HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-11-11
Ute för 2014 Resultatdatum: 2014-12-30
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
Grön bakgrund = Kvalificerad till SM/JSM/USM
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.13  » Gassama, Sira -01 +1.9 F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.20  [1] » Lindvall, Siri -01 +1.9 F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.70  [2] » Rådbo, Klara -01 +1.5 F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.72  [3] » Ilbäcken, Thelma -01 +0.5 F13 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
8.92  [4] Eriksson, Sofia -01 +1.0 F13 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.09    » Edelholm, Beata -03 -1.4 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
9.13  » Deltin, Anna Lisa -03 0.0 F11 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.19  » Avebäck, Klara -03 +1.9 F11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.23    » Larheden Utvik, Hilda -03 0.0 F11 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
9.24  » Miletic, Paulina -03 +1.3 F11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.33  » Larsson, Kathleen -03 -1.5 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.34    » Wihk, Embla -02 -0.7 F12 2014-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
9.47  [5] Kassaye, Bitanya -01 -0.2 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
9.48  [6] » Björk Sambo, Lucy -01 +0.2 F13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.59    » Hellstadius, Alannah -04 +0.5 F10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.63  [7] » Hausmann, Isa -01 +0.5 F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.67  » Luul, Sara -03 -0.5 F11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.69    » Löwhagen, Alicia -03 -1.0 F11 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.71  Fernando, Julia -02 -0.6 F12 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
9.79  » Pettersson, Fredrika -02 0.0 F12 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.83    » Lind, Norah -05 -0.2 F10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.84  » Robling, Alma -04 -0.2 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
9.91  » Brundin, Lisa -02 -0.3 F12 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
10.05    » Jabbour Clarke, Lii -06 -0.5 F10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.09  » Brandt, Albertina -03 0.0 F11 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
10.13  » Sundh, Edla -03 -0.2 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
10.17    » Berghäll, Linda -02 +1.6 F12 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.21  » Lind, Alvah -05 +1.4 F10 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.29  » Oscarsson, Liv -02 -1.3 F12 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
10.32      Clarke, Lii Jabbour -06 +1.6 F10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
10.73  » Jansson, Agnes -05 +1.0 F10 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.77  » Forsberg, Alexandra -05 -1.0 F10 2014-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
11.35    » Nyström, Frida -05 -2.0 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
11.54  » Gustafsson, Ella -05 -0.7 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
11.69  Thofelt, Nellie -06 +1.6 F10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.05  Robling, Elsa -07 -1.8 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
8.56  » Ilbäcken, Thelma -01 +2.3 F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.22  » Miletic, Paulina -03 +2.5 F11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
9.55  [8] » Hellstadius, Alannah -04 - F10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.63  » Löwhagen, Alicia -03 - F11 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.39  » Jansson, Agnes -05 - F10 2014-07-05 » FORTUM-spelen, Sävstaås, Bollnäs
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 80 m - SM-kvalgränser: [ F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.82  » Jahrl, Hedda -99 +1.7 F15 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.89  [1] » Laurin, Lotta -99 +2.0 F15 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
11.59    » Hultström, Vilma -00 -0.4 F14 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.66  Gramer, Tindra -00 +0.2 F14 2014-09-09 » Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
11.76  Petersson, Linn -00 +0.2 F14 2014-09-09 » Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
12.67      Fernando, Ana -00 -0.5 F14 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
12.96  » Pettersson, Fredrika -02 +0.3 F12 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
12.46  » Pettersson, Fredrika -02 +2.3 F12 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Vinduppgift saknas
12.98  Kristola Wiklund, Rita -00 - F14 2014-09-09 » Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m - SM-kvalgränser: [ KS=12.25 | K22=12.60 | F19=12.65 | F17=12.85 | F16=13.00 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.06  [1] » Morgan, Lynette -91 +1.2 KS 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
12.33  » Dedrickson M, Fatima -89 -2.0 KS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
12.53  [2] » Hentschel, Sandra -97 +1.7 F17 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.70  [3] » Jelassi, Yasmin -96 +0.1 F18 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.77  [4] » Kapell, Hanna -98 -1.3 F16 2014-08-08 » USM, Hällåsen, Söderhamn
13.13    » Rossi, Madeleine -95 -0.8 F19 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.23  » Breig Lindell, Elin -95 +1.2 F19 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.34  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 -0.1 F16 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.35    » Strömbeck, Hanna -97 +1.5 F17 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.57  » Janhunen, Marina -98 -2.6 F16 2014-08-08 » USM, Hällåsen, Söderhamn
13.64  » Retsloff, Hanne -98 +0.7 F16 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
13.69    » Avebäck, Freja -95 +1.0 F19 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.77  Ögren, Lisa -96 +1.2 F18 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.80  » Jakobsson, Ylva -98 -3.5 F16 2014-08-08 » USM, Hällåsen, Söderhamn
13.83    » Hansson, Pernilla -98 -1.0 F16 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.96  » Lindberg, Felicia -97 +1.1 F17 2014-07-26 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
14.28  » Hultström, Emma -98 -0.4 F16 2014-07-26 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
14.30    » Samuelsson, My -98 +0.7 F16 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
14.40  » Hultström, Vilma -00 +1.8 F14 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
12.50  » Hentschel, Sandra -97 +2.8 F17 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.65  » Kapell, Hanna -98 +2.5 F16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
13.11    » Rossi, Madeleine -95 +3.4 F19 2014-08-08 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
13.30  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +2.1 F16 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
13.78  » Tersander, Beata -97 +2.8 F17 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
13.06  » Gassama, Sira -01 - F13 2014-05-19 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
13.43  [5] » Lindvall, Siri -01 - F13 2014-05-19 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
13.73  [6] » Ilbäcken, Thelma -01 - F13 2014-05-19 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
13.96  » Hultström, Vilma -00 - F14 2014-05-19 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
Manuell tidtagning
18.4m » Kapell, Hanna -98 -0.1 F16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.8m » Janhunen, Marina -98 -0.1 F16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
18.9m » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 -0.1 F16 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
                 
 200 m - SM-kvalgränser: [ KS=25.00 | K22=25.70 | F19=25.80 | F17=26.50 | F16=26.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.55  [1] » Morgan, Lynette -91 +1.6 KS 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
24.61    » Persson, Frida -89 +0.1 KS 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.80    » Tomb, Stine -86 +0.5 KS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
25.07  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +1.6 KS 2014-07-20 » SSG Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
25.88  [2] » Kapell, Hanna -98 +1.8 F16 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
26.16    » Rossi, Madeleine -95 +1.4 F19 2014-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
26.33    » Hentschel, Sandra -97 +0.8 F17 2014-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
26.45  » Gassama, Sira -01 +0.7 F13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.74    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +0.2 F16 2014-08-09 » USM, Hällåsen, Söderhamn
26.96  » Jelassi, Yasmin -96 -0.3 F18 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
27.50  Filipska, Suzanna -90 +0.7 KS 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.05    » Jakobsson, Ylva -98 -1.9 F16 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.18  » Lindberg, Felicia -97 +0.7 F17 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
29.10  Engwall, Annika -94 +0.7 K22 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.44      Ögren, Lisa -96 +0.6 F18 2014-07-19 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
32.31  » Jansson, Julia -02 -2.4 F12 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
34.96  » Lind, Norah -05 +1.7 F10 2014-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
35.24  » Lind, Alvah -05 +1.7 F10 2014-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
Ej godkänd vind
24.25  » Dedrickson M, Fatima -89 +2.6 KS 2014-04-25 » Provo, UT, Provo, USA
Vinduppgift saknas
27.96  » Lindberg, Felicia -97 - F17 2014-05-17 » Violspelen, Hammarvallen, Flen
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 300 m - SM-kvalgränser: [ F15=43.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
47.26  » Laurin, Lotta -99 F15 2014-07-05 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
                 
 400 m - SM-kvalgränser: [ KS=57.50 | K22=59.00 | F19=60.50 | F17=61.00 | F16=62.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
55.43    » Hellberg Jonsén, Sofia -89   KS 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
55.87    » Morgan, Lynette -91   KS 2014-07-27 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
59.05  [1] » Janhunen, Marina -98   F16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
61.41  » Forss, Emma -94 K22 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
61.94  Filipska, Suzanna -90 KS 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
62.91    » Åberg, Stina -94   K22 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
64.06  » Gerendas, Vera -97 F17 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
67.73  » Jonsson Sundberg, Anna -94 K22 2014-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
82.39    » Lind, Alvah -05   F10 2014-08-17 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
99.61  » Jansson, Agnes -05 F10 2014-07-26 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:34.42  » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:39.26  » Luul, Sara -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:39.31    » Cyrus, Astrid -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:39.91  » Avebäck, Klara -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:41.89  » Edelholm, Beata -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:43.12    » Krantz, Frida -04   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:43.14  » Enblad, Alva -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.37  Ekström, Maja -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.53    » Brandt, Albertina -03   F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.65  » Deltin, Anna Lisa -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.82  » Lind, Alvah -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.85    » Lind, Norah -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.66  Madrell, Molly -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.20  » Miletic, Paulina -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.40    » Löwhagen, Alicia -03   F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.95  » Larheden Utvik, Hilda -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.41  Lionell, Tamia -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.01      Ervell, Frida -04   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.30  Roos, Klara -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.46  Roos, Vera -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.52    » Åsberg, Kajsa -04   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.40  » Hellstadius, Alannah -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.51  » Zäll Boholm, Thea -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.55      Nilheim, Ester -03   F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.77  » Lackanovic, Lana -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.23  Molvin, Ella -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.27      Hemström, Julia -04   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.13  » Högström, Maja -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.51  Nilsson, Alma -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.77    » Jansson, Agnes -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.04  Eriksson, Leia -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.13  Holm, Emma -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.78      Gutö, Indra -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.82  » Vass, Adrienn -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.01  Lyck, Rebecka -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.60    » Jabbour Clarke, Lii -06   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.63  » Gustafsson, Ella -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.74  Lindström, Iza -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.96    » Prins, Hanna -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.40  » Nyström, Frida -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.87  » Sundh, Edla -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.04    » Öhman, Elsa -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.20  Torsdotter, Ina -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.85  Keife, Alma -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.05      Andersson, Isabella -04   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.65  » Helge, Wilma -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.66  Edwall, Alma -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.24      Hernblad, Hanna -03   F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.34  Persson, Wilma -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.42  » Thuresson, Mimmi -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.23    » Lindefalk, Linnéa -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.62  Sellebråten, Clara -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.66  » Ivarsson, Alice -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.73      Liedstrand, Ingrid -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.29  Björdell, Natalie -03 F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.44  Andersson, Isa -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.95    » Lindqvist, Ebba -05   F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.78  Lindström, Astrid -04 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:12.50  Strandler Selin, Inez -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.51      Mengistu, Aida -03   F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:14.35  » Larsson Berggren, Alice -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.85  Terry, Nela -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:19.06    » Harryson, Linn -03   F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:21.39  Ullgren, Edit -05 F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:42.05  » Gassama, Sira -01 F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:52.22  » Karlsson, Jennifer -99 F15 2014-05-18 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
1:52.29    » Engström, Isabella -99   F15 2014-05-18 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
1:53.34  » Cianelli, Rosanna -99 F15 2014-09-07 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
1:54.03  » Rådbo, Klara -01 F13 2014-08-02 » Goliatspelen, Sannreudsvallen, Kil
1:57.39    » Hausmann, Isa -01   F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
2:02.39  [1] » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:02.78  » Sjöholm, Maja -01 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
2:08.89      Frondell, Alva -03   F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
2:09.60  » Brandt, Albertina -03 F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
2:13.25  » Lind, Norah -05 F10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:15.46    » Lind, Alvah -05   F10 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
2:15.91  » Wihk, Embla -02 F12 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
2:24.34  » Oscarsson, Liv -02 F12 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
2:26.69    » Nyström, Frida -05   F10 2014-09-20 » Lilla OS 2014, Strandvallen, Järvsö
2:28.0m [2] » Hellstadius, Alannah -04 F10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:32.57  » Jansson, Agnes -05 F10 2014-09-20 » Lilla OS 2014, Strandvallen, Järvsö
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - Manuell tid?
                 
 800 m - SM-kvalgränser: [ KS=2:13.00 | K22=2:20.00 | F19=2:22.50 | F17=2:27.00 | F16=2:25.00 | F15=2:26.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:08.0m [1] » Aregawi, Abeba -90   KS 2014-07-05 » Diamond League, Saint Denis, Paris, FRA
2:19.02  Lindholm, Hanna -79 K35 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
2:22.32    » Åberg, Stina -94   K22 2014-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:25.15  » Wangenheim, Julia -92 K22 2014-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:30.91  » Hultström, Vilma -00 F14 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
2:31.21    » Jahrl, Hedda -99   F15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
2:31.94  Filipska, Suzanna -90 KS 2014-09-02 » Runday Raceday, Stadion, Stockholm
2:32.85  » Gerendas, Vera -97 F17 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:35.66    » Jonsson Sundberg, Anna -94   K22 2014-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:36.99  » Gassama, Sira -01 F13 2014-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
2:39.47  » Engström, Isabella -99 F15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
2:41.54    » Lindvall, Siri -01   F13 2014-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
2:42.23  » Ilbäcken, Thelma -01 F13 2014-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
2:46.80  » Forss, Emma -94 K22 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:49.29      Belkacem, Ofelia -95   F19 2014-06-06 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:50.35  Gramer, Tindra -00 F14 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:50.97  » Laurin, Lotta -99 F15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
2:54.60      Kristola Wiklund, Rita -00   F14 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:56.20  » Rådbo, Klara -01 F13 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
2:59.27  » Karlsson, Jennifer -99 F15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
Not
[1] - Mellantid
                 
 1 500 m - SM-kvalgränser: [ KS=4:35.00 | K22=4:50.00 | F19=5:07.00 | F17=5:20.00 | F16=5:20.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3:57.57    » Aregawi, Abeba -90   KS 2014-05-31 » Diamod leauge, Hayward Field, Eugene, OR, USA
4:51.45  [1] » Narfgren, Ellen -94 K22 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:56.67    » Wangenheim, Julia -92   K22 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:09.47  » Åberg, Stina -94 K22 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:35.14  » Richardsson, Victoria -00 F14 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 2 000 m - SM-kvalgränser: [ F15=7:10.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:26.50  [1] » Richardsson, Victoria -00 F14 2014-09-09 » Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 3 000 m - SM-kvalgränser: [ F19=11:15.00 | F17=11:30.00 | F16=11:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
13:50.01  [1] » Engström, Isabella -99 F15 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 5 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=17:30.00 | K22=18:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
17:43.84  [1] Lindholm, Hanna -79 K35 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 10 000 m - SM-kvalgränser: [ KS=37:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
35:07.05  [1]   Lindholm, Hanna -79   K35 2014-08-01 » SM, Campus arena, Umeå
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.35  [1] Lindholm, Hanna -79 K35 2014-10-12 » Hässelbyloppet, Hässelby, Stockholm
39.25  [2] » Jonsson, Elin -90 KS 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
41.19  [3] » Nilsson, Amanda -83   KS 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
41.27  [4] » Wangenheim, Julia -92 K22 2014-09-06 » Tjejmilen, Djurgården, Stockholm
44.30  » Tomb, Stine -86 KS 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
44.57      Tolvers, Nathalie -90   KS 2014-11-22 » Tunnelloppet, Norra länken, Stockholm
46.40  Ingard, Cecilia -61 K50 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
48.14  » Eriksson, Sofia -91 KS 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
49.06      Borgius, Lotta -70   K40 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
49.37  » Larsson, Louise -90 KS 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
58.43  Hellberg, Ulrika -63 K50 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
59.45    » Carlsson Odell, Sara -89   KS 2014-08-16 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:12.36  Engström Björklund, Lena -57 K55 2014-08-30 » Midnattsloppet, Helsingfors, FIN
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 ½ maraton - SM-kvalgränser: [ KS=1:24.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1:18.11  [1]   Lindholm, Hanna -79   K35 2014-09-13 » DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:28.43  [2] » Wangenheim, Julia -92 K22 2014-09-13 » DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:45.13  » Nilsson, Amanda -83 KS 2014-09-13 » DN Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 Maraton - SM-kvalgränser: [ KS=3:04.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
2:44.05  [1]   Lindholm, Hanna -79   K35 2014-08-16 » EM, Zürich, SUI
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 1 500 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=5:40.00 | F16=5:45.00 | F15=5:50.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
5:19.01  [1] » Wangenheim, Julia -92 K22 2014-08-05 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 2 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ K22=7:30.00 | F19=8:00.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
7:41.32  [1] » Wangenheim, Julia -92 K22 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 3 000 m h (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=11:30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 40 m häck
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.41  » Lind, Alvah -05 -0.4 F10 2014-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
8.84  » Lind, Norah -05 -0.4 F10 2014-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
9.38  » Jansson, Agnes -05 -0.4 F10 2014-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.12  » Enblad, Alva -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.21  » Krantz, Frida -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.46      Ovendal, Filippa -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.54  » Lind, Alvah -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.56  » Jansson, Agnes -05 - F10 2014-09-21 » Lilla OS 2014, Strandvallen, Järvsö
8.85    » Hellstadius, Alannah -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.88  Eriksson, Leia -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.94  » Lind, Norah -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.03    » Robling, Alma -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.22  Liedstrand, Ingrid -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.25  » Gustafsson, Ella -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.35      Lindström, Iza -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.38  Molvin, Ella -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.51  » Prins, Hanna -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.51      Edwall, Alma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.53  » Cyrus, Astrid -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.68  » Nyström, Frida -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.75      Ståhl, Emma -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.77  » Öhman, Elsa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.78  » Ivarsson, Alice -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.79      Bjurhem, Filippa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.83  Lyck, Rebecka -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.84  Lordon, Nova -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.87    » Forsberg, Alexandra -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.93  Sundell, Alexandra -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.95  Voragate, Pimyada -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.98      Hemström, Julia -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.07  Gutö, Indra -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.07  Strandler Selin, Inez -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.25    » Helge, Wilma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.28  Martinsson, Molly -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.31  Carlsson, Emma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.43    » Lindefalk, Linnéa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.50  » Lindqvist, Ebba -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.62  Ullgren, Edit -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.67      Feierbach, Thea -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.72  Sparrman, Märta -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.79  Rosenkvist, Wilma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.92      Lindström, Astrid -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.05  Torsdotter, Ina -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.22  Andersson, Isa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.22  » Goitom, Rimna -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 60 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.87  » Rådbo, Klara -01 -0.4 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
10.54  » Ilbäcken, Thelma -01 -0.4 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
11.28    » Hausmann, Isa -01 -0.2 F13 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.48  » Edelholm, Beata -03 -0.2 F11 2014-05-11 » Täby Vårspel, Tibblevallen, Täby
13.72  Glansberg, Ronja -01 -0.4 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
Ej godkänd vind
9.72  » Rådbo, Klara -01 +2.3 F13 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
9.63  [1] » Rådbo, Klara -01 - F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
10.57  » Deltin, Anna Lisa -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.84  » Larsson, Kathleen -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.12    » Hausmann, Isa -01 - F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
11.19  » Löwhagen, Alicia -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.27  » Sundh, Edla -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.28    » Avebäck, Klara -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.34  » Luul, Sara -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.40  » Edelholm, Beata -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.80    » Larheden Utvik, Hilda -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.09  » Miletic, Paulina -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.16  » Vass, Adrienn -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.20      Frondell, Alva -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.48  Nilsson, Alma -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.48  » Jansson, Julia -02 - F12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.49      Hultén, Tekla -01 - F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.50  Nilsen, Ida -02 - F12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
12.54  Nilheim, Ester -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.67      Olin, Frida -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.87  » Brandt, Albertina -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.12  Örman, Saga -02 - F12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.46      Burman, Tilde -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.60  » Oscarsson, Liv -02 - F12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.79  Keife, Alma -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.81    » Thuresson, Mimmi -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.81  Hernblad, Hanna -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.90  Björdell, Natalie -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.60  Sellebråten, Clara -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 80 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F15=12.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.71  » Karlsson, Jennifer -99 +1.5 F15 2014-09-06 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
12.90  » Cianelli, Rosanna -99 -0.4 F15 2014-09-06 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
13.07    » Lundmark, Maja -99 +0.1 F15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
13.24  » Laurin, Lotta -99 +0.1 F15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
13.54  » Engström, Isabella -99 -2.8 F15 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
13.42  » Engström, Isabella -99 +2.7 F15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
                 
 100 m häck (84 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=14.65 | K22=15.50 | F19=15.75 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.88    » Dedrickson M, Fatima -89 0.0 KS 2014-04-25 » Provo, UT, Provo, USA
14.06  [1] » Tomb, Stine -86 +2.0 KS 2014-08-02 » SM, Campus arena, Umeå
17.53  » Asplund, Felicia -96 -1.4 F18 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
                 
 100 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=16.20 | F16=15.90 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.92  [1] » Kapell, Hanna -98 0.0 F16 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
15.23  [2] » Jakobsson, Ylva -98 0.0 F16 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
15.43    » Janhunen, Marina -98 -1.4 F16 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
14.61  » Kapell, Hanna -98 +2.5 F16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m häck (68,6 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
31.33  » Rådbo, Klara -01 -0.7 F13 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ F17=48.50 | F16=48.00 | F15=47.50 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
44.53    » Janhunen, Marina -98   F16 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
44.56  [1] » Kapell, Hanna -98   F16 2014-09-21 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
49.84    » Jahrl, Hedda -99   F15 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
49.89  » Laurin, Lotta -99 F15 2014-07-25 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
50.73  » Engström, Isabella -99 F15 2014-09-21 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m häck (76,2 cm) - SM-kvalgränser: [ KS=64.00 | K22=66.00 | F19=67.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
58.15    » Persson, Frida -89   KS 2014-06-14 » 27e Meeting de Genève, Stade du Bout-du-Monde, SUI
58.71  [1] » Morgan, Lynette -91   KS 2014-08-03 » SM, Campus arena, Umeå
61.06    » Hellberg Jonsén, Sofia -89   KS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 Höjd - SM-kvalgränser: [ KS=1.72 | K22=1.63 | F19=1.60 | F17=1.58 | F16=1.59 | F15=1.56 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
1.61  [1] » Rådbo, Klara -01 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
1.54  [2] » Cianelli, Rosanna -99 F15 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
1.53  [3] » Jansson, Fanny -99   F15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
1.51  » Karlsson, Jennifer -99 F15 2014-05-17 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
1.50  [4] » Lindberg, Felicia -97 F17 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.45  [5] » Lindvall, Siri -01   F13 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
1.45  [5] » Ilbäcken, Thelma -01 F13 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.44  » Björk Sambo, Lucy -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.43    » Hausmann, Isa -01   F13 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.42  Rilegård, Hejla -00 F14 2014-05-10 » Täby Vårspel, Tibblevallen, Täby
1.39  » Gassama, Sira -01 F13 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
1.36    » Hultström, Vilma -00   F14 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
1.35  Eriksson, Sofia -01 F13 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.34  [6] » Edelholm, Beata -03 F11 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.32    » Pettersson, Fredrika -02   F12 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.30  » Engström, Isabella -99 F15 2014-05-17 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
1.26  » Cornelius, Magdalena -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
1.23    » Löwhagen, Alicia -03   F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
1.22  » Avebäck, Klara -03 F11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.22  » Deltin, Anna Lisa -03 F11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.22    » Luul, Sara -03   F11 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
1.20  » Lind, Alvah -05 F10 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
1.20  » Wihk, Embla -02 F12 2014-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
1.20    » Harryson, Linn -03   F11 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.17  » Lind, Norah -05 F10 2014-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
1.15  » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.10    » Hellstadius, Alannah -04   F10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.02  » Brandt, Albertina -03 F11 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.02  » Jansson, Agnes -05 F10 2014-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
0.92  » Nyström, Frida -05 F10 2014-09-20 » Lilla OS 2014, Strandvallen, Järvsö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Stav - SM-kvalgränser: [ KS=3.60 | K22=3.15 | F19=3.00 | F17=2.90 | F16=2.90 | F15=2.75 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
3.82  [1,2] » Herstedt, Josefin -98   F16 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.60    » Ulitina, Kristina -88   KS 2014-07-28 » Stavfyran plus, Enskede IP, Stockholm
3.11  [3,4] » Lundmark, Maja -99   F15 2014-08-10 » USM, Hällåsen, Söderhamn
2.50  Omar, Sophia A -87 KS 2014-07-28 » Stavfyran plus, Enskede IP, Stockholm
2.43  [5] » Rådbo, Klara -01 F13 2014-09-13 » Svealandsmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna
2.14  » Hausmann, Isa -01 F13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd - SM-kvalgränser: [ KS=5.80 | K22=5.30 | F19=5.40 | F17=5.20 | F16=5.20 | F15=5.20 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.87  [1,2,3] » Sabir, Jasmin -92 +0.2 K22 2014-08-02 » SM, Campus arena, Umeå
5.19  [4] » Samuelsson, My -98 +0.1 F16 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.09    » Hansson, Pernilla -98 +1.2 F16 2014-07-28 » Stavfyran plus, Enskede IP, Stockholm
4.89  » Asplund, Felicia -96 +0.9 F18 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.89  » Cianelli, Rosanna -99 +1.4 F15 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
4.88    » Lindberg, Felicia -97 +1.8 F17 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.82  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +0.5 F16 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.75  » Engström, Isabella -99 +0.1 F15 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.72    » Hultström, Vilma -00 +1.8 F14 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.62  » Pernbrink, Sara -96 -2.1 F18 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.61  » Tersander, Beata -97 +1.4 F17 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.58    » Laurin, Lotta -99 0.0 F15 2014-08-31 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
4.56  » Lundmark, Maja -99 -2.9 F15 2014-08-31 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
4.52  » Karlsson, Jennifer -99 +1.1 F15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
4.41    » Jansson, Fanny -99 +1.9 F15 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.91  Kristola Wiklund, Rita -00 +2.0 F14 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.58  Robling, Elsa -07 -1.1 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
6.00  » Sabir, Jasmin -92 +2.2 K22 2014-08-03 » SM, Campus arena, Umeå
5.23  » Hansson, Pernilla -98 +2.4 F16 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
5.11    » Gassama, Sira -01 +4.8 F13 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
4.79  » Tersander, Beata -97 +2.3 F17 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.55  » Karlsson, Jennifer -99 +3.2 F15 2014-05-29 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.81  » Karlsson, Jennifer -99 - F15 2014-05-18 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
3.82  Petersson, Linn -00 - F14 2014-09-09 » Tjejernas kväll, Stadion, Stockholm
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.45  » Gassama, Sira -01 -0.3 F13 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
5.30  [1] » Lindvall, Siri -01 -0.2 F13 2014-06-29 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.00  [2] » Rådbo, Klara -01 +1.5 F13 2014-08-24 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
4.78  Eriksson, Sofia -01 +1.5 F13 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.71  » Ilbäcken, Thelma -01 +1.8 F13 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
4.50    » Björk Sambo, Lucy -01 +0.2 F13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.39  [3] » Deltin, Anna Lisa -03 +1.1 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.23  » Olsson, Nathalie -01 +0.3 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
4.23    » Löwhagen, Alicia -03 +0.5 F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
4.20  » Edelholm, Beata -03 +1.7 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
4.15  » Enblad, Mikaela -01 -0.3 F13 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.05    » Lind, Alvah -05 +0.5 F10 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.03  » Hausmann, Isa -01 +1.6 F13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.94  » Luul, Sara -03 0.0 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.94    » Avebäck, Klara -03 +0.2 F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
3.86  » Larheden Utvik, Hilda -03 +0.4 F11 2014-07-12 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
3.84  » Pettersson, Fredrika -02 -0.6 F12 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
3.73    » Larsson, Kathleen -03 +0.1 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.68  » Lind, Norah -05 +1.1 F10 2014-07-26 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
3.64  » Brundin, Lisa -02 -0.6 F12 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
3.61    » Sundh, Edla -03 +1.7 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.49  » Brandt, Albertina -03 +1.6 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.25  » Robling, Alma -04 +2.0 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.22    » Harryson, Linn -03 +0.1 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.21  » Oscarsson, Liv -02 -0.4 F12 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
3.20  » Jansson, Agnes -05 0.0 F10 2014-07-26 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
3.02    » Forsberg, Alexandra -05 0.0 F10 2014-09-14 » Brommaspelen, Stadion, Stockholm
2.97  » Nyström, Frida -05 -1.5 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2.71  » Gustafsson, Ella -05 -0.5 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
5.05  » Rådbo, Klara -01 +2.7 F13 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
4.81  Eriksson, Sofia -01 +2.8 F13 2014-05-17 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
4.24    » Edelholm, Beata -03 +3.3 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.82  » Miletic, Paulina -03 +2.9 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.73  » Sundh, Edla -03 +2.6 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
3.60    » Brandt, Albertina -03 +3.1 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.28  » Jansson, Agnes -05 +2.1 F10 2014-06-14 » Mälarspelen, Ekängen, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
4.57  » Hultström, Vilma -00 - F14 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
4.30  [4] » Löwhagen, Alicia -03 - F11 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.94    » Larsson, Kathleen -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.91  » Miletic, Paulina -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.75  » Lind, Norah -05 - F10 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
3.70    » Hellstadius, Alannah -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.60  » Jansson, Agnes -05 - F10 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.60  » Lackanovic, Lana -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.52    » Brandt, Albertina -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.47  » Krantz, Frida -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.43  Nilsson, Alma -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.37    » Enblad, Alva -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.36  » Åsberg, Kajsa -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.26  Clarke, Lii Jabbour -06 - F10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
3.26    » Harryson, Linn -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  Madrell, Molly -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.23  Ervell, Frida -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.21      Keife, Alma -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.20  » Riddle, Olivia -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.20  Andersson, Isabella -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.19    » Jabbour Clarke, Lii -06 - F10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.19  Nilheim, Ester -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.18  » Cyrus, Astrid -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.14    » Vass, Adrienn -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.13  » Öhman, Elsa -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.11  Ekström, Maja -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.09      Eriksson, Leia -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.07  Hemström, Julia -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.03  » Gustafsson, Ella -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.02      Lionell, Tamia -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  Lindström, Iza -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  » Ivarsson, Alice -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.90      Lindström, Astrid -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.87  » Thuresson, Mimmi -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.85  » Helge, Wilma -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.80      Holm, Emma -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.80  Molvin, Ella -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.77  » Zäll Boholm, Thea -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.76    » Högström, Maja -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.75  Edwall, Alma -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.75  Roos, Klara -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.75      Roos, Vera -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.73  Lyck, Rebecka -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.71  Mengistu, Aida -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.71      Hernblad, Hanna -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.68  » Prins, Hanna -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.65  Gutö, Indra -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.61      Andersson, Linnéa -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.58  Persson, Wilma -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.52  » Larsson Berggren, Alice -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.51      Björdell, Natalie -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50  Strandler Selin, Inez -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.49  » Goitom, Rimna -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.48      Terry, Nela -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.43  Thofelt, Nellie -06 - F10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2.42  Ståhl, Emma -04 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.42      Andersson, Isa -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.37  Torsdotter, Ina -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.36  » Lindefalk, Linnéa -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.35      Liedstrand, Ingrid -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.32  Sellebråten, Clara -03 - F11 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.25  » Lindqvist, Ebba -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.22  Ullgren, Edit -05 - F10 2014-09-14 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Tresteg - SM-kvalgränser: [ KS=11.90 | K22=11.20 | F19=11.10 | F17=10.80 | F16=10.80 | F15=10.60 ]
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.28  [1,2] » Sabir, Jasmin -92 +1.2 K22 2014-08-02 » SM, Campus arena, Umeå
11.34  [3] » Hansson, Pernilla -98 +1.2 F16 2014-08-10 » USM, Hällåsen, Söderhamn
10.90  [4] » Pernbrink, Sara -96 +1.9 F18 2014-08-10 » JSM, Gunder Häggstadion, Gävle
10.80  [5] » Jakobsson, Ylva -98 +1.4 F16 2014-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
10.66  [6] » Samuelsson, My -98 +0.9 F16 2014-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
10.33  [7] » Forsberg, Elin -96 +0.1 F18 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.81  » Laurin, Lotta -99 0.0 F15 2014-07-26 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Ej godkänd vind
11.77  » Hansson, Pernilla -98 +2.2 F16 2014-08-10 » USM, Hällåsen, Söderhamn
10.84  » Jakobsson, Ylva -98 +3.4 F16 2014-08-10 » USM, Hällåsen, Söderhamn
10.41  » Forsberg, Elin -96 +2.2 F18 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Kvalificerar även till SM för seniorer (KS)
[2] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.76  » Jansson, Agnes -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.26  » Krantz, Frida -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.14    » Enblad, Alva -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.08  » Lind, Alvah -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.05  Ovendal, Filippa -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.04    » Lind, Norah -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.03  » Vass, Adrienn -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.87  » Prins, Hanna -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.83      Lordon, Nova -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.72  Eriksson, Leia -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70  Hemström, Julia -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70    » Cyrus, Astrid -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.62  » Robling, Alma -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.51  » Öhman, Elsa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.18      Sundell, Alexandra -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.09  Lindström, Iza -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.09  » Ivarsson, Alice -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.92      Ståhl, Emma -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.92  Gutö, Indra -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.89  » Nyström, Frida -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.88      Sparrman, Märta -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.86  Feierbach, Thea -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.79  Strandler Selin, Inez -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.76      Rosenkvist, Wilma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.74  » Goitom, Rimna -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.73  » Lindefalk, Linnéa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.72    » Gustafsson, Ella -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.70  Lindström, Astrid -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.67  » Forsberg, Alexandra -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.65      Bjurhem, Filippa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.64  Martinsson, Molly -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.63  Lyck, Rebecka -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.59      Edwall, Alma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.57  Liedstrand, Ingrid -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.54  Andersson, Isa -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.53      Molvin, Ella -04 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.49  Torsdotter, Ina -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.45  Ullgren, Edit -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.32      Carlsson, Emma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.28  » Lindqvist, Ebba -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
4.95  » Helge, Wilma -05 - F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.82  » Gassama, Sira -01 +0.8 F13 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.14  [1] » Ilbäcken, Thelma -01 -0.2 F13 2014-09-13 » Svealandsmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna
9.98    » Lindvall, Siri -01 -0.1 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
8.62  » Hausmann, Isa -01 +1.5 F13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.46  » Sjöholm, Maja -01 +0.9 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
8.07    » Bjuremalm, Tilde -01 +1.8 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
8.05  » Rådbo, Klara -01 -0.4 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
7.83  » Enblad, Mikaela -01 -0.2 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
7.44    » Jansson, Julia -02 0.0 F12 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.21  Hultén, Tekla -01 +0.1 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
11.01  » Gassama, Sira -01 +2.4 F13 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.20  » Enblad, Mikaela -01 +2.1 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
Vinduppgift saknas
9.02  » Avebäck, Klara -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.58  [2] » Deltin, Anna Lisa -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.31    » Edelholm, Beata -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.01  » Löwhagen, Alicia -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.91  » Miletic, Paulina -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.87    » Larheden Utvik, Hilda -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.70  Nilsson, Alma -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.68  » Larsson, Kathleen -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.62    » Luul, Sara -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.59  » Sundh, Edla -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.36  Olin, Frida -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.30      Frondell, Alva -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.00  » Brandt, Albertina -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.96  Nilheim, Ester -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.89      Sellebråten, Clara -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.85  Burman, Tilde -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.80  Keife, Alma -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.70    » Thuresson, Mimmi -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.08  Hernblad, Hanna -03 - F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=12.60 | K22=11.30 | F19=10.70 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.60  [1] » Kling, Sophie -91   KS 2014-05-24 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
12.42  » Davidsson, Jenny -88 KS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
8.76  [2] » Hultström, Emma -98 F16 2014-07-05 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Kula (3,0 kg) - SM-kvalgränser: [ F17=11.30 | F16=11.00 | F15=11.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
12.78    » Cianelli, Rosanna -99   F15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
11.63  [1] » Lindberg, Felicia -97   F17 2014-05-18 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.13  [2] » Engström, Isabella -99   F15 2014-09-06 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
9.97  [3] » Hultström, Emma -98 F16 2014-08-10 » USM, Hällåsen, Söderhamn
9.95  » Hansson, Pernilla -98 F16 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
9.42      Rilegård, Hejla -00   F14 2014-05-10 » Täby Vårspel, Tibblevallen, Täby
9.11  » Lundmark, Maja -99 F15 2014-08-30 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
8.04  » Karlsson, Jennifer -99 F15 2014-09-06 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
6.40  » Hultström, Vilma -00 F14 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.48  » Ilbäcken, Thelma -01 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
9.40  [1] » Jansson, Julia -02 F12 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.30    » Gassama, Sira -01   F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8.88  » Björk Sambo, Lucy -01 F13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.72  [2] » Riddle, Olivia -03 F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
7.61    » Hausmann, Isa -01   F13 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
7.46  » Bjuremalm, Tilde -01 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
7.38  » Wihk, Embla -02 F12 2014-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
7.06    » Lind, Norah -05   F10 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
7.03  » Sundh, Edla -03 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
6.81  » Lindvall, Siri -01 F13 2014-05-23 » Nordiska Skolmästerskapen, Reykjavik, ISL
6.80    » Edelholm, Beata -03   F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.65  » Harryson, Linn -03 F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
6.30  » Lind, Alvah -05 F10 2014-08-30 » Björknässpelen, Björknäs IP, Värmdö
6.16    » Avebäck, Klara -03   F11 2014-07-05 » Uppsalaspelen, Studenternas, Uppsala
5.76  » Berghäll, Linda -02 F12 2014-08-02 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
5.58  » Larheden Utvik, Hilda -03 F11 2014-05-24 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Stockholm
5.49      Fernando, Julia -02   F12 2014-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
5.49  » Larsson, Kathleen -03 F11 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.09  » Jansson, Agnes -05 F10 2014-07-05 » FORTUM-spelen, Sävstaås, Bollnäs
4.64    » Gustafsson, Ella -05   F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
4.32  » Nyström, Frida -05 F10 2014-08-24 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.53  » Forsberg, Alexandra -05 F10 2014-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Diskus (1,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=42.50 | K22=34.00 | F19=33.00 | F17=30.00 | F16=30.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
37.83  » Kling, Sophie -91 KS 2014-07-28 » Stavfyran plus, Enskede IP, Stockholm
35.66  [1] » Ahlberg, Grete -98   F16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
30.48  [2,3] » Berghäll, Emily -98   F16 2014-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
29.46  [4] » Hultström, Emma -98 F16 2014-08-09 » USM, Hällåsen, Söderhamn
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Diskus (0,75 kg) - SM-kvalgränser: [ F15=34.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.29  » Ilbäcken, Thelma -01 F13 2014-09-13 » Svealandsmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna
18.19  » Gassama, Sira -01 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
17.20    » Sjöholm, Maja -01   F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
16.25  » Hausmann, Isa -01 F13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
15.67  » Bjuremalm, Tilde -01 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
15.28    » Enblad, Mikaela -01   F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
12.98  » Lind, Norah -05 F10 2014-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
12.67  Hultén, Tekla -01 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
11.54    » Rådbo, Klara -01   F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
11.41  » Lindvall, Siri -01 F13 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
10.06  » Lind, Alvah -05 F10 2014-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
9.66  » Berghäll, Linda -02 F12 2014-05-03 » Hellaskastet, Sätra IP, Stockholm
                 
 Slägga (4,0 kg) - SM-kvalgränser: [ KS=52.00 | K22=39.00 | F19=41.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
50.64  [1] » Ahlberg, Grete -98 F16 2014-10-04 » Uppsalakastet 8, Studenternas, Uppsala
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/119) - SM-kvalgränser: [ F17=34.00 | F16=35.00 | F15=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
64.45  [1] » Ahlberg, Grete -98   F16 2014-12-30 » Sista Chansen, Apalby, Västerås
53.11  [2] » Berghäll, Emily -98   F16 2014-08-08 » USM, Hällåsen, Söderhamn
40.54  [3] » Engström, Isabella -99   F15 2014-09-21 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
24.20  [4] » Hultström, Emma -98 F16 2014-06-29 » Kastfemkamp, Tingstäde IP, Gotland
Not
[1] - svenskt F16 rekord
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.39  [1] » Rådbo, Klara -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
25.87  [2] » Gassama, Sira -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
24.43  [3] » Björk Sambo, Lucy -01   F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
21.58  » Cornelius, Magdalena -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
21.07  » Ilbäcken, Thelma -01 F13 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
21.01    » Hausmann, Isa -01   F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
20.76  » Enblad, Mikaela -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
20.57  » Bjuremalm, Tilde -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
19.28    » Sjöholm, Maja -01   F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
19.02  [4] » Nielsen, Ida -02 F12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.35  Kassaye, Bitanya -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
16.03    » Lindvall, Siri -01   F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
15.13  » Olsson, Nathalie -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
13.38  Hultén, Tekla -01 F13 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
7.92  [5] Örman, Saga -02 F12 2014-09-20 » Stockholmskampen 4, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Spjut (600 gr) - SM-kvalgränser: [ KS=42.00 | K22=34.00 | F19=35.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
34.68  [1] » Lindberg, Felicia -97 F17 2014-05-17 » Violspelen, Hammarvallen, Flen
33.88  » Höckerstrand, Sandra -90 KS 2014-05-29 » Lag SM Kval, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
                 
 Spjut (500 gr) - SM-kvalgränser: [ F17=36.00 | F16=36.00 | F15=33.00 ]
resultat     namn   klass datum   tävling
39.19    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F16 2014-08-16 » Lag-USM, Sparvallen, Tanumshede
34.82    » Cianelli, Rosanna -99   F15 2014-07-20 » Gefle Games, Gunder Häggstadion, Gävle
34.53    » Lindberg, Felicia -97   F17 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
30.59  [1] Rilegård, Hejla -00 F14 2014-08-23 » DN-galan Youth, Stadion, Stockholm
25.95  [2] » Berghäll, Emily -98 F16 2014-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.77  [3] » Hultström, Vilma -00   F14 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
25.33  » Rådbo, Klara -01 F13 2014-08-31 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
22.27  [4] » Engström, Isabella -99 F15 2014-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
20.73  [5] » Lundmark, Maja -99   F15 2014-08-31 » Kraftmätningen final, Friidrottsarenan, Linköping
15.60  » Karlsson, Jennifer -99 F15 2014-09-07 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.65  [1] » Rådbo, Klara -01 F13 2014-09-13 » Svealandsmästerskapen, Ekängens IP, Eskilstuna
20.54  » Hausmann, Isa -01 F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
20.08    » Enblad, Mikaela -01   F13 2014-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
19.06  » Gassama, Sira -01 F13 2014-06-13 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17.31  » Ilbäcken, Thelma -01 F13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.22    » Björk Sambo, Lucy -01   F13 2014-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.16  » Wihk, Embla -02 F12 2014-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
12.60  » Brundin, Lisa -02 F12 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
10.94      Mengistu, Sophia -01   F13 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
8.91  » Oscarsson, Liv -02 F12 2014-08-26 » Stockholmskampen, Stadion, Stockholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.71  » Lind, Norah -05 F10 2014-08-03 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
27.17  [1] » Edelholm, Beata -03 F11 2014-09-21 » STH Cup, Spånga IP, Stockholm
23.92    » Lind, Alvah -05   F10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
23.19  » Deltin, Anna Lisa -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.63  » Krantz, Frida -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
21.08    » Larsson, Kathleen -03   F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
20.80  Ovendal, Filippa -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
19.12  » Ivarsson, Alice -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
18.65    » Enblad, Alva -04   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.93  Olin, Frida -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.75  Hernblad, Hanna -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.70      Frondell, Alva -03   F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.61  Nilsson, Alma -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
17.29  Nilheim, Ester -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.96      Keife, Alma -03   F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.87  » Avebäck, Klara -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.72  Eriksson, Leia -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.65    » Larheden Utvik, Hilda -03   F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
16.51  » Löwhagen, Alicia -03 F11 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
16.48  » Jansson, Agnes -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.88      Sundell, Alexandra -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.47  Lindström, Iza -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.11  Ullgren, Edit -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
15.01    » Lindefalk, Linnéa -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.79  » Sundh, Edla -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
14.23  Lordon, Nova -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.93    » Nyström, Frida -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.90  » Cyrus, Astrid -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.87  » Jabbour Clarke, Lii -06 F10 2014-09-07 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.84    » Hellstadius, Alannah -04   F10 2014-09-06 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.74  Burman, Tilde -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.46  » Forsberg, Alexandra -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.31      Hemström, Julia -04   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.25  Lindström, Astrid -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.21  Gutö, Indra -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.04      Rosenkvist, Wilma -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
13.00  » Vass, Adrienn -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.81  » Miletic, Paulina -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.37      Liedstrand, Ingrid -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
12.32  » Goitom, Rimna -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.62  » Gustafsson, Ella -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.59    » Prins, Hanna -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.50  Edwall, Alma -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.44  » Thuresson, Mimmi -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.24      Voragate, Pimyada -04   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
11.06  » Brandt, Albertina -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.76  Martinsson, Molly -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.44      Sparrman, Märta -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
10.13  Andersson, Isa -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.88  Bjurhem, Filippa -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
9.47      Ståhl, Emma -04   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.88  » Öhman, Elsa -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.80  Carlsson, Emma -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.46      Lyck, Rebecka -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.39  Sellebråten, Clara -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
8.04  Molvin, Ella -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.93    » Robling, Alma -04   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.93  Feierbach, Thea -04 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.49  Björdell, Natalie -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
7.03      Strandler Selin, Inez -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.72  » Helge, Wilma -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.50  » Luul, Sara -03 F11 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
6.30    » Lindqvist, Ebba -05   F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
5.86  Torsdotter, Ina -05 F10 2014-05-31 » Triangelkampen, Enskede IP, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
29.98  » Lind, Norah -05 F10 2014-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
25.29  » Lind, Alvah -05 F10 2014-09-20 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
17.11  Clarke, Lii Jabbour -06 F10 2014-06-06 » Tyresö ungdomsspel, Trollbäckens IP, Tyresö
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ KS=4 100 | K22=3 700 | F19=3 800 ]
  |  100 m häck (83.8 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 7-kamp - SM-kvalgränser: [ F17=3 900 | F16=3 900 ]
  |  100 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
resultat saknas
                 
 6-kamp - SM-kvalgränser: [ F15=3 100 ]
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (500 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 621    » Cianelli, Rosanna -99 +0.4 F15 2014-09-07 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
Resultat:          |  12.90(-0.4)  |  1.48  |  12.72  |  4.83(+1.3)  |  31.19  |  1:53.34  |
Poäng:                |  731  |  599  |  709  |  514  |  499  |  569  |
2 940  [1,2] » Karlsson, Jennifer -99 - F15 2014-09-07 » SM-JSM-USM mångkamp, Vilundavallen, Upplands Väsby
Resultat:          |  12.71(+1.5)  |  1.42  |  8.04  |  4.64(-)  |  15.60  |  1:53.12  |
Poäng:                |  760  |  534  |  402  |  464  |  208  |  572  |
2 848  [1,3] » Engström, Isabella -99 - F15 2014-05-18 » Mångkamps DM, Sätra IP, Stockholm
Resultat:          |  13.93(-)  |  1.30  |  10.48  |  4.37(-)  |  21.19  |  1:52.29  |
Poäng:                |  585  |  409  |  561  |  396  |  311  |  586  |
Not
[1] - Vinduppgifter saknas för vissa grenar i mångkampen.
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (68,6 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 575  » Rådbo, Klara -01 - F13 2014-08-02 » Goliatspelen, Sannreudsvallen, Kil
Resultat:          |  9.90(-)  |  1.40  |  24.26  |  4.86(+1.2)  |  1:54.03  |
Poäng:                |  1 120  |  872  |  781  |  939  |  863  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-11-10
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics