HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-02-28
Ute för 2012 Resultatdatum: 2012-11-25
Förklaringar
Klubbrekordnotering
¤¤¤¤¤¤CompId2880¤¤¤¤¤¤
 2012-11-25 (sö)  | Firenze marathon, Firenze, ITA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Karlsson, Charlotte -84 1:21.57        5 1    
Maraton KS   Karlsson, Charlotte -84 2:44.28      PB 5 1    
¤¤¤¤¤¤CompId2879¤¤¤¤¤¤
 2012-11-03 (lö)  | Vintermaran, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Spetz, Nils -91 2:54.23      PB 8 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId2878¤¤¤¤¤¤
 2012-10-21 (sö)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama KS » Tomb, Stine -86 1 237      PB        
Kula (4,0 kg) 8.08 [452] PB 1 Final
Spjut (600 gr) 12.23 [207] PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) 19.20 [298] PB 1 Final
Slägga (4,0 kg) 14.93 [280] PB 1 Final
¤¤¤¤¤¤CompId2877¤¤¤¤¤¤
 2012-10-21 (sö)  | Amsterdam Marathom, Amsterdam, NED
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:11.16        21      
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:20.55      PB 21      
Woldu, Daniel -89 brutit  1
¤¤¤¤¤¤CompId2876¤¤¤¤¤¤
 2012-10-21 (sö)  | Spiken, Segeltorps elljusspår, Segeltorp
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Berggren, Willy -48 13.05        1 1    
Hultquist, Tomas -57 25.47  8 1
  12.53        3 1    
Jansson, Stefan -71 12.24  4 1
Johansson, Håkan -60 11.23  7 1
» Liljebäck, Lars-Erik -58 20.17  1 1
  10.05        8 1    
Persson, Alexander -89 18.49  5 1
Pihlblad, Jan -64 15.18  2 1
» Skjutar Apell, Linus -89 20.13        2 1    
M20 » Börjesson, John -92 17.51  6 1
P18 Salehian, Sam -94 19.36  4 1
P16 Waldna, Rasmus -96 10.05        3 1    
P15 Enblom, Andreas -97 12.05  2 1
P12 Bergman Blix, August -00 19.31  4 1
M40 Jansson, Stefan -71 25.29        7 1    
KS Waldna, Sanna -73 19.46  10 1
K22 Tolvers, Nathalie -90 10.54  9 1
K20 » Wangenheim, Julia -92 11.34        8 1    
F18 » Forss, Emma -94 12.35  5 1
» Narfgren, Ellen -94 11.40  7
F13 Andersson, Elin -99 11.50        6 1    
F11 Svensson, Signe -01 13.37  2 1
F10 Bergman Blix, Astrid -02 21.39  11 1
» Jansson, Julia -02 14.54        1 1    
K40 Bergman Blix, Stina -71 16.34  4 1
Nygren, Marianne -71 16.04  3 1
¤¤¤¤¤¤CompId2875¤¤¤¤¤¤
 2012-10-20 (lö)  | Växjö Marathon, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Nilsson, Magnus -79 2:39.22      PB 4 1    
¤¤¤¤¤¤CompId2874¤¤¤¤¤¤
 2012-10-14 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS » Bjurner, Pontus -74 38.52          1    
Förberg, Jan -42 45.54  1
KS Karlsson, Charlotte -84 35.00  1
¤¤¤¤¤¤CompId2835¤¤¤¤¤¤
 2012-08-10/10-12 (fr-fr)  | USM 2012, Vilundavallen, Väsby - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 12.65    +0.8   6 3 fr  
F16 » Jelassi, Yasmin -96 13.02  -0.4 4 3 fr
F15 » Björnsdotter P, Tove -97 13.50    +0.9   6 2 fr  
» Hentschel, Sandra -97 12.59  +0.9 2 2 fr
12.86  -1.9 4 Final fr
200 m F16 » Jelassi, Yasmin -96 27.21    -1.5   2 3 fr  
300 m P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 40.37        3 2 fr  
800 m F15 » Lindberg, Felicia -97 2:34.68      PB 7 1 fr  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Tersander, Beata -97 12.86    0.0   3 1 fr  
Höjd P16 » Persson, Manne -96 1.68        11   fr  
Längd P16 » Persson, Manne -96 5.75    +0.5   15   fr  
5.83  +0.5 PB 7 Försök fr
P15 » Hördell, Anton -97 5.76    +1.0   8 Final fr  
F16 » Pernbrink, Sara -96 4.69  -0.5 20 Försök fr
F15 » Lindberg, Felicia -97 4.60  -0.4 13 Pool A fr
Tresteg P16 » Persson, Manne -96 12.55    -0.9 PB 4 Final fr  
F16 » Pernbrink, Sara -96 10.68  -1.6 7 Final fr
Spjut (400 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 35.75      PB 7 Final fr  
¤¤¤¤¤¤CompId2872¤¤¤¤¤¤
 2012-09-29 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (3,0 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 9.46        1 Final    
Kula (2,0 kg) P10 » Almlöf, Daniel -02 6.20      PB 1 Final    
Diskus (0,6 kg) P13 » Rodhe, Albin -99 ej start          1   [¤]
» Rodhe, Gustav -99 17.77  PB 1 Final
P10 » Almlöf, Daniel -02 14.85      PB 1 Final    
F15 » Lindberg, Felicia -97 28.51  PB 1 Final
Slägga (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 32.20        1 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Lindberg, Felicia -97 25.24      PB 1 Final    
Slägga (2,0 kg) P10 » Almlöf, Daniel -02 13.98      PB 1 Final    
Spjut (400 gr) P13 » Rodhe, Albin -99 20.10        1 Final    
» Rodhe, Gustav -99 17.77  2 Final
P10 » Almlöf, Daniel -02 14.05      PB 1 Final    
F15 » Lindberg, Felicia -97 36.75  PB 1 Final
Castorama MS   Almlöf, Andreas -95 1 575      PB        
Kula (7,26 kg) 9.09 [392] SB 3 Final
Spjut (800 gr) 39.80 [488] 2 Final
Diskus (2,0 kg) 23.99 [329] SB 2 Final
Slägga (7,26 kg) 23.59 [366]     PB 1 Final    
Lindberg, Dick -59 881  PB
Kula (7,26 kg) 7.49 [263] PB 4 Final
Spjut (800 gr) 27.05 [277] PB 4 Final
Diskus (2,0 kg) 18.99 [195] PB 5 Final
Slägga (7,26 kg) 13.98 [146]     PB 5 Final    
» Odenman, Gunnar -93 1 414  PB
Kula (7,26 kg) 9.15 [397] PB 2 Final
Spjut (800 gr) 32.40 [370] SB 3 Final
Diskus (2,0 kg) 25.68 [372] SB 1 Final
Slägga (7,26 kg) 19.31 [275]     PB 2 Final    
Rodhe, Henrik -71 946  PB
Kula (7,26 kg) 7.04 [225] PB 5 Final
Spjut (800 gr) 24.26 [225] PB 5 Final
Diskus (2,0 kg) 20.88 [247] PB 4 Final
Slägga (7,26 kg) 18.18 [249]     PB 3 Final    
» Wulff, Jonathan -94 1 544  PB
Kula (7,26 kg) 10.39 [489] PB 1 Final
Spjut (800 gr) 46.17 [580] PB 1 Final
Diskus (2,0 kg) 23.22 [310] PB 3 Final
Slägga (7,26 kg) 14.71 [165] PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId2873¤¤¤¤¤¤
 2012-09-28/29 (fr-lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Brikell, Jens -71 1:05.32        79 1 fr  
Rydén, Magnus -60 2:25.25  1327 1 fr
M22 » Nilsson, Patrik -91 brutit          1 fr  
Segerberg, Filip -90 52.54  10 1 fr
Spetz, Nils -91 54.34  13 1 fr
M20 » Alemayoh, Michele -92 58.21        19 1 fr  
P18 Claesson, Patrick -94 41.09  28 1 fr
» Lidfeldt, Gustaf -95 ej start  1 fr [¤]
Salehian, Sam -94 37.30        18 1 fr  
» Torgersson, Alex -94 38.06  21 1 fr
P16 Waldna, Rasmus -96 39.55  30 1 fr
P14 » Ahl, Christoffer -98 21.36        8 1 fr  
P12 » Ekberg, Johan -00 11.36  8 1 fr
P11 Brikell, Arvid -01 7.11  84 1 fr
» Käck, Joel -01 6.10        16 1 fr  
» Lavett, Emil -01 6.39  51 1 fr
Nyhem, Jakob -01 7.27  101 1 fr
P8 Ekberg, Arvid -04 7.11        21 1 fr  
» Moberg, Markus -03 9.02  233 1 fr
KS Karlsson, Charlotte -84 brutit  1 fr
K22 Tolvers, Nathalie -90 45.02        8 1 fr  
K20 Adrianzon, Hilde -92 46.25  9 1 fr
» Wangenheim, Julia -92 46.45  10 1 fr
F19 » Grönros, Lovisa -93 ej start          1 fr [¤]
F18 » Forss, Emma -94 52.54  18 1 fr
» Jonsson Sundberg, Anna -94 49.28  14 1 fr
» Narfgren, Ellen -94 43.41        9 1 fr  
» Åberg, Stina -94 49.32  15 1 fr
F14 Andersson, Vilma -98 ej start  1 fr [¤]
Eklind, Maja -98 27.12        23 1 fr  
F12 Ekberg, Lisa -02 6.55  11 1 fr
» Richardsson, Victoria -00 12.19  9 1 fr
F10 Lundkvist, Hanna -02 ej start          1 fr [¤]
Sederlin, Olivia -02 7.50  68 1 fr
» Wihk, Embla -02 8.50  163 1 fr
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId2867¤¤¤¤¤¤
 2012-09-21/23 (fr-sö)  | Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Ewertzh, Jacob -95 11.27    +3.1   1 2 fr  
11.14  +3.9 1 Semi-1 fr
  11.04    +3.6   2 Final fr  
F17 » Bill, Ellinor -95 12.93  +2.5 3 1 fr
12.98  +2.8 7 Semi-1 fr
» Romàn, Linnéa -95 13.85  +3.5 6 4 fr
110 m häck (100 cm) P18 » Grundberg, Erik -94 15.72    +2.2   2 Final fr  
110 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 14.46    +2.1   2 Final fr  
300 m häck (76,2 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 39.46      PB 3 Final fr  
» Ewertzh, Jacob -95 39.12  PB 2 Final fr
Höjd P16 » Ewertzh, Jacob -95 1.77      PB 7 Final fr  
» Åkesson, Staffan -95 1.82  5 Final fr
F16 » Forsberg, Elin -96 1.43  6 Final fr
Kula (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 12.73        7 Final fr  
Kula (3,0 kg) F17 » Avebäck, Freja -95 9.96      SB 13   fr  
Diskus (1,5 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 33.12        9   fr  
Slägga (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 34.83      PB 8 Final fr  
Slägga (4,0 kg) F17 » Bill, Ellinor -95 17.64      PB 9   fr  
» Romàn, Linnéa -95 11.53  PB 10 fr
Spjut (700 gr) P17   Almlöf, Andreas -95 42.08        7 Final fr  
Spjut (600 gr) F16 » Forsberg, Elin -96 17.85      PB 11   fr  
¤¤¤¤¤¤CompId2871¤¤¤¤¤¤
 2012-09-22 (lö)  | ALJ open Light, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m M20 » Alemayoh, Michele -92 33:52.60      PB 12 Final    
¤¤¤¤¤¤CompId2870¤¤¤¤¤¤
 2012-09-22 (lö)  | STH-Cup, Spånga IP, Spånga
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11 » Axelsson Th., Joel -01 9.89    -0.8 PB 5 2    
» Förnestig, Paul -01 9.02  -0.9 PB 1 4
Okeke, Philip -01 9.12    +0.4 PB 2 1    
F11 » Aspegren, Hedvig -01 9.25  -1.3 PB 1 1
» Gassama, Sira -01 9.08  -1.6 PB 1 3
» Ilbäcken, Thelma -01 9.29  -1.1 2 4
80 m P13 » Karlsson, John -99 11.75    -1.3   6 2    
» Rodhe, Albin -99 12.15  -1.0 4 1
P12 » Svensson, Elias -00 11.20    -0.1 PB 2 3    
F13 » Jahrl, Hedda -99 11.55  +0.1 PB 3 4
» Wärn, Nora -99 11.97  -1.1 3 1
F12 » Deltin, Greta -00 10.87  -1.1 PB 1 2
600 m P13   Herne, Erik -99 1:47.89      PB 4 1    
» Lund, Jonathan -99 1:55.67  6 2
P12 » Ekberg, Johan -00 1:50.63      PB 7 1    
P11 » Axelsson Th., Joel -01 2:05.14  PB 8 1
» Käck, Joel -01 1:58.26  PB 2 2
» Lavett, Emil -01 2:05.80      PB 9 1    
F13 Andersson, Elin -99 1:59.74  PB 6 2
» Jahrl, Hedda -99 1:49.41  1 1
F12 » Richardsson, Victoria -00 1:53.61      PB 3 2    
F11 » Gassama, Sira -01 1:57.94  PB 3 2
» Nordström, Thea -01 2:10.38  7 2
Åberg, Iris -01 2:04.11  3 1
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.60    -0.4   2 4    
Nehls, William -99 10.68  -0.4 PB 3 3
P12 Andreasson, Oliver -00 13.41    -0.9   3 2    
F13 » Jansson, Fanny -99 brutit  2
» Lundmark, Maja -99 11.92  +0.2 PB 3 2
» Werner, Hermine -99 11.35  -0.2 3 3
Höjd P13 » Rodhe, Albin -99 1.39      PB 7 Final    
» Rodhe, Gustav -99 1.24  SB 17
P12 » Gussarsson, Arvid -00 1.30      PB 13      
P11 » Käck, Joel -01 1.24  PB 4 Final
Miansangi, Denzel -01 1.21  PB 7 Final
» Skaarud, Hannes -01 1.24      PB 4 Final    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.54  1 Final
» Jansson, Fanny -99 1.42  3 Final
F11 » Björk Sambo, Lucy -01 1.24        7 Final    
» Kapell, Tilda -01 1.24  5 Final
» Rådbo, Klara -01 1.42  PB 1 Final
Längd (zon) P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 4.58    -   4 Final    
» Henningson, William -99 4.11  - 13
» Karlsson, John -99 4.45    -   9      
P11 Ehirhieme, Iyayi -01 3.97  - 5 Final
» Förnestig, Paul -01 3.79  - 6 Final
» Skaarud, Hannes -01 3.77    -   7 Final    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 4.87  - 3 Final
» Laurin, Lotta -99 4.47  - 8 Final
» Werner, Hermine -99 3.98    -   13      
F11 » Kapell, Tilda -01 4.26  - 2 Final
» Lindvall, Siri -01 4.31  - 1 Final
» Littorin, Ebba -01 4.03  - 5
Kula (3,0 kg) P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 7.57      PB 9      
P12 » Gussarsson, Arvid -00 7.23  10
» Svensson, Elias -00 8.54  3 Final
Kula (2,0 kg) P11   Ehirhieme, Iyayi -01 6.60      PB 8 Final    
Martinsson, Morgan -01 8.44  PB 3 Final
Miansangi, Denzel -01 8.71      PB 1 Final    
F13 » Engström, Isabella -99 9.66  4 Final
» Wärn, Nora -99 8.37  10
F12 » Hansson, Jessica -00 9.33      PB 6 Final    
F11 » Lindvall, Siri -01 7.06  4 Final
Okeke, Rebecca -01 6.16  10
» Rådbo, Klara -01 6.58  PB 6 Final
Spjut (400 gr) P13 » Lund, Jonathan -99 24.28        11      
Nehls, William -99 25.14  PB 8 Final
P12 » Palmerstedt, Jacob -00 24.46      PB 10      
F13 » Lundmark, Maja -99 19.88  8 Final
» Werner, Hermine -99 15.55  PB 10
F12 Rilegård, Hejla -00 22.22  5 Final
Boll (300 gr) P11 » Lavett, Emil -01 33.57        2 Final    
» Sandqvist, Petter -01 31.33  5 Final
Strandberg, Edvin -01 31.76      PB 4 Final    
F11 » Björk Sambo, Lucy -01 17.49  12
» Ilbäcken, Thelma -01 21.46  SB 6 Final
» Nordström, Thea -01 22.69  PB 4 Final
5 x 60 m P11 » Lavett, Emil -01 46.37        1 1    
Miansangi, Denzel -01
» Fogelberg, Adam -01
» Käck, Joel -01
» Skaarud, Hannes -01                
» Förnestig, Paul -01 43.59  1 2
Okeke, Philip -01
Ehirhieme, Iyayi -01
» Axelsson Th., Joel -01
» Johansson, Leon -01                
F11 » Littorin, Ebba -01 46.19  2 1
Fritz, Isabell -01
» Cornelius, Magdalena -01
» Aspegren, Hedvig -01
» Nordström, Thea -01                
» Björk Sambo, Lucy -01 47.26  4 1
» Enblad, Mikaela -01
Åberg, Iris -01
» Sjöholm, Maja -01
Bott Alvarsson, Hannah -01                
» Gassama, Sira -01 42.94  1 Final
» Kapell, Tilda -01
» Lindvall, Siri -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01
4 x 80 m P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 47.73        2 1    
» Henningson, William -99
Lund, Johan -72
» Ekberg, Johan -00                
» Karlsson, John -99 brutit  2
» Svensson, Elias -00
» Rodhe, Albin -99
» Rodhe, Gustav -99                
F13 » Lundmark, Maja -99 47.58  2 1
» Werner, Hermine -99
» Jansson, Fanny -99
Andersson, Elin -99                
» Deltin, Greta -00 44.46  4 2
» Jahrl, Hedda -99
» Wärn, Nora -99
» Laurin, Lotta -99
¤¤¤¤¤¤CompId2869¤¤¤¤¤¤
 2012-09-22 (lö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 8.91        6 Final    
Starega, Tobiasz -98 9.86  6 Final
Kula (3,0 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 9.45        4 Final    
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 9.74        3 Final    
Hådén, Ellen -98 7.71  PB 10 Final
Diskus (1,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 ej start          1   [¤]
Starega, Tobiasz -98 24.91  PB 2 D-final
Diskus (0,6 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 ej start          1   [¤]
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 26.00        5 Final    
Hådén, Ellen -98 18.58  7 Final
Slägga (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 31.58      PB 2 Final    
Starega, Tobiasz -98 27.85  3 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Lindberg, Felicia -97 ej start          1   [¤]
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 34.58        3 Final    
Hådén, Ellen -98 16.94  10 Final
Spjut (600 gr) P14   Starega, Tobiasz -98 ej res          Final    
Spjut (400 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 36.14        2 Final    
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 22.66        4 Final    
Hådén, Ellen -98 14.59  PB 10 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId2868¤¤¤¤¤¤
 2012-09-22 (lö)  | EKO ½ Maran, Falsterbo
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Nilsson, Magnus -79 1:13.42      PB 2      
¤¤¤¤¤¤CompId2866¤¤¤¤¤¤
 2012-09-20 (to)  | Resultattävling stav, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P14 » Hargeström, Sebastien -98 3.20        1 Final    
P13 » Forsberg, Martin -99 2.35  6 Final
F17 » Rossi, Madeleine -95 3.10      PB 2 Final    
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.65  5 Final
» Kapell, Hanna -98 2.65  3 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.65  3 Final
¤¤¤¤¤¤CompId2863¤¤¤¤¤¤
 2012-09-15/16 (lö-sö)  | Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P17   Almlöf, Andreas -95 6 201    +0.3 PB 4    
110 m häck (91,4 cm) 14.85 [868] -2.8 2 2
Diskus (1,5 kg) 33.80 [540] SB 6 1
Stav 3.62 [514] PB 4 1
Spjut (700 gr) 44.03 [501] PB 6 1
300 m 37.21 [747] PB 3 2
100 m 11.83 [685] +1.8 3 1
Längd 6.19 [628] +2.0 PB 5 1
Kula (5,0 kg) 11.83 [596] 6 1
Höjd 1.64 [496] SB 9 1
1 000 m 3:03.99 [626] PB 3 1
8-kamp P14 » Förnestig, Frank -98 ej start            [¤]
» Hargeström, Sebastien -98 3 377  -0.6 PB 4
100 m häck (84 cm) 16.29 [555] -0.8 PB 4 1
Diskus (1,0 kg) 23.64 [341] 7 1
Stav 3.22 [411] PB 1 1
Spjut (600 gr) 31.43 [319] 4 1
Längd 5.08 [398] -0.4 5 1
Kula (4,0 kg) 7.65 [346] 6 1
Höjd 1.47 [367] 5 1
800 m 2:19.35 [640] PB 4 1
6-kamp F14 » Hansson, Pernilla -98 3 210    +0.1 PB 4    
80 m häck (76,2 cm) 12.98 [719] -1.0 PB 4 1
Höjd 1.54 [666] 2 1
Kula (3,0 kg) 9.19 [477] PB 3 1
Längd 4.83 [514] +1.2 PB 2 1
Spjut (400 gr) 16.19 [218] SB 5 1
600 m 1:50.54 [616]     PB 4 1  
» Kapell, Hanna -98 ej start  [¤]
5-kamp F13 » Cianelli, Rosanna -99 4 506    +0.5 PB 2    
60 m häck (76,2 cm) 10.46 [1 003] -1.9 3 1
Höjd 1.54 [1 032] 2 1
Spjut (400 gr) 21.59 [701] PB 3 1
Längd (zon) 5.03 [1 002] +2.9 2 1
600 m 1:59.04 [768]     PB 3 1  
» Engström, Isabella -99 3 635  -0.3 PB 3
60 m häck (76,2 cm) 11.75 [757] -1.9 PB 6 1
Höjd 1.27 [720] PB 6 1
Spjut (400 gr) 17.97 [587] PB 6 1
Längd (zon) 4.18 [689] +1.2 PB 5 1
600 m 1:53.06 [882] PB 2 1
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId2865¤¤¤¤¤¤
 2012-09-15 (lö)  | DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Claesson, Patrick -94 1:27.53      PB 393      
» Lerdahl, Emil -82 1:08.25  4 1
Segerberg, Filip -90 1:12.50      PB 15 1    
» Svidén, Lars -45 1:34.25  SB 1041 1
M35 » Bjurner, Pontus -74 1:29.42  SB 555
» Munkhammar, Viktor -74 1:27.10      PB 342 1    
KS Karlsson, Charlotte -84 1:18.18  PB 5
¤¤¤¤¤¤CompId2864¤¤¤¤¤¤
 2012-09-15 (lö)  | Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P9   Mäntylä, Ludvig -03 11.12    0.0 PB 4 1    
P8 » Moberg, Markus -03 11.09  0.0 PB 3 1
F11 » Kapell, Tilda -01 9.20  0.0 2 1
  9.28    -0.1   4 Final    
» Lindvall, Siri -01 8.95  0.0 1 2
9.04  -0.1 2 Final
F10 » Jansson, Julia -02 9.83    -0.8