HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-05-31
Inne för 2011 Resultatdatum: 2011-04-22
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2011-04-22 (fr)  | Ungdomsspelen, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F14 » Lindberg, Felicia -97 9.04      3 2    
8.95  5 Final
F10 » Lindvall, Siri -01 9.06  1 3
» Lindvall, Siri -01 8.96  PB 1 Final
800 m F14 » Lindberg, Felicia -97 2:47.02      1 Final    
Höjd F14 » Lindberg, Felicia -97 1.45    PB 4 Final    
F10 » Lindvall, Siri -01 1.27  1 Final
Längd F14 » Lindberg, Felicia -97 4.27      3 Final    
Längd (zon) F10 » Lindvall, Siri -01 4.23      2 Final    
Kula (3,0 kg) F14 » Lindberg, Felicia -97 9.04      2 Final    
Kula (2,0 kg) F10 » Lindvall, Siri -01 6.10    PB 4 Final    
 2011-04-16 (lö)  | QuickNet-spelen, QuickNet Arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P13 » Hargeström, Sebastien -98 8.59      2 1    
8.54  3 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 9.85      5 1    
Stevens, Alexander -98 9.77  6 2
P12 » Karlsson, John -99 8.84  1 Final
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 ej start        1   [¤]
» Lindberg, Felicia -97 9.04  4 2
9.05  7 Final
F13 » Ahlberg, Grete -98 10.06      6 2    
» Jakobsson, Ylva -98 8.84  1 2
8.70  1 Final
Magnusson, Hanna -98 9.58      5 1    
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.49  4 1
9.49  8 Final
» Sjöholm, Matilda -98 8.98  PB 2 1
  9.01      4 Final    
» Strömfelt, Ella -98 9.84  5 2
» Åkeson, Magdalena -98 9.10  3 2
  9.04      6 Final    
F12 Degerholm, Elin -99 11.06  8 1
» Jahrl, Hedda -99 9.37  PB 4 1
  9.55      6 B-final    
» Jansson, Fanny -99 9.58  5 1
» Lundmark, Maja -99 9.52  6 3
  9.65      8 B-final    
» Werner, Hermine -99 9.21  PB 5 3
9.33  3 B-final
» Wärn, Nora -99 9.18  3 2
  9.32      2 B-final    
F10 » Stevens, Linnéa -01 9.86  PB 1 3
9.87  4 Final
F9 » Jansson, Julia -02 10.11  1 3
  9.99      1 Final    
» Krüsell Berg, Tilda -02 11.42  PB 7 1
600 m F9 » Jansson, Julia -02 2:31.55    PB 4 1    
800 m P13 » Hargeström, Sebastien -98 2:27.31      2 Final    
» Krüsell Berg, Carl -98 2:47.59  PB 5 Final
F12 » Jahrl, Hedda -99 2:43.48  PB 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F14 » Gustafsson, Linnéa -97 9.71    PB 5 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 12.91  PB 4 1
» Jakobsson, Ylva -98 10.13  PB 1 2
  10.15      2 Final    
Magnusson, Hanna -98 11.60  3 1
11.78  6 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 11.85  PB 4 2
11.88  7 Final
Höjd P13 » Hargeström, Sebastien -98 1.36      5 Final    
» Ilbäcken, Theodor -98 ej start  1 [¤]
P12 Knave, Alexander -99 1.16      6 Final    
» Rodhe, Albin -99 ej start  1 [¤]
» Rodhe, Gustav -99 ej start  1 [¤]
F14 » Lindberg, Felicia -97 1.42    PB 3 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 1.34  3 Final
Magnusson, Hanna -98 1.21  7 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 1.21      8 Final    
» Sjöholm, Matilda -98 1.31  4 Final
» Strömfelt, Ella -98 1.21  8 Final
» Åkeson, Magdalena -98 1.31      4 Final    
F12 » Engström, Isabella -99 ej start  1 [¤]
» Jansson, Fanny -99 1.35  PB 4 Final
» Werner, Hermine -99 1.16    PB 15      
F10 » Stevens, Linnéa -01 1.16  10
Stav P13 » Hargeström, Sebastien -98 2.34    PB 2 Final    
F13 Magnusson, Hanna -98 2.14  PB 4 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 1.94      5 Final    
» Sjöholm, Matilda -98 ej res  1
» Strömfelt, Ella -98 2.24  PB 3 Final
Längd F14 » Gustafsson, Linnéa -97 4.90    PB 2 Final    
» Lindberg, Felicia -97 4.18  5 Final
Längd (zon) P12 » Karlsson, John -99 4.59    PB 1 Final    
» Rodhe, Albin -99 ej start  1 [¤]
» Rodhe, Gustav -99 ej start        1   [¤]
F12 Degerholm, Elin -99 2.48  23
» Engström, Isabella -99 ej start  1 [¤]
» Jahrl, Hedda -99 3.88      11      
» Jansson, Fanny -99 3.74  14
» Lundmark, Maja -99 4.01  PB 10
» Werner, Hermine -99 3.69      16      
» Wärn, Nora -99 3.80  13
F10 » Stevens, Linnéa -01 3.44  6 Final
F9 » Jansson, Julia -02 3.11  5 Final
Tresteg (zon) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 ej start        1   [¤]
Stevens, Alexander -98 ej start  1 [¤]
P12 » Rodhe, Albin -99 ej start        1   [¤]
» Rodhe, Gustav -99 ej start  1 [¤]
F13 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Robertsson, Fanny -98 ej start        1   [¤]
» Sjöholm, Matilda -98 8.76  PB 9
» Strömfelt, Ella -98 7.67  10
Kula (3,0 kg) P13 » Hargeström, Sebastien -98 7.64    PB 5 Final    
» Krüsell Berg, Carl -98 8.54  PB 4 Final
Stevens, Alexander -98 7.28      6 Final    
P12 Knave, Alexander -99 6.25  6 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 13.40    PB 1 Final    
» Jakobsson, Ylva -98 9.89  4 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 8.56      8 Final    
» Strömfelt, Ella -98 ej start  1 [¤]
» Åkeson, Magdalena -98 ej start  1 [¤]
F12 » Engström, Isabella -99 ej start        1   [¤]
» Jansson, Fanny -99 6.90  5 Final
» Lundmark, Maja -99 6.43  8 Final
F10 » Stevens, Linnéa -01 5.88  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-04-02/03 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Hördell, Anton -97 8.23      2 Final  
» Möller, Tim -97 8.86  4 Final
P13 » Hargeström, Sebastien -98 8.65  3 3
  8.75      4 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 8.91  1 1
8.89  5 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 9.69    PB 5 2  
Stevens, Alexander -98 9.48  PB 3 1
P12 » Forsberg, Martin -99 9.42  2 2
  9.41      4 Final  
» Lund, Jonathan -99 10.06  6 1
P11 Andreasson, Oliver -00 9.36  PB 3 1
  9.50      5 Final  
Johansson, Axel -00 11.17  PB 7 2
» Palmerstedt, Jacob -00 10.42  PB 7 4
Tasmim, Daniel -00 11.48      8 3  
P10 » Gemmel, Harald -01 10.86  PB 5 3
» Hök, Elliot -01 11.52  PB 6 2
Kings, Viktor -01 10.62    PB 3 2  
» Käck, Joel -01 10.23  4 4
9.89  PB 1 B-final
Martinsson, Morgan -01 11.14    PB 7 1  
P9 » Ewertzh, Hjalmar -02 10.63  PB 4 1
10.70  7 B-final
Linder, Ivar -02 11.21    PB 6 2  
Roos, Valdemar -02 10.55  3 1
10.26  PB 1 B-final
P8 Adamsson, Daniel -03 11.54  2 1
  11.36    PB 1 B-final  
Käck, Emil -03 13.09  PB 8 1
Lindgren, Carl -03 11.56  3 2
  11.52    PB 2 B-final  
Sundholm, Loke -04 13.43  PB 6 4
F16 » Breig Lindell, Elin -95 8.05  1 Final
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 8.47  PB 2 3
  8.47      2 Final  
» Lindberg, Felicia -97 8.97  3 2
Nordkvist, Nikolina -97 8.88  2 2
  8.95      8 Final  
» Strömbeck, Hanna -97 9.02  5 3
F13 » Ahlberg, Grete -98 9.97  PB 7 1
» Kapell, Hanna -98 9.09  2 4
  9.07      1 B-final  
Magnusson, Hanna -98 9.31  3 3
9.36  3 B-final
Nordkvist, Wilma -98 8.51  PB 1 3
  8.57      2 Final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.38  5 1
9.31  PB 2 B-final
» Retsloff, Hanne -98 9.40  PB 2 2
  9.45      7 B-final  
» Sjöholm, Matilda -98 9.08  1 4
9.07  7 Final
» Strömfelt, Ella -98 9.60  PB 3 2
  9.73      8 B-final  
F12 » Engström, Isabella -99 9.79  PB 5 1
» Jansson, Fanny -99 9.51  4 2
  9.63      6 B-final  
» Lundmark, Maja -99 9.31  PB 2 3
9.37  8 Final
Stengard, Matilda -99 9.47  3 2
  9.52      5 B-final  
» Werner, Hermine -99 9.29  2 4
9.27  PB 7 Final
F11 Ekhorn, Vilda -00 9.80  PB 5 1
  9.93      6 B-final  
Hamrén, Lea -00 10.73  PB 7 3
Knudsen, Josefin -00 9.80  4 2
  9.91      5 B-final  
» Odelius, Nora -00 10.23  PB 5 4
» Richardsson, Victoria -00 10.17  4 6
Winell, Siri -00 10.24    PB 3 5  
F10 » Björk Sambo, Lucy -01 10.33  PB 2 2
10.44  7 B-final
» Cornelius, Magdalena -01 10.39    PB 4 6  
Granath, Hilda -01 10.36  PB 2 3
» Lindvall, Siri -01 9.14  PB 2 4
  9.17      2 Final  
» Littorin, Ebba -01 10.14  PB 3 1
10.28  5 B-final
Lund, Emma -01 11.13    PB 6 4  
Malmström, Amanda -01 11.74  PB 6 2
» Rådbo, Klara -01 9.88  PB 2 5
  9.88      6 Final  
» Sjöholm, Maja -01 10.53  5 1
» Stevens, Linnéa -01 10.07  2 6
  10.04      2 B-final  
Sönnergren, Tuva -01 10.27  PB 3 5
ej start  B-final [¤]
Wallin, Alva -01 11.88    PB 7 3  
F9 » Berghäll, Linda -02 11.78  8 2
» Krüsell Berg, Tilda -02 11.51  PB 5 4
Sjönell, Hanna -02 11.39    PB 6 5  
Törsleff, Olivia -02 10.73  3 3
10.42  PB 2 B-final
F8 Kings, Olivia -03 13.24    PB 8 4  
» Miletic, Paulina -03 11.16  2 3
11.43  4 B-final
400 m P10   Brikell, Arvid -01 82.54    PB 4 1  
» Helsing, Herman -01 81.09  PB 2 4
» Hök, Elliot -01 89.92    PB 6 3  
Karlsson, Andreas -01 ej start  3 [¤]
Kings, Viktor -01 ej start  2 [¤]
F10 » Cornelius, Magdalena -01 82.73    PB 1 2  
Granath, Hilda -01 88.63  4 4
» Hausmann, Isa -01 85.97  PB 3 1
» Kapell, Tilda -01 80.82      2 1  
» Lindvall, Siri -01 75.08  PB 1 4
Lund, Emma -01 97.29  PB 7 3
» Nordström, Thea -01 83.22    PB 2 2  
» Rådbo, Klara -01 90.21  PB 5 1
Sandén, Ylva -01 92.56  PB 6 1
» Sjöholm, Maja -01 86.44    PB 2 3  
» Stevens, Linnéa -01 86.55  PB 3 2
Sönnergren, Tuva -01 85.94  1 3
F9 » Jansson, Julia -02 88.08    PB 3 2  
Lundkvist, Hanna -02 83.56  PB 2 1
600 m P12 » Lund, Jonathan -99 1:55.70    PB 7 Final  
P11 » Palmerstedt, Jacob -00 2:17.34  PB 8 1
» Strömfelt, Erik -00 2:16.34      9 2  
F11 Ekhorn, Vilda -00 2:16.58  PB 4 1
» Odelius, Nora -00 brutit  2
» Richardsson, Victoria -00 2:07.48  PB 3 2
800 m P13 » Hargeström, Sebastien -98 2:28.41      5 Final  
» Olsson, Timothy -98 2:26.24  PB 3 Final
F14 » Lindberg, Felicia -97 2:42.58      2 2  
F13 » Laidlaw, Matilda -98 2:47.12  5 2
60 m häck (76,2 cm) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 10.26    PB 3 Final  
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 9.78  PB 3 Final
F13 » Laidlaw, Matilda -98 10.98      3 2  
Magnusson, Hanna -98 11.53  1 1
Höjd P14 » Hördell, Anton -97 1.56    PB 2 Final  
Sehlberg, Erik -97 ej res  1
P13 » Ilbäcken, Theodor -98 1.35      8 Final  
P12 Eklöw, Georg -99 1.16  12
» Forsberg, Martin -99 1.20  8 Final
Forsell, Simon -99 1.16    PB 10    
Knave, Alexander -99 1.20  PB 8 Final
» Lund, Jonathan -99 1.07  14
» Rodhe, Albin -99 1.12      13    
P11 » Strömfelt, Erik -00 1.16  13
P10 » Gemmel, Harald -01 0.85  27
» Hök, Elliot -01 0.92      22    
Kings, Viktor -01 0.85  26
» Käck, Joel -01 1.07  PB 8 Final
Martinsson, Morgan -01 0.85    SB 24    
» Skaarud, Hannes -01 1.07  9
P9 » Ewertzh, Hjalmar -02 1.02  PB 7 Final
Roos, Valdemar -02 1.11    PB 2 Final  
F14 » Lindberg, Felicia -97 1.38  5 Final
Nordkvist, Nikolina -97 1.50  PB 4 Final
F13 » Ahlberg, Grete -98 1.34    PB 5 Final  
» Kapell, Hanna -98 1.31  6 Final
Magnusson, Hanna -98 1.28  11
Nordkvist, Wilma -98 1.52      1 Final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 1.20  15
» Sjöholm, Matilda -98 1.20  15
» Strömfelt, Ella -98 1.25      14    
F12 » Engström, Isabella -99 1.15  PB 15
» Jansson, Fanny -99 1.15  15
F11 Adsjö, My -00 1.00    PB 17    
Hamrén, Lea -00 1.00  PB 17
» Odelius, Nora -00 1.15  4 Final
F10 » Björk Sambo, Lucy -01 1.26    PB 3 Final  
» Cornelius, Magdalena -01 0.97  23
Granath, Hilda -01 1.02  PB 16
» Hausmann, Isa -01 1.07      10    
» Kapell, Tilda -01 1.26  PB 2 Final
» Lindvall, Siri -01 1.26  1 Final
» Littorin, Ebba -01 1.02    PB 20    
Lund, Emma -01 0.85  PB 35
Malmström, Amanda -01 ej start  1 [¤]
» Nordström, Thea -01 1.12    PB 7 Final  
» Rådbo, Klara -01 1.12  9
Sandén, Ylva -01 0.85  PB 38
» Sjöholm, Maja -01 1.02    PB 20    
» Stevens, Linnéa -01 1.20  5 Final
Sönnergren, Tuva -01 1.02  18
F9 » Jansson, Julia -02 1.07    PB 1 Final  
Lundkvist, Hanna -02 1.07  PB 2 Final
Stav P13 » Hargeström, Sebastien -98 2.33    PB 3 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 1.88  PB 4 Final
F13 Magnusson, Hanna -98 1.73      5 Final  
» Palmerstedt, Linnéa -98 2.03  PB 3 Final
» Strömfelt, Ella -98 2.03  PB 4 Final
Längd (zon) P13 » Hargeström, Sebastien -98 4.38    PB 6 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 4.68  4 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 3.67    PB 15    
Stevens, Alexander -98 3.95  PB 11
P12 Eklöw, Georg -99 3.53  PB 15
» Forsberg, Martin -99 3.58      14    
» Henningson, William -99 3.71  12
» Lund, Jonathan -99 3.59  PB 13
» Rodhe, Albin -99 ej start        1 [¤]
P11 Andreasson, Oliver -00 3.86  4 Pool B
Johansson, Axel -00 2.84  PB 27 Pool A
» Palmerstedt, Jacob -00 3.26      20 Pool A  
» Strömfelt, Erik -00 3.50  PB 13 Pool B
Tasmim, Daniel -00 2.87  26 Pool A
P10 Brikell, Arvid -01 3.12    PB 19 Pool B  
» Helsing, Herman -01 3.44  8 Pool A
» Hök, Elliot -01 3.04  24 Pool B
Kings, Viktor -01 2.88    PB 26 Pool B  
P8 Adamsson, Daniel -03 1.98  PB 38 Pool B
Käck, Emil -03 2.21  PB 30 Pool A
Lindgren, Carl -03 2.67    PB 8 Pool A  
Sundholm, Loke -04 2.02  PB 36 Pool A
F13 » Ahlberg, Grete -98 3.74  PB 18 Pool B
Nordkvist, Wilma -98 4.89      1 Pool B  
» Palmerstedt, Linnéa -98 4.15  PB 9 Pool A
» Retsloff, Hanne -98 3.90  PB 15 Pool A
» Sjöholm, Matilda -98 4.14    PB 10 Pool B  
» Strömfelt, Ella -98 4.00  PB 12 Pool A
F12 Degerholm, Elin -99 2.49  24 Pool A
» Engström, Isabella -99 3.74    PB 15 Pool B  
» Lundmark, Maja -99 3.80  12 Pool B
Stengard, Matilda -99 3.89  PB 11 Pool B
» Werner, Hermine -99 3.98      9 Pool A  
» Wärn, Nora -99 ej start  Pool B [¤]
F11 Ekhorn, Vilda -00 3.24  PB 22 Pool A
Hamrén, Lea -00 2.64      37 Pool A  
Knudsen, Josefin -00 3.51  PB 15 Pool A
» Odelius, Nora -00 3.53  PB 13 Pool B
» Richardsson, Victoria -00 3.10      28 Pool B  
Winell, Siri -00 3.39  PB 19 Pool A
F10 » Björk Sambo, Lucy -01 3.05  16 Pool A
» Cornelius, Magdalena -01 3.13      14 Pool B  
Granath, Hilda -01 2.98  PB Pool A
» Ilbäcken, Thelma -01 3.58  5 Pool B
» Lindvall, Siri -01 4.16      1 Pool A  
» Littorin, Ebba -01 3.18  9 Pool B
Lund, Emma -01 2.18  41 Pool A
» Rådbo, Klara -01 3.21      8 Pool B  
» Sjöholm, Maja -01 2.75  30 Pool B
» Stevens, Linnéa -01 3.49  PB 6 Pool A
Sönnergren, Tuva -01 2.72      32 Pool A  
Wallin, Alva -01 2.77  PB 29 Pool B
F9 » Berghäll, Linda -02 2.25  35 Pool A
» Krüsell Berg, Tilda -02 2.17      36 Pool B  
Sjönell, Hanna -02 ej start  Pool B [¤]
Törsleff, Olivia -02 ej start  Pool B [¤]
F8 Kings, Olivia -03 1.85  PB 38 Pool A
Tresteg F14   Nordkvist, Nikolina -97 9.24    PB 6 Final  
Tresteg (zon) F13 » Ahlberg, Grete -98 ej start        1 [¤]
» Laidlaw, Matilda -98 9.20  PB 6 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 8.46    PB 10    
» Strömfelt, Ella -98 8.34  PB 11
Kula (3,0 kg) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 8.06    PB 5 Final  
Stevens, Alexander -98 7.81  6 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Palmerstedt, Jacob -00 6.12      13    
P10 Brikell, Arvid -01 5.03  22
» Helsing, Herman -01 5.75    PB 8 Final  
» Hök, Elliot -01 5.36  13
Kings, Viktor -01 5.07  PB 20
F13 » Ahlberg, Grete -98 12.22      1 Final  
» Berghäll, Emily -98 10.33  3 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 8.82  PB 6 Final
» Strömfelt, Ella -98 7.40      12    
F12 » Engström, Isabella -99 8.50  PB 2 Final
» Lundmark, Maja -99 7.65  PB 6 Final
Stengard, Matilda -99 5.56      18    
F11 Adsjö, My -00 3.90  PB 25
Ekhorn, Vilda -00 5.63  PB 10
Hamrén, Lea -00 4.60    PB 23    
» Odelius, Nora -00 5.77  PB 8 Final
F10 » Björk Sambo, Lucy -01 6.26  PB 4 Final
Granath, Hilda -01 4.53      16    
» Hausmann, Isa -01 4.46  19
» Kapell, Tilda -01 5.67  8 Final
» Lindvall, Siri -01 5.25      9    
» Nordström, Thea -01 4.99  PB 12
Sandén, Ylva -01 3.89  PB 22
Sönnergren, Tuva -01 ej start  1 [¤]
Kula (1,0 kg) P9   Roos, Valdemar -02 5.47    PB 7 Final  
F9 » Jansson, Julia -02 5.24  PB 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-03-26 (lö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P10 » Hök, Elliot -01 0.95      9      
» Lavett, Emil -01 1.05  PB 7 Final
F12 » Jansson, Fanny -99 1.15      8 Final    
F10 » Lindvall, Siri -01 1.27  PB 1 Final
F9 » Jansson, Julia -02 1.05  PB 1 Final
Längd (zon) P10 » Hök, Elliot -01 3.04      7 Final    
» Lavett, Emil -01 3.22  3 Final
F12 » Jansson, Fanny -99 3.96      6 Final    
» Werner, Hermine -99 3.98  PB 4 Final
F10 » Lindvall, Siri -01 4.33  PB 1 Final
F9 » Jansson, Julia -02 3.20  4 Final
Kula (2,0 kg) P10 » Hök, Elliot -01 5.27      7 Final    
F12 » Jansson, Fanny -99 7.10  PB 5 Final
F10 » Lindvall, Siri -01 5.44  2 Final
Kula (1,0 kg) F9 » Jansson, Julia -02 4.87    PB 4 Final    
 2011-03-26 (lö)  | Vintersportspelen, Rosvalla Sporthall, Nyköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F14 » Lindberg, Felicia -97 9.01      3 1    
9.19  7 Final
F13 » Ahlberg, Grete -98 9.99  PB 4 1
200 m F14 » Lindberg, Felicia -97 diskad        1    
Höjd F14 » Lindberg, Felicia -97 1.40      3 Final    
F13 » Ahlberg, Grete -98 1.30  PB 4 Final
Kula (3,0 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 9.37    PB 3 Final    
» Lindberg, Felicia -97 8.71  4 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 12.83    PB 1 Final    
 2011-03-19/20 (lö-sö)  | Svealands Nordeamästerskap, Tybblelundshallen, Örebro - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14 » Hördell, Anton -97 8.26      4 2  
8.25  8 Final
P13 » Hargeström, Sebastien -98 8.72  4 2
  ej start        B-final [¤]
F13 » Agbonkhese, Efe -98 8.67  3 6
8.58  1 B-final
» Hansson, Pernilla -98 8.55  PB 2 3
  8.61      5 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 8.63  1 1
8.62  6 Final
200 m P14   Andersson-I, Valentin -97 26.92    PB 1 1  
» Hördell, Anton -97 26.62  PB 4 5
P13 » Förnestig, Frank -98 27.99    PB 1 2  
» Hargeström, Sebastien -98 ej start  5 [¤]
800 m P13 » Hargeström, Sebastien -98 brutit        Final  
» Olsson, Timothy -98 2:27.27  PB 6 Final
F13 » Kapell, Hanna -98 2:44.37  PB 3 1
60 m häck (84 cm) P14 » Hördell, Anton -97 10.05      5 2  
60 m häck (76,2 cm) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 10.73      4 2  
diskad  Final
F13 » Hansson, Pernilla -98 10.07  PB 2 1
  10.28      8 Final  
Nordkvist, Wilma -98 9.99  1 3
9.91  PB 3 Final
Höjd P14   Andersson-I, Valentin -97 1.51      10    
P13 Werner, Simon -98 1.54  PB 4 Final
F13 » Hansson, Pernilla -98 1.41      7 Final  
Nordkvist, Wilma -98 1.54  PB 1 Final
Stav P13 » Hargeström, Sebastien -98 2.12    PB 5 Final  
F14 » Diamant, Isa -97 2.42  2 Final
F13 » Hansson, Pernilla -98 1.82      12    
» Kapell, Hanna -98 2.22  PB 4 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 1.92  11
» Sjöholm, Matilda -98 1.92  9
Längd P14 » Hördell, Anton -97 5.23    PB 6 Final  
F14 Nordkvist, Nikolina -97 4.55  7 Final
Längd (zon) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 4.42      13    
F13 » Jakobsson, Ylva -98 4.52  12
Nordkvist, Wilma -98 4.79  6 Final
Tresteg F14 » Tersander, Beata -97 9.24      9    
Tresteg (zon) F13 » Hansson, Pernilla -98 10.25    PB 3 Final  
» Kapell, Hanna -98 9.18  18
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 12.67    PB 1 Final  
» Berghäll, Emily -98 11.04  6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-03-19 (lö)  | Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P11   Bolander, Julian -00 10.37    PB   1    
» Ekberg, Johan -00 9.98  PB 1
» Gussarsson, Arvid -00 9.72        1    
Johansson, Axel -00 11.41  PB 1
Marminge, Melker -00 10.46  1
Norberg, Erik -00 9.92    PB   1    
» Palmerstedt, Jacob -00 10.53  1
Sköldmark, Jonathan -00 10.52  PB 1
» Svensson, Elias -00 9.89        1    
P10 » Axelsson Th., Joel -01 10.61  1
Bergström, Viktor -01 10.69  PB 1
Brikell, Arvid -01 10.34    PB   1    
Eldh, Goliath -01 10.91  PB 1
» Fogelberg, Adam -01 10.64  1
» Gemmel, Harald -01 11.16    PB   1    
» Hök, Elliot -01 12.09  1
» Johansson, Leon -01 10.04  1
Karlsson, Andreas -01 11.42    PB   1    
Kings, Viktor -01 10.84  PB 1
» Käck, Joel -01 10.60  PB 1
» Lavett, Emil -01 10.58        1    
Lundesten, Filip -01 12.05  SB 1
Martinsson, Morgan -01 11.49  PB 1
Nyhem, Jakob -01 10.96    PB   1    
Rapp, Samuel -01 11.29  PB 1
Reynols Nordgren, Nils -01 10.75  PB 1
Sande, Robert -01 10.58    PB   1    
» Skaarud, Hannes -01 10.73  PB 1
Stinzing, Erik -01 10.80  PB 1
Strandberg, Edvin -01 10.47    PB   1    
Styfberg, Max -01 12.42  PB 1
Åkerman, Hampus -01 11.59  SB 1
P9 » Gussarsson, Melker -02 11.13    PB   1    
Karlström, Viktor -02 10.90  PB 1
Lindquist, Gustaf -02 11.55  PB 1
Lundborg, Johan -02 12.06    PB   1    
Martinsson, Rasmus -02 11.14  PB 1
Mendoza Tenggren, Alfred -02 11.41  PB 1
Norell, August -02 12.01    PB   1    
Olausson, John -02 11.91  PB 1
Parmryd, David -02 11.70  PB 1
Roos, Valdemar -02 10.51    PB   1    
Scott, Elias -02 11.67  PB 1
Skogsjö, Didrik -02 11.92  PB 1
Thomson, Ville -02 12.75    PB   1    
Wik, Emil -02 13.71  PB 1
F11 Berg, Minna -00 11.02  1
Ekhorn, Vilda -00 10.01    PB   1    
Fagerström, Tyra -00 9.96  1
Hamrén, Lea -00 10.93  1
» Hultström, Vilma -00 10.45        1    
Jansheden, Nelly -00 10.96  PB 1
Johansson, Linnéa -00 10.59  PB 1
Landin, Sara -00 11.35    PB   1    
» Odelius, Nora -00 10.92  1
Palm, Sarah -00 12.58  PB 1
» Samuelberg, Siri -00 10.75        1    
Winell, Siri -00 10.29  PB 1
F10 Andersson, Matilda -01 10.81  PB 1
» Aspegren, Hedvig -01 10.56    PB   1    
» Bjuremalm, Tilde -01 11.11  PB 1
» Björk Sambo, Lucy -01 10.70  1
Borén, Elin -01 11.75    PB   1    
Bott Alvarsson, Hannah -01 10.72  PB 1
Caddeo, Matilda -01 11.25  PB 1
Cellander, Tea -01 12.00    PB   1    
» Cornelius, Magdalena -01 10.78  PB 1
» Enblad, Mikaela -01 11.33  PB 1
Fritz, Isabell -01 10.31        1    
» Gassama, Sira -01 10.04  PB 1
Hamdahl, Vanja -02 11.88  PB 1
» Hausmann, Isa -01 10.57    PB   1    
Hådén, Sofia -01 11.59  PB 1
» Ilbäcken, Thelma -01 9.73  1
» Kapell, Tilda -01 9.03    PB   1    
Karlén, Elly -01 10.09  PB 1
» Lindvall, Siri -01 9.21  PB 1
» Littorin, Ebba -01 10.36        1    
Mengistu, Sophia -01 11.84  PB 1
Nevalainen, Olivia -01 11.10  PB 1
Nordborg, Ebba -01 10.96    PB   1    
» Nordström, Thea -01 10.51  1
Nyholm, Nellie -01 10.89  PB 1
Osobi, Tuva -01 10.89    PB   1    
Persson, Linn Lou -01 10.85  1
Radhe, Tova -01 11.62  PB 1
» Rådbo, Klara -01 10.27        1    
Sandén, Ylva -01 11.65  PB 1
» Stevens, Linnéa -01 10.36  1
Strandman, Maja -01 10.65    PB   1    
Strömbeck, Klara -01 11.28  PB 1
Sönnergren, Tuva -01 10.63  1
Vettese, Emilia -01 11.18    PB   1    
F9 Herstedt, Lisa -02 11.37  PB 1
Keck, Karin -02 12.58  PB 1
Landin, Malin -02 11.26    PB   1    
Lundkvist, Hanna -02 10.92  PB 1
Marminge, Milla -02 11.34  PB 1
Nitzelius, Elsa -02 12.10    PB   1    
Sederlin, Olivia -02 11.19  PB 1
Sjönell, Hanna -02 11.75  PB 1
Törsleff, Olivia -02 10.77    PB   1    
Wandel Ryderstedt, Anna -02 11.25  PB 1
Höjd P11   Bolander, Julian -00 1.04    PB   1    
» Ekberg, Johan -00 1.08  PB 1
» Gussarsson, Arvid -00 1.20    PB   1    
Johansson, Axel -00 0.84  SB 1
Marminge, Melker -00 1.04  PB 1
Norberg, Erik -00 1.04    PB   1    
» Palmerstedt, Jacob -00 1.04  PB 1
Sköldmark, Jonathan -00 1.12  PB 1
» Strömfelt, Erik -00 1.20    PB   1    
» Svensson, Elias -00 1.04  PB 1
P10 » Axelsson Th., Joel -01 1.00  PB 1
Bergström, Viktor -01 0.92    PB   1    
Eldh, Goliath -01 0.80  PB 1
» Fogelberg, Adam -01 1.00  PB 1
» Gemmel, Harald -01 0.92    SB   1    
» Hök, Elliot -01 0.96  PB 1
» Johansson, Leon -01 0.92  PB 1
Karlsson, Andreas -01 0.88    PB   1    
Kings, Viktor -01 0.92  PB 1
» Käck, Joel -01 0.96  PB 1
» Lavett, Emil -01 1.04    PB   1    
Lundesten, Filip -01 0.65  SB 1
Nyhem, Jakob -01 0.88  PB 1
Rapp, Samuel -01 0.96    PB   1    
Reynols Nordgren, Nils -01 1.04  PB 1
Sande, Robert -01 1.04  PB 1
» Skaarud, Hannes -01 1.16    PB   1    
Stinzing, Erik -01 0.92  PB 1
Strandberg, Edvin -01 0.88  PB 1
Styfberg, Max -01 0.84    PB   1    
Åkerman, Hampus -01 0.96  PB 1
P9 » Gussarsson, Melker -02 0.88  PB 1
Karlström, Viktor -02 0.88    PB   1    
Lindquist, Gustaf -02 0.80  PB 1
Lundborg, Johan -02 0.72  PB 1
Martinsson, Rasmus -02 0.84    PB   1    
Mendoza Tenggren, Alfred -02 0.84  PB 1
Norell, August -02 0.72  PB 1
Olausson, John -02 0.84    PB   1    
Parmryd, David -02 0.84  PB 1
Roos, Valdemar -02 1.08  PB 1
Scott, Elias -02 0.84    PB   1    
Skogsjö, Didrik -02 0.88  PB 1
Thomson, Ville -02 0.76  PB 1
F11 Berg, Minna -00 0.92    PB   1    
Ekhorn, Vilda -00 0.92  PB 1
Fagerström, Tyra -00 1.08  PB 1
Hamrén, Lea -00 0.92    PB   1    
» Hultström, Vilma -00 1.08  1
Jansheden, Nelly -00 0.88  PB 1
Johansson, Linnéa -00 1.04    SB   1    
Landin, Sara -00 1.00  PB 1
» Odelius, Nora -00 0.65  1
Palm, Sarah -00 0.65    PB   1    
» Samuelberg, Siri -00 1.08  PB 1
Winell, Siri -00 1.00  PB 1
F10 Andersson, Matilda -01 1.00    PB   1    
» Bjuremalm, Tilde -01 0.96  PB 1
» Björk Sambo, Lucy -01 1.24  PB 1
Borén, Elin -01 0.92    PB   1    
Bott Alvarsson, Hannah -01 0.88  PB 1
Caddeo, Matilda -01 0.96  PB 1
» Cornelius, Magdalena -01 1.00        1    
» Enblad, Mikaela -01 0.96  PB 1
Fritz, Isabell -01 0.96  PB 1
» Gassama, Sira -01 1.00    PB   1    
Hamdahl, Vanja -02 0.76  PB 1
» Hausmann, Isa -01 1.08  PB 1
Hådén, Sofia -01 0.96    PB   1    
» Ilbäcken, Thelma -01 1.12  1
» Kapell, Tilda -01 1.20  PB 1
Karlén, Elly -01 1.00    PB   1    
» Lindvall, Siri -01 1.12  1
» Littorin, Ebba -01 0.96  PB 1
Mengistu, Sophia -01 0.92    PB   1    
Nevalainen, Olivia -01 0.92  PB 1
Nordborg, Ebba -01 0.88  SB 1
» Nordström, Thea -01 1.04    PB   1    
Nyholm, Nellie -01 1.04  PB 1
Osobi, Tuva -01 0.96  PB 1
Persson, Linn Lou -01 0.92    PB   1    
Radhe, Tova -01 0.96  PB 1
» Rådbo, Klara -01 1.12  PB 1
Sandén, Ylva -01 0.84    PB   1    
» Stevens, Linnéa -01 1.12  1
Strandman, Maja -01 0.92  PB 1
Strömbeck, Klara -01 0.92    SB   1    
Sönnergren, Tuva -01 1.04  PB 1
Vettese, Emilia -01 0.92  PB 1
F9 Herstedt, Lisa -02 0.88    PB   1    
Keck, Karin -02 0.80  PB 1
Landin, Malin -02 0.88  PB 1
Lundkvist, Hanna -02 0.88    PB   1    
Marminge, Milla -02 0.88  PB 1
Nitzelius, Elsa -02 0.84  PB 1
Sederlin, Olivia -02 0.88    PB   1    
Sjönell, Hanna -02 0.84  PB 1
Törsleff, Olivia -02 0.96  PB 1
Wandel Ryderstedt, Anna -02 0.86  PB 1
Kula (2,0 kg) P11   Bolander, Julian -00 4.32    PB   1    
» Ekberg, Johan -00 6.52  PB 1
» Gussarsson, Arvid -00 7.79    PB   1    
Johansson, Axel -00 6.84  PB 1
Marminge, Melker -00 6.86  PB 1
Norberg, Erik -00 8.17    PB   1    
» Palmerstedt, Jacob -00 6.13  PB 1
» Strömfelt, Erik -00 5.85  PB 1
» Svensson, Elias -00 7.05        1    
P10 » Axelsson Th., Joel -01 5.60  PB 1
Bergström, Viktor -01 5.38  PB 1
Brikell, Arvid -01 4.40        1    
Eldh, Goliath -01 3.94  PB 1
» Fogelberg, Adam -01 4.39  1
» Gemmel, Harald -01 4.24        1    
» Hök, Elliot -01 5.21  1
» Johansson, Leon -01 4.29  1
Karlsson, Andreas -01 4.80    PB   1    
Kings, Viktor -01 4.79  PB 1
» Käck, Joel -01 5.87  PB 1
» Lavett, Emil -01 4.95        1    
Lundesten, Filip -01 4.62  1
Martinsson, Morgan -01 6.25  PB 1
Nyhem, Jakob -01 4.34        1    
Rapp, Samuel -01 5.46  PB 1
Reynols Nordgren, Nils -01 6.41  PB 1
Sande, Robert -01 4.77        1    
» Skaarud, Hannes -01 5.95  1
Stinzing, Erik -01 4.15  PB 1
Strandberg, Edvin -01 5.89        1    
Styfberg, Max -01 3.44  1
Åkerman, Hampus -01 5.13  PB 1
F11 Berg, Minna -00 5.25        1    
Ekhorn, Vilda -00 5.38  PB 1
Fagerström, Tyra -00 5.10  PB 1
Hamrén, Lea -00 4.55        1    
» Hultström, Vilma -00 5.43  PB 1
Jansheden, Nelly -00 3.33  PB 1
Johansson, Linnéa -00 6.00    PB   1    
Landin, Sara -00 4.25  PB 1
» Odelius, Nora -00 5.00  1
Palm, Sarah -00 4.08    PB   1    
» Samuelberg, Siri -00 4.48  PB 1
Winell, Siri -00 4.67  PB 1
F10 Andersson, Matilda -01 4.14    PB   1    
» Aspegren, Hedvig -01 5.39  PB 1
» Bjuremalm, Tilde -01 4.56  PB 1
» Björk Sambo, Lucy -01 5.05        1    
Borén, Elin -01 4.17  PB 1
Bott Alvarsson, Hannah -01 4.26  PB 1
Caddeo, Matilda -01 3.52    PB   1    
» Cornelius, Magdalena -01 3.55  1
» Enblad, Mikaela -01 3.74  SB 1
Fritz, Isabell -01 4.55        1    
» Gassama, Sira -01 4.52  PB 1
Hamdahl, Vanja -02 3.16  PB 1
» Hausmann, Isa -01 4.53        1    
Hådén, Sofia -01 4.28  PB 1
» Ilbäcken, Thelma -01 5.38  1
» Kapell, Tilda -01 6.03    PB   1    
Karlén, Elly -01 4.60  PB 1
» Lindvall, Siri -01 5.08  1
» Littorin, Ebba -01 3.66    PB   1    
Mengistu, Sophia -01 3.05  PB 1
Nevalainen, Olivia -01 4.62  PB 1
Nordborg, Ebba -01 4.08    PB   1    
» Nordström, Thea -01 4.78  PB 1
Nyholm, Nellie -01 3.76  1
Osobi, Tuva -01 5.54    PB   1    
Persson, Linn Lou -01 3.49  1
Radhe, Tova -01 5.20  PB 1
» Rådbo, Klara -01 4.81    PB   1    
Sandén, Ylva -01 3.46  1
» Stevens, Linnéa -01 5.89  PB 1
Strandman, Maja -01 3.55    PB   1    
Strömbeck, Klara -01 4.27  PB 1
Sönnergren, Tuva -01 4.34  PB 1
Vettese, Emilia -01 4.44  PB 1
Kula (1,0 kg) P9 » Gussarsson, Melker -02 5.20    PB   1    
Karlström, Viktor -02 5.08  PB 1
Lindquist, Gustaf -02 4.39    PB   1    
Lundborg, Johan -02 3.96  PB 1
Martinsson, Rasmus -02 3.60  PB 1
Mendoza Tenggren, Alfred -02 3.17    PB   1    
Norell, August -02 5.05  PB 1
Olausson, John -02 4.24  PB 1
Parmryd, David -02 3.90    PB   1    
Roos, Valdemar -02 5.00  PB 1
Scott, Elias -02 4.59  PB 1
Skogsjö, Didrik -02 4.55    PB   1    
Thomson, Ville -02 3.93  PB 1
Wik, Emil -02 2.89  PB 1
F9 Herstedt, Lisa -02 2.56    PB   1    
Keck, Karin -02 2.54  PB 1
Landin, Malin -02 2.93  PB 1
Lundkvist, Hanna -02 4.25    PB   1    
Marminge, Milla -02 3.27  PB 1
Nitzelius, Elsa -02 4.48  PB 1
Sederlin, Olivia -02 4.54    PB   1    
Sjönell, Hanna -02 3.90  PB 1
Törsleff, Olivia -02 4.28  PB 1
Wandel Ryderstedt, Anna -02 3.98  PB 1
 2011-03-12/13 (lö-sö)  | Falu Kurirspelen, Lugnets Sporthall, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F13 » Ahlberg, Grete -98 10.10      6 7  
Höjd F13 » Ahlberg, Grete -98 1.25    PB 17    
Längd (zon) F13 » Ahlberg, Grete -98 3.13      47    
Kula (3,0 kg) F14 » Ahlberg, Grete -98 8.57      6 Final  
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 12.22    PB 1 Final  
 2011-03-12/13 (lö-sö)  | IUDM mångkamp 2011, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
Längd (zon) F13 » Jakobsson, Ylva -98 4.39           
Kula (2,0 kg) F13 » Hård, Elsa -98 7.14    PB   1  
» Jakobsson, Ylva -98 10.02  99
5-kamp F14   Nordkvist, Nikolina -97 2 202    PB 8    
60 m häck (76,2 cm) 10.79 [571] 5 2
Höjd 1.44 [555] PB 1
Kula (3,0 kg) 6.21 [285] PB 16
Längd 4.41 [406] 5
600 m 2:05.33 [385] PB 3 2
4-kamp P13 » Hargeström, Sebastien -98 2 731    PB 5    
60 m häck (76,2 cm) 10.70 [848] PB 2 1
Längd (zon) 4.16 [634] 5
Kula (3,0 kg) 6.84 [512] PB 6
Höjd 1.34 [737]     6    
» Ilbäcken, Theodor -98 3 035  PB 3
60 m häck (76,2 cm) 10.41 [904] PB 1 2
Längd (zon) 4.46 [736] 3
Kula (3,0 kg) 7.56 [589] PB 5
Höjd 1.40 [806]     5    
Werner, Simon -98 2 820  PB 4
60 m häck (76,2 cm) 11.96 [625] PB 3 1
Längd (zon) 4.20 [647] 4
Kula (3,0 kg) 9.09 [742] PB 2
Höjd 1.40 [806]     4    
P12 » Forsberg, Martin -99 1 945  PB 7
60 m häck (76,2 cm) 12.35 [562] 3 2
Längd (zon) 3.49 [408] 6
Kula (3,0 kg) 5.70 [379] 8
Höjd 1.22 [596]     7    
Löfström Nordlinder, Elon -99 1 209  PB 9
60 m häck (76,2 cm) 13.51 [395] PB 4 2
Längd (zon) 3.35 [362] SB 9
Kula (3,0 kg) 6.31 [452] PB 7
Höjd ej res           
» Rodhe, Gustav -99 1 340  PB 8
60 m häck (76,2 cm) 13.95 [339] PB 5 2
Längd (zon) 3.35 [362] 8
Kula (3,0 kg) 4.33 [188] PB 9
Höjd 1.10 [451] 8
4-kamp F13 » Hansson, Pernilla -98 3 530    PB 3    
60 m häck (76,2 cm) 10.10 [1 078] 1 3
Höjd 1.46 [941] 3
Längd (zon) 4.57 [832] 3
Kula (2,0 kg) 8.26 [679]     8    
» Hård, Elsa -98 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 11.83 [743] PB 5 1
Höjd 1.37 [837] PB 6
Längd (zon) ej start  1
Kula (2,0 kg) ej start           
» Jakobsson, Ylva -98 brutit 
60 m häck (76,2 cm) 10.44 [1 007] PB 2 3
Höjd ej start  1
Längd (zon) ej start  1
Kula (2,0 kg) ej start        1  
» Kapell, Hanna -98 2 880  PB 8
60 m häck (76,2 cm) 11.24 [850] 3 1
Höjd 1.28 [732] 8
Längd (zon) 4.10 [660] 9
Kula (2,0 kg) 7.87 [638]   PB 11    
» Laidlaw, Matilda -98 2 801  PB 9
60 m häck (76,2 cm) 10.96 [904] PB 2 2
Höjd 1.22 [661] 8
Längd (zon) 4.32 [740] 6
Kula (2,0 kg) 6.58 [496]   PB 14    
Magnusson, Hanna -98 2 464  PB 12
60 m häck (76,2 cm) 11.31 [837] PB 4 1
Höjd 1.28 [732] PB 4
Längd (zon) 3.66 [500] PB 16
Kula (2,0 kg) 5.74 [395]     18    
Nordkvist, Wilma -98 3 653  PB 2
60 m häck (76,2 cm) 10.41 [1 013] 2 1
Höjd 1.52 [1 009] PB 1
Längd (zon) 4.67 [869] 2
Kula (2,0 kg) 9.09 [762]   PB 3    
» Palmerstedt, Linnéa -98 2 799  PB 10
60 m häck (76,2 cm) 11.91 [729] PB 3 2
Höjd 1.25 [697] 5
Längd (zon) 4.09 [656] PB 10
Kula (2,0 kg) 8.64 [717]   PB 4    
» Strömfelt, Ella -98 2 499  PB 11
60 m häck (76,2 cm) 12.83 [576] PB 6 3
Höjd 1.28 [732] 3
Längd (zon) 3.90 [587] 12
Kula (2,0 kg) 7.55 [604]   PB 12    
F12 » Jansson, Fanny -99 2 300  PB 15
60 m häck (76,2 cm) 12.79 [583] PB 6 2
Höjd 1.22 [661] 6
Längd (zon) 3.80 [551] 13
Kula (2,0 kg) 6.66 [505]   PB 13    
» Lundmark, Maja -99 2 269  PB 18
60 m häck (76,2 cm) 12.08 [699] PB 5 3
Höjd 1.16 [589] PB 11
Längd (zon) 3.68 [507] 14
Kula (2,0 kg) 6.39 [474] PB 15
 2011-03-11/12 (fr-lö)  | College Station, TX, TX, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
800 m KS   Persson, Sofie -87 2:04.96      2 2 fr  
2:04.89  3 Final
7-kamp MS » Barrefors, Björn -87 5 779           
60 m 7.12 [840] 1 fr
Längd 7.20 [862] SB 1 fr
Kula (7,26 kg) 14.30 [747] PB 1 fr
Höjd 1.99 [794] 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.22 [927] 1
Stav 4.80 [849] 1
1 000 m 2:50.50 [760] PB 1
 2011-03-10 (to)  | Vinthundsvinter, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m P19 » Alemayoh, Michele -92 2:10.22    PB 4 Final    
P18 Andersson, Fredrik -93 2:29.44  4 C-final
» Tholander, Martin -93 2:17.53      5 B-final    
P16 » Torgersson, Alex -94 2:05.47  PB 2 Final
F17 » Forss, Emma -94 brutit  4
» Narfgren, Ellen -94 2:39.3m PB 3 D-final
 2011-03-05 (lö)  | IVSM 2011, Sunnahallen, Karlskrona - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
1 500 m M50 » Smirnov, Alex -60 4:36.43      1 Final    
 2011-03-05 (lö)  | IEM 2011 Paris, FRA, Paris, FRA - EM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.84      7 Final    
 2011-03-04 (fr)  | Ames, IA, Ames, IA , USA
gren klass   namn resultat  plac omg
800 m KS   Persson, Sofie -87 2:04.51  [1] PB        
Not
[1] - Överlång bana
 2011-02-26/27 (lö-sö)  | ISM 2011, Friidrottens Hus, Göteborg - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m KS » Fredriksson, Emma -91 ej start        1 [¤]
» Sabir, Jasmin -92 7.98  PB 7 2
200 m KS » Persson, Frida -89 ej start        1 [¤]
400 m MS   Jaako, Joni -86 ej start        1 [¤]
KS » Persson, Frida -89 56.30  2 1
» Persson, Frida -89 55.20  [2] PB 3 Final
800 m MS   Jaako, Joni -86 ej start        1 [¤]
» Pell, Rickard -79 1:54.72  SB 2 3
  2:10.40      7 Final  
KS » Wåhlin, Lova -92 2:16.23  [3] PB 7 Final
1 500 m MS   Ekhamre, Thobias -88 ej start        1 [¤]
Jaako, Joni -86 ej start  1 [¤]
» Pell, Rickard -79 ej start  1 [¤]
60 m häck (106,7 cm) MS » Eklund, Jonathan -88 8.53      5 2  
8.90  7 Final
60 m häck (84 cm) KS » Fredriksson, Emma -91 brutit        1  
Lüppert Thomsson, Frida -92 9.01  4 2
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.16      2 Final  
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 4.58    SB 10 Final  
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.59      1 Pool A  
7.68  1 Final
KS Lüppert Thomsson, Frida -92 5.37  19 Pool A
Tresteg KS » Sabir, Jasmin -92 12.20      5 Final  
4 x 200 m KS    {HIF lag 1} [4] brutit        1  
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K22
[3] - Klubbrekord i klassen F19
[4] - Lagets deltagare är okända
 2011-02-25/27 (fr-sö)  | Fayetteville, AR, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
400 m K22 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.43    SB 4 5 fr  
800 m KS   Persson, Sofie -87 2:07.91      2 2 fr  
2:06.50  4 Final fr
 2011-02-25/26 (fr-lö)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Barrefors, Björn -87 5 816    PB 1    
60 m 7.10 [847] SB 1 fr
Längd 7.17 [854] SB 1 fr
Kula (7,26 kg) 13.85 [719] 1 fr
Höjd 2.06 [859] PB 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.10 [957] SB 1
Stav 4.90 [880] SB 1
1 000 m 2:56.43 [700] SB 1
 2011-02-24/26 (to-lö)  | Albuquerque, NM, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m K22 » Dedrickson M, Fatima -89 7.66    PB 3 1 to  
200 m K22 » Dedrickson M, Fatima -89 24.69    PB 3 3 to  
24.90  4 B-final to
60 m häck (84 cm) K22 » Dedrickson M, Fatima -89 8.76      7 Final to  
 2011-02-22 (ti)  | XL-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Ojuri, Sunday -93 7.23      3 Nat    
» Wulff, Jonathan -94 7.23  4 Nat
400 m MS » Braesh-Andersen, Ken -93 51.65    PB   D-final    
» Green, Philip -93 50.20  PB 3 C-final
KS » Tomb, Stine -86 55.32  SB 4 B-final
800 m MS   Jaako, Joni -86 1:50.08    PB 6 Final    
K22 » Tolvers, Nathalie -90 2:18.41  SB 5 Final
F19 » Wåhlin, Lova -92 2:16.75  PB 3 Final
1 500 m KS » Aregawi, Abeba -90 4:01.47  [1,2,3] PB 1 Final    
3 000 m MS » Emilsson, Erik -82 brutit        Final    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.14      2 Final    
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.13    PB 1 Final    
4 x 200 m X13    {HIF lag 1} [4] 1:56.42      1 1    
 {HIF lag 2} [4] 1:57.61      2 5    
 {HIF lag 1} [4] 1:57.61  5 Final
Not
[1] - Arena rekord
[2] - Klubbrekord i klassen K22
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
[4] - Lagets deltagare är okända
 2011-02-19/20 (lö-sö)  | IJSM 2011, Sätra Friidrottshall, Sätra - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m M22   Vigert, Linus -90 7.35      6 4  
M20 » Vikström J, Martin -91 7.36  7 2
P18 » Green, Philip -93 7.32  3 3
  7.35      7 Semi-2  
» Ojuri, Sunday -93 7.17  1 1
7.19  3 Semi-2
  7.06    PB 2 Final  
P16 » Ahmed, Samy -94 7.53  4 2
7.45  PB 5 Semi-1
» Qvarfordt, Mattias -94 7.56  4 3
  7.48      6 Semi-1  
» Wulff, Jonathan -94 7.33  1 2
7.16  1 Semi-2
7.19  1 Final
400 m P18 » Braesh-Andersen, Ken -93 52.16      2 4  
52.60  4 Semi-1
» Green, Philip -93 51.91  1 2
  51.61      3 Semi-2  
K22 » Persson, Frida -89 56.57  2 1
55.91  PB 3 Final
F19 » Wåhlin, Lova -92 60.75    SB 3 3  
F17 » Forss, Emma -94 diskad  5
» Narfgren, Ellen -94 63.66  3 2
1 500 m M20   Lundell, Philip -91 brutit        1  
» Nilsson, Patrik -91 4:11.47  PB 5 1
P19 » Ljung, Christopher -92 4:15.51      5 2  
P16 » Torgersson, Alex -94 4:15.30  PB 4 1
4:19.30  8 Final
K22 » Tolvers, Nathalie -90 5:01.76  PB 11 Final
60 m häck (100 cm) P18 » Green, Philip -93 8.61      5 2  
8.59  7 Final
» Odenman, Gunnar -93 8.54  PB 4 2
8.55  6 Final
60 m häck (84 cm) F19   Lüppert Thomsson, Frida -92 8.99      1 1  
8.96  PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) F17 » Sandelius, Josefine -94 9.42      4 1  
9.44  8 Final
Höjd P18   Karlsson, Valdemar -93 1.89      8 Final  
F17 Ericsson, Sara -94 1.55  PB 8 Final
Stav F17 » Norss, Emma -94 3.25      4 Final  
Längd P18 » Odenman, Gunnar -93 6.55    PB 7 Final  
F19 Lüppert Thomsson, Frida -92 5.60  PB 6 Final
Tresteg P16 » Grundberg, Erik -94 12.53      7 Final  
F19 » Sabir, Jasmin -92 12.47  PB 1 Final
F17 » Sandelius, Josefine -94 9.76  10
Vikt (9,08 kg) [3] K22 » Almström, Elina -91 15.16  [1,2] PB 2 Final  
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2011 för K22
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[3] - Är ny klubbrekordgren 2011 för KS
 2011-02-19/20 (lö-sö)  | IUSM 2011, Storängshallen, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Ewertzh, Jacob -95 7.54      3 1  
7.52  6 Semi-1
» Wesslén, Sebastian -95 7.67  4 2
  7.61    PB 8 Semi-1  
F16 » Breig Lindell, Elin -95 8.03  1 2
7.92  1 Semi-2
  7.87      3 Final  
F15 » Jelassi, Yasmin -96 8.05  2 4
8.00  PB 3 Semi-2
8.06  7 Final
60 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 8.46      1 2  
Almlöf, Andreas -95 8.37  PB 1 Final
» Ewertzh, Jacob -95 8.71  4 2
8.69  PB 6 Final
60 m häck (76,2 cm) F16 » Breig Lindell, Elin -95 9.28      5 2  
9.19  PB 7 Final
F15 » Forsberg, Elin -96 9.40    PB 4 3  
» Jelassi, Yasmin -96 9.42  PB 5 1
Höjd F15 » Forsberg, Elin -96 1.43      21    
Längd P16   Almlöf, Andreas -95 6.15    PB 7 Final  
F16 » Bill, Ellinor -95 5.36  PB 3 Pool A
5.36  8 Final
Tresteg P15 » Persson, Manne -96 11.07    PB 11    
F16 » Bill, Ellinor -95 12.18  PB 2 Final
Kula (3,0 kg) F16 » Avebäck, Freja -95 9.97      15    
 2011-02-19 (lö)  | Birmingham, Birmingham, GBR
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 7.97      1 Final    
 2011-02-18 (fr)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m MS » Barrefors, Björn -87 7.12    SB 2 C-final    
Höjd MS » Barrefors, Björn -87 2.01    PB 3 Final    
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 14.13    SB 8 Final    
 2011-02-15 (ti)  | Mustasaari, Mustasaari, FIN
gren klass   namn resultat  plac omg
Längd MS » Tornéus, Michel -86 8.10    PB 1 Final    
 2011-02-13 (sö)  | Raka Spåret, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P18 » Green, Philip -93 7.36      3 4    
» Ojuri, Sunday -93 7.25  2 4
  7.26      7 Final    
P16 » Ewertzh, Jacob -95 7.63  4 6
Lukashenok, Vsevolod -95 ej start  4 [¤]
» Qvarfordt, Mattias -94 7.59      6 2    
» Wesslén, Sebastian -95 7.62  PB 5 1
» Wulff, Jonathan -94 7.20  1 5
  7.15      5 Final    
F16 » Bill, Ellinor -95 8.44  6 4
» Breig Lindell, Elin -95 7.87  PB 1 2
brutit  Final
200 m M20 » Vikström J, Martin -91 23.25    PB 2 C-final    
P18 » Ojuri, Sunday -93 ej start  B-final [¤]
P16 » Wesslén, Sebastian -95 24.24    PB 2 E-final    
» Wulff, Jonathan -94 23.39  1 Final F
P15 Grönlund, Artur -96 25.96  3 Final F
400 m MS   Jaako, Joni -86 49.84    PB 1 Final    
M22 Persson, Alexander -89 51.80  PB 3 Final
P18 » Braesh-Andersen, Ken -93 52.08  3 B-final
800 m M20   Lundell, Philip -91 1:58.78    PB 1 B-final    
P19 » Bougt, Niklas -92 2:24.36  8 C-final
F19 » Wåhlin, Lova -92 2:19.42  PB 4 Final
1 500 m P19 » Ljung, Christopher -92 4:14.31    PB 2 B-final    
F19 Adrianzon, Hilde -92 brutit  Final
» Wangenheim, Julia -92 5:12.87  PB 12 Final
3 000 m MS » Emilsson, Erik -82 brutit        Final    
Höjd MS » Katib, Mehdi -87 2.10      1 Final    
P18 Karlsson, Valdemar -93 1.92  5 Final
Stav F17 » Norss, Emma -94 3.41  [2] PB 1 Final    
Vikt (9,08 kg) [5] KS » Almström, Elina -91 14.95  [3,4,2] PB 3 Final    
4 x 200 m MS » Odenman, Gunnar -93 1:37.77      1 1    
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Vikström J, Martin -91
» Wulff, Jonathan -94
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Även klubbrekord i klassen KS
[3] - Klubbrekord i klassen K22
[4] - Är ny klubbrekordgren 2011 för K22
[5] - Är ny klubbrekordgren 2011 för KS
 2011-02-13 (sö)  | TeamSportiaspelen, Team Sportiahallen, Motala
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F13 » Ahlberg, Grete -98 10.00    PB 8 Final    
600 m F13 » Ahlberg, Grete -98 ej start        1   [¤]
Tresteg (zon) F13 » Ahlberg, Grete -98 7.88    PB 7 Final    
Kula (3,0 kg) F15 » Ahlberg, Grete -98 9.33    PB 3 Final    
Kula (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 11.87    PB 1 Final    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-02-13 (sö)  | Ranhem 8norska mästerskapen), Ranhem, NOR
gren klass   namn resultat  plac omg
3 000 m MS » Lerdahl, Emil -82 8:31.78    PB 1 B-final    
 2011-02-12/13 (lö-sö)  | Mångkamps-SM, Stadium Arena, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp P16   Almlöf, Andreas -95 4 249    PB 3    
60 m 7.56 [694] PB 1
Stav 3.05 [369] SB 1
Längd 6.13 [615] PB 1
60 m häck (91,4 cm) 8.75 [802] 1
Höjd 1.75 [585] 1
Kula (5,0 kg) 11.06 [549] 1
800 m 2:19.74 [635] PB 1
 2011-02-12 (lö)  | Lilla XL-galan, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P14 » Hördell, Anton -97 8.24      1 1    
8.11  1 Final
P13 » Hargeström, Sebastien -98 8.62  2 1
  10.38      6 Final    
Stevens, Alexander -98 9.65  PB 7 2
P12 » Lund, Jonathan -99 10.29  6 3
P10 » Lavett, Emil -01 10.46  PB 4 Final
  10.46      3 X-final    
F15 » Jelassi, Yasmin -96 8.09  PB 1 2
8.13  1 Final
F14 » Björnsdotter P, Tove -97 8.45  1 1
  8.46      2 Final    
» Diamant, Isa -97 9.35  PB 6 4
» Strömbeck, Hanna -97 9.05  4 4
  9.09      6 B-final    
» Tersander, Beata -97 8.72  3 1
8.70  1 B-final
» Österberg, Hanna -97 8.69  3 3
  ej start        B-final   [¤]
F13 » Ahlberg, Grete -98 10.14  7 6
Capelle, Téa -98 9.55  PB 3 5
» Hultström, Emma -98 9.11  3 3
  9.05    PB 2 B-final    
Magnusson, Hanna -98 9.36  4 6
» Retsloff, Hanne -98 9.61  4 2
» Strömfelt, Ella -98 9.93      7 4    
F12 » Cianelli, Rosanna -99 ej start  7 [¤]
» Wärn, Nora -99 diskad  3
F10 » Lindvall, Siri -01 9.51  1 1
  9.43      1 Final    
Lund, Emma -01 11.72  7 1
» Stevens, Linnéa -01 10.06  5 3
600 m P13 » Olsson, Timothy -98 1:46.32      1 Final    
F13 » Laidlaw, Matilda -98 1:56.77  PB 1 C-final
Magnusson, Hanna -98 ej start        C-final   [¤]
F12 » Cianelli, Rosanna -99 2:02.43  PB 1 C-final
» Dyrke, Julia -99 2:00.69  PB 2 B-final
» Wärn, Nora -99 1:59.99  4 Final
1 000 m F15   Huldin, Jessica -96 3:30.78    SB 2 Final    
Höjd P11 » Strömfelt, Erik -00 1.16      12      
F11 » Hansson, Jessica -00 ej res  1
F10 » Stevens, Linnéa -01 1.22  4 Final
Stav F14 » Diamant, Isa -97 2.51    PB 1 Final    
F13 » Hansson, Pernilla -98 ej start  1 [¤]
Magnusson, Hanna -98 1.91    PB 4 Final    
» Sjöholm, Matilda -98 2.21  PB 3 Final
» Strömfelt, Ella -98 1.81  PB 5 Final
Längd P14 » Hördell, Anton -97 4.85      4 Final    
F15 » Jelassi, Yasmin -96 4.46  6 Final
Längd (zon) P12   Norss, Petter -99 3.18      19      
F13 » Ahlberg, Grete -98 3.36  57
Capelle, Téa -98 3.63    PB 46      
» Hultström, Emma -98 3.75  38
» Laidlaw, Matilda -98 4.05  19
» Retsloff, Hanne -98 3.41      56      
» Robertsson, Fanny -98 3.87  29
» Strömfelt, Ella -98 3.91  27
Kula (3,0 kg) P13 » Krüsell Berg, Carl -98 8.02    PB 7 Final    
Stevens, Alexander -98 7.69  10
Kula (2,0 kg) F10 » Stevens, Linnéa -01 5.37      12      
4 x 200 m X13    {HIF lag 2} [2] 1:56.26      1 4    
 {HIF lag 3} [2] 2:00.41      3 1    
 {HIF lag 1} [2] 1:53.71      1 7    
 {HIF lag 1} [2] 1:58.24      6 Final    
 {HIF lag 2} [2] 1:59.15  7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Lagets deltagare är okända
 2011-02-11/12 (fr-lö)  | AIR Force Academy, CO, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m K22 » Dedrickson M, Fatima -89 25.15    PB 1 8 fr  
ej start  Final fr [¤]
60 m häck (84 cm) K22 » Dedrickson M, Fatima -89 8.66      1 4 fr  
8.61  3 Final fr
Längd K22 » Dedrickson M, Fatima -89 5.59    SB 6 Final fr  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2011-02-11 (fr)  | Fayetteville, AR, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m K22 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 26.14      1 O-final    
400 m KS   Persson, Sofie -87 62.69      1 Final    
K22 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.08  SB 1 O-final
800 m KS   Persson, Sofie -87 2:05.81    PB 1 Final    
 2011-02-08 (ti)  | Storängsös 9, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P18   Karlsson, Valdemar -93 1.94    PB 1 Final    
F17 Ericsson, Sara -94 1.52  PB 1 Final
Stav F19 » Alsing Skoog, Emma -92 2.69      1 Final    
 2011-02-05/06 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS   Brottman, Stefan -88 7.78    PB 6 4  
» Elgered, Jonas -87 7.63  SB 4 6
M22 Vigert, Linus -90 7.36  3 7
  7.43      8 B-final  
M20 » Vikström J, Martin -91 7.36  2 4
7.32  SB 5 B-final
P18 » Green, Philip -93 diskad        1  
» Odenman, Gunnar -93 7.51  3 4
7.42  PB 4 C-final
» Ojuri, Sunday -93 7.19  2 7
  7.14    SB 6 Final  
» Öberg, Anton -93 diskad  6
P16 » Ahmed, Samy -94 7.62  3 4
  7.49    PB 1 B-final  
Almlöf, Andreas -95 7.64  4 3
7.69  6 B-final
Brunnstedt, Anton -94 8.13    SB 5 4  
» Ewertzh, Jacob -95 7.57  3 3
7.52  3 B-final
Lukashenok, Vsevolod -95 ej start        1 [¤]
» Qvarfordt, Mattias -94 7.61  3 1
7.63  5 B-final
» Wesslén, Sebastian -95 ej start        1 [¤]
» Wulff, Jonathan -94 7.20  1 4
7.19  1 Final
P15 » Alenäs, Hans -96 8.68      5 2  
» Persson, Manne -96 8.48  3 2
ej start  Final [¤]
» Rosenberg, Viktor -96 8.26  4 1
  8.37      5 Final  
P14 » Hördell, Anton -97 8.17  1 1
8.10  PB 3 Final
» Möller, Tim -97 8.68    PB 4 3  
» Sidenbladh, Oskar -97 8.96  4 2
P13 » Hargeström, Sebastien -98 8.72  3 2
  8.86      7 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 ej start  2 [¤]
» Krüsell Berg, Carl -98 9.86  7 1
Stevens, Alexander -98 9.72      6 1  
Werner, Simon -98 8.88  3 1
8.85  6 Final
P12 Chaderton, Pontus -99 9.87    PB 7 2  
» Eriksson Nilsfors, Love -99 9.76  PB 5 3
» Forsberg, Martin -99 9.49  4 2
  9.59      7 B-final  
» Karlsson, John -99 8.98  1 4
8.93  4 Final
Knave, Alexander -99 9.70  PB 4 4
  ej start        B-final [¤]
» Lund, Jonathan -99 10.36  6 4
Löfström Nordlinder, Elon -99 9.87  8 3
Nehls, William -99 9.86    PB 7 3  
» Rodhe, Albin -99 9.77  5 2
» Rodhe, Gustav -99 10.64  PB 8 1
Rudal, Elliott -99 9.88    PB 7 1  
P11 » Ekberg, Johan -00 10.03  PB 4 4
» Gussarsson, Arvid -00 9.45  3 1
  9.41    PB 2 B-final  
» Palmerstedt, Jacob -00 10.52  PB 6 4
» Svensson, Elias -00 9.52  4 3
  9.55      3 B-final  
K20 » Fredriksson, Emma -91 7.84  1 4
7.78  PB 2 Final
F19 Lüppert Thomsson, Frida -92 8.20  4 2
  8.16    PB 3 B-final  
» Sabir, Jasmin -92 8.06  2 3
8.01  PB 5 Final
F17 » Möller, Amelie -94 8.69    SB 3 1  
» Sandelius, Josefine -94 8.50  2 2
9.12  8 B-final
F16 » Avebäck, Freja -95 ej start        5 [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 7.99  1 3
7.90  PB 2 Final
Lexén, Tove -95 9.02    SB 6 4  
» Lidbeck, Linnéa -95 9.02  SB 5 5
Nagle, Isabelle -95 10.23  PB 7 2
Qvarfordt, Sara -95 8.99      4 1  
» Sjöberg, Olivia -95 8.77  4 4
Wilén, Malin -95 8.36  4 3
  8.38      3 B-final  
F15 » Asplund, Felicia -96 9.49  SB 6 1
» Forsberg, Elin -96 8.52  2 3
  8.60      8 Final  
» Jelassi, Yasmin -96 8.17  1 1
8.13  PB 4 Final
Odenman, Agnes -96 9.67    SB 5 3  
F14 » Gustafsson, Linnéa -97 8.71  6 1
ej start  B-final [¤]
» Strömbeck, Hanna -97 8.96  PB 7 1
  9.05      5 B-final  
» Tersander, Beata -97 8.62  3 2
8.67  3 Final
» Österberg, Hanna -97 8.61  PB 3 3
  8.62      1 Final  
F13 » Ahlberg, Grete -98 10.04  PB 6 4
» Berghäll, Emily -98 9.50  PB 4 6
» Brunnstedt, Julia -98 9.22      3 4  
» Fritz, Caroline -98 9.47  PB 5 2
» Hansson, Pernilla -98 8.60  PB 1 2
  8.62      5 Final  
» Hård, Elsa -98 9.36  4 2
» Jakobsson, Ylva -98 8.73  2 1
  8.56    PB 1 B-final  
Kristensson, Clara -98 9.53  PB 5 6
Lindqvist, My -98 9.24  PB 3 2
Magnusson, Hanna -98 9.31    PB 4 4  
» Palmerstedt, Linnéa -98 diskad  3
» Retsloff, Hanne -98 9.48  5 5
» Sjöholm, Matilda -98 9.15  3 3
  9.03    PB 5 B-final  
» Strömfelt, Ella -98 9.78  PB 6 1
» Åkeson, Magdalena -98 9.02  3 6
  ej start        B-final [¤]
F12 » Cianelli, Rosanna -99 9.12  2 3
9.09  PB 8 Final
Degerholm, Elin -99 10.98    PB 7 2  
» Dyrke, Julia -99 9.15  2 4
9.09  PB 7 Final
» Jahrl, Hedda -99 9.52      4 4  
» Jansson, Fanny -99 9.51  PB 3 1
Johansson, Flavia -99 9.87  PB 5 5
» Lundmark, Maja -99 9.49      4 5  
Stengard, Matilda -99 9.39  3 2
9.34  PB 7 B-final
» Werner, Hermine -99 9.37  PB 3 4
  9.39      8 B-final  
» Wärn, Nora -99 9.06  PB 2 6
9.08  6 Final
F11 Fagerström, Tyra -00 9.87    PB 3 5  
» Hansson, Jessica -00 9.81  4 1
ej start  B-final [¤]
» Hultström, Vilma -00 10.19    PB 6 1  
Johansson, Linnéa -00 10.69  PB 8 2
» Odelius, Nora -00 10.81  8 3
» Richardsson, Victoria -00 10.09    PB 3 6  
» Samuelberg, Siri -00 10.33  6 4
F10 » Stevens, Linnéa -01 10.17  4 6
200 m M22   Persson, Alexander -89 24.38    PB 2 3  
P18 » Green, Philip -93 24.09  1 2
P15 Grönlund, Artur -96 27.47      3 6  
F19 » Retsloff, Frida -92 29.85  1 6
» Wåhlin, Lova -92 28.00  SB 2 3
F17 » Forss, Emma -94 29.50      2 2  
» Narfgren, Ellen -94 28.93  3 2
400 m M22   Persson, Alexander -89 51.93    PB 2 3  
56.93  1 2
P18 » Green, Philip -93 51.01      1 2  
P15 Grönlund, Artur -96 60.79  PB 3 6
P10 Bergström, Viktor -01 87.31  PB 5 4
Brikell, Arvid -01 87.43      3 1  
» Fogelberg, Adam -01 87.89  PB 5 2
» Gemmel, Harald -01 94.17  PB 6 3
» Helsing, Herman -01 85.48      3 4  
» Hök, Elliot -01 94.76  7 3
» Johansson, Leon -01 84.34  2 4
Karlsson, Andreas -01 100.69    PB 8 1  
» Käck, Joel -01 87.27  PB 4 4
» Lavett, Emil -01 86.41  PB 2 2
Lindahl, Linus -01 80.87    PB 1 4  
Lundesten, Filip -01 ej start  3 [¤]
Martinsson, Morgan -01 87.38  PB 6 4
Nyhem, Jakob -01 88.85    PB 6 2  
Reynols Nordgren, Nils -01 ej start  4 [¤]
Sande, Robert -01 82.21  PB 2 3
Sheppard, Lee -01 92.60    PB 6 1  
» Skaarud, Hannes -01 88.15  7 4
Strandberg, Edvin -01 87.29  PB 8 5
Styfberg, Max -01 93.44    PB 7 1  
K22 » Tolvers, Nathalie -90 71.45  SB 1 1
F19 » Retsloff, Frida -92 62.23  1 6
» Wåhlin, Lova -92 61.11  2 3
  71.81      2 1  
F17 » Forss, Emma -94 63.20  PB 2 2
» Narfgren, Ellen -94 63.32  PB 3 2
F10 Andersson, Matilda -01 88.21    PB 4 1  
» Aspegren, Hedvig -01 89.28  PB 3 4
» Bjuremalm, Tilde -01 99.01  PB 4 2
» Björk Sambo, Lucy -01 100.08    PB 8 5  
» Cornelius, Magdalena -01 87.60  PB 4 5
» Enblad, Mikaela -01 92.36  PB 4 4
Fritz, Isabell -01 93.75    PB 6 3  
Granath, Hilda -01 87.06  PB 1 3
» Hausmann, Isa -01 89.47  PB 2 3
» Ilbäcken, Thelma -01 ej start        6 [¤]
» Kapell, Tilda -01 78.03  PB 2 6
Karlén, Elly -01 ej start  4 [¤]
» Lindvall, Siri -01 77.31    PB 1 6  
» Littorin, Ebba -01 92.23  PB 5 1
Lund, Emma -01 104.50  7 1
Nordborg, Ebba -01 116.74    PB 8 1  
Nyholm, Nellie -01 93.32  PB 5 3
Osobi, Tuva -01 92.74  PB 6 4
Persson, Linn Lou -01 99.14    PB 6 2  
Sandén, Ylva -01 99.04  PB 5 2
» Sjöholm, Maja -01 95.25  PB 1 2
Sönnergren, Tuva -01 85.86  PB 2 4
600 m P13 » Hargeström, Sebastien -98 1:43.60    PB 3 Final  
» Olsson, Timothy -98 1:45.25  PB 4 Final
P12 Eklöw, Georg -99 2:11.57    PB 2 2  
» Forsberg, Martin -99 ej start  2 [¤]
» Lund, Jonathan -99 2:06.6m 8 1
» Rodhe, Gustav -99 2:15.59      6 2  
Rudal, Elliott -99 2:15.29  PB 5 2
P11 » Ekberg, Johan -00 2:13.72  PB 6 1
Marminge, Melker -00 2:10.47    PB 4 3  
» Palmerstedt, Jacob -00 2:19.18  PB 5 2
» Strömfelt, Erik -00 2:15.36  PB 7 1
» Svensson, Elias -00 2:06.73    PB 3 3  
F13 » Berghäll, Emily -98 2:23.61  SB 8 2
Eklind, Maja -98 1:55.78  PB 4 1
» Janhunen, Marina -98 2:00.76    PB 3 2  
» Kapell, Hanna -98 1:51.39  PB 2 2
Magnusson, Hanna -98 1:57.54  PB 7 1
» Sjöholm, Matilda -98 2:00.08    PB 2 3  
» Strömfelt, Ella -98 2:04.19  PB 8 1
F12 » Dyrke, Julia -99 ej start  1 [¤]
» Engström, Isabella -99 2:12.81      5 2  
» Wärn, Nora -99 1:57.48  3 1
F11 » Odelius, Nora -00 2:17.21  PB 3 3
» Richardsson, Victoria -00 2:15.60    PB 3 2  
» Samuelberg, Siri -00 2:13.96  PB 2 3
800 m M22   Persson, Alexander -89 1:58.17      1 2  
KS » Tolvers, Nathalie -90 2:19.95  SB 1 1
F19 » Wåhlin, Lova -92 2:21.38  PB 2 1
1 000 m P16   Eriksson, Marcus -95 3:07.85    PB 6 Final  
» Torgersson, Alex -94 2:40.99  [2] PB 1 Final
F17 Linjo, Sofia -94 3:39.02    SB 5 Final  
» Åberg, Stina -94 3:28.01  SB 3 Final
F15 » Asplund, Felicia -96 brutit  Final
Huldin, Jessica -96 ej start        Final [¤]
Westman Persson, Ellen -96 3:40.21  PB 6 Final
1 500 m MS » Nilsson, Patrik -91 4:13.00    SB 7 1  
» Smirnov, Alex -60 4:33.16  [3] PB 2 4
P19 » Alemayoh, Michele -92 4:23.87    PB 3 3  
» Bougt, Niklas -92 4:43.41  PB 4 4
Jonsson, Niklas -92 4:10.85  PB 2 2
» Ljung, Christopher -92 4:21.20    SB 5 2  
P18 Andersson, Fredrik -93 5:07.26  SB 7 4
K22 » Tolvers, Nathalie -90 brutit  1
40 m häck (special) P10 » Axelsson Th., Joel -01 ej start        4 [¤]
Bergström, Viktor -01 8.76  PB 3 3
» Fogelberg, Adam -01 8.95    PB 5 3  
» Gemmel, Harald -01 8.86  PB 4 3
» Helsing, Herman -01 8.89  PB 4 4
» Hök, Elliot -01 9.51    PB 5 6  
» Johansson, Leon -01 7.67  PB 1 5
Karlsson, Andreas -01 10.16  PB 6 4
» Käck, Joel -01 8.78    PB 3 4  
» Lavett, Emil -01 9.22  PB 3 1
Lindahl, Linus -01 8.30  PB 2 6
Lundesten, Filip -01 9.10    PB 7 2  
Martinsson, Morgan -01 9.24  PB 4 1
Nyhem, Jakob -01 9.34  PB 5 1
Reynols Nordgren, Nils -01 8.91    PB 5 4  
Sande, Robert -01 8.98  PB 6 2
» Skaarud, Hannes -01 8.48  PB 4 2
Strandberg, Edvin -01 8.66    PB 2 5  
Styfberg, Max -01 9.84  PB 6 6
F10 » Aspegren, Hedvig -01 9.14  PB 4 4
» Bjuremalm, Tilde -01 9.62    PB 3 2  
» Björk Sambo, Lucy -01 8.95  PB 3 5
» Cornelius, Magdalena -01 9.09  PB 4 6
» Enblad, Mikaela -01 9.25    PB 5 1  
Fritz, Isabell -01 9.52  PB 2 2
Granath, Hilda -01 9.63  PB 7 4
» Hausmann, Isa -01 9.40    PB 5 3  
» Ilbäcken, Thelma -01 8.87  PB 2 3
» Kapell, Tilda -01 8.00  PB 1 4
Karlén, Elly -01 9.68    PB 5 2  
» Lindvall, Siri -01 7.78  PB 1 5
» Littorin, Ebba -01 8.61  PB 2 6
Lund, Emma -01 brutit        1  
Malmberg, Moa -01 9.00  PB 1 2
Nyholm, Nellie -01 9.68  PB 6 6
Osobi, Tuva -01 9.63    PB 6 5  
Persson, Linn Lou -01 9.56  PB 6 3
Sandén, Ylva -01 9.82  PB 7 6
» Sjöholm, Maja -01 9.68    PB 6 1  
Sönnergren, Tuva -01 9.29  PB 4 3
60 m häck (106,7 cm) MS » Eklund, Jonathan -88 8.50    SB 1 X-final  
ej start  Final [¤]
» Elgered, Jonas -87 9.37  3 Final
9.19  SB 5 X-final
60 m häck (100 cm) P19 » Odenman, Gunnar -93 8.55  [4] PB 2 X-final  
P18 » Green, Philip -93 8.61  1 Final
  8.56    PB 3 X-final  
» Odenman, Gunnar -93 8.69  2 Final
» Öberg, Anton -93 brutit  X-final
60 m häck (91,4 cm) P16   Almlöf, Andreas -95 8.55    PB 2 Final  
brutit  X-final
» Ewertzh, Jacob -95 8.83  PB 5 Final
brutit  X-final
60 m häck (84 cm) P15 » Alenäs, Hans -96 10.33      6 Final  
P14 » Hördell, Anton -97 9.67  PB 2 1
K20 » Fredriksson, Emma -91 8.91  1 1
  ej start        Final [¤]
F19 Lüppert Thomsson, Frida -92 9.00  2 1
8.98  PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 10.90      3 Final  
P12 Eklöw, Georg -99 12.97  3 2
  12.67    PB 8 Final  
» Eriksson Nilsfors, Love -99 13.18  PB 6 1
» Forsberg, Martin -99 11.92  1 1
  11.84    PB 3 Final  
» Henningson, William -99 12.17  4 1
12.06  PB 5 Final
» Lund, Jonathan -99 14.26    PB 7 2  
Löfström Nordlinder, Elon -99 13.68  PB 6 2
» Rodhe, Gustav -99 14.24  PB 8 1
F17 » Sandelius, Josefine -94 9.39  SB 3 1
  9.61      7 Final  
F16 » Bill, Ellinor -95 diskad  1
» Breig Lindell, Elin -95 9.22  SB 2 2
  9.31      5 Final  
F15 » Asplund, Felicia -96 diskad  1
» Forsberg, Elin -96 9.61  4 1
  9.44      3 Final  
» Jelassi, Yasmin -96 9.54  2 2
9.74  5 Final
F14 » Tersander, Beata -97 diskad        2  
F13 » Hultström, Emma -98 11.25  PB 4 2
» Kapell, Hanna -98 11.31  3 1
» Laidlaw, Matilda -98 11.03    PB 3 2  
Magnusson, Hanna -98 11.43  PB 5 4
» Retsloff, Hanne -98 12.98  PB 5 2
F12 » Engström, Isabella -99 13.87      6 1  
» Lundmark, Maja -99 12.41  4 3
12.81  8 Final
F10 » Stevens, Linnéa -01 12.90  [5] PB 5 4
60 m häck (60 cm) P11 » Palmerstedt, Jacob -00 12.56    PB 6 2  
» Strömfelt, Erik -00 11.89  PB 5 1
F11 Berg, Minna -00 12.82    PB 6 1  
» Hansson, Jessica -00 11.57  2 5
11.42  PB 7 Final
» Hultström, Vilma -00 12.23  2 3
  12.18    PB 6 B-final  
» Odelius, Nora -00 11.79  3 2
11.72  PB 3 B-final
Höjd MS » Elgered, Jonas -87 1.71    SB 8 Final  
P18 Karlsson, Valdemar -93 1.86  4 Final
P16 Almlöf, Andreas -95 1.71      6 Final  
» Ewertzh, Jacob -95 1.68  8 Final
» Grundberg, Erik -94 1.83  2 Final
P15 » Persson, Manne -96 1.57      5 Final  
P14 » Hördell, Anton -97 1.51  PB 5 Final
Sehlberg, Erik -97 1.51  PB 3 Final
» Sidenbladh, Oskar -97 1.28      9    
P13 » Hargeström, Sebastien -98 1.32  9
» Ilbäcken, Theodor -98 1.45  4 Final
Werner, Simon -98 1.32      10    
P12 Eklöw, Georg -99 1.12  15
» Eriksson Nilsfors, Love -99 ej res 
» Forsberg, Martin -99 1.26    PB 7 Final  
» Lund, Jonathan -99 1.07  17
Löfström Nordlinder, Elon -99 1.17  PB 14
» Rodhe, Gustav -99 1.17      13    
P11 » Strömfelt, Erik -00 1.18  8 Final
F17 Ericsson, Sara -94 1.49  4 Final
F16 » Sjöberg, Olivia -95 ej res        1  
F15 » Asplund, Felicia -96 1.32  10
» Forsberg, Elin -96 1.51  4 Final
Huldin, Jessica -96 1.32      10    
F13 » Ahlberg, Grete -98 1.20  25
» Hansson, Pernilla -98 1.44  4 Final
» Hård, Elsa -98 1.30      16    
Magnusson, Hanna -98 1.25  21
» Palmerstedt, Linnéa -98 1.30  17
» Sjöholm, Matilda -98 1.30      15    
» Strömfelt, Ella -98 1.20  22
» Åkeson, Magdalena -98 ej start  1 [¤]
F12 » Dyrke, Julia -99 1.26    PB 5 Final  
» Engström, Isabella -99 1.12  PB 19
» Jansson, Fanny -99 1.22  PB 14
F11 » Hansson, Jessica -00 1.22      7 Final  
» Hultström, Vilma -00 0.99  21
» Odelius, Nora -00 1.18  10
F10 » Stevens, Linnéa -01 1.22  PB 5 Final
Stav MS » Eklund, Jonathan -88 4.49    SB 5 Final  
» Elgered, Jonas -87 3.59  SB 12
P18 » Green, Philip -93 3.59    SB 13    
F19 » Alsing Skoog, Emma -92 2.79  SB 5 Final
F17 » Norss, Emma -94 3.39  1 Final
F14 » Diamant, Isa -97 2.47    PB 1 Final  
F13 » Hultström, Emma -98 1.81  PB 3 Final
» Kapell, Hanna -98 1.61  8 Final
Magnusson, Hanna -98 1.41    PB 10    
» Palmerstedt, Linnéa -98 1.71  6 Final
» Robertsson, Fanny -98 ej res  1
» Sjöholm, Matilda -98 2.11    PB 2 Final  
» Strömfelt, Ella -98 1.71  PB 4 Final
Längd MS » Elgered, Jonas -87 ej start        1 [¤]
P18 » Green, Philip -93 6.34  SB 10
» Odenman, Gunnar -93 ej res        1  
P15 » Persson, Manne -96 ej start  1 [¤]
» Rosenberg, Viktor -96 4.83  6 Final
P14 » Hördell, Anton -97 4.93      1 Final  
» Möller, Tim -97 3.92  11
F19 Lüppert Thomsson, Frida -92 5.36  12
F16 » Bill, Ellinor -95 5.20      2 Pool B  
Qvarfordt, Sara -95 4.32  14 Pool B
» Romàn, Linnéa -95 4.57  PB 11 Pool B
F15 » Asplund, Felicia -96 3.99      22    
» Forsberg, Elin -96 4.59  12
F14 » Diamant, Isa -97 4.35  PB 14
» Gustafsson, Linnéa -97 4.69      6 Final  
Jahfel, Nadja -97 4.44  PB 12
» Strömbeck, Hanna -97 4.08  PB 18
» Tersander, Beata -97 4.33  15
Längd (zon) P13 » Ilbäcken, Theodor -98 4.77      2 Final  
» Olsson, Timothy -98 4.04  PB 9
P10 » Axelsson Th., Joel -01 ej start          [¤]
Bergström, Viktor -01 2.83  PB 39
Brikell, Arvid -01 2.96  PB 30
» Fogelberg, Adam -01 2.96    PB 31    
» Gemmel, Harald -01 2.76  PB 40
» Helsing, Herman -01 3.25  14
» Hök, Elliot -01 3.06    PB 22    
» Johansson, Leon -01 3.35  10
» Käck, Joel -01 3.15  PB 18
» Lavett, Emil -01 3.23      15    
Lindahl, Linus -01 3.03  PB 24
Lundesten, Filip -01 2.91  PB 33
Martinsson, Morgan -01 2.39    PB 43    
Nyhem, Jakob -01 2.87  PB 34
Reynols Nordgren, Nils -01 3.11  PB 21
Sande, Robert -01 2.86    PB 37    
» Skaarud, Hannes -01 3.37  8 Final
Strandberg, Edvin -01 3.13  PB 19
Styfberg, Max -01 2.45    PB 42    
F13 » Ahlberg, Grete -98 3.36  41
» Berghäll, Emily -98 3.66  PB 36
Bouizem Byström, Mina -98 3.66    PB 37    
» Brunnstedt, Julia -98 3.74  33
» Fritz, Caroline -98 3.94  PB 26
» Jakobsson, Ylva -98 4.61      8 Final  
» Janhunen, Marina -98 3.89  28
» Kapell, Hanna -98 4.34  12
Kristensson, Clara -98 2.99    PB 42    
» Laidlaw, Matilda -98 4.46  PB 11
Lindqvist, My -98 3.47  40
» Palmerstedt, Linnéa -98 4.03    PB 21    
» Robertsson, Fanny -98 3.82  32
» Sjöholm, Matilda -98 4.00  22
» Strömfelt, Ella -98 3.85      30    
Winst, Agnes -98 3.67  PB 35
F10 Andersson, Matilda -01 2.89  PB 33