HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-05-30
Ute för 2012 Resultatdatum: 2012-11-25
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2012-11-25 (sö)  | Firenze marathon, Firenze, ITA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton KS   Karlsson, Charlotte -84 1:21.57        5 1    
Maraton KS   Karlsson, Charlotte -84 2:44.28      PB 5 1    
 2012-11-03 (lö)  | Vintermaran, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Spetz, Nils -91 2:54.23      PB 8 Final    
 2012-10-21 (sö)  | Castorama, Hässelby IP, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama KS » Tomb, Stine -86 1 237      PB        
Kula (4,0 kg) 8.08 [452] PB 1 Final
Spjut (600 gr) 12.23 [207] PB 1 Final
Diskus (1,0 kg) 19.20 [298] PB 1 Final
Slägga (4,0 kg) 14.93 [280] PB 1 Final
 2012-10-21 (sö)  | Amsterdam Marathom, Amsterdam, NED
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:11.16        21      
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:20.55      PB 21      
Woldu, Daniel -89 brutit  1
 2012-10-21 (sö)  | Spiken, Segeltorps elljusspår, Segeltorp
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS   Berggren, Willy -48 13.05        1 1    
Hultquist, Tomas -57 25.47  8 1
  12.53        3 1    
Jansson, Stefan -71 12.24  4 1
Johansson, Håkan -60 11.23  7 1
» Liljebäck, Lars-Erik -58 20.17  1 1
  10.05        8 1    
Persson, Alexander -89 18.49  5 1
Pihlblad, Jan -64 15.18  2 1
» Skjutar Apell, Linus -89 20.13        2 1    
M20 » Börjesson, John -92 17.51  6 1
P18 Salehian, Sam -94 19.36  4 1
P16 Waldna, Rasmus -96 10.05        3 1    
P15 Enblom, Andreas -97 12.05  2 1
P12 Bergman Blix, August -00 19.31  4 1
M40 Jansson, Stefan -71 25.29        7 1    
KS Waldna, Sanna -73 19.46  10 1
K22 » Tolvers, Nathalie -90 10.54  9 1
K20 » Wangenheim, Julia -92 11.34        8 1    
F18 » Forss, Emma -94 12.35  5 1
» Narfgren, Ellen -94 11.40  7
F13 Andersson, Elin -99 11.50        6 1    
F11 Svensson, Signe -01 13.37  2 1
F10 Bergman Blix, Astrid -02 21.39  11 1
» Jansson, Julia -02 14.54        1 1    
K40 Bergman Blix, Stina -71 16.34  4 1
Nygren, Marianne -71 16.04  3 1
 2012-10-20 (lö)  | Växjö Marathon, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS   Nilsson, Magnus -79 2:39.22      PB 4 1    
 2012-10-14 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp MS   Bjurner, Pontus -74 38.52          1    
Förberg, Jan -42 45.54  1
KS Karlsson, Charlotte -84 35.00  1
 2012-08-10/10-12 (fr-fr)  | USM 2012, Vilundavallen, Väsby - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 12.65    +0.8   6 3 fr  
F16 » Jelassi, Yasmin -96 13.02  -0.4 4 3 fr
F15 » Björnsdotter P, Tove -97 13.50    +0.9   6 2 fr  
» Hentschel, Sandra -97 12.59  +0.9 2 2 fr
12.86  -1.9 4 Final fr
200 m F16 » Jelassi, Yasmin -96 27.21    -1.5   2 3 fr  
300 m P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 40.37        3 2 fr  
800 m F15 » Lindberg, Felicia -97 2:34.68      PB 7 1 fr  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Tersander, Beata -97 12.86    0.0   3 1 fr  
Höjd P16 » Persson, Manne -96 1.68        11   fr  
Längd P16 » Persson, Manne -96 5.75    +0.5   15   fr  
5.83  +0.5 PB 7 Försök fr
P15 » Hördell, Anton -97 5.76    +1.0   8 Final fr  
F16 » Pernbrink, Sara -96 4.69  -0.5 20 Försök fr
F15 » Lindberg, Felicia -97 4.60  -0.4 13 Pool A fr
Tresteg P16 » Persson, Manne -96 12.55    -0.9 PB 4 Final fr  
F16 » Pernbrink, Sara -96 10.68  -1.6 7 Final fr
Spjut (400 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 35.75      PB 7 Final fr  
 2012-09-29 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (3,0 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 9.46        1 Final    
Kula (2,0 kg) P10 » Almlöf, Daniel -02 6.20      PB 1 Final    
Diskus (0,6 kg) P13 » Rodhe, Albin -99 ej start          1   [¤]
» Rodhe, Gustav -99 17.77  PB 1 Final
P10 » Almlöf, Daniel -02 14.85      PB 1 Final    
F15 » Lindberg, Felicia -97 28.51  PB 1 Final
Slägga (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 32.20        1 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Lindberg, Felicia -97 25.24      PB 1 Final    
Slägga (2,0 kg) P10 » Almlöf, Daniel -02 13.98      PB 1 Final    
Spjut (400 gr) P13 » Rodhe, Albin -99 20.10        1 Final    
» Rodhe, Gustav -99 17.77  2 Final
P10 » Almlöf, Daniel -02 14.05      PB 1 Final    
F15 » Lindberg, Felicia -97 36.75  PB 1 Final
Castorama MS   Almlöf, Andreas -95 1 575      PB        
Kula (7,26 kg) 9.09 [392] SB 3 Final
Spjut (800 gr) 39.80 [488] 2 Final
Diskus (2,0 kg) 23.99 [329] SB 2 Final
Slägga (7,26 kg) 23.59 [366]     PB 1 Final    
Lindberg, Dick -59 881  PB
Kula (7,26 kg) 7.49 [263] PB 4 Final
Spjut (800 gr) 27.05 [277] PB 4 Final
Diskus (2,0 kg) 18.99 [195] PB 5 Final
Slägga (7,26 kg) 13.98 [146]     PB 5 Final    
» Odenman, Gunnar -93 1 414  PB
Kula (7,26 kg) 9.15 [397] PB 2 Final
Spjut (800 gr) 32.40 [370] SB 3 Final
Diskus (2,0 kg) 25.68 [372] SB 1 Final
Slägga (7,26 kg) 19.31 [275]     PB 2 Final    
Rodhe, Henrik -71 946  PB
Kula (7,26 kg) 7.04 [225] PB 5 Final
Spjut (800 gr) 24.26 [225] PB 5 Final
Diskus (2,0 kg) 20.88 [247] PB 4 Final
Slägga (7,26 kg) 18.18 [249]     PB 3 Final    
» Wulff, Jonathan -94 1 544  PB
Kula (7,26 kg) 10.39 [489] PB 1 Final
Spjut (800 gr) 46.17 [580] PB 1 Final
Diskus (2,0 kg) 23.22 [310] PB 3 Final
Slägga (7,26 kg) 14.71 [165] PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-09-28/29 (fr-lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Terränglopp MS   Brikell, Jens -71 1:05.32        79 1 fr  
Rydén, Magnus -60 2:25.25  1327 1 fr
M22 » Nilsson, Patrik -91 brutit          1 fr  
Segerberg, Filip -90 52.54  10 1 fr
Spetz, Nils -91 54.34  13 1 fr
M20 » Alemayoh, Michele -92 58.21        19 1 fr  
P18 Claesson, Patrick -94 41.09  28 1 fr
» Lidfeldt, Gustaf -95 ej start  1 fr [¤]
Salehian, Sam -94 37.30        18 1 fr  
» Torgersson, Alex -94 38.06  21 1 fr
P16 Waldna, Rasmus -96 39.55  30 1 fr
P14 » Ahl, Christoffer -98 21.36        8 1 fr  
P12 » Ekberg, Johan -00 11.36  8 1 fr
P11 Brikell, Arvid -01 7.11  84 1 fr
» Käck, Joel -01 6.10        16 1 fr  
» Lavett, Emil -01 6.39  51 1 fr
Nyhem, Jakob -01 7.27  101 1 fr
P8 Ekberg, Arvid -04 7.11        21 1 fr  
» Moberg, Markus -03 9.02  233 1 fr
KS Karlsson, Charlotte -84 brutit  1 fr
K22 » Tolvers, Nathalie -90 45.02        8 1 fr  
K20 Adrianzon, Hilde -92 46.25  9 1 fr
» Wangenheim, Julia -92 46.45  10 1 fr
F19 » Grönros, Lovisa -93 ej start          1 fr [¤]
F18 » Forss, Emma -94 52.54  18 1 fr
» Jonsson Sundberg, Anna -94 49.28  14 1 fr
» Narfgren, Ellen -94 43.41        9 1 fr  
» Åberg, Stina -94 49.32  15 1 fr
F14 Andersson, Vilma -98 ej start  1 fr [¤]
Eklind, Maja -98 27.12        23 1 fr  
F12 Ekberg, Lisa -02 6.55  11 1 fr
» Richardsson, Victoria -00 12.19  9 1 fr
F10 Lundkvist, Hanna -02 ej start          1 fr [¤]
Sederlin, Olivia -02 7.50  68 1 fr
» Wihk, Embla -02 8.50  163 1 fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-09-21/23 (fr-sö)  | Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Ewertzh, Jacob -95 11.27    +3.1   1 2 fr  
11.14  +3.9 1 Semi-1 fr
  11.04    +3.6   2 Final fr  
F17 » Bill, Ellinor -95 12.93  +2.5 3 1 fr
12.98  +2.8 7 Semi-1 fr
» Romàn, Linnéa -95 13.85  +3.5 6 4 fr
110 m häck (100 cm) P18 » Grundberg, Erik -94 15.72    +2.2   2 Final fr  
110 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 14.46    +2.1   2 Final fr  
300 m häck (76,2 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 39.46      PB 3 Final fr  
» Ewertzh, Jacob -95 39.12  PB 2 Final fr
Höjd P16 » Ewertzh, Jacob -95 1.77      PB 7 Final fr  
» Åkesson, Staffan -95 1.82  5 Final fr
F16 » Forsberg, Elin -96 1.43  6 Final fr
Kula (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 12.73        7 Final fr  
Kula (3,0 kg) F17 » Avebäck, Freja -95 9.96      SB 13   fr  
Diskus (1,5 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 33.12        9   fr  
Slägga (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 34.83      PB 8 Final fr  
Slägga (4,0 kg) F17 » Bill, Ellinor -95 17.64      PB 9   fr  
» Romàn, Linnéa -95 11.53  PB 10 fr
Spjut (700 gr) P17   Almlöf, Andreas -95 42.08        7 Final fr  
Spjut (600 gr) F16 » Forsberg, Elin -96 17.85      PB 11   fr  
 2012-09-22 (lö)  | ALJ open Light, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 000 m M20 » Alemayoh, Michele -92 33:52.60      PB 12 Final    
 2012-09-22 (lö)  | STH-Cup, Spånga IP, Spånga
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11 » Axelsson Th., Joel -01 9.89    -0.8 PB 5 2    
» Förnestig, Paul -01 9.02  -0.9 PB 1 4
Okeke, Philip -01 9.12    +0.4 PB 2 1    
F11 » Aspegren, Hedvig -01 9.25  -1.3 PB 1 1
» Gassama, Sira -01 9.08  -1.6 PB 1 3
» Ilbäcken, Thelma -01 9.29  -1.1 2 4
80 m P13 » Karlsson, John -99 11.75    -1.3   6 2    
» Rodhe, Albin -99 12.15  -1.0 4 1
P12 » Svensson, Elias -00 11.20    -0.1 PB 2 3    
F13 » Jahrl, Hedda -99 11.55  +0.1 PB 3 4
» Wärn, Nora -99 11.97  -1.1 3 1
F12 » Deltin, Greta -00 10.87  -1.1 PB 1 2
600 m P13   Herne, Erik -99 1:47.89      PB 4 1    
» Lund, Jonathan -99 1:55.67  6 2
P12 » Ekberg, Johan -00 1:50.63      PB 7 1    
P11 » Axelsson Th., Joel -01 2:05.14  PB 8 1
» Käck, Joel -01 1:58.26  PB 2 2
» Lavett, Emil -01 2:05.80      PB 9 1    
F13 Andersson, Elin -99 1:59.74  PB 6 2
» Jahrl, Hedda -99 1:49.41  1 1
F12 » Richardsson, Victoria -00 1:53.61      PB 3 2    
F11 » Gassama, Sira -01 1:57.94  PB 3 2
» Nordström, Thea -01 2:10.38  7 2
Åberg, Iris -01 2:04.11  3 1
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.60    -0.4   2 4    
Nehls, William -99 10.68  -0.4 PB 3 3
P12 Andreasson, Oliver -00 13.41    -0.9   3 2    
F13 » Jansson, Fanny -99 brutit  2
» Lundmark, Maja -99 11.92  +0.2 PB 3 2
» Werner, Hermine -99 11.35  -0.2 3 3
Höjd P13 » Rodhe, Albin -99 1.39      PB 7 Final    
» Rodhe, Gustav -99 1.24  SB 17
P12 » Gussarsson, Arvid -00 1.30      PB 13      
P11 » Käck, Joel -01 1.24  PB 4 Final
Miansangi, Denzel -01 1.21  PB 7 Final
» Skaarud, Hannes -01 1.24      PB 4 Final    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.54  1 Final
» Jansson, Fanny -99 1.42  3 Final
F11 » Björk Sambo, Lucy -01 1.24        7 Final    
» Kapell, Tilda -01 1.24  5 Final
» Rådbo, Klara -01 1.42  PB 1 Final
Längd (zon) P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 4.58    -   4 Final    
» Henningson, William -99 4.11  - 13
» Karlsson, John -99 4.45    -   9      
P11 Ehirhieme, Iyayi -01 3.97  - 5 Final
» Förnestig, Paul -01 3.79  - 6 Final
» Skaarud, Hannes -01 3.77    -   7 Final    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 4.87  - 3 Final
» Laurin, Lotta -99 4.47  - 8 Final
» Werner, Hermine -99 3.98    -   13      
F11 » Kapell, Tilda -01 4.26  - 2 Final
» Lindvall, Siri -01 4.31  - 1 Final
» Littorin, Ebba -01 4.03  - 5
Kula (3,0 kg) P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 7.57      PB 9      
P12 » Gussarsson, Arvid -00 7.23  10
» Svensson, Elias -00 8.54  3 Final
Kula (2,0 kg) P11   Ehirhieme, Iyayi -01 6.60      PB 8 Final    
Martinsson, Morgan -01 8.44  PB 3 Final
Miansangi, Denzel -01 8.71      PB 1 Final    
F13 » Engström, Isabella -99 9.66  4 Final
» Wärn, Nora -99 8.37  10
F12 » Hansson, Jessica -00 9.33      PB 6 Final    
F11 » Lindvall, Siri -01 7.06  4 Final
Okeke, Rebecca -01 6.16  10
» Rådbo, Klara -01 6.58  PB 6 Final
Spjut (400 gr) P13 » Lund, Jonathan -99 24.28        11      
Nehls, William -99 25.14  PB 8 Final
P12 » Palmerstedt, Jacob -00 24.46      PB 10      
F13 » Lundmark, Maja -99 19.88  8 Final
» Werner, Hermine -99 15.55  PB 10
F12 Rilegård, Hejla -00 22.22  5 Final
Boll (300 gr) P11 » Lavett, Emil -01 33.57        2 Final    
» Sandqvist, Petter -01 31.33  5 Final
Strandberg, Edvin -01 31.76      PB 4 Final    
F11 » Björk Sambo, Lucy -01 17.49  12
» Ilbäcken, Thelma -01 21.46  SB 6 Final
» Nordström, Thea -01 22.69  PB 4 Final
5 x 60 m P11 » Lavett, Emil -01 46.37        1 1    
Miansangi, Denzel -01
» Fogelberg, Adam -01
» Käck, Joel -01
» Skaarud, Hannes -01                
» Förnestig, Paul -01 43.59  1 2
Okeke, Philip -01
Ehirhieme, Iyayi -01
» Axelsson Th., Joel -01
» Johansson, Leon -01                
F11 » Littorin, Ebba -01 46.19  2 1
Fritz, Isabell -01
» Cornelius, Magdalena -01
» Aspegren, Hedvig -01
» Nordström, Thea -01                
» Björk Sambo, Lucy -01 47.26  4 1
» Enblad, Mikaela -01
Åberg, Iris -01
» Sjöholm, Maja -01
Bott Alvarsson, Hannah -01                
» Gassama, Sira -01 42.94  1 Final
» Kapell, Tilda -01
» Lindvall, Siri -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01
4 x 80 m P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 47.73        2 1    
» Henningson, William -99
Lund, Johan -72
» Ekberg, Johan -00                
» Karlsson, John -99 brutit  2
» Svensson, Elias -00
» Rodhe, Albin -99
» Rodhe, Gustav -99                
F13 » Lundmark, Maja -99 47.58  2 1
» Werner, Hermine -99
» Jansson, Fanny -99
Andersson, Elin -99                
» Deltin, Greta -00 44.46  4 2
» Jahrl, Hedda -99
» Wärn, Nora -99
» Laurin, Lotta -99
 2012-09-22 (lö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 8.91        6 Final    
Starega, Tobiasz -98 9.86  6 Final
Kula (3,0 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 9.45        4 Final    
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 9.74        3 Final    
Hådén, Ellen -98 7.71  PB 10 Final
Diskus (1,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 ej start          1   [¤]
Starega, Tobiasz -98 24.91  PB 2 D-final
Diskus (0,6 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 ej start          1   [¤]
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 26.00        5 Final    
Hådén, Ellen -98 18.58  7 Final
Slägga (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 31.58      PB 2 Final    
Starega, Tobiasz -98 27.85  3 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Lindberg, Felicia -97 ej start          1   [¤]
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 34.58        3 Final    
Hådén, Ellen -98 16.94  10 Final
Spjut (600 gr) P14   Starega, Tobiasz -98 ej res          Final    
Spjut (400 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 36.14        2 Final    
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 22.66        4 Final    
Hådén, Ellen -98 14.59  PB 10 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-09-22 (lö)  | EKO ½ Maran, Falsterbo
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Nilsson, Magnus -79 1:13.42      PB 2      
 2012-09-20 (to)  | Resultattävling stav, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P14 » Hargeström, Sebastien -98 3.20        1 Final    
P13 » Forsberg, Martin -99 2.35  6 Final
F17 » Rossi, Madeleine -95 3.10      PB 2 Final    
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.65  5 Final
» Kapell, Hanna -98 2.65  3 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.65  3 Final
 2012-09-15/16 (lö-sö)  | Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P17   Almlöf, Andreas -95 6 201    +0.3 PB 4    
110 m häck (91,4 cm) 14.85 [868] -2.8 2 2
Diskus (1,5 kg) 33.80 [540] SB 6 1
Stav 3.62 [514] PB 4 1
Spjut (700 gr) 44.03 [501] PB 6 1
300 m 37.21 [747] PB 3 2
100 m 11.83 [685] +1.8 3 1
Längd 6.19 [628] +2.0 PB 5 1
Kula (5,0 kg) 11.83 [596] 6 1
Höjd 1.64 [496] SB 9 1
1 000 m 3:03.99 [626] PB 3 1
8-kamp P14 » Förnestig, Frank -98 ej start            [¤]
» Hargeström, Sebastien -98 3 377  -0.6 PB 4
100 m häck (84 cm) 16.29 [555] -0.8 PB 4 1
Diskus (1,0 kg) 23.64 [341] 7 1
Stav 3.22 [411] PB 1 1
Spjut (600 gr) 31.43 [319] 4 1
Längd 5.08 [398] -0.4 5 1
Kula (4,0 kg) 7.65 [346] 6 1
Höjd 1.47 [367] 5 1
800 m 2:19.35 [640] PB 4 1
6-kamp F14 » Hansson, Pernilla -98 3 210    +0.1 PB 4    
80 m häck (76,2 cm) 12.98 [719] -1.0 PB 4 1
Höjd 1.54 [666] 2 1
Kula (3,0 kg) 9.19 [477] PB 3 1
Längd 4.83 [514] +1.2 PB 2 1
Spjut (400 gr) 16.19 [218] SB 5 1
600 m 1:50.54 [616]     PB 4 1  
» Kapell, Hanna -98 ej start  [¤]
5-kamp F13 » Cianelli, Rosanna -99 4 506    +0.5 PB 2    
60 m häck (76,2 cm) 10.46 [1 003] -1.9 3 1
Höjd 1.54 [1 032] 2 1
Spjut (400 gr) 21.59 [701] PB 3 1
Längd (zon) 5.03 [1 002] +2.9 2 1
600 m 1:59.04 [768]     PB 3 1  
» Engström, Isabella -99 3 635  -0.3 PB 3
60 m häck (76,2 cm) 11.75 [757] -1.9 PB 6 1
Höjd 1.27 [720] PB 6 1
Spjut (400 gr) 17.97 [587] PB 6 1
Längd (zon) 4.18 [689] +1.2 PB 5 1
600 m 1:53.06 [882] PB 2 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-09-15 (lö)  | DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS   Claesson, Patrick -94 1:27.53      PB 393      
» Lerdahl, Emil -82 1:08.25  4 1
Segerberg, Filip -90 1:12.50      PB 15 1    
» Svidén, Lars -45 1:34.25  SB 1041 1
M35 Bjurner, Pontus -74 1:29.42  SB 555
» Munkhammar, Viktor -74 1:27.10      PB 342 1    
KS Karlsson, Charlotte -84 1:18.18  PB 5
 2012-09-15 (lö)  | Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P9   Mäntylä, Ludvig -03 11.12    0.0 PB 4 1    
P8 » Moberg, Markus -03 11.09  0.0 PB 3 1
F11 » Kapell, Tilda -01 9.20  0.0 2 1
  9.28    -0.1   4 Final    
» Lindvall, Siri -01 8.95  0.0 1 2
9.04  -0.1 2 Final
F10 » Jansson, Julia -02 9.83    -0.8   2 2    
Ribbing, Isabelle -02 10.32  -0.7 PB 3 3
» Wihk, Embla -02 10.34  -0.7 PB 4 3
F9 » Avebäck, Klara -03 10.91    -1.5 PB 4 2    
» Miletic, Paulina -03 10.25  -1.5 3 2
10.30  -2.5 3 Final
» Thuresson, Mimmi -03 11.07    -0.6   2 1    
F8 Ribbing, Hannah -04 11.60  - 3 3
100 m P18 » Qvarfordt, Mattias -94 11.80    -0.8   1 Final    
P16 Holmqvist, Marcus -95 11.85  -0.8 1 Final
600 m P12   Averyd, Benjamin -00 1:58.83      PB 6 Final    
P11 » Lavett, Emil -01 2:07.50  3 Final
F10 » Jansson, Julia -02 2:13.46  5 Final
800 m P14 » Ahl, Christoffer -98 2:07.36        1 Final    
» Olsson, Timothy -98 2:18.50  4 Final
F16 Westman Persson, Ellen -96 2:39.70  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.66    -2.4   2 Final    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 10.72  +1.4 1 2
» Jansson, Fanny -99 11.23    +1.4 PB 3 2    
F12 Atterström, Isabelle -00 14.78  +1.4 PB 5 2
F11 » Lindvall, Siri -01 11.17  +1.4 2 2
80 m häck (76,2 cm) F14   Capelle, Téa -98 14.83    0.0 PB 2 Final    
» Retsloff, Hanne -98 15.48  0.0 PB 4 Final
100 m häck (84 cm) P15 » Hördell, Anton -97 17.37    -1.8   2 Final    
Längd P15 » Hördell, Anton -97 5.68    0.0   1 Final    
P14 » Olsson, Timothy -98 5.15  +0.1 2 Final
F14 Capelle, Téa -98 4.39    -0.5 PB 1 Final    
» Retsloff, Hanne -98 4.11  0.0 PB 5 Final
Längd (zon) P12   Averyd, Benjamin -00 3.84    -   11      
» Gussarsson, Arvid -00 4.15  - 6 Final
P11 » Hök, Elliot -01 3.36    -   8 Final    
» Lavett, Emil -01 3.94  - 2 Final
P10 » Gussarsson, Melker -02 3.38  - 9
P9 Mäntylä, Ludvig -03 2.92    -   8 Final    
P8 » Kapell, Elias -06 2.66  - 4 Final
» Moberg, Markus -03 2.69  - 10
F13 » Jansson, Fanny -99 4.27    -   4 Final    
» Laurin, Lotta -99 4.39  - 1 Final
» Wärn, Nora -99 4.08  - 8 Final
F12 Atterström, Isabelle -00 3.51    -   12      
F11 » Kapell, Tilda -01 4.37  - 2 Final
F10 » Jansson, Julia -02 3.54  - 7 Final
Ribbing, Isabelle -02 3.25    -   15      
» Wihk, Embla -02 3.25  - 14
F9 » Avebäck, Klara -03 2.91  - 8 Final
» Miletic, Paulina -03 3.35    -   1 Final    
» Thuresson, Mimmi -03 3.00  - 7 Final
F8 Ribbing, Hannah -04 3.01  - 3 Final
Spjut (400 gr) P13 » Lund, Jonathan -99 26.59      PB 5 Final    
P11 » Hök, Elliot -01 16.49  PB 4 Final
» Lavett, Emil -01 15.84      PB 5 Final    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 18.82  4 Final
F12 Rilegård, Hejla -00 25.40  PB 1 Final
Boll (300 gr) P10 » Gussarsson, Melker -02 23.24      PB 9      
P9 Mäntylä, Ludvig -03 13.14  PB 13
P8 » Moberg, Markus -03 19.60      PB 10      
F10 » Jansson, Julia -02 20.47  5 Final
F9 » Avebäck, Klara -03 14.83  PB 7 Final
» Thuresson, Mimmi -03 17.42  PB 3 Final
 2012-09-13 (to)  | Resultattävling i stav, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P13 » Forsberg, Martin -99 2.15        1 Final    
KS » Ulitina, Kristina -88 3.15  1 Final
F17 » Rossi, Madeleine -95 3.05      PB 2 Final    
F14 » Palmerstedt, Linnéa -98 2.65  3 Final
 2012-09-11 (ti)  | Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11 » Cornelius, Magdalena -01 9.77    +1.0   4 3    
» Ilbäcken, Thelma -01 9.11  +1.0 PB 1 3
  9.10    -   3 Final    
» Kapell, Tilda -01 9.02  +1.2 PB 1 2
» Lindvall, Siri -01 8.86  +2.2 1 4
  8.78    -   1 Final    
» Littorin, Ebba -01 9.66  +1.9 PB 3 1
» Rådbo, Klara -01 9.40  +1.0 PB 2 3
9.34  - 7 Final
80 m F12 » Hultström, Vilma -00 13.01    +2.0   5 2    
100 m F14   Capelle, Téa -98 14.50    +1.4 PB 3 2    
14.51  +0.7 3 Final
» Samuelsson, My -98 14.39  +1.4 PB 2 2
14.96  +0.1 4 Final
800 m F14 » Janhunen, Marina -98 2:21.33        2 Final    
F11 » Nordström, Thea -01 3:07.76  PB 4 Final
2 000 m F13   Andersson, Elin -99 7:30.27        1 Final    
F12 » Richardsson, Victoria -00 7:46.52  PB 2 Final
300 m häck (76,2 cm) F19 » Grönros, Lovisa -93 ej start          Final   [¤]
F18 » Forss, Emma -94 48.11  PB 1 Final
F14 » Kapell, Hanna -98 ej start  Final [¤]
Höjd F15 » Tersander, Beata -97 1.35        5 Final    
F14 » Samuelsson, My -98 1.35  PB 4 Final
Stav KS » Ulitina, Kristina -88 3.34        1 Final    
F17 » Rossi, Madeleine -95 2.84  2 Final
F14 » Kapell, Hanna -98 ej start          1   [¤]
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.74  PB 1 Final
» Robertsson, Fanny -98 2.24  3 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.64      PB 2 Final    
F11 » Kapell, Tilda -01 2.14  2 Final
Längd F14   Capelle, Téa -98 4.41    +2.3   8 Final    
4.13  +1.4 8 Final
» Retsloff, Hanne -98 3.95  +4.6 10
  3.86    +1.3 PB 10      
» Samuelsson, My -98 4.81  +1.9 PB 2 Final
» Åkeson, Magdalena -98 4.46  +2.3 6 Final
4.36  +0.8 PB 6 Final
Längd (zon) F12 » Hultström, Vilma -00 3.56    +3.3   10      
3.50  +0.9 10
F11 » Cornelius, Magdalena -01 3.78    +1.4 PB 11      
» Ilbäcken, Thelma -01 4.06  +1.1 PB 4 Final
» Kapell, Tilda -01 4.29  +0.7 2 Final
» Lindvall, Siri -01 4.36    +1.6 PB 1 Final    
» Littorin, Ebba -01 3.95  +1.7 PB 7 Final
» Rådbo, Klara -01 4.18  +1.9 PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-09-09 (sö)  | Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
500 m P11 » Axelsson Th., Joel -01 1:42.49      PB   1    
Bergström, Viktor -01 1:45.55  PB 1
Brikell, Arvid -01 1:52.11      PB   1    
Ehirhieme, Iyayi -01 1:37.29  PB 1
» Förnestig, Paul -01 1:39.82  PB 1
» Johansson, Leon -01 1:48.19      PB   1    
» Käck, Joel -01 1:36.38  PB 1
Käll, Ludvig -01 1:42.72  PB 1
» Lavett, Emil -01 1:40.57      PB   1    
Lundesten, Filip -01 1:53.50  PB 1
Nyhem, Jakob -01 1:56.85  SB 1
Okeke, Philip -01 1:38.40      PB   1    
Sande, Robert -01 1:42.72  PB 1
» Sandqvist, Petter -01 1:50.27  PB 1
» Skaarud, Hannes -01 1:50.45      PB   1    
Stinzing, Erik -01 2:00.38  PB 1
Styfberg, Max -01 1:52.54  PB 1
P10 Berg Simpler, Morgan -02 1:49.63      PB   1    
Berg Simpler, Samuel -02 2:01.40  PB 1
Forsberg, Nils -02 1:53.12  PB 1
» Friberg, Erik -02 1:58.54      PB   1    
» Gussarsson, Melker -02 1:47.16  PB 1
Karlström, Viktor -02 1:51.15  PB 1
P9 Almquist, Arvid -03 2:01.60      PB   1    
» Borgius, Teodor -03 1:50.21  PB 1
Broström, Arvid -03 2:10.75  PB 1
Brännström, Ture -03 2:02.53      PB   1    
Colling, Simon -03 3:14.26  PB 1
Käck, Emil -03 1:54.42  PB 1
Lundströmer, Hugo -03 3:09.99      PB   1    
» Moberg, Markus -03 2:00.45  PB 1
» Sundberg, Martin -03 1:59.84  PB 1
Sundholm, Loke -04 2:37.79      PB   1    
» Wåtz, Linus -03 1:49.95  PB 1
F11 Borén, Elin -01 2:03.49  PB 1
» Cornelius, Magdalena -01 1:56.23      PB   1    
» Enblad, Mikaela -01 1:47.84  PB 1
Fernström, Eira -01 2:04.10  PB 1
Fritz, Isabell -01 2:02.18      PB   1    
Froste, Molly -01 1:54.37  PB 1
» Gassama, Sira -01 1:29.29  PB 1
» Hausmann, Isa -01 1:52.51      PB   1    
» Ilbäcken, Thelma -01 1:42.49  PB 1
» Littorin, Ebba -01 1:54.95  PB 1
Mengistu, Sophia -01 2:06.70      PB   1    
Nordborg, Ebba -01 2:03.69  PB 1
» Nordström, Thea -01 1:48.63  PB 1
Okeke, Rebecca -01 1:53.92      PB   1    
» Rådbo, Klara -01 1:53.92  PB 1
» Sjöholm, Maja -01 1:50.21  PB 1
Wallin, Alva -01 2:02.70      PB   1    
F10 Beraki, Sabelle -02 2:00.73  PB 1
Borseman, Vera -02 1:51.26  PB 1
Erneborg, Saga -02 2:16.42      PB   1    
Fåhraeus, Miranda -02 2:11.85  PB 1
Hamdahl, Vanja -02 1:59.26  PB 1
Herstedt, Lisa -02 2:03.57      PB   1    
Kiiman Håll, Sonja -02 1:49.05  PB 1
Miltov, Chloe -02 1:55.20  PB 1
Nitzelius, Elsa -02 1:56.55      PB   1    
Strandgren, Rebecca -02 2:03.69  PB 1
F9 Andersson, Linnéa -03 2:14.75  PB 1
» Avebäck, Klara -03 2:03.90      PB   1    
Bonander, Manuela -03 2:13.80  PB 1
» Brandt, Albertina -03 2:09.19  PB 1
Burman, Tilde -03 2:13.64      PB   1    
Fernström, Nadja -03 1:49.08  PB 1
Fogelsjöö, Elsa -03 2:09.24  PB 1
Gullberg, Erika -03 2:16.23      PB   1    
» Harryson, Linn -03 2:13.17  PB 1
Hernblad, Hanna -03 2:08.13  PB 1
Holm, Emma -03 2:16.10      PB   1    
Höglind, Clara -03 2:13.76  PB 1
Keife, Alma -03 2:04.92  PB 1
Kings, Olivia -03 2:20.70      PB   1    
Kjerfve, Tilda -03 2:16.54  PB 1
» Larsson, Kathleen -03 1:59.05  PB 1
Lindahl, Sigrid -03 2:09.65      PB   1    
Lindquist, Vicky -03 2:17.01  PB 1
Lionell, Tamia -03 2:07.85  PB 1
» Luul, Sara -03 2:17.04      PB   1    
Mengistu, Aida -03 2:12.19  PB 1
» Miletic, Paulina -03 1:54.21  PB 1
Nilheim, Ester -03 2:07.40      PB   1    
Nordén, Engla -03 2:47.68  PB 1
Olin, Frida -03 2:01.33  PB 1
Pallin, Johanna -03 2:19.98      PB   1    
Persson, Wilma -03 2:17.45  PB 1
» Riddle, Olivia -03 2:00.04  PB 1
Skerfving, Elin -03 2:20.64      PB   1    
» Sundh, Edla -03 1:59.81  PB 1
» Thuresson, Mimmi -03 1:52.81  PB 1
Längd (zon) P11   Bergström, Viktor -01 3.33    -     1    
Brikell, Arvid -01 3.32  - 1
Ehirhieme, Iyayi -01 3.90    -     1    
» Förnestig, Paul -01 3.91  - 1
» Johansson, Leon -01 3.53  - 1
Kings, Viktor -01 3.61    -     1    
» Käck, Joel -01 3.73  - 1
Käll, Ludvig -01 3.16  - 1
» Lavett, Emil -01 3.91    -     1    
Lundesten, Filip -01 3.47  - 1
Miansangi, Denzel -01 3.62  - 1
Nyhem, Jakob -01 3.25    -     1    
Okeke, Philip -01 3.18  - 1
Sande, Robert -01 3.38  - 1
» Sandqvist, Petter -01 3.48    -     1    
» Skaarud, Hannes -01 3.95  - 1
Stinzing, Erik -01 2.51  - 1
Strandberg, Edvin -01 3.13    -     1    
Styfberg, Max -01 3.32  - 1
P10 Berg Simpler, Morgan -02 3.12  - 1
Berg Simpler, Samuel -02 3.08    -     1    
Forsberg, Nils -02 2.94  - 1
» Friberg, Erik -02 2.48  - 1
» Gussarsson, Melker -02 3.51    -     1    
Karlström, Viktor -02 3.28  - 1
Löwencrantz, Ivo -02 2.98  - 1
Sjöström, Alvin -02 3.18    -     1    
P9 Almquist, Arvid -03 2.92  - 1
» Borgius, Teodor -03 3.14  - 1
Broström, Arvid -03 2.45    -     1    
Brännström, Ture -03 2.68  - 1
Colling, Simon -03 2.96  - 1
Deltin, Carl Axel -03 2.08    -     1    
Käck, Emil -03 2.71  - 1
» Lindefalk, Alexander -03 2.49  - 1
Lundströmer, Hugo -03 2.80    -     1    
» Moberg, Markus -03 3.05  - 1
» Sundberg, Martin -03 3.15  - 1
Sundholm, Loke -04 2.06    -     1    
» Wåtz, Linus -03 2.92  - 1
F11 » Aspegren, Hedvig -01 3.68  - 1
» Bjuremalm, Tilde -01 3.08    -     1    
Borén, Elin -01 3.09  - 1
» Cornelius, Magdalena -01 3.98  - 1
» Enblad, Mikaela -01 3.53    -     1    
Fernström, Eira -01 3.07  - 1
Fritz, Isabell -01 3.57  - 1
Froste, Molly -01 3.29    -     1    
» Gassama, Sira -01 4.03  - 1
» Hausmann, Isa -01 3.54  0.0 PB 1
Houghton, Tess -01 2.18    -     1    
Hådén, Sofia -01 3.36  - 1
» Ilbäcken, Thelma -01 4.08  - 1
» Kapell, Tilda -01 4.22    -     1    
» Lindvall, Siri -01 4.22  - 1
» Littorin, Ebba -01 3.68  - 1
Mengistu, Sophia -01 2.59    -     1    
Nordborg, Ebba -01 3.02  - 1
» Nordström, Thea -01 3.40  - 1
Okeke, Rebecca -01 3.26    -     1    
» Rådbo, Klara -01 4.19  - 1
» Sjöholm, Maja -01 3.54  - 1
Wallin, Alva -01 3.11    -     1    
F10 Beraki, Sabelle -02 2.55  - 1
Bergkvist, Lillian -02 2.38  - 1
Borseman, Vera -02 2.86    -     1    
Erneborg, Saga -02 1.96  - 1
Fåhraeus, Miranda -02 2.78  - 1
Hamdahl, Vanja -02 3.22    -     1    
Herstedt, Lisa -02 2.96  - 1
Kiiman Håll, Sonja -02 2.60  - 1
Miltov, Chloe -02 3.07    -     1    
Nitzelius, Elsa -02 2.97  - 1
Strandgren, Rebecca -02 3.04  - 1
Wandel Ryderstedt, Anna -02 3.05    -     1    
F9 Andersson, Linnéa -03 2.38  - 1
» Avebäck, Klara -03 2.79  - 1
Bonander, Manuela -03 2.48    -     1    
» Brandt, Albertina -03 2.86  - 1
Burman, Tilde -03 2.88  - 1
Deltin, Lisa -03 3.18    -     1    
Fernström, Nadja -03 3.30  - 1
Gallo, Olivia -03 3.21  - 1
Gullberg, Erika -03 2.55    -     1    
» Harryson, Linn -03 2.85  - 1
Hernblad, Hanna -03 2.38  - 1
Holm, Emma -03 2.39    -     1    
Höglind, Clara -03 2.39  - 1
Keife, Alma -03 2.89  - 1
Kings, Olivia -03 2.15    -     1    
Kjerfve, Tilda -03 2.00  - 1
» Larheden Utvik, Hilda -03 2.79  - 1
» Larsson, Kathleen -03 3.32    -     1    
Lindahl, Sigrid -03 2.29  - 1
Lindquist, Vicky -03 2.21  - 1
Lionell, Tamia -03 2.58    -     1    
» Luul, Sara -03 3.03  - 1
Mengistu, Aida -03 2.74  0.0 PB 1
» Miletic, Paulina -03 3.33    -     1    
Nilheim, Ester -03 3.05  - 1
Nilsson, Alma -03 2.35  - 1
Nordén, Engla -03 2.33    -     1    
Olin, Frida -03 3.18  - 1
Pallin, Johanna -03 2.52  - 1
Persson, Wilma -03 2.45    -     1    
» Riddle, Olivia -03 3.08  - 1
Skerfving, Elin -03 2.44  0.0 PB 1
» Sundh, Edla -03 3.19    -     1    
» Thuresson, Mimmi -03 2.97  - 1
F8 Fogelsjöö, Elsa -03 2.94  - 1
 2012-09-09 (sö)  | Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F10   Lundkvist, Hanna -02 9.89    0.0   2 1    
9.62  -0.3 PB 2 Final
600 m F10   Lundkvist, Hanna -02 1:59.70      PB 3 Final    
800 m F12 » Richardsson, Victoria -00 2:43.39        1 Final    
Längd (zon) F10   Lundkvist, Hanna -02 3.87    -   3 Final    
Spjut (600 gr) P15 » Sidenbladh, Oskar -97 38.43        1 Final    
F17 » Norss, Stina -96 24.40  1 Final
 2012-09-08/09 (lö-sö)  | Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Karlsson, John -99 11.58    -0.7   6 2  
F13 » Cianelli, Rosanna -99 11.23  -1.1 2 2
ej start  Semi-2 [¤]
100 m F14 » Agbonkhese, Efe -98 13.56    -0.9   3 1  
13.29  -1.5 PB 2 Semi-2
13.57  -1.5 4 Final
200 m F13 » Werner, Hermine -99 35.10    -   2 3  
300 m P14 » Olsson, Timothy -98 40.04      PB 3 2  
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 43.89  PB 1 1
» Janhunen, Marina -98 42.31  PB 1 2
600 m F13   Andersson, Elin -99 2:01.52        8 2  
800 m P14 » Ahl, Christoffer -98 2:06.47      PB 1 Final  
1 500 m F13   Andersson, Elin -99 5:26.32      PB 5 Final  
2 000 m P14 » Ahl, Christoffer -98 6:07.26      PB 3 Final  
1 500 m h (76,2 cm) P14 » Olsson, Timothy -98 brutit          Final  
F14 » Janhunen, Marina -98 5:36.07  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.11    +1.3 PB 4 2  
11.38  -0.4 8 Final
F13 » Cianelli, Rosanna -99 10.44  +1.0 2 1
ej start  Final [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14 » Hansson, Pernilla -98 13.25    -1.1   4 1  
» Kapell, Hanna -98 13.49  -1.1 5 1
100 m häck (84 cm) P14 » Hargeström, Sebastien -98 17.06    -0.2   8 Final  
200 m häck (76,2 cm) P13 » Forsberg, Martin -99 36.99    0.0   3 2  
» Henningson, William -99 35.71  0.0 3 1
300 m häck (76,2 cm) F14 » Kapell, Hanna -98 49.46      PB 3 1  
Höjd F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.49        6 Final  
» Hansson, Pernilla -98 1.46  8 Final
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.53        3 Final  
» Jansson, Fanny -99 1.44  PB 7 Final
Stav P14 » Förnestig, Frank -98 2.87      PB 2 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 2.97  1 Final
P13 » Forsberg, Martin -99 2.47      PB 2 Final  
» Rodhe, Albin -99 2.17  PB 3 Final
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.63  4 Final
» Kapell, Hanna -98 2.73        3 Final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.63  5 Final
F13 » Jahrl, Hedda -99 2.03  4 Final
» Lundmark, Maja -99 2.23  PB 3 Final
Längd P14 » Förnestig, Frank -98 5.35    0.0   5 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 4.76  -0.1 12
» Olsson, Timothy -98 5.25    -0.8   7 Final  
F14 » Agbonkhese, Efe -98 5.01  0.0 7 Final
Längd (zon) P13 » Karlsson, John -99 4.56    0.0   10    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 2.12  0.0 32
Tresteg P14 » Förnestig, Frank -98 10.51    +0.8 PB 5 Final  
» Olsson, Timothy -98 12.33  +1.3 PB 2 Final
F14 » Hansson, Pernilla -98 11.13    +0.7 PB 2 Final  
» Kapell, Hanna -98 9.80  +1.0 PB 8 Final
Tresteg (zon) P13 » Karlsson, John -99 10.20    0.0 PB 6 Final  
F13 » Jahrl, Hedda -99 9.55  - 8 Final
» Jansson, Fanny -99 9.48    -   9    
» Werner, Hermine -99 8.58  - 21
Kula (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 10.80      PB 6 Final  
Starega, Tobiasz -98 10.88  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 10.49        5 Final  
» Berghäll, Emily -98 9.43  9
Kula (2,0 kg) F13 » Cianelli, Rosanna -99 11.53        6 Final  
» Engström, Isabella -99 10.18  8 Final
» Lundmark, Maja -99 9.57  PB 12
Diskus (1,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 27.06        7 Final  
Starega, Tobiasz -98 23.54  PB 9 1
Diskus (0,6 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 38.23      PB 1 Final  
» Berghäll, Emily -98 30.84  6 Final
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 23.17  11
Slägga (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 ej res          1  
Starega, Tobiasz -98 27.97  PB 5 Final
Slägga (3,0 kg/110) F14 » Ahlberg, Grete -98 43.61        1 Final  
» Berghäll, Emily -98 40.09  PB 2 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 23.07  PB 8 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Engström, Isabella -99 31.42      PB 4 Final  
Spjut (400 gr) F14 » Berghäll, Emily -98 27.89        7 Final  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 31.94  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-09-08/09 (lö-sö)  | Stafett-SM, Södertälje IP, Södertälje - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
4 x 100 m P17   Holmqvist, Marcus -95 44.36        2 1  
Almlöf, Andreas -95
» Averin Markström, Simon -95
» Ewertzh, Jacob -95                
Holmqvist, Marcus -95 43.62  3 Final
Almlöf, Andreas -95
» Averin Markström, Simon -95
» Ewertzh, Jacob -95                
F17 » Breig Lindell, Elin -95 49.22  1 2
» Hentschel, Sandra -97
» Bill, Ellinor -95
» Jelassi, Yasmin -96                
» Breig Lindell, Elin -95 48.91  3 Final
» Hentschel, Sandra -97
» Bill, Ellinor -95
» Jelassi, Yasmin -96
4 x 400 m M22 » Fältström, Love -91 3:18.91        1 Final  
» Green, Philip -93
» Wulff, Jonathan -94
» Skugghall, Hannes -92                
KS » Morgan, Lynette -91 3:47.82  1 Final
» Sabir, Jasmin -92
» Knezevic, Sandra -92
» Persson, Frida -89
3 x 800 m M22 » Ljung, Christopher -92 5:58.98        3 Final  
Jonsson, Niklas -92
» Skugghall, Hannes -92                
P19 Salehian, Sam -94 6:08.68  2 Final
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Torgersson, Alex -94                
F19 » Narfgren, Ellen -94 7:10.97  2 Final
» Jonsson Sundberg, Anna -94
» Grönros, Lovisa -93
4 x 800 m KS » Narfgren, Ellen -94 9:31.60        2 Final  
» Tolvers, Nathalie -90
» Grönros, Lovisa -93
» Persson, Frida -89
 2012-09-08 (lö)  | Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11 » Hök, Elliot -01 11.53    +1.3 PB 5 1    
F11 » Cornelius, Magdalena -01 9.77  +1.2 PB 3 Final
80 m F13   Lindberg, Elna -99 12.40    +1.3 PB 2 Final    
100 m F15 » Lindberg, Felicia -97 13.46    +2.8   1 Final    
Höjd P13 » Rodhe, Gustav -99 1.20        1 Final    
P11 » Hök, Elliot -01 1.10  PB 5 Final
F15 » Lindberg, Felicia -97 1.48        1 Final    
F11 » Björk Sambo, Lucy -01 1.18  1 Final
» Cornelius, Magdalena -01 1.18  PB 1 Final
Längd F15 » Lindberg, Felicia -97 4.82    +0.5   1 Final    
Längd (zon) P13 » Rodhe, Gustav -99 3.67    -1.3   1 Final    
P12 » Svensson, Elias -00 3.71  -2.6 3 Final
P11 » Hök, Elliot -01 3.03    -1.3 PB 7 Final    
P8 Cornelius, Jacob -04 2.98  -0.5 PB 2 Final
F13 Lindberg, Elna -99 3.73  +0.6 PB 2 Final
F11 » Cornelius, Magdalena -01 3.69    -   3 Final    
» Lindvall, Siri -01 4.37  - 1 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Svensson, Elias -00 10.09      PB 1 Final    
Kula (2,0 kg) P11 » Hök, Elliot -01 5.89      PB 6 Final    
F13 Lindberg, Elna -99 8.15  PB 3 Final
F11 » Cornelius, Magdalena -01 6.33      PB 5 Final    
» Lindvall, Siri -01 7.62  PB 1 Final
Spjut (800 gr) MS   Rodhe, Henrik -71 22.24      PB 13      
Spjut (400 gr) P13 » Rodhe, Gustav -99 19.43      PB 4 Final    
F13 Lindberg, Elna -99 19.67  PB 2 Final
Boll (300 gr) P8   Cornelius, Jacob -04 24.59      PB 1 Final    
 2012-09-04 (ti)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m F19 » Grönros, Lovisa -93 60.44        3 Final    
F18 » Forss, Emma -94 63.64  6 Final
800 m P18   Salehian, Sam -94 2:08.19        7 Final    
1 500 m P16   Waldna, Rasmus -96 4:25.17        10 Final    
P14 » Ahl, Christoffer -98 4:28.42  PB 11 Final
K20 » Wangenheim, Julia -92 5:10.45      PB 3 Final    
F18 » Narfgren, Ellen -94 5:05.83  PB 1 Final
F13 Andersson, Elin -99 5:38.01  5 Final
5 000 m M20 » Alemayoh, Michele -92 15:57.73        5 Final    
Höjd P13 » Rodhe, Albin -99 1.38      PB 2 Final    
P11 » Skaarud, Hannes -01 1.23  PB 2 Final
F13 » Jansson, Fanny -99 1.38        1 Final    
F10 » Jansson, Julia -02 1.23  PB 1 Final
Längd (zon) P11 » Skaarud, Hannes -01 3.83    +0.7   1 Final    
F13 » Jansson, Fanny -99 4.49  +3.6 1 Final
F11 » Lindvall, Siri -01 4.42    +4.9   1 Final    
F10 » Jansson, Julia -02 3.84  +2.4 1 Final
 2012-09-02 (sö)  | Golden League, Olympiastadion, Berlin, GER
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m K22 » Aregawi, Abeba -90 1:59.39  [1]   PB 3 Final    
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
 2012-09-01/02 (lö-sö)  | Finnkampen, Ullevi, Göteborg
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Ewertzh, Jacob -95 11.25    +0.3   4 Final  
10 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 29:52.14      PB 3 Final  
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 57.93        1 Final  
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.13        4 H-final  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.14    +2.6   1 Final  
7.82  -1.4 1 Final
4 x 100 m P17 » Ewertzh, Jacob -95 42.16        1    
 2012-09-01/02 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P11 » Förnestig, Paul -01 9.38    -1.9   1 4  
9.22  -1.9 1 Final
» Johansson, Leon -01 9.71    -1.9 SB 2 4  
» Lavett, Emil -01 10.10  -2.1 PB 3 2
F11 Caddeo, Matilda -01 10.97  -1.3 PB 7 4
Fritz, Isabell -01 10.26    -1.6   5 2  
» Lindvall, Siri -01 9.02  -1.2 1 5
9.02  -2.2 1 Final
F9 » Thuresson, Mimmi -03 11.20  -1.0 3 5
80 m P13 » Forsberg, Martin -99 13.55    -1.3   3 Final  
F13 » Lundmark, Maja -99 12.24  -0.6 4 2
» Wärn, Nora -99 11.91  -0.6 3 2
  12.01    -1.7   7 Final  
F12 » Hultström, Vilma -00 13.48  -1.2 6 5
150 m MS » Skugghall, Hannes -92 16.79    +0.1 PB 1 Final  
KS » Morgan, Lynette -91 18.71  -0.3 PB 1 3
300 m MS » Skugghall, Hannes -92 35.13      PB 2 1  
KS » Morgan, Lynette -91 40.61  PB 1 Final
» Sabir, Jasmin -92 42.24  SB 3 Final
600 m F10   Lundkvist, Hanna -02 2:03.80      PB 2 2  
800 m M20 » Alemayoh, Michele -92 2:09.31        7 Final  
Jonsson, Niklas -92 1:59.73  1 Final
» Skugghall, Hannes -92 2:05.89      SB 2 Final  
P18 Salehian, Sam -94 2:06.76  4 Final
F19 » Grönros, Lovisa -93 2:23.10  2 Final
F18 » Forss, Emma -94 2:40.03      SB 6 Final  
» Jonsson Sundberg, Anna -94 2:33.99  4 Final
» Narfgren, Ellen -94 2:23.18  3 Final
F12 » Richardsson, Victoria -00 2:41.38      PB 5 Final  
F11 Caddeo, Matilda -01 2:48.84  PB 4 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.69    +0.2   2 Final  
80 m häck (76,2 cm) F14 » Jakobsson, Ylva -98 12.86    +0.6 PB 2 Final  
Höjd P13 » Forsberg, Martin -99 1.25        5 Final  
F11 » Björk Sambo, Lucy -01 1.24  PB 4 Final
F10 Lundkvist, Hanna -02 1.10  PB 11
Längd (zon) P13 » Forsberg, Martin -99 4.16    -   4 Final  
» Henningson, William -99 3.80  - 5 Final
P12 Averyd, Benjamin -00 3.64    -   14    
P11 » Förnestig, Paul -01 3.79  - 9
» Johansson, Leon -01 3.59  - 15
» Lavett, Emil -01 3.93    -   6 Final  
F12 » Hultström, Vilma -00 3.23  - 28
F11 » Björk Sambo, Lucy -01 3.54  - 17
Caddeo, Matilda -01 2.86    -   28    
» Lindvall, Siri -01 4.37  - 2 Final
F10 Lundkvist, Hanna -02 3.23  - 19
F9 » Thuresson, Mimmi -03 2.34  - 31
Kula (4,0 kg) P14   Starega, Tobiasz -98 10.71      PB 2 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Averyd, Benjamin -00 7.07      PB 10    
Kula (2,0 kg) F13 » Lundmark, Maja -99 9.44      PB 4 Final  
» Wärn, Nora -99 9.06  PB 6 Final
F12 » Hultström, Vilma -00 5.59  PB 13
Spjut (400 gr) P13 » Forsberg, Martin -99 21.38        6 Final  
Boll (300 gr) P11 » Lavett, Emil -01 35.24        1 Final  
F10 Lundkvist, Hanna -02 19.84  PB 5 Final
 2012-08-31/09-02 (fr-sö)  | Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Sidenbladh, Oskar -97 2:41.65      PB 4 1 fr  
P14 » Ahl, Christoffer -98 2:06.88  PB 5 9 fr
» Krüsell Berg, Carl -98 2:28.31      PB 4 4 fr  
F15 » Lindberg, Felicia -97 2:32.81  PB 3 5 fr
F14 » Janhunen, Marina -98 2:24.85  6 2 fr
» Kapell, Hanna -98 2:36.45  7 4 fr
80 m häck (76,2 cm) F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 13.43    +0.1 PB 1 1 fr  
» Hansson, Pernilla -98 13.08  +0.4 PB 1 2 fr
» Janhunen, Marina -98 13.62    +0.1 PB 3 1 fr  
» Kapell, Hanna -98 12.99  +1.7 PB 4 8 fr
F13 » Cianelli, Rosanna -99 14.24  +0.4 PB 4 2 fr
100 m häck (84 cm) P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 16.43    -0.7 PB 1 2 fr  
» Hördell, Anton -97 17.24  +0.5 PB 6 8 fr
P14 » Förnestig, Frank -98 18.17    +1.5   6 12 fr  
» Hargeström, Sebastien -98 16.69  +0.4 PB 4 7 fr
Höjd P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 1.49      PB 5 Pool B fr  
» Hördell, Anton -97 1.53  3 Pool B fr
» Sidenbladh, Oskar -97 1.53      PB 4 Pool A fr  
P14 » Förnestig, Frank -98 1.33  10 Pool B fr
» Hargeström, Sebastien -98 ej start  Pool A fr [¤]
F15 » Lindberg, Felicia -97 1.49        4 Pool A fr  
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.57  PB 1 Pool B fr
» Hansson, Pernilla -98 1.57  1 Pool B fr
» Kapell, Hanna -98 1.41        6 Pool A fr  
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.53  3 Pool B fr
Längd P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 ej start          Pool A fr [¤]
» Hördell, Anton -97 5.61  0.0 3 Pool A fr
Sehlberg, Erik -97 4.80    0.0   10 Pool A fr  
P14 » Ahl, Christoffer -98 4.27  +0.7 PB 17 Pool A fr
» Förnestig, Frank -98 5.17  +0.5 6 Pool A fr
» Hargeström, Sebastien -98 4.89    0.0   9 Pool A fr  
» Krüsell Berg, Carl -98 4.24  +0.5 PB 19 Pool A fr
F15 » Lindberg, Felicia -97 4.83  0.0 3 Pool A fr
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 4.71    0.0 PB 7 Pool A fr  
» Hansson, Pernilla -98 4.61  0.0 9 Pool A fr
» Janhunen, Marina -98 4.73  0.0 PB 6 Pool A fr
» Kapell, Hanna -98 4.38  0.0 12 Pool A fr
Längd (zon) F13 » Cianelli, Rosanna -99 4.67    +0.5   8 Pool A fr  
Kula (4,0 kg) P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 10.60      PB 8 Pool A fr  
» Hördell, Anton -97 8.82  PB 18 Pool A fr
Sehlberg, Erik -97 8.98      PB 17 Pool A fr  
» Sidenbladh, Oskar -97 ej res  Pool A fr
P14 » Förnestig, Frank -98 8.34  21 Pool A fr
» Hargeström, Sebastien -98 8.36      PB 20 Pool A fr  
» Krüsell Berg, Carl -98 9.31  15 Pool A fr
Kula (3,0 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 9.79        4 Pool A fr  
F14 » Berghäll, Emily -98 9.75  5 Pool A fr
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.64        10 Pool A fr  
» Hansson, Pernilla -98 8.96  PB 8 Pool A fr
F13 » Cianelli, Rosanna -99 9.35  PB 7 Pool A fr
Spjut (600 gr) P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 27.70        16 Pool A fr  
» Hördell, Anton -97 25.72  PB 19 Pool A fr
Sehlberg, Erik -97 ej start          Pool A fr [¤]
» Sidenbladh, Oskar -97 42.58  PB 1 Pool A fr
P14 » Förnestig, Frank -98 23.09  PB 21 Pool A fr
» Hargeström, Sebastien -98 30.23        11 Pool A fr  
» Krüsell Berg, Carl -98 ej start  Pool A fr [¤]
Spjut (400 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 31.62        2 Pool A fr  
F14 » Berghäll, Emily -98 28.20  PB 5 Pool A fr
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 36.73      PB 1 Pool A fr  
» Hansson, Pernilla -98 13.51  SB 17 Pool A fr
F13 » Cianelli, Rosanna -99 19.98  13 Pool A fr
Lag Kraftmätningen P15 » Ahl, Christoffer -98 10 850p        13   fr  
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Förnestig, Frank -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Hördell, Anton -97
» Krüsell Berg, Carl -98
Sehlberg, Erik -97
» Sidenbladh, Oskar -97                
F15 » Berghäll, Emily -98 13 036p  5 fr
» Cianelli, Rosanna -99
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Hansson, Pernilla -98
» Janhunen, Marina -98
» Kapell, Hanna -98
» Lindberg, Felicia -97                
X15 » Ahl, Christoffer -98 28 835p  9 fr
» Berghäll, Emily -98
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Cianelli, Rosanna -99
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98
» Förnestig, Frank -98
» Hansson, Pernilla -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Hördell, Anton -97
» Janhunen, Marina -98
» Kapell, Hanna -98
» Krüsell Berg, Carl -98
» Lindberg, Felicia -97
Sehlberg, Erik -97
» Sidenbladh, Oskar -97
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-08-29/30 (on-to)  | Stockholm öppna stafett-DM, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
5 x 60 m P11 » Helsing, Herman -01 43.53        2 Final on  
Brikell, Arvid -01
» Fogelberg, Adam -01
» Käck, Joel -01
» Skaarud, Hannes -01                
» Förnestig, Paul -01 diskad  Final on
Okeke, Philip -01
Ehirhieme, Iyayi -01
» Axelsson Th., Joel -01
» Johansson, Leon -01                
F11 » Gassama, Sira -01 42.07  1 1 on
» Kapell, Tilda -01
» Lindvall, Siri -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01                
Cross, Tilde -01 45.66  2 1 on
Fritz, Isabell -01
» Cornelius, Magdalena -01
Bott Alvarsson, Hannah -01
» Nordström, Thea -01                
» Björk Sambo, Lucy -01 47.29  3 3 on
» Enblad, Mikaela -01
Froste, Molly -01
» Sjöholm, Maja -01
Åberg, Iris -01                
» Gassama, Sira -01 42.07  1 Final on
» Kapell, Tilda -01
» Lindvall, Siri -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Rådbo, Klara -01                
» Björk Sambo, Lucy -01 48.01  5 Final on
» Enblad, Mikaela -01
Froste, Molly -01
» Sjöholm, Maja -01
Åberg, Iris -01
4 x 80 m P13 » Karlsson, John -99 46.37        2 1 on  
» Rodhe, Albin -99
» Forsberg, Martin -99
» Rodhe, Gustav -99                
» Karlsson, John -99 46.53  3 Final on
» Rodhe, Albin -99
» Forsberg, Martin -99
» Rodhe, Gustav -99                
F13 » Lundmark, Maja -99 44.55  2 1 on
» Jansson, Fanny -99
» Laurin, Lotta -99
» Wärn, Nora -99                
» Lundmark, Maja -99 45.23  6 Final on
» Jansson, Fanny -99
» Laurin, Lotta -99
» Wärn, Nora -99
4 x 100 m P17   Holmqvist, Marcus -95 44.98        1 Final on  
Almlöf, Andreas -95
» Averin Markström, Simon -95
» Åkesson, Staffan -95                
P15 » Förnestig, Frank -98 48.50  2 Final on
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hördell, Anton -97
» Hargeström, Sebastien -98                
F17 » Breig Lindell, Elin -95 49.23  1 Final on
» Rossi, Madeleine -95
» Bill, Ellinor -95
» Jelassi, Yasmin -96                
F15 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 50.67  1 Final on
» Hentschel, Sandra -97
» Agbonkhese, Efe -98
» Björnsdotter P, Tove -97                
» Jakobsson, Ylva -98 52.81  2 Final on
» Kapell, Hanna -98
» Hultström, Emma -98
» Janhunen, Marina -98                
Lindqvist, My -98 57.12  5 Final on
» Fritz, Caroline -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Robertsson, Fanny -98
3 x 600 m P13 » Lund, Jonathan -99 6:11.66        7 Final on  
» Rodhe, Gustav -99
» Rodhe, Albin -99                
P11 » Förnestig, Paul -01 6:18.68  5 Final on
» Axelsson Th., Joel -01
» Lavett, Emil -01                
» Johansson, Leon -01 6:48.82  6 Final on
Lundesten, Filip -01
» Fogelberg, Adam -01                
F13 Andersson, Elin -99 6:07.26  5 Final on
» Wärn, Nora -99
Viktorsson, Viktoria -00                
F11 » Gassama, Sira -01 6:07.87  3 Final on
Åberg, Iris -01
» Nordström, Thea -01                
» Enblad, Mikaela -01 6:21.17  6 Final on
Caddeo, Matilda -01
» Sjöholm, Maja -01
3 x 800 m F15 » Strömbeck, Hanna -97 7:32.99        3 Final on  
» Kapell, Hanna -98
» Janhunen, Marina -98
 2012-08-25/26 (lö-sö)  | Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Lundmark, Maja -99 12.12    -0.4   4 2  
100 m F15 » Lindberg, Felicia -97 14.11    -0.6   3 1  
13.89  +0.5 5 Final
200 m F15 » Lindberg, Felicia -97 27.92    +1.5 PB 3 2  
F13 » Lundmark, Maja -99 31.15  +0.6 3 1
Höjd F15 » Lindberg, Felicia -97 1.51      PB 3 Final  
Stav MS » Elgered, Jonas -87 ej start          1 [¤]
F13 » Lundmark, Maja -99 2.21  PB 1 Final
Längd F15 » Lindberg, Felicia -97 4.85    +1.0 PB 3 Final  
Kula (3,0 kg) F15 » Lindberg, Felicia -97 9.64        3 Final  
Kula (2,0 kg) F13 » Lundmark, Maja -99 9.07      PB 12    
Spjut (400 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 32.59        2 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-08-24/26 (fr-sö)  | SM, Stockholms Stadion, Stockholm - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m MS » Kårelid, Victor -89 11.12    +1.4 PB 5 3 fr  
K22 » Knezevic, Sandra -92 12.36  +2.1 6 2 fr
200 m MS » Kårelid, Victor -89 22.83    +1.2   5 2 fr  
KS » Persson, Frida -89 ej start  2 fr [¤]
K22 » Knezevic, Sandra -92 25.25    -0.9 PB 5 3 fr  
» Morgan, Lynette -91 25.07  +0.7 3 1 fr
400 m M22 » Skugghall, Hannes -92 49.71      PB 4 3 fr  
50.02  8 Final fr
P19 » Braesh-Andersen, Ken -93 50.56        4 1 fr  
K22 » Morgan, Lynette -91 56.79  5 2 fr
56.55  6 Final fr
800 m MS   Persson, Alexander -89 1:55.84        8 2 fr  
KS Nauclér, Lisa -84 2:14.31  PB 7 Final fr
F19 » Grönros, Lovisa -93 2:15.08  PB 9 Final fr
5 000 m MS » Kingstedt, John -92 14:56.23      PB 12 Final fr  
» Lerdahl, Emil -82 14:39.89  PB 8 Final fr
10 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 29:54.17      PB 6 Final fr  
KS Karlsson, Charlotte -84 35:11.03  PB 6 Final fr
3 000 m h (91,4 cm) MS   Jonsson, Niklas -92 9:34.40        8 Final fr  
100 m häck (84 cm) K22 » Fredriksson, Emma -91 ej start          1 fr [¤]
110 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 14.80    +0.8 SB 4 2 fr  
» Barrefors, Björn -87 14.50  +0.8 3 2 fr
  14.81    -0.5   5 Final fr  
» Eklund, Jonathan -88 14.74  -0.3 3 1 fr
14.86  -0.5 6 Final fr
400 m häck (91,4 cm) P19 » Green, Philip -93 55.28  [2]   PB 6 1 fr  
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 60.02        1 1 fr  
59.19  1 Final fr
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.11        2 Final fr  
Stav MS » Barrefors, Björn -87 ej res            fr  
» Eklund, Jonathan -88 4.69  SB 2 B-final fr
Längd MS » Barrefors, Björn -87 7.55    -1.0   2 Final fr  
» Tornéus, Michel -86 7.80  -0.2 1 Final fr
Tresteg MS » Tornéus, Michel -86 15.90    +0.7 PB 1 Final fr  
K22 » Sabir, Jasmin -92 12.38  +0.1 SB 5 Final fr
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
 2012-08-21 (ti)  | Köbenhavn, DEN, Köpenhamn, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 58.81        3 Final    
 2012-08-18/19 (lö-sö)  | Copenhagen Games, Österbro Stadion, Köpenhamn, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
Kula (3,0 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 10.91        5 Final  
Diskus (0,75 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 35.31      PB 1 Final  
Slägga (3,0 kg/110) F14 » Ahlberg, Grete -98 42.50        2 Final  
 2012-08-18/19 (lö-sö)  | Nordic Junior Champ. U20, Värendsvallen, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P19 » Wulff, Jonathan -94 10.83    +0.4   4 Final  
400 m häck (91,4 cm) M20 » Green, Philip -93 55.41  [1,2]   PB 4 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P19
[2] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för P19. Ingick i grenprogrammet: -2001
 2012-08-18/19 (lö-sö)  | DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Laurin, Lotta -99 11.80    +1.2 PB 7 3  
F12 » Deltin, Greta -00 11.03  +1.7 PB 1 2
11.04  +1.1 1 Final
100 m P16 » Ewertzh, Jacob -95 11.31    +1.5   1 2  
11.32  -0.9 5 Final
Holmqvist, Marcus -95 11.67  +1.5 PB 4 2
  11.75    -0.9   8 Final  
P14 » Förnestig, Frank -98 12.78  0.0 4 1
F16 » Jelassi, Yasmin -96 13.24  -2.8 3 2
F15 » Björnsdotter P, Tove -97 13.42    +1.6   5 4  
» Hentschel, Sandra -97 12.69  -0.5 2 3
12.72  -0.2 4 Final
» Tersander, Beata -97 13.97  +0.8 SB 5 2
200 m P16   Holmqvist, Marcus -95 24.11    -2.0   5 1  
24.10  -1.1 6 Final
F16 » Jelassi, Yasmin -96 26.71  +1.4 5 2
800 m P14 » Olsson, Timothy -98 2:10.62        6 2  
60 m häck (76,2 cm) F12 » Deltin, Greta -00 11.33    -   5 2  
11.21  - 7 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 » Tersander, Beata -97 12.79    +0.1   3 1  
12.99  -2.0 7 Final
F14 » Kapell, Hanna -98 13.17  +0.8 PB 6 2
110 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 14.39  [1] -0.6 PB 2 Final  
Höjd F15 » Tersander, Beata -97 1.41        15    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.55  PB 1 Final
» Jansson, Fanny -99 1.39  18
Stav P14 » Förnestig, Frank -98 2.79      PB 6 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 3.18  2 Final
F18 » Norss, Emma -94 3.16        2 Final  
F14 » Kapell, Hanna -98 2.72  3 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.46  5 Final
» Sjöholm, Matilda -98 2.18  10
Längd P14 » Ilbäcken, Theodor -98 ej res             
Längd (zon) F13 » Jansson, Fanny -99 4.40    +1.5 PB 12    
» Laurin, Lotta -99 4.37  0.0 PB 13
Kula (3,0 kg) F15 » Tersander, Beata -97 7.59        16    
Spjut (600 gr) P15 » Sidenbladh, Oskar -97 35.37        6 Final  
P14 » Ilbäcken, Theodor -98 ej res 
F16 » Norss, Stina -96 25.38  11
Spjut (400 gr) F15 » Lindberg, Felicia -97 36.43      PB 6 Final  
» Tersander, Beata -97 19.30  PB 15
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 2012-08-18 (lö)  | Joensuu, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg
400 m häck (76,2 cm) KS » Persson, Frida -89 58.09        1 Final    
 2012-08-18 (lö)  | Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
  Endast placering upp till 100
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp P14 » Ahl, Christoffer -98 5.41        3      
P13 Herne, Erik -99 6.37  33 1
» Lund, Jonathan -99 6.57        64 1    
P12 » Ekberg, Johan -00 6.25  21 1
P11 » Axelsson Th., Joel -01 6.54  58 1
» Lavett, Emil -01 7.05        85 1    
F14 Andersson, Vilma -98 7.48  96 1
Bouizem Byström, Mina -98 7.41  82 1
» Janhunen, Marina -98 6.39        9 1    
Winst, Agnes -98 7.34  66 1
F13 Andersson, Elin -99 6.42  12 1
» Laurin, Lotta -99 7.43        88 1    
F12 Ekberg, Lisa -02 7.39  76 1
F11 Caddeo, Matilda -01 7.10  38 1
F10 Lundkvist, Hanna -02 7.14  43 1
 2012-08-18 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
  Endast placering upp till 100
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 34.52      SB 33 Final    
» Karlsson, Fredrik -78 36.55  PB 77 Final
» Lerdahl, Emil -82 31.59      SB 4 Final    
M22 » Hedin, Victor -91 33.45  PB 13 Final
M20 » Kingstedt, John -92 33.08  PB 12 Final
K22 » Jonsson, Elin -90 42.19  PB 45 Final
 2012-08-17 (fr)  | DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Persson, Alexander -89 1:55.74        8 Final    
1 500 m K22 » Aregawi, Abeba -90 4:02.04        3 Final    
 2012-08-16 (to)  | Hoppsan, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav M22 » Fältström, Love -91 ej res          1    
P14 » Hargeström, Sebastien -98 3.00  1
» Olsson, Timothy -98 2.00          1    
P13 » Forsberg, Martin -99 1.80  1
KS » Ulitina, Kristina -88 3.20  1
K20 » Alsing Skoog, Emma -92 2.70          1    
F18 » Norss, Emma -94 3.20  1
F14 » Kapell, Hanna -98 2.60  1
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.40          1    
F11 » Kapell, Tilda -01 2.20  PB 1
 2012-08-14 (ti)  | Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P14 » Olsson, Timothy -98 12.82    -0.7   6 Final    
400 m MS   Persson, Alexander -89 54.14        1 Final    
M20 » Bougt, Niklas -92 68.29  SB 2 Final
F13 Andersson, Elin -99 82.76  PB 3 Final
800 m MS   Persson, Alexander -89 1:57.37        1 Final    
M20 » Bougt, Niklas -92 2:24.40  12 Final
F13 Andersson, Elin -99 2:47.13  PB 3 Final
3 000 m M20 » Alemayoh, Michele -92 8:56.93      PB 5 Final    
 2012-08-12 (sö)  | Extra Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Eklund, Jonathan -88 11.31    +1.7   3 B-final    
» Kårelid, Victor -89 11.28  +1.7 2 B-final
KS » Persson, Frida -89 12.03  +1.7 PB 1 Final
200 m KS » Persson, Frida -89 24.31    +0.6   2 Final    
110 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 15.03    +0.4 SB 2 Final    
15.24  +1.6 3 X-final
» Eklund, Jonathan -88 15.06  +0.4 3 Final
14.72  +1.6 SB 2 X-final
 2012-08-10/12 (fr-sö)  | JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M20 » Engwall, Andreas -92 10.89    -0.2 PB 2 2 fr  
ej start  Final fr [¤]
P19 » Green, Philip -93 11.42  0.0 5 2 fr
  11.37    +0.2   8 Semi-2 fr  
» Ojuri, Sunday -93 11.18  -1.7 1 3 fr
10.77  +0.2 1 Semi-2 fr
» Ojuri, Sunday -93 10.74    +0.9 PB 2 Final fr  
P18 » Qvarfordt, Mattias -94 11.55  0.0 PB 7 2 fr
» Wulff, Jonathan -94 diskad  1 fr
P16 » Ewertzh, Jacob -95 11.20  +0.3 2 1 fr
  11.23    0.0   3 Final fr  
Holmqvist, Marcus -95 11.70  -0.7 PB 4 2 fr
K22 » Knezevic, Sandra -92 12.49  +0.1 4 1 fr
12.41  +0.8 7 Final fr
200 m M20 » Skugghall, Hannes -92 22.70    +1.3 SB 7 2 fr  
P19 » Ojuri, Sunday -93 22.04  +0.5 1 2 fr
22.09  +0.5 1 Semi-1 fr
  21.80    +2.4   1 Final fr  
P18 » Wulff, Jonathan -94 22.04  +0.1 1 3 fr
22.28  +1.1 4 Semi-2 fr
  21.97    +2.4   2 Final fr  
P16 » Ewertzh, Jacob -95 22.88  +0.1 2 1 fr
22.57  +0.8 5 Final fr
Holmqvist, Marcus -95 23.59    +1.3 PB 4 3 fr  
K22 » Knezevic, Sandra -92 25.38  +0.4 3 2 fr
25.30  +1.5 PB 5 Final fr
» Morgan, Lynette -91 24.78  +1.1 PB 3 1 fr
  25.04    +1.5   4 Final fr  
» Sabir, Jasmin -92 26.52  +1.1 6 1 fr
400 m M20 » Skugghall, Hannes -92 51.30        4 2 fr  
50.61  SB 6 Final fr
P19 » Braesh-Andersen, Ken -93 51.42  3 2 fr
  51.16        7 Final fr  
K22 » Morgan, Lynette -91 57.28  2 1 fr
55.96  PB 3 Final fr
800 m P18 » Torgersson, Alex -94 1:59.97        4 2 fr  
1:56.42  PB 4 Final fr
K22 » Tolvers, Nathalie -90 2:22.42      SB 4 Final fr  
F18 » Forss, Emma -94 brutit  Final fr
» Narfgren, Ellen -94 2:21.11  PB 8 Final fr
1 500 m P18 » Lidfeldt, Gustaf -95 4:19.98        5 Final fr  
K22 » Jonsson, Elin -90 4:57.16  PB 7 Final fr
» Tolvers, Nathalie -90 4:58.58  SB 8 Final fr
5 000 m M22   Segerberg, Filip -90 15:35.48      PB 13 Final fr  
M20 » Alemayoh, Michele -92 15:46.07  PB 15 Final fr
» Kingstedt, John -92 14:58.41  PB 6 Final fr
2 000 m h (91,4 cm) M20   Jonsson, Niklas -92 6:13.49      SB 5 Final fr  
P18 » Lidfeldt, Gustaf -95 6:19.25  PB 2 Final fr
K22 » Wangenheim, Julia -92 7:56.02  PB 6 Final fr
2 000 m h (76,2 cm) F19 » Grönros, Lovisa -93 brutit          Final fr  
100 m häck (84 cm) F18 » Sandelius, Josefine -94 15.74    -0.5   5 1 fr  
15.43  0.0 PB 8 Final fr
110 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 14.66    +0.5   2 2 fr  
14.69  -2.2 3 Final fr
300 m häck (91,4 cm) P19 » Green, Philip -93 39.48        1 1 fr  
» Green, Philip -93 37.97  PB 1 Final fr
» Odenman, Gunnar -93 40.94  3 1 fr
  39.68      PB 3 Final fr  
» Öberg, Anton -93 brutit  2 fr
300 m häck (84 cm) P17   Almlöf, Andreas -95 39.65      PB 2 1 fr  
39.74  4 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F18 » Sandelius, Josefine -94 46.82        5 1 fr  
46.55  PB 8 Final fr
Höjd P16 » Åkesson, Staffan -95 1.81        6 Final fr  
Stav M22 » Fältström, Love -91 4.41      PB 8 Final fr  
F18 » Norss, Emma -94 3.29  2 Final fr
F17 » Rossi, Madeleine -95 2.88  PB 7 Final fr
Längd P19 » Odenman, Gunnar -93 6.88    -0.4   5 Final fr  
P16 » Åkesson, Staffan -95 6.28  +1.7 PB 8 Final fr
K22 » Retsloff, Frida -92 5.14    -0.9   14   fr  
F17 » Bill, Ellinor -95 5.25  -0.2 6 Final fr
Tresteg K22 » Sabir, Jasmin -92 11.82    -1.3   2 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-08-03/12 (fr-sö)  | OS, London, GBR - OS : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:11.03  [1]     5 Final fr  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.03    +0.6   4 Pool A fr  
8.11  -0.7 4 Final fr
Not
[1] - Tävlade för Etiopien
 2012-08-07 (ti)  | Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS » Eklund, Jonathan -88 11.37    +2.0   6 1    
» Elgered, Jonas -87 diskad  2
» Kårelid, Victor -89 11.18    +2.0 PB 5 1    
P18 » Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P16 » Åkesson, Staffan -95 12.43  +1.6 7 2
K20 » Sabir, Jasmin -92 12.86  +0.2 SB 5 1
800 m MS   Persson, Alexander -89 1:55.71      SB 5 1    
M20 » Bougt, Niklas -92 2:24.65  7 3
Jonsson, Niklas -92 1:59.32        7 1    
P16 Waldna, Rasmus -96 2:10.15  PB 1 3
P14 » Olsson, Timothy -98 2:12.86  4 3
K22 » Tolvers, Nathalie -90 2:24.93        4 Final    
K20 » Wangenheim, Julia -92 2:33.96  6 Final
F18 » Narfgren, Ellen -94 2:22.46  PB 3 Final
Stav KS » Ulitina, Kristina -88 3.45        1 Final    
F18 » Norss, Emma -94 3.25  2 Final
F17 » Rossi, Madeleine -95 2.65  3 Final
Längd P16 » Åkesson, Staffan -95 ej start          1   [¤]
Tresteg K20 » Sabir, Jasmin -92 12.09    +4.1   1 Final    
F17 » Bill, Ellinor -95 11.28  +5.7 3 Final
Diskus (2,0 kg) MS » Elgered, Jonas -87 ej start          1   [¤]
» Gustafsson, Peter -74 16.81  PB 6 Final
Slägga (7,26 kg) MS » Gustafsson, Peter -74 15.74      PB 5 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-08-04/05 (lö-sö)  | Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m F10 » Jansson, Julia -02 9.40    +4.3   2 3  
9.38  +4.6 4 Final
80 m F13 » Engström, Isabella -99 12.16    +1.9 PB 5 4  
» Jahrl, Hedda -99 11.42  +3.6 3 1
  11.66    +1.4 PB 5 Final  
» Jansson, Fanny -99 11.71  +3.5 6 3
» Lundmark, Maja -99 ej start  2 [¤]
» Wärn, Nora -99 11.87  +1.9 SB 4 4
100 m P19 » Ojuri, Sunday -93 11.06    +2.2   1 1  
10.81  +2.8 4 Final
P18 » Qvarfordt, Mattias -94 11.42  +2.5 3 2
  11.38    +2.5   8 Final  
» Wulff, Jonathan -94 10.95  +2.5 2 2
10.77  +2.8 3 Final
P14 » Krüsell Berg, Carl -98 13.84    +0.7 PB 6 1  
K20 » Knezevic, Sandra -92 12.41  +1.9 2 2
12.30  +2.1 2 Final
F15 » Lindberg, Felicia -97 13.81    +1.0 PB 6 1  
F14 » Agbonkhese, Efe -98 13.49  +1.6 PB 2 1
13.25  +2.1 4 Final
200 m M20 » Skugghall, Hannes -92 22.67    +2.5   3 1  
22.47  +4.2 6 Final
P19 » Ojuri, Sunday -93 22.39  +1.4 1 2
  21.61    +4.2   1 Final  
P18 » Wulff, Jonathan -94 22.48  +4.2 1 3
21.95  +4.2 3 Final
P16 Holmqvist, Marcus -95 23.80  +1.4 3 1
  23.99    +1.0   5 Final  
K22 » Morgan, Lynette -91 25.22  +2.4 1 3
25.12  +1.6 PB 1 Final
300 m P14 » Ahl, Christoffer -98 41.23      PB 2 2  
F13 » Engström, Isabella -99 48.65  PB 3 2
» Wärn, Nora -99 48.24  PB 3 1
400 m P19 » Braesh-Andersen, Ken -93 51.36        2 2  
F18 » Narfgren, Ellen -94 61.95  3 1
600 m F13   Andersson, Elin -99 2:04.82        5 Final  
» Jahrl, Hedda -99 1:53.24  3 Final
F10 » Jansson, Julia -02 2:14.33  5 2
800 m M22   Segerberg, Filip -90 2:02.7m       7 Final  
M20 Jonsson, Niklas -92 2:01.2m 3 Final
P14 » Ahl, Christoffer -98 2:10.55      PB 2 1  
F19 » Grönros, Lovisa -93 2:21.88  2 2
F18 » Forss, Emma -94 brutit  2
» Jonsson Sundberg, Anna -94 2:31.28      PB 3 1  
» Narfgren, Ellen -94 ej start  2 [¤]
1 500 m M22   Segerberg, Filip -90 4:15.14        5 Final  
M20 » Alemayoh, Michele -92 4:22.02  8 Final
P18 » Lidfeldt, Gustaf -95 4:18.92        1 Final  
P16 Waldna, Rasmus -96 4:28.38  2 Final
K22 » Jonsson, Elin -90 5:03.49  SB 5 Final
» Tolvers, Nathalie -90 4:58.81      SB 4 Final  
K20 » Wangenheim, Julia -92 5:15.61  6 Final
F16 Westman Persson, Ellen -96 5:47.86  5 Final
100 m häck (84 cm) P14 » Hargeström, Sebastien -98 17.39    +1.7   5 1  
» Olsson, Timothy -98 17.11  +2.4 5 2
110 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 14.53  [2] +1.6 PB 1 2  
14.26  +3.2 1 Final
300 m häck (76,2 cm) F14 » Kapell, Hanna -98 49.47      PB 1 1  
Höjd P16 » Åkesson, Staffan -95 1.88        4 Final  
F13 » Engström, Isabella -99 1.21  SB 13
» Jansson, Fanny -99 1.41  PB 3 Final
Stav P14 » Hargeström, Sebastien -98 2.93        3 Final  
» Olsson, Timothy -98 2.53  PB 4 Final
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.63        2 Final  
» Kapell, Hanna -98 2.53  3 Final
» Strömfelt, Ella -98 ej start  1 [¤]
F13 » Engström, Isabella -99 ej res          1  
» Lundmark, Maja -99 2.03  4 Final
Längd P19 » Odenman, Gunnar -93 6.92    +1.7 PB 2 Final  
P16 » Åkesson, Staffan -95 6.14  +2.0 PB 5 Final
P14 »<