HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2017-05-30
Ute för 2013 Resultatdatum: 2013-09-22
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
44.06  » Förnestig, Paul -01 P13 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Okeke, Philip -01
Ehirhieme, Iyayi -01
» Johansson, Leon -01
44.22  » Svensson, Elias -00 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Okeke, Philip -01
» Ekberg, Johan -00
» Käck, Joel -01
44.27  » Svensson, Elias -00 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Okeke, Philip -01
» Ekberg, Johan -00
» Käck, Joel -01
46.43  » Förnestig, Paul -01 P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Ehirhieme, Iyayi -01
» Lavett, Emil -01
» Käck, Joel -01
46.50  Ehirhieme, Iyayi -01 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Skaarud, Hannes -01
» Helsing, Herman -01
Mieres, Oscar -01
47.17  Norberg, Erik -00 P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Helsing, Herman -01
» Fogelberg, Adam -01
» Sandqvist, Petter -01
47.89  » Johansson, Leon -01 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Fogelberg, Adam -01
» Gemmel, Harald -01
» Lavett, Emil -01
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
40.90  [1] » Engwall, Andreas -92 M22 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Wulff, Jonathan -94
» Ewertzh, Jacob -95
» Ojuri, Sunday -93
41.27  » Engwall, Andreas -92 M22 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Wulff, Jonathan -94
» Ewertzh, Jacob -95
» Ojuri, Sunday -93
42.30  [2] » Rosberg, Daniel -96 P19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Wulff, Jonathan -94
» Ewertzh, Jacob -95
Almlöf, Andreas -95
42.86  » Rosberg, Daniel -96 P19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Wulff, Jonathan -94
» Ewertzh, Jacob -95
Almlöf, Andreas -95
43.06  » Rosberg, Daniel -96 P19 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Ewertzh, Jacob -95
Almlöf, Andreas -95
44.84  Gassan, Sami -95 P19 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Persson, Manne -96
» Averin Markström, Simon -95
» Grundberg, Erik -94
45.34  » Bierhance Söderberg, Alex -97 P19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Persson, Manne -96
» Averin Markström, Simon -95
Gassan, Sami -95
46.55  [3] » Förnestig, Frank -98 P15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Kay, Rodi -98
47.11  » Förnestig, Frank -98 P15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Kay, Rodi -98
47.17  » Förnestig, Frank -98 P15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Kay, Rodi -98
47.64  » Förnestig, Frank -98 P15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Kay, Rodi -98
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:35.63  [1] » Svensson, Elias -00 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Ekberg, Johan -00
» Käck, Joel -01
5:39.26  [2] Ehirhieme, Iyayi -01 P13 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
» Axelsson Th., Joel -01
» Förnestig, Paul -01
5:51.56  Ehirhieme, Iyayi -01 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Helsing, Herman -01
» Förnestig, Paul -01
6:12.46  » Lavett, Emil -01 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Fogelberg, Adam -01
» Palmerstedt, Jacob -00
6:37.20  » Johansson, Leon -01 P13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Sandqvist, Petter -01
Norberg, Erik -00
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:38.23  [1] » Olsson, Timothy -98 P15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hargeström, Sebastien -98
» Ahl, Christoffer -98
6:45.04  [2] Herne, Erik -99 P15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Olsson, Timothy -98
» Ahl, Christoffer -98
7:44.38  Herne, Erik -99 P15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Lund, Jonathan -99
Hallgren, Anton Alexis -99
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:30.08  [1] Persson, Alexander -89 MS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Torgersson, Alex -94
Hydén, Johan -89
Jaako, Joni -86
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
15:56.63  » Torgersson, Alex -94 MS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Jonsson, Niklas -92
Jaako, Joni -86
Hydén, Johan -89
               
 Kvinnor
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
42.67  [1] » Deltin, Greta -00 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Gassama, Sira -01
» Lindvall, Siri -01
» Kapell, Tilda -01
42.80  » Deltin, Greta -00 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01
Fagerström, Tyra -00
42.94  » Deltin, Greta -00 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Gassama, Sira -01
» Lindvall, Siri -01
» Kapell, Tilda -01
42.99  » Lindvall, Siri -01 F13 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01
» Gassama, Sira -01
43.70  Knudsen, Josefin -00 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Karlsson, Sofie -00
» Aspegren, Hedvig -01
» Ilbäcken, Thelma -01
43.93  Knudsen, Josefin -00 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Karlsson, Sofie -00
» Aspegren, Hedvig -01
» Ilbäcken, Thelma -01
45.00  Knudsen, Josefin -00 F13 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Karlsson, Sofie -00
» Nordström, Thea -01
» Sjöholm, Maja -01
46.04  » Nordström, Thea -01 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Richardsson, Victoria -00
» Cornelius, Magdalena -01
» Sjöholm, Maja -01
46.07  Winell, Siri -00 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Rådbo, Klara -01
Fagerström, Tyra -00
» Hultström, Vilma -00
47.57  Karlsson, Sofie -00 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Winell, Siri -00
» Hultström, Vilma -00
Berg, Minna -00
48.21  » Cornelius, Magdalena -01 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Björk Sambo, Lucy -01
Ekdahl, Ellinore -00
Okeke, Rebecca -01
49.45  Svensson, Signe -01 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Atterström, Isabelle -00
Åberg, Iris -01
Rilegård, Hejla -00
49.61  » Hausmann, Isa -01 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Bjuremalm, Tilde -01
Fernström, Eira -01
» Enblad, Mikaela -01
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
48.37  [1] » Fredriksson, Emma -91 KS 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
» Tomb, Stine -86
» Breig Lindell, Elin -95
» Hentschel, Sandra -97
48.39  [2] » Morgan, Lynette -91 K22 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Retsloff, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
» Sabir, Jasmin -92
48.57  [3] » Morgan, Lynette -91 K22 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Retsloff, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
» Hentschel, Sandra -97
49.37  » Morgan, Lynette -91 K22 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Retsloff, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
» Hentschel, Sandra -97
49.42  [4] » Jelassi, Yasmin -96 F19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Hentschel, Sandra -97
» Sandelius, Josefine -94
» Breig Lindell, Elin -95
49.52  [5] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Hansson, Pernilla -98
» Kapell, Hanna -98
» Agbonkhese, Efe -98
49.62  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Hansson, Pernilla -98
» Kapell, Hanna -98
» Agbonkhese, Efe -98
49.98   {HIF lag 1} [6] F17 2013-06-16 » Lag-USM, Malmö Stadion, Malmö
50.55  » Jelassi, Yasmin -96 F19 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hentschel, Sandra -97
» Sandelius, Josefine -94
» Breig Lindell, Elin -95
51.62  » Jakobsson, Ylva -98 F15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Janhunen, Marina -98
» Samuelsson, My -98
» Jahrl, Hedda -99
53.68  » Jakobsson, Ylva -98 F15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Jansson, Fanny -99
» Samuelsson, My -98
Lindqvist, My -98
53.80  » Jakobsson, Ylva -98 F15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Jansson, Fanny -99
» Samuelsson, My -98
Lindqvist, My -98
54.01  » Laurin, Lotta -99 F15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Engström, Isabella -99
Korkman Westling, Moa -98
» Retsloff, Hanne -98
54.80  » Laurin, Lotta -99 F15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Engström, Isabella -99
Korkman Westling, Moa -98
» Retsloff, Hanne -98
Landslagsstafett
220.65  » Högberg, Rebecca -84 KS 2013-06-23 » Lag-EM Second Leauge, Gateshead, Dublin, IRL
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F19
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[6] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
3:42.05  » Tomb, Stine -86 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Högberg, Rebecca -84
» Knezevic, Sandra -92
» Persson, Frida -89
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:43.78  [1] Åberg, Iris -01 F13 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
» Ilbäcken, Thelma -01
» Gassama, Sira -01
5:49.26  [2] » Gassama, Sira -01 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Samuelberg, Siri -00
» Hultström, Vilma -00
6:13.50  Åberg, Iris -01 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Svensson, Signe -01
Fagerström, Tyra -00
6:13.70  Karlsson, Sofie -00 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Gramer, Tindra -00
Ekdahl, Ellinore -00
6:21.69  » Nordström, Thea -01 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Ilbäcken, Thelma -01
» Kapell, Tilda -01
6:35.91  » Nordström, Thea -01 F13 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
» Sjöholm, Maja -01
» Enblad, Mikaela -01
6:40.39  » Cornelius, Magdalena -01 F13 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Sjöholm, Maja -01
» Rådbo, Klara -01
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:17.58  [1] » Jonsson Sundberg, Anna -94 F19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Narfgren, Ellen -94
» Forss, Emma -94
7:28.35  [2] » Hansson, Pernilla -98 F15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Jahrl, Hedda -99
» Janhunen, Marina -98
7:37.76  » Kapell, Hanna -98 F15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Engström, Isabella -99
7:47.06  » Kapell, Hanna -98 F15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hansson, Pernilla -98
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
7:47.39  [3] » Åberg, Stina -94 F19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Gerendas, Vera -97
Engwall, Annika -94
8:05.63  » Engström, Isabella -99 F15 2013-05-14 » Öppna Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Andersson, Elin -99
» Jahrl, Hedda -99
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
               
 4 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
8:59.97  [1] » Tomb, Stine -86 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Nauclér, Lisa -84
» Persson, Frida -89
» Högberg, Rebecca -84
9:28.36  » Wåhlin, Lova -92 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Östlund, Emmi -88
» Nilsson, Amanda -83
» Forss, Emma -94
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
               
 3 x 1 500 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
15:15.74  Nauclér, Lisa -84 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
» Östlund, Emmi -88
» Nyström, Michelle -87
               
 Mix
 4 x 100 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
45.14  » Knezevic, Sandra -92 XS 2013-08-29 » SM 2013, Ryavallen, Borås
» Tomb, Stine -86
» Ewertzh, Jacob -95
» Darkwah, Tony -86
               
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:29.96  » Hargeström, Sebastien -98 X15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Ahl, Christoffer -98
» Agbonkhese, Efe -98
» Olsson, Timothy -98
» Kapell, Hanna -98
               
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics