HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-06-14
Ute för 2016 Resultatdatum: 2016-11-05
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.58  [1] » Moberg, Markus -03 -1.8 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.66  [2] » Engström, Filip -04 -0.4 P12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.68    » Kapell, Elias -06 +0.6 P10 2016-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
8.73  [3] » Borgius, Teodor -03 0.0 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.80  [4] » Borg, Jonatan -03 -2.3 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
8.93  [5] » Tärnvik, Emil -03 -1.0 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
9.04  [6] » Sautermeister, Dante -03 0.0 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.18  [7] » Loqvist, William -06 +0.1 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
9.18    » Marklund, Winston -04 +0.5 P12 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
9.22  » Wåtz, Linus -03 -2.3 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
9.25  » Sundberg, Martin -03 -1.0 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.38  [8] » Lindqvist, Noah -06 +0.1 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
9.49  Bjore, Kelvin -04 -0.5 P12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.56  » Lindefalk, Alexander -03 -1.0 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.61    » Pettersson, Tobias -04 -0.2 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.62  Engström, Melker -06 -1.6 P10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.66  » Torgersson, Erik -03 -0.7 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
9.79      Finér, Alexander -03 -1.0 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
9.89  » Avebäck, Henrik -06 +0.1 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
9.89  Ekberg, Arvid -04 -1.2 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.01      Larsson, Rasmus -04 -0.2 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.14  Bogdon, Mio -04 -0.6 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.29  » Holm, Nils -04 -0.5 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.42    » Linderoth, Fabian -04 -0.2 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.71  Forsmark, Alexander -04 -1.2 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.93  Westervall, Olle -08 -0.3 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.03      Neale, Noah -08 -0.3 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.15  Sahlen, Alexandre -08 -0.1 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.56  Vanky, Alexander -08 +0.8 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.04      Tayefeh, Benjamin -08 0.0 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.45  Taube, Albin -08 0.0 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.77  Öhrner, Axel -08 +0.9 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
8.87  » Marklund, Winston -04 +5.2 P12 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.98  Borgius, Elmer -07 +3.0 P10 2016-07-17 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
10.86      Wikström, Johannes -06 +2.8 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.97  Karlsson, Hugo -08 +3.4 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.03  Lilja, Edwin -08 +3.4 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.53  Källgården, Ivar -08 +3.4 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.47    » Förnestig, Paul -01 -0.2 P15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.81  [1] » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 +1.0 P15 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
10.00  [2] » Johansson, Leon -01 +1.2 P15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.63  [3] » Moberg, Markus -03 -0.3 P13 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.75  [4] Runebjörk, William -01 -2.5 P15 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.49  [5] » Gemmel, Harald -01 +0.3 P15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.57  Eriksson Nilsfors, Leon -02 -1.2 P14 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
11.60  [6] » Håkansson, Jonatan -01 -2.1 P15 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.63    » Lavett, Emil -01 -0.2 P15 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
12.20  » Pettersson, Tobias -04 +1.4 P12 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.26  » Marklund, Winston -04 +1.4 P12 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
9.31  » Förnestig, Paul -01 +4.4 P15 2016-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
9.90  » Johansson, Leon -01 +3.6 P15 2016-08-05 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
10.92    » Håkansson, Jonatan -01 +4.4 P15 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.21  » Gemmel, Harald -01 +4.4 P15 2016-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.80  Kennmar, Felix -02 +3.0 P14 2016-09-10 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
Vinduppgift saknas
9.98  » Baroso Johansson, André -02 - P14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.41  » Hanzon Lukin, Lukas -02 - P14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.95 | M22=11.15 | P19=11.35 | P17=11.65 | P16=11.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.48    » Darkwah, Tony -86 +1.7 MS 2016-08-26 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
10.60  [1,2] » Ewertzh, Jacob -95 +2.0 M22 2016-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
10.66  [1,3,4] » Rogo, Desmond -96 +1.0 M22 2016-08-26 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
10.71    » Ojuri, Sunday -93 +2.0 MS 2016-09-03 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.80  [1,5,6]   Nyberg, Erik -96 +0.1 M22 2016-07-23 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
10.86  [1,7] » Wulff, Jonathan -94 +1.8 M22 2016-08-05 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
11.00  [8] » Zirignon, Jean Christian -95 +0.1 M22 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
11.11  [9] » Ögren, Markus -98 0.0 P18 2016-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.14  [10] » Kay, Rodi -98 +2.0 P18 2016-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.33    » Nie, Karl David -98 +0.8 P18 2016-08-26 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
11.36  » Hargeström, Sebastien -98 +1.2 P18 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.38  [11]   Fall, Mohammed -99 +0.1 P17 2016-07-23 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
11.39  Persson, Daniel -98 +1.9 P18 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.41  » Getahun, Kidus Johannes -98 +0.2 P18 2016-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.64    » Prins, Felix -00 +1.7 P16 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.68  » Efremov, Kristian -90 -0.2 MS 2016-08-10 » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
11.80  » Eriksson Nilsfors, Love -99 +0.7 P17 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.87    » Förnestig, Frank -98 -0.5 P18 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.91  Odero, Malcolm -98 -2.0 P18 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.96  Thiam, Oumar -91 -3.6 MS 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
12.04    » Ahmed, Samy -94 -1.7 M22 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.08  » Gussarsson, Arvid -00 -1.1 P16 2016-07-17 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
12.11  » Nahimana, Sabiti -00 +1.7 P16 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.26      Johansson, Gustav -96 +0.7 M22 2016-06-15 » Veckans gren, Lidingövallen, Lidingö
12.27  » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 -0.2 P15 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.50  » Johansson, Leon -01 -0.2 P15 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
10.41  » Darkwah, Tony -86 +2.3 MS 2016-09-03 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.58  » Ewertzh, Jacob -95 +3.6 M22 2016-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
10.64    » Rogo, Desmond -96 +3.0 M22 2016-08-26 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
11.08  » Ögren, Markus -98 +2.3 P18 2016-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.14  » Getahun, Kidus Johannes -98 +2.3 P18 2016-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.25    » Nie, Karl David -98 +2.3 P18 2016-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
11.47  » Prins, Felix -00 +3.3 P16 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
11.79  Odero, Malcolm -98 +2.8 P18 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[10] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[11] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.72  » Ögren, Markus -98 +0.2 P18 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
18.15  Fall, Mohammed -99 +2.0 P17 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
18.30    » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 +2.0 P15 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
19.77  » Moberg, Markus -03 +2.0 P13 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
20.70  Eriksson Nilsfors, Leon -02 +2.0 P14 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
20.99  » Borgius, Teodor -03 +2.0 P13 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
21.64  » Kapell, Elias -06 +2.6 P10 2016-07-17 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.00 | M22=22.50 | P19=22.80 | P17=23.50 | P16=23.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.28  [1,2] » Ewertzh, Jacob -95 +1.2 M22 2016-08-21 » Nordiska-Baltiska 22 år, Alberga, FIN
22.39  [3] » Ögren, Markus -98 +0.9 P18 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.40    » Ojuri, Sunday -93 +1.2 MS 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.17  [4] » Förnestig, Paul -01 -0.3 P15 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.50  » Nie, Karl David -98 +0.5 P18 2016-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
24.09    » Prins, Felix -00 +0.1 P16 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.31  Popkema, Roben -89 -1.5 MS 2016-06-12 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
24.35  » Nahimana, Sabiti -00 +0.6 P16 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.45  [5] » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 0.0 P15 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.78  Jacobson, Henry -99 +0.5 P17 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.79  » Olsson, Timothy -98 -4.3 P18 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
25.52      Odero, Malcolm -98 -4.3 P18 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
26.12  » Palmerstedt, Jacob -00 +0.6 P16 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.95  [6] » Moberg, Markus -03 -0.3 P13 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.95  [7] » Engström, Filip -04 +1.2 P12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.45  » Tärnvik, Emil -03 -0.2 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
28.86  » Friberg, Erik -02 +1.7 P14 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
28.99    » Borgius, Teodor -03 -1.7 P13 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
33.66  » Marklund, Winston -04 +0.2 P12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Ej godkänd vind
22.03  » Rogo, Desmond -96 +2.4 M22 2016-09-03 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
22.10  » Ojuri, Sunday -93 +3.7 MS 2016-07-31 » Windsprint, Baldershofs IP, Sundsvall
22.51    » Efremov, Kristian -90 +3.6 MS 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
22.69  » Getahun, Kidus Johannes -98 +2.4 P18 2016-09-03 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
24.65  » Johansson, Leon -01 +3.6 P15 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
29.21  Söderberg, Ludvig -01 +3.5 P15 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.08  [1] » Förnestig, Paul -01   P15 2016-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
39.40    » Simic Rihtnesberg, Daniel -01   P15 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
39.92    » Johansson, Leon -01   P15 2016-08-06 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
39.95  » Fogelberg, Adam -01 P15 2016-08-06 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
45.01  Söderberg, Ludvig -01 P15 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
47.23  Kennmar, Felix -02 P14 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.30 | M22=50.50 | P19=51.25 | P17=53.00 | P16=54.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.69  [1] » Efremov, Kristian -90   MS 2016-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
50.48  [2] » Ögren, Markus -98   P18 2016-07-24 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
51.17      Musore, Bienvenue -90   MS 2016-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
51.63  » Ahl, Christoffer -98 P18 2016-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
52.32  » Olsson, Timothy -98 P18 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
54.68      Berhe, Samiel -98   P18 2016-08-18 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
55.19  » Nahimana, Sabiti -00 P16 2016-08-05 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
55.60  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M35 2016-07-24 » Veteran-SM 2016, Hällåsen, Söderhamn
57.99  [3]   Mehari, Akile -91   MS 2016-08-21 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
58.42  [3] » Adan, Abdullahi -98 P18 2016-08-21 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
60.15  [3] » Jacobson, Martin -97 P19 2016-08-21 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
74.00    » Marklund, Winston -04   P12 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
95.43  Vanky, Alexander -08 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
99.09  Sahlen, Alexandre -08 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
105.84  Taube, Albin -08 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - Mellantid
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:35.5m Hörberg Alandh, Elis -06 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:35.5m » Kapell, Elias -06 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:39.0m   » Loqvist, William -06   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:39.8m » Forster, Hampus -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:40.3m » Sylla, Kadel -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:44.0m   » Lindqvist, Noah -06   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:45.0m Roslund, Anton -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:51.5m » Arvidsson, Love -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:52.2m     Berglind, Alfred -06   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:52.4m Ljungberg, Leo -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:53.5m Ahlbom, Hampus -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:56.1m     Hackett, Quincy -07   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:56.5m Bélec, Christoffer -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:56.7m Singh, Dilsher -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:57.4m     Poulsen, Teoman -06   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:58.0m » Borg Sörensen, Rasmus -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:58.7m Åkerström, Einar -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:58.7m     Lundin, Folke -07   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:58.8m » Torbjörnsson, Adam -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:02.1m Lindqvist, Harry -05 P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:02.9m     Andrews, Teo -05   P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:06.0m Kruse, Gabriel -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:06.1m Miletic, Antonio -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:07.4m     Thoren, Axel -06   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:07.8m Pettersson, Noah -06 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:10.7m Larsson, Alexander 07 -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:11.4m     Forsberg, Elis -07   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:14.4m Holmeliw, Oscar -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:14.6m Cousins, Theo -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:15.2m     Djurstedt, Lukas -06   P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:18.2m Johansson, Victor -07 P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:26.47  » Adan, Abdullahi -98 P18 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:27.65  Jacobson, Henry -99 P17 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:28.43      Berhe, Samiel -98   P18 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:36.57  Mutuma Mukindia, Gideon -00 P16 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:36.74  Govenius, Fredrik -99 P17 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:42.75  [1] » Tärnvik, Emil -03   P13 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
1:49.46  » Wåtz, Linus -03 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
1:51.37  » Sautermeister, Dante -03 P13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1:51.67  [2] » Pettersson, Tobias -04   P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.16  » Moberg, Markus -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:54.01  [3] » Engström, Filip -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:56.43    » Marklund, Winston -04   P12 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1:57.86  Ekberg, Arvid -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:58.53  » Borgius, Teodor -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:58.65      Aldskogius, Kalle -04   P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:58.66  » Holm, Nils -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:59.04  » Sundberg, Martin -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:59.13      Arenander, Justus -04   P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:00.07  » Borg, Jonatan -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:00.44  [4] » Kapell, Elias -06 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:01.15  [5] » Loqvist, William -06   P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:01.19  Finér, Alexander -03 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
2:02.17  » Torgersson, Erik -03 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
2:03.41      Käll, Valter -05   P11 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:06.71  Batkhuyaq, Tulguldur -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:08.32  » Törnvall, Oskar -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:08.70  [6] » Lindqvist, Noah -06   P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:10.49  Sjöström, Nils -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:12.94  Bogdon, Mio -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:13.22    » Linderoth, Fabian -04   P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:13.80  » Ramel Ternhag, Björn -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.11  Hjertén Norman, Elian -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:14.28    » Lindefalk, Alexander -03   P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:14.32  » Avebäck, Henrik -06 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:53.50 | M22=1:57.50 | P19=1:59.00 | P17=2:05.00 | P16=2:06.00 | P15=2:12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:54.11  Musore, Bienvenue -90 MS 2016-07-27 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
1:56.37  Mehari, Akile -91 MS 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:57.07    » Ahl, Christoffer -98   P18 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:57.98  Orrsveden, Fredrik -95 M22 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:59.86  » Adan, Abdullahi -98 P18 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:01.73    » Jacobson, Martin -97   P19 2016-08-21 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2:02.90      Jacobson, Henry -99   P17 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
2:03.27  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M35 2016-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:04.01      Berhe, Samiel -98   P18 2016-08-21 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2:11.43  » Olsson, Timothy -98 P18 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2:12.86  » Ekberg, Johan -00 P16 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:12.93      Brunnstedt, Kalle -95   M22 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:14.50  » Fogelberg, Adam -01 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2:15.13  Söderberg, Filip -01 P15 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:19.83      Mutuma Mukindia, Gideon -00   P16 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:27.50  » Friberg, Erik -02 P14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:33.63  » Håkansson, Jonatan -01 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2:35.60    » Lavett, Emil -01   P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2:36.73  » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2:41.64  » Gemmel, Harald -01 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2:44.42    » Johansson, Leon -01   P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2:45.83  » Moberg, Markus -03 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2:51.58  Kennmar, Felix -02 P14 2016-09-10 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
Stafettsträcka
2:23.16  [2] Hård, Ludwig -01 P15 2016-05-28 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2:29.41  [3] Ridell, Mikael -01 P15 2016-05-28 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - sträcka #3 i 3x800m
[3] - sträcka #2 i 3x800m
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:05.00 | P19=4:08.00 | P17=4:25.00 | P16=4:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:56.34  Musore, Bienvenue -90 MS 2016-08-18 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:06.25  Mehari, Akile -91 MS 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:09.94  [1] » Ahl, Christoffer -98   P18 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:11.82  » Adan, Abdullahi -98 P18 2016-08-05 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
4:19.88  » Alemayoh, Michele -92 MS 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:19.95    » Dahl, Elias -76   M40 2016-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
4:20.07      Jacobson, Henry -99   P17 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:20.56  » Jacobson, Martin -97 P19 2016-06-11 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
4:21.88      Berhe, Samiel -98   P18 2016-06-17 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
4:26.68    » Ekberg, Johan -00   P16 2016-08-06 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
4:27.56  [2] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M35 2016-08-18 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:32.55    » Hernwall, Patrik -66   M50 2016-07-23 » Veteran-SM 2016, Hällåsen, Söderhamn
4:39.82  [3] » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5:03.73  Lindström, Christian -74 M40 2016-07-23 » Veteran-SM 2016, Hällåsen, Söderhamn
5:14.27  [4] » Tärnvik, Emil -03   P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
5:15.51  [5] » Pettersson, Tobias -04 P12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
5:41.59  [6] » Holm, Nils -04 P12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för M35
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 1 eng. mil
resultat     namn   klass datum   tävling
4:56.02  » Jacobson, Martin -97 P19 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
5:01.60  Brunnstedt, Kalle -95 M22 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:07.26  [1] » Tärnvik, Emil -03 P13 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
7:43.08  » Friberg, Erik -02 P14 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:40.00 | P16=9:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:45.58  Musore, Bienvenue -90 MS 2016-08-10 » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
9:27.19  » Dahl, Elias -76 M40 2016-08-10 » Viking Linespelen, Källbrink, Huddinge
9:34.18  [1] » Ekberg, Johan -00   P16 2016-08-05 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
9:37.09  [2] » Alemayoh, Michele -92 MS 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - Mellantid
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:50.00 | M22=16:00.00 | P19=16:05.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
15:44.71  » Alemayoh, Michele -92 MS 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
16:30.93  » Dahl, Elias -76 M40 2016-08-18 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
17:12.18    » Ekberg, Johan -00   P16 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17:52.53  [1] » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M35 2016-07-22 » Veteran-SM 2016, Hällåsen, Söderhamn
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34:32.03  » Dahl, Elias -76 M40 2016-06-21 » Långlöparnas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
35:17.90  » Ekberg, Johan -00 P16 2016-07-27 » Enhörna Challenge 2, Södertälje IP, Södertälje
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.48  » Pell, Rickard -79 M35 2016-10-09 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
35.02  Andersson, Robban -78 M35 2016-07-30 » Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
35.28    » Dahl, Elias -76   M40 2016-06-15 » STHLM10, Stockholm
35.40  Borseman, Patrik -73 M40 2016-10-09 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
36.39  » Danelius, Johan -68 M45 2016-06-15 » STHLM10, Stockholm
36.52      Claesson, Patrick -94   M22 2016-05-07 » Kungsholmen Runt, Kungsholmem, Stockholm
36.58  » Ekberg, Johan -00 P16 2016-05-07 » Kungsholmen Runt, Kungsholmem, Stockholm
37.20  [1] Brunnstedt, Kalle -95 M22 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
38.19      Lindström, Christian -74   M40 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
39.03  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
40.14  Bjurner, Pontus -74 M40 2016-10-09 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
41.30    » Liljebäck, Lars-Erik -58   M55 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
42.00  Håkansson, Hans -71 M45 2016-09-18 » Sicklaloppet, Järna, Nacka
42.54  » Attersand, Johan -74 M40 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
43.59      Lagerqvist, Robin -86   MS 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
45.19  Lindelöw, Jan -59 M55 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
46.09  Duvnäs, Magnus -60 M55 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
46.44    » Skjutar Apell, Linus -89   MS 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
47.58  Förberg, Jan -42 M70 2016-06-15 » STHLM10, Stockholm
49.34  Magnusson, Jan -74 M40 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
49.56      Ingard, Anders -61   M55 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
52.28  » Wahlberg, Tommy -49 M65 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
55.47  » Wärngård, Gunnar -57 M55 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
55.48  » Kårelid, Victor -89 MS 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:17.59  [1] Andersson, Robban -78 M35 2016-08-13 » Prinsens minne, Halmstad
1:20.07  Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 MS 2016-05-21 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:22.53      Claesson, Patrick -94   M22 2016-05-21 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:26.31  [2,3] Borseman, Patrik -73 M40 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:31.33  [2] » Johansson, Mikael -77 M35 2016-04-18 » The Boston Marathon, Boston, MA, USA
1:34.25  [2] » Malmborg, Nicklas -70   M45 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:38.15  Håkansson, Hans -71 M45 2016-09-10 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:38.20  [2] Lagerqvist, Robin -86 MS 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
1:47.33  [2,4] Omberg, Mikael -73 M40 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - Mellantid
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:47.10  Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 MS 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
2:51.27  [1] » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2016-11-05 » Vintermaran, Norra Djurgården, Stockholm
2:56.54  [2]   Andersson, Robban -78   M35 2016-10-22 » Växjö marathon, Växjö
3:00.40  [3] Borseman, Patrik -73 M40 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:17.22  » Johansson, Mikael -77 M35 2016-04-18 » The Boston Marathon, Boston, MA, USA
3:21.41    » Malmborg, Nicklas -70   M45 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:38.44  Lagerqvist, Robin -86 MS 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
3:40.12  [4] Omberg, Mikael -73 M40 2016-06-04 » Stockholm Marathon, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:30.00 | P17=6:45.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:35.86  [1] » Ekberg, Johan -00   P16 2016-08-07 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
7:00.91  Jacobson, Henry -99 P17 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10:21.48  » Dahl, Elias -76 M40 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
13:50.68  » Pihlstrand Trulp, Joakim -77 M35 2016-07-23 » Veteran-SM 2016, Hällåsen, Söderhamn
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Manuell tidtagning
6.6m Kruse, Gabriel -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.9m » Kapell, Elias -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.9m     Hasselberg, Åke -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.1m » Loqvist, William -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.2m » Lindqvist, Noah -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.6m     Herre, Filip -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.6m Viklund Bylin, Jesper -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.7m Lutz, Vilgot -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.7m     Roslund, Anton -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.8m Öhrner, Gabriel -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.0m Holmberg, Hampus -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.3m     Berglind, Alfred -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.3m Kakkavos, Alexander -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.3m Hackett, Quincy -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.4m     Bjurman, Lowe -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.4m Hall, Neo -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.4m Lundin, Folke -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.5m     Englund Tilahun, Johannes -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.5m » Avebäck, Henrik -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.5m Ray Avander, Sixten -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.6m     Gustafsson, Axel -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.6m Östberg, Lukas -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.6m Ahlbom, Hampus -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.6m     Harteus, Wilmer -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.6m Söderborg, Mikael -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.7m Möller, Nathanael -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.7m     Miletic, Antonio -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.8m Singh, Dilsher -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.9m Hillefors, Liam -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.0m     Carlström Cousins, Theo -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m Kilström Svedberg, Leander -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m Allberg, Elias -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.2m     Sandström, Hugo -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.2m Asparuhov, Alexander -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.2m Atterlöf, Jack -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.4m     Djurstedt, Lukas -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.4m Johansson, Victor -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.5m Poulsen, Teoman -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.5m     Larsson Lindberg, Casper -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.7m Sundberg, Malte -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.8m Pettersson, Noah -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.8m     Ramel Ternhag, Svante -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.8m Wiklund, Anton -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.9m Bélec, Christoffer -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.0m     Kvarnlöf, Emil -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m Karlström, Filip -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m Kinnunen, William -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.2m     Holmeliw, Oscar -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.3m Alteskog, Erik -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.4m Florén, Leo -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.0m     Arthanian, Michael -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.2m Larsson, Melvin -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.5m Ådvall, Vilgot -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.40  » Moberg, Markus -03 -0.1 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
10.18  » Borgius, Teodor -03 -1.4 P13 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.02    » Torgersson, Erik -03 -0.1 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.22  » Marklund, Winston -04 +2.0 P12 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.32  » Lindefalk, Alexander -03 -0.8 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Ej godkänd vind
12.11  » Tärnvik, Emil -03 +5.1 P13 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Vinduppgift saknas
11.93  » Pettersson, Tobias -04 - P12 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Manuell tidtagning
11.1m » Sylla, Kadel -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.6m » Forster, Hampus -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.2m     Ribjer, Simon -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.2m Ilison, Erik -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.4m » Asplund, Simon -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.5m   » Torbjörnsson, Adam -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.9m Käll, Valter -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.0m Åkerström, Einar -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.7m   » Arvidsson, Love -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.9m Ljungberg, Leo -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.0m Andrews, Teo -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.3m   » Borg Sörensen, Rasmus -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.7m Salimi Omberg, Martin -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.8m Lindqvist, Harry -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.30 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.56  [1] » Håkansson, Jonatan -01 +0.2 P15 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.85  » Moberg, Markus -03 +1.9 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
13.43  [2] » Johansson, Leon -01 -2.1 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
13.45  [3] Söderberg, Filip -01 -2.3 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
13.71  [4] » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 -2.1 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
13.89  [5] » Gemmel, Harald -01 +1.9 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
Vinduppgift saknas
12.43  » Moberg, Markus -03 - P13 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
13.33  » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 - P15 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
13.36  » Johansson, Leon -01 - P15 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.30 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.05    » Shaker Anid, Amir -89 -0.4 MS 2016-06-22 » Vätterspelen, Råslätts IP, Jönköping
19.67  » Prins, Felix -00 +0.6 P16 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
13.95  » Shaker Anid, Amir -89 +3.3 MS 2016-06-19 » Snabba Klipp, Sparbanken Arena, Skara
                 
 110 m häck (99,1 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.20 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.40 | P16=16.50 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.58  » Prins, Felix -00 -1.4 P16 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
28.63  » Moberg, Markus -03 -0.8 P13 2016-09-10 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
36.45  [1] » Marklund, Winston -04 -1.9 P12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Ej godkänd vind
32.30  » Borgius, Teodor -03 +3.0 P13 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
34.76  [2] » Borg, Jonatan -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
36.76  » Torgersson, Erik -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
37.70    » Sundberg, Martin -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
38.89  » Lindefalk, Alexander -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
39.41  » Törnvall, Oskar -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.72  » Håkansson, Jonatan -01 P15 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
49.57  » Gemmel, Harald -01 P15 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=56.00 | M22=59.00 | P19=60.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
55.76  [1] » Efremov, Kristian -90   MS 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.00 | M22=1.88 | P19=1.83 | P17=1.81 | P16=1.75 | P15=1.68 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2.16    » Katib, Mehdi -87   MS 2016-06-06 » IV Control Aire Libre, Jaén, ESP
1.73    » Fogelberg, Adam -01   P15 2016-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1.67    » Simic Rihtnesberg, Daniel -01   P15 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.64  » Baroso Johansson, André -02 P14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.59  » Förnestig, Paul -01 P15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
1.50      Söderberg, Ludvig -01   P15 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.48  » Moberg, Markus -03 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.46  » Friberg, Erik -02 P14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.43    » Gemmel, Harald -01   P15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
1.42  » Pettersson, Tobias -04 P12 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.42  » Sundberg, Martin -03 P13 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
1.40    » Törnvall, Oskar -03   P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.36  » Hanzon Lukin, Lukas -02 P14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
1.36  » Torgersson, Erik -03 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.36    » Borgius, Teodor -03   P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.32  » Håkansson, Jonatan -01 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
1.32  » Tärnvik, Emil -03 P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.28    » Borg, Jonatan -03   P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.25  » Holm, Nils -04 P12 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
1.23  » Marklund, Winston -04 P12 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.18  [1] » Lindqvist, Noah -06   P10 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.11  [2] » Kapell, Elias -06 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.08  » Avebäck, Henrik -06 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1.05  » Loqvist, William -06 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.15 | P19=4.00 | P17=3.70 | P16=3.40 | P15=3.10 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.20  [1,2] » Forsberg, Martin -99   P17 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
3.45    » Palmerstedt, Jacob -00   P16 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3.00    » Gemmel, Harald -01   P15 2016-08-03 » Larres stavtävling 4, Enskede, Stockholm
2.42  [3] » Borgius, Teodor -03 P13 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.40  [4] » Moberg, Markus -03 P13 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.80    » Sundberg, Martin -03   P13 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.71  » Torgersson, Erik -03 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.71  » Törnvall, Oskar -03 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.59  [5]   Ekberg, Arvid -04   P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.59  [5] » Marklund, Winston -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.44  [6] » Pettersson, Tobias -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.44  [6]   Larsson, Rasmus -04   P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.44  [6] » Holm, Nils -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.29  » Linderoth, Fabian -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.14  Bogdon, Mio -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=6.95 | M22=6.60 | P19=6.40 | P17=6.15 | P16=6.00 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.44  [1] » Tornéus, Michel -86 +1.8 MS 2016-07-10 » Sierra Nevada, Montachil, ESP
6.75  Moba, Ritchie -90 +0.6 MS 2016-07-23 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
6.70      Thiam, Oumar -91 +0.5 MS 2016-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
6.50  » Averin Markström, Simon -95 0.0 M22 2016-07-23 » RASK GP 2, Lidingövallen, Lidingö
6.30  [2] » Prins, Felix -00 0.0 P16 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.26  [3] » Förnestig, Paul -01 +0.4 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
6.08  » Förnestig, Frank -98 +1.4 P18 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
6.08    » Gussarsson, Arvid -00 0.0 P16 2016-07-17 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
5.64    » Eriksson Nilsfors, Love -99 +1.1 P17 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.61  » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 +1.9 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
5.32  » Nahimana, Sabiti -00 -0.6 P16 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.27    » Fogelberg, Adam -01 +0.7 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
4.80  » Gemmel, Harald -01 +0.6 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
4.78  » Palmerstedt, Jacob -00 -0.1 P16 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.78    » Lavett, Emil -01 -0.5 P15 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
4.76  [4] » Moberg, Markus -03 0.0 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.69  » Johansson, Leon -01 0.0 P15 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.45    » Håkansson, Jonatan -01 +1.7 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.11  » Borgius, Teodor -03 +0.5 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.01  » Friberg, Erik -02 +0.2 P14 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.83  Häggström, Jacob -02 0.0 P14 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
6.45  » Prins, Felix -00 +2.6 P16 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.43  » Förnestig, Frank -98 +3.0 P18 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
4.98    » Johansson, Leon -01 +3.1 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.82  » Moberg, Markus -03 +2.9 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.43  » Borgius, Teodor -03 +2.6 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - nordiskt rekord
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.01  [1] » Moberg, Markus -03 0.0 P13 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.94  [2] » Borgius, Teodor -03 +2.0 P13 2016-07-17 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
4.45    » Kapell, Elias -06 +1.2 P10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.05  » Pettersson, Tobias -04 0.0 P12 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
4.00  » Sundberg, Martin -03 -2.2 P13 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
3.85    » Loqvist, William -06 +0.1 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.76  » Lindqvist, Noah -06 +1.5 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.70  » Marklund, Winston -04 +0.2 P12 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.56    » Lindefalk, Alexander -03 +0.3 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3.48  Borgius, Elmer -07 0.0 P10 2016-07-17 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.42  » Avebäck, Henrik -06 +1.6 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2.74  Vanky, Alexander -08 +1.4 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Ej godkänd vind
4.48  » Kapell, Elias -06 +2.3 P10 2016-07-17 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
3.80  » Avebäck, Henrik -06 +3.4 P10 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
4.47  » Kapell, Elias -06 - P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
4.37  » Wåtz, Linus -03 - P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
4.14    » Sundberg, Martin -03 - P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
4.14  » Sylla, Kadel -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
4.08  » Pettersson, Tobias -04 - P12 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.99  [3] » Loqvist, William -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.90  » Marklund, Winston -04 - P12 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.88  » Lindefalk, Alexander -03 - P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
3.83    » Forster, Hampus -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.71  Finér, Alexander -03 - P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
3.68  Nymedlem, Adrian -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.57      Öhrner, Gabriel -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.51  Roslund, Anton -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.46  Åkerström, Einar -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.45    » Arvidsson, Love -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.45  Hörberg Alandh, Elis -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.42  Nygren, Gabriel -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.28    » Torbjörnsson, Adam -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.23  Berglind, Alfred -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.23  Hillefors, Liam -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.22      Herre, Filip -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.21  » Tärnvik, Emil -03 - P13 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.19  Poulsen, Teoman -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.17      Möller, Nathanael -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.11  Miletic, Antonio -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.08  Wikström, Johannes -06 - P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
3.08      Hackett, Quincy -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.06  Ljungberg, Leo -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.05  Singh, Dilsher -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.02      Johansson, Victor -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.01  Kruse, Gabriel -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.96  Holmeliw, Oscar -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.95      Westervall, Olle -08 - P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.94  Andrews, Teo -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.92  Vanky, Alexander -08 - P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.92      Atterlöf, Jack -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.89  Thoren, Axel -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.86  Svensson Esteves, Casper -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.85      Beskow, Hugo -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.83  Bélec, Christoffer -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.74  Karlsson, Hugo -08 - P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.74      Cousins, Theo -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.73  Lilja, Edwin -08 - P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.73  » Borg Sörensen, Rasmus -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.73      Larsson, Alexander 07 -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.73  Ahlbom, Hampus -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.66  Lundin, Folke -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.65      Rahm, Milian -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.62  Sahlen, Alexandre -08 - P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.62  Alteskog, Erik -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.59      Lindqvist, Harry -05 - P11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.58  Källgården, Ivar -08 - P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.57  Pettersson, Noah -06 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.47      Neale, Noah -08 - P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.13  Tayefeh, Benjamin -08 - P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.12  Forsberg, Elis -07 - P10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.07      Taube, Albin -08 - P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.88  Öhrner, Axel -08 - P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.10 | M22=13.30 | P19=13.00 | P17=12.40 | P16=12.20 | P15=11.70 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.10  [1] » Tornéus, Michel -86 -0.9 MS 2016-08-28 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
15.84    » Ehrlin, Erik -90 +1.3 MS 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.58  [2]   Thiam, Oumar -91 -0.6 MS 2016-08-28 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
14.28  [3,4,5] » Olsson, Timothy -98 -0.1 P18 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.93  » Persson, Manne -96 +2.0 M22 2016-07-17 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
12.66    » Averin Markström, Simon -95 0.0 M22 2016-08-07 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
12.06  » Eriksson Nilsfors, Love -99 +1.6 P17 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.26  » Gemmel, Harald -01 0.0 P15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.84  » Lavett, Emil -01 +1.4 P15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
15.97  » Ehrlin, Erik -90 +2.2 MS 2016-08-01 » TÄVLING, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.31  » Kapell, Elias -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.65  » Lindqvist, Noah -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.53    » Loqvist, William -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.47  Herre, Filip -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.42  Möller, Nathanael -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.38      Oumar Fadiga, Cheich -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.37  Öhrner, Gabriel -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.28  » Avebäck, Henrik -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.23      Hall, Neo -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.22  Viklund Bylin, Jesper -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.21  Kakkavos, Alexander -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.07      Lutz, Vilgot -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.06  Bjurman, Lowe -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.02  Hillefors, Liam -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.95      Holmberg, Hampus -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.93  Roslund, Anton -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.75  Harteus, Wilmer -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.73      Berglind, Alfred -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.72  Östberg, Lukas -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.69  Gustafsson, Axel -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61      Poulsen, Teoman -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.53  Lundin, Folke -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  Asparuhov, Alexander -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.42      Kilström Svedberg, Leander -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.38  Pettersson, Noah -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.28  Kruse, Gabriel -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.26      Hasselberg, Åke -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.25  Miletic, Antonio -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20  Sandström, Hugo -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.19      Englund Tilahun, Johannes -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.18  Atterlöf, Jack -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.15  Singh, Dilsher -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.11      Ahlbom, Hampus -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.10  Söderborg, Mikael -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.05  Högberg, Kevin -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.98      Djurstedt, Lukas -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.93  Ray Avander, Sixten -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.90  Karlström, Filip -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.76      Johansson, Victor -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.72  Hackett, Quincy -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.68  Sundberg, Malte -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.61      Drabble, Seth -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.57  Bélec, Christoffer -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.50  Kinnunen, William -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.45      Florén, Leo -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.41  Alteskog, Erik -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.35  Ramel Ternhag, Svante -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.34      Allberg, Elias -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.21  Carlström Cousins, Theo -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.00  Arthanian, Michael -06 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.99      Holmeliw, Oscar -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.93  Larsson, Melvin -07 - P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.00  » Moberg, Markus -03 +2.0 P13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.74  » Torgersson, Erik -03 +0.8 P13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.05  » Marklund, Winston -04 -0.8 P12 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Ej godkänd vind
8.38  » Pettersson, Tobias -04 +3.0 P12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.67  » Sundberg, Martin -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.59  [1] » Engström, Filip -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.84    » Törnvall, Oskar -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.70  » Pettersson, Tobias -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.47  » Marklund, Winston -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.41    » Borg, Jonatan -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.28  » Sylla, Kadel -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.16  Bogdon, Mio -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.10      Aldskogius, Kalle -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.98  » Lindefalk, Alexander -03 - P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
7.96  Lundqvist, Max -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.78    » Forster, Hampus -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.78  Ribjer, Simon -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.45  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.31    » Holm, Nils -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.18  Ilison, Erik -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.91  » Torbjörnsson, Adam -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.90    » Arvidsson, Love -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.81  Käll, Valter -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.77  Åkerström, Einar -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.71    » Asplund, Simon -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.60  Forsmark, Alexander -04 - P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
6.02  Ljungberg, Leo -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.86    » Borg Sörensen, Rasmus -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.78  Lindqvist, Harry -05 - P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.50 | M22=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.58  [1,2] » Brown, Matthew -80 M35 2016-07-23 » Veteran-SM 2016, Hällåsen, Söderhamn
9.88  » Ehrlin, Erik -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.36    » Katib, Mehdi -87   MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.30  » Krüsell Berg, Carl -98 P18 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.28  [3] Berg, Magnus -68 M45 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.07      Moba, Ritchie -90   MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.25  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M35
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.00 | P16=11.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.24  [1] » Nahimana, Sabiti -00   P16 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
8.00  » Palmerstedt, Jacob -00 P16 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.30 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.30  » Simic Rihtnesberg, Daniel -01 P15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
10.47  » Johansson, Leon -01 P15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
10.41    » Förnestig, Paul -01   P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
9.52  Söderberg, Filip -01 P15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
9.21  » Berg, Torbjörn -51 M65 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.65    » Ewertzh, Hjalmar -02   P14 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.63  » Fogelberg, Adam -01 P15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
7.12  » Borgius, Teodor -03 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
6.99    » Hanzon Lukin, Lukas -02   P14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
6.85  » Moberg, Markus -03 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
6.83  » Friberg, Erik -02 P14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
6.62    » Gemmel, Harald -01   P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
5.09  » Håkansson, Jonatan -01 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.38  [1] » Borgius, Teodor -03 P13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
10.20  [2] » Sundberg, Martin -03 P13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.14    » Lindefalk, Alexander -03   P13 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
8.46  » Törnvall, Oskar -03 P13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.19  » Moberg, Markus -03 P13 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.20      Aldskogius, Kalle -04   P12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.19  Finér, Alexander -03 P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
6.91  Bjore, Kelvin -04 P12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.79    » Tärnvik, Emil -03   P13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
6.18  » Engström, Filip -04 P12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.75  » Marklund, Winston -04 P12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.85  [1] » Kapell, Elias -06 P10 2016-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
8.03  Ilison, Erik -05 P11 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
6.90    » Pettersson, Tobias -04   P12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.52  [2] » Lindqvist, Noah -06 P10 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.22  Borgius, Elmer -07 P10 2016-07-17 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
5.99    » Loqvist, William -06   P10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.12  » Avebäck, Henrik -06 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
4.11  Vanky, Alexander -08 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=45.00 | M22=39.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
62.20    » Harradine, Benn -82   MS 2016-08-28 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
51.69  [1] » Brown, Matthew -80   M35 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
31.60    » Krüsell Berg, Carl -98   P18 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
30.63  » Katib, Mehdi -87 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
30.48  » Ehrlin, Erik -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
28.62      Moba, Ritchie -90   MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.28  Berg, Magnus -68 M45 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
16.92  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=37.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
35.59  » Krüsell Berg, Carl -98 P18 2016-08-06 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=35.00 | P16=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=37.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
32.20  » Berg, Torbjörn -51 M65 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
29.71  » Fogelberg, Adam -01 P15 2016-08-06 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
21.64    » Ewertzh, Hjalmar -02   P14 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.06  » Lavett, Emil -01 P15 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
15.48  » Hanzon Lukin, Lukas -02 P14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.69  [1] » Sundberg, Martin -03 P13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
34.33  [2] » Borgius, Teodor -03 P13 2016-09-10 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
30.65    » Moberg, Markus -03   P13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
27.50  » Törnvall, Oskar -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
27.09  » Lindefalk, Alexander -03 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
25.23  [3]   Aldskogius, Kalle -04   P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
21.12  » Kapell, Elias -06 P10 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.90  » Engström, Filip -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
17.70    » Tärnvik, Emil -03   P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
17.65  » Marklund, Winston -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
17.54  » Ramel Ternhag, Björn -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
17.45    » Torgersson, Erik -03   P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
17.36  » Linderoth, Fabian -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
16.82  » Holm, Nils -04 P12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
16.82      Ekberg, Arvid -04   P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
15.54  Forsmark, Alexander -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
15.05  » Borg, Jonatan -03 P13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
14.53    » Pettersson, Tobias -04   P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
13.11  Sjöström, Nils -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
10.78  Bogdon, Mio -04 P12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=51.50 | M22=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.91  [1] » Krüsell Berg, Carl -98 P18 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
28.05  » Ehrlin, Erik -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
26.57      Berg, Magnus -68   M45 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.19  Moba, Ritchie -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.37  » Katib, Mehdi -87 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.13  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
41.90  [1] » Krüsell Berg, Carl -98   P18 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
29.26  [1] » Forsberg, Martin -99 P17 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
18.68  » Berg, Torbjörn -51 M65 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
22.45  » Ewertzh, Hjalmar -02 P14 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.04  » Borgius, Teodor -03 P13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
30.65  [1] » Lindefalk, Alexander -03 P13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.02  [2] » Sundberg, Martin -03   P13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.74  [3] » Moberg, Markus -03 P13 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
18.40  » Törnvall, Oskar -03 P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
16.16  [4] » Pettersson, Tobias -04   P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.68  » Torgersson, Erik -03 P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
13.01  [5] » Holm, Nils -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.39      Larsson, Rasmus -04   P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.79  Ekberg, Arvid -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.66  » Marklund, Winston -04 P12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
10.30    » Borg, Jonatan -03   P13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.64  Bogdon, Mio -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.93  Forsmark, Alexander -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
7.89  » Linderoth, Fabian -04 P12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
18.84  » Kapell, Elias -06 P10 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=60.50 | M22=53.00 | P19=48.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
54.27  [1] Brink, Björn -91 MS 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
38.12  Moba, Ritchie -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
33.50  [2]   Berg, Magnus -68   M45 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
33.06  » Ehrlin, Erik -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
31.61  » Krüsell Berg, Carl -98 P18 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
29.41    » Katib, Mehdi -87   MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
26.51  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=43.00 | P16=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
45.26  [1] » Palmerstedt, Jacob -00   P16 2016-08-07 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
41.42  [1] » Simic Rihtnesberg, Daniel -01   P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
38.78  » Johansson, Leon -01 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
33.43    » Håkansson, Jonatan -01   P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
30.48  » Lavett, Emil -01 P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
27.89  » Förnestig, Paul -01 P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
22.86      Söderberg, Filip -01   P15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
21.49  [2] » Moberg, Markus -03 P13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
20.53  » Berg, Torbjörn -51 M65 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
19.65    » Gemmel, Harald -01   P15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
16.01  » Friberg, Erik -02 P14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
15.99  » Ewertzh, Hjalmar -02 P14 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.27  [1] » Borgius, Teodor -03 P13 2016-09-10 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
33.22  [2] » Sundberg, Martin -03 P13 2016-09-10 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
25.15    » Moberg, Markus -03   P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
24.24  » Kapell, Elias -06 P10 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
23.41  » Törnvall, Oskar -03 P13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
22.66    » Tärnvik, Emil -03   P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
21.40  Aldskogius, Kalle -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
19.64  » Lindefalk, Alexander -03 P13 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
17.54    » Borg, Jonatan -03   P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.92  » Linderoth, Fabian -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
16.03  Sjöström, Nils -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
15.59    » Torgersson, Erik -03   P13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
15.20  » Holm, Nils -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
14.54  Bogdon, Mio -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.95    » Engström, Filip -04   P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.92  » Ramel Ternhag, Björn -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
12.80  » Pettersson, Tobias -04 P12 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
12.23    » Marklund, Winston -04   P12 2016-07-02 » Eskilstuna Mini Games, Ekhagen, Eskilstuna
12.09  Klingberg, Jakob -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
10.73  Forsmark, Alexander -04 P12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.72  [1] Ilison, Erik -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
32.20  [2] » Kapell, Elias -06 P10 2016-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
30.13    » Sylla, Kadel -05   P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
27.32  Hall, Neo -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.76  Poulsen, Teoman -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.63    » Loqvist, William -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.94  » Lindqvist, Noah -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.21  Viklund Bylin, Jesper -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.44      Oumar Fadiga, Cheich -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.30  Östberg, Lukas -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.00  » Arvidsson, Love -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.90    » Asplund, Simon -05   P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.52  Öhrner, Gabriel -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.40  » Torbjörnsson, Adam -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.90    » Forster, Hampus -05   P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.75  Berglind, Alfred -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.50  Gustafsson, Axel -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.85      Bjurman, Lowe -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.94  Käll, Valter -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.50  Ribjer, Simon -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.87      Holmberg, Hampus -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.80  » Borg Sörensen, Rasmus -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.60  Herre, Filip -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.58    » Avebäck, Henrik -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.90  Asparuhov, Alexander -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.30  Englund Tilahun, Johannes -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.71      Vanky, Alexander -08   P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
15.67  Djurstedt, Lukas -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.60  Andrews, Teo -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.30      Pettersson, Noah -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.00  Ljungberg, Leo -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.60  Lutz, Vilgot -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.19      Kilström Svedberg, Leander -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.10  Kakkavos, Alexander -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.83  Öhrner, Axel -08 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.70      Åkerström, Einar -05   P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.62  Möller, Nathanael -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.87  Larsson Lindberg, Casper -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.75      Hillefors, Liam -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.51  Högberg, Kevin -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.42  Lindahl, Felix -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.34      Sahlen, Alexandre -08   P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.00  Drabble, Seth -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.74  Atterlöf, Jack -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.20      Sandström, Hugo -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.93  Taube, Albin -08 P10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.35  Arthanian, Michael -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.20      Kinnunen, William -06   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.51  Karlström, Filip -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.47  Alteskog, Erik -06 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.20      Salimi Omberg, Martin -05   P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.98  Lindqvist, Harry -05 P11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.84  » Kapell, Elias -06 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
24.93  Kruse, Gabriel -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.34      Harteus, Wilmer -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.10  Bélec, Christoffer -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.83  Vanky, Alexander -08 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
21.59      Hasselberg, Åke -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.40  Singh, Dilsher -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.10  Hackett, Quincy -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.83      Lilja, Edwin -08   P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
19.54  Roslund, Anton -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.27  Ray Avander, Sixten -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.08      Sundberg, Malte -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.70  Ahlbom, Hampus -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.44  Florén, Leo -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.38      Wiklund, Anton -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.28  Holmeliw, Oscar -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.19  Johansson, Victor -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.82      Westervall, Olle -08   P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
14.55  Lundin, Folke -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.45  Ådvall, Vilgot -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.38      Kvarnlöf, Emil -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.79  Allberg, Elias -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.55  Karlsson, Hugo -08 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.43      Miletic, Antonio -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.43  Larsson, Melvin -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.27  Ramel Ternhag, Svante -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.25      Söderborg, Mikael -07   P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.09  Neale, Noah -08 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.70  Källgården, Ivar -08 P10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.20  Carlström Cousins, Theo -07 P10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=5 000 | P16=4 500 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 300 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 5-kamp
  |  60 m  |  Höjd  |  Kula (2,0 kg)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 090  » Kapell, Elias -06 +0.1 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.07(+0.1)  |  1.11  |  8.27  |  4.29(0.0)  |  2:00.44  |
Poäng:                |  667  |  463  |  662  |  678  |  620  |
2 529  » Loqvist, William -06 +0.1 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.18(+0.1)  |  1.05  |  5.66  |  3.85(+0.1)  |  2:01.15  |
Poäng:                |  631  |  389  |  374  |  529  |  606  |
2 463  » Lindqvist, Noah -06 +0.8 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.38(+0.1)  |  1.17  |  5.79  |  3.76(+1.5)  |  2:08.70  |
Poäng:                |  566  |  536  |  390  |  499  |  472  |
1 913  » Avebäck, Henrik -06 +0.9 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.89(+0.1)  |  1.08  |  5.12  |  3.42(+1.6)  |  2:14.32  |
Poäng:                |  416  |  426  |  304  |  385  |  382  |
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 440  » Marklund, Winston -04 - P12 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  12.58(-)  |  1.17  |  10.81  |  3.70(+0.2)  |  1:56.43  |
Poäng:                |  527  |  536  |  200  |  479  |  698  |
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 929  » Krüsell Berg, Carl -98 P18 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.30  |  31.61  |  31.60  |  39.91  |
Poäng:                |  408  |  357  |  510  |  654  |
1 770  » Ehrlin, Erik -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.88  |  33.06  |  30.48  |  28.05  |
Poäng:                |  451  |  381  |  485  |  453  |
1 611  Moba, Ritchie -90 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.07  |  38.12  |  28.62  |  21.19  |
Poäng:                |  391  |  462  |  442  |  316  |
1 557  Berg, Magnus -68 M45 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.28  |  33.50  |  24.28  |  26.57  |
Poäng:                |  406  |  389  |  337  |  425  |
1 517  » Katib, Mehdi -87 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  9.36  |  29.41  |  30.63  |  20.37  |
Poäng:                |  412  |  319  |  488  |  298  |
892  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  7.25  |  26.51  |  16.92  |  18.13  |
Poäng:                |  244  |  267  |  133  |  248  |
                 
 3-kamp
  |  60 m  |  Längd (zon)  |  Kula (2,0 kg)  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
7  Vanky, Alexander -08 +1.2 P10 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  11.70(+1.0)  |  2.74(+1.4)  |  4.11  |
Poäng:                |  -  |  -  |  -  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics