HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2016 Resultatdatum: 2016-11-05
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2016-11-05 (lö)  | Vintermaran, Norra Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton M35 » Suhard, Karl Henrik -80 2:51.27      PB 4      
M40 Bjurner, Pontus -74 ej start 
M70 Förberg, Jan -42 ej start 
 2016-10-22/23 (lö-sö)  | Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
2 000 m terräng F14   Ekberg, Lisa -02 ej start             
4 000 m terräng MS   Brunnstedt, Kalle -95 14.37        53    
Mehari, Akile -91 13.03  33
Musore, Bienvenue -90 13.15        42    
P17 Jacobson, Henry -99 ej start 
P16 » Ekberg, Johan -00 13.39  6
» Yusuf, Abdi -96 15.25        27    
F19 » Ramberg, Filippa -97 16.18  12
6 000 m terräng P19 » Adan, Abdullahi -98 21.10        26    
» Ahl, Christoffer -98 ej start 
Berhe, Samiel -98 ej start             
» Jacobson, Martin -97 ej start 
K22 Engwall, Annika -94 ej start 
Westman Persson, Ellen -96 ej start             
» Åberg, Stina -94 ej start 
8 000 m terräng M22   Brunnstedt, Kalle -95 29.56        20    
M35 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 29.40  13
M40 » Dahl, Elias -76 28.45        4    
Lindström, Christian -74 30.58  16
M45 Wieck, Johan -69 31.57  14
Lag Terräng MS   Mehari, Akile -91 40.55        12    
Musore, Bienvenue -90
Brunnstedt, Kalle -95                
M35 » Dahl, Elias -76 1:29.23  4
Lindström, Christian -74
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77
 2016-10-22 (lö)  | Växjö marathon, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton M35   Andersson, Robban -78 2:56.54      PB 2      
 2016-10-15 (lö)  | Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng P13 » Tärnvik, Emil -03 ej start               
P12 Ekberg, Arvid -04 7.45  2
4 000 m terräng MS   Brunnstedt, Kalle -95 14.03        23      
Claesson, Patrick -94 ej start 
Mehari, Akile -91 ej start               
Musore, Bienvenue -90 13.04  15
P19 » Adan, Abdullahi -98 13.20  6
Berhe, Samiel -98 13.50        10      
» Jacobson, Martin -97 ej start 
P17 Jacobson, Henry -99 14.26  10
P16 Mutuma Mukindia, Gideon -00 18.08        9      
» Yusuf, Abdi -96 15.05  6
M70 Förberg, Jan -42 20.59  1
KS Belkacem, Ofelia -95 17.27        14      
Engwall, Annika -94 16.10  12
» Åberg, Stina -94 15.44  10
F19 Jonsson, Fanny -98 ej start               
Liljeqvist, Alida -98 16.40  5
» Ramberg, Filippa -97 16.29  4
F17 Siltberg Almlöf, Nora -99 17.53        4      
F14 Ekberg, Lisa -02 16.04  1
K45 Synnerholm, Åsa -68 18.13  3
K55 Holmgren, Kerstin -59 19.19        3      
Pantzar, Elisaberth -60 18.22  2
8 000 m terräng M35 » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 29.36        2      
M40 » Dahl, Elias -76 21.39  2
Lindström, Christian -74 31.25        6      
M45 Jansson, Thomas -69 36.12  5
M50 Holmgren, Lars -65 35.23  8
Lag Terräng P17   Jacobson, Henry -99 47.39        3      
» Yusuf, Abdi -96
Mutuma Mukindia, Gideon -00                
KS » Åberg, Stina -94 49.21  2
Engwall, Annika -94
Belkacem, Ofelia -95
 2016-10-09 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Bjurner, Pontus -74 40.14      PB 64      
Borseman, Patrik -73 35.40  PB 82
Claesson, Patrick -94 43.16        506      
Förberg, Jan -42 51.43  1376
Holm, Pär -65 ej start 
» Pell, Rickard -79 34.48      SB 56      
KS Engwall, Annika -94 41.07  45
» Wangenheim, Julia -92 39.37  20
Westman Persson, Ellen -96 ej start 
 2016-10-08 (lö)  | Göteborg marathon, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton M35   Andersson, Robban -78 1:19.56        15      
 2016-09-28 (on)  | Castorama, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F11 » Lind, Norah -05 9.94      PB        
Diskus (0,6 kg) F11 » Lind, Norah -05 21.92               
Spjut (400 gr) F11 » Lind, Norah -05 23.74               
 2016-09-24/25 (lö-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Lagerqvist, Robin -86 2:47.37        3854    
Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 2:03.12  135
Richardsson, Jan Fredrik -60 ej start             
M22 Brunnstedt, Kalle -95 57.41  14
Claesson, Patrick -94 1:03.37  24
P17 » Ekberg, Johan -00 36.01        10    
P15 » Lavett, Emil -01 ej start 
P14 » Carlström, Pontus -02 ej start 
Dejfors, Mårten -02 30.18        61    
» Hanzon Lukin, Lukas -02 30.13  60
Lundin, Otto -02 28.09  51
P13 Ejeblad, Maximilian -03 19.38        95    
» Moberg, Markus -03 13.04  55
» Sautermeister, Dante -03 12.33  41
» Tärnvik, Emil -03 12.19        31    
» Törnvall, Oskar -03 15.09  82
P12 Arenander, Justus -04 11.46  23
Ekberg, Arvid -04 11.17        9    
Fulchiron, Guilhem -04 ej start 
Lundqvist, Max -04 13.46  64
» Marklund, Winston -04 15.04        93    
» Pettersson, Tobias -04 11.20  10
P11 » Asplund, Simon -05 7.03  92
» Borg Sörensen, Rasmus -05 7.14        105    
Ivnik Stenqvist, Ilian -05 7.24  120
Käll, Valter -05 7.13  103
Ljungberg, Leo -05 6.59        85    
P10 Atterlöf, Jack -06 7.40  142
Bjurman, Lowe -06 7.13  92
» Herre, Filip -06 ej start             
Hillefors, Liam -06 7.24  117
» Kapell, Elias -06 ej start 
» Loqvist, William -06 6.47        58    
» Möller, Nathanael -06 8.13  190
Skåhl, Petter -06 ej start 
P9 Ejeblad, Alexander -07 ej start             
P7 Bjurman, Tim -09 7.13  9
M40 Borseman, Patrik -73 2:06.30  203
M50 Holm, Pär -65 2:34.03        2036    
KS » Tolvers, Nathalie -90 46.23  44
F19 » Ramberg, Filippa -97 ej start 
F14 Borseman, Vera -02 29.29        47    
Ekberg, Lisa -02 25.17  13
» Freeman, Molly -02 26.39  24
Sjöholm, Hoa -02 ej start             
F13 » Brandt, Albertina -03 13.47  49
Frondell, Alva -03 14.26  62
Lidén, Clara -03 14.12        56    
F12 Lindström, Astrid -04 17.52  127
» Lundqvist, Emma -04 15.03  74
Molvin, Ella -04 14.38        66    
Sjöholm, Thu -04 ej start 
F11 » Forsberg, Alexandra -05 9.11  198
» Larsson Berggren, Alice -05 8.16        148    
» Lindefalk, Linnéa -05 7.18  75
Roos, Klara -05 ej start 
Roos, Vera -05 ej start             
F10 » Hedberg, Tyra -06 6.55  26
Larsson Lindberg, Agnes -06 ej start 
Lundin, Rut -06 8.24        123    
Majchrzak Nilsson, Ginger -06 8.35  142
Rydström, Wilma -06 ej start  [¤]
» Simonsson, Maja -06 6.54        25    
» Wolgast, Emmy -06 ej start 
F9 Lindström, Vera -07 ej start 
Meschke, Amanda -07 9.13        140    
K40 Billberg, Annika -75 54.55  331
Not
[¤] - Efteranmäld
 2016-09-24 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P14 » Ewertzh, Hjalmar -02 8.65      PB 1      
M65 » Berg, Torbjörn -51 9.21  PB 1
Kula (3,0 kg) P13 » Aldskogius, Kalle -04 7.20      PB 4      
» Borgius, Teodor -03 10.38  PB 1
» Lindefalk, Alexander -03 8.40        3      
» Marklund, Winston -04 5.75  PB 5
» Sundberg, Martin -03 10.20  PB 2
F14 » Wihk, Embla -02 7.84  1
Kula (2,0 kg) P11   Ilison, Erik -05 8.03      PB 1      
» Kapell, Elias -06 7.83  2
F13 » Edelholm, Beata -03 8.75        2      
» Enblad, Alva -04 7.91  PB 6
» Harryson, Linn -03 8.47  4
» Hjortsmark, Noelle -03 7.62        7      
» Krantz, Frida -04 8.72  PB 3
» Lackanovic, Lana -04 7.95  SB 5
» Riddle, Olivia -03 9.88        1      
F11 » Lind, Alvah -05 7.15  2
» Lind, Norah -05 9.62  1
Diskus (1,0 kg) P14 » Ewertzh, Hjalmar -02 21.64      PB 1      
M65 » Berg, Torbjörn -51 32.20  PB 1
Diskus (0,75 kg) F14 » Nielsen, Ida -02 22.16      PB 1      
» Wihk, Embla -02 22.16  PB 2
Diskus (0,6 kg) P13 » Aldskogius, Kalle -04 24.71        5      
» Borgius, Teodor -03 28.09  3
» Lindefalk, Alexander -03 26.17        4      
» Linderoth, Fabian -04 15.88  6
» Marklund, Winston -04 15.71  7
» Moberg, Markus -03 30.65      PB 2      
» Sundberg, Martin -03 34.69  PB 1
P11 » Kapell, Elias -06 21.12  [1] PB 1
F13 » Edelholm, Beata -03 28.52      PB 1      
» Enblad, Alva -04 17.28  6
» Harryson, Linn -03 16.51  7
» Hjortsmark, Noelle -03 18.14        5      
» Krantz, Frida -04 24.63  [2] PB 2
» Lackanovic, Lana -04 16.38  8
» Larsson, Kathleen -03 23.18        4      
» Riddle, Olivia -03 24.50  3
F11 » Lind, Alvah -05 18.61  2
» Lind, Norah -05 24.79  PB 1
Slägga (5,0 kg) M65 » Berg, Torbjörn -51 18.68      PB 1      
Slägga (4,0 kg) P14 » Ewertzh, Hjalmar -02 22.45      PB 1      
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Borgius, Teodor -03 26.22        2      
» Lindefalk, Alexander -03 30.65  PB 1
» Marklund, Winston -04 11.66      PB 5      
» Sundberg, Martin -03 25.02  PB 3
F14 » Wihk, Embla -02 26.05  PB 1
Slägga (2,0 kg) P11 » Kapell, Elias -06 18.84      PB 1      
F13 » Edelholm, Beata -03 32.31  3
» Enblad, Alva -04 22.39  [3]   PB 5      
» Harryson, Linn -03 34.90  [3] PB 1
» Hjortsmark, Noelle -03 29.23  [3] PB 4
» Krantz, Frida -04 21.11        6      
» Lackanovic, Lana -04 20.41  [3] PB 7
» Riddle, Olivia -03 33.43  2
F11 » Lind, Alvah -05 16.24      PB 2      
» Lind, Norah -05 25.33  PB 1
Spjut (600 gr) P14 » Ewertzh, Hjalmar -02 15.99      PB 1      
M65 » Berg, Torbjörn -51 20.53  PB 1
Spjut (500 gr) F14 » Wihk, Embla -02 23.27        1      
Spjut (400 gr) P13 » Aldskogius, Kalle -04 18.59        4      
» Borgius, Teodor -03 30.58  2
» Lindefalk, Alexander -03 18.60        3      
» Linderoth, Fabian -04 14.86  5
» Marklund, Winston -04 11.82  6
» Sundberg, Martin -03 33.00        1      
P11 » Kapell, Elias -06 24.24  PB 1
F13 » Edelholm, Beata -03 24.17  1
» Enblad, Alva -04 21.96        4      
» Harryson, Linn -03 15.11  6
» Hjortsmark, Noelle -03 11.29  7
» Krantz, Frida -04 24.16        2      
» Lackanovic, Lana -04 15.40  PB 5
» Riddle, Olivia -03 23.41  PB 3
F11 » Lind, Alvah -05 21.51        2      
» Lind, Norah -05 24.39  1
Castorama MS   Berg, Magnus -68 1 557      PB        
Kula (7,26 kg) 9.28 [406] PB
Spjut (800 gr) 33.50 [389] PB
Diskus (2,0 kg) 24.28 [337] SB
Slägga (7,26 kg) 26.57 [425] [4]   PB        
» Ehrlin, Erik -90 1 770  PB
Kula (7,26 kg) 9.88 [451] PB
Spjut (800 gr) 33.06 [381] PB
Diskus (2,0 kg) 30.48 [485] PB
Slägga (7,26 kg) 28.05 [453]     PB        
» Katib, Mehdi -87 1 517  PB
Kula (7,26 kg) 9.36 [412] PB
Spjut (800 gr) 29.41 [319] PB
Diskus (2,0 kg) 30.63 [488] PB
Slägga (7,26 kg) 20.37 [298]     PB        
» Krüsell Berg, Carl -98 1 929  PB
Kula (7,26 kg) 9.30 [408] PB
Spjut (800 gr) 31.61 [357] PB
Diskus (2,0 kg) 31.60 [510] PB
Slägga (7,26 kg) 39.91 [654]     PB        
Moba, Ritchie -90 1 611  PB
Kula (7,26 kg) 9.07 [391] PB
Spjut (800 gr) 38.12 [462] PB
Diskus (2,0 kg) 28.62 [442] PB
Slägga (7,26 kg) 21.19 [316]     PB        
» Skjutar Apell, Linus -89 892  PB
Kula (7,26 kg) 7.25 [244] PB
Spjut (800 gr) 26.51 [267] SB
Diskus (2,0 kg) 16.92 [133] SB
Slägga (7,26 kg) 18.13 [248] PB
Castorama KS » Lindberg, Felicia -97 brutit               
Kula (4,0 kg) 10.82 [644]
Spjut (600 gr) 32.84 [649]
Diskus (1,0 kg) ej start               
» Sabir, Jasmin -92 1 638  SB
Kula (4,0 kg) 8.22 [462] SB
Spjut (600 gr) 24.16 [488] SB
Diskus (1,0 kg) 18.96 [292] SB
Slägga (4,0 kg) 19.83 [396] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P10
[2] - Klubbrekord i klassen F12
[3] - För lång sträng
[4] - Klubbrekord i klassen M45
 2016-09-18 (sö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F11 » Lind, Alvah -05 7.17        3 Final    
» Lind, Norah -05 9.45  1 Final
Diskus (0,6 kg) F11 » Lind, Alvah -05 20.69        2 Final    
» Lind, Norah -05 21.85  1 Final
Slägga (4,0 kg) F18 » Berghäll, Emily -98 45.05        1 Final    
Slägga (2,0 kg) F13 » Lind, Norah -05 22.97  [1]   PB 12 Final    
Spjut (600 gr) F18 » Berghäll, Emily -98 21.11      PB 1 Final    
Spjut (400 gr) F11 » Lind, Alvah -05 21.20        2 Final    
» Lind, Norah -05 26.05  PB 1 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F11
 2016-09-18 (sö)  | Sicklaloppet, Järna, Nacka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Förberg, Jan -42 51.56        299      
Håkansson, Hans -71 42.00  PB 50
KS » Eriksson, Sandra -89 36.11      PB 1      
» Tolvers, Nathalie -90 45.11  SB 16
Stadslopp P10 » Loqvist, William -06 5.45        6      
P9 Ahlbom, Hampus -07 6.37  16
P8 Lilja, Edwin -08 6.20        4      
P7 Loqvist, Edward -10 7.43  15
F10 Larsson Lindberg, Agnes -06 8.11  37
F8 Övermo, Greta -08 8.02  18
 2016-09-17 (lö)  | Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
  hinder 2 varv registreras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Borg, Jonatan -03 8.97    -1.8   5 Heat 2    
» Borgius, Teodor -03 8.73  0.0 PB 2 Heat 1
» Lindefalk, Alexander -03 9.56    -1.0 PB 7 Heat 3    
» Moberg, Markus -03 8.58  -1.8 PB 4 Heat 2
» Sautermeister, Dante -03 9.04  0.0 PB 7 Heat 1
» Sundberg, Martin -03 9.25    -1.0 PB 5 Heat 3    
» Torgersson, Erik -03 9.71  -1.9 5 Heat 4
» Tärnvik, Emil -03 9.06  -1.0 4 Heat 3
P12 Bogdon, Mio -04 10.14    -0.6 PB 6 Heat 1    
Ekberg, Arvid -04 9.89  -1.2 PB 4 Heat 3
Forsmark, Alexander -04 10.71  -1.2 PB 5 Heat 3
» Holm, Nils -04 10.29    -0.5 PB 6 Heat 2    
Larsson, Rasmus -04 10.01  -0.2 PB 5 Heat 4
» Linderoth, Fabian -04 10.42  -0.2 PB 7 Heat 4
» Marklund, Winston -04 9.72    -0.5   5 Heat 2    
» Pettersson, Tobias -04 9.61  -0.2 PB 4 Heat 4
F13 Beckman Berg, Sigrid -03 9.10  0.0 PB 2 Heat 8
» Brandt, Albertina -03 10.05    -1.2 PB 7 Heat 4    
» Deltin, Anna Lisa -03 8.65  -0.3 1 Heat 5
» Edelholm, Beata -03 8.81  -1.1 1 Heat 2
Frondell, Alva -03 9.64    -1.9 PB 5 Heat 1    
» Harryson, Linn -03 9.02  -1.9 PB 1 Heat 1
» Hjortsmark, Noelle -03 9.79  -0.3 SB 5 Heat 5
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.16    -1.2 SB 1 Heat 4    
» Larsson, Kathleen -03 8.48  -0.8 1 Heat 6
Lidén, Clara -03 10.47  -1.0 PB 6 Heat 3
» Luul, Sara -03 8.75    0.0 PB 1 Heat 7    
» Löwhagen, Alicia -03 8.91  -0.8 SB 3 Heat 6
» Miletic, Paulina -03 9.28  -1.1 SB 3 Heat 2
F12 » Elgeryd, Mira -04 9.28    0.0 PB 2 Heat 5    
» Enblad, Alva -04 9.56  0.0 PB 4 Heat 5
Hasselberg, Hedvig -04 10.15  -1.7 PB 5 Heat 4
» Hellstadius, Alannah -04 9.25    0.0   3 Heat 2    
Jäderhag, Olga -04 10.08  -0.4 PB 6 Heat 3
» Krantz, Frida -04 9.02  0.0 PB 1 Heat 1
» Lackanovic, Lana -04 8.84    -1.7 PB 1 Heat 4    
Nallanathan, Bairavi -04 9.59  -0.4 PB 2 Heat 3
» Robling, Alma -04 9.70  0.0 6 Heat 2
» Åsberg, Kajsa -04 9.20  0.0 PB 2 Heat 1
Höjd P13 » Borg, Jonatan -03 1.28      PB 18      
» Borgius, Teodor -03 1.36  PB 10
» Moberg, Markus -03 1.48      PB 3      
» Sundberg, Martin -03 1.36  7
» Torgersson, Erik -03 1.36  PB 7
» Tärnvik, Emil -03 1.32      PB 12      
» Törnvall, Oskar -03 1.40  PB 5
F13 » Brandt, Albertina -03 1.16  PB 31
» Deltin, Anna Lisa -03 1.32      PB 17      
» Edelholm, Beata -03 1.36  PB 11
» Harryson, Linn -03 1.48  PB 2
» Larsson, Kathleen -03 1.36      SB 12      
» Luul, Sara -03 1.36  PB 12
» Löwhagen, Alicia -03 1.52  PB 1
Stav P12   Bogdon, Mio -04 1.14      PB 19      
Ekberg, Arvid -04 1.59  PB 5
» Holm, Nils -04 1.44      PB 14      
Larsson, Rasmus -04 1.44  PB 13
» Linderoth, Fabian -04 1.29  PB 18
» Marklund, Winston -04 1.59      PB 7      
» Pettersson, Tobias -04 1.44  PB 10
F12 Aulin, Emelie -04 1.74  PB 7
» Elgeryd, Mira -04 1.89      PB 6      
» Hellstadius, Alannah -04 1.74  PB 12
Jäderhag, Olga -04 1.44  PB 17
» Krantz, Frida -04 1.89      PB 5      
» Lackanovic, Lana -04 1.89  3
» Robling, Alma -04 1.59  PB 16
» Åsberg, Kajsa -04 1.74  PB 7
Slägga (3,0 kg/119) P12   Bogdon, Mio -04 9.64      PB 23      
Ekberg, Arvid -04 11.79  PB 15
Forsmark, Alexander -04 8.93      PB 24      
» Holm, Nils -04 13.01  PB 10
Larsson, Rasmus -04 12.39  PB 13
» Linderoth, Fabian -04 7.89      PB 26      
» Marklund, Winston -04 7.98  PB 25
» Pettersson, Tobias -04 16.16  PB 5
Slägga (2,0 kg) F12   Aulin, Emelie -04 12.09      PB 40      
» Elgeryd, Mira -04 19.28  PB 5
» Enblad, Alva -04 16.90      PB 15      
Hasselberg, Hedvig -04 14.88  PB 31
» Hellstadius, Alannah -04 15.56  PB 23
Jäderhag, Olga -04 13.81      PB 39      
» Krantz, Frida -04 21.15  PB 3
» Lackanovic, Lana -04 19.55  PB 4
Nallanathan, Bairavi -04 14.26      PB 34      
» Robling, Alma -04 12.00  PB 41
» Åsberg, Kajsa -04 17.53  PB 11
Spjut (400 gr) P13 » Borg, Jonatan -03 17.54      PB 17      
» Borgius, Teodor -03 34.60  1
» Lindefalk, Alexander -03 19.42        14      
» Moberg, Markus -03 25.15  PB 5
» Sundberg, Martin -03 29.74  3
» Torgersson, Erik -03 15.59      SB 22      
» Tärnvik, Emil -03 22.66  PB 8
» Törnvall, Oskar -03 21.54  10
F13 » Avebäck, Klara -03 16.91      PB 17      
» Brandt, Albertina -03 10.92  39
» Edelholm, Beata -03 25.81  1
Frondell, Alva -03 13.14      PB 29      
» Harryson, Linn -03 15.29  22
» Hjortsmark, Noelle -03 12.35  34
» Larheden Utvik, Hilda -03 15.14      PB 23      
» Larsson, Kathleen -03 17.54  SB 15
» Luul, Sara -03 12.33  SB 35
» Miletic, Paulina -03 9.61      PB 46      
» Riddle, Olivia -03 21.24  PB 5
5 x 60 m P13 » Borg, Jonatan -03 39.87        1 Heat 1    
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Tärnvik, Emil -03
» Sundberg, Martin -03                
P12 » Marklund, Winston -04 45.39  3 Heat 1
Larsson, Rasmus -04
» Pettersson, Tobias -04
» Linderoth, Fabian -04
» Holm, Nils -04                
» Marklund, Winston -04 46.20  1 Heat 2
Bogdon, Mio -04
» Pettersson, Tobias -04
» Linderoth, Fabian -04
» Holm, Nils -04                
F13 » Miletic, Paulina -03 42.78  2 Heat 1
Beckman Berg, Sigrid -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Harryson, Linn -03
» Brandt, Albertina -03                
» Larsson, Kathleen -03 39.94  1 Heat 2
» Edelholm, Beata -03
» Avebäck, Klara -03
» Luul, Sara -03
» Deltin, Anna Lisa -03                
F12 » Hellstadius, Alannah -04 46.78  5 Heat 1
» Åsberg, Kajsa -04
» Robling, Alma -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04                
» Elgeryd, Mira -04 44.93  1 Heat 2
» Enblad, Alva -04
Hasselberg, Hedvig -04
Nallanathan, Bairavi -04
Jäderhag, Olga -04
 2016-09-17 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m KS » Ramberg, Filippa -97 brutit          Final    
10 000 m MS » Dahl, Elias -76 brutit          Heat A    
 2016-09-13 (ti)  | Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 x 60 m P13 » Marklund, Winston -04 43.53        2 Final 1    
» Aldskogius, Kalle -04
» Pettersson, Tobias -04
» Linderoth, Fabian -04
Ekberg, Arvid -04                
» Borg, Jonatan -03 39.95  2 Final 2
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Tärnvik, Emil -03
» Wåtz, Linus -03                
P11 » Kapell, Elias -06 44.83  4 Final 1
» Loqvist, William -06
» Lindqvist, Noah -06
» Herre, Filip -06
Hörberg Alandh, Elis -06                
Öhrner, Gabriel -06 50.26  5 Final 2
» Avebäck, Henrik -06
Svensson Esteves, Casper -06
Hillefors, Liam -06
Atterlöf, Jack -06                
F13 » Larsson, Kathleen -03 39.90  1 Final 1
» Edelholm, Beata -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Luul, Sara -03
» Deltin, Anna Lisa -03                
» Elgeryd, Mira -04 44.16  5 Final 2
» Enblad, Alva -04
» Brandt, Albertina -03
Nallanathan, Bairavi -04
» Lundqvist, Emma -04                
» Larheden Utvik, Hilda -03 diskad  Final 3
» Åsberg, Kajsa -04
» Robling, Alma -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04                
F11 » Jabbour Clarke, Lii -06 diskad  Final 1
Lansky, Belize -06
» Hedberg, Tyra -06
» Simonsson, Maja -06
» Wolgast, Emmy -06                
» Lindefalk, Linnéa -05 45.23  2 Final 2
» Cyrus, Astrid -05
» Öhman, Elsa -05
» Gustafsson, Ella -05
Permansson, Nicole -05                
Lundin, Rut -06 50.03  3 Final 3
» Edenå, Elma -06
Nygren, Ellen -06
» Eskilsson, Sofia -05
Grahn, Olivia -06
3 x 600 m P13 » Pettersson, Tobias -04 5:41.25        5 Final    
» Holm, Nils -04
» Tärnvik, Emil -03                
» Aldskogius, Kalle -04 5:54.38  6 Final
» Marklund, Winston -04
Ekberg, Arvid -04                
Bogdon, Mio -04 6:20.36  9 Final
» Linderoth, Fabian -04
Arenander, Justus -04                
P11 Hörberg Alandh, Elis -06 5:59.05  5 Final 1
» Loqvist, William -06
» Kapell, Elias -06                
» Lindqvist, Noah -06 6:20.33  2 Final 2
» Herre, Filip -06
Öhrner, Gabriel -06                
F13 » Krantz, Frida -04 6:02.54  12 Final
» Lundqvist, Emma -04
» Brandt, Albertina -03                
Nallanathan, Bairavi -04 6:08.30  13 Final
Lidén, Clara -03
» Enblad, Alva -04                
F11 Grahn, Olivia -06 6:22.00  5 Final 1
Lansky, Belize -06
» Hedberg, Tyra -06                
» Simonsson, Maja -06 ej start  Final 2
» Wolgast, Emmy -06
Lundin, Rut -06
3 x 800 m P15 » Friberg, Erik -02 8:04.52        5 Final    
Kennmar, Felix -02
Lundin, Otto -02                
F15 » Freeman, Molly -02 8:05.29  6 Final
Borseman, Vera -02
Ekberg, Lisa -02
 2016-09-11 (sö)  | Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
  Visselspjut noteras ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
500 m P11   Andrews, Teo -05 2:02.9m     PB        
» Arvidsson, Love -05 1:51.5m PB
» Borg Sörensen, Rasmus -05 1:58.0m     PB        
» Forster, Hampus -05 1:39.8m PB
Lindqvist, Harry -05 2:02.1m PB
Ljungberg, Leo -05 1:52.4m     PB        
» Sylla, Kadel -05 1:40.3m PB
» Torbjörnsson, Adam -05 1:58.8m PB
Åkerström, Einar -05 1:58.7m     PB        
P10 Berglind, Alfred -06 1:52.2m PB
Djurstedt, Lukas -06 2:15.2m PB
Hörberg Alandh, Elis -06 1:35.5m     PB        
» Kapell, Elias -06 1:35.5m PB
» Lindqvist, Noah -06 1:44.0m PB
» Loqvist, William -06 1:39.0m     PB        
Pettersson, Noah -06 2:07.8m PB
Poulsen, Teoman -06 1:57.4m PB
Thoren, Axel -06 2:07.4m     PB        
P9 Ahlbom, Hampus -07 1:53.5m PB
Bélec, Christoffer -07 1:56.5m PB
Cousins, Theo -07 2:14.6m     PB        
Forsberg, Elis -07 2:11.4m PB
Hackett, Quincy -07 1:56.1m PB
Holmeliw, Oscar -07 2:14.4m     PB        
Johansson, Victor -07 2:18.2m PB
Kruse, Gabriel -07 2:06.0m PB
Larsson, Alexander 07 -07 2:10.7m     PB        
Lundin, Folke -07 1:58.7m PB
Miletic, Antonio -07 2:06.1m PB
Roslund, Anton -07 1:45.0m     PB        
F11 Askelöf, Vilma -05 2:00.7m PB
Berzelius, Lisa Marie -05 2:45.0m PB
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05 1:42.1m     PB        
Bäckström, Tindra -05 2:05.1m PB
» Cyrus, Astrid -05 1:34.3m PB
» Eskilsson, Sofia -05 1:40.8m     PB        
» Forsberg, Alexandra -05 2:00.4m PB
» Goitom, Rimna -05 1:46.8m PB
» Gustafsson, Ella -05 1:50.8m     PB        
» Helge, Wilma -05 1:55.5m PB
» Ivarsson, Alice -05 1:40.2m PB
» Jansson, Agnes -05 1:52.9m     PB        
» Larsson Berggren, Alice -05 1:58.4m SB
» Lind, Alvah -05 1:41.1m PB
» Lind, Norah -05 1:40.4m     PB        
» Lindefalk, Linnéa -05 1:49.3m PB
» Lindqvist, Ebba -05 1:51.9m PB
» Nyström, Frida -05 1:53.8m     SB        
Permansson, Nicole -05 1:44.5m PB
» Prins, Hanna -05 2:00.9m SB
Thornton, Alice -06 2:17.2m     PB        
Torsdotter, Ina -05 1:57.3m PB
» Öhman, Elsa -05 1:46.4m PB
F10 Bierhance, Nellie -06 1:46.7m     PB        
Forsmark, Julia -06 2:07.8m SB
Furuby, Bitte -06 2:06.3m PB
» Hedberg, Tyra -06 1:45.0m     PB        
Jansson, Vera -06 1:54.5m SB
Johansson, Tuva -06 1:52.7m PB
Rydström, Wilma -06 1:45.2m     PB        
Svanborg, Andrea -06 2:02.7m PB
F9 Asplund, Märta -07 2:02.4m PB
Axelsson, Ebba -07 2:07.4m     PB        
Axelsson, Klara -07 2:09.5m PB
Enblad, Selma -07 1:59.5m PB
Forster, Elin -07 2:14.3m     PB        
Hamp, Lova -07 2:14.7m PB
Heinonen, Elsa -07 2:25.5m PB
» Johansson, Ella -07 1:43.8m     PB        
Lindström, Vera -07 2:32.10  PB
Lindwall, Ebba -07 2:17.4m PB
Lööw, Nora -07 1:48.9m     PB        
Malmsten, Julia -07 2:12.3m PB
Mattsson, Klara -07 2:31.9m PB
Mattsson, Nina -07 2:01.3m     PB        
Norberg, Tyra -07 2:02.6m PB
Orre, Rita -07 1:58.3m PB
Parpal, Ines -07 2:07.7m     PB        
Pellas, Viola -07 1:55.9m PB
Pohl, Ebba -07 2:07.5m PB
Román, Amanda -07 2:13.6m     PB        
Rosenkrantz, Vilma -07 1:56.6m PB
Rönnmark, Blenda -07 1:56.5m PB
Sillén, Linnéa -07 2:08.4m     PB        
Singh, Dilsher -07 1:56.7m PB
Sundblad, Ella -07 2:08.0m PB
Wernérus, Astrid -07 2:07.4m     PB        
Winnbjer, Ebba -07 1:55.8m PB
Zholudieva, Alevtina -07 1:51.9m PB
Östlund, Filippa -07 2:09.8m PB
Längd (zon) P11   Andrews, Teo -05 2.94    -          
» Arvidsson, Love -05 3.45  -
» Borg Sörensen, Rasmus -05 2.73    -          
» Forster, Hampus -05 3.83  -
Lindqvist, Harry -05 2.59  -
Ljungberg, Leo -05 3.06    -          
Nygren, Gabriel -05 3.42  -
» Sylla, Kadel -05 4.14  -
» Torbjörnsson, Adam -05 3.28    -          
Åkerström, Einar -05 3.46  -
P10 Alteskog, Erik -06 2.62  -
Atterlöf, Jack -06 2.92    -          
» Avebäck, Henrik -06 3.41  -
Berglind, Alfred -06 3.23  -
» Herre, Filip -06 3.22    -          
Hillefors, Liam -06 3.23  -
Hörberg Alandh, Elis -06 3.45  -
» Kapell, Elias -06 4.43    -          
» Lindqvist, Noah -06 3.47  -
» Loqvist, William -06 3.99  -
» Möller, Nathanael -06 3.17    -          
Nymedlem, Adrian -06 3.68  -
Pettersson, Noah -06 2.57  -
Poulsen, Teoman -06 3.19    -          
Svensson Esteves, Casper -06 2.86  -
Thoren, Axel -06 2.89  -
Öhrner, Gabriel -06 3.57    -          
P9 Ahlbom, Hampus -07 2.73  -
Bélec, Christoffer -07 2.83  -
Beskow, Hugo -07 2.85    -          
Cousins, Theo -07 2.74  -
Forsberg, Elis -07 2.12  -
Hackett, Quincy -07 3.08    -          
Holmeliw, Oscar -07 2.96  -
Johansson, Victor -07 3.02  -
Kruse, Gabriel -07 3.01    -          
Larsson, Alexander 07 -07 2.73  -
Lundin, Folke -07 2.66  -
Miletic, Antonio -07 3.11    -          
Rahm, Milian -07 2.65  -
Roslund, Anton -07 3.51  -
F11 Askelöf, Vilma -05 3.21    -          
Berzelius, Lisa Marie -05 3.08  -
» Blidborg Stenberg, Linnéa -05 3.17  -
Bäckström, Tindra -05 2.92    -          
» Cyrus, Astrid -05 4.13  -
» Eskilsson, Sofia -05 4.05  -
» Forsberg, Alexandra -05 3.38    -          
» Goitom, Rimna -05 3.38  -
» Gustafsson, Ella -05 3.75  -
» Helge, Wilma -05 3.40    -          
» Ivarsson, Alice -05 3.70  -
» Jansson, Agnes -05 4.06  -
» Larsson Berggren, Alice -05 3.23    -          
» Lind, Alvah -05 4.39  -
» Lind, Norah -05 4.22  -
» Lindefalk, Linnéa -05 3.48    -          
» Lindqvist, Ebba -05 3.49  -
» Nyström, Frida -05 3.41  -
Permansson, Nicole -05 3.65    -          
» Prins, Hanna -05 3.23  -
Renard, Alma -05 2.93  -
Thornton, Alice -06 3.00    -          
Torsdotter, Ina -05 2.82  -
» Öhman, Elsa -05 3.58  -
F10 Bierhance, Nellie -06 3.58    -          
» Edenå, Elma -06 2.90  -
Forsmark, Julia -06 3.05  -
Furuby, Bitte -06 3.02    -          
» Hedberg, Tyra -06 3.76  -
» Jabbour Clarke, Lii -06 4.26  -
Jansson, Vera -06 2.50    -          
Johansson, Tuva -06 3.30  -
Lindhagen, Elin -06 2.63  -
Rydström, Wilma -06 3.58    -          
» Simonsson, Maja -06 3.71  -
Svanborg, Andrea -06 2.84  -
» Wolgast, Emmy -06 3.63    -          
Zachrison, Molly -06 3.13  -
» Öhlén, Minea -06 3.22  -
F9 Asplund, Märta -07 2.83    -          
Axelsson, Ebba -07 2.92  -
Axelsson, Klara -07 2.77  -
Enblad, Selma -07 2.92    -          
Forster, Elin -07 2.80  -
Hamp, Lova -07 3.03  -
Heinonen, Elsa -07 2.03    -          
» Johansson, Ella -07 3.22  -
Lindström, Vera -07 2.52  -
Lindwall, Ebba -07 2.61    -          
Lööw, Nora -07 3.20  -
Malmsten, Julia -07 2.55  -
Mattsson, Klara -07 2.02    -          
Mattsson, Nina -07 2.70  -
Norberg, Tyra -07 2.84  -
Orre, Rita -07 3.25    -          
Parpal, Ines -07 3.00  -
Pellas, Viola -07 2.83  -
Pohl, Ebba -07 2.67    -          
Román, Amanda -07 2.83  -
Rosenkrantz, Vilma -07 2.82  -
Rönnmark, Blenda -07 2.93    -          
Sillén, Linnéa -07 2.92  -
Singh, Dilsher -07 3.05  -
Sundblad, Ella -07 2.55    -          
Wernérus, Astrid -07 2.78  -
Winnbjer, Ebba -07 3.28  -
Zholudieva, Alevtina -07 3.22    -          
Östlund, Filippa -07 2.69  -
 2016-09-10/11 (lö-sö)  | Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F13 » Larsson, Kathleen -03 8.56    +0.9   3 Heat 1  
8.47  +0.9 4 Semi 2
200 m P13 » Moberg, Markus -03 27.84    -2.5   6 Heat 4  
F13 » Edelholm, Beata -03 28.52  -2.3 5 Heat 5
600 m P13 » Tärnvik, Emil -03 1:46.89        12 Heat 2  
1 500 m P13 » Tärnvik, Emil -03 5:19.14        9 Final  
2 000 m F14   Ekberg, Lisa -02 7:24.68      PB 7 Final  
1 500 m h (76,2 cm) F14   Ekberg, Lisa -02 5:37.28      PB 4 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Borgius, Teodor -03 10.53    -2.6   5 Heat 2  
10.41  -3.2 6 Final
» Moberg, Markus -03 9.55  -2.6 1 Heat 2
9.59  -3.2 3 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Luul, Sara -03 9.90    -2.6   2 Heat 3  
9.83  -2.3 PB 3 Final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Moberg, Markus -03 28.63    -0.8 PB 2 Heat 2  
F13 » Larsson, Kathleen -03 31.43  +0.4 PB 4 Heat 4
Höjd F13 » Harryson, Linn -03 1.47        6 Final  
Stav P13 » Borgius, Teodor -03 2.37        6 Final  
Längd (zon) F13 » Avebäck, Klara -03 4.52    +3.5   15    
4.44  +1.1
» Edelholm, Beata -03 4.57  +2.7 12
  4.37    +1.1        
» Larsson, Kathleen -03 4.42  +1.8 20
Tresteg (zon) F13 » Avebäck, Klara -03 10.29    -1.8 PB 2 Final  
Diskus (0,6 kg) P13 » Borgius, Teodor -03 34.33      PB 4 Final  
» Sundberg, Martin -03 32.80  PB 7 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Borgius, Teodor -03 30.87        3 Final  
» Sundberg, Martin -03 19.75  11 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Harryson, Linn -03 30.72        3 Final  
Spjut (400 gr) P13 » Borgius, Teodor -03 35.27      PB 4 Final  
» Sundberg, Martin -03 33.22  PB 6 Final
F13 » Edelholm, Beata -03 24.29  8 Final
 2016-09-10/11 (lö-sö)  | Mångkamps-SM 2016, Lugnet, Falun - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
8-kamp P15 » Håkansson, Jonatan -01 ej start             
6-kamp F15 » Rådbo, Klara -01 4 156    +0.2 PB 1    
80 m häck (76,2 cm) 12.04 [865] +0.3 1 Heat 4
Höjd 1.66 [806] 1
Kula (3,0 kg) 11.36 [619] 1
Längd 5.36 [660] 0.0 1
Spjut (500 gr) 34.09 [554] 2
600 m 1:48.51 [652] 5 Heat 2
 2016-09-10 (lö)  | Stockholm Halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Bjurner, Pontus -74 ej start               
Håkansson, Hans -71 1:38.15  SB 864
» Johansson, Mikael -77 1:38.48        915      
Lagerqvist, Robin -86 ej start 
» Pell, Rickard -79 ej start 
KS Engwall, Annika -94 1:33.16      PB 37      
» Ramberg, Filippa -97 ej start 
» Wangenheim, Julia -92 ej start 
 2016-09-10 (lö)  | Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P15   Kennmar, Felix -02 11.80    +3.0   3 Final    
800 m P15   Kennmar, Felix -02 2:51.58      PB 2 Final    
Höjd F11 » Lind, Alvah -05 1.37        2 Final    
» Lind, Norah -05 1.34  4 Final
Längd (zon) F11 » Lind, Alvah -05 4.18    +1.0   3 Final    
» Lind, Norah -05 4.19  +2.4 2 Final
Kula (3,0 kg) F15 » Wihk, Embla -02 ej start               
Kula (2,0 kg) F11 » Lind, Alvah -05 7.81        3 Final    
» Lind, Norah -05 9.60  1 Final
Spjut (500 gr) F15 » Wihk, Embla -02 ej start               
 2016-09-06 (ti)  | Gävle DM dag 3, Gunder Hägg Stadion, Gävle
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.68    +3.3   1      
 2016-09-03/04 (lö-sö)  | Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Fogelberg, Adam -01 2:14.50      PB 2 Pool 2 Heat 3  
» Gemmel, Harald -01 2:43.06  3 Pool 1 Heat 1
» Håkansson, Jonatan -01 2:37.92        4 Pool1 Heat 4  
» Johansson, Leon -01 ej start  Pool 1 Heat 3
» Lavett, Emil -01 2:35.60  PB 1 Pool 1 Heat 1
» Rihtnesberg, Daniel -01 ej start          Pool1 Heat 4  
Söderberg, Filip -01 2:17.37  4 Pool 2 Heat 4
F15 » Freeman, Molly -02 2:23.84  PB 5 Pool 2 Heat 7
» Gassama, Sira -01 2:53.50      SB 6 Pool 2 Heat 2  
» Hausmann, Isa -01 2:44.52  PB 3 Pool1 Heat 5
» Kapell, Tilda -01 ej start  Pool 1 Heat 7
» Lindé, Hanna -01 2:29.26      SB 1 Pool 2 Heat 5  
» Rådbo, Klara -01 2:36.00  SB 1 Pool 2 Heat 2
80 m häck (83.8 cm) P15 » Gemmel, Harald -01 13.89    +1.9 PB 2 Pool1 Heat 2  
» Håkansson, Jonatan -01 13.21  -0.6 8 Pool 2 Heat 3
» Johansson, Leon -01 13.43    -2.1 PB 2 Pool 2 Heat 1  
» Rihtnesberg, Daniel -01 13.71  -2.1 PB 3 Pool 2 Heat 1
Söderberg, Filip -01 13.45  -2.3 PB 3 Pool 1 Heat 6
80 m häck (76,2 cm) F15 » Freeman, Molly -02 13.10    -0.8 PB 1 Pool 1 Heat 6  
» Gustavsson, Stina -01 11.33  +0.4 1 Pool 2 Heat 6
» Hausmann, Isa -01 13.13    -0.6 PB 1 Pool 2 Heat 1  
» Kapell, Tilda -01 13.36  -0.6 PB 3 Pool 2 Heat 1
» Lindé, Hanna -01 13.19  -2.2 PB 1 Pool 2 Heat 2
» Rådbo, Klara -01 12.03  +0.4 PB 2 Pool 2 Heat 6
Höjd P15 » Fogelberg, Adam -01 1.63        7 Gul  
» Förnestig, Paul -01 1.59  PB 9 Gul
» Gemmel, Harald -01 1.43      PB 9 Gul  
» Håkansson, Jonatan -01 ej res  Gul
» Rihtnesberg, Daniel -01 1.67  5 Gul
F15 » Gassama, Sira -01 1.41      PB 14 Gul  
» Gustavsson, Stina -01 1.53  SB 6 Gul
» Hausmann, Isa -01 1.57  3 Gul
» Rådbo, Klara -01 1.65  1 Gul
Längd P15 » Fogelberg, Adam -01 5.27    +0.7 PB 12 Gul  
» Förnestig, Paul -01 6.26  +0.4 PB 1 Gul
» Gemmel, Harald -01 4.80    +0.6 PB 18 Gul  
» Håkansson, Jonatan -01 4.01  -0.1 26 Gul
» Johansson, Leon -01 4.54  -1.3 21 Gul
» Lavett, Emil -01 4.67    +0.4   20 Gul  
» Rihtnesberg, Daniel -01 5.61  +1.9 PB 8 Gul
F15 » Freeman, Molly -02 4.64  -3.0 PB 16 Gul
» Gassama, Sira -01 4.90    -0.7   5 Gul  
» Gustavsson, Stina -01 4.73  -1.2 SB 12 Gul
» Kapell, Tilda -01 4.78  -0.7 PB 9 Gul
» Lindé, Hanna -01 4.52    -0.3   19 Gul  
» Raud, Ella -01 4.25  -2.3 25 Gul
» Rådbo, Klara -01 5.44  +0.2 1 Gul
Kula (4,0 kg) P15 » Fogelberg, Adam -01 8.63      PB 21 Gul  
» Förnestig, Paul -01 10.16  11 Gul
» Johansson, Leon -01 10.47      PB 8 Gul  
» Rihtnesberg, Daniel -01 11.30  PB 5 Gul
Söderberg, Filip -01 9.52  PB 16 Gul
Kula (3,0 kg) F15 » Gassama, Sira -01 9.86      PB 11 Gul  
» Gustavsson, Stina -01 12.06  1 Gul
» Hausmann, Isa -01 7.78      PB 1 Gul  
» Kapell, Tilda -01 8.79  PB 16 Gul
» Lindé, Hanna -01 7.00  PB 27 Gul
» Raud, Ella -01 6.47        30 Gul  
» Rådbo, Klara -01 11.06  4 Gul
Spjut (600 gr) P15 » Fogelberg, Adam -01 ej start          Gul  
» Förnestig, Paul -01 24.62  17 Gul
» Gemmel, Harald -01 19.46        25 Gul  
» Håkansson, Jonatan -01 33.43  PB 9 Gul
» Johansson, Leon -01 38.78  PB 6 Gul
» Lavett, Emil -01 30.48      PB 13 Gul  
» Rihtnesberg, Daniel -01 41.42  PB 2 Gul
Söderberg, Filip -01 22.86  PB 20 Gul
Spjut (500 gr) F15 » Gassama, Sira -01 24.02      PB 10 Gul  
» Gustavsson, Stina -01 26.98  7 Gul
» Hausmann, Isa -01 27.02      PB 6 Gul  
» Lindé, Hanna -01 14.06  PB 27 Gul
» Rådbo, Klara -01 34.91  2 Gul
6 x 200 m X15 » Förnestig, Paul -01 2:29.26        1 Heat 1  
» Gustavsson, Stina -01
» Rihtnesberg, Daniel -01
» Gassama, Sira -01
» Johansson, Leon -01
» Lindé, Hanna -01
Lag Kraftmätningen X15 » Fogelberg, Adam -01 32 498p  [1]     1    
» Freeman, Molly -02
» Förnestig, Paul -01
» Gassama, Sira -01
» Gemmel, Harald -01
» Gustavsson, Stina -01
» Hausmann, Isa -01
» Håkansson, Jonatan -01
» Johansson, Leon -01
» Kapell, Tilda -01
» Lavett, Emil -01
» Lindé, Hanna -01
» Raud, Ella -01
» Rådbo, Klara -01
» Rihtnesberg, Daniel -01
Söderberg, Filip -01
Not
[1] - Seger i Kraftmätningen
 2016-09-03/04 (lö-sö)  | Finnkampen, Tammerfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
3 000 m h (76,2 cm) KS » Eriksson, Sandra -89 10:03.89  [1]     2    
100 m häck (76,2 cm) F17 » Almerén Hansson, Victoria -99 14.15    0.0   2    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.09        4    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.64    +0.9   2    
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.60    +0.8   4    
» Tornéus, Michel -86 15.82  +1.3 3
KS » Sabir, Jasmin -92 12.65  -1.0 5
4 x 100 m MS » Ewertzh, Jacob -95 55.68        2    
Not
[1] - FIN
 2016-09-03/04 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P8   Sahlen, Alexandre -08 11.15    -0.1 PB 7 Heat 4  
Taube, Albin -08 12.45  0.0 PB 7 Heat 2
Tayefeh, Benjamin -08 12.04    0.0 PB 7 Heat 5  
Vanky, Alexander -08 11.56  +0.8 PB 2 Heat 3
Öhrner, Axel -08 12.77  +0.9 PB 6 Heat 6
KS » Lindberg, Felicia -97 8.55  0.0 SB 3 Heat 1
  8.68    -1.3   5 Final  
F11 » Eskilsson, Sofia -05 9.26  - 1 Heat 3
9.28  - 1 Final
F9 » Johansson, Ella -07 10.54    -   2 Heat 2  
F8 Morne, Cloette -08 10.57  0.0 PB 2 Heat 1
10.68  -0.8 3 Final
Övermo, Greta -08 12.41  0.0 PB 5 Heat 3
80 m F14   Barkensjö, Molly -02 12.73    -1.1 PB 7 Final  
» Krüsell Berg, Tilda -02 12.62  -1.1 5 Final
» Pettersson, Fredrika -02 ej start             
» Wihk, Embla -02 ej start 
200 m P14 » Friberg, Erik -02 28.86    +1.7 PB 2 Final [¤]
» Hanzon Lukin, Lukas -02 ej start 
F14 Barkensjö, Molly -02 ej start 
400 m P8   Sahlen, Alexandre -08 99.09      PB 8 Heat 1  
Taube, Albin -08 105.84  PB 7 Heat 4
Vanky, Alexander -08 95.43      PB 5 Heat 1  
Öhrner, Axel -08 ej start  Heat 2
F9 » Johansson, Ella -07 79.55  PB 1 Heat 1
F8 Morne, Cloette -08 96.15      PB 4 Heat 1  
Övermo, Greta -08 97.05  PB 5 Heat 3
600 m P12 » Pettersson, Tobias -04 1:52.41        4 Final  
F13 » Brandt, Albertina -03 ej start 
800 m MS » Adan, Abdullahi -98 1:59.86      PB 3 Heat 1  
Berhe, Samiel -98 2:05.64  2 Heat 2
Brunnstedt, Kalle -95 2:12.93      PB 5 Heat 2  
Jacobson, Henry -99 2:03.42  5 Heat 1
» Jacobson, Martin -97 ej start 
Mehari, Akile -91 1:58.10        2 Heat 1  
Musore, Bienvenue -90 1:57.61  1 Heat 1 [¤]
Mutuma Mukindia, Gideon -00 2:19.83  SB 6 Heay 2
» Pihlstrand Trulp, Joakim -77 2:07.28        3 Heat 2  
KS » Gerendas, Vera -97 ej start 
» Lindberg, Felicia -97 ej start 
» Ramberg, Filippa -97 2:36.14  2 Final
60 m häck (68,6 cm) F12 » Lind, Alvah -05 12.09    +0.1 PB 6 Heat 2 [¤]
» Lind, Norah -05 11.92  +0.1 PB 5 Heat 2 [¤]
Höjd P14 » Friberg, Erik -02 1.35        2 Final [¤]
» Hanzon Lukin, Lukas -02 1.35  3 Final
KS » Lindberg, Felicia -97 1.53        2 Final  
F12 » Lind, Alvah -05 ej start 
» Lind, Norah -05 ej start 
F11 » Lind, Alvah -05 1.38        1 Final  
» Lind, Norah -05 1.36  2 Final
Längd MS » Prins, Felix -00 6.45    +2.6   3 Final  
6.19  +1.7
KS » Lindberg, Felicia -97 5.16    +3.2   2 Final  
F14 Barkensjö, Molly -02 4.40  +2.3 3 Final
» Pettersson, Fredrika -02 ej start 
Längd (zon) P12 » Pettersson, Tobias -04 4.08    -   7 Final  
P8 Sahlen, Alexandre -08 2.62  - 10 Pool 1
Taube, Albin -08 2.07    -   21 Pool 1  
Tayefeh, Benjamin -08 2.13  - 20 Pool 1
Vanky, Alexander -08 2.92  - 5 Pool 1
Öhrner, Axel -08 1.88    -   22 Pool 1  
F11 » Eskilsson, Sofia -05 4.29  - 1 Pool 2
F9 » Johansson, Ella -07 3.04  - 8 Pool 1
F8 Morne, Cloette -08 2.84    -   5 Pool 1  
Övermo, Greta -08 2.53  - 27 Pool 1
Kula (4,0 kg) KS » Lindberg, Felicia -97 10.94        2 Final  
Kula (3,0 kg) F14   Barkensjö, Molly -02 8.19      PB 3 Final  
» Krüsell Berg, Tilda -02 6.54  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Brandt, Albertina -03 ej start             
F12 » Eskilsson, Sofia -05 7.17  11 Final
Spjut (600 gr) KS » Lindberg, Felicia -97 36.25        4 Final  
Spjut (500 gr) F14 » Krüsell Berg, Tilda -02 16.74      PB 3 Final  
» Wihk, Embla -02 23.50  PB 2 Final
Boll (300 gr) P8   Sahlen, Alexandre -08 12.34      PB 10 Pool 1  
Taube, Albin -08 10.93  PB 15 Pool 2
Vanky, Alexander -08 15.71      PB 5 Pool 1  
Öhrner, Axel -08 13.83  PB 8 Pool 1
F11 » Lind, Alvah -05 25.44  SB 3 Final
» Lind, Norah -05 34.75      PB 1 Final  
F8 Övermo, Greta -08 10.91  PB 4 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2016-09-03 (lö)  | Tjejmilen, Gärdet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS » Wangenheim, Julia -92 39.01      PB 62      
 2016-09-03 (lö)  | Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.53    +2.7   3 Heat A   [¤]
10.41  +2.3 2 Final 1
» Getahun, Kidus Johannes -98 11.22    +2.4   1 Heat D   [¤]
» Kay, Rodi -98 11.32  +2.1 6 Heat B [¤]
» Ojuri, Sunday -93 10.99  +2.1 1 Heat B
  10.71    +2.0 SB 1 Final 2    
» Rogo, Desmond -96 10.77  +2.7 5 Heat A [¤]
ej start  Final 1
F19 » Janhunen, Marina -98 12.72  +1.2 PB 1 Final
12.72  +1.2 1 Extralopp
200 m MS » Getahun, Kidus Johannes -98 22.69    +2.4   2 Heat 1   [¤]
» Ojuri, Sunday -93 ej start 
» Rogo, Desmond -96 22.03    +2.4   1 Heat 1   [¤]
KS » Knezevic, Sandra -92 25.03  0.0 SB 3 Heat 2 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2016-08-31 (on)  | Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P12 » Aldskogius, Kalle -04 1:58.65      PB 1 Heat 2    
Arenander, Justus -04 1:59.13  PB 10 Heat 1
Bogdon, Mio -04 2:12.94      PB 10 Heat 2    
Ekberg, Arvid -04 1:57.86  PB 8 Heat 1
» Engström, Filip -04 1:54.01  PB 5 Heat 1
Forsmark, Alexander -04 ej start          Heat 2    
» Holm, Nils -04 1:58.66  PB 9 Heat 1
» Linderoth, Fabian -04 2:13.22  PB 11 Heat 2
» Marklund, Winston -04 1:59.93        11 Heat 1    
» Pettersson, Tobias -04 1:51.67  PB 2 Heat 1
» Ramel Ternhag, Björn -04 2:13.80  PB 12 Heat 2
Sjöström, Nils -04 2:10.49      PB 9 Heat 2    
F12 » Enblad, Alva -04 2:04.08  PB 6 Heat 1
» Hellstadius, Alannah -04 2:09.27  8 Heat 1
Jäderhag, Olga -04 2:10.85      PB 9 Heat 1    
» Krantz, Frida -04 1:58.06  PB 5 Heat 1
Nallanathan, Bairavi -04 2:07.00  PB 7 Heat 1
» Robling, Alma -04 2:25.49  PB 12 Heat 1
200 m häck (68,6 cm/10) P13 » Borg, Jonatan -03 34.76    -   2 Heat 2    
» Borgius, Teodor -03 ej start  Heat 3
» Lindefalk, Alexander -03 38.89    -   8 Heat 1    
» Sundberg, Martin -03 37.70  - 5 Heat 3
» Torgersson, Erik -03 36.76  - 5 Heat 2
» Törnvall, Oskar -03 39.41    -   7 Heat 3    
F13 » Avebäck, Klara -03 36.00  - 4 Heat 2
» Brandt, Albertina -03 43.21  - 7 Heat 1
» Deltin, Anna Lisa -03 37.19    -   3 Heat 1    
» Edelholm, Beata -03 32.53  - 1 Heat 1
» Larsson, Kathleen -03 34.13  - 1 Heat 2
» Luul, Sara -03 33.20  - 2 Heat 3
Tresteg (zon) P13 » Borg, Jonatan -03 8.41    -   20      
» Lindefalk, Alexander -03 7.98  - 25
» Sundberg, Martin -03 9.67    -   3      
» Torgersson, Erik -03 8.60  - 18
» Törnvall, Oskar -03 8.84  - 15
F13 » Avebäck, Klara -03 10.15    -   1      
» Brandt, Albertina -03 7.57  - 40
» Deltin, Anna Lisa -03 9.09  - 14
» Edelholm, Beata -03 9.42    -   7      
Frondell, Alva -03 8.71  - 21
» Harryson, Linn -03 8.17  - 32
» Hjortsmark, Noelle -03 7.95    -   36      
Karlsson, Julia -03 7.86  - 38
» Larsson, Kathleen -03 9.71  - 4
» Luul, Sara -03 9.72  - 3
Diskus (0,6 kg) P12 » Aldskogius, Kalle -04 25.23      PB 3      
Bogdon, Mio -04 10.78  PB 34
Ekberg, Arvid -04 16.82      PB 14      
» Engström, Filip -04 18.90  PB 8
Forsmark, Alexander -04 15.54  PB 16
» Holm, Nils -04 13.50        27      
» Linderoth, Fabian -04 17.36  PB 12
» Marklund, Winston -04 17.65  PB 10
» Pettersson, Tobias -04 14.53      PB 21      
» Ramel Ternhag, Björn -04 17.54  PB 11
Sjöström, Nils -04 13.11  PB 30
F12 Aulin, Emelie -04 12.89      PB 24      
» Enblad, Alva -04 18.51  5
» Hellstadius, Alannah -04 ej res 
Jäderhag, Olga -04 15.31      PB 14      
» Krantz, Frida -04 22.63  PB 1
» Lackanovic, Lana -04 19.39  PB 4
» Lundqvist, Emma -04 15.61      PB 12      
Nallanathan, Bairavi -04 10.86  PB 33
» Robling, Alma -04 15.81  PB 10
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Borg, Jonatan -03 10.30      PB 25      
» Borgius, Teodor -03 21.32  8
» Lindefalk, Alexander -03 29.87      PB 1      
» Sundberg, Martin -03 19.52  11
» Torgersson, Erik -03 13.68  PB 21
» Törnvall, Oskar -03 18.40  PB 13
Slägga (2,0 kg) F13 » Avebäck, Klara -03 25.52      PB 13      
» Brandt, Albertina -03 14.42  PB 46
» Deltin, Anna Lisa -03 25.74      PB 12      
» Edelholm, Beata -03 32.62  PB 3
Frondell, Alva -03 23.58  PB 21
» Harryson, Linn -03 32.64      PB 2      
» Hjortsmark, Noelle -03 28.63  PB 6
Karlsson, Julia -03 23.74  PB 20
» Larheden Utvik, Hilda -03 20.99      PB 29      
» Larsson, Kathleen -03 20.33  PB 31
» Luul, Sara -03 21.48  PB 26
» Riddle, Olivia -03 34.63  PB 1
5 x 60 m P12 » Holm, Nils -04 44.78        2 Heat 1    
Sjöström, Nils -04
» Aldskogius, Kalle -04
» Marklund, Winston -04
» Pettersson, Tobias -04                
Bogdon, Mio -04 47.26  3 Heat 2
» Linderoth, Fabian -04
» Ramel Ternhag, Björn -04
» Marklund, Winston -04
Ekberg, Arvid -04                
F12 » Hellstadius, Alannah -04 42.84  1 Heat 1
» Robling, Alma -04
» Enblad, Alva -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04                
Aulin, Emelie -04 45.82  4 Heat 2
Nallanathan, Bairavi -04
» Lackanovic, Lana -04
Jäderhag, Olga -04
» Lundqvist, Emma -04
 2016-08-28 (sö)  | Solsidan Runt, Saltsjöbaden
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp KS   Ekberg, Lisa -02 20.26        2      
 2016-08-28 (sö)  | Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Borgius, Teodor -03 8.96    -0.5   3 Heat 2    
9.14  -3.5 4 Final
» Sundberg, Martin -03 9.31    -0.5 PB 5 Heat 2    
F13 » Avebäck, Klara -03 9.20  -2.4 2 Heat 1
9.29  -2.3 7 Final
» Edelholm, Beata -03 8.99  -2.4 1 Heat 1
  9.12    -2.3   4 Final    
» Larsson, Kathleen -03 8.65  -1.3 1 Heat 3
8.88  -2.3 2 Final
» Luul, Sara -03 9.21    -2.4   3 Heat 1    
F11 » Eskilsson, Sofia -05 9.37  -1.8 1 Heat 2
9.18  -2.9 1 Final
80 m P15 » Gemmel, Harald -01 11.89    -2.8   5 Heat 1    
F15 » Gassama, Sira -01 ej start 
» Lindberg, My -01 ej start               
» Olsson, Nathalie -01 12.08  -2.8 4 Final
Sjöholm, Hoa -02 ej start 
100 m MS » Getahun, Kidus Johannes -98 11.82    -1.6   1 Heat 1    
11.79  -2.2 3 Final
» Kay, Rodi -98 11.91  -1.6 2 Heat 1 [¤]
  11.93    -2.2   4 Final    
» Prins, Felix -00 12.17  -1.6 3 Heat 1
12.09  -2.2 6 Final
KS Atle, Astrid -00 14.06    -1.2   5 Heat 1    
» Laurin, Lotta -99 13.77  -1.2 4 Heat 1 [¤]
13.85  -1.6 6 Final
» Lindberg, Felicia -97 13.67  -1.2 3 Heat 1
  13.65    -1.6   5 Final    
» Samuelberg, Siri -00 14.64  -1.2 6 Heat 1
600 m F13 » Brandt, Albertina -03 2:06.26        6 Final    
» Larsson, Kathleen -03 ej start 
1 000 m P15   Söderberg, Filip -01 ej start               
F15 Sjöholm, Hoa -02 3:34.98  PB 3 Final
Höjd P13 » Borgius, Teodor -03 1.34      PB 7 Final    
» Sundberg, Martin -03 1.42  PB 4 Final
KS » Lindberg, Felicia -97 1.53        1 Final    
F15 » Jansson, Julia -02 1.35  SB 5 Final
F13 » Harryson, Linn -03 1.45  2 Final
F11 » Eskilsson, Sofia -05 1.20        5 Final    
» Lind, Alvah -05 1.31  2 Final
» Lind, Norah -05 1.34  1 Final
Stav MS » Forsberg, Martin -99 4.20      PB 2 Final   [¤]
» Gemmel, Harald -01 2.90  8 Final
Längd P15 » Lavett, Emil -01 4.78    -0.5 PB 4 Final   [¤]
F15 Barkensjö, Molly -02 ej start 
» Gassama, Sira -01 ej start               
» Jansson, Julia -02 3.93  -1.2 PB 8 Final
» Lindberg, My -01 ej start 
» Olsson, Nathalie -01 4.00  -1.2 7 Final
Längd (zon) P13 » Borgius, Teodor -03 4.72    +1.2   3 Final    
F13 » Avebäck, Klara -03 4.67  -0.7 4 Final
» Brandt, Albertina -03 3.70    -0.5 SB 17      
» Edelholm, Beata -03 4.81  -1.0 2 Final
» Larsson, Kathleen -03 4.81  -1.6 1 Final
» Luul, Sara -03 4.63    -1.6 PB 5 Final    
F11 » Eskilsson, Sofia -05 4.34  0.0 PB 1 Final
» Lind, Norah -05 4.19  -0.3 2 Final
Spjut (600 gr) KS » Lindberg, Felicia -97 35.08        2 Final    
Spjut (400 gr) P13 » Borgius, Teodor -03 32.33        1 Final   [¤]
» Sundberg, Martin -03 31.82  2 Final
F13 » Brandt, Albertina -03 9.33        14      
» Edelholm, Beata -03 ej start 
» Riddle, Olivia -03 20.84  2 Final
F11 » Eskilsson, Sofia -05 15.15      PB 3 Final    
» Lind, Alvah -05 23.22  2 Final
» Lind, Norah -05 23.40  1 Final
4 x 200 m X13 » Sundberg, Martin -03 2:06.49        1 Final    
» Deltin, Anna Lisa -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Brandt, Albertina -03                
 {Hammarby IF röd} ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 2016-08-26/28 (fr-sö)  | SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.52    +0.8   1 Heat 4 fr  
10.48  +1.7 PB 1 Semi 2 fr
  10.42    +2.9   4 Final fr  
» Ewertzh, Jacob -95 ej start  fr
» Getahun, Kidus Johannes -98 ej start  fr
» Nie, Karl David -98 11.33    +0.8 PB 7 Heat 4 fr  
Nyberg, Erik -96 11.10  +1.8 7 Heat 2 fr
» Ojuri, Sunday -93 10.84  +2.8 6 Heat 1 fr
  10.80    +1.7 SB 5 Semi 2 fr  
Persson, Daniel -98 ej start  fr
» Rogo, Desmond -96 10.64  +3.0 2 Heat 3 fr
  10.66    +1.0 PB 5 Semi 1 fr  
» Ögren, Markus -98 11.27  +3.0 8 Heat 3 fr
200 m MS » Ewertzh, Jacob -95 21.44    -0.3   1 Heat 4  
21.59  +0.8 2 Semi 2
  21.49    +0.6   5 Final  
» Ojuri, Sunday -93 ej start 
» Ögren, Markus -98 22.45  -0.3 7 Heat 4
KS » Knezevic, Sandra -92 25.17  +0.5 SB 6 Heat 1
400 m MS » Efremov, Kristian -90 49.75        4 Heat 3 fr  
800 m MS   Musore, Bienvenue -90 1:55.59        5 Heat 3  
1 500 m MS   Musore, Bienvenue -90 4:00.44        4 Heat 2 fr  
3:59.31  10 Final
100 m häck (83.8 cm) KS » Almerén Hansson, Victoria -99 14.45    +1.1 PB 5 Heat 1  
» Sandelius, Josefine -94 15.14  +1.1 8 Heat 1
» Tuvesson, Emma -91 ej start 
400 m häck (91,4 cm) MS » Efremov, Kristian -90 57.74        6 Heat 3  
400 m häck (76,2 cm) KS » Janhunen, Marina -98 ej start          Heat 1  
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.10        2 Final  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.49    +1.0   1 Kval fr  
7.74  +1.5 1 Final
KS » Sabir, Jasmin -92 ej start 
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.58    +1.2   2 Final  
» Olsson, Timothy -98 ej res 
Thiam, Oumar -91 14.58    -0.6 PB 9    
» Tornéus, Michel -86 16.10  -0.9 PB 1 Final
KS » Sabir, Jasmin -92 12.79  +1.8 4 Final fr
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 43.94        2    
» Harradine, Benn -82 62.20  SB 3 Final
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 55.51        9   fr  
4 x 100 m X15    {Hammarby IF} ej start             
 2016-08-27 (lö)  | Midnattsloppet, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS   Engwall, Annika -94 40.12  [1]   PB 3      
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
 2016-08-27 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12 » Marklund, Winston -04 9.72    -3.6   3 Final    
» Pettersson, Tobias -04 9.76  -3.6 4 Final
F13 Beckman Berg, Sigrid -03 9.14  -2.0 PB 2 Heat 2
  9.22    -1.6   3 Final    
» Deltin, Anna Lisa -03 8.95  -2.0 1 Heat 2
9.07  -1.6 2 Final
» Edelholm, Beata -03 9.05  -3.1 1 Heat 1
  8.83    -1.6   1 Final    
» Harryson, Linn -03 9.38  -3.1 3 Heat 1
9.38  -1.6 5 Final
80 m P15 » Lavett, Emil -01 11.63    -0.2 PB 2 Final    
P14 Eriksson Nilsfors, Leon -02 11.57  -1.2 PB 3 Final
F15 » Kapell, Tilda -01 11.28    0.0   1 Final    
» Olsson, Nathalie -01 11.79  0.0 2 Final
F14 » Pettersson, Fredrika -02 ej start 
600 m P13 » Marklund, Winston -04 2:09.64        4 Final    
800 m P14   Eriksson Nilsfors, Leon -02 ej start               
» Friberg, Erik -02 ej start 
1 000 m h (76,2 cm) P12 » Pettersson, Tobias -04 ej start               
Höjd P14 » Friberg, Erik -02 ej start               
P12 » Marklund, Winston -04 1.15  4 Final
» Pettersson, Tobias -04 ej start               
F15 » Hausmann, Isa -01 1.51  1 Final
» Kapell, Tilda -01 1.39  SB 2 Final [¤]
F14 » Pettersson, Fredrika -02 ej start               
F13 » Harryson, Linn -03 1.43  1 Final
F12 » Lind, Norah -05 1.34  1 Final
Längd P15 » Lavett, Emil -01 4.54    -2.2 SB 2 Final    
F15 » Kapell, Tilda -01 4.72  -2.1 PB 1 Final
» Olsson, Nathalie -01 4.08    -1.1   3 Final    
» Pettersson, Fredrika -02 3.73  -0.3 4 Final
Längd (zon) P12 » Marklund, Winston -04 3.90    -   5 Final    
» Pettersson, Tobias -04 ej start 
Tresteg (zon) P12 » Marklund, Winston -04 8.05    -0.8 PB 2 Final    
» Pettersson, Tobias -04 ej start 
F11 » Lind, Norah -05 8.60  -1.1 PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F11 » Lind, Alvah -05 7.89      PB 2 Final    
» Lind, Norah -05 9.74  PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) P15 » Lavett, Emil -01 21.06      PB 3 Final   [¤]
Diskus (0,75 kg) F15 » Hausmann, Isa -01 31.52      PB 2 Final    
» Kapell, Tilda -01 25.15  PB 4 Final [¤]
Diskus (0,6 kg) P13 » Sundberg, Martin -03 30.23      PB 5 Final    
F13 Beckman Berg, Sigrid -03 19.56  6 Final
» Lind, Alvah -05 21.52        5 Final    
» Lind, Norah -05 24.67  [2] PB 4 Final
» Riddle, Olivia -03 25.95  PB 2 Final
Spjut (800 gr) MS   Brink, Björn -91 49.43        1 Final   [¤]
Spjut (600 gr) P15 » Lavett, Emil -01 29.61        2 Final    
F19 » Lindberg, Felicia -97 31.91  1 Final [¤]
Spjut (500 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 ej start               
Spjut (400 gr) P13 » Sundberg, Martin -03 30.07        3 Final    
F13 » Edelholm, Beata -03 24.52  1 Final
» Riddle, Olivia -03 21.12      PB 3 Final    
F12 » Lind, Alvah -05 21.80  3 Final
» Lind, Norah -05 22.45  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F11
 2016-08-21 (sö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
  KS Superkula reg. Ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m KS » Lindberg, Felicia -97 ej start               
80 m P15 » Lavett, Emil -01 11.89    0.0   4      
200 m KS » Lindberg, Felicia -97 ej start               
400 m MS » Adan, Abdullahi -98 58.42  [1]   PB        
Berhe, Samiel -98 60.03  [1]
» Jacobson, Martin -97 60.15  [1]   SB        
Mehari, Akile -91 57.99  [1] PB
800 m MS » Adan, Abdullahi -98 2:00.90        2      
Berhe, Samiel -98 2:04.01  PB 4
» Jacobson, Martin -97 2:01.73      PB 3      
Mehari, Akile -91 1:58.01  1
Längd KS » Lindberg, Felicia -97 ej start               
Spjut (800 gr) MS   Brink, Björn -91 47.28        1     [¤]
Spjut (600 gr) P15 » Lavett, Emil -01 27.62        3      
KS » Lindberg, Felicia -97 ej start 
Not
[1] - Mellantid
[¤] - Efteranmäld
 2016-08-21 (sö)  | FC Helsingborg, Hedens IP, Helsingborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m MS » Ojuri, Sunday -93 22.45    -1.0   4 Final 1    
KS » Knezevic, Sandra -92 ej start 
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.11        1 Final    
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.81    +0.5   1 Final    
KS » Sabir, Jasmin -92 12.97  +2.6 1 Final
12.89  +0.2
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 ej start               
 2016-08-20/21 (lö-sö)  | Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Sautermeister, Dante -03 9.36    -1.1 PB 7 Heat 3  
» Tärnvik, Emil -03 9.10  -1.1 5 Heat 3
P12 » Marklund, Winston -04 9.31    -0.3   4 Heat 2  
P10 » Avebäck, Henrik -06 10.18  -2.0 6 Heat 2
» Kapell, Elias -06 9.10  -0.4 1 Heat 1
  9.00    -0.9   1 Final  
F13 » Avebäck, Klara -03 9.50  -1.0 4 Heat 5
Beckman Berg, Sigrid -03 9.26  -1.6 4 Heat 2
  9.21    -0.5 PB 7 B-final  
» Deltin, Anna Lisa -03 8.80  -0.5 2 Heat 3
8.90  -0.1 6 A-final
» Edelholm, Beata -03 8.77  +0.4 2 Heat 1
  8.92    -0.1   7 A-final  
» Harryson, Linn -03 ej start  Heat 1
» Hjortsmark, Noelle -03 9.98  +0.4 SB 6 Heat 1
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.33    +0.4 SB 5 Heat 1  
» Larsson, Kathleen -03 8.64  -0.5 1 Heat 3
8.65  -0.1 4 A-final
» Luul, Sara -03 8.98  -1.0 PB 1 Heat 5
  9.03    -0.5   2 B-final  
» Löwhagen, Alicia -03 8.92  -0.9 SB 2 Heat 4
9.00  -0.1 8 A-final
F12 » Enblad, Alva -04 9.59    -0.4 PB 5 Heat 6  
» Eskilsson, Sofia -05 9.17  -1.1 3 Heat 3
9.20  -1.7 8 A-final
» Hellstadius, Alannah -04 9.24  -0.9 4 Heat 2
  9.53    -1.7   8 B-final  
» Krantz, Frida -04 9.34  -1.3 PB 3 Heat 1
9.40  -1.7 6 B-final
» Lackanovic, Lana -04 9.24  -0.8 2 Heat 5
  9.26    -1.7   2 B-final  
Viklund Bylin, Sara -04 10.00  -1.3 PB 5 Heat 4
» Åsberg, Kajsa -04 9.27  -0.4 PB 2 Heat 6
9.48  -1.7 7 B-final
80 m F14 » Brundin, Lisa -02 12.64    -1.2 PB 6 Heat 2  
» Oscarsson, Liv -02 ej start 
Örman, Saga -02 12.19  -1.4 PB 5 Heat 1
200 m P13 » Tärnvik, Emil -03 28.45    -0.2 PB 2 Heat 1  
P12 » Marklund, Winston -04 33.66  +0.2 PB 5 Heat 2
F13 » Avebäck, Klara -03 ej start             
Beckman Berg, Sigrid -03 31.16  +0.5 PB 3 Heat 2
» Brandt, Albertina -03 33.53  +0.1 PB 4 Heat 3
» Deltin, Anna Lisa -03 30.03    +0.5   1 Heat 2  
» Edelholm, Beata -03 27.69  -0.3 3 Heat 5
» Larheden Utvik, Hilda -03 31.82  +0.5 5 Heat 2
» Larsson, Kathleen -03 28.31    -0.3   4 Heat 5  
» Löwhagen, Alicia -03 30.25  -0.1 2 Heat 1
F12 » Enblad, Alva -04 31.78  -0.2 PB 4 Final 4
» Eskilsson, Sofia -05 30.69    -0.1 PB 3 Final 5  
» Hellstadius, Alannah -04 30.85  +0.6 8 Final 6
» Krantz, Frida -04 30.73  -0.3 6 Final 7
» Lackanovic, Lana -04 31.02    -0.1 PB 4 Final 5  
» Åsberg, Kajsa -04 32.65  +0.6 5 Final 6
300 m F14 » Freeman, Molly -02 ej start          Heat 2  
400 m P10 » Kapell, Elias -06 ej start             
600 m P13 » Sautermeister, Dante -03 1:51.37      PB 7 Final  
» Tärnvik, Emil -03 1:47.17  5 Final
P12 » Holm, Nils -04 ej start             
» Marklund, Winston -04 ej start 
F13 Beckman Berg, Sigrid -03 ej start 
» Brandt, Albertina -03 2:05.19        7 Final  
F12 » Hellstadius, Alannah -04 ej start 
800 m F14 » Freeman, Molly -02 2:31.39        3 Final 2  
1 500 m P13 » Tärnvik, Emil -03 5:14.27      PB 3 Final  
P12 » Holm, Nils -04 5:41.59  PB 5 Final
» Pettersson, Tobias -04 5:15.51      PB 2 Final  
F13 » Brandt, Albertina -03 6:10.31  PB 7 Final
2 000 m F14   Ekberg, Lisa -02 7:41.42        2 Final  
1 500 m h (76,2 cm) F14   Ekberg, Lisa -02 5:41.40      PB 2 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Borgius, Teodor -03 14.75    -   5 Heat 2  
» Lindefalk, Alexander -03 12.32  -0.8 PB 3 Heat 2
  ej start          A-final  
» Moberg, Markus -03 9.58  -0.3 1 Heat 1
» Moberg, Markus -03 9.40  -0.1 PB 2 A-final
» Torgersson, Erik -03 12.84  -0.8 4 Heat 2
  12.02    -0.1 SB 6 A-final  
P12 » Marklund, Winston -04 13.55  -0.2 4 Heat 2
P10 » Kapell, Elias -06 ej start 
60 m häck (68,6 cm) F13 » Deltin, Anna Lisa -03 ej start             
» Larsson, Kathleen -03 ej start 
» Luul, Sara -03 10.15  -0.2 1 Heat 4
  10.16    -0.3   2 Final  
F12 » Eskilsson, Sofia -05 brutit 
» Hellstadius, Alannah -04 11.54  -0.3 2 Heat 5
  11.38    -1.4 PB 2 B-final  
» Krantz, Frida -04 10.89  +0.1 2 Heat 3
10.65  -0.8 2 A-final
» Lackanovic, Lana -04 11.35  -0.9 PB 1 Heat 1
  11.47    -1.4   3 B-final  
» Lind, Norah -05 ej start 
Viklund Bylin, Sara -04 12.79  -0.9 PB 2 Heat 1
» Åsberg, Kajsa -04 11.64  -0.3 PB 4 Heat 4
11.98  -1.4 6 B-final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Freeman, Molly -02 14.94    -1.1   4 Heat 2  
14.20  +1.2 PB 8 Final
200 m häck (68,6 cm/5) P13 » Moberg, Markus -03 28.69    +0.2 PB 1 Final 2  
P12 » Marklund, Winston -04 36.45  -1.9 PB 4 Final 3
F13 » Brandt, Albertina -03 35.90    0.0 PB 1 Final 3  
» Larsson, Kathleen -03 31.75  -0.3 PB 2 Final 2
F12 » Eskilsson, Sofia -05 ej start  Final 2
» Hellstadius, Alannah -04 33.44    -1.1 PB 1 Final 4  
» Krantz, Frida -04 32.42  -0.1 PB 1 Final 3
» Lind, Norah -05 ej start  Final 4
Höjd P13 » Sundberg, Martin -03 1.35      PB 12    
» Torgersson, Erik -03 1.25  17
» Törnvall, Oskar -03 1.35        12    
P12 » Holm, Nils -04 1.24  1
» Marklund, Winston -04 ej start 
F13 » Harryson, Linn -03 1.44        3 Final  
» Hjortsmark, Noelle -03 1.30  PB 16
» Löwhagen, Alicia -03 1.47  2 Final
F12 » Eskilsson, Sofia -05 1.20        17    
» Hellstadius, Alannah -04 1.28  13
» Krantz, Frida -04 1.40  2 Final
» Lackanovic, Lana -04 1.28        12    
» Lind, Norah -05 1.37  3 Final
» Åsberg, Kajsa -04 1.31  PB 5 Final
Stav P13 » Borgius, Teodor -03 2.11        4 Final  
» Torgersson, Erik -03 1.71  SB 9
» Törnvall, Oskar -03 1.71      PB 10    
F13 » Luul, Sara -03 ej start 
» Löwhagen, Alicia -03 2.11  1 Final
F12 » Eskilsson, Sofia -05 1.51      PB 9    
» Lackanovic, Lana -04 2.01  PB 2 Final
Viklund Bylin, Sara -04 ej start 
» Åsberg, Kajsa -04 ej start 
Längd F14 » Brundin, Lisa -02 ej res             
» Freeman, Molly -02 4.23  0.0 12
» Oscarsson, Liv -02 3.15    0.0 PB 18    
» Pettersson, Fredrika -02 ej start 
Örman, Saga -02 3.71  0.0 PB 17
Längd (zon) P13 » Borgius, Teodor -03 4.75    0.0   9    
» Lindefalk, Alexander -03 3.56  +0.3 PB 19
» Moberg, Markus -03 4.82    -0.2   8 Final  
P12 » Marklund, Winston -04 ej start 
P10 » Avebäck, Henrik -06 ej start 
» Kapell, Elias -06 4.39    -0.6   1 Final  
F13 » Avebäck, Klara -03 4.52  0.0 5 Final
Beckman Berg, Sigrid -03 4.28  0.0 PB 8 Final
» Brandt, Albertina -03 3.62    0.0   25    
» Deltin, Anna Lisa -03 ej start 
» Edelholm, Beata -03 4.56  0.0 4 Final
» Larsson, Kathleen -03 4.65    0.0   2 Final  
» Luul, Sara -03 4.45  0.0 7 Final
F12 » Eskilsson, Sofia -05 3.91  - 14
» Hellstadius, Alannah -04 3.78    -   16    
» Lackanovic, Lana -04 4.12  - 8 Final
» Lind, Norah -05 ej start 
Viklund Bylin, Sara -04 3.38    -   26    
» Åsberg, Kajsa -04 3.95  - 2
Tresteg F14 » Brundin, Lisa -02 ej start             
Tresteg (zon) P13 » Moberg, Markus -03 10.00    +2.0 PB 5 Final  
» Torgersson, Erik -03 8.74  +0.8 PB 8 Final
P12 » Marklund, Winston -04 7.92    -   15    
F13 » Avebäck, Klara -03 9.89  - 2 Final
» Hjortsmark, Noelle -03 ej res 
» Larheden Utvik, Hilda -03 ej start             
F12 » Eskilsson, Sofia -05 7.78  - 23
» Hellstadius, Alannah -04 8.70  +1.2 PB 12
» Lackanovic, Lana -04 8.40    +1.2 PB 17    
»