HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-06-07
Ute för 2013 Resultatdatum: 2013-10-27
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.60  » Kay, Rodi -98 0.0 P15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.20  » Pettersson, Tobias -04 -0.2 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.25    » Borgius, Teodor -03 0.0 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.39  » Frisk, Oskar -02 -3.0 P11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.43  » Moberg, Markus -03 -0.3 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.98    » Kapell, Elias -06 -0.5 P10 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.29  Thorsén, Elvin -05 +1.6 P10 2013-08-18 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
11.67  Stenman, Tristan -05 -1.5 P10 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Manuell tidtagning
10.8m Stenman, Tristan -05 -1.8 P10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.77  » Svensson, Elias -00 +1.0 P13 2013-07-07 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
11.12  [1] » Förnestig, Paul -01 -0.2 P12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.34    » Gussarsson, Arvid -00 +1.0 P13 2013-07-07 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
11.89  » Fogelberg, Adam -01 -0.3 P12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.93  » Johansson, Leon -01 -0.2 P12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.97      Ehirhieme, Iyayi -01 -0.6 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.03  » Skaarud, Hannes -01 +1.4 P12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.34  » Helsing, Herman -01 +0.3 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.36  » Lavett, Emil -01 +2.0 P12 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.65  [1] » Ojuri, Sunday -93 +1.7 M22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
10.73  [2] » Wulff, Jonathan -94 +1.7 P19 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
10.74  [3] » Darkwah, Tony -86 +0.2 MS 2013-08-29 » SM 2013, Ryavallen, Borås
10.88  [4,5] » Engwall, Andreas -92 +1.1 M22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
10.89  [6,7] » Ewertzh, Jacob -95 +0.8 P18 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.17  [8]   Johansson, Oskar -92 +1.3 M22 2013-08-05 » Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
11.20  » Kårelid, Victor -89 -0.7 MS 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.21  » Skugghall, Hannes -92 +0.9 M22 2013-07-19 » Gefle Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
11.22    » Green, Philip -93 +1.3 M22 2013-08-05 » Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
11.41  [9] » Rosberg, Daniel -96 +0.5 P17 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.41  » Barrefors, Björn -87 -0.6 MS 2013-06-29 » E-cup mångkamp, Nottwil, SUI
11.46      Gassan, Sami -95 +2.0 P18 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
11.84  Almlöf, Andreas -95 -0.8 P18 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
11.88  » Grundberg, Erik -94 -0.2 P19 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.93    » Wesslén, Sebastian -95 -0.8 P18 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.93  » Kay, Rodi -98 -0.5 P15 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.97  Sundström, David -93 -4.4 M22 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
12.10    » Bierhance Söderberg, Alex -97 +1.8 P16 2013-07-30 » Stadionkväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.16  » Persson, Manne -96 0.0 P17 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
12.19  » Olsson, Timothy -98 +0.9 P15 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
12.20    » Averin Markström, Simon -95 -0.2 P18 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.38  » Hargeström, Sebastien -98 +0.5 P15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
12.50  » Förnestig, Frank -98 -1.2 P15 2013-05-30 » Skol-DM, Träkvistavallen, Ekerö
12.51    » Sidenbladh, Oskar -97 -0.8 P16 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
12.58  » Nie, Karl David -98 +0.1 P15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.15  » Krüsell Berg, Carl -98 +0.9 P15 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
14.00      Nehls, William -99 -2.0 P14 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
14.03  » Rodhe, Albin -99 0.0 P14 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
15.18  » Rodhe, Gustav -99 0.0 P14 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Ej godkänd vind
10.80  » Engwall, Andreas -92 +2.7 M22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
11.03  » Barrefors, Björn -87 +3.3 MS 2013-05-10 » Columbus, OH, USA
11.13      Johansson, Oskar -92 +2.7 M22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
11.42  Gassan, Sami -95 +3.1 P18 2013-06-15 » Ekängens ungdomsgala, Ekängens IP, Eskilstuna
11.90  » Kay, Rodi -98 +2.3 P15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
Manuell tidtagning
13.1m Hallgren, Anton Alexis -99 - P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
13.3m Nehls, William -99 - P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
13.5m » Karlsson, John -99 - P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.56  » Ojuri, Sunday -93 -3.2 M22 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
17.20  Almlöf, Andreas -95 0.0 P18 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
19.02    » Kay, Rodi -98 -1.5 P15 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
23.79  » Rodhe, Gustav -99 -1.5 P14 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.68  [1] » Ojuri, Sunday -93 +1.3 M22 2013-06-27 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
22.05  [2,3] » Ewertzh, Jacob -95 +0.5 P18 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.43  [4] » Skugghall, Hannes -92 -0.1 M22 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.44  [5] » Green, Philip -93 +1.7 M22 2013-08-05 » Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
22.74  » Engwall, Andreas -92 +0.6 M22 2013-05-18 » Niklas Minne, Hällåsens IP, Söderhamn
22.78      Johansson, Oskar -92 +1.1 M22 2013-05-18 » Niklas Minne, Hällåsens IP, Söderhamn
22.82  [6] » Wulff, Jonathan -94 -1.0 P19 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
23.14  Gassan, Sami -95 +1.7 P18 2013-06-27 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
23.40    » Rosberg, Daniel -96 0.0 P17 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
23.49  Almlöf, Andreas -95 +0.1 P18 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.54  » Bierhance Söderberg, Alex -97 +0.3 P16 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.76    » Olsson, Timothy -98 +0.1 P15 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.79  » Averin Markström, Simon -95 +0.8 P18 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.20  » Kay, Rodi -98 +1.0 P15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
26.61      Berg, Magnus -68 +0.9 M45 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
27.52  » Förnestig, Paul -01 -1.3 P12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.84  » Gussarsson, Arvid -00 0.0 P13 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
31.88    » Skaarud, Hannes -01 -1.9 P12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.70  » Lavett, Emil -01 -1.9 P12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
21.66  » Ojuri, Sunday -93 +2.7 M22 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
21.85  » Ewertzh, Jacob -95 +2.3 P18 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.11  Gassan, Sami -95 +3.7 P18 2013-06-15 » Ekängens ungdomsgala, Ekängens IP, Eskilstuna
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
36.44  [1] Almlöf, Andreas -95 P18 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
37.85  [2] » Olsson, Timothy -98 P15 2013-09-21 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
38.50  [3] » Hargeström, Sebastien -98   P15 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
38.66  » Ahl, Christoffer -98 P15 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
38.75  » Kay, Rodi -98 P15 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
40.55    » Sidenbladh, Oskar -97   P16 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
41.99  » Nie, Karl David -98 P15 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
49.81  [1] » Torgersson, Alex -94 P19 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
49.85  » Skugghall, Hannes -92 M22 2013-09-08 » Singapore, SIN, Singapore
50.58    » Green, Philip -93   M22 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
52.13  » Barrefors, Björn -87 MS 2013-05-10 » Columbus, OH, USA
52.54  Almlöf, Andreas -95 P18 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
53.52    » Olsson, Timothy -98   P15 2013-05-30 » Skol-DM, Träkvistavallen, Ekerö
54.27  » Yusuf, Abdi -00 P13 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
79.24  » Pettersson, Tobias -04 P10 2013-05-25 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
85.83  Thorsén, Elvin -05 P10 2013-08-18 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:42.09  Häggström, Jacob -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.55  » Pettersson, Tobias -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.56    » Bangala, Nsele -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:43.41  Cornelius, Jacob -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.03  Persson, Max -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.19      Parmryd, David -02   P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.80  » Ewertzh, Hjalmar -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.98  Bergström Rhodes, Neddie -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.80      Littorin, Viggo -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.40  Ekberg, Arvid -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.41  Frisk, Gustav -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.47      Göransson, Oscar -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.71  » Engström, Filip -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.02  » Friberg, Erik -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.29    » Borgius, Teodor -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.44  » Hill, Vincent -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.87  Sandberg K, Filippos -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.12      Sjöström, Alvin -02   P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.56  » Moberg, Markus -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.73  Almquist, Arvid -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.51      Mendoza Tenggren, Alfred -02   P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.54  Roos, Sebastian -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.68  » Carlström, Pontus -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.90      Fogelsjöö, Albin -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.02  Rocksén, Filip -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.30  Martinsson, Rasmus -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.48      Dejfors, Mårten -02   P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.58  Nilsson, Samuel -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.70  Forsberg Rundström, Nils -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.89      Forsberg Rundström, Elias -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.00  Linder, Ivar -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.44  » Wåtz, Linus -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.45    » Marklund, Winston -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.07  Furuholm, Felix -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.21  » Holm, Nils -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.75      Skogsjö, Didrik -02   P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.02  Ahlbom, Fabian -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.45  Berg Simpler, Samuel -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.48      Hemlin, Malkolm -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.06  Bogdon, Mio -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.59  Jeffner, Melker -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.35      Borén, Mattias -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.17  » Törnvall, Oskar -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.27  Arenander, Justus -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.53    » Borg, Jonatan -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.26  Kennmar, Felix -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.64  » Malmsten, Ludvig -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.82      Fredriksson, Albin -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.23  Lundströmer, Hugo -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.55  » Kalmér, Liam -02 P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.63      Broström, Arvid -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:08.29  Ohlsson, Jonathan -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:08.85  Larsson, Rasmus -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.04      Koskinen, Morris -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.09  Adamsson, Daniel -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.70  Tobiasson, Carl -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.20    » Linderoth, Fabian -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.32  Forsmark, Alexander -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.14  Ternhag, Björn -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.51      Thornemo, Noah -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:12.70  Stål Haller, Nils -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:14.00  Goetzinger, Melker -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:15.00      Bergström, Marcus -04   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:15.99  Karlsson, Henrik -04 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.34  Mäntylä, Ludvig -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:22.43    » Lindefalk, Alexander -03   P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:25.70  Roberts, Tim -03 P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:52.36  » Svensson, Elias -00 P13 2013-07-07 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
1:52.98  » Palmerstedt, Jacob -00 P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:58.20    » Lavett, Emil -01   P12 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:05.74  Sande, Robert -01 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:06.59  » Pettersson, Tobias -04 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:09.39    » Helsing, Herman -01   P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:13.92  » Käck, Joel -01 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:17.0m Thorsén, Elvin -05 P10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:48.21  Jaako, Joni -86 MS 2013-07-13 » Heusden-Zolder, Heusden-Zolder, BEL
1:51.54  Hydén, Johan -89 MS 2013-06-15 » FGP Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
1:53.23  [1] » Torgersson, Alex -94   P19 2013-06-25 » Hässelby Jubileumsgala, Hässelby IP, Hässelby
1:56.36  Persson, Alexander -89 MS 2013-06-15 » FGP Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
1:56.46  Jonsson, Niklas -92 M22 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:01.30    » Lidfeldt, Gustaf -95   P18 2013-07-30 » Stadionkväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.49  » Yusuf, Abdi -00 P13 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:02.81  [2] » Ahl, Christoffer -98 P15 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:08.11    » Olsson, Timothy -98   P15 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:09.19  » Hargeström, Sebastien -98 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
2:20.95  Herne, Erik -99 P14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:24.15    » Förnestig, Frank -98   P15 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
2:31.13  » Krüsell Berg, Carl -98 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
2:32.3m Hallgren, Anton Alexis -99 P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
2:38.38    » Lund, Jonathan -99   P14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:41.3m Nehls, William -99 P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
2:56.86  Parmryd, David -02 P11 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
1:51.25  [3] Hydén, Johan -89 MS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.00  [4] » Torgersson, Alex -94 P19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:55.33  [5] Persson, Alexander -89 MS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - sträcka #3 i 4x800m
[4] - sträcka #2 i 4x800m
[5] - sträcka #1 i 4x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:19.56  [1] » Käck, Joel -01 P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
3:25.28  » Sidenbladh, Oskar -97 P16 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
3:34.31    » Lavett, Emil -01   P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
3:52.79  » Helsing, Herman -01 P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:43.69  [1] Hydén, Johan -89 MS 2013-06-13 » Bislet Games DL, Bislett Stadion, Oslo, NOR
3:44.79  [2] Jaako, Joni -86 MS 2013-08-22 » DN-galan GL, Stockholms Stadion, Stockholm
3:55.02      Jonsson, Niklas -92   M22 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:00.64  » Kingstedt, John -92 M22 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:03.26  [3] » Lidfeldt, Gustaf -95 P18 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4:05.13      Persson, Alexander -89   MS 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:11.13  » Yusuf, Abdi -00 P13 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4:23.96  [4] » Ahl, Christoffer -98 P15 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4:24.63      Waldna, Rasmus -96   P17 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:25.14  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:32.75  » Alemayoh, Michele -92 M22 2013-08-25 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
4:55.91      Herne, Erik -99   P14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4:59.76  Almlöf, Andreas -95 P18 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
5:13.15  » Barrefors, Björn -87 MS 2013-06-30 » E-cup mångkamp, Nottwil, SUI
6:02.58  Berg, Magnus -68 M45 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Stafettsträcka
4:16.61  [5] » Torgersson, Alex -94 P19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - sträcka #1 i 4x1500m
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
5:35.43  » Kingstedt, John -92 M22 2013-06-16 » Långlöparnas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:36.57  » Kingstedt, John -92 M22 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
8:45.44  » Börjesson, John -92 M22 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
8:56.36    » Åkesson, Christoffer -91   M22 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
8:57.52  Jonsson, Niklas -92 M22 2013-07-23 » Karlstad FGP, Tingvalla, Karlstad
8:58.37  Segerberg, Filip -90 MS 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
8:59.28      Spetz, Nils -91   M22 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
9:18.85  » Alemayoh, Michele -92 M22 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
9:19.61  [1] » Lidfeldt, Gustaf -95 P18 2013-05-18 » Easthampton, MA, USA
9:53.89  [2] » Ahl, Christoffer -98   P15 2013-06-16 » Lag-USM, Malmö Stadion, Malmö
10:03.09  Waldna, Rasmus -96 P17 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11:04.79  » Åkesson, Staffan -95 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:23.28  [1] Hydén, Johan -89 MS 2013-09-07 » Finnkampen, Stockholms Stadion, Stockholm
14:40.72  [2] » Kingstedt, John -92 M22 2013-06-27 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
15:34.03      Segerberg, Filip -90   MS 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
15:50.13  Spetz, Nils -91 M22 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
16:08.75  » Alemayoh, Michele -92 M22 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.37  » Lerdahl, Emil -82 MS 2013-04-21 » Barcelona, Barcelona, ESP
31.30  Woldu, Daniel -89 MS 2013-04-21 » Marathon Hamburg, GER, Hamburg
33.42    » Kingstedt, John -92   M22 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
34.17  » Pell, Rickard -79 MS 2013-05-18 » Nacka Halvmaraton, Neglinge, Salsjöbaden
35.45  » Johansson, Mikael -77 M35 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
36.00      Claesson, Patrick -94   P19 2013-05-04 » Kungsholmen Runt, Kungsholmen
36.21  » Häggström, Niklas -71 M40 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
37.48  » Karlsson, Fredrik -78 M35 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
41.43    » Rappe, Martin -72   M40 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
43.13  » Svidén, Lars -45 M65 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
49.49  Förberg, Jan -42 M70 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
54.28  » Tailoglou, Panagiotis -66 M45 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:06.45  Woldu, Daniel -89 MS 2013-04-21 » Marathon Hamburg, GER, Hamburg
1:07.08  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2013-03-10 » Den Haag, Den Haag, NED
1:16.57      Segerberg, Filip -90   MS 2013-09-14 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:17.39  » Pell, Rickard -79 MS 2013-09-14 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:19.03  Nilsson, Magnus -79 MS 2013-05-18 » Göteborgsvarvet SM Halvmarathon, Göteborg
1:19.37  » Häggström, Niklas -71 M40 2013-09-14 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:16.32  Woldu, Daniel -89 MS 2013-04-21 » Marathon Hamburg, GER, Hamburg
2:29.31  » Lerdahl, Emil -82 MS 2013-06-01 » Stockholm marathon, Stockholm
2:42.22    » Pell, Rickard -79   MS 2013-10-27 » Frankfurt marathon, Frankfurt
2:50.16  » Häggström, Niklas -71 M40 2013-06-01 » Stockholm marathon, Stockholm
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:01.93  [1] » Lidfeldt, Gustaf -95 P18 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
6:09.16  [2] Jonsson, Niklas -92 M22 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:29.61  » Lidfeldt, Gustaf -95 P18 2013-08-18 » Nordic U20, Espoo, FIN
9:31.78  Jonsson, Niklas -92 M22 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
                 
 40 m häck
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.01  » Moberg, Markus -03 -1.7 P10 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.92  Arenander, Justus -04 0.0 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
7.66  Cornelius, Jacob -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.82  » Bangala, Nsele -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.98    » Moberg, Markus -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.04  Fogelsjöö, Albin -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.18  » Pettersson, Tobias -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.30      Lundman, Malte -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.34  » Borgius, Teodor -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.48  Persson, Max -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.51    » Hill, Vincent -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.68  » Malmsten, Ludvig -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.69  Brännström, Ture -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.74      Roos, Sebastian -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.75  Karlsson, Elmer -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.81  » Lindefalk, Alexander -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.87      Ekberg, Arvid -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.87  Borén, Mattias -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.91  Lundströmer, Hugo -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.91      Almquist, Arvid -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.12  Wigbrant, Fabian -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.14  » Wåtz, Linus -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.20      Forsberg Rundström, Elias -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.23  » Törnvall, Oskar -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.25  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.29    » Borg, Jonatan -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.30  Nilsson, Robin -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.36  Käck, Emil -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.37      Mäntylä, Ludvig -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.41  Littorin, Viggo -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.44  Nilheim, Otto -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.50      Rezene, Mathias -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.60  » Linderoth, Fabian -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.61  Hemlin, Malkolm -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.66      Roberts, Tim -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.69  Ahlbom, Fabian -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.72  Karlsson, Henrik -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.73      Furuholm, Felix -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.81  » Holm, Nils -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.82  Broström, Arvid -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.83      Goetzinger, Melker -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.84  Koskinen, Morris -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.94  Bogdon, Mio -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.99      Blidborg Stenberg, Karl -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.06  » Marklund, Winston -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.32  Ahlström, Olle -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.41      Thornemo, Noah -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.56  Tobiasson, Carl -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.56  Bergström, Marcus -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.58      Granberg, Valdemar -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.05  Martinsson, Noel -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.27  Boman, Danesh -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.79      Rezene, Joel -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.07  Ejeblad, Maximilian -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.61  » Förnestig, Paul -01 -0.2 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.19  [1] Frisk, Gustav -02 -1.8 P11 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.27      Averyd, Benjamin -00 -0.2 P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.93  » Sandqvist, Petter -01 -0.2 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
11.83  » Ewertzh, Hjalmar -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.90  Frisk, Gustav -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.06      Martinsson, Rasmus -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.11  Jeffner, Melker -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.32  » Gussarsson, Melker -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.38      Berg Simpler, Samuel -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.81  Sandberg K, Filippos -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.11  Sjöström, Alvin -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.19      Parmryd, David -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.43  Coleman, Adam -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.46  Berg Simpler, Morgan -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.50      Ullgren S., Christoffer -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.64  Skogsjö, Didrik -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.69  Rocksén, Filip -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.92      Wik, Emil -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.41  » Kalmér, Liam -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.40  [1] » Hargeström, Sebastien -98 +1.3 P15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
14.54  [2] » Olsson, Timothy -98 +1.5 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
15.46    » Förnestig, Frank -98 -0.8 P15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
17.57  Nehls, William -99 +0.2 P14 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.58  » Barrefors, Björn -87 +2.0 MS 2013-05-11 » Columbus, OH, USA
                 
 110 m häck (100 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.84  Almlöf, Andreas -95 +1.9 P18 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
17.50  » Sidenbladh, Oskar -97 -0.1 P16 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
                 
 200 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.62  » Green, Philip -93 +1.6 M22 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.85  Almlöf, Andreas -95 +1.6 P18 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.76  [1] Almlöf, Andreas -95 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.41  [1] » Olsson, Timothy -98 P15 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
41.22  [2] » Hargeström, Sebastien -98 P15 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
55.90  » Henningson, William -99 P14 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
54.35  [1,2] » Green, Philip -93 M22 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
57.13  Almlöf, Andreas -95 P18 2013-08-18 » Nordic U20, Espoo, FIN
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
2.15  » Katib, Mehdi -87 MS 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
1.88  » Barrefors, Björn -87 MS 2013-05-10 » Columbus, OH, USA
1.85  [1] » Åkesson, Staffan -95   P18 2013-06-02 » Grosvadskampen, Grosvads IP, Finspång
1.77  » Ewertzh, Jacob -95 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1.74  » Persson, Manne -96 P17 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1.69    » Sidenbladh, Oskar -97   P16 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.60  » Hargeström, Sebastien -98 P15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
1.60  » Ilbäcken, Theodor -98 P15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.60      Almlöf, Andreas -95   P18 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
1.56  » Olsson, Timothy -98 P15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
1.48  » Förnestig, Frank -98 P15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
1.48      Nehls, William -99   P14 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
1.48  » Gussarsson, Arvid -00 P13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.45  » Rodhe, Gustav -99 P14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.40    » Forsberg, Martin -99   P14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.40  » Rodhe, Albin -99 P14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.36  » Käck, Joel -01 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.36    » Fogelberg, Adam -01   P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.35  » Karlsson, John -99 P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
1.35  Hallgren, Anton Alexis -99 P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
1.35    » Skaarud, Hannes -01   P12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.20  » Lavett, Emil -01 P12 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.16  » Pettersson, Tobias -04 P10 2013-05-25 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.11      Sande, Robert -01   P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.06  Cornelius, Jacob -04 P10 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
1.00  » Moberg, Markus -03 P10 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.96  » Barrefors, Björn -87 MS 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
4.00  [1,2] » Hargeström, Sebastien -98 P15 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
3.82  [3]   Almlöf, Andreas -95   P18 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
3.32  » Sidenbladh, Oskar -97 P16 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
3.24  » Förnestig, Frank -98 P15 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2.74  [4] » Forsberg, Martin -99   P14 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.67  » Rodhe, Albin -99 P14 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
2.11  Norss, Petter -99 P14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2.03  » Palmerstedt, Jacob -00 P13 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.00  » Tornéus, Michel -86 +2.0 MS 2013-06-15 » FGP Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
7.01  » Barrefors, Björn -87 +0.6 MS 2013-06-29 » E-cup mångkamp, Nottwil, SUI
7.01  [1,2] » Fältström, Love -91 +0.7 M22 2013-08-29 » SM 2013, Ryavallen, Borås
6.64  Tersander, Jacob -92 +1.2 M22 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
6.60  [3] Almlöf, Andreas -95 +2.0 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
6.37    » Åkesson, Staffan -95 +1.0 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
6.24  » Averin Markström, Simon -95 +1.4 P18 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
6.05  [4] » Hargeström, Sebastien -98 +0.2 P15 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
5.93    » Grundberg, Erik -94 +1.1 P19 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.92  [5] » Olsson, Timothy -98 +1.0 P15 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
5.89  » Persson, Manne -96 +2.0 P17 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
5.88  [6] » Förnestig, Frank -98 -0.2 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
5.83  » Ewertzh, Jacob -95 +1.9 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
5.68  » Sidenbladh, Oskar -97 +0.2 P16 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
5.48      Persson, Alexander -89 +0.4 MS 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
5.19  » Möller, Tim -97 +1.1 P16 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
5.02  » Kay, Rodi -98 0.0 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
4.94    » Nie, Karl David -98 +1.3 P15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.65  Ahlström, Eric -98 +0.8 P15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.48  » Rodhe, Albin -99 +1.2 P14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.42      Nehls, William -99 +1.0 P14 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
4.09  » Rodhe, Gustav -99 0.0 P14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.99  » Henningson, William -99 -0.1 P14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
8.12  » Tornéus, Michel -86 +3.1 MS 2013-06-15 » FGP Göteborg, Slottskogsvallen, Göteborg
7.15  » Barrefors, Björn -87 +2.4 MS 2013-05-10 » Columbus, OH, USA
6.14    » Ewertzh, Jacob -95 +2.2 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
5.97  » Olsson, Timothy -98 +2.3 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
4.51  » Rodhe, Albin -99 +4.5 P14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.44      Nehls, William -99 +2.4 P14 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
2.04  » Ilbäcken, Theodor -98 +2.5 P15 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Vinduppgift saknas
5.10  Berg, Magnus -68 - M45 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
4.32  » Forsberg, Martin -99 - P14 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.25  » Skaarud, Hannes -01 +0.7 P12 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
4.23  » Gussarsson, Arvid -00 0.0 P13 2013-07-07 » Ölandsspelen, Högby IP, Löttorp
4.15    » Fogelberg, Adam -01 0.0 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
4.07  » Lavett, Emil -01 +0.5 P12 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.04  Ehirhieme, Iyayi -01 +0.3 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.67      Cornelius, Jacob -04 +0.7 P10 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
3.66  » Förnestig, Paul -01 0.0 P12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.62  Styfberg, Max -01 -0.1 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.61    » Pettersson, Tobias -04 +0.5 P10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
3.53  » Frisk, Oskar -02 +0.8 P11 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.37  » Moberg, Markus -03 +1.1 P10 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
3.23      Thorsén, Elvin -05 +1.7 P10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
3.16  » Kapell, Elias -06 +0.7 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.09  » Almlöf, Daniel -02 +0.8 P11 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.93  Stenman, Tristan -05 -0.2 P10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
Ej godkänd vind
4.34  » Skaarud, Hannes -01 +2.1 P12 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
4.18  » Lavett, Emil -01 +2.2 P12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
4.85  Nehls, William -99 - P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
4.56  » Karlsson, John -99 - P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
4.50      Hallgren, Anton Alexis -99 - P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
4.33  » Gussarsson, Arvid -00 - P13 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.17  » Lavett, Emil -01 - P12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.86      Jeffner, Melker -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.80  Parmryd, David -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.72  » Ewertzh, Hjalmar -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.60    » Gussarsson, Melker -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.60  Sjöström, Alvin -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.58  » Sandqvist, Petter -01 - P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.50      Fredriksson, Albin -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.48  Frisk, Gustav -02 - P11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.48  » Engström, Filip -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.45    » Moberg, Markus -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.44  » Carlström, Pontus -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.43  Martinsson, Rasmus -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.43      Almquist, Arvid -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.43  Häggström, Jacob -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.40  Furuholm, Felix -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.39    » Hill, Vincent -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.37  Skogsjö, Didrik -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.37  Linder, Ivar -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.37      Lundman, Malte -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.27  Rocksén, Filip -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.25  Persson, Max -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24      Göransson, Oscar -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.23  Dejfors, Mårten -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.22  Roos, Sebastian -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.22    » Kalmér, Liam -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.21  » Borgius, Teodor -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.21  Littorin, Viggo -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.20      Mendoza Tenggren, Alfred -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.14  Ekberg, Arvid -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.14  » Marklund, Winston -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.11    » Törnvall, Oskar -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.11  Hemlin, Malkolm -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.04  Nilsson, Samuel -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.00    » Bangala, Nsele -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.99  » Wåtz, Linus -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  » Borg, Jonatan -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91      Bogdon, Mio -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.88  Fogelsjöö, Albin -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.88  » Malmsten, Ludvig -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.87      Berg Simpler, Samuel -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.87  » Friberg, Erik -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.85  Nilsson, Robin -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.80      Koskinen, Morris -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.78  Forsberg Rundström, Nils -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.76  Bergström Rhodes, Neddie -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.74      Ohlsson, Jonathan -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.72  Goetzinger, Melker -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.70  » Linderoth, Fabian -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.69      Broström, Arvid -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.67  Ahlbom, Fabian -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.65  Karlsson, Henrik -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.63      Ternhag, Björn -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.59  Arenander, Justus -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.58  Bergström, Marcus -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.57      Roberts, Tim -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55  » Lindefalk, Alexander -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.54  Borén, Mattias -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.52    » Holm, Nils -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50  Mäntylä, Ludvig -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.46  Thornemo, Noah -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.45      Sandberg K, Filippos -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.43  Kennmar, Felix -02 - P11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.41  Adamsson, Daniel -03 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.37      Forsmark, Alexander -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.35  Tobiasson, Carl -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.22  Forsberg Rundström, Elias -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.18      Stål Haller, Nils -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.10  Larsson, Rasmus -04 - P10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.09  » Söderling, Jonathan -88 +0.6 MS 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
13.05  [1] » Persson, Manne -96 0.0 P17 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
13.01  [2] » Olsson, Timothy -98 +0.1 P15 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.30  Lundman, Malte -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.23  » Pettersson, Tobias -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.97    » Moberg, Markus -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.94  Cornelius, Jacob -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.81  Käck, Emil -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.80    » Borgius, Teodor -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.75  Nilheim, Otto -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.64  » Törnvall, Oskar -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.63      Littorin, Viggo -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.58  Fogelsjöö, Albin -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.51  Persson, Max -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.40      Karlsson, Elmer -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.39  Ekberg, Arvid -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.34  Roos, Sebastian -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.33      Blidborg Stenberg, Karl -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.33  » Wåtz, Linus -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.30  Almquist, Arvid -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.21      Brännström, Ture -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.20  Arenander, Justus -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.20  » Bangala, Nsele -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.14      Forsberg Rundström, Elias -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.08  Rezene, Mathias -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.05  » Hill, Vincent -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.00      Hemlin, Malkolm -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.96  Nilsson, Robin -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.93  » Holm, Nils -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.92      Bogdon, Mio -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.91  » Ramel Ternhag, Björn -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.90  Wigbrant, Fabian -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.90      Thornemo, Noah -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.90  Karlsson, Henrik -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.88  Lundströmer, Hugo -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.85    » Marklund, Winston -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.81  Roberts, Tim -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.81  Rezene, Joel -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.80    » Linderoth, Fabian -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.80  » Malmsten, Ludvig -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.79  Goetzinger, Melker -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.72      Mäntylä, Ludvig -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.70  Broström, Arvid -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.67  Ahlström, Olle -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.57      Borén, Mattias -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.56  Furuholm, Felix -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.55  » Borg, Jonatan -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.55    » Lindefalk, Alexander -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.54  Tobiasson, Carl -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.46  Koskinen, Morris -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.20      Granberg, Valdemar -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.98  Ahlbom, Fabian -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.94  Martinsson, Noel -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.80      Ejeblad, Maximilian -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.80  Bergström, Marcus -04 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.53  Boman, Danesh -03 - P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.64  » Lavett, Emil -01 0.0 P12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
8.39  Jeffner, Melker -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.21  » Gussarsson, Melker -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.76    » Ewertzh, Hjalmar -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.25  Martinsson, Rasmus -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.14  Sjöström, Alvin -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.10      Parmryd, David -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.08  Ullgren S., Christoffer -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.98  Berg Simpler, Samuel -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.92      Frisk, Gustav -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.86  » Carlström, Pontus -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.75  Wik, Emil -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.63      Skogsjö, Didrik -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.60  Berg Simpler, Morgan -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.44  Rocksén, Filip -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.75    » Kalmér, Liam -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.17  Sandberg K, Filippos -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.09  » Frisk, Oskar -02 - P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
14.38  » Barrefors, Björn -87 MS 2013-03-30 » Fayetteville, AR, USA
11.11  [1] Mirkovic, Dejan -78 M35 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
9.79    » Attersand, Johan -74   M35 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
8.05  » Löfwing, Joakim -84 MS 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Kula (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.35  Almlöf, Andreas -95 P18 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
                 
 Kula (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.88  » Sidenbladh, Oskar -97 P16 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.63  [1] » Krüsell Berg, Carl -98 P15 2013-09-14 » Uppsalakastet, Studenternas IP, Uppsala
11.64  » Förnestig, Frank -98 P15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
10.77    » Hargeström, Sebastien -98   P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
10.30  » Olsson, Timothy -98 P15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
8.45  Hallgren, Anton Alexis -99 P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
8.32      Friman, Hugo -99   P14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
7.60  Nehls, William -99 P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
6.59  » Karlsson, John -99 P14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.97  [1] » Svensson, Elias -00 P13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.93  » Gussarsson, Arvid -00 P13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.01      Averyd, Benjamin -00   P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.81  Norberg, Erik -00 P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
6.45  » Lavett, Emil -01 P12 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
5.29  Styfberg, Max -01 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
6.38  » Frisk, Oskar -02 P11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
6.34  » Almlöf, Daniel -02 P11 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
5.90    » Moberg, Markus -03   P10 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
5.62  » Pettersson, Tobias -04 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.79  Thorsén, Elvin -05 P10 2013-08-18 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.51  » Barrefors, Björn -87 MS 2013-04-06 » Tuscaloosa, AL, USA
31.17  [1] Mirkovic, Dejan -78 M35 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
31.06    » Elgered, Jonas -87   MS 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
25.57  [2] Berg, Magnus -68 M45 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
18.46  » Löfwing, Joakim -84 MS 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M35
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Diskus (1,75 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.65  Almlöf, Andreas -95 P18 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
20.14  » Sidenbladh, Oskar -97 P16 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.23  [1] » Krüsell Berg, Carl -98 P15 2013-09-24 » Källbrinksös 21, Jerikovallen, Huddinge
31.10  » Hargeström, Sebastien -98 P15 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
30.96    » Förnestig, Frank -98   P15 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
29.13  » Ilbäcken, Theodor -98 P15 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.17  [1] » Lavett, Emil -01 P12 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
16.32  » Hök, Elliot -01 P12 2013-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
14.42  » Almlöf, Daniel -02 P11 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.24  » Elgered, Jonas -87 MS 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
29.87  [1] Mirkovic, Dejan -78 M35 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
18.68  » Löfwing, Joakim -84 MS 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Slägga (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.44  [1] Almlöf, Andreas -95 P18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.38  » Krüsell Berg, Carl -98 P15 2013-09-24 » Källbrinksös 21, Jerikovallen, Huddinge
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
9.54  » Hök, Elliot -01 P12 2013-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
                 
 Slägga (1 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.57  » Almlöf, Daniel -02 P11 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
49.33  » Barrefors, Björn -87 MS 2013-05-11 » Columbus, OH, USA
48.99  » Backlund, Esbjörn -89 MS 2013-07-06 » Lag-SM, Sannarpsvallen, Halmstad
41.38      Almlöf, Andreas -95   P18 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
39.59  [1] Mirkovic, Dejan -78 M35 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
31.97  » Löfwing, Joakim -84 MS 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
31.50  [2] Berg, Magnus -68 M45 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Spjut (700 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.30  [1] » Sidenbladh, Oskar -97 P16 2013-09-14 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.66  [1] » Hargeström, Sebastien -98 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
42.33  » Sidenbladh, Oskar -97 P16 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
38.31    » Ilbäcken, Theodor -98   P15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
37.98  » Förnestig, Frank -98 P15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
35.37  » Olsson, Timothy -98 P15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
24.69    » Lund, Jonathan -99   P14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
23.59  » Forsberg, Martin -99 P14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
21.95  » Rodhe, Albin -99 P14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
19.01  » Rodhe, Gustav -99 P14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.50  [1] » Palmerstedt, Jacob -00 P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
23.74  » Lavett, Emil -01 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
22.68      Norberg, Erik -00   P13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
18.77  » Almlöf, Daniel -02 P11 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
17.40  » Hök, Elliot -01 P12 2013-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
16.81    » Johansson, Leon -01   P12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.52  Lundesten, Filip -01 P12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.54  [1] » Lavett, Emil -01 P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
38.48  Lundesten, Filip -01 P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
35.29    » Johansson, Leon -01   P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
34.30  » Sandqvist, Petter -01 P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
31.20  Ullgren S., Christoffer -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
30.19      Cornelius, Jacob -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
28.90  Persson, Max -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
27.72  Roos, Sebastian -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
27.72      Fogelsjöö, Albin -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
27.15  Karlsson, Elmer -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
27.15  » Almlöf, Daniel -02 P11 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
27.10    » Malmsten, Ludvig -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
26.80  » Bangala, Nsele -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
26.62  » Förnestig, Paul -01 P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
26.42      Littorin, Viggo -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
25.85  Coleman, Adam -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
25.73  » Borgius, Teodor -03 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.50      Frisk, Gustav -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
25.50  Lundman, Malte -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
25.34  Wigbrant, Fabian -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
25.15      Ahlström, Olle -03   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
24.94  » Törnvall, Oskar -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
24.85  Ekberg, Arvid -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
24.38    » Helsing, Herman -01   P12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
23.81  » Linderoth, Fabian -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
23.79  Rezene, Mathias -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
23.55    » Ramel Ternhag, Björn -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
23.50  Nilheim, Otto -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
23.21  Forsberg Rundström, Elias -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
23.10      Sjöström, Alvin -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
22.50  » Gussarsson, Melker -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.95  » Ewertzh, Hjalmar -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.95      Rocksén, Filip -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.77  Parmryd, David -02 P11 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
21.53  Forsberg Rundström, Nils -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.45      Berg Simpler, Morgan -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
20.81  Almquist, Arvid -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
20.75  Furuholm, Felix -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
20.60    » Frisk, Oskar -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
20.00  » Pettersson, Tobias -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.70  Martinsson, Rasmus -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.70      Skogsjö, Didrik -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.27  Rezene, Joel -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
18.32  Thorsén, Elvin -05 P10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
18.25      Jeffner, Melker -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
18.22  Brännström, Ture -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.97  » Moberg, Markus -03 P10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17.55      Mäntylä, Ludvig -03   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.44  Hemlin, Malkolm -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.10  » Carlström, Pontus -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.60      Karlsson, Henrik -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.60  » Kalmér, Liam -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.50  Blidborg Stenberg, Karl -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.44    » Holm, Nils -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.90  » Borg, Jonatan -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.77  » Hill, Vincent -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.64      Bergström, Marcus -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.40  Goetzinger, Melker -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.31  Nilsson, Robin -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.05    » Wåtz, Linus -03   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.00  Roberts, Tim -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.40  » Lindefalk, Alexander -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.91      Arenander, Justus -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.85  » Marklund, Winston -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.31  Thornemo, Noah -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.27      Tobiasson, Carl -04   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.90  Berg Simpler, Samuel -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.90  Bogdon, Mio -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.20      Wik, Emil -02   P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.84  Ejeblad, Maximilian -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.70  Broström, Arvid -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.60      Borén, Mattias -03   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.60  Ahlbom, Fabian -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.51  Koskinen, Morris -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.90      Käck, Emil -03   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.40  Boman, Danesh -03 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.80  Granberg, Valdemar -04 P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.94      Lundströmer, Hugo -03   P10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.20  Sandberg K, Filippos -02 P11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
17.43  » Kapell, Elias -06 P10 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (6,0 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (100 cm)  |  Diskus (1,75 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 021  [1] Almlöf, Andreas -95 -0.7 P18 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
Resultat:          |  11.84(-0.8)  |  6.37(+1.2)  |  11.35  |  1.60  |  52.54  |  15.34(-2.4)  |  34.65  |  3.82  |  40.04  |  4:59.76  |
Poäng:                |  683  |  668  |  567  |  464  |  701  |  809  |  557  |  568  |  443  |  561  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
7 369  [1] » Barrefors, Björn -87 +2.6 MS 2013-05-11 » Columbus, OH, USA
Resultat:          |  11.03(+3.3)  |  7.15(+2.4)  |  14.15  |  1.88  |  52.13  |  14.58(+2.0)  |  42.03  |  4.80  |  49.33  |  5:14.89  |
Poäng:                |  854  |  850  |  738  |  696  |  719  |  901  |  706  |  849  |  579  |  477  |
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
                 
 10-kamp
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 796  [1] » Sidenbladh, Oskar -97 -0.2 P16 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
Resultat:          |  17.50(-0.1)  |  20.14  |  3.32  |  44.30  |  40.55  |  12.51(-0.8)  |  5.68(+0.2)  |  9.88  |  1.59  |  3:25.28  |
Poäng:                |  573  |  275  |  436  |  505  |  561  |  554  |  519  |  478  |  457  |  438  |
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 8-kamp
  |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 863  [1] » Förnestig, Frank -98 -0.4 P15 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
Resultat:          |  15.84(-1.8)  |  30.96  |  2.92  |  36.29  |  5.87(+0.9)  |  10.83  |  1.48  |  2:24.15  |
Poäng:                |  604  |  483  |  338  |  389  |  559  |  536  |  374  |  580  |
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 010  Mirkovic, Dejan -78 M35 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  11.11  |  39.59  |  31.17  |  29.87  |
Poäng:                |  539  |  485  |  500  |  486  |
1 113  » Löfwing, Joakim -84 MS 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  8.05  |  31.97  |  18.46  |  18.68  |
Poäng:                |  310  |  363  |  179  |  261  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics