HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-06-19
Ute för 2014 Resultatdatum: 2014-12-30
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2014-12-30 (ti)  | Sista Chansen, Apalby, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 64.45  [1,2]   PB 1      
Not
[1] - svenskt F16 rekord
[2] - Är ny klubbrekordgren 2014 för F16
 2014-11-22 (lö)  | Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Alemayoh, Michele -92 34.33      PB 60      
Andersson, Kjell -50 1:05.33  PB 23223
Duvnäs, Magnus -60 brutit               
» Häggström, Niklas -71 37.38  202
» Lavett, Emil -01 45.00  PB 2171
» Lidfeldt, Gustaf -95 35.03      PB 71      
Mirkovic, Dejan -78 1:01.19  PB 19322
Segerberg, Filip -90 ej start 
Wallin, Sten -65 43.09      PB 1280      
KS » Larsson, Louise -90 ej start 
» Tolvers, Nathalie -90 44.57  PB 2141
» Tomb, Stine -86 44.30  PB 1889
 2014-11-08 (lö)  | NM terräng, Vantaa, FIN - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp KS   Lindholm, Hanna -79 26.10        10      
 2014-11-02 (sö)  | New York Marathon, New York, USA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton M35 » Johansson, Mikael -77 1:22.12  [1]   PB        
Maraton M35 » Johansson, Mikael -77 2:56.08               
» Karlsson, Fredrik -78 3:14.06  SB 321
» Pell, Rickard -79 2:49.13  SB
Not
[1] - Mellantid
 2014-10-25 (lö)  | Mälarhöjdsloppet, Mälarhöjden, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Johansson, Mikael -77 38.50        9      
 2014-10-19 (sö)  | Svealandsmästerskap terräng, Vilsta Friluftsområde, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng P14 » Ekberg, Johan -00 7.03        1      
Ulfvengren, Olle -00 7.05  3
P13 » Käck, Joel -01 7.33        4      
F14 » Hultström, Vilma -00 8.27  6
» Richardsson, Victoria -00 8.13  5
» Samuelberg, Siri -00 8.41  7
 2014-10-18/19 (lö-sö)  | Terräng-SM, Vilsta friluftsområde, Eskilstuna - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng MS   Hydén, Johan -89 12.26        16    
Jonsson, Niklas -92 12.49  31
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 13.21        46    
Persson, Alexander -89 13.21  47
Segerberg, Filip -90 12.04  39
Spetz, Nils -91 42.42        27    
P16 » Adan, Abdullahi -98 14.04  30
» Ahl, Christoffer -98 13.33  15
Ahmed, Shureh -98 15.08        45    
P15 Herne, Erik -99 15.18  22
KS Lindholm, Hanna -79 14.07  6
6 000 m terräng P19   Berzell, Erik -95 20.46        14    
Lundell Vakkuri, Samuel -95 21.15  19
Orrsveden, Fredrik -95 ej start             
» Yusuf, Abdi -00 20.51  15
K22 » Forss, Emma -94 28.10  12
» Wangenheim, Julia -92 25.23        9    
» Åberg, Stina -94 ej start 
8 000 m terräng M22 » Alemayoh, Michele -92 29.16        20    
Jonsson, Niklas -92 27.55  14
» Ljung, Christopher -92 ej start             
M55 » Liljebäck, Lars-Erik -58 30.28  2
KS Lindholm, Hanna -79 29.47  4
12 000 m terräng MS   Hydén, Johan -89 41.43        16    
Segerberg, Filip -90 42.27  24
Lag Terräng MS   Hydén, Johan -89 38.19        6    
Jonsson, Niklas -92
Segerberg, Filip -90                
Hydén, Johan -89 2:06.52  3
Segerberg, Filip -90
Spetz, Nils -91                
P19 Berzell, Erik -95 1:02.52  4
Lundell Vakkuri, Samuel -95
» Yusuf, Abdi -00                
P17 » Adan, Abdullahi -98 42.45  7
» Ahl, Christoffer -98
Ahmed, Shureh -98
 2014-10-12 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Claesson, Patrick -94 36.45        107      
Förberg, Jan -42 49.11  1343
Lindelöw, Jan -59 43.05      PB 366      
KS Lindholm, Hanna -79 35.35  PB 2
» Nilsson, Amanda -83 ej start 
» Wangenheim, Julia -92 ej start 
 2014-10-11 (lö)  | HAIS Öppna KM i terräng, Visätra Sport Center, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
4 000 m terräng MS » Ahl, Christoffer -98 13.43        10      
Hydén, Johan -89 12.20  2
Jonsson, Niklas -92 12.43        6      
Persson, Alexander -89 13.29  8
Segerberg, Filip -90 12.57  7
» Yusuf, Abdi -00 brutit 
 2014-10-05 (sö)  | Tullinge-Tumbaloppet, Brantbrink, Tullinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Claesson, Patrick -94 18.41        11      
Hydén, Johan -89 15.37  1
Jonsson, Niklas -92 ej start               
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 16.52  5
Lundell Vakkuri, Samuel -95 16.18  2
Persson, Alexander -89 16.48        4      
Segerberg, Filip -90 16.04  3
» Yusuf, Abdi -00 16.57  3
» Özkan, Selman -91 17.05        8      
P17 » Adan, Abdullahi -98 17.31  5
» Ahl, Christoffer -98 17.16  4
Ahmed, Shureh -98 17.41        9      
P15 Pettersson, Lukas -00 brutit 
Ulfvengren, Olle -00 18.40  5
P9 Lund, Alfred -05 8.24        12     [¤]
Thorsén, Elvin -05 7.04  1
KS Lindholm, Hanna -79 36.50  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-10-04 (lö)  | Uppsalakastet 8, Studenternas, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (4,0 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 50.64  [1,2,3]   PB        
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Ahlberg, Grete -98 62.58               
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F16
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F16. Ingick i grenprogrammet: 2002-2013
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2014-09-28 (sö)  | HAIS Castorama 7, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 40.29        1      
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 62.13        1      
 2014-09-27/28 (lö-sö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Hydén, Johan -89 ej start             
» Suhard, Karl Henrik -80 2:13.14  463
M22 » Alemayoh, Michele -92 53.11        20    
Claesson, Patrick -94 1:16.16  712
P15 Herne, Erik -99 21.52  7
P14 » Ekberg, Johan -00 21.39        6    
Mutuma Mukindia, Gideon -00 ej start 
P13 » Lavett, Emil -01 12.05  97
P11 Ejeblad, Maximilian -03 9.49        217    
» Moberg, Markus -03 7.36  132
Mäntylä, Ludvig -03 8.06  172
P10 Ekberg, Arvid -04 6.09        11    
Goetzinger, Melker -04 7.07  84
» Pettersson, Tobias -04 6.03  9
P9 » Asplund, Simon -05 7.27        91    
Thorsén, Elvin -05 6.55  40
P8 Bjurman, Lowe -06 7.43  89
Molvin, Axel -06 9.01        229    
P7 Billberg, Sebastian -07 9.31  171
KS Lindholm, Hanna -79 ej start 
K22 » Forss, Emma -94 51.09        226    
» Wangenheim, Julia -92 42.04  77
» Åberg, Stina -94 45.19  125
F14 Karlsson, Sofie -00 1:07.05        2187    
» Richardsson, Victoria -00 25.44  94
F12 Ekberg, Lisa -02 11.56  82
F11 » Edelholm, Beata -03 7.05        53    
F10 Molvin, Ella -04 7.27  55
F9 » Forsberg, Alexandra -05 8.30  118
Roos, Klara -05 7.33        41    
Roos, Vera -05 7.07  16
 2014-09-27 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 10.49        1      
Diskus (1,5 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 30.91        1      
Slägga (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 42.46        1      
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 63.66  [1]   PB 1      
Boll (300 gr) P19   Almlöf, Andreas -95 82.12      PB 2      
Castorama MS   Almlöf, Andreas -95 1 972      PB 2      
Kula (7,26 kg) 10.29 [482] PB 4
Spjut (800 gr) 41.20 [509] SB 2
Diskus (2,0 kg) 32.73 [535] PB 2
Slägga (7,26 kg) 27.67 [446]     PB 1      
» Ewertzh, Jacob -95 1 611  PB 3
Kula (7,26 kg) 10.32 [484] PB 3
Spjut (800 gr) 36.36 [435] PB 3
Diskus (2,0 kg) 26.00 [380] PB 4
Slägga (7,26 kg) 20.98 [312] PB 3
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2014 för F16
 2014-09-27 (lö)  | Ironman, Malaysia, MAL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS » Nilsson, Patrik -91 3:05.37      PB 1      
 2014-09-21 (sö)  | STH Cup, Spånga IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13   Frykman, Leon -01 8.87    -0.8 PB 3 Heat B    
» Förnestig, Paul -01 8.29  [1] -0.8 PB 1 Heat B
P11 » Bangala, Nsele -03 8.72    -1.1   1 Heat A    
Kaba Mächs, Mory -03 ej start  Heat A
F13 » Gassama, Sira -01 8.31  -0.2 1 Heat B
Kassaye, Bitanya -01 9.47    -0.2 PB 6 Heat B    
» Lindvall, Siri -01 8.41  -0.2 2 Heat B
F11 » Avebäck, Klara -03 9.23  -0.5 1 Heat A
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.36  -0.5 3 Heat A
600 m P13 » Käck, Joel -01 1:39.69      PB 1 Final    
» Lavett, Emil -01 1:52.39  PB 6 Final
P11 Almquist, Arvid -03 2:17.13      PB 15      
F13 » Enblad, Mikaela -01 ej start 
» Hausmann, Isa -01 1:57.39  PB 7 Final
Kassaye, Bitanya -01 ej start               
» Sjöholm, Maja -01 2:02.78  PB 11
F11 » Brandt, Albertina -03 2:09.60  PB 14
Frondell, Alva -03 2:08.89      PB 13      
» Larsson, Kathleen -03 2:05.28  9
60 m häck (76,2 cm) P13 » Förnestig, Paul -01 10.07    -1.2 PB 1 Heat A    
» Helsing, Herman -01 10.76  -1.0 PB 2 Heat B
60 m häck (68,6 cm) F13   Glansberg, Ronja -01 13.72    -0.4 PB 6 Heat B    
» Ilbäcken, Thelma -01 10.54  -0.4 PB 3 Heat B
» Rådbo, Klara -01 9.87  -0.4 PB 1 Heat B
Höjd P13 » Fogelberg, Adam -01 1.46      PB 2 Final    
» Käck, Joel -01 1.46  PB 3 Final
P11 Jansson, Olle -03 1.05        14      
» Moberg, Markus -03 1.16  11
» Torgersson, Erik -03 1.16  PB 9
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 1.40        3 Final    
» Cornelius, Magdalena -01 1.22  10
» Rådbo, Klara -01 1.61  PB 1 Final
F11 » Edelholm, Beata -03 1.18        7 Final    
» Luul, Sara -03 1.18  12
» Löwhagen, Alicia -03 1.23  PB 4 Final
Längd (zon) P13   Frykman, Leon -01 4.46    +0.3 PB 4 Final    
» Gemmel, Harald -01 4.19  0.0 6 Final
P11 » Bangala, Nsele -03 4.45    +0.8 PB 2 Final    
Jansson, Olle -03 3.70  +0.7 PB 8 Final
» Torgersson, Erik -03 3.55  0.0 PB 11
F13 » Gassama, Sira -01 5.10    0.0   1 Final    
» Lindvall, Siri -01 5.03  0.0 2 Final
» Olsson, Nathalie -01 4.23  +0.3 PB 11
F11 » Avebäck, Klara -03 3.94    +0.2 PB 6 Final    
» Luul, Sara -03 3.90  +1.3 8 Final
» Löwhagen, Alicia -03 4.23  +0.5 PB 3 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Borgius, Teodor -03 7.43        6 Final    
» Moberg, Markus -03 7.29  7 Final
F13 » Bjuremalm, Tilde -01 7.46      PB 8 Final    
» Björk Sambo, Lucy -01 8.67  6 Final
» Ilbäcken, Thelma -01 9.48  PB 3 Final
F11 » Harryson, Linn -03 6.65      PB 8 Final    
» Riddle, Olivia -03 7.72  PB 3 Final
» Sundh, Edla -03 6.78  6 Final
Spjut (400 gr) P13 » Gemmel, Harald -01 15.76        13      
» Johansson, Leon -01 22.72  PB 7 Final
» Lavett, Emil -01 26.68      PB 3 Final    
F13 » Enblad, Mikaela -01 18.20  6 Final
» Hausmann, Isa -01 20.54  PB 3 Final
Mengistu, Sophia -01 10.94  PB 13
Boll (300 gr) P11   Almquist, Arvid -03 26.73      PB 11      
» Borgius, Teodor -03 28.87  6 Final
F11 » Edelholm, Beata -03 27.17      PB 2 Final    
» Larsson, Kathleen -03 17.87  13
» Lind, Norah -05 28.23  1 Final
5 x 60 m P13   Frykman, Leon -01 43.63        3 Final    
» Käck, Joel -01
» Helsing, Herman -01
» Gemmel, Harald -01
» Lavett, Emil -01                
P11 Jansson, Olle -03 45.52  4 Final
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
Almquist, Arvid -03
» Bangala, Nsele -03                
F13 » Gassama, Sira -01 39.70  1 Final
» Lindvall, Siri -01
» Rådbo, Klara -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Sjöholm, Maja -01                
» Hausmann, Isa -01 diskad  Final
» Enblad, Mikaela -01
Kassaye, Bitanya -01
Glansberg, Ronja -01
» Olsson, Nathalie -01                
F11 » Larsson, Kathleen -03 42.74  1 Final
» Avebäck, Klara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Edelholm, Beata -03
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2014 för P13
 2014-09-20/21 (lö-sö)  | Lilla OS 2014, Strandvallen, Järvsö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F9 » Jansson, Agnes -05 11.11    -   4 Heat E  
10.97  - 1 Final 2
» Nyström, Frida -05 11.52  - 4 Heat D
600 m F9 » Jansson, Agnes -05 2:32.57      PB 4 Fianl  
» Nyström, Frida -05 2:26.69  PB 3 Final
40 m häck (special) F9 » Jansson, Agnes -05 8.60    -   1 Heat C  
8.56  - 3 Final 1
» Nyström, Frida -05 10.02  - 4 Heat D
9.91  - 5 Final 2
Höjd F9 » Jansson, Agnes -05 1.02        4 Final  
» Nyström, Frida -05 0.92  PB 9
Längd (zon) F9 » Jansson, Agnes -05 3.20    -   4 Final  
» Nyström, Frida -05 2.77  - 13
Kula (2,0 kg) F9 » Jansson, Agnes -05 4.96        4 Final  
» Nyström, Frida -05 3.95  14
Boll (300 gr) F9 » Jansson, Agnes -05 16.23        3 Final  
» Nyström, Frida -05 10.56  17
 2014-09-19/21 (fr-sö)  | Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Kay, Rodi -98 11.43    +1.3   1 Försök 1 fr  
11.42  +0.3 PB 1 Final fr
» Nie, Karl David -98 11.86  +1.3 4 Försök 1 fr
  11.95    +0.3   7 Final fr  
Odero, Malcolm -98 12.20  +1.3 PB 5 Försök 1 fr
» Ögren, Markus -98 11.93  +0.5 3 Försök 2 fr
11.87  +0.3 PB 5 Final fr
200 m P16 » Kay, Rodi -98 24.65    -0.3   5 Final  
» Nie, Karl David -98 24.26  -0.3 PB 4 Final
Odero, Malcolm -98 25.09    -0.3 PB 7 Final  
» Ögren, Markus -98 23.78  -0.3 PB 3 Final
400 m P16 » Ögren, Markus -98 52.20      PB 1 Final  
3 000 m P18   Claesson, Patrick -94 12:52.53        1 Final  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Engström, Isabella -99 13.82    +0.3   4 Final  
300 m häck (76,2 cm) F16 » Kapell, Hanna -98 44.56      PB 1 Final  
F15 » Engström, Isabella -99 50.73  SB 4 Final
Längd F15 » Engström, Isabella -99 4.62    0.0   7 Final fr  
Tresteg P16 » Olsson, Timothy -98 12.88    0.0 SB 2 Final  
Kula (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 10.84        3 Final  
Kula (3,0 kg) F15 » Engström, Isabella -99 10.43        4 Final  
Diskus (1,5 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 31.14        3 Final fr  
Diskus (1,0 kg) F16 » Ahlberg, Grete -98 29.15        2 Final  
Slägga (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 42.94        2 Final  
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 59.83        1 Final  
F15 » Engström, Isabella -99 40.54  PB 3 Final
 2014-09-20 (lö)  | Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m häck (68,6 cm) F13 » Rådbo, Klara -01 9.63    -   1 Heat 2    
60 m häck (special) P13   Frykman, Leon -01 10.84    -0.4 PB 2 Heat 1    
» Förnestig, Paul -01 10.03  -0.4 PB 1 Heat 1
» Gemmel, Harald -01 11.04    -1.7 PB 3 Heat 2    
» Helsing, Herman -01 10.69  +0.1 PB 1 Heat 3
» Käck, Joel -01 10.78  -2.7 PB 2 Heat 4
P12 Kennmar, Felix -02 14.19    -2.4 PB 8 Heat 1    
F13 » Hausmann, Isa -01 11.12  - 2 Heat 1
Hultén, Tekla -01 12.49  - 4 Heat 3
F12 Hamdahl, Vanja -02 brutit          Heat 4    
» Jansson, Julia -02 12.48  - 3 Heat 6
Nilsen, Ida -02 12.50  - 6 Heat 1
» Oscarsson, Liv -02 13.60    -   4 Heat 2    
Örman, Saga -02 13.12  - 5 Heat 3
Höjd P13 » Fogelberg, Adam -01 1.44      PB 3 Final    
Frykman, Leon -01 1.32  PB 15
» Gemmel, Harald -01 1.32      PB 6 Final    
» Käck, Joel -01 1.38  PB 4 Final
» Lavett, Emil -01 1.20  SB 17
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 1.44      PB 2 Final    
» Cornelius, Magdalena -01 1.26  PB 13
» Hausmann, Isa -01 1.32  8 Final
» Rådbo, Klara -01 1.56  1 Final
» Rådbo, Klara -01 1.60  [1] PB Extrahopp
Slägga (3,0 kg/119) P13 » Fogelberg, Adam -01 13.90      PB 17      
» Förnestig, Paul -01 16.99  PB 10
» Gemmel, Harald -01 14.56      PB 15      
» Helsing, Herman -01 16.96  PB 12
» Johansson, Leon -01 16.39  PB 13
» Käck, Joel -01 21.60      PB 5 Final    
» Lavett, Emil -01 14.28  PB 16
P12 Kennmar, Felix -02 11.27  PB 16
Slägga (2,0 kg) F13 » Bjuremalm, Tilde -01 20.57      PB 12      
» Björk Sambo, Lucy -01 24.43  PB 7 Final
» Cornelius, Magdalena -01 21.58      PB 9      
» Enblad, Mikaela -01 20.76  PB 11
» Gassama, Sira -01 25.87  PB 5 Final
» Hausmann, Isa -01 21.01      PB 10      
Hultén, Tekla -01 13.38  PB 26
» Ilbäcken, Thelma -01 17.84  17
Kassaye, Bitanya -01 16.35      PB 20      
» Lindvall, Siri -01 16.03  PB 22
» Olsson, Nathalie -01 15.13  PB 23
» Rådbo, Klara -01 27.39      PB 3 Final    
» Sjöholm, Maja -01 19.28  PB 14
F12 Fåhraeus, Miranda -02 ej res 
» Nielsen, Ida -02 19.02      PB 11      
Örman, Saga -02 7.92  PB 38
5 x 60 m P13 » Förnestig, Paul -01 41.11  [2]     2 Final    
Frykman, Leon -01
» Käck, Joel -01
» Helsing, Herman -01
» Gemmel, Harald -01                
F13 » Lindvall, Siri -01 40.57  1 Final
» Rådbo, Klara -01
Hultén, Tekla -01
» Sjöholm, Maja -01
Kassaye, Bitanya -01                
F12  {Hammarby} [3] 46.36  5 Heat 1
Not
[1] - Fortsatt
[2] - Är ny klubbrekordstafett 2014 för P13
[3] - Lagets deltagare är okända
 2014-09-20 (lö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F9 » Lind, Alvah -05 6.15        2      
» Lind, Norah -05 7.01  1
Diskus (1,0 kg) F17 » Berghäll, Emily -98 30.48      PB 1      
Diskus (0,6 kg) F9 » Lind, Alvah -05 10.06      PB 2      
» Lind, Norah -05 12.98  PB 1
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Berghäll, Emily -98 48.98        1      
Boll (150 gr) F9 » Lind, Alvah -05 25.29      PB 2      
» Lind, Norah -05 29.98  PB 1
Castorama P17 » Krüsell Berg, Carl -98 ej start               
 2014-09-14 (sö)  | Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
500 m P11   Almquist, Arvid -03 1:46.92      PB        
» Bangala, Nsele -03 1:29.45  PB
Borén, Mattias -03 1:50.30      PB        
Colling, Simon -03 2:08.92  PB
Jansson, Olle -03 1:41.42  PB
Kaba Mächs, Mory -03 1:37.00      PB        
» Lindefalk, Alexander -03 2:13.20  PB
» Moberg, Markus -03 1:44.51  PB
Mäntylä, Ludvig -03 1:59.12      PB        
» Torgersson, Erik -03 1:46.50  PB
» Tärnvik, Emil -03 1:44.59  PB
P10 Ahlbom, Fabian -04 1:53.35      PB        
Bogdon, Mio -04 1:47.45  PB
Cornelius, Jacob -04 1:41.76  PB
Ekberg, Arvid -04 1:42.58      PB        
Fogelsjöö, Albin -04 1:45.23  PB
Forsmark, Alexander -04 2:11.38  SB
Goetzinger, Melker -04 1:54.22      PB        
Granberg Lidén, Valdemar -04 2:04.77  PB
Göransson, Oscar -04 1:41.64  PB
Helander, Leo -04 1:55.86      PB        
Hemlin, Malkolm -04 1:46.01  PB
Karlsson, Henrik -04 2:22.53  SB
Larsson, Alexander -04 1:43.79      PB        
Larsson, Rasmus -04 1:53.24  PB
» Linderoth, Fabian -04 2:03.08  PB
» Malmsten, Ludvig -04 1:42.28      PB        
» Marklund, Winston -04 1:47.98  PB
Ohlsson, Jonathan -04 2:06.79  PB
Persson, Max -04 1:40.30      PB        
» Pettersson, Tobias -04 1:39.06  PB
» Ramel Ternhag, Björn -04 2:06.73  PB
Thornemo, Noah -04 1:55.89      PB        
Tobiasson, Carl -04 2:10.98  SB
P9 Alexandersson, Melker -05 2:23.59  PB
Andrews, Teo -05 2:17.64      PB        
» Arvidsson, Love -05 2:08.54  PB
» Asplund, Simon -05 1:53.60  PB
Bangala, Djoseph -05 1:39.29      PB        
» Borg Sörensen, Rasmus -05 2:01.35  PB
Carlqvist, Max -05 1:42.73  PB
» Forster, Hampus -05 2:03.97      PB        
Hassle, Ville -05 2:09.36  PB
Hedene, Moltas -05 2:14.60  PB
Käll, Valter -05 1:48.97      PB        
Lind, Wilhelm -06 2:07.25  PB
Lindahl Dräckes, Malkom -05 2:09.50  PB
Lionell, Bruno -05 1:53.07      PB        
Lund, Alfred -05 1:51.71  PB
Löfgren, Ossian -05 2:11.79  PB
Nilheim, Ivar -05 1:52.97      PB        
Ribjer, Simon -05 1:49.81  PB
Roos, Gustav -05 2:02.39  PB
Stenman, Tristan -05 2:10.53      PB        
» Sylla, Kadel -05 1:46.42  PB
Thorsén, Elvin -05 1:44.35  PB
Tillénius, Sixten -05 1:57.59      PB        
» Torbjörnsson, Adam -05 2:21.54  PB
Wendin, Isak -05 2:14.77  PB
Wessenius, Sebastian -05 2:15.54      PB        
F11 » Avebäck, Klara -03 1:39.91  PB
Björdell, Natalie -03 2:07.29  PB
» Brandt, Albertina -03 1:44.53      PB        
» Deltin, Anna Lisa -03 1:44.65  PB
» Edelholm, Beata -03 1:41.89  PB
» Harryson, Linn -03 2:19.06      SB        
Hernblad, Hanna -03 2:02.24  PB
Holm, Emma -03 1:57.13  PB
Keife, Alma -03 2:00.85      PB        
» Larheden Utvik, Hilda -03 1:47.95  PB
» Larsson, Kathleen -03 1:34.42  PB
Lionell, Tamia -03 1:49.41      PB        
» Luul, Sara -03 1:39.26  PB
» Löwhagen, Alicia -03 1:47.40  PB
Mengistu, Aida -03 2:13.51      SB        
» Miletic, Paulina -03 1:47.20  PB
Nilheim, Ester -03 1:52.55  PB
Nilsson, Alma -03 1:56.51      PB        
Persson, Wilma -03 2:04.34  PB
Sellebråten, Clara -03 2:05.62  PB
» Sundh, Edla -03 1:59.87      SB        
» Thuresson, Mimmi -03 2:04.42  SB
» Vass, Adrienn -04 1:57.82  PB
F10 Andersson, Isabella -04 2:01.05      PB        
Ekström, Maja -04 1:44.37  PB
» Enblad, Alva -04 1:43.14  PB
Eriksson, Leia -04 1:57.04      PB        
Ervell, Frida -04 1:50.01  PB
» Hellstadius, Alannah -04 1:52.40  PB
Hemström, Julia -04 1:54.27      PB        
» Högström, Maja -04 1:55.13  PB
» Krantz, Frida -04 1:43.12  PB
» Lackanovic, Lana -04 1:52.77      PB        
Lindström, Astrid -04 2:10.78  PB
Madrell, Molly -04 1:46.66  PB
Molvin, Ella -04 1:54.23      PB        
» Åsberg, Kajsa -04 1:51.52  PB
F9 Andersson, Isa -05 2:07.44  PB
» Cyrus, Astrid -05 1:39.31      PB        
Edwall, Alma -05 2:01.66  PB
» Gustafsson, Ella -05 1:58.63  PB
Gutö, Indra -05 1:57.78      PB        
» Helge, Wilma -05 2:01.65  PB
» Ivarsson, Alice -05 2:05.66  PB
» Jansson, Agnes -05 1:56.77      PB        
» Larsson Berggren, Alice -05 2:14.35  PB
Liedstrand, Ingrid -05 2:05.73  PB
» Lind, Alvah -05 1:45.82      PB        
» Lind, Norah -05 1:45.85  PB
» Lindefalk, Linnéa -05 2:05.23  PB
Lindqvist, Ebba -05 2:07.95      PB        
Lindström, Iza -05 1:58.74  PB
Lyck, Rebecka -05 1:58.01  PB
» Nyström, Frida -05 1:59.40      PB        
» Prins, Hanna -05 1:58.96  PB
Roos, Klara -05 1:50.30  PB
Roos, Vera -05 1:50.46      PB        
Strandler Selin, Inez -05 2:12.50  PB
Terry, Nela -05 2:16.85  PB
Torsdotter, Ina -05 2:00.20      PB        
Ullgren, Edit -05 2:21.39  PB
» Zäll Boholm, Thea -05 1:52.51  PB
» Öhman, Elsa -05 2:00.04      PB        
F8 » Jabbour Clarke, Lii -06 1:58.60  PB
Längd (zon) P11   Almquist, Arvid -03 3.52    -          
» Bangala, Nsele -03 4.68  -
Borén, Mattias -03 2.73    -          
» Borgius, Teodor -03 3.44  -
Colling, Simon -03 3.15  -
Jansson, Olle -03 3.48    -          
Kaba Mächs, Mory -03 3.41  -
» Lindefalk, Alexander -03 3.14  -
» Moberg, Markus -03 3.78    -          
Mäntylä, Ludvig -03 3.12  -
» Torgersson, Erik -03 3.58  -
» Tärnvik, Emil -03 3.28    -          
P10 Ahlbom, Fabian -04 2.96  -
Bogdon, Mio -04 3.05  -
Cornelius, Jacob -04 3.92    -          
Ekberg, Arvid -04 3.31  -
Fogelsjöö, Albin -04 3.41  -
Forsmark, Alexander -04 2.70    -          
Goetzinger, Melker -04 3.24  -
Granberg Lidén, Valdemar -04 ej res 
Göransson, Oscar -04 3.68    -          
Helander, Leo -04 3.24  -
Hemlin, Malkolm -04 3.17  -
Karlsson, Henrik -04 2.95    -          
Larsson, Alexander -04 3.40  -
Larsson, Rasmus -04 2.92  -
» Linderoth, Fabian -04 2.98    -          
» Malmsten, Ludvig -04 3.42  -
» Marklund, Winston -04 2.75  -
Ohlsson, Jonathan -04 2.88    -          
Persson, Max -04 3.32  -
» Pettersson, Tobias -04 3.73  -
» Ramel Ternhag, Björn -04 3.28    -          
Thornemo, Noah -04 2.77  -
Tobiasson, Carl -04 2.39  -
P9 Alexandersson, Melker -05 2.39    -          
Andrews, Teo -05 2.61  -
» Arvidsson, Love -05 2.53  -
» Asplund, Simon -05 2.90    -          
Bangala, Djoseph -05 3.74  -
» Borg Sörensen, Rasmus -05 2.35  -
Carlqvist, Max -05 2.32    -          
» Forster, Hampus -05 2.91  -
Hassle, Ville -05 2.82  -
Hedene, Moltas -05 2.42    -          
Käll, Valter -05 3.21  -
Lind, Wilhelm -06 2.72  -
Lindahl Dräckes, Malkom -05 2.67    -          
Lionell, Bruno -05 2.92  -
Lund, Alfred -05 3.43  -
Löfgren, Ossian -05 2.55    -          
Nilheim, Ivar -05 2.92  -
Ribjer, Simon -05 3.19  -
Roos, Gustav -05 2.58    -          
Stenman, Tristan -05 3.23  -
» Sylla, Kadel -05 3.68  -
Thorsén, Elvin -05 3.46    -          
Tillénius, Sixten -05 2.71  -
» Torbjörnsson, Adam -05 3.03  -
Wendin, Isak -05 2.04    -          
Wessenius, Sebastian -05 2.53  -
F11 Andersson, Linnéa -03 2.61  -
» Avebäck, Klara -03 3.83    -          
Björdell, Natalie -03 2.51  -
» Brandt, Albertina -03 3.52  -
» Deltin, Anna Lisa -03 3.99    -          
» Edelholm, Beata -03 3.92  -
» Harryson, Linn -03 3.26  -
Hernblad, Hanna -03 2.71    -          
Holm, Emma -03 2.80  -
Keife, Alma -03 3.21  -
» Larheden Utvik, Hilda -03 3.58    -          
» Larsson, Kathleen -03 3.94  -
Lionell, Tamia -03 3.02  -
» Luul, Sara -03 3.81    -          
» Löwhagen, Alicia -03 4.09  -
Mengistu, Aida -03 2.71  -
» Miletic, Paulina -03 3.91    -          
Nilheim, Ester -03 3.19  -
Nilsson, Alma -03 3.43  -
Persson, Wilma -03 2.58    -          
» Riddle, Olivia -03 3.20  -
Sellebråten, Clara -03 2.32  -
» Sundh, Edla -03 3.38    -          
» Thuresson, Mimmi -03 2.87  -
» Vass, Adrienn -04 3.14  -
F10 Andersson, Isabella -04 3.20    -          
Ekström, Maja -04 3.11  -
» Enblad, Alva -04 3.37  -
Eriksson, Leia -04 3.09    -          
Ervell, Frida -04 3.23  -
» Hellstadius, Alannah -04 3.70  -
Hemström, Julia -04 3.07    -          
» Högström, Maja -04 2.76  -
» Krantz, Frida -04 3.47  -
» Lackanovic, Lana -04 3.60    -          
Lindström, Astrid -04 2.90  -
Madrell, Molly -04 3.24  -
Molvin, Ella -04 2.80    -          
» Robling, Alma -04 3.12  -
Ståhl, Emma -04 2.42  -
» Åsberg, Kajsa -04 3.36    -          
F9 Andersson, Isa -05 2.42  -
» Cyrus, Astrid -05 3.18  -
Edwall, Alma -05 2.75    -          
» Goitom, Rimna -05 2.49  -
» Gustafsson, Ella -05 3.03  -
Gutö, Indra -05 2.65    -          
» Helge, Wilma -05 2.85  -
» Ivarsson, Alice -05 2.92  -
» Jansson, Agnes -05 3.21    -          
» Larsson Berggren, Alice -05 2.52  -
Liedstrand, Ingrid -05 2.35  -
» Lind, Alvah -05 3.61    -          
» Lind, Norah -05 3.61  -
» Lindefalk, Linnéa -05 2.36  -
Lindqvist, Ebba -05 2.25    -          
Lindström, Iza -05 2.92  -
Lyck, Rebecka -05 2.73  -
» Nyström, Frida -05 2.29    -          
» Prins, Hanna -05 2.68  -
Roos, Klara -05 2.75  -
Roos, Vera -05 2.75    -          
Strandler Selin, Inez -05 2.50  -
Terry, Nela -05 2.48  -
Torsdotter, Ina -05 2.37    -          
Ullgren, Edit -05 2.22  -
» Zäll Boholm, Thea -05 2.77  -
» Öhman, Elsa -05 3.13    -          
F8 » Jabbour Clarke, Lii -06 2.88  -
 2014-09-14 (sö)  | Brommaspelen, Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P13 » Gemmel, Harald -01 9.50    -0.7 PB 5 Final    
» Lavett, Emil -01 9.54  -0.7 PB 6 Final
P12 » Baroso Johansson, André -02 8.73  -1.4 1 Försök 2
  8.48    -0.4 PB 2 Final    
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start 
F12 » Brundin, Lisa -02 9.91  -0.3 PB 5 Försök 1
Fernando, Julia -02 9.71    -0.6 PB 4 Försök 3    
» Oscarsson, Liv -02 10.29  -1.3 PB 6 Försök 2
» Wihk, Embla -02 9.64  -1.3 3 Försök 2
F9 » Forsberg, Alexandra -05 10.95  -0.8 3 Heat 2
80 m P15 » Rodhe, Albin -99 10.65  [2] +0.9 PB 1 Försök 2   [¤]
ej start  Final
F15 Fernando, Ana -00 12.67  -0.5 PB 4 Försök 2
  ej start          Final    
» Laurin, Lotta -99 11.08  -0.4 1 Försök 1 [¤]
11.13  -1.5 1 Final
100 m P17 » Kay, Rodi -98 diskad          Final    
» Nie, Karl David -98 12.03  -0.7 2 Final
Odero, Malcolm -98 12.51    -0.7 PB 4 Final    
» Ögren, Markus -98 12.03  -0.7 3 Final [¤]
600 m P13 » Lavett, Emil -01 1:58.40      SB 3 Final    
Höjd P13 » Fogelberg, Adam -01 1.42      PB 2 Final    
F15 Rilegård, Hejla -00 1.30  1 Final
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start               
F12 » Pettersson, Fredrika -02 1.15  13 [¤]
» Wihk, Embla -02 ej start 
Längd F15 » Laurin, Lotta -99 4.57    +1.0   2 Final   [¤]
Längd (zon) P13 » Fogelberg, Adam -01 ej start               
» Gemmel, Harald -01 4.33  +2.1 1 Final
  4.28    +1.6 PB 1      
» Lavett, Emil -01 4.28  +0.4 PB 2 Final
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start 
F12 » Brundin, Lisa -02 3.64    -0.6 PB 21      
» Oscarsson, Liv -02 3.21  -0.4 PB 25
» Wihk, Embla -02 ej start 
F9 » Forsberg, Alexandra -05 3.02  0.0 PB 15
Kula (2,0 kg) F9 » Forsberg, Alexandra -05 ej start               
Spjut (500 gr) F15   Rilegård, Hejla -00 25.03        1 Final    
Spjut (400 gr) P13 » Gemmel, Harald -01 19.62      PB 8 Final    
» Lavett, Emil -01 24.95  PB 4 Final
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start               
F12 » Wihk, Embla -02 13.74  10
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2014 för P15
 2014-09-13/14 (lö-sö)  | Svealandsmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F13 » Gassama, Sira -01 8.38    -2.7   1 Heat 1  
8.36  -0.7 2 Semi 2
  8.35    -0.6   4 Final  
» Lindvall, Siri -01 8.49  -1.0 2 Heat 3
8.36  -1.1 4 Semi 1
8.38  -0.6 5 Final
80 m P14 » Prins, Felix -00 ej start             
200 m F13 » Gassama, Sira -01 27.94    -2.0   1 Heat 1  
27.29  +0.5 2 Final
» Lindvall, Siri -01 ej start 
300 m P14 » Prins, Felix -00 ej start             
600 m F13 » Gassama, Sira -01 ej start             
2 000 m F14 » Richardsson, Victoria -00 ej start             
60 m häck (68,6 cm) F13 » Rådbo, Klara -01 9.89    -0.8 PB 2 Heat 2  
9.90  -2.4 4 Final
80 m häck (84 cm) P14 » Prins, Felix -00 12.28    -   2 Final  
300 m häck (76,2 cm) P14 » Prins, Felix -00 44.57      PB 3 Final  
Höjd F13 » Rådbo, Klara -01 1.56        1 Final  
Stav F13 » Rådbo, Klara -01 2.43      PB 2 Final  
Längd P14 » Prins, Felix -00 5.48    +1.8   3 Final  
Längd (zon) F13 » Gassama, Sira -01 5.26    +0.3   2 Final  
» Lindvall, Siri -01 4.97  +2.0 4 Final
Tresteg (zon) F13 » Ilbäcken, Thelma -01 10.14    -0.2 PB 2 Final  
Diskus (0,6 kg) F13 » Ilbäcken, Thelma -01 22.29      PB 9    
Spjut (500 gr) F14   Rilegård, Hejla -00 ej start             
Spjut (400 gr) F13 » Rådbo, Klara -01 26.65      PB 6 Final  
 2014-09-13 (lö)  | Castorama, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 58.32        1      
 2014-09-13 (lö)  | DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Alemayoh, Michele -92 1:18.48      PB 89      
Askdal, Kjell -67 ej start 
Bjurner, Pontus -74 1:55.21      SB 5168      
Claesson, Patrick -94 1:32.00  SB 798
» Johansson, Mikael -77 1:29.30  PB 575
» Karlsson, Fredrik -78 ej start               
» Lerdahl, Emil -82 1:13.06  25
» Pell, Rickard -79 ej start 
» Svidén, Lars -45 1:37.03      SB 1421      
KS Lindholm, Hanna -79 1:18.11  [1] PB 6
» Nilsson, Amanda -83 1:45.13  PB 491
» Wangenheim, Julia -92 1:28.43  PB 50
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K35
 2014-09-09 (ti)  | Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F15   Fernando, Ana -00 12.92    +0.2 PB 6 Final    
Gramer, Tindra -00 11.66  +0.2 PB 3 Final
Kristola Wiklund, Rita -00 12.98    -   7 Final   [¤]
Petersson, Linn -00 11.76  +0.2 PB 4 Final
800 m KS » Forss, Emma -94 ej start               
F17 » Gerendas, Vera -97 ej start 
F15 Kristola Wiklund, Rita -00 ej start 
2 000 m F15   Kristola Wiklund, Rita -00 ej start               
» Richardsson, Victoria -00 7:26.50  SB 1 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 » Laurin, Lotta -99 50.31        1 Final   [¤]
Längd KS » Asplund, Felicia -96 4.41    -   4 Final    
» Tersander, Beata -97 ej res  Final
F15 Fernando, Ana -00 ej start               
Kristola Wiklund, Rita -00 3.78  - 7 Final [¤]
Petersson, Linn -00 3.82  - 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-09-07 (sö)  | Uppsala kastet 6, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/119) F17 » Ahlberg, Grete -98 58.43        1      
 2014-09-06/07 (lö-sö)  | SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P19   Almlöf, Andreas -95 ej start             
8-kamp P15 » Forsberg, Martin -99 3 457  [1] +1.5 PB 7    
80 m häck (84 cm) 12.93 [569] [2] +1.4 PB 3 Heat 1
Diskus (1,0 kg) 28.81 [441] PB 5
Stav 3.13 [389] 4
Spjut (600 gr) 27.14 [259] 7
Längd 5.14 [409] +1.5 7
Kula (4,0 kg) 9.33 [445] PB 6
Höjd 1.59 [457] 7
800 m 2:31.94 [488] PB 4
6-kamp F15 » Cianelli, Rosanna -99 3 621  [3] +0.4 PB 4    
80 m häck (76,2 cm) 12.90 [731] -0.4 PB 3 Heat 1
Höjd 1.48 [599] 6
Kula (3,0 kg) 12.72 [709] 1
Längd 4.83 [514] +1.3 6
Spjut (500 gr) 31.19 [499] 4
600 m 1:53.34 [569]     PB 3 Heat 2  
» Engström, Isabella -99 brutit 
80 m häck (76,2 cm) 13.85 [596] +1.5 5 Heat 2
Höjd 1.27 [379] 16
Kula (3,0 kg) 11.13 [604] PB 4
Längd ej start             
» Karlsson, Jennifer -99 2 940  [4] - PB 13
80 m häck (76,2 cm) 12.71 [760] +1.5 PB 2 Heat 2
Höjd 1.42 [534] 13
Kula (3,0 kg) 8.04 [402] PB 15
Längd 4.64 [464] - 9
Spjut (500 gr) 15.60 [208] PB 14
600 m 1:53.12 [572] 4 Heat 1
Not
[1] - Är ny klubbrekordmångkamp 2014 för P15
[2] - Är ny klubbrekordgren 2014 för P15
[3] - Är ny klubbrekordmångkamp 2014 för F15
[4] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
 2014-09-06/07 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m MS » Grundberg, Erik -94 7.49    -0.8   2 Heat 2  
7.46  -1.4 PB 1 Final
» Kay, Rodi -98 7.44  -0.8 PB 1 Heat 2
  7.56    -1.4   6 Final  
» Nie, Karl David -98 7.70  -0.6 PB 2 Heat 3
7.77  -1.4 7 Final
» Ögren, Markus -98 7.87    -0.6 PB 4 Heat 1  
P13 » Lavett, Emil -01 9.67  +0.1 PB 5 Heat 3
P11 » Borgius, Teodor -03 ej start 
» Moberg, Markus -03 ej start             
P10 Hemlin, Malkolm -04 10.36  +0.2 PB 8 Heat 1
Larsson, Alexander -04 9.39  -1.2 PB 2 Heat 2
  9.56    -1.8   3 Final  
» Marklund, Winston -04 ej start 
P9 Lund, Alfred -05 ej start 
Thorsén, Elvin -05 10.43    -   8 Final  
P8 » Kapell, Elias -06 10.46  -0.9 1 Heat 1
10.06  - 1 Final
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start             
» Gassama, Sira -01 ej start 
» Hausmann, Isa -01 9.98  -0.2 7 Heat 4
F11 » Deltin, Anna Lisa -03 ej start             
» Edelholm, Beata -03 9.39  -0.8 2 Heat 3
9.49  - 4 Final
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.49  -0.6 1 Heat 2
  9.58    -   5 Final  
» Löwhagen, Alicia -03 9.69  -1.0 PB 2 Heat 1
9.63  - 6 Final
F10 » Hellstadius, Alannah -04 9.59  +0.5 PB 1 Heat 3
  9.55    -   3 Final  
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 10.36  - 2 Heat 1
  10.69    -   8 Final  
» Lind, Norah -05 9.83  -0.2 PB 3 Heat 2
10.21  - 7 Final
F8 » Jabbour Clarke, Lii -06 10.37  - 1 Heat 2
10.05  -0.5 PB 1 Final
80 m P14 » Prins, Felix -00 9.98    +0.6   1 Heat 1  
10.05  +0.8 4 Final
F14 Gramer, Tindra -00 11.77    +1.1 PB 6 Heat 3  
» Hultström, Vilma -00 11.59  -0.4 PB 3 Heat 1 [¤]
100 m P17 » Kay, Rodi -98 11.63    -0.3   1 Heat 2  
11.58  -0.8 PB 2 Final
» Nie, Karl David -98 12.24  -0.3 3 Heat 2
  11.94    -0.8   4 Final  
» Ögren, Markus -98 12.13  -0.3 2 Heat 2
11.99  -0.8 PB 5 Final
F17 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 13.34    -0.1 SB 2 Final  
» Kapell, Hanna -98 12.82  -0.1 1 Final
150 m MS » Nie, Karl David -98 18.38    -   2 Heat B  
» Ögren, Markus -98 18.45  - 3 Heat B
KS » Janhunen, Marina -98 ej start 
200 m P14 » Prins, Felix -00 25.01    -0.8 PB 1 Heat 2  
P13 » Förnestig, Paul -01 27.11  - 1 Heat A
F13 » Gassama, Sira -01 ej start 
600 m P10   Bergström, Marcus -04 ej start             
Hemlin, Malkolm -04 ej start 
Larsson, Alexander -04 ej start             
P9 Lund, Alfred -05 ej start 
Thorsén, Elvin -05 2:10.01  PB 3 Heat 1
P8 » Kapell, Elias -06 2:16.29      PB 3 Heat 1  
F10 » Hellstadius, Alannah -04 2:28.0m [2] PB 8 Final
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 ej start          Heat 1  
» Lind, Norah -05 2:13.25  PB 2 Heat 1
800 m MS » Adan, Abdullahi -98 2:08.42        2 Final  
P13 » Lavett, Emil -01 ej start 
F14 Gramer, Tindra -00 2:50.35      PB 5 Final  
Kristola Wiklund, Rita -00 2:54.60  PB 6 Final
F11 » Löwhagen, Alicia -03 ej start 
60 m häck (76,2 cm) P13 » Förnestig, Paul -01 10.12    0.0 PB 2 Final  
60 m häck (68,6 cm) F13 » Hausmann, Isa -01 11.28    -0.2 PB 5 Heat 1  
» Rådbo, Klara -01 ej start 
80 m häck (84 cm) P15 » Henningson, William -99 ej start             
P14 » Prins, Felix -00 12.38  +0.5 2 Final
100 m häck (76,2 cm) F17 » Janhunen, Marina -98 15.43    -1.4 PB 2 Final  
» Kapell, Hanna -98 15.04  -1.4 1 Final
200 m häck (68,6 cm) F13 » Hausmann, Isa -01 ej start             
» Rådbo, Klara -01 ej start 
Höjd P15 » Eriksson Nilsfors, Love -99 ej start             
P11 » Moberg, Markus -03 ej start 
P10 Larsson, Alexander -04 1.24      PB 3 Final [¤]
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start 
» Hausmann, Isa -01 1.34  11
» Ilbäcken, Thelma -01 1.45      PB 4 Final [¤]
» Rådbo, Klara -01 1.53  1 Final
F11 » Edelholm, Beata -03 1.34  PB 2 Pool 1
» Harryson, Linn -03 1.20      PB 6 Pool 1  
» Löwhagen, Alicia -03 1.15  8 Pool 1
F10 » Hellstadius, Alannah -04 1.10  PB 7 Pool 1
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
Längd MS » Averin Markström, Simon -95 6.04    0.0 SB 6 Final  
» Förnestig, Frank -98 6.25  +1.1 PB 2 Final
» Grundberg, Erik -94 6.61    -   1 Final  
» Persson, Manne -96 6.13  +0.4 3 Final
P15 » Eriksson Nilsfors, Love -99 ej start 
P14 » Prins, Felix -00 5.55    +0.5   1 Final  
KS » Tersander, Beata -97 4.38  +1.9 4 Final
F14 » Hultström, Vilma -00 4.72  +1.8 PB 8 Final [¤]
Kristola Wiklund, Rita -00 3.91  +2.0 PB 16
Längd (zon) P13 » Förnestig, Paul -01 4.43    -   7 Pool 1  
» Lavett, Emil -01 4.26  - 7 Pool 2
P11 » Borgius, Teodor -03 ej start             
» Moberg, Markus -03 ej start 
P10 Hemlin, Malkolm -04 ej start 
Larsson, Alexander -04 3.63    -   3 Final  
» Marklund, Winston -04 ej start 
P9 Lund, Alfred -05 ej start 
Thorsén, Elvin -05 3.38    -   4 Pool 1  
P8 » Kapell, Elias -06 3.37  - 1 Pool 1
F13 » Gassama, Sira -01 ej start 
» Hausmann, Isa -01 ej start             
» Rådbo, Klara -01 ej start 
F11 » Deltin, Anna Lisa -03 ej start 
» Edelholm, Beata -03 3.93    -   6 Pool 1  
» Larheden Utvik, Hilda -03 3.72  - 7 Pool 1
» Löwhagen, Alicia -03 4.30  - 2 Pool 1
F10 » Hellstadius, Alannah -04 3.46    -   5 Pool 2  
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 3.82  - 1 Pool 1
» Lind, Norah -05 3.61    -   2 Pool 2  
F8 » Jabbour Clarke, Lii -06 3.19  - 2 Pool1
Kula (4,0 kg) P15 » Eriksson Nilsfors, Love -99 ej start             
Kula (2,0 kg) F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start             
» Hausmann, Isa -01 7.17  15
Spjut (500 gr) F17 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 32.17        2 Final  
F14 » Hultström, Vilma -00 25.77  PB 5 Final [¤]
Rilegård, Hejla -00 26.82  4 Final
Spjut (400 gr) P13 » Lavett, Emil -01 23.83      PB 8 Final  
F13 » Hausmann, Isa -01 19.45  PB 11
» Rådbo, Klara -01 ej start 
Boll (300 gr) P11 » Borgius, Teodor -03 30.18        5 Final  
» Moberg, Markus -03 ej start 
P10 Bergström, Marcus -04 15.35        10    
P9 Lund, Alfred -05 ej start 
Thorsén, Elvin -05 18.63  PB 9
P8 » Kapell, Elias -06 20.69      PB 2 Pool 1  
F11 » Edelholm, Beata -03 23.36  6 Final
» Larheden Utvik, Hilda -03 ej start 
» Löwhagen, Alicia -03 16.51      PB 14    
F10 » Hellstadius, Alannah -04 13.84  PB 17
F9 » Lind, Alvah -05 23.92  PB 1 Final
» Lind, Norah -05 21.40        2 Final  
F8 » Jabbour Clarke, Lii -06 13.87  PB 3 Pool 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Manuell tid?
 2014-09-06 (lö)  | Kasttävling, Apalby kastplan, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/119) F16 » Ahlberg, Grete -98 59.41        1      
 2014-09-06 (lö)  | Invigning av IP, Kramfors IP, Kramfors
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m KS » Morgan, Lynette -91 12.24    +2.4   2      
 2014-09-06 (lö)  | Tjejmilen, Djurgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) KS   Lindholm, Hanna -79 36.02      PB 7      
» Wangenheim, Julia -92 41.27  [1,2] PB 1597
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Är ny klubbrekordgren 2014 för K22
 2014-09-03 (on)  | Stavfemman, Enskede IP, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P15 » Forsberg, Martin -99 ej res               
F16 » Herstedt, Josefin -98 3.44  1
F15 » Lundmark, Maja -99 3.04  2
 2014-09-02 (ti)  | Runday Raceday, Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m KS   Filipska, Suzanna -90 2:31.94      PB 5 Heat B    
 2014-08-30/31 (lö-sö)  | Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15   Alexis Hallgren, Anton -99 2:25.51      PB 7 Pool 2 Heat 2  
Herne, Erik -99 2:15.36  PB 1 Pool 2 Heat 3
» Prins, Felix -00 2:23.17        8 Pool 2 Heat 3  
Rudal, Elliott -99 2:29.57  PB 4 Pool 1 Heat 3
» Svensson, Elias -00 2:30.70  PB 6 Pool 1 Heat 4
F15 » Engström, Isabella -99 2:46.23        9 Pool 2 Heat 2  
» Hultström, Vilma -00 2:30.91  PB 2 Pool 2 Heat 3
» Karlsson, Jennifer -99 2:59.27  PB 11 Pool 2 Heat 1
» Rådbo, Klara -01 2:56.20  PB 10 Pool 2 Heat 1
80 m häck (84 cm) P15 » Forsberg, Martin -99 13.08  [1] +1.7 PB 3 Pool 2 Heat 2  
» Prins, Felix -00 11.80  [2,3] +1.0 PB 2 Pool 2 Heat 5
80 m häck (76,2 cm) F15 » Cianelli, Rosanna -99 ej start          Pool 2 Heat 2  
» Engström, Isabella -99 brutit  Pool 2 Heat 2
» Karlsson, Jennifer -99 13.48    +0.1   6 Pool 2 Heat 3  
» Laurin, Lotta -99 13.24  +0.1 PB 4 Pool 2 Heat 3
» Lundmark, Maja -99 13.07  +0.1 PB 2 Pool 2 Heat 3
Höjd P15 » Forsberg, Martin -99 1.59        7 Röd  
» Gussarsson, Arvid -00 1.51  PB 14 Röd
» Prins, Felix -00 1.51        16 Röd  
F15 » Cianelli, Rosanna -99 1.49  4 Röd
» Jansson, Fanny -99 1.53  SB 2 Röd
» Karlsson, Jennifer -99 1.41        10 Röd  
Rilegård, Hejla -00 1.29  21 Röd
» Rådbo, Klara -01 1.57  1 Röd
Längd P15   Alexis Hallgren, Anton -99 4.84    -0.2 PB 11 Röd  
» Forsberg, Martin -99 5.19  -1.2 PB 6 Röd
» Gussarsson, Arvid -00 4.82    -1.4 PB 13 Röd  
» Prins, Felix -00 5.57  -0.4 1 Röd
» Svensson, Elias -00 4.59  -1.1 PB 16 Röd
F15 » Cianelli, Rosanna -99 4.76  +2.9 5 Röd
  4.74    -2.6        
» Engström, Isabella -99 4.45  0.0 13 Röd
» Hultström, Vilma -00 3.89  -1.7 29 Röd
» Jansson, Fanny -99 4.23    +0.4   21 Röd  
» Karlsson, Jennifer -99 4.45  +0.9 12 Röd
» Laurin, Lotta -99 4.58  0.0 SB 6 Röd
» Lundmark, Maja -99 4.56  -2.9 PB 7 Röd
Kula (4,0 kg) P15   Alexis Hallgren, Anton -99 10.43        9 Röd  
» Forsberg, Martin -99 8.85  17 Röd
» Gussarsson, Arvid -00 8.48        19 Röd  
» Svensson, Elias -00 10.02  PB 10 Röd
Kula (3,0 kg) F15 » Cianelli, Rosanna -99 12.78      PB 1 Röd  
» Engström, Isabella -99 10.99  PB 2 Röd
» Lundmark, Maja -99 9.11      PB 5 Röd  
Rilegård, Hejla -00 9.05  8 Röd
Spjut (600 gr) P15   Alexis Hallgren, Anton -99 25.38      PB 15 Röd  
» Forsberg, Martin -99 28.48  PB 10 Röd
» Gussarsson, Arvid -00 21.48      PB 23 Röd  
Rudal, Elliott -99 23.81  17 Röd
» Svensson, Elias -00 21.57  PB 22 Röd
Spjut (500 gr) F15 » Cianelli, Rosanna -99 29.62        2 Röd  
» Engström, Isabella -99 21.45  12 Röd
» Hultström, Vilma -00 23.62      PB 10 Röd  
» Lundmark, Maja -99 20.73  PB 13 Röd
Rilegård, Hejla -00 28.66  3 Röd
» Rådbo, Klara -01 25.33  PB 8 Röd
6 x 200 m X15   Alexis Hallgren, Anton -99 2:42.36        5 Lag 1-8  
» Lundmark, Maja -99
» Prins, Felix -00
» Karlsson, Jennifer -99
» Svensson, Elias -00
» Laurin, Lotta -99
Lag Kraftmätningen P15   Alexis Hallgren, Anton -99 10 137p        15    
» Forsberg, Martin -99
» Gussarsson, Arvid -00
Herne, Erik -99
» Prins, Felix -00
Rudal, Elliott -99
» Svensson, Elias -00                
F15 » Cianelli, Rosanna -99 12 124p  3
» Engström, Isabella -99
» Hultström, Vilma -00
» Jansson, Fanny -99
» Karlsson, Jennifer -99
» Laurin, Lotta -99
» Lundmark, Maja -99
Rilegård, Hejla -00
» Rådbo, Klara -01                
X15 Alexis Hallgren, Anton -99 26 813p  6
» Cianelli, Rosanna -99
» Engström, Isabella -99
» Forsberg, Martin -99
» Gussarsson, Arvid -00
Herne, Erik -99
» Hultström, Vilma -00
» Jansson, Fanny -99
» Karlsson, Jennifer -99
» Laurin, Lotta -99
» Lundmark, Maja -99
» Prins, Felix -00
Rilegård, Hejla -00
Rudal, Elliott -99
» Rådbo, Klara -01
» Svensson, Elias -00
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2014 för P15
[2] - Klubbrekord i klassen P14
[3] - Är ny klubbrekordgren 2014 för P14
 2014-08-30/31 (lö-sö)  | Finnkampen ungdom, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Stav P17 » Hargeström, Sebastien -98 4.40        3    
 2014-08-30/31 (lö-sö)  | Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m häck (76,2 cm) KS » Morgan, Lynette -91 59.44        5    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.12        4    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 ej start             
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.90    -   3    
4 x 400 m KS » Morgan, Lynette -91 3:40.22        2    
 2014-08-30 (lö)  | Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Attersand, Henrik -84 44.27      PB 361      
Berg, Magnus -68 49.14  PB 884
Berggren, Willy -48 53.20      PB 1365      
Duvnäs, Magnus -60 42.31  PB 209
Ingard, Anders -61 46.54  PB 600
» Liljebäck, Lars-Erik -58 38.07      SB 55      
Lindelöw, Jan -59 43.30  PB 283
» Löfwing, Joakim -84 39.53  SB 105
Magnusson, Jan -74 38.12      PB 56      
Pihlblad, Jan -64 1:00.41  PB 2262
» Wärngård, Gunnar -57 53.35  PB 1389
KS Borgius, Lotta -70 49.06      PB 170      
Engström Björklund, Lena -57 1:12.36  PB 4238
Hellberg, Ulrika -63 58.43  PB 1369
Ingard, Cecilia -61 46.40      PB 90      
» Jonsson, Elin -90 39.34  8
» Nilsson, Amanda -83 41.19  PB 16
 2014-08-30 (lö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11 » Moberg, Markus -03 9.59    -0.3 PB 2 Heat 2    
9.72  +0.8 6 Final
P10 » Pettersson, Tobias -04 10.08  0.0 3 Heat 2
  ej start          Final    
P9 Thorsén, Elvin -05 ej start 
P8 » Kapell, Elias -06 10.18  +1.1 1 Heat 1
  10.21    0.0   1 Final    
F13 » Hausmann, Isa -01 9.86  +1.3 4 Final [¤]
F12 Fernando, Julia -02 ej start 
» Pettersson, Fredrika -02 ej start               
» Wihk, Embla -02 9.40  +1.8 4 Heat 1
F11 » Brandt, Albertina -03 10.09  0.0 PB 4 Heat 2
» Deltin, Anna Lisa -03 9.24  0.0 1 Heat 2
  9.13    0.0 PB 2 Final    
» Edelholm, Beata -03 9.28  +1.0 1 Heat 3
9.09  0.0 1 Final
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.27  +1.3 1 Heat 1
  9.23    0.0 PB 3 Final    
» Luul, Sara -03 9.83  +1.0 2 Heat 3 [¤]
10.22  0.0 6 Final
F10 Romàn, Clara -04 ej start               
F9 » Lind, Alvah -05 10.68  0.0 3 Heat 2
» Lind, Norah -05 10.32  0.0 1 Heat 1
10.02  +1.6 2 Final
80 m F14   Fernando, Ana -00 ej start               
300 m F14   Fernando, Ana -00 ej start               
400 m P8 » Kapell, Elias -06 86.59      PB 1 Final    
600 m P9   Thorsén, Elvin -05 ej start               
F9 » Lind, Alvah -05 2:15.46  PB 2 Final
» Lind, Norah -05 2:14.34  PB 1 Final
Höjd P11 » Moberg, Markus -03 1.15        7 Final    
F13 » Hausmann, Isa -01 1.43  PB 2 Final [¤]
F12 » Pettersson, Fredrika -02 ej start               
» Wihk, Embla -02 1.13  7 Final
F11 » Edelholm, Beata -03 1.28  PB 1 Final
» Luul, Sara -03 1.22  PB 4 Final [¤]
Längd (zon) P11 » Moberg, Markus -03 3.75    -0.9   6 Final    
P10 Cornelius, Jacob -04 3.85  +0.1 PB 5 Final
» Pettersson, Tobias -04 3.63    -1.2   7 Final    
P9 Thorsén, Elvin -05 ej start 
F12 » Pettersson, Fredrika -02 ej start 
» Wihk, Embla -02 ej start               
F11 » Brandt, Albertina -03 3.45  -0.9 9
» Deltin, Anna Lisa -03 4.25  -0.9 1 Final
» Edelholm, Beata -03 3.62    -0.2   4 Final    
» Larheden Utvik, Hilda -03 3.59  -1.2 6 Final
F10 Romàn, Clara -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 3.72    0.0   1 Final    
» Lind, Norah -05 3.53  0.0 3 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Moberg, Markus -03 7.36      PB 7 Final    
P10 » Pettersson, Tobias -04 ej start 
F11 » Edelholm, Beata -03 6.37        3 Final    
F10 » Lind, Norah -05 7.06  PB 2 Final
Romàn, Clara -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 6.30  PB 5 Final [¤]
Spjut (400 gr) F12 » Wihk, Embla -02 ej start               
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-08-28 (to)  | Diamond Leauge, Zûrich, SUI
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:03.40        8      
 2014-08-28 (to)  | Långlöparnas kväll, Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m MS   Segerberg, Filip -90 33:33.87      PB 17 Heat A    
Spetz, Nils -91 32:23.05  PB 11 Heat A
 2014-08-26 (ti)  | Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
600 m P12   Kennmar, Felix -02 2:22.26      PB        
Sandberg K, Filippos -02 2:19.26  PB
F12 » Oscarsson, Liv -02 2:24.34      PB        
» Wihk, Embla -02 2:15.91  PB
Tresteg (zon) P13 » Fogelberg, Adam -01 7.88    +0.7 PB        
» Helsing, Herman -01 8.84  +1.5 PB
» Käck, Joel -01 8.78    -1.2 PB        
» Lavett, Emil -01 8.14  +0.2 SB
F13 » Bjuremalm, Tilde -01 8.07  +1.8 PB
» Enblad, Mikaela -01 8.20  +2.1
  7.83    -0.2 PB        
» Gassama, Sira -01 10.13  -0.6
» Hausmann, Isa -01 8.30  +1.2
Hultén, Tekla -01 7.21    +0.1 PB        
» Ilbäcken, Thelma -01 9.59  +1.2 PB
» Lindvall, Siri -01 9.98  -0.1 PB
» Rådbo, Klara -01 8.05    -0.4 SB        
» Sjöholm, Maja -01 8.46  +0.9 PB
Diskus (0,6 kg) P13 » Fogelberg, Adam -01 23.81      PB        
» Helsing, Herman -01 18.32  PB
» Johansson, Leon -01 20.91      PB        
» Käck, Joel -01 20.79  PB
» Lavett, Emil -01 17.35  SB
F13 » Bjuremalm, Tilde -01 15.67      PB        
» Enblad, Mikaela -01 15.28  PB
» Gassama, Sira -01 18.19  PB
» Hausmann, Isa -01 13.68               
Hultén, Tekla -01 12.67  PB
» Ilbäcken, Thelma -01 20.19 
» Lindvall, Siri -01 11.41      PB        
» Rådbo, Klara -01 11.54  PB
» Sjöholm, Maja -01 17.20  PB
Spjut (400 gr) P12   Kennmar, Felix -02 10.09      PB        
F12 » Brundin, Lisa -02 12.60  PB
» Oscarsson, Liv -02 8.91      PB        
» Wihk, Embla -02 14.72 
5 x 60 m P13 » Förnestig, Paul -01 42.39        3      
» Käck, Joel -01
» Helsing, Herman -01
» Fogelberg, Adam -01
» Lavett, Emil -01                
F13 » Gassama, Sira -01 41.60  1
» Lindvall, Siri -01
» Ilbäcken, Thelma -01
Hultén, Tekla -01
» Hausmann, Isa -01
Lag Arena X13 » Bjuremalm, Tilde -01 59p        1      
» Brundin, Lisa -02
» Enblad, Mikaela -01
» Fogelberg, Adam -01
» Gassama, Sira -01
» Hausmann, Isa -01
» Helsing, Herman -01
Hultén, Tekla -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Johansson, Leon -01
Kennmar, Felix -02
» Käck, Joel -01
» Lavett, Emil -01
» Lindvall, Siri -01
» Oscarsson, Liv -02
» Rådbo, Klara -01
Sandberg K, Filippos -02
» Sjöholm, Maja -01
» Wihk, Embla -02                
X12 » Brundin, Lisa -02 7p  6
Kennmar, Felix -02
» Oscarsson, Liv -02
Sandberg K, Filippos -02
» Wihk, Embla -02
 2014-08-24 (sö)  | Tampere, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.09        3 Final    
 2014-08-24 (sö)  | Diamond Leauge, Birmingham, GBR
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.73    +0.3   7 Final    
 2014-08-24 (sö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F12   Fernando, Julia -02 ej start               
F10 » Robling, Alma -04 9.84  -0.2 PB 4 Final
F9 » Gustafsson, Ella -05 11.54    -0.7 PB 4 Heat 3    
» Jansson, Agnes -05 11.15  -1.8 2 Heat 2
10.82  +1.4 6 Final
» Nyström, Frida -05 11.35    -2.0 PB 3 Heat 1    
F7 Robling, Elsa -07 12.05  -1.8 PB 3 Heat 2
80 m F14   Fernando, Ana -00 ej start               
Längd F7   Robling, Elsa -07 2.58    -1.1 PB 2 Final    
Längd (zon) F10 » Robling, Alma -04 3.25    +2.0 PB 5 Final    
F9 » Gustafsson, Ella -05 2.71  -0.5 PB 11
» Jansson, Agnes -05 3.18    -0.1   5 Final    
» Nyström, Frida -05 2.97  -1.5 PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F9 » Gustafsson, Ella -05 4.64      PB 7 Final    
» Jansson, Agnes -05 4.46  8 Final
» Nyström, Frida -05 4.32  PB 10
 2014-08-23/24 (lö-sö)  | DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P13 » Förnestig, Paul -01 8.61  [1] +1.1 PB 5 Försök 3  
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start 
» Gassama, Sira -01 8.27  +1.0 1 Försök 1
  ej start          Final 1  
» Ilbäcken, Thelma -01 8.72  +0.5 PB 2 Försök 4
8.67  +2.8 7 Final 2
» Lindvall, Siri -01 8.61  +0.5 1 Försök 4
  8.45    +2.8   1 Final 2  
» Rådbo, Klara -01 ej start 
80 m P16 » Förnestig, Frank -98 8.61  [2] +1.1 PB 5 Heat 3  
P14 » Prins, Felix -00 9.99  -0.3 2 Försök 2
  9.90    +0.2   8 Final  
F15 » Jahrl, Hedda -99 ej start 
» Laurin, Lotta -99 10.89  +2.0 PB 7 Försök 3
F14 » Deltin, Greta -00 ej start 
100 m P19 » Averin Markström, Simon -95 12.22    +0.1   7 Försök 1  
» Ewertzh, Jacob -95 10.90  -0.1 1 Försök 2
  10.83    +0.2   1 Final  
Nyberg, Erik -96 11.18  +0.1 3 Försök 1
11.20  +0.2 4 Final
» Persson, Manne -96 11.88    -0.1   7 Försök 2  
» Rosberg, Daniel -96 11.21  -0.1 3 Försök 2
11.23  +0.2 5 Final
» Wesslén, Sebastian -95 ej start             
P16 Hedayat, Ali -98 11.85  -0.5 PB 2 Försök 3 [¤]
11.89  +1.5 5 Final
» Kay, Rodi -98 ej start             
» Nie, Karl David -98 11.85  +0.4 PB 4 Försök 2
11.92  +1.5 6 Final
» Ögren, Markus -98 12.01    -0.5 PB 4 Försök 3  
F19 » Jelassi, Yasmin -96 ej start 
F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start 
F16 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 13.30    +2.1   6 Försök 1  
» Hansson, Pernilla -98 ej start 
» Kapell, Hanna -98 12.85  +0.5 5 Försök 2
200 m P19 » Ewertzh, Jacob -95 21.78    +1.1   1 Final 1  
» Rosberg, Daniel -96 ej start 
» Wesslén, Sebastian -95 ej start             
P16 » Kay, Rodi -98 ej start 
» Nie, Karl David -98 ej start 
» Ögren, Markus -98 23.82    -0.1 PB 1 Final 2  
F19 » Jelassi, Yasmin -96 ej start 
F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start 
F16 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 27.12    +0.3   3 Final 2  
» Jakobsson, Ylva -98 ej start 
» Janhunen, Marina -98 ej start 
» Kapell, Hanna -98 26.37  +0.4 5 Final 1
300 m P14 » Prins, Felix -00 ej start             
F15 » Jahrl, Hedda -99 ej start 
800 m P19   Orrsveden, Fredrik -95 ej start             
» Yusuf, Abdi -00 ej start 
P17 » Jacobson, Martin -97 2:11.26        8 Final  
P16 » Ahl, Christoffer -98 1:59.58  PB 3 Final
P15 Herne, Erik -99 ej start 
1 500 m P19 » Yusuf, Abdi -00 ej start             
P17 » Jacobson, Martin -97 ej start 
P15 Herne, Erik -99 ej start          Final 2  
F14 » Richardsson, Victoria -00 5:35.14  PB 10 Final
80 m häck (84 cm) P15 » Forsberg, Martin -99 13.34    +1.2   5 Final  
P14 » Prins, Felix -00 12.22  +1.1 2 Försök 2
11.68  +3.9 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Engström, Isabella -99 ej start          Försök 3  
» Laurin, Lotta -99 13.57  +0.9 7 Försök 2
F14 » Deltin, Greta -00 ej start 
100 m häck (76,2 cm) F16 » Hansson, Pernilla -98 ej start             
» Jakobsson, Ylva -98 15.68  +1.6 5 Försök 3
  15.23    0.0 PB 7 Final  
» Janhunen, Marina -98 ej start 
» Kapell, Hanna -98 14.95  +1.6 3 Försök 3
14.92  0.0 PB 5 Final
110 m häck (100 cm) P19   Almlöf, Andreas -95 14.66    +1.0   1 Final  
110 m häck (91,4 cm) P16 » Hargeström, Sebastien -98 ej start             
300 m häck (84 cm) P16 » Hargeström, Sebastien -98 ej start             
300 m häck (76,2 cm) F16 » Janhunen, Marina -98 44.53      PB 2 Final 1  
» Kapell, Hanna -98 44.76  PB 4 Final 1
F15 » Engström, Isabella -99 ej start 
400 m häck (91,4 cm) P19   Almlöf, Andreas -95 56.06        2 Final  
Höjd P15 » Forsberg, Martin -99 1.60      PB 9    
F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start 
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start             
» Ilbäcken, Thelma -01 1.35  11
» Lindvall, Siri -01 ej start 
» Rådbo, Klara -01 1.51  3 Final
Stav P16 » Hargeström, Sebastien -98 4.53      PB 1 Final  
P15 » Forsberg, Martin -99 3.20  5 Final
F16 » Herstedt, Josefin -98 3.53        1 Final  
F15 » Lundmark, Maja -99 ej start 
Längd P15 » Forsberg, Martin -99 5.04    +1.0   15    
P14 » Prins, Felix -00 5.81  -0.2 4 Final
F15 » Cianelli, Rosanna -99 4.89  +1.4 SB 5 Kval B
  4.84    -0.3   8 Final  
» Engström, Isabella -99 ej start 
» Laurin, Lotta -99 4.37  +1.2 12 Kval B
Längd (zon) P13 » Förnestig, Paul -01 ej start             
F13 » Bjuremalm, Tilde -01 ej start 
» Björk Sambo, Lucy -01 ej start             
» Gassama, Sira -01 5.29  +2.9 1 Kval B
» Gassama, Sira -01 5.45  -0.3 PB 1 Final
» Ilbäcken, Thelma -01 4.71    +1.8 PB 10 Kval B  
» Lindvall, Siri -01 4.98  +1.4 3 Kval B
5.06  -0.7 5 Final
» Rådbo, Klara -01 5.05  +2.7 2 Kval B
5.00  +1.5 PB 7 Final
Tresteg P19 » Averin Markström, Simon -95 12.81    +2.5   4 Final  
12.79  -0.3 PB 4
» Persson, Manne -96 13.45    -0.8 PB 2 Final  
F19 » Forsberg, Elin -96 ej start 
» Pernbrink, Sara -96 10.69  +0.6 1 Final
F16 » Hansson, Pernilla -98 11.00    -0.6   5 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 ej res  Final
Kula (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 10.21        4 Final [¤]
Kula (3,0 kg) F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start             
F16 » Hansson, Pernilla -98 ej start 
F15 » Cianelli, Rosanna -99 12.66      PB 3 Final  
» Engström, Isabella -99 9.35  14
F14 Rilegård, Hejla -00 ej start 
Kula (2,0 kg) F13 » Ilbäcken, Thelma -01 9.45      PB 11    
Diskus (1,5 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 31.37        5 Final  
Diskus (1,0 kg) F16 » Ahlberg, Grete -98 21.13        6 Final [¤]
Spjut (600 gr) P15 » Forsberg, Martin -99 24.24        18    
Spjut (500 gr) F15 » Cianelli, Rosanna -99 34.19        8 Final  
F14 Rilegård, Hejla -00 30.59  PB 7 Final
Spjut (400 gr) F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start             
» Hausmann, Isa -01 ej start 
» Ilbäcken, Thelma -01 15.74        11    
» Rådbo, Klara -01 26.60  PB 8 Final
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2014 för P13
[2] - Tävl. med P14
[¤] - Efteranmäld
 2014-08-23 (lö)  | Folksam Challange, Studenteras, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.74    +2.4   4 Heat 1    
10.63  +2.3 1 B-final
» Ojuri, Sunday -93 10.82  +2.4 5 Heat 1
10.84  +2.3 3 B-final
5 000 m MS » Alemayoh, Michele -92 15:31.74        4 B-final    
Segerberg, Filip -90 16:11.42  7 B-final
Spetz, Nils -91 15:34.81  PB 5 B-final
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.64    +2.0   3 Final    
 2014-08-21 (to)  | DN-galan, Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Ewertzh, Jacob -95 10.89    +1.1   3 Nat    
» Ojuri, Sunday -93 10.92  +1.1 5 Nat
400 m KS » Morgan, Lynette -91 55.97        1 Nat    
800 m MS   Jonsson, Niklas -92 2:00.37        9 Nat D    
Lundell Vakkuri, Samuel -95 ej start 
Orrsveden, Fredrik -95 ej start               
» Yusuf, Abdi -00 ej start 
1 500 m MS   Hydén, Johan -89 brutit          Nat    
KS » Aregawi, Abeba -90 4:07.75  10 DL
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.03    +0.6   3 DL    
4 x 200 m X12 » Bangala, Nsele -03 2:07.08        2 Heat 1    
» Larsson, Kathleen -03
» Borgius, Teodor -03
» Edelholm, Beata -03
 2014-08-19 (ti)  | Viking Line spelen, Källbrink, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Kay, Rodi -98 ej start               
800 m MS   Jonsson, Niklas -92 1:58.19        1 Final 1    
3 000 m MS » Alemayoh, Michele -92 8:51.79      PB 3 Final 1   [¤]
Spetz, Nils -91 8:55.24  PB 5 Final 1 [¤]
» Yusuf, Abdi -00 9:15.35  PB 9 Final 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-08-17 (sö)  | Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P12 » Baroso Johansson, André -02 8.80    +1.4 PB 1 Heat 1    
8.60  +3.5 3 Final
P9 Thorsén, Elvin -05 10.51    -   5 Heat 2    
F9 » Lind, Alvah -05 10.74  0.0 6 Heat 1
» Lind, Norah -05 ej start  Heat 2
400 m P9   Thorsén, Elvin -05 ej start               
F9 » Lind, Alvah -05 82.39  PB 2 Final 1
» Lind, Norah -05 ej start  Final 2
Höjd P12 » Baroso Johansson, André -02 1.36      PB 3 Final    
Längd (zon) P9   Thorsén, Elvin -05 3.14    -   3 Final    
F9 » Lind, Alvah -05 3.69  +1.8 2 Final
» Lind, Norah -05 3.56  +1.2 3 Final
Kula (3,0 kg) P9   Thorsén, Elvin -05 4.77      PB 9      
Kula (2,0 kg) F9 » Lind, Alvah -05 5.85        5 Final    
» Lind, Norah -05 7.01  PB 1 Final
 2014-08-16/17 (lö-sö)  | NM 20 år, Kristiansand, NOR - NM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m P19 » Ewertzh, Jacob -95 21.97    -1.8   5    
110 m häck (100 cm) P19   Almlöf, Andreas -95 14.33    +3.1   3    
4 x 100 m P19 » Ewertzh, Jacob -95 40.95        2    
 2014-08-16/17 (lö-sö)  | Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
200 m F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start             
800 m MS   Hydén, Johan -89 ej start             
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.10        1    
F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start 
Längd F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start             
Kula (3,0 kg) F17 » Lindberg, Felicia -97 ej start             
 2014-08-12/17 (ti-sö)  | EM, Zürich, SUI - EM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:11.64        1 Heat 1 ti  
4:05.08  2 Final fr
10 km (gatulopp) KS   Lindholm, Hanna -79 38.31  [1]          
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:11.26  [1]          
KS Lindholm, Hanna -79 1:21.23  [1]
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:27.17        47 Final  
KS Lindholm, Hanna -79 2:44.05  [2] PB 42 Final
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.81    -0.4   9 Kval 2 fr  
8.09  +0.1 SB 5 Final
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen K35
 2014-08-16 (lö)  | Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp P15   Herne, Erik -99 5.47        1      
P14 » Ekberg, Johan -00 6.05  11
Pettersson, Lukas -00 6.11        12      
P13 Colling, Mauritz -01 9.19  573
» Fogelberg, Adam -01 6.48  45
» Lavett, Emil -01 6.48        44      
P12 Mossige Norheim, Manne -02 7.18  113
Sandberg K, Filippos -02 8.21  355
P11 Broström, Arvid -03 10.47        752      
Colling, Simon -03 9.46  650
Ejeblad, Maximilian -03 11.12  768
Enocksson, Oscar -03 7.37        168      
Lundman, Malte -03 8.29  392
» Moberg, Markus -03 7.57  254
Mäntylä, Ludvig -03 8.52        484      
Nordlöf, Malte -03 7.32  150
» Törnvall, Oskar -03 9.06  532
P10 Bogdon, Mio -04 8.28        388      
Ekberg, Arvid -04 7.00  70
» Engström, Filip -04 7.30  144
Fogelsjöö, Albin -04 8.04        288      
» Malmsten, Ludvig -04 7.46  208
» Marklund, Winston -04 8.36  421
Persson, Max -04 6.49        47      
» Pettersson, Tobias -04 6.56  65
» Ramel Ternhag, Björn -04 9.00  515
P9 » Asplund, Simon -05 8.03        284      
Carlqvist, Max -05 9.52  663
Enocksson, Vilgot -05 10.09  704
» Forster, Hampus -05 9.04        528      
Kanold, Ruben -05 11.17  777
Koppari, Filip -05 8.20  350
Wendin, Isak -05 10.52        755      
P8 Persson, Axel -06 7.40  181
Öhrner, Gabriel -06 9.22  581
F15 » Laurin, Lotta -99 7.37        79      
Siltberg Almlöf, Nora -99 7.01  30
F14 Gramer, Tindra -00 7.20  55
» Hultström, Vilma -00 6.45        14      
» Richardsson, Victoria -00 6.50  21
F13 » Enblad, Mikaela -01 7.45  101
Fernström, Eira -01 9.57        603      
Glansberg, Ronja -01 8.13  176
Gottfridsson, Mitra -01 10.19  682
Hultén, Tekla -01 7.54        128      
Mengistu, Sophia -01 8.31  239
Röshammar, Hanna -01 9.29  484
» Sjöholm, Maja -01 7.50        115      
Thuresson, Bianca -01 9.56  600
Wallin, Alva -01 8.13  175
F12 Ekberg, Lisa -02 6.36        11      
Herstedt, Lisa -02 8.54  356
» Jansson, Julia -02 7.57  136
» Oscarsson, Liv -02 9.33