HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2015 Resultatdatum: 2015-10-11
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.50  » Lindberg, Felicia -97 -1.4 F18 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.69  [1] » Trosell, Åsa -02 +1.4 F13 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.70  [2] » Larsson, Kathleen -03 +1.9 F12 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
8.75  » Deltin, Anna Lisa -03 -1.1 F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
8.81  [3] » Wihk, Embla -02 +0.3 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
8.89    » Avebäck, Klara -03 +1.7 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
8.91  » Löwhagen, Alicia -03 +1.9 F12 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
8.93  [4] » Lackanovic, Lana -04 +1.7 F11 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.95    » Edelholm, Beata -03 -1.0 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
8.96  [5] » Jansson, Julia -02 +1.4 F13 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.11  » Larheden Utvik, Hilda -03 +0.2 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.30    » Luul, Sara -03 +0.5 F12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.38  » Hellstadius, Alannah -04 -0.2 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.40  Carron, Ella -03 -1.0 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.41    » Åsberg, Kajsa -04 0.0 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.50  » Pettersson, Fredrika -02 -2.6 F13 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.50  » Krantz, Frida -04 +0.2 F11 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.52  [6] » Lind, Alvah -05 +1.0 F10 2015-07-25 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
9.53  » Elgeryd, Mira -04 -0.5 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.53  » Harryson, Linn -03 +0.4 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
9.59      Duvander, Adina -03 +0.2 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.64  » Jabbour Clarke, Lii -06 -0.7 F10 2015-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.67  » Hjortsmark, Noelle -03 -0.5 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
9.68    » Lind, Norah -05 +1.0 F10 2015-07-25 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
9.70  Borseman, Vera -02 +0.8 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.80  » Riddle, Olivia -03 -3.0 F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.89    » Oscarsson, Liv -02 +0.4 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.92  » Vass, Adrienn -04 -2.4 F11 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
9.92  » Jansson, Agnes -05 +0.1 F10 2015-07-04 » Fortumspelen, Sävstaås, Bollnäs
9.94    » Krüsell Berg, Tilda -02 +0.8 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
10.04  Karlsson, Julia -03 -3.0 F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.09  » Robling, Alma -04 -0.1 F11 2015-08-23 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
10.22    » Brandt, Albertina -03 +1.4 F12 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.24  » Högström, Maja -04 -0.6 F11 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
10.30  Fredman, Ellinor -04 0.0 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.31      von Malmborg, Moa -04 -1.8 F11 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.36  » Lindefalk, Linnéa -05 -1.3 F10 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
10.49  » Wolgast, Emmy -06 -0.1 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.57    » Forsberg, Alexandra -05 +0.5 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.91  Robling, Elsa -07 -3.0 F10 2015-08-23 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
10.91  » Öhlén, Minea -06 +0.1 F10 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.94  Sellebråten, Clara -03 -3.8 F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Ej godkänd vind
8.54  » Larsson, Kathleen -03 +3.9 F12 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
8.57  » Trosell, Åsa -02 +3.7 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
8.94      Sarmiento Eriksson, Laura -02 +3.7 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
9.16  » Brundin, Lisa -02 +2.6 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.42  » Hjortsmark, Noelle -03 +2.1 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.48    » Nielsen, Ida -02 +2.6 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.70  » Krüsell Berg, Tilda -02 +2.1 F13 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.05  von Malmborg, Moa -04 +3.3 F11 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.45  » Forsberg, Alexandra -05 +2.3 F10 2015-05-23 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
Vinduppgift saknas
8.70  [2] » Deltin, Anna Lisa -03 - F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
9.41  » Miletic, Paulina -03 - F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
10.01  » Brandt, Albertina -03 - F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.95  » Gustavsson, Stina -01 +0.9 F14 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.07    » Deltin, Greta -00 +2.0 F15 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.13  [1] » Gassama, Sira -01 +1.0 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
10.37  [2] » Lindvall, Siri -01 +2.0 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.81  [3] » Rådbo, Klara -01 +1.4 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
10.99    » Lindberg, My -01 +2.0 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.03  » Raud, Ella -01 +0.3 F14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
11.21  » Lindé, Hanna -01 +1.3 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
11.42    » Kapell, Tilda -01 -0.4 F14 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.56  » Deltin, Anna Lisa -03 +0.1 F12 2015-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.60  Kassaye, Bitanya -01 +1.3 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
11.80  [4]   Kristola Wiklund, Rita -00 +0.7 F15 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
11.99  » Hausmann, Isa -01 +1.3 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.06  » Aspegren, Hedvig -01 +0.1 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
12.13    » Björk Sambo, Lucy -01 -0.4 F14 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.15  Hultén, Tekla -01 +0.7 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
12.24  » Olsson, Nathalie -01 +1.4 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
15.30  » Cornelius, Magdalena -01 +1.3 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
Ej godkänd vind
10.35  » Lindvall, Siri -01 +3.0 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.95  » Hultström, Vilma -00 +2.7 F15 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.10    » Kapell, Tilda -01 +3.3 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.47  Petersson, Linn -00 +3.3 F15 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
11.87  » Sjöholm, Maja -01 +2.7 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.20 | K22=12.55 | F19=12.70 | F17=12.85 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.75    » Persson, Frida -89 +0.2 KS 2015-08-29 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
12.24  » Morgan, Lynette -91 +1.4 KS 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
12.35    » Alstermark, Linnéa -92 +1.8 KS 2015-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.92  » Kapell, Hanna -98 -2.1 F17 2015-08-21 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
13.03  » Jelassi, Yasmin -96 -0.2 F19 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.27    » Karlsson, Jennifer -99 -0.5 F16 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.29  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 -0.9 F17 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.32  » Retsloff, Hanne -98 -0.5 F17 2015-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
13.47    » Laurin, Lotta -99 +1.1 F16 2015-07-19 » Ystadsspelen, Sandskogens IP, Ystad
13.50  » Lindberg, Felicia -97 +1.4 F18 2015-07-04 » Fortumspelen, Sävstaås, Bollnäs
13.52  » Hentschel, Sandra -97 -1.0 F18 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.00    » Lind, Norah -05 +0.3 F10 2015-08-25 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
16.06  » Lind, Alvah -05 -0.4 F10 2015-08-25 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
12.58  » Jelassi, Yasmin -96 +3.2 F19 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.18  » Hansson, Pernilla -98 +2.6 F17 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.38    » Lindberg, Felicia -97 +2.7 F18 2015-07-25 » Gavlehovspelen, Gunder Häggstadion, Gävle
13.70  » Tersander, Beata -97 +2.2 F18 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
13.11  » Retsloff, Hanne -98 - F17 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
13.41  » Tersander, Beata -97 - F18 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
13.43  » Lindberg, Felicia -97 - F18 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
Manuell tidtagning
12.3m » Gassama, Sira -01 - F14 2015-05-26 » Nordiska Skolspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
12.7m » Lindvall, Siri -01 - F14 2015-05-26 » Nordiska Skolspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
13.5m   » Jansson, Julia -02 - F13 2015-05-26 » Nordiska Skolspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
13.7m » Kapell, Tilda -01 - F14 2015-05-26 » Nordiska Skolspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
19.63  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +0.7 F17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
20.15  » Lindberg, Felicia -97 +1.3 F18 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
19.15  » Kapell, Hanna -98 +2.5 F17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
20.54  » Retsloff, Hanne -98 +2.5 F17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=24.90 | K22=25.60 | F19=25.90 | F17=26.50 | F16=26.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
23.89    » Persson, Frida -89 -0.5 KS 2015-08-29 » Skarakampen, Sparbanken Arena, Skara
24.83    » Morgan, Lynette -91 +1.0 KS 2015-06-14 » Copenhagen open, Hvidovre Stadion, Köpenhamn, DEN
26.46  [1] » Gustavsson, Stina -01 -2.0 F14 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
26.50    » Kapell, Hanna -98 +1.1 F17 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
26.66  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +1.6 F17 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
26.67  [2] » Gassama, Sira -01 -2.0 F14 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
27.27  » Laurin, Lotta -99 -0.1 F16 2015-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasium, Danderyd
27.60  » Lindberg, Felicia -97 +1.7 F18 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
27.62    » Jelassi, Yasmin -96 -0.1 F19 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
27.72  » Larsson, Kathleen -03 0.0 F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.10  » Retsloff, Hanne -98 +0.1 F17 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
28.39    » Lundmark, Maja -99 -1.1 F16 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.57  » Trosell, Åsa -02 0.0 F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.06  Sarmiento Eriksson, Laura -02 0.0 F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.19  [3] » Edelholm, Beata -03 0.0 F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.58  » Deltin, Anna Lisa -03 0.0 F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.33  » Avebäck, Klara -03 -1.4 F12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
31.30    » Miletic, Paulina -03 -1.4 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.50  » Larheden Utvik, Hilda -03 0.0 F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
32.70  » Lind, Alvah -05 +0.4 F10 2015-08-02 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
33.18      Carron, Ella -03 +0.9 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.26  » Hjortsmark, Noelle -03 -0.2 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.64  » Lind, Norah -05 +0.4 F10 2015-08-02 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
35.65    » Brandt, Albertina -03 -0.9 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
36.29  » Jansson, Agnes -05 -1.0 F10 2015-07-26 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
Ej godkänd vind
25.93  » Deltin, Greta -00 +3.9 F15 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
26.41  » Jelassi, Yasmin -96 +2.4 F19 2015-06-25 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
27.96    » Karlsson, Jennifer -99 +2.6 F16 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
28.20  » Cianelli, Rosanna -99 +2.4 F16 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
32.93  » Lind, Norah -05 +2.3 F10 2015-06-21 » Trekungamötet, Kongevi, Kungälv
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
41.83  » Gustavsson, Stina -01 F14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
42.71  [1] » Gassama, Sira -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
44.57    » Hultström, Vilma -00   F15 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
44.90  » Lindé, Hanna -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
48.67  » Kapell, Tilda -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
50.63  Kristola Wiklund, Rita -00 F15 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=60.00 | F19=60.50 | F17=61.50 | F16=62.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
57.24    » Tomb, Stine -86   KS 2015-06-11 » Diamond Leauge, Bislett Oslo, NOR
60.15    » Janhunen, Marina -98   F17 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
63.08    » Retsloff, Frida -92   KS 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
64.77  » Forss, Emma -94 K22 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
65.73  » Gerendas, Vera -97 F18 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
69.16      Belkacem, Ofelia -95   K22 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
72.55  » Lind, Alvah -05 F10 2015-08-01 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
76.05  » Lind, Norah -05 F10 2015-08-01 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
89.89  » Forsberg, Alexandra -05 F10 2015-07-04 » Eskilstuna Mini Games, Ekängens IP, Eskilstuna
Stafettsträcka
55.35  [1] » Tomb, Stine -86 KS 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
56.41  [2] » Persson, Frida -89 KS 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
58.34  [3] » Morgan, Lynette -91   KS 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
58.47  [4] » Janhunen, Marina -98 F17 2015-05-17 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
[2] - sträcka #4 i 4x400m
[3] - sträcka #1 i 4x400m
[4] - sträcka #2 i 4x400m
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:34.98  Madrell, Molly -04 F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:38.41  » Lundqvist, Emma -04 F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:40.00    » Cyrus, Astrid -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:43.82  » Krantz, Frida -04 F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.32  Roos, Klara -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.58      Magnusson, Elinor -04   F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.04  Siegel, Christina -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.74  Roos, Vera -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.88      Rydström, Wilma -06   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.31  » Hellstadius, Alannah -04 F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.51  Jansson, Vera -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.00      Permansson, Nicole -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.67  » Öhlén, Minea -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.00  » Nyström, Frida -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.45    » Lindqvist, Ebba -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.82  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.95  » Öhman, Elsa -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.00    » Jansson, Agnes -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.11  » Robling, Alma -04 F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.00  » Goitom, Rimna -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.33    » Lackanovic, Lana -04   F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.82  » Larsson Berggren, Alice -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.64  » Simonsson, Maja -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.39    » Prins, Hanna -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.43  » Hedberg, Tyra -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.63  » Elgeryd, Mira -04 F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.73      Romàn, Clara -04   F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.00  » Gustafsson, Ella -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.69  Gårdfalk, Vendela -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.58      Forsmark, Julia -06   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.99  » Wolgast, Emmy -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.00  Torsdotter, Ina -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.51    » Ivarsson, Alice -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.32  Awestedt, Tyra -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.80  Lyck, Julia -07 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.00      Gutö, Indra -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.10  Zachrison, Molly -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.81  Giertz Holgerman, Malva -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.09      Klarström, Lorna -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.65  Lindhagen, Elin -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.98  Wehinger, Alice -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.13      Lindström, Astrid -04   F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.71  Alselind, Valentina -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.00  Sundell, Alexandra -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.23      Arena, Valentina -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.29  Strandler Selin, Inez -05 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.74  Press, Julie -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:14.53      Bäckström, Tindra -05   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:18.59  Larsson Lindberg, Agnes -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:21.15  Pihlstrand Trulp, Artiga -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:21.25      Tesfagabreal, Hiyab -06   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:21.28  Cederfeldt, Stella -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:22.11  Holm, Emma -03 F12 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:22.14    » Edenå, Elma -06   F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:22.71  Wieslander, Matilda -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:37.56  Svanborg, Andrea -06 F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:47.48  » Gerendas, Vera -97 F18 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:47.95  [1] Sarmiento Eriksson, Laura -02 F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:52.61  [2] » Larsson, Kathleen -03   F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1:52.93  Belkacem, Ofelia -95 K22 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:54.30  » Lindberg, Felicia -97 F18 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:55.36      Anteneh, Meaza -98   F17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
1:56.28  » Rådbo, Klara -01 F14 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
1:58.80  » Wihk, Embla -02 F13 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
1:59.23    » Edelholm, Beata -03   F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
1:59.40  Rilegård, Hejla -00 F15 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
2:02.71  [3] » Lind, Alvah -05 F10 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:04.88    » Brandt, Albertina -03   F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:08.30  [4] » Lind, Norah -05 F10 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
2:09.38  Beckman Berg, Sigrid -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:09.59    » Hellstadius, Alannah -04   F11 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:10.94  » Miletic, Paulina -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:11.70  Karlsson, Julia -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:13.27    » Deltin, Anna Lisa -03   F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:13.82  » Luul, Sara -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:14.07  » Hjortsmark, Noelle -03 F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:15.00    » Högström, Maja -04   F11 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2:15.42  » Öhlén, Minea -06 F10 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:17.48  » Lindefalk, Linnéa -05 F10 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
2:20.28    » Larheden Utvik, Hilda -03   F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
2:32.23  » Vass, Adrienn -04 F11 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:13.00 | K22=2:22.00 | F19=2:23.00 | F17=2:26.00 | F16=2:27.00 | F15=2:28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:59.98    » Aregawi, Abeba -90   KS 2015-05-30 » Diamond Leauge, Eugene, USA
2:16.40  » Tomb, Stine -86 KS 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
2:21.34  [1] » Hultström, Vilma -00   F15 2015-08-21 » USM 2016, Västra Mark, Karlskrona
2:22.97  » Forss, Emma -94 K22 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:23.98  [2] » Lindé, Hanna -01 F14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:24.26    » Åberg, Stina -94   K22 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:27.08  » Gerendas, Vera -97 F18 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
2:35.71  » Rådbo, Klara -01 F14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:37.81    » Richardsson, Victoria -00   F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
2:37.99  Belkacem, Ofelia -95 K22 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:39.40  » Jansson, Julia -02 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
2:40.54    » Lindberg, Felicia -97   F18 2015-07-25 » Gavlehovspelen, Gunder Häggstadion, Gävle
2:40.59  Anteneh, Meaza -98 F17 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:40.73  » Gassama, Sira -01 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
2:41.49      Siltberg Almlöf, Nora -99   F16 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:43.00  » Karlsson, Jennifer -99 F16 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
2:45.35  Kristola Wiklund, Katja -03 F12 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
2:45.52      Westman Persson, Ellen -96   F19 2015-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasium, Danderyd
2:47.70  » Samuelberg, Siri -00 F15 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:51.01  » Lindvall, Siri -01 F14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
2:52.93  [3] » Lind, Alvah -05   F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:55.39  Kristola Wiklund, Rita -00 F15 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
2:56.53  Gramer, Tindra -00 F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
2:59.28  [4] » Lind, Norah -05   F10 2015-08-25 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3:08.87  » Hellstadius, Alannah -04 F11 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
3:23.89  » Forsberg, Alexandra -05 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Stafettsträcka
2:37.95  [5] » Samuelberg, Siri -00 F15 2015-05-16 » Stafett-SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
[5] - sträcka #3 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:47.57  » Lind, Alvah -05 F10 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
4:09.85  » Brandt, Albertina -03 F12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:35.00 | K22=4:55.00 | F19=5:05.00 | F17=5:15.00 | F16=5:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4:01.97    » Aregawi, Abeba -90   KS 2015-06-07 » Diamond League, Birmingham, GBR
4:48.88  » Mekonen, Winta -97 F18 2015-08-22 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
4:56.16    » Åberg, Stina -94   K22 2015-07-04 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5:28.16  » Forss, Emma -94 K22 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
                 
 1 eng. mil
resultat     namn   klass datum   tävling
4:23.07  [1] » Aregawi, Abeba -90 KS 2015-09-11 » DL Bryssel, BEL
5:25.47  [2] » Mekonen, Winta -97 F18 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Sv rekord
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:20.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:18.57  [1] » Hultström, Vilma -00   F15 2015-08-23 » USM 2016, Västra Mark, Karlskrona
7:45.52  » Lindé, Hanna -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
8:41.47  Caddeo, Matilda -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:10.00 | F17=11:30.00 | F16=11:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10:14.95  [1] » Mekonen, Winta -97   F18 2015-08-23 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:20.00 | K22=18:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
17:55.59  [1] » Mekonen, Winta -97 F18 2015-09-19 » ALJ-open, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:45.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.11  [1] » Wangenheim, Julia -92 KS 2015-09-05 » Tjejmilen, Gärdet, Stockholm
42.12  [2] » Nilsson, Amanda -83 KS 2015-10-11 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
44.33    » Tomb, Stine -86   KS 2015-10-11 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
49.40  Ingard, Cecilia -61 K50 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
52.21  Attersand, Kristina -75 K40 2015-09-05 » Midnattsloppet, Malmö
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - motionsklass
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:23.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:27.13  [1] » Wangenheim, Julia -92 KS 2015-09-12 » Sthlm Halvmarathon, Stockholm
1:38.15  [2] » Nilsson, Amanda -83 KS 2015-09-12 » Sthlm Halvmarathon, Stockholm
1:53.55  [3] Billberg, Annika -75 K40 2015-09-12 » Sthlm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för K40
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:02.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:30.00 | F16=5:45.00 | F15=6:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:05.54  [1] » Engström, Isabella -99 F16 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
8:07.55  » Åberg, Stina -94 K22 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:40.00 | F19=8:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.34  » Lind, Alvah -05 0.0 F10 2015-08-01 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
7.77  » Lind, Norah -05 0.0 F10 2015-08-01 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Vinduppgift saknas
7.78  » Jansson, Agnes -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.40  » Goitom, Rimna -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.47      Sundell, Alexandra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.54  » Jabbour Clarke, Lii -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.63  » Hedberg, Tyra -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.65    » Cyrus, Astrid -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.67  Rydström, Wilma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.75  Roos, Klara -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.76    » Gustafsson, Ella -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.85  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.86  » Ivarsson, Alice -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.94    » Helge, Wilma -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.96  Gårdfalk, Vendela -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.01  Askelöf, Vilma -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.03      Wehinger, Alice -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.05  » Wolgast, Emmy -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.12  Siegel, Christina -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.13      Gutö, Indra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.18  Roos, Vera -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.20  Edwall, Alma -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.21    » Öhman, Elsa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.25  » Larsson Berggren, Alice -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.26  » Simonsson, Maja -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.31      Bergström, Nora -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.37  Permansson, Nicole -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.42  Arena, Valentina -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.43    » Prins, Hanna -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.46  » Lindefalk, Linnéa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.48  Jansson, Vera -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.57    » Öhlén, Minea -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.58  Giertz Holgerman, Malva -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.59  Svanborg, Andrea -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.63      Lannermo Streng, Rebecca -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.63  Nygren, Ellen -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.72  » Edenå, Elma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.80      Molnar, Molly -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.80  Press, Julie -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.80  Forsmark, Julia -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.82      Pihlstrand Trulp, Artiga -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.83  Anderoth, Ebba -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.84  Berzelius, Lisa Marie -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.89      Strömberg, Julia -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.90  Bergin, Anna -07 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.92  » Zäll Boholm, Thea -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.05    » Forsberg, Alexandra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.05  Thofelt, Nellie -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.10  Larsson Lindberg, Agnes -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.18      Martinsson, Meja -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.21  Bäckström, Tindra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.22  Nelson, Kajsa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.30      Goetzinger, Stina -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.34  Pettersson, Moa -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.35  Torsdotter, Ina -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.41      Furuby, Bitte -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.42  Hagberg, Leja Lo -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.43  Zachrison, Molly -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.48      Wieslander, Matilda -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.48  Bergman, Bonnie -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.49  Lindhagen, Elin -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50    » Lindqvist, Ebba -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50  Alselind, Valentina -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.53  » Nyström, Frida -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.53      Holmeros, Emma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.55  Lundin, Rut -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.63  Petrini, Havanna -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.86      Holm, Emma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.91  Cederfeldt, Stella -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.00  Tesfagabreal, Hiyab -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.89  Rentzhog, Anna -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.73  [1] » Hellstadius, Alannah -04 +1.4 F11 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.78  » Lind, Alvah -05 -1.3 F10 2015-05-23 » GIF-spelen, Skölvboslätt, Glanshammar
11.81  [2] » Lind, Norah -05 -1.3 F10 2015-05-23 » GIF-spelen, Skölvboslätt, Glanshammar
12.25  » Lackanovic, Lana -04 +1.4 F11 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.66  [1] » Deltin, Anna Lisa -03 +1.4 F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.80  » Luul, Sara -03 -1.6 F12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
10.86    » Edelholm, Beata -03 +0.8 F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.53  » Larsson, Kathleen -03 +0.8 F12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
12.07  » Wihk, Embla -02 +0.8 F13 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
12.14    » Jansson, Julia -02 -1.0 F13 2015-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasium, Danderyd
12.19  » Avebäck, Klara -03 -0.4 F12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
12.28  » Lind, Alvah -05 +0.8 F10 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
12.57      Sarmiento Eriksson, Laura -02 +1.7 F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.79  » Brandt, Albertina -03 +1.4 F12 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
12.70  » Lind, Norah -05 +2.1 F10 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
10.35  » Krantz, Frida -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.74  » Hellstadius, Alannah -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.96    » Enblad, Alva -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.99  » Åsberg, Kajsa -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.01  Magnusson, Elinor -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.31      Romàn, Clara -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.36  » Robling, Alma -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.64  » Elgeryd, Mira -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.64      Mardell, Molly -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.78  Molvin, Ella -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.97  Rocksén, Elina -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.52    » Lundqvist, Emma -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.65  Ekström, Maja -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.95  von Malmborg, Moa -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.00      Andersson, Isabella -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.00  Lindström, Astrid -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.05  Byström Jonsson, Elsa -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.15      Ståhl, Emma -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.25  Hasselberg, Hedvig -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.65 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.72  » Gustavsson, Stina -01 -0.7 F14 2015-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.88    » Deltin, Greta -00 -1.2 F15 2015-08-23 » USM 2016, Västra Mark, Karlskrona
12.13  [1] » Rådbo, Klara -01 -0.6 F14 2015-09-06 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
12.48  [2] » Lindberg, My -01 -0.2 F14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.20  » Lindvall, Siri -01 -0.8 F14 2015-09-12 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
14.28    » Hausmann, Isa -01 +1.4 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
14.59  » Björk Sambo, Lucy -01 +0.5 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
15.27  Rilegård, Hejla -00 +0.4 F15 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
16.01      Kristola Wiklund, Katja -03 +1.4 F12 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
16.54  » Raud, Ella -01 +0.5 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
12.30  » Lindberg, My -01 +3.2 F14 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.60 | K22=15.60 | F19=15.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
17.46  » Tersander, Beata -97 -0.3 F18 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
15.23  » Hansson, Pernilla -98 +3.1 F17 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=15.90 | F16=15.85 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.21  [1] » Janhunen, Marina -98 +1.7 F17 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.35  [2] » Hansson, Pernilla -98 -1.4 F17 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
15.72    » Karlsson, Jennifer -99 +1.5 F16 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
17.29  » Laurin, Lotta -99 -1.5 F16 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 200 m häck (68,6 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
33.80  » Edelholm, Beata -03 +0.4 F12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
39.81  [1] » Brandt, Albertina -03 +0.4 F12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
34.72  » Wihk, Embla -02 +0.1 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.50 | F16=48.00 | F15=48.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.31  [1] » Kapell, Hanna -98   F17 2015-08-12 » Udda Grenars Kväll, Enskede IP, Stockholm
44.52  [2] » Janhunen, Marina -98   F17 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
45.25    » Gustavsson, Stina -01   F14 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
47.77    » Laurin, Lotta -99   F16 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
49.80  » Engström, Isabella -99 F16 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
50.03    » Lindberg, My -01   F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
52.23  » Kapell, Tilda -01 F14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
53.76  Kristola Wiklund, Katja -03 F12 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
56.42  Kristola Wiklund, Rita -00 F15 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.00 | K22=66.00 | F19=68.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
58.04    » Persson, Frida -89   KS 2015-06-13 » Le Cheile International, Le Chiele, IRE
59.33    » Morgan, Lynette -91   KS 2015-07-08 » Universiaden, Gwangju, KOR
64.97    » Janhunen, Marina -98   F17 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
71.89  » Forss, Emma -94 K22 2015-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
87.18  » Lind, Alvah -05 F10 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
93.41  » Lind, Norah -05 F10 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.72 | K22=1.62 | F19=1.60 | F17=1.59 | F16=1.59 | F15=1.56 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.69  [1] » Rådbo, Klara -01 F14 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
1.59  [2] » Jansson, Fanny -99   F16 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
1.56  [3] » Gustavsson, Stina -01   F14 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.54  [4] » Lindberg, Felicia -97 F18 2015-08-16 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
1.53  [5] » Cianelli, Rosanna -99 F16 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.45  [6] » Löwhagen, Alicia -03   F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.44  » Lindvall, Siri -01 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
1.44  » Hausmann, Isa -01 F14 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
1.42    » Björk Sambo, Lucy -01   F14 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.42  » Kapell, Tilda -01 F14 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.39  [7] » Larsson, Kathleen -03 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.38      Rilegård, Hejla -00   F15 2015-06-06 » Tyresö Ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.37  » Pettersson, Fredrika -02 F13 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.36  » Karlsson, Jennifer -99 F16 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
1.36    » Lindberg, My -01   F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
1.35  » Jansson, Julia -02 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
1.35  » Lind, Norah -05 F10 2015-08-16 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
1.34    » Harryson, Linn -03   F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.33  » Gassama, Sira -01 F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
1.32  » Trosell, Åsa -02 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
1.32  [8] » Lackanovic, Lana -04   F11 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.31  » Luul, Sara -03 F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.31  [9] » Lind, Alvah -05 F10 2015-09-12 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
1.28  [10] » Jansson, Agnes -05   F10 2015-06-13 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
1.27  » Wihk, Embla -02 F13 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
1.27  » Nielsen, Ida -02 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.26    » Hjortsmark, Noelle -03   F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.25  » Deltin, Anna Lisa -03 F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.23  » Hellstadius, Alannah -04 F11 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.22    » Edelholm, Beata -03   F12 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.21  » Avebäck, Klara -03 F12 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
1.21  » Brundin, Lisa -02 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.17    » Åsberg, Kajsa -04   F11 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.15  » Riddle, Olivia -03 F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
1.15  » Brandt, Albertina -03 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.15    » Oscarsson, Liv -02   F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.10  Carron, Ella -03 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.05  » Vass, Adrienn -04 F11 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
0.90  » Forsberg, Alexandra -05 F10 2015-05-23 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[9] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[10] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.60 | K22=3.10 | F19=3.10 | F17=2.90 | F16=2.80 | F15=2.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.04  [1] » Lundmark, Maja -99   F16 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
2.90  » Rådbo, Klara -01 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
2.74  [2] » Raud, Ella -01   F14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.70  [3] » Kapell, Tilda -01 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
2.65  [4] » Hausmann, Isa -01 F14 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.30    » Enblad, Mikaela -01   F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
2.13  » Sjöholm, Maja -01 F14 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
2.03  [5] » Löwhagen, Alicia -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.63  [6]   Carron, Ella -03   F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.43  [7] » Harryson, Linn -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.28  [8] » Edelholm, Beata -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.28  [8] » Luul, Sara -03   F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
1.13  » Deltin, Anna Lisa -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
0.98  » Avebäck, Klara -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
0.98  » Hjortsmark, Noelle -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.25 | F19=5.35 | F17=5.20 | F16=5.25 | F15=5.15 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.53  » Sabir, Jasmin -92 -1.3 KS 2015-07-22 » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
5.45  » Rådbo, Klara -01 +1.0 F14 2015-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.40  [1] » Deltin, Greta -00 +1.7 F15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
5.38  [2] » Gassama, Sira -01 +0.4 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
5.17  » Hansson, Pernilla -98 +1.3 F17 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
5.12    » Lindberg, Felicia -97 -0.9 F18 2015-07-04 » Fortumspelen, Sävstaås, Bollnäs
5.09  [3] » Lindvall, Siri -01 +0.1 F14 2015-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.05  » Lundmark, Maja -99 +1.6 F16 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.99    » Laurin, Lotta -99 +1.5 F16 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
4.97  » Gustavsson, Stina -01 0.0 F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.94  » Cianelli, Rosanna -99 +1.4 F16 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
4.92    » Lindberg, My -01 +1.3 F14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.82  » Raud, Ella -01 +0.5 F14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.81  » Karlsson, Jennifer -99 +1.6 F16 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.76    » Asplund, Felicia -96 +1.6 F19 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.68  » Björk Sambo, Lucy -01 +0.5 F14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.65  » Hultström, Vilma -00 -0.5 F15 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.65    » Engström, Isabella -99 0.0 F16 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.55  » Forsberg, Elin -96 +2.0 F19 2015-06-28 » RASK Grand Prix, Lidingövallen, Lidingö
4.43  » Tersander, Beata -97 +1.5 F18 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.21    » Kapell, Tilda -01 +1.4 F14 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.20  » Enblad, Mikaela -01 -0.7 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.16  Gramer, Tindra -00 -1.4 F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
4.11    » Aspegren, Hedvig -01 -4.3 F14 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.05  » Cornelius, Magdalena -01 -0.3 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
3.98  Petersson, Linn -00 +1.0 F15 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.94    » Lindé, Hanna -01 0.0 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
3.93  » Sjöholm, Maja -01 -0.8 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.90  Kristola Wiklund, Rita -00 -1.0 F15 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
3.80      Kassaye, Bitanya -01 +0.2 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
3.64  » Bjuremalm, Tilde -01 +1.7 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
3.62  » Olsson, Nathalie -01 +1.5 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
3.51      Rilegård, Hejla -00 0.0 F15 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
3.45  Hultén, Tekla -01 +1.6 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
5.12  » Cianelli, Rosanna -99 +2.1 F16 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.98  » Gustavsson, Stina -01 +2.5 F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
4.91    » Forsberg, Elin -96 +4.4 F19 2015-06-28 » RASK Grand Prix, Lidingövallen, Lidingö
4.44  » Tersander, Beata -97 +2.9 F18 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.17  Gramer, Tindra -00 +2.3 F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
3.68  » Bjuremalm, Tilde -01 +3.0 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.27  » Lindé, Hanna -01 - F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
3.87  » Olsson, Nathalie -01 - F14 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.65  [1] » Larsson, Kathleen -03 +0.2 F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.62  [2] » Deltin, Anna Lisa -03 +1.3 F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
4.37    » Jansson, Julia -02 +1.9 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.28  » Edelholm, Beata -03 +0.1 F12 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
4.27  » Trosell, Åsa -02 +1.1 F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.25    » Luul, Sara -03 +0.6 F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
4.22  » Lackanovic, Lana -04 0.0 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.18  » Löwhagen, Alicia -03 +1.2 F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.16  [3] » Lind, Alvah -05 0.0 F10 2015-09-12 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
4.12  » Åsberg, Kajsa -04 +0.1 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.09  » Avebäck, Klara -03 -1.6 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
4.05    » Wihk, Embla -02 -0.4 F13 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
4.04  » Elgeryd, Mira -04 +1.2 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.96  » Larheden Utvik, Hilda -03 +0.7 F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.96    » Hellstadius, Alannah -04 +0.7 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.91  [4] » Lind, Norah -05 0.0 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.85  [5] » Jansson, Agnes -05 +1.5 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.79    » Brandt, Albertina -03 +0.3 F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.74  » Harryson, Linn -03 -2.1 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.71  » Oscarsson, Liv -02 +1.0 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.66    » Krüsell Berg, Tilda -02 +1.5 F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.60  » Hjortsmark, Noelle -03 -1.0 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.59  Fredman, Ellinor -04 +1.2 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.29      von Malmborg, Moa -04 +1.6 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.21  » Lindefalk, Linnéa -05 -1.3 F10 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.16  » Forsberg, Alexandra -05 +0.5 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.14    » Robling, Alma -04 +1.3 F11 2015-08-23 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.13  » Högström, Maja -04 +1.9 F11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2.92  » Öhlén, Minea -06 +1.6 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.81    » Wolgast, Emmy -06 +1.6 F10 2015-08-18 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.67  Robling, Elsa -07 +0.1 F10 2015-08-23 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
4.50  » Jansson, Julia -02 +3.0 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.44  » Trosell, Åsa -02 +3.6 F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.34    » Luul, Sara -03 +2.9 F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.73  » Oscarsson, Liv -02 +3.5 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.68  » Krüsell Berg, Tilda -02 +3.9 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.36  » Löwhagen, Alicia -03 - F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
4.14  » Avebäck, Klara -03 - F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.90    » Krantz, Frida -04 - F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.83  Madrell, Molly -04 - F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.71  Magnusson, Elinor -04 - F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.64    » Robling, Alma -04 - F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.59  » Riddle, Olivia -03 - F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.54  Romàn, Clara -04 - F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.49    » Lundqvist, Emma -04 - F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.41  » Cyrus, Astrid -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.28  » Jabbour Clarke, Lii -06 - F10 2015-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasium, Danderyd
3.27    » Högström, Maja -04 - F11 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.25  Sundell, Alexandra -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  Permansson, Nicole -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.23    » Simonsson, Maja -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.18  Tulloch, Emmy -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.17  Roos, Klara -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.17    » Hedberg, Tyra -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.16  » Öhlén, Minea -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.13  » Öhman, Elsa -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.13    » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.12  » Nyström, Frida -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.09  Strandler Selin, Inez -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.08      Karlsson, Julia -03 - F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
3.04  Rydström, Wilma -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.00  » Vass, Adrienn -04 - F11 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2.97      Zachrison, Molly -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.96  » Ivarsson, Alice -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  Lindström, Astrid -04 - F11 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91      Roos, Vera -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91  » Goitom, Rimna -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.89  » Gustafsson, Ella -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.85      Lannermo Streng, Rebecca -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.84  Siegel, Christina -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.82  » Prins, Hanna -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.80      Awestedt, Tyra -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.79  Jansson, Vera -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.79  Giertz Holgerman, Malva -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.78      Gutö, Indra -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.76  Lindhagen, Elin -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.75  » Lindqvist, Ebba -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.72      Torsdotter, Ina -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.64  Klarström, Lorna -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55  Arena, Valentina -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.54      Larsson Lindberg, Agnes -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.53  Wieslander, Matilda -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.53  Pihlstrand Trulp, Artiga -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.52      Gårdfalk, Vendela -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.51  Bergin, Anna -07 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.51  Forsmark, Julia -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50      Bäckström, Tindra -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.49  » Helge, Wilma -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.49  Alselind, Valentina -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.48      Rillbert, Irma -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.48  » Edenå, Elma -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.41  Sellebråten, Clara -03 - F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
2.40      Press, Julie -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.39  Svanborg, Andrea -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.37  » Larsson Berggren, Alice -05 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.32      Lyck, Julia -07 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.29  Cederfeldt, Stella -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.02  Tesfagabreal, Hiyab -06 - F10 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1.90  Holm, Emma -03 - F12 2015-09-06 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.90 | K22=11.20 | F19=11.20 | F17=10.80 | F16=10.75 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.90    » Sabir, Jasmin -92 0.0 KS 2015-08-08 » SM 2015, Hällåsen, Söderhamn
11.36  » Rådbo, Klara -01 +1.4 F14 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.16  [1] » Gassama, Sira -01 +0.3 F14 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
11.06  [2] » Agbonkhese, Efe -98 +1.0 F17 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
11.00  [3] » Gustavsson, Stina -01 0.0 F14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
10.89  [4] » Forsberg, Elin -96 0.0 F19 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.85  [5] » Rossi, Madeleine -95 +1.5 K22 2015-07-05 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.45  » Hansson, Pernilla -98 +1.8 F17 2015-08-21 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
10.13    » Laurin, Lotta -99 0.0 F16 2015-07-25 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
8.73  » Sjöholm, Maja -01 +0.8 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
8.50  » Bjuremalm, Tilde -01 +0.7 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
8.45  » Enblad, Mikaela -01 +1.7 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
Ej godkänd vind
11.45  » Agbonkhese, Efe -98 +4.3 F17 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
10.15  » Laurin, Lotta -99 +3.0 F16 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.63  » Lind, Alvah -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.11  » Jansson, Agnes -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.62    » Lind, Norah -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.48  » Cyrus, Astrid -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.18  » Gustafsson, Ella -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.11    » Forsberg, Alexandra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.91  » Öhman, Elsa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.85  » Jabbour Clarke, Lii -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.83      Roos, Klara -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.82  » Zäll Boholm, Thea -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.82  » Hedberg, Tyra -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.72      Furuby, Bitte -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70  Wehinger, Alice -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61  Svanborg, Andrea -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.54    » Nyström, Frida -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  » Ivarsson, Alice -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.45  » Öhlén, Minea -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.40      Gutö, Indra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.38  Press, Julie -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.35  Sundell, Alexandra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.31      Nelson, Kajsa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.30  Nygren, Ellen -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.28  » Larsson Berggren, Alice -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.27    » Wolgast, Emmy -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.27  Larsson Lindberg, Agnes -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.26  Lannermo Streng, Rebecca -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.25      Siegel, Christina -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.24  Askelöf, Vilma -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20      Zachrison, Molly -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.19  » Lindqvist, Ebba -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.19  Jansson, Vera -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.18      Permansson, Nicole -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.18  » Lindefalk, Linnéa -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.18  Rydström, Wilma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.16    » Prins, Hanna -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.14  Anderoth, Ebba -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.07  Wieslander, Matilda -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.04    » Goitom, Rimna -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.04  Lundin, Rut -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.02  Berzelius, Lisa Marie -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.00    » Helge, Wilma -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.00  Hagberg, Leja Lo -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.95  Edwall, Alma -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.94      Forsmark, Julia -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.90  Gårdfalk, Vendela -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.89  Martinsson, Meja -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.88      Pihlstrand Trulp, Artiga -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.86  Petrini, Havanna -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.84  Molnar, Molly -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.84      Roos, Vera -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.83  Strömberg, Julia -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.80  » Simonsson, Maja -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.78      Lindhagen, Elin -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.73  Bergin, Anna -07 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.69  Rillbert, Irma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.68      Pettersson, Moa -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.67  Giertz Holgerman, Malva -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.66  » Edenå, Elma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.65      Torsdotter, Ina -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.60  Lilja, Emma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.58  Cederfeldt, Stella -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.54      Thofelt, Nellie -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.49  Goetzinger, Stina -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.42  Bäckström, Tindra -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.39      Holm, Emma -03 - F12 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.28  Arena, Valentina -05 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.27  Rentzhog, Anna -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.20      Tesfagabreal, Hiyab -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.16  Alselind, Valentina -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.09  Holmeros, Emma -06 - F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.86  [1] » Larsson, Kathleen -03 +1.5 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.66  [2] » Avebäck, Klara -03 +1.5 F12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.57  [3] » Edelholm, Beata -03 +1.6 F12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.01  » Wihk, Embla -02 +0.5 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
8.96  » Miletic, Paulina -03 +1.7 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.82    » Brundin, Lisa -02 +1.4 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
8.79  » Trosell, Åsa -02 +1.4 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
8.69  [4] » Lind, Alvah -05 +0.4 F10 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.63    » Luul, Sara -03 +1.3 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.35  » Larheden Utvik, Hilda -03 +0.5 F12 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.06  » Oscarsson, Liv -02 +1.2 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
7.99    » Harryson, Linn -03 +0.3 F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.99  » Nielsen, Ida -02 +0.6 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
7.68  » Hellstadius, Alannah -04 +0.2 F11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.63    » Brandt, Albertina -03 +0.8 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.62  » Hjortsmark, Noelle -03 +0.3 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.56  Karlsson, Julia -03 -1.3 F12 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
6.89  » Högström, Maja -04 -0.6 F11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Vinduppgift saknas
8.72  [5] » Elgeryd, Mira -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.38  » Krantz, Frida -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.25    » Hellstadius, Alannah -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.19  » Åsberg, Kajsa -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.75  Mardell, Molly -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.74    » Enblad, Alva -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.47  Magnusson, Elinor -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.33  » Robling, Alma -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.25      Hemström, Julia -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.17  Romàn, Clara -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.07  Molvin, Ella -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.06      Ekström, Maja -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.90  Lindström, Astrid -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.53  Ståhl, Emma -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.51      Byström Jonsson, Elsa -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.42  Karlsson, Elvira -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.15  Andersson, Isabella -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.98  » Lundqvist, Emma -04 - F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.30 | F19=10.90 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.62  » Kling, Sophie -91 KS 2015-07-26 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
11.38  [1] » Cianelli, Rosanna -99 F16 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
11.26  [2,3] » Lindberg, Felicia -97   F18 2015-08-23 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
7.19  Kovanen, Teresia -76 K35 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.60 | F16=11.10 | F15=11.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.72    » Cianelli, Rosanna -99   F16 2015-08-29 » Lag USM, Enskede IP, Stockholm
11.43  [1] » Engström, Isabella -99   F16 2015-06-12 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.61  [2] » Gustavsson, Stina -01   F14 2015-08-02 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
10.53  [3] » Deltin, Greta -00 F15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
9.58  Rilegård, Hejla -00 F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
9.52    » Karlsson, Jennifer -99   F16 2015-05-09 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
9.45  » Rådbo, Klara -01 F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
9.40  » Gassama, Sira -01 F14 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.63      Gramer, Tindra -00   F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
8.51  » Björk Sambo, Lucy -01 F14 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.67  » Lindvall, Siri -01 F14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
7.64    » Lindberg, My -01   F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
7.46  Kristola Wiklund, Katja -03 F12 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
7.11  » Bjuremalm, Tilde -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
7.05    » Hausmann, Isa -01   F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
6.93  » Kapell, Tilda -01 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.90  » Enblad, Mikaela -01 F14 2015-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.61      Kassaye, Bitanya -01   F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
6.47  » Lindé, Hanna -01 F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
6.44  » Raud, Ella -01 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
6.38      Hultén, Tekla -01   F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
5.81  » Aspegren, Hedvig -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
5.66  » Cornelius, Magdalena -01 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
5.52  » Olsson, Nathalie -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.01  » Jansson, Julia -02 F13 2015-05-10 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasium, Danderyd
9.36  » Wihk, Embla -02 F13 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
9.33  [1] » Riddle, Olivia -03   F12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
8.70  » Lind, Norah -05 F10 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.10  » Harryson, Linn -03 F12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
8.01  [2] » Lackanovic, Lana -04   F11 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
7.76  » Larsson, Kathleen -03 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.68  » Edelholm, Beata -03 F12 2015-07-03 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.24    » Avebäck, Klara -03   F12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
7.24  [3] » Lind, Alvah -05 F10 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
6.98  » Hjortsmark, Noelle -03 F12 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.92    » Luul, Sara -03   F12 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
6.52  » Högström, Maja -04 F11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
6.49  » Åsberg, Kajsa -04 F11 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.35    » Larheden Utvik, Hilda -03   F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
6.29  » Vass, Adrienn -04 F11 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
5.75  » Brandt, Albertina -03 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
5.53    » Forsberg, Alexandra -05   F10 2015-07-04 » Eskilstuna Mini Games, Ekängens IP, Eskilstuna
5.41  » Hellstadius, Alannah -04 F11 2015-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
5.26  » Jansson, Agnes -05 F10 2015-08-16 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
5.21      von Malmborg, Moa -04   F11 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
5.18  Sellebråten, Clara -03 F12 2015-05-23 » 4H-spelen, Sportcentrum, Norrtälje
5.06  » Lindefalk, Linnéa -05 F10 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.50 | K22=34.00 | F19=34.00 | F17=30.00 | F16=28.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.92  » Kling, Sophie -91 KS 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
33.95  [1] » Ahlberg, Grete -98   F17 2015-06-21 » Uppsalakastet 3, Studenternas IP, Uppsala
32.81  [2,3] » Berghäll, Emily -98   F17 2015-08-21 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
27.76  [4] » Hultström, Emma -98 F17 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.75  [5] Kovanen, Teresia -76 K35 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 2:a plats på 10-bästalista för K35
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
29.38  [1] » Gustavsson, Stina -01 F14 2015-08-23 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
22.62  [2] » Hausmann, Isa -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
15.84  [3] » Bjuremalm, Tilde -01   F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
15.16  [4] » Lindberg, My -01 F14 2015-09-05 » RM Svealand 14-13 år, Lugnet, Falun
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.14  [1] » Wihk, Embla -02 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
21.91  [2] » Avebäck, Klara -03 F12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
21.36    » Nielsen, Ida -02   F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
19.36  [3] » Edelholm, Beata -03 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
19.16  » Lind, Norah -05 F10 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
18.35  [4] » Harryson, Linn -03   F12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
16.83  » Hjortsmark, Noelle -03 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
16.11  » Oscarsson, Liv -02 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
15.58  [5] » Lind, Alvah -05   F10 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
15.44  » Trosell, Åsa -02 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
15.13  » Brundin, Lisa -02 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
13.56    » Riddle, Olivia -03   F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
13.38  » Krüsell Berg, Tilda -02 F13 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
12.19  » Brandt, Albertina -03 F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.92    » Luul, Sara -03   F12 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.79  [6] » Vass, Adrienn -04 F11 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
11.72  » Larheden Utvik, Hilda -03 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=52.00 | K22=40.00 | F19=42.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
55.55  [1] » Ahlberg, Grete -98   F17 2015-06-27 » Kasttävling, Apalby kastplan, Västerås
46.00  [2,3] » Berghäll, Emily -98 F17 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
29.38    » Kling, Sophie -91   KS 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.98  Kovanen, Teresia -76 K35 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=42.00 | F16=35.00 | F15=36.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
70.72  [1] » Ahlberg, Grete -98   F17 2015-08-23 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
58.17  [2] » Berghäll, Emily -98   F17 2015-08-23 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
43.55  [3] » Engström, Isabella -99   F16 2015-05-23 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
22.04  [4] » Björk Sambo, Lucy -01 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
18.30  » Sjöholm, Maja -01 F14 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
18.22    » Enblad, Mikaela -01   F14 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
17.25  » Hausmann, Isa -01 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
15.33  Kassaye, Bitanya -01 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
15.30    » Lindvall, Siri -01   F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
12.66  » Olsson, Nathalie -01 F14 2015-08-09 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
Not
[1] - nordiskt F17 rekord
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.78  [1] » Wihk, Embla -02 F13 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.63  » Edelholm, Beata -03 F12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.05  [2] » Riddle, Olivia -03   F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
23.92  » Jansson, Julia -02 F13 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
22.83  » Nielsen, Ida -02 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
22.46  [3] » Deltin, Anna Lisa -03   F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
21.52  [4] » Hjortsmark, Noelle -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
20.37  [5] » Löwhagen, Alicia -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
18.43  [6]   Duvander, Adina -03   F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
18.29  » Krüsell Berg, Tilda -02 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
18.16  [7] » Harryson, Linn -03 F12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
18.01  [8] » Larheden Utvik, Hilda -03   F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
17.80  Beraki, Sabelle -02 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
16.67  » Brundin, Lisa -02 F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
16.31    » Trosell, Åsa -02   F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
16.30  » Lind, Norah -05 F10 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
15.49  Carron, Ella -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
14.94    » Luul, Sara -03   F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
14.35  » Brandt, Albertina -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
13.57  » Miletic, Paulina -03 F12 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
12.81    » Oscarsson, Liv -02   F13 2015-09-19 » Stockholmskampen omg 4, Enskede IP, Stockholm
12.46  » Lind, Alvah -05 F10 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[8] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (1 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.89  » Lind, Norah -05 F10 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
22.30  » Lind, Alvah -05 F10 2015-09-27 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=41.00 | K22=34.00 | F19=36.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.07  [1,2] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2015-05-23 » Lag-SM kval kvinnor, Ekängens IP, Eskilstuna
35.84  [3] » Lindberg, Felicia -97 F18 2015-08-23 » JSM 2015, Fredriksskans, Kalmar
24.96    » Kling, Sophie -91   KS 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
17.60  Kovanen, Teresia -76 K35 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=34.00 | F16=33.00 | F15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
36.78  [1] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F17 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
36.37  [2] » Cianelli, Rosanna -99   F16 2015-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.18  [3]   Rilegård, Hejla -00   F15 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
33.01  » Rådbo, Klara -01 F14 2015-08-01 » Sthlm Bauhaus Youth Athletic, Stockholms Stadion, Stockholm
28.60  [4] » Hultström, Vilma -00 F15 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
27.65  [5] » Deltin, Greta -00   F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
27.17  [6] » Gustavsson, Stina -01 F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
21.64  » Engström, Isabella -99 F16 2015-05-23 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
21.30  [7] » Hausmann, Isa -01   F14 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
20.82  » Karlsson, Jennifer -99 F16 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
20.51  [8] » Enblad, Mikaela -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
17.93  [9] » Sjöholm, Maja -01   F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
15.80  [10] » Bjuremalm, Tilde -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
14.19  » Björk Sambo, Lucy -01 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
13.58      Gramer, Tindra -00   F15 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
12.58  » Cornelius, Magdalena -01 F14 2015-08-08 » Getabockspelen, Påskbergsvallen, Varberg
12.06  » Lindé, Hanna -01 F14 2015-09-13 » Kraftmätningen final, Tibblevallen, Täby
11.58      Kristola Wiklund, Katja -03   F12 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
8.28  Hultén, Tekla -01 F14 2015-05-24 » Kraftmätningen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[8] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[9] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[10] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
24.96  » Wihk, Embla -02 F13 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
24.32  [1] » Edelholm, Beata -03 F12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.35    » Lind, Norah -05   F10 2015-08-22 » Väsbyspelen, Vilundavallen, Upplands Väsby
19.16  » Jansson, Julia -02 F13 2015-05-23 » Sundbybergs ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
18.52  » Larsson, Kathleen -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
18.46    » Riddle, Olivia -03   F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
16.91  » Lind, Alvah -05 F10 2015-09-06 » Brommaspelen, Sätra IP, Stockholm
15.98  » Avebäck, Klara -03 F12 2015-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
13.99    » Deltin, Anna Lisa -03   F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
13.93  » Harryson, Linn -03 F12 2015-09-26 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
13.73  » Luul, Sara -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
13.70    » Krüsell Berg, Tilda -02   F13 2015-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.57  » Larheden Utvik, Hilda -03 F12 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
11.50  » Brandt, Albertina -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
9.77      Karlsson, Julia -03   F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
9.04  » Hjortsmark, Noelle -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
9.00  » Vass, Adrienn -04 F11 2015-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
7.73      Beckman Berg, Sigrid -03   F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
7.70  » Miletic, Paulina -03 F12 2015-09-03 » Stockholmskampen omg 3, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.40  » Lind, Norah -05 F10 2015-08-01 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
26.57  [1] » Krantz, Frida -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
25.65  [2] » Lind, Alvah -05   F10 2015-08-01 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
20.95  » Lackanovic, Lana -04 F11 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
20.68  » Enblad, Alva -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.67      Sundell, Alexandra -05   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.50  Ekström, Maja -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.20  Mardell, Molly -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.17      von Malmborg, Moa -04   F11 2015-08-29 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
18.16  Askelöf, Vilma -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.00  » Forsberg, Alexandra -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.88    » Lundqvist, Emma -04   F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.64  » Åsberg, Kajsa -04 F11 2015-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.96  » Jansson, Agnes -05 F10 2015-07-04 » Fortumspelen, Sävstaås, Bollnäs
16.56    » Öhlén, Minea -06   F10 2015-08-30 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
16.34  » Robling, Alma -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.15  » Cyrus, Astrid -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.12      Magnusson, Elinor -04   F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.11  » Lindefalk, Linnéa -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.90  » Blidborg Stenberg, Linnéa -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.80      Andersson, Isabella -04   F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.77  Byström Jonsson, Elsa -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.68  » Elgeryd, Mira -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.40    » Hellstadius, Alannah -04   F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.27  Ståhl, Emma -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.19  » Goitom, Rimna -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.14      Roos, Klara -05   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.80  Hemström, Julia -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.70  Permansson, Nicole -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.35    » Jabbour Clarke, Lii -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.32  » Zäll Boholm, Thea -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.18  » Ivarsson, Alice -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.99      Karlsson, Elvira -04   F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.71  » Öhman, Elsa -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.48  » Gustafsson, Ella -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.28      Lindström, Astrid -04   F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.84  Hasselberg, Hedvig -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.62  Rocksén, Elina -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.52      Molvin, Ella -04   F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.35  » Larsson Berggren, Alice -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.73  Romàn, Clara -04 F11 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.54      Gutö, Indra -05   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.40  » Nyström, Frida -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.27  Roos, Vera -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.80      Strömberg, Julia -05   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.55  Molnar, Molly -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.91  Bäckström, Tindra -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.90      Berzelius, Lisa Marie -05   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.58  Arena, Valentina -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.44  Edwall, Alma -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.95    » Prins, Hanna -05   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.30  Torsdotter, Ina -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.25  Nelson, Kajsa -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.90    » Lindqvist, Ebba -05   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.02  » Helge, Wilma -05 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
18.96  Thofelt, Nellie -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.31  Siegel, Christina -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.17      Wehinger, Alice -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.90  Bergström, Nora -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.65  » Hedberg, Tyra -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.36      Forsmark, Julia -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.25  Lannermo Streng, Rebecca -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.99  Svanborg, Andrea -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.70      Rillbert, Irma -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.10  Lundin, Rut -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.10  Giertz Holgerman, Malva -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.64      Pihlstrand Trulp, Artiga -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.30  Goetzinger, Stina -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.30  » Simonsson, Maja -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.11      Furuby, Bitte -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.07  Petrini, Havanna -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.04  Rydström, Wilma -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.60      Gårdfalk, Vendela -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.10  Anderoth, Ebba -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.90  Lilja, Emma -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.59    » Öhlén, Minea -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.50  Zachrison, Molly -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.28  Holmeros, Emma -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.10      Nygren, Ellen -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.60  Hagberg, Leja Lo -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50  Press, Julie -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.46      Tesfagabreal, Hiyab -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.42  » Wolgast, Emmy -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.18  Lindhagen, Elin -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.00      Holm, Emma -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.66  Larsson Lindberg, Agnes -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.48  Jansson, Vera -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.30      Alselind, Valentina -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.95  Cederfeldt, Stella -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.56  Bergin, Anna -07 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.56      Pettersson, Moa -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.25  Wieslander, Matilda -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.65  Martinsson, Meja -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.94      Rentzhog, Anna -06   F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.90  Solberg, Ida -06 F10 2015-05-27 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 100 | K22=3 700 | F19=4 000 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 900 | F16=3 800 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 668  [1] » Karlsson, Jennifer -99 +1.4 F16 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  15.72(+1.5)  |  1.36  |  9.52  |  27.96(+2.6)  |  4.68(0.0)  |  20.82  |  2:43.00  |
Poäng:                |  749  |  470  |  498  |  634  |  474  |  304  |  539  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=2 900 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 525  » Rådbo, Klara -01 +0.9 F14 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  12.44(+1.7)  |  1.69  |  8.42  |  4.96(0.0)  |  25.18  |  1:56.28  |
Poäng:                |  801  |  842  |  427  |  548  |  386  |  521  |
2 506  [1] Rilegård, Hejla -00 +0.2 F15 2015-05-10 » Mångkamps-DM + VDM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  15.27(+0.4)  |  1.30  |  9.08  |  3.51(0.0)  |  33.18  |  1:59.40  |
Poäng:                |  417  |  409  |  469  |  202  |  537  |  472  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 5-kamp