HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-11-11
Ute för 2011 Resultatdatum: 2011-10-08
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.13  » Lindvall, Siri -01 +1.7 F10 2011-07-02 » Öresunsspelen, Hedens IP, Helsingborg
9.15  [1] » Ilbäcken, Thelma -01 +2.0 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.24  [2] » Kapell, Tilda -01 +0.9 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.73  Knudsen, Josefin -00 +0.3 F11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
9.74  Kapell, Maja -99 +1.9 F12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
9.75      Ekhorn, Vilda -00 -0.2 F11 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.77  » Jansson, Julia -02 +1.5 F10 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9.81  Winell, Siri -00 +1.9 F11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
9.82    » Stevens, Linnéa -01 +1.9 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.82  » Jansson, Fanny -99 +1.5 F12 2011-07-02 » Öresunsspelen, Hedens IP, Helsingborg
10.00  » Littorin, Ebba -01 +1.7 F10 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.01    » Hansson, Jessica -00 -1.6 F11 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
10.10  » Odelius, Nora -00 +1.3 F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.18  » Hultström, Vilma -00 +1.7 F11 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.19      Gråman, Katarina -03 +1.1 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.23  Lundkvist, Hanna -02 +1.9 F10 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
10.30  » Cornelius, Magdalena -01 +0.9 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.30      Bång Pienowski, Vanja -03 +1.1 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.64  » Miletic, Paulina -03 +1.1 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.80  » Sjöholm, Maja -01 +1.2 F10 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.95    » Sundh, Edla -03 0.0 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.21  Olin, Frida -03 +1.3 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.45  » Krüsell Berg, Tilda -02 +1.7 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.45      Ohrgren, Hedda -03 +1.1 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.77  » Berghäll, Linda -02 +1.3 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.06  Kaarle, Julia -03 +1.1 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
12.07      Fogelsjöö, Elsa -03 +1.3 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
12.16  Höglind, Clara -03 +1.3 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
12.20  » Brandt, Albertina -03 +1.3 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
12.27  Lindahl, Sigrid -03 +1.1 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Ej godkänd vind
8.88  » Lindvall, Siri -01 +2.7 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.66  » Stevens, Linnéa -01 +3.0 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.69    » Hansson, Jessica -00 +3.0 F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.72  Winell, Siri -00 +3.4 F11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
9.75  » Jansson, Julia -02 +2.7 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.01    » Hultström, Vilma -00 +3.0 F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.15  Granath, Hilda -01 +2.2 F10 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.41  » Miletic, Paulina -03 +2.5 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.67      Ribbing, Isabelle -02 +4.2 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.68  Ellestad, Alice -02 +2.3 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Vinduppgift saknas
9.60  Ekhorn, Vilda -00 - F11 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.81  » Littorin, Ebba -01 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.05      Gråman, Katarina -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.16  Bång Pienowski, Vanja -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.52  » Miletic, Paulina -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.90    » Sundh, Edla -03 - F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.95  Östergren, Klara -03 - F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.01  Özpolat, Yaren -02 - F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.52  Keife, Alma -03 - F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.88  » Agbonkhese, Efe -98 0.0 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
10.93  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +1.7 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
10.99      Nordkvist, Wilma -98 +0.9 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.11  » Hansson, Pernilla -98 +2.0 F13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.24  » Jakobsson, Ylva -98 -1.2 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
11.32  [1] » Cianelli, Rosanna -99 +0.1 F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.59  » Sjöholm, Matilda -98 +1.8 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.71  » Wärn, Nora -99 +0.6 F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.73    » Dyrke, Julia -99 +1.1 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.79  » Hård, Elsa -98 -1.4 F13 2011-05-16 » Sundbybergs unddomsspel, Sätra IP, Sätra
11.80  » Brunnstedt, Julia -98 +2.0 F13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.93      Lindqvist, My -98 +1.8 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.05  » Jahrl, Hedda -99 +1.6 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.07  » Lundmark, Maja -99 +0.3 F12 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.08    » Werner, Hermine -99 +0.7 F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.09  » Jansson, Fanny -99 +0.6 F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.10  » Fritz, Caroline -98 +2.0 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.22    » Retsloff, Hanne -98 +1.8 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.28  » Herstedt, Josefin -98 +2.0 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.34  » Robertsson, Fanny -98 +0.6 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.47    » Engström, Isabella -99 +0.3 F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.73  » Berghäll, Emily -98 -2.4 F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.97  Johansson, Flavia -99 +0.7 F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.10    » Ahlberg, Grete -98 -0.5 F13 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.85  Degerholm, Elin -99 +0.3 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
10.80  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +3.2 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
10.87  » Agbonkhese, Efe -98 +3.2 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.05    » Hansson, Pernilla -98 +2.2 F13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.19  » Jakobsson, Ylva -98 +3.2 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.48  » Kapell, Hanna -98 +4.3 F13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.54    » Dyrke, Julia -99 +3.1 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.57  » Wärn, Nora -99 +3.1 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.74  » Brunnstedt, Julia -98 +4.1 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.96    » Lundmark, Maja -99 +4.0 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.99  » Werner, Hermine -99 +4.0 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.06  Capelle, Téa -98 +4.1 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.07    » Retsloff, Hanne -98 +2.6 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
13.13  » Hultström, Vilma -00 +2.1 F11 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
14.10  Andersson, Vilma -98 +2.6 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.99  » Alstermark, Linnéa -92 +1.3 F19 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
12.18  [1,2] » Dedrickson M, Fatima -89 -1.8 K22 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.45  [3] » Fredriksson, Emma -91 +1.7 K22 2011-07-02 » Öresunsspelen, Hedens IP, Helsingborg
12.55  [4] Tengvall, Tove -91 +1.3 K22 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.57  [5] » Jelassi, Yasmin -96 +1.8 F15 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.63  [6] » Österberg, Sara -93 +1.4 F18 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.65  [7] » Breig Lindell, Elin -95 +1.5 F16 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.83  [8] » Hentschel, Sandra -97 +1.6 F14 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.89    » Bill, Ellinor -95 +1.5 F16 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.95  » Schelander, Rebecka -94 +1.7 F17 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.99  » Morgan, Lynette -91 +1.5 K22 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
13.00      Ramskog, Alexi -94 +1.9 F17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.25  » Karlsson, Julia -93 -0.3 F18 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.26  Lüppert Thomsson, Frida -92 -2.1 F19 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.42    » Avebäck, Freja -95 +0.6 F16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.43  » Björnsdotter P, Tove -97 +1.8 F14 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.43  » Pernbrink, Sara -96 +1.8 F15 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.51    » Sjöberg, Olivia -95 +0.1 F16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.55  » Sandelius, Josefine -94 +0.8 F17 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.61  » Gustafsson, Linnéa -97 +1.2 F14 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.72    » Tersander, Beata -97 +1.6 F14 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
13.79  » Forsberg, Elin -96 +1.0 F15 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.80  » Möller, Amelie -94 +0.3 F17 2011-07-05 » Friidrottskväll på Stadion, Stockholms Stadion, Stockholm
14.00    » Österberg, Hanna -97 +0.5 F14 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.17  Qvarfordt, Sara -95 +1.5 F16 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
14.25  » Strömbeck, Hanna -97 +0.6 F14 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
14.38      Tapper, Fanny -95 +1.3 F16 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.40  » Lindberg, Felicia -97 -2.6 F14 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Ej godkänd vind
11.79  » Alstermark, Linnéa -92 +4.1 F19 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
12.46  Tengvall, Tove -91 +2.9 K22 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
12.57    » Breig Lindell, Elin -95 +3.4 F16 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.63  » Sabir, Jasmin -92 +2.5 F19 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
12.79  » Morgan, Lynette -91 +3.1 K22 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.82    » Hentschel, Sandra -97 +2.6 F14 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.32  » Pernbrink, Sara -96 +2.1 F15 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.63  » Möller, Amelie -94 +3.4 F17 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.91  » Asplund, Felicia -96 +2.4 F15 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[6] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för F14
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.52  [1] » Högberg, Rebecca -84 -1.1 KS 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.76  Persson, Sofie -87 0.0 KS 2011-06-28 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
24.77    » Tomb, Stine -86 +1.7 KS 2011-07-31 » Norrvidden, Baldershovs IP, Sundsvall
25.04  [2] » Dedrickson M, Fatima -89 -1.4 K22 2011-04-09 » Tempe, AZ, USA
25.28  [3] » Morgan, Lynette -91 +0.2 K22 2011-04-16 » Bellville, Bellville, RSA
25.78  [4] » Alstermark, Linnéa -92 +0.2 F19 2011-08-17 » Löplabbet games, Källbrinks IP, Huddinge
25.94  [5] » Sabir, Jasmin -92 +1.7 F19 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
26.21  [6] Ramskog, Alexi -94 -0.3 F17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.24      Tengvall, Tove -91 +0.8 K22 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
26.24  » Grönros, Lovisa -93 +1.6 F18 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
26.36  [7] » Breig Lindell, Elin -95 -0.9 F16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.91    » Karlsson, Julia -93 -1.5 F18 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
26.95  » Österberg, Sara -93 -0.9 F18 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
26.97  » Jelassi, Yasmin -96 -0.7 F15 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
27.31    » Larsson, Louise -90 +1.6 K22 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
27.33  [8] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +1.2 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
27.35  » Avebäck, Freja -95 -0.3 F16 2011-07-13 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Krstianstad
27.62    » Sjöberg, Olivia -95 -0.9 F16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.90  » Schelander, Rebecka -94 -1.2 F17 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
27.99  » Narfgren, Ellen -94 +1.5 F17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.26    » Forss, Emma -94 -0.9 F17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.35  Nordkvist, Wilma -98 +1.1 F13 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.08  » Möller, Amelie -94 -1.0 F17 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
29.66    » Hansson, Pernilla -98 -0.6 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
29.75  » Hultström, Emma -98 -2.3 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
29.78  » Kapell, Hanna -98 -0.8 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.82    » Jakobsson, Ylva -98 -2.7 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
30.35  » Åkeson, Magdalena -98 -1.8 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
30.52  » Dyrke, Julia -99 -2.9 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
30.70    » Janhunen, Marina -98 -2.0 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
30.82  » Sjöholm, Matilda -98 -2.7 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
30.95  » Wärn, Nora -99 -2.6 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
31.52      Lindqvist, My -98 -1.8 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
31.55  » Werner, Hermine -99 -1.7 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
31.57  » Jahrl, Hedda -99 -1.7 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
32.09    » Jansson, Fanny -99 -2.9 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
32.45  Capelle, Téa -98 -1.8 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
32.78  » Fritz, Caroline -98 -2.7 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
33.26  » Engström, Isabella -99 -3.5 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
24.89  » Dedrickson M, Fatima -89 +2.2 K22 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
25.87  » Fredriksson, Emma -91 +2.6 K22 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
30.14    » Wärn, Nora -99 +2.5 F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.29  » Werner, Hermine -99 +2.1 F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
28.42  » Möller, Amelie -94 - F17 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
30.30  » Wärn, Nora -99 - F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.09  » Werner, Hermine -99 - F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 6:e plats på 10-bästalista för F19
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F19
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F17
[7] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[8] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
38.74  » Tomb, Stine -86 KS 2011-05-19 » Adidas 2011, Bislett Stadion, Oslo, NOR
44.20  » Narfgren, Ellen -94 F17 2011-07-02 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
45.37  » Forss, Emma -94 F17 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Manuell tidtagning
38.2m » Högberg, Rebecca -84 KS 2011-07-12 » Veckans Tävling, GIH Örebro, Örebro
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
54.69  Persson, Sofie -87 KS 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
55.17  » Högberg, Rebecca -84 KS 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
55.84    » Hellberg Jonsén, Sofia -89   K22 2011-03-19 » Memphis, TN, USA
56.83  [1] » Morgan, Lynette -91 K22 2011-03-26 » Germiston, Germiston, USA
58.68  [2] » Sabir, Jasmin -92 F19 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
61.34    » Larsson, Louise -90   K22 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
61.37  » Retsloff, Frida -92 F19 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
62.26  » Wåhlin, Lova -92 F19 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
62.46      Ramskog, Alexi -94   F17 2011-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
62.72  » Forss, Emma -94 F17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
63.15  » Narfgren, Ellen -94 F17 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
64.71    » Åberg, Stina -94   F17 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
65.60  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F18 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
67.21  » Kapell, Hanna -98 F13 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
69.70  Linjo, Sofia -94 F17 2011-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
53.98  [3] » Högberg, Rebecca -84 KS 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
61.46  [4] » Österberg, Sara -93 F18 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
61.79  [5] » Wåhlin, Lova -92 F19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - sträcka #3 i 4x400m
[4] - sträcka #1 i 4x400m
[5] - sträcka #2 i 4x400m
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:50.45  » Kapell, Hanna -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:50.62  [1] » Dyrke, Julia -99 F12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:51.79    » Janhunen, Marina -98   F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1:52.80  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1:53.44  » Laidlaw, Matilda -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1:55.43    » Wärn, Nora -99   F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:55.48  » Jahrl, Hedda -99 F12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
1:56.73  » Hansson, Pernilla -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1:57.91    » Hultström, Emma -98   F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1:57.94  » Sjöholm, Matilda -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
2:01.07  » Jakobsson, Ylva -98 F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
2:01.88      Magnusson, Hanna -98   F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
2:03.18  » Richardsson, Victoria -00 F11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:04.62  » Samuelberg, Siri -00 F11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2:07.47      Ekhorn, Vilda -00   F11 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.77  Lundkvist, Hanna -02 F10 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2:12.00  [2] » Cornelius, Magdalena -01 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:14.26    » Engström, Isabella -99   F12 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
2:19.98  [3] » Sjöholm, Maja -01 F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2:24.01  » Odelius, Nora -00 F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2:24.12    » Jansson, Julia -02   F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:30.35  Degerholm, Elin -99 F12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
2:42.73  » Berghäll, Linda -02 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:04.51  [1] Persson, Sofie -87 KS 2011-05-03 » Ames, IA, USA
2:11.43  » Högberg, Rebecca -84 KS 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
2:17.16  [2] » Wåhlin, Lova -92   F19 2011-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2:22.73  [3] » Forss, Emma -94 F17 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
2:26.13  » Gerendas, Vera -97 F14 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
2:28.31  [4] » Wangenheim, Julia -92   F19 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
2:29.77  [5] Forsbacka Karlsson, Tove -93 F18 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:29.85  » Narfgren, Ellen -94 F17 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2:34.26    » Åberg, Stina -94   F17 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:41.80  » Lindberg, Felicia -97 F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
2:42.30  » Strömfelt, Ella -98 F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:45.26      Linjo, Sofia -94   F17 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:46.02  Westman Persson, Ellen -96 F15 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:46.90  » Dyrke, Julia -99 F12 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
2:51.20    » Diamant, Isa -97   F14 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:51.23  » Gustafsson, Linnéa -97 F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
2:57.32  » Richardsson, Victoria -00 F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:57.85    » Pernbrink, Sara -96   F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
3:02.59  » Engström, Isabella -99 F12 2011-05-24 » Brommaspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3:03.67  » Samuelberg, Siri -00 F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:10.04    » Hentschel, Sandra -97   F14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
3:20.15  » Jansson, Julia -02 F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:27.34  » Asplund, Felicia -96 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
3:29.34    » Norss, Stina -96   F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
3:30.44  » Sjöholm, Maja -01 F10 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3:31.46  » Littorin, Ebba -01 F10 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3:55.00  Keife, Alma -03 F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
2:16.93  [6] » Persson, Frida -89 K22 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2:21.64  [7] » Sabir, Jasmin -92 F19 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2:22.13  [8] » Forss, Emma -94   F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2:26.36  [9] » Åberg, Stina -94 F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
2:28.08  [10] » Narfgren, Ellen -94 F17 2011-06-02 » Stafett-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - överlång bana
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F19
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F18
[6] - sträcka #2 i 4x800m
[7] - sträcka #1 i 4x800m
[8] - sträcka #3 i 3x800m
[9] - sträcka #2 i 3x800m
[10] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:24.89  » Dyrke, Julia -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3:28.44  [1] » Jahrl, Hedda -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3:28.80  [2]   Eklind, Maja -98   F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3:47.81  [3] » Wärn, Nora -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3:51.64  » Engström, Isabella -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
4:52.80  » Högberg, Rebecca -84 KS 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
5:18.84  [1] » Wangenheim, Julia -92 F19 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
18:53.25  » Östlund, Emmi -88 KS 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.08  » Jonsson, Elin -90 K22 2011-10-07 » Hellasloppet, Hellasgården, Stockholm
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:31.16  » Wåhlin, Lova -92 F19 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
6:23.59  [1] Linjo, Sofia -94 F17 2011-08-20 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F17
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.08  [1] » Jakobsson, Ylva -98 +1.2 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
10.13  [2] » Hansson, Pernilla -98 +1.2 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
10.73    » Kapell, Hanna -98 +0.7 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
11.18  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +0.4 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
11.22  » Laidlaw, Matilda -98 +0.4 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
11.24    » Hård, Elsa -98 -1.0 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
11.27  » Hultström, Emma -98 +0.4 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
11.62  » Palmerstedt, Linnéa -98 -0.3 F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.89    » Sjöholm, Matilda -98 +1.2 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
12.39  » Lundmark, Maja -99 -3.6 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
13.53  » Engström, Isabella -99 +1.8 F12 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
9.96  Nordkvist, Wilma -98 +5.3 F13 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.49  [1] » Gustafsson, Linnéa -97 +1.4 F14 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
12.65  [2] » Forsberg, Elin -96 +0.8 F15 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.81    » Jelassi, Yasmin -96 +0.7 F15 2011-08-26 » USM, Sandskogens IP, Ystad
12.94  [3] » Tersander, Beata -97 +1.2 F14 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.32  [4] Nordkvist, Wilma -98 -1.2 F13 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
13.37    » Hentschel, Sandra -97 +1.3 F14 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.96  Nordkvist, Nikolina -97 -2.1 F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
13.99  » Asplund, Felicia -96 +0.8 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
16.50  » Norss, Stina -96 +1.6 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.59  [1] » Dedrickson M, Fatima -89 +0.8 K22 2011-05-04 » Provo, UT, USA
15.41  [2] Lüppert Thomsson, Frida -92 +0.9 F19 2011-06-07 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
15.03  Lüppert Thomsson, Frida -92 +2.5 F19 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Vinduppgift saknas
15.90  » Grönros, Lovisa -93 - F18 2011-05-10 » Mankato, MN
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
16.66  » Sandelius, Josefine -94 0.0 F17 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17.18  » Breig Lindell, Elin -95 -1.3 F16 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (76,2 cm/10)
resultat     namn vind klass datum   tävling
32.10  » Tersander, Beata -97 +0.9 F14 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
33.06  » Hansson, Pernilla -98 +1.8 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 200 m häck (76,2 cm/5)
resultat     namn vind klass datum   tävling
30.54  » Kapell, Hanna -98 +1.2 F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.07  » Sabir, Jasmin -92 F19 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
45.49  [1] » Wåhlin, Lova -92 F19 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
45.54  [2] » Grönros, Lovisa -93   F18 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
47.70  Ramskog, Alexi -94 F17 2011-08-26 » JSM, Vellinge IP, Vellinge
48.47  » Forss, Emma -94 F17 2011-07-02 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
48.99  [3] » Tersander, Beata -97   F14 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
49.86  » Sandelius, Josefine -94 F17 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
53.42  » Kapell, Hanna -98 F13 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
56.38  » Tomb, Stine -86 KS 2011-06-18 » Lag-EM kval, Izmir, TUR
57.56  Persson, Sofie -87 KS 2011-04-30 » Des Moines, IA, USA
59.90  [1,2] » Hellberg Jonsén, Sofia -89   K22 2011-04-09 » Oxford, MS, USA
63.84  [3] » Sabir, Jasmin -92 F19 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.56  Nordkvist, Wilma -98 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.54  [1] Ericsson, Sara -94 F17 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.54  [2] » Forsberg, Elin -96   F15 2011-08-26 » USM, Sandskogens IP, Ystad
1.51  [3] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.49  [4] Nordkvist, Nikolina -97 F14 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1.47    » Gustafsson, Linnéa -97   F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
1.45  [5] » Hansson, Pernilla -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.42  » Asplund, Felicia -96 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.42    » Pernbrink, Sara -96   F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
1.40  » Hård, Elsa -98 F13 2011-05-16 » Sundbybergs unddomsspel, Sätra IP, Sätra
1.40  » Lindberg, Felicia -97 F14 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
1.40  [6] » Cianelli, Rosanna -99   F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.39  » Hultström, Emma -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1.36  Huldin, Louise -95 F16 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.36    » Kapell, Hanna -98   F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1.36  » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-08-13 » NU-spelen, Grytan, Timrå
1.34  » Dyrke, Julia -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
1.33      Huldin, Jessica -96   F15 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.33  » Laidlaw, Matilda -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
1.31  » Sjöholm, Matilda -98 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.31    » Tersander, Beata -97   F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
1.31  » Jansson, Fanny -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
1.30  Magnusson, Hanna -98 F13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.28    » Jakobsson, Ylva -98   F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.27  » Strömfelt, Ella -98 F13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.26  » Hansson, Jessica -00 F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.26    » Fritz, Caroline -98   F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.25  [7] » Lindvall, Siri -01 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.23  » Odelius, Nora -00 F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.22    » Engström, Isabella -99   F12 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.21  [8] » Kapell, Tilda -01 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
1.20  » Berghäll, Emily -98 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.18  [9] » Stevens, Linnéa -01   F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.15  » Samuelberg, Siri -00 F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.14  [10] » Björk Sambo, Lucy -01 F10 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1.12    » Werner, Hermine -99   F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.12  » Hultström, Vilma -00 F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.10  » Lundmark, Maja -99 F12 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.02  Granath, Hilda -01 F10 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F14
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för F10
[8] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[9] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
[10] - 9:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.42  [1] » Norss, Emma -94 F17 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2.54  [2] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F13 2011-09-21 » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
2.49  [3,4] » Palmerstedt, Linnéa -98   F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
2.44  [5] » Strömfelt, Ella -98 F13 2011-09-21 » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
2.35  [6] » Diamant, Isa -97 F14 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2.34  [7] » Rossi, Madeleine -95   F16 2011-09-21 » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
2.33  [8] » Robertsson, Fanny -98 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
2.29  [9] » Kapell, Hanna -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
1.94    » Hård, Elsa -98   F13 2011-09-21 » Stavtävling, Enskede IP, Enskede
1.90  Magnusson, Hanna -98 F13 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[7] - 3:e plats på 10-bästalista för F16
[8] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[9] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.72  [1,2] » Dedrickson M, Fatima -89 +2.0 K22 2011-05-04 » Provo, UT, USA
5.53  [3] » Bill, Ellinor -95 -0.1 F16 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
5.49  [4]   Lüppert Thomsson, Frida -92 +0.1 F19 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
5.07  » Schelander, Rebecka -94 +1.7 F17 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.06  » Österberg, Sara -93 -2.3 F18 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
5.03  [5] » Sabir, Jasmin -92 -0.9 F19 2011-06-29 » Sommarspelen 2011, Stockholms Stadion, Stockholm
4.90  » Breig Lindell, Elin -95 +1.8 F16 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.89  [6] » Gustafsson, Linnéa -97 +1.4 F14 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
4.74      Nordkvist, Nikolina -97 +1.9 F14 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.72  » Forsberg, Elin -96 -1.9 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
4.58  » Pernbrink, Sara -96 +0.9 F15 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.57    » Diamant, Isa -97 +0.4 F14 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.56  » Romàn, Linnéa -95 -2.0 F16 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.44  » Tersander, Beata -97 +0.7 F14 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4.37      Qvarfordt, Sara -95 +1.7 F16 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.32  » Asplund, Felicia -96 -1.0 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
4.29  » Lindberg, Felicia -97 -0.6 F14 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
4.28    » Hentschel, Sandra -97 -1.1 F14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
3.96  Linder, Fanny -96 +0.6 F15 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
5.05  » Gustafsson, Linnéa -97 +3.9 F14 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
3.84  Nordkvist, Wilma -98 +2.6 F13 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
4.60  » Grönros, Lovisa -93 - F18 2011-05-10 » Mankato, MN
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F19
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.87  » Hansson, Pernilla -98 +1.7 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.77  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +0.9 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.76    » Åkeson, Magdalena -98 +1.7 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.74  Nordkvist, Wilma -98 -1.3 F13 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4.69  » Jakobsson, Ylva -98 +1.4 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
4.67    » Agbonkhese, Efe -98 -1.1 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
4.55  » Kapell, Hanna -98 +0.9 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
4.32  [1] » Lindvall, Siri -01 +1.3 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.30    » Palmerstedt, Linnéa -98 +0.8 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.30  » Robertsson, Fanny -98 +0.9 F13 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
4.29  » Dyrke, Julia -99 +1.7 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.22    » Jansson, Fanny -99 +1.5 F12 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.21  » Strömfelt, Ella -98 0.0 F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.19  Capelle, Téa -98 0.0 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
4.13    » Janhunen, Marina -98 +1.3 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.12  » Laidlaw, Matilda -98 +1.5 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
4.03  » Hultström, Emma -98 +1.0 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
4.02    » Sjöholm, Matilda -98 +1.6 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.01  » Fritz, Caroline -98 +0.1 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.96  » Lundmark, Maja -99 +1.3 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.94  [2] » Ilbäcken, Thelma -01 +1.8 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.91  [3] » Kapell, Tilda -01 -1.6 F10 2011-05-16 » Sundbybergs unddomsspel, Sätra IP, Sätra
3.83  Körnegård, Alexandra -99 +1.9 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.79    » Brunnstedt, Julia -98 +0.9 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.79  » Jahrl, Hedda -99 +2.0 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.76  » Berghäll, Emily -98 -0.4 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.76    » Wärn, Nora -99 +0.8 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.75  Lindqvist, My -98 +1.4 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.73  » Engström, Isabella -99 +1.9 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.64    » Werner, Hermine -99 -1.1 F12 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.63  » Littorin, Ebba -01 +0.2 F10 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.63  » Rådbo, Klara -01 +0.1 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.61    » Jansson, Julia -02 +0.2 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.58  » Hultström, Vilma -00 +0.7 F11 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.54  » Retsloff, Hanne -98 -1.2 F13 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.54    » Cornelius, Magdalena -01 +1.0 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.45  » Odelius, Nora -00 +1.3 F11 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.37  » Hansson, Jessica -00 +0.6 F11 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.36      Andersson, Vilma -98 +0.7 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.30  Johansson, Flavia -99 0.0 F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.22  » Samuelberg, Siri -00 0.0 F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.20      Zetterberg, Elin -99 +0.6 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.12  » Miletic, Paulina -03 0.0 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.09  Lundkvist, Hanna -02 -0.5 F10 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.98    » Sjöholm, Maja -01 -1.3 F10 2011-08-16 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.86  Granath, Hilda -01 -2.6 F10 2011-05-20 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2.86  Degerholm, Elin -99 +0.2 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.80      Östergren, Klara -03 0.0 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.76  » Sundh, Edla -03 0.0 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.50  » Berghäll, Linda -02 +1.2 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
4.82  » Jakobsson, Ylva -98 +3.9 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
4.43  » Palmerstedt, Linnéa -98 +2.4 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.98    » Kapell, Tilda -01 +2.7 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
3.86  » Engström, Isabella -99 +2.1 F12 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
3.86  Körnegård, Alexandra -99 +3.4 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.78    » Wärn, Nora -99 +2.5 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.48  Zetterberg, Elin -99 +4.1 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
3.47  » Odelius, Nora -00 +3.1 F11 2011-09-06 » Fredrikshofsspelen, Stockholms Stadion, Stockholm
Vinduppgift saknas
4.92  [4] » Hansson, Pernilla -98 - F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.48  » Cianelli, Rosanna -99 - F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.32    » Palmerstedt, Linnéa -98 - F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.81  » Berghäll, Emily -98 - F13 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.81  » Wärn, Nora -99 - F12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.79      Magnusson, Hanna -98 - F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
3.69  Kapell, Maja -99 - F12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.69  Winell, Siri -00 - F11 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.66    » Odelius, Nora -00 - F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.64  » Jansson, Julia -02 - F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.64  » Littorin, Ebba -01 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.63    » Ahlberg, Grete -98 - F13 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.57  » Stevens, Linnéa -01 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.49  Ellestad, Alice -02 - F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.35      Gråman, Katarina -03 - F10 2011-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
3.22  Olin, Frida -03 - F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.14  » Miletic, Paulina -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.13      Ribbing, Isabelle -02 - F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.06  » Björk Sambo, Lucy -01 - F10 2011-05-08 » Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
3.01  » Sjöholm, Maja -01 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.93      Bång Pienowski, Vanja -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.90  » Sundh, Edla -03 - F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.77  » Avebäck, Klara -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.66      Fogelsjöö, Elsa -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.65  Ohrgren, Hedda -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.47  Keife, Alma -03 - F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.42      Kaarle, Julia -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.34  » Brandt, Albertina -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.31  Lindahl, Sigrid -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.29      Höglind, Clara -03 - F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2.23  Özpolat, Yaren -02 - F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.61  Nordén, Engla -03 - F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F10
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F10
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.44  [1,2] » Sabir, Jasmin -92 +0.4 F19 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.63  [3] » Bill, Ellinor -95 +0.4 F16 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
10.18    » Sandelius, Josefine -94 +1.5 F17 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.17  [4] » Pernbrink, Sara -96 +1.5 F15 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
10.16  [5] » Gustafsson, Linnéa -97 0.0 F14 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
9.16  » Tersander, Beata -97 +1.2 F14 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
9.19  » Tersander, Beata -97 +2.5 F14 2011-07-08 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F16
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.56  » Hansson, Pernilla -98 +1.9 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.45  [1] Nordkvist, Wilma -98 +0.8 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.81    » Hultström, Emma -98 +1.4 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
8.78  » Retsloff, Hanne -98 +1.7 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
8.62  » Robertsson, Fanny -98 +2.0 F13 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.52    » Wärn, Nora -99 +1.6 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.52  » Sjöholm, Matilda -98 +1.8 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
7.98  » Werner, Hermine -99 +1.1 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.67  Degerholm, Elin -99 +1.4 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
9.11  » Sjöholm, Matilda -98 +2.5 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
8.87  » Hultström, Emma -98 +3.5 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
8.32    » Werner, Hermine -99 +2.4 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.70  Degerholm, Elin -99 +2.1 F12 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.75  » Davidsson, Jenny -88 KS 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
9.81  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 K22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
8.33  [2] Engfors, Paulina -90 K22 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.94  [1] » Avebäck, Freja -95 F16 2011-07-13 » Sommarspelen, Kristianstads IP, Krstianstad
9.95  » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
8.97    » Lindberg, Felicia -97   F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
8.48  » Breig Lindell, Elin -95 F16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
8.20  » Norss, Stina -96 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
7.72    » Diamant, Isa -97   F14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
7.63  » Tersander, Beata -97 F14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
7.38  » Gustafsson, Linnéa -97 F14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
6.74    » Pernbrink, Sara -96   F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
6.68  » Asplund, Felicia -96 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
6.66  Nordkvist, Nikolina -97 F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.66  » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
10.98  [1] » Berghäll, Emily -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
10.52  [2] » Palmerstedt, Linnéa -98   F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
10.04  » Jakobsson, Ylva -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
9.38  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
9.35  [3] » Cianelli, Rosanna -99   F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.88  Hådén, Ellen -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
8.37  » Engström, Isabella -99 F12 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
7.98    » Retsloff, Hanne -98   F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.92  Johansson, Flavia -99 F12 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.91  » Lundmark, Maja -99 F12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.86    » Wärn, Nora -99   F12 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
7.83  » Jansson, Fanny -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
7.56  Nordkvist, Wilma -98 F13 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
7.38  [4] » Hansson, Jessica -00   F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
6.96  » Odelius, Nora -00 F11 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
6.63  [5] » Lindvall, Siri -01 F10 2011-05-16 » Sundbybergs unddomsspel, Sätra IP, Sätra
6.39      Berg, Minna -00   F11 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
6.12  [6] » Gassama, Sira -01 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
6.02  Zetterberg, Elin -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
5.92  [7] » Ilbäcken, Thelma -01   F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.90  » Stevens, Linnéa -01 F10 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
5.77  » Kapell, Tilda -01 F10 2011-05-16 » Sundbybergs unddomsspel, Sätra IP, Sätra
5.60    » Jansson, Julia -02   F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.29  » Hultström, Vilma -00 F11 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.98  » Berghäll, Linda -02 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.92  Vettese, Emilia -01 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F11
[5] - 4:e plats på 10-bästalista för F10
[6] - 8:e plats på 10-bästalista för F10
[7] - 10:e plats på 10-bästalista för F10
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.02  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 K22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
26.39  Karlsson, Lina -85 KS 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
18.50    » Avebäck, Freja -95   F16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
17.32  » Breig Lindell, Elin -95 F16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.46  » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
29.62  [1] » Berghäll, Emily -98 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
24.11    » Lindberg, Felicia -97   F14 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
23.45  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 F13 2011-08-21 » Genrepet, Sätra IP, Sätra
21.13  » Hultström, Emma -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
18.26      Hådén, Ellen -98   F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
16.06  » Stevens, Linnéa -01 F10 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
12.42  [2] » Odelius, Nora -00 F11 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
48.80  » Almström, Elina -91 K22 2011-06-14 » Källbrinksös 5, Jerikovallen, Huddinge
18.51  [1] Ramskog, Alexi -94 F17 2011-08-20 » Lag-USM, Källbrinks IP, Huddinge
18.27  [2] » Breig Lindell, Elin -95   F16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
17.45  [3] » Höckerstrand, Sandra -90 K22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 9:e plats på 10-bästalista för F17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
37.18  » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-08-05 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
27.72  [1] » Berghäll, Emily -98 F13 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
22.85  [2] » Norss, Stina -96   F15 2011-08-20 » Surbullespelen, Borgsmo IP, Norrköping
21.67  [3] » Lindberg, Felicia -97 F14 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
18.98  [4] » Bill, Ellinor -95 F16 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
14.40  » Avebäck, Freja -95 F16 2011-09-16 » Skol-SM, Värendsvallen, Växjö
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.33  » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
33.58  [1] » Berghäll, Emily -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
26.07  [2] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
22.11  [3] Hådén, Ellen -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
16.06  » Odelius, Nora -00 F11 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
13.57  Berg, Minna -00 F11 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.42  [1] » Fredriksson, Emma -91 K22 2011-06-22 » Lag SM, Sollentunavallen, Sollentuna
29.48  [2] » Höckerstrand, Sandra -90 K22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
24.95  [3]   Tapper, Fanny -95   F16 2011-05-22 » Lag-SM kval, Sollentunavallen, Sollentuna
23.39  [4] » Breig Lindell, Elin -95 F16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för K22
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
32.80  [1] » Lindberg, Felicia -97 F14 2011-07-22 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
31.54  [2] » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-09-17 » Nordea Svealand, Köpings IP, Köping
28.94  [3] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
28.71  [4] » Norss, Stina -96 F15 2011-07-30 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
27.26  [5] » Berghäll, Emily -98 F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
22.69    » Palmerstedt, Linnéa -98   F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
20.38  » Hultström, Emma -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
20.09  » Diamant, Isa -97 F14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
19.99    » Gustafsson, Linnéa -97   F14 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
19.54  » Brunnstedt, Julia -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
19.10  » Tersander, Beata -97 F14 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
19.09    » Kapell, Hanna -98   F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
18.88  » Asplund, Felicia -96 F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
18.03  Nordkvist, Nikolina -97 F14 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
17.49    » Pernbrink, Sara -96   F15 2011-09-10 » Kraftmätningen, Lugnets IP, Falun
17.05  Nordkvist, Wilma -98 F13 2011-06-06 » Kraftmätningen Kval, Enskede IP, Enskede
16.37  » Hansson, Pernilla -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
15.91    » Laidlaw, Matilda -98   F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
13.87  Lindqvist, My -98 F13 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
13.16  » Odelius, Nora -00 F11 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
13.05      Hådén, Ellen -98   F13 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
12.82  » Sjöholm, Matilda -98 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
12.72  » Jahrl, Hedda -99 F12 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.76    » Stevens, Linnéa -01   F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
8.68  Berg, Minna -00 F11 2011-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[5] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
42.18  » Ahlberg, Grete -98 F13 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
37.59  » Avebäck, Freja -95 F16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
35.70  [1] » Fritzdorf Kåberg, Ida -98   F13 2011-09-25 » Kasttävling PF13, Enskede IP, Enskede
31.20  [2] » Berghäll, Emily -98 F13 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
29.63  » Breig Lindell, Elin -95 F16 2011-10-08 » Castorama, Enskede IP, Enskede
28.44  [3] » Jakobsson, Ylva -98   F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
27.91  [4] » Hultström, Emma -98 F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
26.23  » Richardsson, Victoria -00 F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
25.66    » Dyrke, Julia -99   F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
25.22  [5] » Kapell, Hanna -98 F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
24.78  [6] » Ilbäcken, Thelma -01 F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
24.05    » Engström, Isabella -99   F12 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
23.15  » Hultström, Vilma -00 F11 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
22.49  » Lundmark, Maja -99 F12 2011-09-10 » DF 12-13, Enskede IP, Enskede
22.37    » Odelius, Nora -00   F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
19.72  » Hansson, Jessica -00 F11 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
18.66  » Cornelius, Magdalena -01 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
18.09    » Jansson, Julia -02   F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
17.69  » Kapell, Tilda -01 F10 2011-06-10 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
17.23  » Samuelberg, Siri -00 F11 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
16.19    » Sjöholm, Maja -01   F10 2011-09-18 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
15.45  Magnusson, Hanna -98 F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
15.44  Olin, Frida -03 F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.75      Keife, Alma -03   F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.14  » Sundh, Edla -03 F10 2011-09-03 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.78  » Berghäll, Linda -02 F10 2011-05-28 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[5] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
[6] - 2:a plats på 10-bästalista för F10
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.52  » Jansson, Julia -02 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
21.69  » Kapell, Tilda -01 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
19.97      Ellestad, Alice -02   F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
16.36  » Nordström, Thea -01 F10 2011-09-24 » STH-cup, Spånga IP, Spånga
13.44  Ribbing, Isabelle -02 F10 2011-06-06 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Höjd  |  Spjut (400 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 300  » Fritzdorf Kåberg, Ida -98 +1.1 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  11.18(+0.4)  |  1.39  |  28.94  |  4.42(+1.7)  |  1:52.80  |
Poäng:                |  862  |  860  |  913  |  777  |  888  |
4 132  » Hansson, Pernilla -98 +0.3 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  10.22(+0.7)  |  1.42  |  16.37  |  4.59(0.0)  |  1:56.73  |
Poäng:                |  1 053  |  895  |  534  |  839  |  811  |
3 995  » Kapell, Hanna -98 +0.6 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  10.73(+0.7)  |  1.36  |  19.09  |  4.42(+0.5)  |  1:56.23  |
Poäng:                |  949  |  825  |  623  |  777  |  821  |
3 728  » Hultström, Emma -98 +0.7 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  11.27(+0.4)  |  1.39  |  18.35  |  4.03(+1.0)  |  1:57.91  |
Poäng:                |  845  |  860  |  600  |  634  |  789  |
3 704  » Laidlaw, Matilda -98 +0.9 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  11.22(+0.4)  |  1.33  |  15.91  |  4.12(+1.5)  |  1:53.44  |
Poäng:                |  854  |  790  |  518  |  667  |  875  |
3 012  » Sjöholm, Matilda -98 +0.3 F13 2011-08-06 » Mångkamps-SM, Lugnets IP, Falun
Resultat:          |  13.19(+0.7)  |  1.24  |  12.82  |  3.96(0.0)  |  1:57.94  |
Poäng:                |  521  |  685  |  408  |  609  |  789  |
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
3 874  [1] » Jakobsson, Ylva -98 - F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  10.62(-1.1)  |  4.44(-)  |  28.44  |  1.28  |  2:01.07  |
Poäng:                |  971  |  784  |  656  |  732  |  731  |
3 656  [2] » Kapell, Hanna -98 - F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  12.12(-1.1)  |  4.24(-)  |  25.22  |  1.34  |  1:52.52  |
Poäng:                |  692  |  711  |  558  |  802  |  893  |
3 197  » Hultström, Emma -98 - F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  12.32(-0.1)  |  3.91(-)  |  27.91  |  1.16  |  2:01.71  |
Poäng:                |  659  |  590  |  640  |  589  |  719  |
2 664  [3] » Engström, Isabella -99 - F12 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  13.53(+1.8)  |  3.66(-)  |  24.05  |  1.22  |  2:14.26  |
Poäng:                |  472  |  500  |  521  |  661  |  510  |
2 167  Magnusson, Hanna -98 - F13 2011-05-14 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  brutit  |  3.79(-)  |  15.45  |  1.22  |  2:01.88  |
Poäng:                |  - 1  |  547  |  243  |  661  |  716  |
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Castorama
  |  Kula (4,0 kg)  |  Spjut (600 gr)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Slägga (4,0 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
2 010  [1] » Höckerstrand, Sandra -90 K22 2011-10-01 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  9.81  |  29.48  |  28.02  |  17.45  |
Poäng:                |  576  |  589  |  503  |  342  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-11-10
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics