HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2017-05-30
Ute för 2016 Resultatdatum: 2016-09-17
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
39.87  » Borg, Jonatan -03 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Tärnvik, Emil -03
» Sundberg, Martin -03
39.95  [1] » Borg, Jonatan -03 P13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Tärnvik, Emil -03
» Wåtz, Linus -03
40.72  » Borg, Jonatan -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Tärnvik, Emil -03
» Wåtz, Linus -03
43.07  [2] Batkhuyaq, Tulguldur -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Sundberg, Martin -03
» Torgersson, Erik -03
» Sautermeister, Dante -03
» Törnvall, Oskar -03
43.53  » Marklund, Winston -04 P13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
Aldskogius, Kalle -04
» Pettersson, Tobias -04
» Linderoth, Fabian -04
Ekberg, Arvid -04
44.78  » Holm, Nils -04 P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Sjöström, Nils -04
Aldskogius, Kalle -04
» Marklund, Winston -04
» Pettersson, Tobias -04
44.83  » Kapell, Elias -06 P10 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Loqvist, William -06
» Lindqvist, Noah -06
Herre, Filip -06
Hörberg Alandh, Elis -06
45.06  » Loqvist, William -06 P10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Kapell, Elias -06
» Lindqvist, Noah -06
» Avebäck, Henrik -06
Herre, Filip -06
45.39  » Marklund, Winston -04 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Larsson, Rasmus -04
» Pettersson, Tobias -04
» Linderoth, Fabian -04
» Holm, Nils -04
46.20  » Marklund, Winston -04 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Bogdon, Mio -04
» Pettersson, Tobias -04
» Linderoth, Fabian -04
» Holm, Nils -04
46.26   {Hammarby IF lag 1} [3] P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
47.26  Bogdon, Mio -04 P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
» Linderoth, Fabian -04
» Ramel Ternhag, Björn -04
» Marklund, Winston -04
Ekberg, Arvid -04
47.68   {Hammarby IF lag 2} [3] P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
50.26  Öhrner, Gabriel -06 P10 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Avebäck, Henrik -06
Svensson Esteves, Casper -06
Hillefors, Liam -06
Atterlöf, Jack -06
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
36.17  » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 P15 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Johansson, Leon -01
» Baroso Johansson, André -02
» Förnestig, Paul -01
36.56  » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 P15 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Johansson, Leon -01
» Baroso Johansson, André -02
» Förnestig, Paul -01
37.94  [1] » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 P15 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Johansson, Leon -01
Runebjörk, William -01
» Fogelberg, Adam -01
41.84  Söderberg, Filip -01 P15 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Håkansson, Jonatan -01
» Gemmel, Harald -01
Söderberg, Ludvig -01
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.77  [1] » Wulff, Jonathan -94 M22 2016-05-28 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Zirignon, Jean Christian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Rogo, Desmond -96
41.07  » Wulff, Jonathan -94 M22 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Zirignon, Jean Christian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Rogo, Desmond -96
42.52  » Wulff, Jonathan -94 M22 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
» Zirignon, Jean Christian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Rogo, Desmond -96
43.03  [2] » Nie, Karl David -98 P19 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Hargeström, Sebastien -98
» Ögren, Markus -98
» Getahun, Kidus Johannes -98
43.13  » Nie, Karl David -98 P19 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Hargeström, Sebastien -98
» Ögren, Markus -98
» Getahun, Kidus Johannes -98
43.26  [3] Persson, Daniel -98 P19 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Kay, Rodi -98
» Ögren, Markus -98
» Hargeström, Sebastien -98
44.10  » Nie, Karl David -98 MS 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Efremov, Kristian -90
» Getahun, Kidus Johannes -98
Odero, Malcolm -98
44.19  [4] » Gussarsson, Arvid -00 P17 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Prins, Felix -00
» Eriksson Nilsfors, Love -99
» Nahimana, Sabiti -00
44.22  » Gussarsson, Arvid -00 P17 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Prins, Felix -00
» Eriksson Nilsfors, Love -99
» Nahimana, Sabiti -00
46.14  » Gussarsson, Arvid -00 P17 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
» Prins, Felix -00
» Johansson, Leon -01
» Nahimana, Sabiti -00
Landslagsstafett
40.77  » Rogo, Desmond -96 M22 2016-08-20 » Nordiska-Baltiska 22 år, Alberga, FIN
» Ewertzh, Jacob -95
55.68  » Ewertzh, Jacob -95 MS 2016-09-03 » Finnkampen, Tammerfors, FIN
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:02.61  » Nie, Karl David -98 P19 2016-05-28 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Ögren, Markus -98
» Olsson, Timothy -98
» Ahl, Christoffer -98
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:41.25  [1] » Pettersson, Tobias -04 P13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Holm, Nils -04
» Tärnvik, Emil -03
5:54.38  Aldskogius, Kalle -04 P13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Marklund, Winston -04
Ekberg, Arvid -04
5:59.05  Hörberg Alandh, Elis -06 P10 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Loqvist, William -06
» Kapell, Elias -06
6:20.33  » Lindqvist, Noah -06 P10 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
Herre, Filip -06
Öhrner, Gabriel -06
6:20.36  Bogdon, Mio -04 P13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Linderoth, Fabian -04
Arenander, Justus -04
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:04.36  [1] » Jacobson, Martin -97 P19 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Adan, Abdullahi -98
» Ahl, Christoffer -98
7:09.44  Söderberg, Filip -01 P15 2016-05-28 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
Ridell, Mikael -01
Hård, Ludwig -01
8:04.52  » Friberg, Erik -02 P15 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
Kennmar, Felix -02
Lundin, Otto -02
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
39.90  [1] » Larsson, Kathleen -03 F13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Edelholm, Beata -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Luul, Sara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
39.94  [2] » Larsson, Kathleen -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Avebäck, Klara -03
» Luul, Sara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
40.02  » Larsson, Kathleen -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Avebäck, Klara -03
» Luul, Sara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
42.78  » Miletic, Paulina -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Beckman Berg, Sigrid -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Harryson, Linn -03
» Brandt, Albertina -03
42.84  » Hellstadius, Alannah -04 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
» Robling, Alma -04
» Enblad, Alva -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04
43.05   {Hammarby IF lag 1} [3] F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
43.78  Karlsson, Julia -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
» Hjortsmark, Noelle -03
» Harryson, Linn -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Brandt, Albertina -03
44.16  » Elgeryd, Mira -04 F13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Enblad, Alva -04
» Brandt, Albertina -03
Nallanathan, Bairavi -04
» Lundqvist, Emma -04
44.93  » Elgeryd, Mira -04 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Enblad, Alva -04
Hasselberg, Hedvig -04
Nallanathan, Bairavi -04
Jäderhag, Olga -04
45.23  [4] » Lindefalk, Linnéa -05 F11 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Cyrus, Astrid -05
» Öhman, Elsa -05
» Gustafsson, Ella -05
Permansson, Nicole -05
45.82  Aulin, Emelie -04 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Nallanathan, Bairavi -04
» Lackanovic, Lana -04
Jäderhag, Olga -04
» Lundqvist, Emma -04
46.78  » Hellstadius, Alannah -04 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Åsberg, Kajsa -04
» Robling, Alma -04
» Krantz, Frida -04
» Lackanovic, Lana -04
48.61   {Hammarby IF lag 3} [3] F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
49.65  » Lind, Norah -05 F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Lindefalk, Linnéa -05
» Prins, Hanna -05
» Lind, Alvah -05
» Eskilsson, Sofia -05
50.03  Lundin, Rut -06 KS 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Edenå, Elma -06
Nygren, Ellen -06
» Eskilsson, Sofia -05
Grahn, Olivia -06
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - Lagets deltagare är okända
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
38.19  » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Rådbo, Klara -01
» Lindvall, Siri -01
» Gassama, Sira -01
38.72  [1] » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Rådbo, Klara -01
» Lindvall, Siri -01
» Lindé, Hanna -01
38.82  » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Rådbo, Klara -01
» Lindvall, Siri -01
» Gassama, Sira -01
39.14  » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Rådbo, Klara -01
» Lindvall, Siri -01
» Lindé, Hanna -01
41.86  [2] » Trosell, Åsa -02 F15 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Kapell, Tilda -01
» Freeman, Molly -02
» Raud, Ella -01
42.42  » Nielsen, Ida -02 F15 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Freeman, Molly -02
» Brundin, Lisa -02
» Trosell, Åsa -02
42.74  » Lindberg, My -01 F15 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Kapell, Tilda -01
» Raud, Ella -01
» Olsson, Nathalie -01
45.50  » Oscarsson, Liv -02 F15 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Krüsell Berg, Tilda -02
Barkensjö, Molly -02
Örman, Saga -02
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
48.32  » Lindvall, Siri -01 F17 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
» Almerén Hansson, Victoria -99
» Deltin, Greta -00
» Gassama, Sira -01
48.45  [1] Atle, Astrid -00 F17 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Almerén Hansson, Victoria -99
» Karlsson, Jennifer -99
» Deltin, Greta -00
49.29  Atle, Astrid -00 F17 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Almerén Hansson, Victoria -99
» Karlsson, Jennifer -99
» Deltin, Greta -00
49.35  » Gustavsson, Stina -01 KS 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
» Almerén Hansson, Victoria -99
Tuvesson, Emma -91
» Lindberg, Felicia -97
49.49  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F19 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Kapell, Hanna -98
» Hansson, Pernilla -98
» Janhunen, Marina -98
49.64  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F19 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Kapell, Hanna -98
» Hansson, Pernilla -98
» Janhunen, Marina -98
50.25  [2] Bodaxell, Felicia -98 K22 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Jelassi, Yasmin -96
» Avebäck, Freja -95
» Sandelius, Josefine -94
50.47  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F19 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Kapell, Hanna -98
» Hansson, Pernilla -98
» Janhunen, Marina -98
51.02  » Laurin, Lotta -99 F17 2016-05-18 » Stafett-DM dag 1, Enskede IP, Stockholm
» Engström, Isabella -99
» Karlsson, Jennifer -99
Atle, Astrid -00
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
6:02.54  » Krantz, Frida -04 F13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
» Lundqvist, Emma -04
» Brandt, Albertina -03
6:08.30  Nallanathan, Bairavi -04 F13 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lidén, Clara -03
» Enblad, Alva -04
6:22.00  Grahn, Olivia -06 F10 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
Lansky, Belize -06
» Hedberg, Tyra -06
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:37.58  [1] Ramberg, Filippa -97 F19 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Gerendas, Vera -97
» Jansson, Fanny -99
7:43.98  » Hultström, Vilma -00 F17 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Samuelberg, Siri -00
» Laurin, Lotta -99
8:05.26  Westman Persson, Ellen -96 K22 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
Belkacem, Ofelia -95
» Forss, Emma -94
8:05.29  » Freeman, Molly -02 F15 2016-09-13 » Stafett-DM dag 2, Källbrinks IP, Huddinge
Borseman, Vera -02
Ekberg, Lisa -02
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
               
 Mix
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
1:57.18  » Marklund, Winston -04 X13 2016-06-15 » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
» Hellstadius, Alannah -04
» Engström, Filip -04
» Krantz, Frida -04
1:58.49  » Marklund, Winston -04 X13 2016-06-15 » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
» Hellstadius, Alannah -04
» Engström, Filip -04
» Krantz, Frida -04
2:06.49  » Sundberg, Martin -03 X13 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
» Deltin, Anna Lisa -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Brandt, Albertina -03
2:08.05  » Loqvist, William -06 X10 2016-06-15 » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
Lansky, Belize -06
» Kapell, Elias -06
» Jabbour Clarke, Lii -06
2:14.63  Öhrner, Gabriel -06 X10 2016-06-15 » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
» Hedberg, Tyra -06
» Lindqvist, Noah -06
» Öhlén, Minea -06
2:18.30  » Sylla, Kadel -05 X11 2016-06-15 » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
Roos, Klara -05
» Asplund, Simon -05
Roos, Vera -05
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:29.26  » Förnestig, Paul -01 X15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
» Gustavsson, Stina -01
» Simic Rihtnesberg, Daniel -01
» Gassama, Sira -01
» Johansson, Leon -01
» Lindé, Hanna -01
2:34.05  » Förnestig, Paul -01 X15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
» Gustavsson, Stina -01
» Simic Rihtnesberg, Daniel -01
» Lindvall, Siri -01
» Johansson, Leon -01
» Gassama, Sira -01
2:49.65  » Borgius, Teodor -03 X15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
» Olsson, Nathalie -01
» Friberg, Erik -02
» Raud, Ella -01
» Hanzon Lukin, Lukas -02
» Freeman, Molly -02
               
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics