HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-09-18
Ute för 2011 Resultatdatum: 2011-11-27
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2011-11-27 (sö)  | Tilburg, NED, Tilburg
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp P19 » Kingstedt, John -92 20.09        5 1    
 2011-11-27 (sö)  | Firenze marathon, Firenze, ITA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS » Karlsson, Fredrik -78 2:48.39      PB 92 1    
 2011-10-30 (sö)  | Frankfurt Marathon, Frankfurt, GER
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:11.33        51 1    
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:23.17      PB 51 1    
 2011-10-29 (lö)  | Spiken, Segeltorp
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp MS » Attersand, Henrik -84 25.31        8 1    
Balkander, Henrik -79 23.40  3 1
Ilbäcken, Leif -66 23.23        2 1    
» Liljebäck, Lars-Erik -58 19.40  10 1
» Smirnov, Alex -60 19.23  11 1
M22 » Skjutar Apell, Linus -89 24.05        4 1    
P19 » Bougt, Niklas -92 23.11  1 1
P16 » Torgersson, Alex -94 19.48  9 1
P13 » Hargeström, Sebastien -98 10.12        1 1    
» Ilbäcken, Theodor -98 11.26  3 1
KS Nyrenström, Carolina -88 13.34  1 1
F18 » Grönros, Lovisa -93 11.03        6 1    
F15 Odenman, Agnes -96 14.27  2 1
F12 Andersson, Elin -99 11.28  5 1
F10 » Ilbäcken, Thelma -01 14.28        3 1    
K40 Ilbäcken, Malin -70 15.09  4 1
 2011-10-16 (sö)  | Hässelbyloppet, Hässelby
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp F19   Adrianzon, Hilde -92 ej start          1   [¤]
» Wangenheim, Julia -92 ej start  1 [¤]
Stadslopp MS   Förberg, Jan -42 47.33        946 1    
» Karlsson, Fredrik -78 34.33  46 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-10-08 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 11.69      PB 1 1    
» Åkesson, Staffan -95 9.40  2 1
Kula (3,0 kg) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 6.70        2 1    
Starega, Tobiasz -98 9.23  1 1
F16 » Avebäck, Freja -95 9.17        1 1    
» Breig Lindell, Elin -95 8.48  PB 2 1
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 10.84        1 1    
» Berghäll, Emily -98 9.83  2 1
Diskus (1,5 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 30.39        1 1    
» Averin Markström, Simon -95 23.97  PB 3 1
» Åkesson, Staffan -95 30.25  2 1
Diskus (1,0 kg) F16 » Avebäck, Freja -95 18.50      PB 1 1    
» Breig Lindell, Elin -95 17.32  PB 2 1
Diskus (0,6 kg) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 28.73        1 1    
Starega, Tobiasz -98 23.15  2 1
F13 » Ahlberg, Grete -98 32.26        1 1    
» Berghäll, Emily -98 28.63  2 1
Slägga (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 31.03      PB 1 1    
Slägga (4,0 kg) F16 » Breig Lindell, Elin -95 18.27      PB 1 1    
Slägga (3,0 kg/110) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 22.61      PB 1 1    
F14 » Ahlberg, Grete -98 29.47  1 1
» Berghäll, Emily -98 27.72  PB 2 1
Slägga (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 33.37        1 1    
» Berghäll, Emily -98 31.92  2 1
Spjut (600 gr) P16   Almlöf, Andreas -95 34.85      SB 1 1    
F16 » Breig Lindell, Elin -95 23.39  PB 1 1
Spjut (400 gr) P12   Knave, Alexander -99 22.56      PB 1 1    
F13 » Ahlberg, Grete -98 28.12  1 1
» Berghäll, Emily -98 16.47  2 1
Boll (300 gr) P16   Almlöf, Andreas -95 72.16      PB 1 1    
» Averin Markström, Simon -95 45.58  PB 2 1
P13 » Ilbäcken, Theodor -98 37.99        2 1    
Starega, Tobiasz -98 39.05  1 1
P9 » Almlöf, Daniel -02 24.06  PB 1 1
F16 » Avebäck, Freja -95 37.59      PB   1    
» Breig Lindell, Elin -95 29.63  PB 2 1
F13 » Ahlberg, Grete -98 42.18  PB 1 1
» Berghäll, Emily -98 31.20  PB 2 1
 2011-10-07 (fr)  | Hellasloppet, Hellasgården, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) K22 » Jonsson, Elin -90 44.08      PB 7 1    
 2011-10-07 (fr)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Löfwing, Joakim -84 1 062      PB        
Kula (7,26 kg) 8.22 [323] PB 4 1
Spjut (800 gr) 33.55 [390] PB 2 1
Diskus (2,0 kg) 17.07 [138] PB 3 1
Slägga (7,26 kg) 16.58 [211]     SB 4 1    
» Wikström, Peter -57 1 481  SB
Kula (7,26 kg) 9.60 [430] SB 2 1
Spjut (800 gr) 31.76 [360] SB 3 1
Diskus (2,0 kg) 27.32 [411] SB 2 1
Slägga (7,26 kg) 19.56 [280] SB 2 1
 2011-10-02 (sö)  | Castorama, Lugnets IP, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Adolfsson, Henrik -88 2 266               
Kula (7,26 kg) 11.96 [596] 1 1
Spjut (800 gr) 38.36 [466] 1 1
Diskus (2,0 kg) 34.02 [563] 1 1
Slägga (7,26 kg) 39.07 [641]       1 1    
Rüdrich, Joar -90 1 919  PB
Kula (7,26 kg) 10.11 [468] PB 2 1
Spjut (800 gr) 33.21 [384] 2 1
Diskus (2,0 kg) 31.50 [508] 2 1
Slägga (7,26 kg) 34.02 [559] PB 2 1
 2011-10-01 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 9.90        1 1    
Slägga (5,0 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 28.54      PB 1 1    
Castorama MS » Acson, Dennis -82 1 234      PB        
Kula (7,26 kg) 8.84 [373] PB 6 1
Spjut (800 gr) 34.10 [399] PB 5 1
Diskus (2,0 kg) 21.53 [265] PB 7 1
Slägga (7,26 kg) 15.99 [197]     PB 8 1    
Almlöf, Andreas -95 1 547  PB
Kula (7,26 kg) 9.30 [408] PB 4 1
Spjut (800 gr) 40.45 [498] PB 3 1
Diskus (2,0 kg) 27.23 [409] PB 4 1
Slägga (7,26 kg) 17.45 [232]     PB 7 1    
» Attersand, Henrik -84 1 757  PB
Kula (7,26 kg) 8.75 [366] PB 7 1
Spjut (800 gr) 38.86 [474] PB 4 1
Diskus (2,0 kg) 31.79 [514] PB 2 1
Slägga (7,26 kg) 25.46 [403]     PB 2 1    
» Eklund, Jonathan -88 1 985  SB
Kula (7,26 kg) 10.61 [505] SB 2 1
Spjut (800 gr) 46.76 [588] SB 2 1
Diskus (2,0 kg) 32.48 [529] SB 1 1
Slägga (7,26 kg) 23.43 [363]     SB 3 1    
» Kårelid, Victor -89 1 413  PB
Kula (7,26 kg) 10.07 [465] PB 3 1
Spjut (800 gr) 30.44 [337] PB 8 1
Diskus (2,0 kg) 25.18 [359] PB 5 1
Slägga (7,26 kg) 18.32 [252]     PB 6 1    
Persson, Alexander -89 946  SB
Kula (7,26 kg) 6.98 [220] SB 9 1
Spjut (800 gr) 33.11 [382] SB 7 1
Diskus (2,0 kg) 19.55 [210] SB 9 1
Slägga (7,26 kg) 13.55 [134]     PB 9 1    
Wulff, Jan -64 1 168  PB
Kula (7,26 kg) 7.51 [265] SB 8 1
Spjut (800 gr) 28.91 [311] PB 9 1
Diskus (2,0 kg) 21.27 [258] SB 8 1
Slägga (7,26 kg) 22.04 [334] PB 4 1
Castorama KS » Höckerstrand, Sandra -90 2 010      PB        
Kula (4,0 kg) 9.81 [576] SB 1 1
Spjut (600 gr) 29.48 [589] SB 1 1
Diskus (1,0 kg) 28.02 [503] SB 1 1
Slägga (4,0 kg) 17.45 [342] SB 1 1
 2011-09-29 (to)  | Castorama, Lugnets IP, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Adolfsson, Henrik -88 2 406      PB        
Kula (7,26 kg) 12.18 [611] SB 1 1
Spjut (800 gr) 40.00 [491] 1 1
Diskus (2,0 kg) 36.11 [607] 1 1
Slägga (7,26 kg) 42.69 [697]     PB 1 1    
Rüdrich, Joar -90 1 914  PB
Kula (7,26 kg) 9.79 [444] PB 2 1
Spjut (800 gr) 36.91 [443] PB 2 1
Diskus (2,0 kg) 32.36 [527] PB 2 1
Slägga (7,26 kg) 30.65 [500] PB 2 1
 2011-09-25 (sö)  | Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (3,0 kg) P13 » Hargeström, Sebastien -98 7.29      PB 5 Final    
» Ilbäcken, Theodor -98 7.74  4 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 8.61        3 Final    
Starega, Tobiasz -98 10.63  2 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 11.12        1 Final    
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 9.38  PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) P13 » Hargeström, Sebastien -98 26.31      PB 4 Final    
» Ilbäcken, Theodor -98 26.89  3 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 25.13      PB 5 Final    
Starega, Tobiasz -98 32.56  2 Final
F13 » Ahlberg, Grete -98 34.13  1 Final
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 15.07  2 Final
Slägga (3,0 kg/110) P13 » Hargeström, Sebastien -98 15.57      PB 5 Final    
» Ilbäcken, Theodor -98 19.97  PB 4 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 22.14      PB 2 Final    
Starega, Tobiasz -98 21.86  3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 37.37        1 Final    
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 26.07  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 » Ahlberg, Grete -98 30.06        1 Final    
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 26.43  2 Final
Boll (300 gr) P13 » Hargeström, Sebastien -98 41.62      PB 2 Final    
» Krüsell Berg, Carl -98 37.72  PB 3 Final
Starega, Tobiasz -98 45.88      PB 1 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 41.43  PB 1 Final
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 35.70  PB 2 Final
 2011-09-24 (lö)  | STH-cup, Spånga IP, Spånga
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Andreasson, Oliver -00 9.62    +1.2 PB 3 1    
» Svensson, Elias -00 9.22  +0.6 PB 5 2
F11 Knudsen, Josefin -00 9.73    +0.3 PB 4 2    
F10 » Lindvall, Siri -01 9.23  +0.3 2 1
80 m P13 » Förnestig, Frank -98 10.94    -0.2   2 2    
P12 » Karlsson, John -99 11.87  -0.2 5 2
» Rodhe, Albin -99 12.35    -0.2 PB 6 2    
F13 » Agbonkhese, Efe -98 10.88  0.0 PB 2 3
» Brunnstedt, Julia -98 11.99  0.0 6 2
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 10.93    0.0   3 3    
Lindqvist, My -98 12.17  +0.9 5 1
» Sjöholm, Matilda -98 11.63  0.0 3 2
F12 » Cianelli, Rosanna -99 11.41  +0.9 2 1
600 m P13 » Olsson, Timothy -98 1:38.51      PB 1 2    
P12 » Lund, Jonathan -99 ej start  1 [¤]
Rudal, Elliott -99 2:22.65      PB 11 2    
P11 » Ekberg, Johan -00 1:54.34  PB 5 2
» Strömfelt, Erik -00 2:11.62  PB 3 1
» Svensson, Elias -00 1:58.36      PB 6 2    
F13 » Janhunen, Marina -98 1:51.79  PB 6 2
» Kapell, Hanna -98 1:50.45  PB 4 2
F12 Degerholm, Elin -99 2:30.35      PB 7 1    
» Dyrke, Julia -99 1:50.62  PB 5 2
» Jahrl, Hedda -99 1:57.43  3 1
» Wärn, Nora -99 1:57.28        2 1    
F11 » Richardsson, Victoria -00 2:03.18  PB 5 3
» Samuelberg, Siri -00 2:06.28  1 2
F10 » Cornelius, Magdalena -01 2:12.00  PB 3 2
60 m häck (76,2 cm) P13 » Hargeström, Sebastien -98 10.08    +2.9   1 2    
P12 » Henningson, William -99 12.37  +0.4 3 1
F13 » Hansson, Pernilla -98 10.13    +1.2 PB 2 1    
» Hultström, Emma -98 11.97  +1.8 4 2
» Jakobsson, Ylva -98 10.08  +1.2 PB 1 1
» Sjöholm, Matilda -98 11.89    +1.2 PB 4 1    
F12 » Lundmark, Maja -99 12.48  +1.8 5 2
Höjd P13 » Hargeström, Sebastien -98 1.48      PB 3 Final    
Wisdom, Elvis -98 1.35  PB 8 Final
P12 » Rodhe, Albin -99 1.31      PB 11      
P11 » Strömfelt, Erik -00 1.25  PB 4 Final
P10 » Skaarud, Hannes -01 1.16  8 Final
F13 » Fritz, Caroline -98 1.26      PB 15      
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.51  PB 2 Final
» Hansson, Pernilla -98 1.45  PB 5 Final
F12 » Cianelli, Rosanna -99 1.39        6 Final    
» Jansson, Fanny -99 1.26  15
F10 » Kapell, Tilda -01 1.21  PB 5 Final
» Lindvall, Siri -01 1.25  PB 3 Final
Längd P13 » Förnestig, Frank -98 4.53    0.0 PB 7 Final    
Längd (zon) P12 » Karlsson, John -99 4.57    -0.3 PB 6 Final    
» Rodhe, Gustav -99 3.67  +1.7 22
P11 » Gussarsson, Arvid -00 3.98    +0.1 PB 4 Final    
P10 Becthel, Max -01 3.85  0.0 PB 8 Final
» Johansson, Leon -01 3.59  -0.4 PB 10
F13 » Agbonkhese, Efe -98 4.67    -1.1 SB 3 Final    
Capelle, Téa -98 4.19  0.0 PB 12
» Jakobsson, Ylva -98 4.55  -0.9 7 Final
» Kapell, Hanna -98 4.42    0.0   8 Final    
» Robertsson, Fanny -98 4.18  0.0 13
F12 » Jansson, Fanny -99 3.97  -1.7 16
F10 » Ilbäcken, Thelma -01 3.57    -1.0   12      
» Kapell, Tilda -01 3.98  +2.7 7 Final
3.86  +0.2 7 Final
» Rådbo, Klara -01 3.63  +0.1 PB 11
Kula (3,0 kg) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 7.71        8 Final    
Starega, Tobiasz -98 9.29  5 Final
P12 Rudal, Elliott -99 6.02  PB 10
Kula (2,0 kg) P11 » Gussarsson, Arvid -00 7.84      PB 6 Final    
Mahdi, Alex -00 7.40  PB 10
Norberg, Erik -00 8.01      PB 5 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 11.93  3 Final
Hådén, Ellen -98 8.41  10
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.66        7 Final    
» Retsloff, Hanne -98 7.98  PB 17
F12 » Lundmark, Maja -99 7.91  PB 18
» Wärn, Nora -99 7.86      PB 19      
F11 Berg, Minna -00 6.04  12
» Odelius, Nora -00 6.96  PB 6 Final
F10 » Gassama, Sira -01 6.12  PB 11
Spjut (400 gr) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 27.95        5 Final    
» Olsson, Timothy -98 29.70  PB 4 Final
F13 » Ahlberg, Grete -98 29.58        2 Final    
» Brunnstedt, Julia -98 19.54  PB 11
» Hultström, Emma -98 20.38  PB 8 Final
Hådén, Ellen -98 ej start          1   [¤]
Lindqvist, My -98 13.87  PB 16
» Palmerstedt, Linnéa -98 22.69  PB 5 Final
F12 » Jahrl, Hedda -99 12.39  18
Boll (300 gr) P10 » Lavett, Emil -01 ej start          1   [¤]
» Sandqvist, Petter -01 30.63  PB 6 Final
F11 » Hultström, Vilma -00 21.40        4 Final    
» Richardsson, Victoria -00 24.62  2 Final
Boll (150 gr) P11   Norberg, Erik -00 28.17      PB 8 Final    
F10 » Nordström, Thea -01 16.36  PB 14
5 x 60 m P11 » Svensson, Elias -00 45.88        4 Final    
Andreasson, Oliver -00
» Gussarsson, Arvid -00
» Johansson, Leon -01
» Ekberg, Johan -00                
F11 » Lindvall, Siri -01 45.63  3 2
» Kapell, Tilda -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Nordström, Thea -01
» Gassama, Sira -01                
» Littorin, Ebba -01 46.94  2 1
» Rådbo, Klara -01
» Hultström, Vilma -00
Knudsen, Josefin -00
» Richardsson, Victoria -00
4 x 80 m P13 » Olsson, Timothy -98 42.59        2 Final    
» Förnestig, Frank -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Karlsson, John -99                
» Rodhe, Albin -99 49.81  6 Final
» Henningson, William -99
» Rodhe, Gustav -99
Rudal, Elliott -99                
F13 » Cianelli, Rosanna -99 44.04  1 1
» Hultström, Emma -98
» Kapell, Hanna -98
» Dyrke, Julia -99                
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 41.91  1 2
» Hansson, Pernilla -98
» Jakobsson, Ylva -98
» Agbonkhese, Efe -98                
» Robertsson, Fanny -98 47.04  2 1
» Lundmark, Maja -99
Capelle, Téa -98
» Jansson, Fanny -99                
» Sjöholm, Matilda -98 diskad  1
» Brunnstedt, Julia -98
Lindqvist, My -98
» Wärn, Nora -99                
» Retsloff, Hanne -98 diskad  1
» Fritz, Caroline -98
» Jahrl, Hedda -99
Degerholm, Elin -99
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-09-24 (lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M22   Segerberg, Filip -90 56.27        14      
P19 » Ljung, Christopher -92 36.47  16
P16 » Torgersson, Alex -94 38.53        27      
P14 » Hördell, Anton -97 1:13.43  29
F18 » Grönros, Lovisa -93 45.40  18
F17 » Forss, Emma -94 49.25        20      
Linjo, Sofia -94 50.36  22
» Narfgren, Ellen -94 50.15  21
 2011-09-21 (on)  | Stavtävling, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stav P13 » Förnestig, Frank -98 2.24        2 Final    
» Hargeström, Sebastien -98 2.54  1 Final
F17 » Norss, Emma -94 3.24        1 Final    
F16 » Rossi, Madeleine -95 2.34  PB 1 Final
F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.54  PB 1 Final
» Hård, Elsa -98 1.94      PB 5 Final    
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.34  3 Final
» Robertsson, Fanny -98 2.24  4 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.44  PB 2 Final
 2011-09-18 (sö)  | Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11 » Svensson, Elias -00 9.08    -   1 3    
9.02  +3.3 3 Final
P10 Bergström, Viktor -01 ej start          3   [¤]
Cornelius, Jacob -04 10.88  +0.8 1 1
10.85  +0.5 PB 2 Final
» Fogelberg, Adam -01 10.25    +2.1   1 4    
» Hök, Elliot -01 11.26  +2.1 4 4
» Lavett, Emil -01 10.36  - 2 2
P9 Adamsson, Daniel -03 ej start  2 [¤]
P8 Adamsson, Daniel -03 11.68    -   3 3    
» Borgius, Teodor -03 10.93  +1.4 1 2
10.72  +1.5 PB 4 Final
Littorin, Viggo -04 12.04    +1.2 PB 3 2    
» Moberg, Markus -03 11.32  +1.4 PB 3 2
F12 Kapell, Maja -99 9.74  +1.9 PB 1 2
  ej start          Final   [¤]
F11 » Stevens, Linnéa -01 ej start  1 [¤]
Winell, Siri -00 9.81  +1.9 PB 4 2
  9.72    +3.4   4 Final    
F10 » Cornelius, Magdalena -01 10.45  +2.0 4 1
» Ilbäcken, Thelma -01 9.48  - 1 4
  9.30    -   2 Final    
» Kapell, Tilda -01 9.51  +1.9 2 4
ej start  Final [¤]
» Littorin, Ebba -01 9.92  - 2 3
  9.81    -   5 Final    
» Stevens, Linnéa -01 10.00  - 3 4
F9 » Jansson, Julia -02 9.82  - 1 1
  9.75    +2.7   3 Final    
F8 » Brandt, Albertina -03 12.20  +1.3 PB 6 2
Bång Pienowski, Vanja -03 10.30  +1.1 PB 2 4
  10.16    -   2 Final    
Fogelsjöö, Elsa -03 12.07  +1.3 PB 2 2
Gråman, Katarina -03 10.19  +1.1 PB 1 4
  10.05    -   1 Final    
Höglind, Clara -03 12.16  +1.3 PB 5 2
Kaarle, Julia -03 12.06  +1.1 PB 5 3
Lindahl, Sigrid -03 12.27    +1.1 PB 5 4    
» Miletic, Paulina -03 10.64  +1.1 PB 2 4
10.52  - 4 Final
Ohrgren, Hedda -03 11.45    +1.1 PB 4 3    
Olin, Frida -03 11.21  +1.3 PB 3 1
600 m P13 » Olsson, Timothy -98 1:43.45        1 Final    
P12 » Rodhe, Albin -99 2:02.69  PB 5 Final
» Rodhe, Gustav -99 2:11.51        8 Final    
P10 Bergström, Viktor -01 ej start  1 [¤]
» Hök, Elliot -01 2:27.26  PB 4 2
» Lavett, Emil -01 2:10.29      PB 2 2    
F12 » Jahrl, Hedda -99 1:55.48  PB 2 1
» Wärn, Nora -99 1:57.35  3 1
F11 » Richardsson, Victoria -00 2:08.60      PB 3 Final    
» Samuelberg, Siri -00 2:04.62  PB 2 Final
F10 » Cornelius, Magdalena -01 2:16.59  PB 8 Final
» Sjöholm, Maja -01 2:19.98  PB 9 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 » Henningson, William -99 11.69    +1.3 PB 3 Final    
F12 Kapell, Maja -99 ej start  2 [¤]
Längd P13 » Ilbäcken, Theodor -98 4.48    -   2 Final    
Längd (zon) P12 » Henningson, William -99 3.72    -   6 Final    
» Rodhe, Albin -99 3.54  - 7 Final
» Rodhe, Gustav -99 3.29    -   9      
P11 » Svensson, Elias -00 3.92  - 2 Final
P10 Bergström, Viktor -01 ej start  1 [¤]
Cornelius, Jacob -04 2.83    -   1 Final    
» Fogelberg, Adam -01 3.19  - 10
» Hök, Elliot -01 3.00  - 12
» Lavett, Emil -01 3.41    -   8 Final    
P9 Adamsson, Daniel -03 ej start  1 [¤]
P8 Adamsson, Daniel -03 2.30  - 8 Final
» Borgius, Teodor -03 2.87    -   4 Final    
Littorin, Viggo -04 2.39  - 5 Final
» Moberg, Markus -03 2.87  - 3 Final
F13 Capelle, Téa -98 4.09    -   5 Final    
F12 » Jahrl, Hedda -99 3.60  - 15
Kapell, Maja -99 3.69  - 14
» Wärn, Nora -99 3.81    -   11      
F11 Winell, Siri -00 3.69  - 2 Final
F10 » Cornelius, Magdalena -01 3.31  - 8 Final
» Kapell, Tilda -01 3.86    -   2 Final    
» Littorin, Ebba -01 3.64  - 3 Final
» Sjöholm, Maja -01 3.01  - 13
» Stevens, Linnéa -01 3.57    -   4 Final    
F9 » Jansson, Julia -02 3.56  - 2 Final
F8 » Avebäck, Klara -03 2.77  - 5 Final
» Brandt, Albertina -03 2.34    -   18      
Bång Pienowski, Vanja -03 2.93  - 3 Final
Fogelsjöö, Elsa -03 2.66  - 8 Final
Gråman, Katarina -03 2.75    -   6 Final    
Höglind, Clara -03 2.29  - 21
Kaarle, Julia -03 2.42  - 14
Lindahl, Sigrid -03 2.31    -   20      
» Miletic, Paulina -03 3.14  - 1 Final
Ohrgren, Hedda -03 2.65  - 10
Olin, Frida -03 2.99    -   2 Final    
Östergren, Klara -03 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) P12 » Rodhe, Albin -99 23.56      PB 3 Final    
» Rodhe, Gustav -99 18.11  PB 6 Final
P11 » Svensson, Elias -00 13.11      PB 11      
F12 » Jahrl, Hedda -99 12.72  PB 12
F10 » Stevens, Linnéa -01 10.76  PB 4 Final
Boll (300 gr) P10   Bergström, Viktor -01 ej start          1   [¤]
» Hök, Elliot -01 22.81  PB 8 Final
» Lavett, Emil -01 30.56        3 Final    
F10 » Cornelius, Magdalena -01 15.06  11
» Ilbäcken, Thelma -01 21.03  4 Final
» Sjöholm, Maja -01 16.19      PB 9      
F9 » Jansson, Julia -02 18.09  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-09-17/18 (lö-sö)  | Nordea Svealand, Köpings IP, Köping - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Förnestig, Frank -98 10.91    +0.9   4 2  
» Hargeström, Sebastien -98 10.77  0.0 PB 2 1
  10.91    +0.5   7 Final  
F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 10.94  0.0 1 4
10.94  -0.1 6 Final
» Jakobsson, Ylva -98 11.24  -1.2 PB 2 3
100 m P14 » Hördell, Anton -97 13.15    -0.6   5 3  
F14 » Björnsdotter P, Tove -97 13.79  -1.8 3 2
» Hentschel, Sandra -97 13.13  -0.4 1 4
13.21  0.0 4 Final
200 m P13 » Förnestig, Frank -98 27.05    +2.4   4 2  
27.46  +1.1 PB 6 Final
F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 27.55  +1.7 1 4
27.33  +1.2 PB 5 Final
800 m F14 » Gerendas, Vera -97 2:26.13      PB 3 Final  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Hargeström, Sebastien -98 9.87    +1.6   4 Final  
80 m häck (76,2 cm) F14 » Gustafsson, Linnéa -97 12.61    +0.1   2 1  
12.49  +1.4 PB 6 Final
» Tersander, Beata -97 13.23  +1.9 3 3
200 m häck (76,2 cm/5) P13 » Hargeström, Sebastien -98 29.56    0.0 PB 3 2  
F13 » Kapell, Hanna -98 31.57  0.0 3 1
300 m häck (76,2 cm) F14 » Tersander, Beata -97 48.99      PB 1 1  
Höjd P14 » Hördell, Anton -97 1.41        10    
Stav P13 » Förnestig, Frank -98 2.37      PB 2 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 2.70  PB 1 Final
F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.53      PB 2 Final  
» Kapell, Hanna -98 2.23  9
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.43  6 Final
» Robertsson, Fanny -98 2.33  PB 8 Final
Längd P14 » Hördell, Anton -97 5.30    +0.2   8 Final  
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 5.05  +3.9 5 Final
4.89  +1.4 PB 5 Final
Längd (zon) F13 » Jakobsson, Ylva -98 4.69    +1.4 PB 10    
» Kapell, Hanna -98 4.55  +0.9 PB 13
» Robertsson, Fanny -98 4.14    +0.8   32    
» Åkeson, Magdalena -98 ej start  1 [¤]
Tresteg F14 » Gustafsson, Linnéa -97 10.16    0.0 PB 5 Final  
Kula (3,0 kg) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 7.92        17    
Starega, Tobiasz -98 10.93  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 12.12        3 Final  
» Berghäll, Emily -98 10.32  6 Final
» Jakobsson, Ylva -98 ej start          1 [¤]
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.13  14
Diskus (0,6 kg) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 ej res          1  
Starega, Tobiasz -98 32.00  6 Final
F13 » Ahlberg, Grete -98 34.78        1 Final  
» Berghäll, Emily -98 29.62  PB 2 Final
Slägga (3,0 kg/110) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 22.10      PB 7 Final  
Starega, Tobiasz -98 23.02  PB 5 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 44.33      PB 1 Final  
» Berghäll, Emily -98 32.19  5 Final
Spjut (400 gr) P13 » Hargeström, Sebastien -98 31.96      PB 9    
» Krüsell Berg, Carl -98 27.12  15
F13 » Ahlberg, Grete -98 31.54      PB 2 Final  
» Berghäll, Emily -98 21.72  13
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 28.46  4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-09-16/18 (fr-sö)  | Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18 » Öberg, Anton -93 12.80    -1.1 SB 8 1 fr  
P16 » Averin Markström, Simon -95 12.69  -1.2 7 3 fr
» Ewertzh, Jacob -95 11.64  -1.2 2 3 fr
  11.53    +0.6   3 Final fr  
» Wulff, Jonathan -94 11.39  -1.5 1 2 fr
11.10  +0.5 1 Final fr
F16 » Avebäck, Freja -95 13.76  -2.1 7 4 fr
400 m P18 » Braesh-Andersen, Ken -93 51.89        1 1 fr  
50.89  1 Final fr
Karlsson, Valdemar -93 55.20      PB 3 2 fr  
P16 » Wulff, Jonathan -94 51.54  PB 1 Final fr
2 000 m h (91,4 cm) P18 » Braesh-Andersen, Ken -93 7:28.71      PB 5 Final fr  
110 m häck (100 cm) P18 » Odenman, Gunnar -93 15.38    +1.8 PB 3 Final fr  
110 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 14.93    -0.2   1 1 fr  
Almlöf, Andreas -95 14.72  +1.7 PB 2 Final fr
» Grundberg, Erik -94 15.43  +2.0 PB 3 2 fr
brutit  Final fr
300 m häck (91,4 cm) P18 » Odenman, Gunnar -93 42.27        2 1 fr  
40.69  3 Final fr
300 m häck (76,2 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 41.14        4 1 fr  
40.64  4 Final fr
» Ewertzh, Jacob -95 40.68  3 1 fr
40.46  PB 3 Final fr
Höjd P18   Karlsson, Valdemar -93 1.86        2 Final fr  
Längd P18   Karlsson, Valdemar -93 6.10    +2.0 PB 8 Final fr  
» Odenman, Gunnar -93 6.60  +0.3 5 Final fr
P16 » Averin Markström, Simon -95 ej start          1 fr [¤]
» Grundberg, Erik -94 6.01  +3.2 8 Final fr
F16 » Bill, Ellinor -95 5.39  -1.2 2 Final fr
Tresteg P16 » Grundberg, Erik -94 13.22    +2.0   5 Final fr  
F16 » Bill, Ellinor -95 11.63  +0.4 SB 3 Final fr
Kula (3,0 kg) F16 » Avebäck, Freja -95 9.77        15   fr  
Slägga (3,0 kg/110) F16 » Avebäck, Freja -95 14.40      PB 17   fr  
» Bill, Ellinor -95 18.98  PB 16 fr
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-09-17 (lö)  | Sthlm halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Karlsson, Fredrik -78 1:20.49      PB 110 1    
» Lerdahl, Emil -82 1:07.39  PB 6
» Nilsson, Patrik -91 1:12.38      PB 25      
» Pell, Rickard -79 1:16.51  PB 57
 2011-09-15 (to)  | Castorama, Lugnets IP, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS   Adolfsson, Henrik -88 2 311      PB        
Kula (7,26 kg) 11.19 [545] SB 1
Spjut (800 gr) 40.84 [503] PB 1
Diskus (2,0 kg) 35.35 [591] 1
Slägga (7,26 kg) 41.03 [672] 1
 2011-09-10/11 (lö-sö)  | DM mångkamp Skåne, Ekevalla IP, Eslöv - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp P17 » Åkesson, Staffan -95 5 295    +0.1 PB 2    
110 m häck (91,4 cm) 17.59 [564] +1.2 PB 3 1
Diskus (1,5 kg) 29.35 [452] 2 1
Stav 3.10 [381] PB 3 1
Spjut (700 gr) 38.92 [426] 4 1
300 m 39.96 [592] PB 2 1
100 m 12.61 [536] -1.1 3 1
Längd 5.70 [523] +0.2 1 1
Kula (5,0 kg) 10.13 [493] 2 1
Höjd 1.87 [687] PB 1 1
1 000 m 3:02.37 [641] PB 3 1
 2011-09-10/11 (lö-sö)  | DF 12-13, Enskede IP, Enskede - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Förnestig, Frank -98 10.85    +1.1 PB 1 1  
10.76  +2.5 2 Final
» Hargeström, Sebastien -98 10.89  +1.1 PB 2 1
  10.95    +2.5   5 Final  
P12 » Karlsson, John -99 11.54  +1.1 PB 2 1
11.39  +3.7 4 Final
F13 » Agbonkhese, Efe -98 10.87  +3.2 2 4
  ej start          Final [¤]
Andersson, Vilma -98 14.10  +2.6 6 1
» Fritz, Caroline -98 12.10  +2.0 PB 4 2
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 10.93  +1.7 PB 1 3
  10.80    +3.2   2 Final  
» Hansson, Pernilla -98 11.13  +2.0 1 2
11.07  +3.2 3 Final
» Herstedt, Josefin -98 12.28    +2.0 PB 6 2  
» Hultström, Emma -98 ej start  3 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 11.26  +1.7 PB 2 3
  11.19    +3.2   4 Final  
Lindqvist, My -98 12.01  +3.2 5 4
11.93  +1.8 PB 7 B-final
» Retsloff, Hanne -98 12.07  +2.6 5 1
  12.22    +1.8 PB 8 B-final  
» Sjöholm, Matilda -98 11.66  +3.2 4 4
11.59  +1.8 PB 5 B-final
F12 » Dyrke, Julia -99 11.60  +2.1 4 1
  11.54    +3.1   7 Final  
» Engström, Isabella -99 12.56  +2.2 6 2
» Jahrl, Hedda -99 12.05  +1.6 PB 4 3
  12.17    +4.0   5 B-final  
» Jansson, Fanny -99 12.10  +2.7 2 4
12.23  +4.0 7 B-final
» Lundmark, Maja -99 12.00  +2.1 5 1
  11.96    +4.0   3 B-final  
» Werner, Hermine -99 12.12  +2.7 3 4
11.99  +4.0 4 B-final
» Wärn, Nora -99 11.59  +2.2 2 2
  11.57    +3.1   8 Final  
F11 » Hultström, Vilma -00 13.13  +2.1 7 1
100 m F14 » Björnsdotter P, Tove -97 13.49    -   1 Final  
200 m P13 » Förnestig, Frank -98 28.06    -0.3 PB 1 2  
» Olsson, Timothy -98 29.31  -0.3 PB 2 2
P12 » Karlsson, John -99 31.50    -0.3 PB 3 2  
F13 Andersson, Vilma -98 ej start  3 [¤]
Capelle, Téa -98 32.45  -1.8 PB 5 5
» Fritz, Caroline -98 32.78    -2.7 PB 5 6  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 28.28  -1.7 PB 2 1
» Hansson, Pernilla -98 29.66  -0.6 PB 1 3
» Hultström, Emma -98 29.75    -2.3 PB 1 2  
» Jakobsson, Ylva -98 29.82  -2.7 PB 1 6
» Janhunen, Marina -98 30.70  -2.0 PB 3 4
» Kapell, Hanna -98 29.81    -2.0   1 4  
Lindqvist, My -98 31.52  -1.8 PB 3 5
» Sjöholm, Matilda -98 30.82  -2.7 PB 3 6
» Åkeson, Magdalena -98 30.35    -1.8 PB 1 5  
F12 » Dyrke, Julia -99 30.52  -2.9 PB 1 3
» Jahrl, Hedda -99 31.57  -1.7 PB 2 3
» Jansson, Fanny -99 32.09    -2.9 PB 1 4  
» Werner, Hermine -99 31.55  -1.7 PB 3 2
» Wärn, Nora -99 30.95  -2.6 PB 6 1
1 000 m P13 » Förnestig, Frank -98 3:26.10      PB 7 Final  
P12 Eklöw, Georg -99 3:31.70  PB 4 Final
» Lund, Jonathan -99 3:42.37      PB 9 Final  
F13 Eklind, Maja -98 3:28.80  SB 6 Final
F12 » Dyrke, Julia -99 3:24.89  PB 2 Final
» Engström, Isabella -99 3:51.64      PB 7 Final  
» Jahrl, Hedda -99 3:28.44  PB 4 Final
» Wärn, Nora -99 3:47.81  PB 6 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Hargeström, Sebastien -98 9.82    -2.5 PB 1 Final  
P12 » Henningson, William -99 12.14  -1.2 PB 4 Final
F13 » Hansson, Pernilla -98 10.53  -1.0 2 2
  10.41    -   5 Final  
» Hultström, Emma -98 11.90  -1.9 6 1
» Hård, Elsa -98 11.24  -1.0 PB 4 2
» Kapell, Hanna -98 11.15  -1.9 4 1
  11.53    -   8 Final  
» Sjöholm, Matilda -98 12.01  -1.0 PB 6 2
F12 » Lundmark, Maja -99 12.39  -3.6 PB 4 2
ej start  Final [¤]
Höjd P13   Wisdom, Elvis -98 1.34      PB 5 Final  
P12 Forsell, Simon -99 1.13  12
» Lund, Jonathan -99 1.08      PB 13    
» Rodhe, Albin -99 ej res  1
F13 » Ahlberg, Grete -98 1.29  13
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.49      PB 4 Final  
» Hansson, Pernilla -98 1.40  6 Final
» Hultström, Emma -98 1.34  9
» Hård, Elsa -98 1.40        7 Final  
» Sjöholm, Matilda -98 ej start  1 [¤]
F12 » Dyrke, Julia -99 1.34  PB 5 Final
» Engström, Isabella -99 1.18        12    
» Jansson, Fanny -99 1.31  PB 7 Final
Stav P13 » Förnestig, Frank -98 2.29      PB 4 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 2.39  2 Final
» Ilbäcken, Theodor -98 ej start          1 [¤]
» Krüsell Berg, Carl -98 1.79  PB 6 Final
Stevens, Alexander -98 1.99  PB 5 Final
F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 2.29      PB 4 Final  
» Hård, Elsa -98 1.79  PB 8 Final
» Kapell, Hanna -98 2.29  PB 5 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.49      PB 2 Final  
» Robertsson, Fanny -98 2.29  PB 3 Final
» Strömfelt, Ella -98 ej res  1
2.19  PB 6 Final
Längd (zon) P13 » Förnestig, Frank -98 4.68    +2.9   7 Final  
4.52  +1.7 PB 7 Final
» Ilbäcken, Theodor -98 4.83  +3.7 4 Final
  4.58    +1.3   4 Final  
P12 » Henningson, William -99 4.04  +1.8 PB 9
» Karlsson, John -99 4.51  +2.6 4 Final
  4.39    +1.5 SB 4 Final  
Norss, Petter -99 3.35  +2.6 14
3.33  +0.6 PB 14
» Rodhe, Gustav -99 3.63  +3.3 13
  3.51    +0.9   13    
F13 Andersson, Vilma -98 3.36  +0.7 PB 31
Capelle, Téa -98 4.18  +2.9 20
  3.95    +1.2 PB 20    
» Fritz, Caroline -98 3.81  +4.2 29
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 4.77  +0.9 PB 2 Final
» Hansson, Pernilla -98 4.68  +4.3 4 Final
  4.68    +1.6   4 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 4.82  +3.9 1 Final
» Janhunen, Marina -98 4.13  +1.3 PB 22
» Kapell, Hanna -98 4.44    +2.0 PB 10    
Lindqvist, My -98 3.75  +1.4 PB 30
» Palmerstedt, Linnéa -98 4.19  +1.4 19
» Robertsson, Fanny -98 4.24    +1.8   16    
» Sjöholm, Matilda -98 4.02  +1.6 PB 27
» Åkeson, Magdalena -98 4.76  +1.7 PB 3 Final
F12 » Dyrke, Julia -99 4.29    +1.7 PB 8 Final  
» Engström, Isabella -99 3.80  +2.5 22
3.73  +1.9 PB 22
» Jahrl, Hedda -99 3.79    +2.0 SB 23    
» Jansson, Fanny -99 4.22  +2.4 10
Körnegård, Alexandra -99 3.86  +3.4 17
  3.83    +1.9 PB 17    
» Lundmark, Maja -99 3.96  +1.3 PB 14
» Werner, Hermine -99 3.41  +2.5 26
  3.25    +1.9   26    
» Wärn, Nora -99 3.78  +2.5 24
3.76  +0.8 PB 24
Zetterberg, Elin -99 3.48  +4.1 25
3.20  +0.6 PB 25
Tresteg (zon) P13 » Hargeström, Sebastien -98 10.44    +2.6   4 Final  
F13 » Hansson, Pernilla -98 10.43  +2.9 1 Final
  10.00    +1.9   1 Final  
» Hultström, Emma -98 8.87  +3.5 10
8.81  +1.4 PB 10
» Retsloff, Hanne -98 8.78    +1.7 PB 11    
» Sjöholm, Matilda -98 9.11  +2.5 8 Final
8.52  +1.8 PB 8 Final
Kula (3,0 kg) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 9.43      PB 6 Final  
Starega, Tobiasz -98 10.55  PB 2 Final
Stevens, Alexander -98 7.88        8 Final  
P12 » Karlsson, John -99 6.15  PB 10
Norss, Petter -99 5.62  PB 11
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 12.84        3 Final  
» Berghäll, Emily -98 10.98  PB 5 Final
Hådén, Ellen -98 8.88      PB 14    
» Jakobsson, Ylva -98 10.04  PB 11
» Palmerstedt, Linnéa -98 10.52  PB 9
» Retsloff, Hanne -98 7.92      PB 20    
F12 » Engström, Isabella -99 7.78  7
» Jansson, Fanny -99 7.83  PB 6 Final
» Lundmark, Maja -99 7.28      PB 9    
Zetterberg, Elin -99 6.02  PB 11
Diskus (0,6 kg) P13 » Hargeström, Sebastien -98 25.33      PB 7 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 31.59  PB 4 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 21.10        10    
Starega, Tobiasz -98 37.40  PB 2 Final
Stevens, Alexander -98 19.94  11
F13 » Ahlberg, Grete -98 36.46      PB 1 Final  
» Berghäll, Emily -98 28.66  PB 2 Final
» Hultström, Emma -98 21.13  PB 9
Hådén, Ellen -98 18.26  PB 12
Slägga (3,0 kg/110) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 21.78      PB 2 Final  
Stevens, Alexander -98 16.00  3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 43.85      PB 1 Final  
» Berghäll, Emily -98 33.58  PB 3 Final
Hådén, Ellen -98 22.11  PB 11
Spjut (400 gr) P13 » Hargeström, Sebastien -98 30.49      PB 5 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 ej start  1 [¤]
» Krüsell Berg, Carl -98 28.57        6 Final  
Stevens, Alexander -98 20.44  8 Final
F13 » Ahlberg, Grete -98 28.80  1 Final
» Berghäll, Emily -98 27.26      PB 3 Final  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 28.38  2 Final
» Hultström, Emma -98 16.25  9
Hådén, Ellen -98 13.05  PB 13
Boll (300 gr) P12 » Lund, Jonathan -99 25.63      PB 9    
F12 » Dyrke, Julia -99 25.66  PB 5 Final
» Engström, Isabella -99 22.03        10    
» Lundmark, Maja -99 22.49  PB 9
F11 » Hultström, Vilma -00 23.15  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-09-10/11 (lö-sö)  | Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
800 m P15 » Alenäs, Hans -96 2:33.29        3 1  
» Rosenberg, Viktor -96 2:33.09  6 3
P14 » Bierhance Söderberg, Alex -97 2:52.33      PB 11 3  
» Hördell, Anton -97 2:32.15  PB 10 4
» Möller, Tim -97 2:39.15  PB 11 6
Sehlberg, Erik -97 2:38.99      PB 10 3  
F15 » Asplund, Felicia -96 3:27.34  PB 11 5
» Norss, Stina -96 3:29.34  PB 12 3
» Pernbrink, Sara -96 2:57.85      PB 6 3  
F14 » Diamant, Isa -97 3:08.67  12 4
» Hentschel, Sandra -97 3:10.04  PB 11 3
80 m häck (76,2 cm) F15 » Asplund, Felicia -96 13.99    +0.8 SB 6 5  
» Forsberg, Elin -96 13.27  +1.2 8 9
» Norss, Stina -96 16.50    +1.6 PB 7 4  
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 12.78  +1.7 5 8
» Hentschel, Sandra -97 13.42  0.0 4 7
» Tersander, Beata -97 ej start  8 [¤]
100 m häck (84 cm) P15 » Alenäs, Hans -96 16.14    +1.2 PB 5 5  
» Persson, Manne -96 15.31  +1.5 PB 3 7
» Rosenberg, Viktor -96 16.08    +1.2 PB 4 5  
P14 » Hördell, Anton -97 ej start  6 [¤]
» Möller, Tim -97 20.43  +0.3 PB 8 3
Sehlberg, Erik -97 ej start          4 [¤]
» Sidenbladh, Oskar -97 21.13  +0.5 PB 7 4
Höjd P15 » Persson, Manne -96 1.70      PB 4 3  
» Rosenberg, Viktor -96 1.62  PB 4 3
P14 » Bierhance Söderberg, Alex -97 1.42      PB 6 4  
» Hördell, Anton -97 1.58  PB 7 3
Sehlberg, Erik -97 1.54  PB 8 3
F15 » Asplund, Felicia -96 1.42      PB 5 4  
» Forsberg, Elin -96 1.50  4 3
» Pernbrink, Sara -96 1.42  PB 7 4
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 1.42        8 3  
» Tersander, Beata -97 1.30  10 4
Längd P15 » Alenäs, Hans -96 4.85    0.0   15 2  
» Persson, Manne -96 5.57  0.0 PB 5 2
» Rosenberg, Viktor -96 4.82    0.0   16 2  
P14 » Bierhance Söderberg, Alex -97 1.13  +0.4 PB 26 2
» Hördell, Anton -97 5.06  0.0 12 2
» Möller, Tim -97 4.19    0.0 PB 24 2  
Sehlberg, Erik -97 4.41  0.0 PB 20 2
» Sidenbladh, Oskar -97 4.26  0.0 PB 22 2
F15 » Asplund, Felicia -96 4.32    -1.0 SB 14 2  
» Forsberg, Elin -96 4.72  -1.9 PB 9 2
» Pernbrink, Sara -96 4.52  -0.5 12 2
F14 » Diamant, Isa -97 4.17    -0.6   22 2  
» Gustafsson, Linnéa -97 4.83  -0.8 PB 7 2
» Hentschel, Sandra -97 4.28  -1.1 PB 16 2
» Tersander, Beata -97 4.26  0.0 19 2
Kula (4,0 kg) P15 » Alenäs, Hans -96 9.49      PB 12 2  
» Persson, Manne -96 10.02  PB 9 2
» Rosenberg, Viktor -96 8.15      PB 20 2  
P14 » Bierhance Söderberg, Alex -97 8.80  PB 15 2
» Hördell, Anton -97 8.23  PB 18 2
Sehlberg, Erik -97 8.18      PB 19 2  
» Sidenbladh, Oskar -97 6.05  27 2
Kula (3,0 kg) F15 » Asplund, Felicia -96 6.68      PB 23 2  
» Norss, Stina -96 8.20  PB 14 2
» Pernbrink, Sara -96 6.74      PB 22 2  
F14 » Diamant, Isa -97 7.72  PB 15 2
» Gustafsson, Linnéa -97 7.38  PB 18 2
» Tersander, Beata -97 7.63  PB 16 2
Spjut (600 gr) P15 » Alenäs, Hans -96 ej res          2  
» Persson, Manne -96 31.08  PB 9 2
» Rosenberg, Viktor -96 ej res          2  
P14 » Bierhance Söderberg, Alex -97 26.97  PB 11 2
» Hördell, Anton -97 23.29  PB 15 2
» Möller, Tim -97 18.04      PB 20 2  
Sehlberg, Erik -97 22.85  PB 16 2
» Sidenbladh, Oskar -97 31.25  8 2
Spjut (400 gr) F15 » Asplund, Felicia -96 18.88      SB 22 2  
» Norss, Stina -96 22.95  14 2
» Pernbrink, Sara -96 17.49      PB 23 2  
F14 » Diamant, Isa -97 20.09  PB 19 2
» Gustafsson, Linnéa -97 14.44  27 2
» Tersander, Beata -97 19.10  PB 21 2
6 x 200 m X15 » Hördell, Anton -97 2:40.99        9    
» Gustafsson, Linnéa -97
» Rosenberg, Viktor -96
» Pernbrink, Sara -96
» Persson, Manne -96
» Hentschel, Sandra -97
Lag Kraftmätningen P15 » Alenäs, Hans -96 10 735p        15    
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Hördell, Anton -97
» Möller, Tim -97
» Persson, Manne -96
» Rosenberg, Viktor -96
Sehlberg, Erik -97
» Sidenbladh, Oskar -97                
F15 » Asplund, Felicia -96 9 605p  16
» Diamant, Isa -97
» Forsberg, Elin -96
» Gustafsson, Linnéa -97
» Hentschel, Sandra -97
» Norss, Stina -96
» Pernbrink, Sara -96
» Tersander, Beata -97                
X15 » Alenäs, Hans -96 25 033p  12
» Asplund, Felicia -96
» Bierhance Söderberg, Alex -97
» Diamant, Isa -97
» Forsberg, Elin -96
» Gustafsson, Linnéa -97
» Hentschel, Sandra -97
» Hördell, Anton -97
» Möller, Tim -97
» Norss, Stina -96
» Pernbrink, Sara -96
» Persson, Manne -96
» Rosenberg, Viktor -96
Sehlberg, Erik -97
» Sidenbladh, Oskar -97
» Tersander, Beata -97
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-09-09/10 (fr-lö)  | Finnkampen, Helsingfors, FIN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P17 » Wulff, Jonathan -94 10.93    +1.5   2 Final fr  
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 diskad          Final fr  
Jaako, Joni -86 2:58.88  4 Final fr
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.08        4 Final fr  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.83    -0.7   3 Final fr  
4 x 100 m P17 » Wulff, Jonathan -94 42.13        2   fr  
 2011-09-06 (ti)  | Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m M22   Rüdrich, Joar -90 11.30    +1.7 PB 2 Final    
200 m F18 » Grönros, Lovisa -93 26.24    +1.6 PB 1 Final    
400 m P12 » Lund, Jonathan -99 77.62      PB 6 B-final    
» Rodhe, Albin -99 ej start  B-final [¤]
800 m M22   Segerberg, Filip -90 2:08.12        4 Final    
P18 » Tholander, Martin -93 2:31.03  14 Final
P16 » Torgersson, Alex -94 1:59.77        1 Final    
P13 » Olsson, Timothy -98 2:22.25  11 Final
P12 » Rodhe, Gustav -99 ej start  Final [¤]
1 500 m P16 » Lidfeldt, Gustaf -95 ej start          Final   [¤]
F18 » Grönros, Lovisa -93 ej start  Final [¤]
5 000 m P19 » Alemayoh, Michele -92 16:49.89      SB 10 Final    
Höjd P12 » Rodhe, Albin -99 1.25        5 Final    
» Rodhe, Gustav -99 1.20  8 Final
F11 » Odelius, Nora -00 1.22  2 Final
Längd (zon) P12 » Rodhe, Albin -99 3.86    -1.6   4 Final    
» Rodhe, Gustav -99 3.77  +0.1 PB 5 Final
F13 » Robertsson, Fanny -98 4.30    +0.9 PB 3 Final    
F12 » Engström, Isabella -99 3.86  +2.1 4 Final
3.70  +1.7 PB 4 Final
F11 » Odelius, Nora -00 3.47  +3.1 5 Final
3.45  +1.3 PB 5 5
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-09-03/04 (lö-sö)  | Täby Open, Tibblevallen, Täby
  200 m häck genomfördes med endast 5 st häckar
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
60 m P16 » Grundberg, Erik -94 7.68    -2.4 PB 2 1  
ej start  Final [¤]
P11 » Palmerstedt, Jacob -00 10.36    +0.7 PB 8 1  
P10 » Lavett, Emil -01 10.73  -2.6 6 1
» Skaarud, Hannes -01 10.19  -2.0 PB 4 2
P8 Adamsson, Daniel -03 12.09    -   6 4  
Lindgren, Carl -03 11.35  - 1 6
F11 » Odelius, Nora -00 10.10  +1.3 PB 5 1
F10 » Stevens, Linnéa -01 9.96    +0.7   3 2  
F9 » Jansson, Julia -02 10.06  - 1 3
Törsleff, Olivia -02 ej start  4 [¤]
F8 » Jansson, Julia -02 9.99    -2.0   2 Final  
Keife, Alma -03 12.52  - 6 7
Olin, Frida -03 11.38  - 2 5
» Sundh, Edla -03 11.60  - 3 8
80 m P13 » Hargeström, Sebastien -98 11.42    -3.4 PB 3 Final  
» Krüsell Berg, Carl -98 12.57  -3.4 PB 7 Final
F13 » Berghäll, Emily -98 12.73    -2.4 PB 7 3  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 11.24  -1.6 1 1
11.43  -2.5 4 Final
F12 » Cianelli, Rosanna -99 11.33  +0.7 1 2
  11.32    +0.1 PB 1 Final  
Degerholm, Elin -99 14.15  +1.3 7 4
» Engström, Isabella -99 12.47  +0.3 PB 5 3
Johansson, Flavia -99 12.97  +0.7 PB 5 2
100 m P16 » Qvarfordt, Mattias -94 12.33    -3.3   2 1  
ej start  Final [¤]
P15 » Alenäs, Hans -96 13.73    -6.8 PB 6 Final  
» Rosenberg, Viktor -96 13.27  -6.8 PB 5 Final
P14 » Hördell, Anton -97 13.04  -3.5 PB 3 2
  13.18    -0.9   6 Final  
» Sidenbladh, Oskar -97 14.91  -3.5 PB 8 2
F14 » Björnsdotter P, Tove -97 13.98  -3.0 3 3
  13.94    -3.1   7 Final  
» Gustafsson, Linnéa -97 ej start  3 [¤]
» Hentschel, Sandra -97 13.40  -3.4 1 2
  13.38    -3.1   2 Final  
» Strömbeck, Hanna -97 14.83  -5.0 5 1
» Tersander, Beata -97 14.28  -5.0 2 1
ej start  Final [¤]
300 m F17 » Forss, Emma -94 45.37      SB 5 Final  
800 m M22   Segerberg, Filip -90 2:05.53        5 Final  
P19 » Bougt, Niklas -92 2:27.04  9 Final
» Ljung, Christopher -92 2:02.44        2 Final  
P16 » Lidfeldt, Gustaf -95 2:10.20  PB 3 Final
Salehian, Sam -94 2:09.22  2 Final
P13 » Hargeström, Sebastien -98 ej start          Final [¤]
» Olsson, Timothy -98 2:21.60  PB 3 Final
P12 Eklöw, Georg -99 2:43.60  PB 9 Final
P10 » Lavett, Emil -01 3:02.83      PB 2 B-final  
P8 Lindgren, Carl -03 3:17.16  PB 4 B-final
F15 Westman Persson, Ellen -96 2:47.31  4 Final
F14 » Gerendas, Vera -97 2:30.59      PB 2 Final  
F13 » Strömfelt, Ella -98 2:42.30  PB 4 Final
F11 » Richardsson, Victoria -00 2:57.32  PB 4 Final
» Samuelberg, Siri -00 3:03.67      PB 6 Final  
F9 » Jansson, Julia -02 3:20.15  PB 3 B-final
F8 Keife, Alma -03 3:55.00  PB 8 B-final
» Sundh, Edla -03 ej start  Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) P13 » Hargeström, Sebastien -98 10.07    -0.8 PB 2 Final  
F13 » Hansson, Pernilla -98 10.45  -0.6 3 2
  10.62    -0.1   6 Final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 11.62  -0.3 PB 4 1
» Retsloff, Hanne -98 brutit  2
80 m häck (76,2 cm) F14 » Gustafsson, Linnéa -97 12.93    -1.3   3 1  
12.70  +1.2 PB 6 Final
» Hentschel, Sandra -97 13.37    +1.3 PB 3 2  
» Tersander, Beata -97 12.99  -1.3 5 1
12.94  +1.2 PB 7 Final
110 m häck (91,4 cm) P16 » Grundberg, Erik -94 15.51    +1.3 PB 1 Final  
200 m häck (76,2 cm/5) P13 » Hargeström, Sebastien -98 30.17    -0.1 PB 1 1  
F13 » Kapell, Hanna -98 30.54  [2] +1.2 PB 4 1
300 m häck (91,4 cm) P18   Karlsson, Valdemar -93 39.77      PB 3 B-final  
300 m häck (76,2 cm) P16 » Torgersson, Alex -94 36.65      PB 3 Final  
Höjd P18   Karlsson, Valdemar -93 1.92        1 Final  
P12 Forsell, Simon -99 1.15  12
» Rodhe, Albin -99 1.29        8 Final  
P11 » Strömfelt, Erik -00 1.20  PB 14
P10 » Lavett, Emil -01 1.05  PB 10 Pool A
» Skaarud, Hannes -01 1.20      PB 3 Pool B  
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 1.45  6 Final
F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 1.43  PB 5 Final
F12 » Cianelli, Rosanna -99 1.40      PB 4 Final  
» Engström, Isabella -99 1.20  14
F11 » Odelius, Nora -00 1.20  4 Final
» Samuelberg, Siri -00 1.15  PB 15
Längd P16 » Grundberg, Erik -94 6.19    +0.2 PB 3 Final  
P15 » Alenäs, Hans -96 5.16  +1.8 PB 3 Final
» Rosenberg, Viktor -96 5.14  +3.2 4 Final
  4.94    +0.8   4 Final  
P14 » Hördell, Anton -97 5.69  +2.2 2 Final
5.47  +0.6 PB 2 Final
P13 Stevens, Alexander -98 3.82    -   12    
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 4.51  -0.2 12
Längd (zon) P12 » Henningson, William -99 3.79    -   9    
Norss, Petter -99 3.10  0.0 14
» Rodhe, Albin -99 3.98    -   8 Final  
P11 » Palmerstedt, Jacob -00 3.48  - 25
» Strömfelt, Erik -00 3.50  - 24
P10 » Lavett, Emil -01 3.55    -   16    
» Skaarud, Hannes -01 3.66  - 11
P8 Adamsson, Daniel -03 2.35  0.0 PB 34
Lindgren, Carl -03 2.94    -   9    
F13 » Berghäll, Emily -98 3.81  - 23
» Hansson, Pernilla -98 4.92  - 3 Final
» Kapell, Hanna -98 4.40    -   11    
» Palmerstedt, Linnéa -98 4.32  - 12
» Retsloff, Hanne -98 ej res 
» Sjöholm, Matilda -98 3.52    -   26    
» Strömfelt, Ella -98 4.21  0.0 PB 16
F12 » Cianelli, Rosanna -99 4.48  - 6 Final
Degerholm, Elin -99 2.84    -   25    
» Engström, Isabella -99 3.73  - 20
Johansson, Flavia -99 3.30  0.0 SB 23
F11 » Odelius, Nora -00 3.66    -   16 Pool A  
» Samuelberg, Siri -00 3.22  0.0 PB 30 Pool A
F10 » Stevens, Linnéa -01 3.55  - 21 Pool A
F9 » Jansson, Julia -02 3.64    -   1 Final  
Törsleff, Olivia -02 ej res 
F8 Keife, Alma -03 2.36  - 50
Olin, Frida -03 2.94    -   6 Final  
» Sundh, Edla -03 2.90  - 9
Kula (3,0 kg) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 7.86        11    
Starega, Tobiasz -98 10.41  PB 3 Final
Stevens, Alexander -98 7.99        10    
P12 Norss, Petter -99 5.20  PB 5 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Berghäll, Emily -98 10.96      PB 6 Final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 10.04  PB 8 Final
» Retsloff, Hanne -98 7.00        17    
F12 » Cianelli, Rosanna -99 9.35  PB 2 Final
» Engström, Isabella -99 7.85  7 Final
Johansson, Flavia -99 7.92  PB 6 Final
Spjut (600 gr) P14 » Sidenbladh, Oskar -97 28.10        9    
Spjut (400 gr) P13 » Hargeström, Sebastien -98 27.88        9    
» Krüsell Berg, Carl -98 30.28  PB 7 Final
F15 » Norss, Stina -96 26.93        5 Final  
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 19.99  PB 9
» Tersander, Beata -97 18.97  PB 10
F13 » Berghäll, Emily -98 24.59      PB 6 Final  
» Fritzdorf Kåberg, Ida -98 20.87  9
Boll (300 gr) P11 » Palmerstedt, Jacob -00 32.05      PB 8 Final  
» Strömfelt, Erik -00 25.27  PB 17
P10 » Lavett, Emil -01 31.85      PB 2 Final  
P8 Lindgren, Carl -03 15.06  PB 17
F11 » Odelius, Nora -00 22.37  PB 6 Final
» Richardsson, Victoria -00 26.23      PB 2 Final  
» Samuelberg, Siri -00 17.23  PB 11
F10 » Ilbäcken, Thelma -01 24.78  PB 3 Final
F9 » Jansson, Julia -02 17.24      PB 6 Final  
F8 Keife, Alma -03 11.75  PB 11
Olin, Frida -03 15.44  PB 2 Final
» Sundh, Edla -03 10.14  PB 18
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2011 för F13
 2011-09-03/04 (lö-sö)  | Nordic Junior Championships, Köpenhamn, DEN
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m F19 » Alstermark, Linnéa -92 12.31    -0.3   5 Final  
200 m P19 » Ojuri, Sunday -93 21.99    -0.1   2 Final  
Tresteg F19 » Sabir, Jasmin -92 12.28    +0.5   2 Final  
4 x 100 m P19 » Ojuri, Sunday -93 diskad             
F19 » Alstermark, Linnéa -92 46.52  1
4 x 400 m F19 » Sabir, Jasmin -92 3:47.72        3    
 2011-09-03 (lö)  | Folksam Challenge, Åby Friidrott, Mölndal
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:49.18        3 Final    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.14        4 Final    
 2011-08-29/09-01 (må-to)  | VM, Daegu, JPN - VM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
400 m häck (76,2 cm) KS » Tomb, Stine -86 57.51  [1]     6 4  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.65    0.0   15 Pool A  
Not
[1] - Norge
 2011-08-26/28 (fr-sö)  | USM, Sandskogens IP, Ystad - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Ewertzh, Jacob -95 11.50    +1.5 PB 3 3 fr  
11.55  +0.6 8 Final fr
F15 » Jelassi, Yasmin -96 12.89  +2.0 5 2 fr
12.92  +0.8 7 Final fr
2 000 m h (91,4 cm) P16 » Lidfeldt, Gustaf -95 6:38.51      PB 2 Final fr  
80 m häck (76,2 cm) F15 » Forsberg, Elin -96 ej start          2 fr [¤]
» Jelassi, Yasmin -96 12.81  +0.7 PB 6 3 fr
110 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 14.88    +0.4   1 2 fr  
Almlöf, Andreas -95 14.85  +1.6 PB 4 Final fr
300 m häck (84 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 brutit          3 fr  
» Ewertzh, Jacob -95 41.31  1 3 fr
» Ewertzh, Jacob -95 39.77  PB 3 Final fr
Höjd P16 » Åkesson, Staffan -95 1.77        8 Final fr  
F15 » Forsberg, Elin -96 1.54  PB 13 Försök fr
Längd P16 » Åkesson, Staffan -95 5.99    +2.2   7 Försök fr  
5.89  0.0 8 Final fr
F16 » Bill, Ellinor -95 5.36  +1.5 5 Försök fr
5.35  +1.8 5 Final fr
Tresteg F16 » Bill, Ellinor -95 11.62    +1.4 SB 3 Final fr  
Spjut (700 gr) P16 » Åkesson, Staffan -95 42.18        12 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-08-26/28 (fr-sö)  | JSM, Vellinge IP, Vellinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m M22 » Kårelid, Victor -89 11.16    +3.1   4 4 fr  
P18 » Ojuri, Sunday -93 10.86  +3.3 1 1 fr
10.81  +1.6 PB 3 Semi-2 fr
  10.80    +2.6   2 Final fr  
P16 » Wulff, Jonathan -94 11.18  +2.0 1 4 fr
ej start  Final fr [¤]
K20 Tengvall, Tove -91 12.89    +0.8   4 1 fr  
F19 » Alstermark, Linnéa -92 11.99  +1.3 SB 1 2 fr
11.79  +4.1 1 Semi-1 fr
11.81  +2.8 2 Final fr
200 m P18 » Braesh-Andersen, Ken -93 23.11    -0.6   5 1 fr  
22.97  +1.6 6 Semi-3 fr
» Ojuri, Sunday -93 22.46  -0.6 1 1 fr
22.06  +1.6 1 Semi-1 fr
  21.42    +4.2   1 Final fr  
K20 » Morgan, Lynette -91 26.16  0.0 4 2 fr
F17 Ramskog, Alexi -94 ej start  2 fr [¤]
400 m P18 » Braesh-Andersen, Ken -93 50.39      PB 3 2 fr  
51.41  6 Final fr
P16 » Torgersson, Alex -94 51.84  1 2 fr
50.46  2 Final fr
800 m P19 » Ljung, Christopher -92 1:59.09      PB 4 2 fr  
2:00.47  6 Final fr
P16 » Torgersson, Alex -94 2:03.47  2 1 fr
  1:58.54        5 Final fr  
F19 » Wåhlin, Lova -92 2:23.27  4 1 fr
2:24.07  7 Final fr
F17 » Forss, Emma -94 2:22.73  PB 4 Final fr
5 000 m M22   Segerberg, Filip -90 16:10.26        15 Final fr  
M20 » Nilsson, Patrik -91 16:02.48  12 Final fr
P19 » Alemayoh, Michele -92 17:00.67      SB 14 Final fr  
Jonsson, Niklas -92 15:42.43  PB 8 Final fr
2 000 m h (91,4 cm) P19   Jonsson, Niklas -92 6:12.69      PB 3 Final fr  
110 m häck (100 cm) P18 » Öberg, Anton -93 16.40    +1.8 PB 4 2 fr  
300 m häck (91,4 cm) P18 » Green, Philip -93 39.40      PB 3 3 fr  
» Odenman, Gunnar -93 40.22  PB 4 1 fr
» Öberg, Anton -93 43.19  5 3 fr
300 m häck (76,2 cm) F19 » Sabir, Jasmin -92 45.69        1 2 fr  
45.87  6 Final fr
» Wåhlin, Lova -92 46.47        2 1 fr  
F18 » Grönros, Lovisa -93 45.84  3 3 fr
45.54  PB 5 Final fr
F17 Ramskog, Alexi -94 47.70  PB 4 1 fr
Höjd P18   Karlsson, Valdemar -93 1.97      PB 3 Final fr  
P16 » Grundberg, Erik -94 ej start  Final fr [¤]
Stav F17 » Norss, Emma -94 3.31        2 Final fr  
Längd P18 » Green, Philip -93 6.17    +1.0 SB 10   fr  
» Odenman, Gunnar -93 6.71  0.0 PB 5 Final fr
Tresteg P16 » Grundberg, Erik -94 13.27    +1.4 PB 6 Final fr  
F19 » Sabir, Jasmin -92 12.31  +0.4 1 Final fr
Slägga (4,0 kg) K20 » Almström, Elina -91 47.65        7 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-08-21 (sö)  | Genrepet, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
80 m F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 11.24    +0.8 PB 2 1    
11.29  +1.2 3 Final
100 m P14 » Hördell, Anton -97 12.77    +2.9   3 Final    
F14 » Hentschel, Sandra -97 12.86  +3.1 1 Final
200 m P14 » Hördell, Anton -97 26.80    -0.8 PB 1 Final    
F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 28.67  -1.3 PB 4 2
80 m häck (76,2 cm) F14 » Tersander, Beata -97 13.15    +3.1   2 Final    
300 m häck (76,2 cm) F14 » Tersander, Beata -97 50.93      PB 3 Final    
Längd P14 » Hördell, Anton -97 5.24    +2.4   1 Final    
Tresteg F14 » Gustafsson, Linnéa -97 9.86    +1.3   3 Final    
Diskus (0,6 kg) F13 » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 23.45      PB 4 Final    
 2011-08-20 (lö)  | Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m P16 » Wulff, Jonathan -94 11.21    -0.4   1 2    
200 m F15 » Jelassi, Yasmin -96 27.33    0.0   3 1    
400 m P16 » Torgersson, Alex -94 50.39      PB 2 2    
F17 » Forss, Emma -94 74.17  4 Final
800 m F17 » Forss, Emma -94 2:26.38      PB 4 Final    
3 000 m P16 » Lidfeldt, Gustaf -95 9:29.24        5 Final    
1 500 m h (76,2 cm) F17   Linjo, Sofia -94 6:23.59      SB 6 Final    
300 m häck (84 cm) P17   Almlöf, Andreas -95 41.24      PB 2 2    
300 m häck (76,2 cm) F17   Ramskog, Alexi -94 48.33        4 2    
Höjd P16 » Åkesson, Staffan -95 1.80        5 Final    
Stav F17 » Norss, Emma -94 3.27        1 Final    
Längd F16 » Bill, Ellinor -95 5.48    +0.1   4 Final    
Tresteg P16 » Grundberg, Erik -94 13.00    0.0 SB 4 Final    
Kula (3,0 kg) F16 » Avebäck, Freja -95 10.24        9 Final    
Diskus (1,5 kg) P16   Almlöf, Andreas -95 ej res          1    
Slägga (4,0 kg) F17   Ramskog, Alexi -94 18.51      PB 8 Final    
Spjut (700 gr) P17 » Wulff, Jonathan -94 44.46      PB 6 Final    
4 x 100 m P17 » Qvarfordt, Mattias -94 45.34        4 2    
» Wulff, Jonathan -94
» Grundberg, Erik -94
Almlöf, Andreas -95                
F17 » Jelassi, Yasmin -96 52.10  5 2
Ramskog, Alexi -94
» Avebäck, Freja -95
» Bill, Ellinor -95
 2011-08-20 (lö)  | Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P10 » Lavett, Emil -01 10.41    -0.9   5 3    
200 m P10 » Lavett, Emil -01 36.14    +1.2 PB 6 3    
600 m P10 » Lavett, Emil -01 ej start          Final   [¤]
Höjd P18   Karlsson, Valdemar -93 1.94        2 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
Stav F17 » Norss, Emma -94 ej start          Final   [¤]
Längd (zon) P10 » Lavett, Emil -01 3.37    -   13      
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 12.81        3 Final    
Diskus (0,6 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 32.54        2 Final    
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 32.25        2 Final    
» Norss, Stina -96 22.85  PB 5 Final
Slägga (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 35.47        3 Final    
Spjut (400 gr) F15 » Norss, Stina -96 26.87        4 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 30.21  PB 2 Final
Boll (300 gr) P10 » Lavett, Emil -01 25.83        5 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-08-18 (to)  | Folksam Challenge, Ekängens IP, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:49.05        4 Final    
110 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 30.14    +2.3   7 Final    
14.80  +1.3 4 X-final
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.10        1 Final    
Längd MS » Katib, Mehdi -87 6.93    -0.8   6 Final    
 2011-08-17 (on)  | Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Khalel, Omar -74 12.16    +1.5   2 1    
M22 Rüdrich, Joar -90 11.75  -1.3 PB 6 4
P18 » Braesh-Andersen, Ken -93 11.57    -1.3   1 4    
K20 » Morgan, Lynette -91 12.99  +1.5 PB 4 3
F19 » Alstermark, Linnéa -92 12.16  +1.5 SB 1 3
F18 » Österberg, Sara -93 12.72  +0.3 1 2
200 m P16 » Torgersson, Alex -94 23.71    +0.2 PB 4 4    
K20 » Morgan, Lynette -91 26.30  +0.2 3 3
F19 » Alstermark, Linnéa -92 25.78  +0.2 SB 1 3
400 m M20 » Özkan, Selman -91 61.14      SB 1 2    
P19 » Bougt, Niklas -92 67.21  SB 8 1
P16 » Lidfeldt, Gustaf -95 62.56  PB 8 2
800 m M20 » Özkan, Selman -91 2:02.77        1 2    
P19 » Bougt, Niklas -92 2:20.65  SB 8 1
P16 » Lidfeldt, Gustaf -95 2:11.75  PB 8 1
3 000 m M22   Segerberg, Filip -90 9:12.01      PB 8 2    
M20 » Nilsson, Patrik -91 9:14.09  9 2
P19 Jonsson, Niklas -92 8:57.67      PB 3 2    
» Ljung, Christopher -92 9:00.68  PB 4 2
Segerberg, Lukas -92 10:16.12  PB 7 1
Höjd P18   Karlsson, Valdemar -93 1.89        2 Final    
P16 » Grundberg, Erik -94 1.75  5 Final
» Åkesson, Staffan -95 1.70  7 Final
Stav MS » Elgered, Jonas -87 4.42      PB 3 Final    
Längd P16 » Åkesson, Staffan -95 5.79    0.0   8 Final    
 2011-08-16 (ti)  | Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F11 » Hultström, Vilma -00 10.25    -0.8   5 2    
10.18  +1.7 PB 7 Final
» Odelius, Nora -00 10.73    +1.2 PB 4 1    
F10 » Lindvall, Siri -01 9.51  -0.8 1 2
9.28  +1.7 1 Final
» Littorin, Ebba -01 10.04  -0.8 3 2
  10.00    +1.7 PB 5 Final    
» Sjöholm, Maja -01 10.80  +1.2 PB 5 1
F9 » Jansson, Julia -02 9.95  +0.4 2 Final
80 m F12 » Jansson, Fanny -99 12.31    +0.4   7 Final    
100 m K20 » Morgan, Lynette -91 12.79    +3.1   2 Final    
Tengvall, Tove -91 13.79  +3.1 3 Final
F19 » Sabir, Jasmin -92 12.73    +3.1   1 Final    
F18 » Österberg, Sara -93 12.88  +1.2 2 Final
F17 » Möller, Amelie -94 13.95  +1.1 5 Final
F14 » Strömbeck, Hanna -97 14.58  +1.0 4 2
14.67  +0.3 7 Final
800 m F14 » Lindberg, Felicia -97 ej start          Final   [¤]
F10 » Aspegren, Hedvig -01 ej start  Final [¤]
» Littorin, Ebba -01 3:31.46      PB 9 Final    
» Sjöholm, Maja -01 3:30.44  PB 8 Final
300 m häck (76,2 cm) F19 » Sabir, Jasmin -92 44.69        1 Final    
F18 » Grönros, Lovisa -93 46.70  3 Final
F17 » Forss, Emma -94 49.65        3 Final    
Ramskog, Alexi -94 47.96  PB 2 Final
F13 » Kapell, Hanna -98 53.42  PB 4 Final
Höjd F15 » Forsberg, Elin -96 1.46        6 Final    
F14 » Lindberg, Felicia -97 ej start  1 [¤]
Stav F17 » Norss, Emma -94 3.42        1 Final    
Längd F18 » Österberg, Sara -93 5.06    -2.3 SB 1 Final    
Längd (zon) F12 » Jansson, Fanny -99 4.22    +1.5 PB 8 Final    
F11 » Hultström, Vilma -00 3.58  +0.7 PB 8 Final
» Odelius, Nora -00 3.35    -0.2 PB 11      
F10 » Lindvall, Siri -01 3.94  +0.7 2 Final
» Littorin, Ebba -01 3.63  +0.2 PB 7 Final
» Sjöholm, Maja -01 2.98    -1.3 PB 12      
F9 » Jansson, Julia -02 3.04  +0.7 6 Final
Spjut (400 gr) F15 » Norss, Stina -96 23.90        5 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-08-11/14 (to-sö)  | SM, Gunder Häggstadion, Gävle - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P18 » Ojuri, Sunday -93 11.32    -0.5   6 4 to  
P16 » Wulff, Jonathan -94 11.04  -0.5 3 4 to
11.55  -1.2 8 Semi-2 to
  11.76    -1.7   6 Final to  
F19 » Alstermark, Linnéa -92 12.30  -1.6 4 2 to
200 m P18 » Ojuri, Sunday -93 22.84    -1.5   4 2 to  
22.80  -1.7 7 Semi-2 to
P16 » Wulff, Jonathan -94 22.75  -2.4 3 4 to
800 m MS   Ekhamre, Thobias -88 1:53.86        3 3 to  
1:54.53  4 Final to
Jaako, Joni -86 1:51.76  1 1 to
1:53.07  1 Final to
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 4:07.66        3 1 to  
4:01.76  3 Final to
5 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 14:41.51      PB 9 Final to  
10 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 30:20.68      PB 4 Final to  
100 m häck (84 cm) K22 » Dedrickson M, Fatima -89 14.08    -2.0   1 1 to  
13.86  +3.1 3 Final to
110 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 14.95    -1.9   4 2 to  
brutit  Final to
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.01        2 Försök to  
2.13  2 Final to
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.70    +2.1   1 Pool B to  
7.79  +2.4 2 Final to
Tresteg F19 » Sabir, Jasmin -92 12.10    +0.3   6 Final to  
 2011-08-13 (lö)  | NU-spelen, Grytan, Timrå
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Höjd F13 » Ahlberg, Grete -98 1.36      PB 1 Final    
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 12.91        1 Final    
Diskus (0,6 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 35.64  [1]   PB 2 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 33.96  1 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15 » Ahlberg, Grete -98 33.63        3 Final    
Slägga (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 36.01        1 Final    
Spjut (400 gr) F13 » Ahlberg, Grete -98 26.36        1 Final    
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F13
 2011-08-13 (lö)  | Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Stadslopp P14 » Möller, Tim -97 6.59        71 1    
P13 Apell Skjutar, Felix -98 8.11  321 1
Duveborg, Helge -98 6.39        42 1    
» Hargeström, Sebastien -98 5.57  9 1
» Ilbäcken, Theodor -98 brutit  1
» Krüsell Berg, Carl -98 7.05        86 1    
» Olsson, Timothy -98 6.34  33 1
Stevens, Alexander -98 8.38  406 1
P12 Dahlbom, Markus -99 48.56        720 1    
Eklöw, Georg -99 6.59  73 1
Espmark, Johannes -99 52.13  721 1
Friman, Hugo -99 8.36        408 1    
Glansberg, Rasmus -99 7.42  208 1
Hultman, Anton -99 9.28  551 1
» Karlsson, John -99 7.45        224 1    
» Lund, Jonathan -99 6.57  69 1
Norss, Petter -99 8.48  453 1
» Rodhe, Albin -99 7.21        148 1    
» Rodhe, Gustav -99 7.22  151 1
Rudal, Elliott -99 9.41  565 1
P11 » Ekberg, Johan -00 6.36        37 1    
Johansson, Axel -00 brutit  1
Marminge, Melker -00 brutit  1
» Palmerstedt, Jacob -00 7.47        218 1    
P10 » Axelsson Th., Joel -01 brutit  1
Brikell, Arvid -01 8.41  418 1
» Fogelberg, Adam -01 9.10        520 1    
» Hök, Elliot -01 9.04  495 1
» Johansson, Leon -01 8.15  331 1
Kings, Viktor -01 7.57        271 1    
» Käck, Joel -01 brutit  1
» Lavett, Emil -01 7.34  175 1
Lindahl, Linus -01 7.36        187 1    
Sande, Robert -01 7.50  235 1
» Sandqvist, Petter -01 7.26  162 1
» Skaarud, Hannes -01 8.19        352 1    
Stinzing, Erik -01 brutit  1
Strandberg, Edvin -01 7.50  239 1
Åkerberg, Hampus -01 11.41        692 1    
P9 » Ewertzh, Hjalmar -02 8.47  451 1
Jeffner, Melker -02 8.20  359 1
Kennmar, Felix -02 11.16        684 1    
Linder, Ivar -02 8.34  402 1
Olausson, John -02 9.13  527 1
Parmryd, David -02 7.53        253 1    
Roos, Valdemar -02 8.57  474 1
Stengaard, Daniel -02 8.27  386 1
Törngren Bonet, Felix -02 8.35        407 1    
Wik, Emil -02 8.44  443 1
Wolmer, Sebastian -02 9.17  537 1
P8 » Borgius, Teodor -03 9.11        524 1    
Käck, Emil -03 8.46  440 1
Lindgren, Carl -03 8.31  397 1
» Moberg, Markus -03 9.00        490 1    
Olsson Prytz, Noel -03 11.10  681 1
Stadig, Marcus -03 10.37  655 1
Åkerberg, Zion -03 12.48        714 1    
F15 » Asplund, Felicia -96 8.43  218 1
Westman Persson, Ellen -96 7.26  52 1
F14 Nadam, Judit -97 7.10        36 1    
F13 Andersson, Vilma -98 7.57  111 1
Eklind, Maja -98 6.44  15 1
» Janhunen, Marina -98 brutit          1    
» Kapell, Hanna -98 7.02  30 1
» Laidlaw, Matilda -98 7.04  33 1
Lannebo, Sara -98 8.51        244 1    
Lindqvist, My -98 7.49  95 1
Nygren, Rebecca -98 8.50  246 1
» Robertsson, Fanny -98 8.23        167 1    
» Strömfelt, Ella -98 7.24  48 1
Winst, Agnes -98 8.01  125 1
F12 Franzén, Stina -99 brutit          1    
» Jahrl, Hedda -99 7.21  47 1
» Jansson, Fanny -99 7.49  100 1
Kapell, Maja -99 8.20        163 1    
» Lundmark, Maja -99 brutit  1
Stengard, Matilda -99 9.07  304 1
» Wärn, Nora -99 7.36        71 1    
F11 Adsjö, My -00 10.21  481 1
Askelin Roth, Loni -00 9.57  433 1
Ekberg, Lisa -02 7.49        96 1    
Johansson, Linnéa -00 brutit  1
Knudsen, Josefin -00 7.44  83 1
Landin, Sara -00 8.35        203 1    
Nygren, Alexandra -00 8.56  267 1
» Odelius, Nora -00 9.00  278 1
Olsson, Ida -00 brutit          1    
Olsson, Maja -00 brutit  1
» Samuelberg, Siri -00 7.44  88 1
Sollbe, Sofia -00 10.30        498 1    
Åkerblom, Corinne -00 10.55  527 1
F10 Borén, Elin -01 9.12  320 1
Bott Alvarsson, Hannah -01 8.56        261 1    
Caddeo, Matilda -01 7.44  85 1
» Cornelius, Magdalena -01 9.00  282 1
» Enblad, Mikaela -01 8.09        138 1    
Glansberg, Ronja -01 8.20  165 1
Houghton, Tess -01 12.04  594 1
» Ilbäcken, Thelma -01 brutit          1    
» Kapell, Tilda -01 9.09  314 1
Karlén, Elly -01 8.52  247 1
» Littorin, Ebba -01 9.00        280 1    
Lund, Emma -01 11.05  538 1
Malmström, Amanda -01 10.10  457 1
Mengistu, Sophia -01 10.30        492 1    
Nordborg, Ebba -01 brutit  1
» Nordström, Thea -01 8.33  195 1
Nyholm, Nellie -01 8.35        199 1    
Persson, Linn Lou -01 9.40  391 1
» Rådbo, Klara -01 brutit  1
Sandén, Ylva -01 9.50        413 1    
» Sjöholm, Maja -01 8.40  208 1
Wallin, Alva -01 9.57  431 1
F9 Bergman, Lovina -02 11.07        551 1    
Eriksson, Leia -04 11.07  550 1
Hahn, Tova -02 8.10  141 1
Hultman, Thyra -02 11.02        540 1    
» Jansson, Julia -02 8.28  177 1
Landin, Malin -02 9.32  368 1
Marminge, Milla -02 brutit          1    
Ribbing, Isabelle -02 8.11  142 1
Rosenström, Jennica -02 10.15  466 1
Sederlin, Olivia -02 8.57        277 1    
F8 » Brandt, Albertina -03 10.05  448 1
Keife, Alma -03 9.30  369 1
Kings, Olivia -03 12.23        599 1    
Nordén, Engla -03 12.38  618 1
Skerfving, Elin -03 11.47  581 1
Östergren, Klara -03 8.57  270 1
 2011-08-13 (lö)  | Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
10 km (gatulopp) MS » Häggström, Niklas -71 35.36      PB 54 1    
» Kanmert Gustafsson, Oskar -84 34.14  PB 24 1
Klinteskog, Johan -81 36.17      PB 69 1    
Magnusson, Jan -74 39.20  PB 232 1
» Rappe, Martin -72 43.06  SB 851 1
 2011-08-09 (ti)  | Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m MS   Khalel, Omar -74 12.26    -0.4   3 1    
800 m P19 » Bougt, Niklas -92 2:21.93      SB 8 1    
Segerberg, Lukas -92 2:22.63  SB 9 1
 2011-08-06/07 (lö-sö)  | Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun - SM : gren
gren klass