HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2014 Resultatdatum: 2014-11-22
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.44  » Kay, Rodi -98 -0.8 P16 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.46  » Grundberg, Erik -94 -1.4 M22 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.70    » Nie, Karl David -98 -0.6 P16 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.87  » Ögren, Markus -98 -0.6 P16 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.29  » Förnestig, Paul -01 -0.8 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
8.48  [1] » Barroso Johansson, André -02 -0.4 P12 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
8.60  » Bangala, Nsele -03 0.0 P11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.87  [2] Frykman, Leon -01 -0.8 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
8.95  [3]   Kaba Mächs, Mory -03 +1.5 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
9.38  Hultén, Noa -03 +2.0 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
9.39  [4] Larsson, Alexander -04 -1.2 P10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.47    » Wåtz, Linus -03 +1.9 P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.49  [5] » Kraft, Viggo -04 +2.0 P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.50  [6] » Gemmel, Harald -01 -0.7 P13 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
9.54  [7] » Lavett, Emil -01 -0.7 P13 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
9.57  » Borgius, Teodor -03 0.0 P11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.59  » Moberg, Markus -03 -0.3 P11 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.70      Jansson, Olle -03 +0.5 P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.77  » Pettersson, Tobias -04 +1.9 P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.81  » Frisk, Oskar -02 -1.7 P12 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.87      Frisk, Gustav -02 0.0 P12 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.95  » Kapell, Elias -06 +1.8 P10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.05  » Marklund, Winston -04 +1.9 P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
10.30      Johansson, Liam -05 -3.2 P10 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.36  Hemlin, Malkolm -04 +0.2 P10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.42  Viklund Bylin, Jesper -06 -1.3 P10 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.73    » Avebäck, Henrik -06 +1.6 P10 2014-07-05 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
11.35  Öhrner, Gabriel -06 -2.2 P10 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.60  » Loqvist, William -06 -2.1 P10 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
9.86  » Marklund, Winston -04 - P10 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.43  Thorsén, Elvin -05 - P10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P10
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ P15=9.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.61  [1] » Förnestig, Frank -98 +1.1 P16 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
9.89  » Prins, Felix -00 +2.0 P14 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.65    » Rodhe, Albin -99 +0.9 P15 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
10.92  » Gussarsson, Arvid -00 -2.2 P14 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
11.03  [2] » Forsberg, Martin -99 -1.0 P15 2014-07-19 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
12.61  » Gemmel, Harald -01 +0.3 P13 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
9.69  » Prins, Felix -00 +3.1 P14 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.83  » Forsberg, Martin -99 +3.3 P15 2014-07-19 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - Tävl. med P14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ MS=10.95 | M22=11.20 | P19=11.30 | P17=11.65 | P16=11.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.55  [1] » Darkwah, Tony -86 +1.5 MS 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.79  [2,3,4] » Ewertzh, Jacob -95 +0.5 P19 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.85  [2] » Ojuri, Sunday -93 +0.8 M22 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.94  [2] » Engwall, Andreas -92 +1.6 M22 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.99  [5]   Nyberg, Erik -96 +1.4 P18 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.06  [6] » Green, Philip -93 +1.4 M22 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.14  [7] » Rosberg, Daniel -96 +0.6 P18 2014-07-05 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
11.39  » Grundberg, Erik -94 +1.4 M22 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.42  [8] » Kay, Rodi -98 +0.3 P16 2014-09-19 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
11.43  » Kårelid, Victor -89 -1.0 MS 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.59  » Wesslén, Sebastian -95 -0.8 P19 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.70    » Hargeström, Sebastien -98 -0.7 P16 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.79  » Persson, Manne -96 -0.2 P18 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.85  » Nie, Karl David -98 +0.4 P16 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
11.85      Hedayat, Ali -98 -0.5 P16 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
11.87  » Ögren, Markus -98 +0.3 P16 2014-09-19 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
12.08  » Averin Markström, Simon -95 +0.8 P19 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.17    » Förnestig, Frank -98 +1.2 P16 2014-07-05 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
12.20  Odero, Malcolm -98 +1.3 P16 2014-09-19 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
12.43  » Getahun, Kidus Johannes -98 +1.5 P16 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
12.45  Raksanyi, Victor -96 +1.0 P18 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
10.64  » Ewertzh, Jacob -95 +2.9 P19 2014-08-08 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
10.69  » Ojuri, Sunday -93 +2.9 M22 2014-08-08 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
10.82    » Green, Philip -93 +2.4 M22 2014-08-08 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
11.42  » Wesslén, Sebastian -95 +2.2 P19 2014-08-08 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
11.96  » Förnestig, Frank -98 +2.8 P16 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
12.34  » Prins, Felix -00 - P14 2014-05-19 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[8] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
17.85  » Kay, Rodi -98 -1.3 P16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.05  » Nie, Karl David -98 -1.2 P16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.29    » Prins, Felix -00 -1.2 P14 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.34  » Ögren, Markus -98 -1.2 P16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ MS=22.10 | M22=22.50 | P19=22.90 | P17=23.60 | P16=23.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.73  [1,2] » Ewertzh, Jacob -95 +1.5 P19 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
21.95  [3] » Darkwah, Tony -86 -1.3 MS 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
22.01  [1] » Ojuri, Sunday -93 +0.9 M22 2014-08-02 » SM, Campus arena, Umeå
22.57  [4]   Nyberg, Erik -96 +0.4 P18 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.59  » Green, Philip -93 +1.1 M22 2014-08-09 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
22.72  [5] » Rosberg, Daniel -96 +0.5 P18 2014-07-19 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
22.95  [6] » Wesslén, Sebastian -95 +0.5 P19 2014-07-19 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
23.18  Almlöf, Andreas -95 +0.4 P19 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.28  [7] » Hargeström, Sebastien -98 -3.3 P16 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.48    » Kay, Rodi -98 -0.5 P16 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
23.78    » Ögren, Markus -98 -0.3 P16 2014-09-21 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
24.11    » Bierhance Söderberg, Alex -97 +0.3 P17 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.26  » Nie, Karl David -98 -0.3 P16 2014-09-21 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
25.01  [8] » Prins, Felix -00 -0.8 P14 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
25.09      Odero, Malcolm -98 -0.3 P16 2014-09-21 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
28.42  [9] » Barroso Johansson, André -02 -2.1 P12 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.63  » Gemmel, Harald -01 -3.3 P13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
21.38  » Ewertzh, Jacob -95 +4.2 P19 2014-08-10 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
21.80  » Ojuri, Sunday -93 +4.5 M22 2014-08-10 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
22.25    » Green, Philip -93 +2.2 M22 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.34  » Engwall, Andreas -92 +2.2 M22 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
23.40  » Kay, Rodi -98 +3.3 P16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
23.89  » Nie, Karl David -98 +3.1 P16 2014-08-09 » USM, Hällåsen, Söderhamn
Vinduppgift saknas
25.19  Berg, Magnus -68 - M45 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
27.11  [10] » Förnestig, Paul -01 - P13 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för P19
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[9] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[10] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ P15=39.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
38.34  [1] » Prins, Felix -00 P14 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ MS=49.30 | M22=50.60 | P19=51.80 | P17=53.70 | P16=54.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
49.34  Jaako, Joni -86 MS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
50.87  » Skugghall, Hannes -92 M22 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
51.36    » Torgersson, Alex -94   M22 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
51.76      Almlöf, Andreas -95   P19 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
52.15  Orrsveden, Fredrik -95 P19 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
52.20  [1] » Ögren, Markus -98   P16 2014-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
54.03  » Yusuf, Abdi -96 P18 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
55.80  » Jacobson, Martin -97 P17 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
76.26    » Pettersson, Tobias -04   P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
80.87  » Marklund, Winston -04 P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
86.59  » Kapell, Elias -06 P10 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:29.45  » Bangala, Nsele -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:37.00  Kaba Mächs, Mory -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:39.06    » Pettersson, Tobias -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:39.29  Bangala, Djoseph -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:40.30  Persson, Max -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:41.42      Jansson, Olle -03   P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:41.64  Göransson, Oscar -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:41.76  Cornelius, Jacob -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.28    » Malmsten, Ludvig -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.58  Ekberg, Arvid -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.73  Carlqvist, Max -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:43.79      Larsson, Alexander -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.35  Thorsén, Elvin -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.51  » Moberg, Markus -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.59    » Tärnvik, Emil -03   P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.23  Fogelsjöö, Albin -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.01  Hemlin, Malkolm -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.42    » Sylla, Kadel -05   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.50  » Torgersson, Erik -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.92  Almquist, Arvid -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.45      Bogdon, Mio -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.98  » Marklund, Winston -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.97  Käll, Valter -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.81      Ribjer, Simon -05   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.30  Borén, Mattias -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.71  Lund, Alfred -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.97      Nilheim, Ivar -05   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.07  Lionell, Bruno -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.24  Larsson, Rasmus -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.35      Ahlbom, Fabian -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.60  » Asplund, Simon -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.22  Goetzinger, Melker -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.86      Helander, Leo -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.89  Thornemo, Noah -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.59  Tillénius, Sixten -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.12      Mäntylä, Ludvig -03   P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.35  » Borg Sörensen, Rasmus -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.39  Roos, Gustav -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.08    » Linderoth, Fabian -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.97  » Forster, Hampus -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.77  Granberg Lidén, Valdemar -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.73    » Ramel Ternhag, Björn -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.79  Ohlsson, Jonathan -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.25  Lind, Wilhelm -06 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:08.54    » Arvidsson, Love -05   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:08.92  Colling, Simon -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.36  Hassle, Ville -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.50      Lindahl Dräckes, Malkom -05   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.53  Stenman, Tristan -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.98  Tobiasson, Carl -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.38      Forsmark, Alexander -04   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.79  Löfgren, Ossian -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.20  » Lindefalk, Alexander -03 P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:14.60      Hedene, Moltas -05   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:14.77  Wendin, Isak -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:15.54  Wessenius, Sebastian -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:17.64      Andrews, Teo -05   P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:21.54  » Torbjörnsson, Adam -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:22.53  Karlsson, Henrik -04 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:23.59  Alexandersson, Melker -05 P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:23.93  Orrsveden, Fredrik -95 P19 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:32.34  » Adan, Abdullahi -98 P16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
1:39.69  [1] » Käck, Joel -01   P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
1:52.39  » Lavett, Emil -01 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
1:59.97  [2] Hultén, Noa -03 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:01.20    » Förnestig, Paul -01   P13 2014-05-17 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
2:01.83  Kaba Mächs, Mory -03 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:03.37  [3] » Pettersson, Tobias -04 P10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:03.97    » Wåtz, Linus -03   P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:10.01  Thorsén, Elvin -05 P10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:13.44  » Moberg, Markus -03 P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
2:16.28    » Almlöf, Daniel -02   P12 2014-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:16.29  » Kapell, Elias -06 P10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:17.13  Almquist, Arvid -03 P11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
2:18.67    » Marklund, Winston -04   P10 2014-05-10 » Täby Vårspel, Tibblevallen, Täby
2:19.26  Sandberg K, Filippos -02 P12 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
2:22.26  Kennmar, Felix -02 P12 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ MS=1:54.00 | M22=1:58.00 | P19=1:59.00 | P17=2:04.00 | P16=2:05.00 | P15=2:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:49.22      Jaako, Joni -86   MS 2014-07-20 » Lapinlahti, FIN
1:54.12    » Torgersson, Alex -94   M22 2014-08-10 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
1:55.72      Orrsveden, Fredrik -95   P19 2014-08-09 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
1:57.57      Jonsson, Niklas -92   M22 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:58.50    » Yusuf, Abdi -96   P18 2014-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:58.95    » Lidfeldt, Gustaf -95   P19 2014-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:59.58  [1] » Ahl, Christoffer -98   P16 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
1:59.74  Lundell Vakkuri, Samuel -95 P19 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:05.47      Persson, Alexander -89   MS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
2:08.17  » Jacobson, Martin -97 P17 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:08.27  » Adan, Abdullahi -98 P16 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:13.90      Dragutinovic, Filip -96   P18 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:15.36  Herne, Erik -99 P15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
2:16.06  » Prins, Felix -00 P14 2014-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
2:19.74      Mutuma Mukindia, Gideon -00   P14 2014-07-25 » Rekordjakten, Källbrinks IP, Huddinge
2:25.51  Alexis Hallgren, Anton -99 P15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
2:29.57  Rudal, Elliott -99 P15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
2:30.70    » Svensson, Elias -00   P14 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
2:31.94  » Forsberg, Martin -99 P15 2014-09-07 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
2:39.82  » Lund, Jonathan -99 P15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
Stafettsträcka
2:18.78  [2] » Olsson, Timothy -98 P16 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:29.35  [3] » Lund, Jonathan -99 P15 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:30.03  [2] » Svensson, Elias -00   P14 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
2:32.26  [4] » Ekberg, Johan -00 P14 2014-05-15 » Stafett-DM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - sträcka #3 i 3x800m
[3] - sträcka #1 i 3x800m
[4] - sträcka #2 i 3x800m
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ MS=3:55.00 | M22=4:04.00 | P19=4:10.00 | P17=4:25.00 | P16=4:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:48.47      Hydén, Johan -89   MS 2014-07-12 » Guldendensporenmeeting, Wembley Stadion, Kortrijk, BEL
3:56.65      Jonsson, Niklas -92   M22 2014-06-26 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
3:59.84      Ekhamre, Thobias -88   MS 2014-08-01 » SM, Campus arena, Umeå
4:03.54  [1] » Yusuf, Abdi -96   P18 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:04.12  [2] » Lidfeldt, Gustaf -95   P19 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:07.24      Segerberg, Filip -90   MS 2014-07-25 » Rekordjakten, Källbrinks IP, Huddinge
4:12.55  Lundell Vakkuri, Samuel -95 P19 2014-07-25 » Rekordjakten, Källbrinks IP, Huddinge
4:30.08  » Jacobson, Martin -97 P17 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:44.95  Berg, Magnus -68 M45 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ P15=6:18.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ P17=9:50.00 | P16=9:40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
8:09.48  Hydén, Johan -89 MS 2014-05-14 » Arenamilen, Vallentuna IP, Vallentuna
8:51.79  » Alemayoh, Michele -92 M22 2014-08-19 » Viking Line spelen, Källbrink, Huddinge
8:55.24      Spetz, Nils -91   MS 2014-08-19 » Viking Line spelen, Källbrink, Huddinge
8:57.74  Segerberg, Filip -90 MS 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9:15.35  [1] » Yusuf, Abdi -96 P18 2014-08-19 » Viking Line spelen, Källbrink, Huddinge
9:51.34  Claesson, Patrick -94 M22 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=14:55.00 | M22=15:45.00 | P19=16:25.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
14:46.52    » Lerdahl, Emil -82   MS 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
15:24.12  Segerberg, Filip -90 MS 2014-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15:27.89    » Alemayoh, Michele -92   M22 2014-08-08 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
15:34.81  Spetz, Nils -91 MS 2014-08-23 » Folksam Challange, Studenteras, Uppsala
15:39.47      Jonsson, Niklas -92   M22 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
16:26.75  [1] » Pell, Rickard -79 M35 2014-07-25 » VSM, Källbrink, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ MS=31:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
32:23.05  Spetz, Nils -91 MS 2014-08-28 » Långlöparnas kväll, Stadion, Stockholm
33:33.87  Segerberg, Filip -90 MS 2014-08-28 » Långlöparnas kväll, Stadion, Stockholm
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.18  [1] Hydén, Johan -89 MS 2014-03-30 » Premiärmilen, Djurgården, Stockholm
31.31  » Lerdahl, Emil -82 MS 2014-06-21 » Midnight Sun Marathon, Tromsö, NOR
34.33  [2] » Alemayoh, Michele -92   M22 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
34.37  Spetz, Nils -91 MS 2014-05-22 » Milspåret, Djurgården, Stockholm
35.03  » Lidfeldt, Gustaf -95 P19 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
35.21    » Johansson, Mikael -77   M35 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
35.32  [3] Claesson, Patrick -94 M22 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
37.26  » Häggström, Niklas -71 M40 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
37.47    » Rappe, Martin -72   M40 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
38.07  » Liljebäck, Lars-Erik -58 M55 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
38.12  Magnusson, Jan -74 M40 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
39.53    » Löfwing, Joakim -84   MS 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
42.31  Duvnäs, Magnus -60 M50 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
43.05  Lindelöw, Jan -59 M55 2014-10-12 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
43.09      Wallin, Sten -65   M45 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
44.02  » Svidén, Lars -45 M65 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
44.27  » Attersand, Henrik -84 MS 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
45.00    » Lavett, Emil -01   P13 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
46.54  Ingard, Anders -61 M50 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
47.41  Förberg, Jan -42 M70 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
49.14      Berg, Magnus -68   M45 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
52.02  » Tailoglou, Panagiotis -66 M45 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
52.36  » Averin Markström, Simon -95 P19 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
53.20      Berggren, Willy -48   M65 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
53.35  » Wärngård, Gunnar -57 M55 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
57.34  Alexandersson, Kenneth -71 M40 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:00.41      Pihlblad, Jan -64   M50 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
1:01.19  Mirkovic, Dejan -78 M35 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
1:05.33  Andersson, Kjell -50 M60 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ MS=1:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:10.48  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2014-02-23 » Maratón de Sevilla, Sevilla, ESP
1:18.48  » Alemayoh, Michele -92 M22 2014-09-13 » DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:22.12  [1,2] » Johansson, Mikael -77   M35 2014-11-02 » New York Marathon, New York, USA
1:32.00  Claesson, Patrick -94 M22 2014-09-13 » DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:37.03  » Svidén, Lars -45 M65 2014-09-13 » DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:55.21  [3] Bjurner, Pontus -74 M40 2014-09-13 » DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - Mellantid
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ MS=2:34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:20.14  [1] » Lerdahl, Emil -82   MS 2014-02-23 » Maratón de Sevilla, Sevilla, ESP
2:47.05  » Johansson, Mikael -77 M35 2014-04-13 » Marathon Rotterdam, Rotterdam, NED
2:49.13  [2] » Pell, Rickard -79   M35 2014-11-02 » New York Marathon, New York, USA
2:58.34  » Häggström, Niklas -71 M40 2014-05-31 » Stockholm marathon, Stockholm
3:05.37  » Nilsson, Patrik -91 MS 2014-09-27 » Ironman, Malaysia, MAL
3:14.06  [3] » Karlsson, Fredrik -78   M35 2014-11-02 » New York Marathon, New York, USA
3:32.59  Gyllenstein, Jan -57 M55 2014-05-31 » Stockholm marathon, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=5:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 2 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ M22=6:20.00 | P19=6:30.00 | P17=6:50.00 | P16=6:55.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
6:13.76      Jonsson, Niklas -92   M22 2014-08-10 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
6:54.94  » Jacobson, Martin -97 P17 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
                 
 3 000 m h (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=9:35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
9:56.45  » Lidfeldt, Gustaf -95 P19 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
10:08.54  [1] Lundell Vakkuri, Samuel -95 P19 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.70  » Engström, Filip -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.75  Larsson, Alexander -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.80    » Hill, Vincent -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.84  » Pettersson, Tobias -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.97  Göransson, Oscar -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.00      Fäldner, Konrad -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.11  Cornelius, Jacob -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.15  Fogelsjöö, Albin -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.26    » Malmsten, Ludvig -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.34  » Kraft, Viggo -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.49  Furuholm, Felix -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.57      Persson, Max -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.65  » Forster, Hampus -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.66  Lund, Alfred -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.66      Bangala, Djoseph -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.72  Skogsjö, Gustav -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.75  Thorsén, Elvin -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.81    » Sylla, Kadel -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.84  Ahlbom, Fabian -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.89  Littorin, Viggo -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.90      Ekberg, Arvid -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.93  Karlsson, Felix -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.07  Eurenius, Axel -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.10      Hemlin, Malkolm -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.11  » Linderoth, Fabian -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.21  Goetzinger, Melker -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.26    » Ramel Ternhag, Björn -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.33  Stenman, Tristan -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.34  Alexandersson, Melker -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.40      Ohlsson, Jonathan -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.46  Johansson, Liam -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.58  Karlsson, Henrik -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.58      Lindahl Dräckes, Malkom -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.63  Stål Haller, Nils -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.66  Helander, Leo -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.88      Ribjer, Simon -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.91  » Torbjörnsson, Adam -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.92  Andrews, Teo -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.96      Forsmark, Alexander -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.96  Larsson, Rasmus -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.97  Carlqvist, Max -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.97    » Arvidsson, Love -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.16  Klason Ergon, Konrad -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.21  Hassle, Ville -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.27    » Asplund, Simon -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.33  Koppari, Filip -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.39  Tobiasson, Carl -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.49      Kanold, Ruben -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.63  Arenander, Justus -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.72  Bergström, Marcus -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.75      Granberg Lidén, Valdemar -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.75  » Borg Sörensen, Rasmus -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.93  Wendin, Isak -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.01      Löfgren, Ossian -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.08  Nilheim, Ivar -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.07  [1] » Förnestig, Paul -01 -1.2 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
10.76  » Helsing, Herman -01 -1.0 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
11.67  » Gemmel, Harald -01 +1.6 P13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.03  » Förnestig, Paul -01 -0.4 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.69  » Helsing, Herman -01 +0.1 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.78    » Käck, Joel -01 -2.7 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
10.84  Frykman, Leon -01 -0.4 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.04  » Gemmel, Harald -01 -1.7 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.19  Kennmar, Felix -02 -2.4 P12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
10.26  » Bangala, Nsele -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.83  » Moberg, Markus -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.74      Jansson, Olle -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.76  » Torgersson, Erik -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.62  Adamsson, Daniel -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.02    » Tärnvik, Emil -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.26  Borén, Mattias -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.27  Käck, Emil -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.44    » Sautermeister, Dante -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.55  Nordlöf, Malte -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.75  Mäntylä, Ludvig -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.04    » Lindefalk, Alexander -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.35  Boman, Danesh -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=12.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.80  » Prins, Felix -00 +1.0 P14 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
12.93  » Forsberg, Martin -99 +1.4 P15 2014-09-06 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
15.16  [1] » Henningson, William -99 -0.4 P15 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
11.68  » Prins, Felix -00 +3.9 P14 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=15.25 | M22=16.20 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.93    » Eklund, Jonathan -88 +1.3 MS 2014-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
                 
 110 m häck (100 cm) - SM-kvalgränser: [ P19=16.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.57  [1]   Almlöf, Andreas -95 +1.6 P19 2014-08-10 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
Ej godkänd vind
14.33  Almlöf, Andreas -95 +3.1 P19 2014-08-16 » NM 20 år, Kristiansand, NOR
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
                 
 110 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=16.40 | P16=16.35 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.14  [1] » Hargeström, Sebastien -98 0.0 P16 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 200 m häck (76,2 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
26.03  Almlöf, Andreas -95 -1.4 P19 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
34.47  » Gemmel, Harald -01 -0.9 P13 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ P17=42.50 | P16=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.16    » Hargeström, Sebastien -98   P16 2014-08-10 » USM, Hällåsen, Söderhamn
43.80  » Jacobson, Martin -97 P17 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ P15=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.57  [1] » Prins, Felix -00 P14 2014-09-13 » Svealandsmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna
51.36  » Henningson, William -99 P15 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m häck (91,4 cm) - SM-kvalgränser: [ MS=57.00 | M22=59.00 | P19=60.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
54.80  [1,2]   Almlöf, Andreas -95   P19 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (MS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ MS=2.01 | M22=1.90 | P19=1.85 | P17=1.81 | P16=1.77 | P15=1.74 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2.16    » Katib, Mehdi -87   MS 2014-07-20 » Sopot, POL
1.94  [1]   Karlsson, Valdemar -93   M22 2014-07-18 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
1.71    » Ilbäcken, Theodor -98   P16 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.61  » Prins, Felix -00 P14 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
1.60  » Forsberg, Martin -99 P15 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
1.52    » Eriksson Nilsfors, Love -99   P15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
1.51  » Gussarsson, Arvid -00 P14 2014-08-31 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
1.46  » Käck, Joel -01 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
1.46    » Fogelberg, Adam -01   P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
1.36  » Barroso Johansson, André -02 P12 2014-08-17 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
1.34  Johansson Skaarud, Hannes -01 P13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.32    » Gemmel, Harald -01   P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.32  Frykman, Leon -01 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.29  » Bangala, Nsele -03 P11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.24  [2]   Larsson, Alexander -04   P10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.21  » Förnestig, Paul -01 P13 2014-05-17 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
1.20  [3] » Pettersson, Tobias -04 P10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.20    » Lavett, Emil -01   P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.19  » Moberg, Markus -03 P11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.16  » Torgersson, Erik -03 P11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
1.10      Kaba Mächs, Mory -03   P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.10  Jansson, Olle -03 P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.10  Hultén, Noa -03 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.10    » Borgius, Teodor -03   P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1.05  » Wåtz, Linus -03 P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P10
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ MS=4.65 | M22=4.30 | P19=3.90 | P17=3.90 | P16=3.45 | P15=3.25 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
4.86  [1] » Eklund, Jonathan -88   MS 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
4.53  [2] » Hargeström, Sebastien -98   P16 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
3.23    » Forsberg, Martin -99   P15 2014-08-08 » USM, Hällåsen, Söderhamn
1.90  » Gemmel, Harald -01 P13 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ MS=7.05 | M22=6.60 | P19=6.50 | P17=6.10 | P16=6.05 | P15=5.80 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.09    » Tornéus, Michel -86 +0.1 MS 2014-08-17 » EM, Zürich, SUI
7.33  [1]   Moba, Ritchie -90 +1.2 MS 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.11  [2] » Fältström, Love -91 +0.1 MS 2014-07-18 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
6.77  » Ehrlin, Erik -90 +1.8 MS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
6.54  » Grundberg, Erik -94 +1.6 M22 2014-08-09 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
6.43    » Persson, Manne -96 +2.0 P18 2014-06-27 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.30  Tersander, Jacob -92 -0.3 M22 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.25  [3] » Förnestig, Frank -98 +1.1 P16 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.15  [4] » Hargeström, Sebastien -98 0.0 P16 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6.04  » Averin Markström, Simon -95 0.0 P19 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.02  » Prins, Felix -00 +1.7 P14 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.33      Berg, Magnus -68 0.0 M45 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
5.29  Joon, Sagar -97 +0.7 P17 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.19  » Forsberg, Martin -99 -1.2 P15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
5.01    » Eriksson Nilsfors, Love -99 +0.5 P15 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.84  Alexis Hallgren, Anton -99 -0.2 P15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
4.82  » Gussarsson, Arvid -00 -1.4 P14 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
4.59    » Svensson, Elias -00 -1.1 P14 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
4.28  Rudal, Elliott -99 -0.4 P15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
3.79  » Möller, Tim -97 -3.3 P17 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.07  » Ilbäcken, Theodor -98 +0.9 P16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
Ej godkänd vind
8.10  » Tornéus, Michel -86 +2.5 MS 2014-07-16 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
6.66  » Grundberg, Erik -94 +2.8 M22 2014-08-09 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
6.32    » Förnestig, Frank -98 +3.5 P16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
5.81  Joon, Sagar -97 +2.5 P17 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.08  » Eriksson Nilsfors, Love -99 +2.5 P15 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
6.61  » Grundberg, Erik -94 - M22 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.85  » Förnestig, Paul -01 +0.2 P13 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.46  Frykman, Leon -01 +0.3 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
4.45    » Bangala, Nsele -03 +0.8 P11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
4.28  » Gemmel, Harald -01 +1.6 P13 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
4.28  » Lavett, Emil -01 +0.4 P13 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
4.02  [1] » Pettersson, Tobias -04 +0.8 P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.88  » Gussarsson, Melker -02 -4.2 P12 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.85  Cornelius, Jacob -04 +0.1 P10 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
3.82    » Moberg, Markus -03 +1.5 P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.70  » Kraft, Viggo -04 +0.8 P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.70  Jansson, Olle -03 +0.7 P11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
3.67      Almquist, Arvid -03 +1.2 P11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.63  » Borgius, Teodor -03 +0.7 P11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.56  » Marklund, Winston -04 +1.4 P10 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.55    » Torgersson, Erik -03 0.0 P11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
3.50  » Kapell, Elias -06 +0.6 P10 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.01  Viklund Bylin, Jesper -06 +0.9 P10 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.91    » Loqvist, William -06 +1.9 P10 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.74  » Avebäck, Henrik -06 -3.4 P10 2014-07-05 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
2.62  Öhrner, Gabriel -06 +0.7 P10 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
4.70  » Bangala, Nsele -03 +3.6 P11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.33  » Gemmel, Harald -01 +2.1 P13 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
3.95    » Moberg, Markus -03 +3.1 P11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.85  » Borgius, Teodor -03 +2.4 P11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
6.07  » Prins, Felix -00 - P14 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
4.68  » Bangala, Nsele -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.92  [2]   Cornelius, Jacob -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.75  Jansson, Olle -03 - P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.74  Frisk, Gustav -02 - P12 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.74      Bangala, Djoseph -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.68  Göransson, Oscar -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.68  » Sylla, Kadel -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.67    » Wåtz, Linus -03 - P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.63  Larsson, Alexander -04 - P10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.58  » Torgersson, Erik -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.46      Thorsén, Elvin -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.43  Lund, Alfred -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.42  » Malmsten, Ludvig -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.41      Fogelsjöö, Albin -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.41  Kaba Mächs, Mory -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.32  Persson, Max -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.31      Ekberg, Arvid -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.28  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.28  » Tärnvik, Emil -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24      Goetzinger, Melker -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  Helander, Leo -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.23  Stenman, Tristan -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.21      Käll, Valter -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.19  Ribjer, Simon -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.17  Hemlin, Malkolm -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.15      Colling, Simon -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.14  » Lindefalk, Alexander -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.12  Mäntylä, Ludvig -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.05      Bogdon, Mio -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.03  » Torbjörnsson, Adam -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.98  » Linderoth, Fabian -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.96      Ahlbom, Fabian -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.95  Karlsson, Henrik -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  Larsson, Rasmus -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92      Lionell, Bruno -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  Nilheim, Ivar -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91  » Forster, Hampus -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.90    » Asplund, Simon -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.88  Ohlsson, Jonathan -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.82  Hassle, Ville -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.77      Thornemo, Noah -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.73  Borén, Mattias -03 - P11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.72  Lind, Wilhelm -06 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.71      Tillénius, Sixten -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.70  Forsmark, Alexander -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.67  Lindahl Dräckes, Malkom -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.61      Andrews, Teo -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.58  Roos, Gustav -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55  Löfgren, Ossian -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.53    » Arvidsson, Love -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.53  Wessenius, Sebastian -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.42  Hedene, Moltas -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.39      Tobiasson, Carl -04 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.39  Alexandersson, Melker -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.35  » Borg Sörensen, Rasmus -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.32      Carlqvist, Max -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.04  Wendin, Isak -05 - P10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P10
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ MS=14.25 | M22=13.30 | P19=12.90 | P17=12.50 | P16=12.50 | P15=11.70 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.28    » Ehrlin, Erik -90 +1.7 MS 2014-07-20 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
13.87  [1] » Grundberg, Erik -94 +1.2 M22 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
13.45  [2] » Persson, Manne -96 -0.8 P18 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
12.88  [3] » Olsson, Timothy -98 0.0 P16 2014-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
12.79  [4] » Averin Markström, Simon -95 -0.3 P19 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
12.74    » Hargeström, Sebastien -98 -0.9 P16 2014-07-20 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
11.23  Joon, Sagar -97 +0.4 P17 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
12.89  » Olsson, Timothy -98 +2.9 P16 2014-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
12.83  » Hargeström, Sebastien -98 +2.9 P16 2014-07-20 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
12.81  » Averin Markström, Simon -95 +2.5 P19 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.92  » Pettersson, Tobias -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.53  Göransson, Oscar -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.49      Larsson, Alexander -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.48  Thorsén, Elvin -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.37  » Engström, Filip -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.33      Eurenius, Axel -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.30  Persson, Max -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.26  » Kraft, Viggo -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.24      Fäldner, Konrad -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.20  Ekberg, Arvid -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.11  Cornelius, Jacob -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.01      Bangala, Djoseph -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.84  Furuholm, Felix -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.61  » Hill, Vincent -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.59      Littorin, Viggo -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.57  Larsson, Rasmus -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.52  Lund, Alfred -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.44    » Forster, Hampus -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.41  Arenander, Justus -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.35  Koppari, Filip -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.34      Ohlsson, Jonathan -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.28  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.24  Ahlbom, Fabian -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.22      Ribjer, Simon -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20  » Asplund, Simon -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.20  » Malmsten, Ludvig -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.18      Stenman, Tristan -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.14  Goetzinger, Melker -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.12  Göthberg, Otto -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.11      Fogelsjöö, Albin -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.10  Karlsson, Henrik -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.04  Helander, Leo -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.00    » Arvidsson, Love -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.99  Carlqvist, Max -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.91  » Sylla, Kadel -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.90      Skogsjö, Gustav -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.84  Nilheim, Ivar -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.78  » Linderoth, Fabian -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.70      Hassle, Ville -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.66  Lindahl Dräckes, Malkom -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.63  Klason Ergon, Konrad -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.61      Forsmark, Alexander -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.54  Granberg Lidén, Valdemar -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.53  Alexandersson, Melker -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.46      Bergström, Marcus -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.42  Tobiasson, Carl -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.42  Andrews, Teo -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.42      Kanold, Ruben -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.38  Karlsson, Felix -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.32  Löfgren, Ossian -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.26    » Torbjörnsson, Adam -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.21  » Borg Sörensen, Rasmus -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.18  Johansson, Liam -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.14      Stål Haller, Nils -04 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.09  Wendin, Isak -05 - P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.84  » Helsing, Herman -01 +1.5 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
8.81  » Gemmel, Harald -01 +1.4 P13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.78    » Käck, Joel -01 -1.2 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
8.14  » Lavett, Emil -01 +0.2 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
7.88  » Fogelberg, Adam -01 +0.7 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
Vinduppgift saknas
9.06  [1] » Bangala, Nsele -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.26  » Moberg, Markus -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.84      Lundman, Malte -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.63  » Borgius, Teodor -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.55  Borén, Mattias -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.37      Jansson, Olle -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.35  » Torgersson, Erik -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.25  Mäntylä, Ludvig -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.09      Milinovic, Daniel -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.84  » Lindefalk, Alexander -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.72  Käck, Emil -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70    » Tärnvik, Emil -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.45  Nordlöf, Malte -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.31  Adamsson, Daniel -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.31  » Sautermeister, Dante -03 - P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Kula (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=14.50 | M22=12.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13.71  » Barrefors, Björn -87 MS 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
12.32  [1,2] Sundström, David -93 M22 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
10.32    » Ewertzh, Jacob -95   P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
10.29  Almlöf, Andreas -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Kula (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=12.80 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Kula (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=12.50 | P16=12.30 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
11.72  [1] » Krüsell Berg, Carl -98 P16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
10.48  Joon, Sagar -97 P17 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.44  » Sidenbladh, Oskar -97 P17 2014-06-29 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=12.30 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
10.77  Alexis Hallgren, Anton -99 P15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
10.02  » Svensson, Elias -00 P14 2014-08-31 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
9.83    » Eriksson Nilsfors, Love -99   P15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
9.80  » Gussarsson, Arvid -00 P14 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
9.33  » Forsberg, Martin -99 P15 2014-09-07 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.10  » Prins, Felix -00 P14 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
7.54  » Gussarsson, Melker -02 P12 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
6.28  » Gemmel, Harald -01 P13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.56    » Frisk, Oskar -02   P12 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.77  Thorsén, Elvin -05 P10 2014-08-17 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
3.91  » Avebäck, Henrik -06 P10 2014-07-05 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.72  [1] » Bangala, Nsele -03 P11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.32  [2] » Borgius, Teodor -03 P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
7.36    » Moberg, Markus -03   P11 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.08  Hultén, Noa -03 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
6.28  Kaba Mächs, Mory -03 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
6.24      Jansson, Olle -03   P11 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
5.08  » Wåtz, Linus -03 P11 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Diskus (2,0 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=46.00 | M22=40.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
40.97  » Barrefors, Björn -87 MS 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
35.77  [1] Sundström, David -93 M22 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
32.73  [2]   Almlöf, Andreas -95   P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
27.14  [3] Berg, Magnus -68 M45 2014-06-25 » Onsdagstävling, Gutavallen, Visby
26.00  » Ewertzh, Jacob -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Diskus (1,75 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=38.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (1,5 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=36.00 | P16=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33.83  » Krüsell Berg, Carl -98 P16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
32.27  » Sidenbladh, Oskar -97 P17 2014-06-25 » Onsdagstävling, Gutavallen, Visby
29.94  [1] » Wikström, Peter -57 M55 2014-07-23 » Stavtrean Plus, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M55
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=38.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
28.81  » Forsberg, Martin -99 P15 2014-09-06 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.81  » Fogelberg, Adam -01 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
20.91  » Johansson, Leon -01 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
20.79    » Käck, Joel -01   P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
18.32  » Helsing, Herman -01 P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
17.76  » Almlöf, Daniel -02 P12 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17.35    » Lavett, Emil -01   P13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
16.95  [1] » Borgius, Teodor -03 P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
16.76  [2] » Moberg, Markus -03 P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Slägga (7,26 kg) - SM-kvalgränser: [ MS=54.00 | M22=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
33.26  » Elgered, Jonas -87 MS 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
27.67  [1] Almlöf, Andreas -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
20.98  [2] » Ewertzh, Jacob -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 Slägga (6,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P19=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (5,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P17=38.00 | P16=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
46.34    » Krüsell Berg, Carl -98   P16 2014-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ P15=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Slägga (3,0 kg/119)
resultat     namn   klass datum   tävling
21.60  [1] » Käck, Joel -01 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.99  » Förnestig, Paul -01 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.96    » Helsing, Herman -01   P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.39  » Johansson, Leon -01 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.56  » Gemmel, Harald -01 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
14.28    » Lavett, Emil -01   P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.90  » Fogelberg, Adam -01 P13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.27  [2] Kennmar, Felix -02 P12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Spjut (800 gr) - SM-kvalgränser: [ MS=61.00 | M22=53.00 | P19=49.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
58.38  » Thorén, Joel -87 MS 2014-07-05 » Lag-SM, Ryavallen, Borås
48.29  » Backlund, Esbjörn -89 MS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
41.20      Almlöf, Andreas -95   P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
36.36  » Ewertzh, Jacob -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
31.36  Berg, Magnus -68 M45 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
                 
 Spjut (700 gr) - SM-kvalgränser: [ P17=45.50 | P16=43.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.44  » Sidenbladh, Oskar -97 P17 2014-05-03 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
44.27  [1] » Hargeström, Sebastien -98   P16 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
40.34    » Ilbäcken, Theodor -98   P16 2014-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
24.03  Joon, Sagar -97 P17 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ P15=44.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
31.17  » Lund, Jonathan -99 P15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
28.48  » Forsberg, Martin -99 P15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
25.38      Alexis Hallgren, Anton -99   P15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
24.92  Rudal, Elliott -99 P15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
21.57  » Svensson, Elias -00 P14 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
21.48  » Gussarsson, Arvid -00 P14 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.68  » Lavett, Emil -01 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
22.72  » Johansson, Leon -01 P13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
19.75    » Förnestig, Paul -01   P13 2014-05-17 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
19.62  » Gemmel, Harald -01 P13 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
18.23  » Almlöf, Daniel -02 P12 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.46    » Borgius, Teodor -03   P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
13.62  » Moberg, Markus -03 P11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
10.09  Kennmar, Felix -02 P12 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
82.12  Almlöf, Andreas -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
31.53  » Borgius, Teodor -03 P11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.85    » Bangala, Nsele -03   P11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.07  Lundman, Malte -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
29.07  » Sylla, Kadel -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
26.73      Almquist, Arvid -03   P11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
25.05  Bangala, Djoseph -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
24.40  Larsson, Alexander -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.91      Eurenius, Axel -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.83  » Moberg, Markus -03 P11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
23.82  Persson, Max -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
23.70      Göransson, Oscar -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.97  Nordlöf, Malte -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.78  Cornelius, Jacob -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
22.68      Fäldner, Konrad -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.97  » Forster, Hampus -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.02  Helander, Leo -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.91    » Pettersson, Tobias -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.81  Littorin, Viggo -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.69  » Kapell, Elias -06 P10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
20.67      Fogelsjöö, Albin -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.43  Karlsson, Felix -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.00  Kanold, Ruben -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.90    » Malmsten, Ludvig -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.62  » Arvidsson, Love -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.55  » Torbjörnsson, Adam -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.53      Koppari, Filip -05   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.14  Ribjer, Simon -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.13  » Tärnvik, Emil -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.07    » Hill, Vincent -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.06  Furuholm, Felix -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.85  Lund, Alfred -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.63      Thorsén, Elvin -05   P10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
18.40  Skogsjö, Gustav -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.92  » Ramel Ternhag, Björn -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.70      Hemlin, Malkolm -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.49  Mäntylä, Ludvig -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.44  Stål Haller, Nils -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.44    » Kraft, Viggo -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.16  Lindahl Dräckes, Malkom -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.99  Bergström, Marcus -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.70    » Asplund, Simon -05   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.39  Jansson, Olle -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.37  » Lindefalk, Alexander -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.27      Nilheim, Ivar -05   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.71  » Linderoth, Fabian -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.67  Göthberg, Otto -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.33    » Sautermeister, Dante -03   P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.32  Larsson, Rasmus -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.23  Ahlbom, Fabian -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.05      Ohlsson, Jonathan -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.94  Andrews, Teo -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.79  Carlqvist, Max -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.70      Arenander, Justus -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.46  Hassle, Ville -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.22  » Engström, Filip -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.21      Karlsson, Henrik -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.02  Boman, Danesh -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.87  » Torgersson, Erik -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.35      Goetzinger, Melker -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.89  Borén, Mattias -03 P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.69  » Marklund, Winston -04 P10 2014-05-10 » Täby Vårspel, Tibblevallen, Täby
12.67      Adamsson, Daniel -03   P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.31  Stenman, Tristan -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.25  Granberg Lidén, Valdemar -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.86      Käck, Emil -03   P11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.64  » Borg Sörensen, Rasmus -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.51  Wendin, Isak -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.50      Tobiasson, Carl -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.06  Löfgren, Ossian -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.90  Johansson, Liam -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.81      Klason Ergon, Konrad -04   P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.76  Forsmark, Alexander -04 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.13  Alexandersson, Melker -05 P10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
17.40  » Marklund, Winston -04 P10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
16.72  » Kapell, Elias -06 P10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P19=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (99,1 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ MS=6 000 | M22=5 800 ]
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 10-kamp - SM-kvalgränser: [ P17=5 200 | P16=4 800 ]
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp - SM-kvalgränser: [ P15=3 500 ]
  |  80 m häck (83.8 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 8-kamp
  |  80 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 457  » Forsberg, Martin -99 +1.5 P15 2014-09-07 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
Resultat:          |  12.93(+1.4)  |  28.81  |  3.13  |  27.14  |  5.14(+1.5)  |  9.33  |  1.59  |  2:31.94  |
Poäng:                |  569  |  441  |  389  |  259  |  409  |  445  |  457  |  488  |
                 
 5-kamp (1986-1997)
  |  Längd  |  Spjut (800 gr)  |  200 m  |  Diskus (2,0 kg)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 739/2 067  [1,2] Berg, Magnus -68 - M45 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Resultat:          |  5.33(0.0)  |  31.36  |  25.19(-)  |  25.83  |  5:44.95  |
Poäng:                |  447  |  318  |  590  |  383  |  329  |
Poäng(WMA): |  619  |  395  |  760  |  487  |  478  |
Not
[1] - Mångkampspoäng justerad mha WMAs åldersfaktorer (åldersjusterad poäng/normal poäng)
[2] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 277  » Förnestig, Paul -01 - P13 2014-05-17 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  10.86(-)  |  1.21  |  19.75  |  4.63(-)  |  2:01.20  |
Poäng:                |  818  |  584  |  476  |  794  |  605  |
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 972  Almlöf, Andreas -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.29  |  41.20  |  32.73  |  27.67  |
Poäng:                |  482  |  509  |  535  |  446  |
1 611  » Ewertzh, Jacob -95 P19 2014-09-27 » Castorama, Enskede IP, Stockholm
Resultat:          |  10.32  |  36.36  |  26.00  |  20.98  |
Poäng:                |  484  |  435  |  380  |  312  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics