HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-12-14
Ute för 2014 Resultatdatum: 2014-12-30
Förklaringar
Klubbrekordnotering
¤¤¤¤¤¤CompId4842¤¤¤¤¤¤
 2014-12-30 (ti)  | Sista Chansen, Apalby, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 64.45  [1,2]   PB 1      
Not
[1] - svenskt F16 rekord
[2] - Är ny klubbrekordgren 2014 för F16
¤¤¤¤¤¤CompId3533¤¤¤¤¤¤
 2014-11-22 (lö)  | Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Alemayoh, Michele -92 34.33      PB 60      
Andersson, Kjell -50 1:05.33  PB 23223
Duvnäs, Magnus -60 brutit               
» Häggström, Niklas -71 37.38  202
» Lavett, Emil -01 45.00  PB 2171
» Lidfeldt, Gustaf -95 35.03      PB 71      
Mirkovic, Dejan -78 1:01.19  PB 19322
Segerberg, Filip -90 ej start 
Wallin, Sten -65 43.09      PB 1280      
KS » Larsson, Louise -90 ej start 
Tolvers, Nathalie -90 44.57  PB 2141
» Tomb, Stine -86 44.30  PB 1889
¤¤¤¤¤¤CompId4769¤¤¤¤¤¤
 2014-11-08 (lö)  | NM terräng, Vantaa, FIN - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp KS   Lindholm, Hanna -79 26.10        10      
¤¤¤¤¤¤CompId4789¤¤¤¤¤¤
 2014-11-02 (sö)  | New York Marathon, New York, USA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton M35 » Johansson, Mikael -77 1:22.12  [1]   PB        
Maraton M35 » Johansson, Mikael -77 2:56.08               
» Karlsson, Fredrik -78 3:14.06  SB 321
» Pell, Rickard -79 2:49.13  SB
Not
[1] - Mellantid
¤¤¤¤¤¤CompId3954¤¤¤¤¤¤
 2014-10-25 (lö)  | Mälarhöjdsloppet, Mälarhöjden, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Johansson, Mikael -77 38.50        9      
¤¤¤¤¤¤CompId4771¤¤¤¤¤¤
 2014-10-19 (sö)  | Svealandsmästerskap terräng, Vilsta Friluftsområde, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng P14 » Ekberg, Johan -00 7.03        1      
Ulfvengren, Olle -00 7.05  3
P13 » Käck, Joel -01 7.33        4      
F14 » Hultström, Vilma -00 8.27  6
» Richardsson, Victoria -00 8.13  5
» Samuelberg, Siri -00 8.41  7
¤¤¤¤¤¤CompId4781¤¤¤¤¤¤
 2014-10-18/19 (lö-sö)  | Terräng-SM, Vilsta friluftsområde, Eskilstuna - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng MS   Hydén, Johan -89 12.26        16    
Jonsson, Niklas -92 12.49  31
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 13.21        46    
Persson, Alexander -89 13.21  47
Segerberg, Filip -90 12.04  39
Spetz, Nils -91 42.42        27    
P16 Adan, Abdullahi -98 14.04  30
» Ahl, Christoffer -98 13.33  15
Ahmed, Shureh -98 15.08        45    
P15 Herne, Erik -99 15.18  22
KS Lindholm, Hanna -79 14.07  6
6 000 m terräng P19   Berzell, Erik -95 20.46        14    
Lundell Vakkuri, Samuel -95 21.15  19
Orrsveden, Fredrik -95 ej start             
» Yusuf, Abdi -96 20.51  15
K22 » Forss, Emma -94 28.10  12
» Wangenheim, Julia -92 25.23        9    
» Åberg, Stina -94 ej start 
8 000 m terräng M22 » Alemayoh, Michele -92 29.16        20    
Jonsson, Niklas -92 27.55  14
» Ljung, Christopher -92 ej start             
M55 » Liljebäck, Lars-Erik -58 30.28  2
KS Lindholm, Hanna -79 29.47  4
12 000 m terräng MS   Hydén, Johan -89 41.43        16    
Segerberg, Filip -90 42.27  24
Lag Terräng MS   Hydén, Johan -89 38.19        6    
Jonsson, Niklas -92
Segerberg, Filip -90                
Hydén, Johan -89 2:06.52  3
Segerberg, Filip -90
Spetz, Nils -91                
P19 Berzell, Erik -95 1:02.52  4
Lundell Vakkuri, Samuel -95
» Yusuf, Abdi -96                
P17 Adan, Abdullahi -98 42.45  7
» Ahl, Christoffer -98
Ahmed, Shureh -98
¤¤¤¤¤¤CompId4780¤¤¤¤¤¤
 2014-10-12 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Claesson, Patrick -94 36.45        107      
Förberg, Jan -42 49.11  1343
Lindelöw, Jan -59 43.05      PB 366      
KS Lindholm, Hanna -79 35.35  PB 2
» Nilsson, Amanda -83 ej start 
» Wangenheim, Julia -92 ej start 
¤¤¤¤¤¤CompId4783¤¤¤¤¤¤
 2014-10-11 (lö)  | HAIS Öppna KM i terräng, Visätra Sport Center, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng MS » Ahl, Christoffer -98 13.43        10      
Hydén, Johan -89 12.20  2
Jonsson, Niklas -92 12.43        6      
Persson, Alexander -89 13.29  8
Segerberg, Filip -90 12.57  7
» Yusuf, Abdi -96 brutit 
¤¤¤¤¤¤CompId4776¤¤¤¤¤¤
 2014-10-05 (sö)  | Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrink, Tullinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Claesson, Patrick -94 18.41        11      
Hydén, Johan -89 15.37  1
Jonsson, Niklas -92 ej start               
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 16.52  5
Lundell Vakkuri, Samuel -95 16.18  2
Persson, Alexander -89 16.48        4      
Segerberg, Filip -90 16.04  3
» Yusuf, Abdi -96 16.57  3
» Özkan, Selman -91 17.05        8      
P17 Adan, Abdullahi -98 17.31  5
» Ahl, Christoffer -98 17.16  4
Ahmed, Shureh -98 17.41        9      
P15 Pettersson, Lukas -00 brutit 
Ulfvengren, Olle -00 18.40  5
P9 Lund, Alfred -05 8.24        12     [¤]
Thorsén, Elvin -05 7.04  1
KS Lindholm, Hanna -79 36.50  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId4778¤¤¤¤¤¤
 2014-10-04 (lö)  | Uppsalakastet 8, Studenternas, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 50.64  [1,2,3]   PB        
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Ahlberg, Grete -98 62.58               
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: 2002-2013
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
¤¤¤¤¤¤CompId4775¤¤¤¤¤¤
 2014-09-28 (sö)  | HAIS Castorama 7, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 40.29        1      
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 62.13        1      
¤¤¤¤¤¤CompId4773¤¤¤¤¤¤
 2014-09-27/28 (lö-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Hydén, Johan -89 ej start             
» Suhard, Karl Henrik -80 2:13.14  463
M22 » Alemayoh, Michele -92 53.11        20    
Claesson, Patrick -94 1:16.16  712
P15 Herne, Erik -99 21.52  7
P14 » Ekberg, Johan -00 21.39        6    
Mutuma Mukindia, Gideon -00 ej start 
P13 » Lavett, Emil -01 12.05  97
P11 Ejeblad, Maximilian -03 9.49        217    
» Moberg, Markus -03 7.36  132
Mäntylä, Ludvig -03 8.06  172
P10 Ekberg, Arvid -04 6.09        11    
Goetzinger, Melker -04 7.07  84