HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2017-11-11
Ute för 2015 Resultatdatum: 2015-09-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
42.41  [1] » Kalmér, Liam -02 P13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
Dejfors, Mårten -02
» Holmberg, Arvid -02
» Friberg, Erik -02
» Frisk, Oskar -02
42.53  [2] » Kalmér, Liam -02 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
Dejfors, Mårten -02
» Holmberg, Arvid -02
» Frisk, Oskar -02
» Barroso Johansson, André -02
42.95  [3] » Borg, Jonatan -03 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
» Tärnvik, Emil -03
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
» Sundberg, Martin -03
43.40  » Borg, Jonatan -03 P13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Borgius, Teodor -03
» Torgersson, Erik -03
» Moberg, Markus -03
» Wåtz, Linus -03
43.53  » Borg, Jonatan -03 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
» Borgius, Teodor -03
» Tärnvik, Emil -03
» Moberg, Markus -03
» Wåtz, Linus -03
43.53  » Marklund, Winston -04 P11 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
Ekberg, Arvid -04
Larsson, Alexander -04
» Hill, Vincent -04
» Engström, Filip -04
45.11  » Borg, Jonatan -03 P13 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
» Borgius, Teodor -03
» Torgersson, Erik -03
» Törnvall, Oskar -03
» Marklund, Winston -04
45.54  » Sundberg, Martin -03 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
» Torgersson, Erik -03
» Sautermeister, Dante -03
Lindelius, Gustav -03
Käck, Emil -03
46.05  » Borg, Jonatan -03 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
» Borgius, Teodor -03
» Lindefalk, Alexander -03
Colling, Simon -03
Finér, Alexander -03
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
37.76  » Prins, Felix -00 P15 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Nahimana, Sabiti -00
» Förnestig, Paul -01
Bula Kakengole, Emmanuel -01
37.77  » Förnestig, Paul -01 P15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Prins, Felix -00
Bula Kakengole, Emmanuel -01
» Nahimana, Sabiti -00
37.79  » Förnestig, Paul -01 P15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Prins, Felix -00
Bula Kakengole, Emmanuel -01
» Nahimana, Sabiti -00
38.12  » Prins, Felix -00 P15 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Nahimana, Sabiti -00
» Förnestig, Paul -01
Bula Kakengole, Emmanuel -01
40.01  [1] » Svensson, Elias -00 P15 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Käck, Joel -01
Frykman, Leon -01
Islam, Tawsiful -00
40.25  [2] » Svensson, Elias -00 P15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Palmerstedt, Jacob -00
Frykman, Leon -01
» Käck, Joel -01
40.64  » Svensson, Elias -00 P15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Palmerstedt, Jacob -00
Frykman, Leon -01
» Käck, Joel -01
40.73   {Hammarby IF Team 1} [3] P15 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
43.93  » Helsing, Herman -01 P15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Johansson, Leon -01
» Lavett, Emil -01
» Gemmel, Harald -01
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
41.27  [1] Almlöf, Andreas -95 MS 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
» Ewertzh, Jacob -95
» Ojuri, Sunday -93
» Shaker Anid, Amir -89
42.45  [2] » Grundberg, Erik -94 M22 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Ewertzh, Jacob -95
» Green, Philip -93
» Persson, Manne -96
42.78  » Grundberg, Erik -94 M22 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Ewertzh, Jacob -95
» Green, Philip -93
» Persson, Manne -96
43.55  » Rosberg, Daniel -96 MS 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Ewertzh, Jacob -95
» Ögren, Markus -98
» Efremov, Kristian -90
44.02  [3] » Nie, Karl David -98 P17 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
» Hargeström, Sebastien -98
» Ögren, Markus -98
» Kay, Rodi -98
44.42  » Grundberg, Erik -94 M22 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Persson, Manne -96
» Averin Markström, Simon -95
Raksanyi, Victor -96
44.45  [4] » Nie, Karl David -98 P17 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Kay, Rodi -98
» Ögren, Markus -98
Hedayat, Ali -98
44.65  » Nie, Karl David -98 P17 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Förnestig, Frank -98
» Ögren, Markus -98
Hedayat, Ali -98
45.13  » Nie, Karl David -98 P17 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Förnestig, Frank -98
» Ögren, Markus -98
Hedayat, Ali -98
45.25  » Förnestig, Frank -98 P17 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Olsson, Timothy -98
» Getahun, Kidus Johannes -98
» Eriksson Nilsfors, Love -99
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:00.94  [1] » Nie, Karl David -98 P17 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Kay, Rodi -98
» Ögren, Markus -98
» Ahl, Christoffer -98
2:01.33  » Kay, Rodi -98 P17 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Nie, Karl David -98
» Ögren, Markus -98
» Ahl, Christoffer -98
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
               
 3 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:36.63  [1] » Torgersson, Alex -94 M22 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Almlöf, Andreas -95
Orrsveden, Fredrik -95
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
Landslagsstafett
3:21.99  » Hargeström, Sebastien -98 P17 2015-09-13 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
» Ahl, Christoffer -98
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:47.84  » Kalmér, Liam -02 P13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Holmberg, Arvid -02
» Friberg, Erik -02
5:59.05  Ekberg, Arvid -04 P11 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Marklund, Winston -04
» Engström, Filip -04
6:04.55  » Wåtz, Linus -03 P13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Torgersson, Erik -03
» Borg, Jonatan -03
6:29.48  [1] Larsson, Rasmus -04 P11 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
Arenander, Justus -04
» Holm, Nils -04
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:03.74  [1] Lundell Vakkuri, Samuel -95 M22 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Yusuf, Abdi -96
Orrsveden, Fredrik -95
6:14.33  [2] » Olsson, Timothy -98 P17 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Ahl, Christoffer -98
Adan, Abdullahi -98
6:50.07  [3] » Ekberg, Johan -00 P15 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
Mutuma Mukindia, Gideon -00
» Käck, Joel -01
6:58.19  » Ekberg, Johan -00 P15 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Palmerstedt, Jacob -00
» Käck, Joel -01
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
40.87  [1] » Larsson, Kathleen -03 F13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Edelholm, Beata -03
» Avebäck, Klara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03
41.80  [2] » Larsson, Kathleen -03 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Luul, Sara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03
42.00  [3] » Miletic, Paulina -03 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
» Avebäck, Klara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Edelholm, Beata -03
42.18  » Larsson, Kathleen -03 F13 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
» Edelholm, Beata -03
» Avebäck, Klara -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Deltin, Anna Lisa -03
42.69  » Wihk, Embla -02 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
» Brundin, Lisa -02
» Jansson, Julia -02
» Nielsen, Ida -02
» Trosell, Åsa -02
42.71  » Wihk, Embla -02 F13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Jansson, Julia -02
» Krüsell Berg, Tilda -02
» Trosell, Åsa -02
» Oscarsson, Liv -02
43.90  » Löwhagen, Alicia -03 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
» Luul, Sara -03
» Hjortsmark, Noelle -03
» Harryson, Linn -03
» Brandt, Albertina -03
44.00  [4] » Elgeryd, Mira -04 F11 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Åsberg, Kajsa -04
» Krantz, Frida -04
» Hellstadius, Alannah -04
» Lackanovic, Lana -04
45.17  » Hjortsmark, Noelle -03 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
Beckman Berg, Sigrid -03
Karlsson, Julia -03
» Brandt, Albertina -03
» Miletic, Paulina -03
46.19  Karlsson, Julia -03 F13 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
» Luul, Sara -03
» Harryson, Linn -03
» Brandt, Albertina -03
» Högström, Maja -04
46.93  Aulin, Emelie -04 F11 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Robling, Alma -04
Magnusson, Elinor -04
» Lundqvist, Emma -04
» Enblad, Alva -04
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
39.86  » Gustavsson, Stina -01 F15 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
» Lindvall, Siri -01
» Gassama, Sira -01
» Deltin, Greta -00
39.97  [1] » Deltin, Greta -00 F15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Gustavsson, Stina -01
» Gassama, Sira -01
» Hultström, Vilma -00
40.25  » Deltin, Greta -00 F15 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Gustavsson, Stina -01
» Gassama, Sira -01
» Hultström, Vilma -00
40.28  » Deltin, Greta -00 F15 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Gustavsson, Stina -01
» Gassama, Sira -01
» Hultström, Vilma -00
40.36  » Deltin, Greta -00 F15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Gustavsson, Stina -01
» Gassama, Sira -01
» Hultström, Vilma -00
41.92  [2] » Lindvall, Siri -01 F15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Lindberg, My -01
» Raud, Ella -01
» Kapell, Tilda -01
43.09  » Lindvall, Siri -01 F15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Lindberg, My -01
» Raud, Ella -01
» Kapell, Tilda -01
43.72   {Hammarby IF Team 2} [3] F15 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
44.90  » Samuelberg, Siri -00 F15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
Kristola Wiklund, Katja -03
» Sjöholm, Maja -01
» Hausmann, Isa -01
45.09  Hultén, Tekla -01 F15 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Enblad, Mikaela -01
Kassaye, Bitanya -01
» Lindé, Hanna -01
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
47.49  [1] » Morgan, Lynette -91 KS 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
» Persson, Frida -89
» Tomb, Stine -86
» Jelassi, Yasmin -96
50.14  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Hansson, Pernilla -98
» Retsloff, Hanne -98
» Janhunen, Marina -98
50.33  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Hansson, Pernilla -98
» Retsloff, Hanne -98
» Agbonkhese, Efe -98
50.35  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Hansson, Pernilla -98
» Retsloff, Hanne -98
» Janhunen, Marina -98
50.48  [2] » Hentschel, Sandra -97 K22 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Sandelius, Josefine -94
» Rossi, Madeleine -95
» Karlsson, Jennifer -99
51.32  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Hansson, Pernilla -98
» Retsloff, Hanne -98
» Agbonkhese, Efe -98
51.87  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
» Deltin, Greta -00
» Retsloff, Hanne -98
» Hansson, Pernilla -98
51.95  » Lundmark, Maja -99 F17 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Laurin, Lotta -99
» Engström, Isabella -99
» Janhunen, Marina -98
52.17  » Lundmark, Maja -99 F17 2015-05-12 » Stafett-DM, Enskede IP, Stockholm
» Laurin, Lotta -99
» Engström, Isabella -99
» Janhunen, Marina -98
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:19.18  [1] » Hansson, Pernilla -98 F17 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Kapell, Hanna -98
» Janhunen, Marina -98
2:21.15  » Hansson, Pernilla -98 F17 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Janhunen, Marina -98
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Kapell, Hanna -98
2:28.53  » Jansson, Fanny -99 F17 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Engström, Isabella -99
» Retsloff, Hanne -98
» Laurin, Lotta -99
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
3:48.57  [1] » Morgan, Lynette -91 KS 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Janhunen, Marina -98
» Tomb, Stine -86
» Persson, Frida -89
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:58.23  » Wihk, Embla -02 F13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
Borseman, Vera -02
Ekberg, Lisa -02
6:03.09  » Åsberg, Kajsa -04 F11 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Enblad, Alva -04
» Lundqvist, Emma -04
6:03.50  » Edelholm, Beata -03 F13 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Brandt, Albertina -03
» Larsson, Kathleen -03
6:38.58  [1] Magnusson, Elinor -04 F11 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
Aulin, Emelie -04
» Hellstadius, Alannah -04
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:39.15  » Hultström, Vilma -00 F15 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Lindé, Hanna -01
» Samuelberg, Siri -00
7:39.21  » Samuelberg, Siri -00 F15 2015-09-09 » Stafett DM, Källbrink, Huddinge
» Lindé, Hanna -01
» Hultström, Vilma -00
7:49.21  [1] » Forss, Emma -94 K22 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Åberg, Stina -94
Belkacem, Ofelia -95
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
               
 Mix
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
1:59.99  » Sautermeister, Dante -03 X13 2015-07-30 » Förtävling Sthlm Bauhaus + stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Sundberg, Martin -03
» Larsson, Kathleen -03
2:00.01  » Sundberg, Martin -03 X13 2015-07-30 » Förtävling Sthlm Bauhaus + stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Sautermeister, Dante -03
» Larsson, Kathleen -03
2:01.02  » Kalmér, Liam -02 X13 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Holmberg, Arvid -02
» Deltin, Anna Lisa -03
2:01.32  » Tärnvik, Emil -03 X13 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
» Edelholm, Beata -03
» Borgius, Teodor -03
» Larsson, Kathleen -03
2:06.12  » Tärnvik, Emil -03 X13 2015-07-30 » Förtävling Sthlm Bauhaus + stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Hill, Vincent -04
» Deltin, Anna Lisa -03
2:06.73  » Marklund, Winston -04 X11 2015-07-30 » Förtävling Sthlm Bauhaus + stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
» Lundqvist, Emma -04
» Engström, Filip -04
» Krantz, Frida -04
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:36.62  » Förnestig, Paul -01 X15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
» Gustavsson, Stina -01
» Nahimana, Sabiti -00
» Gassama, Sira -01
Bula Kakengole, Emmanuel -01
» Lindvall, Siri -01
2:52.50  Frykman, Leon -01 X15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
» Raud, Ella -01
» Fogelberg, Adam -01
» Lindberg, My -01
» Gemmel, Harald -01
» Kapell, Tilda -01
               
Designed by Man on Earth
Version: 2017-11-10
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics