HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-05-31
Inne för 2012 Resultatdatum: 2012-12-19
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2012-02-18/12-19 (lö-on)  | Öppna IDF/IUDM, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 8.78      6 Final  
P14 » Förnestig, Frank -98 8.14  1 1
  8.13      4 Final  
» Krüsell Berg, Carl -98 9.12  6 2
P13 » Forsberg, Martin -99 9.21  6 1
Rudal, Elliott -99 10.01      6 2  
P11 » Förnestig, Paul -01 9.02  1 1
8.88  1 Final
F16 Ögren, Lisa -96 8.78    PB 4 Final  
F14 » Agbonkhese, Efe -98 8.23  PB 1 1
8.27  2 Final
Bouizem Byström, Mina -98 9.22      6 5  
» Brunnstedt, Julia -98 9.00  PB 4 5
» Fritz, Caroline -98 8.96  3 3
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.48  1 5
  8.44      3 Final  
Fröjd, Beatrice -98 9.56  PB 7 1
Gemmel, Freja -98 diskad  4
» Hård, Elsa -98 8.82  2 3
  8.86      5 B-final  
» Jakobsson, Ylva -98 8.72  3 1
8.57  4 Final
» Janhunen, Marina -98 8.83  PB 2 3
  8.88      6 B-final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.14  7 1
» Retsloff, Hanne -98 9.19  PB 5 2
» Robertsson, Fanny -98 9.27    PB 5 4  
F13 » Cianelli, Rosanna -99 8.64  1 1
8.56  3 Final
» Engström, Isabella -99 9.59      7 2  
» Jahrl, Hedda -99 9.53  6 3
» Lundmark, Maja -99 9.32  4 3
» Werner, Hermine -99 9.21      5 1  
» Wärn, Nora -99 9.01  3 1
F11 » Ilbäcken, Thelma -01 9.17  PB 1 1
  9.39      4 Final  
» Lindvall, Siri -01 9.31  2 2
» Sjöholm, Maja -01 10.09  SB 4 1
2 x 50 m P14 » Hargeström, Sebastien -98 27.30    PB 2 D-final  
200 m P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 27.64    PB 3 B-final  
P14 » Förnestig, Frank -98 26.97  1 C-final
» Krüsell Berg, Carl -98 28.89      3 C-final  
» Olsson, Timothy -98 27.10  4 Final
P13 » Forsberg, Martin -99 30.97  PB 2 C-final
» Henningson, William -99 32.30      2 E-final  
» Lund, Jonathan -99 31.65  PB 3 B-final
Rudal, Elliott -99 33.51  PB 3 C-final
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 27.48      1 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 28.06  PB 1 E-final
» Kapell, Hanna -98 28.97  2 D-final
F13 » Cianelli, Rosanna -99 27.53    PB 1 Final  
» Dyrke, Julia -99 28.49  PB 4 Final
» Jahrl, Hedda -99 29.82  PB 3 C-final
» Jansson, Fanny -99 31.45      2 G-final  
» Lundmark, Maja -99 29.82  PB 1 E-final
» Werner, Hermine -99 30.73  PB 3 H-final
» Wärn, Nora -99 29.88  2 C-final
800 m P12 » Ekberg, Johan -00 2:39.73    PB 3 Final  
P11 » Lavett, Emil -01 2:57.71  PB 3 Final
F13 Andersson, Elin -99 2:50.96      6 Final  
» Engström, Isabella -99 2:56.40  7 Final
» Jahrl, Hedda -99 2:47.99  SB 5 Final
F11 Caddeo, Matilda -01 3:03.60    PB 2 Final  
» Cornelius, Magdalena -01 3:14.13  PB 5 Final
» Sjöholm, Maja -01 3:07.03  PB 3 Final
1 000 m P14 » Olsson, Timothy -98 3:01.29    PB 2 Final  
F14 » Janhunen, Marina -98 3:21.19  2 Final
» Kapell, Hanna -98 3:36.58    PB 7 Final  
» Strömfelt, Ella -98 3:29.16  PB 6 Final
1 500 m F16   Westman Persson, Ellen -96 5:27.24      1 Final  
60 m häck (84 cm) P14 » Hargeström, Sebastien -98 9.77      2 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.47    PB 3 Final  
F16 » Asplund, Felicia -96 10.01  1 Final
F15 » Tersander, Beata -97 9.88  3 2
  9.83      5 Final  
F14 » Jakobsson, Ylva -98 9.63  2 2
9.80  4 Final
» Kapell, Hanna -98 10.37  4 2
  10.25      8 Final  
F13 » Engström, Isabella -99 13.07  PB 4 2
Höjd P15   Sehlberg, Erik -97 1.59    PB 1 Final  
P13 » Forsberg, Martin -99 1.33  8 Final
P12 » Strömfelt, Erik -00 1.20      4 Final  
F14 » Ahlberg, Grete -98 1.35  9
» Fritz, Caroline -98 ej res  1
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.30      13    
» Hård, Elsa -98 ej res  1
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.47  2 Final
» Jansson, Fanny -99 1.34      8 Final  
» Werner, Hermine -99 1.20  18
F11 Caddeo, Matilda -01 1.05  PB 6 Final
» Ilbäcken, Thelma -01 1.16      3 Final  
» Lindvall, Siri -01 1.25  SB 2 Final
» Sjöholm, Maja -01 1.10  5 Final
Stav P14 » Förnestig, Frank -98 2.46      4 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 2.96  2 Final
P13 » Forsberg, Martin -99 1.90      1 Final  
Norss, Petter -99 1.80  4 Final
» Rodhe, Albin -99 1.70  5 Final
F15 » Diamant, Isa -97 2.50    SB 1 Final  
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.66  3 Final
» Kapell, Hanna -98 2.36  6 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.66    PB 4 Final  
» Robertsson, Fanny -98 2.26  PB 7 Final
» Sjöholm, Matilda -98 ej res  1
» Strömfelt, Ella -98 2.46    PB 5 Final  
F13 » Jahrl, Hedda -99 1.70  PB 5 Final
» Lundmark, Maja -99 2.00  1 Final
Längd P15   Sehlberg, Erik -97 4.80    PB 6 Final  
P14 » Förnestig, Frank -98 5.10  PB 4 Final
» Olsson, Timothy -98 4.49    PB 10    
F14 » Agbonkhese, Efe -98 4.33  14
Bouizem Byström, Mina -98 3.77  30
» Brunnstedt, Julia -98 3.56      32    
» Fritz, Caroline -98 4.46  PB 8 Final
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 4.44  10
Fröjd, Beatrice -98 2.92      33    
» Jakobsson, Ylva -98 4.45  9
» Palmerstedt, Linnéa -98 4.21  18
» Retsloff, Hanne -98 4.01      27    
» Robertsson, Fanny -98 4.25  PB 17
» Åkeson, Magdalena -98 4.43  11
Längd (zon) P13 » Forsberg, Martin -99 4.02      11    
» Henningson, William -99 4.08  10
» Lund, Jonathan -99 3.80      13    
Rudal, Elliott -99 3.70  PB 14
P12 » Palmerstedt, Jacob -00 3.62  10
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.89      2 Final  
» Engström, Isabella -99 3.72  32
» Jansson, Fanny -99 4.35  14
» Lundmark, Maja -99 3.99      23    
» Werner, Hermine -99 4.06  22
F12 » Hansson, Jessica -00 4.04  PB 8 Final
Tresteg F14 » Kapell, Hanna -98 9.57    PB 4 Final  
Tresteg (zon) P13 » Forsberg, Martin -99 8.43    PB 6 Final  
F13 » Jahrl, Hedda -99 9.04  PB 9
» Werner, Hermine -99 8.98  PB 10
Kula (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 8.85      7 Final  
Kula (3,0 kg) P13   Rudal, Elliott -99 6.62      5 Final  
P12 » Palmerstedt, Jacob -00 5.42  8 Final
F14 » Ahlberg, Grete -98 11.38      1 Final  
» Berghäll, Emily -98 9.07  5 Final
» Jakobsson, Ylva -98 7.85  12
» Åkeson, Magdalena -98 8.19  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Lavett, Emil -01 7.05      8 Final  
F13 » Cianelli, Rosanna -99 11.16  2 Final
» Engström, Isabella -99 8.34      9    
» Lundmark, Maja -99 8.20  10
F12 » Hansson, Jessica -00 7.96  2 Final
F11 » Sjöholm, Maja -01 5.27  PB 5 Final
 2012-04-14 (lö)  | QuickNet spelen, QuickNet arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14 » Olsson, Timothy -98 8.05    PB 2 Final    
P13 » Karlsson, John -99 8.67  PB 2 2
  8.71      5 Final    
» Lund, Jonathan -99 9.65  PB 5 2
» Rodhe, Albin -99 ej start  1 [¤]
F14 » Agbonkhese, Efe -98 8.33  1 2
  8.22    PB 1 Final    
» Hansson, Pernilla -98 8.44  PB 1 1
diskad  Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.09      5 1    
» Robertsson, Fanny -98 9.16  PB 7 2
» Sjöholm, Matilda -98 8.91  PB 4 2
  9.07      6 Final    
» Strömfelt, Ella -98 9.17  PB 7 1
F13 » Cianelli, Rosanna -99 8.63  2 1
  8.63      4 Final    
» Engström, Isabella -99 9.53  7 1
» Jansson, Fanny -99 9.53  8 2
» Lundmark, Maja -99 9.32      5 2    
» Werner, Hermine -99 9.03  4 2
9.29  8 Final
F10 » Jansson, Julia -02 9.85  1 1
9.73  PB 2 Final
800 m P13 » Lund, Jonathan -99 2:42.98    PB 3 Final    
F13 » Engström, Isabella -99 2:56.54  3 Final
» Jahrl, Hedda -99 2:43.58  1 Final
1 000 m P14 » Olsson, Timothy -98 3:00.85      2 Final    
60 m häck (76,2 cm) F13 » Cianelli, Rosanna -99 10.44    PB 2 Final    
Höjd P14 » Olsson, Timothy -98 1.41    PB 3 Final    
P13 » Rodhe, Albin -99 ej start  1 [¤]
» Rodhe, Gustav -99 ej start        1   [¤]
F14 » Hansson, Pernilla -98 1.50  PB 1 Final
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.52  2 Final
» Engström, Isabella -99 1.16      10      
» Jansson, Fanny -99 1.40  4 Final
» Werner, Hermine -99 1.26  7 Final
F11 » Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
Stav P13 » Rodhe, Albin -99 ej start        1   [¤]
F14 » Palmerstedt, Linnéa -98 2.44  4 Final
» Robertsson, Fanny -98 2.44    PB 5 Final    
» Sjöholm, Matilda -98 2.44  PB 5 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.84  PB 1 Final
F13 » Engström, Isabella -99 1.84    PB 5 Final    
» Jahrl, Hedda -99 2.04  PB 3 Final
» Lundmark, Maja -99 2.34  PB 2 Final
Längd P14 » Ilbäcken, Theodor -98 4.75      6 Final    
F14 » Agbonkhese, Efe -98 4.67  PB 3 Final
» Robertsson, Fanny -98 4.23      9      
» Strömfelt, Ella -98 4.06  PB 11
Längd (zon) F13 » Cianelli, Rosanna -99 ej start        1   [¤]
F11 » Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
F10 » Jansson, Julia -02 3.48  3 Final
Tresteg P14 » Olsson, Timothy -98 11.13    PB 3 Final    
F14 » Agbonkhese, Efe -98 9.72  5 Final
» Hansson, Pernilla -98 10.36  3 Final
Tresteg (zon) P13 » Karlsson, John -99 9.56    PB 3 Final    
» Lund, Jonathan -99 7.56  PB 9
» Rodhe, Gustav -99 ej start        1   [¤]
F13 » Jahrl, Hedda -99 8.97  9
» Jansson, Fanny -99 8.88  PB 11
» Lundmark, Maja -99 9.17    PB 6 Final    
» Werner, Hermine -99 8.73  13
Kula (3,0 kg) P13 » Karlsson, John -99 ej start        1   [¤]
Kula (2,0 kg) F13 » Cianelli, Rosanna -99 11.51    PB 2 Final    
» Engström, Isabella -99 9.32  PB 5 Final
» Jansson, Fanny -99 ej start        1   [¤]
F11 » Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
F10 » Jansson, Julia -02 6.79  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-04-06 (fr)  | Eskilstuna Ungdomsspel, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F11 » Lindvall, Siri -01 9.08    SB 1 3    
9.13  2 Final
Längd (zon) F11 » Lindvall, Siri -01 4.20      1 Final    
 2012-03-31/04-01 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Krüsell Berg, Carl -98 8.86    PB 4 Final  
P13 » Karlsson, John -99 8.83  3 Final
Rudal, Elliott -99 9.90    SB 6 Final  
P12 Averyd, Benjamin -00 9.71  7 1
P11 » Fogelberg, Adam -01 9.88  3 1
  ej start        B-final [¤]
» Hök, Elliot -01 11.36  8 2
Okeke, Philip -01 9.23  2 2
  9.04    PB 3 Final  
P9 Almquist, Arvid -03 11.35  4 1
Aspegren, Erik -03 11.41  PB 8 2
» Borgius, Teodor -03 10.36  PB 3 5
  10.76      6 B-final  
Brännström, Ture -03 11.54  PB 5 1
Colling, Simon -03 11.00  PB 4 4
» Moberg, Markus -03 10.86      5 3  
P8 » Kapell, Elias -06 11.93  2 1
11.54  PB 3 Final
F14 » Agbonkhese, Efe -98 8.39  1 1
  8.31      1 Final  
» Brunnstedt, Julia -98 9.08  4 1
9.15  8 Final
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.48  1 2
  8.46      2 Final  
» Janhunen, Marina -98 8.83  2 2
8.90  5 Final
» Kapell, Hanna -98 diskad        2  
Lindqvist, My -98 9.30  6 1
» Retsloff, Hanne -98 9.13  PB 5 1
F13 Duong, Claire -99 9.01  4 2
  9.03      3 B-final  
» Engström, Isabella -99 9.54  7 1
9.55  6 B-final
» Jahrl, Hedda -99 9.43  5 2
  9.56      7 B-final  
» Lundmark, Maja -99 9.12  PB 6 1
9.27  5 B-final
Siltberg Almlöf, Nora -99 9.57  PB 4 3
  9.58      8 B-final  
» Werner, Hermine -99 9.05  2 3
9.00  PB 2 B-final
F12 Knudsen, Josefin -00 9.12  2 3
  8.99    PB 4 Final  
» Odelius, Nora -00 9.80  5 4
10.14  7 B-final
F11 » Aspegren, Hedvig -01 9.65  1 1
  9.82      4 B-final  
» Björk Sambo, Lucy -01 9.97  PB 3 2
» Hausmann, Isa -01 10.11  PB 4 3
» Ilbäcken, Thelma -01 9.20  1 7
  9.12    PB 2 Final  
» Kapell, Tilda -01 9.04  SB 1 6
9.15  4 Final
» Lindvall, Siri -01 9.25  1 2
  9.12    SB 3 Final  
Persson, Linn Lou -01 10.14  PB 7 7
» Rådbo, Klara -01 9.71  1 5
  9.91      5 B-final  
» Sjöholm, Maja -01 10.22  4 2
» Stevens, Linnéa -01 9.74  2 1
  10.24      8 B-final  
Sönnergren, Tuva -01 9.76  PB 2 5
9.94  7 B-final
F10 Özpolat, Yaren -02 10.56    PB 5 5  
F9 » Avebäck, Klara -03 10.75  PB 3 5
11.19  8 Final
Fogelsjöö, Elsa -03 11.45      4 3  
Gullberg, Erika -03 11.74  5 1
» Harryson, Linn -03 11.19  2 3
Kaarle, Julia -03 11.87      5 6  
Lindahl, Sigrid -03 11.47  5 3
Lindquist, Vicky -03 11.77  PB 6 1
Nordén, Engla -03 13.60      8 6  
Ohrgren, Hedda -03 11.04  PB 2 4
11.06  3 B-final
» Thuresson, Mimmi -03 11.34    PB 4 2  
Wallin, Thea -03 11.57  PB 6 2
400 m P9 » Borgius, Teodor -03 86.06    PB 4 2  
» Moberg, Markus -03 84.59  PB 1 1
F12 Ekberg, Lisa -02 86.25    PB 5 1  
F10 » Jansson, Julia -02 83.59  PB 5 3
F9 Kaarle, Julia -03 98.79  PB 6 2
» Thuresson, Mimmi -03 90.88  PB 1 3
600 m P12   Averyd, Benjamin -00 ej start        1 [¤]
» Ekberg, Johan -00 1:52.94  PB 4 2
» Palmerstedt, Jacob -00 2:04.42    PB 4 1  
P11 » Hök, Elliot -01 2:26.48  PB 7 1
Sande, Robert -01 2:11.09  PB 7 2
Strandberg, Edvin -01 2:10.49    PB 3 1  
F12 » Richardsson, Victoria -00 1:57.00  3 2
» Samuelberg, Siri -00 1:59.57  PB 5 2
F11 » Aspegren, Hedvig -01 ej start        2 [¤]
» Nordström, Thea -01 ej start  3 [¤]
Sönnergren, Tuva -01 2:11.80  PB 5 3
800 m P14 » Hargeström, Sebastien -98 2:22.02    PB 3 Final  
» Olsson, Timothy -98 2:14.49  PB 1 Final
P13 » Rodhe, Gustav -99 2:40.29    PB 4 Final  
F13 Andersson, Elin -99 2:51.81  8 Final
» Engström, Isabella -99 2:51.19  PB 6 Final
» Jahrl, Hedda -99 2:37.54  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Hargeström, Sebastien -98 10.37      1 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.65      4 Final  
Höjd P13 » Rodhe, Albin -99 1.30      4 Final  
» Rodhe, Gustav -99 1.20  5 Final
P12 Andreasson, Oliver -00 1.24    PB 7 Final  
» Gussarsson, Arvid -00 1.31  PB 6 Final
Johansson, Axel -00 ej start  [¤]
» Strömfelt, Erik -00 1.16      12    
P11 » Fogelberg, Adam -01 1.07  11
» Hök, Elliot -01 ej res  1
Sande, Robert -01 1.07      11    
Strandberg, Edvin -01 1.02  PB 15
P9 Almquist, Arvid -03 0.92  PB 12
Aspegren, Erik -03 0.87    PB 23    
» Borgius, Teodor -03 0.92  12
Brännström, Ture -03 0.87  20
Colling, Simon -03 0.92    PB 17    
» Moberg, Markus -03 0.92  19
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.46  1 Final
» Engström, Isabella -99 1.20      15    
» Jansson, Fanny -99 1.31  7 Final
» Werner, Hermine -99 1.25  13
F12 Johansson, Linnéa -00 1.15    PB 8 Final  
» Odelius, Nora -00 1.20  6 Final
» Samuelberg, Siri -00 1.15  10
F11 » Aspegren, Hedvig -01 1.10    PB 18    
» Björk Sambo, Lucy -01 1.30  3 Final
» Hausmann, Isa -01 1.05  19
» Ilbäcken, Thelma -01 1.20      6 Final  
» Lindvall, Siri -01 1.30  PB 2 Final
» Nordström, Thea -01 ej start  1 [¤]
Sönnergren, Tuva -01 1.00      26    
F10 » Jansson, Julia -02 1.20  PB 1 Final
Özpolat, Yaren -02 1.02  PB 6 Final
F9 » Harryson, Linn -03 0.92    PB 7 Final  
Kaarle, Julia -03 0.87  PB 13
» Thuresson, Mimmi -03 0.82  15
Stav P14 » Hargeström, Sebastien -98 3.11    PB 1 Final  
P13 » Rodhe, Albin -99 1.96  PB 1 Final
F15 » Diamant, Isa -97 2.41      4 Final  
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.61  1 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.51  3 Final
» Robertsson, Fanny -98 2.21      6 Final  
» Sjöholm, Matilda -98 2.31  PB 5 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.51  2 Final
F13 » Engström, Isabella -99 1.81    PB 3 Final  
» Jahrl, Hedda -99 2.01  PB 2 Final
» Lundmark, Maja -99 2.31  PB 1 Final
Längd (zon) P13 » Karlsson, John -99 4.47      4 Final  
» Rodhe, Albin -99 ej start  1 [¤]
» Rodhe, Gustav -99 3.68      8 Final  
Rudal, Elliott -99 3.60  9
P12 Andreasson, Oliver -00 4.03  PB 8 Final
» Gussarsson, Arvid -00 ej start        1 [¤]
Norberg, Erik -00 3.47  PB 20
» Palmerstedt, Jacob -00 3.69  17
P11 » Hök, Elliot -01 2.82      24    
P9 Aspegren, Erik -03 2.36  PB 28
» Borgius, Teodor -03 3.01  PB 8 Final
Brännström, Ture -03 2.66    PB 18    
» Moberg, Markus -03 2.77  16
F13 Duong, Claire -99 4.06  12
» Engström, Isabella -99 3.77      15    
» Jahrl, Hedda -99 3.67  18
» Jansson, Fanny -99 4.33  5 Final
» Lundmark, Maja -99 4.22      7 Final  
Siltberg Almlöf, Nora -99 3.20  PB 23
» Werner, Hermine -99 3.97  13
F12 » Hansson, Jessica -00 3.91      11    
Knudsen, Josefin -00 4.11  PB 4 Final
» Odelius, Nora -00 3.71  PB 15
F11 » Aspegren, Hedvig -01 3.58    PB 16    
» Björk Sambo, Lucy -01 3.69  10
» Hausmann, Isa -01 3.12  33
» Kapell, Tilda -01 4.21      3 Final  
» Lindvall, Siri -01 4.22  SB 2 Final
Persson, Linn Lou -01 3.36  PB 23
» Rådbo, Klara -01 3.56      17    
» Sjöholm, Maja -01 3.19  PB 29
» Stevens, Linnéa -01 3.63  PB 14
Sönnergren, Tuva -01 3.34    PB 24    
F10 Özpolat, Yaren -02 2.76  PB 34
F9 Fogelsjöö, Elsa -03 2.74  PB 14
Gullberg, Erika -03 2.02    PB 41    
» Harryson, Linn -03 2.65  20
Kaarle, Julia -03 2.46  PB 30
Lindahl, Sigrid -03 2.23      38    
Lindquist, Vicky -03 2.23  39
» Miletic, Paulina -03 3.37  1 Final
Nordén, Engla -03 1.89    PB 43    
Ohrgren, Hedda -03 2.66  PB 18
» Thuresson, Mimmi -03 2.54  26
Wallin, Thea -03 2.37  PB 34
Tresteg P14 » Olsson, Timothy -98 10.12      2 Final  
F14 » Agbonkhese, Efe -98 10.07  PB 1 Final
» Kapell, Hanna -98 9.53  3 Final
Tresteg (zon) P13 » Henningson, William -99 8.43    PB 6 Final  
» Rodhe, Albin -99 8.88  PB 4 Final
» Rodhe, Gustav -99 8.09    PB 7 Final  
F13 » Jahrl, Hedda -99 9.14  PB 4 Final
Kula (4,0 kg) P14 » Krüsell Berg, Carl -98 7.54      3 Final  
Kula (3,0 kg) P12 » Gussarsson, Arvid -00 ej start        1 [¤]
Norberg, Erik -00 6.05  9
» Palmerstedt, Jacob -00 5.23  11
Kula (2,0 kg) P11 » Hök, Elliot -01 5.22      13    
Sande, Robert -01 5.02  SB 14
Strandberg, Edvin -01 5.84      11    
P9 » Borgius, Teodor -03 4.88  PB 10
Brännström, Ture -03 3.70  PB 25
» Moberg, Markus -03 4.95      9    
F13 » Engström, Isabella -99 9.16  PB 3 Final
F12 » Hansson, Jessica -00 8.43  PB 1 Final
» Odelius, Nora -00 6.44      9    
» Richardsson, Victoria -00 6.05  12
F11 » Aspegren, Hedvig -01 4.75  22
» Björk Sambo, Lucy -01 6.30      7 Final  
» Hausmann, Isa -01 4.86  20
» Lindvall, Siri -01 7.03  3 Final
» Nordström, Thea -01 5.63      10    
» Stevens, Linnéa -01 6.34  6 Final
Sönnergren, Tuva -01 5.55  PB 12
F10 » Jansson, Julia -02 6.90    PB 1 Final  
F9 » Harryson, Linn -03 4.15  PB 3 Pool B
Kaarle, Julia -03 4.45  PB 4 Pool A
» Thuresson, Mimmi -03 3.20  PB 17 Pool A
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-03-24/25 (lö-sö)  | Regionsmästerskapen, Sätra Friidrottshall, Sätra - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Förnestig, Frank -98 8.22      3 1  
ej start  B-final [¤]
P13 » Karlsson, John -99 8.90  5 2
  8.78      2 B-final  
F14 » Agbonkhese, Efe -98 8.26  1 3
8.31  3 Final
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.50  2 2
  8.53      6 Final  
F13 » Cianelli, Rosanna -99 8.61  1 5
ej start  Final [¤]
200 m P14 » Förnestig, Frank -98 26.82      2 7  
» Olsson, Timothy -98 25.95  PB 1 8
P13 » Karlsson, John -99 diskad        1  
F14 » Agbonkhese, Efe -98 27.61  PB 3 10
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 27.43  2 10
» Janhunen, Marina -98 27.75    PB 1 6  
F13 » Cianelli, Rosanna -99 28.01  3 14
» Dyrke, Julia -99 28.46  PB 1 11
800 m F13 » Dyrke, Julia -99 2:31.54    PB 3 2  
1 000 m P14 » Olsson, Timothy -98 2:54.97    PB 3 Final  
F14 » Janhunen, Marina -98 3:16.60  PB 2 Final
60 m häck (84 cm) P14 » Hargeström, Sebastien -98 10.39      7 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 ej start        2 [¤]
Höjd P14 » Hargeström, Sebastien -98 ej start        1 [¤]
F14 » Hansson, Pernilla -98 1.44  7 Final
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.48  4 Final
Stav P14 » Hargeström, Sebastien -98 2.99      2 Final  
P13 » Forsberg, Martin -99 1.99  PB 4 Final
Norss, Petter -99 1.69      6 Final  
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.79  PB 2 Final
» Kapell, Hanna -98 2.49  PB 5 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.59    PB 3 Final  
F13 » Lundmark, Maja -99 1.99  2 Final
Längd P14 » Förnestig, Frank -98 5.25    PB 3 Final  
F14 » Agbonkhese, Efe -98 4.39  19
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 4.60  13
Längd (zon) P13 » Karlsson, John -99 4.71      11    
F13 » Cianelli, Rosanna -99 4.90  PB 5 Final
Tresteg P14 » Olsson, Timothy -98 10.97    PB 3 Final  
F14 » Hansson, Pernilla -98 10.41  PB 4 Final
» Kapell, Hanna -98 9.46  7 Final
Kula (3,0 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 11.69    PB 2 Final  
» Berghäll, Emily -98 9.69  6 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Cianelli, Rosanna -99 11.47    PB 4 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-03-24 (lö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P11 » Hök, Elliot -01 1.00    PB 13      
» Lavett, Emil -01 1.00  12
» Skaarud, Hannes -01 1.20      5 Final    
F11 » Cornelius, Magdalena -01 1.05  7 Final
» Lindvall, Siri -01 ej start  1 [¤]
F9 » Thuresson, Mimmi -03 0.85  PB 14
Längd (zon) P11 » Hök, Elliot -01 3.27    PB 15      
» Lavett, Emil -01 3.95  PB 5 Final
» Skaarud, Hannes -01 3.82    PB 8 Final    
P8 Cornelius, Jacob -04 3.15  PB 5 Final
F11 » Cornelius, Magdalena -01 3.74  PB 5 Final
» Lindvall, Siri -01 ej start        1   [¤]
F9 » Miletic, Paulina -03 3.46  PB 4 Final
» Thuresson, Mimmi -03 3.00  PB 13
Kula (2,0 kg) P11 » Hök, Elliot -01 5.75      7 Final    
» Lavett, Emil -01 7.36  PB 4 Final
» Skaarud, Hannes -01 ej start        1   [¤]
P8 Cornelius, Jacob -04 4.65  PB 2 Final
F11 » Cornelius, Magdalena -01 4.90  10
» Lindvall, Siri -01 6.52  2 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-03-20 (ti)  | Storängsös 16, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav KS » Ulitina, Kristina -88 3.26      1 1    
 2012-03-18 (sö)  | CampusCampen, Campushallen, Linköping
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m P16 » Åkesson, Staffan -95 24.44    PB 1 1    
Höjd P16 » Åkesson, Staffan -95 1.86    PB 1 Final    
 2012-03-17 (lö)  | Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P11   Brikell, Arvid -01 9.57        1    
» Gemmel, Harald -01 10.41  1
Kings, Viktor -01 9.97    PB   1    
» Käck, Joel -01 brutit  1
Käll, Ludvig -01 10.54  PB 1
» Lavett, Emil -01 10.02        1    
Meijas Palmo, Christopher -01 10.57  PB 1
Miansangi, Denzel -01 9.64  SB 1
Sande, Robert -01 10.42    PB   1    
» Sandqvist, Petter -01 10.15  1
Stinzing, Erik -01 10.47  1
Styfberg, Max -01 11.10    PB   1    
Sumner, Quentin -01 10.07  1
P10 Berg Simpler, Morgan -02 11.23  PB 1
Berg Simpler, Samuel -02 11.79    PB   1    
Coleman, Adam -02 11.50  PB 1
» Ewertzh, Hjalmar -02 10.54  PB 1
Forsberg Rundström, Nils -02 11.38    PB   1    
» Gussarsson, Melker -02 10.29  PB 1
Jeffner, Melker -02 10.47  PB 1
Linder, Ivar -02 10.99    PB   1    
Löwencrantz, Ivo -02 11.29  PB 1
Sjöström, Alvin -02 10.88  PB 1
Thomson, Ville -02 12.19    PB   1    
Thorslund, Erik -02 11.16  PB 1
P9 » Borgius, Teodor -03 10.57  1
Brännström, Ture -03 11.64    PB   1    
Käck, Emil -03 11.72  PB 1
Lundströmer, Hugo -03 11.41  PB 1
» Moberg, Markus -03 10.98        1    
» Sundberg, Martin -03 10.92  PB 1
» Wåtz, Linus -03 10.92  PB 1
F11 » Bjuremalm, Tilde -01 10.41        1    
» Björk Sambo, Lucy -01 10.05  PB 1
Borén, Elin -01 11.07  1
Bott Alvarsson, Hannah -01 9.80    PB   1    
Caddeo, Matilda -01 10.58  1
» Cornelius, Magdalena -01 10.31  1
Cross, Tilde -01 9.90        1    
» Enblad, Mikaela -01 10.30  1
Fernström, Eira -01 10.44  PB 1
» Gassama, Sira -01 8.96    PB   1    
» Hausmann, Isa -01 10.33  PB 1
» Kapell, Tilda -01 9.20  1
Karlin, Elly -01 9.74    PB   1    
» Littorin, Ebba -01 10.00  1
Mengistu, Sophia -01 11.49  1
» Nordström, Thea -01 9.84    PB   1    
Okeke, Rebecca -01 10.13  PB 1
Osobi, Tuva -01 10.66  1
» Rådbo, Klara -01 9.49    PB   1    
Strömbeck, Klara -01 10.87  1
Sönnergren, Tuva -01 10.26  1
Wallin, Alva -01 11.19    PB   1    
Vettese, Emilia -01 10.92  1
Åberg, Iris -01 10.10  PB 1
F10 Borseman, Vera -02 11.11    PB   1    
Erneborg, Saga -02 12.87  PB 1
Herstedt, Lisa -02 11.21  PB 1
» Krüsell Berg, Tilda -02 11.16    PB   1    
Marminge, Milla -02 11.25  PB 1
Nitzelius, Elsa -02 11.10  PB 1
Sederlin, Olivia -02 11.00    PB   1    
Strandman, Maja -01 9.68  PB 1
Thunborg, Elin -02 11.78  PB 1
Wandel Ryderstedt, Anna -02 10.63    PB   1    
Westling, Elsa -02 10.60  PB 1
F9 Andersson, Linnéa -03 12.73  PB 1
» Avebäck, Klara -03 11.02        1    
Bonander, Manuela -03 12.15  PB 1
» Brandt, Albertina -03 12.19  PB 1
Burman, Tilde -03 11.48    PB   1    
Fernström, Nadja -03 10.65  PB 1
Fogelsjöö, Elsa -03 11.82  1
Gullberg, Erika -03 11.69    PB   1    
» Harryson, Linn -03 11.19  1
Holm, Emma -03 12.69  PB 1
Kaarle, Julia -03 12.05        1    
Kings, Olivia -03 12.41  PB 1
Lionell, Tamia -03 11.62  PB 1
» Luul, Sara -03 11.58    PB   1    
Mengistu, Aida -03 12.31  PB 1
» Miletic, Paulina -03 10.28  PB 1
Nilheim, Ester -03 12.02    PB   1    
Nordén, Engla -03 13.09  PB 1
Ohrgren, Hedda -03 11.20  PB 1
Pallin, Johanna -03 12.21    PB   1    
Persson, Wilma -03 11.86  PB 1
Wallin, Thea -03 12.10  PB 1
Höjd P11   Brikell, Arvid -01 1.00    PB   1    
» Gemmel, Harald -01 1.00  PB 1
Kings, Viktor -01 1.00        1    
» Käck, Joel -01 1.16  PB 1
Käll, Ludvig -01 1.00  PB 1
» Lavett, Emil -01 1.08        1    
Meijas Palmo, Christopher -01 0.84  PB 1
Miansangi, Denzel -01 1.12  PB 1
Sande, Robert -01 1.12    PB   1    
» Sandqvist, Petter -01 1.00  1
» Skaarud, Hannes -01 1.20  1
Stinzing, Erik -01 1.00        1    
Styfberg, Max -01 0.92  PB 1
Sumner, Quentin -01 1.04  1
P10 Berg Simpler, Morgan -02 0.88    PB   1    
Berg Simpler, Samuel -02 0.84  PB 1
Coleman, Adam -02 0.96  PB 1
» Ewertzh, Hjalmar -02 1.00    SB   1    
Forsberg Rundström, Nils -02 0.84  PB 1
» Gussarsson, Melker -02 1.00  PB 1
Jeffner, Melker -02 1.08    PB   1    
Linder, Ivar -02 0.76  PB 1
Löwencrantz, Ivo -02 0.84  PB 1
Sjöström, Alvin -02 1.00    PB   1    
Thomson, Ville -02 0.84  PB 1
Thorslund, Erik -02 0.88  PB 1
P9 » Borgius, Teodor -03 0.92    PB   1    
Brännström, Ture -03 0.92  PB 1
Käck, Emil -03 0.80  PB 1
Lundströmer, Hugo -03 0.76    PB   1    
» Moberg, Markus -03 0.92  PB 1
» Sundberg, Martin -03 0.88  PB 1
» Wåtz, Linus -03 0.80    PB   1    
F11 » Bjuremalm, Tilde -01 1.04  1
» Björk Sambo, Lucy -01 1.24  1
Bott Alvarsson, Hannah -01 1.04    PB   1    
Caddeo, Matilda -01 1.00  1
» Cornelius, Magdalena -01 1.12  PB 1
Cross, Tilde -01 1.04    PB   1    
» Enblad, Mikaela -01 1.08  1
Fernström, Eira -01 0.96  PB 1
» Gassama, Sira -01 1.08    PB   1    
» Hausmann, Isa -01 1.12  PB 1
» Kapell, Tilda -01 1.32  PB 1
Karlin, Elly -01 1.12        1    
» Littorin, Ebba -01 1.08  PB 1
Mengistu, Sophia -01 0.90  1
Okeke, Rebecca -01 1.12    PB   1    
Osobi, Tuva -01 1.08  PB 1
» Rådbo, Klara -01 1.28  PB 1
Strömbeck, Klara -01 1.00    PB   1    
Sönnergren, Tuva -01 1.08  1
Wallin, Alva -01 1.00  1
Åberg, Iris -01 1.08    PB   1    
F10 Borseman, Vera -02 0.84  PB 1
Erneborg, Saga -02 0.65  PB 1
Herstedt, Lisa -02 0.96    PB   1    
» Krüsell Berg, Tilda -02 0.84  PB 1
Marminge, Milla -02 0.96  PB 1
Nitzelius, Elsa -02 1.08    PB   1    
Sederlin, Olivia -02 0.92  PB 1
Strandman, Maja -01 1.08  1
Thunborg, Elin -02 0.76    PB   1    
Wandel Ryderstedt, Anna -02 1.00  PB 1
Westling, Elsa -02 0.84  PB 1
F9 Andersson, Linnéa -03 0.76    PB   1    
» Avebäck, Klara -03 0.92  PB 1
Bonander, Manuela -03 0.80  PB 1
» Brandt, Albertina -03 0.84    PB   1    
Burman, Tilde -03 0.88  PB 1
Fernström, Nadja -03 1.00  PB 1
Fogelsjöö, Elsa -03 0.92    PB   1    
Gullberg, Erika -03 0.80  PB 1
» Harryson, Linn -03 0.84  PB 1
Holm, Emma -03 0.80    PB   1    
Kaarle, Julia -03 0.80  PB 1
Kings, Olivia -03 0.80  PB 1
Lionell, Tamia -03 0.88    PB   1    
» Luul, Sara -03 0.96  PB 1
Medhanie, Amanda -02 0.72  PB 1
Mengistu, Aida -03 0.76    PB   1    
» Miletic, Paulina -03 0.96  PB 1
Nilheim, Ester -03 0.88  PB 1
Nordén, Engla -03 0.65    PB   1    
Ohrgren, Hedda -03 0.80  PB 1
Pallin, Johanna -03 0.80  PB 1
Persson, Wilma -03 0.80    PB   1    
Wallin, Thea -03 0.80  PB 1
Kula (2,0 kg) P11   Brikell, Arvid -01 4.98    SB   1    
» Gemmel, Harald -01 4.50  SB 1
Kings, Viktor -01 5.46    PB   1    
» Käck, Joel -01 6.25  1
Käll, Ludvig -01 4.68  PB 1
» Lavett, Emil -01 7.05        1    
Meijas Palmo, Christopher -01 4.44  PB 1
Miansangi, Denzel -01 8.34  PB 1
Sande, Robert -01 4.57    SB   1    
» Sandqvist, Petter -01 5.67  1
» Skaarud, Hannes -01 5.86  1
Stinzing, Erik -01 5.44    PB   1    
Styfberg, Max -01 5.13  PB 1
Sumner, Quentin -01 4.11  1
P10 Berg Simpler, Morgan -02 5.65    PB   1    
Berg Simpler, Samuel -02 4.89  PB 1
Coleman, Adam -02 4.64  PB 1
» Ewertzh, Hjalmar -02 6.85        1    
Forsberg Rundström, Nils -02 4.67  PB 1
» Gussarsson, Melker -02 5.94  1
Jeffner, Melker -02 4.87        1    
Linder, Ivar -02 5.30  PB 1
Löwencrantz, Ivo -02 4.48  PB 1
Sjöström, Alvin -02 5.69    PB   1    
Thomson, Ville -02 4.09  1
Thorslund, Erik -02 4.44  PB 1
P9 » Borgius, Teodor -03 4.85    PB   1    
Brännström, Ture -03 3.34  PB 1
Käck, Emil -03 3.23  PB 1
Lundströmer, Hugo -03 4.39    PB   1    
» Moberg, Markus -03 5.02  PB 1
» Sundberg, Martin -03 5.05  PB 1
» Wåtz, Linus -03 4.06    PB   1    
F11 » Bjuremalm, Tilde -01 4.82  1
» Björk Sambo, Lucy -01 6.78  PB 1
Borén, Elin -01 4.62        1    
Bott Alvarsson, Hannah -01 4.65  PB 1
Caddeo, Matilda -01 3.93  PB 1
» Cornelius, Magdalena -01 5.12        1    
Cross, Tilde -01 3.86  PB 1
» Enblad, Mikaela -01 5.24  PB 1
Fernström, Eira -01 4.58        1    
» Gassama, Sira -01 5.73  1
» Hausmann, Isa -01 5.53  PB 1
» Kapell, Tilda -01 6.04        1    
Karlin, Elly -01 5.27  PB 1
» Littorin, Ebba -01 5.01  PB 1
Mengistu, Sophia -01 3.64    PB   1    
» Nordström, Thea -01 6.11  1
Okeke, Rebecca -01 5.65  PB 1
Osobi, Tuva -01 5.50    SB   1    
» Rådbo, Klara -01 5.53  1
Strömbeck, Klara -01 5.13  PB 1
Sönnergren, Tuva -01 5.06    PB   1    
Wallin, Alva -01 4.23  1
Vettese, Emilia -01 3.99  1
Åberg, Iris -01 5.80    PB   1    
F10 Borseman, Vera -02 3.53  PB 1
Erneborg, Saga -02 3.00  PB 1
Herstedt, Lisa -02 4.46    PB   1    
» Krüsell Berg, Tilda -02 3.95  PB 1
Marminge, Milla -02 4.19  PB 1
Nitzelius, Elsa -02 6.15        1    
Sederlin, Olivia -02 5.10  1
Strandman, Maja -01 5.25  PB 1
Thunborg, Elin -02 4.01    PB   1    
Wandel Ryderstedt, Anna -02 4.50  1
F9 Andersson, Linnéa -03 2.40  PB 1
» Avebäck, Klara -03 3.12    PB   1    
Bonander, Manuela -03 2.73  PB 1
» Brandt, Albertina -03 3.11  PB 1
Burman, Tilde -03 3.65    PB   1    
Fernström, Nadja -03 4.37  PB 1
Fogelsjöö, Elsa -03 3.77  PB 1
Gullberg, Erika -03 2.63    PB   1    
» Harryson, Linn -03 3.93  PB 1
Holm, Emma -03 2.86  PB 1
Kaarle, Julia -03 4.33    PB   1    
Kings, Olivia -03 3.78  PB 1
Lionell, Tamia -03 3.31  PB 1
» Luul, Sara -03 3.55    PB   1    
Medhanie, Amanda -02 3.70  PB 1
Mengistu, Aida -03 3.63  PB 1
» Miletic, Paulina -03 3.64    PB   1    
Nilheim, Ester -03 4.57  PB 1
Nordén, Engla -03 3.13  PB 1
Ohrgren, Hedda -03 ej start        1    
Pallin, Johanna -03 3.43  PB 1
Persson, Wilma -03 3.85  PB 1
Wallin, Thea -03 3.15  PB 1
 2012-03-13 (ti)  | Storängsös 15, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav KS » Ulitina, Kristina -88 3.45      1 1    
 2012-03-10/11 (lö-sö)  | World Indoor Throwing, Tipshallen, Växjö
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Kula (3,0 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 11.47      3 Final  
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 36.28    PB 4 Final  
Spjut (400 gr) F15 » Ahlberg, Grete -98 26.82    PB 7 Final  
Vikt (9,08 kg) KS » Ahlberg, Grete -98 12.02    PB 6 Final  
 2012-03-10/11 (lö-sö)  | ISM mångkamp, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Elgered, Jonas -87 brutit           
60 m 7.65 [665] SB 1
Längd 5.76 [535] SB 1
Kula (7,26 kg) 11.52 [577] SB 1
Höjd 1.67 [520] SB 1
60 m häck (106,7 cm) brutit  1
Stav 4.04 [628] 1
1 000 m ej start  1
7-kamp P16   Almlöf, Andreas -95 4 520  [1] PB 4    
60 m 7.49 [716] PB 1
Stav 3.24 [416] 1
Längd 5.99 [584] 1
60 m häck (91,4 cm) 8.30 [908] 1
Höjd 1.67 [520] SB 1
Kula (5,0 kg) 13.83 [718] PB 1
800 m 2:18.01 [658] PB 1
Not
[1] - Klubbrekord i klassen P17
 2012-03-09/10 (fr-lö)  | Nampa, ID, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Barrefors, Björn -87 5 894    PB 4    
60 m 7.10 [847] SB 1 fr
Längd 7.29 [883] SB 1 fr
Kula (7,26 kg) 14.70 [771] PB 1 fr
Höjd 1.96 [767] 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.04 [972] PB 1
Stav 5.00 [910] 1
1 000 m 2:52.06 [744] 1
 2012-03-09 (fr)  | IVM, Istanbul, TUR - VM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.85      9 Kval    
 2012-03-06 (ti)  | Storängsös 14, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav KS » Ulitina, Kristina -88 ej res        1    
Kula (6,0 kg) M50   Löfstedt, Johan -59 9.91    PB 1 1    
Vikt (7,26 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 14.83    PB 1 1    
 2012-03-04 (sö)  | Steinkjer, NOR
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.31      2 2    
8.28  3 Final
» Eklund, Jonathan -88 8.58  2 1
8.45  SB 4 Final
 2012-03-04 (sö)  | Löplabbet Inomhus, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Tornéus, Michel -86 7.03      2 1    
» Tornéus, Michel -86 6.93  PB 2 Final
 2012-02-28 (ti)  | Storängsös 13, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (5,0 kg) M60   Andersson, Kjell -50 11.10    PB 1 1    
Vikt (9,08 kg) M60   Andersson, Kjell -50 11.79    PB 2 1    
Vikt (7,26 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 14.36    PB 1 1    
 2012-02-25/26 (lö-sö)  | IUSM, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F16 » Jelassi, Yasmin -96 8.01    SB 3 3  
8.04  7 Final
F15 » Hentschel, Sandra -97 8.11  4 1
8.12  4 Semi-1
60 m häck (76,2 cm) F15 » Gustafsson, Linnéa -97 9.44      4 1  
Längd P15 » Hördell, Anton -97 5.95    PB 4 Final  
Tresteg F16 » Pernbrink, Sara -96 10.85    PB 7 Final  
 2012-02-25/26 (lö-sö)  | IJSM, Höghammarhallen, Bollnäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Ojuri, Sunday -93 7.07      1 4  
7.11  1 Semi-3
» Ojuri, Sunday -93 7.01    PB 2 Final  
Sundström, David -93 7.30  4 1
7.38  5 Semi-3
P18 » Wulff, Jonathan -94 7.03  1 5
» Wulff, Jonathan -94 6.97  PB 1 Final
  7.09      1 Semi-2  
P16 » Ewertzh, Jacob -95 7.28  2 3
7.27  3 Semi-2
  7.27      5 Final  
F18 Ramskog, Alexi -94 8.18  PB 4 4
F17 » Rossi, Madeleine -95 8.36  6 3
400 m P19 » Braesh-Andersen, Ken -93 51.38      2 2  
52.46  3 Semi-2
» Green, Philip -93 52.85  2 4
51.30  3 Semi-1
  51.69      4 Final  
P16 » Åkesson, Staffan -95 53.63  PB 3 2
K22 » Morgan, Lynette -91 57.76  2 3
F19 » Grönros, Lovisa -93 60.29  1 2
  59.53    SB 2 Semi-1  
F18 Ramskog, Alexi -94 61.39  PB 3 4
1 500 m P18 » Torgersson, Alex -94 ej start        1 [¤]
F19 » Grönros, Lovisa -93 ej start  Final [¤]
60 m häck (100 cm) P19 » Green, Philip -93 8.44    PB 2 2  
8.56  6 Final
» Odenman, Gunnar -93 8.27  PB 1 3
8.29  3 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 8.25      1 1  
8.29  2 Final
60 m häck (84 cm) K22 » Fredriksson, Emma -91 8.87      3 2  
8.75  PB 5 Final
Stav F18 » Norss, Emma -94 3.44    PB 3 Final  
F17 » Rossi, Madeleine -95 2.82  5 Final
Längd P19 » Odenman, Gunnar -93 6.89      3 Final  
P16 » Åkesson, Staffan -95 5.92  13
Tresteg K20 » Sabir, Jasmin -92 ej start        1 [¤]
Kula (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 12.92      9    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-02-25 (lö)  | Lexington, KY, USA
  Överlång bana
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m KS » Hellberg Jonsén, Sofia -89 2:10.07    PB 3 3    
 2012-02-24/25 (fr-lö)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Barrefors, Björn -87 5 802    SB 2    
60 m 7.12 [840] SB 1 fr
Längd 7.03 [821] 1 fr
Kula (7,26 kg) 14.11 [735] 1 fr
Höjd 1.94 [749] 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.10 [957] SB 1
Stav 5.10 [941] PB 1
1 000 m 2:50.63 [759] SB 1
 2012-02-24 (fr)  | Seattle, WA, USA
  Överlång bana
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (84 cm) KS » Dedrickson M, Fatima -89 8.67      2 6    
 2012-02-23 (to)  | XL-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m P19 » Braesh-Andersen, Ken -93 51.34    PB 2 D-final    
» Green, Philip -93 50.86  SB 1 D-final
K22 » Morgan, Lynette -91 57.07  PB 2 C-final
800 m KS » Tomb, Stine -86 brutit        1    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.99    SB 1 Final    
4 x 200 m X13 » Cianelli, Rosanna -99 1:57.57      2 1    
» Karlsson, John -99
» Dyrke, Julia -99
» Forsberg, Martin -99              
» Lundmark, Maja -99 2:05.12  2 9
» Henningson, William -99
» Jahrl, Hedda -99
» Lund, Jonathan -99
 2012-02-21 (ti)  | Storängsös 12, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Kula (5,0 kg) M60   Andersson, Kjell -50 11.09    PB 2 1    
Vikt (9,08 kg) M60   Andersson, Kjell -50 11.47    PB 1 1    
 2012-02-18/19 (lö-sö)  | ISM, Tybblelundshallen, Örebro - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Ojuri, Sunday -93 7.23      5 3  
P18 » Wulff, Jonathan -94 7.10  5 4
7.08  PB 5 Semi-1
200 m P19 » Green, Philip -93 22.97      3 5  
22.82  PB 4 Semi-2
» Ojuri, Sunday -93 22.74  2 2
  23.11      4 Semi-3  
K22 » Morgan, Lynette -91 25.78  2 1
400 m KS » Persson, Frida -89 56.64      1 1  
56.27  SB 3 Semi-2
K22 » Morgan, Lynette -91 58.05  2 3
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 3:55.33    SB 6 Final  
3 000 m M20 » Kingstedt, John -92 8:44.75      8 Final  
KS Karlsson, Charlotte -84 9:57.78  PB 11 Final
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.21    SB 3 1  
8.28  5 Final
60 m häck (84 cm) K22 » Fredriksson, Emma -91 8.86    SB 3 3  
8.86  7 Final
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.15      1 Final  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.25      3 Försök  
7.85  SB 1 Final
Tresteg K20 » Sabir, Jasmin -92 11.67      10    
4 x 200 m MS » Eklund, Jonathan -88 diskad        1  
» Green, Philip -93
» Wulff, Jonathan -94
» Ojuri, Sunday -93              
KS » Fredriksson, Emma -91 ej start  1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92
» Persson, Frida -89
» Morgan, Lynette -91
Not
[¤] - Efteranmäld
 2012-02-17 (fr)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Barrefors, Björn -87 7.14      2 B-final    
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 14.27    SB 9      
 2012-02-14 (ti)  | Storängsös 11, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Vikt (7,26 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 13.23      1 1    
 2012-02-11/12 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
  Christer Falk inhyrd att sköta resultathanteringen.
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Acson, Dennis -82 ej start        1 [¤]
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
Khalel, Omar -74 7.89  [2] PB 7 4  
» Kårelid, Victor -89 ej start  1 [¤]
P19 » Braesh-Andersen, Ken -93 ej start  1 [¤]
» Green, Philip -93 7.23  2 1
  7.27      8 Final  
» Ojuri, Sunday -93 7.12  SB 1 1
7.16  5 Final
Sundström, David -93 ej start        1 [¤]
P18 » Ahmed, Samy -94 7.53  7 3
» Qvarfordt, Mattias -94 7.60  SB 7 2
» Wulff, Jonathan -94 7.17  1 4
  7.14      4 Final  
P16 » Alenäs, Hans -96 8.21  PB 7 1
Almlöf, Andreas -95 ej start  1 [¤]
» Averin Markström, Simon -95 ej start        1 [¤]
» Ewertzh, Jacob -95 7.35  1 2
7.30  2 Final
» Persson, Manne -96 ej start        1 [¤]
» Rosenberg, Viktor -96 8.01  PB 5 3
» Wesslén, Sebastian -95 7.56  2 6
  7.56      7 Final  
P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 8.75  6 2
» Möller, Tim -97 8.64  5 2
P14 » Förnestig, Frank -98 8.18  2 1
  8.20      4 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 ej start  1 [¤]
» Krüsell Berg, Carl -98 8.92  PB 7 2
» Olsson, Timothy -98 8.23  3 2
  ej start        Final [¤]
P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 9.32  PB 4 2
» Forsberg, Martin -99 9.24  3 2
  9.25      7 Final  
» Karlsson, John -99 8.70  PB 2 1
8.82  3 Final
» Lund, Jonathan -99 9.66    PB 6 2  
» Rodhe, Gustav -99 10.21  7 1
Rudal, Elliott -99 10.01  6 1
P12 Averyd, Benjamin -00 9.78      3 4  
» Gussarsson, Arvid -00 ej start  1 [¤]
Johansson, Axel -00 11.02  PB 7 1
Sköldmark, Jonathan -00 10.11    PB 7 4  
» Svensson, Elias -00 9.10  1 1
9.03  PB 6 Final
P11 » Axelsson Th., Joel -01 9.83      4 3  
Bergström, Viktor -01 ej start  1 [¤]
Brikell, Arvid -01 9.55  PB 2 4
  9.74      3 B-final  
» Fogelberg, Adam -01 9.71  3 4
9.80  5 B-final
Folkman, Erik -01 9.38  2 3
  9.29    PB 5 Final  
» Förnestig, Paul -01 8.94  1 3
8.86  1 Final
» Gemmel, Harald -01 10.32    PB 5 2  
» Helsing, Herman -01 9.81  2 2
» Hök, Elliot -01 ej start  1 [¤]
» Johansson, Leon -01 9.64  5 1
  9.81      6 B-final  
» Käck, Joel -01 10.02  SB 3 6
» Lavett, Emil -01 10.10  5 4
Lundin, Måns -01 ej start        1 [¤]
Martinsson, Morgan -01 10.74  PB 5 5
» Sandqvist, Petter -01 10.02  3 2
Sheppard, Lee -01 11.04    PB 6 5  
» Skaarud, Hannes -01 10.17  4 5
Sumner, Quentin -01 9.94  6 1
Åkerman, Hampus -01 11.17    PB 6 2  
K22 » Fredriksson, Emma -91 8.07  3 2
ej start  B-final [¤]
» Morgan, Lynette -91 ej start        1 [¤]
K20 » Sabir, Jasmin -92 ej start  1 [¤]
F18 » Möller, Amelie -94 8.56  5 3
» Schelander, Rebecka -94 ej start        1 [¤]
F17 » Breig Lindell, Elin -95 8.22  SB 1 1
8.33  6 Final
» Lidbeck, Linnéa -95 8.81    PB 5 4  
» Rossi, Madeleine -95 8.39  2 4
8.38  8 Final
F16 » Jelassi, Yasmin -96 8.16  1 3
  8.23      3 Final  
Odenman, Agnes -96 ej start  1 [¤]
» Pernbrink, Sara -96 8.64  7 2
Ögren, Lisa -96 8.91      6 4  
F15 » Björnsdotter P, Tove -97 8.28  2 3
8.27  PB 7 Final
» Hentschel, Sandra -97 8.12  1 4
  8.09      2 Final  
» Tersander, Beata -97 8.80  5 1
» Österberg, Hanna -97 9.05  SB 5 3
F14 » Agbonkhese, Efe -98 8.36  PB 2 3
  8.51      7 Final  
» Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Brunnstedt, Julia -98 9.06  PB 6 5
» Fritz, Caroline -98 8.97      6 4  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 8.39  2 4
8.40  5 Final
Fröjd, Beatrice -98 9.73    PB 8 1  
Gemmel, Freja -98 9.18  65 5
» Hansson, Pernilla -98 8.64  4 3
  8.96      6 B-final  
» Herstedt, Josefin -98 ej start  1 [¤]
» Hultström, Emma -98 8.96  PB 3 5
» Jakobsson, Ylva -98 8.52  1 1
  8.50      1 Final  
» Janhunen, Marina -98 8.95  6 1
Kristensson, Clara -98 9.34  PB 8 4
Lindqvist, My -98 9.07      4 2  
» Retsloff, Hanne -98 9.29  7 2
» Sjöholm, Matilda -98 8.94  5 4
» Strömfelt, Ella -98 9.19    PB 6 3  
» Åkeson, Magdalena -98 9.29  SB 7 3
F13 » Cianelli, Rosanna -99 8.43  1 4
  8.49      3 Final  
Degerholm, Elin -99 10.38  PB 7 3
Duong, Claire -99 8.83  PB 3 2
  8.90      8 Final  
» Dyrke, Julia -99 8.80  PB 2 2
8.88  7 Final
» Engström, Isabella -99 ej start        1 [¤]
Franzén, Stina -99 9.76  PB 6 3
» Jahrl, Hedda -99 9.18  PB 5 1
» Jansson, Fanny -99 9.23      3 3  
Jensen, Hanna -99 9.49  PB 6 2
Kågemark, Svea -99 10.40  PB 8 4
» Lundmark, Maja -99 9.27      4 2  
» Werner, Hermine -99 9.31  5 5
» Wärn, Nora -99 9.08  4 4
  8.94      5 B-final  
F12 Berg, Minna -00 10.08  PB 7 5
» Deltin, Greta -00 8.58  1 2
» Deltin, Greta -00 8.52    PB 1 Final  
Ehirhieme, Idra -00 ej start  1 [¤]
» Hultström, Vilma -00 9.73  PB 5 1
Knudsen, Josefin -00 9.21  PB 2 1
  9.42      4 B-final  
Nygren, Alexandra -00 9.89  PB 6 5
» Odelius, Nora -00 9.70  PB 4 2
Söderström, Vera -00 9.99    PB 6 2  
Winell, Siri -00 9.58  PB 4 1
F11 » Aspegren, Hedvig -01 9.58  PB 3 3
  9.73      7 B-final  
» Bjuremalm, Tilde -01 10.40  5 1
» Björk Sambo, Lucy -01 ej start  1 [¤]
Bott Alvarsson, Hannah -01 ej start        1 [¤]
Caddeo, Matilda -01 10.33  PB 5 4
» Cornelius, Magdalena -01 10.23  6 7
Cross, Tilde -01 9.85    PB 4 2  
» Enblad, Mikaela -01 10.03  PB 6 2
Fritz, Isabell -01 9.82  2 1
Froste, Molly -01 10.20      7 2  
» Gassama, Sira -01 9.08  1 7
9.06  2 Final
» Hausmann, Isa -01 10.54      7 1  
» Ilbäcken, Thelma -01 9.30  2 2
ej start  Final [¤]
Jappah, Tiana -01 10.87    PB 7 6  
» Kapell, Tilda -01 9.20  SB 2 5
9.26  4 Final
Krekin, September -01 10.50    PB 6 1  
» Lindvall, Siri -01 9.13  SB 1 3
9.14  3 Final
» Littorin, Ebba -01 9.83      4 4  
Nordborg, Ebba -01 10.31  PB 7 7
» Nordström, Thea -01 9.94  4 7
Nyholm, Nellie -01 ej start        4 [¤]
Osobi, Tuva -01 10.65  8 1
» Rådbo, Klara -01 9.57  2 1
  9.61      4 B-final  
» Sjöholm, Maja -01 10.11  SB 4 1
» Stevens, Linnéa -01 9.90  5 2
400 m P19 » Braesh-Andersen, Ken -93 51.54      1 6  
» Green, Philip -93 51.84  2 6
P18 » Torgersson, Alex -94 ej start        1 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 ej start  1 [¤]
P16 » Åkesson, Staffan -95 diskad  4
P14 » Olsson, Timothy -98 61.29      4 3  
P10 Berg Simpler, Morgan -02 90.35  PB 6 3
Berg Simpler, Samuel -02 ej start  1 [¤]
Castillo Bohlin, Philip -02 brutit        1  
» Ewertzh, Hjalmar -02 86.24  PB 6 2
» Gussarsson, Melker -02 84.66  PB 1 6
Jeffner, Melker -02 83.41    PB 2 2  
Karlström, Viktor -02 88.69  PB 7 2
Lindberg, Måns -02 106.32  PB 7 5
Löwencrantz, Ivo -02 92.19    PB 6 6  
Mendoza Tenggren, Alfred -02 80.78  PB 2 3
Olausson, John -02 93.53  PB 6 4
Parmryd, David -02 84.81    PB 2 4  
Roos, Valdemar -02 ej start  5 [¤]
Sjöström, Alvin -02 88.56  PB 5 4
Thomson, Ville -02 ej start        6 [¤]
Wik, Emil -02 99.87  PB 5 5
KS » Persson, Frida -89 56.53  SB 1 Final
K22 » Morgan, Lynette -91 57.08    PB 2 Final  
F19 » Grönros, Lovisa -93 diskad  2
» Karlsson, Julia -93 61.83  SB 1 5
F18 » Forss, Emma -94 67.31      4 6  
» Narfgren, Ellen -94 63.91  3 6
Ramskog, Alexi -94 61.76  PB 1 6
F14 » Janhunen, Marina -98 63.16    PB 1 7  
F10 » Berghäll, Linda -02 109.73  PB 6 6
» Brundin, Lisa -02 96.86  PB 2 3
Hamdahl, Vanja -02 ej start        1 [¤]
» Jansson, Julia -02 ej start  1 [¤]
Keck, Karin -02 113.66  PB 7 6
Kiiman Håll, Sonja -02 88.54    PB 2 6  
Lundkvist, Hanna -02 81.03  PB 2 3
Martinsson, Ester -02 ej start  3 [¤]
Nitzelius, Elsa -02 97.40    PB 7 3  
» Oscarsson, Liv -02 108.89  PB 5 6
Sederlin, Olivia -02 89.20  PB 5 4
Strandman, Maja -01 ej start  1 [¤]
600 m P13   Eklöw, Georg -99 ej start        1 [¤]
» Henningson, William -99 2:00.59  PB 3 2
» Lund, Jonathan -99 1:54.67    PB 2 2  
» Rodhe, Albin -99 2:02.46  PB 4 2
» Rodhe, Gustav -99 2:03.49  PB 5 2
P11 » Axelsson Th., Joel -01 2:03.69    PB 2 2  
Bergström, Viktor -01 ej start  1 [¤]
Brikell, Arvid -01 2:17.00  PB 5 2
Ehirhieme, Iyayi -01 ej start        1 [¤]
» Fogelberg, Adam -01 2:18.95  PB 5 3
Folkman, Erik -01 2:10.66  PB 2 3
» Förnestig, Paul -01 1:57.21    PB 4 1  
» Helsing, Herman -01 2:11.27  PB 3 3
» Hök, Elliot -01 ej start  1 [¤]
» Käck, Joel -01 ej start        1 [¤]
» Lavett, Emil -01 2:07.99  PB 4 2
Lundin, Måns -01 ej start  1 [¤]
» Sandqvist, Petter -01 2:07.30    PB 3 2  
Sheppard, Lee -01 2:23.16  PB 6 3
» Skaarud, Hannes -01 2:25.54  PB 6 2
Åkerman, Hampus -01 2:34.40    PB 8 3  
F13 Andersson, Elin -99 2:01.06  PB 8 1
» Cianelli, Rosanna -99 1:53.68  PB 5 1
Duong, Claire -99 1:55.78    PB 1 2  
» Engström, Isabella -99 ej start  1 [¤]
» Jahrl, Hedda -99 1:49.91  PB 3 1
» Wärn, Nora -99 ej start        1 [¤]
F12 » Richardsson, Victoria -00 1:56.72  PB 3 1
» Samuelberg, Siri -00 2:05.54  PB 5 1
F11 Bott Alvarsson, Hannah -01 ej start        1 [¤]
Caddeo, Matilda -01 2:11.70  PB 1 3
» Cornelius, Magdalena -01 2:15.36  PB 4 2
» Enblad, Mikaela -01 2:11.01      6 1  
Froste, Molly -01 2:17.55  PB 6 2
» Gassama, Sira -01 1:57.09  PB 1 1
» Kapell, Tilda -01 ej start        1 [¤]
Malmberg, Moa -01 2:24.36  4 3
» Nordström, Thea -01 2:08.11  PB 1 2
Nyholm, Nellie -01 ej start        3 [¤]
» Sjöholm, Maja -01 2:16.18  PB 3 3
800 m P19   Andersson, Fredrik -93 ej start        1 [¤]
K20 » Wåhlin, Lova -92 2:22.89  6 1
F19 » Grönros, Lovisa -93 2:21.30    PB 3 2  
F18 Schoerner, Sigrid -94 2:48.77  PB 6 3
1 000 m P14 » Olsson, Timothy -98 3:02.91    PB 1 Final  
F14 » Janhunen, Marina -98 3:19.01  PB 2 Final
» Strömfelt, Ella -98 brutit        1  
F11 Mohamed, Suraija -01 ej start  1 [¤]
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start        1 [¤]
» Skjutar Apell, Linus -89 ej start  1 [¤]
M22 » Hedin, Victor -91 ej start        1 [¤]
M20 » Alemayoh, Michele -92 4:23.58  PB 3 2
» Bougt, Niklas -92 ej start  1 [¤]
» Kingstedt, John -92 4:12.23    PB 7 1  
P18 Claesson, Patrick -94 ej start  1 [¤]
» Lidfeldt, Gustaf -95 4:25.46  PB 4 2
Salehian, Sam -94 ej start        1 [¤]
F16 Westman Persson, Ellen -96 5:21.38  PB 10 Final
3 000 m M22 » Nilsson, Patrik -91 9:20.15    PB 4 Final  
Segerberg, Filip -90 ej start  1 [¤]
M20 » Ljung, Christopher -92 9:09.98    PB 3 Final  
KS Karlsson, Charlotte -84 10:13.16  PB 6 Final
Nauclér, Lisa -84 brutit  Final
40 m häck (special) P10   Berg Simpler, Morgan -02 9.04    PB 4 1  
Berg Simpler, Samuel -02 ej start  1 [¤]
Castillo Bohlin, Philip -02 9.65    PB 3 6  
» Ewertzh, Hjalmar -02 8.36  PB 1 2
Jeffner, Melker -02 8.44  PB 3 2
Karlström, Viktor -02 9.22    PB 5 2  
Mendoza Tenggren, Alfred -02 9.27  PB 2 6
Olausson, John -02 9.02  PB 3 1
Parmryd, David -02 9.39    PB 6 3  
Roos, Valdemar -02 ej start  1 [¤]
Sjöström, Alvin -02 9.19  PB 1 6
Thomson, Ville -02 ej start        1 [¤]
Wik, Emil -02 ej start  1 [¤]
F10 » Berghäll, Linda -02 10.98  PB 6 3
» Brundin, Lisa -02 9.39    PB 5 7  
Hamdahl, Vanja -02 ej start  1 [¤]
Herstedt, Lisa -02 9.57  PB 5 4
» Jansson, Julia -02 ej start        1 [¤]
Keck, Karin -02 10.67  PB 7 2
Kiiman Håll, Sonja -02 9.94  PB 6 3
» Krüsell Berg, Tilda -02 10.02    PB 6 6  
Lundkvist, Hanna -02 8.75  PB 2 8
Marminge, Milla -02 9.70  PB 3 3
Martinsson, Ester -02 10.16    PB 5 3  
Nitzelius, Elsa -02 9.55  PB 4 4
» Oscarsson, Liv -02 10.50  PB 6 2
Sederlin, Olivia -02 9.44    PB 3 4  
Strandman, Maja -01 8.64  PB 2 1
Wandel Ryderstedt, Anna -02 8.92  PB 3 8
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.39      2 2  
ej start  Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 ej start  1 [¤]
60 m häck (100 cm) P19 » Green, Philip -93 8.56    SB 2 Final  
8.67  3 X-final
» Odenman, Gunnar -93 8.53  1 Final
8.28  PB 1 X-final
60 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 ej start        1 [¤]
» Ewertzh, Jacob -95 8.71  SB 2 Final
60 m häck (84 cm) P15 » Bierhance Söderberg, Alex -97 ej start        1 [¤]
P14 » Hargeström, Sebastien -98 9.84  2 Final
K22 » Fredriksson, Emma -91 9.43  4 1
9.04  SB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Henningson, William -99 11.55      4 1  
P12 Andreasson, Oliver -00 12.72  PB 4 2
  12.72      7 Final  
Averyd, Benjamin -00 ej start  1 [¤]
Sköldmark, Jonathan -00 14.26  PB 6 1
F16 » Asplund, Felicia -96 ej start        1 [¤]
F15 » Gustafsson, Linnéa -97 9.48  3 1
10.74  8 Final
» Strömbeck, Hanna -97 10.43      8 2  
» Tersander, Beata -97 9.80  4 2
9.75  PB 6 Final
F14 » Agbonkhese, Efe -98 ej start        1 [¤]
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 10.82  5 2
» Hultström, Emma -98 ej start  1 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 9.68  3 1
  9.75      5 Final  
» Kapell, Hanna -98 10.22  5 1
10.19  PB 7 Final
» Retsloff, Hanne -98 12.10      6 2  
F13 » Cianelli, Rosanna -99 10.74  3 2
10.68  PB 6 Final
» Engström, Isabella -99 ej start        1 [¤]
» Jansson, Fanny -99 ej start  1 [¤]
Jensen, Hanna -99 13.12  PB 7 2
Kågemark, Svea -99 16.03    PB 8 1  
F12 » Deltin, Greta -00 11.51  1 2
11.23  PB 4 Final
» Hultström, Vilma -00 13.10    PB 3 1  
Johansson, Linnéa -00 13.54  PB 5 1
» Odelius, Nora -00 12.27  PB 4 3
ej start  Final [¤]
60 m häck (60 cm) P11 » Axelsson Th., Joel -01 11.44    PB 3 2  
Bergström, Viktor -01 ej start  1 [¤]
» Fogelberg, Adam -01 12.75    PB 6 4  
» Förnestig, Paul -01 10.93  2 4
10.74  PB 6 Final
» Gemmel, Harald -01 12.05    PB 5 1  
» Hök, Elliot -01 ej start  1 [¤]
» Johansson, Leon -01 11.37  PB 5 3
» Lavett, Emil -01 12.89    PB 6 1  
Lundin, Måns -01 ej start  1 [¤]
» Sandqvist, Petter -01 11.88  PB 4 4
» Skaarud, Hannes -01 12.53    PB 5 2  
Strandberg, Edvin -01 12.38  PB 4 2
Styfberg, Max -01 13.88  PB 8 1
F11 » Bjuremalm, Tilde -01 13.25    PB 4 2  
» Björk Sambo, Lucy -01 12.30  PB 5 3
Bott Alvarsson, Hannah -01 12.67  PB 5 1
Caddeo, Matilda -01 ej start        1 [¤]
» Cornelius, Magdalena -01 12.57  PB 3 6
Cross, Tilde -01 11.94  4 1
  11.63    PB 6 B-final  
» Gassama, Sira -01 11.15  3 1
10.88  PB 6 Final
» Hausmann, Isa -01 12.68    PB 4 6  
» Ilbäcken, Thelma -01 10.68  PB 1 4
10.68  2 Final
Jappah, Tiana -01 13.42    PB 7 5  
» Kapell, Tilda -01 11.11  1 5
10.73  PB 5 Final
Krekin, September -01 ej start        1 [¤]
» Lindvall, Siri -01 10.90  1 3
10.71  PB 4 Final
» Littorin, Ebba -01 ej start        1 [¤]
Malmberg, Moa -01 ej start  1 [¤]
» Nordström, Thea -01 14.08  PB 6 4
Nyholm, Nellie -01 ej start        1 [¤]
Osobi, Tuva -01 13.33  PB 5 2
Persson, Linn Lou -01 13.04  PB 6 5
» Rådbo, Klara -01 11.79  3 3
  11.22    PB 2 B-final  
Strömbeck, Klara -01 12.81  PB 5 4
Sönnergren, Tuva -01 ej start  2 [¤]
Höjd P16   Almlöf, Andreas -95 ej start        1 [¤]
P15 Sehlberg, Erik -97 1.58  PB 4 Final
P14 » Ilbäcken, Theodor -98 ej start        1 [¤]
Wisdom, Elvis -98 ej res  1
P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 1.23  PB 9
» Forsberg, Martin -99 1.33      6 Final  
Forsell, Simon -99 1.18  PB 10
» Rodhe, Albin -99 1.33  5 Final
» Rodhe, Gustav -99 1.23    PB 8 Final  
P12 Andreasson, Oliver -00 1.23  11
» Gussarsson, Arvid -00 ej start  1 [¤]
Sköldmark, Jonathan -00 1.13    PB 22    
» Strömfelt, Erik -00 1.18  17
P11 » Axelsson Th., Joel -01 1.10  15
Bergström, Viktor -01 ej start        1 [¤]
Ehirhieme, Iyayi -01 ej start  1 [¤]
» Fogelberg, Adam -01 ej start  1 [¤]
» Förnestig, Paul -01 ej res        1  
» Hök, Elliot -01 ej start  1 [¤]
» Käck, Joel -01 1.15  PB 10
» Lavett, Emil -01 1.10      18    
» Sandqvist, Petter -01 1.10  17
» Skaarud, Hannes -01 1.05  19
Strandberg, Edvin -01 0.95      23 1  
Styfberg, Max -01 ej res  1
Sumner, Quentin -01 1.05  19
F17 » Sjöberg, Olivia -95 ej start        1 [¤]
F16 » Asplund, Felicia -96 ej start  1 [¤]
» Forsberg, Elin -96 1.42  11
F14 » Ahlberg, Grete -98 ej start        1 [¤]
» Fritz, Caroline -98 1.33  13
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.42  10
» Hansson, Pernilla -98 1.49    PB 4 Final  
» Herstedt, Josefin -98 1.42  PB 11
» Hultström, Emma -98 1.33  15
F13 » Cianelli, Rosanna -99 1.52    PB 1 Final  
» Dyrke, Julia -99 1.31  11
» Engström, Isabella -99 ej start  1 [¤]
» Jansson, Fanny -99 1.48    PB 3 Final  
Jensen, Hanna -99 1.21  PB 16
Kågemark, Svea -99 ej res  1
» Werner, Hermine -99 1.16      19    
F12 » Deltin, Greta -00 1.27  PB 5 Final
Fagerström, Tyra -00 1.13  15
» Hultström, Vilma -00 1.13    PB 16    
Johansson, Linnéa -00 1.13  PB 14
» Odelius, Nora -00 1.13  11
» Samuelberg, Siri -00 1.18      9    
F11 » Bjuremalm, Tilde -01 1.00  31
» Björk Sambo, Lucy -01 1.31  PB 3 Final
Caddeo, Matilda -01 ej start        1 [¤]
» Cornelius, Magdalena -01 1.05  21
» Enblad, Mikaela -01 1.05  30
Glansberg, Ronja -01 0.95      34    
» Hausmann, Isa -01 1.10  PB 18
» Ilbäcken, Thelma -01 1.15  13
Jappah, Tiana -01 ej start        1 [¤]
» Kapell, Tilda -01 1.19  10
Karlin, Elly -01 1.27  PB 4 Final
Malmberg, Moa -01 ej start        1 [¤]
Mohamed, Suraija -01 ej start  1 [¤]
» Nordström, Thea -01 1.15  16
Nyholm, Nellie -01 ej start        1 [¤]
Osobi, Tuva -01 1.05  PB 21
Persson, Linn Lou -01 1.05  PB 21
» Rådbo, Klara -01 1.23      8 Final  
Sönnergren, Tuva -01 1.19  PB 12
Stav MS » Elgered, Jonas -87 ej start        1 [¤]
P19 » Green, Philip -93 3.80  SB 1 X-final
  ej start        1 [¤]
P14 » Förnestig, Frank -98 2.30  4 Final
» Hargeström, Sebastien -98 3.10  PB 7 X-final
  3.00      2 Final  
Wisdom, Elvis -98 2.20  5 Final
P13 » Forsberg, Martin -99 1.90  PB 2 Final
Norss, Petter -99 1.90    PB 3 Final  
» Rodhe, Albin -99 1.70  PB 4 Final
KS » Ulitina, Kristina -88 3.50  PB 2 X-final
  ej start        1 [¤]
F18 » Norss, Emma -94 3.20  6 X-final
ej start  1 [¤]
F17 Brown, Jennifer -95 2.50    PB 3 Final  
» Rossi, Madeleine -95 3.00  PB 1 Final
F15 » Diamant, Isa -97 2.40  3 Final
F14 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.70      1 Final  
» Robertsson, Fanny -98 ej start  1 [¤]
» Sjöholm, Matilda -98 ej start  1 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 ej res        1  
F13 » Jahrl, Hedda -99 1.62  PB 4 Final
» Lundmark, Maja -99 2.02  PB 2 Final
Längd MS » Elgered, Jonas -87 ej start        1 [¤]
P19 » Green, Philip -93 6.58  7 Final
» Odenman, Gunnar -93 7.04    PB 3 Final  
Sundström, David -93 ej start  1 [¤]
P16 » Åkesson, Staffan -95 ej start  1 [¤]
P15 » Hördell, Anton -97 5.80      1 Final  
» Möller, Tim -97 ej start  1 [¤]
Sehlberg, Erik -97 4.69  PB 7 Final
P14 » Förnestig, Frank -98 4.91    PB 3 Final  
» Krüsell Berg, Carl -98 4.09  12
» Olsson, Timothy -98 4.35  PB 10
F17 » Lidbeck, Linnéa -95 4.33    SB 20    
» Rossi, Madeleine -95 ej start  1 [¤]
F15 » Gustafsson, Linnéa -97 4.62  16
F14 » Agbonkhese, Efe -98 4.46    PB 7 Final  
Andersson, Vilma -98 3.62  PB 32
» Berghäll, Emily -98 ej start  1 [¤]
Bouizem Byström, Mina -98 3.57      33    
» Brunnstedt, Julia -98 4.00  24
Capelle, Téa -98 3.79  29
» Fritz, Caroline -98 4.43    PB 9    
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 4.49  6 Final
Fröjd, Beatrice -98 3.54  PB 34
» Hultström, Emma -98 ej start          [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 4.09  20
» Janhunen, Marina -98 ej start  1 [¤]
» Kapell, Hanna -98 4.22      17    
» Retsloff, Hanne -98 3.83  27
» Robertsson, Fanny -98 ej start  1 [¤]
» Åkeson, Magdalena -98 4.43  PB 8 Final
Längd (zon) P13   Eklöw, Georg -99 3.79      9    
» Forsberg, Martin -99 4.10  6 Final
» Henningson, William -99 3.93      7 Final  
» Karlsson, John -99 4.55  3 Final
» Lund, Jonathan -99 3.78  10
Norss, Petter -99 3.49    PB 11    
» Rodhe, Albin -99 4.30  PB 5 Final
» Rodhe, Gustav -99 3.81  PB 8 Final
Rudal, Elliott -99 3.48    PB 12    
P10 Berg Simpler, Morgan -02 3.01  PB 24
Berg Simpler, Samuel -02 ej start  1 [¤]
Castillo Bohlin, Philip -02 2.91    PB 27    
» Ewertzh, Hjalmar -02 3.16  PB 18
» Gussarsson, Melker -02 2.96  PB 26
Jeffner, Melker -02 3.49    PB 6 Final  
Karlström, Viktor -02 3.08  PB 22
Lindberg, Måns -02 2.39  PB 44
Löwencrantz, Ivo -02 2.77    PB 34    
Mendoza Tenggren, Alfred -02 3.02  PB 23
Olausson, John -02 2.69  PB 37
Parmryd, David -02 2.61    PB 39    
Roos, Valdemar -02 ej start  1 [¤]
Sjöström, Alvin -02 2.87  PB 29
Thomson, Ville -02 2.61    PB 38    
Wik, Emil -02 2.27  PB 46
F13 » Cianelli, Rosanna -99 4.83  4 Final
Degerholm, Elin -99 ej start        1 [¤]
Duong, Claire -99 4.20  PB 16
» Engström, Isabella -99 ej start  1 [¤]
» Jahrl, Hedda -99 ej start        1 [¤]
» Jansson, Fanny -99 4.56  7 Final
Jensen, Hanna -99 ej start  1 [¤]
Kågemark, Svea -99 3.30    PB 31    
» Lundmark, Maja -99 4.02  23
» Werner, Hermine -99 4.07  PB 22
» Wärn, Nora -99 ej start        1 [¤]
F11 » Ilbäcken, Thelma -01 ej start  1 [¤]
F10 » Berghäll, Linda -02 2.29  SB 57
» Brundin, Lisa -02 2.88    PB 39    
Hamdahl, Vanja -02 3.31  13
Herstedt, Lisa -02 2.80  PB 45
» Jansson, Julia -02 ej start        1 [¤]
Keck, Karin -02 2.41  PB 55
Kiiman Håll, Sonja -02 2.37  PB 56
» Krüsell Berg, Tilda -02 2.81    PB 44    
Lundkvist, Hanna -02 3.09  PB 26
Marminge, Milla -02 2.68  PB 49
Martinsson, Ester -02 2.20    PB 58    
Nitzelius, Elsa -02 2.94  PB 35
» Oscarsson, Liv -02 2.49  PB 53
Sederlin, Olivia -02 2.84    PB 42    
Strandman, Maja -01 3.52  PB 5 Final
Wandel Ryderstedt, Anna -02 2.61  PB 52
Tresteg P16 » Persson, Manne -96 ej start        1 [¤]
K20 » Sabir, Jasmin -92 11.92  SB 3 Final
F16 » Pernbrink, Sara -96 10.77  PB 3 Final
Tresteg (zon) P12   Andreasson, Oliver -00 8.62    PB 8 Final  
» Gussarsson, Arvid -00 ej start  1 [¤]
Johansson, Axel -00 6.68    PB 22    
Sköldmark, Jonathan -00 6.92  PB 20
» Strömfelt, Erik -00 7.42  PB 18
P11 » Axelsson Th., Joel -01 8.19    PB 8 Final  
Bergström, Viktor -01 ej start  1 [¤]
» Gemmel, Harald -01 7.31  PB 18
» Helsing, Herman -01 7.93    PB 11    
» Hök, Elliot -01 ej start  1 [¤]
» Käck, Joel -01 8.05  PB 9
» Lavett, Emil -01 7.72    PB 14    
Martinsson, Morgan -01 6.72  PB 21
» Sandqvist, Petter -01 7.34  PB 17
» Skaarud, Hannes -01 8.01    PB 10    
Sumner, Quentin -01 7.76  PB 13
Åkerman, Hampus -01 ej start  1 [¤]
F12 » Hansson, Jessica -00 8.23    PB 9    
» Hultström, Vilma -00 7.57  PB 17
Johansson, Linnéa -00 7.23  PB 20
Knudsen, Josefin -00 7.72    PB 15    
» Odelius, Nora -00 7.88  PB 14
» Richardsson, Victoria -00 7.67  PB 16
Söderström, Vera -00 7.41    PB 18    
Winell, Siri -00 8.15  PB 11
F11 » Aspegren, Hedvig -01 7.78  PB 12
» Bjuremalm, Tilde -01 7.05    PB 24    
» Björk Sambo, Lucy -01 ej start  1 [¤]
Bott Alvarsson, Hannah -01 ej start  1 [¤]
Caddeo, Matilda -01 6.59    PB 29    
» Cornelius, Magdalena -01 7.00  PB 25
Cross, Tilde -01 8.01  PB 8 Final
» Enblad, Mikaela -01 7.11    PB 22    
Froste, Molly -01 7.07  PB 23
» Gassama, Sira -01 8.35  PB 4 Final
» Hausmann, Isa -01 7.31    PB 20    
» Ilbäcken, Thelma -01 8.38  PB 3 Final
» Kapell, Tilda -01 8.89  PB 1 Final
Karlin, Elly -01 ej start        1 [¤]
Krekin, September -01 ej start  1 [¤]
» Littorin, Ebba -01 7.62  PB 18
Malmberg, Moa -01 7.66    PB 16    
Nordborg, Ebba -01 6.66  PB 28
» Nordström, Thea -01 7.68  PB 15
Nyholm, Nellie -01 ej start        1 [¤]
Osobi, Tuva -01 ej start  1 [¤]
» Rådbo, Klara -01 8.34  PB 5 Final
» Sjöholm, Maja -01 7.66    PB 17    
» Stevens, Linnéa -01 7.74  PB 13
Kula (6,0 kg) P19 » Green, Philip -93 11.79    PB 2 Final  
Kula (4,0 kg) P14 » Förnestig, Frank -98 7.22      6 Final  
» Krüsell Berg, Carl -98 8.95  PB 5 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Eriksson Nilsfors, Love -99 6.92    PB 5 Final  
Norss, Petter -99 ej start  1 [¤]
Rudal, Elliott -99 6.66    PB 6 Final  
P12 Averyd, Benjamin -00 6.51  PB 13
» Gussarsson, Arvid -00 ej start  1 [¤]
Johansson, Axel -00 6.42    PB 14    
Norberg, Erik -00 6.54  PB 12
Sköldmark, Jonathan -00 5.76  PB 17
» Svensson, Elias -00 7.31    PB 5 Final  
F17 Brown, Jennifer -95 ej start  1 [¤]
» Lidbeck, Linnéa -95 ej start  1 [¤]
» Rossi, Madeleine -95 ej start        1 [¤]
F16 » Norss, Stina -96 8.21  PB 11
F14 » Ahlberg, Grete -98 11.57  PB 1 Final
» Berghäll, Emily -98 9.34      6 Final  
» Hultström, Emma -98 7.53  PB 11
» Retsloff, Hanne -98 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) P11 » Axelsson Th., Joel -01 7.03    PB 9    
Bergström, Viktor -01 ej start  1 [¤]
» Förnestig, Paul -01 ej start        1 [¤]
» Hök, Elliot -01 ej start  1 [¤]
» Lavett, Emil -01 7.06  PB 8 Final
Lundin, Måns -01 ej start        1 [¤]
Martinsson, Morgan -01 7.19  7 Final
» Sandqvist, Petter -01 5.81  19
» Skaarud, Hannes -01 ej start        1 [¤]
Strandberg, Edvin -01 6.39  15
Styfberg, Max -01 4.69  SB 23
Sumner, Quentin -01 5.47    PB 20    
P10 Berg Simpler, Morgan -02