HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2017-04-19
Ute för 2014 Resultatdatum: 2014-09-21
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
41.11  » Förnestig, Paul -01 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Frykman, Leon -01
» Käck, Joel -01
» Helsing, Herman -01
» Gemmel, Harald -01
41.33  [1] » Förnestig, Paul -01 P13 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Ehirhieme, Iyayi -01
» Käck, Joel -01
» Gemmel, Harald -01
» Lavett, Emil -01
41.67  » Förnestig, Paul -01 P13 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Ehirhieme, Iyayi -01
» Käck, Joel -01
» Gemmel, Harald -01
» Lavett, Emil -01
42.39  [2] » Förnestig, Paul -01 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
» Käck, Joel -01
» Helsing, Herman -01
» Fogelberg, Adam -01
» Lavett, Emil -01
43.63  Frykman, Leon -01 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
» Käck, Joel -01
» Helsing, Herman -01
» Gemmel, Harald -01
» Lavett, Emil -01
45.52  [3] Jansson, Olle -03 P11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
» Moberg, Markus -03
» Borgius, Teodor -03
Almquist, Arvid -03
» Bangala, Nsele -03
45.55  [4] » Marklund, Winston -04 P11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Borgius, Teodor -03
Almquist, Arvid -03
» Moberg, Markus -03
» Bangala, Nsele -03
46.16  [5] » Bangala, Nsele -03 P11 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Borgius, Teodor -03
Almquist, Arvid -03
» Moberg, Markus -03
» Sautermeister, Dante -03
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.13  [1] » Svensson, Elias -00 P15 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Prins, Felix -00
» Forsberg, Martin -99
» Lund, Jonathan -99
40.34  » Svensson, Elias -00 P15 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Prins, Felix -00
» Forsberg, Martin -99
» Lund, Jonathan -99
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
41.43  [1,2] Nyberg, Erik -96 M22 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
» Ewertzh, Jacob -95
» Ojuri, Sunday -93
» Engwall, Andreas -92
41.80  [3] » Rosberg, Daniel -96 P19 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
Nyberg, Erik -96
42.09  [4] Nyberg, Erik -96 MS 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Ehrlin, Erik -90
» Ewertzh, Jacob -95
» Darkwah, Tony -86
42.84  » Rosberg, Daniel -96 P19 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
Nyberg, Erik -96
42.90  » Grundberg, Erik -94 MS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
Nyberg, Erik -96
44.54  [5] » Förnestig, Frank -98 P17 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hargeström, Sebastien -98
» Kay, Rodi -98
44.70  » Kay, Rodi -98 P17 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hargeström, Sebastien -98
» Sidenbladh, Oskar -97
44.73  » Förnestig, Frank -98 P17 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hargeström, Sebastien -98
» Kay, Rodi -98
45.21  » Nie, Karl David -98 P17 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
» Hargeström, Sebastien -98
» Ögren, Markus -98
» Kay, Rodi -98
45.91  » Förnestig, Frank -98 P17 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Olsson, Timothy -98
» Nie, Karl David -98
» Ögren, Markus -98
46.95  Gassan, Sami -95 P19 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Persson, Manne -96
» Averin Markström, Simon -95
Joon, Sagar -97
Landslagsstafett
40.95  » Ewertzh, Jacob -95 MS 2014-08-16 » NM 20 år, Kristiansand, NOR
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:03.40  [1] » Förnestig, Frank -98 P17 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Kay, Rodi -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Ögren, Markus -98
2:04.88  » Förnestig, Frank -98 P17 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Kay, Rodi -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Ögren, Markus -98
2:05.31  » Kay, Rodi -98 P17 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hargeström, Sebastien -98
» Olsson, Timothy -98
2:11.43  » Förnestig, Frank -98 P17 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Nie, Karl David -98
» Sidenbladh, Oskar -97
» Ögren, Markus -98
2:17.66  » Krüsell Berg, Carl -98 P17 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Getahun, Kidus Johannes -98
» Adan, Abdullahi -98
» Jacobson, Martin -97
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
               
 3 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:34.39  » Green, Philip -93 M22 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Skugghall, Hannes -92
Almlöf, Andreas -95
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:23.42  [1] » Förnestig, Paul -01 P13 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Lavett, Emil -01
» Käck, Joel -01
6:05.69  Persson, Max -04 P10 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Ekberg, Arvid -04
» Pettersson, Tobias -04
6:37.04  Nordlöf, Malte -03 P11 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Moberg, Markus -03
» Wåtz, Linus -03
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:53.24  [1] » Yusuf, Abdi -00 P19 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
Orrsveden, Fredrik -95
Lundell Vakkuri, Samuel -95
6:28.74  » Jacobson, Martin -97 P17 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Adan, Abdullahi -98
» Ögren, Markus -98
6:42.48  » Jacobson, Martin -97 P17 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Adan, Abdullahi -98
» Olsson, Timothy -98
7:19.86  » Lund, Jonathan -99 P15 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Prins, Felix -00
Herne, Erik -99
7:26.37  Mutuma Mukindia, Gideon -00 P15 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Ekberg, Johan -00
» Svensson, Elias -00
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:40.12  Persson, Alexander -89 MS 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
Lundell Vakkuri, Samuel -95
Jaako, Joni -86
» Torgersson, Alex -94
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
16:31.84  Persson, Alexander -89 MS 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Torgersson, Alex -94
Jonsson, Niklas -92
Jaako, Joni -86
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
39.56  » Gassama, Sira -01 F13 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Lindvall, Siri -01
» Rådbo, Klara -01
Eriksson, Sofia -01
» Ilbäcken, Thelma -01
39.70  » Gassama, Sira -01 F13 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Lindvall, Siri -01
» Rådbo, Klara -01
Eriksson, Sofia -01
» Ilbäcken, Thelma -01
39.70  [1] » Gassama, Sira -01 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
» Lindvall, Siri -01
» Rådbo, Klara -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Sjöholm, Maja -01
40.57  [2] » Lindvall, Siri -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
» Rådbo, Klara -01
Hultén, Tekla -01
» Sjöholm, Maja -01
Kassaye, Bitanya -01
41.60  [3] » Gassama, Sira -01 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
» Lindvall, Siri -01
» Ilbäcken, Thelma -01
Hultén, Tekla -01
» Hausmann, Isa -01
42.74  [4] » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
» Avebäck, Klara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Edelholm, Beata -03
43.02  Hultén, Tekla -01 F13 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Sjöholm, Maja -01
» Enblad, Mikaela -01
» Björk Sambo, Lucy -01
» Bjuremalm, Tilde -01
43.37  » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
» Avebäck, Klara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Edelholm, Beata -03
43.77  » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Avebäck, Klara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Edelholm, Beata -03
44.44  » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Avebäck, Klara -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Larheden Utvik, Hilda -03
» Edelholm, Beata -03
46.36   {Hammarby} [5] F12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
46.94  » Miletic, Paulina -03 F11 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Riddle, Olivia -03
» Löwhagen, Alicia -03
» Brandt, Albertina -03
» Sundh, Edla -03
47.34  » Miletic, Paulina -03 F11 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Riddle, Olivia -03
» Löwhagen, Alicia -03
» Brandt, Albertina -03
» Sundh, Edla -03
48.44  » Lind, Norah -05 KS 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Luul, Sara -03
» Högström, Maja -04
» Vass, Adrienn -04
» Lind, Alvah -05
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[5] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.89  » Laurin, Lotta -99 F15 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Engström, Isabella -99
» Karlsson, Jennifer -99
» Jahrl, Hedda -99
43.05  » Laurin, Lotta -99 F15 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Engström, Isabella -99
» Karlsson, Jennifer -99
» Jahrl, Hedda -99
44.03  Berg, Minna -00 F15 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Ekdahl, Ellinore -00
» Samuelberg, Siri -00
Siltberg Almlöf, Nora -99
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
46.59  [1] » Hellberg Jonsén, Sofia -89 KS 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Dedrickson M, Fatima -89
» Tomb, Stine -86
» Morgan, Lynette -91
46.73  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 KS 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Dedrickson M, Fatima -89
» Tomb, Stine -86
» Morgan, Lynette -91
47.53  [2] » Hellberg Jonsén, Sofia -89 KS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
» Tomb, Stine -86
» Jelassi, Yasmin -96
» Morgan, Lynette -91
48.77  [3] » Breig Lindell, Elin -95 F19 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Hentschel, Sandra -97
» Rossi, Madeleine -95
» Jelassi, Yasmin -96
49.09  [4] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
» Hansson, Pernilla -98
» Kapell, Hanna -98
» Janhunen, Marina -98
49.31  » Breig Lindell, Elin -95 F19 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Hentschel, Sandra -97
» Rossi, Madeleine -95
» Jelassi, Yasmin -96
49.46  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Herstedt, Josefin -98
» Kapell, Hanna -98
» Janhunen, Marina -98
49.96  » Jelassi, Yasmin -96 F19 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Hentschel, Sandra -97
» Rossi, Madeleine -95
» Avebäck, Freja -95
50.85  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Jakobsson, Ylva -98
» Kapell, Hanna -98
» Herstedt, Josefin -98
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:19.67  [1] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Herstedt, Josefin -98
» Kapell, Hanna -98
» Janhunen, Marina -98
2:20.80  » Herstedt, Josefin -98 F17 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Kapell, Hanna -98
» Janhunen, Marina -98
2:21.71  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F17 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Herstedt, Josefin -98
» Kapell, Hanna -98
» Janhunen, Marina -98
2:36.34  » Agbonkhese, Efe -98 F17 2014-05-14 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Hultström, Emma -98
» Jakobsson, Ylva -98
» Gerendas, Vera -97
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
3:42.15  [1] » Morgan, Lynette -91 KS 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Persson, Frida -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
» Tomb, Stine -86
3:52.80  » Morgan, Lynette -91 KS 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Persson, Frida -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
» Tomb, Stine -86
Landslagsstafett
3:38.21  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 KS 2014-06-21 » Lag-EM, Braunschweig, GER
3:40.22  » Morgan, Lynette -91 KS 2014-08-30 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:39.96  [1] » Rådbo, Klara -01 F13 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Ilbäcken, Thelma -01
» Gassama, Sira -01
6:00.37  » Hausmann, Isa -01 F13 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Hultén, Tekla -01
» Enblad, Mikaela -01
6:21.98  Ekberg, Lisa -02 F13 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Beraki, Sabelle -02
Borseman, Vera -02
7:03.21  » Thuresson, Mimmi -03 F11 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Frondell, Alva -03
» Brandt, Albertina -03
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:33.58  » Wangenheim, Julia -92 K22 2014-05-25 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Narfgren, Ellen -94
» Forss, Emma -94
7:38.83  » Engström, Isabella -99 F15 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Jahrl, Hedda -99
» Richardsson, Victoria -00
7:55.08  » Engström, Isabella -99 F15 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Jahrl, Hedda -99
» Richardsson, Victoria -00
8:14.57  Siltberg Almlöf, Nora -99 F15 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Samuelberg, Siri -00
» Hultström, Vilma -00
               
 4 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
9:24.39  [1] » Narfgren, Ellen -94 KS 2014-05-24 » Stafett-SM, Sannerudsvallen, Kil
» Persson, Frida -89
» Tomb, Stine -86
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
               
 Mix
 4 x 100 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
43.99  » Morgan, Lynette -91 XS 2014-08-03 » SM, Campus arena, Umeå
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
» Ojuri, Sunday -93
» Darkwah, Tony -86
               
 4 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:07.08  » Bangala, Nsele -03 X11 2014-08-21 » DN-galan, Stadion, Stockholm
» Larsson, Kathleen -03
» Borgius, Teodor -03
» Edelholm, Beata -03
               
 5 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:39.63  » Edelholm, Beata -03 X11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
» Avebäck, Klara -03
» Moberg, Markus -03
» Brandt, Albertina -03
» Luul, Sara -03
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:40.15  Alexis Hallgren, Anton -99 X15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
» Gassama, Sira -01
» Lund, Jonathan -99
» Laurin, Lotta -99
» Prins, Felix -00
» Jahrl, Hedda -99
2:42.36  Alexis Hallgren, Anton -99 X15 2014-08-31 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
» Lundmark, Maja -99
» Prins, Felix -00
» Karlsson, Jennifer -99
» Svensson, Elias -00
» Laurin, Lotta -99
               
Designed by Man on Earth
Version: 2017-03-14
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics