HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2016 Resultatdatum: 2016-09-28
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.37  [1] » Larsson, Kathleen -03 -1.8 F13 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.55  » Lindberg, Felicia -97 0.0 F19 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.62  [2] » Deltin, Anna Lisa -03 -0.3 F13 2016-05-14 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
8.67  [3] » Avebäck, Klara -03 +1.4 F13 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
8.74  [4] » Edelholm, Beata -03 -0.9 F13 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
8.75  [5] » Luul, Sara -03 0.0 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.84  » Lackanovic, Lana -04 -1.7 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
8.91  » Löwhagen, Alicia -03 -0.8 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.02  [6] » Eskilsson, Sofia -05 +1.0 F11 2016-07-23 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
9.02  » Harryson, Linn -03 -1.9 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.02  » Krantz, Frida -04 0.0 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.06    » Hellstadius, Alannah -04 -1.2 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.10  Beckman Berg, Sigrid -03 0.0 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.16  » Larheden Utvik, Hilda -03 -1.2 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.20    » Åsberg, Kajsa -04 0.0 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.28  » Miletic, Paulina -03 -1.1 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.28  » Elgeryd, Mira -04 0.0 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.29    » Robling, Alma -04 +1.0 F12 2016-05-14 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.29  » Lind, Alvah -05 +2.0 F11 2016-07-09 » Sunnespelen, Fyxellska IP, Sunne
9.38  [7] » Jabbour Clarke, Lii -06 -2.2 F10 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
9.51    » Lind, Norah -05 0.0 F11 2016-07-23 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
9.56  » Enblad, Alva -04 0.0 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.59  Nallanathan, Bairavi -04 -0.4 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.64      Frondell, Alva -03 -1.9 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.76  » Hedberg, Tyra -06 -0.2 F10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.79  » Hjortsmark, Noelle -03 -0.3 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
9.82    » Högström, Maja -04 -3.0 F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
10.00  Viklund Bylin, Sara -04 -1.3 F12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
10.05  » Brandt, Albertina -03 -1.2 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.08      Jäderhag, Olga -04 -0.4 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.15  Hasselberg, Hedvig -04 -1.7 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.17  Bergin, Anna -07 +0.2 F10 2016-06-06 » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
10.38    » Prins, Hanna -05 -3.2 F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.41  » Jansson, Agnes -05 +1.1 F11 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.47  Lidén, Clara -03 -1.0 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.57      Morne, Cloette -08 0.0 F10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.41  Övermo, Greta -08 0.0 F10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
8.53  » Avebäck, Klara -03 +2.3 F13 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
8.75  » Lackanovic, Lana -04 +2.4 F12 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.08    » Jabbour Clarke, Lii -06 +3.4 F10 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.30  » Lind, Norah -05 +2.1 F11 2016-07-09 » Sunnespelen, Fyxellska IP, Sunne
9.60  Lansky, Belize -06 +3.9 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.00      von Malmborg, Moa -04 +2.3 F12 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
10.14  » Simonsson, Maja -06 +2.7 F10 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
10.35  Morne, Cloette -08 +2.7 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.26      Övermo, Greta -08 +2.7 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.58  Ericsson, Elsa -08 +2.7 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
9.08  » Larheden Utvik, Hilda -03 - F13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
9.36  » Vass, Adrienn -04 - F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
9.76    » Jansson, Agnes -05 - F11 2016-07-09 » Fortum-spelen, Sävstaås IP, Bollnäs
10.54  » Johansson, Ella -07 - F10 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.75    » Gustavsson, Stina -01 +1.6 F15 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
10.14  [1] » Gassama, Sira -01 +1.5 F15 2016-08-05 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
10.44  [2] » Lindvall, Siri -01 +1.4 F15 2016-08-05 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
10.52  [3] » Lindé, Hanna -01 +1.6 F15 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
10.58  [4] » Rådbo, Klara -01 +0.2 F15 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.66  [5] » Lindberg, My -01 +1.6 F15 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
11.09  » Trosell, Åsa -02 -2.1 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.13  [6] » Kapell, Tilda -01 -0.9 F15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.14    » Larsson, Kathleen -03 -0.1 F13 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.17  » Freeman, Molly -02 -2.1 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.27  » Raud, Ella -01 -2.2 F15 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.47    » Löwhagen, Alicia -03 -0.1 F13 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.54  » Wihk, Embla -02 -0.6 F14 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
11.56  » Olsson, Nathalie -01 -2.4 F15 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.76    » Hausmann, Isa -01 -0.4 F15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.77  Tullgren, Sofia -01 +2.0 F15 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
11.87  » Nielsen, Ida -02 -1.0 F14 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
12.04    » Pettersson, Fredrika -02 -0.3 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.19  Örman, Saga -02 -1.4 F14 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.42  » Krüsell Berg, Tilda -02 +1.4 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.64    » Brundin, Lisa -02 -1.2 F14 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.73  Barkensjö, Molly -02 -1.1 F14 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.75  Sjöholm, Hoa -02 -1.4 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.86    » Oscarsson, Liv -02 -1.4 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.22  Erazo, Sayen -02 -0.9 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
10.35  » Lindvall, Siri -01 +2.5 F15 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.84  » Larsson, Kathleen -03 +3.3 F13 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.20  » Olsson, Nathalie -01 +2.5 F15 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.55 | F19=12.70 | F17=12.80 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.12  [1,2,3] » Deltin, Greta -00 +1.9 F16 2016-08-05 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
12.19    » Gustavsson, Stina -01 -0.1 F15 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
12.20  [1,4] » Jelassi, Yasmin -96 +1.5 K22 2016-05-05 » Big Rapids, MI, USA
12.28  [5] » Almerén Hansson, Victoria -99 -0.4 F17 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.72  [6] » Janhunen, Marina -98 +1.2 F18 2016-09-03 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
13.09    » Lindberg, Felicia -97 +1.9 F19 2016-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
13.29  » Sandelius, Josefine -94 -0.8 K22 2016-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.51  » Laurin, Lotta -99 +0.3 F17 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.56      Atle, Astrid -00 -2.0 F16 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.62  » Hultström, Vilma -00 +0.9 F16 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.70  » Avebäck, Freja -95 +1.1 K22 2016-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.06  » Samuelberg, Siri -00 -2.0 F16 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
12.27  » Almerén Hansson, Victoria -99 +2.2 F17 2016-08-05 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
12.97  » Kapell, Hanna -98 +2.2 F18 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.00    » Lindberg, Felicia -97 +3.3 F19 2016-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
13.26  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +2.2 F18 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.33  Atle, Astrid -00 +4.0 F16 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.33    » Laurin, Lotta -99 +2.1 F17 2016-07-24 » Ystadspelen, Sandskogens IP, Ystad
13.45  » Hansson, Pernilla -98 +2.9 F18 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.49  Bodaxell, Felicia -98 +2.9 F18 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
20.27  » Lindberg, Felicia -97 - F19 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
21.10  » Edelholm, Beata -03 - F13 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
21.62    » Wihk, Embla -02 - F14 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
22.38  » Avebäck, Klara -03 - F13 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
22.80  » Harryson, Linn -03 - F13 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.60 | F19=25.90 | F17=26.50 | F16=26.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.69  [1] » Gustavsson, Stina -01 +0.8 F15 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.03  » Knezevic, Sandra -92 0.0 KS 2016-09-03 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
26.49    » Janhunen, Marina -98 +1.2 F18 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.69  » Kapell, Hanna -98 0.0 F18 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.96  Atle, Astrid -00 -0.3 F16 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.20    » Laurin, Lotta -99 +0.7 F17 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
27.21  » Lindberg, Felicia -97 -1.7 F19 2016-08-06 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
27.25  » Deltin, Greta -00 -0.3 F16 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.30    » Hultström, Vilma -00 -0.6 F16 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.32  [2] » Edelholm, Beata -03 +1.1 F13 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.64  [3] » Larsson, Kathleen -03 +1.1 F13 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.20    » Samuelberg, Siri -00 0.0 F16 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.97  » Löwhagen, Alicia -03 +0.6 F13 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.11  » Avebäck, Klara -03 -2.1 F13 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.73    » Deltin, Anna Lisa -03 +0.7 F13 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.93  » Krantz, Frida -04 -2.0 F12 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.48  » Larheden Utvik, Hilda -03 -3.0 F13 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.57    » Hellstadius, Alannah -04 -0.7 F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.69  [4] » Eskilsson, Sofia -05 -0.1 F11 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.02  » Lackanovic, Lana -04 -0.1 F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.16      Beckman Berg, Sigrid -03 +0.5 F13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.37  » Åsberg, Kajsa -04 +0.9 F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.78  » Enblad, Alva -04 -0.2 F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
32.22  [5] » Lind, Norah -05 -1.3 F11 2016-06-18 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
32.32  [6] » Lind, Alvah -05 0.0 F11 2016-07-24 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
33.53  » Brandt, Albertina -03 +0.1 F13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
37.68  Lindström, Astrid -04 +1.4 F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
26.46  » Janhunen, Marina -98 +2.6 F18 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
27.19  » Lindberg, Felicia -97 +2.6 F19 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
31.15    » Lind, Alvah -05 +2.7 F11 2016-07-09 » Sunnespelen, Fyxellska IP, Sunne
31.96  » Lind, Norah -05 +2.7 F11 2016-07-09 » Sunnespelen, Fyxellska IP, Sunne
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.98  [1] » Gustavsson, Stina -01   F15 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
41.30  [2] » Lindé, Hanna -01   F15 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
42.01  [3] » Gassama, Sira -01   F15 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=60.00 | F19=61.00 | F17=61.00 | F16=62.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
58.37  » Lindé, Hanna -01 F15 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
59.23  » Eriksson, Sandra -89 KS 2016-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
60.84  [1]   Atle, Astrid -00   F16 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60.88  [2] » Hultström, Vilma -00   F16 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
61.03  » Janhunen, Marina -98 F18 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
67.31    » Laurin, Lotta -99   F17 2016-07-24 » Ystadspelen, Sandskogens IP, Ystad
69.11  [3] » Gerendas, Vera -97 F19 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
69.23  Belkacem, Ofelia -95 K22 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
69.29    » Krantz, Frida -04   F12 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
72.46  » Lind, Alvah -05 F11 2016-07-09 » Sunnespelen, Fyxellska IP, Sunne
73.48  » Lind, Norah -05 F11 2016-07-09 » Sunnespelen, Fyxellska IP, Sunne
79.55    » Johansson, Ella -07   F10 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
96.15  Morne, Cloette -08 F10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
97.05  Övermo, Greta -08 F10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - Mellantid
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:34.3m » Cyrus, Astrid -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:40.2m » Ivarsson, Alice -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:40.4m   » Lind, Norah -05   F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:40.8m » Eskilsson, Sofia -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:41.1m » Lind, Alvah -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:42.1m   » Blidborg Stenberg, Linnéa -05   F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:43.8m » Johansson, Ella -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:44.5m Permansson, Nicole -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:45.0m   » Hedberg, Tyra -06   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:45.2m Rydström, Wilma -06 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:46.4m » Öhman, Elsa -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:46.7m     Bierhance, Nellie -06   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:46.8m » Goitom, Rimna -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:48.9m Lööw, Nora -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:49.3m   » Lindefalk, Linnéa -05   F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:50.8m » Gustafsson, Ella -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:51.9m » Lindqvist, Ebba -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:51.9m     Zholudieva, Alevtina -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:52.7m Johansson, Tuva -06 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:52.9m » Jansson, Agnes -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:53.8m   » Nyström, Frida -05   F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:54.5m Jansson, Vera -06 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:55.5m » Helge, Wilma -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:55.8m     Winnbjer, Ebba -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:55.9m Pellas, Viola -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:56.5m Rönnmark, Blenda -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:56.6m     Rosenkrantz, Vilma -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:57.3m Torsdotter, Ina -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:58.3m Orre, Rita -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:58.4m   » Larsson Berggren, Alice -05   F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
1:59.5m Enblad, Selma -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:00.4m » Forsberg, Alexandra -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:00.7m     Askelöf, Vilma -05   F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:00.9m » Prins, Hanna -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:01.3m Mattsson, Nina -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:02.4m     Asplund, Märta -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:02.6m Norberg, Tyra -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:02.7m Svanborg, Andrea -06 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:05.1m     Bäckström, Tindra -05   F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:06.3m Furuby, Bitte -06 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:07.4m Axelsson, Ebba -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:07.4m     Wernérus, Astrid -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:07.5m Pohl, Ebba -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:07.7m Parpal, Ines -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:07.8m     Forsmark, Julia -06   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:08.0m Sundblad, Ella -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:08.4m Sillén, Linnéa -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:09.5m     Axelsson, Klara -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:09.8m Östlund, Filippa -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:12.3m Malmsten, Julia -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:13.6m     Román, Amanda -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:14.3m Forster, Elin -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:14.7m Hamp, Lova -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:17.2m     Thornton, Alice -06   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:17.4m Lindwall, Ebba -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:25.5m Heinonen, Elsa -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:31.9m     Mattsson, Klara -07   F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:32.10  Lindström, Vera -07 F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2:45.0m Berzelius, Lisa Marie -05 F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:39.68  » Hultström, Vilma -00 F16 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:46.50  [1] » Rådbo, Klara -01 F15 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
1:54.10    » Lindberg, Felicia -97   F19 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:55.80  » Edelholm, Beata -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
1:57.16  » Lind, Norah -05 F11 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:58.06    » Krantz, Frida -04   F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
1:59.07  » Hellstadius, Alannah -04 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:59.67  [2] » Lind, Alvah -05 F11 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
2:01.29    » Brandt, Albertina -03   F13 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:04.08  » Enblad, Alva -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:04.23  » Larsson, Kathleen -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:05.28    » Luul, Sara -03   F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:07.00  Nallanathan, Bairavi -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:07.44  [3] » Hedberg, Tyra -06 F10 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:09.30      Karlsson, Julia -03   F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:10.85  Jäderhag, Olga -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.36  » Högström, Maja -04 F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
2:12.15      Lidén, Clara -03   F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:16.61  » Harryson, Linn -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:17.05  » Vass, Adrienn -04 F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
2:19.86    » Hjortsmark, Noelle -03   F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
2:25.49  » Robling, Alma -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
2:25.65  » Simonsson, Maja -06 F10 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:13.50 | K22=2:24.00 | F19=2:23.00 | F17=2:26.00 | F16=2:28.00 | F15=2:29.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:21.42  [1] » Gerendas, Vera -97   F19 2016-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2:21.59  [2] » Hultström, Vilma -00   F16 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:23.84  [3] » Freeman, Molly -02   F14 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2:27.50  » Ramberg, Filippa -97 F19 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:29.26  » Lindé, Hanna -01 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2:34.16      Belkacem, Ofelia -95   K22 2016-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:36.00  » Rådbo, Klara -01 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2:36.88  » Samuelberg, Siri -00 F16 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:37.69      Ekberg, Lisa -02   F14 2016-07-06 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Kristianstad
2:38.89  » Forss, Emma -94 K22 2016-06-12 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2:41.37  Siltberg Almlöf, Nora -99 F17 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:44.52    » Hausmann, Isa -01   F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2:44.76  Jonsson, Fanny -98 F18 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:51.32  » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2:53.50    » Gassama, Sira -01   F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
2:57.30  » Wihk, Embla -02 F14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
2:57.75  » Lindberg, My -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
3:00.88    » Lindvall, Siri -01   F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
3:08.58  » Olsson, Nathalie -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
2:33.75  [4] » Samuelberg, Siri -00 F16 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2:40.46  [5] Westman Persson, Ellen -96 K22 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2:40.64  [6] » Jansson, Fanny -99   F17 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
2:42.56  [6] » Laurin, Lotta -99 F17 2016-05-29 » SM-JSM-USM-stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - sträcka #2 i 3x800m
[5] - sträcka #1 i 3x800m
[6] - sträcka #3 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:34.98  Sjöholm, Hoa -02 F14 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:35.00 | K22=4:56.00 | F19=5:05.00 | F17=5:20.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:51.79  [1] » Gerendas, Vera -97   F19 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:12.23  [2] » Ramberg, Filippa -97 F19 2016-06-17 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
5:31.44      Westman Persson, Ellen -96   K22 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
6:10.31  » Brandt, Albertina -03 F13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:24.68  [1] Ekberg, Lisa -02 F14 2016-09-11 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:10.00 | F17=11:30.00 | F16=11:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11:30.89  Ekberg, Lisa -02 F14 2016-07-08 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
11:31.47  [1] » Ramberg, Filippa -97 F19 2016-08-16 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11:58.00    » Hultström, Vilma -00   F16 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
12:26.59  [2,3] Jonsson, Fanny -98 F18 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - Mellantid
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:20.00 | K22=19:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
21:12.80  Jonsson, Fanny -98 F18 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.11  [1] » Eriksson, Sandra -89 KS 2016-09-18 » Sicklaloppet, Järna, Nacka
39.01  [2] » Wangenheim, Julia -92 KS 2016-09-03 » Tjejmilen, Gärdet, Stockholm
40.12  [3]   Engwall, Annika -94   K22 2016-08-27 » Midnattsloppet, Malmö
41.33  [4,5] » Åberg, Stina -94 K22 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
45.11  » Tolvers, Nathalie -90 KS 2016-09-18 » Sicklaloppet, Järna, Nacka
48.51  [6]   Belkacem, Ofelia -95   K22 2016-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
52.15  Attersand, Kristina -75 K40 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
1:05.19  Frisk, Åsa -69 K45 2016-08-20 » Midnattsloppet, Slottsskogen, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:23.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:33.16  [1] Engwall, Annika -94 K22 2016-09-10 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:41.35  » Nilsson, Amanda -83 KS 2016-05-21 » Göteborgsvarvet, Göteborg
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:30.00 | F16=5:45.00 | F15=6:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:37.28  [1,2] Ekberg, Lisa -02 F14 2016-09-10 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:40.00 | F19=7:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:45.00  [1] » Ramberg, Filippa -97 F19 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:31.88    » Eriksson, Sandra -89   KS 2016-06-15 » Diamont Leauge, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Manuell tidtagning
7.2m Sillén, Linnéa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.5m Lansky, Belize -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.7m     Wennebjer, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.8m Malmsten, Julia -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.9m Rydström, Wilma -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.9m     Serenius, Alice -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.0m Zachrison, Molly -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.0m » Öhlén, Minea -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.0m     Lööw, Nora -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.0m Román, Amanda -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.1m Johansson, Tuva -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.1m     Sholudieva, Alevtina -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.2m Svanborg, Andrea -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.2m » Simonsson, Maja -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.3m     Pohl, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.5m » Edenå, Elma -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.6m Bergström, Nora -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.6m     Sundbäck Brohult, Siri -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.8m Hagberg, Leja Lo -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.8m Furuby, Bitte -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.8m     Lannermo Streng, Rebecca -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.8m » Wolgast, Emmy -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.8m Awestedt, Tyra -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.8m     Asplund, Märta -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.9m Rönnmark, Blenda -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.9m Parpal, Ines -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.0m     Orre, Rita -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m Enblad, Selma -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.1m Tesdorf, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.2m     Forsmark, Julia -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.2m Lindström, Vera -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.3m Larsson Lindberg, Agnes -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.3m     Östlund, Filippa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.4m Siegel, Christina -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.4m » Johansson, Ella -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.5m     Paul, Elisabeth -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.6m Alselind, Valentina -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.6m Thulin, Anna -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.7m     Holmeros, Emma -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.7m Lindhagen, Elin -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.7m Aldskogius, Clara -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.8m     Cederfeldt, Stella -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.8m Mattsson, Nina -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.8m Wernérus, Astrid -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.9m     Jansson, Vera -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.9m Flygare, Laura -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.0m Englund Tilahun, Nova -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.0m     Andrew, Tuva -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.1m Sundblad, Ella -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.2m Axelsson, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.3m     Nilheim, Elsa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.5m Forster, Elin -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.6m Lindwall, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.6m     Bergelt, Elsa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.7m » Jabbour Clarke, Lii -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.7m Broms, Tyra -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.8m     Mattsson, Klara -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.8m Axelsson, Klara -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.9m Leffler, Hedvig -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.3m     Rentzhog, Anna -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.1m Pellas, Viola -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.83  [1] » Luul, Sara -03 -2.3 F13 2016-09-11 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
10.25  » Larsson, Kathleen -03 +0.5 F13 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.39  [2] » Krantz, Frida -04 -2.4 F12 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.76  » Avebäck, Klara -03 -0.5 F13 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.35  » Lackanovic, Lana -04 -0.9 F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.38    » Hellstadius, Alannah -04 -1.4 F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.64  » Åsberg, Kajsa -04 -0.3 F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.92  » Lind, Norah -05 +0.1 F11 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.09    » Lind, Alvah -05 +0.1 F11 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.79  Viklund Bylin, Sara -04 -0.9 F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.88  » Brandt, Albertina -03 -2.3 F13 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
11.11  » Lackanovic, Lana -04 +3.5 F12 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Vinduppgift saknas
10.93  » Edelholm, Beata -03 - F13 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
11.46  [3] » Jansson, Agnes -05 - F11 2016-07-09 » Fortum-spelen, Sävstaås IP, Bollnäs
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Manuell tidtagning
10.4m » Jansson, Agnes -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.8m » Goitom, Rimna -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.2m   » Cyrus, Astrid -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.6m » Gustafsson, Ella -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.7m » Ivarsson, Alice -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.7m   » Lindefalk, Linnéa -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.7m Sundell, Alexandra -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.0m » Öhman, Elsa -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.4m   » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.4m Askelöf, Vilma -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.6m » Larsson Berggren, Alice -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.7m     Roos, Klara -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.8m » Helge, Wilma -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.1m » Prins, Hanna -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.1m     Kling, Ebba -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.1m Svanberg, Mila -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.4m » Forsberg, Alexandra -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.4m     Bäckström, Tindra -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.5m » Lindqvist, Ebba -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.7m Strandler Selin, Inez -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.1m     Berzelius, Lisa Marie -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.2m » Zäll Boholm, Thea -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.3m Torsdotter, Ina -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.7m Thornton, Alice -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.10    » Gustavsson, Stina -01 +0.2 F15 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.03  [1] » Rådbo, Klara -01 +0.4 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
12.20  [2] » Lindberg, My -01 +1.9 F15 2016-08-07 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
13.10  » Freeman, Molly -02 -0.8 F14 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
13.13  » Hausmann, Isa -01 -0.6 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
13.19    » Lindé, Hanna -01 -2.2 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
13.36  » Kapell, Tilda -01 -0.6 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
13.45  [3] » Larsson, Kathleen -03 +1.2 F13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
16.13  » Pettersson, Fredrika -02 +0.7 F14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
11.06  » Gustavsson, Stina -01 +3.4 F15 2016-08-07 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
12.78  » Lindvall, Siri -01 +2.9 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
12.01  » Rådbo, Klara -01 - F15 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (83.8 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.60 | F19=15.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.25  [1] » Tuvesson, Emma -91 +0.8 KS 2016-06-06 » Skararacet, Sparbanken Arena, Skara
14.45  [2] » Almerén Hansson, Victoria -99 +1.1 F17 2016-08-27 » SM 2016, Sollentunavallen, Sollentuna
15.11  [3] » Sandelius, Josefine -94 +1.9 K22 2016-08-07 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
15.81  [4] » Kapell, Hanna -98 +1.8 F18 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.46  » Janhunen, Marina -98 +1.8 F18 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=15.70 | F16=15.85 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.62    » Almerén Hansson, Victoria -99 +1.3 F17 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
31.43  [1] » Larsson, Kathleen -03 +0.4 F13 2016-09-10 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
32.42  » Krantz, Frida -04 -0.1 F12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
33.44  [2] » Hellstadius, Alannah -04 -1.1 F12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
35.90  [3] » Brandt, Albertina -03 0.0 F13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
32.29  » Larsson, Kathleen -03 - F13 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.53  » Edelholm, Beata -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
33.20    » Luul, Sara -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
36.00  » Avebäck, Klara -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
37.19  » Deltin, Anna Lisa -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
43.21  » Brandt, Albertina -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.00 | F16=48.50 | F15=49.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.41    » Gustavsson, Stina -01   F15 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
47.61  [1] » Hausmann, Isa -01   F15 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
48.58    » Laurin, Lotta -99   F17 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
49.71  » Lindberg, My -01 F15 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
50.31  » Kapell, Tilda -01 F15 2016-07-17 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.00 | K22=67.00 | F19=68.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
58.24    » Persson, Frida -89   KS 2016-06-23 » Norwegian Grand Prix, Bislet, Oslo
64.83  [1] » Janhunen, Marina -98   F18 2016-08-06 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
68.92  [2] » Kapell, Hanna -98   F18 2016-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
103.58  » Breig Lindell, Elin -95 K22 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.72 | K22=1.62 | F19=1.60 | F17=1.59 | F16=1.59 | F15=1.55 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.67    » Rådbo, Klara -01   F15 2016-08-20 » LagUSM 2016, Källbrinks IP, Huddinge
1.58  [1] » Hausmann, Isa -01   F15 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
1.53  [2] » Lindberg, Felicia -97   F19 2016-07-23 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
1.53  » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
1.52  [3] » Löwhagen, Alicia -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.51  [4] » Jansson, Fanny -99   F17 2016-07-30 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1.48  [5] » Krantz, Frida -04 F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.48  [6] » Harryson, Linn -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.47    » Lindberg, My -01   F15 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.45  » Lind, Alvah -05 F11 2016-07-17 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.41  » Gassama, Sira -01 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
1.39    » Kapell, Tilda -01   F15 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.37  [7] » Lind, Norah -05 F11 2016-08-16 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
1.36  » Lindvall, Siri -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
1.36    » Edelholm, Beata -03   F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.36  » Larsson, Kathleen -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.36  » Luul, Sara -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.35    » Avebäck, Klara -03   F13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
1.35  » Jansson, Julia -02 F14 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
1.34  » Lackanovic, Lana -04 F12 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.32    » Deltin, Anna Lisa -03   F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.31  » Åsberg, Kajsa -04 F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.30  » Pettersson, Fredrika -02 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.30    » Hellstadius, Alannah -04   F12 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
1.30  » Hjortsmark, Noelle -03 F13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.23  » Eskilsson, Sofia -05 F11 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.20      Lindström, Astrid -04   F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.16  » Brandt, Albertina -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.07  » Hedberg, Tyra -06 F10 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
0.96  » Simonsson, Maja -06 F10 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.60 | K22=3.10 | F19=3.10 | F17=2.90 | F16=2.80 | F15=2.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.08  [1,2] » Rådbo, Klara -01   F15 2016-07-06 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
3.08  [1,2] » Kapell, Tilda -01   F15 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
3.01  [3] » Hausmann, Isa -01   F15 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2.68  » Raud, Ella -01 F15 2016-07-06 » Larres Stavtävling 2, Enskede IP, Stockholm
2.33  [4] » Löwhagen, Alicia -03 F13 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.11    » Wihk, Embla -02   F14 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.01  [5] » Lackanovic, Lana -04 F12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.89  [6] » Krantz, Frida -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.89  [6] » Elgeryd, Mira -04   F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.74  [7] » Åsberg, Kajsa -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.74  [7] Aulin, Emelie -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.74  [7] » Hellstadius, Alannah -04   F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.59  » Robling, Alma -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.51  [8] » Eskilsson, Sofia -05 F11 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.44  Jäderhag, Olga -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.25 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.25 | F15=5.15 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.76  » Sabir, Jasmin -92 +0.5 KS 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
5.60  [1,2] » Rådbo, Klara -01 +1.1 F15 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
5.49  [3] » Gassama, Sira -01 +0.9 F15 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
5.31  [4] » Lindberg, My -01 +0.4 F15 2016-08-06 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
5.29  [5] » Lindberg, Felicia -97 +0.5 F19 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.20    » Jelassi, Yasmin -96 +0.5 K22 2016-05-05 » Big Rapids, MI, USA
5.19    » Lindvall, Siri -01 +1.1 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
5.08  » Deltin, Greta -00 +1.9 F16 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.06    » Hansson, Pernilla -98 0.0 F18 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.91  » Laurin, Lotta -99 -0.6 F17 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
4.87  » Lindé, Hanna -01 +0.8 F15 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.86    » Sandelius, Josefine -94 +0.2 K22 2016-07-15 » Gavlehovsspelen, Gunder Hägg Stadion, Gävle
4.78  » Kapell, Tilda -01 -0.7 F15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
4.76  » Engström, Isabella -99 +1.2 F17 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.73    » Gustavsson, Stina -01 -1.2 F15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
4.70  » Forsberg, Elin -96 +0.2 K22 2016-06-19 » Hoppropaganda, Enskede IP, Stockholm
4.64  [6] » Löwhagen, Alicia -03 +1.0 F13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.64    » Freeman, Molly -02 -3.0 F14 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
4.42  » Raud, Ella -01 +1.4 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.24  » Olsson, Nathalie -01 -1.1 F15 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.13  [7] » Larsson, Kathleen -03 +1.8 F13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.07  » Pettersson, Fredrika -02 +2.0 F14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.06  Barkensjö, Molly -02 +1.3 F14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
3.93    » Jansson, Julia -02 -1.2 F14 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
3.80  Tullgren, Sofia -01 -0.9 F15 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.71  » Nielsen, Ida -02 -2.0 F14 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.71      Örman, Saga -02 0.0 F14 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3.69  » Krüsell Berg, Tilda -02 -0.5 F14 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.15  » Oscarsson, Liv -02 0.0 F14 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Ej godkänd vind
5.61  » Rådbo, Klara -01 +3.1 F15 2016-07-01 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.34  » Jelassi, Yasmin -96 +3.7 K22 2016-04-13 » Whitewater, WI, USA
4.99    » Gustavsson, Stina -01 +2.9 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
4.40  Barkensjö, Molly -02 +2.3 F14 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.09  [1] » Larsson, Kathleen -03 -0.3 F13 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
5.03  [2] » Edelholm, Beata -03 0.0 F13 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
4.93    » Avebäck, Klara -03 +0.8 F13 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
4.63  » Luul, Sara -03 -1.6 F13 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
4.52  » Deltin, Anna Lisa -03 0.0 F13 2016-05-14 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.43    » Lackanovic, Lana -04 +0.3 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.42  » Åsberg, Kajsa -04 +1.5 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.38  » Lind, Alvah -05 +1.1 F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.34  [3] » Eskilsson, Sofia -05 0.0 F11 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
4.28  Beckman Berg, Sigrid -03 0.0 F13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
4.20  » Lind, Norah -05 +0.1 F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.19    » Hellstadius, Alannah -04 +1.4 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.06  » Jabbour Clarke, Lii -06 -0.3 F10 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
3.83  Lansky, Belize -06 0.0 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
3.70    » Brandt, Albertina -03 -0.5 F13 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
3.63  » Robling, Alma -04 -1.9 F12 2016-05-14 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.47  » Hedberg, Tyra -06 +0.3 F10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.40    » Prins, Hanna -05 +1.1 F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.32  » Simonsson, Maja -06 0.0 F10 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
3.18  von Malmborg, Moa -04 +0.9 F12 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
2.98  Bergin, Anna -07 +0.2 F10 2016-06-06 » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
Ej godkänd vind
4.76  » Luul, Sara -03 +2.4 F13 2016-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.39  » Lind, Alvah -05 +2.2 F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.30    » Lind, Norah -05 +2.6 F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.60  » Hedberg, Tyra -06 +2.2 F10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
4.56  » Deltin, Anna Lisa -03 - F13 2016-05-15 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.39  [4] » Lind, Alvah -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
4.26  [5] » Jabbour Clarke, Lii -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
4.22  » Lind, Norah -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
4.13  » Cyrus, Astrid -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
4.06    » Jansson, Agnes -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.76  » Hedberg, Tyra -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.75  » Gustafsson, Ella -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.71    » Simonsson, Maja -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.70  » Ivarsson, Alice -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.65  Permansson, Nicole -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.64    » Högström, Maja -04 - F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
3.63  » Wolgast, Emmy -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.58  » Öhman, Elsa -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.58      Rydström, Wilma -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.58  Bierhance, Nellie -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.49  » Lindqvist, Ebba -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.48    » Lindefalk, Linnéa -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.41  » Vass, Adrienn -04 - F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
3.41  » Nyström, Frida -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.40    » Helge, Wilma -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.38  Viklund Bylin, Sara -04 - F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3.38  » Forsberg, Alexandra -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.38    » Goitom, Rimna -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.30  Johansson, Tuva -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.28  Winnbjer, Ebba -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.25      Orre, Rita -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.23  » Larsson Berggren, Alice -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.22  » Öhlén, Minea -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.22    » Johansson, Ella -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.22  Zholudieva, Alevtina -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.21  Askelöf, Vilma -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.20    » Larheden Utvik, Hilda -03 - F13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
3.20  Lööw, Nora -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.17  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.13      Zachrison, Molly -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.08  Berzelius, Lisa Marie -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.05  Forsmark, Julia -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.03      Hamp, Lova -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.02  Furuby, Bitte -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.00  Thornton, Alice -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
3.00      Parpal, Ines -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.93  Morne, Cloette -08 - F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.93  Renard, Alma -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.93      Rönnmark, Blenda -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.92  Bäckström, Tindra -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.92  Enblad, Selma -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.92      Axelsson, Ebba -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.92  Sillén, Linnéa -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.90  » Edenå, Elma -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.84      Svanborg, Andrea -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.84  Norberg, Tyra -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.83  Román, Amanda -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.83      Asplund, Märta -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.83  Pellas, Viola -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.82  Torsdotter, Ina -05 - F11 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.82      Rosenkrantz, Vilma -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.80  Forster, Elin -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.78  Wernérus, Astrid -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.77      Axelsson, Klara -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.70  Mattsson, Nina -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.69  Östlund, Filippa -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.67      Pohl, Ebba -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.63  Lindhagen, Elin -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.61  Lindwall, Ebba -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.55      Malmsten, Julia -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.55  Sundblad, Ella -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.53  Övermo, Greta -08 - F10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.52      Lindström, Vera -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.50  Jansson, Vera -06 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.41  Ericsson, Elsa -08 - F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.03      Heinonen, Elsa -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
2.02  Mattsson, Klara -07 - F10 2016-09-11 » Triangelkampen omg 3, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.90 | K22=11.20 | F19=11.10 | F17=10.70 | F16=10.70 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.02    » Sabir, Jasmin -92 +1.7 KS 2016-06-22 » RASK GP, Lidingövallen, Lidingö
11.54  [1,2] » Rådbo, Klara -01 -0.5 F15 2016-08-07 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
11.03  [3] » Gustavsson, Stina -01 +0.8 F15 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.70  [4] » Forsberg, Elin -96 -1.0 K22 2016-06-03 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.70    » Gassama, Sira -01 +1.7 F15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.99    » Rossi, Madeleine -95 +1.4 K22 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
8.56  » Pettersson, Fredrika -02 +1.1 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.73  » Oscarsson, Liv -02 0.0 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
11.86  » Rådbo, Klara -01 +2.7 F15 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.16  » Rossi, Madeleine -95 +2.8 K22 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.92  Lansky, Belize -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.18  » Öhlén, Minea -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.98      Aldskogius, Clara -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.89  » Wolgast, Emmy -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.80  » Simonsson, Maja -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.77    » Edenå, Elma -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.75  Johansson, Tuva -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.66  Rydström, Wilma -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.62      Larsson Lindberg, Agnes -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61  Zachrison, Molly -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.57  Axelsson, Klara -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.55      Forsmark, Julia -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.55  Wennebjer, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.54  Enblad, Selma -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.53      Orre, Rita -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  Svanborg, Andrea -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.48  Wernérus, Astrid -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.42      Siegel, Christina -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.32  Sillén, Linnéa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.27  Lannermo Streng, Rebecca -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.27      Rönnmark, Blenda -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.26  Hamp, Lova -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.24  Hagberg, Leja Lo -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.15    » Johansson, Ella -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.14  Forster, Elin -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.14  Lööw, Nora -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.12      Östlund, Filippa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.12  Bergelt, Elsa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.09  Mattsson, Nina -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.09      Parpal, Ines -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.09  Román, Amanda -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.07  Axelsson, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.06      Sholudieva, Alevtina -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.97  Pellas, Viola -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.85  Furuby, Bitte -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.80      Cederfeldt, Stella -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.80  Malmsten, Julia -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.72  Bergström, Nora -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.66      Thulin, Anna -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.66  Asplund, Märta -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.57  Holmeros, Emma -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.56      Lindström, Vera -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.45  Andrew, Tuva -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.45  Pohl, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.42      Tesdorf, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.37  Rentzhog, Anna -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.35  Sundbäck Brohult, Siri -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.27      Lindwall, Ebba -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.14  Sundblad, Ella -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.14  Broms, Tyra -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.89      Nilheim, Elsa -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.85  Leffler, Hedvig -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.64  Paul, Elisabeth -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.51  Mattsson, Klara -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.29  [1] » Avebäck, Klara -03 -1.8 F13 2016-09-10 » Svealandsmästerskapen, Gutavallen, Visby
9.02  » Edelholm, Beata -03 +0.3 F13 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.97    » Krantz, Frida -04 -3.4 F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.91  » Åsberg, Kajsa -04 -1.7 F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.70  » Hellstadius, Alannah -04 +1.2 F12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.60  [2] » Lind, Norah -05 -1.1 F11 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
8.40  » Lackanovic, Lana -04 +1.2 F12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Vinduppgift saknas
9.72  » Luul, Sara -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.71  » Larsson, Kathleen -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.42    » Edelholm, Beata -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.16  » Krantz, Frida -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
9.09  » Deltin, Anna Lisa -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.97    » Hellstadius, Alannah -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.90  » Elgeryd, Mira -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.71  Frondell, Alva -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.63  [3] » Lind, Alvah -05 - F11 2016-06-18 » Västra Mälardalsspelen, Köpings IP, Köping
8.59  » Lackanovic, Lana -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.56  [4] » Jabbour Clarke, Lii -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.38    » Jansson, Agnes -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.21  » Enblad, Alva -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
8.17  » Harryson, Linn -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
8.14      Magnusson, Elinor -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.95  » Hjortsmark, Noelle -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
7.90  Nallanathan, Bairavi -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.86      Karlsson, Julia -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
7.78  » Eskilsson, Sofia -05 - F11 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
7.70  Rocksén, Elina -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.68      Cisse, Aissatou -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.64  » Cyrus, Astrid -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.57  » Brandt, Albertina -03 - F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
7.54    » Gustafsson, Ella -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.49  » Ivarsson, Alice -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.41  » Goitom, Rimna -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.40      Aulin, Emelie -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.37  Jäderhag, Olga -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
7.25  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.17    » Öhman, Elsa -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.14  » Lindefalk, Linnéa -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.11  » Lindqvist, Ebba -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.05      Molvin, Ella -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
6.96  » Larsson Berggren, Alice -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.87  von Malmborg, Moa -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
6.86    » Forsberg, Alexandra -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.79  » Prins, Hanna -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.76  » Zäll Boholm, Thea -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.75      Roos, Klara -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.65  Dahl, Maria -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
6.52  Askelöf, Vilma -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.48      Sundell, Alexandra -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.46  Lindström, Astrid -04 - F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
6.37  » Helge, Wilma -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.26  [5]   Thornton, Alice -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.25  Strandler Selin, Inez -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.22  Bäckström, Tindra -05 - F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.22  [6]   Jansson, Vera -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.87  Flygare, Laura -07 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.74  [7] Englund Tilahun, Nova -06 - F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.50 | K22=11.30 | F19=10.90 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.38  [1,2] » Lindberg, Felicia -97   F19 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
8.22  » Sabir, Jasmin -92 KS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.80 | F16=11.20 | F15=10.90 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.96    » Gustavsson, Stina -01   F15 2016-08-07 » USM 2016, Vellinge IP, Vellinge
11.42  [1] » Rådbo, Klara -01   F15 2016-05-14 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
11.39  [2] » Engström, Isabella -99   F17 2016-05-20 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.86  » Gassama, Sira -01 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
9.46  » Lindberg, My -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
8.79    » Kapell, Tilda -01   F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
8.54  » Lindvall, Siri -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
8.42  » Jansson, Julia -02 F14 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
8.36    » Wihk, Embla -02   F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.19  Barkensjö, Molly -02 F14 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.78  » Hausmann, Isa -01 F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
7.00    » Lindé, Hanna -01   F15 2016-09-03 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
6.92  » Raud, Ella -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
6.59  » Brundin, Lisa -02 F14 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
6.54    » Krüsell Berg, Tilda -02   F14 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.92  » Olsson, Nathalie -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
5.89  » Oscarsson, Liv -02 F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.73  » Pettersson, Fredrika -02 F14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.29  [1] » Riddle, Olivia -03 F13 2016-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
9.94  » Lind, Norah -05 F11 2016-09-28 » Castorama, Lidingövallen, Lidingö
9.77    » Edelholm, Beata -03   F13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
8.72  » Krantz, Frida -04 F12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.67  » Harryson, Linn -03 F13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.52  [2] » Eskilsson, Sofia -05   F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.27  » Luul, Sara -03 F13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.21  » Avebäck, Klara -03 F13 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
7.95    » Lackanovic, Lana -04   F12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.91  » Enblad, Alva -04 F12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.89  [3] » Lind, Alvah -05 F11 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.70    » Hjortsmark, Noelle -03   F13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
7.35  » Högström, Maja -04 F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
7.28  » Larheden Utvik, Hilda -03 F13 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.93    » Vass, Adrienn -04   F12 2016-05-21 » 4H-spelen, Sportfältet, Norrtälje
6.67  » Robling, Alma -04 F12 2016-05-14 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
6.25  » Hellstadius, Alannah -04 F12 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
6.10    » Brandt, Albertina -03   F13 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.85  » Simonsson, Maja -06 F10 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
5.85  Bergin, Anna -07 F10 2016-06-06 » Kringelkastet, Södertälje IP, Södertälje
5.66    » Jansson, Agnes -05   F11 2016-07-09 » Fortum-spelen, Sävstaås IP, Bollnäs
5.60  Lindström, Astrid -04 F12 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.57  von Malmborg, Moa -04 F12 2016-06-19 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
5.53    » Prins, Hanna -05   F11 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.60  » Jabbour Clarke, Lii -06 F10 2016-06-11 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
4.46  » Hedberg, Tyra -06 F10 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.00 | K22=34.00 | F19=34.00 | F17=29.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
32.08  [1,2] » Hultström, Emma -98 F18 2016-08-06 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
30.01  [3] » Berghäll, Emily -98 F18 2016-05-14 » Kval till Lag-SM, Enskede IP, Stockholm
28.99  [4] » Gustavsson, Stina -01   F15 2016-08-17 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
28.26  [5] » Engström, Isabella -99 F17 2016-08-05 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
18.96  » Sabir, Jasmin -92 KS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
32.24  » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-06-04 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
31.52  [1] » Hausmann, Isa -01 F15 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
25.15  [2] » Kapell, Tilda -01   F15 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
22.16  [3] » Wihk, Embla -02 F14 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.16  [3] » Nielsen, Ida -02 F14 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
14.19  [4] » Krüsell Berg, Tilda -02   F14 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.08  Nilsen, Ida -02 F14 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.52  [1] » Edelholm, Beata -03 F13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.95  [2] » Riddle, Olivia -03 F13 2016-08-27 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
24.79    » Lind, Norah -05   F11 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.63  » Krantz, Frida -04 F12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
23.95  Beckman Berg, Sigrid -03 F13 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
23.21    » Larsson, Kathleen -03   F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
22.90  [3] » Lind, Alvah -05 F11 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
22.28  » Avebäck, Klara -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
21.41  [4] » Enblad, Alva -04   F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
21.24  » Harryson, Linn -03 F13 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
20.61  Karlsson, Julia -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
19.92    » Hjortsmark, Noelle -03   F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
19.39  [5] » Lackanovic, Lana -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
18.65  Frondell, Alva -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
17.95    » Hellstadius, Alannah -04   F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.31  » Deltin, Anna Lisa -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
15.85  [6] » Eskilsson, Sofia -05 F11 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
15.81    » Robling, Alma -04   F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
15.61  » Lundqvist, Emma -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
15.31  Jäderhag, Olga -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
14.24    » Brandt, Albertina -03   F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
14.15  » Luul, Sara -03 F13 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
12.89  Aulin, Emelie -04 F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
10.86      Nallanathan, Bairavi -04   F12 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
9.40  » Åsberg, Kajsa -04 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=52.00 | K22=41.00 | F19=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
61.09  [1,2] » Ahlberg, Grete -98   F18 2016-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
51.10  [3,4] » Berghäll, Emily -98   F18 2016-07-31 » Stjärnspelen, Viks IP, Arvika
19.83  » Sabir, Jasmin -92 KS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=41.00 | F16=37.00 | F15=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
50.73  [1] » Engström, Isabella -99   F17 2016-08-07 » JSM 2016, Göingevallen, Hässleholm
26.05  [2] » Wihk, Embla -02 F14 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.50    » Nielsen, Ida -02   F14 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17.80  Nilsen, Ida -02 F14 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
17.33  » Jansson, Julia -02 F14 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.90  [1,2] » Harryson, Linn -03 F13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
34.63  [3] » Riddle, Olivia -03 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
32.62  [4] » Edelholm, Beata -03   F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
29.23  [1,5] » Hjortsmark, Noelle -03 F13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
25.74  » Deltin, Anna Lisa -03 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
25.52    » Avebäck, Klara -03   F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
25.33  » Lind, Norah -05 F11 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
23.74  Karlsson, Julia -03 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
23.58      Frondell, Alva -03   F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
22.39  [1,6] » Enblad, Alva -04 F12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.48  » Luul, Sara -03 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
21.15  [7] » Krantz, Frida -04   F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
20.99  » Larheden Utvik, Hilda -03 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
20.41  [1,8] » Lackanovic, Lana -04 F12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.33    » Larsson, Kathleen -03   F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
19.28  [9] » Elgeryd, Mira -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
17.53  » Åsberg, Kajsa -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.24  [10] » Lind, Alvah -05   F11 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.56  » Hellstadius, Alannah -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
15.46  [11] » Eskilsson, Sofia -05 F11 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
14.88      Hasselberg, Hedvig -04   F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.42  » Brandt, Albertina -03 F13 2016-08-31 » Stockholmskampen, Källbrinks IP, Huddinge
14.26  Nallanathan, Bairavi -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.81      Jäderhag, Olga -04   F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.09  Aulin, Emelie -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.00  » Robling, Alma -04 F12 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - För lång sträng
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[10] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[11] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.00 | F19=36.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.60  [1] » Lindberg, Felicia -97   F19 2016-08-16 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
24.16  » Sabir, Jasmin -92 KS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.11  » Berghäll, Emily -98 F18 2016-09-18 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=33.00 | F16=33.00 | F15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.29    » Rådbo, Klara -01   F15 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
28.81  [1] » Gustavsson, Stina -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
27.02  [2] » Hausmann, Isa -01   F15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
24.42  [3] » Lindberg, My -01 F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
24.02  » Gassama, Sira -01 F15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
23.50  [4] » Wihk, Embla -02   F14 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
23.18  » Hultström, Vilma -00 F16 2016-05-22 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
18.45  » Larsson, Kathleen -03 F13 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
16.74    » Krüsell Berg, Tilda -02   F14 2016-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
14.06  » Lindé, Hanna -01 F15 2016-09-04 » Kraftmätningen, Folkungavallen, Linköping
12.85  » Freeman, Molly -02 F14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
10.70    » Olsson, Nathalie -01   F15 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
9.14  » Pettersson, Fredrika -02 F14 2016-06-11 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.68  [1] » Edelholm, Beata -03 F13 2016-06-18 » Bauhaus Youth, Stockholms Stadtion, Stockholm
26.05  » Lind, Norah -05 F11 2016-09-18 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
25.35  [2] » Krantz, Frida -04   F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
23.41  » Riddle, Olivia -03 F13 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
23.39  [3] » Lind, Alvah -05 F11 2016-07-23 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
23.04  [4] » Enblad, Alva -04   F12 2016-08-21 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
17.54  » Larsson, Kathleen -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.91  » Avebäck, Klara -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.60    » Harryson, Linn -03   F13 2016-05-07 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
16.16  » Hjortsmark, Noelle -03 F13 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
15.40  » Lackanovic, Lana -04 F12 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.15  [5] » Eskilsson, Sofia -05   F11 2016-08-28 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
15.14  » Larheden Utvik, Hilda -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.98  » Hellstadius, Alannah -04 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.17      Cisse, Aissatou -04   F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
13.14  Frondell, Alva -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.04  » Åsberg, Kajsa -04 F12 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.91      Viklund Bylin, Sara -04   F12 2016-08-20 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.33  » Luul, Sara -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.61  » Brandt, Albertina -03 F13 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
11.09      Jäderhag, Olga -04   F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
10.51  Lindström, Astrid -04 F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
10.27  Magnusson, Elinor -04 F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
10.14      von Malmborg, Moa -04   F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
9.92  Rocksén, Elina -04 F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
9.61  » Miletic, Paulina -03 F13 2016-09-17 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
7.48  Dahl, Maria -04 F12 2016-06-01 » Stockholmskampen omg 2, Hässelby IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.75  » Lind, Norah -05 F11 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
27.18  [1] Lansky, Belize -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.44    » Lind, Alvah -05   F11 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
25.30  Sundell, Alexandra -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.03  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.77      Siegel, Christina -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.55  Askelöf, Vilma -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.72  » Jansson, Agnes -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.61    » Öhlén, Minea -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.43  » Cyrus, Astrid -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.26  » Goitom, Rimna -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.40      Roos, Klara -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.40  Svanborg, Andrea -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.20  » Ivarsson, Alice -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.84    » Simonsson, Maja -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.82  Furuby, Bitte -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.68  Kling, Ebba -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.60    » Zäll Boholm, Thea -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.10  » Forsberg, Alexandra -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.97  Forsmark, Julia -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.70    » Jabbour Clarke, Lii -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.63  Renard, Alma -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.41  » Hedberg, Tyra -06 F10 2016-05-21 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.90    » Larsson Berggren, Alice -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.80  » Lindefalk, Linnéa -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.50  Lannermo Streng, Rebecca -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.43    » Wolgast, Emmy -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.40  Bäckström, Tindra -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.35  » Gustafsson, Ella -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.30    » Prins, Hanna -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.25  Rydström, Wilma -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.01  Bergström, Nora -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.00      Strandler Selin, Inez -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.63  Cederfeldt, Stella -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.48  Holmeros, Emma -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.30      Englund Tilahun, Nova -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.00  » Edenå, Elma -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.90  Paul, Elisabeth -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.75      Berzelius, Lisa Marie -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.64  Alselind, Valentina -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.21  Awestedt, Tyra -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.91      Övermo, Greta -08   F10 2016-09-04 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.84  Hagberg, Leja Lo -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.67  Larsson Lindberg, Agnes -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50      Torsdotter, Ina -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.40  » Öhman, Elsa -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.94  Johansson, Tuva -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.75    » Lindqvist, Ebba -05   F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.50  Zachrison, Molly -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.32  » Helge, Wilma -05 F11 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.10      Thornton, Alice -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.73  Rentzhog, Anna -06 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.10  Lansky, Belize -06 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
23.58  Wennebjer, Ebba -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.31    » Jabbour Clarke, Lii -06   F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
17.67  Aldskogius, Clara -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.46  Enblad, Selma -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.20      Rönnmark, Blenda -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.10  Lindström, Vera -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.88  Malmsten, Julia -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.83      Román, Amanda -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.32  Asplund, Märta -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.21  Övermo, Greta -08 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
15.10      Orre, Rita -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.73  Bergelt, Elsa -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.37  Sundbäck Brohult, Siri -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.95      Wernérus, Astrid -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.49  Tesdorf, Ebba -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.23  Mattsson, Nina -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.13      Pohl, Ebba -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.13  Sholudieva, Alevtina -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.86  Morne, Cloette -08 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.55      Andrew, Tuva -06   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.27  Sundblad, Ella -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.26  Ericsson, Elsa -08 F10 2016-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.19      Lööw, Nora -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.08  » Johansson, Ella -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.90  Hamp, Lova -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.97      Flygare, Laura -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.92  Forster, Elin -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.78  Sillén, Linnéa -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.66      Axelsson, Ebba -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50  Broms, Tyra -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.70  Parpal, Ines -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.16      Thulin, Anna -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.15  Lindwall, Ebba -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.14  Pellas, Viola -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.72      Nilheim, Elsa -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.65  Leffler, Hedvig -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.55  Mattsson, Klara -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50      Axelsson, Klara -07   F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.58  Östlund, Filippa -07 F10 2016-05-25 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 100 | K22=3 700 | F19=4 000 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 900 | F16=3 800 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 900 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 156    » Rådbo, Klara -01 +0.2 F15 2016-09-11 » Mångkamps-SM 2016, Lugnet, Falun
Resultat:          |  12.04(+0.3)  |  1.66  |  11.36  |  5.36(0.0)  |  34.09  |  1:48.51  |
Poäng:                |  865  |  806  |  619  |  660  |  554  |  652  |
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 727  [1] » Edelholm, Beata -03 - F13 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  10.93(-)  |  1.27  |  22.09  |  4.21(+0.1)  |  2:03.86  |
Poäng:                |  910  |  720  |  716  |  700  |  681  |
2 547  » Brandt, Albertina -03 - F13 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  13.17(-)  |  1.15  |  11.61  |  3.58(-1.2)  |  2:07.80  |
Poäng:                |  524  |  577  |  361  |  471  |  614  |
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 5-kamp
  |  60 m  |  Höjd  |  Kula (2,0 kg)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 424  » Lind, Norah -05 +1.8 F11 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.46(+2.7)  |  1.26  |  9.06  |  4.04(+0.8)  |  2:00.50  |
Poäng:                |  578  |  708  |  759  |  638  |  741  |
3 404  [1] » Lind, Alvah -05 +1.3 F11 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  9.32(+2.7)  |  1.32  |  7.13  |  4.17(-0.1)  |  1:59.67  |
Poäng:                |  624  |  779  |  559  |  685  |  757  |
1 854  » Simonsson, Maja -06 +1.4 F10 2016-05-15 » Mångkamps-DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  10.14(+2.7)  |  0.96  |  5.85  |  3.32(0.0)  |  2:25.65  |
Poäng:                |  377  |  341  |  408  |  379  |  349  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 638  » Sabir, Jasmin -92 KS 2016-09-24 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  8.22  |  24.16  |  18.96  |  19.83  |
Poäng:                |  462  |  488  |  292  |  396  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics