HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2018-08-13
Ute för 2010 Resultatdatum: 2010-11-29
Förklaringar
Klubbrekordnotering
¤¤¤¤¤¤CompId2416¤¤¤¤¤¤
 2010-11-29 (må)  | Firenze marathon, Firenze, ITA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:11.39        17 1    
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:26.37        17 1    
¤¤¤¤¤¤CompId2419¤¤¤¤¤¤
 2010-11-20 (lö)  | Tömilen, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M22   Persson, Alexander -89 36.19        8 1    
¤¤¤¤¤¤CompId2415¤¤¤¤¤¤
 2010-11-07 (sö)  | New York Marathon, New York, USA
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Maraton MS » Lerdahl, Emil -82 2:24.53      PB 23 1    
¤¤¤¤¤¤CompId2414¤¤¤¤¤¤
 2010-10-02 (lö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Bougt, Niklas -92 766      PB        
Kula (7,26 kg) 6.87 [210] PB 3 1
Spjut (800 gr) 30.52 [339] PB 3 1
Diskus (2,0 kg) 15.55 [91] SB 4 1
Slägga (7,26 kg) 13.26 [126]     PB 4 1    
» Skjutar Apell, Linus -89 775  PB
Kula (7,26 kg) 6.19 [148] SB 4 1
Spjut (800 gr) 27.75 [290] PB 4 1
Diskus (2,0 kg) 17.82 [161] SB 3 1
Slägga (7,26 kg) 15.15 [176] PB 3 1
¤¤¤¤¤¤CompId2413¤¤¤¤¤¤
 2010-09-26 (sö)  | Castorama, Enskede IP, Enskede
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Castorama MS » Acson, Dennis -82 1 000      PB        
Kula (7,26 kg) 7.87 [295] PB 4 Final
Spjut (800 gr) 27.86 [292] PB 5 1
Diskus (2,0 kg) 20.95 [249] PB 4 1
Slägga (7,26 kg) 14.68 [164]     PB 2 2    
» Odenman, Gunnar -93 1 234  PB
Kula (7,26 kg) 8.40 [338] PB 2 Final
Spjut (800 gr) 32.42 [371] PB 3 1
Diskus (2,0 kg) 26.33 [388] PB 1 1
Slägga (7,26 kg) 13.67 [137]     PB 3 1    
Persson, Alexander -89 849  SB
Kula (7,26 kg) 6.98 [220] SB 5 Final
Spjut (800 gr) 33.63 [391] PB 2 1
Diskus (2,0 kg) 17.25 [144] SB 5 1
Slägga (7,26 kg) 12.10 [94]     SB 5 1    
» Wulff, Jonathan -94 1 343  PB
Kula (7,26 kg) 9.25 [404] PB 1 Final
Spjut (800 gr) 42.58 [529] PB 1 1
Diskus (2,0 kg) 21.88 [274] PB 3 1
Slägga (7,26 kg) 13.62 [136]     PB 4 1    
» Öberg, Anton -93 1 332  PB
Kula (7,26 kg) 8.33 [332] PB 3 Final
Spjut (800 gr) 31.18 [350] PB 4 1
Diskus (2,0 kg) 23.53 [318] SB 2 1
Slägga (7,26 kg) 21.92 [332] PB 1 1
¤¤¤¤¤¤CompId2412¤¤¤¤¤¤
 2010-09-25 (lö)  | Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Kula (2,0 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 10.17        7 Final    
F12 » Ahlberg, Grete -98 10.14  8 Final
Diskus (0,6 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 25.52      PB 2 Final    
F12 » Ahlberg, Grete -98 18.60  PB 11
Slägga (2,0 kg) F13 » Ahlberg, Grete -98 21.17      PB 9      
» Lindberg, Felicia -97 23.98  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F13 » Lindberg, Felicia -97 27.48        1 Final    
F12 » Ahlberg, Grete -98 24.77  PB 5 Final
¤¤¤¤¤¤CompId2411¤¤¤¤¤¤
 2010-09-25 (lö)  | Lidingöloppet, Lidingö
gren klass   namn resultat  vind plac omg
Terränglopp M20   Segerberg, Filip -90 57.21        16 1    
P19 » Nilsson, Patrik -91 35.47  11 1
P18 » Alemayoh, Michele -92 37.28        21 1    
Jonsson, Niklas -92 36.18  14 1
» Ljung, Christopher -92 37.41  24 1
M35 Synnerman, Per -71 1:50.34        16 1    
M50 » Liljebäck, Lars-Erik -58 1:00.56  11 1
F12 Eklind, Maja -98 12.15  11 1
¤¤¤¤¤¤CompId2410¤¤¤¤¤¤
 2010-09-19 (sö)  | Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle - SM : lag
gren klass   namn resultat  vind plac omg
100 m F17 » Österberg, Sara -93 12.75    +1.0   3 2    
200 m P16 » Wulff, Jonathan -94 23.06    0.0   3 1    
400 m F16 » Norss, Emma -94 64.21      PB 5 1    
800 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:03.51      PB 5 Final    
3 000 m F16 » Åberg, Stina -94 11:35.13      PB 4 Final    
2 000 m h (91,4 cm) P16   Salehian, Sam -94 7:16.73      PB 5 Final    
100 m häck (76,2 cm) F15 » Breig Lindell, Elin -95 15.27    -0.1 PB 4 1    
110 m häck (91,4 cm) P17   Almlöf, Andreas -95 15.08    +2.2   2 2    
Höjd F16 » Norss, Emma -94 1.46      SB 10      
Stav P16 » Green, Philip -93 3.82        3 Final    
Längd P16 » Odenman, Gunnar -93 6.46    +1.9 PB 3 Final    
Tresteg F15 » Bill, Ellinor -95 11.17    +0.8   6 Final    
Kula (5,0 kg) P16 » Green, Philip -93 11.90        9      
Diskus (0,6 kg) F15   Avebäck, Freja -95 20.31        10      
Slägga (5,0 kg) P16 » Öberg, Anton -93 28.90      PB 8 Final    
Spjut (400 gr) F15   Tapper, Fanny -95 25.25        9      
4 x 100 m P17 » Qvarfordt, Mattias -94 43.48        2 1    
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93                
F17 » Österberg, Sara -93 49.69  3 1
» Schelander, Rebecka -94
» Karlsson, Julia -93
» Breig Lindell, Elin -95
¤¤¤¤¤¤CompId2409¤¤¤¤¤¤
 2010-09-18 (lö)  | STH-cup, Sätra IP, Sätra
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m P11   Abdulrazak, Dean -99 10.42    -1.1   8 1    
» Eriksson Nilsfors, Love -99 10.03  -0.3 PB 7 2
» Karlsson, John -99 8.87    +0.2 PB 1 3    
F11 Körnegård, Alexandra -99 9.91  +0.5 PB 8 1
» Lundmark, Maja -99 9.43  -0.3 1 3
» Wärn, Nora -99 9.90  +0.2 PB 4 2
80 m P13 » Möller, Tim -97 11.48    -0.4 PB 3 3    
P12 Duveborg, Helge -98 11.85  +0.3 PB 1 1
» Förnestig, Frank -98 11.68    -2.1 PB 4 2    
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 10.98  -0.2 1 2
Nordkvist, Nikolina -97 11.63  +2.7 1 4
» Tersander, Beata -97 11.39    -0.2 PB 4 2    
» Österberg, Hanna -97 11.63  +0.4 4 3
F12 » Agbonkhese, Efe -98 11.17  +0.4 1 3
» Jakobsson, Ylva -98 11.97  -0.1 5 1
600 m P13 » Möller, Tim -97 1:47.26      PB 3 1    
P12 » Hargeström, Sebastien -98 1:43.06  PB 1 2
Olsson, Timothy -98 1:50.65      PB 4 1    
P11 Eklöw, Georg -99 2:01.74  PB 6 1
» Eriksson Nilsfors, Love -99 2:08.92  PB 6 3
Knave, Alexander -99 ej start          2   [¤]
F13 Nordkvist, Nikolina -97 1:57.87  6 1
F12 Eklind, Maja -98 ej start  2 [¤]
Eriksson, Hedda -98 2:15.69      PB 9 2    
» Kapell, Hanna -98 1:59.75  5 2
» Laidlaw, Matilda -98 1:59.36  4 2
Magnusson, Hanna -98 1:57.17      PB 5 1    
F11 Johansson, Flavia -99 2:04.42  PB 6 2
» Wärn, Nora -99 1:59.65  PB 2 1
60 m häck (76,2 cm) P12 » Hargeström, Sebastien -98 11.08    +0.6   3 1    
» Ilbäcken, Theodor -98 11.50  -0.8 PB 4 2
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 9.93    +1.5 PB 1 2    
F12 » Hansson, Pernilla -98 10.89  +1.7 PB 4 1
Magnusson, Hanna -98 12.31  +1.1 PB 5 3
Nordkvist, Wilma -98 10.30    +1.1 PB 1 3    
» Retsloff, Hanne -98 13.07  +1.5 PB 5 2
» Strömfelt, Ella -98 ej start  1 [¤]
Höjd P13   Sjölin, Albin -97 ej start          1   [¤]
P12 Duveborg, Helge -98 1.16  PB 15
Werner, Simon -98 1.31      PB 10      
P11 » Forsberg, Martin -99 1.21  PB 10
Glansberg, Rasmus -99 ej res  1
Norss, Petter -99 1.06      PB 20      
F13 » Gustafsson, Linnéa -97 1.45  PB 3 Final
» Sjöholm, Matilda -98 1.26  PB 10
» Österberg, Hanna -97 ej start          1   [¤]
F12 » Hansson, Pernilla -98 1.35  7 Final
» Strömfelt, Ella -98 1.21  15
F11 » Jansson, Fanny -99 1.12        18      
Stengard, Matilda -99 1.26  PB 6 Final
Längd P13   Sjölin, Albin -97 3.50    -0.9 PB 19      
Längd (zon) P12 » Förnestig, Frank -98 ej start          1   [¤]
» Ilbäcken, Theodor -98 4.31  -0.9 7 Final
P11 Eklöw, Georg -99 3.66    -0.9 PB 16      
» Forsberg, Martin -99 3.63  -1.9 12
» Karlsson, John -99 4.49  -0.6 PB 2 Final
F13 » Gustafsson, Linnéa -97 4.81    -1.9   1 Final    
Jahfel, Nadja -97 4.32  +1.1 10
» Tersander, Beata -97 4.52  0.0 PB 4 Final
» Österberg, Hanna -97 ej start          1   [¤]
F12 » Agbonkhese, Efe -98 4.53  -0.6 3 Final
Nordkvist, Wilma -98 4.32  -0.6 9
» Palmerstedt, Linnéa -98 3.94    +0.3   18      
F11 Johansson, Flavia -99 3.63  -0.1 PB 14
Körnegård, Alexandra -99 3.68  +0.1 PB 13
Stengard, Matilda -99 3.50  0.0 PB 18
Kula (3,0 kg) P12   Jama, Shamarke -98 5.43      PB 18      
Stevens, Alexander -98 6.81  12
Wisdom, Elvis -98 5.55  PB 16
Kula (2,0 kg) P11   Abdulrazak, Dean -99 5.94        22      
Norss, Petter -99 5.96  PB 21
Sokolow Romin, Leo -99 ej start          1   [¤]
F13 » Lindberg, Felicia -97 9.78  5 Final
F12 » Ahlberg, Grete -98 9.58  6 Final
» Berghäll, Emily -98 9.50      PB 7 Final    
» Hultström, Emma -98 7.25  PB 19
» Jakobsson, Ylva -98 9.13  PB 8 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 6.95      PB 21      
F11 » Jansson, Fanny -99 5.43  PB 16
Spjut (400 gr) P13   Sjölin, Albin -97 18.41      PB 15      
P12 Orion Magan, Adam -98 19.12  PB 12
Stevens, Alexander -98 19.99        11      
Werner, Simon -98 18.91  PB 13
F13 Jahfel, Nadja -97 21.13  SB 8 Final
» Lindberg, Felicia -97 30.41        1 Final    
F12 » Ahlberg, Grete -98 23.72  PB 6 Final
» Berghäll, Emily -98 17.82  PB 11
» Hultström, Emma -98 10.36      PB 20      
» Sjöholm, Matilda -98 10.23  PB 21
Boll (300 gr) P11   Glansberg, Rasmus -99 25.06      PB 16      
Knave, Alexander -99 29.98  PB 5 Final
Sokolow Romin, Leo -99 ej start          1   [¤]
F11 » Lundmark, Maja -99 18.50  PB 13
5 x 60 m P11 » Forsberg, Martin -99 49.45        2 1    
Norss, Petter -99
Eklöw, Georg -99
Knave, Alexander -99
» Karlsson, John -99                
F11 Körnegård, Alexandra -99 49.79  3 1
» Wärn, Nora -99
» Jansson, Fanny -99
Johansson, Flavia -99
» Lundmark, Maja -99
4 x 80 m P13 » Ilbäcken, Theodor -98 diskad          2    
» Möller, Tim -97
» Hargeström, Sebastien -98
Duveborg, Helge -98                
F13 » Lindberg, Felicia -97 48.38  1 1
» Hansson, Pernilla -98
» Laidlaw, Matilda -98
Nordkvist, Nikolina -97                
» Sjöholm, Matilda -98 49.16  3 1
» Palmerstedt, Linnéa -98
Magnusson, Hanna -98
» Hultström, Emma -98                
» Jakobsson, Ylva -98 46.37  1 2
» Kapell, Hanna -98
» Tersander, Beata -97
Jahfel, Nadja -97                
» Björnsdotter P, Tove -97 43.65  2 3
» Gustafsson, Linnéa -97
Nordkvist, Wilma -98
» Agbonkhese, Efe -98
Not
[¤] - Efteranmäld
¤¤¤¤¤¤CompId2406¤¤¤¤¤¤
 2010-09-11/12 (lö-sö)  | Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge - RM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m F13 » Björnsdotter P, Tove -97 10.78    +1.0 PB 1 3  
10.93  +0.5 3 Semi-2
11.10  +0.6 6 Final
100 m F14 » Jelassi, Yasmin -96 12.91    +1.0   1 3  
13.01  +0.8 2 Semi-2
12.96  - 4 Final
300 m P14   Lindén, Marcus -96 40.74      PB 4 1  
80 m häck (76,2 cm) F14 » Forsberg, Elin -96 brutit          3  
Längd F14 » Jelassi, Yasmin -96 4.54    0.0   15    
Längd (zon) F13 » Gustafsson, Linnéa -97 5.28    +1.2 PB 1 Final  
Tresteg (zon) F13 » Tersander, Beata -97 9.30    0.0   15    
Kula (2,0 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 10.44      PB 9    
Diskus (0,6 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 24.75      PB 10    
Spjut (600 gr) P14   Pettersson Köt, William -96 22.35        14    
Spjut (400 gr) F13 » Lindberg, Felicia -97 29.45        5 Final  
¤¤¤¤¤¤CompId2408¤¤¤¤¤¤
 2010-09-10/12 (fr-sö)  | Skol-SM, Arosvallen, Västerås
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
100 m P16 » Ahmed, Samy -94 12.21    -2.3   4 4 fr  
12.20  -1.4 7 Semi-1 fr
» Braesh-Andersen, Ken -93 11.86    -1.3   5 3 fr  
F18 » Alstermark, Linnéa -92 12.21  +0.4 1 2 fr
12.08  0.0 1 Final fr
800 m P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 2:08.41        3 2 fr  
110 m häck (91,4 cm) P16 » Odenman, Gunnar -93 15.44    -0.8 PB 3 Final fr  
300 m häck (84 cm) P16 » Odenman, Gunnar -93 40.79        2 3 fr  
40.77  PB 3 Final fr
300 m häck (76,2 cm) F18 » Sabir, Jasmin -92 47.27        1 2 fr  
44.30  1 Final fr
» Wåhlin, Lova -92 49.69  2 1 fr
46.24  3 Final fr
Höjd P16 » Grundberg, Erik -94 1.85      PB 4 Final fr  
Längd F18 » Wåhlin, Lova -92 4.85    0.0 PB 6 Final fr  
Tresteg P16 » Grundberg, Erik -94 13.19    0.0 PB 3 Final fr  
¤¤¤¤¤¤CompId2407¤¤¤¤¤¤
 2010-09-11 (lö)  | Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
gren klass   namn resultat  vind plac omg
60 m F9 » Ilbäcken, Thelma -01 9.81    -   2 1    
9.70  - 3 Final
» Lindvall, Siri -01 9.70  - 1 1
  9.60    -   2 Final    
» Stevens, Linnéa -01 10.22  - 1 2
9.93  - 1 Final
F8 » Jansson, Julia -02 10.40  - 1 2
80 m P13 » Möller, Tim -97 11.41    -   3 Final    
P12 » Hargeström, Sebastien -98 11.34  - 2 Final
F12 Magnusson, Hanna -98 12.64  - 5 2
60 m häck (76,2 cm) P12 » Hargeström, Sebastien -98 10.87    -   1 Final    
F12 Magnusson, Hanna -98 13.16  - 5 Final
Längd (zon) P12 » Hargeström, Sebastien -98 4.32    0.0 PB 2 Final    
» Ilbäcken, Theodor -98 4.41  +1.0 1 Final
Olsson, Timothy -98 4.03    0.0 PB 5 Final    
F9 » Ilbäcken, Thelma -01 3.45  - 3 Final
» Lindvall, Siri -01 3.84  - 1 Final
» Stevens, Linnéa -01 3.18    -   4 Final    
F8 » Jansson, Julia -02 3.14  - 4 Final
Spjut (400 gr) P12 » Hargeström, Sebastien -98 19.21      PB 6 Final    
» Ilbäcken, Theodor -98 19.23  PB 5 Final
Stevens, Alexander -98 20.03      PB 3 Final    
F15 Huldin, Louise -95 17.97  6 Final
Boll (150 gr) F9 » Ilbäcken, Thelma -01 21.25      PB 2 Final    
» Lindvall, Siri -01 12.85  PB 7 Final
F8 » Jansson, Julia -02 14.96  PB 2 Final
¤¤¤¤¤¤CompId2405¤¤¤¤¤¤
 2010-09-11 (lö)  | Stockholm Halvmarathon, Stockholm
gren klass   namn resultat  vind plac omg
½ maraton MS » Lerdahl, Emil -82 1:10.36      SB 10 1    
¤¤¤¤¤¤CompId2404¤¤¤¤¤¤
 2010-09-04/05 (lö-sö)  | DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede - DM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
80 m P13 » Möller, Tim -97 ej start          1 [¤]
P12 Furuholm, Emanuel -98 12.37  +2.5 6 3
» Ilbäcken, Theodor -98 11.70    +2.5   4 3  
P11 » Forsberg, Martin -99 12.47  +2.4 4 2
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 10.94  +1.1 PB 1 3
  10.88    +2.2   3 Final  
» Lindberg, Felicia -97 11.62  +2.7 2 1
Sundqvist, Elin -97 12.16  +2.8 6 2
» Tersander, Beata -97 11.40    +1.1 PB 5 3  
F12 » Agbonkhese, Efe -98 11.21  +2.0 1 3
11.11  +2.3 3 Final
» Brunnstedt, Julia -98 12.40    +2.1   3 1  
» Dyrke, Julia -99 12.32  - 6 2
» Hansson, Pernilla -98 11.87  +2.0 PB 4 3
» Palmerstedt, Linnéa -98 12.65    +1.8 PB 5 4  
» Åkeson, Magdalena -98 12.06  - 5 2
100 m P14 » Rosenberg, Viktor -96 13.29    +2.1   4 Final  
Stjernlöf, Carl -96 15.08  +2.1 6 Final
F14 » Jelassi, Yasmin -96 12.94  +1.2 1 2
  13.12    +5.0   2 Final  
Pudeck, Stella -96 15.26  +2.3 6 1
Wielgosz, Karolina -96 14.69  +2.3 5 1
200 m P12 » Hargeström, Sebastien -98 28.48    +0.9 PB 1 Final  
» Ilbäcken, Theodor -98 29.71  +0.9 PB 2 Final
P11 » Forsberg, Martin -99 ej start          Final [¤]
F13 » Lindberg, Felicia -97 ej start  2 [¤]
Nordkvist, Nikolina -97 29.75  +1.0 PB 3 3
» Strömbeck, Hanna -97 ej start          2 [¤]
» Tersander, Beata -97 ej start  2 [¤]
F12 » Laidlaw, Matilda -98 30.25  +1.2 PB 5 1
Nordkvist, Wilma -98 29.25    +1.4 PB 1 3  
» Retsloff, Hanne -98 32.48  +0.9 PB 3 4
» Robertsson, Fanny -98 34.06  +1.4 SB 4 3
» Strömfelt, Ella -98 33.34  +0.9 PB 4 4
800 m F14   Huldin, Jessica -96 3:00.39        7 Final  
1 000 m P12 » Hargeström, Sebastien -98 ej start          1 [¤]
P11 » Forsberg, Martin -99 ej start  Final [¤]
F12 » Dyrke, Julia -99 ej start          1 [¤]
Eklind, Maja -98 3:27.76  [2] PB 1 2
Eriksson, Hedda -98 3:49.00  PB 6 1
» Laidlaw, Matilda -98 3:29.63      PB 2 2  
» Strömfelt, Ella -98 3:43.89  PB 4 1
60 m häck (76,2 cm) P12 » Hargeström, Sebastien -98 11.10    +0.3   3 2  
11.00  +0.1 PB 4 Final
P11 » Forsberg, Martin -99 brutit          1  
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 10.24  +0.8 PB 4 1
10.58  +1.2 7 Final
F12 » Kapell, Hanna -98 11.85    +1.5 PB 7 Final  
» Laidlaw, Matilda -98 11.02  +1.5 PB 5 Final
Nordkvist, Wilma -98 10.60  +1.5 PB 3 Final
80 m häck (76,2 cm) F14 » Asplund, Felicia -96 15.01    +0.9   4 2  
13.85  +1.7 PB 8 Final
» Forsberg, Elin -96 13.27  -0.2 2 1
13.01  +1.7 PB 4 Final
Höjd P14 » Rosenberg, Viktor -96 1.34        6 Final  
P11 » Forsberg, Martin -99 1.09  9 Pool B
F14 » Forsberg, Elin -96 1.44        6 Final  
Huldin, Jessica -96 1.29  9
» Norss, Stina -96 ej res  1
F13 » Lindberg, Felicia -97 1.37        10    
F12 » Ahlberg, Grete -98 1.19  SB 13 Pool B
» Hansson, Pernilla -98 1.32  6 Pool B
» Laidlaw, Matilda -98 1.24        9 Pool B  
» Strömfelt, Ella -98 1.19  13 Pool B
» Åkeson, Magdalena -98 1.32  SB 7 Pool B
Längd P14 » Rosenberg, Viktor -96 4.58    +0.2 PB 7 Pool B  
Turesson, Valter -96 3.72  +1.7 PB 8 Pool B
F14 » Asplund, Felicia -96 4.17    +1.5   13    
» Forsberg, Elin -96 4.47  +0.3 PB 11
» Jelassi, Yasmin -96 5.01  +0.7 PB 4 Final
Wielgosz, Karolina -96 3.73  +1.8 PB 16
Längd (zon) P13   Sjölin, Albin -97 4.04    +2.0 PB 8 Pool B  
P12 » Hargeström, Sebastien -98 4.26  +1.9 PB 6 Pool A
» Ilbäcken, Theodor -98 4.47    +0.2 PB 4 Pool A  
P11 » Forsberg, Martin -99 3.58  +1.8 14 Pool A
F13 » Lindberg, Felicia -97 ej start  1 [¤]
Nordkvist, Nikolina -97 4.58    +1.1 PB 7 Final  
» Strömbeck, Hanna -97 3.72  +0.1 20
» Tersander, Beata -97 4.47  +0.5 11
F12 » Agbonkhese, Efe -98 4.46    +0.4   6 Final  
» Brunnstedt, Julia -98 3.63  +0.9 PB 24
» Kapell, Hanna -98 4.15  +0.5 PB 16
» Laidlaw, Matilda -98 4.28    -0.1   14    
Nordkvist, Wilma -98 4.94  +0.3 PB 1 Final
» Palmerstedt, Linnéa -98 4.12  +0.3 PB 17
» Retsloff, Hanne -98 3.49    -0.2   27    
» Robertsson, Fanny -98 3.86  +0.7 23
» Strömfelt, Ella -98 3.91  +1.0 PB 22
» Åkeson, Magdalena -98 4.43    +0.7   7 Final  
F11 » Dyrke, Julia -99 4.00  +0.8 19
Tresteg F14   Wielgosz, Karolina -96 8.79    +1.4 PB 6 Final  
Tresteg (zon) F13 » Tersander, Beata -97 9.47    +1.7 PB 5 Final  
Kula (4,0 kg) P14   Pettersson Köt, William -96 10.56      PB 3 Final  
Kula (3,0 kg) P12   Stevens, Alexander -98 7.12      PB 11    
Kula (2,0 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 10.17        5 Final  
F12 » Ahlberg, Grete -98 10.25  PB 3 Final
» Berghäll, Emily -98 9.24      PB 5 Final  
Hådén, Ellen -98 ej res 
» Kapell, Hanna -98 7.24  PB 11
Nordkvist, Wilma -98 8.26  PB 8 Final
Diskus (0,6 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 20.35        6 Final  
Slägga (2,0 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 21.89      PB 7 Final  
Spjut (600 gr) P14   Pettersson Köt, William -96 29.77      PB 6 Final  
Spjut (400 gr) F14 » Norss, Stina -96 17.13        8 Final  
F13 » Lindberg, Felicia -97 30.02  2 Final
Boll (300 gr) P12   Furuholm, Emanuel -98 19.90      SB 14    
» Hargeström, Sebastien -98 34.02  PB 7 Final
» Ilbäcken, Theodor -98 38.78      PB 3 Final  
Stevens, Alexander -98 27.95  PB 12
Träff, Henrik -98 31.88  PB 9
F12 » Agbonkhese, Efe -98 23.04      PB 12    
» Ahlberg, Grete -98 33.93  PB 3 Final
» Berghäll, Emily -98 25.21  PB 8 Final
Hådén, Ellen -98 16.62  PB 16
Boll (150 gr) P11 » Forsberg, Martin -99 30.20      PB 11    
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Är ny klubbrekordgren 2010 för F12
¤¤¤¤¤¤CompId2403¤¤¤¤¤¤
 2010-09-04/05 (lö-sö)  | Nordic-Baltic U23, Hällåsens IP, Söderhamn
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 3:50.72      SB 3 1  
400 m häck (76,2 cm) K22 » Persson, Frida -89 59.00      SB 1 1  
4 x 400 m K22 » Persson, Frida -89 3:40.29  [1]     1    
Not
[1] - Ej klubblag, deltagare andra klubbar
¤¤¤¤¤¤CompId2402¤¤¤¤¤¤
 2010-09-04/05 (lö-sö)  | SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge - SM : gren
gren klass   namn resultat  vind plac omg dag
10-kamp MS » Elgered, Jonas -87 5 599    -0.5   9    
100 m 12.18 [616] -0.7 5 2
Längd 6.09 [606] 0.0 11 1
Kula (7,26 kg) 10.55 [519] 11 1
Höjd 1.66 [512] 1
400 m 54.30 [627] 1
110 m häck (106,7 cm) 18.02 [522] -0.8 2 2
Diskus (2,0 kg) 32.43 [512] 7 1
Stav 3.73 [543] 6 1
Spjut (800 gr) 46.13 [532] 7 1
1 500 m 4:51.36 [610] SB 6 1
10-kamp P17 » Green, Philip -93 6 363    -0.3 PB 1    
110 m häck (91,4 cm) 15.51 [789] -1.4 1 1
Diskus (1,5 kg) 34.66 [557] PB 3 1
Stav 4.02 [623] PB 1 1
Spjut (700 gr) 48.32 [564] PB 2 1
300 m 36.70 [777] PB 2 1
100 m 11.67 [717] +0.5 2 1
Längd 6.21 [632] 0.0 1 1
Kula (5,0 kg) 12.41 [631] PB 1 1
Höjd 1.67 [520] SB 3 1
1 000 m 3:11.83 [553] SB 2 1
8-kamp P15   Almlöf, Andreas -95 5 762    +0.5 PB 5    
100 m häck (84 cm) 13.71 [1 020] -0.4 1 1
Diskus (1,0 kg) 30.90 [603] PB 7 1