HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2017-11-11
Per Person Resultatdatum: 2010-11-29
Ute för 2010
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 MS - Män seniorer
»  Acson, Dennis -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 110 m häck (106,7 cm) MS 14.99  -2.7 PB 2 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-06 110 m häck (106,7 cm) MS 14.70  +2.8 3 2 » Road to Barcelona, Vallhamra IP, Sävedalen
brutit  Final
2010-09-26 Castorama MS 1 000  PB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (7,26 kg) 7.87 [295] PB 4 Final
Spjut (800 gr) 27.86 [292] PB 5 1
Diskus (2,0 kg) 20.95 [249] PB 4 1
Slägga (7,26 kg) 14.68 [164] PB 2 2
»  Attersand, Henrik -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-11 Tresteg MS 12.08  +1.0 SB 7 Final » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Barrefors, Björn -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 Kula (6,0 kg) MS 13.74  PB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
Diskus (2,0 kg) MS 40.23  SB 4 1
2010-06-05 Diskus (2,0 kg) MS 39.41  2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 400 m MS 52.68  SB 5 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Diskus (2,0 kg) MS 39.79  1 Final
2010-06-18 Kula (7,26 kg) MS 13.44  SB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-07-13 Diskus (2,0 kg) MS 37.73  2 Final » Resultattävling, Sätra IP, Sätra
»  Elgered, Jonas -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 Höjd MS ej res  1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
Slägga (7,26 kg) MS 27.40  SB 5 1
2010-05-31 Höjd MS 1.69  SB 1 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Kula (7,26 kg) MS ej start  1 [¤]
Diskus (2,0 kg) MS 32.46  SB 1 Final
2010-06-05 100 m MS ej start  2 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Höjd MS 1.68  2 Final
Stav MS ej res  1
Längd MS ej start  1 [¤]
Diskus (2,0 kg) MS 32.40  4 Final
Spjut (800 gr) MS 49.14  SB 3 Final
2010-06-13 10-kamp MS 5 942  +1.3 SB 4 » Hyvinkää, FIN
100 m 11.86 [679] +1.7 PB 1
Längd 5.84 [552] +1.0 SB 1
Kula (7,26 kg) 10.87 [538] SB 1
Höjd 1.66 [512] 1
400 m 54.10 [635] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.20 [710] +1.2 PB 1
Diskus (2,0 kg) 33.11 [526] SB 1
Stav 3.90 [590] SB 1
Spjut (800 gr) 51.97 [618] SB 1
1 500 m 4:56.12 [582] SB 1
2010-06-29 Längd MS 6.18  +2.3 8 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
6.16  +1.9 SB 8 Final
Kula (7,26 kg) MS 11.46  PB 6 Final
2010-07-02 100 m MS 12.05  -1.3 9 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
110 m häck (106,7 cm) MS brutit  1
Längd MS 6.16  +1.9 24
Diskus (2,0 kg) MS 33.22  SB 13
Spjut (800 gr) MS 46.97  11
2010-08-11 100 m MS 12.19  +0.6 6 1 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
110 m häck (106,7 cm) MS brutit  Final
Spjut (800 gr) MS 47.66  5 Final
2010-08-19 Längd MS 6.02  0.0 21 Pool A » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Spjut (800 gr) MS 45.52  12 Final
2010-09-05 10-kamp MS 5 599  -0.5 9 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
100 m 12.18 [616] -0.7 5 2
Längd 6.09 [606] 0.0 11 1
Kula (7,26 kg) 10.55 [519] 11 1
Höjd 1.66 [512] 1
400 m 54.30 [627] 1
110 m häck (106,7 cm) 18.02 [522] -0.8 2 2
Diskus (2,0 kg) 32.43 [512] 7 1
Stav 3.73 [543] 6 1
Spjut (800 gr) 46.13 [532] 7 1
1 500 m 4:51.36 [610] SB 6 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kanmert Gustafsson, Oskar -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-07-03 Stadslopp MS 29.18  10 » Trosa Stadslopp, Trosa
2010-08-14 10 km (gatulopp) MS 35.23  PB 26 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Karlsson, Fredrik -78
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 400 m MS 50.80  SB 2 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 800 m MS 1:51.94  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 400 m MS 50.02  SB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m MS brutit  Final
2010-07-01 800 m MS 1:52.05  SB 4 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-03 800 m MS 1:51.07  SB 1 C-final » Uden, NED
2010-07-10 800 m MS 1:50.02  SB 3 C-final » Heusden-Zolder, BEL
2010-07-11 800 m MS 1:56.93  8 Final » Kortrijk, BEL
2010-08-10 800 m MS 1:57.82  8 B-final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2010-08-19 800 m MS 1:55.51  5 2 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - sträcka #4 i 4x800m
   Klinteskog, Johan -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng MS 6.19  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-08-06 800 m MS 1:56.23  SB 9 B-final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-10 800 m MS 1:57.24  8 D-final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2010-08-19 800 m MS ej start  1 [¤] » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lerdahl, Emil -82
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-24 12 000 m terräng MS 40.17  21 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-29 5 000 m MS 15:05.0m SB 4 Final » Tronheim, Trondheim, NOR
2010-06-05 ½ maraton MS 1:12.29  SB 17 » Stockholm marathon, Stockholm
Maraton MS 2:28.50  SB 17
2010-09-11 ½ maraton MS 1:10.36  SB 10 1 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
2010-11-07 Maraton MS 2:24.53  PB 23 1 » New York Marathon, New York, USA
2010-11-29 ½ maraton MS 1:11.39  17 1 » Firenze marathon, Firenze, ITA
Maraton MS 2:26.37  17 1
»  Löfwing, Joakim -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-29 800 m MS 1:59.32  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-07-01 1 500 m MS brutit  B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-16 800 m MS 1:55.9m SB 2 2 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-08-06 800 m MS 1:53.65  SB 4 B-final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-14 10 km (gatulopp) MS 36.43  PB 47 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[1] - sträcka #1 i 4x800m
   Moorast, Timo -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-08 Spjut (800 gr) MS 66.34  SB 2 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
   Nordström, Erik -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 Längd MS 7.02  +2.1 1 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-08-19 Längd MS 7.19  +0.4 SB 9 Pool A » SM 2010, Lugnets IP, Falun
7.18  +0.5 8 Final
»  Pell, Rickard -79
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 1 500 m MS 4:03.41  SB 1 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 800 m MS 1:52.28  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 800 m MS brutit  Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-01 800 m MS 1:51.94  SB 3 B-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-02 800 m MS 2:08.17  11 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - sträcka #3 i 4x800m
 M22 - Män 22 år
»  Backlund, Esbjörn -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 Spjut (800 gr) M22 54.95  SB 2 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-07-10 Spjut (800 gr) M22 50.35  4 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
   Bergenstråhle, Ludvig -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng M20 7.02  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-12 400 m M20 59.04  PB 3 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-22 200 m M20 25.7m +2.0 8 4 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
   Ekhamre, Thobias -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng M22 12.43  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-24 4 000 m terräng M22 12.57  27 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-16 800 m M22 1:58.12  SB 1 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 800 m MS 1:50.62  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
M22 1:50.97  [2] Final
2010-06-06 800 m M22 1:50.12  PB 1 Final » Road to Barcelona, Vallhamra IP, Sävedalen
2010-06-11 800 m M22 1:50.89  1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m M22 3:51.54  SB 2 Final
2010-07-01 800 m M22 1:48.72  PB 7 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-03 800 m M22 1:49.92  2 B-final » Uden, NED
2010-07-10 800 m M22 1:49.78  9 Final » Heusden-Zolder, BEL
2010-07-11 800 m M22 1:51.47  5 Final » Kortrijk, BEL
2010-07-15 800 m M22 1:49.21  9 Final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-08-06 1 500 m M22 3:50.73  SB 4 Final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-10 800 m M22 1:51.02  4 B-final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2010-08-13 800 m M22 1:55.66  2 1 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
1:52.77  4 Final
1 500 m M22 3:57.14  1 Final
2010-08-19 800 m MS 1:51.53  4 3 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
2010-09-04 1 500 m M22 3:50.72  SB 3 1 » Nordic-Baltic U23, Hällåsens IP, Söderhamn
Not
[1] - sträcka #2 i 4x800m
[2] - sträcka #3 i 3x800m
   Kahlström, André -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-29 800 m M22 1:56.44  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-08 800 m M22 1:56.55  SB 7 Final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-06-18 800 m M22 1:56.34  SB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-06-22 800 m M22 1:56.0m SB 4 Final » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-01 800 m M22 1:56.62  5 D-final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
»  Kårelid, Victor -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-11 200 m M22 23.69  -1.7 SB 3 3 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-08-11 100 m M22 11.38  +0.6 PB 3 3 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
11.39  -0.3 5 Final
2010-08-17 100 m M22 11.55  +0.7 3 Final » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
200 m M22 23.53  0.0 SB Final
2010-08-21 60 m M22 7.47  -1.0 2 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.45  -2.5 SB 2 Final
150 m M22 17.54  -1.7 PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Persson, Alexander -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng M22 13.29  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-16 3 000 m h (91,4 cm) MS 10:56.20  PB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
400 m häck (91,4 cm) M22 58.46  PB 3 1
2010-05-29 800 m M22 1:58.46  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-08 800 m M22 1:57.03  SB 8 Final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-06-11 400 m M22 52.08  PB 4 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m M22 1:57.17  4 B-final
2010-06-29 200 m M22 23.67  +1.7 PB 3 2 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-01 800 m M22 1:56.87  SB 6 D-final [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-02 800 m M22 1:56.16  SB 8 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2010-07-09 400 m M22 51.19  PB 5 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
800 m M22 1:58.54  2 1
2010-07-17 1 000 m M22 2:33.62  PB 2 Final » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
2010-08-03 800 m M22 1:56.16  4 B-final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2010-08-13 800 m M22 1:57.15  4 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-08-21 400 m M22 51.90  1 Final » Skånes DM, Heleneholms IP, Malmö
2010-09-26 Castorama MS 849  SB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (7,26 kg) 6.98 [220] SB 5 Final
Spjut (800 gr) 33.63 [391] PB 2 1
Diskus (2,0 kg) 17.25 [144] SB 5 1
Slägga (7,26 kg) 12.10 [94] SB 5 1
2010-11-20 Terränglopp M22 36.19  8 1 » Tömilen, Stockholm
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Segerberg, Filip -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng M20 13.35  5 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 4 000 m terräng M20 14.08  13 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 6 000 m terräng M22 20.57  24 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m M20 56.43  PB 2 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-16 3 000 m M20 10:06.91  SB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
5 000 m M20 16:44.17  PB 4 1
2010-06-05 1 500 m M20 4:22.38  PB 5 Final [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-18 3 000 m M20 9:41.12  SB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-07-16 800 m M20 2:11.91  SB 9 1 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-07-23 1 500 m M20 4:21.66  PB 4 2 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-29 400 m M20 61.30  6 1 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
800 m M20 2:04.54  PB 6 1
2010-08-14 10 km (gatulopp) MS 36.16  PB 38 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-01 800 m M20 2:06.73  5 Final » Stadion Open, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-09-04 800 m M20 2:02.83  PB 7 Final » Gunder Hägg spelen, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-09-25 Terränglopp M20 57.21  16 1 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Segerlind, Jonas -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-07-25 10-kamp M22 6 009  +1.3 PB 1 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
100 m 11.93 [665] +1.0 SB 1
Längd 6.27 [646] +0.9 PB 1
Kula (7,26 kg) 11.07 [550] PB 1
Höjd 1.69 [536] SB 1
400 m 55.02 [598] SB 1
110 m häck (106,7 cm) 16.64 [662] +2.0 PB 1
Diskus (2,0 kg) 33.38 [531] PB 1
Stav 3.80 [562] PB 1
Spjut (800 gr) 48.76 [570] PB 1
1 500 m 4:38.69 [689] PB 1
»  Skjutar Apell, Linus -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng M22 14.48  7 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-06-18 400 m M22 60.20  PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-06-29 800 m M22 2:14.08  PB 11 Final [¤] » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-02 800 m M22 2:14.75  7 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m M22 4:29.84  PB 11 4
2010-07-23 1 500 m M22 4:28.81  PB 9 2 [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-29 400 m M22 63.55  3 2 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
800 m M22 2:12.50  PB 3 2
2010-08-29 1 500 m M22 4:47.27  11 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2010-09-01 800 m M22 2:11.71  PB 10 Final » Stadion Open, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-10-02 Castorama MS 775  PB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (7,26 kg) 6.19 [148] SB 4 1
Spjut (800 gr) 27.75 [290] PB 4 1
Diskus (2,0 kg) 17.82 [161] SB 3 1
Slägga (7,26 kg) 15.15 [176] PB 3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Söderling, Jonathan -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 Tresteg M22 13.78  +3.5 2 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
12.74  +1.7 SB 2 1
2010-06-05 Tresteg M22 14.49  +3.2 1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.80  +1.0 SB 2 Final
2010-06-11 100 m M22 11.65  -0.1 SB 5 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-23 Längd M22 6.22  +0.9 SB 8 Final » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
   Tholander, David -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng M20 7.16  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-07-29 400 m M20 66.35  SB 5 2 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
800 m M20 2:18.89  SB 5 2
   Vigert, Linus -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-26 100 m M20 11.90  +2.4 1 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 100 m M20 11.94  -0.5 SB 6 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
 P19 - Pojkar 19 år
   Axnér, Joakim -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-22 ½ maraton MS 1:40.30  PB 2618 1 » Göteborgsvarvet, Göteborg
2010-06-05 ½ maraton MS 1:44.09  2787 » Stockholm marathon, Stockholm
Maraton MS 3:41.22  PB 2787
2010-08-14 10 km (gatulopp) MS 44.36  PB 681 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Fältström, Love -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-26 Längd P19 6.07  +3.0 2 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 Längd P19 6.91  +3.0 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.80  +1.3 SB 3 Final
2010-06-18 Längd P19 6.89  +0.2 PB 1 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-21 Höjd P19 1.82  PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hassan, Tajudin -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-06 800 m P19 1:53.66  PB 1 B-final » Road to Barcelona, Vallhamra IP, Sävedalen
2010-08-06 400 m P19 52.38  PB B-final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m P19 brutit  B-final
   Lundell, Philip -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-24 4 000 m terräng P19 13.39  24 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m P19 53.15  PB 4 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 400 m P19 50.60  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
800 m P19 1:56.20  [2] Final
2010-06-11 400 m P19 52.28  PB 7 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P19 1:58.86  PB 1 Final
2010-06-18 800 m P19 1:58.07  PB 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m P19 4:11.05  PB 1 Final
2010-06-29 400 m P19 58.41  1 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m P19 1:57.89  PB 1 Final
2010-07-02 800 m P19 1:55.00  PB 3 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m P19 3:58.93  PB 4 1
2010-07-16 800 m P19 2:00.2m 7 2 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-07-23 1 500 m P19 4:09.99  12 1 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-31 1 500 m P19 4:08.26  5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-07 800 m P19 1:56.64  3 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 800 m P19 1:58.52  4 3 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
1 500 m P19 4:07.54  6 Final
2010-08-21 800 m P19 1:56.90  2 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
[2] - sträcka #3 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
»  Nilsson, Patrik -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng P19 brutit  1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 4 000 m terräng P19 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P19 ej start  1 [¤] » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m P19 53.66  SB 5 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 400 m P19 51.49  [2] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
800 m P19 1:55.34  [3] Final
2010-06-11 3 000 m P19 9:18.66  PB 17 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 800 m P19 brutit  Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2 000 m h (91,4 cm) P19 6:27.02  SB 5 Final
2010-07-23 1 500 m P19 4:06.88  PB 10 1 [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-29 5 000 m P19 16:19.21  PB 9 Final » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-07 800 m P19 2:02.36  SB 5 B-final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m P19 4:19.12  7 Final
2010-08-13 5 000 m P19 16:15.90  PB 11 Final » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-09-25 Terränglopp P19 35.47  11 1 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 4x400m
[3] - sträcka #2 i 3x800m
   Nilsson, Philip -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-12 400 m P19 55.51  PB 1 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
»  Vikström J, Martin -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-12 400 m P19 52.64  PB 3 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-16 200 m P19 23.42  -1.6 PB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 400 m P19 51.90  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 100 m P19 11.35  0.0 PB 5 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P19 23.16  -0.5 PB 3 Final [¤]
2010-07-02 100 m P19 11.39  +0.6 3 8 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.59  -1.6 8 B-final
200 m P19 22.86  +1.5 PB 4 4
2010-07-31 200 m P19 22.81  +2.6 1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-11 100 m P19 11.36  -1.2 1 2 [¤] » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
11.26  -0.3 PB 2 Final
2010-08-13 200 m P19 22.72  0.0 PB 3 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
23.00  -1.3 2 Semi-2
22.74  0.0 6 Final
Not
[1] - sträcka #1 i 4x400m
[¤] - Efteranmäld
»  Özkan, Selman -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-07-02 800 m P19 2:02.69  SB 3 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m P19 4:16.76  PB 5 2
2010-07-23 1 500 m P19 4:14.94  PB 2 2 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 800 m P19 2:02.07  SB 4 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
1 500 m P19 4:14.54  PB 12 Final
2010-08-17 400 m P19 61.00  SB 1 Final » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P19 2:01.05  SB 1 Final
2010-08-21 800 m P19 1:58.34  PB 3 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-09-01 800 m P19 2:00.20  1 Final » Stadion Open, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-09-04 800 m P19 1:58.29  PB 3 Final » Gunder Hägg spelen, Gunder Häggstadion, Gävle
 P18 - Pojkar 18 år
»  Alemayoh, Michele -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P18 14.04  9 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P18 13.40  25 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m P18 57.75  PB 6 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-26 800 m P18 2:08.71  PB 4 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 800 m P19 2:05.65  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 3 000 m P18 9:21.51  PB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 800 m P18 2:06.80  PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m P18 4:19.69  PB 5 Final
2010-06-22 3 000 m P18 9:40.82  5 2 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
5 000 m P18 16:03.17  PB 5 2
2010-06-29 800 m P18 2:09.27  8 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-31 1 500 m P18 4:28.03  1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-13 5 000 m P18 16:06.73  6 Final » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-08-17 3 000 m P18 9:17.23  PB 10 Final » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-29 1 500 m P18 4:23.30  5 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2010-09-25 Terränglopp P18 37.28  21 1 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Bougt, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P18 7.28  4 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-07-29 400 m P18 65.71  SB 6 2 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P18 2:20.47  SB 6 2
2010-08-11 1 000 m P18 3:05.50  PB 5 Final [¤] » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-10-02 Castorama MS 766  PB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (7,26 kg) 6.87 [210] PB 3 1
Spjut (800 gr) 30.52 [339] PB 3 1
Diskus (2,0 kg) 15.55 [91] SB 4 1
Slägga (7,26 kg) 13.26 [126] PB 4 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jonsson, Niklas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng P18 13.10  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 4 000 m terräng P18 13.38  4 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P18 13.22  18 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-29 800 m P19 2:03.16  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 800 m P18 2:02.39  PB 3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m P18 4:10.44  PB 3 Final
2010-06-18 800 m P18 2:02.13  PB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2 000 m h (91,4 cm) P18 6:22.64  PB 4 Final
2010-07-02 800 m P18 2:01.62  PB 8 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2 000 m h (91,4 cm) P18 6:18.00  PB 3 Final
2010-07-23 1 500 m P18 4:13.79  14 1 [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-29 5 000 m P18 16:28.02  PB 14 Final » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-07 800 m P18 2:01.98  4 B-final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m P18 4:19.04  6 Final
2010-08-13 1 500 m P18 4:11.67  10 Final » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2 000 m h (91,4 cm) P18 6:24.58  7 Final
2010-08-17 400 m P18 60.70  SB 2 Final » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P18 2:01.71  2 Final [¤]
2010-08-21 800 m P18 2:01.71  5 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-09-25 Terränglopp P18 36.18  14 1 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
»  Ljung, Christopher -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng P18 13.44  6 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 4 000 m terräng P18 14.02  8 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P18 13.59  36 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-29 800 m P19 2:05.71  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 800 m P18 2:04.51  PB 5 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1 500 m P18 4:18.80  PB 5 Final
2010-06-18 800 m P18 2:04.65  5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m P18 4:12.58  PB 3 Final
2010-07-02 5 000 m P18 16:44.40  PB 4 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2010-07-23 1 500 m P18 4:14.55  15 1 [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-29 5 000 m P18 16:35.18  PB 16 Final » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-07 1 500 m P18 4:21.49  9 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 5 000 m P18 16:10.09  PB 10 Final » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-08-17 3 000 m P18 9:14.27  PB 9 Final [¤] » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-21 800 m P18 2:05.67  7 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-08-29 1 500 m P18 4:17.19  3 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2010-09-01 800 m P18 2:01.58  PB 2 Final » Stadion Open, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-09-04 800 m P18 2:02.47  6 Final » Gunder Hägg spelen, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-09-25 Terränglopp P18 37.41  24 1 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Segerberg, Lukas -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P18 16.21  24 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-07-02 800 m P18 2:20.01  PB 10 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2010-07-23 400 m P18 62.62  PB 6 4 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Skugghall, Hannes -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-12 400 m P18 51.44  SB 1 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 400 m P19 51.36  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
800 m P19 2:06.58  [2] Final
2010-06-11 400 m P18 50.75  SB 2 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 400 m P18 ej start  Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-06-22 200 m P18 23.29  +0.6 PB 5 1 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-06-29 200 m P18 ej start  2 [¤] » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-31 400 m P18 50.37  PB 3 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-13 400 m P18 50.50  2 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[1] - sträcka #4 i 4x400m
[2] - sträcka #2 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
 P17 - Pojkar 17 år
   Andersson, Fredrik -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P16 16.55  11 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P16 16.31  27 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m P16 67.02  PB 5 4 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-26 800 m P16 2:25.11  PB 12 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 1 500 m P16 5:01.22  PB 7 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 3 000 m P16 10:45.64  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-06-29 800 m P16 2:23.89  PB 12 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-17 400 m P16 66.59  PB 9 Final » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P17 2:23.19  PB 9 Final
2010-08-21 800 m P16 2:25.87  7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Braesh-Andersen, Ken -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 11.83  +0.8 PB 2 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.94  -0.7 5 Final
200 m P16 24.23  +1.2 PB 2 1 [¤]
2010-05-12 400 m P16 53.02  PB 3 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-18 400 m P16 52.97  PB 5 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-06-29 400 m P16 60.49  5 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m P16 2:05.94  PB 5 Final
2010-07-02 200 m P16 23.88  +0.5 PB 3 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m P16 52.92  PB 6 2
2010-07-23 400 m P16 52.37  PB 5 1 [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-07 200 m P16 23.70  -0.8 4 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
23.69  -0.6 PB 5 Final
2010-08-13 200 m P17 24.03  0.0 4 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
400 m P17 52.08  3 1
51.82  PB 5 Final
2010-09-10 100 m P16 11.86  -1.3 5 3 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
800 m P16 2:08.41  3 2
2010-09-19 800 m P16 2:03.51  PB 5 Final » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
   Bäck, Philip -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-02 Kula (5,0 kg) P16 12.71  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (1,5 kg) P16 36.56  SB 3 Final
Slägga (5,0 kg) P16 26.47  SB 4 Final
Spjut (700 gr) P17 43.84  SB 4 Final
»  Green, Philip -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 11.77  +0.8 PB 1 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.92  -0.7 4 Final
200 m P16 23.62  +1.2 PB 1 1 [¤]
2010-05-12 400 m P16 52.14  PB 1 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-16 Stav P16 3.60  SB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-11 100 m P16 11.66  -0.2 PB 3 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m P16 23.89  -1.2 6 Final
110 m häck (91,4 cm) P16 15.04  -0.2 PB 2 Final
300 m häck (84 cm) P16 38.78  PB 2 Final
Längd P16 6.24  -0.9 SB 3 Final
2010-06-18 100 m P17 11.81  0.0 2 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) P17 14.91  -0.8 PB 1 Final
300 m häck (84 cm) P17 39.81  1 Final
Längd P17 6.49  0.0 PB 3 Final
2010-06-22 200 m P16 23.48  +0.8 PB 2 2 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P16 6.14  +2.1 4 Final
6.00  0.0 4 Final
Kula (5,0 kg) P16 12.31  PB 2 Final
2010-06-29 400 m häck (91,4 cm) MS 57.88  PB 2 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P16 6.45  +0.1 6 Final
2010-07-23 100 m P16 12.11  -2.2 6 2 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd P16 5.90  +1.7 14
2010-08-07 100 m P16 11.80  -0.7 4 2 [¤] » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
110 m häck (91,4 cm) P16 15.28  -0.8 3 1 [¤]
15.57  -0.5 7 Final
300 m häck (84 cm) P16 diskad  Final
Längd P16 6.58  -0.5 PB 1 Final [¤]
2010-08-13 110 m häck (91,4 cm) P17 15.25  0.0 3 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
15.17  -0.8 5 Final
300 m häck (84 cm) P17 40.63  1 2
40.30  3 Final
Längd P17 6.35  +1.2 3 Pool A
6.46  +3.4 4 Final
6.45  +1.8 4 Final
2010-08-29 400 m P16 52.58  1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2010-09-05 10-kamp P17 6 363  -0.3 PB 1 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
110 m häck (91,4 cm) 15.51 [789] -1.4 1 1
Diskus (1,5 kg) 34.66 [557] PB 3 1
Stav 4.02 [623] PB 1 1
Spjut (700 gr) 48.32 [564] PB 2 1
300 m 36.70 [777] PB 2 1
100 m 11.67 [717] +0.5 2 1
Längd 6.21 [632] 0.0 1 1
Kula (5,0 kg) 12.41 [631] PB 1 1
Höjd 1.67 [520] SB 3 1
1 000 m 3:11.83 [553] SB 2 1
2010-09-19 Stav P16 3.82  3 Final » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Kula (5,0 kg) P16 11.90  9
Not
[¤] - Efteranmäld
   Karlsson, Valdemar -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-21 Höjd P16 1.77  PB 1 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
»  Odenman, Gunnar -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 11.91  +0.5 PB 3 3 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.07  -0.7 6 Final
200 m P16 24.44  -1.5 PB 2 2 [¤]
2010-05-12 400 m P16 53.84  PB 5 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-22 Längd P16 6.21  +1.7 PB 3 Final » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-02 110 m häck (91,4 cm) P16 15.69  -3.0 SB 3 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (84 cm) P16 40.82  PB 1 4
Längd P16 6.09  +0.5 11
Tresteg P16 12.93  -0.8 SB 5 Final
2010-07-10 400 m häck (91,4 cm) MS 59.24  PB 1 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2010-07-23 100 m P16 12.15  -0.9 2 4 [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-31 300 m häck (84 cm) P16 41.49  4 2 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-07 110 m häck (91,4 cm) P16 15.73  -0.8 5 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 110 m häck (91,4 cm) P17 15.57  0.0 SB 4 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-08-21 Höjd P16 1.74  PB 2 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P16 ej res  Final
2010-08-29 110 m häck (91,4 cm) P16 15.46  +0.4 PB 1 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Längd P16 6.32  - 1 Final
2010-09-10 110 m häck (91,4 cm) P16 15.44  -0.8 PB 3 Final » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
300 m häck (84 cm) P16 40.79  2 3
40.77  PB 3 Final
2010-09-19 Längd P16 6.46  +1.9 PB 3 Final » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-09-26 Castorama MS 1 234  PB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (7,26 kg) 8.40 [338] PB 2 Final
Spjut (800 gr) 32.42 [371] PB 3 1
Diskus (2,0 kg) 26.33 [388] PB 1 1
Slägga (7,26 kg) 13.67 [137] PB 3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ojuri, Sunday -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 11.29  -0.7 PB 1 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-12 400 m P16 52.80  PB 2 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-16 100 m P16 11.36  -3.2 3 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-07-23 100 m P16 11.47  -0.9 1 4 [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
11.31  -1.6 3 Final
2010-07-31 100 m P16 11.36  +0.5 1 3 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.30  +0.9 2 Final
2010-08-07 100 m P16 11.25  -0.7 1 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.12  +0.3 PB 1 Final
2010-08-13 100 m P17 11.36  -1.3 1 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
11.52  -0.8 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sunday, Ojuri -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 11.42  +0.5 PB 1 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m P16 23.76  +1.5 PB 1 2
»  Tholander, Martin -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P16 16.26  10 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P16 16.30  26 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m P16 63.27  SB 4 4 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-26 800 m P16 2:18.92  SB 9 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 800 m P17 2:17.12  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 400 m P16 60.44  SB 5 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P16 2:15.27  PB 8 B-final
2010-06-18 800 m P16 2:16.72  10 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-07-02 400 m P16 60.08  SB 6 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m P16 2:13.54  PB 7 5
2010-07-31 400 m P16 59.58  PB 5 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-29 400 m P16 60.44  6 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Öberg, Anton -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-12 400 m P16 59.33  PB 4 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-07-02 110 m häck (91,4 cm) P16 16.57  +0.4 SB 5 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (84 cm) P16 44.68  SB 4 3
Höjd P16 1.72  PB 20
Längd P16 5.36  +0.7 SB 19
2010-07-10 Höjd P16 1.62  3 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Längd P16 5.45  +2.0 SB 6 Final
2010-08-21 Höjd P16 1.71  5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P16 5.39  +2.2 4 Final [¤]
5.18  +1.4 4 Final
Diskus (1,5 kg) P16 26.63  PB 2 Final [¤]
Spjut (600 gr) P16 ej res  1
2010-08-29 110 m häck (91,4 cm) P16 16.72  +0.4 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Längd P16 5.27  - 3 Final
Slägga (5,0 kg) P16 24.86  PB 1 Final
2010-09-19 Slägga (5,0 kg) P16 28.90  PB 8 Final » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-09-26 Castorama MS 1 332  PB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (7,26 kg) 8.33 [332] PB 3 Final
Spjut (800 gr) 31.18 [350] PB 4 1
Diskus (2,0 kg) 23.53 [318] SB 2 1
Slägga (7,26 kg) 21.92 [332] PB 1 1
Not
[¤] - Efteranmäld
 P16 - Pojkar 16 år
»  Ahmed, Samy -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 12.02  +0.8 PB 3 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m P16 24.88  +1.2 PB 4 1 [¤]
2010-05-12 400 m P16 56.54  PB 1 4 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-11 100 m P16 12.14  +0.8 6 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-10 100 m P16 11.86  +1.7 3 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.73  +1.9 PB 4 Final
2010-07-23 100 m P16 12.35  -0.9 3 3 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-07 100 m P16 12.14  -0.2 5 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 100 m P16 12.05  +0.2 7 3 » USM, Sannerudsvallen, Kil
2010-09-10 100 m P16 12.21  -2.3 4 4 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
12.20  -1.4 7 Semi-1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Brunnstedt, Anton -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 12.60  +0.8 SB 4 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m P16 26.80  +1.2 SB 6 1 [¤]
2010-06-05 100 m P16 12.76  -2.0 6 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 100 m P16 12.67  +0.7 6 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 100 m P16 12.63  -0.9 5 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Grundberg, Erik -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 12.39  +1.4 PB 3 2 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd P16 1.67  SB 1 Final [¤]
Längd P16 5.86  +1.3 PB 2 Final [¤]
2010-06-05 Höjd P16 1.70  SB 2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Tresteg P16 12.62  +2.0 PB 1 Final
2010-06-18 Höjd P16 1.66  3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P16 5.83  +1.8 2 Final
Tresteg P16 12.25  0.0 2 Final
2010-08-13 Längd P16 5.79  -1.0 17 Pool A » USM, Sannerudsvallen, Kil
Tresteg P16 12.81  0.0 PB 7 Final
2010-08-21 Höjd P16 1.74  SB 3 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P16 5.75  +2.2 3 Final
5.62  +1.4 3 Final [¤]
2010-09-10 Höjd P16 1.85  PB 4 Final » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
Tresteg P16 13.19  0.0 PB 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Loquist, Rasmus -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-12 400 m P16 74.67  PB 6 4 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
»  Qvarfordt, Mattias -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-12 400 m P16 61.64  PB 5 3 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-18 100 m P16 11.94  -0.8 PB 2 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
diskad  Final
200 m P16 24.09  +4.5 1 2
24.43  +3.2 4 Final
2010-07-16 100 m P16 11.75  +2.7 2 2 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
11.85  +0.9 PB 6 Final
2010-07-23 100 m P16 11.97  -0.9 1 3 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-31 100 m P16 11.67  +1.0 PB 1 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.73  +0.9 4 Final
200 m P16 24.33  +1.8 PB 3 2
2010-08-07 100 m P16 12.04  -0.2 5 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
200 m P16 24.91  -0.7 6 2
2010-08-13 100 m P16 11.99  +0.2 5 3 » USM, Sannerudsvallen, Kil
200 m P16 24.77  +0.1 4 2
   Salehian, Sam -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P16 15.33  9 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P16 15.26  25 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m P16 62.08  PB 2 4 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-26 800 m P16 2:13.28  PB 7 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 800 m P17 2:14.05  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 1 500 m P16 ej start  B-final [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-09-19 2 000 m h (91,4 cm) P16 7:16.73  PB 5 Final » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
[¤] - Efteranmäld
   Strand, Eddie -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P16 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng P16 ej start  1 [¤] » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m P16 57.49  SB 6 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wulff, Jonathan -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P16 11.45  +1.2 PB 1 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.65  -0.7 2 Final
200 m P16 23.79  -1.0 PB 1 3
2010-05-12 400 m P16 53.56  PB 4 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-11 100 m P16 11.26  +0.7 1 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.03  +1.1 PB 1 Final
200 m P16 22.94  +1.4 PB 1 C-final
Längd P16 5.72  +2.1 7 Final
5.62  +1.9 PB 7 Final
2010-06-18 100 m P16 11.52  -0.9 1 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.18  0.0 1 Final
200 m P16 23.14  +2.6 1 1
22.89  +3.2 1 Final
Spjut (700 gr) P17 40.61  PB 2 Final
2010-07-02 100 m P16 11.43  -1.7 1 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
11.25  -1.6 1 Final
2010-07-10 100 m P16 11.48  +1.7 1 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
10.99  +1.9 PB 1 Final
200 m P16 22.89  +1.7 PB 1 2
22.57  +2.5 3 Final
2010-07-23 100 m P16 11.63  -2.5 5 1 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
ej start  Final [¤]
2010-07-31 100 m P17 11.38  0.0 1 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
P16 11.20  +0.9 1 Final
200 m P16 23.07  +3.0 1
23.10  +1.9 1 Final
2010-08-06 100 m P16 11.25  -0.2 5 Final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-11 100 m P16 11.10  +2.0 3 2 » Windsprint, Norrliden, Sundsvall
11.24  +2.6 6 C-final
2010-08-13 100 m P16 11.36  -1.3 1 4 » USM, Sannerudsvallen, Kil
11.32  -0.2 1 Semi-1
11.26  -1.4 2 Final
200 m P16 23.00  +0.1 1 2
22.72  +0.1 PB 1 Final
2010-08-21 Höjd P16 1.74  PB 4 Final [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd P16 5.89  +1.8 PB 2 Final [¤]
Diskus (1,5 kg) P16 27.48  PB 1 Final [¤]
Spjut (600 gr) P16 40.13  SB 4 Final [¤]
2010-09-19 200 m P16 23.06  0.0 3 1 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-09-26 Castorama MS 1 343  PB » Castorama, Enskede IP, Enskede
Kula (7,26 kg) 9.25 [404] PB 1 Final
Spjut (800 gr) 42.58 [529] PB 1 1
Diskus (2,0 kg) 21.88 [274] PB 3 1
Slägga (7,26 kg) 13.62 [136] PB 4 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Åkesson, Calle -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P16 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekerö
2010-05-26 800 m P16 2:16.27  PB 8 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 800 m P17 2:14.95  [2] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-07-31 1 500 m P16 5:05.42  PB 2 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-17 400 m P16 64.11  PB 7 Final » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
800 m P16 2:14.51  PB 7 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 3x800m
 P15 - Pojkar 15 år
   Almlöf, Andreas -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P15 7.31  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m P15 12.29  +0.1 PB 1 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.57  +0.2 4 Final
200 m P15 25.03  -0.8 PB 1 1
2010-05-15 100 m P15 12.45  -1.2 4 1 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
12.59  -0.9 4 2
2010-05-23 800 m P15 2:20.37  PB 4 1 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
100 m häck (84 cm) P15 14.27  -1.9 PB 1 2
Höjd P15 1.56  SB 4 Pool A
Längd P15 5.37  -1.3 PB 2 Pool A
Kula (4,0 kg) P15 11.17  SB 2 Pool A
Spjut (600 gr) P15 37.61  PB 2 Pool A
2010-06-11 100 m häck (84 cm) P15 13.75  +0.4 PB 1 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
100 m häck (84 cm) P15 13.77  -0.5 1 Final
Höjd P15 1.63  PB 3 Final
2010-06-18 100 m häck (84 cm) P15 13.84  -1.2 1 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
300 m häck (76,2 cm) P15 41.18  PB 1 Final
Höjd P15 1.65  PB 2 Final
Längd P15 5.74  0.0 PB 2 Final
2010-07-02 100 m häck (84 cm) P15 13.74  -1.5 1 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
100 m häck (84 cm) P15 13.71  -0.2 PB 1 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 40.97  PB 1 1
Höjd P15 1.68  PB 5 Final
Längd P15 6.01  +0.4 PB 6 Final
2010-07-10 100 m häck (84 cm) P15 13.59  +1.6 PB 1 Final » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2010-08-07 100 m häck (84 cm) P15 13.82  -0.3 2 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
13.68  -0.7 2 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 40.59  PB 3 Final
2010-08-13 100 m häck (84 cm) P15 13.62  +1.8 1 1 » USM, Sannerudsvallen, Kil
14.50  0.0 7 Final
300 m häck (76,2 cm) P15 41.79  1 2
40.85  2 Final
2010-08-21 100 m häck (84 cm) P15 14.62  -3.2 1 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (600 gr) P15 41.59  PB 4 Final [¤]
2010-08-28 800 m P15 2:15.78  PB 1 6 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
100 m häck (84 cm) P15 13.57  +3.2 1 9
Höjd P15 1.76  PB 2 Pool A
Längd P15 5.83  +0.8 3 Pool A
Kula (4,0 kg) P15 12.41  PB 4 Pool A
Spjut (600 gr) P15 41.56  2 Pool A
2010-09-05 8-kamp P15 5 762  +0.5 PB 5 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
100 m häck (84 cm) 13.71 [1 020] -0.4 1 1
Diskus (1,0 kg) 30.90 [603] PB 7 1
Stav ej res 1
Spjut (600 gr) 44.12 [766] PB 4 1
Längd 6.14 [965] +1.4 PB 2 1
Kula (4,0 kg) 11.63 [700] 6 1
Höjd 1.74 [884] 2 1
800 m 2:11.74 [824] PB 2 1
2010-09-19 110 m häck (91,4 cm) P17 15.08  +2.2 2 2 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Averin Markström, Simon -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P15 8.55  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m P15 12.95  +0.1 PB 2 1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-23 800 m P15 2:39.42  PB 4 2 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd P15 1.48  PB 8 Pool A
Längd P15 4.63  -0.9 PB 10 Pool A
Kula (4,0 kg) P15 9.06  PB 8 Pool A
Spjut (600 gr) P15 29.93  PB 9 Pool A
2010-05-31 100 m P15 ej start  Final [¤] » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-06-18 100 m P15 13.01  +1.5 4 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.15  -1.2 7 Final
2010-07-02 100 m P15 12.79  -1.9 PB 6 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m P15 41.37  PB 2 4
2010-08-28 Längd P15 5.29  +0.8 PB 10 Pool A » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Spjut (600 gr) P15 25.17  20 Pool A
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ewertzh, Jacob -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P15 8.03  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m P15 12.29  0.0 PB 2 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
ej start  Final [¤]
2010-05-23 800 m P15 2:30.43  SB 3 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
100 m häck (84 cm) P15 15.66  -0.9 PB 1 1
Höjd P15 1.60  PB 3 Pool A
Kula (4,0 kg) P15 10.64  PB 4 Pool A
Spjut (600 gr) P15 26.02  SB 12 Pool A
2010-07-02 100 m P15 12.00  -0.7 PB 2 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.09  +0.9 5 B-final
300 m P15 37.76  PB 1 6
2010-08-13 100 m P15 11.86  0.0 PB 3 4 » USM, Sannerudsvallen, Kil
11.87  0.0 6 Semi-1
300 m P15 37.76  2 2
38.02  5 Final
2010-08-28 800 m P15 2:21.31  PB 2 5 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
100 m häck (84 cm) P15 14.36  -1.0 PB 1 2
Höjd P15 1.68  PB 4 Pool A
Längd P15 5.69  +0.6 PB 5 Pool A
Kula (4,0 kg) P15 11.09  PB 8 Pool A
Spjut (600 gr) P15 28.70  SB 15 Pool A
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hartzell, Pontus -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-07-31 100 m P15 12.75  -0.5 PB 7 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-28 Kula (4,0 kg) P15 8.89  PB 17 Pool A » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
   Lind, Markus -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 800 m P15 2:34.00  PB 4 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Kula (4,0 kg) P15 8.92  PB 9 Pool A
Spjut (600 gr) P15 24.20  PB 13 Pool A
2010-06-11 100 m P15 13.22  +1.4 PB 5 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
800 m P15 2:32.13  PB 7 B-final
Längd P15 4.17  -1.6 PB 13
Kula (4,0 kg) P15 9.26  PB 14
Diskus (1,0 kg) P15 26.64  PB 9
Spjut (600 gr) P15 ej res 
2010-08-21 100 m P15 13.32  -0.1 6 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (4,0 kg) P15 9.83  PB 10
2010-08-28 800 m P15 2:27.75  PB 1 1 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Längd P15 4.77  +2.5 15 Pool A
4.74  +0.6 PB 15 Pool A
Kula (4,0 kg) P15 9.62  14 Pool A
Spjut (600 gr) P15 27.59  PB 18 Pool A
   Magnuson, Daniel -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P15 13.34  +0.1 PB 3 2 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-23 800 m P15 2:35.02  SB 53 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
100 m häck (84 cm) P15 16.26  -1.8 PB 13 3
Höjd P15 1.44  SB 9 Pool A
Längd P15 4.75  -1.3 SB 8 Pool A
Spjut (600 gr) P15 26.13  SB 11 Pool A
2010-06-18 100 m häck (84 cm) P15 16.22  -1.2 PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P15 ej start  1 [¤]
2010-08-07 100 m P15 13.07  -0.7 PB 7 3 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-14 Stadslopp P15 7.46  8 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-28 800 m P15 2:31.99  PB 4 2 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
100 m häck (84 cm) P15 15.66  -0.3 PB 2 1
Höjd P15 1.48  PB 3 Pool B
Längd P15 ej res  Pool A
Spjut (600 gr) P15 28.89  PB 14 Pool A
Not
[¤] - Efteranmäld
   Qvarfordt, Johan -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-18 Kula (4,0 kg) P15 7.00  PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Spjut (600 gr) P15 21.54  SB 13
»  Wesslén, Sebastian -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P15 12.64  -0.4 PB 2 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-23 Längd P15 ej start  Pool A [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
2010-07-23 100 m P15 12.36  -0.9 PB 4 4 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
 P14 - Pojkar 14 år
»  Alenäs, Hans -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 100 m häck (84 cm) P14 ej start  1 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Kula (4,0 kg) P14 8.07  PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Berglind, Viktor -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 100 m P14 16.71  -2.1 PB 7 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd P14 3.42  -0.1 PB 5 Final
   Grönlund, Artur -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P14 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Not
[¤] - Efteranmäld
   Hagberg, William -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-11 100 m P14 15.49  +4.1 6 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P14 3.42  -0.4 PB 15 [¤]
2010-06-18 100 m P14 15.70  +5.0 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P14 3.35  +1.3 11 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lindén, Marcus -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P14 13.18  +0.1 PB 2 3 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-06-05 800 m P14 2:29.19  PB 3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-08-21 100 m P14 13.14  -2.8 PB 5 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
300 m P14 41.75  PB 2 C-final
2010-09-11 300 m P14 40.74  PB 4 1 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Lundström, William -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng P14 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekerö
2010-05-12 400 m P14 62.09  PB 3 4 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-23 80 m P14 ej start  3 [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Längd P14 3.64  -1.1 PB 13 Pool A
Spjut (600 gr) P14 22.45  PB 14 Pool A
2010-06-05 800 m P14 2:23.93  PB 2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-07-02 300 m P14 43.12  PB 7 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
800 m P14 2:22.43  PB 4 3
2010-07-31 300 m P14 45.39  5 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Persson, Manne -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m P14 13.68  -0.4 PB 4 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-08-14 Stadslopp P14 8.10  20 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-28 Höjd P14 1.44  PB 5 Pool B » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
   Pettersson Köt, William -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 Kula (4,0 kg) P14 8.97  PB 3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Spjut (600 gr) P14 28.12  PB 6 Final
2010-09-04 Kula (4,0 kg) P14 10.56  PB 3 Final » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Spjut (600 gr) P14 29.77  PB 6 Final
2010-09-11 Spjut (600 gr) P14 22.35  14 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
»  Rosenberg, Viktor -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-31 100 m P14 14.08  -0.4 PB 2 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Höjd P14 1.42  PB 1 Final
2010-06-05 100 m P14 14.48  -2.1 5 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Höjd P14 1.40  3 Final
2010-08-29 100 m P14 13.67  +0.3 PB 3 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Höjd P14 1.52  PB 2 Final
2010-09-04 100 m P14 13.29  +2.1 4 Final » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Höjd P14 1.34  6 Final
Längd P14 4.58  +0.2 PB 7 Pool B
   Stjernlöf, Carl -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-31 100 m P14 15.77  -0.4 PB 4 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-06-05 100 m P14 ej start  1 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd P14 3.38  -1.9 PB 6 Final
2010-06-11 100 m P14 14.89  +4.1 5 1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P14 3.34  +0.8 16 [¤]
2010-06-18 100 m P14 15.41  +0.5 PB 6 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P14 3.40  +0.1 PB 10 [¤]
2010-09-04 100 m P14 15.08  +2.1 6 Final » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
   Turesson, Valter -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 100 m P14 16.49  -2.1 PB 6 Final [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd P14 3.61  +2.0 PB 4 Final [¤]
2010-06-11 100 m P14 15.69  +4.1 7 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd P14 3.44  -0.7 14
2010-06-18 100 m P14 16.15  +0.5 PB 8 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd P14 3.42  +0.6 9 [¤]
2010-09-04 Längd P14 3.72  +1.7 PB 8 Pool B » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
 P13 - Pojkar 13 år
   Enblom, Andreas -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P13 8.34  4 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
»  Möller, Tim -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-18 80 m P13 11.35  +2.9 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m P13 29.67  +1.2 PB 6 Final
2010-07-16 80 m P13 11.39  +3.3 2 2 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
11.52  +2.3 5 Final
600 m P13 1:54.39  PB 4 Final
2010-08-14 Stadslopp P13 8.07  14 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-21 80 m P13 11.93  -1.8 PB 5 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
ej start  Final [¤]
2010-08-29 80 m P13 11.69  +1.0 PB 3 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2010-09-04 80 m P13 ej start  1 [¤] » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
2010-09-11 80 m P13 11.41  - 3 Final » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-09-18 80 m P13 11.48  -0.4 PB 3 3 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
600 m P13 1:47.26  PB 3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sjölin, Albin -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-18 Längd (zon) P13 4.18  +2.7 4 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.91  +1.7 PB 4 Final
2010-08-14 Stadslopp P13 8.34  30 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 Längd (zon) P13 4.04  +2.0 PB 8 Pool B » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
2010-09-18 Höjd P13 ej start  1 [¤] » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd P13 3.50  -0.9 PB 19
Spjut (400 gr) P13 18.41  PB 15
Not
[¤] - Efteranmäld
 P12 - Pojkar 12 år
   Apell Skjutar, Felix -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P12 9.06  5 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
   Duveborg, Helge -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P12 8.06  11 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-18 80 m P12 11.85  +0.3 PB 1 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Höjd P12 1.16  PB 15
   Furuholm, Emanuel -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m P12 12.72  +0.7 PB 3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P12 ej res  1
2010-09-04 80 m P12 12.37  +2.5 6 3 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Boll (300 gr) P12 19.90  SB 14
»  Förnestig, Frank -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-21 80 m P12 11.71  -1.0 3 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.69  -1.6 PB 5 Final
Längd (zon) P12 ej res  1
2010-09-18 80 m P12 11.68  -2.1 PB 4 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P12 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Hargeström, Sebastien -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P12 7.39  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 2 000 m terräng P12 7.58  6 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-06-05 600 m P12 1:46.38  PB 1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-08-21 80 m P12 11.88  -2.2 PB 1 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.42  -1.6 8 Final
2010-09-04 200 m P12 28.48  +0.9 PB 1 Final » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
1 000 m P12 ej start  1 [¤]
60 m häck (76,2 cm) P12 11.10  +0.3 3 2
11.00  +0.1 PB 4 Final
Längd (zon) P12 4.26  +1.9 PB 6 Pool A
Boll (300 gr) P12 34.02  PB 7 Final
2010-09-11 80 m P12 11.34  - 2 Final » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
60 m häck (76,2 cm) P12 10.87  - 1 Final
Längd (zon) P12 4.32  0.0 PB 2 Final
Spjut (400 gr) P12 19.21  PB 6 Final
2010-09-18 600 m P12 1:43.06  PB 1 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
60 m häck (76,2 cm) P12 11.08  +0.6 3 1
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ilbäcken, Theodor -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P12 8.01  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 2 000 m terräng P12 8.23  11 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-09-04 80 m P12 11.70  +2.5 4 3 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
200 m P12 29.71  +0.9 PB 2 Final
Längd (zon) P12 4.47  +0.2 PB 4 Pool A
Boll (300 gr) P12 38.78  PB 3 Final
2010-09-11 Längd (zon) P12 4.41  +1.0 1 Final » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Spjut (400 gr) P12 19.23  PB 5 Final
2010-09-18 60 m häck (76,2 cm) P12 11.50  -0.8 PB 4 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P12 4.31  -0.9 7 Final
   Jama, Shamarke -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-18 Kula (3,0 kg) P12 5.43  PB 18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
»  Krüsell Berg, Carl -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P12 9.39  6 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-08-21 Kula (3,0 kg) P12 6.10  PB 14 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Spjut (400 gr) P12 18.38  PB 18
»  Olsson, Timothy -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P12 8.00  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-15 5-kamp P12 2 631  +0.4 PB 8 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m häck (76,2 cm) 12.70 [509] +0.9 PB 1
Längd (zon) 3.83 [522] 0.0 PB 1
Boll (300 gr) 27.59 [413] PB 1
Höjd 1.13 [487] PB 1
600 m 1:56.33 [700] PB 1
2010-05-31 80 m P12 11.85  +1.1 PB 1 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
600 m P12 1:54.81  PB 1 Final
2010-06-11 200 m P12 30.71  -1.0 PB 6 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd (zon) P12 3.78  -1.2 17
2010-08-14 Stadslopp P12 8.07  12 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-21 80 m P12 12.49  -1.0 6 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P12 3.73  0.0 19
2010-09-11 Längd (zon) P12 4.03  0.0 PB 5 Final » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-09-18 600 m P12 1:50.65  PB 4 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Orion Magan, Adam -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P12 8.54  34 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-18 Spjut (400 gr) P12 19.12  PB 12 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Sharmarke, Jama -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P12 10.04  63 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Stevens, Alexander -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P12 10.13  7 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-06-05 Kula (3,0 kg) P12 6.85  PB 4 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-08-14 Stadslopp P12 10.56  80 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 Kula (3,0 kg) P12 7.12  PB 11 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Boll (300 gr) P12 27.95  PB 12
2010-09-11 Spjut (400 gr) P12 20.03  PB 3 Final » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-09-18 Kula (3,0 kg) P12 6.81  12 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) P12 19.99  11
   Träff, Henrik -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-04 Boll (300 gr) P12 31.88  PB 9 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
   Werner, Simon -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-18 Höjd P12 1.31  PB 10 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) P12 18.91  PB 13
   Wikström Johansson, Edwin -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 Terränglopp P12 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekerö
Not
[¤] - Efteranmäld
   Wisdom, Elvis -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-18 Kula (3,0 kg) P12 5.55  PB 16 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Wohlgemuth, Viktor -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P12 8.54  33 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
 P11 - Pojkar 11 år
   Abdulrazak, Dean -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-26 60 m P11 10.27  -0.9 PB 5 2 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
600 m P11 2:08.30  PB 4 2
Höjd P11 ej res  1
Kula (2,0 kg) P11 6.72  PB 6 Final
2010-05-31 60 m P11 10.17  +0.1 PB 3 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
600 m P11 ej start  1 [¤]
Höjd P11 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) P11 6.34  8 Final
2010-06-11 60 m P11 9.97  +2.2 6 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P11 0.98  PB 17
Kula (2,0 kg) P11 6.22  13
2010-06-18 60 m P11 9.80  +0.3 3 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.50  +1.0 PB 7 Final
600 m P11 2:05.57  PB 4 Final
Höjd P11 1.03  PB 9
Längd (zon) P11 3.34  0.0 PB 6 Final
Boll (300 gr) P11 27.17  PB 3 Final
2010-08-14 Stadslopp P11 8.55  17 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-18 60 m P11 10.42  -1.1 8 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Kula (2,0 kg) P11 5.94  22
Not
[¤] - Efteranmäld
   Eklöw, Georg -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P11 8.26  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-26 60 m P11 9.92  +0.2 PB 2 2 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
600 m P11 2:06.91  PB 1 2
Höjd P11 1.10  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) P11 4.97  PB 11
2010-08-14 Stadslopp P11 8.36  13 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-18 600 m P11 2:01.74  PB 6 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P11 3.66  -0.9 PB 16
»  Eriksson Nilsfors, Love -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-04 500 m P11 1:48.0m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.61  - 1
2010-09-18 60 m P11 10.03  -0.3 PB 7 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
600 m P11 2:08.92  PB 6 3
»  Forsberg, Martin -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-26 60 m P11 9.69  +0.8 PB 2 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
9.89  -0.6 6 Final
Höjd P11 1.10  PB 6 Final
Kula (2,0 kg) P11 6.76  PB 5 Final
2010-06-11 60 m P11 9.51  +2.2 3 4 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd P11 1.18  PB 6 Final
Längd (zon) P11 3.65  +1.4 PB 9
Kula (2,0 kg) P11 6.52  10
2010-08-21 60 m P11 9.60  +0.3 PB 2 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.85  -1.6 7 Final
800 m P11 2:57.23  PB 5 Final
Höjd P11 1.15  9
Längd (zon) P11 3.45  - 10
Kula (2,0 kg) P11 6.39  11
2010-08-29 60 m P11 9.74  -0.1 4 1 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
600 m P11 ej start  Final [¤]
Höjd P11 1.20  PB 7 Final
2010-09-04 80 m P11 12.47  +2.4 4 2 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
200 m P11 ej start  Final [¤]
1 000 m P11 ej start  Final [¤]
60 m häck (76,2 cm) P11 brutit  1
Höjd P11 1.09  9 Pool B
Längd (zon) P11 3.58  +1.8 14 Pool A
Boll (150 gr) P11 30.20  PB 11
2010-09-18 Höjd P11 1.21  PB 10 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P11 3.63  -1.9 12
Not
[¤] - Efteranmäld
   Forsell, Simon -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-04 500 m P11 2:25.4m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
   Friman, Hugo -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P11 10.06  80 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Glansberg, Rasmus -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P11 11.06  117 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 Längd (zon) P11 2.61  - 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2010-09-18 Höjd P11 ej res  1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Boll (300 gr) P11 25.06  PB 16
»  Henningson, William -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-18 Längd (zon) P11 3.30  0.0 PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Boll (300 gr) P11 24.29  PB 4 Final
2010-08-29 60 m P11 10.07  +0.2 PB 6 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
600 m P11 2:07.33  PB 6 Final
Spjut (400 gr) P11 8.95  PB 11
2010-09-04 500 m P11 1:45.0m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.55  - 1
»  Karlsson, John -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-26 60 m P11 9.91  +0.8 4 1 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
9.03  -0.6 PB 2 Final
Höjd P11 1.20  PB 4 Final
Kula (2,0 kg) P11 5.47  PB 9
2010-09-04 500 m P11 1:49.7m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 4.32  - 1
2010-09-18 60 m P11 8.87  +0.2 PB 1 3 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) P11 4.49  -0.6 PB 2 Final
   Knave, Alexander -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-31 60 m P11 9.96  +0.1 PB 2 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-09-04 500 m P11 1:44.7m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.33  - 1
2010-09-18 600 m P11 ej start  2 [¤] » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Boll (300 gr) P11 29.98  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Lund, Jonathan -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P11 8.57  25 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 500 m P11 1:42.3m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.21  - 1
   Löfström Nordlinder, Elon -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-04 500 m P11 1:50.4m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.45  - 1
   Norss, Petter -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 60 m P11 10.82  +2.4 4 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-18 Boll (300 gr) P11 15.86  PB 6 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-14 Stadslopp P11 10.34  96 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 500 m P11 2:02.6m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.08  - 1
2010-09-18 Höjd P11 1.06  PB 20 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Kula (2,0 kg) P11 5.96  PB 21
»  Rodhe, Albin -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P11 9.45  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-26 60 m P11 9.86  -0.9 PB 4 3 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
9.96  -0.6 8 Final
600 m P11 2:06.95  PB 2 2
Höjd P11 1.25  PB 2 Final
2010-06-05 Höjd P11 1.10  4 Final » Stocksäterspelen, Transtensvallen, Hallsberg
Längd (zon) P11 3.66  - 8 Final
2010-08-14 Stadslopp P11 8.44  19 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-29 60 m P11 9.64  +0.2 1 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
9.56  +0.6 PB 3 Final
600 m P11 2:02.93  PB 5 Final
Höjd P11 1.20  6 Final
Spjut (400 gr) P11 18.19  PB 5 Final
2010-09-04 500 m P11 1:44.9m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.82  - 1
»  Rodhe, Gustav -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng P11 9.16  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-26 60 m P11 10.59  +0.2 PB 5 2 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
600 m P11 2:07.35  PB 3 2
Höjd P11 1.10  PB 8 Final
2010-06-05 60 m P11 10.22  +3.0 5 Final » Stocksäterspelen, Transtensvallen, Hallsberg
600 m P11 2:04.6m PB 3 Final
Höjd P11 1.05  5 Final
Längd (zon) P11 3.41  - 11
2010-08-14 Stadslopp P11 9.01  28 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-29 Höjd P11 1.10  11 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Spjut (400 gr) P11 15.80  PB 6 Final
2010-09-04 500 m P11 1:48.4m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 3.46  0.0 PB 1
   Rudal, Elliott -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P11 10.37  99 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 500 m P11 1:57.1m PB 1 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) P11 2.91  - 1
   Sederlin, Anton -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp P11 8.26  9 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Sokolow Romin, Leo -99
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-18 Kula (2,0 kg) P11 ej start  1 [¤] » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Boll (300 gr) P11 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 P10 - Pojkar 10 år