HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-06-19
Ute för 2012 Resultatdatum: 2012-11-25
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.94  » Lindvall, Siri -01 +0.5 F11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.02  [1] » Kapell, Tilda -01 +1.2 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.08    » Gassama, Sira -01 -1.6 F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
9.11  » Ilbäcken, Thelma -01 +1.0 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.25  » Aspegren, Hedvig -01 -1.3 F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
9.40    » Rådbo, Klara -01 +1.0 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.62  [2] Lundkvist, Hanna -02 -0.3 F10 2012-09-09 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
9.66  » Littorin, Ebba -01 +1.9 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.72    » Jansson, Julia -02 +0.5 F10 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.77  » Cornelius, Magdalena -01 +1.2 F11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
10.14  Okeke, Rebecca -01 -2.2 F11 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.17    » Miletic, Paulina -03 +1.2 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.23  Fritz, Isabell -01 0.0 F11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.32  Ribbing, Isabelle -02 -0.7 F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.34    » Wihk, Embla -02 -0.7 F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.40  Chamia, Emilia -04 -1.0 F10 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.91  » Avebäck, Klara -03 -1.5 F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.97      Caddeo, Matilda -01 -1.3 F11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.03  » Thuresson, Mimmi -03 +1.2 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.30  » Krüsell Berg, Tilda -02 +0.8 F10 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
11.78  » Berghäll, Linda -02 0.0 F10 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Ej godkänd vind
8.86  » Lindvall, Siri -01 +2.2 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.38  » Jansson, Julia -02 +4.6 F10 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
10.02  » Miletic, Paulina -03 +2.6 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
8.78  [3] » Lindvall, Siri -01 - F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.10  » Ilbäcken, Thelma -01 - F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.34    » Rådbo, Klara -01 - F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.60  Ribbing, Hannah -04 - F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.87  [1] » Deltin, Greta -00 -1.1 F12 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
10.97  » Cianelli, Rosanna -99 +0.9 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
11.43    » Dyrke, Julia -99 -1.5 F13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.55  » Jahrl, Hedda -99 +0.1 F13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
11.61  » Lindvall, Siri -01 +1.3 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.63    » Gassama, Sira -01 +0.7 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.80  » Laurin, Lotta -99 +1.2 F13 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.87  » Lundmark, Maja -99 +1.9 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.87    » Ilbäcken, Thelma -01 +1.3 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.87  » Wärn, Nora -99 +1.9 F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.92  » Werner, Hermine -99 +1.0 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.16    » Engström, Isabella -99 +1.9 F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.27  » Jansson, Fanny -99 -3.9 F13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.31  [2] » Rådbo, Klara -01 +0.6 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.40      Lindberg, Elna -99 +1.3 F13 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
12.85  » Hultström, Vilma -00 +0.6 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.12  » Björk Sambo, Lucy -01 +0.3 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
33.68  Bott Alvarsson, Hannah -01 +1.8 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
10.94  » Cianelli, Rosanna -99 +5.5 F13 2012-05-05 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.42  » Jahrl, Hedda -99 +3.6 F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.52    » Laurin, Lotta -99 +3.5 F13 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.71  » Wärn, Nora -99 +3.5 F13 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.71  » Jansson, Fanny -99 +3.5 F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.97  » Engström, Isabella -99 +2.2 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
10.91  » Cianelli, Rosanna -99 - F13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.44  » Gassama, Sira -01 - F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.57  [3] » Lindvall, Siri -01 - F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.82  [4] » Ilbäcken, Thelma -01 - F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.29  [5] » Aspegren, Hedvig -01 - F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.61  » Littorin, Ebba -01 - F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.97  [1] » Dedrickson M, Fatima -89 +1.6 KS 2012-04-27 » Provo, UT, USA
12.03  [2] » Persson, Frida -89 +1.7 KS 2012-08-12 » Extra Wind Sprint, Baldershofs IP, Sundsvall
12.25  [3] » Knezevic, Sandra -92 -0.5 K22 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.52  [4] » Hentschel, Sandra -97 +0.5 F15 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
12.54  [5] » Österberg, Sara -93 -0.5 F19 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.58    » Tomb, Stine -86 -0.6 KS 2012-07-20 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
12.68  » Morgan, Lynette -91 +1.0 K22 2012-05-12 » Täby Vårspel, Tibblevallen, Täby
12.80  [6] » Jelassi, Yasmin -96 -1.0 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.86    » Sabir, Jasmin -92 +0.2 K22 2012-08-07 » Friidrottskväll 3 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
12.93  » Karlsson, Julia -93 -0.7 F19 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.97  » Bill, Ellinor -95 +1.8 F17 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
13.11    » Breig Lindell, Elin -95 -1.6 F17 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.27  » Retsloff, Frida -92 -0.2 K22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.29  » Agbonkhese, Efe -98 -1.5 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
13.32    » Schelander, Rebecka -94 -1.3 F18 2012-07-20 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
13.34  » Rossi, Madeleine -95 -0.7 F17 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.38  » Björnsdotter P, Tove -97 +0.3 F15 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.46    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +1.2 F14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
13.81  » Lindberg, Felicia -97 +1.0 F15 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.87  » Asplund, Felicia -96 +1.0 F16 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.87    » Sjöberg, Olivia -95 +1.0 F17 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.91  » Sandelius, Josefine -94 -1.1 F18 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
13.94  Engwall, Annika -94 +1.7 F18 2012-05-26 » Mälaröspelen, Ekerö
13.97    » Tersander, Beata -97 +0.8 F15 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
14.00  » Pernbrink, Sara -96 -0.7 F16 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.18  Ögren, Lisa -96 +0.1 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.24    » Sjöholm, Matilda -98 +1.7 F14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
14.28  » Kapell, Hanna -98 +0.2 F14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
14.37  » Hultström, Emma -98 -1.3 F14 2012-07-28 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
14.39    » Samuelsson, My -98 +1.4 F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
14.42  » Fritz, Caroline -98 +0.5 F14 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.50  Capelle, Téa -98 +1.4 F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
14.52    » Brunnstedt, Julia -98 +0.7 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
14.95  » Retsloff, Hanne -98 +0.2 F14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Ej godkänd vind
12.34  » Österberg, Sara -93 +2.2 F19 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
12.42  » Hentschel, Sandra -97 +2.5 F15 2012-07-28 » Folksam Challenge 2, Studenternas IP, Uppsala
12.50    » Morgan, Lynette -91 +2.8 K22 2012-05-20 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
12.81  » Sabir, Jasmin -92 +2.5 K22 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.85  » Schelander, Rebecka -94 +2.8 F18 2012-06-30 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
12.93    » Bill, Ellinor -95 +2.5 F17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
13.07  » Agbonkhese, Efe -98 +4.9 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.09  » Björnsdotter P, Tove -97 +3.3 F15 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
13.45    » Sandelius, Josefine -94 +2.5 F18 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.46  » Lindberg, Felicia -97 +2.8 F15 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
13.64  » Möller, Amelie -94 +2.9 F18 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.85    » Romàn, Linnéa -95 +3.5 F17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
14.70  » Retsloff, Hanne -98 +4.9 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Manuell tidtagning
13.5m » Hansson, Pernilla -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
13.6m » Cianelli, Rosanna -99 - F13 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
13.8m   » Kapell, Hanna -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
14.1m » Hultström, Emma -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
14.6m » Åkeson, Magdalena -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
18.71  » Morgan, Lynette -91 -0.3 K22 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
19.03  » Knezevic, Sandra -92 -0.6 K22 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
21.35    » Retsloff, Frida -92 -3.3 K22 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
21.83  » Möller, Amelie -94 -3.3 F18 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
22.52  » Wärn, Nora -99 -0.6 F13 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
23.07    » Werner, Hermine -99 -3.3 F13 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
23.30  » Engström, Isabella -99 -3.3 F13 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.09  » Persson, Frida -89 +0.1 KS 2012-07-20 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
24.78  [1,2] » Morgan, Lynette -91 +1.1 K22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
24.89    » Tomb, Stine -86 -0.1 KS 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
25.25  [3] » Knezevic, Sandra -92 -0.9 K22 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
25.34  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +2.0 KS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
26.17  [4] » Hentschel, Sandra -97 +1.4 F15 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.41  » Sabir, Jasmin -92 0.0 K22 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
26.41  » Österberg, Sara -93 +0.1 F19 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.66    » Jelassi, Yasmin -96 +0.9 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.67  » Karlsson, Julia -93 +0.1 F19 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
27.77  » Retsloff, Frida -92 -0.1 K22 2012-07-26 » Friidrottskväll 2 på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
27.89    » Forss, Emma -94 +0.4 F18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.92  » Lindberg, Felicia -97 +1.5 F15 2012-08-25 » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
28.13  [5] » Cianelli, Rosanna -99 -1.8 F13 2012-06-26 » Sommarspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
28.49    » Jahrl, Hedda -99 -1.5 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
28.98  » Janhunen, Marina -98 -3.7 F14 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
29.45  » Jonsson Sundberg, Anna -94 +0.1 F18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.65  [6]   Knudsen, Josefin -00 -0.1 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
29.67  » Asplund, Felicia -96 +1.4 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.86  Ögren, Lisa -96 +1.0 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
30.04    » Laurin, Lotta -99 -0.5 F13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.38  » Gassama, Sira -01 +0.9 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.45  » Wärn, Nora -99 -0.3 F13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.51  [7] » Lindvall, Siri -01 +1.8 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
31.04  » Lundmark, Maja -99 -0.3 F13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
31.36  [8] » Kapell, Tilda -01 -0.1 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
31.90    » Richardsson, Victoria -00 -0.8 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
32.03  » Hultström, Vilma -00 +1.8 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
32.27  [9] » Aspegren, Hedvig -01 +0.9 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
33.17  [10] » Nordström, Thea -01 +1.2 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
33.37  [11] Åberg, Iris -01 +1.2 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
35.16  Berg, Minna -00 -0.8 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
25.16  » Knezevic, Sandra -92 +2.6 K22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
32.55  » Stevens, Linnéa -01 +2.1 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
34.27  Sönnergren, Tuva -01 +2.1 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
35.10  » Werner, Hermine -99 - F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
Manuell tidtagning
27.3m » Cianelli, Rosanna -99 -1.2 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
29.9m » Wärn, Nora -99 +0.8 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.2m   » Werner, Hermine -99 -1.0 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.7m » Lundmark, Maja -99 +0.2 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.8m » Jansson, Fanny -99 -1.2 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
31.1m » Engström, Isabella -99 -1.1 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[8] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[9] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
[10] - 7:e plats på 10-bästalista för F11
[11] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
40.61  » Morgan, Lynette -91 K22 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
42.24  » Sabir, Jasmin -92 K22 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
42.31    » Janhunen, Marina -98   F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
43.89  [1] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
45.81  » Tersander, Beata -97 F15 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
45.90    » Hentschel, Sandra -97   F15 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
48.24  » Wärn, Nora -99 F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
48.65  » Engström, Isabella -99 F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
55.35  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 KS 2012-03-24 » Starkville, MS, USA
55.64  [1] » Persson, Frida -89 KS 2012-07-28 » Folksam Challenge 2, Studenternas IP, Uppsala
55.96  [2,3] » Morgan, Lynette -91   K22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
59.62  » Sabir, Jasmin -92 K22 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
60.28  » Grönros, Lovisa -93 F19 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
61.24      Nauclér, Lisa -84   KS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
61.60  » Forss, Emma -94 F18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
61.91  » Narfgren, Ellen -94 F18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
64.62    » Bill, Ellinor -95   F17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
64.99  » Jonsson Sundberg, Anna -94 F18 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
66.52  Engwall, Annika -94 F18 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
67.75    » Wåhlin, Lova -92   K22 2012-05-20 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
73.79  » Wärn, Nora -99 F13 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
82.76  Andersson, Elin -99 F13 2012-08-14 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:29.29  » Gassama, Sira -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:42.49  » Ilbäcken, Thelma -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.84    » Enblad, Mikaela -01   F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.63  » Nordström, Thea -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.05  Kiiman Håll, Sonja -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.08      Fernström, Nadja -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.21  » Sjöholm, Maja -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.26  Borseman, Vera -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.51    » Hausmann, Isa -01   F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.81  » Thuresson, Mimmi -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.92  » Rådbo, Klara -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.92      Okeke, Rebecca -01   F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.21  » Miletic, Paulina -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.37  Froste, Molly -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.95    » Littorin, Ebba -01   F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.20  Miltov, Chloe -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.23  » Cornelius, Magdalena -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:56.55      Nitzelius, Elsa -02   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.05  » Larsson, Kathleen -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.26  Hamdahl, Vanja -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.81    » Sundh, Edla -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.04  » Riddle, Olivia -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.73  Beraki, Sabelle -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.33      Olin, Frida -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.18  Fritz, Isabell -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.70  Wallin, Alva -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.49      Borén, Elin -01   F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.57  Herstedt, Lisa -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.69  Nordborg, Ebba -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.69      Strandgren, Rebecca -02   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.90  » Avebäck, Klara -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.10  Fernström, Eira -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.92      Keife, Alma -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.70  Mengistu, Sophia -01 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.40  Nilheim, Ester -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.85      Lionell, Tamia -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:08.13  Hernblad, Hanna -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.19  » Brandt, Albertina -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.24      Fogelsjöö, Elsa -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.65  Lindahl, Sigrid -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:11.85  Fåhraeus, Miranda -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:12.19      Mengistu, Aida -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.17  » Harryson, Linn -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.64  Burman, Tilde -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.76      Höglind, Clara -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:13.80  Bonander, Manuela -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:14.75  Andersson, Linnéa -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.10      Holm, Emma -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.23  Gullberg, Erika -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.42  Erneborg, Saga -02 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.54      Kjerfve, Tilda -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:17.01  Lindquist, Vicky -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:17.04  » Luul, Sara -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:17.45      Persson, Wilma -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:19.98  Pallin, Johanna -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:20.64  Skerfving, Elin -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:20.70      Kings, Olivia -03   F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:47.68  Nordén, Engla -03 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:42.17  » Tolvers, Nathalie -90 K22 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
1:43.83  [1] » Janhunen, Marina -98 F14 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
1:45.33  [2] » Jahrl, Hedda -99   F13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:49.60  [3] » Dyrke, Julia -99 F13 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1:50.54  [4] » Hansson, Pernilla -98 F14 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.06    » Engström, Isabella -99   F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:53.61  [5] » Richardsson, Victoria -00 F12 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1:57.94  [6] » Gassama, Sira -01 F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1:59.04    » Cianelli, Rosanna -99   F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1:59.70  Lundkvist, Hanna -02 F10 2012-09-09 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
1:59.74  Andersson, Elin -99 F13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
2:02.80  [7]   Åberg, Iris -01   F11 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2:07.16  » Nordström, Thea -01 F11 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2:12.91  [8] » Jansson, Julia -02 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:24.56    » Thuresson, Mimmi -03   F10 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:44.91  Kjerfve, Tilda -03 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[8] - 8:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:59.39  [1] » Aregawi, Abeba -90 K22 2012-09-02 » Golden League, Olympiastadion, Berlin, GER
2:14.31  [2] Nauclér, Lisa -84 KS 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:15.08  [3] » Grönros, Lovisa -93   F19 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
2:18.34  [4] » Wåhlin, Lova -92 K22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:18.77  » Janhunen, Marina -98 F14 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:21.11  [5] » Narfgren, Ellen -94   F18 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
2:22.42  » Tolvers, Nathalie -90 K22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
2:30.59  » Wangenheim, Julia -92 K22 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
2:31.28    » Jonsson Sundberg, Anna -94   F18 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:32.81  » Lindberg, Felicia -97 F15 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
2:33.1m » Kapell, Hanna -98 F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2:39.70      Westman Persson, Ellen -96   F16 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2:40.03  » Forss, Emma -94 F18 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:41.0m » Hultström, Emma -98 F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2:41.38  [6] » Richardsson, Victoria -00   F12 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:41.7m » Cianelli, Rosanna -99 F13 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2:42.53  » Jahrl, Hedda -99 F13 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:42.79    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
2:45.15  » Strömbeck, Hanna -97 F15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
2:47.13  Andersson, Elin -99 F13 2012-08-14 » Viking Line Spelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:48.84  [7]   Caddeo, Matilda -01   F11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:50.6m » Fritz, Caroline -98 F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2:57.0m » Åkeson, Magdalena -98 F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
3:07.76  » Nordström, Thea -01 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:26.57  [1] Andersson, Elin -99 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:31.69  [2] » Richardsson, Victoria -00 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:43.79  [3]   Caddeo, Matilda -01   F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:53.62  [4] » Nordström, Thea -01 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:56.54  [1] » Aregawi, Abeba -90 K22 2012-05-31 » Golden League Rom, Rom, ITA
4:43.59  [2] Nauclér, Lisa -84 KS 2012-07-05 » Folksam Grand Prix, Sollentunavallen, Sollentuna
4:55.81  [3] » Grönros, Lovisa -93   F19 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
4:57.16  [4] » Jonsson, Elin -90 K22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
4:58.58  » Tolvers, Nathalie -90 K22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
5:05.83    » Narfgren, Ellen -94   F18 2012-09-04 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
5:10.45  » Wangenheim, Julia -92 K22 2012-09-04 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
5:25.52  Westman Persson, Ellen -96 F16 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:26.32  [5] Andersson, Elin -99 F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
7:16.94  [1] » Janhunen, Marina -98 F14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7:22.26  [2] » Dyrke, Julia -99 F13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7:24.12  [3] » Jahrl, Hedda -99   F13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7:26.12  [4] Andersson, Elin -99 F13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7:46.52  » Richardsson, Victoria -00 F12 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
10:15.47  [1] Karlsson, Charlotte -84 KS 2012-07-05 » Folksam Grand Prix, Sollentunavallen, Sollentuna
10:27.49  Nauclér, Lisa -84 KS 2012-07-19 » Folksam Grand Prix, Tingvalla IP, Karlstad
11:24.99  [2] » Wangenheim, Julia -92   K22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12:34.58  Westman Persson, Ellen -96 F16 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
17:20.90  [1] Karlsson, Charlotte -84 KS 2012-07-05 » Folksam Grand Prix, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
35:11.03  [1] Karlsson, Charlotte -84 KS 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.19  » Jonsson, Elin -90 K22 2012-08-18 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:18.18  [1] Karlsson, Charlotte -84 KS 2012-09-15 » DM Stockholm Halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:44.28  [1] Karlsson, Charlotte -84 KS 2012-11-25 » Firenze marathon, Firenze, ITA
3:52.52  » Lundgren, Stina -76 K35 2012-07-14 » Jubileumsmarathon, Stockholm-Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:18.52  [1] » Grönros, Lovisa -93 F19 2012-05-20 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
5:36.07  [2] » Janhunen, Marina -98 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
5:40.05  [3] » Wangenheim, Julia -92 K22 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
7:56.02  » Wangenheim, Julia -92 K22 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 40 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.66  Evans, Rebecca -02 0.0 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.83  Justesen, Alicia -03 0.0 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
8.66  Fernström, Nadja -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.85  Gallo, Olivia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.88      Mitov, Chloe -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.07  Olin, Frida -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.08  » Avebäck, Klara -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.10    » Sundh, Edla -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.18  » Riddle, Olivia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.23  » Miletic, Paulina -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.25      Wandel Ryderstedt, Anna -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.38  Thunborg, Elin -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.43  Westling, Elsa -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.50    » Luul, Sara -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.51  Marminge, Milla -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.62  Persson, Wilma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.67      Borseman, Vera -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.71  Sederlin, Olivia -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.72  Nilheim, Ester -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.84      Nitzelius, Elsa -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.89  Kiiman Håll, Sonja -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.97  Fogelsjöö, Elsa -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.16      Lenberg, Kajsa -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.22  Keife, Alma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.43  » Larheden Utvik, Hilda -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.45      Höglind, Clara -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.46  Pallin, Johanna -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.46  Burman, Tilde -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.47      Nilsson, Alma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.53  » Brandt, Albertina -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.65  Lindahl, Sigrid -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.73      Holm, Emma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.77  Kings, Olivia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.13  Skerfving, Elin -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.25      Lionell, Tamia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.30  Mengistu, Aida -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.35  Lindquist, Vicky -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.50    » Harryson, Linn -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.51  Bonander, Manuela -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.79  Reinholdsson, Safyie -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.84      Medhanie, Amanda -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.90  Erneborg, Saga -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.11  Nordén, Engla -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.24      Andersson, Linnéa -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.28  Sellebråten, Clara -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.40  » Cianelli, Rosanna -99 -3.3 F13 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
10.63  [1] » Lindvall, Siri -01 +2.0 F11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.09    » Werner, Hermine -99 +2.0 F13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.23  » Jansson, Fanny -99 +1.4 F13 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.42  » Laurin, Lotta -99 -1.2 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.59  [2] » Kapell, Tilda -01 -0.5 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.75  » Engström, Isabella -99 -1.9 F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
11.78  [3] » Ilbäcken, Thelma -01 -1.0 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.92    » Lundmark, Maja -99 +0.2 F13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
13.05  Berg, Minna -00 -1.0 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.25  » Hultström, Vilma -00 0.0 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.64      Sönnergren, Tuva -01 -1.0 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
14.78  Atterström, Isabelle -00 +1.4 F12 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Ej godkänd vind
12.81  » Hultström, Vilma -00 +2.3 F12 2012-07-28 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
Vinduppgift saknas
11.21  » Deltin, Greta -00 - F12 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 60 m häck (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.24  » Nordström, Thea -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.51  » Hausmann, Isa -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.17    » Littorin, Ebba -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.74  » Enblad, Mikaela -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.10  Fernström, Eira -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
10.95  » Gassama, Sira -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.19  » Ilbäcken, Thelma -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.25    » Kapell, Tilda -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.67  » Rådbo, Klara -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.31  » Cornelius, Magdalena -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.35      Bott Alvarsson, Hannah -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.41  Strandman, Maja -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.56  Cross, Tilde -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.69      Fritz, Isabell -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.89  » Bjuremalm, Tilde -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.89  Vettese, Emilia -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.94      Borén, Elin -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.94  Karlsson, Lisen -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.98  Hemdal, Vanja -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.02      Caddeo, Matilda -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.09  Karlin, Elly -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.15  » Sjöholm, Maja -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.48      Nordborg, Ebba -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.03  Mengistu, Sophia -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.74  » Tersander, Beata -97 +1.0 F15 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.86  [1] » Jakobsson, Ylva -98 +0.6 F14 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.98    » Hansson, Pernilla -98 -1.0 F14 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
12.99  » Kapell, Hanna -98 +1.7 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
13.43  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +0.1 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
13.62    » Janhunen, Marina -98 +0.1 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
14.24  » Cianelli, Rosanna -99 +0.4 F13 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
14.46  » Strömbeck, Hanna -97 -1.4 F15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
14.83      Capelle, Téa -98 0.0 F14 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
15.13  » Åkeson, Magdalena -98 -1.4 F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
15.19  » Hultström, Emma -98 -1.5 F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
15.42    » Agbonkhese, Efe -98 +0.1 F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
15.48  » Retsloff, Hanne -98 0.0 F14 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
16.35  » Engström, Isabella -99 -1.4 F13 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.82  » Dedrickson M, Fatima -89 0.0 KS 2012-05-02 » Ogden, UT, USA
14.66  [1] » Tomb, Stine -86 +0.4 KS 2012-07-20 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
15.17    » Nilsson, Amanda -83 +1.7 KS 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.43  [2] » Sandelius, Josefine -94 0.0 F18 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
14.22  » Tomb, Stine -86 +3.9 KS 2012-07-28 » Folksam Challenge 2, Studenternas IP, Uppsala
15.08  » Nilsson, Amanda -83 +2.3 KS 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.70  » Breig Lindell, Elin -95 -1.1 F17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
16.42  » Asplund, Felicia -96 +0.4 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
                 
 200 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.12  » Kapell, Hanna -98 +0.8 F14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
33.40  [1] » Werner, Hermine -99 -0.3 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
33.83  [2] » Lundmark, Maja -99 -2.3 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
34.05  [3] » Jahrl, Hedda -99 +1.0 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
34.76  [4] » Engström, Isabella -99 -0.8 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.36  » Tomb, Stine -86 KS 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
44.88  » Grönros, Lovisa -93 F19 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
46.55  [1] » Sandelius, Josefine -94   F18 2012-08-10 » JSM 2012, Sollentunavallen, Sollentuna
48.11  » Forss, Emma -94 F18 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
49.46  [2] » Kapell, Hanna -98 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
53.02  » Asplund, Felicia -96 F16 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
57.78  » Tomb, Stine -86 KS 2012-06-07 » Bislet Games, Bislett Stadion, Oslo, NOR
57.83  [1] » Persson, Frida -89 KS 2012-06-27 » EM, Olympiastadion, Helsingfors
58.99  [2] » Hellberg Jonsén, Sofia -89   KS 2012-04-14 » Oxford, MS, USA
61.88  [3] » Nilsson, Amanda -83 KS 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
63.92  [4] » Sabir, Jasmin -92 K22 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för KS
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.59  [1] » Hansson, Pernilla -98 F14 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
1.57  [2] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
1.55  [3] » Cianelli, Rosanna -99   F13 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1.51  [4] » Lindberg, Felicia -97 F15 2012-08-25 » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
1.49  » Forsberg, Elin -96 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.48    » Kapell, Hanna -98   F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1.45  » Asplund, Felicia -96 F16 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.45  » Tomb, Stine -86 KS 2012-07-20 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
1.44    » Jansson, Fanny -99   F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
1.42  » Hultström, Emma -98 F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1.42  » Rådbo, Klara -01 F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
1.41    » Tersander, Beata -97   F15 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.38  » Sjöberg, Olivia -95 F17 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.35  » Strömbeck, Hanna -97 F15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
1.35    » Laidlaw, Matilda -98   F14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
1.35  » Samuelsson, My -98 F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
1.34  » Dyrke, Julia -99 F13 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.33    » Åkeson, Magdalena -98   F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1.33  » Fritz, Caroline -98 F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
1.32  » Hansson, Jessica -00 F12 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.30  [5] » Kapell, Tilda -01   F11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.27  » Werner, Hermine -99 F13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.27  » Engström, Isabella -99 F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
1.26    » Lindvall, Siri -01   F11 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.24  » Björk Sambo, Lucy -01 F11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.23  [6] » Jansson, Julia -02 F10 2012-09-04 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1.18    » Cornelius, Magdalena -01   F11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
1.10  Lundkvist, Hanna -02 F10 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.53  » Ulitina, Kristina -88 KS 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
3.33  » Norss, Emma -94 F18 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
3.10  [1,2] » Rossi, Madeleine -95   F17 2012-09-20 » Resultattävling stav, Enskede IP, Enskede
2.85  [3,4] » Diamant, Isa -97 F15 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2.76  [5] » Alsing Skoog, Emma -92 K22 2012-06-28 » Resultattävling i stav, Enskede IP, Enskede
2.74  [6] » Palmerstedt, Linnéa -98   F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.73  [7] » Kapell, Hanna -98 F14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
2.70  [8] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F14 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
2.64  [9] » Strömfelt, Ella -98   F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.55  [10] Brown, Jennifer -95 F17 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2.55  [11] » Robertsson, Fanny -98 F14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2.43  [12] » Sjöholm, Matilda -98   F14 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
2.23  [13] » Lundmark, Maja -99 F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
2.20  » Kapell, Tilda -01 F11 2012-08-16 » Hoppsan, Enskede IP, Enskede
2.15  [14] » Jahrl, Hedda -99   F13 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2.00  » Engström, Isabella -99 F13 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
1.73  » Hansson, Jessica -00 F12 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[6] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[7] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[9] - 4:e plats på 10-bästalista för F14
[10] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
[11] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
[12] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[13] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[14] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.69  » Dedrickson M, Fatima -89 0.0 KS 2012-04-07 » Provo, UT, USA
5.37  [1] » Bill, Ellinor -95 -0.9 F17 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
5.29  [2] » Retsloff, Frida -92 +1.4 K22 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
5.05  » Cianelli, Rosanna -99 0.0 F13 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
5.01  [3] » Agbonkhese, Efe -98 -0.4 F14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.89    » Jelassi, Yasmin -96 +1.1 F16 2012-07-17 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.85  » Lindberg, Felicia -97 +1.0 F15 2012-08-25 » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
4.83  » Hansson, Pernilla -98 +1.2 F14 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4.81    » Samuelsson, My -98 +1.9 F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.79  » Pernbrink, Sara -96 +0.4 F16 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.73  » Janhunen, Marina -98 0.0 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
4.71    » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 0.0 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
4.58  » Asplund, Felicia -96 +1.2 F16 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.55  » Romàn, Linnéa -95 +0.7 F17 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.45    » Kapell, Hanna -98 -0.3 F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
4.39  Capelle, Téa -98 -0.5 F14 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
4.37  » Fritz, Caroline -98 -0.2 F14 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.36    » Åkeson, Magdalena -98 +0.8 F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.30  » Hultström, Emma -98 -4.2 F14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.25  » Palmerstedt, Linnéa -98 +1.4 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.14    » Strömbeck, Hanna -97 -1.0 F15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
4.11  » Retsloff, Hanne -98 0.0 F14 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.97  » Robertsson, Fanny -98 +1.4 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.92      Bouizem Byström, Mina -98 +1.7 F14 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.52  Fröjd, Beatrice -98 -1.8 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
4.86  » Pernbrink, Sara -96 +2.1 F16 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
4.46  » Åkeson, Magdalena -98 +2.3 F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.41      Capelle, Téa -98 +2.3 F14 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.06  » Robertsson, Fanny -98 +2.2 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
4.63  » Kapell, Hanna -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
4.63  » Åkeson, Magdalena -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
4.48    » Hultström, Emma -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
4.42  » Fritz, Caroline -98 - F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.07  [1] » Cianelli, Rosanna -99 -1.6 F13 2012-05-05 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.40  » Jansson, Fanny -99 +1.5 F13 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.37    » Laurin, Lotta -99 0.0 F13 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.36  » Lindvall, Siri -01 +1.6 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.30  » Kapell, Tilda -01 -0.7 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.24    » Lundmark, Maja -99 0.0 F13 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.18  » Rådbo, Klara -01 +1.9 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.18  » Engström, Isabella -99 +1.2 F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
4.17    » Wärn, Nora -99 +2.0 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.06  » Ilbäcken, Thelma -01 +1.1 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.95  » Littorin, Ebba -01 +1.7 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.90    » Hansson, Jessica -00 -0.2 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.83  Knudsen, Josefin -00 -1.6 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.78  » Cornelius, Magdalena -01 +1.4 F11 2012-09-11 » Tjejernas Kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.77    » Stevens, Linnéa -01 -0.2 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.73  Lindberg, Elna -99 +0.6 F13 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
3.67  » Hultström, Vilma -00 -0.6 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.67      Bott Alvarsson, Hannah -01 -0.6 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.56  Berg, Minna -00 -0.3 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.56  » Jansson, Julia -02 0.0 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.54    » Hausmann, Isa -01 0.0 F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.41  » Miletic, Paulina -03 -1.6 F10 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.32  Fritz, Isabell -01 -0.6 F11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.24      Sönnergren, Tuva -01 -0.9 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.20  » Wihk, Embla -02 +0.5 F10 2012-05-05 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2.74  Mengistu, Aida -03 0.0 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.51    » Thuresson, Mimmi -03 -2.2 F10 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.44  Skerfving, Elin -03 0.0 F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.09  Kjerfve, Tilda -03 0.0 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
4.49  » Jansson, Fanny -99 +3.6 F13 2012-09-04 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.42  » Lindvall, Siri -01 +4.9 F11 2012-09-04 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.84    » Jansson, Julia -02 +2.4 F10 2012-09-04 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.48  Fritz, Isabell -01 +3.8 F11 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
4.55  » Dyrke, Julia -99 - F13 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
4.47  » Laurin, Lotta -99 - F13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
4.43    » Jansson, Fanny -99 - F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.37  [2] » Lindvall, Siri -01 - F11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.37  [2] » Kapell, Tilda -01 - F11 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
4.19  [3] » Rådbo, Klara -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
4.16  » Jahrl, Hedda -99 - F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
4.08  » Ilbäcken, Thelma -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
4.03    » Gassama, Sira -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
4.03  » Littorin, Ebba -01 - F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
3.98  » Cornelius, Magdalena -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.98    » Werner, Hermine -99 - F13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
3.87  [4] Lundkvist, Hanna -02 - F10 2012-09-09 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
3.78  [5] » Jansson, Julia -02 - F10 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
3.68    » Aspegren, Hedvig -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.57  Fritz, Isabell -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.54  » Björk Sambo, Lucy -01 - F11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.54    » Sjöholm, Maja -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.53  » Enblad, Mikaela -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.51  Atterström, Isabelle -00 - F12 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.48    » Berghäll, Linda -02 - F10 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.44  » Miletic, Paulina -03 - F10 2012-05-05 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.40  » Nordström, Thea -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.36      Hådén, Sofia -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.33  Chamia, Emilia -04 - F10 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.32  » Larsson, Kathleen -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.30      Fernström, Nadja -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.29  Froste, Molly -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.26  Okeke, Rebecca -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.25      Ribbing, Isabelle -02 - F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.25  » Wihk, Embla -02 - F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.22  Hamdahl, Vanja -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.21      Gallo, Olivia -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.19  » Sundh, Edla -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.18  Olin, Frida -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.18      Deltin, Lisa -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.11  Wallin, Alva -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.09  Borén, Elin -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.08    » Bjuremalm, Tilde -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.08  » Riddle, Olivia -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.07  Fernström, Eira -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.07      Miltov, Chloe -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.05  Wandel Ryderstedt, Anna -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.05  Nilheim, Ester -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.04      Strandgren, Rebecca -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.03  » Luul, Sara -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.02  Nordborg, Ebba -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.01      Ribbing, Hannah -04 - F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.00  » Thuresson, Mimmi -03 - F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.97  Nitzelius, Elsa -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.96      Herstedt, Lisa -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.94  Fogelsjöö, Elsa -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91  » Avebäck, Klara -03 - F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.89      Keife, Alma -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.88  Burman, Tilde -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.86  Caddeo, Matilda -01 - F11 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.86      Borseman, Vera -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.86  » Brandt, Albertina -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.85  » Harryson, Linn -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.79    » Larheden Utvik, Hilda -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.78  Fåhraeus, Miranda -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.69  » Krüsell Berg, Tilda -02 - F10 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2.60      Kiiman Håll, Sonja -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.59  Mengistu, Sophia -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.58  Lionell, Tamia -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55      Gullberg, Erika -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55  Beraki, Sabelle -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.52  Pallin, Johanna -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.48      Bonander, Manuela -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.45  Persson, Wilma -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.39  Höglind, Clara -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.39      Holm, Emma -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.38  Andersson, Linnéa -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.38  Hernblad, Hanna -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.38      Bergkvist, Lillian -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.35  Nilsson, Alma -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.33  Nordén, Engla -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.29      Lindahl, Sigrid -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.21  Lindquist, Vicky -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.18  Houghton, Tess -01 - F11 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.15      Kings, Olivia -03 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1.96  Erneborg, Saga -02 - F10 2012-09-09 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.38  » Sabir, Jasmin -92 +0.1 K22 2012-08-24 » SM, Stockholms Stadion, Stockholm
11.24  [1] » Bill, Ellinor -95 +1.5 F17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
11.13    » Hansson, Pernilla -98 +0.7 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
10.72  [2] » Pernbrink, Sara -96 +0.5 F16 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
9.80  [3] » Kapell, Hanna -98 +1.0 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
9.42      Capelle, Téa -98 +0.2 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
9.26  » Agbonkhese, Efe -98 +1.1 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
8.98  » Retsloff, Hanne -98 +1.6 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
11.31  » Bill, Ellinor -95 +3.1 F17 2012-06-30 » Lag-USM, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Tresteg (special)
resultat     namn vind klass datum   tävling
Vinduppgift saknas
6.90  » Sundh, Edla -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.86  » Miletic, Paulina -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.80      Olin, Frida -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.55  Fogelsjöö, Elsa -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.39  Fernström, Nadja -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.35      Borseman, Vera -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.30  » Luul, Sara -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.19  Keife, Alma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.15      Ohrgren, Hedda -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.10  » Harryson, Linn -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.10  Thunborg, Elin -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.10      Reinholdsson, Safyie -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.05  » Avebäck, Klara -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.98  Nilheim, Ester -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.98      Lionell, Tamia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.87  Wandel Ryderstedt, Anna -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.85  Gallo, Olivia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.80      Lindahl, Sigrid -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.79  Sederlin, Olivia -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.68  Skerfving, Elin -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.65      Lindquist, Vicky -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.60  Höglind, Clara -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.51  Kings, Olivia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.51      Holm, Emma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.41  » Larheden Utvik, Hilda -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.40  Marminge, Milla -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.40    » Brandt, Albertina -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.40  Kiiman Håll, Sonja -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.39  Lenberg, Kajsa -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.30      Nilsson, Alma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.27  Hernblad, Hanna -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.26  Persson, Wilma -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.20      Bonander, Manuela -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.13  Justesen, Alicia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.10  Erneborg, Saga -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.99      Mengistu, Aida -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.90  Medhanie, Amanda -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.76  » Riddle, Olivia -03 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
4.48  Evans, Rebecca -02 - F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.43  » Jansson, Fanny -99 +0.6 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
9.14  » Werner, Hermine -99 +1.0 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
9.03    » Lundmark, Maja -99 +0.3 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
8.87  » Jahrl, Hedda -99 0.0 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
8.50  » Wärn, Nora -99 +0.5 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
8.15  [1] » Rådbo, Klara -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.83  » Littorin, Ebba -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.77  » Gassama, Sira -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.53    » Hausmann, Isa -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.46  » Nordström, Thea -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.00  Fernström, Eira -01 0.0 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
9.12  » Lundmark, Maja -99 +5.6 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
8.75  » Wärn, Nora -99 +4.0 F13 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
9.55  » Jahrl, Hedda -99 - F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
9.48  » Jansson, Fanny -99 - F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
9.02  [2] » Hansson, Jessica -00 - F12 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
8.84  [3] » Kapell, Tilda -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.23  [4] » Ilbäcken, Thelma -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.28      Karlin, Elly -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.27  » Cornelius, Magdalena -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.22  Cross, Tilde -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.11    » Sjöholm, Maja -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.06  » Enblad, Mikaela -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.96  Bott Alvarsson, Hannah -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.72    » Bjuremalm, Tilde -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.45  Borén, Elin -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.40  Fritz, Isabell -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.37      Nordborg, Ebba -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.23  Hemdal, Vanja -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.95  Strandman, Maja -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.86      Caddeo, Matilda -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.09  Mengistu, Sophia -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.02  Karlsson, Lisen -01 - F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F11
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.65  [1] » Davidsson, Jenny -88 KS 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
11.24  [2] » Höckerstrand, Sandra -90 K22 2012-05-20 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
8.08    » Tomb, Stine -86   KS 2012-10-21 » Castorama, Hässelby IP, Hässelby
8.01  » Hansson, Jessica -00 F12 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.24  » Ahlberg, Grete -98 F14 2012-04-28 » Back on field, Jerikovallen, Huddinge
10.36  [1] » Lindberg, Felicia -97 F15 2012-07-28 » Bilmetrospelen, Lugnets IP, Falun
10.11  [2] » Berghäll, Emily -98   F14 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
9.96  [3] » Avebäck, Freja -95 F17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
9.88  [4] » Jakobsson, Ylva -98 F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
9.35  [5] » Cianelli, Rosanna -99   F13 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
9.33  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
9.19  » Hansson, Pernilla -98 F14 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
8.80    » Åkeson, Magdalena -98   F14 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
8.79  » Hultström, Emma -98 F14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
8.66  » Norss, Stina -96 F16 2012-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
7.98    » Tersander, Beata -97   F15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
7.71  Hådén, Ellen -98 F14 2012-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
7.67  » Kapell, Hanna -98 F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
6.83    » Fritz, Caroline -98   F14 2012-05-22 » Nordiska Skolmästerskapen, Bislett Stadion, Oslo, NOR
6.15  » Strömbeck, Hanna -97 F15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.72  [1] » Cianelli, Rosanna -99 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
10.62  [2] » Engström, Isabella -99 F13 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
9.57    » Lundmark, Maja -99   F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
9.33  [3] » Hansson, Jessica -00 F12 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
9.06  » Wärn, Nora -99 F13 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.59    » Jansson, Fanny -99   F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
8.15  Lindberg, Elna -99 F13 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
7.62  [4] » Lindvall, Siri -01 F11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
6.65  [5] » Jansson, Julia -02   F10 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6.58  » Rådbo, Klara -01 F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
6.51  » Stevens, Linnéa -01 F11 2012-05-12 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
6.34    » Kapell, Tilda -01   F11 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
6.33  » Richardsson, Victoria -00 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
6.33  Berg, Minna -00 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
6.33      Okeke, Rebecca -01   F11 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
6.33  » Cornelius, Magdalena -01 F11 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
6.06  Knudsen, Josefin -00 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
5.59    » Hultström, Vilma -00   F12 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.52  Bott Alvarsson, Hannah -01 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
5.36  Sönnergren, Tuva -01 F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.94    » Berghäll, Linda -02   F10 2012-05-13 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.51  » Thuresson, Mimmi -03 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.76  » Ahlberg, Grete -98 F14 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
27.09  » Höckerstrand, Sandra -90 K22 2012-06-20 » Lag-SM, Slottskogsvallen, Göteborg
19.20  » Tomb, Stine -86 KS 2012-10-21 » Castorama, Hässelby IP, Hässelby
                 
 Diskus (0,75 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
35.31  » Ahlberg, Grete -98 F14 2012-08-18 » Copenhagen Games, Österbro Stadion, Köpenhamn, DEN
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.23  » Ahlberg, Grete -98 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
35.26  [1] » Berghäll, Emily -98 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
29.34  [2] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F14 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
28.51  [3] » Lindberg, Felicia -97 F15 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
25.98  » Hultström, Emma -98 F14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
22.97      Hådén, Ellen -98   F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
17.85  » Kapell, Hanna -98 F14 2012-08-02 » Udda grenars kväll, Enskede IP, Enskede
16.74  » Stevens, Linnéa -01 F11 2012-05-12 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
15.36  [4] » Hansson, Jessica -00 F12 2012-06-15 » Huddingespelen, Källbrinks ip, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
47.47  » Almström, Elina -91 K22 2012-05-20 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
38.36  [1] » Ahlberg, Grete -98 F14 2012-05-19 » Niklas Minne, Hällåsens IP, Söderhamn
17.64  [2] » Bill, Ellinor -95   F17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
14.93  » Tomb, Stine -86 KS 2012-10-21 » Castorama, Hässelby IP, Hässelby
11.53  » Romàn, Linnéa -95 F17 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.87  » Ahlberg, Grete -98 F14 2012-05-12 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
40.09  [1] » Berghäll, Emily -98 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
25.24  [2] » Lindberg, Felicia -97   F15 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
23.07  [3] » Palmerstedt, Linnéa -98 F14 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
21.50  [4] » Norss, Stina -96 F16 2012-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
17.62  Hådén, Ellen -98 F14 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.42  [1] » Engström, Isabella -99 F13 2012-09-08 » Svealandsmästerskapen, Lugnets IP, Falun
19.56  » Stevens, Linnéa -01 F11 2012-05-12 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.22  » Fredriksson, Emma -91 K22 2012-05-20 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
27.93  [1] » Norss, Stina -96 F16 2012-05-05 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
17.85    » Forsberg, Elin -96   F16 2012-09-21 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
12.23  » Tomb, Stine -86 KS 2012-10-21 » Castorama, Hässelby IP, Hässelby
11.01  » Engström, Isabella -99 F13 2012-05-08 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.75  » Lindberg, Felicia -97 F15 2012-09-29 » Castorama, Enskede IP, Enskede
36.73  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
29.82  [1] » Ahlberg, Grete -98   F14 2012-05-12 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
28.20  » Berghäll, Emily -98 F14 2012-08-31 » Kraftmätningen, Rimnersvallen, Uddevalla
25.40  [2] Rilegård, Hejla -00 F12 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
21.71    » Lundmark, Maja -99   F13 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
21.59  » Cianelli, Rosanna -99 F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
19.67  Lindberg, Elna -99 F13 2012-09-08 » Nynässpelen, Kvarnängens IP, Nynäshamn
19.30    » Tersander, Beata -97   F15 2012-08-18 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
18.38  » Kapell, Hanna -98 F14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
17.97  » Engström, Isabella -99 F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
16.19    » Hansson, Pernilla -98   F14 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
15.55  » Werner, Hermine -99 F13 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
15.52  » Strömbeck, Hanna -97 F15 2012-05-17 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
15.08    » Hultström, Emma -98   F14 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
14.59  Hådén, Ellen -98 F14 2012-09-22 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
11.82  » Stevens, Linnéa -01 F11 2012-05-12 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
9.68  » Jahrl, Hedda -99 F13 2012-06-08 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
                 
 Vikt (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.89  » Ahlberg, Grete -98 F14 2012-04-28 » Back on field, Jerikovallen, Huddinge
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.56  » Richardsson, Victoria -00 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
24.33  » Gassama, Sira -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
24.14  [1] » Jansson, Julia -02   F10 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
22.69  » Nordström, Thea -01 F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
22.31  » Hansson, Jessica -00 F12 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
22.14    » Björk Sambo, Lucy -01   F11 2012-05-26 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
22.12  » Hultström, Vilma -00 F12 2012-07-28 » Bohusspelen, Rimnersvallen, Uddevalla
21.46  » Ilbäcken, Thelma -01 F11 2012-09-22 » STH-Cup, Spånga IP, Spånga
19.96      Persson, Wilma -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
19.84  Lundkvist, Hanna -02 F10 2012-09-01 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
17.59  Nilheim, Ester -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
17.42    » Thuresson, Mimmi -03   F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
16.53  » Sundh, Edla -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.40  » Kapell, Tilda -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.38      Marminge, Milla -02   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
16.27  » Cornelius, Magdalena -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.84  Sederlin, Olivia -02 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.43      Olin, Frida -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.43  Lenberg, Kajsa -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.40  Fritz, Isabell -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.37    » Hausmann, Isa -01   F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.09  » Sjöholm, Maja -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.86  » Rådbo, Klara -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.83    » Avebäck, Klara -03   F10 2012-09-15 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
14.59  Fernström, Nadja -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
14.54  » Krüsell Berg, Tilda -02 F10 2012-08-04 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
14.38      Gallo, Olivia -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.68  Skerfving, Elin -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.60  » Enblad, Mikaela -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.55      Mengistu, Aida -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.40  » Littorin, Ebba -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.35  » Riddle, Olivia -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
13.06      Wandel Ryderstedt, Anna -02   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.93  Kiiman Håll, Sonja -02 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.90  Westling, Elsa -02 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.82      Burman, Tilde -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.72  Keife, Alma -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.66  Hemdal, Vanja -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
12.14    » Luul, Sara -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.90  Lionell, Tamia -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.85  Karlsson, Lisen -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.73      Nilsson, Alma -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.55  Caddeo, Matilda -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.55  Mitov, Chloe -02 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.40      Pallin, Johanna -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.34  Ohrgren, Hedda -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.33  Karlin, Elly -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.28      Evans, Rebecca -02   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
11.09  Cross, Tilde -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.96  » Miletic, Paulina -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.92      Nordén, Engla -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.85  Borseman, Vera -02 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.64  Lindahl, Sigrid -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.52    » Harryson, Linn -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.38  Fernström, Eira -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.35  Borén, Elin -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.35      Justesen, Alicia -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.27  Nordborg, Ebba -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
10.08  Bott Alvarsson, Hannah -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.99      Mengistu, Sophia -01   F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.80  Erneborg, Saga -02 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.49  » Bjuremalm, Tilde -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.20      Holm, Emma -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
9.15  » Larheden Utvik, Hilda -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
8.33  Höglind, Clara -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.85      Andersson, Linnéa -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.83  Bonander, Manuela -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.77  Kjerfve, Tilda -03 F10 2012-06-02 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
7.69      Fogelsjöö, Elsa -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.28  » Brandt, Albertina -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
7.08  Lindquist, Vicky -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.79      Sellebråten, Clara -03   F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
6.05  Reinholdsson, Safyie -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.21  Medhanie, Amanda -02 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
5.03  Kings, Olivia -03 F10 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.27  » Jansson, Julia -02 F10 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
17.56  Strandman, Maja -01 F11 2012-06-02 » Triangelkampen, Enskede IP, Enskede
15.89      Chamia, Emilia -04   F10 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
14.99  » Berghäll, Linda -02 F10 2012-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 6-kamp
  |  80 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Kula (3,0 kg)  |  Längd  |  Spjut (400 gr)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 210  [1] » Hansson, Pernilla -98 +0.1 F14 2012-09-16 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  12.98(-1.0)  |  1.54  |  9.19  |  4.83(+1.2)  |  16.19  |  1:50.54  |
Poäng:                |  719  |  666  |  477  |  514  |  218  |  616  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 506  » Cianelli, Rosanna -99 +0.5 F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  10.46(-1.9)  |  1.54  |  21.59  |  5.03(+2.9)  |  1:59.04  |
Poäng:                |  1 003  |  1 032  |  701  |  1 002  |  768  |
3 635  » Engström, Isabella -99 -0.3 F13 2012-09-15 » Mångkamps-SM, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  11.75(-1.9)  |  1.27  |  17.97  |  4.18(+1.2)  |  1:53.06  |
Poäng:                |  757  |  720  |  587  |  689  |  882  |
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 237  » Tomb, Stine -86 KS 2012-10-21 » Castorama, Hässelby IP, Hässelby
Resultat:          |  8.08  |  12.23  |  19.20  |  14.93  |
Poäng:                |  452  |  207  |  298  |  280  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics