HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2017-06-19
Per Person Resultatdatum: 2016-11-05
Ute för 2016
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Eriksson, Sandra -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-15 3 000 m h (76,2 cm) KS 9:31.88  PB 9 Final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-22 400 m KS 59.56  4 B-final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
59.23  PB 2 C-final
2016-07-08 3 000 m h (76,2 cm) KS 9:41.16  3 Heat 2 » EM 2016, Amsterdam, NED
2016-07-10 3 000 m h (76,2 cm) KS 9:45.71  10 Final
2016-08-13 3 000 m h (76,2 cm) KS 9:56.77  [1] 15 Heat 2 » OS 2016, Rio, BRA
2016-09-04 3 000 m h (76,2 cm) KS 10:03.89  [1] 2 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
2016-09-18 10 km (gatulopp) KS 36.11  PB 1 » Sicklaloppet, Järna, Nacka
Not
[1] - FIN
»  Knezevic, Sandra -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-07-02 400 m KS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 200 m KS ej start 
2016-07-31 200 m KS 25.66  +0.9 SB 2 B-final » Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
2016-08-21 200 m KS ej start  » FC Helsingborg, Hedens IP, Helsingborg
2016-08-27 200 m KS 25.17  +0.5 SB 6 Heat 1 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-09-03 200 m KS 25.03  0.0 SB 3 Heat 2 [¤] » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Morgan, Lynette -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-06 100 m KS ej start  » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
200 m KS ej start 
»  Nilsson, Amanda -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 ½ maraton KS 1:41.35  SB 537 » Göteborgsvarvet, Göteborg
»  Persson, Frida -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-25 400 m häck (76,2 cm) KS 58.79  SB 2 » Ahtletissima Namur, Namur, BEL
2016-05-28 400 m häck (76,2 cm) KS 58.44  SB 2 Heat 3 » IFAM Outdoor, Oordegem, NED
2016-06-15 400 m häck (76,2 cm) KS ej start  » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-19 400 m häck (76,2 cm) KS 58.45  2 B-final » Brussels Grand Prix, Brussel, BEL
2016-06-23 400 m häck (76,2 cm) KS 58.24  SB 1 A-final » Norwegian Grand Prix, Bislet, Oslo
2016-07-08 400 m häck (76,2 cm) KS 58.26  7 Heat 3 » EM 2016, Amsterdam, NED
2016-07-23 400 m häck (76,2 cm) KS 58.98  2 A-final » 26th Memorial Rasschaert, Ninove, BEL
2016-07-27 400 m häck (76,2 cm) KS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Längd KS 5.76  +0.5 SB 2 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Tresteg KS 12.57  0.0 SB 2
2016-06-04 Tresteg KS 12.55  +2.0 4 » Chania, GRE
2016-06-11 Tresteg KS 12.75  +1.1 SB 5 Final » AtletiCAGenève, Staduim Bout,du,Monde, Geneve, SUI
2016-06-19 Tresteg KS 12.62  +0.5 1 » Hoppropaganda, Enskede IP, Stockholm
2016-06-22 Tresteg KS 13.02  +1.7 SB 1 Final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
2016-06-25 Tresteg KS 13.00  +1.3 2 Final » Kuortane Games, Kuortane Idrottsplan, FIN
2016-07-02 Längd KS ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 Tresteg KS 12.68  -1.4 3 Final
2016-07-15 Längd KS 5.51  -0.6 5 Final » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-17 Tresteg KS 12.95  +2.7 1 Final
12.71  +2.0
2016-07-23 Tresteg KS 12.70  +1.1 1 Final » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
2016-07-27 Tresteg KS --  [1] » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-08-17 Tresteg KS 12.31  +0.7 1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-21 Tresteg KS 12.97  +2.6 1 Final » FC Helsingborg, Hedens IP, Helsingborg
12.89  +0.2
2016-08-26 Tresteg KS 12.79  +1.8 4 Final » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-08-28 Längd KS ej start 
2016-09-03 Tresteg KS 12.65  -1.0 5 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
2016-09-24 Castorama KS 1 638  SB » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 8.22 [462] SB
Spjut (600 gr) 24.16 [488] SB
Diskus (1,0 kg) 18.96 [292] SB
Slägga (4,0 kg) 19.83 [396] PB
Not
[1] - grenen utgick
»  Tolvers, Nathalie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-13 10 km (gatulopp) KS 46.04  SB 155 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-09-18 10 km (gatulopp) KS 45.11  SB 16 » Sicklaloppet, Järna, Nacka
2016-09-25 Terränglopp KS 46.23  44 » Lidingöloppet, Lidingö
   Tuvesson, Emma -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-06 100 m häck (83.8 cm) KS 14.39  +0.8 3 Heat B » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
14.25  +0.8 PB 2 Final h2
2016-06-11 100 m häck (83.8 cm) KS 14.57  -0.3 3 B-final » AtletiCAGenève, Staduim Bout,du,Monde, Geneve, SUI
2016-06-15 100 m häck (83.8 cm) KS 14.45  -1.1 7 B-final » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-28 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-03 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  Heat 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-08 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2016-07-17 Tresteg KS ej start  » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-27 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2016-08-27 100 m häck (83.8 cm) KS ej start  » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-03-20 Terränglopp KS ej start  » Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2016-04-02 10 km (gatulopp) KS ej start  » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2016-08-13 10 km (gatulopp) KS 39.13  PB 10 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-09-03 10 km (gatulopp) KS 39.01  PB 62 » Tjejmilen, Gärdet, Stockholm
2016-09-10 ½ maraton KS ej start  » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2016-10-09 10 km (gatulopp) KS 39.37  20 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Avebäck, Freja -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m KS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-06-03 100 m KS 13.70  +1.1 SB 7 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-02 100 m KS 13.80  -0.2 8 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 200 m KS ej start  Final 5
2016-07-15 Längd KS ej start  » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Kula (4,0 kg) KS ej start 
   Belkacem, Ofelia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng KS 8.06  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-14 400 m KS 69.23  SB 6 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-21 800 m KS 2:35.48  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-29 800 m K22 2:41.38  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-07-30 800 m KS 2:34.16  PB 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-13 10 km (gatulopp) K22 48.51  PB 415 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-08-16 800 m KS 2:41.38  4 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-10-15 4 000 m terräng KS 17.27  14 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 400 m häck (76,2 cm) KS 103.58  PB 5 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
   Engwall, Annika -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-03-06 10 km (gatulopp) KS 44.23  [1] PB » Semi de Paris, Paris, FRA
½ maraton KS 1:33.30  PB 90
2016-03-20 10 km (gatulopp) KS 41.47  PB 372 » Foulée d Aubergenvilkle, Paris, FRA
2016-08-13 10 km (gatulopp) K22 42.35  45 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-08-27 10 km (gatulopp) KS 40.12  [2] PB 3 » Midnattsloppet, Malmö
2016-09-10 ½ maraton KS 1:33.16  PB 37 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2016-10-09 10 km (gatulopp) KS 41.07  45 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
2016-10-15 4 000 m terräng KS 16.10  12 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 6 000 m terräng K22 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen K22
»  Forsberg, Elin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-03 Tresteg KS 10.70  -1.0 SB 8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-04 Längd KS ej start 
2016-06-12 Tresteg KS ej start  » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-19 Längd KS 4.70  +0.2 SB 1 » Hoppropaganda, Enskede IP, Stockholm
2016-06-22 Längd KS 4.69  +1.9 3 Final » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
»  Forss, Emma -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 800 m KS brutit  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-29 800 m K22 2:43.42  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-12 800 m KS 2:38.89  SB 9 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-08-16 800 m KS brutit  Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Jelassi, Yasmin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-01 100 m KS 12.46  +5.5 5 Heat A » Rock Island, IL, USA
2016-04-13 100 m KS 12.35  +5.0 1 Försök » Whitewater, WI, USA
12.36  +6.0 2 Final
Längd KS 5.34  +3.7 1 Final
2016-04-16 100 m KS 12.59  -1.7 1 Heat 2 » Hillsdale, MI, USA
12.51  0.0 PB 2 Final
Längd KS 5.07  - 5 Final
2016-04-23 100 m KS 12.40  +0.2 PB 3 Heat 5 » Allendale, MI, USA
12.77  -0.7 9 Final
2016-05-05 100 m KS 12.20  +1.5 PB 4 Heat 1 » Big Rapids, MI, USA
Längd KS 5.20  +0.5 PB 14
2016-05-21 100 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-03 100 m KS 12.58  -0.8 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-11 100 m KS 12.81  -2.5 3 Heat 1 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
12.67  -1.4 5 Final
2016-07-02 100 m KS 12.96  -1.3 5 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-08-05 100 m K22 12.43  +0.9 4 Heat 1 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
13.14  +1.3 8 Final
»  Narfgren, Ellen -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-02 10 km (gatulopp) KS ej start  » Premiärmilen, Norra Djurgården, Stockholm
2016-05-21 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Rossi, Madeleine -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-17 Tresteg KS 10.16  +2.8 3 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
9.99  +1.4 SB
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-03 100 m KS 13.29  -0.8 PB 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-15 100 m häck (83.8 cm) KS 15.36  0.0 PB 4 Final » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Längd KS 4.86  +0.2 PB 10
2016-08-07 100 m häck (83.8 cm) K22 15.11  +1.9 PB 8 Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-17 100 m häck (83.8 cm) KS brutit  Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-27 100 m häck (83.8 cm) KS 15.14  +1.1 8 Heat 1 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
   Westman Persson, Ellen -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng KS 16.29  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-14 1 500 m KS 5:31.44  SB 5 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-21 800 m KS ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-29 800 m K22 2:40.46  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-10-09 10 km (gatulopp) KS ej start  » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
2016-10-23 6 000 m terräng K22 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Åberg, Stina -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-13 10 km (gatulopp) K22 41.33  PB 27 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-10-15 4 000 m terräng KS 15.44  10 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 6 000 m terräng K22 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
 F19 - Flickor 19 år
»  Gerendas, Vera -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 400 m KS 69.11  [1] SB » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
800 m KS 2:24.78  PB 4
2016-05-21 800 m F19 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-29 800 m F19 2:26.45  [2] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-04 800 m KS 2:23.36  PB 4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-17 1 500 m F19 4:57.91  PB 2 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 800 m F19 ej start 
2016-06-28 800 m KS 2:21.42  PB 8 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-07-01 800 m F19 2:22.70  1 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 1 500 m F19 4:51.79  PB 1 Final 2
2016-07-30 800 m KS 2:23.32  2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-06 800 m F19 2:24.98  4 Heat 1 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
1 500 m F19 4:56.63  7 Final
2016-08-10 800 m KS ej start  » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
2016-08-16 800 m KS 2:24.61  1 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-18 1 500 m KS ej start  C-final » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-09-04 800 m KS ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - Mellantid
[2] - sträcka #2 i 3x800m
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Kula (4,0 kg) KS 11.38  PB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Spjut (600 gr) KS 34.16  SB 3 Final
2016-05-14 Kula (4,0 kg) KS 11.31  6 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Spjut (600 gr) KS 36.04  [1] SB 4
2016-05-15 100 m KS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m KS ej start 
Kula (4,0 kg) KS ej start 
2016-05-20 100 m F19 13.43  +0.3 PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 Längd F19 5.29  +0.5 PB 2 Final [¤]
Kula (4,0 kg) F19 11.35  2 Final [¤]
2016-05-22 200 m F19 27.27  0.0 PB 3 Final
Spjut (600 gr) F19 34.31  2 Final [¤]
2016-06-04 100 m F19 13.52  -2.2 4 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.44  -0.4 6 Final
2016-06-05 200 m F19 28.11  -2.6 3 B-final
2016-06-06 100 m F19 13.54  -0.5 1 Heat 1 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
800 m F19 ej start 
Höjd KS 1.45  SB 1 Final
Längd KS 4.99  +0.6 4 Final
Kula (4,0 kg) KS ej start 
Spjut (600 gr) F19 35.25  1 Final
2016-06-12 200 m KS 27.72  -0.5 3 Heat B [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-17 Spjut (600 gr) F19 30.57  5 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-18 100 m F19 13.26  +3.1 7 Heat 2
13.59  +1.5 7 Final
Längd F19 ej start 
2016-06-19 200 m F19 27.19  +2.6 3 Final 2
Höjd F19 ej start 
Kula (4,0 kg) F19 11.38  1 Final
2016-06-22 100 m KS 13.00  +3.3 1 Heat 1 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
13.09  +1.9 PB 1 A-final
Längd KS 5.09  +1.3 2 Final
2016-07-23 100 m KS 13.54  - 4 Final » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
800 m KS ej start  Final
Höjd KS 1.53  SB 3 Final
Längd KS 4.99  0.0 2 Final
Spjut (600 gr) KS 33.91  6 Final
2016-07-24 200 m KS 27.58  0.0 4 Final
Kula (4,0 kg) KS 11.31  2 Final
2016-07-30 200 m KS 27.43  +0.7 5 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Höjd KS 1.51  4 Final
2016-07-31 100 m KS 13.26  +2.8 5 Heat 2
Längd KS 5.18  +2.8 8 Final
4.90  -0.3
Kula (4,0 kg) KS 10.91  7 Final
Spjut (600 gr) KS 31.63  8 Final
2016-08-05 100 m F19 13.28  +0.3 7 Heat 3 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
Längd F19 5.08  +1.3 14 Kval
2016-08-06 200 m F19 27.21  -1.7 PB 6 Heat 1
2016-08-07 Kula (4,0 kg) F19 11.21  8 Final
Spjut (600 gr) F19 32.92  10 Final
2016-08-10 100 m KS 13.32  +1.3 4 Final 2 [¤] » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
200 m KS 27.53  +0.2 5 Final [¤]
Längd KS 5.01  0.0 2 Final [¤]
2016-08-16 100 m KS diskad  Heat 1 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd KS 1.50  2 Final
Längd KS 5.10  0.0 6 Final
Spjut (600 gr) KS 38.60  [1] PB 1 Final
2016-08-17 150 m KS 20.27  - 2 Final 2 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
600 m KS 1:54.10  PB 5 Final
Spjut (600 gr) KS 33.50  1 Final
2016-08-21 60 m KS ej start  » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
200 m KS ej start 
Längd KS ej start 
Spjut (600 gr) KS ej start 
2016-08-27 Spjut (600 gr) F19 31.91  1 Final [¤] » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2016-08-28 100 m KS 13.67  -1.2 3 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
13.65  -1.6 5 Final
Höjd KS 1.53  1 Final
Spjut (600 gr) KS 35.08  2 Final
2016-09-03 60 m KS 8.55  0.0 SB 3 Heat 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.68  -1.3 5 Final
Längd KS 5.16  +3.2 2 Final
Kula (4,0 kg) KS 10.94  2 Final
2016-09-04 800 m KS ej start 
Höjd KS 1.53  2 Final
Spjut (600 gr) KS 36.25  4 Final
2016-09-24 Castorama KS brutit  » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Kula (4,0 kg) 10.82 [644]
Spjut (600 gr) 32.84 [649]
Diskus (1,0 kg) ej start
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F19
[¤] - Efteranmäld
»  Mekonen, Winta -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-06 1 500 m F19 ej start  » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-07 3 000 m F19 ej start 
   Ramberg, Filippa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-03-20 Terränglopp F19 27:57.00  83 » Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2016-04-20 4 000 m terräng KS 16.39  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-07 10 km (gatulopp) KS ej start  » Kungsholmen Runt, Kungsholmem, Stockholm
2016-05-14 2 000 m h (76,2 cm) KS 8:45.00  PB 3 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-15 800 m KS 2:37.83  PB 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-21 ½ maraton KS ej start  » Göteborgsvarvet, Göteborg
2016-05-21 800 m F19 2:29.17  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-29 800 m F19 2:30.49  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-04 Stadslopp F19 ej start  » Stockholm Junior Marathon, Stockholm
2016-06-04 800 m KS 2:27.50  PB 7 B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 1 500 m KS 5:17.64  PB 9 Final [¤]
2016-06-12 800 m KS 2:29.76  6 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-17 1 500 m F19 5:12.23  PB 9 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 800 m F19 2:28.17  5 Final
2016-07-01 800 m F19 2:29.57  10 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 1 500 m F19 5:17.46  11 Final 2
2016-07-08 800 m F19 2:30.16  6 Final 2 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2016-07-09 1 500 m F19 5:14.00  6 Final 2
2016-07-31 1 500 m KS 5:16.96  2 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-05 2 000 m h (76,2 cm) F19 brutit  Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 1 500 m F19 ej start 
2016-08-10 800 m KS 2:27.65  2 Final » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
2016-08-16 3 000 m KS 11:31.47  PB 3 Final » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-08-17 1 500 m h (76,2 cm) KS brutit  Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-09-04 800 m KS 2:36.14  2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2016-09-10 ½ maraton KS ej start  » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2016-09-17 5 000 m KS brutit  Final » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-09-24 Terränglopp F19 ej start  » Lidingöloppet, Lidingö
2016-10-15 4 000 m terräng F19 16.29  4 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 4 000 m terräng F19 16.18  12 » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
 F18 - Flickor 18 år
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Slägga (4,0 kg) KS 56.78  [1,2] PB 1 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-22 Slägga (4,0 kg) F19 57.68  [1,2] PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-28 Slägga (4,0 kg) F19 57.42  2 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2016-06-03 Slägga (4,0 kg) F19 53.33  2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-11 Slägga (4,0 kg) KS 58.83  [1,2] PB 1 Final [¤] » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-12 Slägga (4,0 kg) KS 58.70  2 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2016-06-19 Slägga (4,0 kg) KS 58.88  [1,2] PB 2 Final » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
2016-06-23 Slägga (4,0 kg) F19 57.00  1 » Midsommarkastet, Apalby, Västerås
2016-06-26 Slägga (4,0 kg) KS 59.98  [1,2] PB 2 » Kasttävling, Tomtklinta, Trosa
2016-07-02 Slägga (4,0 kg) F19 61.09  [1,2] PB 1 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-21 Slägga (4,0 kg) F19 61.01  4 Grupp B » JVM 2016, Stadion Zawisza, Bydgoszcz POL
2016-07-23 Slägga (4,0 kg) F19 58.65  8 Final
2016-08-05 Slägga (4,0 kg) F19 57.29  3 Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-13 Slägga (4,0 kg) F19 57.13  5 » Nordiska 19 år, Reykjavik, ISL
2016-08-26 Slägga (4,0 kg) KS 55.51  9 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
»  Berghäll, Emily -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Slägga (4,0 kg) KS 46.05  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2016-05-14 Diskus (1,0 kg) KS 30.01  SB 4 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-28 Slägga (4,0 kg) F19 45.83  4 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2016-07-31 Slägga (4,0 kg) F19 51.10  PB 4 Final » Stjärnspelen, Viks IP, Arvika
2016-08-05 Slägga (4,0 kg) F19 48.52  8 Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-09-18 Slägga (4,0 kg) F18 45.05  1 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Spjut (600 gr) F18 21.11  PB 1 Final
   Bodaxell, Felicia -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m KS 13.49  +2.9 4 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd KS ej start 
   Eliasson, Jenny -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng KS 17.46  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Fritzdorf Kåberg, Ida -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m KS 13.26  +2.2 3 Heat 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
2016-07-01 Längd F19 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hansson, Pernilla -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m KS 13.45  +2.9 3 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
Längd KS ej start 
2016-05-21 Längd F19 5.06  0.0 SB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-07-01 Längd F19 ej start  » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
»  Hultström, Emma -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-28 Diskus (1,0 kg) F19 30.24  PB 4 Final [¤] » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2016-07-30 Diskus (1,0 kg) KS 27.65  12 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-06 Diskus (1,0 kg) F19 32.08  PB 10 Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Janhunen, Marina -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m KS 12.95  +2.9 2 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
200 m KS ej start 
2016-05-20 400 m häck (76,2 cm) F19 66.85  SB 4 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 200 m F19 ej start  Final 1
100 m häck (83.8 cm) F19 16.46  +1.8 PB 5 Final
2016-06-03 100 m KS 13.20  +1.1 PB 6 Heat 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-04 400 m häck (76,2 cm) KS 69.24  4 B-final
2016-06-05 100 m häck (83.8 cm) F19 18.09  -4.6 5 Final
2016-06-11 400 m häck (76,2 cm) KS ej start  » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2016-06-18 100 m F19 13.04  +1.3 PB 3 Heat 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
ej start  Final
400 m häck (76,2 cm) F19 ej start 
2016-06-19 200 m F19 26.46  +2.6 1 Final 2
2016-07-02 400 m F19 61.03  SB 1 Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 200 m F19 26.49  +1.2 PB 8 Final 2
100 m häck (83.8 cm) F19 ej start 
2016-07-17 400 m häck (76,2 cm) F19 66.64  SB 2 Final [¤] » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-08-05 100 m F19 12.89  +2.0 PB 7 Heat 1 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-06 400 m häck (76,2 cm) F19 64.83  PB 3 Heat 2
2016-08-07 400 m häck (76,2 cm) F19 66.94  6 Final
2016-08-27 400 m häck (76,2 cm) KS ej start  Heat 1 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-09-03 100 m F19 12.72  +1.2 PB 1 Final » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
12.72  +1.2 1 Extralopp
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jonsson, Fanny -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-03-20 Terränglopp F19 25:05.00  53 » Två Sjöar Runt, Sundbyberg
2016-04-20 4 000 m terräng KS 16.45  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-14 3 000 m KS 12:26.59  [1] PB » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
5 000 m KS 21:12.80  PB 3
2016-05-15 800 m KS ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-21 800 m F19 2:44.76  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-10-15 4 000 m terräng F19 ej start  » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
Not
[1] - Mellantid
»  Kapell, Hanna -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m KS 12.97  +2.2 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final
2016-05-22 200 m F19 26.69  0.0 SB 2 Final 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
100 m häck (83.8 cm) F19 15.81  +1.8 PB 4 Final
2016-07-31 400 m häck (76,2 cm) KS 68.92  PB 5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-06 400 m häck (76,2 cm) F19 ej start  » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
   Liljeqvist, Alida -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-10-15 4 000 m terräng F19 16.40  5 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
 F17 - Flickor 17 år
»  Almerén Hansson, Victoria -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 100 m häck (83.8 cm) KS 14.47  -1.1 PB 2 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-22 100 m häck (76,2 cm) F17 13.71  +0.3 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-05 100 m häck (76,2 cm) F17 14.54  -2.5 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.21  -2.1 2 Final
2016-06-12 100 m häck (76,2 cm) F17 14.01  -2.0 1 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
14.24  -1.8 1 Extralopp
2016-06-19 100 m häck (76,2 cm) F17 13.85  +0.8 2 Heat 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
100 m häck (76,2 cm) F17 13.62  +1.3 PB 2 Final
2016-07-02 100 m F17 12.29  -0.2 1 Heat 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.28  -0.4 PB 3 A-final
2016-07-03 100 m häck (76,2 cm) F17 14.10  -2.0 1 Heat 1
brutit  Final
2016-07-15 100 m häck (76,2 cm) F17 13.89  +1.2 4 Heat 1 » UEM 2016, Tiblisi, GEO
14.07  -3.3 6 Semi 2
2016-08-05 100 m F17 12.27  +2.2 2 Heat 3 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
12.28  - 5 Final
2016-08-06 100 m häck (76,2 cm) F17 14.17  +2.0 1 Heat 2
13.87  +2.6 2 Final
2016-08-20 100 m häck (76,2 cm) F17 14.16  -0.4 2 Final 1 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
2016-08-27 100 m häck (83.8 cm) KS 14.45  +1.1 PB 5 Heat 1 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-09-04 100 m häck (76,2 cm) F17 14.15  0.0 2 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
»  Engström, Isabella -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Kula (3,0 kg) F17 10.85  SB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F17 42.36  SB 4 Final
2016-05-15 Längd F17 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Kula (3,0 kg) F17 ej start 
2016-05-20 300 m häck (76,2 cm) F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F17 11.39  SB 1 Final
2016-05-21 Längd F17 4.76  +1.2 PB 1 Final
2016-05-22 Slägga (3,0 kg/119) F17 44.10  PB 2 Final
2016-06-05 Kula (3,0 kg) F17 11.08  4 Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Slägga (3,0 kg/119) F17 43.20  7 Final [¤]
2016-07-15 Slägga (3,0 kg/119) F17 47.09  PB 8 Final » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
2016-07-30 Diskus (1,0 kg) F17 26.78  PB 6 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/119) F17 49.06  PB 4 Final
2016-07-31 Längd F17 4.72  +2.3 8 Final
Kula (3,0 kg) F17 11.23  5 Final
2016-08-05 Diskus (1,0 kg) F17 28.26  PB 13 Final » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
2016-08-07 Kula (3,0 kg) F17 10.80  9 Final
Slägga (3,0 kg/119) F17 50.73  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jansson, Fanny -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-29 800 m F19 2:40.64  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-07-30 Höjd F17 1.51  SB 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Karlsson, Jennifer -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m F17 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-22 100 m häck (76,2 cm) F17 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Laurin, Lotta -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-20 100 m F17 13.51  +0.3 SB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) F17 48.58  SB 3 Final
2016-05-21 Längd F17 ej start 
2016-05-22 200 m F17 27.20  +0.7 PB 2 Final
2016-05-29 800 m F17 2:42.56  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-18 300 m häck (76,2 cm) F17 ej start  Final 2 [¤] » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Längd F17 4.91  -0.6 SB 5 Kval 1 [¤]
2016-06-19 Längd F17 4.85  - 9 Final
2016-07-24 100 m F17 13.33  +2.1 4 Final » Ystadspelen, Sandskogens IP, Ystad
400 m F17 67.31  PB 3 Final
2016-07-30 200 m F17 28.28  +0.5 6 Heat 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-07-31 100 m F17 13.46  +2.4 5 Heat 3
400 m F17 ej start 
2016-08-28 100 m KS 13.77  -1.2 4 Heat 1 [¤] » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
13.85  -1.6 6 Final
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Siltberg Almlöf, Nora -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 4 000 m terräng F17 17.17  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 800 m F17 2:41.37  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-10-15 4 000 m terräng F17 17.53  4 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
 F16 - Flickor 16 år
   Atle, Astrid -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 100 m F17 13.33  +4.0 3 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-07-02 100 m F16 13.56  -2.0 PB 5 Heat 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m F17 60.84  PB 1 Final 7
2016-07-03 200 m F16 26.96  -0.3 PB 1 Final 5
2016-08-28 100 m KS 14.06  -1.2 5 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
»  Deltin, Greta -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-06 100 m F17 12.83  -0.5 PB 1 Final » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Längd KS 4.74  +1.1 SB 5 Final
2016-06-18 100 m F17 12.57  -0.2 2 Heat 2 [¤] » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
12.53  +1.4 PB 6 A-final
Längd F17 4.97  -0.2 SB 4 Kval 1 [¤]
2016-06-19 100 m häck (76,2 cm) F17 brutit  Heat 2 [¤]
Längd F17 ej start  Final
2016-07-01 Längd F16 5.08  +1.9 SB 12 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 100 m F16 diskad  Heat 4
Längd F16 5.04  +3.2 14 Final
4.74  +1.7
2016-07-03 200 m KS 27.25  -0.3 SB 1 Final 5 [¤]
100 m häck (76,2 cm) F16 ej start 
2016-07-31 100 m F17 12.41  +2.4 1 Heat 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.12  - 1 Final
2016-08-05 100 m F16 12.27  +4.7 1 Heat 2 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
12.12  +1.9 PB 1 Final
2016-08-06 200 m F16 ej start 
2016-08-20 100 m F17 12.21  +1.2 2 Final 1 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hultström, Vilma -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F17 7.57  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-15 100 m F17 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F17 ej start 
2016-05-20 100 m F16 13.65  +0.8 PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 800 m F16 2:30.16  SB 5 Final
2016-05-22 Spjut (500 gr) F16 23.18  SB 2 Final
2016-05-29 800 m F17 2:27.67  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-06-04 800 m F17 2:26.90  SB 6 A-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-19 800 m F17 2:22.79  SB 4 Final 1 [¤] » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-07-01 800 m F17 2:21.59  SB 5 Final 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 100 m F16 13.62  +0.9 PB 5 Heat 5
400 m F17 60.88  PB 2 Final 7
2016-07-03 200 m F16 27.30  -0.6 PB 1 Final 7
2016-07-30 800 m F17 2:26.63  2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-08-06 800 m F16 2:24.61  1 Heat 2 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
2016-08-07 800 m F16 2:22.20  3 Final
1 500 m h (76,2 cm) F16 ej start 
2016-08-17 600 m KS 1:39.68  PB 2 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-20 3 000 m F17 11:58.00  PB 7 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
»  Samuelberg, Siri -00
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F17 8.45  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-15 800 m F17 2:46.66  PB 2 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-29 800 m F17 2:33.75  [1] Final » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2016-07-01 800 m F17 2:36.88  PB 5 Final 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 100 m F16 14.06  -2.0 PB 7 Heat 7
200 m F16 28.20  0.0 PB 1 Final 8
2016-08-28 100 m KS 14.64  -1.2 6 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
 F15 - Flickor 15 år
   Ericsson, Wilma -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-04 Stadslopp F15 ej start  » Stockholm Junior Marathon, Stockholm
2016-06-05 Stadslopp F15 ej start  » Mini Marathon, Stockholm
»  Gassama, Sira -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 80 m F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F15 ej start 
2016-05-21 80 m F15 10.67  -1.5 1 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.59  +0.2 SB 4 Final
Tresteg F15 ej start 
2016-05-22 Längd F15 5.13  0.0 SB 1 Final
2016-06-04 80 m F15 10.49  -2.3 1 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.41  -0.7 SB 2 Final
Längd F15 4.98  -1.8 4 Final
2016-06-11 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  Heat 2 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 ej res  Pool orange
Spjut (500 gr) F15 15.90  PB 13 Pool orange
2016-06-18 80 m F15 10.24  +2.6 2 Heat 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
10.18  +1.6 SB 3 A-final
Längd F15 5.10  +0.1 2 Kval 1
2016-06-19 Längd F15 5.49  +0.9 PB 2 Final
2016-07-01 Längd F15 4.96  +0.7 21 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m F15 10.44  -0.4 1 Heat 10
10.48  -1.1 7 A-final
Tresteg F15 10.70  +1.7 SB 12
2016-07-03 300 m F15 42.01  PB 3 Final 2
2016-07-31 80 m F15 10.31  +3.3 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd F15 5.30  +2.9 3 Final
5.15  +1.9
2016-08-05 80 m F15 10.20  +1.5 1 Heat 3 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
10.14  +1.5 SB 1 Semi 1
10.25  +1.5 4 Final
Längd F15 5.12  +0.2 Kval 2
2016-08-06 300 m F15 ej start 
Längd F15 4.86  +0.8 11 Final
2016-08-07 Tresteg F15 ej res  Final
2016-08-28 80 m F15 ej start  » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 ej start 
2016-09-03 800 m F15 2:53.50  SB 6 Pool 2 Heat 2 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
Höjd F15 1.41  PB 14 Gul
Kula (3,0 kg) F15 9.86  PB 11 Gul
2016-09-04 Längd F15 4.90  -0.7 5 Gul
Spjut (500 gr) F15 24.02  PB 10 Gul
»  Gustavsson, Stina -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 100 m [2] KS 12.19  [1] -0.1 PB 2 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
200 m [3] KS 25.03  [1] +0.4 PB 2
2016-05-20 Kula (3,0 kg) F15 12.12  PB 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 80 m F15 10.22  -1.6 SB 1 Heat 4
10.23  +0.2 1 Final
Tresteg F15 11.03  +0.8 PB 1 Final
2016-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 11.36  +1.6 PB 1 Final
2016-06-04 80 m F15 10.08  -2.4 1 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
80 m F15 10.06  -0.7 SB 1 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 44.41  PB 1 A-final
Diskus (0,75 kg) F15 32.24  PB 3 Final
2016-06-11 800 m F15 2:51.32  PB 5 Heat 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 11.33  +3.2 1 Heat 1
Höjd F15 1.52  SB 3 Pool orange
Längd F15 4.99  +2.9 3 Pool orange
4.61  +0.7 SB Pool orange
Kula (3,0 kg) F15 11.10  2 Pool orange
Spjut (500 gr) F15 28.81  PB 2 Pool orange
2016-06-18 80 m F15 9.91  +1.9 1 Heat 2 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
80 m F15 9.75  +1.6 PB 1 A-final
300 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
2016-06-19 300 m F15 40.98  PB 1 Final 1
80 m häck (76,2 cm) F15 11.51  +2.3 1 Heat 3
80 m häck (76,2 cm) F15 11.32  +0.3 PB 1 Final
Kula (3,0 kg) F15 12.34  PB 1 Final
2016-07-01 80 m häck (76,2 cm) F15 11.58  +0.1 1 Heat 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
80 m häck (76,2 cm) F15 11.10  +0.2 PB 1 Final
Kula (3,0 kg) F15 12.14  1 Final
2016-07-02 80 m F15 10.20  -0.9 1 Heat 3
10.03  -1.1 1 A-final
2016-07-03 200 m [3] KS 24.69  [1] +0.8 PB 1 Final 2
2016-07-30 80 m häck (76,2 cm) F15 11.62  +1.1 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Diskus (0,75 kg) F15 30.77  3 Final
2016-07-31 80 m F15 9.98  +3.3 1 Final
Kula (3,0 kg) F15 12.06  1 Final
2016-08-05 80 m F15 10.09  +0.6 1 Heat 6 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
9.98  +2.0 1 Semi 2
9.86  +1.5 1 Final
2016-08-06 Diskus (0,75 kg) F15 29.44  17 Kval
2016-08-07 80 m häck (76,2 cm) F15 11.69  +1.9 1 Heat 2
11.06  +3.4 1 Final
Tresteg F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 12.96  PB 2 Final
2016-08-17 Tresteg KS 10.83  +1.4 2 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Diskus (1,0 kg) KS 28.99  PB 1 Final
Spjut (500 gr) F17 24.94  2 Final
2016-08-20 Tresteg F17 10.64  +1.1 6 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (1,0 kg) F17 28.31  5
2016-09-03 80 m häck (76,2 cm) F15 11.33  +0.4 1 Pool 2 Heat 6 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
Höjd F15 1.53  SB 6 Gul
Kula (3,0 kg) F15 12.06  1 Gul
2016-09-04 Längd F15 4.73  -1.2 SB 12 Gul
Spjut (500 gr) F15 26.98  7 Gul
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: -2013
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: 1962-2001
»  Hausmann, Isa -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Höjd KS 1.40  SB 6 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-15 Höjd F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2016-05-20 Höjd F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Stav F15 ej start 
2016-06-04 Stav F17 2.76  PB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2016-06-05 Höjd F15 1.52  PB 3 Final
2016-06-11 800 m F15 2:50.20  PB 3 Heat 4 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 13.70  +2.5 2 Heat 6
Höjd F15 1.56  PB 2 Pool orange
Kula (3,0 kg) F15 7.24  PB 14 Pool orange
Spjut (500 gr) F15 22.88  PB 5 Pool orange
2016-06-12 Höjd F15 ej start  » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Stav F15 ej start 
2016-06-12 Stav F15 2.83  PB 4 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2016-06-18 Stav F15 3.01  PB 3 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-06-19 80 m häck (76,2 cm) F15 13.79  0.0 PB 4 Heat 2
Höjd F15 1.58  PB 4 Final
2016-07-01 300 m häck (76,2 cm) F15 47.61  PB 2 Final 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m F15 11.76  -0.4 PB 7 Heat 8
2016-07-03 Höjd F15 1.52  16
Stav F15 2.80  10
2016-07-06 Stav F15 2.98  2 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2016-07-30 Höjd F15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Stav F15 ej start 
Diskus (0,75 kg) F15 25.00  PB 8 Final
2016-07-31 300 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
2016-08-05 300 m häck (76,2 cm) F15 48.20  2 Heat 3 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
Höjd F15 1.55  Kval
2016-08-06 Höjd F15 1.56  10 Final
Diskus (0,75 kg) F15 27.33  PB 23 Kval
2016-08-07 Stav F15 2.66  14 Final
2016-08-17 80 m häck (76,2 cm) F15 13.29  - 2 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Stav KS 2.83  2 Final
2016-08-27 Höjd F15 1.51  1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Diskus (0,75 kg) F15 31.52  PB 2 Final
2016-09-03 800 m F15 2:44.52  PB 3 Pool1 Heat 5 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.13  -0.6 PB 1 Pool 2 Heat 1
Höjd F15 1.57  3 Gul
Kula (3,0 kg) F15 7.78  PB 1 Gul
2016-09-04 Spjut (500 gr) F15 27.02  PB 6 Gul
   Jungelin, Mikaela -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-13 Stadslopp F15 8.12  11 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Kapell, Tilda -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-14 Stav KS 2.80  PB 4 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
2016-05-20 300 m häck (76,2 cm) F15 ej start  » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 80 m F15 ej start 
2016-05-22 Stav F15 ej start 
2016-06-04 80 m F15 11.31  -2.3 PB 6 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav KS 2.82  4 Final [¤]
F17 2.96  PB 5 Final
2016-06-12 Stav F15 2.93  3 Final » Mälarspelen, Ekängens IP, Eskilstuna
2016-06-18 80 m F15 11.17  +2.0 PB 6 Heat 3 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
11.29  -0.1 6 B-final
300 m häck (76,2 cm) F15 54.16  SB 6 Final
Stav F15 ej res 
2016-07-01 300 m häck (76,2 cm) F15 brutit  Final 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m F15 11.13  -0.9 PB 5 Heat 3
2016-07-03 Stav F15 2.95  8 Final
2016-07-06 Stav F15 2.88  3 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2016-07-17 300 m häck (76,2 cm) F15 50.31  PB 6 Final » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Stav F15 2.88  1 Final
2016-07-27 Stav F15 3.03  PB 1 » Larres stavtävling 3, Enskede IP, Enskede
2016-08-05 300 m häck (76,2 cm) F15 51.34  5 Heat 4 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
2016-08-07 Stav F15 3.07  PB 6 Final
2016-08-17 Stav KS 3.08  PB 1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-27 80 m F15 11.28  0.0 1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Höjd F15 1.39  SB 2 Final [¤]
Längd F15 4.72  -2.1 PB 1 Final
Diskus (0,75 kg) F15 25.15  PB 4 Final [¤]
2016-09-03 800 m F15 ej start  Pool 1 Heat 7 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.36  -0.6 PB 3 Pool 2 Heat 1
Kula (3,0 kg) F15 8.79  PB 16 Gul
2016-09-04 Längd F15 4.78  -0.7 PB 9 Gul
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindberg, My -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-20 300 m häck (76,2 cm) F15 49.71  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-21 80 m F15 11.00  -1.5 3 Heat 1
10.97  +0.2 PB 7 Final
2016-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 12.59  +1.6 SB 3 Final
Längd F15 5.06  -1.3 PB 2 Final
2016-06-04 80 m F15 10.94  -2.4 3 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.86  -0.7 PB 7 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Längd F15 4.95  -1.2 6 Final
2016-06-05 80 m häck (76,2 cm) F15 12.87  -1.9 2 Final
2016-06-11 800 m F15 2:57.75  PB 7 Heat 4 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.54  +4.5 1 Heat 3
Höjd F15 1.40  PB 9 Pool orange
Längd F15 4.95  +2.2 4 Pool orange
4.81  +1.9 Pool orange
Kula (3,0 kg) F15 9.46  PB 5 Pool orange
Spjut (500 gr) F15 24.42  PB 4 Pool orange
2016-06-18 80 m F15 10.69  +1.9 3 Heat 2 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
10.66  +1.6 PB 8 A-final
Längd F15 5.13  +0.1 PB 1 Kval 1
2016-06-19 80 m häck (76,2 cm) F15 12.65  +2.1 3 Heat 1
12.44  +0.3 PB 5 Final
Längd F15 5.03  +1.0 9 Final
2016-07-01 80 m häck (76,2 cm) F15 12.31  -0.1 PB 2 Heat 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.33  +0.2 9 Final
Längd F15 4.93  +1.3 23 Kval
2016-07-02 80 m F15 10.83  -0.8 3 Heat 4
2016-07-03 Höjd F15 1.47  PB 21
2016-07-30 80 m häck (76,2 cm) F15 12.47  +1.1 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Höjd F15 1.41  3 Final
2016-07-31 80 m F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2016-08-05 80 m F15 10.72  +1.4 3 Heat 5 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
Längd F15 5.16  +0.2 PB Kval 1
2016-08-06 Längd F15 5.31  +0.4 PB 6 Final
2016-08-07 80 m häck (76,2 cm) F15 12.20  +1.9 PB 2 Heat 2
ej start  Final
2016-08-28 80 m F15 ej start  » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 ej start 
»  Lindé, Hanna -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 80 m F15 10.65  +1.0 PB 1 Heat 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.70  +2.5 4 Final
200 m F15 ej start 
2016-05-22 300 m F15 41.81  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-06-04 80 m F15 10.88  -2.3 4 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.01  -0.7 8 Final
2016-06-05 300 m F15 ej start 
2016-06-11 800 m F15 2:31.75  SB 1 Heat 5 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 13.26  +1.2 PB 2 Heat 5
Längd F15 4.41  +2.1 10 Pool orange
4.35  +1.4 PB Pool orange
Spjut (500 gr) F15 11.36  SB 19 Pool orange
2016-06-18 80 m F15 10.63  +2.6 3 Heat 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
10.52  +1.6 PB 7 A-final
2016-06-19 300 m F15 42.17  3 Final 1
2016-07-01 Längd F15 4.87  +0.8 PB 27 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m F15 10.83  -0.9 2 Heat 1
2016-07-03 300 m F15 41.30  PB 7 Final 1
2016-07-31 80 m F15 10.63  +3.3 6 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m F15 41.83  1 Final
2016-08-05 80 m F15 10.69  +1.4 4 Heat 2 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
10.62  +2.0 5 Semi 2
2016-08-06 300 m F15 41.82  2 Heat 3
2016-08-07 300 m F15 41.61  4 Final
2016-08-20 400 m [2] F17 58.37  [1] PB 3 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
2016-09-03 800 m F15 2:29.26  SB 1 Pool 2 Heat 5 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.19  -2.2 PB 1 Pool 2 Heat 2
Kula (3,0 kg) F15 7.00  PB 27 Gul
2016-09-04 Längd F15 4.52  -0.3 19 Gul
Spjut (500 gr) F15 14.06  PB 27 Gul
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F15
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F15. Ingick i grenprogrammet: 1962-1987
»  Lindvall, Siri -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 80 m F15 10.38  +4.6 2 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.35  +2.5 2 Final
200 m F15 ej start 
Längd F15 ej start 
2016-05-21 80 m F15 10.63  -1.6 2 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.58  +0.2 SB 2 Final
2016-05-22 Längd F15 ej start 
2016-06-04 80 m F15 10.64  -2.2 1 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.46  -0.7 SB 3 Final
Längd F15 4.97  -2.0 SB 5 Final
2016-06-11 800 m F15 3:00.88  SB 8 Heat 2 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.78  +2.9 2 Heat 3
Höjd F15 1.36  SB 11 Pool orange
Längd F15 5.19  +1.1 PB 1 Pool orange
Kula (3,0 kg) F15 8.54  PB 9 Pool orange
2016-07-31 80 m F15 ej start  » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd F15 ej start 
2016-08-05 80 m F15 10.44  +1.4 SB 2 Heat 2 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
10.44  +1.5 3 Semi 1
Längd F15 4.93  +0.1 Kval 2
»  Olsson, Nathalie -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-15 80 m F15 11.20  +2.5 3 Heat 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F15 4.24  +2.3 7 Final
2016-05-21 80 m F15 11.73  -0.1 PB 3 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Längd F15 4.24  -1.1 PB 8 Final
2016-06-04 80 m F15 11.56  -2.4 PB 8 Heat 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 4.23  +0.2 15
2016-06-11 800 m F15 3:08.58  PB 7 Heat 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Längd F15 4.09  +0.2 11 Pool röd
Kula (3,0 kg) F15 5.92  PB 17 Pool röd
Spjut (500 gr) F15 10.70  PB 15 Pool röd
2016-07-01 Längd F15 ej res  Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m F15 ej start 
2016-08-16 80 m F15 11.95  -1.2 6 Heat 3 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F15 3.98  -1.0 16
2016-08-27 80 m F15 11.79  0.0 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Längd F15 4.08  -1.1 3 Final
2016-08-28 80 m F15 12.08  -2.8 4 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 4.00  -1.2 7 Final
»  Raud, Ella -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-04 80 m F15 11.27  -2.2 SB 3 Heat 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Stav F17 2.66  SB 7 Final
2016-06-11 Längd F15 4.42  +1.4 SB 6 Pool röd » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 6.92  PB 10 Pool röd
2016-07-01 Längd F15 4.30  +1.8 57 Kval » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 80 m F15 11.36  -0.6 6 Heat 7
2016-07-03 Stav F15 2.60  19
2016-07-06 Stav F15 2.68  SB 4 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2016-09-03 Kula (3,0 kg) F15 6.47  30 Gul » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2016-09-04 Längd F15 4.25  -2.3 25 Gul
»  Rådbo, Klara -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Spjut (500 gr) F15 38.29  PB 1 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
2016-05-15 6-kamp F15 4 084  -0.5 PB 1 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) 12.28 [826] -1.2 SB 1
Höjd 1.65 [795] SB 1
Kula (3,0 kg) 11.42 [623] PB 1
Längd 5.23 [623] +0.3 SB 1
Spjut (500 gr) 32.74 [529] 3
600 m 1:46.50 [688] PB 1
2016-05-15 80 m F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2016-05-20 Höjd F15 1.64  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F15 11.14  2 Final
2016-05-21 80 m F15 10.67  -0.1 1 Heat 3
10.58  +0.2 PB 3 Final
Tresteg F15 ej start 
2016-05-22 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Stav F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2016-06-04 80 m F15 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 ej start 
2016-06-05 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Höjd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2016-06-11 800 m F15 ej start  Heat 3 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  Heat 2
Höjd F15 1.64  1 Pool orange
Längd F15 5.13  +3.7 2 Pool orange
Kula (3,0 kg) F15 11.16  1 Pool orange
Spjut (500 gr) F15 30.11  1 Pool orange
2016-06-18 Stav F15 2.84  SB 5 Final » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Längd F15 5.29  -0.8 SB 2 Kval 2
Spjut (500 gr) F15 32.92  5 Final
2016-06-19 80 m häck (76,2 cm) F15 12.08  +2.1 2 Heat 1
12.04  +0.3 PB 4 Final
Höjd F15 1.60  2 Final
Längd F15 5.60  +1.1 PB 1 Final
2016-07-01 80 m häck (76,2 cm) F15 12.31  +0.1 2 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F15 5.11  +1.6 10 Kval
5.61  +3.1 3 Final
5.34  +1.2
2016-07-02 Tresteg F15 11.86  +2.7 3 Final
11.19  +1.2 SB
Spjut (500 gr) F15 29.93  11
2016-07-03 Höjd F15 1.65  3 Final
Stav F15 ej start 
2016-07-06 Stav F15 3.08  PB 1 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2016-07-30 80 m häck (76,2 cm) F15 12.14  +1.1 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Höjd F15 ej start 
2016-07-31 Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2016-08-05 Höjd F15 1.55  Kval » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
Längd F15 5.47  +0.6 2 Kval 1
2016-08-06 Höjd F15 1.66  SB 1 Final
Längd F15 5.42  0.0 4 Final
2016-08-07 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start 
Tresteg F15 11.54  -0.5 PB 1 Final
Spjut (500 gr) F15 32.76  7 Final
2016-08-17 600 m KS 1:50.64  4 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 12.01  - 1 Final
Spjut (500 gr) F17 30.86  1 Final
2016-08-20 Höjd F17 1.67  [2] SB 1 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (500 gr) F17 22.21  12
2016-09-03 800 m F15 2:36.00  SB 1 Pool 2 Heat 2 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (76,2 cm) F15 12.03  +0.4 PB 2 Pool 2 Heat 6
Höjd F15 1.65  1 Gul
Kula (3,0 kg) F15 11.06  4 Gul
2016-09-04 Längd F15 5.44  +0.2 1 Gul
Spjut (500 gr) F15 34.91  2 Gul
2016-09-11 6-kamp F15 4 156  +0.2 PB 1 » Mångkamps-SM 2016, Lugnet, Falun
80 m häck (76,2 cm) 12.04 [865] +0.3 1 Heat 4
Höjd 1.66 [806] 1
Kula (3,0 kg) 11.36 [619] 1
Längd 5.36 [660] 0.0 1
Spjut (500 gr) 34.09 [554] 2
600 m 1:48.51 [652] 5 Heat 2
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F15
   Tullgren, Sofia -01
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F15 12.09  -1.6 PB 6 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Längd F15 3.80  -0.9 PB 9
2016-06-18 80 m F15 11.77  +2.0 PB 8 Heat 3 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Längd F15 ej start 
 F14 - Flickor 14 år
   Barkensjö, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-06-11 Längd F15 4.06  +1.3 PB 14 Pool röd » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 8.11  PB 3 Pool röd
Spjut (500 gr) F15 ej res  Pool röd
2016-08-28 Längd F15 ej start  » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
2016-09-03 80 m F14 12.73  -1.1 PB 7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F14 4.40  +2.3 3 Final
2016-09-04 200 m F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 8.19  PB 3 Final
   Bjore, Linnea -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F14 ej start  Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
   Borseman, Vera -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F15 8.09  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-09-25 Terränglopp F14 29.29  47 » Lidingöloppet, Lidingö
»  Brundin, Lisa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-20 80 m F14 12.64  -1.2 PB 6 Heat 2 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Tresteg F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 6.59  PB 7 Final
2016-08-21 Längd F14 ej res 
   Ekberg, Lisa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-09 Stadslopp F14 14.28  19 » Kvantumloppet, Källbrinks IP - Kungens Kurva, Huddinge
2016-04-20 2 000 m terräng F15 7.44  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-04-23 Terränglopp F14 11.22  2 » Ältasjön Runt, Älta
2016-05-21 800 m F14 2:39.34  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 2 000 m F14 7:32.14  PB 1 Final
2016-06-04 Stadslopp F14 ej start  » Stockholm Junior Marathon, Stockholm
2016-06-05 Stadslopp F14 ej start  » Mini Marathon, Stockholm
2016-07-06 800 m F15 2:37.69  PB 1 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Kristianstad
2016-07-08 3 000 m F15 11:30.89  PB 4 Final » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2016-08-17 1 500 m h (76,2 cm) KS 6:01.98  PB 1 Final » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-20 2 000 m F14 7:41.42  2 Final » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
2016-08-21 1 500 m h (76,2 cm) F14 5:41.40  PB 2 Final
2016-08-28 Stadslopp KS 20.26  2 » Solsidan Runt, Saltsjöbaden
2016-09-10 1 500 m h (76,2 cm) F14 5:37.28  PB 4 Final » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
2016-09-11 2 000 m F14 7:24.68  PB 7 Final
2016-09-25 Terränglopp F14 25.17  13 » Lidingöloppet, Lidingö
2016-10-15 4 000 m terräng F14 16.04  1 » Terräng-DM 2016, Visättra, Huddinge
2016-10-23 2 000 m terräng F14 ej start  » Terräng-SM, Rocklundaområdet, Västerås
   Erazo, Sayen -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F14 13.22  -0.9 PB 7 Heat 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2016-05-22 Längd F14 ej start 
»  Freeman, Molly -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F15 7.56  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 80 m F14 11.23  -1.4 2 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.17  -2.1 PB 3 B-final
800 m F14 2:28.15  PB 2 Final
2016-05-22 Längd F14 4.36  -1.5 PB 11
2016-06-11 800 m F15 2:33.52  2 Heat 2 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
80 m häck (76,2 cm) F15 14.14  +3.2 6 Heat 1
Längd F15 4.41  +1.1 PB 7 Pool röd
Spjut (500 gr) F15 12.85  PB 12 Pool röd
2016-08-13 Stadslopp F14 8.01  5 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-08-21 300 m F14 ej start  Heat 2 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
800 m F14 2:31.39  3 Final 2
80 m häck (76,2 cm) F14 14.94  -1.1 4 Heat 2
14.20  +1.2 PB 8 Final
Längd F14 4.23  0.0 12
2016-09-03 800 m F15 2:23.84  PB 5 Pool 2 Heat 7 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
80 m häck (76,2 cm) F15 13.10  -0.8 PB 1 Pool 1 Heat 6
2016-09-04 Längd F15 4.64  -3.0 PB 16 Gul
2016-09-25 Terränglopp F14 26.39  24 » Lidingöloppet, Lidingö
»  Jansson, Julia -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Kula (3,0 kg) F14 8.42  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 17.33  PB 8 Final
2016-05-15 800 m F15 ej start  » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F15 ej start 
Längd F15 ej start 
Kula (3,0 kg) F15 ej start 
2016-07-30 Längd F14 3.91  - 8 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Kula (3,0 kg) F14 8.23  4 Final
2016-07-31 Höjd F14 1.31  SB 6 Final
2016-08-28 Höjd F15 1.35  SB 5 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Längd F15 3.93  -1.2 PB 8 Final
»  Krüsell Berg, Tilda -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F15 10.15  6 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 80 m F14 12.42  +1.4 PB 7 Heat 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 5.78  PB 12
Diskus (0,75 kg) F14 14.19  PB 7 Final
2016-05-22 Längd F14 3.69  -0.5 PB 21
Spjut (500 gr) F14 10.34  PB 14
2016-06-04 80 m F14 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
2016-07-30 Kula (3,0 kg) F14 6.50  PB 9 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2016-09-03 80 m F14 12.62  -1.1 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F14 16.74  PB 3 Final
2016-09-04 Kula (3,0 kg) F14 6.54  PB 5 Final
»  Nielsen, Ida -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F14 12.07  -0.3 PB 8 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,75 kg) F14 18.56  PB 6 Final
2016-05-22 Längd F14 3.71  -2.0 PB 20
Slägga (3,0 kg/119) F14 18.50  PB 6 Final
2016-06-18 80 m F14 11.87  -1.0 PB 6 Heat 4 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Längd F14 ej start 
2016-06-19 Höjd F14 ej start 
Kula (3,0 kg) F14 ej start 
2016-08-21 Diskus (0,75 kg) F14 19.35  PB 6 Final » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Slägga (3,0 kg/119) F14 17.98  6 Final
2016-09-24 Diskus (0,75 kg) F14 22.16  PB 1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
   Nilsen, Ida -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Diskus (0,75 kg) F14 14.08  PB 6 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Slägga (3,0 kg/119) F14 17.80  PB 7 Final
»  Oscarsson, Liv -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F14 12.86  -1.4 PB 5 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F14 7.73  0.0 PB 9
Kula (3,0 kg) F14 5.89  PB 11
2016-08-20 80 m F14 ej start  » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
2016-08-21 Längd F14 3.15  0.0 PB 18
»  Pettersson, Fredrika -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F14 12.04  -0.3 PB 7 Heat 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 1.30  SB 8 Final
Tresteg F14 8.56  +1.1 PB 6 Final
2016-05-22 Längd F14 4.02  -2.4 PB 17
2016-06-06 100 m F14 --  [1] Final » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Höjd F14 1.27  3 Final
2016-06-11 80 m häck (76,2 cm) F15 16.13  +0.7 PB 5 Heat 2 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Höjd F15 1.24  10 Pool röd
Längd F15 4.07  +2.0 PB 12 Pool röd
Kula (3,0 kg) F15 5.73  PB 18 Pool röd
Spjut (500 gr) F15 9.14  PB 17 Pool röd
2016-08-21 Längd F14 ej start  » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
2016-08-27 80 m F14 ej start  » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Höjd F14 ej start 
Längd F15 3.73  -0.3 4 Final
2016-09-03 80 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F14 ej start 
Not
[1] - Tid saknas
   Sjöholm, Hoa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F14 12.75  -1.4 PB 4 Heat 4 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F14 brutit  Final
2016-05-22 2 000 m F14 ej start 
2016-06-04 Stadslopp F14 19.09  38 » Stockholm Junior Marathon, Stockholm
2016-06-06 200 m F14 ej start  » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
800 m F14 ej start 
2016-08-28 80 m F15 ej start  » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
1 000 m F15 3:34.98  PB 3 Final
2016-09-25 Terränglopp F14 ej start  » Lidingöloppet, Lidingö
»  Trosell, Åsa -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F15 9.33  5 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-21 80 m F14 11.29  -1.1 2 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.09  -2.1 PB 2 B-final
»  Wihk, Embla -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-21 80 m F14 11.68  -1.1 PB 5 Heat 5 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (3,0 kg) F14 8.36  PB 6 Final
Diskus (0,75 kg) F14 19.58  PB 5 Final
2016-05-22 Stav F14 2.11  PB 2 Final
Slägga (3,0 kg/119) F14 ej res 
Spjut (500 gr) F14 19.64  PB 7 Final
2016-06-11 800 m F15 2:57.30  PB 4 Heat 3 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Kula (3,0 kg) F15 8.23  2 Pool röd
Spjut (500 gr) F15 20.19  PB 2 Pool röd
2016-06-18 80 m F14 11.54  -0.6 PB 3 Heat 2 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Stav F14 2.01  5 Final
Spjut (500 gr) F14 22.66  PB 8 Final
2016-08-17 150 m KS 21.62  - 3 Final 2 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F15 17.89  2 Final
Spjut (500 gr) F17 20.08  3 Final
2016-09-03 80 m F14 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (500 gr) F14 23.50  PB 2 Final
2016-09-10 Kula (3,0 kg) F15 ej start  » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
Spjut (500 gr) F15 ej start 
2016-09-24 Kula (3,0 kg) F14 7.84  1 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,75 kg) F14 22.16  PB 2
Slägga (3,0 kg/119) F14 26.05  PB 1
Spjut (500 gr) F14 23.27  1
   Örman, Saga -02
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-08-20 80 m F14 12.19  -1.4 PB 5 Heat 1 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
2016-08-21 Längd F14 3.71  0.0 PB 17
 F13 - Flickor 13 år
»  Avebäck, Klara -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F13 10.20  15 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-15 60 m F13 8.67  +3.1 2 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
8.80  +3.3 4 Final
Höjd F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.46  - 2 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.44  PB 4 Final
2016-05-21 60 m F13 8.85  - 1 Heat 4 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
8.81  - 2 Final
Höjd F13 1.35  PB 3 Final
Längd (zon) F13 4.43  - 8 Final
Kula (2,0 kg) F13 8.21  PB 5 Final
2016-06-01 Diskus (0,6 kg) F13 22.28  PB 6 Final » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2016-06-04 60 m F13 8.82  -2.0 PB 2 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.93  -1.8 6 Final
Kula (2,0 kg) F13 7.90  10
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2016-06-05 200 m F13 29.11  -2.1 PB 1 B-final
Längd (zon) F13 4.61  +0.7 PB 10
2016-06-18 60 m F13 8.53  +2.3 4 Heat 2 [¤] » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
8.67  +1.4 PB 7 A-final
Längd (zon) F13 4.68  -0.1 PB 3 Kval 1 [¤]
2016-06-19 Längd (zon) F13 4.93  +0.8 PB 5 Final
2016-07-01 60 m häck (68,6 cm) F13 10.76  -0.5 PB 4 Heat 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 60 m F13 8.94  -2.1 2 Heat 4
Tresteg (zon) F13 ej start 
2016-07-03 200 m F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
2016-08-17 150 m KS 22.38  - 2 Final 1 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-20 60 m F13 9.50  -1.0 4 Heat 5 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Tresteg (zon) F13 9.89  - 2 Final
2016-08-21 200 m F13 ej start 
Längd (zon) F13 4.52  0.0 5 Final
2016-08-28 60 m F13 9.20  -2.4 2 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
9.29  -2.3 7 Final
Längd (zon) F13 4.67  -0.7 4 Final
2016-08-31 200 m häck (68,6 cm) F13 36.00  - 4 Heat 2 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 10.15  - 1
Slägga (2,0 kg) F13 25.52  PB 13
2016-09-10 Tresteg (zon) F13 10.29  -1.8 PB 2 Final » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
2016-09-11 Längd (zon) F13 4.52  +3.5 15
4.44  +1.1
2016-09-17 Spjut (400 gr) F13 16.91  PB 17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Beckman Berg, Sigrid -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F13 9.04  3 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-08-20 60 m F13 9.26  -1.6 4 Heat 2 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.21  -0.5 PB 7 B-final
600 m F13 ej start 
2016-08-21 200 m F13 31.16  +0.5 PB 3 Heat 2
Längd (zon) F13 4.28  0.0 PB 8 Final
Diskus (0,6 kg) F13 23.95  PB 4 Final
2016-08-27 60 m F13 9.14  -2.0 PB 2 Heat 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.22  -1.6 3 Final
Diskus (0,6 kg) F13 19.56  6 Final
2016-09-17 60 m F13 9.10  0.0 PB 2 Heat 8 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
»  Brandt, Albertina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F13 8.52  2 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-15 5-kamp F13 2 547  - PB 10 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 13.17 [524] - 5 heat 1
Höjd 1.15 [577] SB 10
Spjut (400 gr) 11.61 [361] PB 11
Längd (zon) 3.58 [471] -1.2 SB 10
600 m 2:07.80 [614] SB 5
2016-06-01 600 m F13 2:04.99  SB 5 Heat 1 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 14.24  PB 38
2016-06-04 600 m F13 2:01.29  PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Kula (2,0 kg) F13 6.10  PB 16
2016-06-05 200 m F13 33.64  -3.0 PB 5 C-final
60 m häck (68,6 cm) F13 12.88  -2.3 SB 6 Heat 2
Längd (zon) F13 3.63  +1.9 SB 20
2016-06-19 2 000 m F13 ej start  » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2016-08-13 Stadslopp F13 8.43  11 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-08-20 600 m F13 2:05.19  7 Final » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
200 m häck (68,6 cm) F13 35.90  0.0 PB 1 Final 3
2016-08-21 200 m F13 33.53  +0.1 PB 4 Heat 3
1 500 m F13 6:10.31  PB 7 Final
Längd (zon) F13 3.62  0.0 25
2016-08-28 600 m F13 2:06.26  6 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Längd (zon) F13 3.70  -0.5 SB 17
Spjut (400 gr) F13 9.33  14
2016-08-31 200 m häck (68,6 cm) F13 43.21  - 7 Heat 1 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 7.57  - 40
Slägga (2,0 kg) F13 14.42  PB 46
2016-09-03 600 m F13 ej start  » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (2,0 kg) F13 ej start 
2016-09-17 60 m F13 10.05  -1.2 PB 7 Heat 4 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.16  PB 31
Spjut (400 gr) F13 10.92  39
2016-09-25 Terränglopp F13 13.47  49 » Lidingöloppet, Lidingö
   Carron, Ella -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F13 10.12  13 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
»  Deltin, Anna Lisa -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F13 11.31  23 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-05-14 60 m F13 8.66  +0.4 1 Heat 2 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.62  -0.3 PB 1 Final
Längd (zon) F13 4.52  0.0 SB 2 Final
2016-05-15 60 m F13 8.62  +3.1 1 Heat 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
8.70  +3.3 3 Final
Längd (zon) F13 4.56  - 1 Final
2016-06-01 Diskus (0,6 kg) F13 16.31  PB 24 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2016-06-05 200 m F13 ej start  » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) F13 ej start 
2016-06-06 80 m F13 ej start  » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2016-07-02 60 m F13 ej start  Heat 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-03 200 m F13 29.73  +0.7 SB 3 Final 11
Längd (zon) F13 ej start 
2016-08-20 60 m F13 8.80  -0.5 2 Heat 3 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.90  -0.1 6 A-final
2016-08-21 200 m F13 30.03  +0.5 1 Heat 2
60 m häck (68,6 cm) F13 ej start 
Längd (zon) F13 ej start 
Slägga (2,0 kg) F13 24.98  PB 8 Final
2016-08-27 60 m F13 8.95  -2.0 1 Heat 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.07  -1.6 2 Final
2016-08-31 200 m häck (68,6 cm) F13 37.19  - 3 Heat 1 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.09  - 14
Slägga (2,0 kg) F13 25.74  PB 12
2016-09-17 60 m F13 8.65  -0.3 1 Heat 5 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.32  PB 17
   Duvander, Adina -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F13 11.37  25 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-08-13 Stadslopp F13 10.58  66 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Edelholm, Beata -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-05-07 Kula (2,0 kg) F13 9.46  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 22.56  PB 3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 29.71  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 23.28  SB 2 Final
2016-05-15 5-kamp F13 3 727  - PB 5 [¤] » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
60 m häck (68,6 cm) 10.93 [910] - 4 heat 2
Höjd 1.27 [720] SB 6
Spjut (400 gr) 22.09 [716] 5
Längd (zon) 4.21 [700] +0.1 SB 5
600 m 2:03.86 [681] SB 4
2016-05-21 60 m F13 8.91  -3.0 PB 1 Heat 3 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
8.78  - 1 Final
Längd (zon) F13 4.59  - 1 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.77  PB 1 Final
2016-06-01 600 m F13 1:55.80  PB 2 Heat 3 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 19.32  14
2016-06-04 60 m F13 8.94  -2.0 3 Heat 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.77  -1.8 PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 24.98  PB 1 Final
2016-06-05 200 m F13 28.12  -1.1 PB 3 A-final
Längd (zon) F13 4.86  +1.4 PB 5 Final
2016-06-06 80 m F13 ej start  Heat 1 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Diskus (0,6 kg) F13 25.44  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 24.57  1 Final
2016-06-18 60 m F13 8.74  -0.9 PB 4 Heat 1 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
8.76  -0.6 2 B-final
Längd (zon) F13 4.71  0.0 3 Kval 2
Spjut (400 gr) F13 27.68  PB 2 Final
2016-06-19 Längd (zon) F13 5.03  0.0 PB 4 Final
2016-07-01 Spjut (400 gr) F13 23.37  22 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2016-07-02 60 m F13 8.94  -4.2 2 Heat 9
Tresteg (zon) F13 9.02  +0.3 SB 22
2016-07-03 200 m F13 27.32  +1.1 PB 3 Final 3
Längd (zon) F13 4.75  +2.5 23
4.73  +0.7
2016-08-17 150 m KS 21.10  - 1 Final 1 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
2016-08-20 60 m F13 8.77  +0.4 2 Heat 1 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.92  -0.1 7 A-final
Kula (2,0 kg) F13 9.46  8 Final
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2016-08-21 200 m F13 27.69  -0.3 3 Heat 5
Längd (zon) F13 4.56  0.0 4 Final
Diskus (0,6 kg) F13 20.18  10
2016-08-27 60 m F13 9.05  -3.1 1 Heat 1 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
8.83  -1.6 1 Final
Spjut (400 gr) F13 24.52  1 Final
2016-08-28 60 m F13 8.99  -2.4 1 Heat 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
9.12  -2.3 4 Final
Längd (zon) F13 4.81  -1.0 2 Final
Spjut (400 gr) F13 ej start 
2016-08-31 200 m häck (68,6 cm) F13 32.53  - 1 Heat 1 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg (zon) F13 9.42  - 7
Slägga (2,0 kg) F13 32.62  PB 3
2016-09-10 Spjut (400 gr) F13 24.29  8 Final » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
2016-09-11 200 m F13 28.52  -2.3 5 Heat 5
Längd (zon) F13 4.57  +2.7 12
4.37  +1.1
2016-09-17 60 m F13 8.81  -1.1 1 Heat 2 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Höjd F13 1.36  PB 11
Spjut (400 gr) F13 25.81  1
2016-09-24 Kula (2,0 kg) F13 8.75  2 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Diskus (0,6 kg) F13 28.52  PB 1
Slägga (2,0 kg) F13 32.31  3
Spjut (400 gr) F13 24.17  1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Frondell, Alva -03
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2016-04-20 2 000 m terräng F13 9.05  4 » KM i terräng, Vårflodsparken, Stockholm
2016-06-01 Diskus (0,6 kg) F13 18.65  PB 19 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2016-06-05 Stadslopp P13 10.36  39 » Mini Marathon, Stockholm
2016-08-13 Stadslopp F13 8.27  7 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2016-08-31 Tresteg (zon) F13 8.71  - 21 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (2,0 kg) F13