HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-05-31
Inne för 2013 Resultatdatum: 2013-04-16
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2013-04-16 (ti)  | Storängsös 20, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (7,26 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 15.00    PB 1 1    
 2013-04-13 (lö)  | QuickNet spelen, QuickNet Arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15 » Förnestig, Frank -98 7.83      3 Final    
» Hargeström, Sebastien -98 7.87  4 Final
» Olsson, Timothy -98 7.81      2 Final    
P14 » Rodhe, Albin -99 8.88  2 2
8.77  PB 6 Final
» Rodhe, Gustav -99 9.59    PB 4 2    
P12 » Lavett, Emil -01 9.63  PB 4 2
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.33  2 Final
» Hansson, Pernilla -98 8.33      1 Final    
» Kapell, Hanna -98 8.55  4 2
» Samuelsson, My -98 8.73  PB 5 Final
F14 » Lundmark, Maja -99 8.96      5 Final    
F12 » Gassama, Sira -01 8.67  1 3
8.54  2 Final
» Hausmann, Isa -01 ej start        2   [¤]
F11 » Jansson, Julia -02 9.47  1 1
9.49  7 Final
600 m F11 » Jansson, Julia -02 2:15.23      7 1    
1 000 m P15 » Olsson, Timothy -98 3:04.33    SB 2 Final    
60 m häck (84 cm) P15 » Förnestig, Frank -98 9.54    PB 3 Final    
» Hargeström, Sebastien -98 9.18  2 Final
60 m häck (76,2 cm) F15 » Jakobsson, Ylva -98 9.64      3 Final    
» Kapell, Hanna -98 9.83  4 Final
» Samuelsson, My -98 10.37      7 Final    
F12 » Lindvall, Siri -01 ej start  2 [¤]
» Rådbo, Klara -01 11.17  6 1
ej start  Final [¤]
Höjd P14 » Rodhe, Gustav -99 1.36    PB 4 Final    
P13 » Strömfelt, Erik -00 1.21  8 Final
P12 » Lavett, Emil -01 1.16      9      
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.45  3 Final
» Hansson, Pernilla -98 1.54  2 Final
F14 » Jansson, Fanny -99 ej start        1   [¤]
F12 » Gassama, Sira -01 1.26  9
» Hausmann, Isa -01 ej start  1 [¤]
» Rådbo, Klara -01 1.41      2 Final    
F11 » Jansson, Julia -02 1.16  10
Stav P15 » Förnestig, Frank -98 3.14      2 Final    
» Hargeström, Sebastien -98 3.80  PB 1 Final
P14 » Rodhe, Albin -99 2.34    PB 3 Final    
P13 » Strömfelt, Erik -00 2.14  2 Final
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.74  1 Final
» Herstedt, Josefin -98 ej start        1   [¤]
» Kapell, Hanna -98 2.74  PB 2 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 ej res  1
F12 » Ilbäcken, Thelma -01 ej start        1   [¤]
» Rådbo, Klara -01 2.04  2 Final
Längd P14 » Rodhe, Albin -99 4.01      8 Final    
» Rodhe, Gustav -99 3.51  10
F14 » Jansson, Fanny -99 ej start  1 [¤]
Längd (zon) P12 » Lavett, Emil -01 3.91      11      
F12 » Gassama, Sira -01 ej start  1 [¤]
» Hausmann, Isa -01 ej start        1   [¤]
» Ilbäcken, Thelma -01 ej start  1 [¤]
» Rådbo, Klara -01 ej start  1 [¤]
F11 » Jansson, Julia -02 3.99  7 Final
Tresteg P15 » Olsson, Timothy -98 12.35      1 Final    
F15 » Hansson, Pernilla -98 10.89  1 Final
» Samuelsson, My -98 10.83  PB 2 Final
Tresteg (zon) F12 » Gassama, Sira -01 9.90    PB 2 Final    
» Ilbäcken, Thelma -01 ej start  1 [¤]
» Rådbo, Klara -01 9.58  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Lavett, Emil -01 6.37      5 Final    
Kula (2,0 kg) F12 » Gassama, Sira -01 8.63    PB 6 Final    
» Hausmann, Isa -01 ej start  1 [¤]
» Ilbäcken, Thelma -01 ej start        1   [¤]
» Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
F11 » Jansson, Julia -02 7.85  PB 2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-04-09 (ti)  | Storängsös 19, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (7,26 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 14.62    SB 1 1    
 2013-03-29 (fr)  | Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P15 » Olsson, Timothy -98 7.78      1 1    
7.71  PB 1 Final
P14 » Lund, Jonathan -99 9.29    PB 4 2    
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 ej start  1 [¤]
800 m P15 » Olsson, Timothy -98 2:16.36      1 Final    
P14 » Lund, Jonathan -99 2:33.80  PB 2 Final
Höjd F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 ej start        1   [¤]
Längd P15 » Olsson, Timothy -98 5.56      2 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-03-23/24 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P12 » Gemmel, Harald -01 9.80      4 4  
P9 » Moberg, Markus -03 10.26  PB 6 1
P8 » Kapell, Elias -06 11.73  1 1
  11.16    PB 1 Final  
F13 » Hultström, Vilma -00 9.31  3 2
Winell, Siri -00 9.18  4 3
  9.20      8 Final  
F12 » Aspegren, Hedvig -01 9.07  1 3
9.05  7 Final
» Bjuremalm, Tilde -01 9.90      3 6  
» Björk Sambo, Lucy -01 9.70  PB 2 6
» Gassama, Sira -01 8.49  PB 2 2
  8.59      2 Final  
Glansberg, Ronja -01 10.66  8 1
» Hausmann, Isa -01 10.02  4 4
» Ilbäcken, Thelma -01 9.29  2 4
  ej start        B-final [¤]
» Kapell, Tilda -01 8.93  PB 2 5
8.98  5 Final
» Nordström, Thea -01 9.51    PB 4 3  
» Rådbo, Klara -01 9.32  4 5
9.43  4 B-final
Torbjörnsson, Ebba -01 9.92      6 2  
Wallin, Alva -01 10.61  PB 7 2
F11 Hamdahl, Vanja -02 10.02  PB 4 2
400 m P9 » Moberg, Markus -03 86.28    SB 8 3  
600 m F12 » Aspegren, Hedvig -01 ej start        1 [¤]
» Gassama, Sira -01 1:51.86  PB 1 2
Wallin, Alva -01 2:27.59  PB 6 1
800 m F14 » Engström, Isabella -99 2:41.02    PB 1 Final  
60 m häck (76,2 cm) F14 » Engström, Isabella -99 10.17    PB 1 Final  
F12 » Kapell, Tilda -01 10.65  PB 2 1
» Rådbo, Klara -01 10.66  PB 2 2
Höjd P12 » Fogelberg, Adam -01 1.34      4 Final  
» Hök, Elliot -01 1.12  16
» Lavett, Emil -01 1.20      13    
» Sandqvist, Petter -01 1.24  10
P9 » Moberg, Markus -03 1.07  PB 6 Final
F13 » Hultström, Vilma -00 1.28      5 Final  
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 1.34  2 Final
» Gassama, Sira -01 1.10  18
» Rådbo, Klara -01 1.38      1 Final  
Wallin, Alva -01 1.10  PB 18
Stav P14 » Forsberg, Martin -99 2.05      2 Final  
Norss, Petter -99 2.05  4 Final
P13 » Palmerstedt, Jacob -00 1.75      4 Final  
» Strömfelt, Erik -00 2.15  PB 2 Final
F14 » Engström, Isabella -99 2.51  PB 1 Final
F12 » Kapell, Tilda -01 2.31    PB 1 Final  
» Rådbo, Klara -01 2.31  PB 2 Final
Åberg, Iris -01 2.11  PB 3 Final
Längd (zon) P13 » Palmerstedt, Jacob -00 3.62    SB 14    
P12 » Fogelberg, Adam -01 3.67  PB 14
» Helsing, Herman -01 ej start          [¤]
» Hök, Elliot -01 3.28  21
» Lavett, Emil -01 3.94  5 Final
» Sandqvist, Petter -01 3.70    PB 12    
P9 » Moberg, Markus -03 3.19  11
P8 » Kapell, Elias -06 3.16  PB 3 Final
F13 » Hultström, Vilma -00 3.88    PB 11    
Winell, Siri -00 4.12  6 Final
F12 » Aspegren, Hedvig -01 4.01  PB 13
Fritz, Isabell -01 3.64      22    
» Gassama, Sira -01 4.21  6 Final
» Hausmann, Isa -01 3.80  18
» Ilbäcken, Thelma -01 4.01    PB 12    
» Kapell, Tilda -01 4.48  PB 2 Final
» Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
» Littorin, Ebba -01 4.08      10    
» Nordström, Thea -01 3.29  28
» Rådbo, Klara -01 3.41  26
» Sjöholm, Maja -01 3.84      16    
Torbjörnsson, Ebba -01 3.49  PB 25
F11 Hamdahl, Vanja -02 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) P13 » Palmerstedt, Jacob -00 6.57    PB 9    
P12 Martinsson, Morgan -01 7.62  3 Final
F14 » Engström, Isabella -99 9.63  PB 1 Final
Kula (2,0 kg) P9 » Moberg, Markus -03 4.97      19    
F13 Ekdahl, Ellinore -00 10.08  PB 1 Final
F12 » Aspegren, Hedvig -01 6.05      24    
» Gassama, Sira -01 8.43  PB 5 Final
» Hausmann, Isa -01 6.18  23
» Kapell, Tilda -01 8.21    PB 7 Final  
» Lindvall, Siri -01 8.50  PB 3 Final
» Littorin, Ebba -01 6.40  20
» Nordström, Thea -01 7.26    PB 13    
» Rådbo, Klara -01 7.15  16
Torbjörnsson, Ebba -01 5.74  PB 28
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-03-17 (sö)  | Haninge open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P16   Sehlberg, Erik -97 1.62    PB 1 Final    
P13 » Gussarsson, Arvid -00 1.40  PB 1 Final
P12 » Lavett, Emil -01 1.20      5 Final    
F12 » Cornelius, Magdalena -01 1.20  6 Final
Längd P16   Sehlberg, Erik -97 4.92    PB 2 Final    
Längd (zon) P13 » Gussarsson, Arvid -00 4.35    PB 1 Final    
P12 » Lavett, Emil -01 4.20  PB 3 Final
F12 » Cornelius, Magdalena -01 3.81      6 Final    
» Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
Kula (5,0 kg) P16   Sehlberg, Erik -97 7.11    PB 1 Final    
Kula (3,0 kg) P13 » Gussarsson, Arvid -00 8.90    PB 1 Final    
P12 » Lavett, Emil -01 6.53  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F12 » Cornelius, Magdalena -01 6.67      8 Final    
» Lindvall, Siri -01 8.41  PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-03-16/17 (lö-sö)  | Regionsmästerskapet 2013, QuickNet Arena, Västerås - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Karlsson, John -99 8.89      5 3  
P13 » Svensson, Elias -00 8.65  3 2
8.57  2 B-final
200 m F14 » Laurin, Lotta -99 29.37      2 4  
F13 » Deltin, Greta -00 26.57  PB 1 2
26.94  1 Final
800 m F13 » Richardsson, Victoria -00 2:39.58      1 1  
2:38.24  PB 5 Final
1 000 m F14   Andersson, Elin -99 3:28.85      5 1  
3:27.71  PB 8 Final
» Jahrl, Hedda -99 3:24.22  2 2
3:12.56  PB 3 Final
60 m häck (84 cm) P14   Nehls, William -99 9.91      3 1  
9.88  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F14 » Engström, Isabella -99 10.28    PB 4 1  
» Laurin, Lotta -99 10.81  5 1
Höjd F14 » Cianelli, Rosanna -99 1.58      2 Pool B  
» Jansson, Fanny -99 ej start  Pool A [¤]
Stav P14 » Forsberg, Martin -99 2.39      4 Final  
» Rodhe, Albin -99 2.19  5 Final
P13 » Strömfelt, Erik -00 2.09    PB 3 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 2.19  2 Final
» Lundmark, Maja -99 2.30  1 Final
Längd P14 » Karlsson, John -99 4.35      13    
F14 » Laurin, Lotta -99 4.33  10 Pool B
Tresteg P14 » Karlsson, John -99 9.78      8 Final  
F14 » Jahrl, Hedda -99 ej start  Pool B [¤]
» Lundmark, Maja -99 8.70  10 Pool A
Tresteg (zon) F13 » Hansson, Jessica -00 8.90      7 Pool B  
Kula (4,0 kg) P14 » Forsberg, Martin -99 7.63    PB 10    
Kula (3,0 kg) P13 » Svensson, Elias -00 9.04    PB 5 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 10.64  PB 3 Final
» Engström, Isabella -99 9.31  9
Kula (2,0 kg) F13   Ekdahl, Ellinore -00 ej start        1 [¤]
» Hansson, Jessica -00 10.01  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-03-16 (lö)  | Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P11   Berg Simpler, Morgan -02 brutit        1    
Berg Simpler, Samuel -02 11.13  PB 1
» Carlström, Pontus -02 10.89        1    
Dejfors, Mårten -02 11.00  PB 1
» Gussarsson, Melker -02 10.04  1
Häger Hahne, Nathanael -02 11.37    PB   1    
Jeffner, Melker -02 10.47  1
Martinsson, Rasmus -02 9.96  PB 1
Sandberg K, Filippos -02 11.71    PB   1    
Skogsjö, Didrik -02 11.09  PB 1
Wik, Emil -02 11.52  PB 1
P10 Adamsson, Daniel -03 10.82    PB   1    
» Bangala, Nsele -03 9.73  PB 1
Boman, Danesh -03 11.70  PB 1
» Borg, Jonatan -03 10.82    PB   1    
Broström, Arvid -03 11.60  PB 1
Brännström, Ture -03 11.39  1
Ejeblad, Maximilian -03 13.51    PB   1    
Koskinen, Morris -03 11.59  PB 1
Käck, Emil -03 10.95  PB 1
» Lindefalk, Alexander -03 11.70    PB   1    
Mäntylä, Ludvig -03 10.89  PB 1
Rezene, Joel -03 12.61  PB 1
Rezene, Mathias -03 12.28    PB   1    
Rockström, Viggo -03 12.19  PB 1
Roos, Sebastian -03 10.61  PB 1
Thunberg, Melker -03 11.24    PB   1    
P9 Ahlbom, Fabian -04 12.20  PB 1
Almquist, Arvid -03 10.64  PB 1
Alphonse, Henry -04 12.26    PB   1    
Bergström, Marcus -04 12.49  PB 1
Cornelius, Jacob -04 10.17  1
Dejfors, Gustav -04 11.26    PB   1    
» Engström, Filip -04 10.21  PB 1
Fogelsjöö, Albin -04 11.08  PB 1
Forsberg Rundström, Elias -04 10.78    PB   1    
Forsmark, Alexander -04 12.21  PB 1
Furuholm, Felix -04 11.42  PB 1
Goetzinger, Melker -04 12.13    PB   1    
» Hill, Vincent -04 10.69  PB 1
» Holm, Nils -04 11.38  PB 1
Karlsson, Henrik -04 12.50    PB   1    
Larsson, Rasmus -04 11.78  PB 1
» Linderoth, Fabian -04 11.84  PB 1
Littorin, Viggo -04 10.82        1    
» Marklund, Winston -04 11.52  PB 1
Martinsson, Noel -04 11.84  PB 1
» Moberg, Markus -03 11.09        1    
Persson, Max -04 11.04  PB 1
» Pettersson, Tobias -04 10.51  PB 1
» Ramel Ternhag, Björn -04 11.94    PB   1    
Stål Haller, Nils -04 11.83  PB 1
Thornemo, Noah -04 11.86  PB 1
Tobiasson, Carl -04 12.62    PB   1    
F11 » Berghäll, Linda -02 11.19  PB 1
Furehed, Hannah -02 10.16  PB 1
Herstedt, Lisa -02 10.60        1    
Keck, Karin -02 11.61  PB 1
Kiiman Håll, Sonja -02 11.11  1
» Krüsell Berg, Tilda -02 11.23        1    
Nitzelius, Elsa -02 10.91  PB 1
Strandgren, Rebecca -02 10.54  PB 1
» Wihk, Embla -02 10.03        1    
F10 » Avebäck, Klara -03 10.58  1
Björdell, Natalie -03 12.68  PB 1
» Deltin, Anna Lisa -03 10.29        1    
» Edelholm, Beata -03 9.89  PB 1
Frisk, Alina -03 10.72  1
Gallo, Olivia -03 10.09        1    
Gullberg, Erika -03 11.00  PB 1
» Harryson, Linn -03 10.57  PB 1
Kjerfve, Tilda -03 11.82    PB   1    
» Larheden Utvik, Hilda -03 10.27  1
» Larsson, Kathleen -03 9.53  PB 1
Lindahl, Izabella -03 13.25    PB   1    
» Luul, Sara -03 11.09  PB 1
Sellebråten, Clara -03 12.90  PB 1
Skerfving, Elin -03 12.05    PB   1    
» Sundh, Edla -03 10.41  PB 1
» Thuresson, Mimmi -03 11.06  1
F9 Aulin, Emelie -04 12.62    PB   1    
» Brandt, Albertina -03 10.72  PB 1
» Enblad, Alva -04 11.09  1
Evertsson, Greta -04 13.57    PB   1    
Hemström, Julia -04 11.48  PB 1
Höglind, Clara -03 11.14  PB 1
» Högström, Maja -04 12.30    PB   1    
Jäderhag, Olga -04 11.96  PB 1
Jörgensen, Vendela -04 11.89  PB 1
Karlsson, Elvira -04 11.97    PB   1    
Karlsson, Tova -04 11.50  PB 1
Keife, Alma -03 11.70  PB 1
» Krantz, Frida -04 10.77        1    
» Lackanovic, Lana -04 10.61  PB 1
Lindström, Astrid -04 12.58  PB 1
Olin, Frida -03 10.76    PB   1    
Ovendal, Filippa -04 11.11  PB 1
Rafstedt, Klara -04 11.99  PB 1
» Robling, Alma -04 11.51    PB   1    
Romàn, Clara -04 11.39  PB 1
Wagner, Sofie -04 11.43  PB 1
Vikstrand, Liv -04 13.44    PB   1    
F8 Svensson, Elsa -04 11.32  PB 1
Höjd P11   Berg Simpler, Morgan -02 1.00    PB   1    
Berg Simpler, Samuel -02 0.88  PB 1
» Carlström, Pontus -02 1.00        1    
Dejfors, Mårten -02 1.00  PB 1
» Gussarsson, Melker -02 1.04  1
Häger Hahne, Nathanael -02 0.88    PB   1    
Martinsson, Rasmus -02 1.08  PB 1
Sandberg K, Filippos -02 0.88  PB 1
Skogsjö, Didrik -02 1.04    PB   1    
Wik, Emil -02 1.04  PB 1
P10 Adamsson, Daniel -03 0.92  PB 1
» Bangala, Nsele -03 1.12    PB   1    
Boman, Danesh -03 0.88  PB 1
» Borg, Jonatan -03 0.96  PB 1
Broström, Arvid -03 0.84    PB   1    
Brännström, Ture -03 0.92  SB 1
Ejeblad, Maximilian -03 ej res  1
Koskinen, Morris -03 0.88    PB   1    
Käck, Emil -03 1.00  PB 1
» Lindefalk, Alexander -03 0.92  PB 1
Mäntylä, Ludvig -03 1.00    PB   1    
Rezene, Joel -03 0.76  PB 1
Rezene, Mathias -03 0.84  PB 1
Rockström, Viggo -03 0.84    PB   1    
Roos, Sebastian -03 0.84  PB 1
Thunberg, Melker -03 0.93  PB 1
P9 Ahlbom, Fabian -04 0.84    PB   1    
Almquist, Arvid -03 1.00  PB 1
Alphonse, Henry -04 0.80  PB 1
Bergström, Marcus -04 0.88    PB   1    
Cornelius, Jacob -04 1.00  PB 1
Dejfors, Gustav -04 0.96  PB 1
» Engström, Filip -04 1.04    PB   1    
Fogelsjöö, Albin -04 0.84  PB 1
Forsberg Rundström, Elias -04 0.84  PB 1
Forsmark, Alexander -04 0.76    PB   1    
Furuholm, Felix -04 0.80  PB 1
Goetzinger, Melker -04 0.84  PB 1
» Hill, Vincent -04 1.00    PB   1    
» Holm, Nils -04 0.88  PB 1
Karlsson, Henrik -04 0.92  PB 1
Larsson, Rasmus -04 0.92    PB   1    
» Linderoth, Fabian -04 0.80  PB 1
Littorin, Viggo -04 0.92  PB 1
» Marklund, Winston -04 0.84    PB   1    
Martinsson, Noel -04 0.80  PB 1
» Moberg, Markus -03 1.00  1
Persson, Max -04 0.96    PB   1    
» Pettersson, Tobias -04 1.00  PB 1
» Ramel Ternhag, Björn -04 0.92  PB 1
Stål Haller, Nils -04 0.84    PB   1    
Thornemo, Noah -04 0.88  PB 1
Tobiasson, Carl -04 0.76  PB 1
F11 » Berghäll, Linda -02 0.88    PB   1    
Bergkvist, Lillian -02 0.92  PB 1
Furehed, Hannah -02 0.92  PB 1
Herstedt, Lisa -02 1.04        1    
Keck, Karin -02 0.92  PB 1
Kiiman Håll, Sonja -02 0.92  PB 1
» Krüsell Berg, Tilda -02 0.96    PB   1    
Nitzelius, Elsa -02 1.16  PB 1
Strandgren, Rebecca -02 0.92  1
» Wihk, Embla -02 1.04    PB   1    
F10 » Avebäck, Klara -03 1.04  PB 1
Björdell, Natalie -03 0.76  PB 1
» Deltin, Anna Lisa -03 1.00    PB   1    
» Edelholm, Beata -03 1.08  PB 1
Frisk, Alina -03 0.96  PB 1
Gallo, Olivia -03 1.20    PB   1    
Gullberg, Erika -03 0.96  PB 1
» Harryson, Linn -03 1.00  PB 1
Karle, Julia -03 0.88    PB   1    
Kjerfve, Tilda -03 0.92  PB 1
» Larheden Utvik, Hilda -03 1.00  PB 1
» Larsson, Kathleen -03 1.00    PB   1    
Lindahl, Izabella -03 0.76  PB 1
» Luul, Sara -03 1.04  PB 1
Sellebråten, Clara -03 0.80    PB   1    
Skerfving, Elin -03 0.80  PB 1
» Sundh, Edla -03 1.04  PB 1
» Thuresson, Mimmi -03 1.00    PB   1    
F9 Aulin, Emelie -04 0.80  PB 1
» Brandt, Albertina -03 0.92  PB 1
» Enblad, Alva -04 0.96    PB   1    
Evertsson, Greta -04 0.65  PB 1
Hemström, Julia -04 0.88  PB 1
Höglind, Clara -03 0.88    PB   1    
» Högström, Maja -04 0.88  PB 1
Jäderhag, Olga -04 0.80  PB 1
Jörgensen, Vendela -04 0.80    PB   1    
Karlsson, Elvira -04 0.84  PB 1
Karlsson, Tova -04 0.88  PB 1
Keife, Alma -03 1.00    PB   1    
» Krantz, Frida -04 ej res  1
» Lackanovic, Lana -04 0.92  PB 1
Lindström, Astrid -04 0.72    PB   1    
Olin, Frida -03 1.04  PB 1
Ovendal, Filippa -04 0.88  PB 1
Rafstedt, Klara -04 0.72    PB   1    
» Robling, Alma -04 0.88  PB 1
Romàn, Clara -04 0.84  PB 1
Tillhagen, Minna -04 0.92    PB   1    
Wagner, Sofie -04 0.80  PB 1
Vikstrand, Liv -04 0.80  PB 1
F8 Svensson, Elsa -04 0.84  PB 1
Kula (2,0 kg) P11   Berg Simpler, Morgan -02 5.79    PB   1    
Berg Simpler, Samuel -02 6.18  PB 1
» Carlström, Pontus -02 4.65    PB   1    
Dejfors, Mårten -02 6.22  PB 1
» Gussarsson, Melker -02 7.13  1
Häger Hahne, Nathanael -02 4.61    PB   1    
Martinsson, Rasmus -02 6.04  PB 1
Sandberg K, Filippos -02 2.98  PB 1
Skogsjö, Didrik -02 5.13    PB   1    
Wik, Emil -02 5.40  PB 1
P10 Adamsson, Daniel -03 5.00  PB 1
» Bangala, Nsele -03 6.88    PB   1    
Boman, Danesh -03 3.21  PB 1
» Borg, Jonatan -03 4.58  1
Broström, Arvid -03 4.27        1    
Brännström, Ture -03 3.96  PB 1
Ejeblad, Maximilian -03 4.56  PB 1
Koskinen, Morris -03 3.19    PB   1    
Käck, Emil -03 4.06  PB 1
» Lindefalk, Alexander -03 4.91  1
Mäntylä, Ludvig -03 4.48        1    
Rezene, Joel -03 4.86  PB 1
Rezene, Mathias -03 4.62  PB 1
Rockström, Viggo -03 3.14    PB   1    
Roos, Sebastian -03 5.67  PB 1
Thunberg, Melker -03 5.31  PB 1
P9 Ahlbom, Fabian -04 3.77    PB   1    
Almquist, Arvid -03 4.90  PB 1
Alphonse, Henry -04 3.88  PB 1
Bergström, Marcus -04 4.14    PB   1    
Cornelius, Jacob -04 5.75  PB 1
Dejfors, Gustav -04 5.06  PB 1
» Engström, Filip -04 4.69    PB   1    
Fogelsjöö, Albin -04 5.04  PB 1
Forsberg Rundström, Elias -04 5.10  PB 1
Forsmark, Alexander -04 3.26    PB   1    
Furuholm, Felix -04 3.88  PB 1
Goetzinger, Melker -04 3.77  PB 1
» Hill, Vincent -04 5.33    PB   1    
» Holm, Nils -04 4.55  PB 1
Karlsson, Henrik -04 3.81  PB 1
Larsson, Rasmus -04 4.94    PB   1    
» Linderoth, Fabian -04 3.66  PB 1
Littorin, Viggo -04 4.30  PB 1
» Marklund, Winston -04 3.38    PB   1    
Martinsson, Noel -04 3.02  PB 1
» Moberg, Markus -03 4.96  1
Persson, Max -04 5.70    PB   1    
» Pettersson, Tobias -04 6.12  PB 1
» Ramel Ternhag, Björn -04 5.02  PB 1
Stål Haller, Nils -04 3.93    PB   1    
Thornemo, Noah -04 3.68  PB 1
Tobiasson, Carl -04 3.80  PB 1
F11 » Berghäll, Linda -02 4.61    PB   1    
Bergkvist, Lillian -02 5.87  PB 1
Furehed, Hannah -02 4.53  PB 1
Herstedt, Lisa -02 4.73    PB   1    
Keck, Karin -02 5.35  PB 1
Kiiman Håll, Sonja -02 5.61  PB 1
» Krüsell Berg, Tilda -02 4.36        1    
Nitzelius, Elsa -02 6.81  PB 1
Strandgren, Rebecca -02 3.49  1
» Wihk, Embla -02 6.00        1    
F10 » Avebäck, Klara -03 4.32  1
Björdell, Natalie -03 2.45  PB 1
» Deltin, Anna Lisa -03 4.82    PB   1    
» Edelholm, Beata -03 4.13  1
Frisk, Alina -03 4.37  1
Gallo, Olivia -03 6.52    PB   1    
Gullberg, Erika -03 3.70  PB 1
» Harryson, Linn -03 4.00  SB 1
Karle, Julia -03 4.67    PB   1    
Kjerfve, Tilda -03 3.66  PB 1
» Larheden Utvik, Hilda -03 4.45  PB 1
» Larsson, Kathleen -03 4.72        1    
Lindahl, Izabella -03 3.34  PB 1
» Luul, Sara -03 4.27  PB 1
Sellebråten, Clara -03 3.50        1    
Skerfving, Elin -03 3.74  PB 1
» Sundh, Edla -03 5.46  PB 1
» Thuresson, Mimmi -03 4.12    PB   1    
F9 Aulin, Emelie -04 2.88  PB 1
» Brandt, Albertina -03 3.36  1
» Enblad, Alva -04 4.97    PB   1    
Evertsson, Greta -04 2.54  PB 1
Hemström, Julia -04 3.53  PB 1
Höglind, Clara -03 4.27    PB   1    
» Högström, Maja -04 3.88  PB 1
Jäderhag, Olga -04 3.06  PB 1
Jörgensen, Vendela -04 3.20    PB   1    
Karlsson, Elvira -04 3.10  PB 1
Karlsson, Tova -04 3.81  PB 1
Keife, Alma -03 5.11        1    
» Krantz, Frida -04 4.78  PB 1
» Lackanovic, Lana -04 3.84  PB 1
Lindström, Astrid -04 2.27    PB   1    
Ovendal, Filippa -04 3.43  PB 1
Rafstedt, Klara -04 4.02  PB 1
» Robling, Alma -04 3.54    PB   1    
Romàn, Clara -04 3.84  PB 1
Tillhagen, Minna -04 4.21  PB 1
Wagner, Sofie -04 3.15    PB   1    
Vikstrand, Liv -04 3.51  PB 1
F8 Svensson, Elsa -04 3.31  PB 1
Kula (1,0 kg) F9   Olin, Frida -03 5.04    PB   1    
 2013-03-09/10 (lö-sö)  | IUSM 2013, Atleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Hördell, Anton -97 7.97    PB 8 2  
P15 » Förnestig, Frank -98 7.80  PB 4 4
  7.85      7 Semi-2  
» Hargeström, Sebastien -98 7.93  5 2
F16 » Hentschel, Sandra -97 7.92  2 2
7.87  PB 3 Semi-1
  7.89      3 Final  
F15 » Agbonkhese, Efe -98 7.98  PB 2 5
8.18  6 Semi-2
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.38      4 3  
» Hansson, Pernilla -98 8.18  PB 3 1
8.31  8 Semi-1
» Jakobsson, Ylva -98 8.25  PB 4 4
200 m P15 » Olsson, Timothy -98 24.94      2 2  
24.81  PB 3 Semi-1
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 27.15  2 2
  ej start        Semi-2 [¤]
» Kapell, Hanna -98 27.85  3 3
400 m F16 » Strömbeck, Hanna -97 62.02      3 3  
62.89  4 Semi-1
1 000 m P15 » Ahl, Christoffer -98 2:56.66      2 2  
2:49.06  3 Final
F15 » Janhunen, Marina -98 3:11.59  2 1
3:10.11  PB 5 Final
60 m häck (84 cm) P15 » Hargeström, Sebastien -98 9.09      2 1  
9.36  8 Final
60 m häck (76,2 cm) F15 » Hansson, Pernilla -98 9.45      3 2  
9.58  7 Semi-1
» Jakobsson, Ylva -98 9.46  3 3
  9.47      4 Semi-1  
» Kapell, Hanna -98 9.91  5 1
Höjd F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.46      14    
Stav P15 » Förnestig, Frank -98 3.19    PB 3 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 3.67  PB 1 Final
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.74      8 Final  
» Herstedt, Josefin -98 3.19  PB 4 Final
» Kapell, Hanna -98 2.62  11
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.86      7 Final  
» Sjöholm, Matilda -98 2.74  PB 8 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.62  10
Längd P16 » Hördell, Anton -97 5.58      13    
P15 » Förnestig, Frank -98 5.60  8 Final
» Olsson, Timothy -98 5.21      13    
F15 » Agbonkhese, Efe -98 4.84  18
» Hansson, Pernilla -98 5.01  14
» Samuelsson, My -98 4.74  19
Tresteg P15 » Olsson, Timothy -98 12.67    PB 2 Final  
F15 » Agbonkhese, Efe -98 11.24  2 Final
» Hansson, Pernilla -98 11.22  PB 3 Final
Kula (3,0 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 10.72      13    
» Berghäll, Emily -98 10.29  14
Vikt (9,08 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 14.05    PB 5 Final  
Vikt (7,26 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 13.17      3 Final  
» Berghäll, Emily -98 14.16  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-03-03 (sö)  | Kanonspelen, Stadium Arena, Norrköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F16 » Hentschel, Sandra -97 8.00      2 Final    
400 m F16 » Strömbeck, Hanna -97 61.86      1 Final    
Höjd P18 » Åkesson, Staffan -95 1.85      2 Final    
Längd P18 » Åkesson, Staffan -95 6.29      2 Final    
 2013-02-28/03-02 (to-lö)  | IEM 2013, Scandinavium, Göteborg - EM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m KS » Aregawi, Abeba -90 2:13.17  [1] PB 1 Final to  
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:11.38      1 2 to  
4:04.47  1 Final to
3 000 m MS   Hydén, Johan -89 8:02.20    PB 8 1 to  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.07      2 B-final to  
» Tornéus, Michel -86 8.29  [2] PB 2 Final to
4 x 400 m KS » Persson, Frida -89 3:36.17      6   to  
Not
[1] - Mellantid
[2] - Svenskt rekord
 2013-02-26 (ti)  | Storängsös 13, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd F17 » Forsberg, Elin -96 1.48    SB 1 Final    
Stav P13 » Palmerstedt, Jacob -00 1.83    PB 2 Final    
» Strömfelt, Erik -00 1.93  PB 1 Final
KS » Ulitina, Kristina -88 ej res             
F15 » Palmerstedt, Linnéa -98 2.83  1 Final
» Robertsson, Fanny -98 2.43  4 Final
» Sjöholm, Matilda -98 2.73  2 Final
Längd P15 » Olsson, Timothy -98 5.23      1 Final    
 2013-02-23/24 (lö-sö)  | IJSM och IUSM 17 2013, Rimnersvallen, Uddevalla - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22 » Engwall, Andreas -92 7.01      2 1  
7.04  4 Semi-1
Johansson, Oskar -92 7.16  4 3
  7.16      6 Semi-1  
P19 » Grundberg, Erik -94 7.39  PB 3 5
» Qvarfordt, Mattias -94 7.26  PB 3 3
  7.72      6 Semi-1  
P18 » Ewertzh, Jacob -95 7.16  2 4
7.10  4 Semi-2
  7.24      5 Final  
P16 » Rosberg, Daniel -96 7.29  2 3
7.29  3 Semi-2
  7.26    PB 4 Final  
K22 » Morgan, Lynette -91 7.85  PB 3 1
7.91  6 Semi-2
F18 » Breig Lindell, Elin -95 8.02    SB 4 3  
F17 » Jelassi, Yasmin -96 8.01  3 4
7.98  PB 3 Semi-1
8.02  6 Final
400 m P19 » Torgersson, Alex -94 51.87      1 3  
51.45  2 Semi-1
  50.48    PB 3 Final  
K22 » Morgan, Lynette -91 57.87  1 2
56.62  3 Final
F19 » Forss, Emma -94 61.81  4 3
1 500 m P17 » Yusuf, Abdi -00 4:20.70    PB 5 1  
F19 » Narfgren, Ellen -94 4:53.38  PB 6 Final
60 m häck (100 cm) P19 » Grundberg, Erik -94 8.76    PB 4 3  
P18 Almlöf, Andreas -95 8.56  PB 3 2
60 m häck (84 cm) F19 » Sandelius, Josefine -94 9.34      5 2  
Höjd P18 » Åkesson, Staffan -95 1.86      7 Final  
Stav F18 » Rossi, Madeleine -95 2.97    SB 7 Final  
Längd P19 » Grundberg, Erik -94 6.05      12    
P18 » Åkesson, Staffan -95 6.16  10
K22 » Sabir, Jasmin -92 5.48      5 Final  
F18 » Bill, Ellinor -95 5.28  14
Tresteg P16 » Persson, Manne -96 12.64    PB 4 Final  
K22 » Sabir, Jasmin -92 12.52  1 Final
F18 » Bill, Ellinor -95 11.23  6 Final
 2013-02-23 (lö)  | Fayetteville, AR, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 2:10.28    SB 4 2    
 2013-02-22/23 (fr-lö)  | Johnson City, TN, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
3 000 m M22 » Kingstedt, John -92 8:42.21      7 Final fr  
5 000 m MS » Kingstedt, John -92 15:12.17    PB 6 Final fr  
 2013-02-21 (to)  | XL-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m KS » Persson, Frida -89 55.53      3 B-final    
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 3:58.40  [1] PB 1 Final    
Nauclér, Lisa -84 brutit  1
3 000 m MS   Hydén, Johan -89 8:09.23      13 Final    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.05      1 Final    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.20    PB 1 Final    
KS » Carls, Sofia -90 4.99  9
Tresteg F18 » Bill, Ellinor -95 11.73    SB 3 Final    
4 x 200 m X13    {HIF lag 2} [2] 2:18.61      4 1    
 {HIF lag 1} [2] 2:01.47  1 5
Not
[1] - Svenskt rekord
[2] - Lagets deltagare är okända
 2013-02-16/17 (lö-sö)  | Öppna IDF/IUDM 2013, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Bierhance Söderberg, Alex -97 7.81      3 1  
7.76  7 Final
» Hördell, Anton -97 8.04    PB 5 1  
P15 » Hargeström, Sebastien -98 7.83  2 1
7.87  5 Final
» Kay, Rodi -98 8.11    PB 5 1  
» Krüsell Berg, Carl -98 8.54  7 2
» Olsson, Timothy -98 7.95  3 2
  ej start        Final [¤]
P14 » Forsberg, Martin -99 9.21  SB 5 2
ej start  Final [¤]
» Karlsson, John -99 8.68  SB 3 2
  8.72      4 Final  
» Lund, Jonathan -99 9.69  5 1
P12 » Fogelberg, Adam -01 9.59  PB 5 1
» Lavett, Emil -01 9.90      7 2  
F16 » Hentschel, Sandra -97 8.11  1 Final
F15 » Agbonkhese, Efe -98 8.11  2 1
  8.06    PB 2 Final  
Bouizem Byström, Mina -98 9.17  6 1
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.40  2 2
  8.50      6 Final  
» Hansson, Pernilla -98 8.29  1 3
8.26  PB 3 Final
» Hultström, Emma -98 8.87      5 2  
» Jakobsson, Ylva -98 8.38  3 3
8.40  5 Final
Lindqvist, My -98 8.96    PB 6 2  
» Retsloff, Hanne -98 8.85  4 2
» Samuelsson, My -98 8.90  6 3
F14 Rosenberg, Astrid -99 8.88      5 4  
» Wärn, Nora -99 9.22  3 2
F13 » Hultström, Vilma -00 9.36  4 2
  9.30    PB 6 B-final  
Winell, Siri -00 9.34  3 3
9.26  5 B-final
F12 » Aspegren, Hedvig -01 9.07  1 4
  9.11      5 Final  
» Björk Sambo, Lucy -01 9.77  PB 6 1
» Gassama, Sira -01 8.70  1 1
  8.60      1 Final  
» Lindvall, Siri -01 8.86  1 3
8.93  3 Final
» Nordström, Thea -01 10.00      5 3  
» Rådbo, Klara -01 9.23  3 1
9.19  8 Final
» Sjöholm, Maja -01 9.68  3 3
200 m P15 » Hargeström, Sebastien -98 25.35    PB 1 D-final  
» Kay, Rodi -98 26.86  PB 2 D-final
» Krüsell Berg, Carl -98 27.16    PB 3 B-final  
» Olsson, Timothy -98 25.46  2 Final
P13 Averyd, Benjamin -00 31.73  2 G-final
» Palmerstedt, Jacob -00 34.80    PB 3 G-final  
» Svensson, Elias -00 28.85  1 C-final
F15 Bouizem Byström, Mina -98 30.38  PB 3 B-final
F14 » Jahrl, Hedda -99 28.97      3 B-final  
» Lundmark, Maja -99 30.19  3 D-final
» Wärn, Nora -99 29.94  SB 3 E-final
F13 » Aspegren, Hedvig -01 30.53    PB 3 I-final  
» Hultström, Vilma -00 31.32  PB 3 E-final
Knudsen, Josefin -00 28.09  PB 1 Final F
» Richardsson, Victoria -00 30.80    PB 2 D-final  
Winell, Siri -00 ej start  D-final [¤]
F12 » Gassama, Sira -01 29.01  PB 1 K-final
» Lindvall, Siri -01 29.29  1 I-final
800 m P12 » Käck, Joel -01 2:36.08    PB 3 Final  
F13 » Richardsson, Victoria -00 2:39.00  PB 2 Final
F12 » Enblad, Mikaela -01 2:59.48    PB 6 Final  
» Gassama, Sira -01 2:42.74  PB 2 Final
» Nordström, Thea -01 3:00.71  3 B-final
» Sjöholm, Maja -01 2:58.54    PB 2 B-final  
Åberg, Iris -01 2:52.46  PB 1 B-final
1 000 m P14 » Lund, Jonathan -99 3:48.92      7 Final  
F14 Andersson, Elin -99 3:28.33  PB 5 Final
» Engström, Isabella -99 3:33.96  PB 6 Final
60 m häck (84 cm) P15 » Hargeström, Sebastien -98 9.00    PB 1 1  
9.24  2 Final
» Olsson, Timothy -98 9.43  4 2
  9.25      3 Final  
P14 » Henningson, William -99 11.56  5 Final
60 m häck (76,2 cm) P13   Averyd, Benjamin -00 12.63      6 Final  
P12 » Lavett, Emil -01 12.99  PB 6 Final
F16 » Tersander, Beata -97 10.13  2 1
  9.68      2 Final  
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 10.20  5 1
» Jakobsson, Ylva -98 9.43  2 1
  9.48      3 Final  
» Kapell, Hanna -98 9.90  4 1
9.97  6 Final
» Samuelsson, My -98 10.17  4 2
  10.09    PB 7 Final  
F14 » Engström, Isabella -99 10.95  5 2
10.38  5 Final
» Jansson, Fanny -99 ej start        1 [¤]
» Lundmark, Maja -99 10.87  4 2
11.21  7 Final
» Werner, Hermine -99 11.39      4 1  
F12 » Gassama, Sira -01 11.58  2 1
11.43  4 Final
» Kapell, Tilda -01 10.86  1 1
  10.78    PB 2 Final  
» Lindvall, Siri -01 10.83  1 2
» Lindvall, Siri -01 10.68  PB 1 Final
» Rådbo, Klara -01 11.02  2 2
11.01  3 Final
Höjd P16   Sehlberg, Erik -97 1.54    SB 6 Final  
P14 » Forsberg, Martin -99 1.30  9
P13 » Strömfelt, Erik -00 1.25      4 Final  
P12 » Fogelberg, Adam -01 1.37  2 Final
» Lavett, Emil -01 1.23  PB 7 Final
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.47      3 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 1.56  1 Final
» Jansson, Fanny -99 1.52  2 Final
F13 » Hultström, Vilma -00 1.28    PB 9    
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 1.35  PB 2 Final
» Gassama, Sira -01 1.29  PB 4 Final
» Kapell, Tilda -01 1.33      3 Final  
» Rådbo, Klara -01 1.37  1 Final
Stav P15 » Hargeström, Sebastien -98 3.10      2 Final  
P14 » Forsberg, Martin -99 2.30  2 Final
Norss, Petter -99 2.00      5 Final  
» Rodhe, Albin -99 2.30  3 Final
P13 » Palmerstedt, Jacob -00 1.72  PB 3 Final
» Strömfelt, Erik -00 1.82    PB 2 Final  
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.82  PB 1 Final
» Kapell, Hanna -98 2.62  4 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.72      3 Final  
» Robertsson, Fanny -98 2.32  6 Final
» Sjöholm, Matilda -98 2.62  5 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.72      2 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 2.30  PB 2 Final
» Engström, Isabella -99 2.20  3 Final
» Lundmark, Maja -99 2.60    PB 1 Final  
F13 » Hansson, Jessica -00 1.52  PB 3 Final
F12 Åberg, Iris -01 1.92  PB 1 Final
Längd P16 » Hördell, Anton -97 5.78    SB 3 Final  
P15 » Hargeström, Sebastien -98 4.94  10
» Kay, Rodi -98 4.32      12    
» Olsson, Timothy -98 5.66  PB 3 Final
P14 » Forsberg, Martin -99 3.99  PB 10
» Karlsson, John -99 4.71    PB 5 Final  
» Rodhe, Albin -99 3.88  12
» Rodhe, Gustav -99 3.90  11
F15 » Agbonkhese, Efe -98 5.08      4 Final  
» Hansson, Pernilla -98 4.86  5 Final
» Hultström, Emma -98 4.39  PB 10
Lindqvist, My -98 3.99    PB 13    
» Retsloff, Hanne -98 3.99  14
» Samuelsson, My -98 5.12  PB 3 Final
F14 » Engström, Isabella -99 3.36      24    
» Jansson, Fanny -99 4.56  PB 9
» Wärn, Nora -99 4.03  PB 19
Längd (zon) P13 » Palmerstedt, Jacob -00 3.53    SB 14    
» Strömfelt, Erik -00 ej res  1
P12 » Axelsson Th., Joel -01 4.03    PB 8 Final  
» Käck, Joel -01 4.10  PB 7 Final
» Lavett, Emil -01 4.14  PB 6 Final
F13 » Hansson, Jessica -00 4.33    PB 12    
» Hultström, Vilma -00 3.74  PB 24
Winell, Siri -00 4.28  13
F12 » Enblad, Mikaela -01 3.66    PB 20    
» Gassama, Sira -01 4.25  PB 6 Final
» Kapell, Tilda -01 4.44  PB 2 Final
» Lindvall, Siri -01 4.46      1 Final  
» Littorin, Ebba -01 4.12  9
» Nordström, Thea -01 3.63  PB 21
» Rådbo, Klara -01 4.25      7 Final  
» Sjöholm, Maja -01 3.89  PB 16
Tresteg P15   Ahlström, Eric -98 9.91    PB 8 Final  
» Kay, Rodi -98 ej start  1 [¤]
» Olsson, Timothy -98 12.02      1 Final  
P14 » Karlsson, John -99 10.08  PB 3 Final
F15 » Agbonkhese, Efe -98 11.32  PB 1 Final
» Samuelsson, My -98 10.40    PB 2 Final  
F14 » Jahrl, Hedda -99 9.28  PB 6 Final
» Jansson, Fanny -99 9.53  PB 4 Final
Körnegård, Alexandra -99 8.62    PB 10    
» Lundmark, Maja -99 ej res  1
» Werner, Hermine -99 9.02  PB 8 Final
Tresteg (zon) F13 » Hansson, Jessica -00 9.63    PB 4 Final  
» Hultström, Vilma -00 8.28  PB 10
Winell, Siri -00 9.10  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 9.98      9    
Kula (3,0 kg) P13 » Palmerstedt, Jacob -00 6.25    PB 9    
P12 » Lavett, Emil -01 6.22  7 Final
Miansangi, Denzel -01 7.78    PB 2 Final  
F15 » Ahlberg, Grete -98 11.63  1 Final
» Berghäll, Emily -98 10.62  4 Final
Ericsson, Ellen -98 6.20      14    
» Hansson, Pernilla -98 9.86  6 Final
» Hultström, Emma -98 9.44  PB 7 Final
» Jakobsson, Ylva -98 9.93      5 Final  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 10.00  3 Final
» Engström, Isabella -99 9.26  5 Final
» Wärn, Nora -99 6.94  10
Kula (2,0 kg) F13   Ekdahl, Ellinore -00 9.75    PB 2 Final  
» Hansson, Jessica -00 9.64  4 Final
» Hultström, Vilma -00 6.39    PB 12    
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 7.30  8 Final
» Gassama, Sira -01 7.76  4 Final
» Kapell, Tilda -01 7.71      5 Final  
» Lindvall, Siri -01 8.07  PB 2 Final
» Nordström, Thea -01 6.60  11
» Rådbo, Klara -01 7.52      6 Final  
F11 » Jansson, Julia -02 7.59  2 Final
Vikt (9,08 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 11.97    PB 2 Final  
Vikt (7,26 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 14.06      2 Final  
» Berghäll, Emily -98 14.37  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-02-15/17 (fr-sö)  | ISM 2013, Stadium Arena, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Darkwah, Tony -86 ej start        1 fr [¤]
M22 » Engwall, Andreas -92 ej start  1 fr [¤]
Johansson, Oskar -92 7.23      8 3 fr  
M20 » Green, Philip -93 7.26  7 1 fr
» Ojuri, Sunday -93 7.05  SB 5 2 fr
P19 » Wulff, Jonathan -94 7.17      6 1 fr  
K22 » Alstermark, Linnéa -92 7.70  2 3 fr
» Alstermark, Linnéa -92 7.63  SB 3 Semi-2 fr
7.64  4 Final fr
200 m M22 » Engwall, Andreas -92 ej start        1 fr [¤]
M20 » Ojuri, Sunday -93 22.58  1 2 fr
  23.15      3 Semi-2 fr  
P19 » Wulff, Jonathan -94 22.78  PB 2 1 fr
P18 » Ewertzh, Jacob -95 22.49  PB 2 6 fr
ej start  Semi-2 fr [¤]
400 m MS » Green, Philip -93 50.25    SB 3 3 fr  
M22 » Skugghall, Hannes -92 ej start  1 fr [¤]
KS » Persson, Frida -89 56.16  1 1 fr
55.34  1 Semi-1 fr
» Persson, Frida -89 54.50    PB 2 Final fr  
» Tomb, Stine -86 56.51  2 3 fr
55.98  3 Semi-2 fr
K22 » Morgan, Lynette -91 57.32  2 4 fr
56.60  3 Semi-1 fr
800 m MS   Jaako, Joni -86 ej start        1 fr [¤]
KS Nauclér, Lisa -84 ej start  1 fr [¤]
K20 » Grönros, Lovisa -93 2:21.38  8 Final fr
1 500 m MS   Hydén, Johan -89 3:50.25      2 Final fr  
3 000 m MS   Hydén, Johan -89 ej start        1 fr [¤]
KS Karlsson, Charlotte -84 9:48.05  PB 7 Final fr
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.08    SB 5 Final fr  
» Eklund, Jonathan -88 8.53  7 Final fr
60 m häck (84 cm) KS » Tomb, Stine -86 8.88      4 1 fr  
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.12    SB 2 Final fr  
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 4.75    PB 10   fr  
KS » Ulitina, Kristina -88 ej start  1 fr [¤]
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.22      2 Pool A fr  
» Tornéus, Michel -86 8.15  PB 1 Final fr
K22 » Sabir, Jasmin -92 5.55  17 Pool A fr
Tresteg K22 » Sabir, Jasmin -92 12.53      5 Final fr  
4 x 200 m MS   Johansson, Oskar -92 1:28.88      1 2 fr  
» Green, Philip -93
» Wulff, Jonathan -94
» Ojuri, Sunday -93              
KS » Morgan, Lynette -91 1:39.00  2 3 fr
» Tomb, Stine -86
» Sabir, Jasmin -92
» Persson, Frida -89
Not
[¤] - Efteranmäld
 2013-02-15 (fr)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 14.44    SB 8 Final    
 2013-02-08/10 (fr-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Acson, Dennis -82 ej start        1 fr [¤]
» Andersson, David -85 7.60  SB 4 1 fr
» Darkwah, Tony -86 7.02  PB 2 6 fr
  ej start        Final fr [¤]
» Eklund, Jonathan -88 7.23  PB 3 6 fr
7.29  6 B-final fr
M22 » Skugghall, Hannes -92 ej start        1 fr [¤]
M20 » Green, Philip -93 7.18  2 5 fr
7.14  PB 6 Final fr
» Ojuri, Sunday -93 7.22  1 4 fr
  7.09    SB 5 Final fr  
Sundström, David -93 7.43  SB 4 3 fr
P19 » Ahmed, Samy -94 7.53  5 6 fr
» Grundberg, Erik -94 7.49      6 3 fr  
» Qvarfordt, Mattias -94 7.28  PB 3 5 fr
7.28  5 B-final fr
» Wulff, Jonathan -94 7.13  1 3 fr
  7.07    SB 4 Final fr  
P18 » Averin Markström, Simon -95 ej start  1 fr [¤]
» Ewertzh, Jacob -95 7.28  1 1 fr
  7.10    PB 1 Final fr  
Gassan, Sami -95 7.36  3 4 fr
Holmqvist, Marcus -95 7.73  7 6 fr
» Wesslén, Sebastian -95 7.44      5 3 fr  
P16 » Alenäs, Hans -96 8.10  PB 5 2 fr
» Bierhance Söderberg, Alex -97 7.87  5 1 fr
  7.81      4 B-final fr  
» Hördell, Anton -97 ej start  1 fr [¤]
» Krüsell Berg, Carl -98 8.63  4 2 fr
» Möller, Tim -97 8.34    PB 5 4 fr  
» Persson, Manne -96 ej start  2 fr [¤]
» Rosberg, Daniel -96 7.32  1 3 fr
  7.29    PB 1 Final fr  
» Rosenberg, Viktor -96 7.95  PB 4 2 fr
» Sidenbladh, Oskar -97 ej start  1 fr [¤]
P15 » Kay, Rodi -98 8.19  4 1 fr
  8.15    PB 8 Final fr  
» Nie, Karl David -98 ej start  1 fr [¤]
P14 » Eriksson Nilsfors, Love -99 ej start  1 fr [¤]
» Forsberg, Martin -99 ej start        2 fr [¤]
» Karlsson, John -99 8.81  SB 2 1 fr
ej start  1 fr [¤]
» Lund, Jonathan -99 9.31  PB 4 1 fr
  9.39      6 Final fr  
Nehls, William -99 ej start  1 fr [¤]
» Rodhe, Albin -99 9.13  3 1 fr
  9.12    PB 5 Final fr  
» Rodhe, Gustav -99 9.68  PB 5 1 fr
9.77  7 Final fr
P13 Averyd, Benjamin -00 ej start        1 fr [¤]
» Gussarsson, Arvid -00 9.09  PB 8 2 fr
» Svensson, Elias -00 8.47  2 2 fr
  8.46    PB 2 Final fr  
P12 » Axelsson Th., Joel -01 9.51  3 1 fr
9.40  2 B-final fr
» Fogelberg, Adam -01 ej start        1 fr [¤]
» Förnestig, Paul -01 8.77  1 4 fr
ej start  Final fr [¤]
» Gemmel, Harald -01 9.62    PB 4 4 fr  
» Helsing, Herman -01 ej start  1 fr [¤]
» Johansson, Leon -01 ej start  1 fr [¤]
Kings, Viktor -01 9.74    PB 6 1 fr  
» Käck, Joel -01 ej start  1 fr [¤]
» Lavett, Emil -01 9.88  5 3 fr
» Skaarud, Hannes -01 ej start        1 fr [¤]
Stinzing, Erik -01 10.14  7 2 fr
P11 » Almlöf, Daniel -02 11.45  PB 7 1 fr
» Carlström, Pontus -02 10.68    PB 8 3 fr  
» Ewertzh, Hjalmar -02 9.82  PB 2 1 fr
11.03  2 B-final fr
Hauzenberger, Tim -02 9.29  1 4 fr
  9.20    PB 3 Final fr  
» Holmberg, Arvid -02 10.73  PB 6 4 fr
Jeffner, Melker -02 10.23  PB 5 1 fr
Linder, Ivar -02 10.09    PB 6 2 fr  
Olausson, Lukas -02 10.30  PB 6 3 fr
Parmryd, David -02 10.23  PB 6 1 fr
KS » Carls, Sofia -90 8.47      8 2 fr  
K22 » Retsloff, Frida -92 ej start  1 fr [¤]
F19 » Sandelius, Josefine -94 ej start  1 fr [¤]
F18 » Avebäck, Freja -95 ej start        1 fr [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 8.16  3 1 fr
8.12  8 Final fr
F17 » Asplund, Felicia -96 diskad        1 fr  
» Jelassi, Yasmin -96 8.02  SB 1 3 fr
8.09  4 Final fr
Wachtmeister, Sara -96 8.80      5 2 fr  
Ögren, Lisa -96 9.01  SB 6 3 fr
F16 » Björnsdotter P, Tove -97 8.32  SB 3 2 fr
  8.34      6 Final fr  
» Hentschel, Sandra -97 8.13  2 3 fr
7.97  SB 3 Final fr
» Strömbeck, Hanna -97 ej start        1 fr [¤]
» Tersander, Beata -97 ej start  1 fr [¤]
F15 » Agbonkhese, Efe -98 8.12  PB 1 2 fr
  8.15      4 Final fr  
Bouizem Byström, Mina -98 9.13  SB 5 1 fr
» Jakobsson, Ylva -98 ej start  1 fr [¤]
Korkman Westling, Moa -98 8.85  PB 5 3 fr
  8.87      4 B-final fr  
Lindqvist, My -98 8.98  5 2 fr
» Retsloff, Hanne -98 8.72  PB 4 3 fr
  8.98      6 B-final fr  
» Robertsson, Fanny -98 9.31  SB 6 4 fr
» Samuelsson, My -98 8.80  PB 4 1 fr
  diskad        B-final fr  
» Sjöholm, Matilda -98 ej start  1 fr [¤]
» Strömfelt, Ella -98 9.03  6 3 fr
F14 » Jansson, Fanny -99 ej start        1 fr [¤]
Körnegård, Alexandra -99 ej start  1 fr [¤]
» Lundmark, Maja -99 8.90  5 1 fr
  9.07      8 B-final fr  
Rosenberg, Astrid -99 8.72  PB 2 1 fr
8.87  5 B-final fr
» Wärn, Nora -99 9.16      6 2 fr  
F13 Atterström, Isabelle -00 9.72  PB 6 1 fr
» Deltin, Greta -00 ej start  1 fr [¤]
Ekberg, Lisa -02 ej start        B-final fr [¤]
Karlsson, Sofie -00 9.26  5 2 fr
Larsson, Jessica -00 ej start  1 fr [¤]
F12 » Aspegren, Hedvig -01 9.15  1 5 fr
  9.02      1 B-final fr  
» Bjuremalm, Tilde -01 10.11  5 5 fr
» Björk Sambo, Lucy -01 9.88  5 1 fr
» Cornelius, Magdalena -01 9.79      5 3 fr  
» Enblad, Mikaela -01 10.13  6 5 fr
Fernström, Eira -01 10.06  PB 6 6 fr
Fritz, Isabell -01 ej start        1 fr [¤]
» Gassama, Sira -01 8.68  1 2 fr
8.61  2 Final fr
» Hausmann, Isa -01 9.88      5 6 fr  
» Lindvall, Siri -01 8.83  1 6 fr
8.83  3 Final fr
» Littorin, Ebba -01 9.39  3 4 fr
  9.42      8 B-final fr  
Mengistu, Sophia -01 10.90  PB 6 3 fr
» Nordström, Thea -01 9.69  4 1 fr
» Rådbo, Klara -01 9.18  3 6 fr
  9.14    PB 4 B-final fr  
» Sjöholm, Maja -01 9.65  SB 5 4 fr
Torbjörnsson, Ebba -01 10.00  5 2 fr
Åberg, Iris -01 9.67    PB 4 3 fr  
F11 » Berghäll, Linda -02 ej start  1 fr [¤]
» Brundin, Lisa -02 10.24  PB 6 1 fr
  10.34      7 B-final fr  
Hamdahl, Vanja -02 10.05  PB 3 2 fr
10.28  5 B-final fr
Herstedt, Lisa -02 10.32  3 4 fr
  9.90    PB 3 B-final fr  
Hilmgård, Isabelle -02 10.63  PB 6 3 fr
» Jansson, Julia -02 9.49  1 3 fr
  9.37    PB 4 Final fr  
Keck, Karin -02 11.70  PB 7 4 fr
Kiiman Håll, Sonja -02 10.61  PB 5 3 fr
» Krüsell Berg, Tilda -02 10.78    PB 4 4 fr  
» Oscarsson, Liv -02 ej start  1 fr [¤]
Strandgren, Rebecca -02 10.65  PB 7 3 fr
» Wihk, Embla -02 9.92  5 1 fr
9.85  PB 2 B-final fr
400 m M20 » Green, Philip -93 50.52    SB 1 5 fr  
P19 » Torgersson, Alex -94 51.47  SB 2 2 fr
P10 Adamsson, Daniel -03 92.61    PB 5 6 fr  
» Bangala, Nsele -03 ej start  1 fr [¤]
Borén, Mattias -03 93.83  PB 5 3 fr
» Borg, Jonatan -03 93.54    PB 4 4 fr  
Broström, Arvid -03 98.33  PB 6 5 fr
Fredriksson, Albin -03 92.39  PB 4 3 fr
Käck, Emil -03 86.85    PB 3 4 fr  
» Lindefalk, Alexander -03 99.42  PB 6 3 fr
Lundströmer, Hugo -03 111.38  PB 7 4 fr
Mäntylä, Ludvig -03 96.19    PB 6 4 fr  
Nilheim, Otto -03 86.78  PB 3 2 fr
Roos, Sebastian -03 81.90  PB 1 6 fr
Tysell, Alfons -03 85.23    PB 3 6 fr  
» Wåtz, Linus -03 91.48  PB 4 5 fr
P9 Almquist, Arvid -03 ej start  6 fr [¤]
» Borgius, Teodor -03 85.92    PB 2 2 fr  
» Moberg, Markus -03 88.49  SB 7 2 fr
Sundholm, Loke -04 120.78  PB 8 4 fr
K20 » Grönros, Lovisa -93 ej start        1 fr [¤]
F19 » Forss, Emma -94 61.46  PB 2 3 fr
» Jonsson Sundberg, Anna -94 65.06  PB 4 3 fr
F17 » Westerberg, Paulina -96 69.70      2 2 fr  
F16 » Strömbeck, Hanna -97 61.49  PB 3 1 fr
F10 » Avebäck, Klara -03 92.71  PB 5 3 fr
» Deltin, Anna Lisa -03 91.06    PB 2 5 fr  
» Edelholm, Beata -03 89.96  PB 2 4 fr
Fernström, Nadja -03 85.38  PB 9 1 fr
Frisk, Alina -03 ej start        2 fr [¤]
Gallo, Olivia -03 89.26  PB 6 2 fr
Kings, Olivia -03 ej start  6 fr [¤]
» Larheden Utvik, Hilda -03 92.44    PB 5 5 fr  
» Larsson, Kathleen -03 78.93  PB 1 2 fr
Lenberg, Kajsa -03 94.56  PB 5 6 fr
Nilsson, Alma -03 94.76    PB 8 3 fr  
» Riddle, Olivia -03 90.26  PB 7 2 fr
Sellebråten, Clara -03 117.35  PB 10 6 fr
» Sundh, Edla -03 88.83    PB 3 3 fr  
» Thuresson, Mimmi -03 88.07  PB 1 5 fr
Östergren, Klara -03 ej start  1 fr [¤]
F9 » Brandt, Albertina -03 95.12    PB 7 5 fr  
Keife, Alma -03 100.71  PB 8 4 fr
Nordén, Engla -03 115.63  PB 9 6 fr
Olin, Frida -03 ej start  4 fr [¤]
600 m P13   Averyd, Benjamin -00 ej start        1 fr [¤]
» Ekberg, Johan -00 1:54.50  SB 4 1 fr
Norberg, Erik -00 ej start        1 fr [¤]
P12 » Axelsson Th., Joel -01 1:58.72  PB 3 2 fr
» Fogelberg, Adam -01 2:05.58  PB 7 2 fr
» Helsing, Herman -01 ej start        1 fr [¤]
» Käck, Joel -01 1:52.07  5 1 fr
» Lavett, Emil -01 2:05.42  6 2 fr
P11 » Carlström, Pontus -02 2:19.17    PB 9 2 fr  
Hauzenberger, Tim -02 1:53.96  PB 1 2 fr
» Holmberg, Arvid -02 brutit  1 fr
Olausson, Lukas -02 2:13.43    PB 6 2 fr  
Parmryd, David -02 2:14.17  PB 7 2 fr
F13 Larsson, Jessica -00 ej start  1 fr [¤]
» Richardsson, Victoria -00 1:56.62      5 Final fr  
F12 » Aspegren, Hedvig -01 2:06.72  PB 2 2 fr
» Cornelius, Magdalena -01 2:20.12  5 2 fr
» Enblad, Mikaela -01 2:10.76      5 1 fr  
» Gassama, Sira -01 1:55.64  1 1 fr
» Kapell, Tilda -01 ej start  1 fr [¤]
» Nordström, Thea -01 2:10.83    SB 4 2 fr  
Strömbeck, Klara -01 ej start  1 fr [¤]
Svensson, Signe -01 2:14.72  6 1 fr
Vettese, Emilia -01 ej start        1 fr [¤]
Åberg, Iris -01 2:06.14  PB 1 2 fr
F11 Hamdahl, Vanja -02 ej start  1 fr [¤]
Hilmgård, Isabelle -02 2:25.61    PB 5 2 fr  
» Jansson, Julia -02 2:28.18  6 2 fr
Kiiman Håll, Sonja -02 2:20.91  PB 3 2 fr
» Krüsell Berg, Tilda -02 2:34.02    PB 7 2 fr  
Strandgren, Rebecca -02 2:34.37  PB 8 2 fr
800 m MS   Jaako, Joni -86 1:51.75      2 Final fr  
P19 Salehian, Sam -94 ej start  1 fr [¤]
» Torgersson, Alex -94 1:58.19    PB 5 Final fr  
P16 » Yusuf, Abdi -00 2:04.75  [2] PB 2 3 fr
KS Nauclér, Lisa -84 2:16.28  5 1 fr
F19 » Narfgren, Ellen -94 2:21.16    PB 1 2 fr  
» Åberg, Stina -94 2:31.22  SB 6 2 fr
F17 Westman Persson, Ellen -96 2:39.90  SB 8 2 fr
1 000 m P15 » Ahl, Christoffer -98 ej start        1 fr [¤]
P14 » Lund, Jonathan -99 3:32.03  7 1 fr
F15 » Janhunen, Marina -98 ej start        1 fr [¤]
» Strömfelt, Ella -98 3:52.69  SB 6 Final fr
F14 Andersson, Elin -99 3:29.34  4 1 fr
» Engström, Isabella -99 ej start        1 fr [¤]
» Jahrl, Hedda -99 ej start  1 fr [¤]
1 500 m M20   Alm, Max -93 ej start        1 fr [¤]
P16 Waldna, Rasmus -96 4:39.07  PB 5 3 fr
» Yusuf, Abdi -00 4:22.81      1 3 fr  
KS Karlsson, Charlotte -84 4:43.81  PB 2 Final fr
» Wangenheim, Julia -92 ej start  1 fr [¤]
K20 » Grönros, Lovisa -93 5:01.34  PB 5 Final fr
3 000 m M20   Alm, Max -93 ej start        1 fr [¤]
40 m häck (special) P10   Adamsson, Daniel -03 9.22    PB 4 1 fr  
Borén, Mattias -03 9.18  PB 5 4 fr
» Borg, Jonatan -03 9.40    PB 6 1 fr  
Broström, Arvid -03 10.61  PB 6 6 fr
Colling, Simon -03 9.63  PB 7 5 fr
Fredriksson, Albin -03 8.95    PB 5 2 fr  
Käck, Emil -03 9.20  PB 6 4 fr
» Lindefalk, Alexander -03 8.83  PB 3 3 fr
Lundströmer, Hugo -03 10.16    PB 8 5 fr  
Mäntylä, Ludvig -03 9.14  PB 4 3 fr
Nilheim, Otto -03 9.20  PB 4 6 fr
» Wåtz, Linus -03 9.22    PB 7 2 fr  
P9 » Borgius, Teodor -03 8.60  PB 4 2 fr
» Moberg, Markus -03 8.24  PB 1 5 fr
Sundholm, Loke -04 10.99    PB 7 6 fr  
F10 » Avebäck, Klara -03 8.65  PB 3 2 fr
» Deltin, Anna Lisa -03 8.43  PB 3 1 fr
» Edelholm, Beata -03 9.58    PB 6 5 fr  
Fernström, Nadja -03 8.54  PB 2 2 fr
Frisk, Alina -03 8.73  PB 4 9 fr
Gallo, Olivia -03 8.42    PB 1 7 fr  
Kings, Olivia -03 brutit  9 fr
» Larheden Utvik, Hilda -03 8.81  PB 3 7 fr
» Larsson, Kathleen -03 8.26    PB 2 1 fr  
Lenberg, Kajsa -03 9.69  PB 4 3 fr
Mengistu, Aida -03 9.66  PB 6 8 fr
Nilsson, Alma -03 9.21    PB 4 2 fr  
» Riddle, Olivia -03 8.74  PB 3 3 fr
Sellebråten, Clara -03 12.42  PB 7 6 fr
» Sundh, Edla -03 8.50    PB 1 3 fr  
» Thuresson, Mimmi -03 9.53  PB 5 5 fr
Östergren, Klara -03 ej start  1 fr [¤]
F9 » Brandt, Albertina -03 9.67    PB 3 3 fr  
Höglind, Clara -03 9.97  PB 6 1 fr
Keife, Alma -03 9.81  PB 6 6 fr
Nordén, Engla -03 11.02  PB 6 4 fr
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.25      2 Final fr  
8.26  2 X-final fr
» Eklund, Jonathan -88 8.30  PB 3 Final fr
  8.37      3 X-final fr  
M20 » Green, Philip -93 ej start  1 fr [¤]
60 m häck (100 cm) P18   Almlöf, Andreas -95 8.77      4 Final fr  
8.65  PB 2 X-final fr
60 m häck (91,4 cm) P16 » Sidenbladh, Oskar -97 ej start        1 fr [¤]
60 m häck (84 cm) P15   Ahlström, Eric -98 ej start        1 fr [¤]
P14 » Henningson, William -99 11.67  6 Final fr
  11.45    PB 6 X-final fr  
Nehls, William -99 10.32  PB 3 Final fr
ej start  X-final fr [¤]
KS » Sandelius, Josefine -94 9.31  PB 3 Final fr
9.45  3 X-final fr
60 m häck (76,2 cm) P13   Averyd, Benjamin -00 ej start        1 fr [¤]
P12 » Axelsson Th., Joel -01 11.69  PB 3 1 fr
  11.90      7 Final fr  
» Förnestig, Paul -01 ej start  1 fr [¤]
» Gemmel, Harald -01 12.34  5 1 fr
  12.23    PB 8 Final fr  
» Hök, Elliot -01 13.62  PB 6 2 fr
» Johansson, Leon -01 ej start  1 fr [¤]
» Lavett, Emil -01 13.73    PB 7 2 fr  
» Skaarud, Hannes -01 ej start  1 fr [¤]
F17 » Asplund, Felicia -96 10.13  6 Final fr
  9.85    SB 4 X-final fr  
F16 » Tersander, Beata -97 9.73  5 Final fr
9.74  3 X-final fr
F15 Capelle, Téa -98 brutit        1 fr  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 ej start  1 fr [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 9.36  1 1 fr
  9.29    PB 1 Final fr  
» Kapell, Hanna -98 9.87  3 2 fr
9.84  6 Final fr
» Retsloff, Hanne -98 10.79    PB 6 2 fr  
» Robertsson, Fanny -98 brutit  1 fr
» Samuelsson, My -98 10.24  PB 5 1 fr
F14 » Engström, Isabella -99 10.39  3 2 fr
  10.35    PB 5 Final fr  
» Jansson, Fanny -99 10.57  3 1 fr
10.46  PB 6 Final fr
» Laurin, Lotta -99 10.12  PB 2 1 fr
  10.12      4 Final fr  
» Lundmark, Maja -99 ej start  1 fr [¤]
» Werner, Hermine -99 ej start  1 fr [¤]
F13 » Deltin, Greta -00 ej start        1 fr [¤]
Ekberg, Lisa -02 12.49  PB 5 1 fr
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 12.73  PB 4 1 fr
Fernström, Eira -01 14.41    PB 4 2 fr  
» Gassama, Sira -01 11.26  1 2 fr
11.14  4 Final fr
» Hausmann, Isa -01 12.41    PB 5 3 fr  
» Kapell, Tilda -01 11.13  3 3 fr
11.12  3 Final fr
» Lindvall, Siri -01 ej start        1 fr [¤]
Mengistu, Sophia -01 15.46  PB 5 2 fr
» Nordström, Thea -01 ej start  1 fr [¤]
» Rådbo, Klara -01 11.10  2 3 fr
  11.01    PB 2 Final fr  
Svensson, Signe -01 13.25  PB 6 3 fr
Vettese, Emilia -01 13.76  PB 6 1 fr
60 m häck (60 cm) P11 » Holmberg, Arvid -02 ej start        1 fr [¤]
Parmryd, David -02 12.98  PB 5 1 fr
F11 » Berghäll, Linda -02 ej start        1 fr [¤]
» Brundin, Lisa -02 13.59  PB 4 4 fr
Hamdahl, Vanja -02 12.33  PB 4 1 fr
  12.49      5 B-final fr  
Herstedt, Lisa -02 12.75  PB 3 4 fr
Hilmgård, Isabelle -02 12.52  PB 3 3 fr
  12.89      7 B-final fr  
» Jansson, Julia -02 11.88  4 2 fr
11.39  PB 6 Final fr
Keck, Karin -02 14.09    PB 8 1 fr  
Kiiman Håll, Sonja -02 ej start  1 fr [¤]
Nitzelius, Elsa -02 ej start  1 fr [¤]
» Oscarsson, Liv -02 ej start        1 fr [¤]
Stauffer, Klara -02 14.30  PB 6 4 fr
Strandgren, Rebecca -02 13.15  PB 5 3 fr
» Wihk, Embla -02 12.09  PB 2 4 fr
12.50  6 B-final fr
Höjd P18 » Åkesson, Staffan -95 1.85      3 Final fr  
P16 » Persson, Manne -96 1.67  SB 5 Final fr
Sehlberg, Erik -97 ej start        1 fr [¤]
P14 » Forsberg, Martin -99 ej start  1 fr [¤]
Nehls, William -99 ej start  1 fr [¤]
» Rodhe, Gustav -99 1.29      6 Final fr  
P13 Andreasson, Oliver -00 1.23  9 fr
» Gussarsson, Arvid -00 1.23  9 fr
Norberg, Erik -00 1.23      9   fr  
» Strömfelt, Erik -00 1.28  SB 7 Final fr
P12 » Axelsson Th., Joel -01 1.24  PB 10 fr
» Fogelberg, Adam -01 1.36      4 Final fr  
» Förnestig, Paul -01 ej start  1 fr [¤]
» Hök, Elliot -01 1.09  15 fr
» Käck, Joel -01 1.32    PB 6 Final fr  
» Lavett, Emil -01 1.14  14 fr
» Sandqvist, Petter -01 1.19  11 fr
» Skaarud, Hannes -01 ej start        1 fr [¤]
P11 » Carlström, Pontus -02 1.01  PB 19 fr
» Gussarsson, Melker -02 1.16  PB 10 fr
Parmryd, David -02 1.01    PB 19   fr  
F17 » Forsberg, Elin -96 1.43  SB 4 Final fr
F15 » Hultström, Emma -98 1.39  4 Final fr
» Samuelsson, My -98 1.34      6 Final fr  
F14 » Cianelli, Rosanna -99 1.56  1 Final fr
» Jansson, Fanny -99 1.53  2 Final fr
F13 » Deltin, Greta -00 ej start        1 fr [¤]
Ekberg, Lisa -02 1.01  PB 16 fr
F12 » Björk Sambo, Lucy -01 1.24  10 fr
» Cornelius, Magdalena -01 1.14      14   fr  
» Enblad, Mikaela -01 1.19  PB 12 fr
» Gassama, Sira -01 1.28  PB 5 Final fr
» Hausmann, Isa -01 1.28      9   fr  
» Kapell, Tilda -01 1.28  8 Final fr
» Lindvall, Siri -01 ej start  1 fr [¤]
Mengistu, Sophia -01 ej start        1 fr [¤]
» Rådbo, Klara -01 1.36  1 Final fr
Svensson, Signe -01 ej start  1 fr [¤]
Vettese, Emilia -01 ej start        1 fr [¤]
F11 » Brundin, Lisa -02 ej start  1 fr [¤]
Herstedt, Lisa -02 1.06  PB 13 fr
Hilmgård, Isabelle -02 ej start        1 fr [¤]
» Jansson, Julia -02 1.24  PB 4 Final fr
Nitzelius, Elsa -02 ej start  1 fr [¤]
» Oscarsson, Liv -02 ej start        1 fr [¤]
» Pettersson, Fredrika -02 1.11  PB 11 fr
Stauffer, Klara -02 0.96  PB 19 fr
Strandgren, Rebecca -02 0.96    PB 20   fr  
» Wihk, Embla -02 1.01  PB 16 fr
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 4.63      1 Final fr  
P16 » Sidenbladh, Oskar -97 ej start  1 fr [¤]
P14 Norss, Petter -99 2.06    PB 3 Final fr  
» Rodhe, Albin -99 ej res  1 fr
P13 Norberg, Erik -00 1.76  4 Final fr
» Strömfelt, Erik -00 1.76      3 Final fr  
KS » Ulitina, Kristina -88 3.46  2 Final fr
F18 » Rossi, Madeleine -95 2.86  SB 8 Final fr
F16 » Diamant, Isa -97 ej start  1 fr [¤]
  ej start        1 fr [¤]
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 ej start  1 fr [¤]
» Herstedt, Josefin -98 3.06  1 Final fr
» Kapell, Hanna -98 2.66    PB 5 Final fr  
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.76  2 Final fr
» Robertsson, Fanny -98 2.36  6 Final fr
» Sjöholm, Matilda -98 2.66      3 Final fr  
» Strömfelt, Ella -98 2.66  4 Final fr
F14 » Engström, Isabella -99 2.36  3 Final fr
» Lundmark, Maja -99 2.46    PB 2 Final fr  
F12 » Hausmann, Isa -01 1.56  5 Final fr
» Kapell, Tilda -01 2.16  PB 1 Final fr
» Rådbo, Klara -01 2.16      2 Final fr  
Åberg, Iris -01 1.76  PB 3 Final fr
Längd M22 » Fältström, Love -91 6.47    PB 5 Final fr  
Tersander, Jacob -92 6.35  6 Final fr
P19 » Grundberg, Erik -94 ej start        1 fr [¤]
P18 » Averin Markström, Simon -95 5.74  PB 11 fr
» Åkesson, Staffan -95 6.12  8 Final fr
P16 » Hördell, Anton -97 ej start        1 fr [¤]
» Persson, Manne -96 5.84  10 fr
Sehlberg, Erik -97 ej start  1 fr [¤]
P15 Ahlström, Eric -98 4.51    PB 8 Final fr  
» Kay, Rodi -98 4.25  10 fr
» Nie, Karl David -98 ej start  1 fr [¤]
P14 » Eriksson Nilsfors, Love -99 ej start        1 fr [¤]
» Forsberg, Martin -99 3.89  PB 12 fr
Hallgren, Anton Alexis -99 4.48  PB 7 Final fr
» Karlsson, John -99 4.64    PB 3 Final fr  
» Lund, Jonathan -99 ej start  1 fr [¤]
Nehls, William -99 4.53  PB 6 Final fr
» Rodhe, Albin -99 4.31    PB 9   fr  
» Rodhe, Gustav -99 3.19  13 fr
KS » Carls, Sofia -90 5.19  SB 7 Final fr
K22 » Retsloff, Frida -92 ej start        1 fr [¤]
F18 » Bill, Ellinor -95 5.39  PB 4 Final fr
F17 » Asplund, Felicia -96 4.76  PB 12 fr
F15 » Agbonkhese, Efe -98 5.12      3 Final fr  
Bouizem Byström, Mina -98 ej start  1 fr [¤]
Capelle, Téa -98 ej start  1 fr [¤]
» Fritz, Caroline -98 ej start        1 fr [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 ej start  1 fr [¤]
» Kapell, Hanna -98 ej start  1 fr [¤]
» Retsloff, Hanne -98 3.80      16   fr  
» Robertsson, Fanny -98 3.95  15 fr
» Samuelsson, My -98 5.03  PB 4 Final fr
» Strömfelt, Ella -98 ej start        1 fr [¤]
F14 » Engström, Isabella -99 4.44  PB 13 fr
» Jansson, Fanny -99 4.50  PB 11 fr
Körnegård, Alexandra -99 4.40    PB 15   fr  
» Laurin, Lotta -99 4.68  PB 4 Final fr
» Lundmark, Maja -99 4.20  PB 19 fr
» Werner, Hermine -99 ej start        1 fr [¤]
» Wärn, Nora -99 3.89  27 fr
Längd (zon) P13   Andreasson, Oliver -00 4.34    PB 6 Final fr  
Averyd, Benjamin -00 ej start  1 fr [¤]
» Gussarsson, Arvid -00 4.21    PB 8 Final fr  
» Palmerstedt, Jacob -00 3.40  SB 13 fr
P10 Adamsson, Daniel -03 2.33  PB 42 fr
Borén, Mattias -03 2.36    PB 41   fr  
» Borg, Jonatan -03 2.60  PB 38 fr
Broström, Arvid -03 2.20  PB 43 fr
Colling, Simon -03 2.57    PB 39   fr  
Deltin, Carl Axel -03 2.19  PB 44 fr
Fredriksson, Albin -03 3.02  PB 27 fr
Käck, Emil -03 2.97    PB 29   fr  
» Lindefalk, Alexander -03 2.82  PB 34 fr
Lundströmer, Hugo -03 1.95  45 fr
Mäntylä, Ludvig -03 2.91    PB 31   fr  
Nilheim, Otto -03 3.11  PB 22 fr
Roos, Sebastian -03 3.15  PB 20 fr
» Wåtz, Linus -03 2.80      35   fr  
P9 Almquist, Arvid -03 ej start  1 fr [¤]
» Borgius, Teodor -03 3.23  16 fr
» Moberg, Markus -03 3.11      21   fr  
Sundholm, Loke -04 1.88  SB 46 fr
F13 Atterström, Isabelle -00 ej start  1 fr [¤]
Karlsson, Sofie -00 3.88    PB 17   fr  
F10 » Avebäck, Klara -03 3.17  21 fr
» Deltin, Anna Lisa -03 3.35  15 fr
» Edelholm, Beata -03 2.98    PB 32   fr  
Fernström, Nadja -03 3.60  PB 6 fr
Frisk, Alina -03 3.26  PB 19 fr
Gallo, Olivia -03 2.91    SB 35   fr  
Kings, Olivia -03 2.10  PB 62 fr
» Larheden Utvik, Hilda -03 2.65  51 fr
» Larsson, Kathleen -03 3.16      23   fr  
Lenberg, Kajsa -03 2.84  PB 39 fr
Mengistu, Aida -03 2.42  PB 59 fr
» Miletic, Paulina -03 3.51      8 Final fr  
Nilsson, Alma -03 2.66  50 fr
» Riddle, Olivia -03 2.83  PB 41 fr
Sellebråten, Clara -03 1.94    PB 63   fr  
» Sundh, Edla -03 3.28  PB 18 fr
» Thuresson, Mimmi -03 2.78  SB 45 fr
Östergren, Klara -03 ej start        1 fr [¤]
F9 » Brandt, Albertina -03 2.75  47 fr
Höglind, Clara -03 2.61  PB 52 fr
Keife, Alma -03 2.82    PB 42   fr  
Nordén, Engla -03 2.26  PB 61 fr
Olin, Frida -03 2.97  PB 33 fr
Tresteg P19 » Grundberg, Erik -94 ej start        1 fr [¤]
P16 » Persson, Manne -96 12.37  SB 2 Final fr
K22 » Sabir, Jasmin -92 ej start        1 fr [¤]
F18 » Bill, Ellinor -95 11.30  5 Final fr
Tresteg (zon) P12 » Axelsson Th., Joel -01 8.78    PB 4 Final fr  
» Förnestig, Paul -01 ej start  1 fr [¤]
» Gemmel, Harald -01 8.19    PB 8 Final fr  
» Helsing, Herman -01 ej start  1 fr [¤]
Kings, Viktor -01 7.47  PB 12 fr
» Lavett, Emil -01 8.36    PB 7 Final fr  
» Skaarud, Hannes -01 ej start  1 fr [¤]
P11 Jeffner, Melker -02 8.03  PB 5 Final fr
Olausson, Lukas -02 ej start        1 fr [¤]
F12 » Aspegren, Hedvig -01 8.20  PB 14 fr
» Bjuremalm, Tilde -01 7.13  PB 22 fr
Borén, Elin -01 7.04    PB 23   fr  
» Cornelius, Magdalena -01 7.52  PB 20 fr
» Enblad, Mikaela -01 7.76  PB 18 fr
Fernström, Eira -01 6.71    PB 24   fr  
» Gassama, Sira -01 9.24  PB 4 Final fr
» Hausmann, Isa -01 8.22  PB 13 fr
» Kapell, Tilda -01 9.34    PB 3 Final fr  
» Lindvall, Siri -01 ej start  1 fr [¤]
» Nordström, Thea -01 7.57  SB 19 fr
» Rådbo, Klara -01 9.52    PB 2 Final fr  
» Sjöholm, Maja -01 8.16  PB 15 fr
Torbjörnsson, Ebba -01 7.39  PB 21 fr
Åberg, Iris -01 7.82    PB 17   fr  
F11 » Berghäll, Linda -02 ej start  1 fr [¤]
» Brundin, Lisa -02 7.09  PB 11 fr
Hamdahl, Vanja -02 7.39    PB 8 Final fr  
Herstedt, Lisa -02 6.37  PB 15 fr
» Jansson, Julia -02 8.23  PB 4 Final fr
Keck, Karin -02 6.04    PB 16   fr  
Kiiman Håll, Sonja -02 7.13  PB 10 fr
» Krüsell Berg, Tilda -02 ej start  1 fr [¤]
» Oscarsson, Liv -02 ej start        1 fr [¤]
Strandgren, Rebecca -02 6.95  PB 12 fr
» Wihk, Embla -02 7.37  PB 9 fr
Kula (7,26 kg) MS » Wulff, Jonathan -94 ej start        1 fr [¤]
M20 Sundström, David -93 ej start  1 fr [¤]
Kula (4,0 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 10.71    PB 3 Final fr  
P14 » Eriksson Nilsfors, Love -99 7.61  PB 5 Final fr
Friman, Hugo -99 8.10    PB 4 Final fr  
Hallgren, Anton Alexis -99 8.23  PB 3 Final fr
F18 » Avebäck, Freja -95 ej start  1 fr [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Andreasson, Oliver -00 7.50      10   fr  
Averyd, Benjamin -00 ej start  1 fr [¤]
» Gussarsson, Arvid -00 7.73      8 Final fr  
Norberg, Erik -00 7.27  13 fr
» Palmerstedt, Jacob -00 5.93  PB 16 fr
» Svensson, Elias -00 8.90    PB 2 Final fr  
P12 » Förnestig, Paul -01 5.28  17 fr
» Johansson, Leon -01 ej start  1 fr [¤]
Kings, Viktor -01 5.39    PB 16   fr  
» Lavett, Emil -01 6.31  PB 9 fr
Martinsson, Morgan -01 7.83  PB 2 Final fr
Stinzing, Erik -01 5.42    PB 15   fr  
F15 » Ahlberg, Grete -98 11.63  SB 1 Final fr
» Berghäll, Emily -98 10.40  2 Final fr
Ericsson, Ellen -98 6.45    PB 6 Final fr  
» Samuelsson, My -98 7.77  5 Final fr
F14 » Cianelli, Rosanna -99 10.58  PB 1 Final fr
» Engström, Isabella -99 9.48    PB 2 Final fr  
» Lundmark, Maja -99 7.53  PB 8 Final fr
» Wärn, Nora -99 7.94  6 Final fr
Kula (2,0 kg) P11 » Almlöf, Daniel -02 6.01      17   fr  
» Gussarsson, Melker -02 7.29  PB 7 Final fr
P10 » Borg, Jonatan -03 4.70    PB 32   fr  
Broström, Arvid -03 4.58  PB 36 fr
Colling, Simon -03 5.53  PB 17 fr
Deltin, Carl Axel -03 4.12    PB 42 1 fr  
Fredriksson, Albin -03 4.33  PB 40 fr
Käck, Emil -03 3.90  PB 44 fr
» Lindefalk, Alexander -03 5.75    PB 13   fr  
Lundströmer, Hugo -03 4.58  PB 34 1 fr
Mäntylä, Ludvig -03 4.48  PB 37 fr
Nilheim, Otto -03 6.17    PB 5   fr  
Roos, Sebastian -03 ej start  1 fr [¤]
» Wåtz, Linus -03 3.97  SB 43 fr
P9 » Borgius, Teodor -03 5.31    PB 19   fr  
» Moberg, Markus -03 5.31  PB 20 fr
Sundholm, Loke -04 5.24  PB 21 fr
F13 Ekberg, Lisa -02 5.78    PB 14   fr  
Ekdahl, Ellinore -00 9.56  PB 4 Final fr
F12 » Aspegren, Hedvig -01 6.05  PB 24 fr
» Bjuremalm, Tilde -01 5.43      27   fr  
» Björk Sambo, Lucy -01 7.67  8 Final fr
Borén, Elin -01 6.18  PB 22 fr
» Cornelius, Magdalena -01 6.70      17   fr  
» Enblad, Mikaela -01 5.60  25 fr
Fernström, Eira -01 4.50  32 fr
» Gassama, Sira -01 7.59      9   fr  
» Hausmann, Isa -01 6.38  21 fr
» Kapell, Tilda -01 8.06  PB 4 Final fr
» Lindvall, Siri -01 7.92    PB 5 Final fr  
» Littorin, Ebba -01 6.07  23 fr
Mengistu, Sophia -01 4.75  PB 30 fr
» Nordström, Thea -01 6.90    PB 15   fr  
» Rådbo, Klara -01 7.15  13 fr
» Sjöholm, Maja -01 5.49  PB 26 fr
Torbjörnsson, Ebba -01 5.10      29   fr  
F11 » Berghäll, Linda -02 ej start  1 fr [¤]
» Brundin, Lisa -02 5.41  PB 16 fr
Herstedt, Lisa -02 4.72    PB 21   fr  
» Jansson, Julia -02 7.26  3 Final fr
Keck, Karin -02 5.26  PB 17 fr
Kiiman Håll, Sonja -02 ej start        1 fr [¤]
» Krüsell Berg, Tilda -02 4.51  PB 23 fr
Nitzelius, Elsa -02 ej start  1 fr [¤]
» Oscarsson, Liv -02 ej start        1 fr [¤]
» Pettersson, Fredrika -02 3.79  PB 24 fr
Strandgren, Rebecca -02 3.61  PB 25 fr
F10 » Avebäck, Klara -03 4.53      32   fr  
» Edelholm, Beata -03 4.20  PB 41 fr
Fernström, Nadja -03 5.88  PB 5 fr
Frisk, Alina -03 5.09    PB 19   fr  
Gallo, Olivia -03 6.05  PB 3 fr
Kings, Olivia -03 4.41  PB 35 fr
» Larheden Utvik, Hilda -03 3.97    PB 44   fr  
» Larsson, Kathleen -03 5.16  17 fr
Mengistu, Aida -03 4.71  PB 26 fr
Nilsson, Alma -03 5.42    PB 10   fr  
» Riddle, Olivia -03 5.95  PB 4 fr
Sellebråten, Clara -03 3.55  PB 51 fr
» Sundh, Edla -03 4.54    PB 31   fr  
» Thuresson, Mimmi -03 4.10  PB 43 fr
F9 » Brandt, Albertina -03 3.87  PB 46 fr
Keife, Alma -03 5.28    PB 14   fr  
Olin, Frida -03 5.40  PB 11 fr
F8 » Goitom, Rimna -05 3.20  PB 52 fr
Kula (1,0 kg) P9   Almquist, Arvid -03 ej start        1 fr [¤]
Vikt (9,08 kg) P15 » Krüsell Berg, Carl -98 11.35    PB 3 Final fr  
Vikt (7,26 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 13.67      1 Final fr  
» Berghäll, Emily -98 13.02  2 Final fr
4 x 200 m MS » Ojuri, Sunday -93 1:30.42      1 Final fr  
» Green, Philip -93
» Andersson, David -85
» Wulff, Jonathan -94
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen P13
 2013-02-09 (lö)  | Nordenkampen 2013, Telekonsult Arena, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m KS » Tomb, Stine -86 56.18  [1]   6 1    
3 000 m MS   Hydén, Johan -89 8:03.00    PB 1 1    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.94    SB 1 1    
Tresteg K22 » Sabir, Jasmin -92 12.71      5 1    
4 x 200 m KS » Persson, Frida -89 diskad             
» Morgan, Lynette -91
Not
[1] - Norge
 2013-02-08/09 (fr-lö)  | ISM mångkamp, Telekonsult Arena, Växjö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P15 » Förnestig, Frank -98 3 270    PB 9    
60 m 7.86 [601] PB