  » Hedberg, Tyra -06 +0.1 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
9.42      Roos, Klara -05 +1.3 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
9.46  Hallencreutz, Emma -04 +1.7 F13 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.48  » Cyrus, Astrid -05 +1.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.52    » Nyström, Frida -05 +1.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.57  Roos, Vera -05 +1.3 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
9.72  » Helge, Wilma -05 +1.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.73    » Öhman, Elsa -05 0.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.76  » Simonsson, Maja -06 -0.9 F11 2017-06-03 » Stefan Holmspelen, Sannerudsvallen, Kil
9.77  » Johansson, Ella -07 +1.1 F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.78      Wheeler, Julia -05 0.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.79  » Gustafsson, Ella -05 +1.0 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.83  Sparv, Tyra -08 -0.3 F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.87      Lööw, Nora -07 +0.4 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.88  » Larsson Berggren, Alice -05 +0.4 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.88  Jansson, Vera -06 +1.0 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.90    » Wolgast, Emmy -06 +1.0 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.94  Berzelius, Lisa Marie -05 +0.4 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.99  Kacou, Estelle -05 +1.4 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.16    » Lindqvist, Ebba -05 +1.4 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.60  Forsmark, Julia -06 +1.1 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
11.07  Lindblom, Emmy -09 -1.8 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.16    » Edenå, Elma -06 -0.5 F11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.40  Eklöf, Alma -09 -3.0 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.74  Alassaad, Selma -09 -3.0 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.02  Eklöf, Nora -09 -0.2 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
8.81  » Jabbour Clarke, Lii -06 +3.0 F11 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
8.83  Permansson, Nicole -05 +2.3 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.26    » Hedberg, Tyra -06 +3.0 F11 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
9.73  » Johansson, Ella -07 +4.2 F10 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.41  Zholudieva, Alevtina -07 +2.2 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.55  Lodmark, Hilda -07 +3.8 F10 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.55  [1] » Freeman, Molly -02 +1.7 F15 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.77  [2] » Löwhagen, Alicia -03 +1.3 F14 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.01    » Avebäck, Klara -03 +1.5 F14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.06  » Edelholm, Beata -03 +1.5 F14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.08  » Larsson, Kathleen -03 +0.4 F14 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.12    » Trosell, Åsa -02 -1.4 F15 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.24  » Pettersson, Fredrika -02 +1.8 F15 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.39  » Harryson, Linn -03 +1.0 F14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.40    » Brundin, Lisa -02 +0.6 F15 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.45  » Deltin, Anna Lisa -03 +1.5 F14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.45  » Wihk, Embla -02 0.0 F15 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
11.49    » Luul, Sara -03 +1.3 F14 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.72  » Hellstadius, Alannah -04 0.0 F13 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
12.14  » Enblad, Alva -04 0.0 F13 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
12.25  » Brandt, Albertina -03 +1.0 F14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
10.91  » Avebäck, Klara -03 +3.3 F14 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.94  » Edelholm, Beata -03 +2.1 F14 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.99    » Larsson, Kathleen -03 +2.4 F14 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.31  » Deltin, Anna Lisa -03 +3.7 F14 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.60 | F19=12.75 | F17=12.90 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.00  [1,2,3] » Deltin, Greta -00 +1.9 F17 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.33    » Jelassi, Yasmin -96 +1.5 K22 2017-06-09 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.53    » Morgan, Lynette -91 +1.5 KS 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
12.98    » Lindberg, My -01 +0.9 F16 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
13.11  » Lindé, Hanna -01 +0.9 F16 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.21    » Lindvall, Siri -01 +0.9 F16 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
13.34  » Avebäck, Freja -95 +0.7 K22 2017-07-30 » Sundsvall Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
13.49  » Hultström, Vilma -00 +0.7 F17 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.56    » Kapell, Tilda -01 +1.5 F16 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
13.87  » Olsson, Nathalie -01 0.0 F16 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.09  » Wihk, Embla -02 -1.4 F15 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
14.12  » Raud, Ella -01 +0.9 F16 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
12.20  » Jelassi, Yasmin -96 +3.5 K22 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.41  » Morgan, Lynette -91 +2.4 KS 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
13.13    » Lindvall, Siri -01 +2.3 F16 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.22  » Avebäck, Freja -95 +2.8 K22 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.49  » Kapell, Tilda -01 +2.9 F16 2017-07-15 » Gavlehovspelen, Gunder Häggs arena, Gävle
Manuell tidtagning
13.5m » Larsson, Kathleen -03 - F14 2017-05-31 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
13.7m » Edelholm, Beata -03 - F14 2017-05-31 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
14.4m » Krantz, Frida -04 - F13 2017-05-31 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
20.70  » Freeman, Molly -02 -1.9 F15 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
21.83  » Wihk, Embla -02 -1.3 F15 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.75 | F19=25.80 | F17=26.40 | F16=26.70 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
25.07  » Knezevic, Sandra -92 +0.8 KS 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
26.90  » Lindé, Hanna -01 -0.5 F16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
28.64    » Hellstadius, Alannah -04 +1.0 F13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.54  » Åsberg, Kajsa -04 -0.9 F13 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.87  Sjöholm, Hoa -02 +0.7 F15 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
30.07    » Eskilsson, Sofia -05 -1.5 F12 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
30.17  » Lind, Alvah -05 -0.6 F12 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
30.45  Hallencreutz, Emma -04 +2.0 F13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.97      Axelsson, Isabelle -07 -0.1 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.05  [1] Lansky, Belize -06 -0.3 F11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.10  [2] » Hedberg, Tyra -06 -1.3 F11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.05    » Jansson, Agnes -05 +0.4 F12 2017-07-23 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
32.58  » Simonsson, Maja -06 -1.3 F11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.71  » Brandt, Albertina -03 -1.1 F14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
32.82      Grahn, Olivia -06 -0.1 F11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.28  » Wolgast, Emmy -06 -0.1 F11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.89  Lidén, Clara -03 -1.1 F14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
Ej godkänd vind
24.80  » Deltin, Greta -00 +2.7 F17 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
28.06  » Hultström, Vilma -00 +2.7 F17 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
30.99  » Brandt, Albertina -03 +2.1 F14 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
42.98  [1] » Lindé, Hanna -01 F16 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
43.20    » Freeman, Molly -02   F15 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
43.82    » Edelholm, Beata -03   F14 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
48.84  » Larsson, Kathleen -03 F14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
49.17  » Brandt, Albertina -03 F14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
52.52  Lidén, Clara -03 F14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=60.20 | F19=60.50 | F17=62.00 | F16=62.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
56.38    » Knezevic, Sandra -92   KS 2017-06-10 » Göteborg GP / Sävedalsspelen, Slottskogsvallen, Göteborg
57.48    » Tomb, Stine -86   KS 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
58.10  [1] » Lindé, Hanna -01   F16 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
62.72  » Hultström, Vilma -00 F17 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
64.88  » Ramberg, Filippa -97 K22 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
65.97  [2] » Freeman, Molly -02   F15 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
66.66  Jungelin, Mikaela -01 F16 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:43.50  » Hultström, Vilma -00 F17 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:44.82  » Ramberg, Filippa -97 K22 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:45.39  [1] » Freeman, Molly -02   F15 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:52.61  [2] » Edelholm, Beata -03 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1:53.84  Grahn, Olivia -06 F11 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:54.52    » Larsson, Kathleen -03   F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1:55.68  Nallanathan, Bairavi -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:55.81  » Krantz, Frida -04 F13 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1:57.18    » Cyrus, Astrid -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1:57.48  » Lind, Norah -05 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1:58.74  [3] » Simonsson, Maja -06 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1:58.79      Roos, Klara -05   F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:00.11  » Hedberg, Tyra -06 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:00.12  » Brandt, Albertina -03 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:01.99    » Goitom, Rimna -05   F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:02.48  » Lindefalk, Linnéa -05 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:03.59  [4] Axelsson, Isabelle -07 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:03.77      Permansson, Nicole -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:03.95  [5] » Johansson, Ella -07 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:04.24  » Nyström, Frida -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:06.17    » Öhman, Elsa -05   F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:06.80  » Enblad, Alva -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:07.72  » Åsberg, Kajsa -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:09.65    » Ivarsson, Alice -05   F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.33  Hallencreutz, Emma -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:11.62  » Gustafsson, Ella -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:12.30      Viidas, Alice -04   F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:17.08  » Helge, Wilma -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:17.32  » Lindqvist, Ebba -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:18.47    » Jansson, Agnes -05   F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
2:20.09  Zholudieva, Alevtina -07 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:25.51  Kacou, Estelle -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:25.87    » Larsson Berggren, Alice -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:29.06  Lidberg, Melina -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:14.00 | K22=2:23.00 | F19=2:23.00 | F17=2:27.00 | F16=2:27.00 | F15=2:27.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:20.38  [1] » Freeman, Molly -02   F15 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
2:23.69  [2] » Hultström, Vilma -00   F17 2017-08-13 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2:24.29    » Ramberg, Filippa -97   K22 2017-06-18 » Folksam Challange Bauhausgalan, Stockholms Stadion, Stockholm
2:30.87  Siltberg Almlöf, Nora -99 F18 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:31.45  Jungelin, Mikaela -01 F16 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2:32.68      Belkacem, Ofelia -95   K22 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:39.36  Ekberg, Lisa -02 F15 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:41.15  Sjöholm, Hoa -02 F15 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:42.62    » Brandt, Albertina -03   F14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:45.01  Lidén, Clara -03 F14 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:46.9m » Edelholm, Beata -03 F14 2017-05-31 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
2:49.8m   » Krantz, Frida -04   F13 2017-05-31 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
2:52.46  Roos, Klara -05 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
2:55.45  » Wihk, Embla -02 F15 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
2:55.87      Roos, Vera -05   F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
3:00.89  » Lindefalk, Linnéa -05 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
3:03.46  » Pettersson, Fredrika -02 F15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
3:03.8m   » Larsson, Kathleen -03   F14 2017-05-31 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
3:05.79  » Nyström, Frida -05 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
3:18.84  » Trosell, Åsa -02 F15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:40.00 | K22=5:00.00 | F19=5:05.00 | F17=5:20.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:59.22    » Ramberg, Filippa -97   K22 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:16.96      Jungelin, Mikaela -01   F16 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:41.63  Lidén, Clara -03 F14 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7:42.21  » Brandt, Albertina -03 F14 2017-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:15.00 | F17=11:40.00 | F16=11:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:59.06  [1] » Eriksson, Sandra -89 KS 2017-07-05 » Enhörna Challange, Södertälje IP, Södertälje
11:29.69  [2] » Ramberg, Filippa -97 K22 2017-09-02 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
12:19.97      Neill Vinnå, Susanne -74   K40 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
12:29.83  Jungelin, Mikaela -01 F16 2017-08-11 » USM 2017, Lugnet, Falun
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:20.00 | K22=18:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
20:43.26  Neill Vinnå, Susanne -74 K40 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34:44.83  [1,2] » Eriksson, Sandra -89   KS 2017-09-03 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Tävlar för FIN
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.27  [1] » Eriksson, Sandra -89 KS 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
38.58  [2] » Wangenheim, Julia -92 KS 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
41.02  [3,4] » Ramberg, Filippa -97   K22 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
42.53  Neill Vinnå, Susanne -74 K40 2017-06-15 » SM-milen, Riddarfjärden runt, Stockholm
45.34  Pantzar, Elisaberth -60 K55 2017-04-01 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
45.38    » Tomb, Stine -86   KS 2017-06-10 » Söder runt, Södermalm, Stockholm
46.09  Synnerholm, Åsa -68 K45 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
47.52  Jungelin, Mikaela -01 F16 2017-09-02 » Tjejmilen, Stockholm
48.31      Holmgren, Kerstin -59   K55 2017-09-02 » Tjejmilen, Stockholm
49.43  [5] Danielsson, Linnéa -96 K22 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
58.09  Lavett, Åsa -69 K45 2017-08-19 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:22.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:40.48  [1] Engwall, Annika -94 KS 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:42.52  [2] Synnerholm, Åsa -68 K45 2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:44.48  [3] Söderlund, Camilla -72 K45 2017-09-09 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för K45
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för K45
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:32.55  [1] Engwall, Annika -94 KS 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:45.03  Söderlund, Camilla -72 K45 2017-06-03 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:45.00 | F16=5:45.00 | F15=5:55.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:47.97  [1]   Ekberg, Lisa -02   F15 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
5:52.35  [2] » Freeman, Molly -02   F15 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:45.00 | F19=7:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.07  Wennebjer, Ebba -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.11  Aldskogius, Clara -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.28      Lööw, Nora -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.48  Andrew, Maja -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.50  Sparv, Tyra -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.62      Román, Amanda -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.69  Rönnmark, Blenda -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.72  Sillén, Linnéa -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.74      Enblad, Selma -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.90  Parpal, Ines -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.96  Wernérus, Astrid -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.04      Heinonen, Elsa -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.08  Molin, Leona -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.10  Zholudieva, Alevtina -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.10      Asplund, Märta -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.12  Ekelund, Klara -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.16  MumBamuna, Chelcy -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.23      Olsson, Isa -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.27  Pellas, Viola -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.30  Åhlund, Nora -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.31      Östlund, Filippa -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.32  Drcà, Miriam -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.43  Ekman, Idun -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.51      Ståhl, Lilly -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.64  Jansson, Edit -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.68  Lindqvist, Elin -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.70      Malmsten, Julia -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.88  Lundquist, Alva -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.92  Lodmark, Hilda -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.92      Linder, Anna -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.95  Forsmark, Frida -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.18  Thulin, Anna -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.18      Larsson, Edit -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.21  Karlberg, Lova -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.22  Forster, Elin -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.31      Eriksson, Tuvalisa -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.61  Dejfors, Isabella -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.72  Forshed, Bella -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.78      Malmqvist, Ebba -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.79  Grafström, Ines -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.84  Thorsén, Lovisa -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.99      Grandell, Emelie -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.23  » Johansson, Ella -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.82  Alteskog, Anna -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.06  » Lind, Alvah -05 -2.5 F12 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
10.20  » Hellstadius, Alannah -04 +1.2 F13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.44  [1] » Jansson, Agnes -05 -0.1 F12 2017-07-23 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
10.46  » Krantz, Frida -04 -1.5 F13 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
10.66  » Åsberg, Kajsa -04 -0.9 F13 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.93    » Lind, Norah -05 +0.1 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
11.25  » Goitom, Rimna -05 -0.8 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
11.33  » Lindefalk, Linnéa -05 +0.8 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
11.68    » Eskilsson, Sofia -05 -1.6 F12 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.07  » Nyström, Frida -05 +0.1 F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
12.60  » Öhman, Elsa -05 -1.5 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Ej godkänd vind
9.90  » Hellstadius, Alannah -04 +2.8 F13 2017-09-10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
9.95  » Lind, Alvah -05 +4.5 F12 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.41    » Jansson, Agnes -05 +2.2 F12 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.50  » Åsberg, Kajsa -04 +2.3 F13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.58  » Lind, Norah -05 +3.3 F12 2017-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
10.59  » Jabbour Clarke, Lii -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.77  Lansky, Belize -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.10    » Hedberg, Tyra -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.50  Rydström, Wilma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.82  Grahn, Olivia -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.98    » Simonsson, Maja -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.74  Awestedt, Tyra -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.82  Sahlqvist, Esther -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.90      Nygren, Ellen -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.92  » Öhlén, Minea -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.95  » Wolgast, Emmy -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.11      Walton Kling, Siri -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.63  Zachrison, Molly -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.71  Lundin, Rut -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.77      Jansson, Vera -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.96  » Edenå, Elma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.18  Rillbert, Irma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.62      Wieslander, Matilda -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.72  Holmeros, Emma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.35  Beraki, Natalie -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.28      Tesfagabreal, Hiyab -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.35  Persson, Ellen -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.42  [1] » Edelholm, Beata -03 +2.0 F14 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.91  » Luul, Sara -03 +1.5 F14 2017-06-30 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.65  [2] » Hellstadius, Alannah -04 +0.1 F13 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
13.82  » Freeman, Molly -02 +1.5 F15 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
14.29  » Larsson, Kathleen -03 +0.1 F14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
14.84    » Krantz, Frida -04 +1.1 F13 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
15.45  » Pettersson, Fredrika -02 +0.3 F15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
15.63  » Brandt, Albertina -03 +0.6 F14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
16.29  » Wihk, Embla -02 +0.6 F15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.50 | F19=15.50 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.88  [1] » Tuvesson, Emma -91 +1.1 KS 2017-07-08 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
14.96  [2] » Sandelius, Josefine -94 +1.1 KS 2017-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
15.21  [3] » Jelassi, Yasmin -96 +1.0 K22 2017-06-29 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
14.78  » Sandelius, Josefine -94 +6.0 KS 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=15.90 | F16=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 200 m häck (76,2 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
33.88  » Lind, Norah -05 - F12 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
34.32  » Lind, Alvah -05 - F12 2017-08-06 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.30  [1] » Krantz, Frida -04 -0.2 F13 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
33.19  [2] » Lind, Alvah -05 -1.1 F12 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
33.33  [3] » Hellstadius, Alannah -04 -0.6 F13 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
34.81  » Lind, Norah -05 -0.5 F12 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
35.36  [4] » Jansson, Agnes -05 -1.1 F12 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.61  » Krantz, Frida -04 +0.1 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
34.66  » Hellstadius, Alannah -04 +0.1 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
35.11    » Lackanovic, Lana -04 +0.1 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
37.72  » Robling, Alma -04 +0.1 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
38.03  » Enblad, Alva -04 +0.1 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
39.14  Harmon, Saga -04 +0.1 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
32.44  » Krantz, Frida -04 - F13 2017-05-19 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=49.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
47.03  [1] » Lindé, Hanna -01   F16 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.00 | K22=66.00 | F19=66.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
66.23  » Lindé, Hanna -01 F16 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.70 | K22=1.60 | F19=1.60 | F17=1.58 | F16=1.59 | F15=1.55 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.59  [1] » Jansson, Fanny -99 F18 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
1.54  [2] » Krantz, Frida -04 F13 2017-05-31 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
1.54  [3] » Löwhagen, Alicia -03   F14 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.47  [4] » Lind, Norah -05 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.46  [5] » Lind, Alvah -05 F12 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.45    » Harryson, Linn -03   F14 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
1.45  » Larsson, Kathleen -03 F14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.39  » Edelholm, Beata -03 F14 2017-05-13 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.37    » Hellstadius, Alannah -04   F13 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.33  » Jansson, Agnes -05 F12 2017-07-22 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
1.33  » Pettersson, Fredrika -02 F15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.30    » Åsberg, Kajsa -04   F13 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.26  » Simonsson, Maja -06 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.25  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.23      Lansky, Belize -06   F11 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.20  » Lindefalk, Linnéa -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.20  » Eskilsson, Sofia -05 F12 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.19  [6]   Wennebjer, Ebba -07   F10 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.17  » Hedberg, Tyra -06 F11 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
1.15  » Brandt, Albertina -03 F14 2017-05-13 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.15    » Öhman, Elsa -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.15  » Ivarsson, Alice -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.15  » Zäll Boholm, Thea -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.15    » Nyström, Frida -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.15  Kacou, Estelle -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.10  » Jabbour Clarke, Lii -06 F11 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.10    » Gustafsson, Ella -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.10  » Lindqvist, Ebba -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.10  » Larsson Berggren, Alice -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.10    » Goitom, Rimna -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.05  » Cyrus, Astrid -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.05  » Helge, Wilma -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.05  » Johansson, Ella -07 F10 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.55 | K22=3.20 | F19=3.10 | F17=2.90 | F16=2.80 | F15=2.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.52  [1,2] » Kapell, Tilda -01   F16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
2.80  [3] » Hausmann, Isa -01   F16 2017-08-08 » Udda Grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
2.73    » Lind, Alvah -05   F12 2017-09-10 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2.70  [4] » Raud, Ella -01 F16 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
2.62  [5] » Lind, Norah -05 F12 2017-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.53  [6] » Hellstadius, Alannah -04   F13 2017-09-09 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
2.40  » Löwhagen, Alicia -03 F14 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.21  » Elgeryd, Mira -04 F13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.80    » Eskilsson, Sofia -05   F12 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.71  » Åsberg, Kajsa -04 F13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.75 | K22=5.40 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.20 | F15=5.15 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.85  [1,2] » Almerén Hansson, Victoria -99 +1.8 F18 2017-08-12 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
5.42  [3] » Gassama, Sira -01 +0.5 F16 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
5.20  [4] » Rådbo, Klara -01 +1.0 F16 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.17  » Lindberg, My -01 +0.7 F16 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.14  [5] » Löwhagen, Alicia -03 +1.3 F14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
5.13    » Freeman, Molly -02 -0.3 F15 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.91  » Edelholm, Beata -03 +1.3 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
4.68  » Lindvall, Siri -01 +0.3 F16 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.66    » Olsson, Nathalie -01 +0.6 F16 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.58  » Avebäck, Klara -03 +0.1 F14 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
4.51  » Raud, Ella -01 +0.1 F16 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
4.51    » Larsson, Kathleen -03 -1.9 F14 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.41  » Pettersson, Fredrika -02 -1.2 F15 2017-05-20 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.30  » Trosell, Åsa -02 -1.5 F15 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.23    » Brandt, Albertina -03 +1.9 F14 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
4.23  [6] » Hellstadius, Alannah -04 -1.1 F13 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.12  » Deltin, Anna Lisa -03 -0.9 F14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.08    » Harryson, Linn -03 +1.0 F14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
4.08  » Jansson, Julia -02 +0.5 F15 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Ej godkänd vind
4.60  » Avebäck, Klara -03 +2.5 F14 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
4.69  [7] » Krantz, Frida -04 - F13 2017-06-01 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
4.59  » Larsson, Kathleen -03 - F14 2017-06-01 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.84  [1] » Lind, Alvah -05 +1.3 F12 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.70  Blom, Signe -04 -1.3 F13 2017-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
4.50    » Åsberg, Kajsa -04 +0.3 F13 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.45  » Krantz, Frida -04 -1.7 F13 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
4.42  » Lind, Norah -05 +0.7 F12 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
4.30    » Hellstadius, Alannah -04 +1.9 F13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.29  Lansky, Belize -06 +0.1 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.96  [2] Axelsson, Isabelle -07 0.0 F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.88    » Jansson, Agnes -05 -2.7 F12 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.87  Rydström, Wilma -06 +1.8 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.85  » Wolgast, Emmy -06 +0.8 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.82    » Hedberg, Tyra -06 +1.5 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.64  » Öhman, Elsa -05 -1.3 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.63  Hallencreutz, Emma -04 +2.0 F13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.61    » Simonsson, Maja -06 +0.6 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.59  » Johansson, Ella -07 +0.8 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.58  Sparv, Tyra -08 +0.3 F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.51    » Goitom, Rimna -05 -0.2 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.45  » Lindefalk, Linnéa -05 -2.1 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.41  Lööw, Nora -07 +0.2 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.40      Zholudieva, Alevtina -07 +0.7 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.08  Forsmark, Julia -06 +1.7 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.06  » Edenå, Elma -06 +0.2 F11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
4.55  » Åsberg, Kajsa -04 +3.7 F13 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.01  » Hedberg, Tyra -06 +4.0 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.80      Hallencreutz, Emma -04 +3.0 F13 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.67  » Johansson, Ella -07 +2.8 F10 2017-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
4.47  [3] » Jabbour Clarke, Lii -06 - F11 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.47  » Lind, Norah -05 - F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
4.42    » Eskilsson, Sofia -05 - F12 2017-06-18 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
4.26  » Jansson, Agnes -05 - F12 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.90  » Gustafsson, Ella -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.90      Roos, Klara -05 - F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
3.88  Permansson, Nicole -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.81  » Goitom, Rimna -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.80    » Cyrus, Astrid -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.75  » Johansson, Ella -07 - F10 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.66  » Öhman, Elsa -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.64    » Zäll Boholm, Thea -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.62  » Ivarsson, Alice -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.57  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.48    » Nyström, Frida -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.48  Roos, Vera -05 - F12 2017-08-16 » Tjejernas kväll, Stockhokms Stadion, Stockholm
3.41  Kacou, Estelle -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.40      Nygren, Ellen -06 - F11 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.38  » Helge, Wilma -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.36  Wheeler, Julia -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.15    » Larsson Berggren, Alice -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.12  Berzelius, Lisa Marie -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.06  » Lindqvist, Ebba -05 - F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2.97      Eklöf, Alma -09 - F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.96  Lindblom, Emmy -09 - F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.88  Lodmark, Hilda -07 - F10 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.75      Alassaad, Selma -09 - F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.34  Eklöf, Nora -09 - F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.75 | K22=11.30 | F19=11.10 | F17=10.80 | F16=10.80 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.49  [1] » Avebäck, Klara -03 +1.6 F14 2017-09-09 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
9.22  [2] » Breig Lindell, Elin -95 0.0 K22 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Ej godkänd vind
10.51  » Avebäck, Klara -03 +2.4 F14 2017-09-09 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.48  Wennebjer, Ebba -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.41  Sparv, Tyra -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.39      Sillén, Linnéa -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.09  Zholudieva, Alevtina -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.06  » Johansson, Ella -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.99      Lööw, Nora -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.97  Parpal, Ines -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.93  Aldskogius, Clara -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.89      Rönnmark, Blenda -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.81  Wernérus, Astrid -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.81  Jansson, Edit -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.79      Asplund, Märta -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.79  Enblad, Selma -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70  Malmsten, Julia -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.63      Forsmark, Frida -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.62  Lodmark, Hilda -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.62  Östlund, Filippa -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61      Molin, Leona -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.60  Thulin, Anna -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.54  Lindqvist, Elin -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.52      Andrew, Maja -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.51  Pellas, Viola -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.51  Badini Lindroth, Hedvig -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.41      Román, Amanda -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.40  Ekelund, Klara -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.30  Ståhl, Lilly -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.30      Drcà, Miriam -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.19  Heinonen, Elsa -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.17  Lundquist, Alva -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.12      Övermo, Greta -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.07  MumBamuna, Chelcy -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.05  Dejfors, Isabella -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.97      Forster, Elin -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.92  Linder, Anna -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.84  Olsson, Isa -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.72      Åhlund, Nora -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.70  Larsson, Edit -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.63  Malmqvist, Ebba -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.57      Forshed, Bella -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.48  Thorsén, Lovisa -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.44  Grafström, Ines -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.39      Grandell, Emelie -07 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.39  Eriksson, Tuvalisa -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.30  Karlberg, Lova -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.23  Alteskog, Anna -08 - F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.82  [1] » Lind, Alvah -05 +1.7 F12 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.48  » Lind, Norah -05 +0.6 F12 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
9.51  » Lind, Norah -05 +3.4 F12 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
10.12  [2] Lidberg, Melina -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
9.78  » Krantz, Frida -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.64  [3] » Lind, Norah -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
9.56  » Jabbour Clarke, Lii -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.41  » Hellstadius, Alannah -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.20  [4]   Lansky, Belize -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.00  » Lackanovic, Lana -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.89  » Jansson, Agnes -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.70      Nallanathan, Bairavi -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.67  » Eskilsson, Sofia -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.66  » Robling, Alma -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.63    » Helge, Wilma -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.56  Magnusson, Elinor -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.53  » Cyrus, Astrid -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.51    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.51  Rydström, Wilma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.48  » Goitom, Rimna -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.34    » Ivarsson, Alice -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.33  » Hedberg, Tyra -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.22  » Enblad, Alva -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.02      Kacou, Estelle -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.01  » Simonsson, Maja -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.91  » Lindefalk, Linnéa -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.81    » Öhman, Elsa -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.76  » Wolgast, Emmy -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.74  » Nyström, Frida -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.71    » Zäll Boholm, Thea -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.67  Permansson, Nicole -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.55  Nygren, Ellen -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.53      Wheeler, Julia -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.36  » Lindqvist, Ebba -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.31  Harmon, Saga -04 - F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.29    » Öhlén, Minea -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.15  Berzelius, Lisa Marie -05 - F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.05  Lundin, Rut -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.03      Zachrison, Molly -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.90  Sahlqvist, Esther -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61  » Edenå, Elma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.59      Wieslander, Matilda -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  Beraki, Natalie -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.46  Holmeros, Emma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.44      Andrén, Tuva -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.05  Walton Kling, Siri -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.00  Rillbert, Irma -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.19      Tesfagabreal, Hiyab -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.00  Persson, Ellen -06 - F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.50 | K22=11.10 | F19=11.20 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.28  » Davidsson, Jenny -88 KS 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.60 | F16=11.20 | F15=10.90 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.75    » Gustavsson, Stina -01   F16 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
10.70  » Wihk, Embla -02 F15 2017-07-22 » Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
9.52    » Riddle, Olivia -03   F14 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.34  [1] » Krantz, Frida -04 F13 2017-06-01 » Nordiska Skolspelen, Oslo, NOR
8.86  » Jansson, Julia -02 F15 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
8.58    » Harryson, Linn -03   F14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
8.32  » Edelholm, Beata -03 F14 2017-05-13 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
7.47  » Löwhagen, Alicia -03 F14 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
7.45    » Larsson, Kathleen -03   F14 2017-05-13 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
6.90  » Hjortsmark, Noelle -03 F14 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
6.15  » Hellstadius, Alannah -04 F13 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
5.93    » Trosell, Åsa -02   F15 2017-09-02 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
5.44  » Brandt, Albertina -03 F14 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.88  [1] » Krantz, Frida -04 F13 2017-09-10 » Regionsmästerskapen, Gunder Hägg Arena, Gävle
11.42  » Lind, Norah -05 F12 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
10.03  [2] » Lind, Alvah -05   F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
9.35  » Enblad, Alva -04 F13 2017-06-06 » Tyresö ungdoms- och veteranspel, Sätra IP, Stockholm
9.28  » Eskilsson, Sofia -05 F12 2017-07-23 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
8.41    » Goitom, Rimna -05   F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.86  [3] » Simonsson, Maja -06 F11 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.63  Hallencreutz, Emma -04 F13 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
7.62    » Lindefalk, Linnéa -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
7.38  » Ivarsson, Alice -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
7.28  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
6.88      Nygren, Ellen -06   F11 2017-08-27 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.84  » Jansson, Agnes -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
6.69  Permansson, Nicole -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
6.63  [4]   Wennebjer, Ebba -07   F10 2017-05-14 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
6.46  » Öhman, Elsa -05 F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
6.43  Jansson, Vera -06 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
6.31      Forsmark, Julia -06   F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
6.31  » Hedberg, Tyra -06 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
6.20  » Edenå, Elma -06 F11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.93      Axelsson, Isabelle -07   F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.86  Wheeler, Julia -05 F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
5.81  Sparv, Tyra -08 F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.58    » Johansson, Ella -07   F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.49  Rydström, Wilma -06 F11 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
5.31  » Wolgast, Emmy -06 F11 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.02      Berzelius, Lisa Marie -05   F12 2017-05-20 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.61  Eklöf, Alma -09 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.15  Lindblom, Emmy -09 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.94  Eklöf, Nora -09 F10 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.00 | F19=34.00 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
31.45  [1,2] » Gustavsson, Stina -01   F16 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.17  [3] » Berghäll, Emily -98 F19 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
22.71  » Hausmann, Isa -01 F16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
26.45  [1] » Riddle, Olivia -03 F14 2017-06-18 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
24.81  [2] » Edelholm, Beata -03 F14 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.44  [3] » Hjortsmark, Noelle -03   F14 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
22.65  » Wihk, Embla -02 F15 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
21.39  » Nielsen, Ida -02 F15 2017-07-06 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
18.71  » Larsson, Kathleen -03 F14 2017-06-10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.33  [1] » Krantz, Frida -04 F13 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
29.59  » Lind, Norah -05 F12 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
27.49  [2] » Lind, Alvah -05   F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
23.84  » Enblad, Alva -04 F13 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
19.91  [3] » Eskilsson, Sofia -05 F12 2017-06-18 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
18.74    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05   F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
17.88  » Harryson, Linn -03 F14 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
17.51  » Lindefalk, Linnéa -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
17.29    » Goitom, Rimna -05   F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
17.28  » Hellstadius, Alannah -04 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
16.34  » Robling, Alma -04 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
16.04    » Lackanovic, Lana -04   F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
15.49  Nallanathan, Bairavi -04 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
15.21  » Jansson, Agnes -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
15.15    » Öhman, Elsa -05   F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
15.10  Kacou, Estelle -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
14.75  » Ivarsson, Alice -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
14.00    » Zäll Boholm, Thea -05   F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.90  Lidberg, Melina -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.89  Harmon, Saga -04 F13 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
13.82    » Cyrus, Astrid -05   F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
12.50  Berzelius, Lisa Marie -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
12.42  Permansson, Nicole -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
11.65    » Nyström, Frida -05   F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
11.52  Wheeler, Julia -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
9.81  » Lindqvist, Ebba -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.05  » Helge, Wilma -05 F12 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=52.00 | K22=42.00 | F19=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
64.25  [1,2] » Ahlberg, Grete -98   F19 2017-09-03 » Finnkampen + ungdom, Stockholms Stadion, Stockholm
50.46  [3] » Berghäll, Emily -98   F19 2017-08-11 » JSM 2017, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=41.00 | F16=39.00 | F15=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.21  [1] » Wihk, Embla -02 F15 2017-07-22 » Bara Kast 4, Enskede IP, Stockholm
35.86  [2] » Gustavsson, Stina -01 F16 2017-08-19 » Lag-USM 2017, Sparvallen, Tanumshede
34.75  [3] » Harryson, Linn -03   F14 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.80  [4] » Riddle, Olivia -03 F14 2017-06-17 » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
23.45  » Hausmann, Isa -01 F16 2017-08-05 » Westinghouse Gurkspel, Arosvallen, Västerås
19.18  » Nielsen, Ida -02 F15 2017-07-06 » Bara Kast 1, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.30  » Lind, Norah -05 F12 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
32.33  [1] » Lind, Alvah -05 F12 2017-08-20 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
24.36  [2] » Eskilsson, Sofia -05   F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
24.27  » Lackanovic, Lana -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
24.24  [3] » Lindefalk, Linnéa -05 F12 2017-07-19 » Bara Kast 3, Enskede IP, Stockholm
22.75    » Hellstadius, Alannah -04   F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
21.32  » Elgeryd, Mira -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
21.26  » Robling, Alma -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
19.89    » Åsberg, Kajsa -04   F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
19.79  » Enblad, Alva -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
19.06  » Goitom, Rimna -05 F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
17.92      Nallanathan, Bairavi -04   F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
16.10  Hasselberg, Hedvig -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.84  » Öhman, Elsa -05 F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
13.00  Sigrell, Lo -04 F13 2017-05-31 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=40.00 | K22=35.00 | F19=36.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.42  [1,2] » Cianelli, Rosanna -99 F18 2017-05-25 » Kval till Lag-SM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=33.00 | F16=33.00 | F15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
28.36  [1] » Wihk, Embla -02 F15 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
26.73  » Krantz, Frida -04 F13 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
25.78  [2] » Riddle, Olivia -03   F14 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
22.40  [3] » Edelholm, Beata -03 F14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
21.40  » Nielsen, Ida -02 F15 2017-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
19.53    » Harryson, Linn -03   F14 2017-06-03 » Kraftmätningen kval, Rosvalla IP, Nyköping
16.35  » Larsson, Kathleen -03 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
15.18  » Hellstadius, Alannah -04 F13 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
14.55    » Trosell, Åsa -02   F15 2017-09-03 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
13.48  » Brandt, Albertina -03 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.31  [1] » Krantz, Frida -04 F13 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.31  » Lind, Norah -05 F12 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
27.32  [2] » Lind, Alvah -05   F12 2017-08-26 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
24.29  » Enblad, Alva -04 F13 2017-06-11 » Spjutskolan, Södertälje IP, Södretälje
20.62  » Goitom, Rimna -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
19.75    » Lindefalk, Linnéa -05   F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
19.53  » Ivarsson, Alice -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
19.03  » Eskilsson, Sofia -05 F12 2017-07-22 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
16.50    » Hellstadius, Alannah -04   F13 2017-08-19 » Väsbyspelen Och UDM, Vilundavallen, Upplands Väsby
16.32  » Jansson, Agnes -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
16.04  » Öhman, Elsa -05 F12 2017-05-06 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
14.26      Permansson, Nicole -05   F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
13.46  Roos, Klara -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.53  Lidberg, Melina -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.24    » Cyrus, Astrid -05   F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
9.04  » Gustafsson, Ella -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.88  » Nyström, Frida -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
8.07    » Helge, Wilma -05   F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
7.02  » Lindqvist, Ebba -05 F12 2017-09-06 » Stockholmskampen omg 3, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.28  [1] Lansky, Belize -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.54  » Simonsson, Maja -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.01    » Jabbour Clarke, Lii -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.52  » Öhlén, Minea -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.00  Grahn, Olivia -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.86      Nygren, Ellen -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.22  Axelsson, Isabelle -07 F10 2017-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
21.00  » Johansson, Ella -07 F10 2017-08-26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
20.94      Enblad, Selma -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.93  Malmsten, Julia -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.47  Wennebjer, Ebba -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.18      Aldskogius, Clara -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.16  » Hedberg, Tyra -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.77  Asplund, Märta -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.19      Andrew, Maja -08   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.11  Tesfagabreal, Hiyab -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.00  » Wolgast, Emmy -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.87      MumBamuna, Chelcy -08   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.83  Malmqvist, Ebba -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.65  Rydström, Wilma -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.42      Rillbert, Irma -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.56  Zholudieva, Alevtina -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.46  Sparv, Tyra -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.45      Olsson, Isa -08   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.42  Andrén, Tuva -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.39  Parpal, Ines -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.28      Thulin, Anna -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.26  Forshed, Bella -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.88  Lööw, Nora -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.80      Wernérus, Astrid -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.65  Lundin, Rut -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.35  Larsson, Edit -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.32      Molin, Leona -08   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.26  Övermo, Greta -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.19  Morne, Cloette -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.98      Zachrison, Molly -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.82  Beraki, Natalie -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.67  Walton Kling, Siri -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.62      Awestedt, Tyra -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.60  Forsmark, Frida -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.57  Rönnmark, Blenda -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.35      Holmeros, Emma -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.95  Thorsén, Lovisa -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.80  Heinonen, Elsa -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.60    » Edenå, Elma -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.48  Sahlqvist, Esther -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.36  Åhlund, Nora -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.24      Ghai, Mika -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.15  Karlberg, Lova -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.90  Eriksson, Tuvalisa -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.69      Pellas, Viola -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.36  Ståhl, Lilly -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.90  Lundquist, Alva -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.80      Dejfors, Isabella -08   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.80  Linder, Anna -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.63  Sillén, Linnéa -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.46      Ekelund, Klara -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.05  Grafström, Ines -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.80  Román, Amanda -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.69      Lindqvist, Elin -08   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.68  Lodmark, Hilda -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.59  Drcà, Miriam -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.97      Grandell, Emelie -07   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.96  Jansson, Edit -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.78  Östlund, Filippa -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.76      Jansson, Vera -06   F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.60  Alteskog, Anna -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.57  Wieslander, Matilda -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.20      Badini Lindroth, Hedvig -08   F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.17  Persson, Ellen -06 F11 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.87  Forster, Elin -07 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.00  Ekman, Idun -08 F10 2017-06-01 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=3 900 | K22=3 800 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 800 | F16=3 700 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 900 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 059  [1] » Edelholm, Beata -03 -0.9 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  13.14(-3.0)  |  1.39  |  8.32  |  4.91(+1.3)  |  21.96  |  1:52.61  |
Poäng:                |  696  |  502  |  420  |  535  |  325  |  581  |
2 417  [2] » Larsson, Kathleen -03 -1.7 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  15.03(-3.4)  |  1.39  |  7.45  |  4.12(0.0)  |  16.35  |  1:54.52  |
Poäng:                |  445  |  502  |  364  |  336  |  221  |  549  |
1 613  [3] » Brandt, Albertina -03 -0.9 F14 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  17.47(-3.0)  |  1.15  |  5.43  |  3.89(+1.1)  |  13.48  |  2:00.12  |
Poäng:                |  199  |  266  |  235  |  283  |  169  |  461  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 459  [1] » Krantz, Frida -04 -1.6 F13 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  10.46(-1.5)  |  1.50  |  26.79  |  4.45(-1.7)  |  1:55.81  |
Poäng:                |  1 003  |  986  |  853  |  788  |  829  |
4 205  » Lind, Norah -05 -0.4 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  11.18(-0.8)  |  1.47  |  28.25  |  4.21(0.0)  |  1:57.48  |
Poäng:                |  862  |  952  |  894  |  700  |  797  |
3 041  [2] » Lindefalk, Linnéa -05 -1.6 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  11.57(-1.1)  |  1.12  |  17.75  |  3.45(-2.1)  |  2:02.48  |
Poäng:                |  789  |  541  |  580  |  425  |  706  |
3 000  [3] » Goitom, Rimna -05 -0.5 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  11.25(-0.8)  |  1.05  |  16.47  |  3.51(-0.2)  |  2:01.99  |
Poäng:                |  848  |  455  |  537  |  446  |  714  |
2 742  [4] » Öhman, Elsa -05 -1.4 F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  12.60(-1.5)  |  1.12  |  14.06  |  3.64(-1.3)  |  2:06.17  |
Poäng:                |  613  |  541  |  454  |  493  |  641  |
0  [5] » Lind, Alvah -05 - F12 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  10.56(-1.5)  |  1.38  |  21.85  |  0.00(-)  |  brutit  |
Poäng:                |  983  |  849  |  709  |  0  |  - 1  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 5-kamp
  |  60 m  |  Höjd  |  Kula (2,0 kg)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 944  [1] » Simonsson, Maja -06 +0.4 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.84(+0.1)  |  1.26  |  6.78  |  3.61(+0.6)  |  1:58.74  |
Poäng:                |  461  |  708  |  519  |  482  |  774  |
2 812  [2] » Hedberg, Tyra -06 +2.0 F11 2017-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.42(+0.1)  |  1.11  |  5.16  |  4.01(+4.0)  |  2:00.11  |
Poäng:                |  591  |  528  |  318  |  627  |  748  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics