HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-06-19
Ute för 2015 Resultatdatum: 2015-12-20
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2015-12-20 (sö)  | Kolkata, IND
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton M35 » Johansson, Mikael -77 1:27.44  [1,2]   SB        
Stadslopp M35 » Johansson, Mikael -77 1:41.43  [3]     34      
Not
[1] - Mellantid
[2] - 22 km
[3] - 25 km
 2015-11-12 (to)  | Borås 6-timmars, Ramnasjön, Borås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp M35   Andersson, Robban -78 7:12.36  [1]     6      
Not
[1] - Resultat i meter
 2015-11-07 (lö)  | Vintermaran, Norra Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Malmborg, Nicklas -70 1:37.55  [1]   PB        
M35 » Johansson, Mikael -77 1:29.21  [1] SB
Maraton MS » Malmborg, Nicklas -70 3:22.58  [2]   SB 412      
M35 » Johansson, Mikael -77 3:00.42  SB 36
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen M45
 2015-10-24/25 (lö-sö)  | Terräng - SM, Ljungskile, Uddevalla - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng P17 » Adan, Abdullahi -98 13.49        29    
» Ahl, Christoffer -98 ej start 
P15 » Ekberg, Johan -00 13.45        3    
Mutuma Mukindia, Gideon -00 17.48  19
M70 » Svidén, Lars -45 ej start 
F19 » Gerendas, Vera -97 ej start             
» Mekonen, Winta -97 14.40  3
8 000 m terräng M22   Lundell Vakkuri, Samuel -95 ej start             
 2015-10-17 (lö)  | Terräng - DM, Visättra, Huddinge - DM : gren
  P.g.a. ändrat tidsprogam på fredagen missade några av våra deltagare starten.
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng MS » Dahl, Elias -76 13.37        19      
Spetz, Nils -91 ej start  [1]
P17 Abdisamadishaq, Abdillahi -98 ej start  [1]            
» Adan, Abdullahi -98 14.11  7
Ahmed, Shureh -98 14.53  8
P15 Mutuma Mukindia, Gideon -00 brutit               
P14 Hård, Ludwig -01 15.57  8
Ridell, Mikael -01 15.27  7
F19 » Gerendas, Vera -97 ej start  [1]            
» Mekonen, Winta -97 ej start  [1]
F17 Anteneh, Meaza -98 19.01  2
F16 Siltberg Almlöf, Nora -99 17.22  2
Not
[1] - se kommentar
 2015-10-11 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Borseman, Patrik -73 ej start               
Förberg, Jan -42 48.15  [1] SB 1298
Hernblad, Mattias -69 47.26  [1]   PB 1157      
Mirkovic, Dejan -78 1:00.48  [1] PB 2411
Orrsveden, Fredrik -95 33.49  PB 26
» Pell, Rickard -79 ej start               
» Suhard, Karl Henrik -80 37.54  PB 208
KS » Nilsson, Amanda -83 42.12  [1] SB 1
» Tomb, Stine -86 44.33      SB 109      
» Wangenheim, Julia -92 ej start 
Not
[1] - motionsklass
 2015-10-10 (lö)  | Göteborg marathon, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton M35   Andersson, Robban -78 1:18.21      PB 7      
 2015-09-27 (sö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m häck (76,2 cm) F10 » Lind, Alvah -05 87.18      PB 2      
» Lind, Norah -05 93.41  PB 3
Kula (5,0 kg) M65   Andersson, Kjell -50 9.05      SB 2      
Kula (3,0 kg) P12 » Borgius, Teodor -03 ej start               
Kula (2,0 kg) F10 » Lind, Alvah -05 7.24      PB 2      
» Lind, Norah -05 8.45  1
Diskus (1,0 kg) M65   Andersson, Kjell -50 25.70      SB 2      
Diskus (0,6 kg) F10 » Lind, Alvah -05 15.58      PB 2      
» Lind, Norah -05 19.16  PB 1
Slägga (5,0 kg) M65   Andersson, Kjell -50 23.52      SB 2      
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Berghäll, Emily -98 56.20        1      
Slägga (1 kg) F10 » Lind, Alvah -05 22.30      PB 2      
» Lind, Norah -05 22.89  PB 1
Spjut (600 gr) M65   Andersson, Kjell -50 20.04      SB 2      
Vikt (9,08 kg) M65   Andersson, Kjell -50 10.03      SB 2      
Boll (300 gr) F10 » Lind, Alvah -05 19.89        2      
» Lind, Norah -05 28.64  1
 2015-09-25/27 (fr-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Lundgren Björnqvist, Christoffer -84 2:13.40        556    
P17 Herne, Erik -99 46.29  49
P15 » Ekberg, Johan -00 21.04        3    
Mutuma Mukindia, Gideon -00 26.18  36
P14 » Käck, Joel -01 ej start 
» Lavett, Emil -01 24.38        32    
Söderberg, Filip -01 ej start 
P13 » Carlström, Pontus -02 13.52  93
Danielsson, Erik -02 ej start             
» Hanzon Lukin, Lukas -02 14.52  116
Häggström, Jacob -02 14.18  108
Sandberg K, Filippos -02 13.29        82    
P12 Ejeblad, Maximilian -03 18.48  139
Käck, Emil -03 ej start 
» Moberg, Markus -03 13.10        62    
» Sautermeister, Dante -03 12.19  34
» Tärnvik, Emil -03 12.45  43
P11 Arenander, Justus -04 6.28        49    
Ekberg, Arvid -04 6.11  30
» Engström, Filip -04 ej start 
» Hill, Vincent -04 7.16        112    
Lundqvist, Max -04 7.26  124
» Marklund, Winston -04 7.58  150
» Pettersson, Tobias -04 5.58        13    
P10 » Asplund, Simon -05 7.14  95
Ivnik Stenqvist, Ilian -05 ej start 
Salimi Omberg, Martin -05 9.10        234    
Thorsén, Elvin -05 6.43  47
P8 Frondell, Anton -07 7.00  19
M35 » Suhard, Karl Henrik -80 2:29.36        1879    
M45 Lotoft, John -70 2:51.40  5362
Sagner, Torsten -68 2:37.28  2921
M50 Holm, Pär -65 2:29.10        1826    
M70 » Svidén, Lars -45 46.36  2
KS » Tolvers, Nathalie -90 54.12  342
F15 » Richardsson, Victoria -00 26.55        21    
F13 Borseman, Vera -02 13.19  48
Ekberg, Lisa -02 12.07  11
Strandgren, Rebecca -02 ej start             
F12 » Brandt, Albertina -03 14.15  65
» Edelholm, Beata -03 13.44  55
Frondell, Alva -03 13.45        57    
Karlsson, Julia -03 14.53  92
F11 Lindström, Astrid -04 8.51  153
» Lundqvist, Emma -04 ej start             
Madrell, Molly -04 ej start 
Molvin, Ella -04 7.09  62
F10 » Forsberg, Alexandra -05 8.54        179    
» Goitom, Rimna -05 ej start 
» Gustafsson, Ella -05 ej start 
» Larsson Berggren, Alice -05 8.21        133    
Roos, Klara -05 6.50  18
Roos, Vera -05 6.51  20
Strömberg, Julia -05 8.16        127    
F9 Forsmark, Julia -06 8.51  138
 2015-09-26 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) F18 » Lindberg, Felicia -97 10.46               
Kula (3,0 kg) P13 » Almlöf, Daniel -02 6.05      PB        
P12 » Borgius, Teodor -03 7.46 
» Sundberg, Martin -03 7.65  PB
Kula (2,0 kg) F13 » Wihk, Embla -02 9.36      PB        
F12 » Edelholm, Beata -03 7.26 
» Harryson, Linn -03 8.10      PB        
F10 » Lind, Alvah -05 6.65 
» Lind, Norah -05 8.70  PB
Diskus (0,6 kg) P13 » Almlöf, Daniel -02 16.99      SB        
P12 » Borgius, Teodor -03 22.71 
» Sundberg, Martin -03 22.83      PB        
F13 » Avebäck, Klara -03 21.91  PB
» Wihk, Embla -02 21.50 
F12 » Edelholm, Beata -03 18.45               
» Harryson, Linn -03 18.35  PB
F10 » Lind, Alvah -05 15.03  PB
» Lind, Norah -05 16.78 
Slägga (3,0 kg/119) P12 » Borgius, Teodor -03 16.33               
» Sundberg, Martin -03 15.98  PB
Slägga (2,0 kg) F13 » Wihk, Embla -02 26.78      PB        
F12 » Edelholm, Beata -03 24.63  PB
» Harryson, Linn -03 18.16      PB        
F10 » Lind, Alvah -05 12.46  PB
» Lind, Norah -05 16.30  PB
Spjut (600 gr) F18 » Lindberg, Felicia -97 33.22               
Spjut (400 gr) P13 » Almlöf, Daniel -02 20.13      PB        
P12 » Borgius, Teodor -03 25.86 
» Sundberg, Martin -03 22.92               
F13 » Wihk, Embla -02 24.96  PB
F12 » Edelholm, Beata -03 24.32  PB
» Harryson, Linn -03 13.93      PB        
» Larsson, Kathleen -03 17.74 
F10 » Lind, Alvah -05 15.35 
» Lind, Norah -05 19.90 
Castorama KS » Kling, Sophie -91 2 338      SB 1      
Kula (4,0 kg) 10.74 [639]
Spjut (600 gr) 24.96 [504] SB
Diskus (1,0 kg) 33.18 [608]
Slägga (4,0 kg) 29.38 [587]     SB        
Kovanen, Teresia -76 1 536  PB 2
Kula (4,0 kg) 7.19 [383] [1] PB
Spjut (600 gr) 17.60 [345] [1] PB
Diskus (1,0 kg) 24.75 [431] PB
Slägga (4,0 kg) 18.98 [377] [1] PB
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K35
 2015-09-20 (sö)  | Kastpropaganda, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (3,0 kg) P13 » Kalmér, Liam -02 9.88        3      
Kula (2,0 kg) F13 » Wihk, Embla -02 9.05      PB 1      
Diskus (2,0 kg) MS » Brown, Matthew -80 49.32        1      
Diskus (1,5 kg) P17 » Krüsell Berg, Carl -98 39.19        1      
Diskus (0,6 kg) P13 » Kalmér, Liam -02 24.79        4      
F13 » Wihk, Embla -02 25.23  1
Slägga (5,0 kg) P17 » Krüsell Berg, Carl -98 44.81        2      
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Kalmér, Liam -02 20.93        3      
Slägga (2,0 kg) F13 » Wihk, Embla -02 25.50        1      
 2015-09-19 (lö)  | Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
  Hinder redovisas ej
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Baroso Johansson, André -02 7.98    +2.0 PB 1 Heat 4    
» Friberg, Erik -02 9.47  +1.7 PB 5 Heat 6
» Hanzon Lukin, Lukas -02 8.88    +3.2   3 Heat 1    
» Holmberg, Arvid -02 9.32  +2.1 4 Heat 3
» Kalmér, Liam -02 8.25  +0.7 PB 1 Heat 5
P12 » Borg, Jonatan -03 9.00    +2.2   2 Heat 3    
» Borgius, Teodor -03 9.29  -0.4 PB 3 Heat 2
Colling, Simon -03 10.39  +1.8 PB 6 Heat 5
Finér, Alexander -03 10.68    -0.4 PB 7 Heat 2    
» Lindefalk, Alexander -03 10.09  +2.2 7 Heat 3
» Moberg, Markus -03 9.28  +1.8 PB 2 Heat 5
» Sundberg, Martin -03 9.58    +3.4   7 Heat 4    
» Torgersson, Erik -03 9.79  +2.0 PB 1 Heat 1
» Tärnvik, Emil -03 8.86  +3.4 1 Heat 4
» Törnvall, Oskar -03 10.25    +2.0 PB 4 Heat 1    
F13 Borseman, Vera -02 9.70  +0.8 PB 5 Heat 2
» Brundin, Lisa -02 9.16  +2.6 4 Heat 1
» Jansson, Julia -02 9.55    +3.3   6 Heat 5    
» Krüsell Berg, Tilda -02 9.94  +0.8 PB 6 Heat 2
» Nielsen, Ida -02 9.48  +2.6 6 Heat 1
» Oscarsson, Liv -02 9.89    +0.4 PB 7 Heat 3    
» Trosell, Åsa -02 8.77  +0.4 3 Heat 3
» Wihk, Embla -02 8.81  +0.3 PB 1 Heat 4
F12 » Avebäck, Klara -03 8.89    +1.7 PB 1 Heat 3    
» Brandt, Albertina -03 10.01  - 8 Heat 3
Carron, Ella -03 9.40  -1.0 PB 3 Heat 2
» Deltin, Anna Lisa -03 8.70    -   1 Heat 1    
Duvander, Adina -03 9.59  +0.2 PB 5 Heat 4
» Edelholm, Beata -03 8.95  -1.0 PB 1 Heat 2
» Harryson, Linn -03 9.56    +0.1   3 Heat 7    
» Hjortsmark, Noelle -03 9.42  +2.1 4 Heat 6
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.11  +0.2 PB 2 Heat 4
» Luul, Sara -03 9.38    0.0   3 Heat 5    
» Löwhagen, Alicia -03 8.99  0.0 1 Heat 5
» Miletic, Paulina -03 9.41  - 3 Heat 1
Höjd P13 » Baroso Johansson, André -02 1.63      PB        
» Friberg, Erik -02 1.27  PB
» Holmberg, Arvid -02 1.27      PB        
F13 » Brundin, Lisa -02 1.21  PB
» Jansson, Julia -02 1.33 
» Nielsen, Ida -02 1.27      PB        
» Oscarsson, Liv -02 1.15  PB
» Pettersson, Fredrika -02 1.21 
» Trosell, Åsa -02 1.27               
» Wihk, Embla -02 1.27 
Stav P12 » Borg, Jonatan -03 1.43      PB        
» Borgius, Teodor -03 1.88  PB
Colling, Simon -03 1.43      PB        
» Lindefalk, Alexander -03 1.88  PB
» Moberg, Markus -03 2.03  PB
» Torgersson, Erik -03 1.73      PB        
» Törnvall, Oskar -03 1.58  PB
F12 » Avebäck, Klara -03 0.98  PB
Carron, Ella -03 1.43               
» Deltin, Anna Lisa -03 1.13  PB
» Edelholm, Beata -03 1.28  PB
» Harryson, Linn -03 1.43      PB        
» Hjortsmark, Noelle -03 0.98  PB
» Luul, Sara -03 1.28  PB
» Löwhagen, Alicia -03 2.03  PB
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Carlström, Pontus -02 12.42      PB        
Dejfors, Mårten -02 13.24  PB
» Hanzon Lukin, Lukas -02 20.47      PB        
» Holmberg, Arvid -02 19.42  PB
» Kalmér, Liam -02 28.27  PB
P12 » Borg, Jonatan -03 9.16      PB        
» Borgius, Teodor -03 24.56  PB
Colling, Simon -03 12.15  PB
Finér, Alexander -03 12.19      PB        
» Lindefalk, Alexander -03 18.46  PB
» Moberg, Markus -03 11.41 
» Sundberg, Martin -03 15.64      PB        
» Torgersson, Erik -03 12.32  PB
» Tärnvik, Emil -03 14.19  PB
» Törnvall, Oskar -03 15.22  PB
Slägga (2,0 kg) F13   Beraki, Sabelle -02 17.80      PB        
» Brundin, Lisa -02 16.67  PB
» Jansson, Julia -02 23.46               
» Krüsell Berg, Tilda -02 18.29  PB
» Nielsen, Ida -02 22.83  PB
» Oscarsson, Liv -02 12.81      PB        
» Trosell, Åsa -02 16.31  PB
» Wihk, Embla -02 25.59  PB
F12 » Brandt, Albertina -03 14.35      PB        
Carron, Ella -03 15.49  PB
» Deltin, Anna Lisa -03 22.46  PB
Duvander, Adina -03 18.43      PB        
» Edelholm, Beata -03 22.80  PB
» Harryson, Linn -03 17.40  PB
» Hjortsmark, Noelle -03 21.52      PB        
» Larheden Utvik, Hilda -03 18.01  PB
» Luul, Sara -03 14.94  PB
» Löwhagen, Alicia -03 20.37      PB        
» Miletic, Paulina -03 13.57  PB
» Riddle, Olivia -03 24.05  PB
5 x 60 m P13 » Kalmér, Liam -02 42.53        4      
Dejfors, Mårten -02
» Holmberg, Arvid -02
» Frisk, Oskar -02
» Baroso Johansson, André -02                
P12 » Borg, Jonatan -03 42.95  1
» Tärnvik, Emil -03
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Sundberg, Martin -03                
» Törnvall, Oskar -03 diskad 
Finér, Alexander -03
» Torgersson, Erik -03
» Lindefalk, Alexander -03
Colling, Simon -03                
F13 » Wihk, Embla -02 42.69  5
» Brundin, Lisa -02
» Jansson, Julia -02
» Nielsen, Ida -02
» Trosell, Åsa -02                
F12 » Miletic, Paulina -03 42.00  2
» Avebäck, Klara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Edelholm, Beata -03                
» Löwhagen, Alicia -03 43.90  4
» Luul, Sara -03
» Hjortsmark, Noelle -03
» Harryson, Linn -03
» Brandt, Albertina -03
 2015-09-19 (lö)  | ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 000 m KS » Mekonen, Winta -97 17:55.59      PB 1 Final    
10 000 m MS » Dahl, Elias -76 35:28.59        3 Heat B    
 2015-09-13 (sö)  | Sicklaloppet, Nacka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Ekberg, Johan -00 36.59      PB 7      
Förberg, Jan -42 50.15  223
Stadslopp P9 » Loqvist, William -06 6.03        3      
P8 Ahlbom, Hampus -07 7.15  16
F11 Karlsson, Elvira -04 6.29        5      
F10 » Lind, Alvah -05 5.52  2
» Lind, Norah -05 6.22  5
F8 » Johansson, Ella -07 6.30  2
 2015-09-12/13 (lö-sö)  | Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15   Bula Kakengole, Emmanuel -01 2:15.17      PB 2 Heat C  
» Ekberg, Johan -00 2:14.29  PB 1 Heat C
» Fogelberg, Adam -01 2:25.42      PB 4 Heat F  
Mutuma Mukindia, Gideon -00 2:18.42  6 Heat C
» Nahimana, Sabiti -00 2:24.86  PB 5 Heat B
» Palmerstedt, Jacob -00 2:26.73        5 Heat F  
F15 » Gassama, Sira -01 2:52.06  6 Heat C
» Hultström, Vilma -00 2:22.72  2 Heat A
» Lindé, Hanna -01 2:23.98      PB 3 Heat A  
» Lindvall, Siri -01 2:51.01  SB 4 Heat C
» Rådbo, Klara -01 2:35.71  PB 1 Heat C
80 m häck (84 cm) P15 » Förnestig, Paul -01 11.84    -1.0 PB 1 Heat 10  
» Gussarsson, Arvid -00 13.13  -1.0 PB 7 Heat 10
» Nahimana, Sabiti -00 13.02    -2.6 PB 2 Heat 8  
» Prins, Felix -00 11.88  +0.7 7 Heat 12
80 m häck (76,2 cm) F15 » Deltin, Greta -00 12.46    -2.9   7 Heat 14  
» Gustavsson, Stina -01 11.75  -2.9 2 Heat 14
» Lindvall, Siri -01 13.20    -0.8 PB 2 Heat 10  
» Rådbo, Klara -01 23.02  -2.3 7 Heat 13
Höjd P15   Bula Kakengole, Emmanuel -01 1.71        5 Pool 3  
» Fogelberg, Adam -01 1.63  12 Pool 3
» Gussarsson, Arvid -00 ej res          Pool 3  
» Prins, Felix -00 1.63  PB 11 Pool 3
F15 » Gassama, Sira -01 1.33  SB 23 Pool 3
» Gustavsson, Stina -01 1.49        5 Pool 3  
» Lindvall, Siri -01 1.37  18 Pool 3
» Rådbo, Klara -01 1.61  3 Pool 3
Längd P15   Bula Kakengole, Emmanuel -01 5.27    +1.2 PB 13 Pool 4  
» Förnestig, Paul -01 5.45  +1.6 PB 9 Pool 4
» Gussarsson, Arvid -00 5.71    +1.3 PB 3 Pool 4  
» Nahimana, Sabiti -00 5.24  +1.3 PB 14 Pool 4
» Prins, Felix -00 5.80  +2.1 2 Pool 4
  5.68    +0.4        
F15 » Deltin, Greta -00 5.40  +1.7 PB 2 Pool 4
» Gassama, Sira -01 5.19  +1.5 7 Pool 4
» Gustavsson, Stina -01 4.98  +2.5 12 Pool 4
  4.97    0.0 PB      
» Hultström, Vilma -00 ej res  Pool 4
» Lindé, Hanna -01 4.27  - 27 Pool 4
» Lindvall, Siri -01 4.44    -0.4   24 Pool 4  
» Rådbo, Klara -01 4.94  -1.5 14 Pool 4
Kula (4,0 kg) P15   Bula Kakengole, Emmanuel -01 11.72      PB 4 Pool 1  
» Gussarsson, Arvid -00 11.09  10 Pool 1
» Nahimana, Sabiti -00 11.05        11 Pool 1  
» Prins, Felix -00 9.65  PB 15 Pool 1
Kula (3,0 kg) F15 » Deltin, Greta -00 10.53      PB 4 Pool 1  
» Gassama, Sira -01 8.92  11 Pool 1
» Gustavsson, Stina -01 10.00        6 Pool 1  
» Lindé, Hanna -01 6.47  PB 28 Pool 1
» Lindvall, Siri -01 6.96  27 Pool 1
» Rådbo, Klara -01 9.45  PB 9 Pool 1
Spjut (600 gr) P15   Bula Kakengole, Emmanuel -01 31.92        10 Pool 2  
» Ekberg, Johan -00 24.94  PB 18 Pool 2
» Förnestig, Paul -01 27.21      PB 15 Pool 2  
» Gussarsson, Arvid -00 31.91  PB 11 Pool 2
» Palmerstedt, Jacob -00 39.19  1 Pool 2
» Prins, Felix -00 28.54  PB 14 Pool 2
Spjut (500 gr) F15 » Deltin, Greta -00 24.62        8 Pool 2  
» Gustavsson, Stina -01 27.17  PB 7 Pool 2
» Hultström, Vilma -00 28.60      PB 5 Pool 2  
» Lindé, Hanna -01 12.06  PB 21 Pool 2
» Rådbo, Klara -01 31.84  2 Pool 2
Lag Kraftmätningen X15   Bula Kakengole, Emmanuel -01 32 643p        1    
» Deltin, Greta -00
» Ekberg, Johan -00
» Fogelberg, Adam -01
» Förnestig, Paul -01
» Gassama, Sira -01
» Gussarsson, Arvid -00
» Gustavsson, Stina -01
» Hultström, Vilma -00
» Lindé, Hanna -01
» Lindvall, Siri -01
Mutuma Mukindia, Gideon -00
» Nahimana, Sabiti -00
» Palmerstedt, Jacob -00
» Prins, Felix -00
» Rådbo, Klara -01
 2015-09-12/13 (lö-sö)  | Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m KS » Persson, Frida -89 11.86    +0.6   4    
200 m KS » Persson, Frida -89 24.32    +0.5   3    
800 m P17 » Ahl, Christoffer -98 2:00.53        3    
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:13.62        1    
300 m häck (84 cm) P17 » Hargeström, Sebastien -98 38.26      PB 3    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.12        3    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.73    -0.9   2    
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.58    +0.2   4    
KS » Sabir, Jasmin -92 12.50  +1.5 6
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Ahlberg, Grete -98 68.10  [1]     1    
4 x 400 m P17 » Hargeström, Sebastien -98 3:21.99        2    
» Ahl, Christoffer -98
Not
[1] - Finnkampsrekord
 2015-09-12 (lö)  | Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F13 » Pettersson, Fredrika -02 9.95    -0.5   6 Heat 2    
F11 » Lind, Alvah -05 ej start 
» Lind, Norah -05 ej start 
800 m P11 » Pettersson, Tobias -04 ej start               
Höjd P11 » Pettersson, Tobias -04 ej start               
F13 » Pettersson, Fredrika -02 1.18  10
F11 » Lind, Alvah -05 1.31      PB 2 Final    
» Lind, Norah -05 1.21  6 Final
Längd (zon) F13 » Pettersson, Fredrika -02 ej res               
F11 » Lind, Alvah -05 4.16  0.0 PB 4 Final
» Lind, Norah -05 3.88  +1.2 6 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Pettersson, Tobias -04 ej start               
F11 » Lind, Alvah -05 6.61  14
» Lind, Norah -05 8.68  [1] PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 » Lind, Norah -05 19.46        5 Final    
Boll (300 gr) F11 » Lind, Alvah -05 21.00        10      
» Lind, Norah -05 28.49  4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F10
 2015-09-12 (lö)  | Sthlm Halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Alemayoh, Michele -92 ej start               
» Dahl, Elias -76 1:21.44  PB 114
Holm, Pär -65 ej start               
Håkansson, Hans -71 1:24.36  PB 1066
» Johansson, Mikael -77 1:39.58  SB 1953
Sagner, Torsten -68 1:42.43      PB 2399      
» Svidén, Lars -45 1:41.17  [1] SB 2163
KS Billberg, Annika -75 1:53.55  PB 1160
» Nilsson, Amanda -83 1:38.15      PB 165      
» Wangenheim, Julia -92 1:27.13  PB 23
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M70
 2015-09-11 (fr)  | DL Bryssel, BEL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 eng. mil KS » Aregawi, Abeba -90 4:23.07  [1]   PB 6 Final    
Not
[1] - Sv rekord
 2015-09-09 (on)  | Stafett DM, Källbrink, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
5 x 60 m P13 » Kalmér, Liam -02 42.41        2 Final    
Dejfors, Mårten -02
» Holmberg, Arvid -02
» Friberg, Erik -02
» Frisk, Oskar -02                
» Borg, Jonatan -03 43.40  3 Final
» Borgius, Teodor -03
» Torgersson, Erik -03
» Moberg, Markus -03
» Wåtz, Linus -03                
P11 » Marklund, Winston -04 43.53  2 Final
Ekberg, Arvid -04
Larsson, Alexander -04
» Hill, Vincent -04
» Engström, Filip -04                
Arenander, Justus -04 diskad  Dinal
Marmegård, Morgan -04
» Holm, Nils -04
Lundqvist, Max -04
Larsson, Rasmus -04                
F13 » Larsson, Kathleen -03 40.87  3 Final
» Edelholm, Beata -03
» Avebäck, Klara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03                
» Wihk, Embla -02 42.71  7 Final
» Jansson, Julia -02
» Krüsell Berg, Tilda -02
» Trosell, Åsa -02
» Oscarsson, Liv -02                
F11 » Elgeryd, Mira -04 44.00  3 Final 1
» Åsberg, Kajsa -04
» Krantz, Frida -04
» Hellstadius, Alannah -04
» Lackanovic, Lana -04                
Aulin, Emelie -04 46.93  2 Final 2
» Robling, Alma -04
Magnusson, Elinor -04
» Lundqvist, Emma -04
» Enblad, Alva -04
3 x 600 m P13 » Kalmér, Liam -02 5:47.84        3 Final    
» Holmberg, Arvid -02
» Friberg, Erik -02                
» Wåtz, Linus -03 6:04.55  7 Final
» Torgersson, Erik -03
» Borg, Jonatan -03                
P11 Ekberg, Arvid -04 5:59.05  3 Final
» Marklund, Winston -04
» Engström, Filip -04                
Larsson, Rasmus -04 6:29.48  8 Final
Arenander, Justus -04
» Holm, Nils -04                
F13 » Wihk, Embla -02 5:58.23  6 Final
Borseman, Vera -02
Ekberg, Lisa -02                
» Edelholm, Beata -03 6:03.50  7 Final
» Brandt, Albertina -03
» Larsson, Kathleen -03                
F11 » Åsberg, Kajsa -04 6:03.09  2 Final
» Enblad, Alva -04
» Lundqvist, Emma -04                
Magnusson, Elinor -04 6:38.58  10 Final
Aulin, Emelie -04
» Hellstadius, Alannah -04
3 x 800 m P15 » Ekberg, Johan -00 6:50.07        1 Final    
Mutuma Mukindia, Gideon -00
» Käck, Joel -01                
F15 » Samuelberg, Siri -00 7:39.21  1 Final
» Lindé, Hanna -01
» Hultström, Vilma -00
 2015-09-06 (sö)  | Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
500 m P11   Bogdon, Mio -04 1:51.09      SB        
Ekberg, Arvid -04 1:38.86  PB
Forsmark, Alexander -04 1:58.22      PB        
Granberg Lidén, Valdemar -04 2:07.61  SB
» Hill, Vincent -04 1:44.81  PB
» Holm, Nils -04 1:45.11      PB        
» Linderoth, Fabian -04 1:46.59  PB
» Malmsten, Ludvig -04 1:41.80  PB
» Marklund, Winston -04 1:42.15      PB        
P10 Andrews, Teo -05 2:11.07  PB
» Arvidsson, Love -05 2:11.63  SB
Bakall, Isaac -05 2:18.97      PB        
» Forster, Hampus -05 1:56.10  PB
Ivnik Stenqvist, Ilian -05 1:54.11  PB
Kjell, Valter -05 1:48.76      PB        
Lund, Alfred -05 1:51.00  PB
» Sylla, Kadel -05 1:44.41  PB
Thorsén, Elvin -05 1:44.00      PB        
» Torbjörnsson, Adam -05 2:18.57  PB
P9 Alteskog, Erik -06 2:13.04  PB
Arthanian, Michael -06 2:33.81      PB        
Atterlöf, Jack -06 2:00.11  PB
Augustsson, Bill -06 1:57.07  PB
Berglind, Alfred -06 1:58.13      PB        
Bjurman, Lowe -06 1:53.15  PB
Djurstedt, Lukas -06 2:16.62  PB
Espman, Elias -06 2:17.91      PB        
Flodström, Gustaf -06 1:58.90  PB
Hillefors, Liam -06 2:01.31  PB
Hörberg Alandh, Elis -06 1:48.06      PB        
» Kapell, Elias -06 1:46.61  PB
Kinnunen, William -06 2:31.15  PB
Lindholm, Ivan -06 2:02.89      PB        
» Lindqvist, Noah -06 1:50.55  PB
» Loqvist, William -06 1:49.58  PB
Lutz, Vilgot -06 1:52.74      PB        
Möller, Nathanael -06 2:01.75  PB
Pettersson, Noah -06 2:43.82  PB
Stauffer, Matheo -06 2:13.14      PB        
Swedin, Sebastian -06 2:06.93  PB
Viklund Bylin, Jesper -06 1:47.96  PB
Winbladh, Erik -06 2:03.64      PB        
Öhrengård, Abbe -06 1:53.37  PB
Öhrner, Gabriel -06 1:58.61  PB
P8 Ahlbom, Hampus -07 2:05.53      PB        
F12 Holm, Emma -03 2:22.11  SB
F11 » Elgeryd, Mira -04 1:58.63  PB
» Hellstadius, Alannah -04 1:51.31      PB        
» Krantz, Frida -04 1:43.82  SB
» Lackanovic, Lana -04 1:56.33  SB
Lindström, Astrid -04 2:07.13      PB        
» Lundqvist, Emma -04 1:38.41  PB
Madrell, Molly -04 1:34.98  PB
Magnusson, Elinor -04 1:46.58      PB        
» Robling, Alma -04 1:55.11  PB
Romàn, Clara -04 1:58.73  PB
F10 Arena, Valentina -05 2:09.23      PB        
Blidborg Stenberg, Linnéa -05 1:53.82  PB
Bäckström, Tindra -05 2:14.53  PB
» Cyrus, Astrid -05 1:40.00      SB        
» Goitom, Rimna -05 1:56.00  PB
» Gustafsson, Ella -05 2:00.00  SB
Gutö, Indra -05 2:04.00      SB        
» Ivarsson, Alice -05 2:02.51  PB
» Jansson, Agnes -05 1:55.00  PB
Klarström, Lorna -05 2:05.09      PB        
» Larsson Berggren, Alice -05 1:56.82  PB
Lindqvist, Ebba -05 1:53.45  PB
» Nyström, Frida -05 1:53.00      PB        
Permansson, Nicole -05 1:52.00  PB
» Prins, Hanna -05 1:58.39  PB
Roos, Klara -05 1:45.32      PB        
Roos, Vera -05 1:48.74  PB
Strandler Selin, Inez -05 2:09.29  PB
Sundell, Alexandra -05 2:09.00      PB        
Torsdotter, Ina -05 2:02.00  SB
» Öhman, Elsa -05 1:53.95  PB
F9 Alselind, Valentina -06 2:07.71      PB        
Awestedt, Tyra -06 2:03.32  PB
Cederfeldt, Stella -06 2:21.28  PB
» Edenå, Elma -06 2:22.14      PB        
Forsmark, Julia -06 2:01.58  PB
Giertz Holgerman, Malva -06 2:04.81  PB
Gårdfalk, Vendela -06 2:00.69      PB        
» Hedberg, Tyra -06 1:58.43  PB
Jansson, Vera -06 1:51.51  PB
Larsson Lindberg, Agnes -06 2:18.59      PB        
Lindhagen, Elin -06 2:05.65  PB
Pihlstrand Trulp, Artiga -06 2:21.15  PB
Press, Julie -06 2:10.74      PB        
Rydström, Wilma -06 1:50.88  PB
Sandgren Massih, Audun -06 2:06.33  PB
Siegel, Christina -06 1:47.04      PB        
» Simonsson, Maja -06 1:57.64  PB
Svanborg, Andrea -06 2:37.56  PB
Tesfagabreal, Hiyab -06 2:21.25      PB        
Wehinger, Alice -06 2:06.98  PB
Wieslander, Matilda -06 2:22.71  PB
» Wolgast, Emmy -06 2:01.99      PB        
Zachrison, Molly -06 2:04.10  PB
» Öhlén, Minea -06 1:52.67  PB
F8 Lyck, Julia -07 2:03.80  PB
Längd (zon) P11   Bogdon, Mio -04 3.25    -          
Ekberg, Arvid -04 3.58  -
Forsmark, Alexander -04 3.00    -          
Granberg Lidén, Valdemar -04 2.73  -
» Hill, Vincent -04 3.75  -
» Holm, Nils -04 3.17    -          
» Linderoth, Fabian -04 3.46  -
» Malmsten, Ludvig -04 3.59  -
» Marklund, Winston -04 3.67    -          
Ohlsson, Jonathan -04 3.11  -
P10 Andrews, Teo -05 2.50  -
» Arvidsson, Love -05 3.07    -          
Bakall, Isaac -05 2.28  -
» Forster, Hampus -05 2.91  -
Ivnik Stenqvist, Ilian -05 2.97    -          
Kjell, Valter -05 2.80  -
Lund, Alfred -05 3.97  -
» Sylla, Kadel -05 3.53    -          
Thorsén, Elvin -05 3.65  -
» Torbjörnsson, Adam -05 2.20  -
P9 Alteskog, Erik -06 2.35    -          
Arthanian, Michael -06 2.08  -
Atterlöf, Jack -06 2.81  -
Augustsson, Bill -06 2.48    -          
Berglind, Alfred -06 3.05  -
Bjurman, Lowe -06 3.12  -
Djurstedt, Lukas -06 2.85    -          
Espman, Elias -06 2.03  -
Flodström, Gustaf -06 2.46  -
Hillefors, Liam -06 2.81    -          
Hörberg Alandh, Elis -06 2.69  -
» Kapell, Elias -06 3.96  -
Kinnunen, William -06 2.55    -          
Lindholm, Ivan -06 2.70  -
» Lindqvist, Noah -06 3.24  -
» Loqvist, William -06 3.24    -          
Lutz, Vilgot -06 2.93  -
Möller, Nathanael -06 3.16  -
Pettersson, Noah -06 2.00    -          
Stauffer, Matheo -06 2.66  -
Swedin, Sebastian -06 3.27  -
Viklund Bylin, Jesper -06 3.09    -          
Winbladh, Erik -06 2.62  -
Öhrengård, Abbe -06 2.85  -
Öhrner, Gabriel -06 3.10    -          
P8 Ahlbom, Hampus -07 2.65  -
F12 Holm, Emma -03 1.90  -
F11 » Elgeryd, Mira -04 3.97    -          
» Hellstadius, Alannah -04 3.82  -
» Krantz, Frida -04 3.90  -
» Lackanovic, Lana -04 4.19    -          
Lindström, Astrid -04 2.92  -
» Lundqvist, Emma -04 3.49  -
Madrell, Molly -04 3.83    -          
Magnusson, Elinor -04 3.71  -
» Robling, Alma -04 3.64  -
Romàn, Clara -04 3.54    -          
F10 Arena, Valentina -05 2.55  -
Blidborg Stenberg, Linnéa -05 3.13  -
Bäckström, Tindra -05 2.50    -          
» Cyrus, Astrid -05 3.41  -
» Goitom, Rimna -05 2.91  -
» Gustafsson, Ella -05 2.89    -          
Gutö, Indra -05 2.78  -
» Helge, Wilma -05 2.49  -
» Ivarsson, Alice -05 2.96    -          
» Jansson, Agnes -05 2.82  -
Klarström, Lorna -05 2.64  -
» Larsson Berggren, Alice -05 2.37    -          
» Lindefalk, Linnéa -05 2.53  -
Lindqvist, Ebba -05 2.75  -
» Nyström, Frida -05 3.12    -          
Permansson, Nicole -05 3.24  -
» Prins, Hanna -05 2.82  -
Roos, Klara -05 3.17    -          
Roos, Vera -05 2.91  -
Strandler Selin, Inez -05 3.09  -
Sundell, Alexandra -05 3.25    -          
Torsdotter, Ina -05 2.72  -
» Öhman, Elsa -05 3.13  -
F9 Alselind, Valentina -06 2.49    -          
Awestedt, Tyra -06 2.80  -
Cederfeldt, Stella -06 2.29  -
» Edenå, Elma -06 2.48    -          
Forsmark, Julia -06 2.51  -
Giertz Holgerman, Malva -06 2.79  -
Gårdfalk, Vendela -06 2.52    -          
» Hedberg, Tyra -06 3.17  -
Jansson, Vera -06 2.79  -
Lannermo Streng, Rebecca -06 2.85    -          
Larsson Lindberg, Agnes -06 2.54  -
Lindhagen, Elin -06 2.76  -
Pihlstrand Trulp, Artiga -06 2.53    -          
Press, Julie -06 2.40  -
Rillbert, Irma -06 2.48  -
Rydström, Wilma -06 3.04    -          
Sandgren Massih, Audun -06 2.60  -
Siegel, Christina -06 2.84  -
» Simonsson, Maja -06 3.23    -          
Svanborg, Andrea -06 2.39  -
Tesfagabreal, Hiyab -06 2.02  -
Tulloch, Emmy -06 3.18    -          
Wieslander, Matilda -06 2.53  -
Zachrison, Molly -06 2.97  -
» Öhlén, Minea -06 3.16    -          
F8 Bergin, Anna -07 2.51  -
Lyck, Julia -07 2.32  -
 2015-09-06 (sö)  | Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Borgius, Teodor -03 9.35    +1.3 PB 4 Heat 2    
9.34  +2.5 5 Final
» Sundberg, Martin -03 9.58  +1.3 PB 5 Heat 2
  9.59    +2.5   7 Final    
» Tärnvik, Emil -03 9.15  +1.0 PB 2 Heat 1
9.01  +2.5 3 Final
» Törnvall, Oskar -03 ej start          Heat 1    
F13 » Edelholm, Beata -03 9.26  +0.4 4 Heat 1
» Larsson, Kathleen -03 8.71  +1.0 1 Heat 2 [¤]
  8.70    +1.9 PB 5 Final    
» Löwhagen, Alicia -03 9.14  +1.0 3 Heat 2
8.91  +1.9 PB 8 Final
F10 » Lind, Alvah -05 9.66  +0.8 1 Heat 2
  9.56    +2.1   2 Final    
» Lind, Norah -05 9.87  +0.8 2 Heat 2
9.76  +2.1 3 Final
80 m P15 » Lavett, Emil -01 11.77    +2.7   5 Heat 1   [¤]
» Prins, Felix -00 10.05  +2.1 1 Heat 2
9.85  +1.6 2 Final
600 m P13 » Sundberg, Martin -03 2:11.71        8 Final 2    
» Tärnvik, Emil -03 1:56.68  4 Final 2
F13 » Brandt, Albertina -03 2:08.92        8 Final 2    
Karlsson, Julia -03 2:12.35  4 Final 1 [¤]
» Larsson, Kathleen -03 2:00.75  5 Final 2 [¤]
F11 » Lind, Alvah -05 2:09.00        5 Final 2    
» Lind, Norah -05 2:16.78  7 Final 2
Stav P13 » Borgius, Teodor -03 1.80      PB 2 Final    
» Törnvall, Oskar -03 1.50  PB 4 Final
F13 » Brandt, Albertina -03 ej res 
Längd P15 » Lavett, Emil -01 4.15    -1.2   7 Final   [¤]
F15 » Deltin, Greta -00 ej start 
Längd (zon) P13 » Sundberg, Martin -03 3.96    -   3 Final    
» Tärnvik, Emil -03 3.72  - 5 Final
» Törnvall, Oskar -03 ej start               
F13 » Brandt, Albertina -03 3.37  - 15
» Edelholm, Beata -03 3.82  - 11
» Larsson, Kathleen -03 4.42    -   3 Final   [¤]
» Löwhagen, Alicia -03 4.10  - 9
F10 » Lind, Alvah -05 4.03  - 1 Final
» Lind, Norah -05 3.71  - 4 Final
Spjut (600 gr) P15 » Lavett, Emil -01 22.11        4 Final   [¤]
KS » Lindberg, Felicia -97 34.36  1 Final
Spjut (500 gr) F15 » Deltin, Greta -00 ej start               
Spjut (400 gr) P13 » Borgius, Teodor -03 24.73        1 Final    
» Sundberg, Martin -03 22.32  3 Final
» Tärnvik, Emil -03 16.78        9      
» Törnvall, Oskar -03 23.46  2 Final
F13 » Riddle, Olivia -03 15.85  4 Final
F12 » Edelholm, Beata -03 20.54        1 Final    
» Larsson, Kathleen -03 18.52  2 Final [¤]
F10 » Lind, Alvah -05 16.91  PB 2 Final
» Lind, Norah -05 17.30  1 Final
4 x 200 m X13 » Sundberg, Martin -03 brutit          Final 1    
» Löwhagen, Alicia -03
» Moberg, Markus -03
Karlsson, Julia -03                
» Kalmér, Liam -02 2:01.02  1 Final 2
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Holmberg, Arvid -02
» Deltin, Anna Lisa -03                
» Tärnvik, Emil -03 2:01.32  2 Final 2
» Edelholm, Beata -03
» Borgius, Teodor -03
» Larsson, Kathleen -03
Not
[¤] - Efteranmäld
 2015-09-05/06 (lö-sö)  | RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Baroso Johansson, André -02 ej start             
80 m P14   Bula Kakengole, Emmanuel -01 10.03    -1.6 PB 1 Heat 3  
10.18  -1.0 2 Semi 1
  10.10    -0.6   4 Final  
» Förnestig, Paul -01 ej start 
» Johansson, Leon -01 10.62  -1.0 PB 3 Heat 2 [¤]
  10.78    -1.0   7 Semi 1  
F14 » Gassama, Sira -01 10.47  +0.3 1 Heat 4
10.33  -0.8 2 Semi 1
» Gustavsson, Stina -01 10.18  +0.1 1 Heat 2
10.21  -0.8 1 Semi 1
  10.16    -0.4   1 Final  
» Lindvall, Siri -01 10.56  +0.2 2 Heat 5
10.68  -0.8 3 Semi 1
  10.54    -0.4   3 Final  
» Raud, Ella -01 11.04  +0.5 3 Heat 3 [¤]
11.03  +0.3 PB 6 Semi 2
200 m P13 » Baroso Johansson, André -02 ej start             
300 m P14   Bula Kakengole, Emmanuel -01 40.82      PB 1 Final 1 [¤]
F14 » Gassama, Sira -01 ej start 
» Gustavsson, Stina -01 ej start 
600 m F13   Ekberg, Lisa -02 ej start             
800 m P14 » Käck, Joel -01 2:14.41      PB 2 Final 2  
F14 » Lindé, Hanna -01 2:27.65  6 Final 3
1 500 m F13   Ekberg, Lisa -02 ej start             
1 500 m h (76,2 cm) F14 » Lindé, Hanna -01 ej start             
80 m häck (84 cm) P14 » Förnestig, Paul -01 12.20    -0.1   2 Heat 2  
11.92  -1.5 PB 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Gustavsson, Stina -01 12.08    -1.4   1 Heat 3  
11.92  -0.6 1 Final
» Lindberg, My -01 12.84  +0.3 2 Heat 1
  12.97    -0.6   7 Final  
» Rådbo, Klara -01 12.46  +0.3 1 Heat 2
12.13  -0.6 PB 3 Final
300 m häck (76,2 cm) P14 » Förnestig, Paul -01 46.34        4 Final 2  
F14 » Kapell, Tilda -01 52.23  PB 5 Final 2
» Lindberg, My -01 ej start 
Höjd P14   Bula Kakengole, Emmanuel -01 1.72      PB 5 Final  
» Fogelberg, Adam -01 1.63  PB 7 Final
P13 » Baroso Johansson, André -02 ej start             
F14 » Hausmann, Isa -01 1.41  16
» Rådbo, Klara -01 1.66  1 Final
Stav P14 » Käck, Joel -01 2.27        10    
F14 » Hausmann, Isa -01 2.53  4 Final
» Kapell, Tilda -01 2.63        3 Final  
» Raud, Ella -01 2.53  4 Final
Längd F14 » Gassama, Sira -01 ej start             
» Lindberg, My -01 4.50  -0.7 14
» Lindvall, Siri -01 4.84    +1.4   4 Final  
» Raud, Ella -01 ej start 
» Rådbo, Klara -01 5.16  +3.0 2 Final
5.09  +1.5
Tresteg F14 » Gassama, Sira -01 ej start             
» Gustavsson, Stina -01 11.00  0.0 PB 2 Final
» Rådbo, Klara -01 ej start 
Kula (4,0 kg) P14   Bula Kakengole, Emmanuel -01 11.48      PB 4 Final  
Kula (3,0 kg) F14 » Gassama, Sira -01 7.90        13   [¤]
» Gustavsson, Stina -01 10.05  2 Final
» Lindvall, Siri -01 7.67      PB 17   [¤]
» Rådbo, Klara -01 9.24  PB 7 Final [¤]
Diskus (0,75 kg) F14 » Hausmann, Isa -01 21.17        8 Final  
» Lindberg, My -01 15.16  PB 17 [¤]
Spjut (600 gr) P14   Bula Kakengole, Emmanuel -01 27.81        9    
» Johansson, Leon -01 32.35  PB 5 Final
» Käck, Joel -01 19.15  PB 16 [¤]
Spjut (500 gr) F14 » Gustavsson, Stina -01 25.28      PB 8 Final [¤]
» Rådbo, Klara -01 29.53  5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2015-09-05 (lö)  | Midnattsloppet, Malmö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Attersand, Henrik -84 41.26      PB 116      
» Thulin, Mikael -85 50.17  PB 871
M50 Ingard, Anders -61 45.35      PB 398      
Pihlblad, Jan -64 1:04.54  SB 1919
M55 Lindelöw, Jan -59 43.34  SB 467
» Wärngård, Gunnar -57 54.50      SB 1333      
K40 Attersand, Kristina -75 52.21  PB 346
K50 Ingard, Cecilia -61 49.40  SB 173
 2015-09-05 (lö)  | Tjejmilen, Gärdet, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS » Wangenheim, Julia -92 40.11      PB 41      
 2015-09-05 (lö)  | Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m KS » Morgan, Lynette -91 24.91    -   4 Final    
400 m KS » Morgan, Lynette -91 ej start               
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.11        2 Final    
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.90    +0.5   6 Final    
 2015-09-03 (to)  | Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P12 » Borg, Jonatan -03 2:10.52        4 Heat 2    
» Borgius, Teodor -03 2:11.90  6 Heat 2
Finér, Alexander -03 2:23.91      PB 9 Heat 1    
Käck, Emil -03 2:03.81  PB 5 Heat 3
» Lindefalk, Alexander -03 2:28.44  9 Heat 2
Lindelius, Gustav -03 2:22.15      PB 7 Heat 2    
» Moberg, Markus -03 2:06.36  6 Heat 3
» Sautermeister, Dante -03 1:59.14  3 Heat 3
» Sundberg, Martin -03 2:07.46        4 Heat 1    
» Torgersson, Erik -03 2:10.13  8 Heat 3
» Tärnvik, Emil -03 1:55.77  1 Heat 1
» Wåtz, Linus -03 1:52.77        1 Heat 3    
F12 Beckman Berg, Sigrid -03 2:09.38  PB 7 Heat 1
» Brandt, Albertina -03 2:05.86  1 Heat 4
» Deltin, Anna Lisa -03 2:13.27      PB 10 Heat 1    
» Edelholm, Beata -03 1:59.23  PB 4 Heat 2
» Hjortsmark, Noelle -03 2:16.79  9 Heat 1
Karlsson, Julia -03 2:11.70      PB 5 Heat 4    
» Larheden Utvik, Hilda -03 2:20.28  PB 7 Heat 4
» Larsson, Kathleen -03 1:56.33  1 Heat 3
» Luul, Sara -03 2:13.82      PB 9 Heat 2    
» Miletic, Paulina -03 2:10.94  PB 8 Heat 2
200 m häck (68,6 cm) P13 » Carlström, Pontus -02 34.24    +0.2 PB 6 Heat 2    
» Friberg, Erik -02 34.13  0.0 PB 5 Heat 1
» Holmberg, Arvid -02 33.96    0.0 PB 5 Heat 4    
F13 » Wihk, Embla -02 34.72  +0.1 PB 2 Heat 1
Tresteg (zon) P13 » Carlström, Pontus -02 8.24    0.0 PB 25      
Coleman, Adam -02 7.76  -0.5 PB 30
Dejfors, Mårten -02 7.77    0.0 PB 29      
» Friberg, Erik -02 7.93  0.0 PB 28
» Frisk, Oskar -02 7.11  -0.7 PB 33
» Holmberg, Arvid -02 7.66    0.0 PB 31      
» Kalmér, Liam -02 8.37  0.0 PB 23
F13 » Brundin, Lisa -02 8.82  +1.4 PB 11
» Nielsen, Ida -02 7.99    +0.6 PB 29      
» Oscarsson, Liv -02 8.06  +1.2 PB 28
» Trosell, Åsa -02 8.79  +1.4 PB 12
» Wihk, Embla -02 9.01  +0.5 PB 9
Diskus (0,6 kg) P13 » Carlström, Pontus -02 18.37      PB 21      
Coleman, Adam -02 13.91  PB 28
» Friberg, Erik -02 12.71      PB 29      
» Frisk, Oskar -02 15.38  PB 25
» Holmberg, Arvid -02 18.07  PB 22
» Kalmér, Liam -02 23.40        10      
F13 » Brundin, Lisa -02 15.13  PB 21
» Krüsell Berg, Tilda -02 13.38  PB 20
» Nielsen, Ida -02 21.36      PB 4      
» Oscarsson, Liv -02 16.11  PB 15
» Trosell, Åsa -02 15.44  PB 16
» Wihk, Embla -02 26.14  PB 1
Spjut (400 gr) P12 » Borg, Jonatan -03 13.27      PB 26      
» Borgius, Teodor -03 26.47  PB 1
Finér, Alexander -03 11.22      PB 32      
Käck, Emil -03 9.69  PB 34
» Lindefalk, Alexander -03 17.23  PB 15
Lindelius, Gustav -03 12.29      PB 29      
» Moberg, Markus -03 21.29  PB 7
» Sautermeister, Dante -03 16.52  PB 18
» Sundberg, Martin -03 23.97        4      
» Torgersson, Erik -03 16.75  PB 17
» Tärnvik, Emil -03 15.57  20
» Wåtz, Linus -03 14.61      PB 23      
F12 Beckman Berg, Sigrid -03 7.73  PB 46
» Brandt, Albertina -03 11.50  PB 29
» Deltin, Anna Lisa -03 13.99      PB 19      
» Edelholm, Beata -03 21.84  PB 1
» Hjortsmark, Noelle -03 9.04  PB 41
Karlsson, Julia -03 9.77      PB 38      
» Larheden Utvik, Hilda -03 11.44  30
» Larsson, Kathleen -03 18.52  PB 5
» Luul, Sara -03 13.73      PB 22      
» Miletic, Paulina -03 7.70  PB 47
» Riddle, Olivia -03 18.46  PB 6
5 x 60 m P12 » Borg, Jonatan -03 43.53        1 Heat 1    
» Borgius, Teodor -03
» Tärnvik, Emil -03
» Moberg, Markus -03
» Wåtz, Linus -03                
» Sundberg, Martin -03 45.54  1 Heat 2
» Torgersson, Erik -03
» Sautermeister, Dante -03
Lindelius, Gustav -03
Käck, Emil -03                
» Borg, Jonatan -03 46.05  2 Heat 2
» Borgius, Teodor -03
» Lindefalk, Alexander -03
Colling, Simon -03
Finér, Alexander -03                
F12 » Larsson, Kathleen -03 41.80  1 Heat 1
» Edelholm, Beata -03
» Luul, Sara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03                
» Hjortsmark, Noelle -03 45.17  1 Heat 2
Beckman Berg, Sigrid -03
Karlsson, Julia -03
» Brandt, Albertina -03
» Miletic, Paulina -03
 2015-08-29/30 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m MS   Persson, Kristian -90 7.30    -1.0 PB 1 Heat 1  
7.35  -1.4 2 Final
P11 » Engström, Filip -04 9.06  -0.4 2 Heat 1
  9.02    -   3 Final  
P9 » Kapell, Elias -06 9.53  -1.0 1 Heat 3
9.42  -0.8 1 Final
KS » Lindberg, Felicia -97 8.56  -1.4 4 Heat 1
  8.50    -1.4 PB 6 Final  
F11 » Lackanovic, Lana -04 ej start 
von Malmborg, Moa -04 10.31  -1.8 PB 6 Heat 2
F10 » Lind, Alvah -05 9.68  -1.2 1 Heat 2
  9.72    +0.4   2 Final  
» Lind, Norah -05 10.12  -0.4 2 Heat 3
9.90  +0.4 3 Final
F9 » Öhlén, Minea -06 10.91  +0.1 PB 5 Heat 3
80 m P15 » Nahimana, Sabiti -00 10.19    -1.2 PB 4 Final  
P14 » Förnestig, Paul -01 10.11  -1.6 2 Final
» Gemmel, Harald -01 11.85    -1.6   7 Final  
» Helsing, Herman -01 ej start 
» Johansson, Leon -01 ej start 
» Lavett, Emil -01 11.92    -1.6 PB 8 Final  
F14 » Aspegren, Hedvig -01 ej start 
» Björk Sambo, Lucy -01 12.13  -0.4 PB 6 Heat 2
» Gassama, Sira -01 10.52  -1.6 1 Heat 1
  10.46    -1.8   1 Final  
» Hausmann, Isa -01 ej start 
» Kapell, Tilda -01 ej start 
Kassaye, Bitanya -01 ej start             
» Lindberg, My -01 11.22  -1.6 3 Heat 1
11.34  -1.8 6 Final
» Lindvall, Siri -01 10.47  -0.4 1 Geat 2
  10.56    -1.8   2 Final  
» Olsson, Nathalie -01 ej start  Heat 1
» Rådbo, Klara -01 10.89  -1.6 2 Heat 1
11.23  -1.8 5 Final
100 m F17 » Laurin, Lotta -99 13.49    -0.9   1 Final [¤]
150 m MS » Ahmed, Samy -94 ej start             
Persson, Kristian -90 ej start 
KS » Lindberg, Felicia -97 20.15  +1.3 PB 2 Heat C
200 m P15 » Nahimana, Sabiti -00 ej start             
P14 » Fogelberg, Adam -01 ej start 
» Förnestig, Paul -01 24.49  [2] -0.5 PB 1 Heat A  
» Gemmel, Harald -01 30.04  -0.5 PB 5 Heat A
» Helsing, Herman -01 ej start 
» Johansson, Leon -01 ej start             
» Käck, Joel -01 ej start 
F14 » Gassama, Sira -01 26.67  -2.0 SB 2 Final
» Gustavsson, Stina -01 26.46    -2.0 PB 1 Final  
» Kapell, Tilda -01 ej start 
600 m P11 » Engström, Filip -04 1:55.24      PB 2 Final  
P9 » Kapell, Elias -06 1:59.98  PB 3 Final
F10 » Lind, Alvah -05 2:02.71      PB 1 Final  
» Lind, Norah -05 2:09.00  2 Final
F9 » Öhlén, Minea -06 2:15.42  PB 2 Heat A
800 m MS » Adan, Abdullahi -98 2:04.78        2 Heat B  
» Dahl, Elias -76 ej start 
P15 Mutuma Mukindia, Gideon -00 2:18.34      PB 3 Final [¤]
P14 » Helsing, Herman -01 ej start 
» Käck, Joel -01 ej start 
» Lavett, Emil -01 ---  [3]       Final  
KS » Gerendas, Vera -97 ej start 
» Lindberg, Felicia -97 ej start 
80 m häck (84 cm) P14 » Förnestig, Paul -01 12.37    +1.9 PB 1 Final  
» Gemmel, Harald -01 17.60  +1.9 5 Final
» Helsing, Herman -01 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F14 » Lindberg, My -01 12.87    +0.3   2 Final  
» Rådbo, Klara -01 12.87  +0.3 3 Final
Höjd P14 » Fogelberg, Adam -01 ej start             
P11 » Engström, Filip -04 1.34  PB 3 Final
F14 » Gustavsson, Stina -01 1.49        3 Final  
» Hausmann, Isa -01 1.35  6 Final
» Rådbo, Klara -01 1.67  1 Final
F11 » Lackanovic, Lana -04 ej start             
F10 » Lind, Alvah -05 1.28  1 Final
» Lind, Norah -05 1.28  2 Final
Stav P15   Mutuma Mukindia, Gideon -00 ej start             
» Palmerstedt, Jacob -00 ej start 
F17 » Kapell, Tilda -01 ej start 
Längd MS » Averin Markström, Simon -95 5.94    +1.0   8 Final  
» Persson, Manne -96 6.21  -0.4 7 Final
P14 » Gemmel, Harald -01 4.25    +1.6 PB 8 Final  
» Johansson, Leon -01 ej start 
» Lavett, Emil -01 4.38  +1.6 7 Final
KS » Lindberg, Felicia -97 4.86    +1.0   7 Final  
F14 » Aspegren, Hedvig -01 4.11  -4.3 PB 8 Final
» Cornelius, Magdalena -01 3.85  -0.6 12
» Gassama, Sira -01 ej res             
Kassaye, Bitanya -01 ej start 
» Lindberg, My -01 4.51  -0.7 5 Final
» Lindvall, Siri -01 ej res             
» Olsson, Nathalie -01 3.87  - 11
» Rådbo, Klara -01 5.08  -2.4 1 Final
Längd (zon) P11 » Engström, Filip -04 4.06    -   2 Final  
P9 » Kapell, Elias -06 4.13  - 1 Final
F11 » Lackanovic, Lana -04 ej start             
von Malmborg, Moa -04 2.83  - 12
F10 » Lind, Alvah -05 4.02  - 1 Final
» Lind, Norah -05 3.82    -   3 Final  
F9 » Öhlén, Minea -06 3.05  - 5 Pool 1
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.55    -1.0   3 Final  
Kula (4,0 kg) P15 » Nahimana, Sabiti -00 12.22      PB 2 Final  
Kula (3,0 kg) F14 » Björk Sambo, Lucy -01 8.08        6 Final  
» Gassama, Sira -01 9.04  3 Final
» Gustavsson, Stina -01 9.88        1 Final  
Kassaye, Bitanya -01 ej start 
» Olsson, Nathalie -01 ej start 
» Rådbo, Klara -01 9.04  PB 2 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Lind, Norah -05 ej start             
Spjut (600 gr) P15 » Palmerstedt, Jacob -00 ej start             
P14 » Johansson, Leon -01 31.16  1 Final
» Lavett, Emil -01 24.44  PB 5 Final
Spjut (500 gr) F14 » Cornelius, Magdalena -01 ej start             
» Rådbo, Klara -01 27.29  4 Final
Boll (300 gr) P9 » Kapell, Elias -06 24.32      PB 2 Final  
F11 » Lackanovic, Lana -04 ej start 
von Malmborg, Moa -04 18.17      PB 12    
F10 » Lind, Alvah -05 21.17  3 Final
» Lind, Norah -05 28.08  1 Final
F9 » Öhlén, Minea -06 16.56  PB 1 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P14. Ingick i grenprogrammet: 1996-2001
[3] - ingen tid
 2015-08-29/30 (lö-sö)  | Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Ewertzh, Jacob -95 10.71    +1.7 PB 3 Heat E  
10.59  +2.5 4 Final 2
Nyberg, Erik -96 11.02  +3.6 4 Heat A
  10.97    +2.4   4 Final 3  
» Ojuri, Sunday -93 10.86  +2.3 2 Heat B
10.55  +2.4 1 Final 3
KS » Persson, Frida -89 11.75  +0.2 PB 1 Heat A
200 m MS » Ojuri, Sunday -93 ej start             
KS » Persson, Frida -89 23.89  -0.5 PB 1 Final
400 m häck (76,2 cm) KS » Morgan, Lynette -91 60.47        4 Final  
 2015-08-22/30 (lö-sö)  | VM 2015, Fågelboet Beijing, CHN - VM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:10.77        3 Heat 1  
4:15.90  3 Semi 1
4:12.16  6 Final ti
Längd MS » Tornéus, Michel -86 ej res          Kval  
Diskus (2,0 kg) MS » Harradine, Benn -82 62.48  [1]     5 Kvak B to  
62.05  [1] 10 Final
Not
[1] - AUS
 2015-08-29 (lö)  | Lag USM, Enskede IP, Stockholm - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P17 » Ögren, Markus -98 11.28    +1.8 PB 4 Final 1    
200 m F17 » Deltin, Greta -00 25.93    +3.9   5 Final 1    
400 m P17 » Ögren, Markus -98 52.72        2 Final 1    
800 m F17 » Hultström, Vilma -00 2:23.66        4 Final 1    
3 000 m P17 » Ahl, Christoffer -98 9:10.83      PB 6      
1 500 m h (76,2 cm) F17 » Engström, Isabella -99 6:05.54      PB 11      
300 m häck (84 cm) P17 » Hargeström, Sebastien -98 38.36      PB 1 Final 1    
300 m häck (76,2 cm) F17 » Kapell, Hanna -98 44.51        3 Final 1    
Höjd P17 » Ilbäcken, Theodor -98 1.88      PB 4      
Stav F17 » Lundmark, Maja -99 3.04      SB 6      
Längd F17 » Hansson, Pernilla -98 4.90    -   11      
Tresteg P17 » Olsson, Timothy -98 13.43    +3.2   4      
Kula (3,0 kg) F17 » Cianelli, Rosanna -99 13.72  [1]   PB 2      
Diskus (1,5 kg) P17 » Krüsell Berg, Carl -98 41.04      PB 4      
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Ahlberg, Grete -98 64.84        1      
Spjut (700 gr) P17 » Hargeström, Sebastien -98 46.11      PB 4      
4 x 100 m P17 » Nie, Karl David -98 44.02        2 Final 1    
» Hargeström, Sebastien -98
» Ögren, Markus -98
» Kay, Rodi -98                
F17 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 51.87  6 Final 1
» Deltin, Greta -00
» Retsloff, Hanne -98
» Hansson, Pernilla -98
Lag Arena X17 » Ahl, Christoffer -98 218p        1      
» Ahlberg, Grete -98
» Cianelli, Rosanna -99
» Deltin, Greta -00
» Engström, Isabella -99
» Hansson, Pernilla -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Hultström, Vilma -00
» Ilbäcken, Theodor -98
» Kapell, Hanna -98
» Krüsell Berg, Carl -98
» Lundmark, Maja -99
» Olsson, Timothy -98
» Ögren, Markus -98
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
 2015-08-29 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
  600 m hinder ingår ej i standardgrenarna liksom 1000 m hinder
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12 » Borg, Jonatan -03 9.47    -2.7 PB 3 Heat 2   [¤]
9.58  -3.8 4 Final
» Borgius, Teodor -03 9.67    -2.7   4 Heat 2    
» Torgersson, Erik -03 9.85  -1.4 PB 5 Heat 1
» Törnvall, Oskar -03 10.58  -2.7 PB 6 Heat 2
P11 » Marklund, Winston -04 9.60    -2.4   2 Final    
» Pettersson, Tobias -04 9.82  -2.4 SB 3 Final
F13 » Pettersson, Fredrika -02 ej start 
F12 » Avebäck, Klara -03 9.17  -2.9 2 Heat 2
  9.14    -3.3   3 Final    
» Brandt, Albertina -03 ej start 
» Deltin, Anna Lisa -03 8.75  -1.1 PB 1 Heat 1
  8.97    -3.3   2 Final    
» Harryson, Linn -03 ej start 
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.15  -2.3 PB 1 Heat 3
  9.26    -3.3   4 Final    
» Larsson, Kathleen -03 8.83  -2.9 1 Heat 2
8.74  -3.3 1 Final
» Luul, Sara -03 ej start               
F11 » Hellstadius, Alannah -04 9.41  -1.2 3 Heat 3
9.65  -2.7 6 Final
» Högström, Maja -04 10.59  -4.7 5 Heat 2
Höjd P12 » Torgersson, Erik -03 ej start               
» Törnvall, Oskar -03 1.24  PB 5 Final
F13 » Pettersson, Fredrika -02 1.37      PB   Final    
F12 » Brandt, Albertina -03 1.13  8 Final
» Harryson, Linn -03 1.34  PB 2 Final
» Luul, Sara -03 1.31  PB 3 Final
Längd (zon) P12 » Borg, Jonatan -03 3.82    +1.1 PB 5 Final   [¤]
» Torgersson, Erik -03 3.12  +3.1 10
  3.10    +0.3          
» Törnvall, Oskar -03 3.61  +1.2 PB 8 Final
P11 » Marklund, Winston -04 3.53  +1.9 5 Final
» Pettersson, Tobias -04 4.06  +3.6 2 Final
  3.80    +1.4 SB        
F12 » Avebäck, Klara -03 4.03  +1.0 9
» Brandt, Albertina -03 3.45  +3.0 13
  3.41    +0.5          
» Deltin, Anna Lisa -03 4.62  +1.3 PB 1 Final
» Harryson, Linn -03 3.30  +1.9 16
» Larheden Utvik, Hilda -03 ej start               
» Larsson, Kathleen -03 4.55  +1.1 2 Final [¤]
» Luul, Sara -03 4.34  +2.9 3 Final
  4.25    +0.6 PB        
F11 » Hellstadius, Alannah -04 3.94  +3.3 6 Final
3.58  +1.7
» Högström, Maja -04 3.13  +1.9 PB 18
Tresteg (zon) P12 » Borgius, Teodor -03 8.58    -2.2 PB 1 Final   [¤]
» Torgersson, Erik -03 8.19  +0.7 PB 3 Final
» Törnvall, Oskar -03 7.65    -0.5 PB 5 Final    
P11 » Marklund, Winston -04 7.25  -1.7 PB 3 Final
» Pettersson, Tobias -04 ej start 
F12 » Deltin, Anna Lisa -03 ej start               
» Edelholm, Beata -03 9.36  -1.5 1 Final
» Harryson, Linn -03 7.99  +0.3 PB 3 Final
Karlsson, Julia -03 7.56    -1.3 PB 5 Final    
» Larheden Utvik, Hilda -03 ej start 
F11 » Hellstadius, Alannah -04 7.68  +0.2 PB 7 Final
» Högström, Maja -04 6.89  -0.6 PB 10
Kula (2,0 kg) P11 » Marklund, Winston -04 6.31      PB 6 Final    
» Pettersson, Tobias -04 8.56  PB 3 Final
F11 » Hellstadius, Alannah -04 5.41      PB 9      
» Högström, Maja -04 6.52  PB 4 Final
Spjut (400 gr) P12 » Borgius, Teodor -03 22.45      PB 2 Final    
» Torgersson, Erik -03 13.29  7 Final
» Törnvall, Oskar -03 23.53      PB 1 Final    
F12 » Avebäck, Klara -03 14.51  7 Final
» Brandt, Albertina -03 9.58  11
» Edelholm, Beata -03 19.03        2 Final    
» Luul, Sara -03 10.47  10 [¤]
» Riddle, Olivia -03 16.04  PB 5 Final
5 x 60 m P12 » Borg, Jonatan -03 45.11        1 Final    
» Borgius, Teodor -03
» Torgersson, Erik -03
» Törnvall, Oskar -03
» Marklund, Winston -04                
F12 » Larsson, Kathleen -03 42.18  1 Final
» Edelholm, Beata -03
» Avebäck, Klara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03                
Karlsson, Julia -03 46.19  5 Final
» Luul, Sara -03
» Harryson, Linn -03
» Brandt, Albertina -03
» Högström, Maja -04
Not
[¤] - Efteranmäld
 2015-08-25 (ti)  | Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F10 » Lind, Alvah -05 16.06    -0.4 PB 3 Final    
ej start  Extralopp
» Lind, Norah -05 16.20  -0.4 4 Final
16.00  +0.3 PB 3 Extralopp
800 m F10 » Lind, Norah -05 2:59.28      PB 3 Final    
3 000 m MS » Alemayoh, Michele -92 9:15.60  [1]            
Spetz, Nils -91 9:15.92  [1]
5 000 m MS » Alemayoh, Michele -92 15:19.24      PB 4 A-final    
Spetz, Nils -91 15:28.41  PB 8 A-final
Not
[1] - Mellantid
 2015-08-23 (sö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11 » Robling, Alma -04 10.09    -0.1 SB 4 Final    
F8 Robling, Elsa -07 10.91  -3.0 PB 2 Final
Längd (zon) F11 » Robling, Alma -04 3.14    +1.3 SB 5 Final    
F8 Robling, Elsa -07 2.67  +0.1 PB 3 Final
 2015-08-22/23 (lö-sö)  | Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Carlström, Pontus -02 9.78    -1.8 PB 6 Heat 3  
» Kalmér, Liam -02 8.61  -0.7 2 Heat 2
  8.67    -0.2   7 Final  
P12 » Borgius, Teodor -03 9.48  -1.7 PB 5 Heat 1
» Moberg, Markus -03 9.65  -1.7 6 Heat 1
» Sautermeister, Dante -03 ej start             
» Sundberg, Martin -03 9.71  -1.7 7 Heat 1
» Torgersson, Erik -03 9.95  -0.8 PB 5 Heat 2
» Tärnvik, Emil -03 9.36    -0.8 PB 4 Heat 2  
» Wåtz, Linus -03 ej start 
P11 » Engström, Filip -04 8.95  -0.1 PB 1 Heat 1
  9.04    -1.3   1 Final  
» Marklund, Winston -04 9.45  -0.1 4 Heat 1
9.61  -1.4 5 Final
» Ramel Ternhag, Björn -04 ej start             
P8 Borgius, Elmer -07 10.43  -0.6 3 Försök
F12 » Avebäck, Klara -03 ej start  Heat 3
Carron, Ella -03 9.50    -1.8 PB 4 Heat 1  
» Deltin, Anna Lisa -03 8.83  -2.0 PB 2 Heat 3
8.86  -0.6 4 Final
» Edelholm, Beata -03 9.31    -2.0   3 Heat 3  
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.24  -1.8 3 Heat 1
9.24  -0.6 6 Final
» Larsson, Kathleen -03 ej start          Heat 2  
» Luul, Sara -03 9.30  +0.5 PB 3 Heat 2
9.42  -0.6 8 Final
F11 » Krantz, Frida -04 9.87  -1.5 4 Heat 2
  9.77    0.0   8 Final  
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
F10 » Lind, Alvah -05 9.69  -1.6 1 Heat 1
  9.75    -1.6   1 Final  
» Lind, Norah -05 10.03  -1.6 3 Heat 1
10.00  -1.6 3 Final
80 m P14 » Fogelberg, Adam -01 ej start             
» Förnestig, Paul -01 10.36  -1.0 2 Heat 2
  9.94    -0.9 PB 1 Final  
» Gemmel, Harald -01 12.16  -1.0 6 Heat 2
» Johansson, Leon -01 11.22  -1.0 4 Heat 2
  11.06    -0.9   7 Final  
» Lavett, Emil -01 12.16  -0.5 6 Heat 1
F15 » Samuelberg, Siri -00 ej start 
F14 » Gassama, Sira -01 10.52  -1.8 1 Heat 1
  10.66    -1.7   2 Final  
» Gustavsson, Stina -01 10.28  -0.4 1 Heat 2
10.40  -1.7 1 Final
» Lindberg, My -01 11.39  -1.8 4 Heat 1
  11.41    -1.7   7 Final  
» Lindvall, Siri -01 diskad 
» Raud, Ella -01 11.16  -0.4 4 Heat 2
11.38  -1.7 6 Final
200 m P13 » Holmberg, Arvid -02 31.50    -1.2 PB 4 Heat 1 [¤]
Sandberg K, Filippos -02 33.54  -1.8 PB 4 Heat 3 [¤]
P12 » Borgius, Teodor -03 32.03    +0.9 PB 4 Heat 1  
» Lindefalk, Alexander -03 35.14  -0.2 PB 6 Heat 2
» Sautermeister, Dante -03 31.24  -0.2 PB 3 Heat 2
Seidevall, Albin -03 33.75    +0.9 PB 5 Heat 1  
» Torgersson, Erik -03 33.97  +0.9 PB 6 Heat 1
» Tärnvik, Emil -03 30.45  -0.2 PB 2 Heat 2
  30.45    -   8 Final  
» Wåtz, Linus -03 31.27  -0.2 PB 4 Heat 2
F12 » Avebäck, Klara -03 30.33  -1.4 PB 1 Heat 1
» Edelholm, Beata -03 30.07    -1.8   5 Heat 4  
» Larheden Utvik, Hilda -03 ej start 
800 m P14 » Helsing, Herman -01 ej start             
» Käck, Joel -01 ej start 
P11 » Engström, Filip -04 ej start             
F11 » Hellstadius, Alannah -04 3:08.87  PB 5 Final
F10 » Lind, Norah -05 3:00.82  PB 3 Final
1 000 m P13 » Carlström, Pontus -02 3:39.80      PB 4 Final  
Sandberg K, Filippos -02 ej start  [¤]
P12 » Sautermeister, Dante -03 3:41.30      PB 5 Final  
Seidevall, Albin -03 brutit  Final
» Sundberg, Martin -03 3:54.42  PB 7 Final
» Tärnvik, Emil -03 3:25.63      PB 3 Final  
» Wåtz, Linus -03 3:35.35  PB 4 Final
F12 » Brandt, Albertina -03 4:09.85  PB 8 Final
» Lind, Alvah -05 3:47.57  PB 7 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Carlström, Pontus -02 12.71    -0.8   3 Heat 1  
12.57  -1.3 PB 7 Final
» Holmberg, Arvid -02 13.25    -0.8 PB 4 Heat 1 [¤]
Sandberg K, Filippos -02 12.00  +0.1 PB 5 Heat 2 [¤]
12.28  -1.3 6 Final
P12 » Borgius, Teodor -03 12.23  -0.4 5 Heat 1
  12.47    -1.9   7 Final  
» Lindefalk, Alexander -03 12.72  +0.3 PB 3 Heat 2
15.25  -1.9 8 Final
» Moberg, Markus -03 10.95  -0.4 2 Heat 1
  10.88    -1.9   3 Final  
» Torgersson, Erik -03 12.10  -0.4 4 Heat 1
12.13  -1.9 6 Final
F11 » Hellstadius, Alannah -04 11.73    +1.4 PB 2 Final  
» Krantz, Frida -04 ej start 
» Lackanovic, Lana -04 12.25  +1.4 PB 4 Final
F10 » Lind, Alvah -05 11.92    +0.2   1 Final  
» Lind, Norah -05 12.07  +0.2 2 Final
60 m häck (68,6 cm) F12 » Brandt, Albertina -03 ej start             
» Deltin, Anna Lisa -03 11.89  -1.1 4 Heat 1
» Edelholm, Beata -03 11.71  -0.1 2 Heat 2
  11.50    -1.6   7 Final  
» Luul, Sara -03 10.91  -1.1 2 Heat 3
10.80  -1.6 PB 4 Final
80 m häck (84 cm) P14 » Förnestig, Paul -01 13.37    -0.6   2 Heat 2  
12.44  +1.2 3 Final
» Gemmel, Harald -01 14.69  +0.4 PB 4 Heat 1
  14.90    +1.2   7 Final  
» Helsing, Herman -01 ej start 
80 m häck (76,2 cm) F14 » Gustavsson, Stina -01 11.87    -0.9   1 Final  
» Hausmann, Isa -01 ej start 
» Lindberg, My -01 ej start             
» Rådbo, Klara -01 12.71  -0.9 3 Final
200 m häck (68,6 cm) P12 » Borgius, Teodor -03 33.78    -0.8 PB 3 Heat 1  
» Moberg, Markus -03 33.74  -0.8 2 Heat 1
» Torgersson, Erik -03 36.74    +0.4 PB 5 Heat 2  
» Tärnvik, Emil -03 35.10  +0.4 PB 4 Heat 2
F12 » Brandt, Albertina -03 39.81  +0.4 PB 6 Heat 2
» Deltin, Anna Lisa -03 ej start             
» Edelholm, Beata -03 33.80  +0.4 PB 3 Heat 2
» Larsson, Kathleen -03 ej start  Heat 1
» Lind, Alvah -05 ej start 
300 m häck (76,2 cm) P14 » Förnestig, Paul -01 44.24      PB 1 Försök  
» Helsing, Herman -01 ej start 
F14 » Gustavsson, Stina -01 ej start             
» Kapell, Tilda -01 53.24  PB 2 Försök
Höjd P14 » Fogelberg, Adam -01 ej start             
P12 » Moberg, Markus -03 ej start 
» Sundberg, Martin -03 1.25        10    
» Torgersson, Erik -03 1.20  12
F14 » Björk Sambo, Lucy -01 1.41  6 Final
» Gustavsson, Stina -01 1.56        2 Final  
» Hausmann, Isa -01 1.44  PB 5 Final
» Lindvall, Siri -01 ej start 
» Rådbo, Klara -01 1.65        1 Final  
F12 » Harryson, Linn -03 1.29  8 Final
» Lackanovic, Lana -04 1.20  12
» Luul, Sara -03 1.29  5 Final
Stav P14 » Gemmel, Harald -01 2.53      PB 6 Final  
» Käck, Joel -01 ej start 
P12 » Borgius, Teodor -03 1.63      PB 3 Final  
F14 » Enblad, Mikaela -01 2.23  8 Final
» Hausmann, Isa -01 2.63  5 Final
» Kapell, Tilda -01 2.63        4 Final  
» Raud, Ella -01 2.63  6 Final
» Rådbo, Klara -01 2.73  3 Final
» Sjöholm, Maja -01 2.13      PB 10    
F12 Carron, Ella -03 1.53  3 Final
Längd P14 » Johansson, Leon -01 4.24    +0.5 PB 6 Final  
» Lavett, Emil -01 4.14  +1.6 7 Final
F15 » Cornelius, Magdalena -01 ej start             
F14 » Enblad, Mikaela -01 4.02  -1.4 15
» Gassama, Sira -01 5.09  -1.5 2 Final
» Lindberg, My -01 ej start             
» Lindvall, Siri -01 4.80  -1.0 5 Final
» Raud, Ella -01 ej start 
» Rådbo, Klara -01 5.10  -1.1 1 Final
Längd (zon) P13 » Carlström, Pontus -02 4.03    0.0 PB 10    
» Holmberg, Arvid -02 3.44  +0.8 12 [¤]
P12 » Lindefalk, Alexander -03 3.36    0.0   18    
» Moberg, Markus -03 3.69  0.0 15
» Sautermeister, Dante -03 3.66  -1.1 PB 16
Seidevall, Albin -03 4.03    -0.9 PB 8 Final  
» Sundberg, Martin -03 3.72  +1.7 14
» Torgersson, Erik -03 3.74  +0.8 13
» Tärnvik, Emil -03 3.93    +0.1 PB 10    
» Wåtz, Linus -03 4.14  0.0 PB 6 Final
P11 » Engström, Filip -04 4.07  - 2 Final
» Marklund, Winston -04 3.38    -   7 Final  
» Ramel Ternhag, Björn -04 ej start 
F12 » Brandt, Albertina -03 ej start 
» Deltin, Anna Lisa -03 4.39    0.0   3 Final  
» Edelholm, Beata -03 4.03  0.0 7 Final
» Harryson, Linn -03 3.51  0.0 16
» Larheden Utvik, Hilda -03 ej start             
» Luul, Sara -03 4.19  0.0 PB 5 Final
F11 » Lackanovic, Lana -04 ej start 
F10 » Lind, Alvah -05 4.13    0.0 PB 1 Final  
» Lind, Norah -05 3.86  -0.4 2