HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-11-11
Ute för 2011 Resultatdatum: 2011-11-27
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.68  » Grundberg, Erik -94 -2.4 P17 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.22  » Svensson, Elias -00 +0.6 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
9.60  [1] » Johansson, Leon -01 +2.0 P10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.62  Andreasson, Oliver -00 +1.2 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
10.14  » Lavett, Emil -01 +0.2 P10 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.19    » Skaarud, Hannes -01 -2.0 P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.30  » Fogelberg, Adam -01 +1.0 P10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.36  » Palmerstedt, Jacob -00 +0.7 P11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.44      Roos, Valdemar -02 +1.3 P10 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.72  » Borgius, Teodor -03 +1.5 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.85  Cornelius, Jacob -04 +0.5 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.32    » Moberg, Markus -03 +1.4 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.36  Adamsson, Daniel -03 +1.8 P10 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.04  Littorin, Viggo -04 +1.2 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Ej godkänd vind
9.02  » Svensson, Elias -00 +3.3 P11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.04  » Lavett, Emil -01 +3.5 P10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.25    » Fogelberg, Adam -01 +2.1 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.22  Adamsson, Daniel -03 +2.2 P10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.26  » Hök, Elliot -01 +2.1 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Vinduppgift saknas
9.08  » Svensson, Elias -00 - P11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.07  Lindgren, Carl -03 - P10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.77  » Hargeström, Sebastien -98 0.0 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
10.85  » Förnestig, Frank -98 +1.1 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.54  [1] » Karlsson, John -99 +1.1 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.56  Werner, Simon -98 -1.1 P13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.05  » Forsberg, Martin -99 +2.0 P12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.35    » Rodhe, Albin -99 -0.2 P12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.57  » Krüsell Berg, Carl -98 -3.4 P13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.58  Eklöw, Georg -99 +1.9 P12 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.82  » Henningson, William -99 -0.2 P12 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
10.76  » Förnestig, Frank -98 +2.5 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.32  » Ilbäcken, Theodor -98 +2.4 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.39    » Karlsson, John -99 +3.7 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.42  » Olsson, Timothy -98 +2.4 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.25  Stevens, Alexander -98 +2.4 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.34  » Krüsell Berg, Carl -98 +2.4 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.71  » Tornéus, Michel -86 -0.7 MS 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.81  [1] » Ojuri, Sunday -93 +1.6 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
10.90  [2] » Wulff, Jonathan -94 +1.6 P17 2011-07-31 » Norrvidden, Baldershovs IP, Sundsvall
11.04  [3] » Barrefors, Björn -87 +1.8 MS 2011-06-08 » Des Moines, IA, USA
11.20  [4] » Kårelid, Victor -89 +1.4 M22 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.30      Rüdrich, Joar -90 +1.7 M22 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
11.31  » Eklund, Jonathan -88 +0.2 MS 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.44  » Vikström J, Martin -91 -0.7 M22 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
11.46    » Acson, Dennis -82 -0.7 MS 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.48  » Green, Philip -93 +1.9 P18 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.48  » Andersson, David -85 +0.1 MS 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.50  [5] » Ewertzh, Jacob -95 +1.5 P16 2011-08-26 » USM, Sandskogens IP, Ystad
11.52  » Braesh-Andersen, Ken -93 +0.3 P18 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
11.69  » Qvarfordt, Mattias -94 +1.4 P17 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.70    » Ahmed, Samy -94 +0.9 P17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.77  » Odenman, Gunnar -93 +1.4 P18 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.88  » Elgered, Jonas -87 +0.3 MS 2011-07-16 » Vääksy, FIN
11.98      Almlöf, Andreas -95 +1.2 P16 2011-08-07 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
12.10  » Wesslén, Sebastian -95 -0.1 P16 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
12.15  Khalel, Omar -74 -1.1 M35 2011-07-14 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
12.24      Brottman, Stefan -88 +0.2 MS 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.48  » Åkesson, Staffan -95 -0.2 P16 2011-07-30 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
12.51  » Averin Markström, Simon -95 +0.2 P16 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.80    » Öberg, Anton -93 -1.1 P18 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
12.81  Brunnstedt, Anton -94 +1.2 P17 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.04  » Hördell, Anton -97 -3.5 P14 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.27    » Rosenberg, Viktor -96 -6.8 P15 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.73  » Alenäs, Hans -96 -6.8 P15 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
14.00  » Möller, Tim -97 -0.4 P14 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.91  » Sidenbladh, Oskar -97 -3.5 P14 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
10.63  » Tornéus, Michel -86 +4.5 MS 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
10.80  » Ojuri, Sunday -93 +2.6 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
11.16    » Kårelid, Victor -89 +3.1 M22 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
11.41  » Green, Philip -93 +3.5 P18 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.43  » Qvarfordt, Mattias -94 +4.5 P17 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.59    » Ahmed, Samy -94 +3.5 P17 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.87  » Elgered, Jonas -87 +2.8 MS 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.95  Karlsson, Valdemar -93 +3.0 P18 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.14      Brottman, Stefan -88 +3.0 MS 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.57  Brunnstedt, Anton -94 +3.2 P17 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.70  » Hördell, Anton -97 +3.0 P14 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
10.87  » Wulff, Jonathan -94 - P17 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
21.87  [1] » Ojuri, Sunday -93 +0.1 P18 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.19  [2,3] » Wulff, Jonathan -94 +0.9 P17 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
22.56  [4] » Skugghall, Hannes -92 +1.1 P19 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
22.89  » Braesh-Andersen, Ken -93 -1.3 P18 2011-07-14 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
22.91  » Green, Philip -93 +0.7 P18 2011-07-14 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
22.99    » Vikström J, Martin -91 +0.5 M22 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
23.35  [5] » Ewertzh, Jacob -95 -0.5 P16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
23.41  Rüdrich, Joar -90 +1.8 M22 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
23.71    » Torgersson, Alex -94 +0.2 P17 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
24.15  » Qvarfordt, Mattias -94 -2.6 P17 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
24.22  Strand, Eddie -94 -0.1 P17 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
24.25      Almlöf, Andreas -95 +1.3 P16 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
24.48  » Ahmed, Samy -94 -1.0 P17 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
24.48  Elo, Karl-Johan -91 +1.8 M22 2011-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
24.77    » Wesslén, Sebastian -95 -1.9 P16 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.33  » Åkesson, Staffan -95 -0.1 P16 2011-07-30 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
25.47  Brottman, Stefan -88 -0.5 MS 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
26.36      Bahri, Erik -91 +0.6 M22 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.80  » Hördell, Anton -97 -0.8 P14 2011-08-21 » Genrepet, Sätra IP, Sätra
27.46  [6] » Förnestig, Frank -98 +1.1 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
27.97  [7] » Hargeström, Sebastien -98 -3.4 P13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.31  » Olsson, Timothy -98 -0.3 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
30.59  » Krüsell Berg, Carl -98 +2.0 P13 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
31.50    » Karlsson, John -99 -0.3 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
36.14  » Lavett, Emil -01 +1.2 P10 2011-08-20 » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
Ej godkänd vind
21.42  » Ojuri, Sunday -93 +4.2 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
22.10  » Wulff, Jonathan -94 +2.9 P17 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
27.05  » Förnestig, Frank -98 +2.4 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
38.28  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
39.96  » Åkesson, Staffan -95 P16 2011-09-10 » DM mångkamp Skåne, Ekevalla IP, Eslöv
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
48.62  [1] Jaako, Joni -86 MS 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
50.10  » Barrefors, Björn -87 MS 2011-06-08 » Des Moines, IA, USA
50.39  [2] » Torgersson, Alex -94   P17 2011-08-20 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
50.39  [3] » Braesh-Andersen, Ken -93 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
50.48  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2011-07-05 » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
50.65      Persson, Alexander -89   M22 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
51.29  Ekhamre, Thobias -88 MS 2011-04-27 » Lapinlahti, FIN
51.54  » Wulff, Jonathan -94 P17 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
52.21      Lundell, Philip -91   M22 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
53.52  » Elgered, Jonas -87 MS 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
53.87  » Odenman, Gunnar -93 P18 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
54.25      Jonsson, Niklas -92   P19 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
54.56  Strand, Eddie -94 P17 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
55.20  Karlsson, Valdemar -93 P18 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
55.79    » Ahmed, Samy -94   P17 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
57.57  » Öberg, Anton -93 P18 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
58.35  » Alemayoh, Michele -92 P19 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
58.86    » Tholander, Martin -93   P18 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
58.90  Brottman, Stefan -88 MS 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
59.04  Bahri, Erik -91 M22 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
61.14    » Özkan, Selman -91   M22 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
61.59  » Hargeström, Sebastien -98 P13 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
62.56  » Lidfeldt, Gustaf -95 P16 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
65.10      Andersson, Fredrik -93   P18 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
67.21  » Bougt, Niklas -92 P19 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
77.62  » Lund, Jonathan -99 P12 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Stafettsträcka
49.70  [4] » Skugghall, Hannes -92 P19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
50.68  [5] » Green, Philip -93 P18 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
52.29  [6] Jonsson, Niklas -92 P19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - sträcka #3 i 4x400m
[5] - sträcka #4 i 4x400m
[6] - sträcka #2 i 4x400m
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:27.35  Jonsson, Niklas -92 P19 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1:29.90  Segerberg, Filip -90 M22 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1:38.51    » Olsson, Timothy -98   P13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:39.98  [1] » Hargeström, Sebastien -98 P13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:45.56  » Förnestig, Frank -98 P13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:52.54    » Ilbäcken, Theodor -98   P13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1:54.34  [2] » Ekberg, Johan -00 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:57.96  Eklöw, Georg -99 P12 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1:58.36  [3] » Svensson, Elias -00   P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:00.81  » Rodhe, Gustav -99 P12 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2:02.69  » Rodhe, Albin -99 P12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2:04.80    » Henningson, William -99   P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:10.29  [4] » Lavett, Emil -01 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2:11.62  » Strömfelt, Erik -00 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:22.65      Rudal, Elliott -99   P12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:27.26  » Hök, Elliot -01 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:47.01  [1] Jaako, Joni -86 MS 2011-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
1:47.24  [2] Ekhamre, Thobias -88 MS 2011-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
1:53.09    » Karlsson, Fredrik -78   MS 2011-06-11 » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
1:53.47  » Löfwing, Joakim -84 MS 2011-05-28 » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
1:54.04  Persson, Alexander -89 M22 2011-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
1:55.17    » Emilsson, Erik -82   MS 2011-05-28 » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
1:55.71  Kahlström, André -88 MS 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
1:55.99  Klinteskog, Johan -81 MS 2011-05-28 » Tjalvespelen, Borgsmo IP, Norrköping
1:58.25      Lundell, Philip -91   M22 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:58.29  [3] » Torgersson, Alex -94 P17 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1:59.09  » Ljung, Christopher -92 P19 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
2:00.69      Jonsson, Niklas -92   P19 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:00.99  » Özkan, Selman -91 M22 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2:01.09  » Braesh-Andersen, Ken -93 P18 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:01.54      Segerberg, Filip -90   M22 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2:03.73  » Skugghall, Hannes -92 P19 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:04.34  Salehian, Sam -94 P17 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2:07.09    » Alemayoh, Michele -92   P19 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:10.20  » Lidfeldt, Gustaf -95 P16 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:10.54  » Nilsson, Patrik -91 M22 2011-05-18 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
2:15.16    » Tholander, Martin -93   P18 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
2:20.65  » Bougt, Niklas -92 P19 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
2:21.60  [4] » Olsson, Timothy -98 P13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:21.93      Andersson, Fredrik -93   P18 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:22.63  Segerberg, Lukas -92 P19 2011-08-09 » Formtoppningen, Sollentunavallen, Sollentuna
2:27.28  » Alenäs, Hans -96 P15 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:28.69    » Rosenberg, Viktor -96   P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
2:32.15  » Hördell, Anton -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
2:38.99  Sehlberg, Erik -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
2:39.15    » Möller, Tim -97   P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
2:43.60  Eklöw, Georg -99 P12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:52.33  » Bierhance Söderberg, Alex -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
3:02.83  [5] » Lavett, Emil -01   P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:07.57  » Rodhe, Gustav -99 P12 2011-05-16 » Sundbybergs unddomsspel, Sätra IP, Sätra
3:12.52  » Persson, Manne -96 P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
3:17.16  Lindgren, Carl -03 P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
1:57.71  [6] Lundell, Philip -91 M22 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2:07.94  [7] » Lidfeldt, Gustaf -95 P16 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för P10
[6] - sträcka #4 i 4x800m
[7] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:33.69  Persson, Alexander -89 M22 2011-07-23 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
3:02.37  » Åkesson, Staffan -95 P16 2011-09-11 » DM mångkamp Skåne, Ekevalla IP, Eslöv
3:05.06      Almlöf, Andreas -95   P16 2011-08-07 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
3:26.10  [1] » Förnestig, Frank -98 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3:31.70  Eklöw, Georg -99 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3:42.37  » Lund, Jonathan -99 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:49.22  Ekhamre, Thobias -88 MS 2011-05-26 » Råslättspelen, Råslätts IP, Jönköping
4:02.64  Kahlström, André -88 MS 2011-06-26 » Island Games, Sandown, GBR
4:10.03    » Ljung, Christopher -92   P19 2011-07-05 » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
4:12.50  Segerberg, Filip -90 M22 2011-07-05 » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
4:14.32  Jonsson, Niklas -92 P19 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
4:24.25      Salehian, Sam -94   P17 2011-07-02 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
4:26.45  » Alemayoh, Michele -92 P19 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:30.91  » Lidfeldt, Gustaf -95 P16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:43.92    » Elgered, Jonas -87   MS 2011-07-17 » Vääksy, FIN
4:46.28  » Barrefors, Björn -87 MS 2011-06-09 » Des Moines, IA, USA
4:48.11  » Bougt, Niklas -92 P19 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
5:06.49  Andersson, Fredrik -93 P18 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
7:42.76  » Olsson, Timothy -98 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:40.69  » Lerdahl, Emil -82 MS 2011-07-16 » Trondhem, NOR, Trondheim, NOR
8:57.67  [1] Jonsson, Niklas -92 P19 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
9:00.68  [2] » Ljung, Christopher -92   P19 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
9:07.26  » Nilsson, Patrik -91 M22 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9:12.01  Segerberg, Filip -90 M22 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
9:26.90  [3] » Lidfeldt, Gustaf -95   P16 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9:36.04  [4] Salehian, Sam -94 P17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10:16.12  Segerberg, Lukas -92 P19 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
14:41.51  » Lerdahl, Emil -82 MS 2011-08-11 » SM, Gunder Häggstadion, Gävle
15:42.43  [1] Jonsson, Niklas -92 P19 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
15:47.50    » Nilsson, Patrik -91   M22 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
15:54.15  [2] » Ljung, Christopher -92 P19 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
16:02.49  Segerberg, Filip -90 M22 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
16:49.89  [3] » Alemayoh, Michele -92 P19 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 10 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
30:20.68  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2011-08-11 » SM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.38  » Lerdahl, Emil -82 MS 2011-05-07 » 10 km landsväg, Oslo, NOR
34.14  » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 MS 2011-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
35.36    » Häggström, Niklas -71   M40 2011-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
36.17  Klinteskog, Johan -81 MS 2011-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
39.20  Magnusson, Jan -74 M35 2011-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
43.06  » Rappe, Martin -72 M35 2011-08-13 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:07.39  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2011-09-17 » Sthlm halvmarathon, Stockholm
1:12.38  » Nilsson, Patrik -91 M22 2011-09-17 » Sthlm halvmarathon, Stockholm
1:15.05  [2] » Schultz, Pontus -72   M35 2011-05-07 » Kungsholmen Runt, Stockholm
1:16.44  [3] » Häggström, Niklas -71 M40 2011-05-07 » Kungsholmen Runt, Stockholm
1:16.51  » Pell, Rickard -79 MS 2011-09-17 » Sthlm halvmarathon, Stockholm
1:17.06    » Kanmert Gustafsson, Oskar -84   MS 2011-05-21 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:20.49  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2011-09-17 » Sthlm halvmarathon, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:23.17  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2011-10-30 » Frankfurt Marathon, Frankfurt, GER
2:45.33  » Häggström, Niklas -71 M40 2011-05-28 » Stockholm marathon, Stockholm
2:48.39    » Karlsson, Fredrik -78   MS 2011-11-27 » Firenze marathon, Firenze, ITA
3:12.02  [2] » Malmborg, Nicklas -70 M40 2011-05-28 » Stockholm marathon, Stockholm
3:15.55  [3] Brikell, Jens -71 M40 2011-05-28 » Stockholm marathon, Stockholm
3:29.47      Norberg, Patrik -64   M45 2011-05-28 » Stockholm marathon, Stockholm
3:31.52  Gyllenstein, Jan-Erik -57 M50 2011-05-28 » Stockholm marathon, Stockholm
3:39.43  Axnér, Joakim -91 M22 2011-05-28 » Stockholm marathon, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:12.69  [1] Jonsson, Niklas -92 P19 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
6:38.51  [2] » Lidfeldt, Gustaf -95 P16 2011-08-26 » USM, Sandskogens IP, Ystad
7:28.71  » Braesh-Andersen, Ken -93 P18 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
10:00.33  [1] Jonsson, Niklas -92 P19 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
10:02.25  Persson, Alexander -89 M22 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.82  [1] » Hargeström, Sebastien -98 -2.5 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
10.96  » Ilbäcken, Theodor -98 0.0 P13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.69  » Henningson, William -99 +1.3 P12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.31  » Persson, Manne -96 +1.5 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
16.08  » Rosenberg, Viktor -96 +1.2 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
16.14    » Alenäs, Hans -96 +1.2 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
17.04  Grönlund, Artur -96 -3.0 P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
20.43  » Möller, Tim -97 +0.3 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
21.13  » Sidenbladh, Oskar -97 +0.5 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.56  [1] » Eklund, Jonathan -88 +1.7 MS 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
14.57  » Barrefors, Björn -87 +1.0 MS 2011-06-09 » Des Moines, IA, USA
14.71  [2] » Acson, Dennis -82 +0.7 MS 2011-07-31 » Norrvidden, Baldershovs IP, Sundsvall
16.17  [3] » Elgered, Jonas -87 +1.4 MS 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för MS
                 
 110 m häck (100 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.38  [1] » Odenman, Gunnar -93 +1.8 P18 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
16.40  [2] » Öberg, Anton -93 +1.8 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.72  Almlöf, Andreas -95 +1.7 P16 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
15.43  [1] » Grundberg, Erik -94 +2.0 P17 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
15.88  [2] » Ewertzh, Jacob -95 0.0 P16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
17.59  » Åkesson, Staffan -95 +1.2 P16 2011-09-10 » DM mångkamp Skåne, Ekevalla IP, Eslöv
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 200 m häck (76,2 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
29.56  » Hargeström, Sebastien -98 0.0 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
                 
 300 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.40  [1] » Green, Philip -93 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
39.77  [2] Karlsson, Valdemar -93 P18 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
40.22  [3] » Odenman, Gunnar -93   P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
42.23  [4] » Öberg, Anton -93 P18 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P18
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 300 m häck (84 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
39.77  » Ewertzh, Jacob -95 P16 2011-08-26 » USM, Sandskogens IP, Ystad
41.24  [1] Almlöf, Andreas -95 P16 2011-08-20 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.65  » Torgersson, Alex -94 P17 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
40.31  [1] Almlöf, Andreas -95 P16 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
40.46  » Ewertzh, Jacob -95 P16 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
56.52  [1] » Green, Philip -93 P18 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
57.16  [2] Persson, Alexander -89 M22 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
57.61  » Odenman, Gunnar -93 P18 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
2.21  » Katib, Mehdi -87 MS 2011-05-28 » Genève, Geneve, SUI
2.02  » Barrefors, Björn -87 MS 2011-05-13 » Norman, OK, USA
1.97  [1,2]   Karlsson, Valdemar -93   P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
1.87  [3] » Åkesson, Staffan -95 P16 2011-09-11 » DM mångkamp Skåne, Ekevalla IP, Eslöv
1.82  » Grundberg, Erik -94 P17 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.73    » Elgered, Jonas -87   MS 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.73  » Öberg, Anton -93 P18 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.70  » Persson, Manne -96 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.66      Almlöf, Andreas -95   P16 2011-08-07 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1.62  » Rosenberg, Viktor -96 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.58  » Hördell, Anton -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.54      Sehlberg, Erik -97   P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.48  » Hargeström, Sebastien -98 P13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.44  Grönlund, Artur -96 P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
1.42    » Bierhance Söderberg, Alex -97   P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.40  » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.35  Wisdom, Elvis -98 P13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.31    » Rodhe, Albin -99   P12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.30  » Forsberg, Martin -99 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.25  » Strömfelt, Erik -00 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.24    » Rodhe, Gustav -99   P12 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.20  [4] » Skaarud, Hannes -01 P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.17  Forsell, Simon -99 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.08    » Lund, Jonathan -99   P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
1.05  » Lavett, Emil -01 P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.03  Eklöw, Georg -99 P12 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.83  » Barrefors, Björn -87 MS 2011-05-14 » Norman, OK, USA
4.76  [1] » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
4.42  [2] » Elgered, Jonas -87   MS 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
3.10  » Åkesson, Staffan -95 P16 2011-09-10 » DM mångkamp Skåne, Ekevalla IP, Eslöv
2.85  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
2.70  [3] » Hargeström, Sebastien -98   P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
2.37  [4] » Förnestig, Frank -98 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
2.20  » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.99      Stevens, Alexander -98   P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
1.79  » Krüsell Berg, Carl -98 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.19  [1] » Tornéus, Michel -86 +1.4 MS 2011-06-18 » Lag EM, Stockholms Stadion, Stockholm
7.45  [2] » Barrefors, Björn -87 +0.7 MS 2011-07-02 » Europacup mångkamp, Bressanone, ITA
7.04  [3] » Eklund, Jonathan -88 +0.9 MS 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
7.00  » Katib, Mehdi -87 +1.5 MS 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
6.71  [4] » Odenman, Gunnar -93 0.0 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
6.45    » Elgered, Jonas -87 +1.3 MS 2011-07-16 » Vääksy, FIN
6.19  » Grundberg, Erik -94 +0.2 P17 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
6.17  » Green, Philip -93 +1.0 P18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
6.12      Almlöf, Andreas -95 +0.9 P16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6.10  Karlsson, Valdemar -93 +2.0 P18 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
6.01  » Åkesson, Staffan -95 +0.6 P16 2011-07-30 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
5.70    » Öberg, Anton -93 +1.4 P18 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
5.57  » Persson, Manne -96 0.0 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
5.52  » Wulff, Jonathan -94 +0.5 P17 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.47  [5] » Hördell, Anton -97 +0.6 P14 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.16  » Alenäs, Hans -96 +1.8 P15 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.10  » Rosenberg, Viktor -96 -0.9 P15 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.53    » Förnestig, Frank -98 0.0 P13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
4.41  Sehlberg, Erik -97 0.0 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
4.26  » Sidenbladh, Oskar -97 0.0 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
4.19    » Möller, Tim -97 0.0 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.13  » Bierhance Söderberg, Alex -97 +0.4 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
Ej godkänd vind
7.08  » Katib, Mehdi -87 +3.2 MS 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
6.05  » Wulff, Jonathan -94 +2.3 P17 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.69    » Hördell, Anton -97 +2.2 P14 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.61  Grönlund, Artur -96 +4.2 P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
5.14  » Rosenberg, Viktor -96 +3.2 P15 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
4.48  » Ilbäcken, Theodor -98 - P13 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.82  Stevens, Alexander -98 - P13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för MS
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.78  » Ilbäcken, Theodor -98 0.0 P13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.57  [1] » Karlsson, John -99 -0.3 P12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
4.52    » Förnestig, Frank -98 +1.7 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.04  » Henningson, William -99 +1.8 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.98  » Gussarsson, Arvid -00 +0.1 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.89    » Forsberg, Martin -99 +1.4 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.89  » Rodhe, Albin -99 +1.9 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.85  [2] Becthel, Max -01 0.0 P10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.77    » Rodhe, Gustav -99 +0.1 P12 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.59  » Johansson, Leon -01 -0.4 P10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.53  » Lavett, Emil -01 +1.9 P10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.39      Roos, Valdemar -02 +1.5 P10 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.33  Norss, Petter -99 +0.6 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
2.35  Adamsson, Daniel -03 0.0 P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
4.83  » Ilbäcken, Theodor -98 +3.7 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.68  » Förnestig, Frank -98 +2.9 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.35  Norss, Petter -99 +2.6 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
3.98  » Rodhe, Albin -99 - P12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.92  » Svensson, Elias -00 - P11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.66    » Skaarud, Hannes -01 - P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.55  » Lavett, Emil -01 - P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.50  » Strömfelt, Erik -00 - P11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.48    » Palmerstedt, Jacob -00 - P11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.19  » Fogelberg, Adam -01 - P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.00  » Hök, Elliot -01 - P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.94      Lindgren, Carl -03 - P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.87  » Moberg, Markus -03 - P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.87  » Borgius, Teodor -03 - P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.83      Cornelius, Jacob -04 - P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.39  Littorin, Viggo -04 - P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P12
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.53  » Attersand, Johan -74 +1.7 M35 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
13.62  [1] » Fältström, Love -91 +0.4 M22 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
13.27  [2] » Grundberg, Erik -94 +1.4 P17 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
11.56  » Persson, Manne -96 +0.8 P15 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
14.62  » Attersand, Johan -74 +2.2 M35 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.33  » Forsberg, Martin -99 +1.9 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.20  » Rodhe, Albin -99 +1.6 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.10  » Henningson, William -99 +1.1 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
10.44  » Hargeström, Sebastien -98 +2.6 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
8.26  » Henningson, William -99 +3.2 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7.56  Norss, Petter -99 +2.2 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
14.19  » Barrefors, Björn -87 MS 2011-04-13 » Azusa, CA, USA
12.18  Adolfsson, Henrik -88 MS 2011-09-29 » Castorama, Lugnets IP, Falun
11.10    » Elgered, Jonas -87   MS 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
10.61  » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
10.11  Rüdrich, Joar -90 M22 2011-10-02 » Castorama, Lugnets IP, Falun
10.07    » Kårelid, Victor -89   M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
9.79  » Skugghall, Hannes -92 P19 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
9.60  » Wikström, Peter -57 M50 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
9.30      Almlöf, Andreas -95   P16 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
8.84  » Acson, Dennis -82 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
8.75  » Attersand, Henrik -84 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
8.22    » Löfwing, Joakim -84   MS 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
7.51  [1] Wulff, Jan -64 M45 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
6.98  Persson, Alexander -89 M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Kula (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.69  [1] Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
10.39  » Åkesson, Staffan -95 P16 2011-07-30 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.02  » Persson, Manne -96 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
9.49  » Alenäs, Hans -96 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
9.23      Grönlund, Artur -96   P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
8.80  » Bierhance Söderberg, Alex -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
8.23  » Hördell, Anton -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
8.18      Sehlberg, Erik -97   P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
8.15  » Rosenberg, Viktor -96 P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
6.79  » Sidenbladh, Oskar -97 P14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.93  [1] Starega, Tobiasz -98 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
9.85  [2] Werner, Simon -98 P13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.43    » Krüsell Berg, Carl -98   P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
8.24  Stevens, Alexander -98 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
8.12  » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7.29    » Hargeström, Sebastien -98   P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
6.15  » Karlsson, John -99 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
6.02  Rudal, Elliott -99 P12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
5.62  Norss, Petter -99 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
8.01  [1] Norberg, Erik -00 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.84  » Gussarsson, Arvid -00 P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.40      Mahdi, Alex -00   P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
5.91  » Lavett, Emil -01 P10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
41.55  [1] » Barrefors, Björn -87 MS 2011-04-02 » Wichita, KS, USA
36.60  Adolfsson, Henrik -88 MS 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
33.33    » Elgered, Jonas -87   MS 2011-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
32.48  » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
32.36  Rüdrich, Joar -90 M22 2011-09-29 » Castorama, Lugnets IP, Falun
31.79    » Attersand, Henrik -84   MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
27.32  » Wikström, Peter -57 M50 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
27.23  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
25.18    » Kårelid, Victor -89   M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
21.53  » Acson, Dennis -82 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
21.27  [2] Wulff, Jan -64 M45 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
19.55      Persson, Alexander -89   M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
17.07  » Löfwing, Joakim -84 MS 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.28  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
30.50  » Åkesson, Staffan -95 P16 2011-07-30 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
23.97  » Averin Markström, Simon -95 P16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.40  Starega, Tobiasz -98 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
31.59  [1] » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
26.31    » Hargeström, Sebastien -98   P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
25.13  » Krüsell Berg, Carl -98 P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
22.61  Stevens, Alexander -98 P13 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
16.61    » Rodhe, Albin -99   P12 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.44  » Rodhe, Gustav -99 P12 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.69  [1] Adolfsson, Henrik -88 MS 2011-09-29 » Castorama, Lugnets IP, Falun
34.02  [2] Rüdrich, Joar -90 M22 2011-10-02 » Castorama, Lugnets IP, Falun
25.46    » Attersand, Henrik -84   MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
23.43  » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
22.04  [3] Wulff, Jan -64 M45 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
19.56    » Wikström, Peter -57   M50 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
18.32  » Kårelid, Victor -89 M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
17.45  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
16.58    » Löfwing, Joakim -84   MS 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
15.99  » Acson, Dennis -82 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
13.55  Persson, Alexander -89 M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Slägga (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.03  [1] Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.02  [1] Starega, Tobiasz -98 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
22.61  [2] » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
22.14  [3] » Krüsell Berg, Carl -98   P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
19.48  [4] Stevens, Alexander -98 P13 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
15.57  » Hargeström, Sebastien -98 P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
14.84  Norss, Petter -99 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Slungboll
resultat     namn   klass datum   tävling
2.10  » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
54.12  » Backlund, Esbjörn -89 M22 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
49.87  » Elgered, Jonas -87 MS 2011-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
47.57  [1]   Andersson, Felix -93   P18 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
46.76  » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
44.33  » Barrefors, Björn -87 MS 2011-06-09 » Des Moines, IA, USA
40.84      Adolfsson, Henrik -88   MS 2011-09-15 » Castorama, Lugnets IP, Falun
40.45  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
38.86  » Attersand, Henrik -84 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
36.91      Rüdrich, Joar -90   M22 2011-09-29 » Castorama, Lugnets IP, Falun
34.10  » Acson, Dennis -82 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
33.55  » Löfwing, Joakim -84 MS 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
33.11      Persson, Alexander -89   M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
31.76  » Wikström, Peter -57 M50 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
30.44  » Kårelid, Victor -89 M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
28.91  [2] Wulff, Jan -64 M45 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för M45
                 
 Spjut (700 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.46  [1] » Wulff, Jonathan -94 P17 2011-08-20 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
42.48  [2] Almlöf, Andreas -95 P16 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
42.41  [3] » Åkesson, Staffan -95 P16 2011-07-30 » HAIS-spelen, Göingevallen, Hässleholm
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P16
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
34.85  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
31.88  » Sidenbladh, Oskar -97 P14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
31.08    » Persson, Manne -96   P15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
26.97  » Bierhance Söderberg, Alex -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
23.64  » Alenäs, Hans -96 P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
23.29    » Hördell, Anton -97   P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
22.85  Sehlberg, Erik -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
20.57  Grönlund, Artur -96 P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
19.16    » Rosenberg, Viktor -96   P15 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
18.04  » Möller, Tim -97 P14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.96  [1] » Hargeström, Sebastien -98 P13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
30.28  » Krüsell Berg, Carl -98 P13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
29.70    » Olsson, Timothy -98   P13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
23.56  » Rodhe, Albin -99 P12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
22.56  Knave, Alexander -99 P12 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
20.97      Stevens, Alexander -98   P13 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
18.11  » Rodhe, Gustav -99 P12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
16.75  » Forsberg, Martin -99 P12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.11  » Svensson, Elias -00 P11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
72.16  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
45.88  [1] Starega, Tobiasz -98 P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
45.58    » Averin Markström, Simon -95   P16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
43.50  [2] » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
41.62  [3] » Hargeström, Sebastien -98 P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
37.72  [4] » Krüsell Berg, Carl -98   P13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
32.05  » Palmerstedt, Jacob -00 P11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
31.85  [5] » Lavett, Emil -01 P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
30.63    » Sandqvist, Petter -01   P10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
25.63  » Lund, Jonathan -99 P12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
25.27  » Strömfelt, Erik -00 P11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
24.06    » Almlöf, Daniel -02   P10 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
22.81  » Hök, Elliot -01 P10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
15.71  » Fogelberg, Adam -01 P10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
15.06  Lindgren, Carl -03 P10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för P13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.81  » Lavett, Emil -01 P10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
29.73  » Johansson, Leon -01 P10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
28.17      Norberg, Erik -00   P11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.74  Adamsson, Daniel -03 P10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
7 651  » Barrefors, Björn -87 +1.1 MS 2011-06-09 » Des Moines, IA, USA
Resultat:          |  11.04(+1.8)  |  7.30(+0.6)  |  13.58  |  2.02  |  50.10  |  14.57(+1.0)  |  40.80  |  4.80  |  44.33  |  4:46.28  |
Poäng:                |  852  |  886  |  703  |  822  |  810  |  902  |  681  |  849  |  505  |  641  |
6 157  » Elgered, Jonas -87 +0.7 MS 2011-07-17 » Vääksy, FIN
Resultat:          |  11.88(+0.3)  |  6.45(+1.3)  |  11.06  |  1.71  |  53.73  |  16.50(+0.5)  |  27.65  |  4.40  |  48.17  |  4:43.92  |
Poäng:                |  675  |  686  |  549  |  552  |  651  |  677  |  418  |  731  |  562  |  656  |
                 
 10-kamp
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
5 635  [1] Almlöf, Andreas -95 +0.3 P16 2011-08-07 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  15.15(-0.2)  |  25.46  |  2.85  |  42.48  |  38.28  |  11.98(+1.2)  |  6.09(0.0)  |  11.15  |  1.66  |  3:05.06  |
Poäng:                |  831  |  376  |  321  |  478  |  685  |  655  |  606  |  555  |  512  |  616  |
5 295  [2] » Åkesson, Staffan -95 +0.1 P16 2011-09-11 » DM mångkamp Skåne, Ekevalla IP, Eslöv
Resultat:          |  17.59(+1.2)  |  29.35  |  3.10  |  38.92  |  39.96  |  12.61(-1.1)  |  5.70(+0.2)  |  10.13  |  1.87  |  3:02.37  |
Poäng:                |  564  |  452  |  381  |  426  |  592  |  536  |  523  |  493  |  687  |  641  |
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P16
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 942  [1] » Ilbäcken, Theodor -98 - P13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  10.97(0.0)  |  4.60(-)  |  43.50  |  1.40  |  1:52.54  |
Poäng:                |  797  |  784  |  778  |  806  |  777  |
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P13
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 406  [1] Adolfsson, Henrik -88 MS 2011-09-29 » Castorama, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  12.18  |  40.00  |  36.11  |  42.69  |
Poäng:                |  611  |  491  |  607  |  697  |
1 985  » Eklund, Jonathan -88 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  10.61  |  46.76  |  32.48  |  23.43  |
Poäng:                |  505  |  588  |  529  |  363  |
1 919  Rüdrich, Joar -90 M22 2011-10-02 » Castorama, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  10.11  |  33.21  |  31.50  |  34.02  |
Poäng:                |  468  |  384  |  508  |  559  |
1 757  » Attersand, Henrik -84 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  8.75  |  38.86  |  31.79  |  25.46  |
Poäng:                |  366  |  474  |  514  |  403  |
1 547  Almlöf, Andreas -95 P16 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  9.30  |  40.45  |  27.23  |  17.45  |
Poäng:                |  408  |  498  |  409  |  232  |
1 481  » Wikström, Peter -57 M50 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  9.60  |  31.76  |  27.32  |  19.56  |
Poäng:                |  430  |  360  |  411  |  280  |
1 413  » Kårelid, Victor -89 M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  10.07  |  30.44  |  25.18  |  18.32  |
Poäng:                |  465  |  337  |  359  |  252  |
1 234  » Acson, Dennis -82 MS 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  8.84  |  34.10  |  21.53  |  15.99  |
Poäng:                |  373  |  399  |  265  |  197  |
1 168  Wulff, Jan -64 M45 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  7.51  |  28.91  |  21.27  |  22.04  |
Poäng:                |  265  |  311  |  258  |  334  |
1 062  » Löfwing, Joakim -84 MS 2011-10-07 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  8.22  |  33.55  |  17.07  |  16.58  |
Poäng:                |  323  |  390  |  138  |  211  |
946  Persson, Alexander -89 M22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.98  |  33.11  |  19.55  |  13.55  |
Poäng:                |  220  |  382  |  210  |  134  |
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-11-10
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics