HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-11-11
Ute för 2012 Resultatdatum: 2012-11-03
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.02  » Förnestig, Paul -01 -0.9 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
9.12  Okeke, Philip -01 +0.4 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
9.71    » Johansson, Leon -01 -1.9 P11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.89  » Axelsson Th., Joel -01 -0.8 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
10.10  » Lavett, Emil -01 -2.1 P11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.45      Käll, Ludvig -01 -0.2 P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.09  » Moberg, Markus -03 0.0 P10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.12  Mäntylä, Ludvig -03 0.0 P10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.53  » Hök, Elliot -01 +1.3 P11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
9.79  » Skaarud, Hannes -01 +2.2 P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
8.92  [1] » Förnestig, Paul -01 - P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.90  » Lavett, Emil -01 - P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.20  [1] » Svensson, Elias -00 -0.1 P12 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
11.21  » Karlsson, John -99 +1.5 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.02    » Rodhe, Albin -99 -1.0 P13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.12  [2] » Käck, Joel -01 +0.7 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.30  [3] » Johansson, Leon -01 +0.6 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.31  [4] » Helsing, Herman -01 +0.6 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.31  » Forsberg, Martin -99 -1.0 P13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.47  [5] » Skaarud, Hannes -01 +0.7 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.17    » Rodhe, Gustav -99 -1.0 P13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
13.21  » Sandqvist, Petter -01 +0.7 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
11.09  » Karlsson, John -99 +2.7 P13 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.85  Folkman, Erik -01 +2.2 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.03      Brikell, Arvid -01 +2.3 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.06  » Lund, Jonathan -99 +2.7 P13 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.31  » Axelsson Th., Joel -01 +2.1 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.37  Ehirhieme, Iyayi -01 +2.3 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.74  [1] » Ojuri, Sunday -93 +0.9 P19 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
10.75  [2] » Wulff, Jonathan -94 +2.0 P18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.89  [3,4] » Engwall, Andreas -92 -0.2 M22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
11.02  [5] » Barrefors, Björn -87 +0.7 MS 2012-06-27 » EM, Olympiastadion, Helsingfors
11.12  » Kårelid, Victor -89 +1.4 MS 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
11.19  [6] » Ewertzh, Jacob -95 +1.7 P17 2012-07-28 » Folksam Challenge 2, Studenternas IP, Uppsala
11.21  » Eklund, Jonathan -88 +1.2 MS 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.22  [7] » Green, Philip -93 +0.7 P19 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.45      Sundström, David -93 +1.3 P19 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.55  » Qvarfordt, Mattias -94 0.0 P18 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
11.63  » Wesslén, Sebastian -95 +1.1 P17 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.64    » Braesh-Andersen, Ken -93 -2.4 P19 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.67  Holmqvist, Marcus -95 +1.5 P17 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.68  Almlöf, Andreas -95 +1.1 P17 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.18    » Elgered, Jonas -87 0.0 MS 2012-06-25 » Friidrottskväll på Stadion nr 1, Stockholms Stadion, Stockholm
12.22  » Averin Markström, Simon -95 -0.4 P17 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.25  » Persson, Manne -96 -1.1 P16 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.28    » Åkesson, Staffan -95 0.0 P17 2012-07-27 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
12.51  » Bierhance Söderberg, Alex -97 +1.3 P15 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.66  » Förnestig, Frank -98 -0.4 P14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.71    » Olsson, Timothy -98 -0.4 P14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
13.84  » Krüsell Berg, Carl -98 +0.7 P14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Ej godkänd vind
10.85  » Engwall, Andreas -92 +2.8 M22 2012-06-17 » Windsprint, Baldershovs IP, Sundsvall
10.93  » Barrefors, Björn -87 +3.2 MS 2012-06-06 » NCAA Division 1 Championships, Drake Stadium, Des Moines, IA, USA
11.04    » Ewertzh, Jacob -95 +3.6 P17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
11.17  » Green, Philip -93 +3.9 P19 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.38  » Qvarfordt, Mattias -94 +2.5 P18 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.56    » Wesslén, Sebastian -95 +4.8 P17 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.11  » Elgered, Jonas -87 +2.1 MS 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Manuell tidtagning
13.2m » Hargeström, Sebastien -98 - P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[7] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.79  » Skugghall, Hannes -92 +0.1 M22 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
17.27  » Wulff, Jonathan -94 -2.4 P18 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
17.42    » Braesh-Andersen, Ken -93 -0.6 P19 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
17.57  » Green, Philip -93 -2.4 P19 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
19.81  » Olsson, Timothy -98 -2.4 P14 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
20.69    » Hargeström, Sebastien -98 0.0 P14 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
21.65  » Krüsell Berg, Carl -98 0.0 P14 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.74  [1] » Ojuri, Sunday -93 +0.5 P19 2012-06-23 » Mannheim, Mannheim, GER
21.98  [2,3] » Wulff, Jonathan -94 +0.8 P18 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.41  [4] » Engwall, Andreas -92 0.0 M22 2012-07-20 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
22.57  [5] » Ewertzh, Jacob -95 +1.6 P17 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.70  » Skugghall, Hannes -92 +1.3 M22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
22.82    » Eklund, Jonathan -88 +1.0 MS 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.82  » Kårelid, Victor -89 -1.1 MS 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
23.25  » Braesh-Andersen, Ken -93 -1.1 P19 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
23.59      Holmqvist, Marcus -95 +1.3 P17 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
24.03  » Qvarfordt, Mattias -94 -1.7 P18 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
24.23  » Åkesson, Staffan -95 +0.5 P17 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.46      Bahri, Erik -91 +0.6 M22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.50  » Averin Markström, Simon -95 -0.1 P17 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.20  [6] » Olsson, Timothy -98 -1.6 P14 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
29.08    » Förnestig, Paul -01 +0.3 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.69  Ehirhieme, Iyayi -01 +1.8 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.74  » Svensson, Elias -00 +1.8 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
32.05    » Axelsson Th., Joel -01 +0.4 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
32.11  » Johansson, Leon -01 0.0 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
21.61  » Ojuri, Sunday -93 +4.2 P19 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
21.95  » Wulff, Jonathan -94 +4.2 P18 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
22.45    » Ewertzh, Jacob -95 +2.3 P17 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
22.47  » Skugghall, Hannes -92 +4.2 M22 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
25.74  » Rosenberg, Viktor -96 +2.3 P16 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.07  » Hargeström, Sebastien -98 +2.7 P14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
35.13  » Skugghall, Hannes -92 M22 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
36.63  » Braesh-Andersen, Ken -93 P19 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
37.21  [1]   Almlöf, Andreas -95   P17 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
39.86  » Bierhance Söderberg, Alex -97 P15 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
40.04  [2] » Olsson, Timothy -98 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
41.23  [3] » Ahl, Christoffer -98   P14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
44.17  » Krüsell Berg, Carl -98 P14 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
49.71  [1] » Skugghall, Hannes -92 M22 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
49.90  » Barrefors, Björn -87 MS 2012-06-27 » EM, Olympiastadion, Helsingfors
50.51  [2] » Braesh-Andersen, Ken -93   P19 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
51.97  Persson, Alexander -89 MS 2012-07-14 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
52.93  Ekhamre, Thobias -88 MS 2012-06-09 » Stadionfesten, Stockholms Stadion, Stockholm
53.90    » Åkesson, Staffan -95   P17 2012-05-19 » Findus Pannkaksspel, Ekevalla IP, Eslöv
57.44  » Olsson, Timothy -98 P14 2012-06-25 » Friidrottskväll på Stadion nr 1, Stockholms Stadion, Stockholm
59.44  » Alemayoh, Michele -92 M22 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
61.94      Waldna, Rasmus -96   P16 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
68.29  » Bougt, Niklas -92 M22 2012-08-14 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:36.38  » Käck, Joel -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:37.29  Ehirhieme, Iyayi -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:38.40      Okeke, Philip -01   P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:39.82  » Förnestig, Paul -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:40.57  » Lavett, Emil -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.49    » Axelsson Th., Joel -01   P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.72  Sande, Robert -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.72  Käll, Ludvig -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.55      Bergström, Viktor -01   P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.16  » Gussarsson, Melker -02 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.19  » Johansson, Leon -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.63      Berg Simpler, Morgan -02   P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.95  » Wåtz, Linus -03 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.21  » Borgius, Teodor -03 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.27    » Sandqvist, Petter -01   P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.45  » Skaarud, Hannes -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.15  Karlström, Viktor -02 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.11      Brikell, Arvid -01   P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.54  Styfberg, Max -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.12  Forsberg, Nils -02 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.50      Lundesten, Filip -01   P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.42  Käck, Emil -03 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.85  Nyhem, Jakob -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:58.54    » Friberg, Erik -02   P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.84  » Sundberg, Martin -03 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.38  Stinzing, Erik -01 P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.45    » Moberg, Markus -03   P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.40  Berg Simpler, Samuel -02 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.60  Almquist, Arvid -03 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.53      Brännström, Ture -03   P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.75  Broström, Arvid -03 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:37.79  Sundholm, Loke -04 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3:09.99      Lundströmer, Hugo -03   P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3:14.26  Colling, Simon -03 P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:22.51  Ekhamre, Thobias -88 MS 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
1:31.45  » Ahl, Christoffer -98 P14 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
1:34.94  [1] » Olsson, Timothy -98   P14 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
1:36.12  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
1:47.89  Herne, Erik -99 P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1:50.63  [2] » Ekberg, Johan -00   P12 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1:51.96  » Lund, Jonathan -99 P13 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1:58.26  [3] » Käck, Joel -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1:58.79    » Rodhe, Albin -99   P13 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1:58.83  Averyd, Benjamin -00 P12 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2:00.89  » Henningson, William -99 P13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:04.21      Käll, Ludvig -01   P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:05.14  » Axelsson Th., Joel -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
2:05.80  » Lavett, Emil -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:49.95  Ekhamre, Thobias -88 MS 2012-05-26 » Oordegen, Oordegen, BEL
1:55.71  Persson, Alexander -89 MS 2012-08-07 » Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
1:56.31    » Hedin, Victor -91   M22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:56.42  [1] » Torgersson, Alex -94 P18 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
1:59.04  Jonsson, Niklas -92 M22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:02.30      Segerberg, Filip -90   M22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:05.01  » Lidfeldt, Gustaf -95 P17 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
2:05.89  » Skugghall, Hannes -92 M22 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:06.07      Salehian, Sam -94   P18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:06.47  [2] » Ahl, Christoffer -98 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
2:07.04  » Alemayoh, Michele -92 M22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:09.4m [3] » Olsson, Timothy -98   P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2:09.44  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
2:09.96  Morin, Simon -91 M22 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:10.15      Waldna, Rasmus -96   P16 2012-08-07 » Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
2:19.14  » Bougt, Niklas -92 M22 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:19.35  » Hargeström, Sebastien -98 P14 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
2:25.5m   » Förnestig, Frank -98   P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2:28.31  » Krüsell Berg, Carl -98 P14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
2:29.28  » Tholander, Martin -93 P19 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:32.73      Holmqvist, Marcus -95   P17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
2:34.77  » Lund, Jonathan -99 P13 2012-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
2:41.65  » Sidenbladh, Oskar -97 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:03.99  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
3:18.48  [1] » Ekberg, Johan -00 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:23.16  [2]   Eklöw, Georg -99   P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:38.93  [3] » Axelsson Th., Joel -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:41.83  » Käck, Joel -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:42.45    » Helsing, Herman -01   P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:52.67  » Lavett, Emil -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:53.99  Brikell, Arvid -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:58.45  » Sandqvist, Petter -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:59.01  Jonsson, Niklas -92 M22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
3:59.44  » Kingstedt, John -92 M22 2012-05-29 » Råslättsspelen, Råslätts IP, Jönköping
4:00.90      Ekhamre, Thobias -88   MS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
4:02.42  » Hedin, Victor -91 M22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:02.56  Persson, Alexander -89 MS 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
4:07.74  [1] » Torgersson, Alex -94   P18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:10.44  Segerberg, Filip -90 M22 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
4:15.80  » Lidfeldt, Gustaf -95 P17 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:17.59      Salehian, Sam -94   P18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:17.91  » Alemayoh, Michele -92 M22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:23.06  » Skjutar Apell, Linus -89 MS 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:24.38      Waldna, Rasmus -96   P16 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
4:28.42  » Ahl, Christoffer -98 P14 2012-09-04 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4:33.74  Morin, Simon -91 M22 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
4:39.29      Claesson, Patrick -94   P18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:43.65  » Bougt, Niklas -92 M22 2012-06-25 » Friidrottskväll på Stadion nr 1, Stockholms Stadion, Stockholm
4:49.67  » Olsson, Timothy -98 P14 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
4:53.41  » Barrefors, Björn -87 MS 2012-05-12 » Madison, WI, USA
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
6:07.26  » Ahl, Christoffer -98 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
6:46.62  » Olsson, Timothy -98 P14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:39.19  » Kingstedt, John -92 M22 2012-05-08 » Vårkväll på Borgsmo IP, Borgsmo IP, Norrköping
8:56.93  » Alemayoh, Michele -92 M22 2012-08-14 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
9:22.51      Segerberg, Filip -90   M22 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
10:21.09  Waldna, Rasmus -96 P16 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
10:23.08  » Bougt, Niklas -92 M22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10:44.67  Claesson, Patrick -94 P18 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:39.89  » Lerdahl, Emil -82 MS 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
14:56.23  [1] » Kingstedt, John -92 M22 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
15:22.81      Jonsson, Niklas -92   M22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
15:28.30  Woldu, Daniel -89 MS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
15:35.48  Segerberg, Filip -90 M22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
15:46.07    » Alemayoh, Michele -92   M22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
15:54.00  » Nilsson, Patrik -91 M22 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
17:02.82  Spetz, Nils -91 M22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
17:27.73  [2] Claesson, Patrick -94 P18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
29:52.14  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2012-09-01 » Finnkampen, Ullevi, Göteborg
33:52.60  [2] » Alemayoh, Michele -92 M22 2012-09-22 » ALJ open Light, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.13  Woldu, Daniel -89 MS 2012-02-26 » Mitja Marató, Barcelona, ESP
31.59  » Lerdahl, Emil -82 MS 2012-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
33.08    » Kingstedt, John -92   M22 2012-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
33.45  » Hedin, Victor -91 M22 2012-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
34.52  » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 MS 2012-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
36.55  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2012-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:06.21  [1] Woldu, Daniel -89 MS 2012-02-26 » Mitja Marató, Barcelona, ESP
1:08.11  » Lerdahl, Emil -82 MS 2012-05-12 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:12.50      Segerberg, Filip -90   M22 2012-09-15 » DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:13.42  Nilsson, Magnus -79 MS 2012-09-22 » EKO ½ Maran, Falsterbo
1:14.06  » Schultz, Pontus -72 M40 2012-05-05 » Kungsholmen Runt, Stockholm
1:22.04    » Emilsson, Erik -82   MS 2012-05-20 » Karuizawa, Tokyo Japan, Växjö
1:27.10  [2] » Munkhammar, Viktor -74 M35 2012-09-15 » DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:27.53  Claesson, Patrick -94 P18 2012-09-15 » DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:29.42      Bjurner, Pontus -74   M35 2012-09-15 » DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:34.25  [3] » Svidén, Lars -45 M65 2012-09-15 » DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M65
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:18.30  Woldu, Daniel -89 MS 2012-03-25 » Marató Barcelona, Barcelona, ESP
2:20.55  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2012-10-21 » Amsterdam Marathom, Amsterdam, NED
2:39.22      Nilsson, Magnus -79   MS 2012-10-20 » Växjö Marathon, Växjö
2:54.23  Spetz, Nils -91 M22 2012-11-03 » Vintermaran, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:04.03  [1] » Olsson, Timothy -98 P14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:13.49  Jonsson, Niklas -92 M22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
6:19.25  [1] » Lidfeldt, Gustaf -95 P17 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
7:25.24    » Bougt, Niklas -92   M22 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
7:45.27  » Åkesson, Staffan -95 P17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
9:34.12  Jonsson, Niklas -92 M22 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
                 
 40 m häck
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
8.84  » Moberg, Markus -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.92  Jeffner, Melker -02 0.0 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.11  Berg Simpler, Samuel -02 0.0 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.48      Berg Simpler, Morgan -02 0.0 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.82  Forsberg Rundström, Nils -02 0.0 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
8.38  » Ewertzh, Hjalmar -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.77  » Borgius, Teodor -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.04    » Gussarsson, Melker -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.11  Sundh, Samuel -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.28  Karlström, Viktor -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.34      Brännström, Ture -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.55  Linder, Ivar -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.55  Lundströmer, Hugo -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.81      Adamsson, Daniel -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.83  Rocksén, Filip -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.88  » Wåtz, Linus -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.08      Sutterheim, Wille -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.22  » Lindefalk, Alexander -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.27  » Almlöf, Daniel -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.37      Jernberg, Philip -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.42  » Borg, Jonatan -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.55  Ahlgren, Elliot -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.01      Broström, Arvid -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.09  Käck, Emil -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.47  Blidborg Stenberg, Karl -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.29      Roberts, Tim -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.73  » Sundberg, Martin -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.68  Nehls, William -99 -0.4 P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
11.11  » Henningson, William -99 +1.3 P13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
12.99  Andreasson, Oliver -00 -1.5 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.87  Kings, Viktor -01 0.0 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.88  Strandberg, Edvin -01 0.0 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
11.98  » Axelsson Th., Joel -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.00  » Johansson, Leon -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.08    » Förnestig, Paul -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.22  » Lavett, Emil -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.67  Lundesten, Filip -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.06      Stinzing, Erik -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.03  Styfberg, Max -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.29  » Hargeström, Sebastien -98 -0.8 P14 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
16.43  » Bierhance Söderberg, Alex -97 -0.7 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
16.83    » Förnestig, Frank -98 -1.4 P14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
17.24  » Hördell, Anton -97 +0.5 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
18.72  » Olsson, Timothy -98 +0.7 P14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
21.49  » Krüsell Berg, Carl -98 -0.6 P14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
17.11  » Olsson, Timothy -98 +2.4 P14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.46  » Barrefors, Björn -87 +0.3 MS 2012-05-12 » Madison, WI, USA
14.72  » Eklund, Jonathan -88 +1.6 MS 2012-08-12 » Extra Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
14.80  » Acson, Dennis -82 +0.8 MS 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
                 
 110 m häck (100 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.48  [1] » Odenman, Gunnar -93 +1.1 P19 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
15.72  » Grundberg, Erik -94 +2.2 P18 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.39  Almlöf, Andreas -95 -0.6 P17 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
14.26  Almlöf, Andreas -95 +3.2 P17 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
                 
 200 m häck (76,2 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
35.59  » Henningson, William -99 +0.5 P13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
                 
 200 m häck (76,2 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
33.96  [1] » Henningson, William -99 +0.3 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
34.90  [2] » Forsberg, Martin -99 +0.3 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.97  » Green, Philip -93 P19 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
39.68  [1] » Odenman, Gunnar -93 P19 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
43.12  [2] » Öberg, Anton -93 P19 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 300 m häck (84 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.65  [1] Almlöf, Andreas -95 P17 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.12  » Ewertzh, Jacob -95 P17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
39.46  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
45.27  [1] » Hargeström, Sebastien -98 P14 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
55.28  [1] » Green, Philip -93 P19 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
58.05  [2] » Odenman, Gunnar -93 P19 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
2.16  » Katib, Mehdi -87 MS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
2.02  » Barrefors, Björn -87 MS 2012-05-11 » Madison, WI, USA
1.92  [1] » Åkesson, Staffan -95   P17 2012-05-19 » Findus Pannkaksspel, Ekevalla IP, Eslöv
1.79  » Persson, Manne -96 P16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.77  » Ewertzh, Jacob -95 P17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
1.70    » Öberg, Anton -93   P19 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
1.64  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1.56  » Hördell, Anton -97 P15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
1.56      Sehlberg, Erik -97   P15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
1.53  » Sidenbladh, Oskar -97 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
1.52  » Hargeström, Sebastien -98 P14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
1.49    » Bierhance Söderberg, Alex -97   P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
1.46  » Förnestig, Frank -98 P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1.43  » Olsson, Timothy -98 P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1.39    » Rodhe, Albin -99   P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1.33  » Forsberg, Martin -99 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
1.30  » Gussarsson, Arvid -00 P12 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1.24    » Rodhe, Gustav -99   P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1.24  » Skaarud, Hannes -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1.24  » Käck, Joel -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1.21      Miansangi, Denzel -01   P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1.20  » Krüsell Berg, Carl -98 P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1.17  » Ekberg, Johan -00 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
1.10    » Hök, Elliot -01   P11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
0.98  Käll, Ludvig -01 P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
5.06  » Barrefors, Björn -87 MS 2012-05-12 » Madison, WI, USA
4.69  » Eklund, Jonathan -88 MS 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
4.41  [1,2] » Fältström, Love -91   M22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
4.00  » Elgered, Jonas -87 MS 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
3.62  [3] Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
3.22  [4] » Hargeström, Sebastien -98   P14 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
3.12  » Åkesson, Staffan -95 P17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
2.87  [5] » Förnestig, Frank -98 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
2.53    » Olsson, Timothy -98   P14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2.47  [6] » Forsberg, Martin -99 P13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
2.17  » Rodhe, Albin -99 P13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.22  [1] » Tornéus, Michel -86 +2.0 MS 2012-07-22 » Kuortane, Kuortane, FIN
7.57  [2] » Barrefors, Björn -87 +1.7 MS 2012-05-11 » Madison, WI, USA
6.92  [3] » Odenman, Gunnar -93 +1.7 P19 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6.28  [4] » Åkesson, Staffan -95 +1.7 P17 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
6.19  Almlöf, Andreas -95 +2.0 P17 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
6.14      Tersander, Jacob -92 +0.1 M22 2012-05-26 » Mälaröspelen, Ekerö
6.14  Sundström, David -93 +1.2 P19 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
5.91  [5] » Hördell, Anton -97 +1.7 P15 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
5.83    » Persson, Manne -96 +0.5 P16 2012-08-10 » USM 2012, Vilundavallen, Väsby
5.41  » Öberg, Anton -93 0.0 P19 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
5.37  [6] » Förnestig, Frank -98 -1.0 P14 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5.31  [7] » Olsson, Timothy -98 0.0 P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
5.17  » Hargeström, Sebastien -98 0.0 P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
4.97  Sehlberg, Erik -97 -1.2 P15 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.64    » Bierhance Söderberg, Alex -97 -1.6 P15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
4.27  » Ahl, Christoffer -98 +0.7 P14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
4.24  » Krüsell Berg, Carl -98 +0.5 P14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
2.80  » Sidenbladh, Oskar -97 -1.3 P15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
6.90  » Katib, Mehdi -87 +3.4 MS 2012-05-17 » Chula Vista, CA, USA
Vinduppgift saknas
5.43  » Förnestig, Frank -98 - P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för P14
[7] - 8:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.65  » Karlsson, John -99 -0.6 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.36  » Svensson, Elias -00 +1.2 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.19    » Gussarsson, Arvid -00 0.0 P12 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.16  Andreasson, Oliver -00 +1.3 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.09  » Henningson, William -99 +1.8 P13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.02    » Förnestig, Paul -01 +1.4 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.98  » Rodhe, Albin -99 +2.0 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.98  » Rodhe, Gustav -99 +1.3 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.97    » Skaarud, Hannes -01 +1.2 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.72  » Palmerstedt, Jacob -00 0.0 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.72  » Lavett, Emil -01 +1.6 P11 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
3.65    » Lund, Jonathan -99 -0.9 P13 2012-06-06 » Kringelspelen, Södertälje IP, Södertälje
3.48  » Sandqvist, Petter -01 +1.3 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.10  Käll, Ludvig -01 -0.7 P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.03    » Hök, Elliot -01 -1.3 P11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
2.98  Cornelius, Jacob -04 -0.5 P10 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Ej godkänd vind
4.13  » Rodhe, Albin -99 +2.7 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
4.58  » Eriksson Nilsfors, Love -99 - P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
4.21  » Rodhe, Albin -99 - P13 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.16    » Forsberg, Martin -99 - P13 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.11  » Henningson, William -99 - P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
4.01  » Rodhe, Gustav -99 - P13 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.97      Ehirhieme, Iyayi -01 - P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
3.94  » Lavett, Emil -01 - P11 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.84  Averyd, Benjamin -00 - P12 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.73    » Käck, Joel -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.62  Miansangi, Denzel -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.61  Kings, Viktor -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.59    » Johansson, Leon -01 - P11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.51  » Gussarsson, Melker -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.47  Lundesten, Filip -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.38      Sande, Robert -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.36  » Hök, Elliot -01 - P11 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.33  Bergström, Viktor -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.32      Brikell, Arvid -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.32  Styfberg, Max -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.28  Karlström, Viktor -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.25      Nyhem, Jakob -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.18  Okeke, Philip -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.18  Sjöström, Alvin -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.16      Käll, Ludvig -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.15  » Sundberg, Martin -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.14  » Borgius, Teodor -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.13      Strandberg, Edvin -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.12  Berg Simpler, Morgan -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.08  Berg Simpler, Samuel -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.05    » Moberg, Markus -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.98  Löwencrantz, Ivo -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.96  Colling, Simon -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.94      Forsberg, Nils -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  Almquist, Arvid -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92  » Wåtz, Linus -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.92      Mäntylä, Ludvig -03 - P10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.80  Lundströmer, Hugo -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.71  Käck, Emil -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.68      Brännström, Ture -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.66  » Kapell, Elias -06 - P10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.51  Stinzing, Erik -01 - P11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.49    » Lindefalk, Alexander -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.48  » Friberg, Erik -02 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.45  Broström, Arvid -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.08      Deltin, Carl Axel -03 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.06  Sundholm, Loke -04 - P10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.90  [1] » Tornéus, Michel -86 +0.7 MS 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
14.24  [2] » Katib, Mehdi -87 +0.5 MS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
12.55    » Persson, Manne -96 -0.9 P16 2012-08-10 » USM 2012, Vilundavallen, Väsby
12.33  » Olsson, Timothy -98 +1.3 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
11.76  Tersander, Jacob -92 +1.2 M22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.51  [3] » Förnestig, Frank -98 +0.8 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
7.56  Jeffner, Melker -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.00  » Ewertzh, Hjalmar -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.81    » Sundberg, Martin -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.80  » Borgius, Teodor -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.75  Karlström, Viktor -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.75      Rocksén, Filip -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.60  » Moberg, Markus -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.55  Sutterheim, Wille -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.46      Linder, Ivar -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.26  » Gussarsson, Melker -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.15  Forsberg Rundström, Nils -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.10      Brännström, Ture -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.92  » Wåtz, Linus -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.70  Käck, Emil -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.67      Jernberg, Philip -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.62  Berg Simpler, Morgan -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.60  Broström, Arvid -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.45      Blidborg Stenberg, Karl -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.41  Adamsson, Daniel -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.35  » Almlöf, Daniel -02 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.35      Sundh, Samuel -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.19  » Borg, Jonatan -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.98  » Lindefalk, Alexander -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.87      Lundströmer, Hugo -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.86  Roberts, Tim -03 - P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.20  [1] » Karlsson, John -99 0.0 P13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
8.97  » Henningson, William -99 +0.9 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
8.62    » Forsberg, Martin -99 +0.6 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
7.55  » Lavett, Emil -01 0.0 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
9.08  » Henningson, William -99 +2.5 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
7.56  » Axelsson Th., Joel -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.11  » Förnestig, Paul -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.82      Kings, Viktor -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.61  » Johansson, Leon -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.33  Strandberg, Edvin -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.31      Stinzing, Erik -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.05  Lundesten, Filip -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.22  Styfberg, Max -01 - P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.68  » Barrefors, Björn -87 MS 2012-06-06 » NCAA Division 1 Championships, Drake Stadium, Des Moines, IA, USA
10.39  » Wulff, Jonathan -94 P18 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
9.59    » Attersand, Johan -74   M35 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
9.15  » Odenman, Gunnar -93 P19 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
9.09  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
7.49      Lindberg, Dick -59   M50 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
7.04  [1] Rodhe, Henrik -71 M40 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Kula (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.79  [1] Almlöf, Andreas -95 P17 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.06  » Åkesson, Staffan -95 P17 2012-07-27 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
10.30  Andersson, Kjell -50 M60 2012-05-10 » VDM, Jerikovallen och Sätra IP, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.88  Starega, Tobiasz -98 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
10.80  » Krüsell Berg, Carl -98 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
10.60    » Bierhance Söderberg, Alex -97   P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
8.98  Sehlberg, Erik -97 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
8.82  » Hördell, Anton -97 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
8.57    » Olsson, Timothy -98   P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
8.54  » Förnestig, Frank -98 P14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
8.48  » Sidenbladh, Oskar -97 P15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
8.36  » Hargeström, Sebastien -98 P14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.09  [1] » Svensson, Elias -00 P12 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
7.57  » Eriksson Nilsfors, Love -99 P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
7.50    » Gussarsson, Arvid -00   P12 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
7.21  Andreasson, Oliver -00 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
7.07  Averyd, Benjamin -00 P12 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.71  [1] Miansangi, Denzel -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
8.44  [2] Martinsson, Morgan -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
7.07    » Lavett, Emil -01   P11 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
6.60  Ehirhieme, Iyayi -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
6.26  » Förnestig, Paul -01 P11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.20  [3] » Almlöf, Daniel -02   P10 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
5.89  » Hök, Elliot -01 P11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
46.27  » Barrefors, Björn -87 MS 2012-05-12 » Madison, WI, USA
35.24  » Eklund, Jonathan -88 MS 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
27.90    » Attersand, Henrik -84   MS 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
25.68  » Odenman, Gunnar -93 P19 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
23.99  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
23.22    » Wulff, Jonathan -94   P18 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
20.88  [1] Rodhe, Henrik -71 M40 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
18.99  Lindberg, Dick -59 M50 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
16.81  [2] » Gustafsson, Peter -74 M35 2012-08-07 » Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.80  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.97  Andersson, Kjell -50 M60 2012-05-10 » VDM, Jerikovallen och Sätra IP, Stockholm
27.96  » Krüsell Berg, Carl -98 P14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
26.31    » Ilbäcken, Theodor -98   P14 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
24.95  » Hargeström, Sebastien -98 P14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
24.91  Starega, Tobiasz -98 P14 2012-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
17.77  » Rodhe, Gustav -99 P13 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
14.85  » Almlöf, Daniel -02 P10 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.38  Mirkovic, Dejan -78 MS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
23.59  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
19.31  [1] » Odenman, Gunnar -93   P19 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
18.18  [2] Rodhe, Henrik -71 M40 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
15.74  [3] » Gustafsson, Peter -74 M35 2012-08-07 » Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
14.71    » Wulff, Jonathan -94   P18 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
13.98  Lindberg, Dick -59 M50 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M40
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Slägga (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.83  [1] Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
25.03  Andersson, Kjell -50 M60 2012-05-10 » VDM, Jerikovallen och Sätra IP, Stockholm
16.73  » Averin Markström, Simon -95 P17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.58  [1] » Krüsell Berg, Carl -98 P14 2012-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
27.97  [2] Starega, Tobiasz -98 P14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
19.07  » Förnestig, Frank -98 P14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P14
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
17.13  Norss, Petter -99 P13 2012-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.98  » Almlöf, Daniel -02 P10 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
52.48  » Barrefors, Björn -87 MS 2012-06-07 » NCAA Division 1 Championships, Drake Stadium, Des Moines, IA, USA
46.17  [1] » Wulff, Jonathan -94 P18 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
45.73      Sundström, David -93   P19 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
40.41  [2] Almlöf, Andreas -95 P17 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
32.40  » Odenman, Gunnar -93 P19 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
27.05      Lindberg, Dick -59   M50 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
26.61  » Ilbäcken, Theodor -98 P14 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
24.26  [3] Rodhe, Henrik -71 M40 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 Spjut (700 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.03  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.58  [1] » Sidenbladh, Oskar -97 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
31.60  » Hargeström, Sebastien -98 P14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
30.95    » Olsson, Timothy -98   P14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
29.67  » Bierhance Söderberg, Alex -97 P15 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
26.84  » Krüsell Berg, Carl -98 P14 2012-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
26.53  [2]   Andersson, Kjell -50   M60 2012-05-10 » VDM, Jerikovallen och Sätra IP, Stockholm
26.30  » Ilbäcken, Theodor -98 P14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
25.72  » Hördell, Anton -97 P15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
23.09    » Förnestig, Frank -98   P14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
19.82  Sehlberg, Erik -97 P15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P15
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M60
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
26.59  » Lund, Jonathan -99 P13 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
25.14  Nehls, William -99 P13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
24.46    » Palmerstedt, Jacob -00   P12 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
22.57  » Forsberg, Martin -99 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
22.30  » Rodhe, Albin -99 P13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
19.43    » Rodhe, Gustav -99   P13 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
16.49  » Hök, Elliot -01 P11 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
15.84  » Lavett, Emil -01 P11 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
14.05  » Almlöf, Daniel -02 P10 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
                 
 Vikt (9,08 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.90  Andersson, Kjell -50 M60 2012-05-10 » VDM, Jerikovallen och Sätra IP, Stockholm
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.85  [1] » Lavett, Emil -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
34.82  » Palmerstedt, Jacob -00 P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
34.46  [2] » Sandqvist, Petter -01   P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
31.76  Strandberg, Edvin -01 P11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
30.16  Folkman, Erik -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
28.47    » Ekberg, Johan -00   P12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
27.82  » Axelsson Th., Joel -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
24.61  » Käck, Joel -01 P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
24.59      Cornelius, Jacob -04   P10 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
24.20  » Johansson, Leon -01 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
23.67  Karlström, Viktor -02 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
23.64    » Skaarud, Hannes -01   P11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
23.24  » Gussarsson, Melker -02 P10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
23.01  Lundesten, Filip -01 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
22.75    » Ewertzh, Hjalmar -02   P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
22.36  Sutterheim, Wille -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.91  » Almlöf, Daniel -02 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.61    » Borgius, Teodor -03   P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.32  » Sundberg, Martin -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
20.69  Berg Simpler, Morgan -02 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
20.31    » Förnestig, Paul -01   P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.60  » Moberg, Markus -03 P10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
18.23  Ahlgren, Elliot -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
18.20      Linder, Ivar -02   P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.60  Forsberg Rundström, Nils -02 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.36  » Borg, Jonatan -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.35      Rocksén, Filip -02   P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.22  Sundh, Samuel -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.63  Jernberg, Philip -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.90    » Wåtz, Linus -03   P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.90  Broström, Arvid -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.72  Colling, Simon -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.48      Brännström, Ture -03   P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.14  Mäntylä, Ludvig -03 P10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.78  Roberts, Tim -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.36      Blidborg Stenberg, Karl -03   P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.40  Käck, Emil -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.77  Lundströmer, Hugo -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.32  Adamsson, Daniel -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.10  Strandberg, Edvin -01 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
21.92  » Axelsson Th., Joel -01 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.07      Kings, Viktor -01   P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.96  Styfberg, Max -01 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.48  Stinzing, Erik -01 P11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.54  » Lindefalk, Alexander -03 P10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
7 897  » Barrefors, Björn -87 +1.8 MS 2012-05-12 » Madison, WI, USA
Resultat:          |  11.04(+3.5)  |  7.57(+1.7)  |  13.49  |  2.02  |  50.22  |  14.46(+0.3)  |  46.27  |  5.06  |  46.29  |  4:53.41  |
Poäng:                |  852  |  952  |  697  |  822  |  804  |  916  |  793  |  929  |  534  |  598  |
                 
 10-kamp
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 201  [1] Almlöf, Andreas -95 +0.3 P17 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  14.85(-2.8)  |  33.80  |  3.62  |  44.03  |  37.21  |  11.83(+1.8)  |  6.19(+2.0)  |  11.83  |  1.64  |  3:03.99  |
Poäng:                |  868  |  540  |  514  |  501  |  747  |  685  |  628  |  596  |  496  |  626  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 8-kamp
  |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 377  [1] » Hargeström, Sebastien -98 -0.6 P14 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  16.29(-0.8)  |  23.64  |  3.22  |  31.43  |  5.08(-0.4)  |  7.65  |  1.47  |  2:19.35  |
Poäng:                |  555  |  341  |  411  |  319  |  398  |  346  |  367  |  640  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P14
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 575  Almlöf, Andreas -95 P17 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  9.09  |  39.80  |  23.99  |  23.59  |
Poäng:                |  392  |  488  |  329  |  366  |
1 544  » Wulff, Jonathan -94 P18 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  10.39  |  46.17  |  23.22  |  14.71  |
Poäng:                |  489  |  580  |  310  |  165  |
1 414  » Odenman, Gunnar -93 P19 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  9.15  |  32.40  |  25.68  |  19.31  |
Poäng:                |  397  |  370  |  372  |  275  |
946  Rodhe, Henrik -71 M40 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  7.04  |  24.26  |  20.88  |  18.18  |
Poäng:                |  225  |  225  |  247  |  249  |
881  Lindberg, Dick -59 M50 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  7.49  |  27.05  |  18.99  |  13.98  |
Poäng:                |  263  |  277  |  195  |  146  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-11-10
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics