HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2017-06-19
Per Person Resultatdatum: 2011-11-27
Ute för 2011
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
   Danielsson, Jenny -77
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng KS 10.15  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
»  Davidsson, Jenny -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-22 Kula (4,0 kg) KS 11.75  SB 3 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Högberg, Rebecca -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-22 800 m KS 2:11.43  SB 2 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m KS 4:56.75  PB 2 1
2011-05-29 200 m KS 25.48  -2.0 PB 2 Final » Stocksäterspelen, Transtensvallen, Hallsberg
2011-06-02 400 m KS 53.98  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
800 m KS 2:12.99  [2] Final
2011-06-09 400 m KS 55.28  SB 4 Final » Diamond Leauge, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2011-06-12 400 m KS 56.53  2 Final » Hässleholms GP, Göingevallen, Hässleholm
2011-06-22 800 m KS 2:15.49  1 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m KS 4:52.80  PB 5 Final
2011-07-08 200 m KS 24.52  -1.1 PB 1 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.54  -0.3 5 Final
400 m KS 55.17  SB 2 Final
2011-07-12 200 m KS 24.5m -0.6 1 2 » Veckans Tävling, GIH Örebro, Örebro
300 m KS 38.2m 1 Final
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
[2] - sträcka #4 i 4x800m
   Karlsson, Lina -85
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-22 Diskus (1,0 kg) KS 26.39  SB 4 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-22 Diskus (1,0 kg) KS 24.88  6 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
   Nyrenström, Carolina -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-10-29 Terränglopp KS 13.34  1 1 » Spiken, Segeltorp
   Persson, Sofie -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-03-19 400 m häck (76,2 cm) KS 58.30  SB 1 1 » Memphis, TN, USA
2011-03-26 400 m häck (76,2 cm) KS 58.81  1 1 » Starkville, MS, USA
2011-04-01 400 m häck (76,2 cm) KS 58.33  3 Final » Gainesville, FL, USA
2011-04-09 400 m häck (76,2 cm) KS 58.01  SB 1 Final » Oxford, MS, USA
2011-04-23 400 m häck (76,2 cm) KS 57.77  SB 1 Final » Oxford, MS, USA
2011-04-30 400 m häck (76,2 cm) KS 57.56  SB 3 Final » Des Moines, IA, USA
2011-05-03 800 m KS 2:04.51  [1] PB 1 Final » Ames, IA, USA
2011-05-13 400 m häck (76,2 cm) KS 58.52  1 4 » Athens, GA, USA
2011-05-26 400 m häck (76,2 cm) KS 58.20  2 1 » Bloomington, IN, USA
57.71  3 Semi-2
2011-06-08 400 m häck (76,2 cm) KS 58.40  7 2 » Des Moines, IA, USA
2011-06-18 400 m häck (76,2 cm) KS 60.34  5 2 » Lag EM, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-06-22 400 m KS 54.69  SB 2 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-28 200 m KS 24.76  0.0 SB 3 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - överlång bana
»  Tomb, Stine -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-19 300 m KS 38.74  PB 1 Final » Adidas 2011, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2011-06-01 400 m häck (76,2 cm) KS 58.62  SB 3 2 » Dessau, Dessau, GER
2011-06-03 400 m häck (76,2 cm) KS 59.34  2 Final » Köpenhamn, Köpenhamn, DEN
2011-06-18 400 m häck (76,2 cm) KS 56.38  PB 2 Final » Lag-EM kval, Izmir, TUR
2011-06-25 400 m häck (76,2 cm) KS 57.41  1 Final » Kuortanen Eliitikisat, Tulospalvelu, FIN
2011-07-08 100 m KS ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m KS ej start  1 [¤]
2011-07-31 200 m KS 24.77  +1.7 SB 4 3 » Norrvidden, Baldershovs IP, Sundsvall
2011-08-02 400 m häck (76,2 cm) KS 56.54  2 Final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2011-08-29 400 m häck (76,2 cm) KS 57.51  [2] 6 4 » VM, Daegu, JPN
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Norge
»  Östlund, Emmi -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-22 5 000 m KS 19:36.17  SB 2 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-22 5 000 m KS 18:53.25  SB 4 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Almström, Elina -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-14 Slägga (4,0 kg) K20 45.62  [1] SB 3 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2011-05-22 Slägga (4,0 kg) KS 44.25  4 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-04 Slägga (4,0 kg) K20 46.95  [1] SB 9 Final » Slägg- och diskuskarnevalen, Gröna Dalens IP, Bålsta
2011-06-10 Slägga (4,0 kg) K20 48.63  [1] SB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-06-14 Slägga (4,0 kg) K20 48.80  [1] SB 1 Final » Källbrinksös 5, Jerikovallen, Huddinge
2011-06-22 Slägga (4,0 kg) K20 44.83  6 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-08 Slägga (4,0 kg) K20 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2011-08-26 Slägga (4,0 kg) K20 47.65  7 Final » JSM, Vellinge IP, Vellinge
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[¤] - Efteranmäld
»  Dedrickson M, Fatima -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-03-25 100 m häck (84 cm) K22 13.89  +2.5 1 C-final » Palo Alto, CA, USA
14.23  +1.4 SB 9 Final
2011-04-02 100 m häck (84 cm) K22 14.22  0.0 SB 3 Final » Los Angeles, CA, USA
Längd K22 5.40  0.0 SB 5 Final
2011-04-09 200 m K22 25.04  -1.4 PB 1 B-final » Tempe, AZ, USA
100 m häck (84 cm) K22 14.53  -1.2 5 Final
2011-04-23 200 m K22 25.54  +0.1 5 Final » Provo, UT, USA
100 m häck (84 cm) K22 13.89  [1] -0.1 PB 2 Final
2011-05-04 100 m häck (84 cm) K22 13.59  [1] +0.8 PB 1 Final » Provo, UT, USA
Längd K22 5.72  +2.0 PB 2 Final
2011-05-13 100 m häck (84 cm) K22 13.88  -0.5 1 3 » Fort Collins, CO, USA
13.71  +0.5 3 Final
2011-05-27 100 m häck (84 cm) K22 14.17  -2.1 6 6 » Eugene, OR  DL, USA
2011-06-22 200 m K22 24.89  +2.2 3 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m häck (84 cm) K22 14.07  +1.4 1 Final
2011-07-08 100 m K22 12.24  -1.0 2 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.18  -1.8 PB 5 Final
100 m häck (84 cm) K22 14.03  -0.4 1 1
13.97  -0.6 2 Final
2011-07-31 100 m häck (84 cm) K22 13.68  +0.9 1 1 » Norrvidden, Baldershovs IP, Sundsvall
13.78  +1.4 4 Final
2011-08-11 100 m häck (84 cm) K22 14.08  -2.0 1 1 » SM, Gunder Häggstadion, Gävle
13.86  +3.1 3 Final
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
   Engfors, Paulina -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-22 Kula (4,0 kg) K22 8.33  SB 6 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-08 200 m K22 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m K22 ej start  1 [¤]
400 m häck (76,2 cm) K22 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Fredriksson, Emma -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-22 200 m KS 25.87  +2.6 4 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 100 m häck (84 cm) K20 brutit  Final » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
2011-05-28 100 m K20 12.55  -0.3 SB 1 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
ej start  Final [¤]
2011-06-22 Spjut (600 gr) K20 32.42  [2] PB 6 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-02 100 m K20 12.62  +1.3 1 1 » Öresunsspelen, Hedens IP, Helsingborg
12.45  +1.7 SB 1 Final
2011-07-08 100 m K20 ej start  5 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m K20 ej start  1 [¤]
100 m häck (84 cm) K20 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
»  Hellberg Jonsén, Sofia -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-03-19 400 m K22 55.84  SB 2 1 » Memphis, TN, USA
2011-03-26 400 m häck (76,2 cm) K22 61.12  PB 3 1 » Starkville, MS, USA
2011-04-01 400 m häck (76,2 cm) K22 61.53  1 E-final » Gainesville, FL, USA
2011-04-09 400 m häck (76,2 cm) K22 59.90  PB 2 Final » Oxford, MS, USA
2011-04-16 400 m häck (76,2 cm) K22 60.56  3 B-final » Auburn, AL, USA
2011-04-23 400 m häck (76,2 cm) K22 60.14  5 Final » Oxford, MS, USA
2011-04-30 400 m häck (76,2 cm) K22 61.64  6 C-final » Des Moines, IA, USA
2011-05-13 400 m häck (76,2 cm) K22 60.45  3 1 » Athens, GA, USA
2011-05-26 400 m häck (76,2 cm) K22 60.41  4 4 » Bloomington, IN, USA
2011-06-22 400 m häck (76,2 cm) K22 62.02  2 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Höckerstrand, Sandra -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-10-01 Castorama KS 2 010  PB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (4,0 kg) 9.81 [576] SB 1 1
Spjut (600 gr) 29.48 [589] SB 1 1
Diskus (1,0 kg) 28.02 [503] SB 1 1
Slägga (4,0 kg) 17.45 [342] SB 1 1
»  Jonsson, Elin -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-10-07 10 km (gatulopp) K22 44.08  PB 7 1 » Hellasloppet, Hellasgården, Stockholm
»  Larsson, Louise -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-12 400 m KS 62.95  SB 4 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 400 m K22 63.91  4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-07 200 m K22 27.31  +1.6 SB 3 3 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-05 400 m K22 61.81  SB 1 B-final » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-08 400 m K22 61.34  PB 1 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
»  Morgan, Lynette -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-02-19 200 m K20 25.56  0.0 SB 5 3 » Potchefstroom, Potchefstroom, RSA
2011-03-26 200 m K20 25.73  -1.4 4 B-final » Germiston, Germiston, USA
400 m K20 56.83  PB 2 B-final
2011-04-16 200 m K20 25.28  +0.2 SB 3 B-final » Bellville, Bellville, RSA
2011-07-08 200 m K20 26.15  +0.1 5 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m K20 59.55  7 2
2011-08-05 200 m K20 26.22  +1.0 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
400 m K20 59.78  4 2
2011-08-16 100 m K20 12.79  +3.1 2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-17 100 m K20 12.99  +1.5 PB 4 3 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
200 m K20 26.30  +0.2 3 3
2011-08-26 200 m K20 26.16  0.0 4 2 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
»  Persson, Frida -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-02 800 m KS 2:16.93  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - sträcka #2 i 4x800m
   Tengvall, Tove -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-22 100 m KS 12.46  +2.9 3 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 100 m K20 12.62  - 3 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.64  +1.4 SB 5 Final
2011-06-07 200 m K20 26.24  +0.8 SB 1 2 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-06-10 100 m K20 12.55  +1.3 SB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.66  +2.8 2 X-final
2011-07-08 100 m K20 13.08  -0.2 5 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m K20 26.52  +0.1 6 2
2011-08-05 100 m K20 13.00  -1.3 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.03  -1.2 3 X-final
2011-08-16 100 m K20 13.79  +3.1 3 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-26 100 m K20 12.89  +0.8 4 1 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
»  Tolvers, Nathalie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng K22 7.29  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-20 800 m K22 ej start  Final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[¤] - Efteranmäld
 F19 - Flickor 19 år
   Adrianzon, Hilde -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-10-16 Terränglopp F19 ej start  1 [¤] » Hässelbyloppet, Hässelby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Alstermark, Linnéa -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 100 m F19 12.44  - 2 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.47  +1.4 SB 2 Final
2011-06-06 100 m F19 12.27  +4.5 1 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2011-06-11 100 m F19 12.52  -1.4 7 B-final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2011-06-22 100 m F19 12.06  +2.4 3 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-02 100 m F19 12.55  -2.8 2 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
12.40  -1.3 SB 1 Final
2011-07-05 100 m F19 12.48  -1.2 1 2 » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
ej start  Final [¤]
2011-07-08 100 m F19 12.43  -1.8 1 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.33  +0.2 SB 5 Final
2011-07-30 100 m F19 12.26  -1.2 1 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.17  +0.3 SB 2 Final
2011-08-05 100 m F19 12.35  -1.3 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.22  -1.2 1 X-final
2011-08-11 100 m F19 12.30  -1.6 4 2 » SM, Gunder Häggstadion, Gävle
2011-08-17 100 m F19 12.16  +1.5 SB 1 3 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
200 m F19 25.78  +0.2 SB 1 3
2011-08-26 100 m F19 11.99  +1.3 SB 1 2 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
100 m F19 11.79  +4.1 1 Semi-1
11.81  +2.8 2 Final
2011-09-03 100 m F19 12.31  -0.3 5 Final » Nordic Junior Championships, Köpenhamn, DEN
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lüppert Thomsson, Frida -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-22 100 m häck (84 cm) KS 15.03  +2.5 2 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd KS 5.49  +0.1 SB 2 1
2011-06-07 100 m häck (84 cm) F19 15.41  +0.9 SB 3 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-06-10 Längd F19 5.43  +1.4 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-06-22 Längd F19 5.32  +1.2 6 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-08 100 m F19 13.26  -2.1 SB 4 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
100 m häck (84 cm) F19 15.49  -0.4 4 2
Längd F19 5.14  - 13 Försök
5.39  +1.1 13 Final
»  Retsloff, Frida -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-12 400 m KS 61.88  PB 2 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-06-10 400 m F19 62.63  5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-07-08 400 m F19 61.37  PB 1 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F19 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-12 400 m KS 59.91  SB 1 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 Tresteg F19 12.36  +2.4 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.11  +0.4 SB 1 Final
2011-05-22 400 m KS 58.68  SB 1 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
400 m häck (76,2 cm) KS 63.84  SB 3 1
2011-05-24 100 m F19 12.63  +2.5 2 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-05-28 200 m F19 26.30  -2.2 SB 4 2 » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
2011-05-28 Tresteg F19 12.19  -2.8 SB 1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-02 400 m KS 59.69  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
800 m KS 2:21.64  [2] Final
2011-06-07 200 m F19 25.94  +1.7 PB 4 1 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
26.19  +0.8 4 Final
2011-06-11 Tresteg F19 12.13  - 5 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2011-06-22 Tresteg F19 12.38  +0.1 PB 3 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-29 Längd F19 5.03  -0.9 PB 7 Final » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-02 400 m häck (76,2 cm) KS 63.85  6 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Tresteg F19 12.08  +4.0 3 Final
2011-07-08 300 m häck (76,2 cm) F19 44.78  SB 2 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg F19 12.44  +0.4 PB 2 Final
2011-07-14 200 m F19 26.33  -2.1 3 1 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-22 300 m häck (76,2 cm) F19 44.68  SB 1 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2011-07-30 200 m F19 26.38  -0.9 2 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
26.58  -2.4 3 Final
300 m häck (76,2 cm) F19 44.07  SB 2 Final
2011-08-02 Tresteg F19 12.20  +0.5 6 Final » Karlstad GP, Tingvalla IP, Karlstad
2011-08-11 Tresteg F19 12.10  +0.3 6 Final » SM, Gunder Häggstadion, Gävle
2011-08-16 100 m F19 12.73  +3.1 1 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) F19 44.69  1 Final
2011-08-26 300 m häck (76,2 cm) F19 45.69  1 2 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
45.87  6 Final
Tresteg F19 12.31  +0.4 1 Final
2011-09-03 Tresteg F19 12.28  +0.5 2 Final » Nordic Junior Championships, Köpenhamn, DEN
Not
[1] - sträcka #4 i 4x400m
[2] - sträcka #1 i 4x800m
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-10 1 500 m F19 5:18.84  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-06-29 800 m F19 2:28.31  PB 9 2 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-08 1 500 m F19 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2011-10-16 Terränglopp F19 ej start  1 [¤] » Hässelbyloppet, Hässelby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wåhlin, Lova -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-12 400 m KS 62.40  SB 3 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 400 m F19 62.26  SB 3 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-22 1 500 m h (76,2 cm) KS 5:39.16  SB 2 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-02 400 m KS 61.79  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
800 m KS 2:25.20  [2] Final
2011-06-10 800 m F19 2:21.91  SB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-06-22 1 500 m h (76,2 cm) F19 5:31.16  SB 6 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-02 800 m F19 2:21.98  1 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-08 800 m F19 2:17.34  SB 5 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F19 45.49  SB 3 Final
2011-07-22 800 m F19 2:19.69  5 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
300 m häck (76,2 cm) F19 46.93  3 Final
2011-07-30 800 m F19 2:19.86  3 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
300 m häck (76,2 cm) F19 46.09  4 Final
2011-08-05 800 m F19 2:17.16  SB 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (76,2 cm) F19 46.40  3 Final
2011-08-26 800 m F19 2:23.27  4 1 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
2:24.07  7 Final
300 m häck (76,2 cm) F19 46.47  2 1
Not
[1] - sträcka #2 i 4x400m
[2] - sträcka #3 i 4x800m
 F18 - Flickor 18 år
   Forsbacka Karlsson, Tove -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng KS 8.11  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-08 800 m F18 2:29.77  SB 7 Final » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2011-05-12 400 m KS 65.60  PB 2 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 800 m F18 2:31.11  5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-24 800 m F18 2:30.38  2 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Grönros, Lovisa -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-10 200 m F18 27.77  - 5 Final » Mankato, MN
100 m häck (84 cm) F18 15.90  - 3 Final
Längd F18 4.60  - 8 Final
2011-05-26 300 m häck (76,2 cm) F18 47.78  SB 1 Final » Blue Earth, MN
2011-06-04 300 m häck (76,2 cm) F18 46.11  PB 2 Final » Mankato, MN
2011-06-11 300 m häck (76,2 cm) F18 45.65  PB 3 Final » St Paul, MN, St Paul, MN, USA
2011-08-05 300 m häck (76,2 cm) F18 48.40  4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2011-08-16 300 m häck (76,2 cm) F18 46.70  3 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-26 300 m häck (76,2 cm) F18 45.84  3 3 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
45.54  PB 5 Final
2011-09-06 200 m F18 26.24  +1.6 PB 1 Final » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m F18 ej start  Final [¤]
2011-09-24 Terränglopp F18 45.40  18 » Lidingöloppet, Lidingö
2011-10-29 Terränglopp F18 11.03  6 1 » Spiken, Segeltorp
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Karlsson, Julia -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 200 m F18 26.91  -1.5 SB 2 2 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2011-05-28 100 m F18 13.25  -0.3 SB 5 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-10 200 m F18 27.12  - 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-07-14 100 m F18 13.68  -0.5 2 1 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Österberg, Sara -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 100 m F18 12.65  - 4 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.63  +1.4 SB 4 Final
2011-06-02 400 m KS 61.46  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2011-06-10 100 m F18 12.64  +0.5 3 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.79  0.0 5 Final
Längd F18 4.66  +2.0 SB 5 Final
2011-07-30 100 m F18 12.98  -1.2 5 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m F18 26.95  -0.9 SB 4 2
27.19  -2.4 7 Final
2011-08-16 100 m F18 12.88  +1.2 2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F18 5.06  -2.3 SB 1 Final
2011-08-17 100 m F18 12.72  +0.3 1 2 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - sträcka #1 i 4x400m
 F17 - Flickor 17 år
   Bråson, Marika -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng F17 brutit  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
   Ericsson, Sara -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 Höjd F17 1.54  PB 3 Final » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2011-05-22 Höjd F17 1.47  6 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 Höjd F17 1.50  2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-10 Höjd F17 1.54  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Forss, Emma -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-10 Terränglopp F17 brutit  1 » Terräng-DM, Ursvik
2011-04-28 2 000 m terräng F17 8.14  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-12 400 m KS 63.73  SB 1 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 400 m F17 63.45  SB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-02 800 m F17 2:22.13  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2011-06-07 800 m F17 2:34.14  SB 6 3 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-06-10 300 m häck (76,2 cm) F17 50.01  SB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-07-02 300 m häck (76,2 cm) F17 48.47  PB 3 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-08 200 m F17 28.26  -0.9 PB 7 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m F17 62.72  SB 3 4
800 m F17 2:36.11  4 4
2011-07-14 200 m F17 28.79  -2.1 7 2 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-30 300 m häck (76,2 cm) F17 48.60  6 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-05 800 m F17 2:35.88  6 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (76,2 cm) F17 51.21  3 Final
2011-08-16 300 m häck (76,2 cm) F17 49.65  3 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-20 400 m F17 74.17  4 Final » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
800 m F17 2:26.38  PB 4 Final
2011-08-26 800 m F17 2:22.73  PB 4 Final » JSM, Vellinge IP, Vellinge
2011-09-03 300 m F17 45.37  SB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2011-09-24 Terränglopp F17 49.25  20 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
   Linjo, Sofia -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-10 Terränglopp F17 brutit  1 » Terräng-DM, Ursvik
2011-04-28 2 000 m terräng F17 8.26  4 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-12 400 m KS 69.70  PB 5 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-28 800 m F17 2:45.26  SB 3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-08-20 1 500 m h (76,2 cm) F17 6:23.59  SB 6 Final » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
2011-09-24 Terränglopp F17 50.36  22 » Lidingöloppet, Lidingö
»  Möller, Amelie -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 100 m F17 14.05  +1.5 SB 6 2 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F17 29.60  +0.2 SB 3 1
2011-05-12 400 m KS brutit  3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 100 m F17 13.63  +3.4 5 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F17 28.42  - 6 C-final
2011-06-10 200 m F17 29.20  -0.4 SB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-07-02 100 m F17 14.01  -0.1 SB 6 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-05 100 m F17 13.80  +0.3 PB 6 1 » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-30 100 m F17 13.97  -0.3 6 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m F17 29.08  -1.0 PB 6 2
2011-08-16 100 m F17 13.95  +1.1 5 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Narfgren, Ellen -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-10 Terränglopp F17 18.49  4 1 » Terräng-DM, Ursvik
2011-04-28 2 000 m terräng F17 8.08  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-12 400 m KS 64.97  PB 2 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 200 m F17 28.38  +1.8 PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 800 m F17 2:34.33  PB 2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-02 800 m F17 2:28.08  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2011-06-07 800 m F17 2:29.85  PB 5 3 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-07-02 300 m F17 44.20  PB 1 1 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2011-07-08 200 m F17 27.99  +1.5 PB 5 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m F17 63.15  PB 4 5
2011-07-14 200 m F17 28.10  -2.1 4 2 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-09-24 Terränglopp F17 50.15  21 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Norss, Emma -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-12 Stav KS 3.10  [1] SB 1 Final » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-22 Stav F17 3.28  SB 2 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-29 Stav F17 3.08  5 Final » Swedish pole vault challenge, Örebro universitet, Örebro
2011-06-07 Stav F17 3.30  SB 2 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-06-10 Stav F17 3.30  1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-06-22 Stav F17 3.28  4 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-30 Stav F17 3.42  [2] PB 2 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-16 Stav F17 3.42  1 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-20 Stav F17 ej start  Final [¤] » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
2011-08-20 Stav F17 3.27  1 Final » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-26 Stav F17 3.31  2 Final » JSM, Vellinge IP, Vellinge
2011-09-21 Stav F17 3.24  1 Final » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F17
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[¤] - Efteranmäld
   Olofsson, Kattis -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 Spjut (600 gr) F17 ej res  1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
   Ramskog, Alexi -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng F17 brutit  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-12 400 m KS 64.59  PB 1 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-24 100 m F17 13.23  +1.6 PB 3 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-05-28 100 m F17 13.02  +0.8 PB 3 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.04  +4.6 4 Final
2011-06-07 200 m F17 26.91  +0.8 PB 5 2 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-06-10 200 m F17 26.95  -0.4 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-06-29 100 m F17 13.06  +0.0 4 1 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
13.11  -0.4 6 Final
200 m F17 26.66  -0.2 PB 3 2
2011-07-08 100 m F17 13.07  -0.6 2 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.00  +1.9 PB 5 B-final
200 m F17 26.21  -0.3 PB 3 5
300 m häck (76,2 cm) F17 48.29  PB 1 5
2011-07-22 300 m häck (76,2 cm) F17 ej start  1 [¤] » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2011-08-05 100 m F17 13.37  0.0 4 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.22  -0.4 4 Final
400 m F17 62.46  PB 2 1
300 m häck (76,2 cm) F17 48.84  2 Final
2011-08-16 300 m häck (76,2 cm) F17 47.96  PB 2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-20 300 m häck (76,2 cm) F17 48.33  4 2 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
Slägga (4,0 kg) F17 18.51  PB 8 Final
2011-08-26 200 m F17 ej start  2 [¤] » JSM, Vellinge IP, Vellinge
300 m häck (76,2 cm) F17 47.70  PB 4 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 100 m F17 13.55  +0.8 PB 4 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.62  +4.6 8 Final
2011-06-10 100 m häck (76,2 cm) F17 16.66  0.0 PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) F17 49.86  SB 4 Final
Tresteg F17 10.18  +1.5 PB 2 Final
2011-08-05 100 m häck (76,2 cm) F17 17.61  +1.0 5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
»  Schelander, Rebecka -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 100 m F17 13.30  +1.3 2 1 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.25  +0.8 SB 5 Final
200 m F17 27.90  -1.2 PB 3 2
2011-05-20 100 m F17 13.16  +4.1 4 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 100 m F17 12.95  +1.7 SB 1 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.10  +4.6 5 Final
2011-06-10 100 m F17 13.02  +1.2 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F17 5.07  +1.7 SB 2 Final
2011-07-14 100 m F17 13.53  +0.9 7 2 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
13.39  +0.9 7 Final
2011-07-23 100 m F17 13.30  0.0 1 Final » Stjärnspelen, Viksvallens IP, Arvika
Längd F17 4.98  +2.6 1 Final
2011-08-05 100 m F17 13.57  -0.5 4 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
13.64  +0.4 7 Final
Längd F17 4.84  +1.5 6 Final
»  Åberg, Stina -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-10 Terränglopp F17 18.43  3 1 » Terräng-DM, Ursvik
2011-04-28 2 000 m terräng F17 7.59  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-12 400 m KS 66.46  PB 3 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-20 400 m F17 64.71  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 800 m F17 2:34.26  SB 1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-02 800 m F17 2:26.36  [1] Final » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2011-06-10 800 m F17 ej start  Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
 F16 - Flickor 16 år
»  Avebäck, Freja -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-10 100 m F16 13.50  -0.5 PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m F16 ej start  1 [¤]
2011-07-08 100 m F16 13.42  +0.6 PB 7 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F16 27.42  +0.5 PB 4 2
2011-07-13 200 m F16 27.35  -0.3 PB 5 1 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Krstianstad
Kula (3,0 kg) F16 10.94  PB 3 Final
2011-08-20 Kula (3,0 kg) F16 10.24  9 Final » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
2011-09-16 100 m F16 13.76  -2.1 7 4 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
Kula (3,0 kg) F16 9.77  15
Slägga (3,0 kg/110) F16 14.40  PB 17
2011-10-08 Kula (3,0 kg) F16 9.17  1 1 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) F16 18.50  PB 1 1
Boll (300 gr) F16 37.59  PB 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bill, Ellinor -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 100 m F16 12.89  +1.5 PB 2 2 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.94  +0.8 3 Final
2011-05-22 Tresteg KS 11.55  +2.0 SB 4 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-10 Längd F16 5.48  +1.7 PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F16 10.65  0.0 7 Final
2011-07-08 100 m F16 13.43  -0.1 5 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F16 5.28  +2.0 5 Försök
Längd F16 5.52  -0.4 PB 4 Final
Tresteg F16 ej start  1 [¤]
2011-07-30 100 m F16 13.42  -0.8 3 4 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 5.53  -0.1 PB 2 Final
2011-08-20 Längd F16 5.48  +0.1 4 Final » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-26 Längd F16 5.36  +1.5 5 Försök » USM, Sandskogens IP, Ystad
5.35  +1.8 5 Final
Tresteg F16 11.62  +1.4 SB 3 Final
2011-09-16 Längd F16 5.39  -1.2 2 Final » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
Tresteg F16 11.63  +0.4 SB 3 Final
Slägga (3,0 kg/110) F16 18.98  PB 16
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 100 m F16 12.65  +1.5 SB 1 2 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.77  +0.8 1 Final
2011-05-20 100 m F16 12.57  +3.4 2 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.61  +3.3 3 Final
2011-06-10 200 m F16 26.50  -1.6 PB 1 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.51  - 1 Final
100 m häck (76,2 cm) F16 17.18  -1.3 SB 4 Final
2011-07-08 100 m F16 81.83  +0.1 1 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.93  -0.8 8 Final
200 m F16 26.36  -0.9 PB 3 4
100 m häck (76,2 cm) F16 ej start  1 [¤]
Längd F16 4.90  +1.8 SB 17 Försök
2011-07-30 100 m F16 13.10  -1.4 4 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m F16 26.87  -0.2 2 1
2011-10-08 Kula (3,0 kg) F16 8.48  PB 2 1 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Diskus (1,0 kg) F16 17.32  PB 2 1
Slägga (4,0 kg) F16 18.27  PB 1 1
Spjut (600 gr) F16 23.39  PB 1 1
Boll (300 gr) F16 29.63  PB 2 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Huldin, Louise -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-06 Höjd F16 1.36  SB 1 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
   Qvarfordt, Sara -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-06 100 m F16 14.17  +1.5 PB 3 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2011-06-10 Längd F16 4.37  +1.7 SB 9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
»  Romàn, Linnéa -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 Längd F16 4.56  -2.0 SB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
»  Rossi, Madeleine -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-09-21 Stav F16 2.34  PB 1 Final » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
»  Sjöberg, Olivia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 100 m F16 13.59  +1.3 PB 4 1 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2011-05-20 100 m F16 13.53  +0.4 PB 5 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 100 m F16 13.62  +1.7 5 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-07-08 100 m F16 13.51  +0.1 PB 8 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F16 27.62  -0.9 PB 7 4
   Tapper, Fanny -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 100 m F16 14.38  +1.3 PB 6 1 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2011-05-22 Spjut (600 gr) KS 24.95  PB 6 1 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
 F15 - Flickor 15 år
»  Asplund, Felicia -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 100 m F15 14.91  +2.4 7 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Höjd F15 1.19  SB 3 Final
Längd F15 4.04  -3.0 SB 8 Final
2011-08-13 Stadslopp F15 8.43  218 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-10 800 m F15 3:27.34  PB 11 5 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
80 m häck (76,2 cm) F15 13.99  +0.8 SB 6 5
Höjd F15 1.42  PB 5 4
Längd F15 4.32  -1.0 SB 14 2
Kula (3,0 kg) F15 6.68  PB 23 2
Spjut (400 gr) F15 18.88  SB 22 2
»  Forsberg, Elin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 80 m häck (76,2 cm) F15 12.65  +0.8 PB 2 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
brutit  Final
Höjd F15 1.52  PB 6 Final
2011-05-28 Höjd F15 1.53  PB 2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-10 100 m F15 13.79  +1.0 PB 4 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F15 12.94  -1.5 4 Final
Höjd F15 1.48  4 Final
Längd F15 4.47  +0.9 SB 10
2011-06-22 Höjd F15 1.40  5 Final » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-07-08 80 m häck (76,2 cm) F15 12.70  -0.6 2 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F15 1.47  15
2011-08-05 80 m häck (76,2 cm) F15 12.72  +0.8 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Höjd F15 1.51  2 Final
2011-08-16 Höjd F15 1.46  6 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-26 80 m häck (76,2 cm) F15 ej start  2 [¤] » USM, Sandskogens IP, Ystad
Höjd F15 1.54  PB 13 Försök
2011-09-10 80 m häck (76,2 cm) F15 13.27  +1.2 8 9 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
Höjd F15 1.50  4 3
Längd F15 4.72  -1.9 PB 9 2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Huldin, Jessica -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-06 Höjd F15 1.33  SB 1 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
»  Jelassi, Yasmin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-08 100 m F15 12.90  -0.9 1 2 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.79  +0.6 PB 1 Final
200 m F15 26.97  -0.7 PB 1 Final
2011-05-20 100 m F15 12.57  +1.8 PB 1 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.58  0.0 2 Final
2011-06-10 100 m F15 12.96  +2.0 1 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.98  +2.1 2 Final
2011-07-08 100 m F15 12.96  +0.5 2 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.00  -2.6 4 B-final
300 m F15 ej start  1 [¤]
80 m häck (76,2 cm) F15 12.84  -1.8 PB 4 3
2011-07-30 100 m F15 12.96  -0.8 1 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.83  -0.1 3 Final
2011-08-20 200 m F15 27.33  0.0 3 1 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-26 100 m F15 12.89  +2.0 5 2 » USM, Sandskogens IP, Ystad
12.92  +0.8 7 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 12.81  +0.7 PB 6 3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Linder, Fanny -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-10 Längd F15 3.96  +0.6 PB 15 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-07-08 Längd F15 3.66  +0.2 39 Pool A » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
»  Norss, Stina -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-02 Slägga (3,0 kg/110) F15 21.30  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F15 22.73  SB 3 Final
2011-05-14 Slägga (3,0 kg/110) F15 15.97  7 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Spjut (400 gr) F15 25.20  PB 6 Final
2011-05-20 Spjut (400 gr) F15 24.18  7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-06-06 80 m häck (76,2 cm) F15 17.72  -2.1 PB 5 3 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) F15 6.83  PB 19
Spjut (400 gr) F15 25.18  9
2011-06-10 Slägga (3,0 kg/110) F15 18.34  3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (400 gr) F15 25.34  PB 7 Final
2011-07-13 Spjut (400 gr) F15 23.88  4 Final » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
2011-07-30 Spjut (400 gr) F15 28.71  PB 10 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-16 Spjut (400 gr) F15 23.90  5 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-20 Slägga (3,0 kg/110) F15 22.85  PB 5 Final » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
Spjut (400 gr) F15 26.87  4 Final
2011-09-03 Spjut (400 gr) F15 26.93  5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2011-09-10 800 m F15 3:29.34  PB 12 3 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
80 m häck (76,2 cm) F15 16.50  +1.6 PB 7 4
Kula (3,0 kg) F15 8.20  PB 14 2
Spjut (400 gr) F15 22.95  14 2
   Odenman, Agnes -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-30 Stadslopp F15 21.35  30 1 » Stockholm mini marathon, Stockholm
2011-10-29 Terränglopp F15 14.27  2 1 » Spiken, Segeltorp
»  Pernbrink, Sara -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 100 m F15 13.43  +1.8 PB 4 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 4.34  -2.5 PB 13
Tresteg F15 10.08  +3.1 6 Final
9.49  +1.5 PB 6 Final
2011-06-10 100 m F15 13.45  +1.0 4 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.32  +2.1 6 Final
Längd F15 4.58  +0.9 PB 8 Final
Tresteg F15 10.15  +1.3 PB 2 Final
2011-07-08 Längd F15 ej start  Pool A [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg F15 10.17  +1.5 PB 16
2011-07-30 100 m F15 13.75  -0.3 5 4 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F15 4.46  +0.3 22 Pool A
2011-09-10 800 m F15 2:57.85  PB 6 3 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
Höjd F15 1.42  PB 7 4
Längd F15 4.52  -0.5 12 2
Kula (3,0 kg) F15 6.74  PB 22 2
Spjut (400 gr) F15 17.49  PB 23 2
Not
[¤] - Efteranmäld
   Westman Persson, Ellen -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 800 m F15 2:46.02  SB 3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-06 800 m F15 2:48.27  2 2 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
2011-08-13 Stadslopp F15 7.26  52 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-03 800 m F15 2:47.31  4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
 F14 - Flickor 14 år
»  Björnsdotter P, Tove -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 100 m F14 13.43  +1.8 PB 3 5 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-24 100 m F14 13.57  +1.6 2 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-05-28 100 m F14 13.48  +2.6 5 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.75  +1.6 6 Final
2011-06-10 100 m F14 13.60  +1.2 3 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-09-03 100 m F14 13.98  -3.0 3 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.94  -3.1 7 Final
2011-09-10 100 m F14 13.49  - 1 Final » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
2011-09-17 100 m F14 13.79  -1.8 3 2 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
»  Diamant, Isa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-12 Stav KS 2.20  SB 2 Final » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-28 800 m F14 2:51.20  PB 2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Stav F14 ej res  1
Längd F14 4.48  +2.9 9
3.91  +1.9 PB 9
2011-06-06 800 m F14 2:53.44  8 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Längd F14 4.34  +2.8 16
Kula (3,0 kg) F14 7.65  PB 15
Spjut (400 gr) F14 ej res  1
2011-06-10 Stav F14 2.18  2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F14 4.40  +1.9 PB 10
Spjut (400 gr) F14 14.93  PB 13
2011-07-08 Stav F14 2.35  PB 12 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 4.57  +0.4 PB 36 Pool A
2011-09-10 800 m F14 3:08.67  12 4 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
Längd F14 4.17  -0.6 22 2
Kula (3,0 kg) F14 7.72  PB 15 2
Spjut (400 gr) F14 20.09  PB 19 2
»  Gerendas, Vera -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-09-03 800 m F14 2:30.59  PB 2 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2011-09-17 800 m F14 2:26.13  PB 3 Final » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
»  Gustafsson, Linnéa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 100 m F14 13.61  +1.2 PB 6 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F14 4.54  -1.9 PB 10
2011-06-06 800 m F14 2:51.23  PB 7 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F14 13.47  -2.1 PB 1 3
Höjd F14 1.47  PB 8 Final
Längd F14 4.68  +3.7 7 Final
Kula (3,0 kg) F14 7.36  PB 17
Spjut (400 gr) F14 18.16  PB 14
2011-06-10 Höjd F14 1.43  6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F14 4.73  +1.0 PB 8 Final
Tresteg F14 10.09  +1.5 PB 4 Final
2011-07-08 100 m F14 13.86  -1.4 5 9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
80 m häck (76,2 cm) F14 12.90  -0.7 2 4
12.83  -0.8 PB 6 Final
Höjd F14 ej start  1 [¤]
Längd F14 4.34  +0.3 57 Pool A
Tresteg F14 10.08  +4.2 18
2011-07-30 80 m häck (76,2 cm) F14 13.25  -1.1 4 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-21 Tresteg F14 9.86  +1.3 3 Final » Genrepet, Sätra IP, Sätra
2011-09-03 100 m F14 ej start  3 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
80 m häck (76,2 cm) F14 12.93  -1.3 3 1
12.70  +1.2 PB 6 Final
Höjd F14 1.45  6 Final
Längd F14 4.51  -0.2 12
Spjut (400 gr) F14 19.99  PB 9
2011-09-10 80 m häck (76,2 cm) F14 12.78  +1.7 5 8 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
Höjd F14 1.42  8 3
Längd F14 4.83  -0.8 PB 7 2
Kula (3,0 kg) F14 7.38  PB 18 2
Spjut (400 gr) F14 14.44  27 2
2011-09-17 80 m häck (76,2 cm) F14 12.61  +0.1 2 1 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
12.49  +1.4 PB 6 Final
Längd F14 5.05  +3.9 5 Final
4.89  +1.4 PB 5 Final
Tresteg F14 10.16  0.0 PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hentschel, Sandra -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 100 m F14 13.49  -1.1 PB 4 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 100 m F14 12.82  +2.6 2 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.83  +1.6 PB 2 Final
2011-06-10 100 m F14 13.03  +1.7 1 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.94  - 2 Final
2011-07-08 100 m F14 ej start  1 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F14 4.02  +0.9 PB 78 Pool A
2011-07-30 100 m F14 diskad  3 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-08-21 100 m F14 12.86  +3.1 1 Final » Genrepet, Sätra IP, Sätra
2011-09-03 100 m F14 13.40  -3.4 1 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.38  -3.1 2 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 13.37  +1.3 PB 3 2
2011-09-10 800 m F14 3:10.04  PB 11 3 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
80 m häck (76,2 cm) F14 13.42  0.0 4 7
Längd F14 4.28  -1.1 PB 16 2
2011-09-17 100 m F14 13.13  -0.4 1 4 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
13.21  0.0 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-02 Kula (3,0 kg) F14 8.84  PB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (0,6 kg) F14 24.11  SB 3 Final
Slägga (3,0 kg/110) F14 21.67  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F14 27.36  SB 3 Final
2011-05-08 100 m F14 14.40  -2.6 PB 3 3 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F14 1.39  SB 6 Final
2011-06-06 800 m F14 2:41.80  SB 4 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F14 1.39  11
Kula (3,0 kg) F14 8.97  PB 8 Final
Spjut (400 gr) F14 32.66  PB 2 Final
2011-06-10 Spjut (400 gr) F14 28.26  4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-07-22 100 m F14 14.67  -1.3 5 2 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
800 m F14 2:45.19  19 Final
Höjd F14 1.40  SB 16
Längd F14 4.29  -0.6 PB 26
Kula (3,0 kg) F14 8.72  13
Spjut (400 gr) F14 32.80  PB 8 Final
2011-08-05 Höjd F14 ej start  1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Slägga (3,0 kg/110) F14 ej start  1 [¤]
2011-08-16 800 m F14 ej start  Final [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd F14 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nadam, Judit -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-08-13 Stadslopp F14 7.10  36 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Nordkvist, Nikolina -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 Längd F14 4.17  -2.8 PB 16 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-28 Längd F14 4.74  +1.9 PB 5 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-06 80 m häck (76,2 cm) F14 13.96  -2.1 PB 2 3 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F14 1.47  PB 6 Final
Längd F14 4.62  +3.9 8 Final
Kula (3,0 kg) F14 6.66  PB 21
Spjut (400 gr) F14 18.03  PB 15
2011-06-10 100 m F14 ej start  3 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F14 1.49  PB 5 Final
Tresteg F14 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Strömbeck, Hanna -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 100 m F14 14.25  +0.6 PB 6 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-10 100 m F14 14.30  +1.7 5 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-16 100 m F14 14.58  +1.0 4 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
14.67  +0.3 7 Final
2011-09-03 100 m F14 14.83  -5.0 5 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Tersander, Beata -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-24 100 m F14 13.72  +1.6 PB 4 Final » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F14 ej res  1
2011-06-06 800 m F14 ej start  1 [¤] » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F14 diskad  2
Höjd F14 1.31  SB 13
Kula (3,0 kg) F14 6.74  PB 20
Spjut (400 gr) F14 15.13  PB 18
2011-06-10 100 m F14 13.84  +0.5 5 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
80 m häck (76,2 cm) F14 14.25  -1.4 PB 5 1
200 m häck (76,2 cm) F14 32.10  +0.9 PB 2 2
Tresteg F14 9.16  +1.2 PB 7 Final
2011-07-08 100 m F14 14.04  -2.0 3 14 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
80 m häck (76,2 cm) F14 13.42  -1.5 PB 3 6
Längd F14 4.44  +0.7 PB 48 Pool A
Tresteg F14 9.19  +2.5 37
2011-07-13 100 m F14 14.18  -1.8 6 1 » Kalmar Sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
ej start  Final [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14 13.68  -2.1 4 Final
Spjut (400 gr) F14 16.22  PB 8 Final
2011-08-21 80 m häck (76,2 cm) F14 13.15  +3.1 2 Final » Genrepet, Sätra IP, Sätra
300 m häck (76,2 cm) F14 50.93  PB 3 Final
2011-09-03 100 m F14 14.28  -5.0 2 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final [¤]
80 m häck (76,2 cm) F14 12.99  -1.3 5 1
12.94  +1.2 PB 7 Final
Spjut (400 gr) F14 18.97  PB 10
2011-09-10 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start  8 [¤] » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
Höjd F14 1.30  10 4
Längd F14 4.26  0.0 19 2
Kula (3,0 kg) F14 7.63  PB 16 2
Spjut (400 gr) F14 19.10  PB 21 2
2011-09-17 80 m häck (76,2 cm) F14 13.23  +1.9 3 3 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
300 m häck (76,2 cm) F14 48.99  PB 1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Österberg, Hanna -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-10 100 m F14 14.00  +0.5 PB 6 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
 F13 - Flickor 13 år
»  Agbonkhese, Efe -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-09-10 80 m F13 10.87  +3.2 2 4 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
ej start  Final [¤]
2011-09-24 80 m F13 10.88  0.0 PB 2 3 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Längd (zon) F13 4.67  -1.1 SB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-02 Kula (2,0 kg) F13 12.97  PB 1 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (0,6 kg) F13 23.75  PB 3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 30.98  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 29.58  PB 1 Final
2011-05-08 80 m F13 13.10  -0.5 PB 5 3 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F13 1.32  PB 6 Final
Längd (zon) F13 3.63  - 20
Kula (2,0 kg) F13 12.78  1 Final
2011-05-14 Kula (2,0 kg) F13 12.16  1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Diskus (0,6 kg) F13 28.96  PB 1 Final
2011-05-20 Kula (2,0 kg) F13 12.64  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2011-05-24 80 m F13 ej start  2 [¤] » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-05-28 Kula (2,0 kg) F13 12.71  1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F13 28.46  2 Final
2011-06-04 Diskus (0,6 kg) F13 ej start  1 [¤] » Slägg- och diskuskarnevalen, Gröna Dalens IP, Bålsta
Slägga (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2011-06-10 Höjd F13 1.30  9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F13 12.43  1 Final
Diskus (0,6 kg) F13 29.89  PB 1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 31.92  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F15 26.51  4 Final
F13 27.02  1 Final
2011-07-08 Kula (2,0 kg) F13 12.01  7 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Spjut (400 gr) F13 27.00  16
2011-07-23 Höjd F13 1.35  PB 3 Final » Stjärnspelen, Viksvallens IP, Arvika
Kula (2,0 kg) F13 12.43  1 Final
Diskus (0,6 kg) F13 30.80  6 Final
Diskus (0,6 kg) F13 33.22  PB 1 1
Slägga (3,0 kg/110) [3] F14 31.22  [2] PB 3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 36.49  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 22.14  4 Final
26.78  3 Final
2011-07-28 Kula (2,0 kg) F13 13.29  PB 3 Final » Youth Shot, Kungsträdgården, Stockholm
2011-07-30 Kula (2,0 kg) F13 13.66  PB 1 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Spjut (400 gr) F13 29.58  7 Final
2011-08-05 Höjd F13 1.31  1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Kula (3,0 kg) [4] F14 9.95  [2] PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 12.50  1 Final
Diskus (0,6 kg) F14 32.04  4 Final
Slägga (3,0 kg/110) [3] F14 37.18  [2] PB 2 Final
Slägga (3,0 kg/110) F14 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) F13 29.35  1 Final
2011-08-13 Höjd F13 1.36  PB 1 Final » NU-spelen, Grytan, Timrå
Kula (2,0 kg) F13 12.91  1 Final
Diskus (0,6 kg) F15 35.64  [2] PB 2 Final
Diskus (0,6 kg) F13 33.96  1 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15 33.63  3 Final
Slägga (2,0 kg) F13 36.01  1 Final
Spjut (400 gr) F13 26.36  1 Final
2011-08-20 Höjd F13 ej start  1 [¤] » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
Kula (2,0 kg) F13 12.81  3 Final
Diskus (0,6 kg) F13 32.54  2 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15 32.25  2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 35.47  3 Final
Spjut (400 gr) F13 30.21  PB 2 Final
2011-09-10 Höjd F13 1.29  13 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Kula (2,0 kg) F13 12.84  3 Final
Diskus (0,6 kg) F13 36.46  PB 1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 43.85  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 28.80  1 Final
2011-09-17 Kula (2,0 kg) F13 12.12  3 Final » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Diskus (0,6 kg) F13 34.78  1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 44.33  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 31.54  PB 2 Final
2011-09-24 Kula (2,0 kg) F13 11.93  3 Final » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Spjut (400 gr) F13 29.58  2 Final
2011-09-25 Kula (2,0 kg) F13 11.12  1 Final » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) F13 34.13  1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 37.37  1 Final
Spjut (400 gr) F13 30.06  1 Final
Boll (300 gr) F13 41.43  PB 1 Final
2011-10-08 Kula (2,0 kg) F13 10.84  1 1 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) F13 32.26  1 1
Slägga (3,0 kg/110) F14 29.47  1 1
Slägga (2,0 kg) F13 33.37  1 1
Spjut (400 gr) F13 28.12  1 1
Boll (300 gr) F13 42.18  PB 1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F13
[3] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F13. Ingick i grenprogrammet: 1995-2001
[4] - Grenen har utgått ur grenprogrammet för F13. Ingick i grenprogrammet: 1970-2001
   Andersson, Vilma -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-08-13 Stadslopp F13 7.57  111 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-10 80 m F13 14.10  +2.6 6 1 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
200 m F13 ej start  3 [¤]
Längd (zon) F13 3.36  +0.7 PB 31
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Berghäll, Emily -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-02 Kula (2,0 kg) F13 10.03  PB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (0,6 kg) F13 27.46  PB 1 Final
Slägga (2,0 kg) F13 32.26  PB 1 Final
Spjut (400 gr) F13 18.45  PB 3 Final
2011-05-14 Kula (2,0 kg) F13 10.44  PB 3 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
Diskus (0,6 kg) F13 26.24  5 Final
2011-05-28 Höjd F13 1.20  PB 7 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 3.76  -0.4 PB 9
Kula (2,0 kg) F13 10.27  2 Final
2011-09-03 80 m F13 12.73  -2.4 PB 7 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 3.81  - 23
Kula (2,0 kg) F13 10.96  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F13 24.59  PB 6 Final
2011-09-10 Kula (2,0 kg) F13 10.98  PB 5 Final » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) F13 28.66  PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 33.58  PB 3 Final
Spjut (400 gr) F13 27.26  PB 3 Final
2011-09-17 Kula (2,0 kg) F13 10.32  6 Final » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Diskus (0,6 kg) F13 29.62  PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 32.19  5 Final
Spjut (400 gr) F13 21.72  13
2011-10-08 Kula (2,0 kg) F13 9.83  2 1 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) F13 28.63  2 1
Slägga (3,0 kg/110) F14 27.72  PB 2 1
Slägga (2,0 kg) F13 31.92  2 1
Spjut (400 gr) F13 16.47  2 1
Boll (300 gr) F13 31.20  PB 2 1
»  Brunnstedt, Julia -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng F13 9.19  8 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-28 80 m F13 11.74  +4.1 2 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.03  +3.3 5 Final
Längd (zon) F13 3.79  +0.9 PB 8 Final
2011-06-06 80 m F13 11.80  +2.0 PB 4 2 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2011-09-24 80 m F13 11.99  0.0 6 2 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Spjut (400 gr) F13 19.54  PB 11
   Capelle, Téa -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 80 m F13 12.06  +4.1 4 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.06  +3.3 6 Final
Längd (zon) F13 3.75  +0.4 PB 10
2011-09-10 200 m F13 32.45  -1.8 PB 5 5 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.18  +2.9 20
3.95  +1.2 PB 20
2011-09-18 Längd (zon) F13 4.09  - 5 Final » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2011-09-24 Längd (zon) F13 4.19  0.0 PB 12 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
   Eklind, Maja -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng F13 8.00  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-08-13 Stadslopp F13 6.44  15 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-10 1 000 m F13 3:28.80  SB 6 Final » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
»  Fritz, Caroline -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-24 80 m F13 ej start  3 [¤] » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-05-28 80 m F13 12.20  +0.3 PB 4 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.01  +0.1 PB 3 Final
2011-09-10 80 m F13 12.10  +2.0 PB 4 2 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
200 m F13 32.78  -2.7 PB 5 6
Längd (zon) F13 3.81  +4.2 29
2011-09-24 Höjd F13 1.26  PB 15 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Fritzdorf Kåberg, Ida -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-08-06 5-kamp F13 4 300  +1.1 PB 4 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
60 m häck (76,2 cm) 11.18 [862] +0.4 PB 1
Höjd 1.39 [860] PB 1
Spjut (400 gr) 28.94 [913] PB 1
Längd (zon) 4.42 [777] +1.7 PB 1
600 m 1:52.80 [888] PB 1
2011-08-21 80 m F13 11.24  +0.8 PB 2 1 » Genrepet, Sätra IP, Sätra
11.29  +1.2 3 Final
200 m F13 28.67  -1.3 PB 4 2
Diskus (0,6 kg) F13 23.45  PB 4 Final
2011-09-03 80 m F13 11.24  -1.6 1 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.43  -2.5 4 Final
Höjd F13 1.43  PB 5 Final
Spjut (400 gr) F13 20.87  9
2011-09-10 80 m F13 10.93  +1.7 PB 1 3 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
10.80  +3.2 2 Final
200 m F13 28.28  -1.7 PB 2 1
Höjd F13 1.49  PB 4 Final
Stav F13 2.29  PB 4 Final
Längd (zon) F13 4.77  +0.9 PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 28.38  2 Final
2011-09-17 80 m F13 10.94  0.0 1 4 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
10.94  -0.1 6 Final
200 m F13 27.55  +1.7 1 4
27.33  +1.2 PB 5 Final
Stav F13 2.53  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 28.46  4 Final
2011-09-21 Stav F13 2.54  PB 1 Final » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
2011-09-24 80 m F13 10.93  0.0 3 3 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Höjd F13 1.51  PB 2 Final
2011-09-25 Kula (2,0 kg) F13 9.38  PB 2 Final » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) F13 15.07  2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 26.07  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 26.43  2 Final
Boll (300 gr) F13 35.70  PB 2 Final
»  Hansson, Pernilla -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-06-06 80 m F13 11.11  +2.0 PB 2 2 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.05  +2.2 2 Final
Höjd F13 1.42  PB 1 Final
2011-06-10 60 m häck (76,2 cm) F13 10.43  0.0 PB 2 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m häck (76,2 cm) [1] F13 33.06  +1.8 PB 2 Final
Höjd F13 1.42  4 Final
Längd (zon) F13 4.87  +1.7 PB 4 Final
Tresteg (zon) F13 10.56  +1.9 PB 2 Final
2011-08-06 5-kamp F13 4 132  +0.3 PB 5 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
60 m häck (76,2 cm) 10.22 [1 053] +0.7 PB 1
Höjd 1.42 [895] 1
Spjut (400 gr) 16.37 [534] PB 1
Längd (zon) 4.59 [839] 0.0 1
600 m 1:56.73 [811] PB 1
2011-09-03 60 m häck (76,2 cm) F13 10.45  -0.6 3 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.62  -0.1 6 Final
Längd (zon) F13 4.92  - 3 Final
2011-09-10 80 m F13 11.13  +2.0 1 2 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.07  +3.2 3 Final
200 m F13 29.66  -0.6 PB 1 3
60 m häck (76,2 cm) F13 10.53  -1.0 2 2
10.41  - 5 Final
Höjd F13 1.40  6 Final
Längd (zon) F13 4.68  +4.3 4 Final
4.68  +1.6 4 Final
Tresteg (zon) F13 10.43  +2.9 1 Final
10.00  +1.9 1 Final
2011-09-24 60 m häck (76,2 cm) F13 10.13  +1.2 PB 2 1 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Höjd F13 1.45  PB 5 Final
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2011 för F13
»  Herstedt, Josefin -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-09-10 80 m F13 12.28  +2.0 PB 6 2 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
»  Hultström, Emma -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-14 5-kamp F13 3 197  - PB 14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 12.32 [659] -0.1 SB 6 2
Längd (zon) 3.91 [590] - 16 1
Boll (300 gr) 27.91 [640] PB 10 1
Höjd 1.16 [589] SB 17 1
600 m 2:01.71 [719] PB 9 1
2011-08-06 5-kamp F13 3 728  +0.7 PB 7 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
60 m häck (76,2 cm) 11.27 [845] +0.4 PB 1
Höjd 1.39 [860] PB 1
Spjut (400 gr) 18.35 [600] PB 1
Längd (zon) 4.03 [634] +1.0 PB 1
600 m 1:57.91 [789] PB 1
2011-09-10 80 m F13 ej start  3 [¤] » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
200 m F13 29.75  -2.3 PB 1 2
60 m häck (76,2 cm) F13 11.90  -1.9 6 1
Höjd F13 1.34  9
Tresteg (zon) F13 8.87  +3.5 10
8.81  +1.4 PB 10
Diskus (0,6 kg) F13 21.13  PB 9
Spjut (400 gr) F13 16.25  9
2011-09-24 60 m häck (76,2 cm) F13 11.97  +1.8 4 2 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Spjut (400 gr) F13 20.38  PB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hådén, Ellen -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-09-10 Kula (2,0 kg) F13 8.88  PB 14 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Diskus (0,6 kg) F13 18.26  PB 12
Slägga (2,0 kg) F13 22.11  PB 11
Spjut (400 gr) F13 13.05  PB 13
2011-09-24 Kula (2,0 kg) F13 8.41  10 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Spjut (400 gr) F13 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hård, Elsa -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-16 80 m F13 11.79  -1.4 PB 1 Final » Sundbybergs unddomsspel, Sätra IP, Sätra
Höjd F13 1.40  PB 1 Final
2011-05-28 Höjd F13 1.40  3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-10 Höjd F13 1.38  5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-09-10 60 m häck (76,2 cm) F13 11.24  -1.0 PB 4 2 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Höjd F13 1.40  7 Final
Stav F13 1.79  PB 8 Final
2011-09-21 Stav F13 1.94  PB 5 Final » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
»  Jakobsson, Ylva -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-14 5-kamp F13 3 874  - PB 6 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 10.62 [971] -1.1 PB 1 3
Längd (zon) 4.44 [784] - 5 1
Boll (300 gr) 28.44 [656] PB 9 1
Höjd 1.28 [732] PB 13 1
600 m 2:01.07 [731] PB 8 1
2011-09-10 80 m F13 11.26  +1.7 PB 2 3 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.19  +3.2 4 Final
200 m F13 29.82  -2.7 PB 1 6
Längd (zon) F13 4.82  +3.9 1 Final
Kula (2,0 kg) F13 10.04  PB 11
2011-09-17 80 m F13 11.24  -1.2 PB 2 3 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Längd (zon) F13 4.69  +1.4 PB 10
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2011-09-24 60 m häck (76,2 cm) F13 10.08  +1.2 PB 1 1 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Längd (zon) F13 4.55  -0.9 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Janhunen, Marina -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-08-13 Stadslopp F13 brutit  1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-10 200 m F13 30.70  -2.0 PB 3 4 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.13  +1.3 PB 22
2011-09-24 600 m F13 1:51.79  PB 6 2 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
»  Kapell, Hanna -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-10 Terränglopp F13 8.59  9 1 » Terräng-DM, Ursvik
2011-05-12 400 m KS 67.21  PB 3 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-05-14 5-kamp F13 3 656  - PB 12 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 12.12 [692] -1.1 SB 4 3
Längd (zon) 4.24 [711] - 10 1
Boll (300 gr) 25.22 [558] PB 13 1
Höjd 1.34 [802] PB 12 1
600 m 1:52.52 [893] PB 3 1
2011-06-06 80 m F13 11.48  +4.3 1 3 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.56  +2.2 6 Final
Stav F13 2.00  PB 1 Final
2011-06-10 200 m F13 29.78  -0.8 PB 6 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
60 m häck (76,2 cm) F13 11.70  -1.2 PB 4 1
Stav F13 1.98  4 Final
2011-08-06 5-kamp F13 3 995  +0.6 PB 6 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
60 m häck (76,2 cm) 10.73 [949] +0.7 PB 1
Höjd 1.36 [825] PB 1
Spjut (400 gr) 19.09 [623] PB 1
Längd (zon) 4.42 [777] +0.5 PB 1
600 m 1:56.23 [821] 1
2011-08-13 Stadslopp F13 7.02  30 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-08-16 300 m häck (76,2 cm) F13 53.42  PB 4 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-09-03 200 m häck (76,2 cm) [1] F13 30.54  +1.2 PB 4 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.40  - 11
2011-09-10 200 m F13 29.81  -2.0 1 4 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
60 m häck (76,2 cm) F13 11.15  -1.9 4 1
11.53  - 8 Final
Stav F13 2.29  PB 5 Final
Längd (zon) F13 4.44  +2.0 PB 10
2011-09-17 200 m häck (76,2 cm) F13 31.57  0.0 3 1 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Stav F13 2.23  9
Längd (zon) F13 4.55  +0.9 PB 13
2011-09-24 600 m F13 1:50.45  PB 4 2 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Längd (zon) F13 4.42  0.0 8 Final
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2011 för F13
»  Laidlaw, Matilda -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng F13 8.20  4 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-08-06 5-kamp F13 3 704  +0.9 PB 8 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
60 m häck (76,2 cm) 11.22 [854] +0.4 SB 1
Höjd 1.33 [790] PB 1
Spjut (400 gr) 15.91 [518] PB 1
Längd (zon) 4.12 [667] +1.5 SB 1
600 m 1:53.44 [875] PB 1
2011-08-13 Stadslopp F13 7.04  33 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Lannebo, Sara -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-08-13 Stadslopp F13 8.51  244 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Lindqvist, My -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 80 m F13 12.19  +0.3 PB 3 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.16  +3.3 7 Final
2011-08-13 Stadslopp F13 7.49  95 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-10 80 m F13 12.01  +3.2 5 4 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.93  +1.8 PB 7 B-final
200 m F13 31.52  -1.8 PB 3 5
Längd (zon) F13 3.75  +1.4 PB 30
2011-09-24 80 m F13 12.17  +0.9 5 1 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Spjut (400 gr) F13 13.87  PB 16
   Magnusson, Hanna -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-14 5-kamp F13 2 167  - PB 17 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) brutit 3
Längd (zon) 3.79 [547] - 17 1
Boll (300 gr) 15.45 [243] SB 17 1
Höjd 1.22 [661] PB 15 1
600 m 2:01.88 [716] SB 10 1
2011-06-06 Höjd F13 1.30  PB 4 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Stav F13 1.90  PB 3 Final
   Nordkvist, Wilma -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-20 200 m F13 28.35  +1.1 PB 1 D-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
60 m häck (76,2 cm) F13 10.29  +3.0 2 1
9.96  +5.3 3 Final
Längd (zon) F13 4.74  -1.3 SB 3 Final
2011-05-28 Höjd F13 1.52  PB 1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2011-06-06 80 m häck (76,2 cm) F13 13.32  -1.2 PB 3 1 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F13 1.51  4 Final
Längd F14 3.84  +2.6 17
Kula (2,0 kg) F13 7.56  SB 16
Spjut (400 gr) F13 17.05  PB 16
2011-06-10 80 m F13 10.99  +0.9 PB 2 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.07  -0.6 2 Final
Höjd F13 1.56  PB 2 Final
Tresteg (zon) F13 10.45  +0.8 PB 4 Final
   Nygren, Rebecca -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-08-13 Stadslopp F13 8.50  246 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Palmerstedt, Linnéa -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-12 Stav KS 2.00  PB 3 Final » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2011-06-10 Stav F13 2.28  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd (zon) F13 4.43  +2.4 10
4.30  +0.8 PB 10
2011-09-03 60 m häck (76,2 cm) F13 11.62  -0.3 PB 4 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.32  - 12
Kula (2,0 kg) F13 10.04  PB 8 Final
2011-09-10 Stav F13 2.49  PB 2 Final » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.19  +1.4 19
Kula (2,0 kg) F13 10.52  PB 9
2011-09-17 Stav F13 2.43  6 Final » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Kula (2,0 kg) F13 9.13  14
2011-09-21 Stav F13 2.34  3 Final » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
2011-09-24 Kula (2,0 kg) F13 9.66  7 Final » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Spjut (400 gr) F13 22.69  PB 5 Final
»  Retsloff, Hanne -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 80 m F13 12.48  +0.3 PB 6 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 3.54  -1.2 SB 12
2011-06-10 80 m F13 12.38  +3.6 6 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Kula (2,0 kg) F13 7.78  PB 9
2011-09-03 60 m häck (76,2 cm) F13 brutit  2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 ej res 
Kula (2,0 kg) F13 7.00  17
2011-09-10 80 m F13 12.07  +2.6 5 1 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.22  +1.8 PB 8 B-final
Tresteg (zon) F13 8.78  +1.7 PB 11
Kula (2,0 kg) F13 7.92  PB 20
2011-09-24 Kula (2,0 kg) F13 7.98  PB 17 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
»  Robertsson, Fanny -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-05-28 80 m F13 12.38  +0.3 PB 5 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 3.98  +0.1 SB 4 Final
2011-06-06 Stav F13 1.90  PB 5 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2011-06-10 80 m F13 12.34  +0.6 PB 5 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F13 1.98  PB 5 Final
Längd (zon) F13 3.98  +3.8 16
3.96  +1.9 16
Tresteg (zon) F13 8.62  +2.0 PB 8 Final
2011-08-13 Stadslopp F13 8.23  167 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-06 Längd (zon) F13 4.30  +0.9 PB 3 Final » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2011-09-10 Stav F13 2.29  PB 3 Final » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.24  +1.8 16
2011-09-17 Stav F13 2.33  PB 8 Final » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Längd (zon) F13 4.14  +0.8 32
2011-09-21 Stav F13 2.24  4 Final » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
2011-09-24 Längd (zon) F13 4.18  0.0 13 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
»  Sjöholm, Matilda -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-28 2 000 m terräng F13 9.06  6 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2011-05-28 80 m F13 11.99  +0.3 PB 2 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.69  +3.3 3 Final
Höjd F13 1.31  PB 4 Final
Längd (zon) F13 3.90  -2.6 PB 7 Final
2011-08-06 5-kamp F13 3 012  +0.3 PB 9 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
60 m häck (76,2 cm) 13.19 [521] +0.7 PB 1
Höjd 1.24 [685] 1
Spjut (400 gr) 12.82 [408] PB 1
Längd (zon) 3.96 [609] 0.0 PB 1
600 m 1:57.94 [789] PB 1
2011-09-03 Längd (zon) F13 3.52  - 26 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2011-09-10 80 m F13 11.66  +3.2 4 4 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.59  +1.8 PB 5 B-final
200 m F13 30.82  -2.7 PB 3 6
60 m häck (76,2 cm) F13 12.01  -1.0 PB 6 2
Höjd F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 4.02  +1.6 PB 27
Tresteg (zon) F13 9.11  +2.5 8 Final
8.52  +1.8 PB 8 Final
2011-09-24 80 m F13 11.63  0.0 3 2 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
60 m häck (76,2 cm) F13 11.89  +1.2 PB 4 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Strömfelt, Ella -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-04-10 Terränglopp F13 9.08  11 1 » Terräng-DM, Ursvik
2011-06-06 Höjd F13 1.27  PB 6 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Stav F13 1.90  PB 3 Final
2011-06-10 Stav F13 1.88  6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2011-08-13 Stadslopp F13 7.24  48 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2011-09-03 800 m F13 2:42.30  PB 4 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.21  0.0 PB 16
2011-09-10 Stav F13 ej res  1 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
2.19  PB 6 Final
2011-09-21 Stav F13 2.44  PB 2 Final » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
   Winst, Agnes -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-08-13 Stadslopp F13 8.01  125 1 » Lilla Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Åkeson, Magdalena -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-09-10 200 m F13 30.35  -1.8 PB 1 5 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.76  +1.7 PB 3 Final
2011-09-17 Längd (zon) F13 ej start  1 [¤] » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
   Andersson, Elin -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2011-10-29 Terränglopp F12 11.28  5 1