HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2017-05-30
Ute för 2011 Resultatdatum: 2011-09-24
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
45.88  [1] » Svensson, Elias -00 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
Andreasson, Oliver -00
» Gussarsson, Arvid -00
» Johansson, Leon -01
» Ekberg, Johan -00
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P11
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
42.54  [1] » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hargeström, Sebastien -98
Werner, Simon -98
» Karlsson, John -99
42.59  [2] » Olsson, Timothy -98 P13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Förnestig, Frank -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Karlsson, John -99
42.70  » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hargeström, Sebastien -98
Werner, Simon -98
» Karlsson, John -99
49.81  » Rodhe, Albin -99 P13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Henningson, William -99
» Rodhe, Gustav -99
Rudal, Elliott -99
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
42.10  [1] » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wulff, Jonathan -94
» Ojuri, Sunday -93
Nordström, Erik -86
42.16  » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wulff, Jonathan -94
» Ojuri, Sunday -93
Nordström, Erik -86
42.41  [2] » Braesh-Andersen, Ken -93 P19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93
42.60  » Braesh-Andersen, Ken -93 P19 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93
42.70  » Braesh-Andersen, Ken -93 P19 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93
43.00  [3] » Braesh-Andersen, Ken -93 MS 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Wulff, Jonathan -94
» Eklund, Jonathan -88
» Kårelid, Victor -89
43.04  » Braesh-Andersen, Ken -93 P19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93
44.13  [4] » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Ahmed, Samy -94
44.27  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Ahmed, Samy -94
45.34  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2011-08-20 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
» Wulff, Jonathan -94
» Grundberg, Erik -94
Almlöf, Andreas -95
46.90  » Grundberg, Erik -94 P17 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wesslén, Sebastian -95
Lind, Markus -95
Brunnstedt, Anton -94
Landslagsstafett
42.13  » Wulff, Jonathan -94 MS 2011-09-09 » Finnkampen, Helsingfors, FIN
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:02.65  [1] » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wesslén, Sebastian -95
Almlöf, Andreas -95
» Torgersson, Alex -94
2:03.00  [2] » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Torgersson, Alex -94
2:03.80  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wesslén, Sebastian -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Torgersson, Alex -94
2:08.91  » Grundberg, Erik -94 P17 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Brunnstedt, Anton -94
Almlöf, Andreas -95
» Ahmed, Samy -94
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:25.08  [1] » Braesh-Andersen, Ken -93 P19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Jonsson, Niklas -92
» Skugghall, Hannes -92
» Green, Philip -93
3:27.53  » Braesh-Andersen, Ken -93 P19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Jonsson, Niklas -92
» Skugghall, Hannes -92
» Green, Philip -93
Landslagsstafett
44.28  Jaako, Joni -86 MS 2011-06-19 » Lag EM, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:11.54  » Förnestig, Frank -98 P13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
5:55.64  [1] » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Krüsell Berg, Carl -98
» Lund, Jonathan -99
6:29.70  » Rodhe, Albin -99 P13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Rodhe, Gustav -99
Eklöw, Georg -99
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
6:03.69  [1] » Ljung, Christopher -92 P19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Jonsson, Niklas -92
» Skugghall, Hannes -92
6:11.11  [2] » Lidfeldt, Gustaf -95 P17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Torgersson, Alex -94
Salehian, Sam -94
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:33.34  » Löfwing, Joakim -84 MS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Karlsson, Fredrik -78
Ekhamre, Thobias -88
Jaako, Joni -86
7:48.00  Klinteskog, Johan -81 MS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Persson, Alexander -89
» Emilsson, Erik -82
Lundell, Philip -91
               
 4 x 1 500 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
15:57.44  » Löfwing, Joakim -84 MS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Jaako, Joni -86
» Emilsson, Erik -82
Ekhamre, Thobias -88
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
45.63  » Lindvall, Siri -01 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Kapell, Tilda -01
» Ilbäcken, Thelma -01
» Nordström, Thea -01
» Gassama, Sira -01
46.94  » Littorin, Ebba -01 F11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Rådbo, Klara -01
» Hultström, Vilma -00
Knudsen, Josefin -00
» Richardsson, Victoria -00
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
41.91  [1] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Hansson, Pernilla -98
» Jakobsson, Ylva -98
» Agbonkhese, Efe -98
42.30  [2] » Hansson, Pernilla -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Jakobsson, Ylva -98
» Kapell, Hanna -98
» Agbonkhese, Efe -98
42.47  » Hansson, Pernilla -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Jakobsson, Ylva -98
» Kapell, Hanna -98
» Agbonkhese, Efe -98
44.04  » Cianelli, Rosanna -99 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Hultström, Emma -98
» Kapell, Hanna -98
» Dyrke, Julia -99
44.20  » Hård, Elsa -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hultström, Emma -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Werner, Hermine -99
44.44  » Hård, Elsa -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hultström, Emma -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Werner, Hermine -99
45.84  » Palmerstedt, Linnéa -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Fritz, Caroline -98
» Brunnstedt, Julia -98
» Robertsson, Fanny -98
47.04  » Robertsson, Fanny -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
» Lundmark, Maja -99
Capelle, Téa -98
» Jansson, Fanny -99
47.58  Bouizem Byström, Mina -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Lindqvist, My -98
Kristensson, Clara -98
» Retsloff, Hanne -98
48.11  » Wärn, Nora -99 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Lindberg, Elna -99
» Jahrl, Hedda -99
» Engström, Isabella -99
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
46.34  [1] Tengvall, Tove -91 K22 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
» Dedrickson M, Fatima -89
» Hellberg Jonsén, Sofia -89
» Alstermark, Linnéa -92
48.02  [2] Tengvall, Tove -91 KS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Österberg, Sara -93
Lüppert Thomsson, Frida -92
» Alstermark, Linnéa -92
48.74  Tengvall, Tove -91 KS 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Lüppert Thomsson, Frida -92
» Breig Lindell, Elin -95
» Alstermark, Linnéa -92
49.03  [3] » Jelassi, Yasmin -96 F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Schelander, Rebecka -94
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
49.10  » Jelassi, Yasmin -96 F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Schelander, Rebecka -94
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
49.58  [4] » Jelassi, Yasmin -96 F17 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Sjöberg, Olivia -95
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
50.70  » Pernbrink, Sara -96 F15 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Hentschel, Sandra -97
» Forsberg, Elin -96
Pettersson, Tove -97
51.18  » Pernbrink, Sara -96 F15 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Hentschel, Sandra -97
» Forsberg, Elin -96
Pettersson, Tove -97
51.98  » Pernbrink, Sara -96 F15 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hentschel, Sandra -97
» Tersander, Beata -97
» Gustafsson, Linnéa -97
52.10  » Jelassi, Yasmin -96 F17 2011-08-20 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
Ramskog, Alexi -94
» Avebäck, Freja -95
» Bill, Ellinor -95
52.59  » Pernbrink, Sara -96 F15 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hentschel, Sandra -97
» Tersander, Beata -97
» Gustafsson, Linnéa -97
53.44  » Forsberg, Elin -96 F17 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Ramskog, Alexi -94
Tapper, Fanny -95
» Möller, Amelie -94
54.66  Nordkvist, Nikolina -97 F15 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Strömbeck, Hanna -97
» Österberg, Hanna -97
» Asplund, Felicia -96
55.17  Nordkvist, Nikolina -97 F15 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Strömbeck, Hanna -97
» Österberg, Hanna -97
» Asplund, Felicia -96
Landslagsstafett
46.52  » Alstermark, Linnéa -92 KS 2011-09-03 » Nordic Junior Championships, Köpenhamn, DEN
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F17
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:21.85  [1] » Jelassi, Yasmin -96 F17 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
» Forss, Emma -94
2:24.04  » Bill, Ellinor -95 F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Sjöberg, Olivia -95
Ramskog, Alexi -94
» Forss, Emma -94
2:26.30  » Jelassi, Yasmin -96 F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Schelander, Rebecka -94
» Narfgren, Ellen -94
» Åberg, Stina -94
2:28.46  » Möller, Amelie -94 F17 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Schelander, Rebecka -94
Ramskog, Alexi -94
» Åberg, Stina -94
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
3:56.92  » Österberg, Sara -93 KS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Wåhlin, Lova -92
» Högberg, Rebecca -84
» Sabir, Jasmin -92
Landslagsstafett
3:36.47  Persson, Sofie -87 KS 2011-06-19 » Lag EM, Stockholms Stadion, Stockholm
» Högberg, Rebecca -84
3:47.72  » Sabir, Jasmin -92 KS 2011-09-04 » Nordic Junior Championships, Köpenhamn, DEN
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:40.33  [1] » Hansson, Pernilla -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Kapell, Hanna -98
Eklind, Maja -98
5:56.71  » Janhunen, Marina -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Magnusson, Hanna -98
» Sjöholm, Matilda -98
6:01.67  » Dyrke, Julia -99 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wärn, Nora -99
» Jahrl, Hedda -99
6:07.09  » Strömfelt, Ella -98 F13 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Palmerstedt, Linnéa -98
Winst, Agnes -98
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:16.57  [1] » Narfgren, Ellen -94 F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Åberg, Stina -94
» Forss, Emma -94
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
               
 4 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
9:16.76  [1] » Sabir, Jasmin -92 KS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
» Persson, Frida -89
» Wåhlin, Lova -92
» Högberg, Rebecca -84
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för KS
               
 Mix
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:40.42   {Hammarby IF} [1] X15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
2:40.99  » Hördell, Anton -97 X15 2011-09-11 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
» Gustafsson, Linnéa -97
» Rosenberg, Viktor -96
» Pernbrink, Sara -96
» Persson, Manne -96
» Hentschel, Sandra -97
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
               
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics