HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-05-31
Inne för 2014 Resultatdatum: 2014-06-01
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2014-06-01 (sö)  | Sierra Nevada, ESP
  På grund av snötäcke en inomhustävling.
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd K22 » Sabir, Jasmin -92 5.86  [1] PB 2      
Tresteg K22 » Sabir, Jasmin -92 12.72      1      
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2014-04-18 (fr)  | Ungdomsspelen, Munktells Arena, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F14 » Hultström, Vilma -00 8.84    PB 4 Försök 1    
F9 » Lind, Alvah -05 ej start 
» Lind, Norah -05 ej start 
400 m F9 » Lind, Alvah -05 ej start             
» Lind, Norah -05 ej start 
Höjd F14 » Hultström, Vilma -00 ej start             
F10 » Lind, Alvah -05 1.15  PB 4 Final
» Lind, Norah -05 1.10  8 Final
Längd F14 » Hultström, Vilma -00 4.43    PB 4 Final    
Längd (zon) F9 » Lind, Alvah -05 3.90    PB 2 Final    
» Lind, Norah -05 3.46  3 Final
Kula (3,0 kg) F14 » Hultström, Vilma -00 6.56    PB 7 Final    
Kula (2,0 kg) F9 » Lind, Alvah -05 6.19    PB 2 Final    
» Lind, Norah -05 5.46  5 Final
 2014-04-12 (lö)  | QuickNetspelen, QuickNet Arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15 » Rodhe, Albin -99 ej start             
P13 » Lavett, Emil -01 9.38  PB 4 Heat 2
  9.51      7 Final    
F14 » Hultström, Vilma -00 8.88  3 Heat 1
8.85  PB 5 Final
F9 » Forsberg, Alexandra -05 11.04  5 Heat 1
600 m F9 » Forsberg, Alexandra -05 ej start             
800 m P13 » Lavett, Emil -01 2:42.70      4 Final    
Höjd P15 » Rodhe, Albin -99 ej start             
F14 » Hultström, Vilma -00 1.31  PB 4 Final
Stav P15 » Rodhe, Albin -99 ej res             
Längd F14 » Hultström, Vilma -00 4.11      12      
Längd (zon) F9 » Forsberg, Alexandra -05 3.15      7 Final    
Tresteg (zon) P13 » Lavett, Emil -01 8.49      6 Final    
 2014-03-29/30 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Gussarsson, Arvid -00 ej start           
» Prins, Felix -00 7.87  1 Final 1
P13 » Helsing, Herman -01 9.26  6 Försök 2
  9.18    PB 6 Final 2  
» Lavett, Emil -01 9.60  6 Försök 1
P12 Frisk, Gustav -02 9.86  6 Försök 1
» Frisk, Oskar -02 ej start        Försök 2  
Olausson, Lukas -02 ej start 
P11 » Moberg, Markus -03 9.73  PB 1 Försök 1
  9.91      4 Final 2  
P10 Bjore, Kelvin -04 ej start 
» Engström, Filip -04 9.51  PB 3 Försök 3
  9.53      7 Final 1  
Goetzinger, Melker -04 ej start  [¤]
» Kraft, Viggo -04 10.06  4 Försök 3
  10.07      6 Final 2  
» Marklund, Winston -04 10.21  3 Försök 2
» Ramel Ternhag, Björn -04 10.91  PB 6 Försök 2
P9 Johansson, Liam -05 10.58  1 Försök 1
  10.27    PB 2 Final 2  
F14 » Hultström, Vilma -00 9.05  4 Försök 1
Winell, Siri -00 9.59  SB 5 Försök 3
F13 » Bjuremalm, Tilde -01 9.35      5 Försök 5 [¤]
» Björk Sambo, Lucy -01 9.40  6 Försök 2
» Enblad, Mikaela -01 9.62  PB 6 Försök 4
» Gassama, Sira -01 8.23  1 Försök 3 [¤]
  8.22      2 Final 1  
» Lindvall, Siri -01 8.48  2 Försök 2
8.46  4 Final 1
» Sjöholm, Maja -01 9.32      5 Försök 2  
F10 » Hellstadius, Alannah -04 9.70  PB 3 Försök 4
10.10  8 Final 1
» Krantz, Frida -04 9.98  4 Försök 6
  9.97      3 Final 2  
» Lackanovic, Lana -04 9.93  2 Försök 7
9.72  PB 1 Final 2
F9 » Forsberg, Alexandra -05 11.31      4 Försök 7  
» Lind, Alvah -05 10.74  3 Försök 6
ej start  Final 2
» Lind, Norah -05 10.52  4 Försök 8
  ej start        Final 2  
» Prins, Hanna -05 ej start 
» Öhman, Elsa -05 11.67  PB 5 Försök 5
F8 Goetzinger, Stina -06 ej start  [¤]
400 m P10 » Engström, Filip -04 73.59    PB 1 Final 2  
Goetzinger, Melker -04 86.51  PB 8 Final 2 [¤]
» Kraft, Viggo -04 78.53      2 Final 2  
» Pettersson, Tobias -04 75.90  PB 4 Final 1
» Ramel Ternhag, Björn -04 ej start 
F10 » Lackanovic, Lana -04 82.60    PB 2 Final 4  
F9 » Lind, Alvah -05 82.91  PB 1 Final 3
» Lind, Norah -05 89.88  PB 2 Final 5
Roos, Klara -05 94.12    PB 6 Final 2 [¤]
Roos, Vera -05 94.37  PB 8 Final 2 [¤]
800 m P14 » Palmerstedt, Jacob -00 ej start           
P13 » Lavett, Emil -01 2:45.13  6 Final 1
P12 Olausson, Lukas -02 ej start           
F14 » Hultström, Vilma -00 2:38.31  PB 4 Final 1
60 m häck (84 cm) P14 » Prins, Felix -00 9.48      1 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Gemmel, Harald -01 11.78    PB 5 Final 2 [¤]
Höjd P14 » Gussarsson, Arvid -00 1.51      3 Final  
P13 Johansson Skaarud, Hannes -01 1.35  7 Final
P11 » Moberg, Markus -03 1.20    PB 11    
P10 » Engström, Filip -04 1.12  7
Goetzinger, Melker -04 ej start  [¤]
» Kraft, Viggo -04 1.12    PB 8 Final  
» Marklund, Winston -04 0.97  18
» Ramel Ternhag, Björn -04 0.92  SB 23
F14 » Hultström, Vilma -00 1.30    PB 11   [¤]
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 1.37  8 Final
» Hausmann, Isa -01 1.34  10 [¤]
» Rådbo, Klara -01 1.43      2 Final  
F10 » Enblad, Alva -04 1.12  PB 7 Final
» Krantz, Frida -04 1.16  3 Final
» Lackanovic, Lana -04 1.07    PB 12    
F9 » Lind, Alvah -05 1.14  PB 1 Final
» Lind, Norah -05 1.11  PB 4 Final
Roos, Klara -05 0.97  PB 16 [¤]
Stav P14 » Palmerstedt, Jacob -00 2.44    PB 4 Final  
» Strömfelt, Erik -00 2.44  PB 3 Final
F13 » Rådbo, Klara -01 2.54  PB 1 Final
Längd (zon) P13 » Helsing, Herman -01 4.02    PB 13    
Johansson Skaarud, Hannes -01 ej start 
» Lavett, Emil -01 4.28      8 Final  
P12 Frisk, Gustav -02 ej start 
Olausson, Lukas -02 ej start 
P11 » Moberg, Markus -03 3.70    PB 9    
P10 Bjore, Kelvin -04 ej start 
» Engström, Filip -04 3.75  PB 7 Final
Goetzinger, Melker -04 2.92    PB 27   [¤]
» Kraft, Viggo -04 3.37  17
» Pettersson, Tobias -04 3.64  12
» Ramel Ternhag, Björn -04 ej start           
P8 » Kapell, Elias -06 3.41  PB 1 Final [¤]
F13 » Bjuremalm, Tilde -01 4.06  PB 21 [¤]
» Björk Sambo, Lucy -01 4.39    PB 10    
» Enblad, Mikaela -01 4.00  23
» Gassama, Sira -01 5.20  1 Final [¤]
» Rådbo, Klara -01 4.78      4 Final  
» Sjöholm, Maja -01 4.32  PB 12
F12 Bjore, Linnea -02 3.30  PB 22
Hamdahl, Vanja -02 ej start           
» Wihk, Embla -02 3.57  PB 16
F10 » Hellstadius, Alannah -04 3.42  12
» Lackanovic, Lana -04 3.61    PB 5 Final  
F9 » Forsberg, Alexandra -05 3.01  11
» Lind, Alvah -05 3.65  PB 1 Final
» Lind, Norah -05 3.33      6 Final  
» Prins, Hanna -05 ej start 
» Öhman, Elsa -05 2.76  PB 31
F8 Goetzinger, Stina -06 ej start  [¤]
Tresteg F14 » Hultström, Vilma -00 9.91    PB 1 Final  
Winell, Siri -00 8.31  PB 8 Final
Tresteg (zon) P13 » Lavett, Emil -01 8.82    PB 11    
F13 » Gassama, Sira -01 10.69  1 Final [¤]
» Rådbo, Klara -01 9.97  3 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Gussarsson, Arvid -00 8.32      3 Final  
» Palmerstedt, Jacob -00 ej start 
Kula (3,0 kg) P12 » Frisk, Oskar -02 ej start           
Kula (2,0 kg) P10 » Kraft, Viggo -04 4.79      19    
» Pettersson, Tobias -04 6.85  PB 5 Final
» Ramel Ternhag, Björn -04 ej start           
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 7.88  8 Final
» Rådbo, Klara -01 ej start 
F12 Bjore, Linnea -02 6.83    PB 10    
Hamdahl, Vanja -02 5.08  18
» Wihk, Embla -02 7.62  PB 8 Final
F10 » Enblad, Alva -04 5.65      10    
» Krantz, Frida -04 6.07  5 Final
» Lackanovic, Lana -04 5.72  PB 8 Final
F9 » Lind, Alvah -05 5.79    PB 3 Final  
» Lind, Norah -05 6.39  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-03-22 (lö)  | Nordea-spelen, Höghammarhallen, Bollnäs
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F9 » Jansson, Agnes -05 10.91      3 Försök 2    
10.92  5 Final
200 m F9 » Jansson, Agnes -05 38.85    PB 3 B-final    
Höjd F9 » Jansson, Agnes -05 0.92      5 Final    
Längd (zon) F9 » Jansson, Agnes -05 3.29    PB 1 Final    
Kula (2,0 kg) F9 » Jansson, Agnes -05 4.91    PB 2 Final    
 2014-03-22 (lö)  | Vintersportspelen, Rosvalla Multihall, Nyköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14 » Prins, Felix -00 7.94      1 Försök 2    
7.81  1 Final
P11 Adamsson, Daniel -03 10.52      5 Försök 3    
Almquist, Arvid -03 10.35  4 Försök 3
» Bangala, Nsele -03 8.94  1 Försök 5
  8.89    PB 2 Final    
Bergenfeldt, Rasmus -03 12.40  PB 7 Försök 2
Bergström Rhodes, Neddie -03 10.22  3 Försök 6
Boman, Danesh -03 11.10      6 Försök 2    
» Borg, Jonatan -03 9.94  2 Försök 3
» Borgius, Teodor -03 9.72  PB 2 Försök 4
Broström, Arvid -03 10.91      4 Försök 2    
Colling, Simon -03 10.47  PB 5 Försök 4
Fredriksson, Albin -03 10.55  PB 6 Försök 4
Jansson, Olle -03 10.13    PB 2 Försök 2    
Kaba Mächs, Mory -03 9.55  1 Försök 1
9.52  5 Final
Käck, Emil -03 10.41    PB 5 Försök 5    
» Lindefalk, Alexander -03 10.99  5 Försök 2
Lindroth, Alexander -03 10.76  PB 6 Försök 5
Lundman, Malte -03 ej start             
Lundströmer, Hugo -03 11.08  7 Försök 4
Mellberg, Pontus -03 10.55  PB 6 Försök 3
» Moberg, Markus -03 10.20      3 Försök 3    
Mäntylä, Ludvig -03 10.99  SB 6 Försök 1
Nordlöf, Malte -03 10.75  5 Försök 1
» Sautermeister, Dante -03 10.15      2 Försök 6    
Stertman, Anton -03 9.87  PB 3 Försök 1
» Torgersson, Erik -03 10.52  5 Försök 6
Tysell, Alfons -03 10.22      4 Försök 6    
» Tärnvik, Emil -03 10.87  7 Försök 3
» Törnvall, Oskar -03 11.03  7 Försök 1
» Wåtz, Linus -03 9.94    PB 3 Försök 5    
F12 Kagwiria M´muki, Kimberly -02 10.52  PB 4 Försök 3
Stauffer, Klara -02 11.51  PB 7 Försök 1
F11 Afeworki, Celina -03 11.38    PB 6 Försök 5    
Andersson, Linnéa -03 11.37  7 Försök 6
» Avebäck, Klara -03 9.52  PB 1 Försök 6
  9.59      7 Final    
» Brandt, Albertina -03 10.38  PB 3 Försök 3
Burman, Tilde -03 10.32  4 Försök 2
» Deltin, Anna Lisa -03 9.42  1 Försök 4
  9.51      6 Final    
Diallo, Bineta -03 11.73  8 Försök 4
Gullberg, Erika -03 10.78  PB 4 Försök 5
Hernblad, Hanna -03 11.32    PB 8 Försök 1    
Holm, Emma -03 11.18  7 Försök 7
Kings, Olivia -03 11.48  7 Försök 4
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.40  1 Försök 1
  9.37      5 Final    
» Larsson, Kathleen -03 9.32  1 Försök 7
9.32  4 Final
Lindquist, Vicky -03 10.94    PB 6 Försök 3    
Lionell, Tamia -03 10.59  PB 6 Försök 2
» Luul, Sara -03 9.98  PB 3 Försök 7
» Löwhagen, Alicia -03 10.02      2 Försök 1    
Mengistu, Aida -03 11.45  PB 8 Försök 2
Nilheim, Ester -03 10.71  PB 4 Försök 3 [¤]
Nilsson, Alma -03 10.76      5 Försök 3    
Ohrgren, Hedda -03 10.28  PB 3 Försök 2
Persson, Wilma -03 11.54  PB 8 Försök 6
» Riddle, Olivia -03 9.91      2 Försök 6    
Sellebråten, Clara -03 12.27  8 Försök 7
» Sundh, Edla -03 9.95  PB 4 Försök 1
Wallin, Desideria -03 12.47    PB 8 Försök 5    
F10 » Högström, Maja -04 ej start 
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 10.76      2 Heat 2    
» Lind, Norah -05 10.64  2 Heat 1
» Prins, Hanna -05 11.33  5 Heat 1
200 m P14 » Prins, Felix -00 25.00      1 Heat 3    
P11 Adamsson, Daniel -03 36.33  PB 1 Heat 5
» Bangala, Nsele -03 30.27    PB 2 Heat 9    
Bergström Rhodes, Neddie -03 35.00  PB 2 Heat 2
Boman, Danesh -03 38.83  PB 3 Heat 6
» Borg, Jonatan -03 34.79    PB 4 Heat 8    
» Borgius, Teodor -03 34.31  PB 1 Heat 7
Broström, Arvid -03 ej start 
Colling, Simon -03 37.28    PB 4 Heat 1   [¤]
Fredriksson, Albin -03 36.94  PB 3 Heat 1
Jansson, Olle -03 34.24  PB 3 Heat 8
Kaba Mächs, Mory -03 33.22    PB 3 Heat 9    
Käck, Emil -03 diskad  [2] Heat 2
» Lindefalk, Alexander -03 44.96  PB 4 Heat 6
Lundströmer, Hugo -03 41.99    PB 4 Heat 5    
Mellberg, Pontus -03 36.42  PB 2 Heat 1
» Moberg, Markus -03 35.51  PB 1 Heat 6
Mäntylä, Ludvig -03 40.23    PB 3 Heat 5    
Nordlöf, Malte -03 36.21  PB 3 Heat 2
» Sautermeister, Dante -03 35.10  PB 3 Heat 4
Stertman, Anton -03 34.60    PB 1 Heat 1    
» Torgersson, Erik -03 36.81  PB 2 Heat 6
Tysell, Alfons -03 35.05  PB 4 Heat 9
» Tärnvik, Emil -03 37.10    PB 2 Heat 5    
» Wåtz, Linus -03 33.68  PB 1 Heat 7
F13 » Gassama, Sira -01 27.78  1 Heat 3
F12 Kagwiria M´muki, Kimberly -02 41.08    PB 3 Heat 1    
Stauffer, Klara -02 35.65  PB 3 Heat 2
F11 Andersson, Linnéa -03 38.95  PB 3 Heat 9
» Brandt, Albertina -03 36.31    PB 3 Heat 10    
Burman, Tilde -03 36.32  PB 1 Heat 9
» Deltin, Anna Lisa -03 33.40  PB 4 Heat 11
Diallo, Bineta -03 42.40    PB 4 Heat 8    
Hernblad, Hanna -03 40.59  PB 3 Heat 6
Holm, Emma -03 39.90  PB 3 Heat 4
Kings, Olivia -03 39.13    PB 2 Heat 7    
» Larheden Utvik, Hilda -03 ej start 
» Larsson, Kathleen -03 32.48  PB 3 Heat 11
Lionell, Tamia -03 36.56    PB 4 Heat 10    
» Löwhagen, Alicia -03 34.31  PB 1 Heat 10
Nilheim, Ester -03 36.60  PB 1 Heat 1 [¤]
Nilsson, Alma -03 39.19    PB 2 Heat 8    
Persson, Wilma -03 39.53  PB 3 Heat 7
» Riddle, Olivia -03 ej start  Heat 9
Sellebråten, Clara -03 43.57    PB 4 Heat 7    
» Sundh, Edla -03 ej start 
Wallin, Desideria -03 44.19  PB 4 Heat 6
F10 » Högström, Maja -04 ej start             
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
» Lind, Alvah -05 diskad  [2] Heat 2
» Lind, Norah -05 36.39  PB 2 Heat 3
60 m häck (84 cm) P14 » Prins, Felix -00 9.47      1 Final    
60 m häck (68,6 cm) F13 » Rådbo, Klara -01 ej start             
Höjd F13 » Rådbo, Klara -01 1.47      1 Final    
Längd P14 » Prins, Felix -00 ej res             
Längd (zon) P11   Adamsson, Daniel -03 2.62    PB 20 Pool 1    
Almquist, Arvid -03 3.33  PB 5 Pool 2
» Bangala, Nsele -03 3.75      1 Pool 2    
Bergenfeldt, Rasmus -03 1.75  PB 22 Pool 2
Bergström Rhodes, Neddie -03 3.16  PB 12 Pool 1
Blidborg Stenberg, Karl -03 2.89    PB 19 Pool 2    
Boman, Danesh -03 2.32  PB 22 Pool 1
» Borg, Jonatan -03 3.20  PB 10 Pool 1
» Borgius, Teodor -03 3.51      4 Pool 1    
Broström, Arvid -03 2.56  21 Pool 1
Colling, Simon -03 2.64  19 Pool 1
Fredriksson, Albin -03 3.13    PB 13 Pool 2    
Jansson, Olle -03 3.56  PB 5 Pool 2
Kaba Mächs, Mory -03 3.30  PB 9 Pool 2
Käck, Emil -03 3.14    PB 13 Pool 1    
» Lindefalk, Alexander -03 2.08  SB 23 Pool 1
Lindroth, Alexander -03 2.91  PB 17 Pool 1 [¤]
Lundman, Malte -03 3.26    PB 11 Pool 2    
Lundströmer, Hugo -03 2.55  20 Pool 2
Mellberg, Pontus -03 3.05  PB 16 Pool 2
» Moberg, Markus -03 3.58      3 Pool 1    
Mäntylä, Ludvig -03 2.81  SB 18 Pool 1
Nordlöf, Malte -03 2.95  PB 17 Pool 2
» Sautermeister, Dante -03 ej start        Pool 1    
Stertman, Anton -03 3.39  PB 6 Pool 1
» Torgersson, Erik -03 3.35  PB 8 Pool 1
Tysell, Alfons -03 3.22    PB 12 Pool 2    
» Tärnvik, Emil -03 2.93  PB 16 Pool 1
» Törnvall, Oskar -03 3.12  PB 15 Pool 2
» Wåtz, Linus -03 3.57    PB 4 Pool 2    
F13 » Gassama, Sira -01 5.02  1 Final
» Rådbo, Klara -01 4.78  2 Final
F12 Kagwiria M´muki, Kimberly -02 2.62    PB 16      
Stauffer, Klara -02 2.68  PB 15
F11 Afeworki, Celina -03 2.63  PB 25 Pool 1 [¤]
Andersson, Linnéa -03 2.61    PB 26 Pool 1    
» Avebäck, Klara -03 3.66  PB 4 Pool 2
» Brandt, Albertina -03 3.21  13 Pool 1
Burman, Tilde -03 3.04    PB 14 Pool 2    
» Deltin, Anna Lisa -03 3.87  2 Pool 1
Diallo, Bineta -03 2.45  PB 26 Pool 2
Gullberg, Erika -03 2.42    PB 29 Pool 1    
» Harryson, Linn -03 3.00  PB 20 Pool 1
Hernblad, Hanna -03 2.59  PB 28 Pool 1
Holm, Emma -03 2.60    PB 27 Pool 1    
Kings, Olivia -03 2.65  PB 24 Pool 1
» Larheden Utvik, Hilda -03 3.53  PB 7 Pool 1
» Larsson, Kathleen -03 3.54      6 Pool 1    
Lindquist, Vicky -03 2.87  PB 19 Pool 2
Lionell, Tamia -03 2.94  PB 17 Pool 2
» Luul, Sara -03 3.66    PB 5 Pool 1    
» Löwhagen, Alicia -03 3.27  12 Pool 1
Mengistu, Aida -03 2.63  PB 24 Pool 2
Nilheim, Ester -03 3.29    PB 12 Pool 2    
Nilsson, Alma -03 3.01  PB 19 Pool 1
Ohrgren, Hedda -03 3.41  PB 9 Pool 1
Persson, Wilma -03 2.39    PB 27 Pool 2    
» Riddle, Olivia -03 3.29  11 Pool 1
Sellebråten, Clara -03 2.32  PB 31 Pool 1
» Sundh, Edla -03 3.50      7 Pool 2    
Wallin, Desideria -03 2.36  PB 28 Pool 2
Wallin, Thea -03 2.89  PB 18 Pool 2
F10 » Lackanovic, Lana -04 ej start             
F9 » Lind, Alvah -05 3.64  PB 1 Final
» Lind, Norah -05 3.39  5 Final
» Prins, Hanna -05 2.80  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) P11   Adamsson, Daniel -03 5.48      25      
Almquist, Arvid -03 6.48  PB 16
» Bangala, Nsele -03 8.39      1 Final    
Bergenfeldt, Rasmus -03 2.78  39 [¤]
Blidborg Stenberg, Karl -03 5.40  PB 26
Boman, Danesh -03 4.31    PB 36      
» Borg, Jonatan -03 5.20  PB 29
» Borgius, Teodor -03 7.61  PB 2 Final
Broström, Arvid -03 4.82      30      
Colling, Simon -03 5.31  27
Ejeblad, Maximilian -03 5.66  22
Fredriksson, Albin -03 4.41      35      
Jansson, Olle -03 6.61  14
Kaba Mächs, Mory -03 6.33  18
» Lindefalk, Alexander -03 6.82    PB 11      
Lindroth, Alexander -03 6.79  PB 12
Lundman, Malte -03 7.50  PB 3 Final
Lundströmer, Hugo -03 4.47      34      
» Moberg, Markus -03 4.73  32
Mäntylä, Ludvig -03 6.07  19
Nordlöf, Malte -03 5.49    PB 25      
Stertman, Anton -03 5.76  PB 21
» Torgersson, Erik -03 4.77  PB 31
» Tärnvik, Emil -03 4.26      37      
» Törnvall, Oskar -03 7.42  4 Final
» Wåtz, Linus -03 4.71  33
F13 » Gassama, Sira -01 9.01    PB 4 Final   [¤]
» Rådbo, Klara -01 8.98  5 Final
F12 Kagwiria M´muki, Kimberly -02 5.60  PB 11
Stauffer, Klara -02 4.20    PB 14      
F11 Afeworki, Celina -03 4.36  PB 39
» Deltin, Anna Lisa -03 5.54  PB 20
Diallo, Bineta -03 3.96      44      
» Harryson, Linn -03 5.97  PB 11
Hernblad, Hanna -03 4.76  PB 5
Holm, Emma -03 4.22    PB 41      
Kings, Olivia -03 5.27  PB 26
» Larheden Utvik, Hilda -03 5.10  29
» Larsson, Kathleen -03 5.63      18      
Lionell, Tamia -03 4.81  PB 33
» Löwhagen, Alicia -03 5.81  14
Mengistu, Aida -03 5.75    PB 16      
Nilheim, Ester -03 5.58  19
Nilsson, Alma -03 6.09  10
Ohrgren, Hedda -03 3.72    PB 45      
Persson, Wilma -03 5.74  PB 17
» Riddle, Olivia -03 7.10  5 Final
Sellebråten, Clara -03 3.97      43      
» Sundh, Edla -03 5.94  12
Wallin, Desideria -03 4.39  PB 38
Wallin, Thea -03 4.17    PB 42      
F10 » Högström, Maja -04 4.95  PB 8 Final
» Lackanovic, Lana -04 ej start 
» Lind, Alvah -05 5.09      6 Final    
» Lind, Norah -05 5.90  4 Final
4 x 200 m X12   Stauffer, Klara -02 2:40.11  [3]   6 Heat 3    
» Sautermeister, Dante -03
Kagwiria M´muki, Kimberly -02
Käck, Emil -03              
X11 » Avebäck, Klara -03 2:25.40  2 Heat 1
Nordlöf, Malte -03
Kings, Olivia -03
Stertman, Anton -03              
Holm, Emma -03 2:42.15  5 Heat 1
» Borg, Jonatan -03
Persson, Wilma -03
Adamsson, Daniel -03              
Sellebråten, Clara -03 2:42.88  6 Heat 1
Colling, Simon -03
» Luul, Sara -03
Bergström Rhodes, Neddie -03              
Hernblad, Hanna -03 2:34.57  4 Heat 2
» Törnvall, Oskar -03
Lionell, Tamia -03
Jansson, Olle -03              
Nilheim, Ester -03 2:37.94  5 Heat 2
» Tärnvik, Emil -03
» Lind, Alvah -05
Blidborg Stenberg, Karl -03              
Afeworki, Celina -03 2:51.57  6 Heat 2
Lundströmer, Hugo -03
Wallin, Desideria -03
» Wåtz, Linus -03              
» Löwhagen, Alicia -03 2:13.36  1 Heat 3
Kaba Mächs, Mory -03
» Deltin, Anna Lisa -03
» Bangala, Nsele -03              
» Larheden Utvik, Hilda -03 2:24.05  2 Heat 3
» Borgius, Teodor -03
» Larsson, Kathleen -03
Tysell, Alfons -03              
Mengistu, Aida -03 2:32.59  4 Heat 3
» Moberg, Markus -03
» Riddle, Olivia -03
Mellberg, Pontus -03              
Burman, Tilde -03 2:27.67  2 Heat 4
Almquist, Arvid -03
» Sundh, Edla -03
Mäntylä, Ludvig -03              
Nilsson, Alma -03 2:34.63  4 Heat 4
» Torgersson, Erik -03
» Brandt, Albertina -03
Fredriksson, Albin -03              
Andersson, Linnéa -03 2:45.09  6 Heat 4
Broström, Arvid -03
Diallo, Bineta -03
Boman, Danesh -03
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Linjetramp
[3] - 2 st P11
 2014-03-15/16 (lö-sö)  | Svealandsmästerskapen, Våxnäshallen, Karlstad - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Prins, Felix -00 7.78      1 Heat 2  
7.73  PB 1 Final
P13 » Förnestig, Paul -01 8.34  1 Heat 5
  8.25      3 B-Final  
F13 » Gassama, Sira -01 8.16  PB 1 Heat 2
8.18  2 Final
» Lindvall, Siri -01 8.41  1 Heat 7
8.37  PB 4 Final
200 m P14 » Prins, Felix -00 25.11      1 Heat 3  
25.02  2 A-Final
» Svensson, Elias -00 26.88  2 Heat 7
  27.23      1 C-Final  
P13 » Förnestig, Paul -01 26.68  PB 1 Heat 3
ej start  B-final
F13 » Gassama, Sira -01 27.22  PB 1 Heat 5
  27.23      1 A-Final  
» Lindvall, Siri -01 28.10  1 Heat 9
27.70  PB 1 C-Final
1 000 m P14   Mutuma Mukindia, Gideon -00 3:12.02      1 Heat 2  
3:04.46  PB 3 Final
» Palmerstedt, Jacob -00 3:23.39  PB 5 Heat 1
60 m häck (84 cm) P14 » Prins, Felix -00 9.20    PB 1 Heat 2  
9.25  3 Final
Höjd F13 » Ilbäcken, Thelma -01 1.31    PB 19    
» Rådbo, Klara -01 1.31  13
Stav P14 » Palmerstedt, Jacob -00 2.17      5 Final  
F13 » Ilbäcken, Thelma -01 2.23  4 Final
» Rådbo, Klara -01 2.53      2 Final  
Åberg, Iris -01 ej start 
Längd P14 » Prins, Felix -00 5.68    PB 3 Final  
Längd (zon) P13 » Förnestig, Paul -01 4.45      13    
F13 » Gassama, Sira -01 5.38  PB 1 Final [¤]
Tresteg (zon) F13 » Gassama, Sira -01 11.01    PB 1 Final  
» Ilbäcken, Thelma -01 ej start 
» Rådbo, Klara -01 ej start 
Kula (4,0 kg) P14 » Svensson, Elias -00 8.98      6 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-03-15/16 (lö-sö)  | Haninge open, Torvalla Sporthall, Handen
  Visselspjut registreras ej.

Mångkamp (längd, Höjd, Kula) registreras inte heller
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Höjd P14 » Gussarsson, Arvid -00 1.54    PB 1 Final  
P13 » Fogelberg, Adam -01 ej start 
P12 » Gussarsson, Melker -02 1.15      10    
F14 Rilegård, Hejla -00 1.35  1 Final [¤]
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start 
F12 » Wihk, Embla -02 1.20    PB   Final  
F10 » Lackanovic, Lana -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 1.13  PB 1 Final [¤]
» Lind, Norah -05 1.05  3 Final [¤]
Längd (zon) P14 » Gussarsson, Arvid -00 4.67    PB 2 Final  
P13 » Fogelberg, Adam -01 ej start 
» Lavett, Emil -01 4.29    PB 4 Final  
P12 » Gussarsson, Melker -02 3.93  PB 5 Final
F14 Rilegård, Hejla -00 4.22  PB 1 Final [¤]
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start           
» Enblad, Mikaela -01 4.05  PB 3 Final
F12 » Wihk, Embla -02 3.50  SB 1
F10 » Lackanovic, Lana -04 ej start           
F9 » Lind, Alvah -05 3.52  1 Final [¤]
» Lind, Norah -05 3.42  3 Final [¤]
Kula (4,0 kg) P14 » Gussarsson, Arvid -00 8.32    PB 1 Final  
Kula (3,0 kg) P12 » Gussarsson, Melker -02 6.61    PB 4 Final  
F14 Rilegård, Hejla -00 9.28  PB 1 Final [¤]
Kula (2,0 kg) F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start           
» Enblad, Mikaela -01 7.05  PB 5 Final
F12 » Wihk, Embla -02 7.12      11    
F10 » Lackanovic, Lana -04 ej start 
F9 » Lind, Alvah -05 5.26  4 Final [¤]
» Lind, Norah -05 5.62  1 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-03-15 (lö)  | Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P11   Adamsson, Daniel -03 10.27    PB        
Almquist, Arvid -03 10.68 
» Bangala, Nsele -03 9.03             
Blidborg Stenberg, Karl -03 11.19  PB
Boman, Danesh -03 11.06  PB
Borén, Mattias -03 10.63    PB        
» Borg, Jonatan -03 9.90  PB
» Borgius, Teodor -03 9.98 
Broström, Arvid -03 10.65    PB        
Colling, Simon -03 10.71  PB
Ejeblad, Maximilian -03 12.06  PB
Fagerholm, Nemo -03 10.90    PB        
Jansson, Olle -03 10.19  PB
Kaba Mächs, Mory -03 9.50 
Käck, Emil -03 10.56    PB        
» Lindefalk, Alexander -03 10.90  PB
Lindroth, Alexander -03 11.20  PB
Lundman, Malte -03 10.17    PB        
Lundströmer, Hugo -03 10.03  PB
» Moberg, Markus -03 10.28 
Mäntylä, Ludvig -03 11.43             
» Torgersson, Erik -03 10.63 
Tysell, Alfons -03 10.13 
» Wåtz, Linus -03 10.14    PB        
P10 Ahlbom, Fabian -04 11.30  PB
Bergström, Marcus -04 11.86  PB
Bogdon, Mio -04 11.43    PB        
Cornelius, Jacob -04 9.96  PB
Dejfors, Gustav -04 10.63  PB
Ekberg, Arvid -04 10.21    PB        
» Engström, Filip -04 9.54  PB
Fogelsjöö, Albin -04 10.14  PB
Furuholm, Felix -04 11.01    PB        
Fäldner, Konrad -04 9.81  PB
Göransson, Oscar -04 10.05 
Helander, Leo -04 10.90    PB        
Hemlin, Malkolm -04 10.87  PB
» Hill, Vincent -04 10.10 
» Holm, Nils -04 10.68    PB        
Karlsson, Henrik -04 12.40 
» Kraft, Viggo -04 9.74 
Larsson, Alexander -04 9.81    PB        
Larsson, Rasmus -04 10.99  PB
» Linderoth, Fabian -04 11.24  PB
» Malmsten, Ludvig -04 10.63             
» Marklund, Winston -04 10.12 
Nilsbo, Pelle -04 11.10  PB
Nilsson, Robin -04 12.06    PB        
Nilsson, Samuel -04 10.28 
Ohlsson, Jonathan -04 11.44 
Persson, Max -04 10.22    PB        
» Pettersson, Tobias -04 9.95 
Stål Haller, Nils -04 10.99  PB
Thornemo, Noah -04 11.44    PB        
Tobiasson, Carl -04 11.91  PB
Wigbrant, Fabian -04 10.84  PB
P9 Alexandersson, Melker -05 12.34    PB        
Andrews, Teo -05 11.39  PB
» Arvidsson, Love -05 12.59  PB
» Asplund, Simon -05 11.93    PB        
Bangala, Djoseph -05 9.34  PB
» Borg Sörensen, Rasmus -05 12.46  PB
Carlqvist, Max -05 11.02             
Engström, Ludvig -05 10.35  PB
Enocksson, Vilgot -05 10.76  PB
Hassle, Ville -05 12.00    PB        
Hedene, Moltas -05 12.76  PB
Johansson, Liam -05 10.58  PB
Kanold, Ruben -05 12.21    PB        
Karlsson, Felix -05 11.50  PB
Lindahl Dräckes, Malkom -05 11.56  PB
Lionell, Bruno -05 11.07    PB        
Lund, Alfred -05 10.19  PB
Löfgren, Ossian -05 12.27  PB
Lönneborg, Frans Folke -05 12.56    PB        
Nilheim, Ivar -05 12.04  PB
Skogsjö, Gustav -05 11.44  PB
Solito, Jack -05 11.95    PB        
Sundborg, Olle -05 10.85  PB
» Sylla, Kadel -05 10.45  PB
Thorsén, Elvin -05 10.74    PB        
» Torbjörnsson, Adam -05 12.20  PB
Wendin, Isak -05 13.09  PB
F11 Andersson, Linnéa -03 11.30    PB        
» Avebäck, Klara -03 9.72 
Björdell, Natalie -03 11.65  PB
» Brandt, Albertina -03 10.57             
Burman, Tilde -03 10.29  PB
» Deltin, Anna Lisa -03 9.64 
Diallo, Bineta -03 11.70    PB        
» Edelholm, Beata -03 9.22 
Gullberg, Erika -03 10.85  PB
Hernblad, Hanna -03 11.67    PB        
Kings, Olivia -03 11.30 
» Larheden Utvik, Hilda -03 9.41 
» Larsson, Kathleen -03 9.29             
Lionell, Tamia -03 10.83  PB
» Luul, Sara -03 10.11  PB
» Löwhagen, Alicia -03 9.94             
Mengistu, Aida -03 11.54  PB
» Miletic, Paulina -03 9.88 
Nilheim, Ester -03 10.86    PB        
Nilsson, Alma -03 10.64  PB
Olin, Frida -03 10.33  PB
Persson, Wilma -03 11.57    PB        
» Riddle, Olivia -03 9.87  PB
Sellebråten, Clara -03 11.86  PB
Skerfving, Elin -03 11.26    PB        
Stauffer, Klara -02 11.76 
» Sundh, Edla -03 10.02 
» Thuresson, Mimmi -03 10.85             
» Vass, Adrienn -04 10.20  PB
F10 Andersson, Isabella -04 10.90 
» Enblad, Alva -04 10.39             
Eriksson, Leia -04 11.02  PB
Hemström, Julia -04 10.78  PB
» Krantz, Frida -04 10.00             
» Lackanovic, Lana -04 10.01 
Lindström, Astrid -04 12.13 
Lordon, Nova -04 10.86             
Molvin, Ella -04 10.68  PB
Ovendal, Filippa -04 10.18  PB
» Robling, Alma -04 10.28    PB        
Ståhl, Emma -04 12.03  PB
Voragate, Pimyada -04 11.73  PB
F9 Andersson, Isa -05 12.90    PB        
Bjurhem, Filippa -05 11.37  PB
Blidborg Stenberg, Linnéa -05 11.50  PB
» Cyrus, Astrid -05 10.39    PB        
Edwall, Alma -05 12.31  PB
» Forsberg, Alexandra -05 11.59 
» Goitom, Rimna -05 12.03    PB        
» Gustafsson, Ella -05 11.30  PB
Gutö, Indra -05 11.63  PB
» Helge, Wilma -05 12.22    PB        
» Ivarsson, Alice -05 11.47  PB
» Jansson, Agnes -05 10.75  PB
Jönsson, Josefin -05 10.82    PB        
» Larsson Berggren, Alice -05 11.69  PB
» Lindefalk, Linnéa -05 11.49  PB
Lindqvist, Ebba -05 12.02    PB        
Lindström, Iza -05 11.75  PB
Lyck, Rebecka -05 11.25  PB
Martinsson, Molly -05 11.55    PB        
» Nyström, Frida -05 10.92  PB
Parmryd, Ellinor -05 11.29  PB
» Prins, Hanna -05 11.19             
Roos, Klara -05 11.13  PB
Roos, Vera -05 11.35  PB
Rosenkvist, Wilma -05 11.91    PB        
Strandler Selin, Inez -05 12.37  PB
Sundell, Alexandra -05 11.38  PB
Terry, Nela -05 12.68    PB        
Thornton, Alice -06 13.86  PB
Torsdotter, Ina -05 12.90  PB
Ullgren, Edit -05 13.59  PB
Höjd P11   Adamsson, Daniel -03 0.96    PB        
Almquist, Arvid -03 1.12 
» Bangala, Nsele -03 1.24    PB        
Bergenfeldt, Rasmus -03 0.84  PB
Blidborg Stenberg, Karl -03 0.96  PB
Boman, Danesh -03 1.00    PB        
Borén, Mattias -03 0.96  PB
» Borg, Jonatan -03 1.00  PB
» Borgius, Teodor -03 1.00    PB        
Broström, Arvid -03 0.96  PB
Colling, Simon -03 1.00  PB
Ejeblad, Maximilian -03 0.84    PB        
Fagerholm, Nemo -03 1.00  PB
Jansson, Olle -03 1.00  PB
Kaba Mächs, Mory -03 1.12    PB        
Käck, Emil -03 1.08  PB
» Lindefalk, Alexander -03 1.00 
Lindroth, Alexander -03 1.04    PB        
Lundman, Malte -03 1.12  PB
Lundströmer, Hugo -03 0.92  PB
» Moberg, Markus -03 1.12             
Mäntylä, Ludvig -03 1.00  SB
» Torgersson, Erik -03 1.16  PB
Tysell, Alfons -03 1.12    PB        
» Wåtz, Linus -03 1.12  PB
P10 Ahlbom, Fabian -04 0.92  PB
Bergström, Marcus -04 0.96    PB        
Bogdon, Mio -04 1.00  PB
Cornelius, Jacob -04 1.16  PB
Dejfors, Gustav -04 1.00    PB        
Ekberg, Arvid -04 1.00  PB
» Engström, Filip -04 1.12  PB
Fogelsjöö, Albin -04 1.04    PB        
Furuholm, Felix -04 0.96  PB
Fäldner, Konrad -04 1.16  PB
Göransson, Oscar -04 1.08    PB        
Helander, Leo -04 0.88  PB
Hemlin, Malkolm -04 0.96  PB
» Hill, Vincent -04 1.12    PB        
» Holm, Nils -04 1.04  PB
Karlsson, Henrik -04 0.96  PB
» Kraft, Viggo -04 1.04             
Larsson, Alexander -04 1.08  PB
Larsson, Rasmus -04 1.00  PB
» Linderoth, Fabian -04 0.88    PB        
» Malmsten, Ludvig -04 0.96  PB
» Marklund, Winston -04 1.00 
Nilsbo, Pelle -04 0.88    PB        
Nilsson, Robin -04 0.92  PB
Nilsson, Samuel -04 1.00  PB
Ohlsson, Jonathan -04 1.00    PB        
Persson, Max -04 1.08  PB
» Pettersson, Tobias -04 1.12 
Stål Haller, Nils -04 0.96    PB        
Thornemo, Noah -04 1.08  PB
Tobiasson, Carl -04 0.65  SB
Wigbrant, Fabian -04 0.65    PB        
P9 Alexandersson, Melker -05 0.76  PB
Andrews, Teo -05 0.80  PB
» Arvidsson, Love -05 0.92    PB        
» Asplund, Simon -05 0.84  PB
Bangala, Djoseph -05 1.12  PB
» Borg Sörensen, Rasmus -05 0.80    PB        
Engström, Ludvig -05 0.92  PB
Enocksson, Vilgot -05 0.92  PB
Hassle, Ville -05 0.80    PB        
Hedene, Moltas -05 0.80  PB
Johansson, Liam -05 0.80  PB
Kanold, Ruben -05 0.88    PB        
Karlsson, Felix -05 0.92  PB
Lindahl Dräckes, Malkom -05 0.80  PB
Lionell, Bruno -05 0.80    PB        
Lund, Alfred -05 1.00  PB
Löfgren, Ossian -05 0.80  PB
Lönneborg, Frans Folke -05 0.76    PB        
Nilheim, Ivar -05 0.80  PB
Skogsjö, Gustav -05 1.04  PB
Solito, Jack -05 0.76    PB        
Sundborg, Olle -05 0.88  PB
» Sylla, Kadel -05 1.04  PB
Thorsén, Elvin -05 0.92    PB        
» Torbjörnsson, Adam -05 0.80  PB
Wendin, Isak -05 0.88  PB
F11 Andersson, Linnéa -03 1.04    PB        
» Avebäck, Klara -03 1.12  PB
Björdell, Natalie -03 0.84  PB
» Brandt, Albertina -03 0.96    PB        
Burman, Tilde -03 1.08  PB
» Deltin, Anna Lisa -03 1.20  PB
Diallo, Bineta -03 0.84    PB        
» Edelholm, Beata -03 1.20  PB
Gullberg, Erika -03 1.04  PB
» Harryson, Linn -03 1.16    PB        
Hernblad, Hanna -03 1.04  PB
Kings, Olivia -03 0.65  SB
» Larheden Utvik, Hilda -03 1.12    PB        
» Larsson, Kathleen -03 1.12  PB
Lionell, Tamia -03 1.04  PB
» Luul, Sara -03 1.16    PB        
» Löwhagen, Alicia -03 1.20  PB
Mengistu, Aida -03 0.92  PB
» Miletic, Paulina -03 1.08    PB        
Nilheim, Ester -03 1.04  PB
Nilsson, Alma -03 1.16 
Olin, Frida -03 1.20    PB        
Persson, Wilma -03 0.96  PB
» Riddle, Olivia -03 1.12  PB
Sellebråten, Clara -03 0.92    PB        
Skerfving, Elin -03 0.92  PB
Stauffer, Klara -02 1.04  PB
» Sundh, Edla -03 1.08    PB        
» Thuresson, Mimmi -03 1.12  PB
» Vass, Adrienn -04 1.08  PB
F10 » Enblad, Alva -04 1.08    PB        
Eriksson, Leia -04 1.04  PB
Hemström, Julia -04 0.96  PB
Karlsson, Elvira -04 0.88    PB        
» Krantz, Frida -04 1.24 
» Lackanovic, Lana -04 0.96  PB
Lindström, Astrid -04 0.92    PB        
Lordon, Nova -04 1.04  PB
Molvin, Ella -04 0.92  PB
Ovendal, Filippa -04 1.12    PB        
» Robling, Alma -04 1.04  PB
Ståhl, Emma -04 0.88  PB
Voragate, Pimyada -04 0.88    PB        
F9 Andersson, Isa -05 0.84  PB
Bjurhem, Filippa -05 0.92  PB
Blidborg Stenberg, Linnéa -05 0.88    PB        
» Cyrus, Astrid -05 0.88  PB
Edwall, Alma -05 0.76  PB
» Forsberg, Alexandra -05 0.84             
» Goitom, Rimna -05 0.84  PB
» Gustafsson, Ella -05 0.96  PB
Gutö, Indra -05 0.84    PB        
» Helge, Wilma -05 0.80  PB
» Ivarsson, Alice -05 0.80  PB
» Jansson, Agnes -05 1.00    PB        
Jönsson, Josefin -05 0.92  PB
» Larsson Berggren, Alice -05 0.88  PB
» Lindefalk, Linnéa -05 0.88    PB        
Lindqvist, Ebba -05 0.80  PB
Lindström, Iza -05 0.88  PB
Lyck, Rebecka -05 0.92    PB        
Martinsson, Molly -05 0.88  PB
» Nyström, Frida -05 0.92  PB
Parmryd, Ellinor -05 0.80    PB        
» Prins, Hanna -05 0.88  PB
Roos, Klara -05 0.84  PB
Roos, Vera -05 0.65    PB        
Rosenkvist, Wilma -05 0.80  PB
Strandler Selin, Inez -05 0.84  PB
Sundell, Alexandra -05 0.92    PB        
Terry, Nela -05 0.88  PB
Thornton, Alice -06 0.80  PB
Torsdotter, Ina -05 0.72    PB        
Ullgren, Edit -05 0.80  PB
Kula (2,0 kg) P11   Adamsson, Daniel -03 6.34    PB        
Almquist, Arvid -03 5.29 
» Bangala, Nsele -03 8.39             
Bergenfeldt, Rasmus -03 4.28  PB
Blidborg Stenberg, Karl -03 4.55  PB
Boman, Danesh -03 4.21    PB        
Borén, Mattias -03 5.34  PB
» Borg, Jonatan -03 5.10  PB
» Borgius, Teodor -03 5.75             
Broström, Arvid -03 4.98  PB
Colling, Simon -03 5.78  PB
Ejeblad, Maximilian -03 5.83    PB        
Fagerholm, Nemo -03 5.04  PB
Jansson, Olle -03 6.72  PB
Kaba Mächs, Mory -03 6.36    PB        
Käck, Emil -03 4.24  PB
» Lindefalk, Alexander -03 6.49  PB
Lindroth, Alexander -03 5.98    PB        
Lundman, Malte -03 6.54  PB
Lundströmer, Hugo -03 5.60  PB
Mäntylä, Ludvig -03 5.73             
» Torgersson, Erik -03 4.73  PB
Tysell, Alfons -03 5.61  PB
» Wåtz, Linus -03 5.00    PB        
P10 Ahlbom, Fabian -04 3.35  SB
Bergström, Marcus -04 4.65  PB
Bogdon, Mio -04 4.60    PB        
Cornelius, Jacob -04 6.83  PB
Dejfors, Gustav -04 6.43  PB
Ekberg, Arvid -04 5.86    PB        
» Engström, Filip -04 5.68  PB
Fogelsjöö, Albin -04 6.61  PB
Furuholm, Felix -04 3.32             
Fäldner, Konrad -04 5.56  PB
Göransson, Oscar -04 5.79  PB
Helander, Leo -04 4.65    PB        
Hemlin, Malkolm -04 5.42  PB
» Hill, Vincent -04 4.83 
» Holm, Nils -04 5.62    PB        
Karlsson, Henrik -04 4.49 
» Kraft, Viggo -04 5.11 
Larsson, Alexander -04 5.65             
Larsson, Rasmus -04 4.34  SB
» Linderoth, Fabian -04 4.30  PB
» Malmsten, Ludvig -04 6.38             
» Marklund, Winston -04 4.25 
Nilsbo, Pelle -04 4.74  PB
Nilsson, Robin -04 3.92    PB        
Nilsson, Samuel -04 4.95  PB
Ohlsson, Jonathan -04 5.03  PB
Persson, Max -04 6.39    PB        
» Pettersson, Tobias -04 5.90 
Stål Haller, Nils -04 4.11  PB
Thornemo, Noah -04 5.29    PB        
Tobiasson, Carl -04 3.95  PB
Wigbrant, Fabian -04 4.46  PB
P9 Alexandersson, Melker -05 3.17    PB        
Andrews, Teo -05 3.05  PB
» Arvidsson, Love -05 3.75  PB
» Asplund, Simon -05 3.72    PB        
Bangala, Djoseph -05 6.37  PB
» Borg Sörensen, Rasmus -05 2.78  PB
Engström, Ludvig -05 5.36    PB        
Enocksson, Vilgot -05 4.27  PB
Hassle, Ville -05 3.74  PB
Hedene, Moltas -05 3.05    PB        
Johansson, Liam -05 3.81  PB
Kanold, Ruben -05 4.21  PB
Karlsson, Felix -05 4.76    PB        
Lindahl Dräckes, Malkom -05 3.91  PB
Lionell, Bruno -05 3.83  PB
Lund, Alfred -05 4.53    PB        
Löfgren, Ossian -05 3.11  PB
Lönneborg, Frans Folke -05 3.25  PB
Nilheim, Ivar -05 4.52    PB        
Skogsjö, Gustav -05 5.58  PB
Solito, Jack -05 4.20  PB
Sundborg, Olle -05 4.36    PB        
» Sylla, Kadel -05 6.02  PB
Thorsén, Elvin -05 4.40  PB
» Torbjörnsson, Adam -05 4.29    PB        
Wendin, Isak -05 4.85  PB
F13 Lindqvist, Ebba -05 2.65  PB
F11 Andersson, Linnéa -03 3.98    PB        
» Avebäck, Klara -03 5.27  PB
Björdell, Natalie -03 3.62  PB
» Brandt, Albertina -03 4.56    PB        
Burman, Tilde -03 4.26  PB
» Deltin, Anna Lisa -03 5.12 
Diallo, Bineta -03 3.97    PB        
» Edelholm, Beata -03 5.63 
Gullberg, Erika -03 4.80  PB
» Harryson, Linn -03 4.88             
Hernblad, Hanna -03 4.40  PB
Kings, Olivia -03 5.21  PB
» Larheden Utvik, Hilda -03 5.83    PB        
» Larsson, Kathleen -03 6.12 
Lionell, Tamia -03 4.58  PB
» Luul, Sara -03 5.46    PB        
» Löwhagen, Alicia -03 5.91  PB
Mengistu, Aida -03 5.20  PB
» Miletic, Paulina -03 6.03    PB        
Nilheim, Ester -03 5.72 
Nilsson, Alma -03 6.50  PB
Olin, Frida -03 5.01    SB        
Persson, Wilma -03 5.64  PB
» Riddle, Olivia -03 7.35  PB
Sellebråten, Clara -03 4.26    PB        
Skerfving, Elin -03 3.86  PB
Stauffer, Klara -02 4.15  PB
» Sundh, Edla -03 6.76    PB        
» Thuresson, Mimmi -03 4.64  PB
» Vass, Adrienn -04 5.12  PB
F10 Andersson, Isabella -04 3.64    PB        
» Enblad, Alva -04 5.94 
Eriksson, Leia -04 5.89  PB
Hemström, Julia -04 4.55    PB        
Karlsson, Elvira -04 3.60  PB
» Krantz, Frida -04 5.59 
» Lackanovic, Lana -04 5.50    PB        
Lindström, Astrid -04 5.02  PB
Lordon, Nova -04 4.91  PB
Molvin, Ella -04 3.88    PB        
Ovendal, Filippa -04 5.09  PB
Ståhl, Emma -04 4.23  PB
Voragate, Pimyada -04 3.29    PB        
F9 Andersson, Isa -05 3.71  PB
Bjurhem, Filippa -05 3.27  PB
Blidborg Stenberg, Linnéa -05 2.04    PB        
» Cyrus, Astrid -05 2.60  PB
Edwall, Alma -05 3.47  PB
» Forsberg, Alexandra -05 3.55             
» Goitom, Rimna -05 3.47  PB
» Gustafsson, Ella -05 3.92  PB
Gutö, Indra -05 3.40    PB        
» Helge, Wilma -05 2.40  PB
» Ivarsson, Alice -05 3.58  PB
» Jansson, Agnes -05 4.61    PB        
Jönsson, Josefin -05 3.87  PB
» Larsson Berggren, Alice -05 3.09  PB
» Lindefalk, Linnéa -05 2.63    PB        
Lindström, Iza -05 3.64  PB
Lyck, Rebecka -05 2.66  PB
Martinsson, Molly -05 2.86    PB        
» Nyström, Frida -05 3.37  PB
Parmryd, Ellinor -05 4.21  PB
» Prins, Hanna -05 3.15    PB        
Roos, Klara -05 3.27  PB
Roos, Vera -05 3.08  PB
Rosenkvist, Wilma -05 3.06    PB        
Strandler Selin, Inez -05 3.50  PB
Sundell, Alexandra -05 4.41  PB
Terry, Nela -05 2.56    PB        
Thornton, Alice -06 3.45  PB
Torsdotter, Ina -05 2.46  PB
Ullgren, Edit -05 3.97  PB
 2014-03-08/09 (lö-sö)  | IUSM, Telekonsult Arena, Växjö - SM : gren
  Viktkastning i Tipshallen
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Kay, Rodi -98 7.37    PB 2 Försök 2  
7.39  3 Semi 1
  7.40      6 Final  
» Ögren, Markus -98 7.75  6 Försök 4
F16 » Jakobsson, Ylva -98 ej start 
» Janhunen, Marina -98 8.55    SB 6 Försök 2 [¤]
» Kapell, Hanna -98 8.23  5 Försök 4 [¤]
F15 » Lundmark, Maja -99 8.66  7 Försök 1
400 m P16 » Ahl, Christoffer -98 ej start           
» Olsson, Timothy -98 53.90  1 Försök 4
53.77  1 Semi 2
  53.14    PB 3 Final  
» Ögren, Markus -98 53.96  2 Försök 2
55.08  5 Semi 1
F16 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 ej start           
» Janhunen, Marina -98 60.71  1 Försök 2 [¤]
59.94  PB 4 Semi 1
» Kapell, Hanna -98 61.44  2 Försök 4
60.98  PB 6 Semi 2
1 500 m P16 » Ahl, Christoffer -98 ej start           
60 m häck (91,4 cm) P16 » Hargeström, Sebastien -98 8.53    PB 2 Försök 1  
8.73  5 Final
60 m häck (76,2 cm) F16 » Hansson, Pernilla -98 8.93    PB 2 Försök 2  
9.03  5 Final
» Jakobsson, Ylva -98 ej start 
Stav P16 » Hargeström, Sebastien -98 4.41    PB 1 Final  
F16 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.83  9
» Herstedt, Josefin -98 3.77  [2] PB 2 Final  
» Kapell, Hanna -98 2.83  10
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.69  13
F15 » Lundmark, Maja -99 2.82  7 Final
Längd P16 » Hargeström, Sebastien -98 5.91      10    
» Olsson, Timothy -98 ej start 
F16 » Agbonkhese, Efe -98 ej start           
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 ej start  Pool 2
» Hansson, Pernilla -98 5.45  2 Pool 1
» Hansson, Pernilla -98 5.58    PB 4 Final  
» Herstedt, Josefin -98 ej start 
» Samuelsson, My -98 4.93  SB 13 Pool 1
Tresteg P16 » Olsson, Timothy -98 12.67      5 Final  
F16 » Agbonkhese, Efe -98 ej start 
» Hansson, Pernilla -98 11.82    PB 2 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 ej start 
» Samuelsson, My -98 10.47  11
Kula (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 9.11      12    
Kula (3,0 kg) F16 » Ahlberg, Grete -98 11.06    SB 11    
» Berghäll, Emily -98 9.68  15
» Hansson, Pernilla -98 11.06  12
Vikt (11,34 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 13.59    PB 4 Final  
Vikt (9,08 kg) F16 » Ahlberg, Grete -98 15.75  [3,2] PB 1 Final  
» Berghäll, Emily -98 14.02  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[3] - svenskt F16 rekord
 2014-03-07/09 (fr-sö)  | IVM, Sopot, POL - VM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m KS » Aregawi, Abeba -90 2:09.44  [1] PB 1    
1 000 m KS » Aregawi, Abeba -90 2:48.73  [1] PB 1 Heat 2 fr  
2:41.08  [1] PB 1
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:08.74      1 Heat 2 fr  
4:00.61  1 Final
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.08      5 Grupp A fr  
8.21  SB 3 Final
Not
[1] - Mellantid
 2014-03-01/02 (lö-sö)  | Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Stockhoim - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Förnestig, Frank -98 7.74      2 Heat 1  
ej start  Final
» Kay, Rodi -98 7.39  1 Heat 2
  7.38    PB 1 Final  
» Nie, Karl David -98 7.79  3 Heat 1
7.81  4 Final
Odero, Malcolm -98 8.00  PB 4 Heat 1
  8.19      5 Final  
» Ögren, Markus -98 7.69  PB 3 Heat 2
7.79  3 Final
P15 » Lund, Jonathan -99 8.88    PB 6 Final  
P14 » Prins, Felix -00 7.88  1 Heat 1
7.82  1 Final
P13 Andersson, Mateo -01 8.79    PB 4 Heat 2  
» Förnestig, Paul -01 8.50  1 Heat 3
8.64  6 Final
P12 » Ewertzh, Hjalmar -02 9.99      5 Heat 1 [¤]
Parmryd, David -02 9.67  PB 3 Heat 1
9.70  4 Final
F16 » Agbonkhese, Efe -98 ej start           
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.41  3 Heat 1
8.36  5 Final
» Janhunen, Marina -98 ej start           
» Kapell, Hanna -98 8.22  1 Heat 1
8.14  PB 3 Final
F15 Erlandsson, Stina -99 9.07    PB   Heat 2  
» Karlsson, Jennifer -99 8.86  4 Heat 2
Siltberg Almlöf, Nora -99 ej start 
F14 » Deltin, Greta -00 8.36  SB 2 Heat 2
  ej start        Final  
Karlsson, Sofie -00 8.74  3 Heat 1
8.72  7 Final
Petersson, Linn -00 9.12    PB 4 Heat 2  
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 9.34  PB 7 Heat 3
» Gassama, Sira -01 8.32  1 Heat 3
  8.29      2 Final  
» Ilbäcken, Thelma -01 8.87  4 Heat 2
F11 » Deltin, Anna Lisa -03 9.27  1 Heat 1
  9.22    PB 2 Final  
Frondell, Alva -03 10.57  PB 5 Heat 1
ej start  Final
200 m P15 » Rodhe, Albin -99 ej start           
P14 » Prins, Felix -00 25.19  1 Heat 3
» Svensson, Elias -00 26.76    PB 2 Heat 1  
P13 » Förnestig, Paul -01 ej start  Haet 1
F15 Erlandsson, Stina -99 29.45  PB 13
» Karlsson, Jennifer -99 29.25    PB 10    
F14 » Deltin, Greta -00 27.13  SB 2 Heat 4
Petersson, Linn -00 30.50  PB 2 Heat 1
F13 » Gassama, Sira -01 27.56    PB 2 Heat 6  
» Ilbäcken, Thelma -01 29.52  PB 2 Heat 1
» Lindvall, Siri -01 27.84  PB 4 Heat 6
» Rådbo, Klara -01 ej start 
400 m P16 » Ahl, Christoffer -98 ej start           
» Hargeström, Sebastien -98 ej start 
» Olsson, Timothy -98 53.91      1 Heat 2  
» Ögren, Markus -98 56.42  3 Heat 2
F16 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 62.49  PB 1 Heat 1
» Janhunen, Marina -98 61.42    PB 1 Heat 2  
» Kapell, Hanna -98 62.04  2 Heat 2
800 m P12   Parmryd, David -02 2:52.60      4 Final  
F13 » Gassama, Sira -01 ej start 
F11 Frondell, Alva -03 ej start 
1 000 m P15 » Lund, Jonathan -99 3:47.61    SB 4 Final  
P14 Mutuma Mukindia, Gideon -00 ej start 
» Palmerstedt, Jacob -00 3:26.13    PB 3 Final  
F15 Siltberg Almlöf, Nora -99 ej start 
1 500 m P16 » Adan, Abdullahi -98 4:41.55    PB 5 Final  
» Ahl, Christoffer -98 ej start 
60 m häck (91,4 cm) P16 » Hargeström, Sebastien -98 8.62      1 Final  
60 m häck (84 cm) P15 » Henningson, William -99 11.20      3 Final  
P14 » Prins, Felix -00 9.45  1 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Förnestig, Paul -01 10.55      3 Heat 2  
10.23  4 Final
P12 » Ewertzh, Hjalmar -02 12.54      5 Final [¤]
Parmryd, David -02 13.33  6 Final
F16 » Hansson, Pernilla -98 9.06  3 Final
» Jakobsson, Ylva -98 9.24      4 Final  
» Janhunen, Marina -98 ej start 
F15 » Karlsson, Jennifer -99 9.96  5 Final
» Lundmark, Maja -99 9.78    PB 4 Final  
F14 » Deltin, Greta -00 9.56  1 Heat 2
9.33  PB 1 Final
60 m häck (68,6 cm) F13 » Rådbo, Klara -01 ej start           
Höjd P16 » Ilbäcken, Theodor -98 ej start           
P15 » Rodhe, Albin -99 1.50  3 Final
P13 » Skaarud, Hannes -01 1.40      5 Final  
P12 » Ewertzh, Hjalmar -02 1.15  6 Final [¤]
F16 » Hansson, Pernilla -98 1.57  1 Final
F15 » Karlsson, Jennifer -99 1.46      4 Final  
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 1.42  5 Final
» Rådbo, Klara -01 1.48  PB 2 Final
F11 » Deltin, Anna Lisa -03 ej start 
Stav P16 » Hargeström, Sebastien -98 4.11      1 Final  
P15 » Rodhe, Albin -99 2.61  1 Final
P14 » Palmerstedt, Jacob -00 2.11      3 Final  
F16 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.81  5 Final
» Herstedt, Josefin -98 3.51  1 Final
» Kapell, Hanna -98 2.96      3 Final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.91  4 Final
F15 » Lundmark, Maja -99 3.01  1 Final
F13 » Ilbäcken, Thelma -01 2.26      3 Final  
» Rådbo, Klara -01 2.41  2 Final
Längd P16 » Förnestig, Frank -98 5.95      3 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 5.79  4 Final
P15 » Henningson, William -99 4.15    PB 6 Final  
P14 » Gussarsson, Arvid -00 ej start 
» Palmerstedt, Jacob -00 4.05  7 Final
» Prins, Felix -00 5.45      1 Final  
F16 » Agbonkhese, Efe -98 ej start 
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 4.73  7 Final
» Hansson, Pernilla -98 5.57    PB 1 Final  
» Herstedt, Josefin -98 4.95  3 Final
F15 Erlandsson, Stina -99 4.37  10
» Karlsson, Jennifer -99 4.69      6 Final  
F14 » Deltin, Greta -00 ej start 
Petersson, Linn -00 ej start 
Längd (zon) P13 » Förnestig, Paul -01 4.56      7 Final  
» Skaarud, Hannes -01 ej start 
P12 » Ewertzh, Hjalmar -02 3.70    PB 6 Final  
Parmryd, David -02 3.66  7 Final
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 4.10  9 Kval 2
» Gassama, Sira -01 5.31    PB 1 Kval 1  
» Ilbäcken, Thelma -01 4.22  6 Kval 2
» Rådbo, Klara -01 4.68  4 Kval 2
Tresteg P16 » Olsson, Timothy -98 13.04    PB 1 Final  
F16 » Agbonkhese, Efe -98 ej start 
» Hansson, Pernilla -98 11.66    PB 1 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 10.09  2 Final
F15 » Lundmark, Maja -99 9.96  PB 1 Final [¤]
F14 » Deltin, Greta -00 ej start 
Tresteg (zon) F13 » Gassama, Sira -01 10.45    PB 1 Final  
» Rådbo, Klara -01 10.13  PB 4 Final
Kula (5,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 ej start           
Kula (4,0 kg) P14 » Gussarsson, Arvid -00 ej start           
» Palmerstedt, Jacob -00 6.92  PB 5 Final
» Svensson, Elias -00 9.11  3 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Ewertzh, Hjalmar -02 7.15      3 Final  
F16 » Berghäll, Emily -98 11.36  PB 3 Final
» Hansson, Pernilla -98 11.36      2 Final  
F14 » Deltin, Greta -00 ej start  [¤]
Ekdahl, Ellinore -00 8.94  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Gassama, Sira -01 ej start           
F11 » Deltin, Anna Lisa -03 5.22  5 Final
Vikt (11,34 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 12.71      3 Final  
Vikt (9,08 kg) F16 » Ahlberg, Grete -98 14.75      1 Final  
» Berghäll, Emily -98 13.82  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-03-01 (lö)  | Tybblelundsspelen, Tybblelundshallen, Örebro
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F9 » Forsberg, Alexandra -05 11.19      6 Heat 1    
» Lind, Alvah -05 10.62  4 Heat 1
  10.62      8 Final    
» Lind, Norah -05 10.24  2 Heat 2
10.37  4 Final
200 m F9 » Forsberg, Alexandra -05 41.40    PB 5 Heat 3    
» Lind, Alvah -05 ej start  Heat 4
» Lind, Norah -05 ej start  Heat 4
Höjd F9 » Forsberg, Alexandra -05 0.90    PB 8 Final    
» Lind, Alvah -05 1.07  2 Final
» Lind, Norah -05 1.10  PB 1 Final
Längd (zon) F9 » Forsberg, Alexandra -05 3.00      9      
» Lind, Alvah -05 3.38  1 Final
» Lind, Norah -05 3.21  4 Final
Kula (2,0 kg) F9 » Forsberg, Alexandra -05 3.37      14      
» Lind, Alvah -05 5.37  PB 2 Final
» Lind, Norah -05 6.18  1 Final
 2014-02-25 (ti)  | Storängsös 12, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (3,0 kg) F16 » Berghäll, Emily -98 10.23      1 Final    
Vikt (9,08 kg) F16 » Berghäll, Emily -98 12.30      1 Final    
 2014-02-22/23 (lö-sö)  | ISM, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Darkwah, Tony -86 6.86      2 Försök 4  
» Darkwah, Tony -86 6.83  PB 3 Semi 1
  6.84      6 Final  
» Engwall, Andreas -92 ej start 
» Kårelid, Victor -89 7.23  SB 6 Försök 2
» Ojuri, Sunday -93 ej start           
KS » Alstermark, Linnéa -92 ej start 
200 m MS » Engwall, Andreas -92 ej start           
» Ewertzh, Jacob -95 22.52  [1] SB 1 Försök 3
  22.61      3 Semi 1  
» Ojuri, Sunday -93 22.31  [2,3] PB 2 Försök 4
22.57  3 Semi 3
400 m MS   Almlöf, Andreas -95 51.16      3 Försök 1  
KS » Knezevic, Sandra -92 56.91  PB 2 Försök 2
  57.17      3 Final  
» Persson, Frida -89 56.05  1 Försök 2
ej start  Final
800 m MS » Torgersson, Alex -94 ej start           
1 500 m MS   Hydén, Johan -89 3:52.96    SB 5 Final  
KS Lindholm, Hanna -79 4:51.79  6 Final
3 000 m MS   Hydén, Johan -89 8:13.08    SB 3 Final 1  
KS Lindholm, Hanna -79 9:57.97  7 Final
60 m häck (106,7 cm) MS » Eklund, Jonathan -88 8.34      6 Försök 1  
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.54      2 Försök 2  
» Dedrickson M, Fatima -89 8.47  PB 3 Final
» Tomb, Stine -86 8.61  PB 6 Försök 1
8.62  7 Final
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 4.67      3 B-grupp  
KS » Herstedt, Josefin -98 3.69  [4,5] PB 3 B-grupp
» Ulitina, Kristina -88 3.34  6 B-grupp
Längd MS » Ehrlin, Erik -90 6.89    PB 10 Kval  
6.65  10 Final
» Tornéus, Michel -86 7.53  1 Kval
  7.91      1 Final  
KS » Sabir, Jasmin -92 5.83  [6,5] PB 3 Kval
5.73  7 Final
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 15.40    PB 4 Final  
KS » Sabir, Jasmin -92 12.77  1 Final
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 14.52      12 Final  
4 x 200 m MS » Kårelid, Victor -89 1:29.41      2 Final 1  
Almlöf, Andreas -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Ojuri, Sunday -93              
KS  {hammarby IF} ej start 
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Klubbrekord i klassen M22
[3] - Även klubbrekord i klassen MS
[4] - Klubbrekord i klassen F16
[5] - Även klubbrekord i klassen KS
[6] - Klubbrekord i klassen K22
 2014-02-18 (ti)  | Storängsös 11, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Tresteg F16 » Samuelsson, My -98 10.42      1 Final    
F15 » Laurin, Lotta -99 9.40  1 Final
 2014-02-15/16 (lö-sö)  | IJSM, Sätra Friidrottshall, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22 » Engwall, Andreas -92 7.06    SB 3 Försök 3  
ej start  Final
» Grundberg, Erik -94 7.34      6 Försök 1  
» Ojuri, Sunday -93 7.09  2 Försök 1
ej start  Final
P19 » Ewertzh, Jacob -95 7.16  3 Försök 2
7.14  SB 4 Semi 1
  7.15      7 Final  
» Rosberg, Daniel -96 7.24  3 Försök 1
7.18  6 Semi 1
» Wesslén, Sebastian -95 7.42      5 Försök 1  
K22 » Alstermark, Linnéa -92 7.97  6 Försök 1
F19 » Jelassi, Yasmin -96 8.08  5 Försök 3
F17 » Hentschel, Sandra -97 8.19  5 Försök 3
400 m M22 » Torgersson, Alex -94 ej start           
P19 Almlöf, Andreas -95 52.50  1 Försök 3
50.70  PB 1 Semi 1
  50.65    PB 2 Final  
Orrsveden, Fredrik -95 52.40  PB 3 Försök 2
53.50  4 Semi 3
K22 » Knezevic, Sandra -92 57.94  PB 1 Försök 2
diskad  Final
1 500 m M22 » Torgersson, Alex -94 ej start           
P19 » Lidfeldt, Gustaf -95 4:03.34  3 Försök 1
  4:01.60      2 Final  
Lundell Vakkuri, Samuel -95 4:05.63  PB 5 Försök 1
4:10.06  8 Final
» Yusuf, Abdi -00 brutit        Försök 1  
K22 » Åberg, Stina -94 ej start 
60 m häck (100 cm) P19   Almlöf, Andreas -95 ej start           
60 m häck (91,4 cm) P17 » Sidenbladh, Oskar -97 ej start           
Stav P17 » Sidenbladh, Oskar -97 ej start           
Längd M22 » Grundberg, Erik -94 ej start           
Tersander, Jacob -92 6.59  PB 7 Final
P19 » Averin Markström, Simon -95 6.15    PB 11    
K22 » Sabir, Jasmin -92 5.59  6 Final
F19 » Pernbrink, Sara -96 ej start 
Tresteg M22 » Grundberg, Erik -94 13.41      3 Final  
P19 » Persson, Manne -96 12.71  6 Final
P17 » Sidenbladh, Oskar -97 ej start           
K22 » Sabir, Jasmin -92 12.50  2 Final
F19 » Pernbrink, Sara -96 10.84  12
Kula (3,0 kg) F17 » Lindberg, Felicia -97 11.08      12    
 2014-02-11 (ti)  | Storängsös 10, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (9,08 kg) F16 » Ahlberg, Grete -98 14.48      1      
 2014-02-08/09 (lö-sö)  | Vinthundsvintern, Sätra Friidrottshall, Stockholm - DM : gren
  DM i vissa grenr
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Bierhance Söderberg, Alex -97 7.85    SB 5 Försök 2  
» Ehrlin, Erik -90 7.25  5 Försök 7
  7.19    PB 5 A-final  
» Ewertzh, Jacob -95 7.19  4 Försök 7
7.17  4 A-final
» Fältström, Love -91 7.13    PB 1 Försök 6  
» Förnestig, Frank -98 7.73  PB 2 Försök 2
» Grundberg, Erik -94 ej start  Försök 6
» Kay, Rodi -98 7.41  3 Försök 5
  ej start        B-final  
» Nie, Karl David -98 7.72  PB 2 Försök 1
Odero, Malcolm -98 8.06  7 Försök 2
» Ojuri, Sunday -93 7.02  1 Försök 7
  7.04      2 A-final  
Raksanyi, Victor -96 7.80  3 Försök 2
» Rosberg, Daniel -96 7.26  7 Försök 7
  7.24      7 A-final  
» Wesslén, Sebastian -95 7.32  3 Försök 6
7.31  PB 3 B-final
KS » Breig Lindell, Elin -95 8.13  SB 5 Försök 3
  8.21      5 B-final  
» Hentschel, Sandra -97 8.11  3 Försök 3
8.12  2 B-final
» Rossi, Madeleine -95 8.32  PB 2 Försök 2
  8.45      8 B-final  
» Strömbeck, Hanna -97 8.38  PB 3 Försök 2 [¤]
Ögren, Lisa -96 8.56  3 Försök 1
200 m MS   Almlöf, Andreas -95 23.12    PB 2 B-final  
» Grundberg, Erik -94 ej start 
» Kay, Rodi -98 23.98    PB 2 D-final  
» Kårelid, Victor -89 22.88  PB 1 B-final
» Nie, Karl David -98 24.71  PB 1 H-final
» Ögren, Markus -98 24.65      2 E-final  
KS » Janhunen, Marina -98 26.69  2 B-final [¤]
» Rossi, Madeleine -95 27.34  PB 1 E-final
Ögren, Lisa -96 29.02  PB 2 Final
400 m MS » Ahl, Christoffer -98 ej start           
» Jacobson, Martin -97 ej start 
» Olsson, Timothy -98 53.84      2 C-final  
Orrsveden, Fredrik -95 53.22  PB 1 C-final
» Ögren, Markus -98 53.79  PB 2 E-final
KS » Gerendas, Vera -97 ej start 
800 m MS » Lidfeldt, Gustaf -95 1:57.1m   PB 3 A-final  
KS » Åberg, Stina -94 2:25.49  1 B-final
1 500 m MS » Adan, Abdullahi -98 4:57.16    PB 9 B-final  
» Torgersson, Alex -94 4:06.86  PB 4 A-final
» Yusuf, Abdi -00 ej start           
KS » Jonsson Sundberg, Anna -94 ej start 
» Wangenheim, Julia -92 5:16.85  SB 6 Final
3 000 m MS   Claesson, Patrick -94 9:48.61    PB 8 B-final  
60 m häck (100 cm) P19   Almlöf, Andreas -95 8.49    PB 2 Final  
60 m häck (84 cm) F19 » Asplund, Felicia -96 10.23      1 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 ej start 
60 m häck (76,2 cm) F17 » Jakobsson, Ylva -98 9.14    PB 2 Final  
» Janhunen, Marina -98 9.64  4 Final [¤]
» Kapell, Hanna -98 9.96      5 Final [¤]
» Tersander, Beata -97 10.33  SB 6 Final
Stav MS   Björk, Johan -91 3.47    PB 7 Final  
» Eklund, Jonathan -88 4.67  1 Final
» Elgered, Jonas -87 ej start           
KS » Herstedt, Josefin -98 3.56  [2,3] PB 3 Final
» Lundmark, Maja -99 ej start 
» Ulitina, Kristina -88 3.56  PB 2 Final
Längd MS » Förnestig, Frank -98 5.61      13    
» Grundberg, Erik -94 ej start 
Tersander, Jacob -92 6.47    PB 5 Final  
KS » Asplund, Felicia -96 4.80  8 Final
Tresteg MS » Ehrlin, Erik -90 14.75    PB 1 Final  
» Grundberg, Erik -94 13.16  3 Final
» Olsson, Timothy -98 12.85    PB 4 Final  
» Persson, Manne -96 12.69  5 Final
KS » Pernbrink, Sara -96 10.85  SB 9
Kula (5,0 kg) P17 » Krüsell Berg, Carl -98 ej start           
Kula (4,0 kg) KS » Kling, Sophie -91 11.88      1 Final  
Kula (3,0 kg) F17 » Berghäll, Emily -98 10.21      4 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 ej start 
» Lindberg, Felicia -97 10.88  3 Final
Vikt (11,34 kg) P17 » Krüsell Berg, Carl -98 11.77      1 Final  
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 15.09  [2] PB 2 Final  
F17 » Ahlberg, Grete -98 14.57  2 Final
» Berghäll, Emily -98 14.35  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F16
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
 2014-02-08/09 (lö-sö)  | ISM mångkamp, Telekonsult Arena, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P17 » Sidenbladh, Oskar -97 ej start           
P16 » Hargeström, Sebastien -98 ej start 
5-kamp KS » Tomb, Stine -86 3 453    PB 3    
60 m häck (84 cm) 8.93 [925] 2
Höjd 1.46 [577] SB 5
Kula (4,0 kg) 9.06 [468] PB 5
Längd 5.34 [654] PB 4
800 m 2:19.61 [829] SB
5-kamp F16 » Hansson, Pernilla -98 ej start           
F15 » Karlsson, Jennifer -99 2 656  PB 13
60 m häck (76,2 cm) 9.98 [716] 4 Heat 2
Höjd 1.46 [577] 11
Kula (3,0 kg) 7.50 [367] PB 20
Längd 4.73 [487] 11
600 m 1:56.99 [509] 4 Heat 2
 2014-02-07/09 (fr-sö)  | IVSM, Storängshallen, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
1 500 m M65 » Svidén, Lars -45 6:00.61    PB 3 final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-02-08 (lö)  | Nordenkampen, Tampere, Finland
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m KS » Persson, Frida -89 54.94      1 Heat 1    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.05      5      
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.64      4      
 2014-02-06 (to)  | XL-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m MS » Torgersson, Alex -94 1:55.94    PB 3 Heat A    
» Yusuf, Abdi -00 2:05.23  [1] SB 7 Heat B
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 3:57.91  [2] PB 1      
3 000 m MS » Lidfeldt, Gustaf -95 brutit  [3]          
KS Lindholm, Hanna -79 9:50.70  [4] PB 3
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.14    SB 2      
KS » Sabir, Jasmin -92 5.71  3
4 x 200 m X13 » Gassama, Sira -01 1:50.93      1 Heat 3    
» Förnestig, Paul -01
» Lindvall, Siri -01
» Käck, Joel -01              
» Ilbäcken, Thelma -01 1:57.79  1 Heat 8
Ehirhieme, Iyayi -01
» Rådbo, Klara -01
Okeke, Philip -01              
» Gassama, Sira -01 1:51.11  3 Final
» Förnestig, Paul -01
» Lindvall, Siri -01
» Käck, Joel -01
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P14
[2] - Europarekord
[3] - hare
[4] - Klubbrekord i klassen K35
 2014-02-02 (sö)  | Lilla XL-Galan, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12   Parmryd, David -02 9.95      4 Försök 6    
P11 Nordlöf, Malte -03 ej start 
P10 » Engström, Filip -04 ej start             
Gray, Dexter -04 10.47  PB 5 Försök 2
» Hill, Vincent -04 9.74  PB 2 Försök 1
  9.83      4 Final    
Karlsson, Henrik -04 11.63  6 Försök 3
» Linderoth, Fabian -04 11.39  PB 5 Försök 3 [¤]
» Malmsten, Ludvig -04 10.08      4 Försök 4    
» Marklund, Winston -04 9.94  PB 2 Försök 3
Nilsson, Robin -04 12.07  PB 7 Försök 4
Nilsson, Samuel -04 10.08    PB 3 Försök 4    
Ohlsson, Jonathan -04 11.27  7 Försök 2
» Pettersson, Tobias -04 9.70  PB 2 Försök 2
  9.97      8 Final    
» Ramel Ternhag, Björn -04 11.02  PB 5 Försök 1
F12 » Berghäll, Linda -02 10.70  PB 8 Försök 3
» Pettersson, Fredrika -02 9.64    PB 5 Försök 2    
» Wihk, Embla -02 9.67  PB 7 Försök 7
F11 » Edelholm, Beata -03 9.56  2 Försök 5
  9.36      3 Final    
Skerfving, Elin -03 ej start 
» Thuresson, Mimmi -03 10.72  PB 7 Försök 5
F10 Andersson, Isabella -04 10.89    PB 5 Försök 2   [¤]
» Lackanovic, Lana -04 9.95  PB 3 Försök 4
10.04  7 Final
600 m P13 » Fogelberg, Adam -01 ej start        Final 3    
P12 Parmryd, David -02 2:00.46  PB 1 Final 2
Sandberg K, Filippos -02 2:12.22      6 Final 2    
P11 Nordlöf, Malte -03 ej start 
F12 » Jansson, Julia -02 2:09.65  PB 5 Final 2 [¤]
F11 » Thuresson, Mimmi -03 2:27.05  PB 9 Final 2
1 000 m P14   Pettersson, Lukas -00 3:16.88    PB 4 Final   [¤]
F14 » Hultström, Vilma -00 3:36.20  4 Final 2 [¤]
» Richardsson, Victoria -00 ej start 
60 m häck (84 cm) P15 » Henningson, William -99 ej start             
P14 » Henningson, William -99 ej start  Final [¤]
» Prins, Felix -00 9.39  PB 1 Final [¤]
9.62  1 Extralopp [¤]
60 m häck (76,2 cm) F15 » Laurin, Lotta -99 9.74    PB 2 Final    
9.94  2 Extralopp
60 m häck (68,6 cm) F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start        Försök 2    
» Gassama, Sira -01 ej start 
Höjd P13 » Fogelberg, Adam -01 1.27      11 Final    
F15 » Jansson, Fanny -99 1.50  2 Final
F14 » Rådbo, Klara -01 1.42      3 Final   [¤]
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 1.42  PB 2 Final
» Ilbäcken, Thelma -01 1.27  11 Final
F12 » Pettersson, Fredrika -02 1.17    PB 23 Final    
» Wihk, Embla -02 1.17  PB 22 Final
Stav P14 » Palmerstedt, Jacob -00 2.14      5 Final    
» Strömfelt, Erik -00 2.34  PB 4 Final
F15 » Lundmark, Maja -99 3.04      1 Final    
F14 » Rådbo, Klara -01 2.40  1 Final [¤]
Längd P14 » Palmerstedt, Jacob -00 4.13      10 Final    
» Prins, Felix -00 5.36  3 Final [¤]
F15 Erlandsson, Stina -99 4.49    PB 6 Final   [¤]
» Laurin, Lotta -99 4.49  7 Final
Längd (zon) P11   Nordlöf, Malte -03 ej start             
P10 » Engström, Filip -04 ej start 
Gray, Dexter -04 2.75    PB 19 Final    
» Hill, Vincent -04 3.79  PB 3 Final
Karlsson, Henrik -04 2.62  PB 23 Final
» Linderoth, Fabian -04 3.03    PB 16 Final   [¤]
» Malmsten, Ludvig -04 3.27  PB 12 Final
» Marklund, Winston -04 ej start 
Nilsson, Robin -04 2.75    PB 20 Final    
Nilsson, Samuel -04 3.10  PB 14 Final
Ohlsson, Jonathan -04 2.60  24 Final
» Pettersson, Tobias -04 3.66      4 Final    
» Ramel Ternhag, Björn -04 3.12  PB 13 Final
F11 » Edelholm, Beata -03 3.55  10 Final
Skerfving, Elin -03 ej start             
» Thuresson, Mimmi -03 3.00  SB 32 Final
F10 Andersson, Isabella -04 ej start 
» Lackanovic, Lana -04 3.44  PB 6 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Palmerstedt, Jacob -00 6.68    PB 11 Final    
» Svensson, Elias -00 9.29  PB 4 Final [¤]
Kula (3,0 kg) P12   Parmryd, David -02 5.29    PB 23 Final    
Kula (2,0 kg) P10   Karlsson, Henrik -04 4.94    PB 15 Final    
» Malmsten, Ludvig -04 6.49  PB 5 Final
Nilsson, Robin -04 3.79    PB 22 Final    
Nilsson, Samuel -04 4.23  PB 19 Final
Ohlsson, Jonathan -04 4.90  PB 16 Final
» Pettersson, Tobias -04 6.39      7 Final    
» Ramel Ternhag, Björn -04 5.76  PB 9 Final
F13 » Björk Sambo, Lucy -01 ej start 
» Ilbäcken, Thelma -01 9.16    PB 6 Final    
F12 » Berghäll, Linda -02 ej start 
» Jansson, Julia -02 9.26  2 Final [¤]
» Wihk, Embla -02 7.48    PB 8 Final    
F11 » Edelholm, Beata -03 6.08  7 Final
Skerfving, Elin -03 ej start 
» Thuresson, Mimmi -03 4.54  PB 20 Final
4 x 200 m X14 » Ilbäcken, Thelma -01 1:55.73      2 Försök 8    
» Käck, Joel -01
» Rådbo, Klara -01
» Hultström, Vilma -00              
X13 » Lindvall, Siri -01 1:50.76  2 Final
» Förnestig, Paul -01
» Gassama, Sira -01
Ehirhieme, Iyayi -01              
» Lindvall, Siri -01 1:51.02  2 Försök 5
» Förnestig, Paul -01
» Gassama, Sira -01
Ehirhieme, Iyayi -01
Not
[¤] - Efteranmäld
 2014-02-01/02 (lö-sö)  | Göteborgs Inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m KS » Persson, Frida -89 25.53           
400 m KS » Persson, Frida -89 54.93    SB 2 Heat 1  
 2014-02-01 (lö)  | Råby Indoor Games, MunktellArenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P19   Gassan, Sami -95 ej start             
200 m P19   Gassan, Sami -95 ej start             
Kula (3,0 kg) F16 » Berghäll, Emily -98 10.05      8 Final    
Vikt (9,08 kg) F16 » Berghäll, Emily -98 13.05      2 Final    
 2014-02-01 (lö)  | Mustasaari, FIN, FIN
  Överlång bana
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.12    SB 4 Final    
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.86      5 Final    
 2014-02-01 (lö)  | Raka spåret, Sätra Friidrottshall, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Darkwah, Tony -86 6.94      1 Försök 4    
» Darkwah, Tony -86 6.86  PB 1 Final 1
» Engwall, Andreas -92 diskad        Försök 2    
» Ewertzh, Jacob -95 7.21  1 Försök 5
7.17  SB 6 Final 1
» Grundberg, Erik -94 7.28  PB 3 Försök 5
  ej start        Final 2    
» Kay, Rodi -98 7.42  7 Försök 6
» Kårelid, Victor -89 ej start 
» Rosberg, Daniel -96 7.23  2 Försök 1
  7.17    PB 1 Final 2    
» Tornéus, Michel -86 7.07  1 Försök 6 [¤]
7.03  4 Final 1 [¤]
» Wesslén, Sebastian -95 7.36    PB 4 Försök 1   [¤]
» Ögren, Markus -98 7.84  7 Försök 5
KS » Alstermark, Linnéa -92 7.92  SB 3 Försök 3
  ej start        Final 2    
» Hentschel, Sandra -97 8.11  6 Försök 1 [¤]
» Jelassi, Yasmin -96 8.02  5 Försök 2 [¤]
  7.94    PB 2 Final 2   [¤]
» Österberg, Sara -93 ej start 
200 m MS » Engwall, Andreas -92 brutit        Final 1   [¤]
»