HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2017-11-11
Per Person Resultatdatum: 2016-11-05
Ute för 2016
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
»  Alemayoh, Michele -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng MS 13.32  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-14 3 000 m MS 9:37.09  [1] SB » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
5 000 m MS 16:00.10  SB 4
2016-05-22 5 000 m MS 15:51.46  SB 3 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-07-01 5 000 m MS 15:44.71  SB 17 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 1 500 m MS 4:19.88  SB 11 Final 3
2016-07-17 3 000 m MS ej start  » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Not
[1] - Mellantid
»  Attersand, Henrik -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng MS 7.15  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Brink, Björn -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Spjut (800 gr) MS 54.27  PB 5 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-28 Spjut (800 gr) MS 52.63  5 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2016-06-06 Spjut (800 gr) MS 50.43  7 Final » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
2016-06-12 Spjut (800 gr) MS 49.91  1 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2016-07-17 Spjut (800 gr) MS 50.91  3 Final [¤] » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-31 Spjut (800 gr) MS 51.73  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-21 Spjut (800 gr) MS 47.28  1 [¤] » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2016-08-27 Spjut (800 gr) MS 49.43  1 Final [¤] » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Darkwah, Tony -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-11 100 m MS ej start  » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-22 100 m MS 10.57  +3.6 1 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
10.61  +2.0 SB 2 A-final
2016-07-02 100 m MS 10.89  +0.3 1 Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.78  -0.7 2 A-final
2016-07-16 100 m MS 10.66  -0.4 2 B-final » XIX Memorial F R Higueras, Andújar, ESP
2016-07-23 100 m MS 10.66  0.0 1 Heat 1 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
100 m MS 10.49  +0.1 PB 1 Final
2016-07-31 100 m MS 10.56  +0.7 2 Heat 3 » Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
10.55  +1.4 2 A-final
2016-08-18 100 m MS ej start  Heat 1 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-26 100 m MS 10.52  +0.8 1 Heat 4 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m MS 10.48  +1.7 PB 1 Semi 2
100 m MS 10.42  +2.9 4 Final
2016-09-03 100 m MS 10.53  +2.7 3 Heat A [¤] » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.41  +2.3 2 Final 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Efremov, Kristian -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 400 m MS 49.90  SB 2 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
400 m häck (91,4 cm) MS 55.76  PB 2
2016-05-21 400 m MS 49.26  SB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 200 m MS 22.51  +3.6 1 Final
2016-06-03 400 m MS 48.82  PB 3 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-04 400 m häck (91,4 cm) MS 56.61  3 B-final
2016-06-06 400 m MS 48.69  PB 2 Heat 2 [¤] » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2016-06-22 400 m MS 51.38  3 A-final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2016-06-28 400 m MS 49.38  8 A-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-15 400 m MS 49.67  2 B-final » Göteborg Grand Prix, Slottskogsvallen, Göteborg
2016-08-10 100 m MS 11.68  -0.2 SB 1 Final 2 » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
200 m MS 22.99  +2.2 2 Final 1
2016-08-18 400 m MS 49.88  4 A-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-26 400 m MS 49.75  4 Heat 3 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-27 400 m häck (91,4 cm) MS 57.74  6 Heat 3
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ehrlin, Erik -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Tresteg MS 15.69  +1.6 SB 1 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-22 Tresteg MS 15.84  +1.3 SB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-04 Tresteg MS 15.70  +1.7 6 » Chania, GRE
2016-06-11 Tresteg MS ej res  » AtletiCAGenève, Staduim Bout,du,Monde, Geneve, SUI
2016-06-19 Tresteg MS ej res  » Hoppropaganda, Enskede IP, Stockholm
2016-07-03 Tresteg MS 14.98  -0.2 3 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-17 Tresteg MS 15.92  +3.7 1 Final » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
14.79  +1.4
2016-07-23 Tresteg MS 15.73  +1.0 1 Final » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
2016-07-30 Tresteg MS 15.27  +1.5 4 Final » Joensuu Games, Joensuu, FIN
2016-08-01 Tresteg MS 15.97  +2.2 1 » TÄVLING, Gunder Hägg Stadion, Gävle
15.12  +1.8
2016-08-21 Tresteg MS 15.81  +0.5 1 Final » FC Helsingborg, Hedens IP, Helsingborg
2016-08-28 Tresteg MS 15.58  +1.2 2 Final » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-09-04 Tresteg MS 15.60  +0.8 4 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
2016-09-06 Tresteg MS 15.68  +3.3 1 » Gävle DM dag 3, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-09-24 Castorama MS 1 770  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.88 [451] PB
Spjut (800 gr) 33.06 [381] PB
Diskus (2,0 kg) 30.48 [485] PB
Slägga (7,26 kg) 28.05 [453] PB
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Harradine, Benn -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-06 Diskus (2,0 kg) MS 61.04  SB 8 » Diamond Legaue, Doha, QAT
2016-05-22 Diskus (2,0 kg) MS 59.37  9 » FBK Games, Hengelo, NED
2016-06-02 Diskus (2,0 kg) MS 61.64  SB 7 » Diamond Leauge, Stadio Olipico, Rom, ITA
2016-06-05 Diskus (2,0 kg) MS 62.10  SB 6 » Diamond Leauge, Alexander Stadium, Birmingham, GBR
2016-06-15 Diskus (2,0 kg) MS 60.85  3 Final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-21 Diskus (2,0 kg) MS 61.41  4 Final » Folksam Challange, Campus Friidrottsarena, Umeå
2016-06-28 Diskus (2,0 kg) MS 62.05  3 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-10 Diskus (2,0 kg) MS 60.17  1 Final » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2016-08-12 Diskus (2,0 kg) MS 60.85  [1] 8 Kval A » OS 2016, Rio, BRA
2016-08-21 Diskus (2,0 kg) MS ej start  » FC Helsingborg, Hedens IP, Helsingborg
2016-08-28 Diskus (2,0 kg) MS 62.20  SB 3 Final » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - AUS
»  Katib, Mehdi -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Höjd MS 2.09  SB 1 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-06-06 Höjd MS 2.16  SB 1 » IV Control Aire Libre, Jaén, ESP
2016-06-11 Höjd MS 2.15  3 Final » AtletiCAGenève, Staduim Bout,du,Monde, Geneve, SUI
2016-06-15 Höjd MS 1.99  2 Final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-19 Höjd MS 2.06  2 » Savo Games, Valio Arena, Lapinlahti, FIN
2016-07-02 Höjd MS 2.05  3 » Sierra Nevada Monachil, Grenada, ESP
2016-07-23 Höjd MS 2.05  4 Final » Sky is the limit, Mölndals IP, Göteborg
2016-07-27 Höjd MS 2.10  1 Final [¤] » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-08-21 Höjd MS 2.11  1 Final » FC Helsingborg, Hedens IP, Helsingborg
2016-08-28 Höjd MS 2.10  2 Final » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-09-03 Höjd MS 2.09  4 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
2016-09-24 Castorama MS 1 517  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.36 [412] PB
Spjut (800 gr) 29.41 [319] PB
Diskus (2,0 kg) 30.63 [488] PB
Slägga (7,26 kg) 20.37 [298] PB
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-13 10 km (gatulopp) MS 55.48  PB 7667 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Lagerqvist, Robin -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-04 ½ maraton MS 1:38.20  [1] PB » Stockholm Marathon, Stockholm
Maraton MS 3:38.44  PB 2504
2016-08-13 10 km (gatulopp) MS 43.59  PB 1002 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-09-10 ½ maraton MS ej start  » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2016-09-24 Terränglopp MS 2:47.37  3854 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - Mellantid
   Lundgren Björnqvist, Christoffer -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 ½ maraton MS ej start  » Kungsholmen Runt, Kungsholmem, Stockholm
2016-05-21 ½ maraton MS 1:20.07  PB 227 » Göteborgsvarvet, Göteborg
2016-06-04 ½ maraton MS 1:22.42  [1] » Stockholm Marathon, Stockholm
Maraton MS 2:47.10  PB 72
2016-09-24 Terränglopp MS 2:03.12  135 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - Mellantid
   Mehari, Akile -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng MS 13.02  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 800 m MS 1:58.78  PB 1 Final 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-28 800 m MS 1:56.84  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-04 800 m MS 1:56.37  PB 1 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 1 500 m MS 4:06.25  PB 4 B-finaol
2016-06-28 800 m MS 1:56.46  4 D-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-16 800 m MS 1:58.13  4 Heat 2 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-17 400 m MS ej start 
2016-07-30 800 m MS 1:56.67  1 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 400 m MS brutit  Heat 2
2016-08-21 400 m MS 57.99  [2] PB » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
800 m MS 1:58.01  1
2016-09-04 800 m MS 1:58.10  2 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-10-15 4 000 m terräng MS ej start  » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-22 4 000 m terräng MS 13.03  33 » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - sträcka #3 i 4x800m
[2] - Mellantid
   Moba, Ritchie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-04 Längd MS 6.61  +2.0 SB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-15 Längd MS 6.58  -1.0 5 B-final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-07-02 Längd MS 6.62  -1.0 SB 20 B-grupp » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-15 Längd MS 6.30  +0.9 8 Final » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-23 Längd MS 6.75  +0.6 SB 1 Final » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
2016-07-31 Längd MS 6.40  +1.4 8 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-09-24 Castorama MS 1 611  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.07 [391] PB
Spjut (800 gr) 38.12 [462] PB
Diskus (2,0 kg) 28.62 [442] PB
Slägga (7,26 kg) 21.19 [316] PB
   Musore, Bienvenue -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-22 1 500 m MS 4:05.38  PB 3 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-28 800 m MS 1:55.88  [2] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-28 800 m MS 1:55.59  PB 1 D-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-16 800 m MS 1:56.42  1 Heat 2 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-27 800 m MS 1:54.11  PB 3 E-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-07-31 400 m MS 51.17  PB 2 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-10 3 000 m MS 8:45.58  PB 2 Final 1 » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
2016-08-18 1 500 m MS 3:56.34  PB 10 A-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-26 1 500 m MS 4:00.44  4 Heat 2 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-27 800 m MS 1:55.59  5 Heat 3
1 500 m MS 3:59.31  10 Final
2016-09-04 800 m MS 1:57.61  1 Heat 1 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-10-15 4 000 m terräng MS 13.04  15 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-22 4 000 m terräng MS 13.15  42 » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 4x800m
»  Ojuri, Sunday -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-03 100 m MS 11.07  +0.8 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.96  +0.2 SB 1 Final
2016-06-05 200 m MS ej start 
2016-06-06 100 m MS 11.04  +1.5 6 Heat 15 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.15  +0.8 6 F-final
200 m MS ej start 
2016-06-09 100 m MS ej start  » Kvilles Vårtävling, Slottskogsvallen, Göteborg
400 m MS ej start 
2016-06-28 100 m MS 11.00  +0.3 5 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-02 100 m MS 11.07  +0.1 4 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.06  -0.4 2 B-final
2016-07-03 200 m MS 22.40  +1.2 SB 9 Final 2
2016-07-15 100 m MS 10.86  +1.8 SB 1 Heat 2 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
11.00  -0.1 2 A-Final
2016-07-16 200 m MS ej start 
2016-07-23 100 m MS ej start  » Sky is the limit, Mölndals IP, Göteborg
2016-07-23 100 m MS 10.94  0.0 3 Heat 1 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
10.84  +0.1 SB 4 Final
2016-07-31 100 m MS 10.93  +0.7 5 Heat 3 » Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
10.93  +1.4 3 Final
200 m MS 22.10  +3.7 3 A-final [¤]
2016-08-21 200 m MS 22.45  -1.0 4 Final 1 » FC Helsingborg, Hedens IP, Helsingborg
2016-08-26 100 m MS 10.84  +2.8 6 Heat 1 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
10.80  +1.7 SB 5 Semi 2
2016-08-27 200 m MS ej start 
2016-09-03 100 m MS 10.99  +2.1 1 Heat B » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.71  +2.0 SB 1 Final 2
200 m MS ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
   Popkema, Roben -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-12 200 m MS 24.31  -1.5 PB 5 Heat B [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Shaker Anid, Amir -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-03 110 m häck (106,7 cm) MS 14.07  +1.6 SB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.10  -0.6 1 Extralopp
2016-06-06 110 m häck (106,7 cm) MS 14.20  +1.2 3 Heat A [¤] » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
14.11  +1.2 4 Final
2016-06-19 110 m häck (106,7 cm) MS 13.95  +3.3 1 Heat 1 » Snabba Klipp, Sparbanken Arena, Skara
13.95  +3.0 1 Final
2016-06-22 110 m häck (106,7 cm) MS 14.05  -0.4 SB 1 Final » Vätterspelen, Råslätts IP, Jönköping
2016-07-03 110 m häck (106,7 cm) MS 14.47  -2.4 2 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
ej start  Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Skjutar Apell, Linus -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-13 10 km (gatulopp) MS 46.44  PB 2080 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-09-24 Castorama MS 892  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 7.25 [244] PB
Spjut (800 gr) 26.51 [267] SB
Diskus (2,0 kg) 16.92 [133] SB
Slägga (7,26 kg) 18.13 [248] PB
   Svahn, Henrik -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng MS 14.38  9 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
   Thiam, Oumar -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Längd MS 4.92  0.0 PB 5 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-06-04 Längd MS 6.48  +1.1 PB 11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-11 100 m MS 11.96  -3.6 PB 4 Final » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
Längd MS 6.56  +1.8 PB 1 Final
2016-06-19 Längd MS ej res  » Hoppropaganda, Enskede IP, Stockholm
Tresteg MS 13.89  0.0 PB 1
2016-06-22 Längd MS 6.56  +2.5 1 Final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2016-06-28 Längd MS 6.70  +0.5 PB 4 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-28 Tresteg MS 14.58  -0.6 PB 9 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Tornéus, Michel -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 Längd MS 7.78  +0.4 SB 2 Final » Weitsprung Meeting, Bas Langensalza, GER
2016-05-25 Längd MS 7.73  0.0 4 » Golden Roof Challenge, Innbruck, AUT
2016-06-04 Längd MS 7.82  +0.5 SB 2 » Chania, GRE
2016-06-06 Längd MS 4.74  0.0 1 » IV Control Aire Libre, Jaén, ESP
2016-06-11 Längd MS 7.56  +1.1 3 Final » AtletiCAGenève, Staduim Bout,du,Monde, Geneve, SUI
2016-06-19 Längd MS 7.60  +1.1 3 » Savo Games, Valio Arena, Lapinlahti, FIN
2016-06-25 Längd MS ej start  » Kuortane Games, Kuortane Idrottsplan, FIN
2016-07-02 Längd MS 8.05  0.0 SB 1 » Sierra Nevada Monachil, Grenada, ESP
2016-07-06 Längd MS 8.19  +2.5 1 Kval » EM 2016, Amsterdam, NED
2016-07-07 Längd MS 8.21  +2.1 2 Final
8.07  +0.3 SB
2016-07-10 Längd MS 8.44  [1] +1.8 PB 1 » Sierra Nevada, Montachil, ESP
2016-07-23 Längd MS 7.77  -0.8 6 Final » Diamond Leauge, London, GBR
2016-07-27 Längd MS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-08-12 Längd MS 7.65  0.0 13 Kval A » OS 2016, Rio, BRA
2016-08-26 Längd MS 7.49  +1.0 1 Kval » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-27 Längd MS 7.74  +1.5 1 Final
2016-08-28 Tresteg MS 16.10  -0.9 PB 1 Final
2016-09-03 Längd MS 7.64  +0.9 2 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
2016-09-04 Tresteg MS 15.82  +1.3 3
Not
[1] - nordiskt rekord
 M22 - Män 22 år
»  Ahmed, Samy -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-21 100 m MS 12.04  -1.7 SB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-03 100 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Averin Markström, Simon -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-03 Tresteg MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-04 Längd MS 6.21  +1.9 SB 15
2016-06-11 Längd MS 6.28  +0.8 SB 3 Final » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
2016-06-19 Längd MS 6.01  -1.0 1 » Hoppropaganda, Enskede IP, Stockholm
2016-06-22 Längd MS 6.36  +2.1 2 Final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
6.29  +2.0 SB
2016-06-28 Längd MS 6.31  +3.0 6 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
5.98  +1.1
2016-07-17 Tresteg MS 12.44  +1.9 SB 5 Final [¤] » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-23 Längd MS 6.50  0.0 SB 2 Final » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
2016-07-30 Tresteg MS ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 Längd MS ej start 
2016-08-05 Längd M22 6.42  +0.9 13 Kval » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-07 Tresteg M22 12.66  0.0 SB 7 Final
2016-08-17 Tresteg MS 12.30  +0.9 3 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Brunnstedt, Kalle -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng MS 14.14  7 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-08-13 10 km (gatulopp) M22 37.20  PB 75 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-08-17 1 eng. mil MS 5:01.60  PB 2 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-09-04 800 m MS 2:12.93  PB 5 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-09-24 Terränglopp M22 57.41  14 » Lidingöloppet, Lidingö
2016-10-15 4 000 m terräng MS 14.03  23 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-22 4 000 m terräng MS 14.37  53 » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
2016-10-23 8 000 m terräng M22 29.56  20
   Claesson, Patrick -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-02 10 km (gatulopp) MS 40.02  SB 752 » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2016-04-20 4 000 m terräng MS 14.37  8 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-07 10 km (gatulopp) MS 36.52  SB 40 [¤] » Kungsholmen Runt, Kungsholmem, Stockholm
2016-05-21 ½ maraton MS 1:22.53  PB 400 » Göteborgsvarvet, Göteborg
2016-07-01 Stadslopp M22 33.03  11 » Trosa Stadslopp, Trosa
2016-08-13 10 km (gatulopp) M22 38.39  147 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-09-24 Terränglopp M22 1:03.37  24 » Lidingöloppet, Lidingö
2016-10-09 10 km (gatulopp) MS 43.16  506 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
2016-10-15 4 000 m terräng MS ej start  » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ewertzh, Jacob -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 200 m MS 21.67  +1.1 SB 1 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-06-06 100 m MS 10.70  +1.4 PB 3 Heat 5 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
10.75  +0.2 2 C-final
200 m MS 21.66  +0.4 SB 2 Heat 8
2016-06-12 200 m MS 21.85  -0.1 1 Heat A » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-15 100 m MS 10.82  -0.6 3 B-final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-22 100 m MS 10.58  +3.6 2 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
100 m MS 10.60  [1] +2.0 PB 1 A-final
2016-06-28 100 m MS 10.62  +1.5 5 A-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-02 100 m MS 10.95  -0.6 1 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.83  -0.7 5 A-final
2016-07-03 200 m MS 21.53  [1,2] +1.2 PB 1 Final 2
2016-07-27 100 m MS 10.85  -0.3 5 A-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
200 m MS 21.76  +2.1 3 B-final
2016-08-05 100 m M22 10.73  +1.7 1 Heat 1 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
10.76  0.0 3 Final
2016-08-06 200 m M22 21.69  +5.2 1 Heat 2
2016-08-07 200 m M22 21.34  [2] +1.1 PB 1 Final
2016-08-21 200 m M22 21.28  [2] +1.2 PB 4 Heat 2 » Nordiska-Baltiska 22 år, Alberga, FIN
2016-08-26 100 m MS ej start  » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-27 200 m MS 21.44  -0.3 1 Heat 4
2016-08-28 200 m MS 21.59  +0.8 2 Semi 2
21.49  +0.6 5 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M22
[2] - Även klubbrekord i klassen MS
»  Grundberg, Erik -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
   Johansson, Gustav -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-15 100 m MS 12.26  +0.7 PB 5 Heat 1 » Veckans gren, Lidingövallen, Lidingö
2016-06-22 100 m MS 12.29  +2.0 5 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
12.42  +1.8 1 B-final
2016-07-02 100 m MS 12.35  +0.1 9 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 200 m MS ej start 
2016-07-15 100 m MS 12.28  +1.5 5 Heat 3 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.40  0.0 5 B-Final
   Nyberg, Erik -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-28 100 m MS 11.07  +1.7 SB 3 C-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-15 100 m MS 11.01  +1.8 SB 2 Heat 2 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
11.06  -0.1 4 A-final
2016-07-23 100 m MS 10.92  +0.7 1 Heat 2 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
10.80  +0.1 PB 3 Final
2016-07-27 100 m MS 11.11  0.0 3 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-07-31 100 m MS ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-05 100 m M22 ej start  » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-26 100 m MS 11.10  +1.8 7 Heat 2 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
   Orrsveden, Fredrik -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-03-20 Terränglopp MS ej start  » Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2016-05-21 800 m MS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-28 800 m MS 2:02.96  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-04 800 m MS 2:00.98  SB 8 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-28 800 m MS 1:59.44  SB 8 D-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-03 800 m MS 1:57.98  SB 2 Final 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-27 800 m MS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-08-06 800 m M22 2:00.14  5 Heat 3 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
Not
[1] - sträcka #1 i 4x800m
»  Persson, Manne -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-07-17 Tresteg MS 12.93  +2.0 SB 4 Final [¤] » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Rogo, Desmond -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2016-06-11 100 m MS 11.13  -0.7 PB 1 Heat 3 [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.23  -2.1 2 Final
2016-06-15 100 m MS 11.05  -1.3 PB 2 C-final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-22 100 m MS 10.73  +3.6 3 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
10.83  +2.0 PB 3 A-final
2016-06-28 100 m MS 10.88  +0.3 2 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-02 100 m MS 10.89  -1.3 2 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.93  -0.7 7 A-final
2016-07-23 100 m MS 10.68  0.0 PB 2 Heat 1 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
10.75  +0.1 2 Final
2016-07-27 100 m MS 10.80  0.0 2 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-08-05 100 m M22 10.69  +1.8 2 Heat 2 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
10.70  0.0 2 Final
2016-08-26 100 m MS 10.64  +3.0 2 Heat 3 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
10.66  +1.0 PB 5 Semi 1
2016-09-03 100 m MS 10.77  +2.7 5 Heat A [¤] » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
ej start  Final 1
200 m MS 22.03  +2.4 1 Heat 1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wulff, Jonathan -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-11 100 m MS 11.41  -3.1 1 Heat 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.27  -2.1 SB 4 Final
2016-07-02 100 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-08 100 m MS ej start  » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2016-07-15 100 m MS 10.95  +1.5 SB 1 Heat 3 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
11.05  -0.1 3 A-Final
2016-07-31 100 m MS 10.97  +0.7 6 Heat 3 » Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
10.97  +1.4 7 Final
2016-08-05 100 m M22 10.86  +1.8 SB 3 Heat 2 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
10.97  0.0 4 Final
»  Yusuf, Abdi -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-10-15 4 000 m terräng P16 15.05  6 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-22 4 000 m terräng P16 15.25  27 » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
»  Zirignon, Jean Christian -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 100 m MS 11.00  +0.1 PB 2 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
2016-07-02 100 m MS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 200 m MS ej start 
 P19 - Pojkar 19 år
   Hedenström, Axel -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng MS 7.05  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Jacobson, Martin -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 800 m MS 2:08.98  SB 5 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-29 800 m P19 2:04.31  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-05 1 500 m MS 4:28.86  PB 8 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-11 1 500 m MS 4:20.56  PB 5 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-12 800 m MS 2:03.85  PB 3 Final
2016-06-19 800 m P19 2:03.09  PB 4 Final 2 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-07-02 1 500 m P19 brutit  Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 800 m P19 ej start 
2016-07-30 800 m MS 2:10.91  7 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 1 500 m MS 4:45.06  15 Final
2016-08-10 800 m MS 2:07.32  3 Final 2 » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
2016-08-17 1 eng. mil MS 4:56.02  PB 1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-18 1 500 m MS 4:28.17  1 C-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-21 400 m MS 60.15  [2] SB » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
800 m MS 2:01.73  PB 3
2016-09-04 800 m MS ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-10-15 4 000 m terräng P19 ej start  » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 6 000 m terräng P19 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[2] - Mellantid
 P18 - Pojkar 18 år
   Adan, Abdullahi -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng MS 13.13  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-14 1 500 m MS 4:19.90  PB 3 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-28 800 m MS 2:06.22  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-05-29 800 m P19 2:02.18  [2] Final
2016-06-04 800 m MS 2:01.12  PB 2 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 1 500 m MS 4:12.85  PB 2 C-final
2016-06-19 800 m P19 2:00.08  PB 3 Final 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-28 800 m MS 2:00.36  5 F-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-16 800 m MS 2:03.63  2 Heat 1 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-30 800 m MS 2:01.28  1 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-05 1 500 m P19 4:11.82  PB 7 Heat 1 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 800 m P19 2:07.56  7 Heat 3
1 500 m P19 4:24.87  11 Final
2016-08-10 800 m MS 2:00.30  7 Final 1 [¤] » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
2016-08-17 600 m MS 1:26.47  PB 1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-18 1 500 m MS 4:11.88  9 B-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-21 400 m MS 58.42  [4] PB » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
800 m MS 2:00.90  2
2016-09-04 800 m MS 1:59.86  PB 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-10-15 4 000 m terräng P19 13.20  6 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 6 000 m terräng P19 21.10  26 » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - sträcka #4 i 4x800m
[2] - sträcka #2 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
[4] - Mellantid
»  Ahl, Christoffer -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 400 m MS 63.53  [1] SB » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
800 m MS 2:02.21  SB 2
2016-05-21 800 m MS 1:58.19  SB 7 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-29 800 m P19 1:57.87  [2] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-03 400 m MS 51.63  SB 5 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-04 800 m MS 1:57.07  SB 11 A-final
2016-06-15 800 m MS brutit  C-final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-17 1 500 m P19 ej start  » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 800 m P19 ej start  Final 1
2016-06-28 800 m MS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-02 1 500 m P19 4:09.94  PB 8 Final 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 800 m P19 1:58.95  7 Final 1
2016-08-05 400 m P19 ej start  » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 800 m P19 2:00.97  4 Heat 1
2016-10-23 6 000 m terräng P19 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - Mellantid
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Berhe, Samiel -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng MS 6.58  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 800 m P19 2:07.32  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 1 500 m P19 4:31.86  PB 1 Final
2016-06-04 800 m MS 2:05.64  PB 6 C-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-17 1 500 m P19 4:21.88  PB 4 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 800 m P19 2:06.28  5 Final 2
2016-07-16 800 m MS ej start  » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-17 1 500 m P19 ej start 
2016-07-30 800 m MS 2:04.56  PB 6 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 1 500 m MS 4:26.67  11 Final
2016-08-17 600 m MS 1:28.43  PB 4 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-18 400 m MS 54.68  PB 4 B-final [¤] » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-21 400 m MS 60.03  [2] » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
800 m MS 2:04.01  PB 4
2016-09-04 800 m MS 2:05.64  2 Heat 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-10-15 4 000 m terräng P19 13.50  10 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 6 000 m terräng P19 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Mellantid
»  Förnestig, Frank -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-04 100 m P19 12.17  -3.5 SB 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
Längd MS 6.22  +2.4 14
2016-06-11 Längd MS 6.43  +3.0 2 Final [¤] » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
6.08  +1.4 SB
2016-06-11 100 m MS ej start  » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Längd MS ej start 
2016-06-18 100 m P19 ej start  » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Längd P19 ej start 
2016-07-02 100 m P19 11.87  -0.5 PB 7 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd P19 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Getahun, Kidus Johannes -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS 11.52  +1.2 PB 4 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-06-03 100 m MS 11.46  +1.9 4 Heat 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.41  +0.2 PB 6 Final
2016-06-06 100 m MS 11.14  +2.3 3 Heat 8 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.41  +0.5 5 H-final
200 m MS ej start  Heat 1
2016-07-31 100 m MS 11.55  +4.4 3 Heat 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-05 100 m P19 11.66  +1.7 8 Heat 2 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 200 m P19 23.49  +3.1 4 Heat 1
2016-08-18 100 m MS 11.74  -0.9 1 Heat 2 [¤] » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.70  -0.5 3 Final 1
2016-08-26 100 m MS ej start  » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-28 100 m MS 11.82  -1.6 1 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
11.79  -2.2 3 Final
2016-09-03 100 m MS 11.22  +2.4 1 Heat D [¤] » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
200 m MS 22.69  +2.4 2 Heat 1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hargeström, Sebastien -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS 11.36  +1.2 PB 1 Heat 2 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kay, Rodi -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS 11.16  +2.8 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
2016-05-20 100 m P19 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-03 100 m MS ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-06 100 m MS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
200 m MS ej start 
2016-06-11 100 m MS 11.50  -2.4 SB 3 Heat 1 [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.63  -2.1 6 Final
2016-06-18 100 m P19 ej start  » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-22 100 m MS 11.14  +2.0 PB 1 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2016-06-28 100 m MS 33.12  +1.7 8 C-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-28 100 m MS 11.91  -1.6 2 Heat 1 [¤] » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
11.93  -2.2 4 Final
2016-09-03 100 m MS 11.32  +2.1 6 Heat B [¤] » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Krüsell Berg, Carl -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Diskus (1,75 kg) P19 34.97  PB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (6,0 kg) P19 39.50  PB 2 Final
2016-05-14 Slägga (7,26 kg) MS 34.94  PB 5 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-20 Diskus (1,75 kg) P19 35.44  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Slägga (6,0 kg) P19 41.90  PB 1 Final
2016-05-28 Diskus (1,75 kg) P19 35.01  2 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Slägga (7,26 kg) P19 36.35  PB 2 Final
2016-06-03 Diskus (1,75 kg) P19 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (6,0 kg) P19 41.39  3 Final
2016-07-30 Diskus (1,75 kg) P19 34.73  1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (6,0 kg) P19 41.34  2 Final
2016-08-05 Slägga (6,0 kg) P19 39.36  5 Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 Diskus (1,75 kg) P19 35.59  PB 11 Final
2016-08-17 Diskus (1,75 kg) P19 32.70  1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Slägga (6,0 kg) P19 39.53  1 Final
2016-09-24 Castorama MS 1 929  PB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (7,26 kg) 9.30 [408] PB
Spjut (800 gr) 31.61 [357] PB
Diskus (2,0 kg) 31.60 [510] PB
Slägga (7,26 kg) 39.91 [654] PB
»  Nie, Karl David -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS 11.35  +2.8 3 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.45  +1.9 PB 4 Final
2016-06-06 100 m MS 11.25  +2.3 6 Heat 8 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.36  +1.7 PB 2 J-final
200 m MS 23.50  +0.5 PB 3 Heat 2
2016-06-22 100 m MS 11.28  +3.6 5 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.52  +2.0 5 A-final
2016-06-28 100 m MS 11.67  +1.6 5 D-final [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-23 100 m MS 11.49  +0.7 3 Heat 2 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
11.42  +0.1 6 Final
2016-07-27 100 m MS 11.40  +1.5 2 C-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-08-05 100 m P19 11.38  +1.0 6 Heat 1 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 200 m P19 ej start  Heat 1
2016-08-18 100 m MS 11.65  -0.6 2 Heat 1 [¤] » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.66  -0.5 2 Final
2016-08-26 100 m MS 11.33  +0.8 PB 7 Heat 4 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
   Odero, Malcolm -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS 11.79  +2.8 4 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-20 100 m P19 11.95  +0.6 PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 400 m P19 ej start 
2016-06-04 100 m P19 11.96  -1.1 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.91  -2.0 PB 5 Final
2016-06-05 200 m P19 25.52  -4.3 SB 7 A-final
»  Olsson, Timothy -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 200 m MS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-20 Tresteg P19 13.59  0.0 PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 400 m P19 52.32  PB 1 Final
2016-05-22 Tresteg MS 12.67  +0.8 3 Final
2016-06-03 Tresteg MS 14.02  +1.3 PB 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 200 m P19 24.79  -4.3 SB 5 A-final
2016-06-12 Tresteg MS ej start  » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-18 Tresteg P19 14.07  -0.1 PB 2 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 800 m P19 2:11.43  SB 7 Final 3
2016-06-29 Tresteg P18 14.13  0.0 PB 1 » Källbrinksös 1, Källbrink, Huddinge
2016-07-02 Längd P19 ej res  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 Tresteg P19 14.28  -0.1 PB 5 Final
2016-07-23 Tresteg MS 12.57  +1.2 2 Final » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
2016-07-24 Tresteg MS 13.45  0.0 1 » Källbrinksöz 2, Källbrinks IP, Huddinge
2016-07-30 Tresteg MS ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-06 Längd P19 ej start  » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-07 Tresteg P19 14.19  +3.3 4 Final
13.62  +1.5
2016-08-17 Tresteg MS 14.02  +1.8 1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-28 Tresteg MS ej res  » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
   Persson, Daniel -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS 11.50  +1.2 3 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.39  +1.9 PB 3 Final
2016-07-23 100 m MS 11.58  0.0 5 Heat 1 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
2016-07-31 100 m MS 11.75  +3.0 4 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-05 100 m P19 ej start  » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-18 100 m MS 12.06  -0.6 5 Heat 1 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-26 100 m MS ej start  » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Ögren, Markus -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m MS 11.27  +2.8 2 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.33  +1.9 SB 2 Final
200 m MS ej start 
2016-06-03 100 m MS 11.29  +1.9 SB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.40  +0.2 5 Final
2016-06-05 200 m MS ej start 
2016-06-06 100 m MS 11.08  +2.3 1 Heat 8 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.11  0.0 PB 3 G-final
200 m MS 22.92  +0.9 PB 2 Heat 3
2016-06-11 100 m MS 11.59  -0.7 3 Heat 3 [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.68  -2.1 7 Final
2016-06-18 100 m P19 --  [2] Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 200 m P19 22.66  -0.1 PB 1 Final 1
2016-06-22 100 m MS 11.34  +2.0 2 Heat 2 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.42  +1.8 3 B-final
2016-06-28 100 m MS 11.21  +0.3 6 C-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
400 m MS ej start 
2016-07-02 100 m P19 11.23  -0.5 2 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.30  -0.5 7 A-final
2016-07-03 200 m P19 22.39  +0.9 PB 1 Final 2
2016-07-23 100 m MS 11.21  +1.0 1 Final » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
2016-07-24 400 m MS 50.48  PB 2 Final
2016-07-27 100 m MS 11.39  0.0 6 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
200 m MS 22.94  +1.8 3 C-final
2016-08-05 100 m P19 11.28  +1.7 4 Heat 2 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 200 m P19 22.55  +3.2 1 Heat 4
2016-08-07 200 m P19 22.66  +0.7 5 Semi 2
2016-08-17 150 m MS 16.72  +0.2 PB 3 Final 2 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-18 100 m MS 11.55  -0.6 1 Heat 1 [¤] » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.56  -0.5 1 Final 1
2016-08-26 100 m MS 11.27  +3.0 8 Heat 3 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-27 200 m MS 22.45  -0.3 7 Heat 4
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Ingen tid
 P17 - Pojkar 17 år
»  Eriksson Nilsfors, Love -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m P17 11.80  +3.2 3 Heat 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.83  +2.5 3 Final
2016-05-20 100 m P17 11.80  +0.7 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg P17 12.06  +1.6 PB 2 Final
2016-05-21 Längd P17 5.64  +1.1 PB 3 Final
2016-05-22 200 m P17 ej start 
Kula (5,0 kg) P17 ej start 
2016-06-04 100 m P17 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P17 ej start 
2016-08-17 Tresteg MS 11.92  +2.0 4 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Fall, Mohammed -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-07-23 100 m MS 11.46  0.0 4 Heat 1 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
11.38  +0.1 PB 5 Final
2016-08-17 150 m MS 18.15  +2.0 PB 1 Final 1 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
»  Forsberg, Martin -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Stav MS 3.80  SB 1 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-06-04 Stav P17 ej res  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-18 Stav P17 3.96  PB 2 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-29 Stav P17 4.03  PB 1 » Larres Stavtävling 1, Enskerde IP, Enskede
2016-07-06 Stav P17 3.98  2 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2016-07-27 Stav P17 3.88  1 » Larres stavtävling 3, Enskede IP, Enskede
2016-08-03 Stav P17 4.00  3 » Larres stavtävling 4, Enskede, Stockholm
2016-08-07 Stav P17 4.13  PB 4 Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-17 Stav MS 4.16  PB 3 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-20 Stav P17 ej res  » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (5,0 kg) P17 29.26  PB 8
2016-08-28 Stav MS 4.20  PB 2 Final [¤] » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Govenius, Fredrik -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-17 600 m MS 1:36.74  PB 9 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
   Jacobson, Henry -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P17 6.31  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-07-01 800 m P17 2:09.68  PB 9 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 1 500 m P17 4:20.07  PB 4 Final 2
2016-07-03 200 m P17 24.78  +0.5 PB 6 Final 4
2016-07-30 800 m P17 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-06 800 m P17 2:08.87  PB 5 Heat 1 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
1 500 m P17 4:25.96  10 Final
2016-08-17 600 m MS 1:27.65  PB 2 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-18 1 500 m MS ej start  C-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-20 800 m P17 2:02.90  PB 6 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
2 000 m h (91,4 cm) P17 7:00.91  PB 7
2016-09-04 800 m MS 2:03.42  5 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-10-15 4 000 m terräng P17 14.26  10 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 4 000 m terräng P17 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
 P16 - Pojkar 16 år
   Beck Bergman, Gustaf -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P17 9.13  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Ekberg, Johan -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-09 Stadslopp MS 35.47  [1] 8 » Kvantumloppet, Källbrinks IP - Kungens Kurva, Huddinge
2016-04-20 2 000 m terräng P17 6.36  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
4 000 m terräng P17 13.55  1
2016-05-07 10 km (gatulopp) MS 36.58  PB 42 » Kungsholmen Runt, Kungsholmem, Stockholm
2016-05-20 2 000 m h (91,4 cm) P16 6:59.41  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 800 m P16 2:12.86  PB 4 Final [¤]
2016-05-22 1 500 m P16 4:36.53  PB 1 Final
5 000 m MS 17:12.18  PB 1 Final 2
2016-06-04 Stadslopp P16 13.44  3 » Stockholm Junior Marathon, Stockholm
2016-07-01 Stadslopp P16 31.39  3 » Trosa Stadslopp, Trosa
2016-07-06 1 500 m MS 4:32.25  PB 1 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Kristianstad
2016-07-08 3 000 m P17 9:51.85  PB 2 Final » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2016-07-27 10 000 m MS 35:17.90  PB 6 Heat A » Enhörna Challenge 2, Södertälje IP, Södertälje
2016-08-05 3 000 m P16 9:34.18  PB 6 Final » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
2016-08-06 1 500 m P16 4:26.68  PB 5 Final
2016-08-07 2 000 m h (91,4 cm) P16 6:35.86  PB 3 Final
2016-09-24 Terränglopp P17 36.01  10 » Lidingöloppet, Lidingö
2016-10-22 4 000 m terräng P16 13.39  6 » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - 10 km är ej kontrollmätt efter omläggnin
[¤] - Efteranmäld
»  Gussarsson, Arvid -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-07-17 100 m P17 12.08  -1.1 PB 2 Heat 1 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Längd P17 6.08  0.0 PB 4 Final
2016-08-20 Längd P17 5.88  +3.0 7 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
5.65  +1.5
   Mutuma Mukindia, Gideon -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-17 600 m MS 1:36.57  PB 8 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-09-04 800 m MS 2:19.83  SB 6 Heay 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-10-15 4 000 m terräng P16 18.08  9 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
»  Nahimana, Sabiti -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m P17 12.11  +1.7 PB 4 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Kula (5,0 kg) P17 ej start 
2016-07-01 Längd P16 5.32  -0.6 PB 23 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 100 m P16 12.43  +0.2 7 Heat 4
Stav P17 ej start 
Kula (5,0 kg) P16 11.84  PB 9
2016-07-03 200 m P16 24.35  +0.6 PB 1 Final 5
2016-07-30 200 m P17 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 100 m P17 ej start 
400 m P17 58.56  PB 1 Final
Kula (5,0 kg) P17 11.70  3 Final
2016-08-05 100 m P16 12.20  +1.4 5 Heat 2 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
400 m P16 55.19  PB 5 Heat 2
2016-08-06 200 m P16 24.59  -0.5 4 Heat 1
2016-08-07 Kula (5,0 kg) P16 12.21  PB 7 Final
2016-08-20 Kula (5,0 kg) P17 12.24  PB 7 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
»  Palmerstedt, Jacob -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 Stav P16 3.11  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Spjut (700 gr) P16 38.07  PB 3 Final
2016-06-04 Stav P17 3.22  PB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 Spjut (700 gr) P17 39.77  PB 5 Final
2016-06-06 Stav P17 3.40  PB 1 Final » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Spjut (700 gr) P17 41.08  PB 1 Final
2016-06-12 Stav P17 3.20  3 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2016-06-18 Stav P17 3.20  5 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 Spjut (700 gr) P17 42.28  PB 7 Final
2016-07-01 Längd P16 4.78  -0.1 PB 27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 Stav P17 3.45  PB 15
Kula (5,0 kg) P16 8.00  PB 18
2016-07-03 200 m P16 26.12  +0.6 PB 5 Final 5
2016-07-06 Stav P16 3.18  3 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2016-07-17 Stav P17 3.08  1 Final » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Spjut (700 gr) P17 41.08  3 Final
2016-08-05 Stav P16 3.31  6 Final » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
2016-08-07 Spjut (700 gr) P16 45.26  PB 7 Final
2016-08-17 Spjut (700 gr) P17 41.77  1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
»  Prins, Felix -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 110 m häck (106,7 cm) MS 19.67  +0.6 PB 6 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-15 100 m P17 11.64  +1.7 PB 1 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.56  +2.5 2 Final
200 m P17 ej start 
Längd P17 6.16  - 1 Final
2016-05-20 100 m P16 11.76  +0.2 1 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.64  -0.3 2 Final
2016-05-21 Längd P16 6.30  0.0 PB 1 Final
2016-05-22 200 m P16 24.09  +0.1 PB 2 Final
2016-06-04 100 m P17 11.98  -2.0 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
ej start  Final
Längd P17 6.20  -1.2 1 Fianl
2016-06-05 200 m P17 ej start 
110 m häck (91,4 cm) P17 ej start 
2016-06-18 100 m P17 11.47  +3.3 3 Heat 3 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
11.81  -0.8 6 Final
2016-06-19 200 m P17 ej start  Final 3
Längd P17 5.94  +0.1 10
2016-07-17 100 m P17 11.83  -0.4 2 Heat 2 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Längd P17 6.15  -0.4 2 Final
2016-08-05 100 m P16 11.69  +1.9 3 Heat 3 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
11.50  +4.1 5 Semi 1
2016-08-06 Längd P16 6.24  0.0 5 Final
2016-08-20 110 m häck (91,4 cm) P17 16.58  -1.4 PB 6 Final 1 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
2016-08-28 100 m MS 12.17  -1.6 3 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
12.09  -2.2 6 Final
2016-09-03 Längd MS 6.45  +2.6 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.19  +1.7
 P15 - Pojkar 15 år
»  Fogelberg, Adam -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-04 Längd P15 4.82  -2.6 PB 9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 Höjd P15 1.68  PB 2 Final
2016-06-06 Höjd P15 1.69  PB 1 Final » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2016-06-11 800 m P15 2:24.18  PB 3 Heat 3 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.56  3 Pool blå
Längd P15 4.68  +2.9 11 Pool blå
2016-06-12 800 m P15 ej start  » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Höjd P15 ej start 
Längd P15 ej start 
2016-06-18 Höjd P15 ej start  » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 800 m P15 ej start 
Längd P15 ej start 
2016-07-01 300 m häck (76,2 cm) P15 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 800 m P15 ej start 
Höjd P15 ej start 
2016-07-03 300 m P15 ej start 
2016-07-30 800 m P15 2:17.66  PB 3 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 Höjd P15 1.73  PB 1 Final
Längd P15 5.23  +3.9 3 Final
4.69  +1.8
2016-08-06 300 m P15 39.95  PB 5 Heat 2 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
Höjd P15 1.65  12 Final
Diskus (1,0 kg) P15 29.71  PB 13 Final
2016-09-03 800 m P15 2:14.50  PB 2 Pool 2 Heat 3 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
Längd P15 5.27  +0.7 PB 12 Gul
Spjut (600 gr) P15 ej start  Gul
2016-09-04 Höjd P15 1.63  7 Gul
Kula (4,0 kg) P15 8.63  PB 21 Gul
»  Förnestig, Paul -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-04 80 m P15 9.80  -3.8 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m P15 9.69  -2.1 PB 2 Final
2016-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  Heat 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.48  PB 7 Pool blå
Längd P15 5.42  +1.9 SB 2 Pool blå
Kula (4,0 kg) P15 10.41  PB 2 Pool blå
Spjut (600 gr) P15 27.89  PB 7 Pool blå
2016-06-18 80 m P15 9.51  +1.4 2 Heat 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
80 m P15 9.50  +1.0 PB 3 Final
2016-07-01 Längd P15 5.70  0.0 PB 17 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m P15 9.71  -1.9 1 Heat 4
80 m P15 9.47  -0.2 PB 3 A-final
2016-07-03 200 m MS 23.17  -0.3 PB 1 Final 8
300 m P15 ej start 
2016-07-30 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 80 m P15 9.31  +4.4 1 Final
300 m P15 38.08  PB 1 Final [¤]
2016-08-05 80 m P15 9.38  +3.6 1 Heat 5 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
ej start  Semi 2
2016-08-06 300 m P15 ej start  Heat 3
800 m P15 ej start 
2016-09-03 Längd P15 6.26  +0.4 PB 1 Gul » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
Spjut (600 gr) P15 24.62  17 Gul
2016-09-04 Höjd P15 1.59  PB 9 Gul
Kula (4,0 kg) P15 10.16  11 Gul
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gemmel, Harald -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P15 8.04  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-15 80 m P15 11.29  +2.2 3 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-20 300 m häck (76,2 cm) P15 52.76  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 80 m häck (83.8 cm) P15 14.29  +0.2 PB 5 Final
Stav P15 2.81  PB 3 Final [¤]
2016-06-04 80 m P15 11.69  -3.8 PB 7 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) P15 50.10  PB 5 Final
Stav P17 ej start 
2016-06-05 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
2016-06-06 Stav P15 2.80  1 Final [¤] » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2016-06-11 800 m P15 2:41.64  PB 7 Heat 2 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 14.22  +1.6 PB 6 Heat 2
Längd P15 4.66  +2.8 12 Pool blå
4.61  +1.9 PB Pool blå
Kula (4,0 kg) P15 6.62  PB 15 Pool blå
Spjut (600 gr) P15 19.65  PB 14 Pool blå
2016-06-12 Stav P15 ej start  » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2016-06-18 Stav P15 2.71  6 Final [¤] » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 80 m häck (83.8 cm) P15 14.56  -0.7 8 Final [¤]
2016-07-01 300 m häck (76,2 cm) P15 49.57  PB 4 Final 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m P15 11.49  +0.3 PB 7 Heat 8
Tresteg P15 10.26  0.0 PB 24
2016-07-03 80 m häck (83.8 cm) P15 14.46  -1.0 8 Heat 2
Stav P15 ej res 
2016-07-06 Stav P15 2.88  PB 4 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2016-07-30 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (76,2 cm) P15 ej start 
Stav P15 ej start 
2016-07-31 80 m P15 11.21  +4.4 6 Final
2016-08-03 Stav P15 3.00  PB 5 » Larres stavtävling 4, Enskede, Stockholm
2016-08-17 Stav MS 2.86  6 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-28 80 m P15 11.89  -2.8 5 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Stav MS 2.90  8 Final
2016-09-03 800 m P15 2:43.06  3 Pool 1 Heat 1 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.89  +1.9 PB 2 Pool1 Heat 2
Längd P15 4.80  +0.6 PB 18 Gul
Spjut (600 gr) P15 19.46  25 Gul
2016-09-04 Höjd P15 1.43  PB 9 Gul
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Håkansson, Jonatan -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P15 7.38  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-15 80 m P15 10.92  +4.4 5 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m P15 ej start 
2016-05-20 300 m häck (76,2 cm) P15 47.73  PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 80 m P15 ej start 
2016-05-22 80 m häck (83.8 cm) P15 12.56  +0.2 PB 2 Final
Spjut (600 gr) P15 27.12  PB 7 Final
2016-06-04 80 m P15 11.60  -2.1 PB 6 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) P15 48.31  4 Final
2016-06-05 80 m häck (83.8 cm) P15 13.14  -1.3 3 Final
Spjut (600 gr) P15 27.03  11
2016-06-11 800 m P15 2:33.63  PB 5 Heat 3 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 12.76  +2.4 1 Heat 3
Höjd P15 1.32  PB 9 Pool blå
Längd P15 4.45  +1.7 PB 15 Pool blå
Kula (4,0 kg) P15 5.09  PB 18 Pool blå
Spjut (600 gr) P15 29.26  PB 6 Pool blå
2016-06-18 300 m häck (76,2 cm) P15 46.72  PB 6 Final [¤] » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 80 m häck (83.8 cm) P15 12.57  -0.7 6 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 31.31  PB 6 Final [¤]
2016-07-01 300 m häck (76,2 cm) P15 48.18  6 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m P15 ej start 
Tresteg P15 ej res 
2016-07-03 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start 
2016-07-30 80 m häck (83.8 cm) P15 13.18  +0.7 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (76,2 cm) P15 48.63  3 Heat 2
2016-09-03 800 m P15 2:37.92  4 Pool1 Heat 4 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.21  -0.6 8 Pool 2 Heat 3
Längd P15 4.01  -0.1 26 Gul
Spjut (600 gr) P15 33.43  PB 9 Gul
2016-09-04 Höjd P15 ej res  Gul
2016-09-11 8-kamp P15 ej start  » Mångkamps-SM 2016, Lugnet, Falun
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hård, Ludwig -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P15 7.32  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-28 800 m P15 2:23.16  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Johansson, Leon -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 80 m P15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-21 80 m P15 10.16  -0.2 PB 4 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.28  -0.8 8 Final
2016-05-22 300 m P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 33.93  PB 4 Final
2016-06-04 80 m P15 10.42  -2.1 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.23  -2.1 7 Final
2016-06-05 300 m P15 41.06  PB 4 B-final
Spjut (600 gr) P15 31.85  6 Final
2016-06-06 100 m P15 12.50  -0.2 PB 2 Heat 1 [¤] » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (4,0 kg) P15 8.86  PB 3 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 37.94  PB 1 Final [¤]
2016-06-11 800 m P15 2:44.42  PB 8 Heat 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 14.00  +2.7 1 Heat 5
Längd P15 4.98  +3.1 6 Pool blå
Kula (4,0 kg) P15 9.55  PB 5 Pool blå
Spjut (600 gr) P15 32.61  3 Pool blå
2016-06-18 80 m P15 10.11  +1.4 PB 6 Heat 1 [¤] » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 300 m P15 41.81  3 Final 2 [¤]
Spjut (600 gr) P15 32.09  5 Final [¤]
2016-07-01 Längd P15 4.69  0.0 PB 44 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Kula (4,0 kg) P15 8.47  23
2016-07-02 80 m P15 10.00  +1.2 PB 5 Heat 2
10.03  -0.7 8 B-final
Spjut (600 gr) P15 27.96  23
2016-07-03 300 m P15 brutit  Final 5
2016-07-31 80 m P15 9.96  +4.4 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m P15 41.23  3 Final
Spjut (600 gr) P15 32.67  6 Final
2016-08-05 80 m P15 9.90  +3.6 5 Heat 5 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
2016-08-06 300 m P15 39.92  PB 3 Heat 1
2016-08-07 Spjut (600 gr) P15 32.74  11 Final
2016-08-17 80 m häck (83.8 cm) P15 13.36  - 4 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-20 200 m P17 24.65  +3.6 6 Final 2 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
2016-09-03 800 m P15 ej start  Pool 1 Heat 3 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.43  -2.1 PB 2 Pool 2 Heat 1
Längd P15 4.54  -1.3 21 Gul
Spjut (600 gr) P15 38.78  PB 6 Gul
2016-09-04 Kula (4,0 kg) P15 10.47  PB 8 Gul
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lavett, Emil -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m P15 11.86  -2.5 PB 6 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Längd P15 ej start 
Spjut (600 gr) P15 28.31  PB 6 Final
2016-06-04 Stadslopp P15 17.31  43 » Stockholm Junior Marathon, Stockholm
2016-06-05 Spjut (600 gr) P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 Stadslopp P15 ej start  » Mini Marathon, Stockholm
2016-06-06 Spjut (600 gr) P15 26.57  3 Final [¤] » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2016-06-11 80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  Heat 4 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2016-07-01 Längd P15 4.36  0.0 SB 48 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m P15 ej start 
Tresteg P15 9.84  +1.4 PB 26
2016-07-03 300 m P15 ej start 
2016-08-17 Spjut (600 gr) P15 29.82  PB 3 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-21 80 m P15 11.89  0.0 4 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Spjut (600 gr) P15 27.62  3
2016-08-27 80 m P15 11.63  -0.2 PB 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Längd P15 4.54  -2.2 SB 2 Final
Diskus (1,0 kg) P15 21.06  PB 3 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 29.61  2 Final
2016-08-28 Längd P15 4.78  -0.5 PB 4 Final [¤] » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
2016-09-03 800 m P15 2:35.60  PB 1 Pool 1 Heat 1 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
Längd P15 4.67  +0.4 20 Gul
Spjut (600 gr) P15 30.48  PB 13 Gul
2016-09-25 Terränglopp P15 ej start  » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ridell, Mikael -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-28 800 m P15 2:29.41  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
»  Rihtnesberg, Daniel -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Spjut (600 gr) P15 35.30  PB 1 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2016-05-15 80 m P15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m P15 ej start  Heat 1
Höjd P15 ej start 
Längd P15 ej start 
2016-05-20 Höjd P15 1.67  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) P15 ej res 
2016-05-21 80 m P15 10.00  -0.2 2 Heat 2
9.89  -0.8 PB 4 Final
2016-05-22 Längd P15 5.49  +1.7 PB 6 Final
Spjut (600 gr) P15 25.76  8 Final
2016-06-04 80 m P15 10.15  -3.8 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P15 5.27  -1.9 4 Final
Diskus (1,0 kg) P15 ej res 
2016-06-05 300 m P15 39.88  PB 1 B-final
Höjd P15 1.63  4 Final
Spjut (600 gr) P15 37.70  PB 3 Final
2016-06-06 100 m P15 12.27  -0.2 PB 1 Heat 1 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
200 m P15 24.98  +1.7 PB 1 Heat 1
Höjd P15 1.66  2 Final
Spjut (600 gr) P15 34.35  2 Final
2016-06-11 800 m P15 2:36.73  PB 5 Heat 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.74  +1.6 PB 5 Heat 2
Höjd P15 1.60  2 Pool blå
Längd P15 4.89  +1.3 9 Pool blå
Kula (4,0 kg) P15 10.01  PB 3 Pool blå
Spjut (600 gr) P15 34.31  1 Pool blå
2016-06-18 80 m P15 9.87  +1.4 4 Heat 2 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
9.81  +1.0 PB 6 Final
Höjd P15 1.55  5 Final
2016-06-19 Längd P15 5.43  -0.8 4 Final
Spjut (600 gr) P15 40.09  PB 2 Final
2016-07-01 Kula (4,0 kg) P15 9.98  18 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m P15 10.15  -4.7 2 Heat 1
Höjd P15 1.58  17
Spjut (600 gr) P15 38.98  12
2016-07-03 200 m MS 24.45  0.0 PB 1 Final 9 [¤]
300 m P15 39.40  PB 6 Final 3
2016-08-17 150 m MS 18.30  +2.0 PB 2 Final 1 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 13.33  - 3 Final
Spjut (600 gr) P15 40.25  PB 1 Final
2016-09-03 800 m P15 ej start  Pool1 Heat 4 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.71  -2.1 PB 3 Pool 2 Heat 1
Längd P15 5.61  +1.9 PB 8 Gul
Spjut (600 gr) P15 41.42  PB 2 Gul
2016-09-04 Höjd P15 1.67  5 Gul
Kula (4,0 kg) P15 11.30  PB 5 Gul
Not
[¤] - Efteranmäld
   Runebjörk, William -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m P15 10.75  -2.5 PB 4 Heat 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Längd P15 ej res  [¤]
2016-07-01 Kula (4,0 kg) P15 ej res  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m P15 ej start 
2016-07-03 300 m P15 brutit  Final 5
Not
[¤] - Efteranmäld
   Söderberg, Filip -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P15 7.35  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-15 800 m P15 2:25.30  PB 6 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-21 800 m P15 2:15.13  PB 7 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-28 800 m P15 2:16.87  [2] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-28 1 000 m P15 ej start  » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
2016-09-03 800 m P15 2:17.37  4 Pool 2 Heat 4 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (83.8 cm) P15 13.45  -2.3 PB 3 Pool 1 Heat 6
Spjut (600 gr) P15 22.86  PB 20 Gul
2016-09-04 Kula (4,0 kg) P15 9.52  PB 16 Gul
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 3x800m
   Söderberg, Ludvig -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 200 m P15 29.21  +3.5 3 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd P15 1.50  PB 2 Final
2016-05-22 300 m P15 45.01  PB 8 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-05 300 m P15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P15 ej start 
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
»  Barroso Johansson, André -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m P14 10.16  - 1 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.98  - 3 Final
Höjd P14 1.64  PB 2 Final
2016-06-18 80 m P14 ej start  » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Höjd P14 ej start 
»  Carlström, Pontus -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 800 m P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Längd P14 ej res 
2016-06-04 Längd P14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-09-25 Terränglopp P14 ej start  » Lidingöloppet, Lidingö
   Dejfors, Mårten -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-09-25 Terränglopp P14 30.18  61 » Lidingöloppet, Lidingö
   Eriksson Nilsfors, Leon -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P15 7.55  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-08-13 Stadslopp P14 8.24  22 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-08-17 150 m MS 20.70  +2.0 PB 4 Final 1 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-27 80 m P14 11.57  -1.2 PB 3 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
800 m P14 ej start 
»  Ewertzh, Hjalmar -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-09-24 Kula (4,0 kg) P14 8.65  PB 1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) P14 21.64  PB 1
Slägga (4,0 kg) P14 22.45  PB 1
Spjut (600 gr) P14 15.99  PB 1
»  Friberg, Erik -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P15 7.54  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 800 m P14 2:27.50  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P14 1.46  PB 6 Final
2016-05-22 2 000 m P14 7:43.08  PB 2 Final
80 m häck (83.8 cm) P14 ej start 
Längd P14 4.01  +0.2 PB 13
2016-06-11 800 m P15 2:34.06  5 Heat 2 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (83.8 cm) P15 ej start  Heat 3
Kula (4,0 kg) P15 6.83  PB 9 Pool blå
Spjut (600 gr) P15 16.01  PB 7 Pool lila
2016-08-27 800 m P14 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Höjd P14 ej start 
2016-09-04 200 m P14 28.86  +1.7 PB 2 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P14 1.35  2 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Frisk, Oskar -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m P14 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Hanzon Lukin, Lukas -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m P14 11.41  - 5 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd P14 ej start 
Diskus (1,0 kg) P14 15.48  PB 8 Final
2016-06-04 Stadslopp P14 18.51  57 » Stockholm Junior Marathon, Stockholm
2016-06-05 Stadslopp P15 ej start  » Mini Marathon, Stockholm
2016-06-11 800 m P15 ej start  Heat 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd P15 1.36  PB 7 Pool lila
Kula (4,0 kg) P15 6.99  PB 8 Pool lila
2016-08-13 Stadslopp P14 8.30  23 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-09-04 200 m P14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd P14 1.35  3 Final
2016-09-25 Terränglopp P14 30.13  60 » Lidingöloppet, Lidingö
   Häggström, Jacob -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-22 Längd P14 3.83  0.0 PB 14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) P14 ej start 
   Kennmar, Felix -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-19 300 m P14 47.23  PB 6 Final 3 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-09-10 80 m P15 11.80  +3.0 3 Final » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
800 m P15 2:51.58  PB 2 Final
   Lundin, Otto -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-09-25 Terränglopp P14 28.09  51 » Lidingöloppet, Lidingö
 P13 - Pojkar 13 år
   Batkhuyaq, Tulguldur -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-01 600 m P13 2:06.71  PB 4 Heat 4 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
»  Borg, Jonatan -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P13 8.37  15 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 60 m P13 8.80  -2.3 PB 3 Heat 2 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
8.91  -1.2 4 Final
Höjd P13 1.20  PB 6 Final
2016-06-01 600 m P13 2:00.07  PB 6 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 15.05  PB 30
2016-06-18 60 m P13 8.93  -1.1 4 Heat 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Höjd P13 ej start 
2016-08-31 200 m häck (68,6 cm/10) P13 34.76  - 2 Heat 2 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) P13 8.41  - 20
Slägga (3,0 kg/119) P13 10.30  PB 25
2016-09-17 60 m P13 8.97  -1.8 5 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.28  PB 18
Spjut (400 gr) P13 17.54  PB 17
»  Borgius, Teodor -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P13 8.47  16 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-07 Kula (3,0 kg) P13 8.91  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 28.50  PB 1 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 23.25  SB 2 Final
Spjut (400 gr) P13 29.65  PB 4 Final
2016-05-14 60 m P13 8.92  +0.9 PB 3 Heat 1 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.97  0.0 3 Final
200 m P13 ej start 
Längd (zon) P13 4.47  -1.2 PB 4 Final
2016-05-15 60 m häck (76,2 cm) P13 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd (zon) P13 ej start 
2016-05-21 60 m P13 9.02  -1.0 3 Heat 1 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
9.16  -1.2 6 Final
Längd (zon) P13 4.82  - 2 Final
2016-05-20 200 m häck (68,6 cm/10) P13 32.30  +3.0 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-01 600 m P13 1:58.53  PB 1 Heat 5 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 31.58  PB 3 Final
2016-06-04 Spjut (400 gr) P13 27.52  5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 200 m P13 28.99  -1.7 PB 3 B-final
60 m häck (76,2 cm) P13 10.18  -1.4 PB 3 Final
Längd (zon) P13 4.66  +0.9 PB 6 Final
2016-06-06 Stav P13 2.00  PB 2 Final » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Kula (3,0 kg) P13 8.38  4 Final [¤]
Diskus (0,6 kg) P13 24.85  3 Final
Spjut (400 gr) P13 30.53  PB 2 Final
2016-06-11 Längd P15 4.43  +2.6 7 Pool lila » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.11  +0.5 PB Pool lila
Kula (4,0 kg) P15 7.12  PB 7 Pool lila
Spjut (600 gr) P15 ej res  Pool lila
2016-06-18 60 m P13 8.75  0.0 PB 5 Heat 2 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
8.84  +0.2 6 Final
Kula (3,0 kg) P13 ej start 
2016-06-19 Längd (zon) P13 4.81  -1.2 PB 4 Final
Spjut (400 gr) P13 28.08  7 Final
2016-07-01 60 m häck (76,2 cm) P13 10.22  0.0 4 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) P13 27.06  17
2016-07-02 Stav P13 2.42  PB 4 Final
2016-07-03 200 m P13 ej start  Final 4
Längd (zon) P13 4.75  +0.3 25
2016-07-17 Längd (zon) P13 4.94  +2.0 PB 1 Final [¤] » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Diskus (0,6 kg) P13 32.72  PB 2 Final [¤]
Spjut (400 gr) P13 32.24  PB 2 Final [¤]
2016-08-17 150 m MS 20.99  +2.0 PB 5 Final 1 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Stav MS 2.26  7 Final
Spjut (400 gr) P13 32.66  PB 2 Final
2016-08-20 Spjut (400 gr) P13 33.45  PB 3 Final » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
2016-08-21 60 m häck (76,2 cm) P13 14.75  - 5 Heat 2
Stav P13 2.11  4 Final
Längd (zon) P13 4.75  0.0 9
Diskus (0,6 kg) P13 ej res 
Slägga (3,0 kg/119) P13 31.04  PB 3 Final
2016-08-28 60 m P13 8.96  -0.5 3 Heat 2 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
9.14  -3.5 4 Final
Höjd P13 1.34  PB 7 Final
Längd (zon) P13 4.72  +1.2 3 Final
Spjut (400 gr) P13 32.33  1 Final [¤]
2016-08-31 200 m häck (68,6 cm/10) P13 ej start  Heat 3 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (3,0 kg/119) P13 21.32  8
2016-09-10 Stav P13 2.37  6 Final » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
Diskus (0,6 kg) P13 34.33  PB 4 Final
Spjut (400 gr) P13 35.27  PB 4 Final
2016-09-11 60 m häck (76,2 cm) P13 10.53  -2.6 5 Heat 2
10.41  -3.2 6 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 30.87  3 Final
2016-09-17 60 m P13 8.73  0.0 PB 2 Heat 1 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd P13 1.36  PB 10
Spjut (400 gr) P13 34.60  1
2016-09-24 Kula (3,0 kg) P13 10.38  PB 1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 28.09  3
Slägga (3,0 kg/119) P13 26.22  2
Spjut (400 gr) P13 30.58  2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ejeblad, Maximilian -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-13 Stadslopp P13 12.18  88 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-09-25 Terränglopp P13 19.38  95 » Lidingöloppet, Lidingö
   Finér, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P13 9.39  27 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 60 m P13 9.79  -1.0 PB 5 Heat 1 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
600 m P13 2:01.19  PB 3 Final
Längd (zon) P13 3.71  - 12
Kula (3,0 kg) P13 7.19  PB 8 Final
2016-06-05 Stadslopp P13 11.21  99 » Mini Marathon, Stockholm
   Hjertén Norman, Elian -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng P13 9.07  19 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-06-01 600 m P13 2:14.11  PB 6 Heat 5 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
»  Lindefalk, Alexander -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Kula (3,0 kg) P13 9.14  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) P13 19.64  SB 4 Final
Slägga (3,0 kg/119) P13 16.12  SB 7 Final