HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2015 Resultatdatum: 2015-12-20
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.30  Persson, Kristian -90 -1.0 MS 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.98  » Barroso Johansson, André -02 +2.0 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
8.25  [1] » Kalmér, Liam -02 +0.7 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
8.95  [2] » Engström, Filip -04 -0.1 P11 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.02  » Wåtz, Linus -03 -1.1 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
9.07    » Holmberg, Arvid -02 +1.0 P13 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.15  » Tärnvik, Emil -03 +1.0 P12 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
9.24  » Kapell, Elias -06 +0.6 P10 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.28    » Moberg, Markus -03 +1.8 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.29  » Borgius, Teodor -03 -0.4 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.35  » Marklund, Winston -04 0.0 P11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.44    » Sautermeister, Dante -03 +0.1 P12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.47  » Borg, Jonatan -03 -2.7 P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.47  [3] » Friberg, Erik -02 +1.7 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.58    » Sundberg, Martin -03 +1.3 P12 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
9.59  » Loqvist, William -06 +0.6 P10 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.78  » Carlström, Pontus -02 -1.8 P13 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.79    » Torgersson, Erik -03 +2.0 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.82  » Pettersson, Tobias -04 -2.4 P11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
10.03  » Lindefalk, Alexander -03 -1.9 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
10.25    » Törnvall, Oskar -03 +2.0 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
10.39  Borgius, Elmer -07 -0.8 P10 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
10.39  Colling, Simon -03 +1.8 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
10.68      Finér, Alexander -03 -0.4 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
10.94  Broström, Arvid -03 -4.3 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Ej godkänd vind
8.86  » Tärnvik, Emil -03 +3.4 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
8.88  » Hanzon Lukin, Lukas -02 +3.2 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.00    » Borg, Jonatan -03 +2.2 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.41  » Loqvist, William -06 +2.2 P10 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
9.00  [4] » Holmberg, Arvid -02 - P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
9.06  [5] » Hanzon Lukin, Lukas -02 - P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
9.15  [6] » Frisk, Oskar -02 - P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.72    » Prins, Felix -00 +0.1 P15 2015-08-21 » USM 2016, Västra Mark, Karlskrona
9.94  [1] » Förnestig, Paul -01 -0.9 P14 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
10.03  [2]   Bula Kakengole, Emmanuel -01 -1.6 P14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
10.19  [3] » Nahimana, Sabiti -00 -1.2 P15 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.62  » Johansson, Leon -01 -1.0 P14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
10.63    » Käck, Joel -01 +1.5 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
10.91  » Fogelberg, Adam -01 +0.2 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
10.99  » Helsing, Herman -01 +0.2 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
11.70    » Gemmel, Harald -01 +1.3 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
11.92  » Lavett, Emil -01 -1.6 P14 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
9.93  » Förnestig, Paul -01 +2.2 P14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.13  » Nahimana, Sabiti -00 +2.2 P15 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.67      Frykman, Leon -01 +2.6 P14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.97  » Helsing, Herman -01 +2.2 P14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.77  » Lavett, Emil -01 +2.7 P14 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.95 | M22=11.20 | P19=11.30 | P17=11.65 | P16=11.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.70  [1] » Ojuri, Sunday -93 +2.0 M22 2015-06-28 » RASK Grand Prix, Lidingövallen, Lidingö
10.71  [1,2,3] » Ewertzh, Jacob -95 +1.7 M22 2015-08-29 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
11.24  [4]   Nyberg, Erik -96 -1.4 P19 2015-08-21 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
11.28  [5] » Ögren, Markus -98 +1.8 P17 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
11.30  [6] » Kay, Rodi -98 +0.2 P17 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.34    » Efremov, Kristian -90 +1.7 MS 2015-08-19 » Viking Linespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.36  Persson, Kristian -90 +1.4 MS 2015-07-24 » Gavlehovspelen, Gunder Häggstadion, Gävle
11.39  » Wulff, Jonathan -94 -3.6 M22 2015-08-07 » SM 2015, Hällåsen, Söderhamn
11.45    » Grundberg, Erik -94 +1.4 M22 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.54      Hedayat, Ali -98 +2.0 P17 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.54    » Nie, Karl David -98 +1.5 P17 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.60    » Persson, Manne -96 +1.2 P19 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.71  » Ahmed, Samy -94 -0.7 M22 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.92  » Förnestig, Frank -98 -0.3 P17 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.14    » Getahun, Kidus Johannes -98 -2.1 P17 2015-08-21 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
12.23  » Eriksson Nilsfors, Love -99 +2.0 P16 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
10.55  » Ojuri, Sunday -93 +2.4 M22 2015-08-29 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.59  » Ewertzh, Jacob -95 +2.5 M22 2015-08-29 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
10.97    » Wulff, Jonathan -94 +2.9 M22 2015-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.97  Nyberg, Erik -96 +2.4 P19 2015-08-29 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
11.15  Persson, Kristian -90 +3.4 MS 2015-07-24 » Gavlehovspelen, Gunder Häggstadion, Gävle
11.70    » Förnestig, Frank -98 +3.8 P17 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.92  » Getahun, Kidus Johannes -98 +3.4 P17 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
11.95  » Eriksson Nilsfors, Love -99 +5.2 P16 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
Manuell tidtagning
11.7m » Förnestig, Paul -01 - P14 2015-05-26 » Nordiska Skolspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.8m Bula Kakengole, Emmanuel -01 - P14 2015-05-26 » Nordiska Skolspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.78  » Efremov, Kristian -90 +1.5 MS 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
17.03  » Ögren, Markus -98 +1.2 P17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
17.30      Persson, Kristian -90 +1.7 MS 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
17.31  » Ahmed, Samy -94 +1.5 M22 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
17.90  » Förnestig, Frank -98 +1.2 P17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
17.00  » Grundberg, Erik -94 +2.7 M22 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.10 | M22=22.50 | P19=22.75 | P17=23.50 | P16=23.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.64  [1,2] » Ewertzh, Jacob -95 +1.3 M22 2015-06-25 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
21.90  [1] » Ojuri, Sunday -93 +1.3 M22 2015-06-25 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
22.53    » Efremov, Kristian -90 +1.5 MS 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.73  » Grundberg, Erik -94 +1.4 M22 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.11  [3] » Ögren, Markus -98 +2.0 P17 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.13    » Kay, Rodi -98 +2.0 P17 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.29  Nyberg, Erik -96 +0.6 P19 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
23.65  » Nie, Karl David -98 +1.6 P17 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.49    » Getahun, Kidus Johannes -98 -1.0 P17 2015-08-22 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
24.49  » Förnestig, Paul -01 -0.5 P14 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
26.11  » Barroso Johansson, André -02 -1.5 P13 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.70    » Kalmér, Liam -02 -1.6 P13 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.04  » Gemmel, Harald -01 -0.5 P14 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
30.45  » Tärnvik, Emil -03 -0.2 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.24    » Sautermeister, Dante -03 -0.2 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.27  » Wåtz, Linus -03 -0.2 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.50  » Holmberg, Arvid -02 -1.2 P13 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.79    » Moberg, Markus -03 +0.2 P12 2015-05-17 » Platenspelen, Idrottsparken, Motala
32.03  » Borgius, Teodor -03 +0.9 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
33.54  Sandberg K, Filippos -02 -1.8 P13 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
33.75      Seidevall, Albin -03 +0.9 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
33.97  » Torgersson, Erik -03 +0.9 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
35.14  » Lindefalk, Alexander -03 -0.2 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Ej godkänd vind
22.80  » Ögren, Markus -98 +2.3 P17 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.34  » Nie, Karl David -98 +2.3 P17 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.77  » Holmberg, Arvid -02 +2.9 P13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
24.91  » Olsson, Timothy -98 - P17 2015-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.42  » Förnestig, Frank -98 P17 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
39.76  [1] » Förnestig, Paul -01 P14 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
39.87    » Nahimana, Sabiti -00   P15 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
40.82  [2] Bula Kakengole, Emmanuel -01 P14 2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.30 | M22=50.60 | P19=51.25 | P17=53.70 | P16=54.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.94  [1] » Efremov, Kristian -90   MS 2015-06-21 » Lag-EM div 3, Olympic Stadium Baku, AZB
50.29      Almlöf, Andreas -95   M22 2015-07-30 » Förtävling Sthlm Bauhaus + stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
50.95  [2] » Ahl, Christoffer -98   P17 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
51.75    » Ögren, Markus -98   P17 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
57.39  » Jacobson, Martin -97 P18 2015-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
58.74    » Olsson, Timothy -98   P17 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
77.03  » Marklund, Winston -04 P11 2015-08-16 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:38.86  Ekberg, Arvid -04 P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:41.80  » Malmsten, Ludvig -04 P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.15    » Marklund, Winston -04   P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.00  Thorsén, Elvin -05 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.41  » Sylla, Kadel -05 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.81    » Hill, Vincent -04   P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.11  » Holm, Nils -04 P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.59  » Linderoth, Fabian -04 P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.61    » Kapell, Elias -06   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.96  Viklund Bylin, Jesper -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.06  Hörberg Alandh, Elis -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.76      Kjell, Valter -05   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.58  » Loqvist, William -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.55  » Lindqvist, Noah -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.00      Lund, Alfred -05   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.09  Bogdon, Mio -04 P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.74  Lutz, Vilgot -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.15      Bjurman, Lowe -06   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.37  Öhrengård, Abbe -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.11  Ivnik Stenqvist, Ilian -05 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.10    » Forster, Hampus -05   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.07  Augustsson, Bill -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.13  Berglind, Alfred -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.22      Forsmark, Alexander -04   P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.61  Öhrner, Gabriel -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.90  Flodström, Gustaf -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.11      Atterlöf, Jack -06   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.31  Hillefors, Liam -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.75  » Möller, Nathanael -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.89      Lindholm, Ivan -06   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.64  Winbladh, Erik -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.53  Ahlbom, Hampus -07 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.33      Sandgren Massih, Audun -06   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.93  Swedin, Sebastian -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.61  Granberg Lidén, Valdemar -04 P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.07      Andrews, Teo -05   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.63  » Arvidsson, Love -05 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.04  Alteskog, Erik -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.14      Stauffer, Matheo -06   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.62  Djurstedt, Lukas -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:17.91  Espman, Elias -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:18.57    » Torbjörnsson, Adam -05   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:18.97  Bakall, Isaac -05 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:31.15  Kinnunen, William -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:33.81      Arthanian, Michael -06   P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:43.82  Pettersson, Noah -06 P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:21.75  » Efremov, Kristian -90 MS 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:23.12  » Ahl, Christoffer -98 P17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:30.65    » Adan, Abdullahi -98   P17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:31.00  » Jacobson, Martin -97 P18 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:32.31  » Olsson, Timothy -98 P17 2015-07-07 » Hr Anders triple run bonanza, Källbrinks IP, Huddinge
1:36.76      Abdi, Shureh -98   P17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:40.02  Mutuma Mukindia, Gideon -00 P15 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:46.91  Danielsson, Erik -02 P13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:52.70  [1] » Wåtz, Linus -03   P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1:53.31  [2] » Tärnvik, Emil -03 P12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:54.07  [3] » Sautermeister, Dante -03 P12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:55.24  [4] » Engström, Filip -04   P11 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1:58.37  » Holmberg, Arvid -02 P13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:59.98  » Kapell, Elias -06 P10 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:03.49    » Loqvist, William -06   P10 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:03.55  » Marklund, Winston -04 P11 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:03.62  » Sundberg, Martin -03 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
2:03.81      Käck, Emil -03   P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:06.25  » Moberg, Markus -03 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:06.80  » Torgersson, Erik -03 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
2:08.28    » Borg, Jonatan -03   P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:10.07  » Borgius, Teodor -03 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
2:21.34  » Lindefalk, Alexander -03 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
2:22.15      Lindelius, Gustav -03   P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:23.91  Finér, Alexander -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:57.00 | P19=1:57.50 | P17=2:04.00 | P16=2:05.00 | P15=2:12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:55.64  [1] » Ahl, Christoffer -98   P17 2015-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:56.87  Jonsson, Niklas -92 MS 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:57.45    » Özkan, Selman -91   MS 2015-06-25 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
1:58.63  Orrsveden, Fredrik -95 M22 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
1:58.87  » Yusuf, Abdi -96 P19 2015-06-25 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2:03.72    » Adan, Abdullahi -98   P17 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:12.10  » Olsson, Timothy -98 P17 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:13.79  » Jacobson, Martin -97 P18 2015-08-19 » Viking Linespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:14.29    » Ekberg, Johan -00   P15 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:14.41  » Käck, Joel -01 P14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
2:15.17  Bula Kakengole, Emmanuel -01 P14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:18.34      Mutuma Mukindia, Gideon -00   P15 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:23.16  » Palmerstedt, Jacob -00 P15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
2:24.86  » Nahimana, Sabiti -00 P15 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:25.42    » Fogelberg, Adam -01   P14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:37.15  » Prins, Felix -00 P15 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
2:58.00  Frykman, Leon -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
2:58.43    » Gemmel, Harald -01   P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
3:03.51  » Holmberg, Arvid -02 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3:12.00  » Carlström, Pontus -02 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3:54.54  » Förnestig, Paul -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
1:58.60  [2] » Yusuf, Abdi -96 P19 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:04.44  [3] Lundell Vakkuri, Samuel -95 M22 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:08.87  [3] » Olsson, Timothy -98 P17 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - sträcka #2 i 3x800m
[3] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:38.43  » Yusuf, Abdi -96 P19 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
3:25.63  [1] » Tärnvik, Emil -03 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3:35.35    » Wåtz, Linus -03   P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3:39.80  » Carlström, Pontus -02 P13 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3:41.30  » Sautermeister, Dante -03 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3:54.42  » Sundberg, Martin -03 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:54.00 | M22=4:04.00 | P19=4:07.00 | P17=4:25.00 | P16=4:28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:53.96      Jonsson, Niklas -92   MS 2015-06-25 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
4:01.62  » Nilsson, Patrik -91 MS 2015-07-30 » Förtävling Sthlm Bauhaus + stafett, Stockholms Stadion, Stockholm
4:03.28  [1] » Yusuf, Abdi -96   P19 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:08.65  » Özkan, Selman -91 MS 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 1 eng. mil
resultat     namn   klass datum   tävling
4:45.55  » Dahl, Elias -76 M35 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:09.45  [1] » Ekberg, Johan -00   P15 2015-08-23 » USM 2016, Västra Mark, Karlskrona
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:50.00 | P16=9:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:45.61  Jonsson, Niklas -92 MS 2015-05-13 » Arenamilen 1, Vallentuna IP, Vallentuna
8:50.16  Spetz, Nils -91 MS 2015-08-19 » Viking Linespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8:51.06    » Alemayoh, Michele -92   MS 2015-08-19 » Viking Linespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8:54.61  [1] » Yusuf, Abdi -96 P19 2015-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9:10.83  [2] » Ahl, Christoffer -98   P17 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:50.00 | M22=15:45.00 | P19=16:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
15:19.24  » Alemayoh, Michele -92 MS 2015-08-25 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
15:28.41  Spetz, Nils -91 MS 2015-08-25 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
32:08.06  Spetz, Nils -91 MS 2015-06-16 » Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
32:19.19  » Alemayoh, Michele -92 MS 2015-07-29 » Enhörna Challenge II, Södertälje IP, Södertälje
35:15.71  [1] » Dahl, Elias -76 M35 2015-07-29 » Enhörna Challenge II, Södertälje IP, Södertälje
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M35
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.03  » Alemayoh, Michele -92 MS 2015-08-15 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
33.49  [1] Orrsveden, Fredrik -95 M22 2015-10-11 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
36.59    » Ekberg, Johan -00   P15 2015-09-13 » Sicklaloppet, Nacka
37.54  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2015-10-11 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
38.48  Claesson, Patrick -94 M22 2015-03-29 » Premiärmilen, Frescati, Stockholm
39.01      Borseman, Patrik -73   M40 2015-03-29 » Premiärmilen, Frescati, Stockholm
39.19  Askdal, Kjell -67 M45 2015-05-09 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
39.21  » Skugghall, Hannes -92 MS 2015-03-29 » Premiärmilen, Frescati, Stockholm
40.57    » Rappe, Martin -72   M40 2015-08-15 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
41.26  » Attersand, Henrik -84 MS 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
43.34  Holm, Pär -65 M50 2015-03-29 » Premiärmilen, Frescati, Stockholm
43.34      Lindelöw, Jan -59   M55 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
45.14  Sagner, Torsten -68 M45 2015-08-15 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
45.35  Ingard, Anders -61 M50 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
47.26  [2]   Hernblad, Mattias -69   M45 2015-10-11 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
48.15  [2] Förberg, Jan -42 M70 2015-10-11 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
49.27  Skjutar, Arne -58 M55 2015-08-15 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
50.17    » Thulin, Mikael -85   MS 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
54.31  Alexandersson, Kenneth -71 M40 2015-08-15 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
54.50  » Wärngård, Gunnar -57 M55 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
55.31    » Tailoglou, Panagiotis -66   M45 2015-08-15 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:00.48  [2] Mirkovic, Dejan -78 M35 2015-10-11 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
1:04.54  Pihlblad, Jan -64 M50 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - motionsklass
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:14.29  » Alemayoh, Michele -92 MS 2015-05-09 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
1:18.21  [1] Andersson, Robban -78 M35 2015-10-10 » Göteborg marathon, Göteborg
1:21.44  [2] » Dahl, Elias -76   M35 2015-09-12 » Sthlm Halvmarathon, Stockholm
1:24.36  [3] Håkansson, Hans -71 M40 2015-09-12 » Sthlm Halvmarathon, Stockholm
1:26.45  Claesson, Patrick -94 M22 2015-05-23 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:27.44  [4,5] » Johansson, Mikael -77   M35 2015-12-20 » Kolkata, IND
1:29.35  » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2015-05-09 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen, Stockholm
1:37.55  [4,6] » Malmborg, Nicklas -70 M45 2015-11-07 » Vintermaran, Norra Djurgården, Stockholm
1:41.17    » Svidén, Lars -45   M70 2015-09-12 » Sthlm Halvmarathon, Stockholm
1:42.43  [7] Sagner, Torsten -68 M45 2015-09-12 » Sthlm Halvmarathon, Stockholm
2:34.11  [8] Pihlblad, Jan -64 M50 2015-05-23 » Göteborgsvarvet, Göteborg
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M40
[4] - Mellantid
[5] - 22 km
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för M45
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för M50
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:00.42  » Johansson, Mikael -77 M35 2015-11-07 » Vintermaran, Norra Djurgården, Stockholm
3:05.40  [1] » Suhard, Karl Henrik -80 M35 2015-05-30 » Sthlm Marathon, Stockholm
3:22.58    » Malmborg, Nicklas -70   M45 2015-11-07 » Vintermaran, Norra Djurgården, Stockholm
3:32.11  Gyllenstein, Jan -57 M55 2015-05-30 » Sthlm Marathon, Stockholm
4:33.54  [2,3] Sagner, Torsten -68 M45 2015-08-08 » Stockholm Ultra Marathon, Gärdet, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - Mellantid
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 100 km
resultat     namn   klass datum   tävling
9:27.38  [1] » Johansson, Mikael -77 M35 2015-08-08 » Stockholm Ultra Marathon, Gärdet, Stockholm
11:45.14  [2] Sagner, Torsten -68 M45 2015-08-08 » Stockholm Ultra Marathon, Gärdet, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:56.36  [1] » Ekberg, Johan -00   P15 2015-08-21 » USM 2016, Västra Mark, Karlskrona
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:30.00 | P17=6:45.00 | P16=7:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:33.25      Jonsson, Niklas -92   MS 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.97  » Kapell, Elias -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.02  Lund, Alfred -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.21    » Loqvist, William -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.33  » Sylla, Kadel -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.38  Viklund Bylin, Jesper -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.41    » Forster, Hampus -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.74  » Lindqvist, Noah -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.74  Öhrner, Gabriel -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.79      Thorsén, Elvin -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.79  Swedin, Sebastian -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.81  Kakkavos, Alexander -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.89      Johansson, Liam -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.91  » Asplund, Simon -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.01  Berglind, Alfred -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.04      Lutz, Vilgot -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.06  Gustavsson Bergström, Malte -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.11  Holmberg, Hampus -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.16      Bodin, Alvin -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.21  Zetterberg, Svante -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.23  Englund Tilahun, Johannes -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.24      Lindahl Dräckes, Malkom -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.29  Good, Leon -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.35  Ribjer, Simon -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.42      Herbak, Douglas -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.48  Winbladh, Erik -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.54  » Möller, Nathanael -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.59      Östberg, Lukas -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.60  Käll, Valter -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.61  Hillefors, Liam -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.65      Atterlöf, Jack -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.69  Kallin, Edvin -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.72  Augustsson, Bill -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.73    » Arvidsson, Love -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.77  Wåtz, Hannes -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.82  Tsogias Lind, Wilhelm -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.83    » Torbjörnsson, Adam -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.91  Andrews, Teo -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.92  Kissi, Timothy -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.94      Djurstedt, Lukas -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.98  Josefson Kalin, Olle -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.99  Sandgren Massih, Audun -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.01      Patterson, Leo -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.05  Drabble, Seth -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.10  Ahlbom, Hampus -07 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.13      Löfgren, Ossian -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.17  Flodström, Gustaf -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.24  Arthanian, Michael -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.25      Talborn, Victor -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.34  Ahlen, William -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.56  Alexandersson, Melker -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.56      Kinnunen, William -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.70  Espman, Elias -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.75  Lindholm, Ivan -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.75      Karlström, Filip -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.91  Pettersson, Noah -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.06  Alteskog, Erik -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.41      Sandberg, Alexander -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.49  Salimi Omberg, Martin -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.13  Eriksson, Sixten -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.67  Larsson, John -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.43  » Moberg, Markus -03 +1.2 P12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.66  » Borgius, Teodor -03 +1.0 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
11.88    » Torgersson, Erik -03 +1.0 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
12.00  Sandberg K, Filippos -02 +0.1 P13 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.57  » Carlström, Pontus -02 -1.3 P13 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.72    » Lindefalk, Alexander -03 +0.3 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
13.25  » Holmberg, Arvid -02 -0.8 P13 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
10.55  » Engström, Filip -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.13  » Hill, Vincent -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.20    » Malmsten, Ludvig -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.81  » Holm, Nils -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.92  » Pettersson, Tobias -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.12      Larsson, Alexander -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.28  Dejfors, Gustav -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.34  Arenander, Justus -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.76      Ekberg, Arvid -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.86  Marmegård, Morgan -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.96  Lundqvist, Max -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.01    » Marklund, Winston -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.14  Pålsson, Jonathan -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.46  Helander, Leo -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.66      Karlsson, Henrik -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.74  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.75  » Linderoth, Fabian -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.88  Forsmark, Alexander -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.25 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.52    » Prins, Felix -00 +1.3 P15 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.84  [1] » Förnestig, Paul -01 -1.0 P14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
13.02  [2] » Nahimana, Sabiti -00 -2.6 P15 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
13.13  [3] » Gussarsson, Arvid -00 -1.0 P15 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
13.65  Frykman, Leon -01 -0.2 P14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.81      Bula Kakengole, Emmanuel -01 +2.0 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
14.69  » Gemmel, Harald -01 +0.4 P14 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
16.01  » Fogelberg, Adam -01 -0.2 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.25 | M22=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.88    » Shaker Anid, Amir -89 +1.1 MS 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15.59  [1,2]   Almlöf, Andreas -95 -0.1 M22 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
13.87  » Shaker Anid, Amir -89 +2.1 MS 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 110 m häck (100 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.20 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.40 | P16=16.35 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
33.74  » Moberg, Markus -03 -0.8 P12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
33.78  [1] » Borgius, Teodor -03 -0.8 P12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
35.10  [2] » Tärnvik, Emil -03 +0.4 P12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
36.74  [3] » Torgersson, Erik -03 +0.4 P12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
33.63  » Moberg, Markus -03 -0.8 P12 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.96  » Holmberg, Arvid -02 0.0 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
34.13    » Friberg, Erik -02 0.0 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
34.24  » Carlström, Pontus -02 +0.2 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
                 
 300 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.26    » Hargeström, Sebastien -98   P17 2015-09-12 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
44.73  » Olsson, Timothy -98 P17 2015-08-22 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.24  [1] » Förnestig, Paul -01 P14 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
47.80  » Helsing, Herman -01 P14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
53.12  » Gemmel, Harald -01 P14 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=56.50 | M22=59.00 | P19=60.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
54.02  [1,2]   Almlöf, Andreas -95   M22 2015-08-08 » SM 2015, Hällåsen, Söderhamn
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.00 | M22=1.90 | P19=1.85 | P17=1.81 | P16=1.78 | P15=1.73 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2.18    » Katib, Mehdi -87   MS 2015-06-20 » Lag-EM, Tjeboksary, RUS
1.88  [1] » Ilbäcken, Theodor -98   P17 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
1.72  [2]   Bula Kakengole, Emmanuel -01   P14 2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
1.63  » Fogelberg, Adam -01 P14 2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
1.63  » Prins, Felix -00 P15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.63    » Barroso Johansson, André -02   P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.60  » Gussarsson, Arvid -00 P15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
1.52  » Käck, Joel -01 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
1.44    » Nahimana, Sabiti -00   P15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
1.40  Frykman, Leon -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
1.34  [3] » Engström, Filip -04 P11 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.32    » Gemmel, Harald -01   P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
1.27  » Holmberg, Arvid -02 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.27  » Friberg, Erik -02 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.25    » Torgersson, Erik -03   P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.25  » Sundberg, Martin -03 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.25  » Moberg, Markus -03 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.24    » Törnvall, Oskar -03   P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.20  » Carlström, Pontus -02 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
1.18  » Borgius, Teodor -03 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
1.15    » Wåtz, Linus -03   P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.13  » Marklund, Winston -04 P11 2015-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.07  » Kapell, Elias -06 P10 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
1.05  Broström, Arvid -03 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.70 | M22=4.30 | P19=4.00 | P17=3.70 | P16=3.45 | P15=3.25 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.40    » Hargeström, Sebastien -98   P17 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
4.31  » Eklund, Jonathan -88 MS 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
3.88  [1] » Forsberg, Martin -99   P16 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
3.63  [2] » Förnestig, Frank -98 P17 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.93  » Palmerstedt, Jacob -00 P15 2015-08-21 » USM 2016, Västra Mark, Karlskrona
2.70    » Käck, Joel -01   P14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
2.53  » Gemmel, Harald -01 P14 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
2.35  » Prins, Felix -00 P15 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
2.03  [3] » Moberg, Markus -03   P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.88  [4] » Borgius, Teodor -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.88  [4] » Lindefalk, Alexander -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.73  [5] » Torgersson, Erik -03   P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.58  [6] » Törnvall, Oskar -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.43  [7] » Borg, Jonatan -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.43  [7] Colling, Simon -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=7.05 | M22=6.60 | P19=6.50 | P17=6.10 | P16=6.05 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.83    » Tornéus, Michel -86 -0.2 MS 2015-07-30 » Bauhaus DL, Stockholms Stadion, Stockholm
6.78  » Ehrlin, Erik -90 +1.2 MS 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
6.71  [1] » Grundberg, Erik -94 +2.0 M22 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
6.57  » Averin Markström, Simon -95 +1.1 M22 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.42  [2] » Förnestig, Frank -98 +1.5 P17 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.41    » Persson, Manne -96 +1.2 P19 2015-08-21 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
6.00  [3] » Prins, Felix -00 +0.3 P15 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
5.71  » Gussarsson, Arvid -00 +1.3 P15 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
5.45  [4] » Förnestig, Paul -01 +1.6 P14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
5.39  » Eriksson Nilsfors, Love -99 +1.7 P16 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
5.27  Bula Kakengole, Emmanuel -01 +1.2 P14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
5.24    » Nahimana, Sabiti -00 +1.3 P15 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.63  » Fogelberg, Adam -01 +1.0 P14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
4.60  » Lavett, Emil -01 0.0 P14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.51    » Barroso Johansson, André -02 +1.5 P13 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
4.25  » Gemmel, Harald -01 +1.6 P14 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.24  » Johansson, Leon -01 +0.5 P14 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
4.22  Frykman, Leon -01 +0.5 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.07  » Tornéus, Michel -86 +3.2 MS 2015-08-08 » SM 2015, Hällåsen, Söderhamn
6.79  » Grundberg, Erik -94 +4.1 M22 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
5.48    » Eriksson Nilsfors, Love -99 +4.3 P16 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.78  » Fogelberg, Adam -01 +2.2 P14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.15  » Moberg, Markus -03 +1.1 P12 2015-05-17 » Platenspelen, Idrottsparken, Motala
4.14  » Wåtz, Linus -03 0.0 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
4.03    » Carlström, Pontus -02 0.0 P13 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
4.03  Seidevall, Albin -03 -0.9 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3.99  » Kapell, Elias -06 -0.7 P10 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
3.95    » Hanzon Lukin, Lukas -02 +1.8 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.93  » Tärnvik, Emil -03 +0.1 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3.91  » Borgius, Teodor -03 +1.9 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
3.82    » Torgersson, Erik -03 +1.4 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
3.82  » Borg, Jonatan -03 +1.1 P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.80  » Pettersson, Tobias -04 +1.4 P11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.72    » Sundberg, Martin -03 -1.8 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.66  » Sautermeister, Dante -03 -1.1 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3.63  » Marklund, Winston -04 +1.6 P11 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.61    » Törnvall, Oskar -03 +1.2 P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.60  » Holmberg, Arvid -02 +1.8 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.47  » Loqvist, William -06 +1.7 P10 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.43      Borgius, Elmer -07 +1.1 P10 2015-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
3.37  » Lindefalk, Alexander -03 -1.7 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Ej godkänd vind
4.15  Frisk, Gustav -02 +4.2 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.08  » Carlström, Pontus -02 +3.3 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.06    » Pettersson, Tobias -04 +3.6 P11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.81  » Holmberg, Arvid -02 +2.6 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.60  » Frisk, Oskar -02 +2.5 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.42  » Wåtz, Linus -03 - P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.16  » Moberg, Markus -03 - P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.13    » Borg, Jonatan -03 - P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.13  » Kapell, Elias -06 - P10 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.07  » Engström, Filip -04 - P11 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3.97  [1]   Lund, Alfred -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.96  » Sundberg, Martin -03 - P12 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
3.88  » Torgersson, Erik -03 - P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.75    » Hill, Vincent -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.67  » Marklund, Winston -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.65  Thorsén, Elvin -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.59    » Malmsten, Ludvig -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.58  Ekberg, Arvid -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.53  » Sylla, Kadel -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.46    » Linderoth, Fabian -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.27  Swedin, Sebastian -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.25  Bogdon, Mio -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24    » Lindqvist, Noah -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.17  » Holm, Nils -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.16  » Möller, Nathanael -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.12      Bjurman, Lowe -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.11  Ohlsson, Jonathan -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.10  Öhrner, Gabriel -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.09      Viklund Bylin, Jesper -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.07  » Arvidsson, Love -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.05  Berglind, Alfred -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.04      Broström, Arvid -03 - P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.00  Forsmark, Alexander -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.97  Ivnik Stenqvist, Ilian -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.93      Lutz, Vilgot -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91  » Forster, Hampus -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.85  Djurstedt, Lukas -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.85      Öhrengård, Abbe -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.81  Atterlöf, Jack -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.81  Hillefors, Liam -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.80      Kjell, Valter -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.73  Granberg Lidén, Valdemar -04 - P11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.70  Lindholm, Ivan -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.69      Hörberg Alandh, Elis -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.66  Stauffer, Matheo -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.65  Ahlbom, Hampus -07 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.62      Winbladh, Erik -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.60  Sandgren Massih, Audun -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55  Kinnunen, William -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50      Andrews, Teo -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.48  Augustsson, Bill -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.46  Flodström, Gustaf -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.35      Alteskog, Erik -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.28  Bakall, Isaac -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.20  » Torbjörnsson, Adam -05 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.08      Arthanian, Michael -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.03  Espman, Elias -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.00  Pettersson, Noah -06 - P10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.10 | M22=13.30 | P19=13.00 | P17=12.50 | P16=12.50 | P15=11.70 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.12    » Ehrlin, Erik -90 +1.0 MS 2015-07-11 » Sierra Nevada, Monachil, Granada, ESP
13.55  [1] » Olsson, Timothy -98 +1.5 P17 2015-08-21 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
13.36  [2] » Persson, Manne -96 +1.4 P19 2015-08-23 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
13.02  [3] » Grundberg, Erik -94 0.0 M22 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.75  » Averin Markström, Simon -95 -0.2 M22 2015-06-05 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.02    » Helsing, Herman -01 -1.4 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
9.34  » Gemmel, Harald -01 -2.0 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
9.02  » Lavett, Emil -01 +1.7 P14 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - U.T.
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.90  Thorsén, Elvin -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.55  Wåtz, Hannes -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.31      Ribjer, Simon -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.31  » Sylla, Kadel -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.27  Lund, Alfred -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.04    » Kapell, Elias -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.03  Johansson, Liam -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.99  Wellgard, Henric -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.95    » Torbjörnsson, Adam -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.95  » Forster, Hampus -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.91  Käll, Valter -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.85    » Asplund, Simon -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.85  Holmberg, Hampus -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.79  Viklund Bylin, Jesper -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.76    » Arvidsson, Love -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.74  Djurstedt, Lukas -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.73  Bodin, Alvin -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.71      Lutz, Vilgot -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61  Kallin, Edvin -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.58  » Loqvist, William -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.53      Kakkavos, Alexander -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.51  Berglind, Alfred -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  » Lindqvist, Noah -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50      Talborn, Victor -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.46  Zetterberg, Svante -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.46  Öhrner, Gabriel -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.45      Karlström, Filip -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.37  Tsogias Lind, Wilhelm -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.30  Gustafsson, Axel -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.26      Sandgren Massih, Audun -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.22  Josefson Kalin, Olle -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20  Augustsson, Bill -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.17      Gustavsson Bergström, Malte -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.08  Swedin, Sebastian -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.07  Alexandersson, Melker -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.05      Holmberg, Joel -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.97  » Borg Sörensen, Rasmus -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.97  Andrews, Teo -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.97      Herbak, Douglas -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.96  Löfgren, Ossian -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.91  Kissi, Timothy -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.87      Winbladh, Erik -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.87  Östberg, Lukas -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.87  Larsson, John -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.85      Lindholm, Ivan -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.83  Atterlöf, Jack -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.79  » Möller, Nathanael -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.79      Ahlen, William -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.77  Lindahl Dräckes, Malkom -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.73  Englund Tilahun, Johannes -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.72      Hillefors, Liam -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.67  Flodström, Gustaf -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.65  Ahlbom, Hampus -07 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.63      Pettersson, Noah -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.63  Drabble, Seth -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.60  Good, Leon -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.35      Patterson, Leo -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.32  Espman, Elias -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.30  Alteskog, Erik -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.23      Sandberg, Alexander -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.18  Eriksson, Sixten -05 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.71  Kinnunen, William -06 - P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.62  » Moberg, Markus -03 +0.1 P12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.58  » Borgius, Teodor -03 -2.2 P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
8.37    » Kalmér, Liam -02 0.0 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
8.24  » Carlström, Pontus -02 0.0 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
8.19  » Torgersson, Erik -03 +0.7 P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.93    » Friberg, Erik -02 0.0 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
7.77  Dejfors, Mårten -02 0.0 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
7.76  Coleman, Adam -02 -0.5 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
7.66    » Holmberg, Arvid -02 0.0 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
7.65  » Törnvall, Oskar -03 -0.5 P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.25  » Marklund, Winston -04 -1.7 P11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.11  » Frisk, Oskar -02 -0.7 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
8.67  [1] » Engström, Filip -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.36  » Pettersson, Tobias -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.22      Larsson, Alexander -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.78  » Hill, Vincent -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.76  Ekberg, Arvid -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.59      Dejfors, Gustav -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.56  » Kraft, Viggo -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.49  Marmegård, Morgan -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.45    » Marklund, Winston -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.19  Lundqvist, Max -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.14  » Malmsten, Ludvig -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.11      Pålsson, Jonathan -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.96  Arenander, Justus -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.89  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.62    » Holm, Nils -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.53  » Linderoth, Fabian -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.26  Helander, Leo -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.22      Granberg Lidén, Valdemar -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.10  Karlsson, Henrik -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.00  Forsmark, Alexander -04 - P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.50 | M22=12.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10.98  Mirkovic, Dejan -78 M35 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.00 | P16=12.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9.05  Andersson, Kjell -50 M65 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.30 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.22  » Nahimana, Sabiti -00 P15 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.16  » Gussarsson, Arvid -00 P15 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.72  [1]   Bula Kakengole, Emmanuel -01   P14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
9.65  » Prins, Felix -00 P15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
7.71  » Barroso Johansson, André -02 P13 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
7.22    » Fogelberg, Adam -01   P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
6.74  Frykman, Leon -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
5.70  » Gemmel, Harald -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.95  [1] » Kalmér, Liam -02 P13 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.58  » Lindefalk, Alexander -03 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
8.10    » Gussarsson, Melker -02   P13 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
7.71  » Borgius, Teodor -03 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
7.65  » Sundberg, Martin -03 P12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
7.17    » Holmberg, Arvid -02   P13 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.02  » Hanzon Lukin, Lukas -02 P13 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
6.88  » Törnvall, Oskar -03 P12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.67    » Torgersson, Erik -03   P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
6.32  » Kapell, Elias -06 P10 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.25  Seidevall, Albin -03 P12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
6.22    » Moberg, Markus -03   P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
6.05  » Almlöf, Daniel -02 P13 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
5.66  » Wåtz, Linus -03 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
5.60    » Tärnvik, Emil -03   P12 2015-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasium, Danderyd
5.22  Colling, Simon -03 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.78  » Borg, Jonatan -03 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.76  Broström, Arvid -03 P12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.56  [1] » Pettersson, Tobias -04 P11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
6.62  » Kapell, Elias -06 P10 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
6.31    » Marklund, Winston -04   P11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
5.60  Borgius, Elmer -07 P10 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
5.06  » Loqvist, William -06 P10 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=45.00 | M22=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
66.75    » Harradine, Benn -82   MS 2015-05-09 » Wiesbaden, GER
49.71  [1] » Brown, Matthew -80   M35 2015-08-19 » Viking Linespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.89  Andersson, Kjell -50 M65 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=38.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
41.04  [1] » Krüsell Berg, Carl -98   P17 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=37.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
25.70  Andersson, Kjell -50 M65 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
24.62  » Prins, Felix -00 P15 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
22.91  » Fogelberg, Adam -01 P14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.14  » Kalmér, Liam -02 P13 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
24.27  [1] » Borgius, Teodor -03 P12 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
22.83  [2] » Sundberg, Martin -03   P12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
22.59  [3] » Moberg, Markus -03 P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
19.82  » Hanzon Lukin, Lukas -02 P13 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
19.66    » Lindefalk, Alexander -03   P12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
18.37  » Carlström, Pontus -02 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
18.07  » Holmberg, Arvid -02 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
16.99    » Almlöf, Daniel -02   P13 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.38  » Frisk, Oskar -02 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
13.91  Coleman, Adam -02 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
12.71  » Friberg, Erik -02 P13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=53.00 | M22=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
32.71  » Harradine, Benn -82 MS 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=38.00 | P16=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.97  [1] » Krüsell Berg, Carl -98   P17 2015-08-23 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
23.52  Andersson, Kjell -50 M65 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.27  » Kalmér, Liam -02 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
24.56  » Borgius, Teodor -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
20.47  [1] » Hanzon Lukin, Lukas -02   P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
19.42  [2] » Holmberg, Arvid -02 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
18.46  [3] » Lindefalk, Alexander -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
15.98  [4] » Sundberg, Martin -03   P12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.22  [5] » Törnvall, Oskar -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
15.17  [6] » Moberg, Markus -03 P12 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
14.19  [7] » Tärnvik, Emil -03   P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
13.24  Dejfors, Mårten -02 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
12.42  » Carlström, Pontus -02 P13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
12.32  [8] » Torgersson, Erik -03   P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
12.19  [9] Finér, Alexander -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
12.15  Colling, Simon -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.16  » Borg, Jonatan -03 P12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för P12
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=61.00 | M22=53.00 | P19=49.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
48.22  » Elgered, Jonas -87 MS 2015-07-01 » Lag SM final män, Baldershofs IP, Sundsvall
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=43.00 | P16=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.11  [1] » Hargeström, Sebastien -98   P17 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
27.98  » Forsberg, Martin -99 P16 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.61  [1] » Palmerstedt, Jacob -00 P15 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
36.24  [2] Bula Kakengole, Emmanuel -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
32.35    » Johansson, Leon -01   P14 2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
31.91  » Gussarsson, Arvid -00 P15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
28.54  » Prins, Felix -00 P15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
27.21    » Förnestig, Paul -01   P14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
24.94  » Ekberg, Johan -00 P15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
24.44  » Lavett, Emil -01 P14 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
22.93      Frykman, Leon -01   P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
21.09  » Barroso Johansson, André -02 P13 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
20.04  Andersson, Kjell -50 M65 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
19.15    » Käck, Joel -01   P14 2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
16.84  » Gemmel, Harald -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
15.81  » Fogelberg, Adam -01 P14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.99  » Kalmér, Liam -02 P13 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.47  [1] » Borgius, Teodor -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
25.79  [2] » Sundberg, Martin -03   P12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
23.53  » Törnvall, Oskar -03 P12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
23.19  » Holmberg, Arvid -02 P13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
22.60    » Carlström, Pontus -02   P13 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
21.29  » Moberg, Markus -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
20.13  » Almlöf, Daniel -02 P13 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.91    » Tärnvik, Emil -03   P12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
17.23  » Lindefalk, Alexander -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
16.75  » Torgersson, Erik -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
16.52    » Sautermeister, Dante -03   P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
14.75  » Hanzon Lukin, Lukas -02 P13 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
14.61  » Wåtz, Linus -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
13.27    » Borg, Jonatan -03   P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
12.29  Lindelius, Gustav -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
11.22  Finér, Alexander -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
10.03    » Marklund, Winston -04   P11 2015-07-04 » Eskilstuna Mini Games, Ekängens IP, Eskilstuna
9.69  Käck, Emil -03 P12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Vikt (9,08 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.03  Andersson, Kjell -50 M65 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.35  » Malmsten, Ludvig -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.06  Dejfors, Gustav -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.50    » Pettersson, Tobias -04   P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.32  » Kapell, Elias -06 P10 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
23.60  » Ramel Ternhag, Björn -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.30      Larsson, Alexander -04   P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.00  » Sylla, Kadel -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.88  Marmegård, Morgan -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.80      Ekberg, Arvid -04   P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.59  » Holm, Nils -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.86  Lundqvist, Max -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.57      Helander, Leo -04   P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.27  Arenander, Justus -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.61  Lindahl Dräckes, Malkom -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.50      Lund, Alfred -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.15  » Forster, Hampus -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.00  Pålsson, Jonathan -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.70      Thorsén, Elvin -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.57  Ribjer, Simon -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.56  Tsogias Lind, Wilhelm -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.45    » Asplund, Simon -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.95  Käll, Valter -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.88  » Torbjörnsson, Adam -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.66      Bodin, Alvin -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.18  Karlsson, Henrik -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.82  » Hill, Vincent -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.62      Wåtz, Hannes -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.95  » Linderoth, Fabian -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.09  Löfgren, Ossian -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.01    » Borg Sörensen, Rasmus -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.52  » Marklund, Winston -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.41  Forsmark, Alexander -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.17      Sandberg, Alexander -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.95  Eriksson, Sixten -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.81  Granberg Lidén, Valdemar -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.75      Johansson, Liam -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.35  Kallin, Edvin -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.04  » Arvidsson, Love -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.16      Andrews, Teo -05   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.00  » Engström, Filip -04 P11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.97  Salimi Omberg, Martin -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.32  Alexandersson, Melker -05 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.60  Swedin, Sebastian -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
29.58  Viklund Bylin, Jesper -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
28.98    » Kapell, Elias -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.77  Zetterberg, Svante -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.65  » Loqvist, William -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.22      Herbak, Douglas -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.99  » Lindqvist, Noah -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.29  Borgius, Elmer -07 P10 2015-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
22.80      Holmberg, Joel -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.58  Öhrner, Gabriel -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.75  Sandgren Massih, Audun -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.56      Atterlöf, Jack -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.20  Östberg, Lukas -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.50  Talborn, Victor -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.50      Flodström, Gustaf -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.40  Augustsson, Bill -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.30  Lindholm, Ivan -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.20      Gustafsson, Axel -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.65  Kakkavos, Alexander -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.56  Drabble, Seth -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.00      Espman, Elias -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.32  Kinnunen, William -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.25  Djurstedt, Lukas -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.91      Pettersson, Noah -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.90  Englund Tilahun, Johannes -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.90  Lutz, Vilgot -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.23    » Möller, Nathanael -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.42  Kissi, Timothy -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.97  Holmberg, Hampus -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.51      Gustavsson Bergström, Malte -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.19  Josefson Kalin, Olle -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.90  Karlström, Filip -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.87      Berglind, Alfred -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.00  Good, Leon -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.71  Ahlbom, Hampus -07 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50      Alteskog, Erik -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.10  Ahlen, William -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.80  Hillefors, Liam -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.02      Arthanian, Michael -06   P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.70  Patterson, Leo -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.37  Winbladh, Erik -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.37  Larsson, John -06 P10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=5 200 | P16=4 700 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 500 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp
  |  80 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 240  [1] » Prins, Felix -00 -1.2 P15 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  12.37(-0.4)  |  24.62  |  2.35  |  24.83  |  5.35(-2.0)  |  9.35  |  1.60  |  2:37.15  |
Poäng:                |  650  |  360  |  210  |  227  |  451  |  447  |  464  |  431  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 588  » Torgersson, Erik -03 +1.2 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  11.88(+1.0)  |  1.24  |  13.93  |  3.82(+1.4)  |  2:06.80  |
Poäng:                |  638  |  619  |  307  |  519  |  505  |
2 570  [1] » Borgius, Teodor -03 +1.5 P12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  11.66(+1.0)  |  1.18  |  15.25  |  3.91(+1.9)  |  2:10.07  |
Poäng:                |  675  |  548  |  348  |  549  |  450  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics