HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-06-19
Ute för 2013 Resultatdatum: 2013-11-03
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.76  » Lindberg, Felicia -97 0.0 F16 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.48  » Jansson, Julia -02 +0.3 F11 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.68    » Deltin, Anna Lisa -03 +1.6 F10 2013-07-05 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
9.99  » Wihk, Embla -02 +0.4 F11 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.35  » Pettersson, Fredrika -02 -1.8 F11 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
10.37      Ekberg, Lisa -02 -1.1 F11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.65  » Krüsell Berg, Tilda -02 +1.1 F11 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.47  » Forsberg, Alexandra -05 -1.7 F10 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
9.62  » Deltin, Anna Lisa -03 +2.1 F10 2013-07-05 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.30  » Deltin, Greta -00 0.0 F13 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
10.94  [1] » Gassama, Sira -01 +1.8 F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.40      Karlsson, Sofie -00 -0.3 F13 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
11.49  » Lindvall, Siri -01 -0.2 F12 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.49  » Ilbäcken, Thelma -01 +0.5 F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.51    » Rådbo, Klara -01 +0.6 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.54  Ekdahl, Ellinore -00 +0.7 F13 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.13  » Aspegren, Hedvig -01 +0.7 F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.24    » Hultström, Vilma -00 -1.2 F13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.40  Åberg, Iris -01 -0.6 F12 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
12.50  » Nordström, Thea -01 -0.4 F12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.58    » Bjuremalm, Tilde -01 +0.9 F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.71  Okeke, Rebecca -01 -1.4 F12 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
13.27  » Cornelius, Magdalena -01 0.0 F12 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
10.22  » Deltin, Greta -00 +2.2 F13 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
12.81  » Hausmann, Isa -01 +2.4 F12 2013-08-18 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.13  [1] » Tomb, Stine -86 +1.6 KS 2013-08-05 » Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
12.48  [2] » Hentschel, Sandra -97 +0.8 F16 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
12.52  [3] » Alstermark, Linnéa -92 -1.6 K22 2013-06-16 » FC Uppsala, Studenternas IP, Uppsala
12.67  » Morgan, Lynette -91 +0.7 K22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
12.70  » Österberg, Sara -93 +0.1 K22 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.83    » Breig Lindell, Elin -95 +1.1 F18 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
12.86  » Agbonkhese, Efe -98 +0.7 F15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.87  » Retsloff, Frida -92 +1.3 K22 2013-05-18 » Niklas Minne, Hällåsens IP, Söderhamn
12.88    » Hansson, Pernilla -98 +2.0 F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.00  » Fredriksson, Emma -91 -2.4 K22 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
13.03  » Jelassi, Yasmin -96 -0.2 F17 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.10    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +1.4 F15 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
13.14  » Kapell, Hanna -98 +0.7 F15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.29  » Janhunen, Marina -98 +1.4 F15 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
13.30    » Strömbeck, Hanna -97 +0.2 F16 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.42  » Rossi, Madeleine -95 +0.2 F18 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.46  » Sandelius, Josefine -94 -1.7 F19 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
13.65    » Lindberg, Felicia -97 0.0 F16 2013-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
13.69  » Samuelsson, My -98 +1.4 F15 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
13.74  » Tersander, Beata -97 -0.4 F16 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.76    » Jakobsson, Ylva -98 -1.9 F15 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.77  » Jahrl, Hedda -99 +0.7 F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.78  » Dyrke, Julia -99 -0.3 F14 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
13.81    » Retsloff, Hanne -98 -0.2 F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.93  » Laurin, Lotta -99 +1.0 F14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
13.95  Ögren, Lisa -96 +0.1 F17 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.04    » Asplund, Felicia -96 -1.7 F17 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
14.06  » Lundmark, Maja -99 +0.7 F14 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.59  Capelle, Téa -98 -1.9 F15 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
14.63      Bouizem Byström, Mina -98 -1.9 F15 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
14.73  » Jansson, Fanny -99 -2.3 F14 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
Ej godkänd vind
12.33  » Österberg, Sara -93 +2.8 K22 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
12.40  » Hentschel, Sandra -97 +2.3 F16 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
12.61    » Morgan, Lynette -91 +2.7 K22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
12.67  » Agbonkhese, Efe -98 +2.4 F15 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
12.86  » Fredriksson, Emma -91 +4.5 K22 2013-05-18 » Olympiasprinten, Hedens IP, Helsingborg
13.51  » Lindberg, Felicia -97 +2.8 F16 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Manuell tidtagning
13.1m » Dyrke, Julia -99 - F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
13.6m » Cianelli, Rosanna -99 - F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
13.9m   » Jansson, Fanny -99 - F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
14.4m » Engström, Isabella -99 - F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
20.49  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 -2.8 F15 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
20.50  » Lindberg, Felicia -97 0.0 F16 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
22.45  » Wärn, Nora -99 -2.4 F14 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.54  » Tomb, Stine -86 +0.9 KS 2013-08-05 » Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
24.80  [1,2] » Knezevic, Sandra -92 +1.4 K22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
24.96    » Högberg, Rebecca -84 -0.4 KS 2013-07-14 » Laxaspelen, Sannarpsvallen, Halmstad
25.74  » Morgan, Lynette -91 +1.8 K22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
26.47  » Breig Lindell, Elin -95 +1.3 F18 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
26.56    » Karlsson, Julia -93 +1.4 K22 2013-07-28 » Wind Sprint, Baldershov, Sundsvall
26.59  » Deltin, Greta -00 +0.1 F13 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
26.62  [3] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 -2.4 F15 2013-06-16 » Lag-USM, Malmö Stadion, Malmö
26.70    » Retsloff, Frida -92 +1.6 K22 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.70  » Hentschel, Sandra -97 -0.3 F16 2013-07-19 » Gefle Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
27.26  » Jelassi, Yasmin -96 +0.2 F17 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.44    » Agbonkhese, Efe -98 +1.3 F15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
27.49  » Strömbeck, Hanna -97 -0.7 F16 2013-07-19 » Gefle Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
27.75  » Avebäck, Freja -95 +1.3 F18 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
27.95    » Lindberg, Felicia -97 +1.5 F16 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.01  » Sandelius, Josefine -94 +1.6 F19 2013-07-30 » Stadionkväll, Stockholms Stadion, Stockholm
28.03  » Gassama, Sira -01 0.0 F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.57      Ögren, Lisa -96 +0.8 F17 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
28.90  » Tersander, Beata -97 +0.1 F16 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
29.46  [4] » Lindvall, Siri -01 +0.7 F12 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.67    » Ilbäcken, Thelma -01 +0.1 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
30.35  » Rådbo, Klara -01 +0.1 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
33.53  Fritz, Isabell -01 +0.1 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
26.36  » Deltin, Greta -00 +2.4 F13 2013-07-05 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
27.23  » Jelassi, Yasmin -96 +2.3 F17 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
40.24  » Högberg, Rebecca -84 KS 2013-05-16 » Örebro, GIH IP
42.21  [1] » Janhunen, Marina -98 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
42.76    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
43.46  » Kapell, Hanna -98 F15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
44.71  [2] » Lindberg, Felicia -97 F16 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
45.21    » Dyrke, Julia -99   F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
46.12  » Jahrl, Hedda -99 F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
46.93  » Laurin, Lotta -99 F14 2013-07-05 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
47.64  Bouizem Byström, Mina -98 F15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
55.40  [1,2] » Knezevic, Sandra -92 K22 2013-08-03 » Mölndal GP, Åby Friidrott, Mölndal
55.85  » Högberg, Rebecca -84 KS 2013-07-14 » Laxaspelen, Sannarpsvallen, Halmstad
55.89    » Persson, Frida -89   KS 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
56.14  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 KS 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
59.69  » Janhunen, Marina -98 F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
62.10    » Forss, Emma -94   F19 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
63.88  » Gerendas, Vera -97 F16 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
64.34  » Lindberg, Felicia -97 F16 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
74.25    » Wangenheim, Julia -92   K22 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
75.84  » Jahrl, Hedda -99 F14 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
79.68  Westman Persson, Ellen -96 F17 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
Stafettsträcka
54.32  [3] » Högberg, Rebecca -84 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
55.31  [4] » Persson, Frida -89 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
56.31  [5] » Tomb, Stine -86 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - sträcka #2 i 4x400m
[4] - sträcka #4 i 4x400m
[5] - sträcka #1 i 4x400m
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:39.17  » Jansson, Julia -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.39  » Larsson, Kathleen -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.75      Bergman, Fanny -02   F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.93  » Edelholm, Beata -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.50  Göransson, Linn -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.25      Ekberg, Lisa -02   F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.41  » Wihk, Embla -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.73  Kiiman Håll, Sonja -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.82    » Avebäck, Klara -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.32  » Brundin, Lisa -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.45  Beraki, Sabelle -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.72      Örman, Saga -02   F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.11  » Enblad, Alva -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.19  Fåhraeus, Miranda -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.41    » Lackanovic, Lana -04   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.64  » Miletic, Paulina -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.01  » Oscarsson, Liv -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.48    » Krantz, Frida -04   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.46  Nitzelius, Elsa -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.53  Herstedt, Lisa -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.73      Marminge, Milla -02   F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.75  Strandgren, Rebecca -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.18  » Thuresson, Mimmi -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.75      Ovendal, Filippa -04   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.40  » Högström, Maja -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.46  » Brandt, Albertina -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.88    » Sundh, Edla -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.00  Hemström, Julia -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.55  » Deltin, Anna Lisa -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.78    » Luul, Sara -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.00  Byström Jonsson, Elsa -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.34  » Krüsell Berg, Tilda -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.00      Kolbäck, Edit -04   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.00  » Hellstadius, Alannah -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.14  Olin, Frida -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.55      Eriksson, Leia -04   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.00  Karlsson, Elvira -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.00  Oscarsson, Vera -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.49    » Riddle, Olivia -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.73  Kings, Bianca -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.54  Burman, Tilde -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.56      Lindquist, Vicky -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.59  Nilheim, Ester -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.83  Romàn, Clara -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:08.09      Molvin, Ella -04   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.68  Wagner, Sofie -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.80  » Larheden Utvik, Hilda -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.03      Holm, Emma -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.85  Ståhl, Emma -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.00  Tillhagen, Minna -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.40      Hernblad, Hanna -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.57  Persson, Wilma -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:12.12  Stauffer, Klara -02 F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:12.77      Keife, Alma -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.32  Kings, Olivia -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.81  » Robling, Alma -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:15.54      Lindström, Astrid -04   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.00  Fredman, Ellinor -04 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:17.16  Sellebråten, Clara -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:22.64      Skerfving, Elin -03   F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:30.22  Kjerfve, Tilda -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:33.26  » Harryson, Linn -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:34.65  Björdell, Natalie -03 F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:44.34  [1] » Hansson, Pernilla -98 F15 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
1:46.09  » Gassama, Sira -01 F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:48.02  [2] » Richardsson, Victoria -00   F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:51.76  [3] » Ilbäcken, Thelma -01 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:52.10  [4] » Engström, Isabella -99 F14 2013-06-16 » Svealands mångkamp 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
1:52.78    » Samuelberg, Siri -00   F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:53.03  » Hultström, Vilma -00 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:00.45  » Cianelli, Rosanna -99 F14 2013-06-16 » Svealands mångkamp 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
2:05.69    » Nordström, Thea -01   F12 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:09.14  » Jansson, Julia -02 F11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:11.94  » Sjöholm, Maja -01 F12 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:12.58    » Cornelius, Magdalena -01   F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:13.19  » Enblad, Mikaela -01 F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:13.67  Ekberg, Lisa -02 F11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:16.52    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F15 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
2:17.71  [5] » Deltin, Anna Lisa -03 F10 2013-07-05 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
2:42.0m » Forsberg, Alexandra -05 F10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:59.20  » Aregawi, Abeba -90 KS 2013-06-08 » FBK Games, Hengelo, NED
2:18.43  [1] » Janhunen, Marina -98 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
2:22.87    » Nilsson, Amanda -83   KS 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2:23.04  [2] » Forss, Emma -94 F19 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
2:23.35  » Jonsson Sundberg, Anna -94 F19 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:24.80    » Åberg, Stina -94   F19 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:27.23  » Wåhlin, Lova -92 K22 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:28.55  » Wangenheim, Julia -92 K22 2013-08-21 » Vikingline-spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:29.19    » Gerendas, Vera -97   F16 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
2:29.40  » Jahrl, Hedda -99 F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:30.44  » Dyrke, Julia -99 F14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:30.74    » Kapell, Hanna -98   F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
2:33.38  » Hansson, Pernilla -98 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
2:36.21  » Engström, Isabella -99 F14 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:37.81    » Lindberg, Felicia -97   F16 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:46.27  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
2:47.1m » Cianelli, Rosanna -99 F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
2:50.97    » Laurin, Lotta -99   F14 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
2:52.69  Westman Persson, Ellen -96 F17 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2:56.2m » Jansson, Fanny -99 F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
3:04.30  » Jansson, Julia -02 F11 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
2:12.92  [3] » Persson, Frida -89 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:15.00  [4] Nauclér, Lisa -84 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:15.91  [5] » Högberg, Rebecca -84   KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:16.14  [6] » Tomb, Stine -86 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:19.85  [3] » Nilsson, Amanda -83 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:20.72  [4] » Östlund, Emmi -88   KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:21.55  [6] » Wåhlin, Lova -92 K22 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:29.36  [7] » Kapell, Hanna -98 F15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:32.72  [8] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F15 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:35.68  [9] » Engström, Isabella -99 F14 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:44.97  [9] Engwall, Annika -94 F19 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - sträcka #3 i 4x800m
[4] - sträcka #2 i 4x800m
[5] - sträcka #4 i 4x800m
[6] - sträcka #1 i 4x800m
[7] - sträcka #1 i 3x800m
[8] - sträcka #2 i 3x800m
[9] - sträcka #3 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:38.83  [1] Åberg, Iris -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
3:52.45  » Nordström, Thea -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
3:52.53    » Enblad, Mikaela -01   F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
4:16.72  Wallin, Alva -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:56.60  » Aregawi, Abeba -90 KS 2013-05-10 » Doha Diamont League, QAT
4:59.51  » Jonsson, Elin -90 KS 2013-08-06 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
5:37.93  Westman Persson, Ellen -96 F17 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
4:53.41  [1] Nauclér, Lisa -84 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4:57.52  [2] » Östlund, Emmi -88 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
5:24.93  [3] » Nyström, Michelle -87 KS 2013-05-25 » Stafett-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - sträcka #1 i 3x1500m
[2] - sträcka #2 i 3x1500m
[3] - sträcka #3 i 3x1500m
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
7:26.48  [1] » Richardsson, Victoria -00 F13 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
11:02.86  » Östlund, Emmi -88 KS 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
11:37.58  » Nyström, Michelle -87 KS 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
18:33.66  » Östlund, Emmi -88 KS 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.09  » Jonsson, Elin -90 KS 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
44.48  » Nyström, Michelle -87 KS 2013-05-04 » Danderydsloppet, Damderyd
47.34  » Larsson, Louise -90 KS 2013-08-17 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
3:50.36  » Tolvers, Nathalie -90 KS 2013-11-03 » Marathon Aukland, Aukland, NZL
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:24.76  [1] » Janhunen, Marina -98 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
5:42.86  [2] » Åberg, Stina -94 F19 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
5:58.76  » Jahrl, Hedda -99 F14 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 40 m häck
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.27  » Luul, Sara -03 -3.5 F10 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
7.89  Gallo, Olivia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.00  » Deltin, Anna Lisa -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.18    » Sundh, Edla -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.19  » Luul, Sara -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.23  » Edelholm, Beata -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.30      Olin, Frida -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.35  » Miletic, Paulina -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.40  » Larsson, Kathleen -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.43    » Krantz, Frida -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.47  » Lackanovic, Lana -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.52  » Riddle, Olivia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.75      Frisk, Alina -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.78  Nilheim, Ester -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.79  Burman, Tilde -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.79      Utvik, Hilda -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.81  » Enblad, Alva -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.00  Mengistu, Aida -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.06    » Brandt, Albertina -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.10  » Harryson, Linn -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.12  Persson, Wilma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.20      Holm, Emma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.43  Nilsson, Alma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.48  Romàn, Clara -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.51      Tillhagen, Minna -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.52  Pallin, Johanna -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.55  Hemström, Julia -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.59      Lionell, Tamia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.59  Molvin, Ella -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.69  Keife, Alma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.76      Fonsati, Ellen -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.84  » Thuresson, Mimmi -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.84  Edhardt, Leia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.88    » Robling, Alma -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.02  Svensson, Elsa -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.04  Hernblad, Hanna -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.11      Wagner, Sofie -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.15  Andersson, Linnéa -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.23  Höglind, Clara -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.23      Ståhl, Emma -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.31  Gullberg, Erika -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.32  Karlsson, Elvira -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.55      Lindahl, Izabella -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.60  Kings, Olivia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.82  Björdell, Natalie -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.86      Kjerfve, Tilda -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.87  Skerfving, Elin -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.13  Lundströmer, Maja -06 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.24      Pimyada, Yoragate -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.41  Nordén, Engla -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
9.55  Eriksson, Leia -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.53  » Deltin, Greta -00 +0.8 F13 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
10.30  » Rådbo, Klara -01 +0.8 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
10.36  [1] » Lindvall, Siri -01 -0.9 F12 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.46  » Ilbäcken, Thelma -01 +0.7 F12 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.66  Berg, Minna -00 -1.3 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.71      Winell, Siri -00 -0.3 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
13.42  Wallin, Alva -01 +0.8 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
16.46  Parmryd, Ellinor -05 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
11.37  » Jansson, Julia -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.99  » Wihk, Embla -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.12      Mitov, Chloe -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.74  Ekberg, Lisa -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.84  » Pettersson, Fredrika -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.90    » Brundin, Lisa -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.00  » Oscarsson, Liv -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.09  Borseman, Vera -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.12      Ellestad, Alice -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.12  Bergman, Fanny -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.38  Fåhraeus, Miranda -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.70      Goitom, Serena -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.75  Marminge, Milla -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.76  Örman, Saga -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.96      Kiiman Håll, Sonja -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.03  Berggren, Ebba -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.04  Bergkvist, Lillian -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.14    » Krüsell Berg, Tilda -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.18  Herstedt, Lisa -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.30  » Berghäll, Linda -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.53  Erneborg, Saga -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.96  [1] » Hansson, Pernilla -98 +0.7 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
12.12  [2] » Kapell, Hanna -98 -0.5 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
12.73    » Samuelsson, My -98 0.0 F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.88  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +0.9 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
13.40  » Jakobsson, Ylva -98 -0.1 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
13.55    » Lundmark, Maja -99 +1.7 F14 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
13.62  » Janhunen, Marina -98 +0.9 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
13.73  » Engström, Isabella -99 0.0 F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.76  » Laurin, Lotta -99 +0.3 F14 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
Ej godkänd vind
13.12  » Cianelli, Rosanna -99 +3.9 F14 2013-06-15 » Svealands mångkamp 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
13.33  » Engström, Isabella -99 +2.1 F14 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.13  [1] » Tomb, Stine -86 +0.8 KS 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.11  [2] » Sandelius, Josefine -94 0.0 F19 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.42  » Tersander, Beata -97 +1.4 F16 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
16.80  » Asplund, Felicia -96 -0.9 F17 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (68,6 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
26.74  » Tomb, Stine -86 -0.4 KS 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
45.73  [1] » Hansson, Pernilla -98 F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
45.74  [2] » Kapell, Hanna -98 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
47.22  [3] » Sandelius, Josefine -94   F19 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
48.79  [4] » Forss, Emma -94 F19 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
49.64  [5] » Engström, Isabella -99 F14 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
51.14    » Samuelsson, My -98   F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
51.29  » Laurin, Lotta -99 F14 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
51.35  » Asplund, Felicia -96 F17 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
57.13  » Tomb, Stine -86 KS 2013-06-27 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
57.94  » Persson, Frida -89 KS 2013-06-01 » Geneve,, Geneve, SUI
59.76    » Hellberg Jonsén, Sofia -89   KS 2013-04-05 » Gainesville, FL, USA
63.90  » Högberg, Rebecca -84 KS 2013-06-16 » FC Uppsala, Studenternas IP, Uppsala
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.61  [1] » Cianelli, Rosanna -99 F14 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.60  [2,3] » Hansson, Pernilla -98 F15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.58  [4] » Jansson, Fanny -99   F14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1.53  [5] » Lindberg, Felicia -97 F16 2013-07-27 » Leksands Sparbanksspel, Siljansvallen, Leksand
1.53  [6] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
1.51    » Rådbo, Klara -01   F12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.50  [7] » Forsberg, Elin -96 F17 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.49  » Kapell, Hanna -98 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
1.49    » Samuelsson, My -98   F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
1.39  » Dyrke, Julia -99 F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
1.36  » Engström, Isabella -99 F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
1.34    » Hausmann, Isa -01   F12 2013-08-18 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
1.34  Rilegård, Hejla -00 F13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.32  Fagerström, Tyra -00 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.30    » Björk Sambo, Lucy -01   F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.29  » Gassama, Sira -01 F12 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
1.28  » Jansson, Julia -02 F11 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.27    » Hultström, Vilma -00   F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.17  » Cornelius, Magdalena -01 F12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.15  » Pettersson, Fredrika -02 F11 2013-05-25 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
1.05    » Harryson, Linn -03   F10 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.05  » Luul, Sara -03 F10 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.05  » Wihk, Embla -02 F11 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.61  » Ulitina, Kristina -88 KS 2013-06-25 » Hässelby Jubileumsgala, Hässelby IP, Hässelby
3.45  [1] » Herstedt, Josefin -98 F15 2013-09-11 » Resultattävling i Stav, Enskede IP, Enskede
2.99  [2,3] » Kapell, Hanna -98   F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
2.87  [4,5] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
2.86  [6] » Palmerstedt, Linnéa -98 F15 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
2.85  [7] » Rossi, Madeleine -95   F18 2013-09-04 » Resultattävling i stav, Enskede IP, Enskede
2.75  » Lundmark, Maja -99 F14 2013-09-11 » Resultattävling i Stav, Enskede IP, Enskede
2.72  [8] » Engström, Isabella -99 F14 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2.47    » Kapell, Tilda -01   F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.28  [9] » Rådbo, Klara -01 F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.94  [10] » Ilbäcken, Thelma -01 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[6] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[8] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[9] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[10] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.83  [1,2] » Sabir, Jasmin -92 +1.3 K22 2013-07-19 » Gefle Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
5.61  [3] » Hansson, Pernilla -98 0.0 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
5.50  [4] » Agbonkhese, Efe -98 +0.9 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
5.13  [5] » Samuelsson, My -98 -1.1 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
5.12  [6] » Cianelli, Rosanna -99 0.0 F14 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
5.03    » Breig Lindell, Elin -95 +0.5 F18 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.02  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 0.0 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
4.93  » Asplund, Felicia -96 +2.0 F17 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
4.76    » Janhunen, Marina -98 0.0 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
4.73  » Jansson, Fanny -99 0.0 F14 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
4.72  » Laurin, Lotta -99 +0.5 F14 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.68    » Avebäck, Freja -95 +1.3 F18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4.59  » Tersander, Beata -97 -0.2 F16 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.54  Capelle, Téa -98 +1.4 F15 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.51    » Kapell, Hanna -98 +1.2 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
4.47  » Engström, Isabella -99 -0.4 F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.35  » Jakobsson, Ylva -98 +0.5 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
4.33    » Dyrke, Julia -99 -1.0 F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.20  » Retsloff, Hanne -98 -1.7 F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
5.18  » Cianelli, Rosanna -99 +4.0 F14 2013-06-16 » Svealands mångkamp 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
4.82  » Pernbrink, Sara -96 +2.2 F17 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.77    » Jakobsson, Ylva -98 +2.1 F15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
4.52  » Kapell, Hanna -98 +2.3 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.83  [1] » Gassama, Sira -01 -0.1 F12 2013-08-24 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.62  » Rådbo, Klara -01 0.0 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.60  [2] » Kapell, Tilda -01 0.0 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.48  » Dyrke, Julia -99 0.0 F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
4.29  » Ilbäcken, Thelma -01 -6.0 F12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.98    » Hultström, Vilma -00 +1.3 F13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.96  Winell, Siri -00 -0.4 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.84  » Cornelius, Magdalena -01 +0.8 F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.78    » Littorin, Ebba -01 -0.4 F12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.68  » Miletic, Paulina -03 0.0 F10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.65  » Enblad, Mikaela -01 +0.2 F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.42    » Pettersson, Fredrika -02 +0.4 F11 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
3.40  » Deltin, Anna Lisa -03 +0.9 F10 2013-07-05 » Öresundsspelen, Heden, Helsingborg
3.21  » Brandt, Albertina -03 +1.3 F10 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.20    » Wihk, Embla -02 +1.0 F11 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
3.14  » Krüsell Berg, Tilda -02 +1.2 F11 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.87  » Forsberg, Alexandra -05 +0.5 F10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
Ej godkänd vind
3.50  » Pettersson, Fredrika -02 +2.4 F11 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.00  » Forsberg, Alexandra -05 +2.9 F10 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
4.90  » Cianelli, Rosanna -99 - F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
4.69  » Jansson, Fanny -99 - F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
4.64  [3] » Rådbo, Klara -01 - F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.49  » Ilbäcken, Thelma -01 - F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.34  » Engström, Isabella -99 - F14 2013-05-28 » Nordiska Skolspelen, Reykjavik, ISL
4.23  [4] » Jansson, Julia -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
4.04  Fritz, Isabell -01 - F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.99  » Björk Sambo, Lucy -01 - F12 2013-09-14 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
3.81  [5] » Edelholm, Beata -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.74  » Enblad, Mikaela -01 - F12 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.65  » Sundh, Edla -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.62    » Luul, Sara -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.62  » Larsson, Kathleen -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.59  » Deltin, Anna Lisa -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.51    » Bjuremalm, Tilde -01 - F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.51  » Aspegren, Hedvig -01 - F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.49  Herstedt, Lisa -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.49    » Riddle, Olivia -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.48  » Hellstadius, Alannah -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.44  » Avebäck, Klara -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.43    » Pettersson, Fredrika -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.41  » Wihk, Embla -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.39  Olin, Frida -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.39    » Brundin, Lisa -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.39  Fåhraeus, Miranda -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.34  Bergman, Fanny -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.32    » Larheden Utvik, Hilda -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  Nitzelius, Elsa -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  » Krantz, Frida -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24      Ovendal, Filippa -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  » Lackanovic, Lana -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.22  Örman, Saga -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.19    » Nordström, Thea -01 - F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.18  » Thuresson, Mimmi -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.17  Ekberg, Lisa -02 - F11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.17    » Nielsen, Ida -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.16  Keife, Alma -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.13  » Harryson, Linn -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.11    » Oscarsson, Liv -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.10  Byström Jonsson, Elsa -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.09  » Enblad, Alva -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.04      Burman, Tilde -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.03  Strandgren, Rebecca -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.02  Romàn, Clara -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.02      Edhardt, Leia -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.98  Kolbäck, Edit -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.97  Eriksson, Leia -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.96      Kiiman Håll, Sonja -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.94  Göransson, Linn -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.93  » Robling, Alma -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.93      Hemström, Julia -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.90  Skerfving, Elin -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.90  » Högström, Maja -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.89      Oscarsson, Vera -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.86  Wagner, Sofie -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.76  Marminge, Milla -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.76      Kjerfve, Tilda -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.72  Lionell, Tamia -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.70  Lindquist, Vicky -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.69      Nilheim, Ester -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.68  Beraki, Sabelle -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.67  Persson, Wilma -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.66      Molvin, Ella -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.62  Stauffer, Klara -02 - F11 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.61  Holm, Emma -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.59      Pallin, Johanna -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.57  Ståhl, Emma -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55  Andersson, Linnéa -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.52      Karlsson, Elvira -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.48  Hernblad, Hanna -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.46  Tillhagen, Minna -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.41      Fredman, Ellinor -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.41  Björdell, Natalie -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.38  Lindström, Astrid -04 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.23      Kings, Olivia -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.16  Kings, Bianca -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1.92  Sellebråten, Clara -03 - F10 2013-09-15 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.89  [1] » Sabir, Jasmin -92 +0.3 K22 2013-08-03 » Kuortane, Kuortane, FIN
11.76  [2] » Hansson, Pernilla -98 +1.3 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
11.08  [3] » Agbonkhese, Efe -98 0.0 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
10.77  [4] » Pernbrink, Sara -96 +0.9 F17 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.68  [5] » Lundmark, Maja -99 +0.5 F14 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.65    » Laurin, Lotta -99 -2.6 F14 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.37  » Jansson, Fanny -99 +1.7 F14 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
Ej godkänd vind
11.48  » Agbonkhese, Efe -98 +2.2 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
Vinduppgift saknas
9.89  » Jansson, Fanny -99 - F14 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.80  » Sundh, Edla -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.67  Olin, Frida -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.54    » Edelholm, Beata -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.49  » Miletic, Paulina -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.34  » Riddle, Olivia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.32    » Larsson, Kathleen -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.31  » Lackanovic, Lana -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.14  » Krantz, Frida -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.07    » Deltin, Anna Lisa -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.03  Frisk, Alina -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.93  » Thuresson, Mimmi -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.82      Keife, Alma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.82  » Luul, Sara -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.70  Nilheim, Ester -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.62    » Enblad, Alva -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.54  » Harryson, Linn -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.50  Svensson, Elsa -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.48      Gallo, Olivia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.45  Utvik, Hilda -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.44  Molvin, Ella -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.37      Kings, Olivia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.26  Romàn, Clara -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.25  Lionell, Tamia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.21    » Brandt, Albertina -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.17  Kjerfve, Tilda -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.11  Eriksson, Leia -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.06      Wagner, Sofie -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.06  Ståhl, Emma -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.02  » Robling, Alma -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.00      Mengistu, Aida -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.00  Hernblad, Hanna -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.95  Burman, Tilde -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.92      Hemström, Julia -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.86  Nilsson, Alma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.85  Gullberg, Erika -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.81      Höglind, Clara -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.75  Persson, Wilma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.69  » Högström, Maja -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.64      Edhardt, Leia -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.60  Holm, Emma -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.58  Skerfving, Elin -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.50      Pallin, Johanna -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.40  Parmryd, Ellinor -05 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.34  Nordén, Engla -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.25      Andersson, Linnéa -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.02  Lindahl, Izabella -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.84  Björdell, Natalie -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.78      Tillhagen, Minna -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.73  Pimyada, Yoragate -04 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.57  Fonsati, Ellen -03 - F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.70  » Gassama, Sira -01 +0.7 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.20  [1] » Rådbo, Klara -01 +1.4 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
8.43  [2] » Jansson, Julia -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.66  » Wihk, Embla -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.49    » Pettersson, Fredrika -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.16  » Brundin, Lisa -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.93  Ekberg, Lisa -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.93      Bergman, Fanny -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.75  Ellestad, Alice -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.74  Strandgren, Rebecca -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.71      Kiiman Håll, Sonja -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.60  » Oscarsson, Liv -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.59  Nitzelius, Elsa -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.37      Örman, Saga -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.19  Borseman, Vera -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.16  Herstedt, Lisa -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.02      Mitov, Chloe -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.00  Goitom, Serena -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.93  Berggren, Ebba -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.81    » Berghäll, Linda -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.60  Marminge, Milla -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.76  Erneborg, Saga -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.64  » Krüsell Berg, Tilda -02 - F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.36  [1,2] » Kling, Sophie -91 K22 2013-08-09 » JSM 2013, Arosvallen, Västerås
12.26  » Davidsson, Jenny -88 KS 2013-05-12 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
8.83  [3] » Avebäck, Freja -95   F18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
7.55  [4] » Retsloff, Frida -92 K22 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
7.50  [5] » Sandelius, Josefine -94 F19 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.97  » Rossi, Madeleine -95 F18 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.50  [1] Karlsson, Sigrid -96 F17 2013-06-01 » Mästarmöte i kast, Rosvalla IP, Nyköping
12.09  [2] » Ahlberg, Grete -98 F15 2013-09-14 » Uppsalakastet, Studenternas IP, Uppsala
11.71    » Cianelli, Rosanna -99   F14 2013-09-14 » Svealandsmästerskapen 13-14 år, Skölvboslätt, Glanshammar
11.44  [3] » Lindberg, Felicia -97 F16 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
11.04  [4] » Berghäll, Emily -98 F15 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
10.71  [5] » Jakobsson, Ylva -98   F15 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.46  [6] » Hansson, Pernilla -98 F15 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
9.94  » Palmerstedt, Linnéa -98 F15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
9.92  [7] » Engström, Isabella -99   F14 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
9.71  » Agbonkhese, Efe -98 F15 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
9.56  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
8.40      Hådén, Ellen -98   F15 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
8.36  » Dyrke, Julia -99 F14 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.87  » Forsberg, Elin -96 F17 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
6.99    » Jansson, Fanny -99   F14 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
6.82  » Samuelsson, My -98 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
6.21  » Laurin, Lotta -99 F14 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.14  Ericsson, Ellen -98 F15 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[7] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.96  [1] Rilegård, Hejla -00 F13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.31  Ekdahl, Ellinore -00 F13 2013-05-25 » Mälaröspelen, Träkvistavallen, Ekerö
9.26  [2] » Gassama, Sira -01   F12 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
8.57  » Rådbo, Klara -01 F12 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
8.57  » Björk Sambo, Lucy -01 F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.50    » Lindvall, Siri -01   F12 2013-06-28 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
7.70  » Kapell, Tilda -01 F12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.65  » Nordström, Thea -01 F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.53    » Ilbäcken, Thelma -01   F12 2013-07-06 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
6.95  » Jansson, Julia -02 F11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
6.82  Goitom, Serena -02 F11 2013-05-12 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
5.82    » Bjuremalm, Tilde -01   F12 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.02  » Berghäll, Linda -02 F11 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
4.98  » Harryson, Linn -03 F10 2013-06-01 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.51  [1] » Kling, Sophie -91 K22 2013-08-06 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
26.50  [2] Karlsson, Sigrid -96 F17 2013-05-04 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
23.67  [3] » Berghäll, Emily -98   F15 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
16.33  » Retsloff, Frida -92 K22 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.26  » Ahlberg, Grete -98 F15 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
37.01  [1] » Berghäll, Emily -98 F15 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
28.43  [2] » Palmerstedt, Linnéa -98   F15 2013-08-04 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
27.69  [3] » Hansson, Pernilla -98 F15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
24.74  » Lindberg, Felicia -97 F16 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
22.77    » Wärn, Nora -99   F14 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
19.80  [4] » Ilbäcken, Thelma -01 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
18.09  [5] » Nordström, Thea -01 F12 2013-06-06 » Tyresö Ungdoms- och Veteranspel, Trollbäckens IP, Tyresö
16.44  [6] » Kapell, Tilda -01   F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.48  [7] » Berghäll, Linda -02 F11 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.21  [1] » Ahlberg, Grete -98 F15 2013-08-20 » Källbrinksös 16, Jerikovallen, Huddinge
39.87  [2] » Berghäll, Emily -98 F15 2013-07-19 » Gefle Games, Gunder Hägg Stadion, Gävle
32.02  [3,4] » Kling, Sophie -91   K22 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
23.25  [5] » Lindberg, Felicia -97 F16 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
17.15  [6] » Retsloff, Frida -92 K22 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
52.90  [1] » Ahlberg, Grete -98 F15 2013-10-05 » Castorama + slägga F15, Sätra IP, Sockholm
46.87  [2] » Berghäll, Emily -98 F15 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
29.20  [3] » Engström, Isabella -99 F14 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - svenskt F15 rekord
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Slägga (1 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
15.02  » Berghäll, Linda -02 F11 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.35  [1] » Lindberg, Felicia -97 F16 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
27.71  [2] » Kling, Sophie -91 K22 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
26.10  [3] » Avebäck, Freja -95   F18 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
19.56  » Forsberg, Elin -96 F17 2013-09-20 » Skol-SM, Källbrinks IP, Huddinge
10.10  [4] » Retsloff, Frida -92 K22 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.30  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F15 2013-08-09 » USM 2013, Ekängens IP, Eskilstuna
33.42  [1] » Cianelli, Rosanna -99 F14 2013-09-07 » Kraftmätningen, Källbrink, Huddinge
29.95  [2] » Berghäll, Emily -98   F15 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
29.58  » Ahlberg, Grete -98 F15 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
29.14  [3] Rilegård, Hejla -00 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
27.53    » Hansson, Pernilla -98   F15 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
25.50  » Samuelsson, My -98 F15 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
23.78  » Engström, Isabella -99 F14 2013-06-16 » Svealands mångkamp 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
23.40    » Palmerstedt, Linnéa -98   F15 2013-08-03 » Goliatspelen, Sannerudsvallen, Kil
22.38  Ekdahl, Ellinore -00 F13 2013-06-07 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
20.11  [4] » Rådbo, Klara -01 F12 2013-06-14 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
18.84    » Nordström, Thea -01   F12 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
17.87  » Kapell, Hanna -98 F15 2013-05-19 » Kraftmätningen kval, Enskede IP, Enskede
17.49  » Hausmann, Isa -01 F12 2013-08-18 » Sommarsmajlet, Lidingövallen, Lidingö
17.46    » Cornelius, Magdalena -01   F12 2013-05-18 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
15.14  Berg, Minna -00 F13 2013-09-22 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
14.64  » Hultström, Vilma -00 F13 2013-08-31 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.92  » Berghäll, Linda -02 F11 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Vikt (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
15.06  » Ahlberg, Grete -98 F15 2013-09-21 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Mästa
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.44  [1] » Ilbäcken, Thelma -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
31.01  » Gassama, Sira -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
28.25    » Nordström, Thea -01   F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
27.67  » Cornelius, Magdalena -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
27.40  [2] » Wihk, Embla -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
22.86    » Krantz, Frida -04   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
22.30  Goitom, Serena -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.73  Eriksson, Leia -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.00    » Jansson, Julia -02   F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.74  Olin, Frida -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.71  Ellestad, Alice -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.33      Hernblad, Hanna -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.25  Tillhagen, Minna -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
18.70  Ekberg, Lisa -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
18.70      Persson, Wilma -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
18.55  Bergkvist, Lillian -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
18.18  Wallin, Alva -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
17.95      Marminge, Milla -02   F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.94  » Bjuremalm, Tilde -01 F12 2013-09-03 » Distriktsfinal 12-14, Enskede IP, Enskede
17.80  Berggren, Ebba -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.45      Borseman, Vera -02   F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.30  Kiiman Håll, Sonja -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.25  » Edelholm, Beata -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.60      Frisk, Alina -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.27  Gallo, Olivia -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.04  Mitov, Chloe -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.01    » Riddle, Olivia -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.70  » Krüsell Berg, Tilda -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.18  Fåhraeus, Miranda -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.15      Strandgren, Rebecca -02   F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.13  » Enblad, Alva -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.65  » Lackanovic, Lana -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.55      Keife, Alma -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.45  Lionell, Tamia -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.20  Nilheim, Ester -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.20    » Deltin, Anna Lisa -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.06  Mengistu, Aida -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.80  » Oscarsson, Liv -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.80      Bergman, Fanny -02   F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.70  Örman, Saga -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.50  Nitzelius, Elsa -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.31      Höglind, Clara -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.20  » Brundin, Lisa -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.90  Hemström, Julia -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.88      Herstedt, Lisa -02   F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.77  » Miletic, Paulina -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.65  Svensson, Elsa -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.65    » Sundh, Edla -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.48  » Harryson, Linn -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.40  Parmryd, Ellinor -05 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.34      Romàn, Clara -04   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.25  » Thuresson, Mimmi -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.20  » Larsson, Kathleen -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.06      Utvik, Hilda -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.00  Lundströmer, Maja -06 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.95  Erneborg, Saga -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.70      Holm, Emma -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.70  » Pettersson, Fredrika -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.60  Nilsson, Alma -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.55      Skerfving, Elin -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.55  Kjerfve, Tilda -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.30  » Berghäll, Linda -02 F11 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.23    » Högström, Maja -04   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.16  Ståhl, Emma -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.74  Pallin, Johanna -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.55      Kings, Olivia -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.52  » Luul, Sara -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.35  » Robling, Alma -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.80      Burman, Tilde -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.44  Wagner, Sofie -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.42  Pimyada, Yoragate -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.97      Gullberg, Erika -03   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.95  Nordén, Engla -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.55  Andersson, Linnéa -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.02    » Forsberg, Alexandra -05   F10 2013-09-08 » Björknässpelen, Björknäs IP, Nacka
7.70  Edhardt, Leia -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.45  » Brandt, Albertina -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.56      Molvin, Ella -04   F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.80  Karlsson, Elvira -04 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.45  Björdell, Natalie -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.70  Lindahl, Izabella -03 F10 2013-06-08 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (400 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 959  » Hansson, Pernilla -98 -0.4 F15 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
Resultat:          |  12.07(-0.8)  |  1.57  |  9.99  |  5.54(0.0)  |  27.53  |  1:44.34  |
Poäng:                |  860  |  701  |  529  |  712  |  430  |  727  |
3 339  [1] » Cianelli, Rosanna -99 +4.0 F14 2013-06-16 » Svealands mångkamp 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Resultat:          |  13.12(+3.9)  |  1.46  |  10.28  |  5.18(+4.0)  |  28.61  |  2:00.45  |
Poäng:                |  699  |  577  |  548  |  609  |  450  |  456  |
3 115  [2] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 -0.5 F15 2013-09-15 » Mångkamps-SM, Fredriksskans, Kalmar
Resultat:          |  13.04(-1.0)  |  1.48  |  9.24  |  4.82(0.0)  |  34.93  |  2:16.52  |
Poäng:                |  711  |  599  |  480  |  511  |  570  |  244  |
2 890  [1,3] » Engström, Isabella -99 +3.8 F14 2013-06-16 » Svealands mångkamp 13-14 år, Ekängens IP, Eskilstuna
Resultat:          |  13.87(+3.9)  |  1.34  |  9.68  |  4.35(+3.6)  |  23.78  |  1:52.10  |
Poäng:                |  593  |  449  |  509  |  391  |  359  |  589  |
Not
[1] - Medelvinden för mångkampen är över +2 m/s.
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 532  [1] » Kling, Sophie -91 K22 2013-09-28 » Castorama, Enskede Ip, Enskede
Resultat:          |  11.57  |  27.71  |  35.32  |  32.02  |
Poäng:                |  692  |  556  |  649  |  635  |
1 110  » Retsloff, Frida -92 K22 2013-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  7.55  |  10.10  |  16.33  |  17.15  |
Poäng:                |  411  |  144  |  221  |  334  |
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (KS)
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics