HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-05-30
Ute för 2013 Resultatdatum: 2013-12-31
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2013-12-31 (ti)  | Sylvesterloppet, Kalmar
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp KS   Lindholm, Hanna -79 38.11        275      
 2013-11-15 (fr)  | Tuscaluosa terräng, Tuscaluosa, USA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M22 » Kingstedt, John -92 31.41               
 2013-11-03 (sö)  | Marathon Aukland, Aukland, NZL
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton KS » Tolvers, Nathalie -90 3:50.36      PB        
 2013-11-02 (lö)  | Nashville, TN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
8 000 m terräng M22 » Kingstedt, John -92 25.31        7 1    
 2013-10-27 (sö)  | Frankfurt marathon, Frankfurt
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS » Pell, Rickard -79 2:42.22      PB   1    
 2013-10-26/27 (lö-sö)  | Terräng-SM, Lugnet, Falun - SM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 000 m terräng MS   Hydén, Johan -89 12.50        14 1  
P16 » Yusuf, Abdi -00 14.12  9 1
P15 » Ahl, Christoffer -98 14.35        8 1  
M60 » Svidén, Lars -45 17.23  1 1
F19 » Jonsson Sundberg, Anna -94 brutit  1
» Åberg, Stina -94 16.51  11 1
6 000 m terräng P19   Claesson, Patrick -94 22.31        29 1  
» Lidfeldt, Gustaf -95 brutit  1
» Torgersson, Alex -94 22.11        27 1  
K22 » Wangenheim, Julia -92 26.42  12 1
8 000 m terräng M22 » Börjesson, John -92 27.13        3 1  
Jonsson, Niklas -92 27.30  6 1
Spetz, Nils -91 29.16        20 1  
» Åkesson, Christoffer -91 27.43  11 1
M55 » Liljebäck, Lars-Erik -58 31.41  1 1
12 000 m terräng MS   Hamrin, Jesper -90 42.59        25 1  
Segerberg, Filip -90 43.45  32 1
Lag Terräng MS    {HIF lag 2} ej start             
M22 » Börjesson, John -92 1:22.26  1
Jonsson, Niklas -92
» Åkesson, Christoffer -91
 2013-10-19 (lö)  | Terre Haute
gren klass   namn resultat  vind plac omg
8 000 m terräng M22 » Kingstedt, John -92 25.15        210 1    
 2013-10-19 (lö)  | Terräng-DM, Upplands Väsby - DM : gren + lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
2 000 m terräng F13 » Richardsson, Victoria -00 8.20        1 1    
4 000 m terräng MS   Jonsson, Niklas -92 13.16        10 1    
Segerberg, Filip -90 13.43  15 1
» Skjutar Apell, Linus -89 15.11        22 1    
M22 » Nilsson, Patrik -91 14.04  18 1
Spetz, Nils -91 13.53  16 1
» Åkesson, Christoffer -91 13.33        13 1    
» Özkan, Selman -91 14.54  21 1
P19 Claesson, Patrick -94 15.20  3 1
» Lidfeldt, Gustaf -95 brutit          1    
Salimi Tari, Milad -94 16.16  4 1
P16 » Yusuf, Abdi -00 14.07  3 1
P15 » Ahl, Christoffer -98 14.43        3 1    
F19 » Jonsson Sundberg, Anna -94 17.39  3 1
» Åberg, Stina -94 17.14  2 1
F17 Westman Persson, Ellen -96 19.42  3 1
Lag Terräng MS   Jonsson, Niklas -92 40.52        3      
Segerberg, Filip -90
Spetz, Nils -91
 2013-10-13 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Bjurner, Pontus -74 ej start          1   [¤]
Förberg, Jan -42 52.02  1
» Pell, Rickard -79 33.32          1    
Segerberg, Filip -90 33.49  1
M22 Spetz, Nils -91 33.27  1
K22 » Wangenheim, Julia -92 42.08  1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-10-07 (må)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Löfwing, Joakim -84 1 113      PB        
Kula (7,26 kg) 8.05 [310] SB 1
Spjut (800 gr) 31.97 [363] SB 1
Diskus (2,0 kg) 18.46 [179] PB 1
Slägga (7,26 kg) 18.68 [261]     PB   1    
Mirkovic, Dejan -78 2 010  SB
Kula (7,26 kg) 11.11 [539] SB 1
Spjut (800 gr) 39.59 [485] SB 1
Diskus (2,0 kg) 31.17 [500] SB 1
Slägga (7,26 kg) 29.87 [486] PB 1
Castorama KS » Retsloff, Frida -92 1 110      PB        
Kula (4,0 kg) 7.55 [411] PB 1
Spjut (600 gr) 10.10 [144] SB 1
Diskus (1,0 kg) 16.33 [221] PB 1
Slägga (4,0 kg) 17.15 [334] PB 1
 2013-10-05 (lö)  | Castorama + slägga F15, Sätra IP, Sockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 52.90  [1]   PB 1 1    
Not
[1] - svenskt F15 rekord
 2013-10-04 (fr)  | South Bend, South Bend, IN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
8 000 m terräng M22 » Kingstedt, John -92 25.56        112 1    
 2013-09-29 (sö)  | Castorama nr 5, Källbrink, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 52.32        1 1    
 2013-09-28 (lö)  | Castorama, Enskede Ip, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (3,0 kg) F16 » Lindberg, Felicia -97 10.67        2 1    
F15 » Ahlberg, Grete -98 11.82  1 1
» Berghäll, Emily -98 10.63  3 1
Kula (2,0 kg) P11 » Almlöf, Daniel -02 5.87        1 1    
Diskus (0,6 kg) P11 » Almlöf, Daniel -02 14.42      SB 1 1    
F15 » Ahlberg, Grete -98 40.26  PB 1 1
» Berghäll, Emily -98 35.28        2 1    
» Lindberg, Felicia -97 24.74  SB 4 1
Slägga (4,0 kg) F18 » Lindberg, Felicia -97 23.25      PB 4 1    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 52.61      PB 1 1    
» Berghäll, Emily -98 44.96  2 1
Slägga (1 kg) P11 » Almlöf, Daniel -02 11.57      PB 1 1    
Spjut (600 gr) F16 » Lindberg, Felicia -97 35.23        1 1    
Spjut (400 gr) P13 » Palmerstedt, Jacob -00 31.10        1 1    
P11 » Almlöf, Daniel -02 18.77  PB 2 1
Castorama KS » Kling, Sophie -91 2 532      PB        
Kula (4,0 kg) 11.57 [692] 1 1
Spjut (600 gr) 27.71 [556] PB 1 1
Diskus (1,0 kg) 35.32 [649] 1 1
Slägga (4,0 kg) 32.02 [635] PB 1 1
 2013-09-26/28 (to-lö)  | Lidingölpeet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS » Lerdahl, Emil -82 50.52        5 1 to  
Rydén, Magnus -60 2:30.09  2247 1 to
Segerberg, Filip -90 1:55.12        56 1 to  
» Skjutar Apell, Linus -89 1:02.39  66 1 to
M22 » Alemayoh, Michele -92 55.55  13 1 to
P19 Claesson, Patrick -94 46.59        30 1 to  
» Torgersson, Alex -94 36.39  18 1 to
P16 » Yusuf, Abdi -00 38.50  23 1 to
P14 Herne, Erik -99 22.46        15 1 to  
» Lund, Jonathan -99 28.20  59 1 to
P12 » Helsing, Herman -01 12.53  53 1 to
» Lavett, Emil -01 12.11        35 1 to  
P11 Sandberg K, Filippos -02 7.29  132 1 to
P10 Ejeblad, Maximilian -03 10.13  258 1 to
» Moberg, Markus -03 7.32        132 1 to  
Mäntylä, Ludvig -03 9.53  250 1 to
K22 » Wangenheim, Julia -92 44.04  2 1 to
F19 » Jonsson Sundberg, Anna -94 45.08        14 1 to  
» Åberg, Stina -94 43.45  10 1 to
F17 Westman Persson, Ellen -96 53.50  28 to
F16 » Gerendas, Vera -97 48.27        24   to  
F13 » Richardsson, Victoria -00 11.59  15 1 to
F11 Erneborg, Saga -02 9.05  191 1 to
F8 » Forsberg, Alexandra -05 9.27  153 1 to
 2013-09-24 (ti)  | Källbrinksös 21, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (1,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 37.23      PB 1 Final    
Slägga (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 45.38      PB 1 Final    
 2013-09-22 (sö)  | STH-cup, Spånga IP, Spånga
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m P12   Ehirhieme, Iyayi -01 11.97    -0.6 PB 3 2    
» Förnestig, Paul -01 11.27  +0.3 3 1
» Helsing, Herman -01 12.34    +0.3 SB 6 1    
» Johansson, Leon -01 12.56  +0.3 7 1
F13 » Deltin, Greta -00 10.49  -0.4 1 1
Karlsson, Sofie -00 11.53    -0.4   4 1    
F12 » Gassama, Sira -01 11.07  -0.4 3 1
» Nordström, Thea -01 12.50  -0.4 PB 7 1
600 m P13 » Palmerstedt, Jacob -00 1:52.98      PB 1 1    
P12 » Helsing, Herman -01 2:09.39  PB 9 1
» Käck, Joel -01 2:13.92      SB 10 1    
Sande, Robert -01 2:05.74  PB 6 2
F13 » Hultström, Vilma -00 1:53.03  PB 7 1
» Richardsson, Victoria -00 1:48.02      PB 4 1    
» Samuelberg, Siri -00 1:52.78  PB 6 1
F12 » Ilbäcken, Thelma -01 1:53.64  9 1
» Sjöholm, Maja -01 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13   Averyd, Benjamin -00 12.27    -0.2 PB 3 1    
P12 » Förnestig, Paul -01 11.61  -0.2 PB 1 1
» Johansson, Leon -01 ej start          1   [¤]
» Sandqvist, Petter -01 12.93  -0.2 PB 5 1
F13 Berg, Minna -00 12.66  -1.3 PB 4 1
» Deltin, Greta -00 10.05    -1.3   1 1    
Winell, Siri -00 12.71  -0.3 PB 6 2
F12 » Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
» Rådbo, Klara -01 10.77  -1.3 2 1
Höjd P13 » Gussarsson, Arvid -00 1.46        1 Final    
P12 » Fogelberg, Adam -01 1.36  PB 8 Final
» Käck, Joel -01 1.36      PB 8 Final    
Lundesten, Filip -01 ej res  1
Sande, Robert -01 1.11  PB 18
F13 Fagerström, Tyra -00 1.32      PB 8 Final    
» Hultström, Vilma -00 1.27  PB 9
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 1.27  15
» Cornelius, Magdalena -01 1.17      SB 20      
» Rådbo, Klara -01 1.51  PB 1 Final
Längd (zon) P12   Ehirhieme, Iyayi -01 4.04    +0.3 PB 12      
» Fogelberg, Adam -01 4.15  0.0 PB 10
» Lavett, Emil -01 3.92    +0.3   17      
» Sandqvist, Petter -01 3.58  - 21
Styfberg, Max -01 3.62  -0.1 PB 19
F13 Winell, Siri -00 3.96    -0.4 PB 14      
F12 Fritz, Isabell -01 ej start  1 [¤]
» Gassama, Sira -01 4.67  +0.3 5 Final
» Ilbäcken, Thelma -01 4.29    -6.0 PB 8 Final    
» Littorin, Ebba -01 3.78  -0.4 SB 20
Kula (3,0 kg) P13   Averyd, Benjamin -00 8.01      PB 10      
» Gussarsson, Arvid -00 8.72  6 Final
Norberg, Erik -00 7.81      PB 11      
» Svensson, Elias -00 ej start  1 [¤]
P12 Styfberg, Max -01 5.29  PB 19
Kula (2,0 kg) F13   Ekdahl, Ellinore -00 9.69        4 Final    
Rilegård, Hejla -00 10.78  1 Final
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 7.13        19      
» Kapell, Tilda -01 7.70  PB 17
» Lindvall, Siri -01 7.77  14
Spjut (400 gr) P13   Norberg, Erik -00 22.68      PB 12      
» Palmerstedt, Jacob -00 31.50  PB 2 Final
P12 » Lavett, Emil -01 23.74      PB 11      
Lundesten, Filip -01 16.52  PB 18
F13 Berg, Minna -00 15.14  PB 19
Ekdahl, Ellinore -00 21.25        5 Final    
Rilegård, Hejla -00 29.14  PB 1 Final
F12 » Cornelius, Magdalena -01 16.27  17
» Nordström, Thea -01 18.84  PB 9
4 x 80 m P13 » Förnestig, Paul -01 46.43        6 1    
Ehirhieme, Iyayi -01
» Lavett, Emil -01
» Käck, Joel -01                
Norberg, Erik -00 47.17  2 2
» Helsing, Herman -01
» Fogelberg, Adam -01
» Sandqvist, Petter -01                
F13 » Deltin, Greta -00 42.80  3 1
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01
Fagerström, Tyra -00                
» Nordström, Thea -01 46.04  2 2
» Richardsson, Victoria -00
» Cornelius, Magdalena -01
» Sjöholm, Maja -01                
Karlsson, Sofie -00 47.57  3 2
Winell, Siri -00
» Hultström, Vilma -00
Berg, Minna -00
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-09-20/22 (fr-sö)  | Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18 » Averin Markström, Simon -95 12.28    -0.4   7 2 fr  
» Ewertzh, Jacob -95 11.43  -0.9 2 1 fr
  11.26    -0.4   1 Final fr  
P16 » Persson, Manne -96 12.16  0.0 PB 3 2 fr
ej start  Final fr [¤]
» Rosberg, Daniel -96 11.67  0.0 2 1 fr
  11.64    -0.4   2 Final fr  
F16 » Lindberg, Felicia -97 13.84  -1.5 3 2 fr
13.76  -0.4 6 Final fr
300 m P15 » Ahl, Christoffer -98 38.66      PB 4 Final fr  
» Olsson, Timothy -98 37.85  PB 2 Final
400 m F16 » Lindberg, Felicia -97 65.29        2 Final fr  
800 m P15 » Ahl, Christoffer -98 2:06.56        2 Final fr  
1 500 m P16 » Yusuf, Abdi -00 4:26.56        1 Final fr  
3 000 m P18 » Åkesson, Staffan -95 11:04.79      PB 4 Final fr  
100 m häck (84 cm) P15 » Hargeström, Sebastien -98 14.69    -0.7   2 Final fr  
300 m häck (91,4 cm) P18   Almlöf, Andreas -95 38.76      PB 1 Final fr  
300 m häck (76,2 cm) P15 » Olsson, Timothy -98 50.00        5 Final fr  
Höjd P18 » Ewertzh, Jacob -95 1.77      SB 3 Final fr  
» Åkesson, Staffan -95 1.82  1 Final fr
P16 » Persson, Manne -96 1.74      SB 2 Final fr  
F16 » Lindberg, Felicia -97 1.48  3 Final fr
Stav P16 » Sidenbladh, Oskar -97 2.83        4 Final fr  
P15 » Hargeström, Sebastien -98 4.00  PB 1 Final fr
Längd P18   Almlöf, Andreas -95 6.60    +2.0 PB 2 Final fr  
» Averin Markström, Simon -95 6.06  +3.0 6 Final fr
  5.97    +0.7   6 Final fr  
» Ewertzh, Jacob -95 6.14  +2.2 5 Final fr
5.83  +1.9 PB 5 Final fr
» Åkesson, Staffan -95 6.37    +1.0 PB 4 Final fr  
P16 » Persson, Manne -96 5.89  +2.0 PB 4 Final fr
P15 » Hargeström, Sebastien -98 6.05  +0.2 PB 1 Final fr
» Olsson, Timothy -98 5.88    +0.4   2 Final fr  
F18 » Avebäck, Freja -95 4.68  +1.3 SB 5 Final fr
Tresteg P16 » Persson, Manne -96 13.05    0.0 PB 1 Final fr  
P15 » Olsson, Timothy -98 13.01  +0.1 PB 1 Final fr
Kula (4,0 kg) F18 » Avebäck, Freja -95 8.83      PB 5 Final fr  
Kula (3,0 kg) F17 » Forsberg, Elin -96 7.87      PB 6 Final fr  
F16 » Lindberg, Felicia -97 11.02  6 Final fr
Slägga (6,0 kg) P18   Almlöf, Andreas -95 28.44      PB 4 Final fr  
Spjut (600 gr) P15 » Hargeström, Sebastien -98 43.63        3 Final fr  
F18 » Avebäck, Freja -95 26.10  PB 7 Final fr
F17 » Forsberg, Elin -96 19.56      PB 5 Final fr  
F16 » Lindberg, Felicia -97 36.35  PB 1 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-09-21 (lö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (3,0 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 11.42        2 Final    
» Berghäll, Emily -98 11.04  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F11 » Berghäll, Linda -02 5.02      PB 10      
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 37.68        2 Final    
» Berghäll, Emily -98 33.85  4 Final
F11 » Berghäll, Linda -02 9.48  PB 11
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 48.79        1 Final    
» Berghäll, Emily -98 46.87  PB 2 Final
Slägga (1 kg) F11 » Berghäll, Linda -02 15.02      PB 9      
Spjut (400 gr) F15 » Ahlberg, Grete -98 29.58      SB 3 Final    
» Berghäll, Emily -98 29.95  PB 2 Final
F11 » Berghäll, Linda -02 6.92  PB 11
Vikt (7,26 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 15.06      PB 1 Final    
 2013-09-15 (sö)  | Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
500 m P11   Berg Simpler, Samuel -02 1:55.45      PB   1    
» Carlström, Pontus -02 1:51.68  PB 1
Dejfors, Mårten -02 1:52.48      PB   1    
» Ewertzh, Hjalmar -02 1:46.80  PB 1
Forsberg Rundström, Nils -02 1:52.70  PB 1
» Friberg, Erik -02 1:49.02      PB   1    
Frisk, Gustav -02 1:48.41  PB 1
Häggström, Jacob -02 1:42.09  PB 1
Jeffner, Melker -02 1:56.59      PB   1    
» Kalmér, Liam -02 2:05.55  PB 1
Kennmar, Felix -02 2:03.26  PB 1
Linder, Ivar -02 1:53.00      PB   1    
Martinsson, Rasmus -02 1:52.30  PB 1
Mendoza Tenggren, Alfred -02 1:51.51  PB 1
Parmryd, David -02 1:46.19      PB   1    
Rocksén, Filip -02 1:52.02  PB 1
Sandberg K, Filippos -02 1:49.87  PB 1
Sjöström, Alvin -02 1:50.12      PB   1    
Skogsjö, Didrik -02 1:54.75  PB 1
P10 Adamsson, Daniel -03 2:09.09  PB 1
Almquist, Arvid -03 1:50.73      PB   1    
» Bangala, Nsele -03 1:42.56  PB 1
Bergström Rhodes, Neddie -03 1:46.98  PB 1
Borén, Mattias -03 1:58.35      PB   1    
» Borg, Jonatan -03 2:02.53  PB 1
» Borgius, Teodor -03 1:49.29  PB 1
Broström, Arvid -03 2:07.63      PB   1    
Fredriksson, Albin -03 2:03.82  PB 1
Koskinen, Morris -03 2:09.04  PB 1
» Lindefalk, Alexander -03 2:22.43      PB   1    
Lundströmer, Hugo -03 2:05.23  PB 1
» Moberg, Markus -03 1:50.56  PB 1
Mäntylä, Ludvig -03 2:16.34      PB   1    
Roberts, Tim -03 2:25.70  PB 1
Roos, Sebastian -03 1:51.54  PB 1
» Törnvall, Oskar -03 2:00.17      PB   1    
» Wåtz, Linus -03 1:53.44  SB 1
P9 Ahlbom, Fabian -04 1:55.02  PB 1
Arenander, Justus -04 2:00.27      PB   1    
Bergström, Marcus -04 2:15.00  PB 1
Bogdon, Mio -04 1:56.06  PB 1
Cornelius, Jacob -04 1:43.41      PB   1    
Ekberg, Arvid -04 1:48.40  PB 1
» Engström, Filip -04 1:48.71  PB 1
Fogelsjöö, Albin -04 1:51.90      PB   1    
Forsberg Rundström, Elias -04 1:52.89  PB 1
Forsmark, Alexander -04 2:10.32  PB 1
Furuholm, Felix -04 1:54.07      PB   1    
Goetzinger, Melker -04 2:14.00  PB 1
Göransson, Oscar -04 1:48.47  PB 1
Hemlin, Malkolm -04 1:55.48      PB   1    
» Hill, Vincent -04 1:49.44  PB 1
» Holm, Nils -04 1:54.21  PB 1
Karlsson, Henrik -04 2:15.99      PB   1    
Larsson, Rasmus -04 2:08.85  PB 1
» Linderoth, Fabian -04 2:10.20  PB 1
Littorin, Viggo -04 1:47.80      PB   1    
» Malmsten, Ludvig -04 2:03.64  PB 1
» Marklund, Winston -04 1:53.45  PB 1
Nilsson, Samuel -04 1:52.58      PB   1    
Ohlsson, Jonathan -04 2:08.29  PB 1 1
Persson, Max -04 1:44.03  PB 1
» Pettersson, Tobias -04 1:42.55      PB   1    
Stål Haller, Nils -04 2:12.70  PB 1
Ternhag, Björn -04 2:11.14  PB 1
Thornemo, Noah -04 2:11.51      PB   1    
Tobiasson, Carl -04 2:09.70  PB 1
F11 Beraki, Sabelle -02 1:52.45  PB 1
Bergman, Fanny -02 1:42.75      PB   1    
» Brundin, Lisa -02 1:52.32  PB 1
Ekberg, Lisa -02 1:50.25  PB 1
Fåhraeus, Miranda -02 1:53.19      PB   1    
Göransson, Linn -02 1:49.50  PB 1
Herstedt, Lisa -02 1:57.53  PB 1
» Jansson, Julia -02 1:39.17      PB   1    
Kiiman Håll, Sonja -02 1:50.73  SB 1
» Krüsell Berg, Tilda -02 2:02.34  PB 1
Marminge, Milla -02 1:57.73      PB   1    
Nitzelius, Elsa -02 1:57.46  SB 1
» Oscarsson, Liv -02 1:55.01  PB 1
Stauffer, Klara -02 2:12.12      PB   1    
Strandgren, Rebecca -02 1:57.75  PB 1
» Wihk, Embla -02 1:50.41  PB 1
Örman, Saga -02 1:52.72      PB   1    
F10 » Avebäck, Klara -03 1:51.82  PB 1
Björdell, Natalie -03 2:34.65  PB 1
» Brandt, Albertina -03 1:59.46      PB   1    
Burman, Tilde -03 2:07.54  PB 1
» Deltin, Anna Lisa -03 2:01.55  PB 1
» Edelholm, Beata -03 1:45.93      PB   1    
» Harryson, Linn -03 2:33.26  SB 1
Hernblad, Hanna -03 2:11.40  SB 1
Holm, Emma -03 2:10.03      PB   1    
Kings, Bianca -03 2:06.73  PB 1
Kings, Olivia -03 2:13.32  PB 1
Kjerfve, Tilda -03 2:30.22      SB   1    
» Larheden Utvik, Hilda -03 2:09.80  PB 1
» Larsson, Kathleen -03 1:42.39  PB 1
Lindquist, Vicky -03 2:07.56      PB   1    
» Luul, Sara -03 2:01.78  PB 1
» Miletic, Paulina -03 1:54.64  SB 1
Nilheim, Ester -03 2:07.59      SB   1    
Olin, Frida -03 2:05.14  SB 1
Persson, Wilma -03 2:11.57  PB 1
» Riddle, Olivia -03 2:06.49      SB   1    
Sellebråten, Clara -03 2:17.16  PB 1
Skerfving, Elin -03 2:22.64  SB 1
» Sundh, Edla -03 1:59.88      SB   1    
» Thuresson, Mimmi -03 1:58.18  SB 1
F9 Byström Jonsson, Elsa -04 2:02.00  PB 1
» Enblad, Alva -04 1:53.11      PB   1    
Eriksson, Leia -04 2:05.55  PB 1
Fredman, Ellinor -04 2:16.00  PB 1
» Hellstadius, Alannah -04 2:05.00      PB   1    
Hemström, Julia -04 2:00.00  PB 1
» Högström, Maja -04 1:59.40  PB 1
Karlsson, Elvira -04 2:06.00      PB   1    
Keife, Alma -03 2:12.77  SB 1
Kolbäck, Edit -04 2:03.00  PB 1
» Krantz, Frida -04 1:56.48      PB   1    
» Lackanovic, Lana -04 1:54.41  PB 1
Lindström, Astrid -04 2:15.54  PB 1
Molvin, Ella -04 2:08.09      PB   1    
Oscarsson, Vera -04 2:06.00  PB 1
Ovendal, Filippa -04 1:58.75  PB 1
» Robling, Alma -04 2:13.81      PB   1    
Romàn, Clara -04 2:07.83  PB 1
Ståhl, Emma -04 2:10.85  PB 1
Tillhagen, Minna -04 2:11.00      PB   1    
Wagner, Sofie -04 2:09.68  PB 1
Längd (zon) P11   Berg Simpler, Samuel -02 2.87    -     1    
» Carlström, Pontus -02 3.44  - 1
Dejfors, Mårten -02 3.23    -     1    
» Ewertzh, Hjalmar -02 3.72  - 1
Forsberg Rundström, Nils -02 2.78  - 1
» Friberg, Erik -02 2.87    -     1    
» Frisk, Oskar -02 3.31  - 1
» Gussarsson, Melker -02 3.60  - 1
Häggström, Jacob -02 3.43    -     1    
Jeffner, Melker -02 3.86  - 1
» Kalmér, Liam -02 3.22  - 1
Kennmar, Felix -02 2.43    -     1    
Linder, Ivar -02 3.37  - 1
Martinsson, Rasmus -02 3.43  - 1
Mendoza Tenggren, Alfred -02 3.20    -     1    
Parmryd, David -02 3.80  - 1
Rocksén, Filip -02 3.27  - 1
Sandberg K, Filippos -02 2.45    -     1    
Sjöström, Alvin -02 3.60  - 1
Skogsjö, Didrik -02 3.37  - 1
P10 Adamsson, Daniel -03 2.41    -     1    
Almquist, Arvid -03 3.43  - 1
» Bangala, Nsele -03 3.00  - 1
Bergström Rhodes, Neddie -03 2.76    -     1    
Borén, Mattias -03 2.54  - 1
» Borg, Jonatan -03 2.92  - 1
» Borgius, Teodor -03 3.21    -     1    
Broström, Arvid -03 2.69  - 1
Fredriksson, Albin -03 3.50  - 1
Koskinen, Morris -03 2.80    -     1    
» Lindefalk, Alexander -03 2.55  - 1
Lundman, Malte -03 3.37  - 1
» Moberg, Markus -03 3.45    -     1    
Mäntylä, Ludvig -03 2.50  - 1
Roberts, Tim -03 2.57  - 1
Roos, Sebastian -03 3.22    -     1    
» Törnvall, Oskar -03 3.11  - 1
» Wåtz, Linus -03 2.99  - 1
P9 Ahlbom, Fabian -04 2.67    -     1    
Arenander, Justus -04 2.59  - 1
Bergström, Marcus -04 2.58  - 1
Bogdon, Mio -04 2.91    -     1    
Cornelius, Jacob -04 3.41  - 1
Ekberg, Arvid -04 3.14  - 1
» Engström, Filip -04 3.48    -     1    
Fogelsjöö, Albin -04 2.88  - 1
Forsberg Rundström, Elias -04 2.22  - 1
Forsmark, Alexander -04 2.37    -     1    
Furuholm, Felix -04 3.40  - 1
Goetzinger, Melker -04 2.72  - 1
Göransson, Oscar -04 3.24    -     1    
Hemlin, Malkolm -04 3.11  - 1
» Hill, Vincent -04 3.39  - 1
» Holm, Nils -04 2.52    -     1    
Karlsson, Henrik -04 2.65  - 1
Larsson, Rasmus -04 2.10  - 1
» Linderoth, Fabian -04 2.70    -     1    
Littorin, Viggo -04 3.21  - 1
» Malmsten, Ludvig -04 2.88  - 1
» Marklund, Winston -04 3.14    -     1    
Nilsson, Robin -04 2.85  - 1
Nilsson, Samuel -04 3.04  - 1
Ohlsson, Jonathan -04 2.74    -     1    
Persson, Max -04 3.25  - 1
» Pettersson, Tobias -04 3.31  - 1
Stål Haller, Nils -04 2.18    -     1    
Ternhag, Björn -04 2.63  - 1
Thornemo, Noah -04 2.46  - 1
Tobiasson, Carl -04 2.35    -     1    
F11 Beraki, Sabelle -02 2.68  - 1
Bergman, Fanny -02 3.34  - 1
» Brundin, Lisa -02 3.39    -     1    
Ekberg, Lisa -02 3.17  - 1
Fåhraeus, Miranda -02 3.39  - 1
Göransson, Linn -02 2.94    -     1    
Herstedt, Lisa -02 3.49  - 1
» Jansson, Julia -02 4.23  - 1
Kiiman Håll, Sonja -02 2.96    -     1    
» Krüsell Berg, Tilda -02 2.87  - 1
Marminge, Milla -02 2.76  - 1
» Nielsen, Ida -02 3.17    -     1    
Nitzelius, Elsa -02 3.24  - 1
» Oscarsson, Liv -02 3.11  - 1
» Pettersson, Fredrika -02 3.43    -     1    
Stauffer, Klara -02 2.62  - 1
Strandgren, Rebecca -02 3.03  - 1
» Wihk, Embla -02 3.41    -     1    
Örman, Saga -02 3.22  - 1
F10 Andersson, Linnéa -03 2.55  - 1
» Avebäck, Klara -03 3.44    -     1    
Björdell, Natalie -03 2.41  - 1
» Brandt, Albertina -03 3.07  - 1
Burman, Tilde -03 3.04    -     1    
» Deltin, Anna Lisa -03 3.59  - 1
» Edelholm, Beata -03 3.81  - 1
Edhardt, Leia -03 3.02    -     1    
» Harryson, Linn -03 3.13  - 1
Hernblad, Hanna -03 2.48  - 1
Holm, Emma -03 2.61    -     1    
Kings, Bianca -03 2.16  - 1
Kings, Olivia -03 2.23  - 1
Kjerfve, Tilda -03 2.76    -     1    
» Larheden Utvik, Hilda -03 3.32  - 1
» Larsson, Kathleen -03 3.62  - 1
Lindquist, Vicky -03 2.70    -     1    
Lionell, Tamia -03 2.72  - 1
» Luul, Sara -03 3.62  - 1
» Miletic, Paulina -03 3.56    -     1    
Nilheim, Ester -03 2.69  - 1
Olin, Frida -03 3.39  - 1
Pallin, Johanna -03 2.59    -     1    
Persson, Wilma -03 2.67  - 1
» Riddle, Olivia -03 3.49  - 1
Sellebråten, Clara -03 1.92    -     1    
Skerfving, Elin -03 2.90  - 1
» Sundh, Edla -03 3.65  - 1
» Thuresson, Mimmi -03 3.18    -     1    
F9 Byström Jonsson, Elsa -04 3.10  - 1
» Enblad, Alva -04 3.09  - 1
Eriksson, Leia -04 2.97    -     1    
Fredman, Ellinor -04 2.41  - 1
» Hellstadius, Alannah -04 3.48  - 1
Hemström, Julia -04 2.93    -     1    
» Högström, Maja -04 2.90  - 1
Karlsson, Elvira -04 2.52  - 1
Keife, Alma -03 3.16    -     1    
Kolbäck, Edit -04 2.98  - 1
» Krantz, Frida -04 3.24  - 1
» Lackanovic, Lana -04 3.24    -     1    
Lindström, Astrid -04 2.38  - 1
Molvin, Ella -04 2.66  - 1
Oscarsson, Vera -04 2.89    -     1    
Ovendal, Filippa -04 3.24  - 1
» Robling, Alma -04 2.93  - 1
Romàn, Clara -04 3.02    -     1    
Ståhl, Emma -04 2.57  - 1
Tillhagen, Minna -04 2.46  - 1
Wagner, Sofie -04 2.86  - 1
 2013-09-14/15 (lö-sö)  | Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Deltin, Greta -00 10.37    +0.5   1 1  
10.51  +0.8 1 Semi-2
10.22  +2.2 1 Final
200 m F13 » Deltin, Greta -00 26.89    +1.5   1 2  
» Deltin, Greta -00 26.59  +0.1 PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 » Deltin, Greta -00 9.66    +0.8   1 2  
» Deltin, Greta -00 9.53  +0.8 PB 1 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Engström, Isabella -99 14.03    +0.3   5 1  
» Laurin, Lotta -99 13.76  +0.3 PB 4 1
» Lundmark, Maja -99 13.55  +1.7 PB 4 3
300 m häck (76,2 cm) F14 » Engström, Isabella -99 49.64      PB 4 2  
» Laurin, Lotta -99 51.29  PB 3 1
Höjd P13 » Gussarsson, Arvid -00 1.44        7 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 1.52  3 Final
» Jansson, Fanny -99 1.52  4 Final
Stav P14 » Rodhe, Albin -99 2.67      PB 3 Final  
F14 » Engström, Isabella -99 2.33  5 Final
» Lundmark, Maja -99 2.73  2 Final
Längd F14 » Cianelli, Rosanna -99 ej res          1  
» Jansson, Fanny -99 4.28  -0.8 19
» Laurin, Lotta -99 4.33  +0.4 16
Tresteg F14 » Jansson, Fanny -99 9.37    +1.7 PB 6 Final  
» Laurin, Lotta -99 8.78  -1.6 14
Kula (3,0 kg) F14 » Cianelli, Rosanna -99 11.71      PB 3 Final  
» Engström, Isabella -99 8.27  13
Kula (2,0 kg) F13   Rilegård, Hejla -00 11.08        6 Final  
Spjut (400 gr) F14 » Cianelli, Rosanna -99 31.34        10    
F13 Rilegård, Hejla -00 27.68  PB 5 Final
 2013-09-14/15 (lö-sö)  | Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P19   Almlöf, Andreas -95 6 021    -0.7 PB 2    
100 m 11.84 [683] -0.8 SB 3 1
Längd 6.37 [668] +1.2 3 Final
Kula (6,0 kg) 11.35 [567] PB 3 Final
Höjd 1.60 [464] SB 6 Final
400 m 52.54 [701] PB 2 1
110 m häck (100 cm) 15.34 [809] -2.4 2 Final
Diskus (1,75 kg) 34.65 [557] PB 2 Final
Stav 3.82 [568] PB 2 Final
Spjut (800 gr) 40.04 [443] 3 Final
1 500 m 4:59.76 [561] PB 3 Final
10-kamp P16 » Sidenbladh, Oskar -97 4 796    -0.2 PB 3    
110 m häck (91,4 cm) 17.50 [573] -0.1 PB 3 Final
Diskus (1,5 kg) 20.14 [275] PB 3 Final
Stav 3.32 [436] PB 3 Final
Spjut (700 gr) 44.30 [505] PB 3 Final
300 m 40.55 [561] PB 2 Final
100 m 12.51 [554] -0.8 PB 2 Final
Längd 5.68 [519] +0.2 PB 3 Final
Kula (5,0 kg) 9.88 [478] PB 3 Final
Höjd 1.59 [457] 3 Final
1 000 m 3:25.28 [438] PB 3 Final
8-kamp P15 » Förnestig, Frank -98 3 863    -0.4 PB 6    
100 m häck (84 cm) 15.84 [604] -1.8 4 2
Diskus (1,0 kg) 30.96 [483] PB 5 Final
Stav 2.92 [338] 6 Final
Spjut (600 gr) 36.29 [389] 5 Final
Längd 5.87 [559] +0.9 4 Final
Kula (4,0 kg) 10.83 [536] 5 Final
Höjd 1.48 [374] 7 Final
800 m 2:24.15 [580]     PB 6 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 brutit 
100 m häck (84 cm) 14.49 [764] -1.8 1 2
Diskus (1,0 kg) 31.10 [486] PB 4 Final
Stav ej res  Final
Spjut (600 gr) 37.87 [411] 4 Final
Längd 5.90 [565] +1.0 2 Final
Kula (4,0 kg) 9.80 [474] 7 Final
Höjd ej start  1
800 m ej start  1
6-kamp F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 3 115    -0.5 PB 11    
80 m häck (76,2 cm) 13.04 [711] -1.0 4 2
Höjd 1.48 [599] 10 Final
Kula (3,0 kg) 9.24 [480] 9 Final
Längd 4.82 [511] 0.0 12 Final
Spjut (400 gr) 34.93 [570] 3 Final
600 m 2:16.52 [244]     SB 12 Final  
» Hansson, Pernilla -98 3 959  -0.4 PB 5
80 m häck (76,2 cm) 12.07 [860] -0.8 2 1
Höjd 1.57 [701] 3 Final
Kula (3,0 kg) 9.99 [529] 8 Final
Längd 5.54 [712] 0.0 1 Final
Spjut (400 gr) 27.53 [430] PB 9 Final
600 m 1:44.34 [727] PB 5 Final
 2013-09-14 (lö)  | Stockholm Halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Claesson, Patrick -94 ej start          1   [¤]
» Häggström, Niklas -71 1:19.37  SB 76 1
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 ej start          1   [¤]
» Munkhammar, Viktor -74 ej start  1 [¤]
» Pell, Rickard -79 1:17.39  SB 51 1
Segerberg, Filip -90 1:16.57      SB 45 1    
M35 Bjurner, Pontus -74 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-09-14 (lö)  | Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P9 » Pettersson, Tobias -04 10.28    -1.5   2 1    
F11 » Pettersson, Fredrika -02 10.35  -1.8 PB 7 3
» Wihk, Embla -02 10.04    -2.4   3 2    
F8 » Forsberg, Alexandra -05 11.47  -1.7 PB 4 1
80 m F13 » Hultström, Vilma -00 12.32    -3.4   3 2    
12.48  -3.2 5 Final
100 m P18 » Wesslén, Sebastian -95 12.04    -3.1   1 2    
ej start  Final [¤]
P16 » Rosberg, Daniel -96 11.97  -2.6 1 1
11.89  -1.9 1 1
  ej start          Final   [¤]
P15 » Kay, Rodi -98 12.16  -2.0 2 Final
P14 Nehls, William -99 14.00  -2.0 PB 5 Final
F16 » Lindberg, Felicia -97 14.11    -3.5   1 Final    
F15 » Janhunen, Marina -98 13.46  -2.1 1 Final
400 m K22 » Wangenheim, Julia -92 74.25      SB   1    
F17 Westman Persson, Ellen -96 79.68  PB 1
F15 » Janhunen, Marina -98 69.10          1    
F14 » Jahrl, Hedda -99 75.84  PB 1
600 m P9 » Pettersson, Tobias -04 2:13.75        6 B-final    
800 m P16 » Yusuf, Abdi -00 ej start          Final   [¤]
K22 » Wangenheim, Julia -92 2:34.58  2 Final
F17 Westman Persson, Ellen -96 2:52.69      SB 2 Final    
F15 » Janhunen, Marina -98 2:22.92  1 Final
F14 » Jahrl, Hedda -99 2:37.86  3 Final
Höjd P14   Nehls, William -99 1.40        4 Final    
» Rodhe, Gustav -99 1.35  5 Final
P12 » Skaarud, Hannes -01 1.34        3 Final    
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 1.25  3 Final
F11 » Pettersson, Fredrika -02 1.10  7 Final
» Wihk, Embla -02 1.05      PB 13      
F10 » Harryson, Linn -03 1.05  12
» Luul, Sara -03 1.00  15
Längd P15 » Olsson, Timothy -98 5.93    +2.4   1 Final    
F15 » Agbonkhese, Efe -98 5.47  +1.5 1 Final
Längd (zon) P12 » Skaarud, Hannes -01 4.34    +2.1   4 Final    
4.25  +0.7 PB 4 Final
P10 » Moberg, Markus -03 3.37    +1.1 PB 12      
P9 » Pettersson, Tobias -04 3.43  +3.1 4 Final
3.27  +0.4 4 Final
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 3.99    -   5 Final    
F11 » Pettersson, Fredrika -02 3.47  +3.7 9
3.30  +0.2 9
» Wihk, Embla -02 3.20    +1.0 SB 14      
F8 » Forsberg, Alexandra -05 3.00  +2.9 11
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-09-14 (lö)  | Uppsalakastet, Studenternas IP, Uppsala
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 12.63      PB   1    
Kula (3,0 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 12.09      PB   1    
Diskus (1,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 35.77          1    
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 39.34      PB   1    
Slägga (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 42.54      PB   1    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 52.33      PB   1    
 2013-09-11 (on)  | Resultattävling i Stav, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P18   Almlöf, Andreas -95 3.55      SB 2 Final    
P16 » Sidenbladh, Oskar -97 2.95  3 Final
P15 » Hargeström, Sebastien -98 3.55        1 Final    
KS » Ulitina, Kristina -88 3.25  2 Final
F15 » Herstedt, Josefin -98 3.45  PB 1 Final
F14 » Lundmark, Maja -99 2.75  PB 3 Final
 2013-09-10 (ti)  | Källbrinksös 19, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 38.26        1 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 52.22      PB 1 Final    
 2013-09-08 (sö)  | Singapore, SIN, Singapore
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Skugghall, Hannes -92 49.85      SB   A-final    
 2013-09-08 (sö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F16 » Hentschel, Sandra -97 13.06    -1.8   1 Final    
» Lindberg, Felicia -97 13.78  -1.8 2 Final
Längd P16 » Sidenbladh, Oskar -97 5.44    +2.4   1 Final    
5.10  +1.3 PB 1 Final
Kula (3,0 kg) F16 » Lindberg, Felicia -97 11.31        2 Final    
Spjut (600 gr) P16 » Sidenbladh, Oskar -97 37.91        2 Final    
F16 » Lindberg, Felicia -97 33.67  1 Final
 2013-09-08 (sö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P9 » Pettersson, Tobias -04 10.0m   -1.6   1 2    
10.0m -1.6 3 Final
P8 Stenman, Tristan -05 10.8m -1.8 1 1
  11.1m   -2.4   4 Final    
Thorsén, Elvin -05 11.3m -1.2 3 3
F11 » Pettersson, Fredrika -02 10.5m -1.8 5 3
F8 » Forsberg, Alexandra -05 11.5m -1.9 2 1
100 m F14 » Laurin, Lotta -99 14.0m   -1.2   1 Final    
300 m F14 » Laurin, Lotta -99 49.0m       1 Final    
600 m P9 » Pettersson, Tobias -04 2:14.0m       1 Final    
P8 Thorsén, Elvin -05 2:17.0m PB 2 Final
F8 » Forsberg, Alexandra -05 2:42.0m PB 10 Final
Höjd F11 » Pettersson, Fredrika -02 1.13        4 Final    
Längd (zon) P9 » Pettersson, Tobias -04 3.61    +0.5 PB 4 Final    
P8 Stenman, Tristan -05 2.93  -0.2 PB 6 Final
Thorsén, Elvin -05 3.23    +1.7 PB 1 Final    
F11 » Pettersson, Fredrika -02 3.42  +0.4 PB 10
F8 » Forsberg, Alexandra -05 2.87  +0.5 PB 5 Final
Boll (300 gr) P9 » Pettersson, Tobias -04 19.98        5 Final    
P8 Thorsén, Elvin -05 18.32  PB 3 Final
F8 » Forsberg, Alexandra -05 8.02  PB 13
 2013-09-07/08 (lö-sö)  | Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m MS   Hydén, Johan -89 3:48.00        4 Final  
Jaako, Joni -86 3:46.49  2 Final
KS » Aregawi, Abeba -90 4:16.89  1 Final
5 000 m MS   Hydén, Johan -89 14:23.28      PB 5 Final  
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 58.61        2 Final  
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.13        3 Final  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.73    +0.4   1 Final  
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.74    +0.8   5 Final  
 2013-09-07/08 (lö-sö)  | Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Ahl, Christoffer -98 2:05.65          1  
» Hargeström, Sebastien -98 2:09.19  PB 1
» Krüsell Berg, Carl -98 2:31.13      SB   1  
» Olsson, Timothy -98 2:13.77  1
F15 » Hansson, Pernilla -98 2:33.38  PB 1
» Janhunen, Marina -98 2:18.43      PB   1  
» Kapell, Hanna -98 2:30.74  PB 1
80 m häck (76,2 cm) F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 12.88    +0.9 PB 1 8  
» Hansson, Pernilla -98 11.96  +0.7 PB 2 13
» Janhunen, Marina -98 13.62    +0.9 SB 6 8  
» Kapell, Hanna -98 12.12  -0.5 PB 1 11
» Samuelsson, My -98 13.10  -0.5 8 11
100 m häck (84 cm) P15 » Förnestig, Frank -98 16.17    -0.4   7 9  
» Hargeström, Sebastien -98 14.42  -0.4 5 10
» Olsson, Timothy -98 14.54  +1.5 PB 1 8
Höjd P15 » Hargeström, Sebastien -98 1.59          1  
» Ilbäcken, Theodor -98 1.59  1
» Olsson, Timothy -98 1.51          1  
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.53  SB 1
» Hansson, Pernilla -98 1.57  1
» Kapell, Hanna -98 1.49      PB   1  
» Samuelsson, My -98 1.49  PB 1
F14 » Cianelli, Rosanna -99 1.53  1
» Jansson, Fanny -99 1.49  1
Längd P15 » Förnestig, Frank -98 5.88    -0.2 PB   1  
» Hargeström, Sebastien -98 5.93  +0.5 PB 1
» Kay, Rodi -98 5.02    0.0 PB   1  
» Olsson, Timothy -98 5.97  +2.3 1
5.89  +0.5 1
F15 » Agbonkhese, Efe -98 5.48    0.0     1  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 5.02  0.0 PB 1
» Hansson, Pernilla -98 5.61  0.0 PB 1
» Janhunen, Marina -98 4.76    0.0 PB   1  
» Samuelsson, My -98 5.13  -1.1 PB 1
F14 » Cianelli, Rosanna -99 5.12  0.0 PB 1
» Jansson, Fanny -99 4.73  0.0 PB 1
Kula (4,0 kg) P15 » Förnestig, Frank -98 10.75          1  
» Hargeström, Sebastien -98 10.77  PB 1
» Krüsell Berg, Carl -98 11.80          1  
» Olsson, Timothy -98 9.58  1
Kula (3,0 kg) F15 » Agbonkhese, Efe -98 9.71      PB   1  
» Ahlberg, Grete -98 11.30  PB 1
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 9.17          1  
» Hansson, Pernilla -98 9.87  1
F14 » Cianelli, Rosanna -99 11.43  1
Spjut (600 gr) P15 » Förnestig, Frank -98 34.02          1  
» Hargeström, Sebastien -98 44.66  PB 1
» Ilbäcken, Theodor -98 37.03          1  
» Olsson, Timothy -98 35.37  PB 1
Spjut (400 gr) F15 » Ahlberg, Grete -98 29.01      SB   1  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 36.64  1
» Hansson, Pernilla -98 27.08      PB   1  
» Samuelsson, My -98 21.48  1
F14 » Cianelli, Rosanna -99 33.42  PB 1
6 x 200 m X15 » Hargeström, Sebastien -98 2:29.96        1 1  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Ahl, Christoffer -98
» Agbonkhese, Efe -98
» Olsson, Timothy -98
» Kapell, Hanna -98
 2013-09-06 (fr)  | Brûssel, DL, Brüssel, BEL, Brüssel
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:05.41        1 Final    
 2013-09-04 (on)  | Resultattävling i stav, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P18   Almlöf, Andreas -95 3.45      SB 1 Final    
P14 » Rodhe, Albin -99 2.45  2 Final
KS » Ulitina, Kristina -88 3.55        1 Final    
F18 » Rossi, Madeleine -95 2.85  SB 3 Final
F15 » Herstedt, Josefin -98 3.25  2 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.75  4 Final
 2013-09-03 (ti)  | Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m P13 » Gussarsson, Arvid -00 29.84    0.0 PB 3 B-final    
P12 » Förnestig, Paul -01 27.84  +0.6 1 Final
F12 Fritz, Isabell -01 33.53    +0.1 PB 4 2    
» Gassama, Sira -01 28.37  +0.3 1 1
» Ilbäcken, Thelma -01 29.67  +0.1 PB 1 3
» Lindvall, Siri -01 ej start          1   [¤]
» Rådbo, Klara -01 30.35  +0.1 PB 2 2
Åberg, Iris -01 ej start  3 [¤]
1 000 m P12 » Helsing, Herman -01 3:52.79      SB 10 Final    
» Käck, Joel -01 3:19.56  PB 5 Final
» Lavett, Emil -01 3:34.31      PB 9 Final    
F12 » Enblad, Mikaela -01 3:52.53  PB 6 Final
» Nordström, Thea -01 3:52.45  PB 5 Final
Wallin, Alva -01 4:16.72      PB 8 Final    
Åberg, Iris -01 3:38.83  PB 4 Final
1 500 m h (76,2 cm) F14 » Jahrl, Hedda -99 5:58.76      PB 3 Final    
60 m häck (76,2 cm) F12 » Lindvall, Siri -01 ej start          Final   [¤]
» Rådbo, Klara -01 10.30  +0.8 PB 1 Final
Wallin, Alva -01 13.42  +0.8 PB 7 Final
300 m häck (76,2 cm) P14 » Henningson, William -99 55.90      PB 3 Final    
F14 » Engström, Isabella -99 brutit  Final
» Laurin, Lotta -99 52.65  PB 2 Final
Stav P14 » Rodhe, Albin -99 2.53      PB 2 Final    
P13 » Palmerstedt, Jacob -00 2.03  PB 3 Final
F14 » Lundmark, Maja -99 2.63  2 Final
Tresteg F14 » Laurin, Lotta -99 8.77    -0.2   5 Final    
Diskus (1,0 kg) K22 » Kling, Sophie -91 35.40        1      
Diskus (0,6 kg) F14 » Wärn, Nora -99 22.77      PB 3 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Berghäll, Emily -98 ej res          Final    
F14 » Engström, Isabella -99 29.20  PB 2 Final
Boll (300 gr) P12 » Förnestig, Paul -01 26.62      PB 10      
» Helsing, Herman -01 24.38  PB 13
» Johansson, Leon -01 35.29      PB 4 Final    
» Lavett, Emil -01 41.54  PB 1 Final
Lundesten, Filip -01 38.48  PB 2 Final
» Sandqvist, Petter -01 34.30      SB 5 Final    
F12 » Bjuremalm, Tilde -01 17.94  PB 10
» Cornelius, Magdalena -01 27.67  PB 8 Final
» Gassama, Sira -01 31.01      PB 4 Final    
» Ilbäcken, Thelma -01 31.44  PB 3 Final
» Nordström, Thea -01 28.25  PB 7 Final
Wallin, Alva -01 18.18  PB 9
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-08-31/09-01 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P15 » Kay, Rodi -98 7.74    0.0   3 1  
7.60  0.0 PB 3 Final
P8 Thorsén, Elvin -05 11.39    +0.4   5 4  
F16 » Lindberg, Felicia -97 8.78  +0.3 3 1
8.76  0.0 PB 6 Final
F11 » Jansson, Julia -02 9.48    +0.3 PB 3 5  
» Wihk, Embla -02 9.99  +0.4 PB 4 2
80 m P13 » Gussarsson, Arvid -00 11.65    +0.3   5 1  
» Svensson, Elias -00 11.12  +0.3 4 1
  ej start          Final [¤]
P12 » Fogelberg, Adam -01 11.89  -0.3 PB 3 5
» Förnestig, Paul -01 11.23  -0.2 2 2
  11.12    -0.2 PB 2 Final  
» Johansson, Leon -01 12.33  -1.3 3 1
» Lavett, Emil -01 12.42  -1.3 4 1
» Skaarud, Hannes -01 12.03    +1.4 PB 4 3  
F13 » Hultström, Vilma -00 12.24  -1.2 PB 7 2
Karlsson, Sofie -00 11.60  -0.5 4 1
F12 » Aspegren, Hedvig -01 12.13    +0.7 PB 3 3  
» Bjuremalm, Tilde -01 12.58  +0.9 PB 6 4
» Gassama, Sira -01 11.06  +0.9 1 4
  11.08    +1.0   1 Final  
» Ilbäcken, Thelma -01 11.49  +0.5 PB 2 1
11.56  +1.0 5 Final
» Nordström, Thea -01 12.56    +0.1 PB 4 2  
» Rådbo, Klara -01 11.74  +0.9 3 4
100 m P15 » Kay, Rodi -98 11.98    +0.1   1 Final  
12.23  +1.8 1 X-final
» Nie, Karl David -98 12.58  +0.1 PB 5 Final
  12.78    +1.8   2 X-final  
» Olsson, Timothy -98 12.26  +0.1 3 Final
ej start  X-final [¤]
F15 » Agbonkhese, Efe -98 13.19  +0.4 1 1
  12.86    +0.7 PB 1 Final  
Bouizem Byström, Mina -98 14.69  +0.1 6 2
» Hansson, Pernilla -98 13.11  +0.1 1 2
  ej start          Final [¤]
» Janhunen, Marina -98 13.56  +0.1 3 2
13.38  +0.7 4 Final
» Kapell, Hanna -98 13.40  +0.4 2 1
  13.14    +0.7 PB 2 Final  
» Samuelsson, My -98 14.04  +0.4 6 1
F14 » Dyrke, Julia -99 14.25  +0.8 4 2
» Jahrl, Hedda -99 13.94  +1.9 2 1
  13.77    +0.7 PB 3 Final  
» Laurin, Lotta -99 14.40  -2.0 4 3
» Lundmark, Maja -99 14.38  +0.8 5 2
150 m MS   Almlöf, Andreas -95 17.20    0.0 PB 1 Final  
F16 » Lindberg, Felicia -97 20.50  0.0 PB 2 Final
300 m P18   Almlöf, Andreas -95 36.44      PB 1 Final  
P15 » Olsson, Timothy -98 38.32  PB 1 Final
F16 » Lindberg, Felicia -97 44.71      PB 2 Final  
F15 Bouizem Byström, Mina -98 47.64  PB 5 Final
» Janhunen, Marina -98 42.40  1 Final
F14 » Dyrke, Julia -99 45.21      PB 3 Final  
» Jahrl, Hedda -99 46.12  PB 2 C-final
» Laurin, Lotta -99 48.74  5 B-final
600 m P8   Thorsén, Elvin -05 2:17.86      PB 3 B-final  
800 m P14 » Lund, Jonathan -99 2:42.98        13 Final  
P11 Parmryd, David -02 2:56.86  PB 5 Final
F19 » Jonsson Sundberg, Anna -94 2:23.35      PB 1 Final  
» Åberg, Stina -94 2:24.80  PB 2 Final
F14 » Engström, Isabella -99 2:37.95  8 Final
» Jahrl, Hedda -99 2:29.40      PB 2 Final  
F11 » Jansson, Julia -02 3:04.30  PB 10 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Hansson, Pernilla -98 12.27    -0.3   2 Final  
» Kapell, Hanna -98 12.67  -0.3 3 Final
» Samuelsson, My -98 12.91    -0.3   6 Final  
F14 » Engström, Isabella -99 13.91  -0.7 2 1
13.73  0.0 PB 3 Final
» Laurin, Lotta -99 14.01  -0.7 3 1
  13.84    0.0 PB 5 Final  
» Lundmark, Maja -99 13.87  -0.1 1 2
13.77  0.0 PB 4 Final
100 m häck (84 cm) P15 » Förnestig, Frank -98 16.39    0.0   6 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 14.52  0.0 1 Final
» Olsson, Timothy -98 15.19  0.0 PB 3 Final
Höjd P15 » Hargeström, Sebastien -98 1.60        5 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 1.60  PB 4 Final
» Olsson, Timothy -98 1.50        10    
P14 » Rodhe, Albin -99 1.40  PB 7 Final
» Rodhe, Gustav -99 1.45  PB 6 Final
P13 » Gussarsson, Arvid -00 1.48      PB 3 Final  
P12 » Fogelberg, Adam -01 ej res  1
» Lavett, Emil -01 1.15  11
» Skaarud, Hannes -01 1.33        5 Final  
F15 » Hansson, Pernilla -98 1.60  PB 1 Final
F14 » Cianelli, Rosanna -99 1.45  4 Final
» Jansson, Fanny -99 1.53        2 Final  
F13 Rilegård, Hejla -00 1.34  PB 8 Final
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 1.20  12
» Rådbo, Klara -01 1.43        1 Final  
F11 » Jansson, Julia -02 1.28  PB 7 Final
» Wihk, Embla -02 ej res  1
Längd P18   Almlöf, Andreas -95 6.50    +0.3 PB 1 Final  
P15 » Förnestig, Frank -98 5.66  -0.1 4 Final
» Nie, Karl David -98 4.94    +1.3 PB 8 Final  
P14 » Henningson, William -99 3.93  +0.9 10
» Rodhe, Albin -99 4.51  +4.5 6 Final
  4.48    +1.2 PB 8 Final  
» Rodhe, Gustav -99 4.09  0.0 PB 9
F15 » Agbonkhese, Efe -98 4.61  -0.7 9
» Hansson, Pernilla -98 5.42    +0.2 PB 1 Final  
» Samuelsson, My -98 5.06  +1.8 3 Final
F14 » Cianelli, Rosanna -99 4.83  +0.4 SB 3 Final
» Dyrke, Julia -99 4.33    -1.0 PB 15    
» Engström, Isabella -99 4.47  -0.4 PB 10
» Jansson, Fanny -99 4.48  0.0 9
» Laurin, Lotta -99 4.38  +1.1 13
Längd (zon) P12 » Fogelberg, Adam -01 4.15    -   5 Final  
» Förnestig, Paul -01 3.66  0.0 SB 18
» Lavett, Emil -01 4.17    -   6 Final  
P11 » Almlöf, Daniel -02 3.00  - 15
Parmryd, David -02 3.52  - 9
P8 Thorsén, Elvin -05 2.90    -   6 Final  
F13 » Hultström, Vilma -00 3.98  +1.3 PB 17
F12 » Aspegren, Hedvig -01 3.51  - 20
» Bjuremalm, Tilde -01 3.51    -   21    
» Björk Sambo, Lucy -01 3.62  - 19
Fritz, Isabell -01 4.04  - 10
» Gassama, Sira -01 4.69    -   2 Final  
» Ilbäcken, Thelma -01 4.49  - 3 Final
» Nordström, Thea -01 3.19  - 26
» Rådbo, Klara -01 4.41    -   4    
F11 » Jansson, Julia -02 3.89  - 14
» Wihk, Embla -02 3.33  - 26
Kula (4,0 kg) P15 » Förnestig, Frank -98 10.01        12    
» Krüsell Berg, Carl -98 11.59  7 Final
» Olsson, Timothy -98 9.54  13
Kula (3,0 kg) P13 » Gussarsson, Arvid -00 8.93      PB 9    
» Svensson, Elias -00 9.97  SB 5 Final
F16 » Lindberg, Felicia -97 9.76        2 Final  
F15 » Agbonkhese, Efe -98 9.69  PB 4 Final
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 9.44  6 Final
» Hansson, Pernilla -98 9.69        5 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 11.52  PB 2 Final
» Dyrke, Julia -99 8.36  PB 8 Final
» Engström, Isabella -99 9.17  6 Final
Kula (2,0 kg) F13   Rilegård, Hejla -00 11.96      PB 1 Final  
F12 » Bjuremalm, Tilde -01 5.82  PB 22
» Björk Sambo, Lucy -01 8.57      PB 8 Final  
» Gassama, Sira -01 8.09  10
» Kapell, Tilda -01 7.02  PB 18
» Lindvall, Siri -01 8.24        9    
» Nordström, Thea -01 7.65  PB 12
» Rådbo, Klara -01 7.81  11
Spjut (800 gr) P18   Almlöf, Andreas -95 41.38      PB 3 Final  
Spjut (600 gr) P15 » Förnestig, Frank -98 37.98      PB 5 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 41.39  3 Final
» Ilbäcken, Theodor -98 35.48        7 Final  
P14 » Rodhe, Albin -99 20.40  5 Final
» Rodhe, Gustav -99 18.92  6 Final
F16 » Lindberg, Felicia -97 31.34  2 Final
Spjut (400 gr) F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 36.44        2 Final  
» Hansson, Pernilla -98 25.55  PB 6 Final
» Samuelsson, My -98 25.50      PB 7 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 30.23  3 Final
F13 » Hultström, Vilma -00 14.64  PB 14
Rilegård, Hejla -00 26.68  PB 3 Final
Boll (300 gr) P11 » Almlöf, Daniel -02 27.15      PB 9    
Parmryd, David -02 21.77  PB 14
F11 » Jansson, Julia -02 20.12        9    
» Wihk, Embla -02 23.39  4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-08-29/09-01 (to-sö)  | SM 2013, Ryavallen, Borås - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Darkwah, Tony -86 10.79    -1.1   3 2 to  
10.74  +0.2 PB 6 Final to
M22 » Engwall, Andreas -92 11.10    +0.5   6 1 to [¤]
P18 » Ewertzh, Jacob -95 11.09  -0.1 4 3 to
200 m M22 » Engwall, Andreas -92 ej start          3 to [¤]
P18 » Ewertzh, Jacob -95 22.64  +1.6 7 1 to
400 m K22 » Knezevic, Sandra -92 55.52        2 2 to  
55.56  7 Final to
800 m MS   Hydén, Johan -89 1:54.70        4 3 to [¤]
Jaako, Joni -86 1:56.36  1 1 to
  1:50.04        5 Final to  
KS » Aregawi, Abeba -90 ej start  1 to [¤]
1 500 m MS   Hydén, Johan -89 3:56.04        2 2 to  
3:47.70  3 Final to
Jaako, Joni -86 3:59.09  1 1 to
3:47.69  2 Final to
5 000 m MS   Hydén, Johan -89 ej start          1 to [¤]
» Lerdahl, Emil -82 ej start  1 to [¤]
10 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 ej start          1 to [¤]
3 000 m h (91,4 cm) MS   Jonsson, Niklas -92 ej start          1 to [¤]
» Lidfeldt, Gustaf -95 ej start  1 to [¤]
100 m häck (84 cm) KS » Tomb, Stine -86 ej start          1 to [¤]
400 m häck (91,4 cm) M20 » Green, Philip -93 ej start          1 to [¤]
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 60.76        1 2 to  
58.10  1 Final to
» Tomb, Stine -86 59.94  1 1 to
59.16  2 Final to
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.12        1 Final to  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.55    +1.1   1 Pool A to  
7.88  +0.9 1 Final to
M22 » Fältström, Love -91 7.01  +0.7 PB 7 Pool B to
  6.88    +2.2   8 Final to  
K22 » Sabir, Jasmin -92 5.82  +1.2 4 Pool A to
5.76  +1.6 9 Final to
Tresteg K22 » Sabir, Jasmin -92 12.78    +0.8   2 Final to  
4 x 100 m XS » Knezevic, Sandra -92 45.14  [2]     2 Final to  
» Tomb, Stine -86
» Ewertzh, Jacob -95
» Darkwah, Tony -86
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordstafett 2013 för XS
 2013-08-27 (ti)  | Källbrinksös 17, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 48.62        1 Final    
 2013-08-25 (sö)  | Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
1 500 m M22 » Alemayoh, Michele -92 4:32.75      SB 1 Final    
 2013-08-25 (sö)  | Tampere Games, Tammerfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.14        5 Final    
Tresteg K22 » Sabir, Jasmin -92 12.87    -0.6   3 Final    
 2013-08-24/25 (lö-sö)  | DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P12 » Johansson, Leon -01 12.43    -1.1   5 1  
» Lavett, Emil -01 12.77  -0.1 6 3
F13 » Deltin, Greta -00 10.38  -0.1 1 6
» Deltin, Greta -00 10.30    0.0 PB 1 Final  
F12 » Gassama, Sira -01 11.23  -1.7 2 4
10.98  +0.4 2 Final
» Lindvall, Siri -01 11.49  -0.2 PB 1 3
ej start  Final [¤]
100 m P18 » Ewertzh, Jacob -95 11.16    +0.8   1 1  
11.20  -0.5 1 Final
P17 » Rosberg, Daniel -96 11.48  +1.7 1 2
  11.44    +1.0   2 Final  
P15 » Kay, Rodi -98 12.07  -0.4 2 2
11.93  -0.5 PB 5 Final
» Nie, Karl David -98 12.60    +0.1 PB 6 3  
P14 » Rodhe, Albin -99 14.11  +0.1 6 2
» Rodhe, Gustav -99 15.49  -2.2 6 3
F17 » Jelassi, Yasmin -96 13.35  -0.4 4 2
  13.60    -0.1   7 Final  
F16 » Hentschel, Sandra -97 12.82  -0.3 2 1
12.80  +0.6 6 Final
» Lindberg, Felicia -97 13.89    -0.3   7 1  
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 ej start  3 [¤]
F14 » Laurin, Lotta -99 13.93  +1.0 PB 6 5
» Lundmark, Maja -99 14.26  -1.3 7 1
200 m F18 » Avebäck, Freja -95 27.75    -0.1   4 1  
ej start  Final [¤]
F16 » Lindberg, Felicia -97 ej start  2 [¤]
300 m P15 » Kay, Rodi -98 38.75      PB 2 2  
600 m P12 » Lavett, Emil -01 1:58.20      PB 7 2  
F12 » Gassama, Sira -01 1:48.85  2 1
» Ilbäcken, Thelma -01 1:59.11  1 2
800 m P19 » Lidfeldt, Gustaf -95 brutit          Final  
P15 » Ahl, Christoffer -98 2:02.81  PB 2 Final
» Olsson, Timothy -98 2:08.11      PB 3 Final  
P14 Herne, Erik -99 2:20.95  PB 11 Final
F19 » Jonsson Sundberg, Anna -94 2:24.57  5 Final
» Åberg, Stina -94 2:25.38      PB 6 Final  
F14 » Dyrke, Julia -99 2:30.44  PB 7 1
» Engström, Isabella -99 ej start  2 [¤]
1 500 m P19 » Lidfeldt, Gustaf -95 4:03.26      PB 3 Final  
P16 » Yusuf, Abdi -00 4:11.13  [2] PB 3 Final
P15 » Ahl, Christoffer -98 4:23.96      PB 2 Final  
P14 Herne, Erik -99 4:55.91  PB 13 Final
2 000 m F13 » Richardsson, Victoria -00 7:26.48      PB 4 Final  
60 m häck (76,2 cm) F13 » Deltin, Greta -00 9.61    -0.9   1 2  
9.63  +1.1 2 Final
F12 » Ilbäcken, Thelma -01 11.46    +0.7 PB 4 3  
» Lindvall, Siri -01 10.72  +0.2 3 1
10.36  -0.9 PB 3 Final
» Rådbo, Klara -01 10.65  +0.7 2 3
10.75  -0.9 5 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Hansson, Pernilla -98 12.15    +0.9   2 2  
12.13  -0.2 PB 4 Final
» Kapell, Hanna -98 12.61    -0.5   2 3  
F14 » Engström, Isabella -99 13.94  0.0 PB 6 2
» Laurin, Lotta -99 13.90  0.0 PB 5 4
14.53  -1.8 7 Final
100 m häck (84 cm) P15 » Hargeström, Sebastien -98 14.88    -0.9   3 1  
14.53  +0.4 5 Final
F19 » Sandelius, Josefine -94 15.35  -0.3 3 2
300 m häck (91,4 cm) P18   Almlöf, Andreas -95 38.86      PB 1 Final  
300 m häck (76,2 cm) P15 » Hargeström, Sebastien -98 41.22      PB 3 Final  
» Olsson, Timothy -98 40.65  1 Final
F19 » Sandelius, Josefine -94 49.04        3 Final  
F15 » Kapell, Hanna -98 45.83  2 1
Höjd F16 » Lindberg, Felicia -97 ej start          1 [¤]
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.41  12
» Hansson, Pernilla -98 1.55        4 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 1.49  9
» Jansson, Fanny -99 1.58  PB 2 Final
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 1.29        9    
» Rådbo, Klara -01 1.44  2 Final
Stav P15 » Förnestig, Frank -98 3.24      PB 3 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 3.73  2 Final
P14 » Forsberg, Martin -99 2.64        7 Final  
Norss, Petter -99 2.11  PB 9
» Rodhe, Albin -99 2.30  8 Final
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.84        5 Final  
» Herstedt, Josefin -98 3.42  PB 1 Final
» Kapell, Hanna -98 2.84  3 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.84        4 Final  
F14 » Engström, Isabella -99 2.72  PB 5 Final
» Lundmark, Maja -99 2.72  PB 4 Final
Längd P18   Almlöf, Andreas -95 6.48    -0.1 PB 4 Final  
» Averin Markström, Simon -95 6.24  +1.4 PB 7 Final
P15 » Olsson, Timothy -98 5.70    +1.1   5 Final  
P14 » Rodhe, Gustav -99 3.83  -1.0 16
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 4.83  -0.1 PB 14
» Hansson, Pernilla -98 5.34  -0.4 3 Final
Längd (zon) P12 » Lavett, Emil -01 4.07    -0.7   16    
F12 » Gassama, Sira -01 4.83  -0.1 PB 3 Final
» Rådbo, Klara -01 4.29  +0.2 14
Kula (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 10.45        10    
Kula (3,0 kg) P12 » Lavett, Emil -01 5.78        15    
F16 » Lindberg, Felicia -97 11.11  4 Final
F14 » Cianelli, Rosanna -99 10.87        6 Final  
» Engström, Isabella -99 8.75  11
Kula (2,0 kg) F12 » Gassama, Sira -01 8.00        10    
» Lindvall, Siri -01 8.05  9
Spjut (600 gr) P15 » Hargeström, Sebastien -98 38.99        7 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 34.35  8 Final
P14 » Lund, Jonathan -99 24.05        11    
» Rodhe, Gustav -99 19.01  PB 12
F16 » Lindberg, Felicia -97 34.46  4 Final
Spjut (400 gr) F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 33.38        10    
F13 Rilegård, Hejla -00 24.36  SB 10
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
 2013-08-22 (to)  | DN-galan GL, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
200 m M20 » Ojuri, Sunday -93 ej start          Final   [¤]
P19 » Wulff, Jonathan -94 ej start  Final [¤]
800 m KS » Aregawi, Abeba -90 2:01.22        6 Final    
1 500 m MS   Hydén, Johan -89 3:45.58        10 B-final    
Jaako, Joni -86 3:44.79  PB 9 B-final
M22 Jonsson, Niklas -92 4:01.38  14 Final
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 58.86        2 Final    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.94    -0.9   5 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-08-21 (on)  | Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16 » Rosberg, Daniel -96 11.52    +0.8   3 1    
P15 » Kay, Rodi -98 11.95  0.0 PB 2 2
K20 » Österberg, Sara -93 12.70    +0.1 SB 3 Final    
F17 Ögren, Lisa -96 13.95  +0.1 PB 7 Final
F16 » Strömbeck, Hanna -97 13.75  +0.1 6 Final
200 m P18   Almlöf, Andreas -95 23.49    +0.1 PB 1 2    
Gassan, Sami -95 23.43  0.0 2 1
P15 » Olsson, Timothy -98 24.76  +0.1 PB 3 2
800 m P16 » Yusuf, Abdi -00 2:01.49  [1,2]   PB 3 Final    
P15 » Ahl, Christoffer -98 2:04.92  6 Final
K22 » Wangenheim, Julia -92 2:28.55  SB 2 Final
3 000 m MS   Segerberg, Filip -90 8:58.37      PB 8 1    
M22 » Alemayoh, Michele -92 9:18.85  SB 15 1
» Börjesson, John -92 8:45.44      PB 4 1    
Spetz, Nils -91 8:59.28  PB 9 1
» Åkesson, Christoffer -91 8:56.36  PB 6 1
Stav KS » Ulitina, Kristina -88 ej res          1    
F15 » Herstedt, Josefin -98 3.36  1 Final
F14 » Lundmark, Maja -99 2.56  2 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P13
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1987-2001
 2013-08-20 (ti)  | Källbrinksös 16, Jerikovallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Slägga (4,0 kg) F17 » Ahlberg, Grete -98 43.21      PB 1 Final    
 2013-08-18 (sö)  | Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P8   Thorsén, Elvin -05 11.29    +1.6 PB 4 1    
F11 » Pettersson, Fredrika -02 ej start  3 [¤]
80 m F12 » Hausmann, Isa -01 12.81    +2.4   4 2    
» Rådbo, Klara -01 11.71  +2.4 1 2
11.65  - 2 Final
400 m P8   Thorsén, Elvin -05 85.83      PB 3 1    
600 m F12 » Hausmann, Isa -01 ej start          2   [¤]
Höjd F12 » Hausmann, Isa -01 1.34      PB 5 Final    
» Rådbo, Klara -01 1.50  PB 1 Final
Längd (zon) P8   Thorsén, Elvin -05 3.10    +3.1   3 Final    
2.95  +1.0 PB 3 Final
Kula (2,0 kg) P8   Thorsén, Elvin -05 3.79      PB 12      
Spjut (400 gr) F12 » Hausmann, Isa -01 17.49      PB 5 Final    
» Rådbo, Klara -01 15.63  8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-08-18 (sö)  | Nordic U20, Espoo, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P19 » Wulff, Jonathan -94 11.05    -0.5   6 Final    
200 m P19 » Ewertzh, Jacob -95 22.29    -0.8   7 1    
400 m P19 » Torgersson, Alex -94 49.91        8 1    
3 000 m h (91,4 cm) P19 » Lidfeldt, Gustaf -95 9:29.61  [1]   PB 3 1    
400 m häck (91,4 cm) P19   Almlöf, Andreas -95 57.13      PB 8 1    
4 x 100 m P19 » Wulff, Jonathan -94 diskad               
» Ewertzh, Jacob -95
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P18
 2013-08-10/18 (lö-sö)  | VM 2013, Moskva - VM : gren
  Abeba Aregawi Världsmästare på 1500 m
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:07.66        1 1  
4:05.66  1 Semi-2
4:02.67  1 Final
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.75    -0.1   11 Försök  
 2013-08-17 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS   Claesson, Patrick -94 36.24        72 1    
Förberg, Jan -42 49.49  PB 4942 1
» Häggström, Niklas -71 36.21      SB 71 1    
» Johansson, Mikael -77 35.45  PB 57 1
» Karlsson, Fredrik -78 37.48  SB 116 1
» Kingstedt, John -92 33.42      SB 20 1    
» Pell, Rickard -79 34.45  37 1
» Rappe, Martin -72 41.43  SB 556 1
» Svidén, Lars -45 43.13      PB 925 1    
» Tailoglou, Panagiotis -66 54.28  PB 8416 1
KS » Jonsson, Elin -90 40.09  PB 24 1
» Larsson, Louise -90 47.34  PB 349 1
Stadslopp MS   Alexandersson, Kenneth -71 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-08-17 (lö)  | Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 11.81        3 Final    
Kula (3,0 kg) F16 » Lindberg, Felicia -97 ej res          1    
Diskus (1,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 35.17        3 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 ej start          1   [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-08-14 (on)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F12 » Gassama, Sira -01 11.27    -0.5   1 1    
11.31  -1.1 3 Final
» Rådbo, Klara -01 11.99  +0.2 3 3
100 m F16 » Hentschel, Sandra -97 12.58    +0.1   1 Final    
» Lindberg, Felicia -97 13.73  +0.1 2 Final
» Tersander, Beata -97 14.07    +0.1   3 Final    
F15 » Agbonkhese, Efe -98 13.17  0.0 1 1
13.42  -0.2 1 Final
2 000 m F13 » Richardsson, Victoria -00 7:29.94      PB 2 Final    
Stav KS » Ulitina, Kristina -88 3.45        1 Final    
F15 » Herstedt, Josefin -98 3.25  1 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.65        3 Final    
F14 » Lundmark, Maja -99 2.65  4 Final
Längd F16 » Tersander, Beata -97 4.21    -0.3   4 Final    
F15 » Agbonkhese, Efe -98 5.06  +0.1 1 Final
Längd (zon) F12 » Gassama, Sira -01 4.41    +0.1   3 Final    
» Rådbo, Klara -01 4.36  +0.6 4 Final
Spjut (600 gr) F16 » Lindberg, Felicia -97 34.62        1 Final    
 2013-08-09/11 (fr-sö)  | USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15 » Kay, Rodi -98 11.90    +2.3   3 1 fr  
12.09  +0.9 7 Final fr
F16 » Hentschel, Sandra -97 12.48  +0.8 PB 2 1 fr
12.40  +2.3 4 Final fr
200 m F16 » Hentschel, Sandra -97 26.79    +1.3   5 2 fr  
300 m P15 » Kay, Rodi -98 39.12      PB 5 2 fr  
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 43.74  4 3 fr
» Janhunen, Marina -98 42.54  3 1 fr
42.21  PB 6 Final fr
800 m P15 » Ahl, Christoffer -98 2:09.95        1 2 fr  
diskad  Final fr
F16 » Gerendas, Vera -97 2:29.19  SB 9 Final fr
1 500 m h (76,2 cm) F15 » Janhunen, Marina -98 5:24.76      PB 3 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Hansson, Pernilla -98 12.25    +1.8   3 1 fr  
12.20  +2.0 5 Final fr
» Kapell, Hanna -98 12.35  +1.1 PB 4 3 fr
100 m häck (84 cm) P15 » Hargeström, Sebastien -98 14.40    +1.3 PB 1 1 fr  
14.44  +0.8 5 Final fr
300 m häck (76,2 cm) P15 » Olsson, Timothy -98 41.75        1 2 fr  
40.44  1 Final fr
F15 » Hansson, Pernilla -98 47.67        4 1 fr  
» Kapell, Hanna -98 45.76  1 1 fr
45.74  PB 3 Final fr
Höjd P16 » Sidenbladh, Oskar -97 ej res          1 fr  
Stav P15 » Förnestig, Frank -98 3.17        8 Final fr  
» Hargeström, Sebastien -98 ej res  Final fr
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.87      PB 6 Final fr  
» Herstedt, Josefin -98 3.32  2 Final fr
» Kapell, Hanna -98 2.99  PB 5 Final fr
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.75  7 Final fr
Längd P15 » Förnestig, Frank -98 5.78    +1.0   7 Final fr  
5.87  +1.5 PB 4 Pool B fr
» Hargeström, Sebastien -98 5.54  +0.5 9 Final fr
  5.81    +1.5 PB 5 Pool B fr  
F15 » Agbonkhese, Efe -98 5.46  +1.3 4 Final fr
» Agbonkhese, Efe -98 5.50  +0.9 PB 1 Pool A fr
» Hansson, Pernilla -98 5.34  +1.5 PB 9 Final fr
5.22  +1.6 7 Pool B fr
Tresteg P15 » Olsson, Timothy -98 12.78    +1.9 PB 1 Final fr  
F15 » Agbonkhese, Efe -98 11.48  +2.2 3 Final fr
  11.08    0.0 PB 3 Final fr  
» Hansson, Pernilla -98 11.76  +1.3 PB 2 Final fr
Kula (4,0 kg) P15 » Förnestig, Frank -98 10.94        12 Final fr  
» Krüsell Berg, Carl -98 11.79  9 Final fr
Kula (3,0 kg) F16 » Lindberg, Felicia -97 11.44      PB 9 Final fr  
Diskus (1,0 kg) P16 » Krüsell Berg, Carl -98 34.47        12 Final fr  
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 37.58        4 Final fr  
» Berghäll, Emily -98 28.69  14 Final fr
Slägga (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 40.10        7 Final fr  
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 51.65      PB 1 Final fr  
» Berghäll, Emily -98 41.62  4 Final fr
Spjut (700 gr) P16 » Sidenbladh, Oskar -97 37.58        8 Final fr  
Spjut (600 gr) P15 » Hargeström, Sebastien -98 43.02      PB 6 Final fr  
F16 » Lindberg, Felicia -97 34.16  8 Final fr
Spjut (400 gr) F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 37.30      PB 8 Final fr  
 2013-08-09/11 (fr-sö)  | JSM 2013, Arosvallen, Västerås - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22 » Engwall, Andreas -92 10.87    +2.7   3 4 fr  
10.85  +2.8 5 Semi-1 fr
Johansson, Oskar -92 11.29    0.0   5 1 fr  
M20 » Ojuri, Sunday -93 10.82  +0.5 1 2 fr
10.65  +2.9 1 Semi-2 fr
  ej start          Final fr [¤]
P19 » Wulff, Jonathan -94 10.90  +1.2 1 1 fr
10.80  +1.3 2 Semi-1 fr
» Wulff, Jonathan -94 10.73    +1.7 PB 2 Final fr  
P18 » Ewertzh, Jacob -95 10.96  +2.6 4 4 fr
10.94  +1.3 4 Semi-1 fr
  10.97    +1.7   7 Final fr  
Gassan, Sami -95 11.46  +2.0 PB 6 3 fr
P17 » Rosberg, Daniel -96 11.47  +2.7 4 2 fr
K20 » Österberg, Sara -93 12.33  +2.8 5 2 fr
200 m M22 » Engwall, Andreas -92 ej start          5 fr [¤]
Johansson, Oskar -92 23.00  +1.6 5 2 fr
M20 » Green, Philip -93 22.72  +2.1 2 4 fr
  23.36    +0.9   6 Semi-2 fr  
P18 » Ewertzh, Jacob -95 22.48  +1.5 2 5 fr
22.23  +0.6 3 Semi-1 fr
  22.59    -0.4   6 Final fr  
Gassan, Sami -95 23.48  0.0 5 2 fr
P17 » Rosberg, Daniel -96 23.47  +1.6 4 2 fr
400 m P19 » Torgersson, Alex -94 50.29        1 3 fr  
49.81  PB 2 Final fr
K22 » Knezevic, Sandra -92 57.55  2 2 fr
55.97  3 Final fr
800 m P19 » Torgersson, Alex -94 1:58.37        1 3 fr  
1:53.54  2 Final fr
P17 » Yusuf, Abdi -00 2:02.55  [2,3] PB 7 Final fr
1 500 m M22   Jonsson, Niklas -92 4:01.48        11 Final fr  
P19 » Lidfeldt, Gustaf -95 4:04.44  PB 9 Final fr
P17 » Yusuf, Abdi -00 4:14.15  [2] PB 6 Final fr
5 000 m M22 » Kingstedt, John -92 15:02.19        3 Final fr  
2 000 m h (91,4 cm) M22   Jonsson, Niklas -92 6:09.16      PB 5 Final fr  
P19 » Lidfeldt, Gustaf -95 6:01.93  PB 2 Final fr
100 m häck (84 cm) F19 » Sandelius, Josefine -94 15.11    0.0 PB 5 2 fr  
110 m häck (100 cm) P18   Almlöf, Andreas -95 15.34    +0.7   4 1 fr  
ej start  Final fr [¤]
300 m häck (91,4 cm) P18   Almlöf, Andreas -95 40.11        2 1 fr  
39.38  PB 1 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F19 » Sandelius, Josefine -94 47.87        5 1 fr  
400 m häck (91,4 cm) M20 » Green, Philip -93 54.35      PB 3 1 fr  
54.36  5 Final fr
Längd P17 » Persson, Manne -96 5.74    +0.7 SB 9 Final fr  
K22 » Sabir, Jasmin -92 5.80  +0.2 4 Final fr
Tresteg P17 » Persson, Manne -96 12.60    +1.3 PB 6 Final fr  
K22 » Sabir, Jasmin -92 12.63  +0.3 1 Final fr
F17 » Pernbrink, Sara -96 10.38  +3.0 6 Final fr
10.31  -2.2 6 Final fr
Kula (4,0 kg) K22 » Kling, Sophie -91 12.36      PB 5 Final fr  
Diskus (1,0 kg) K22 » Kling, Sophie -91 31.19        10 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P13. Ingick i grenprogrammet: 1987-2001
 2013-08-06 (ti)  | Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m MS » Green, Philip -93 50.58      PB 3 Final    
P17 » Yusuf, Abdi -00 54.27  PB 1 Final
F17 » Gerendas, Vera -97 63.88      PB 1 Final    
» Lindberg, Felicia -97 66.08  4 Final
600 m F13 » Sjöholm, Maja -01 2:11.94      PB 8 Final    
1 500 m MS » Skjutar Apell, Linus -89 4:25.14      SB 9 Final    
KS » Jonsson, Elin -90 4:59.51  SB 2 Final
3 000 m MS » Alemayoh, Michele -92 9:44.39  [1]     16 mellan    
Segerberg, Filip -90 9:22.13  [1] SB 10 mellan
Spetz, Nils -91 9:24.99  [1] PB 14 mellan
5 000 m MS » Alemayoh, Michele -92 16:08.75      SB 16 A-final    
Segerberg, Filip -90 15:34.03  PB 10 A-final
Spetz, Nils -91 15:50.13  PB 14 A-final
Höjd F17 » Lindberg, Felicia -97 1.47        2 Final    
Längd KS » Sabir, Jasmin -92 5.58    +0.3   1 Final    
Spjut (600 gr) F17 » Lindberg, Felicia -97 35.45  [2]   PB 1 Final    
Spjut (400 gr) F13   Rilegård, Hejla -00 23.53      SB 2 Final    
Not
[1] - Mellantid
[2] - Klubbrekord i klassen F16
 2013-08-06 (ti)  | Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
150 m MS » Kay, Rodi -98 19.02    -1.5 PB 1 2    
» Ojuri, Sunday -93 16.56  -3.2 PB 1 1
» Rodhe, Gustav -99 23.79    -1.5 PB 2 2    
KS » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 20.49  -2.8 PB 4 1
» Wärn, Nora -99 22.45  -2.4 PB 3 2
1 500 m h (76,2 cm) F15 » Janhunen, Marina -98 5:35.50      PB 1 Final    
2 000 m h (91,4 cm) P19 » Lidfeldt, Gustaf -95 6:12.77      PB 1 Final    
80 m häck (76,2 cm) F15 » Kapell, Hanna -98 12.81    -2.4   3 Final    
F14 » Engström, Isabella -99 brutit  Final
Stav P16 » Sidenbladh, Oskar -97 3.16        8 Final    
P15 » Hargeström, Sebastien -98 ej res  1
P14 » Rodhe, Albin -99 ej res          1    
KS » Ulitina, Kristina -88 3.46  1 Final
F15 » Herstedt, Josefin -98 3.26  3 Final
» Kapell, Hanna -98 2.86      PB 5 Final    
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.86  PB 4 Final
F14 » Engström, Isabella -99 2.46  7 Final
» Lundmark, Maja -99 2.56  6 Final
Tresteg F17 » Pernbrink, Sara -96 10.47    +0.8   3 Final    
F15 » Agbonkhese, Efe -98 11.20  +2.1 1 Final
11.04  +1.3 PB 1 Final
Kula (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 12.09        1 Final    
K22 » Kling, Sophie -91 11.57  2 Final
Diskus (1,0 kg) P15 » Ilbäcken, Theodor -98 29.13      PB 4 Final    
» Krüsell Berg, Carl -98 34.55  3 Final
K22 » Kling, Sophie -91 37.51  [1] PB 1 Final
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 38.12        2 Final    
» Berghäll, Emily -98 34.06  3 Final
Slägga (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 34.35        2 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 47.47        1 Final    
» Berghäll, Emily -98 46.09  PB 2 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2013-08-05 (må)  | Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m M22   Johansson, Oskar -92 11.17    +1.3 PB 2 2    
M20 » Green, Philip -93 11.22  +1.3 SB 3 2
P19 » Wulff, Jonathan -94 11.01    +1.3   1 2    
P15 » Kay, Rodi -98 12.07  +2.4 3 1
KS » Tomb, Stine -86 12.13  +1.6 PB 1 1
200 m M22   Johansson, Oskar -92 22.79    +1.7   4 1    
M20 » Green, Philip -93 22.44  +1.7 PB 3 1
P19 » Wulff, Jonathan -94 ej start          1   [¤]
KS » Tomb, Stine -86 24.54  +0.9 SB 1 1
K22 » Retsloff, Frida -92 27.10  +0.9 6 1
100 km MS » Kårelid, Victor -89 brutit          2    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-08-04 (sö)  | Kasttävling, Tomtaklint, Trosa
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 38.37      PB 2 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 46.08        1 Final    
 2013-08-03/04 (lö-sö)  | Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Sidenbladh, Oskar -97 12.64    -0.2 PB 6 Final  
P15 » Förnestig, Frank -98 12.55  +0.5 4 Final
» Hargeström, Sebastien -98 12.38    +0.5 PB 1 Final  
» Kay, Rodi -98 12.42  +0.5 3 Final
» Olsson, Timothy -98 12.40  +0.5 2 Final
F15 » Agbonkhese, Efe -98 12.88    -0.1 PB 1 Final  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 13.40  -0.1 3 Final
» Jakobsson, Ylva -98 14.01  -0.1 4 Final
F14 » Jahrl, Hedda -99 13.99  -2.8 PB 2 1
  14.22    -3.2   3 Final  
» Jansson, Fanny -99 14.73  -2.3 PB 5 1
14.97  -3.2 6 Final
» Lundmark, Maja -99 14.19  -2.8 1 2
15.19  -3.2 7 Final
200 m P15 » Kay, Rodi -98 25.20    +1.0 PB 5 Final  
F15 » Agbonkhese, Efe -98 27.44  +1.3 PB 3 Final
300 m P15 » Hargeström, Sebastien -98 ej start          1 [¤]
» Olsson, Timothy -98 38.50  PB 1 Final
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 44.23        2 Final  
» Kapell, Hanna -98 43.46  PB 1 Final
800 m F14 » Engström, Isabella -99 2:40.89        2 Final  
» Jahrl, Hedda -99 2:39.29  1 Final
2:39.29  1 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 13.48    -   3 Final  
» Hansson, Pernilla -98 ej start  1 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 ej start          1 [¤]
» Kapell, Hanna -98 12.53  - 1 Final
F14 » Engström, Isabella -99 15.05  -2.3 5 Final
» Lundmark, Maja -99 14.91  -2.3 PB 4 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 » Kapell, Hanna -98 47.28      PB 1 Final  
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.15      SB 1 Final  
P16 » Sidenbladh, Oskar -97 1.64  8 Final
P15 » Förnestig, Frank -98 1.41        8 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 1.60  PB