HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR Män Rapportdatum: 2017-05-30
Per Person Resultatdatum: 2010-11-29
Ute för 2010
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 KS - Kvinnor seniorer
»  Högberg, Rebecca -84
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 800 m KS 2:10.29  PB 2 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 400 m KS 53.99  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-04 400 m KS 53.97  PB 1 B-final » Diamond League, Bislett Stadion, Oslo, NOR
2010-06-26 400 m KS 55.21  4 Final » Nivelles, BEL
2010-07-01 400 m KS 54.86  6 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-02 400 m KS 54.89  3 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2010-07-15 400 m KS 56.33  6 Final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-08-06 400 m KS 61.61  1 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
600 m KS 1:34.93  PB 1
800 m KS 2:13.97  7 Final
2010-08-10 800 m KS 2:11.04  1 B-final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2010-08-19 400 m KS 55.93  1 1 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
54.34  3 Final
2010-08-27 400 m KS 54.46  2 1 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
Not
[1] - sträcka #4 i 4x400m
»  Nilsson, Amanda -83
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 400 m häck (76,2 cm) KS 63.94  PB 1 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 400 m KS 58.04  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-08 400 m häck (76,2 cm) KS 62.84  PB 6 Final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-06-11 400 m häck (76,2 cm) KS 62.07  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-29 400 m häck (76,2 cm) KS 62.42  2 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-02 400 m häck (76,2 cm) KS 62.79  5 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2010-08-19 400 m häck (76,2 cm) KS 63.37  3 2 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - sträcka #3 i 4x400m
   Persson, Sofie -87
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-07-09 200 m KS 24.42  -0.2 PB 1 1 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
24.51  +1.5 3 Final
2010-07-15 400 m KS 53.98  PB 5 Final [¤] » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-07-27 400 m häck (76,2 cm) KS 57.23  PB 7 1 » EM Barcelona, Barcelona,ESP
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tomb, Stine -86
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-08 400 m häck (76,2 cm) KS 58.43  SB 1 Final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-07-01 400 m KS 54.64  SB 4 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-02 200 m KS 24.55  +0.4 2 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.50  +1.5 PB 3 Final
400 m KS 54.04  SB 1 1
2010-07-15 400 m häck (76,2 cm) KS 57.87  PB 4 Final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-07-27 400 m häck (76,2 cm) KS 57.10  [1] PB 6 1 » EM Barcelona, Barcelona,ESP
2010-08-06 200 m KS 24.66  -0.5 3 Final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - Norge
   Wikström, Linda -81
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng KS 12.04  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-08-14 10 km (gatulopp) KS 1:05.31  PB 3529 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
 K22 - Kvinnor 22 år
»  Davidsson, Jenny -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 Kula (4,0 kg) K22 11.62  SB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
»  Dedrickson M, Fatima -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-03-26 200 m K22 25.50  - 4 D-final » Palo Alto, CA, USA
100 m häck (84 cm) K22 14.25  [1] +1.4 PB 4 2
2010-04-02 Längd K22 5.05  +0.9 SB 9 » Provo, UT, USA
2010-04-10 100 m häck (84 cm) K22 14.48  -1.7 3 D-final » Tempe, AZ, USA
2010-04-23 200 m K22 25.07  +0.7 PB 7 B-final » Provo, UT, USA
100 m häck (84 cm) K22 14.20  [1] -1.7 PB 5 Final
Längd K22 5.50  +1.8 SB 2 Final
2010-05-05 100 m häck (84 cm) K22 14.76  -2.8 3 Final » Ogden, UT
Längd K22 5.34  - 4 Final
2010-05-12 100 m häck (84 cm) K22 14.33  -2.5 4 2 » Albuquerque, NM, USA
14.23  -0.3 6 Final
Längd K22 5.54  +0.6 SB 13
Not
[1] - Även klubbrekord i klassen KS
   Engfors, Paulina -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-10 400 m häck (76,2 cm) K20 68.93  SB 3 B-final » Lubbock, TX, USA
2010-04-24 800 m K20 2:31.09  SB 9 B-final » Norman, OK, USA
2010-05-01 400 m häck (76,2 cm) K20 71.36  6 B-final » Albuquerque, NM, USA
2010-07-02 200 m K20 28.44  +0.9 SB 9 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m häck (76,2 cm) K20 68.78  SB 5 2
   Forsell, Emilia -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-29 Tresteg K20 10.75  +1.3 SB 5 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Hellberg Jonsén, Sofia -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-03-20 100 m K22 12.27  +1.8 SB 5 B-final » Memphis, TN, USA
200 m K22 25.15  +2.1 7 Final
2010-04-02 400 m K22 55.53  SB 4 E-final » Gainesville, FL, USA
2010-04-10 400 m K22 55.06  SB 8 Final » Oxford, MS, USA
2010-04-17 400 m K22 55.57  2 E-final » Baton Rouge, LA, USA
2010-05-15 400 m K22 55.51  4 4 » Knoxville, TN, USA
2010-07-01 100 m K22 12.66  -0.9 7 Final [¤] » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-02 100 m K22 12.74  -2.6 2 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.48  -0.5 2 B-final
200 m K22 25.32  +1.3 SB 5 4
2010-07-15 100 m K22 12.44  +1.5 4 C-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-08-06 200 m K22 25.56  -0.5 5 Final » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-11 100 m K22 12.68  +0.9 5 1 » Windsprint, Norrliden, Sundsvall
12.30  +3.5 1 C-final
200 m K22 25.61  +0.7 2 D-final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jonsson, Elin -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 4 000 m terräng K20 16.42  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 4 000 m terräng K20 16.55  15 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng K20 16.21  13 1 » Terräng-SM, Borås
2010-07-23 1 500 m K20 5:12.98  SB 8 Final [¤] » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Larsson, Louise -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 200 m K20 28.95  -1.2 SB 5 Final [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-12 400 m K20 65.49  PB 2 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-18 200 m K20 27.78  +0.6 PB 3 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
400 m K20 62.61  PB 4 1
2010-07-02 200 m K20 27.14  +0.1 PB 7 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
400 m K20 61.66  PB 3 4
2010-07-23 400 m K20 61.51  PB 4 2 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-29 400 m K20 70.84  8 2 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
800 m K20 2:37.83  PB 8 2
2010-08-11 200 m K20 ej start  1 [¤] » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-14 10 km (gatulopp) KS 49.26  PB 229 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Persson, Frida -89
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 400 m K22 58.31  PB 3 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-20 400 m häck (76,2 cm) K22 ej start  1 [¤] » Rosenbomsspelen
2010-06-26 400 m häck (76,2 cm) K22 59.13  SB 1 B-final » Nivelles, BEL
2010-07-02 400 m häck (76,2 cm) K22 brutit  1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2010-07-15 400 m häck (76,2 cm) K22 ej start  Final [¤] » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-08-10 300 m K22 39.55  PB 7 Final » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
2010-08-12 400 m häck (76,2 cm) K22 59.21  7 Final » Köbenhavn DEN, Köpenhamn, DEN
2010-08-13 400 m häck (76,2 cm) K22 59.05  SB 1 Final » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-08-19 400 m häck (76,2 cm) K22 60.53  1 1 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
59.26  1 Final
2010-08-27 400 m häck (76,2 cm) K22 59.01  SB 2 Final » Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
2010-09-04 400 m häck (76,2 cm) K22 59.00  SB 1 1 » Nordic-Baltic U23, Hällåsens IP, Söderhamn
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tolvers, Nathalie -90
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng K20 7.48  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 4 000 m terräng K20 16.50  12 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng K20 16.41  15 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-09 200 m K20 27.83  -1.2 SB 4 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m K20 ej start  1 [¤]
2010-05-16 1 500 m K20 4:59.89  PB 3 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-29 400 m KS 59.52  [2] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-05 1 500 m K20 4:51.02  PB 2 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 800 m K20 2:18.92  SB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 400 m K20 69.23  SB 3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
800 m K20 2:19.40  3 Final
2010-06-29 400 m K20 66.99  SB 4 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m K20 2:20.12  4 Final [¤]
2010-07-02 800 m K20 2:17.49  PB 3 2 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1 500 m K20 4:51.89  3 3
2010-07-17 800 m K20 2:22.8m 1 Final » Tórshavn, DEN
2010-08-13 800 m K22 2:14.97  PB 5 Final » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
1 500 m K22 4:49.96  PB 8 Final
2010-08-19 800 m K22 2:21.34  9 Final » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #1 i 4x400m
»  Östlund, Emmi -88
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-24 4 000 m terräng K22 15.36  10 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-16 3 000 m K22 11:18.18  SB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
5 000 m K22 18:56.02  SB 4 1
 F19 - Flickor 19 år
»  Almström, Elina -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-02 Slägga (4,0 kg) K22 46.11  [2] SB 3 Final [¤] » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
2010-05-08 Slägga (4,0 kg) F19 46.62  [3] PB 1 Final » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
2010-05-16 Slägga (4,0 kg) F19 44.14  5 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-05 Slägga (4,0 kg) F19 43.19  1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 Slägga (4,0 kg) F19 43.98  3 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-04 Slägga (4,0 kg) F19 50.03  [3] PB 4 C-final » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
2010-07-13 Kula (4,0 kg) F19 7.98  SB 3 Final » Resultattävling, Sätra IP, Sätra
Diskus (1,0 kg) F19 22.81  SB 4 Final
Slägga (4,0 kg) F19 48.98  5 Final
2010-07-16 Slägga (4,0 kg) F19 44.48  6 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-08-13 Slägga (4,0 kg) F19 41.54  11 Final » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-08-17 Slägga (4,0 kg) F19 48.05  5 Final [¤] » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F19
[3] - Även klubbrekord i klassen KS
   Edgarsson, Anna -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 Höjd F19 1.47  PB 5 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
»  Fredriksson, Emma -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 200 m F19 26.25  -0.6 PB 5 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-22 100 m F19 12.62  -0.1 PB 1 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
2010-06-05 100 m F19 12.72  -0.8 1 3 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.72  -3.4 2 Final
2010-06-11 100 m F19 12.58  -0.5 PB 3 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.65  -1.5 4 Final
200 m F19 25.84  -1.0 PB 3 Final
100 m häck (84 cm) F19 16.62  -0.9 PB 1 Final
2010-06-18 100 m F19 ej start  2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
100 m häck (84 cm) F19 brutit  Final
brutit  X-final
2010-06-29 200 m F19 25.65  +0.7 PB 2 1 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
ej start  Final [¤]
2010-07-02 100 m F19 12.52  -0.2 3 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.37  +0.5 PB 7 Final
100 m häck (84 cm) F19 14.86  -0.1 PB 1 1
brutit  Final
2010-07-09 100 m F19 12.24  +2.0 PB 1 Final » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
200 m F19 25.55  +0.9 PB 6 2
ej start  Final [¤]
100 m häck (84 cm) F19 ej start  1 [¤]
2010-07-17 200 m F19 25.88  -1.6 4 1 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
ej start  Final [¤]
100 m häck (84 cm) F19 brutit  Final
2010-07-23 100 m F19 12.73  -2.6 3 1 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
12.44  -0.1 3 Final
100 m häck (84 cm) F19 brutit  Final
2010-07-31 100 m F19 12.57  -0.4 3 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.22  +2.8 3 Final
200 m F19 25.65  +2.4 3 1
25.09  +3.2 3 Final
2010-08-03 100 m F19 12.10  +2.8 2 Final » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
2010-08-07 100 m F19 12.45  -0.5 1 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.38  -0.2 1 Final
200 m F19 25.59  -0.6 2 1
25.27  -0.9 PB 1 Final
100 m häck (84 cm) F19 brutit  Final
2010-08-11 100 m F19 12.35  +1.7 1 1 [¤] » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
12.25  -0.2 1 Final
2010-08-13 100 m F19 12.69  -3.1 2 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
12.28  -1.1 4 Final
200 m F19 25.26  +0.8 PB 2 2
25.56  -1.4 4 Semi-2
2010-08-19 100 m F19 12.43  0.0 4 1 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
200 m F19 25.12  +0.4 PB 3 3
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jakobsson, Ulrika -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 10 km (gatulopp) KS 1:01.12  PB 2362 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Morgan, Lynette -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-07-02 200 m F19 25.34  0.0 1 6 [¤] » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.30  +1.4 PB 4 Final
2010-07-09 200 m F19 25.43  +0.9 5 2 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
25.31  +1.5 6 Final
2010-08-11 200 m F19 25.17  +1.0 PB 3 C-final » Windsprint, Norrliden, Sundsvall
2010-08-13 200 m F19 25.23  +2.0 3 1 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
25.85  -2.8 4 Semi-1
2010-08-19 200 m F19 25.43  0.0 4 3 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tengvall, Tove -91
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-22 100 m F19 13.01  -0.1 SB 4 Final » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
2010-06-08 100 m F19 13.00  +1.3 SB 4 B-final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-06-11 100 m F19 13.01  -0.5 4 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.15  -0.2 4 2
ej start  Final [¤]
2010-06-18 100 m F19 13.02  +0.5 6 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m F19 26.26  +4.5 1 1
26.37  +0.5 SB 3 Final
2010-07-02 100 m F19 13.04  +0.5 5 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F19 25.99  +0.7 SB 4 1
2010-07-31 100 m F19 13.02  +1.0 4 1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.72  +2.8 7 Final
200 m F19 diskad  Final
2010-08-07 100 m F19 13.13  -0.4 3 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
ej start  Final [¤]
200 m F19 26.73  -0.8 4 2
26.97  -0.9 5 Final
2010-08-13 100 m F19 13.28  -3.1 4 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
200 m F19 26.10  +0.8 4 2
Not
[¤] - Efteranmäld
 F18 - Flickor 18 år
»  Alsing Skoog, Emma -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-25 Stav F18 2.40  SB 3 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Alstermark, Linnéa -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F18 12.69  +0.5 SB 1 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-16 100 m F18 12.52  -1.2 SB 4 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-08 100 m F18 12.25  +1.3 SB 2 B-final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-06-11 100 m F18 12.15  +2.2 1 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.11  +0.7 PB 2 Final
200 m F18 25.43  -1.0 PB 1 Final
2010-06-18 100 m F19 12.11  0.0 1 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.96  +1.5 PB 1 Final
200 m F19 25.33  +0.7 PB 2 2
ej start  Final [¤]
2010-07-03 100 m F18 12.15  +0.3 4 3 » Mannheim, GER
2010-07-15 100 m F18 12.06  +1.5 2 B-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-08-11 100 m F18 12.18  +1.1 3 3 » Windsprint, Norrliden, Sundsvall
12.12  +2.2 6 B-final
2010-08-13 100 m F19 diskad  2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
200 m F19 25.44  0.0 2 3
26.10  -2.8 5 Semi-1
2010-08-19 100 m F18 12.21  -1.2 2 2 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
12.16  -1.1 6 Final
2010-08-25 100 m F18 12.24  -0.8 1 Final [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-28 100 m F19 12.05  +1.9 2 Final » NM 19 år, Reykjavik, ISL
2010-09-10 100 m F18 12.21  +0.4 1 2 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
12.08  0.0 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Gustafsson, Stephanie -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 100 m F18 14.78  -2.2 SB 7 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-29 200 m F18 30.05  +1.6 SB 2 2 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-02 200 m F18 30.25  0.0 7 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2010-07-23 400 m F18 71.98  PB 7 2 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
   Lüppert Thomsson, Frida -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-16 100 m häck (84 cm) F18 15.03  -1.7 PB 2 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-08 100 m häck (84 cm) F18 14.67  +1.8 PB 6 Final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-06-11 100 m häck (84 cm) F18 15.17  -1.1 1 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
brutit  Final
2010-06-18 100 m F19 12.61  0.0 PB 3 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.62  +1.5 4 Final
100 m häck (84 cm) F19 14.49  -0.5 PB 1 Final
14.50  +1.0 1 X-final
Längd F19 5.63  0.0 PB 1 Final [¤]
2010-07-01 100 m häck (84 cm) F18 14.82  -0.8 5 Final » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F18 5.61  +1.2 5 Final
2010-07-02 100 m F18 12.80  -1.2 4 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.80  -0.9 4 B-final
100 m häck (84 cm) F18 14.55  -0.2 3 2
100 m häck (84 cm) F18 14.22  -0.1 PB 2 Final
2010-07-15 100 m häck (84 cm) F18 14.68  +0.1 2 C-final » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
2010-07-31 100 m häck (84 cm) F18 15.01  - 3 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Längd F18 5.54  0.0 1 Final
2010-08-11 100 m häck (84 cm) F18 14.94  +0.6 6 Final » Windsprint, Norrliden, Sundsvall
brutit  X-final
2010-08-13 100 m häck (84 cm) F19 15.12  -0.8 4 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
Längd F19 5.69  [2] +1.3 PB 2 Pool A
Längd F19 5.66  +0.5 4 Final
2010-08-19 100 m häck (84 cm) F18 14.74  +0.3 6 2 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Längd F18 5.94  - 8 Pool A
5.71  +1.1 8 Pool A
Längd F18 5.75  +0.7 PB 8 Final
2010-09-05 7-kamp F19 4 413  -0.3 PB 3 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
100 m häck (84 cm) 15.17 [819] -0.5 5 1
Höjd 1.54 [666] PB 8 1
Kula (4,0 kg) 8.23 [414] PB 10 1
200 m 25.93 [803] -0.5 PB 2 2
Längd 5.43 [680] 0.0 7 1
Spjut (600 gr) 28.32 [445] PB 7 1
800 m 2:38.88 [586] PB 8 1
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen F18
»  Retsloff, Frida -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F18 8.43  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m F18 13.55  +0.5 SB 5 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F18 5.26  +1.7 SB 1 Final
2010-05-16 Längd F18 5.44  +1.1 PB 3 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-05 Längd F18 5.22  -0.9 4 Final [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 200 m F18 27.39  -1.2 SB 2 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F18 5.25  +1.4 1 Final
2010-07-02 200 m F18 27.37  0.0 SB 5 7 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F18 4.97  +2.0 21
2010-08-14 10 km (gatulopp) KS 56.10  PB 1089 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-21 300 m F18 44.83  SB 2 B-final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sabir, Jasmin -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 200 m F18 26.81  -1.2 SB 1 Final » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F18 ej start  1 [¤]
2010-05-16 Tresteg F18 11.83  +1.2 PB 3 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-26 100 m F18 12.86  +0.6 PB 2 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
13.00  +0.3 2 2
2010-05-29 400 m KS 58.26  [2] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-05 100 m F18 13.05  -1.7 2 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.22  -3.4 8 Final
Tresteg F18 11.98  +1.3 PB 2 Final
2010-06-08 400 m häck (76,2 cm) KS 63.48  PB 2 B-final » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
2010-06-11 200 m F18 26.13  -1.0 PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
400 m häck (76,2 cm) KS 63.37  PB 5 Final
2010-06-18 200 m F19 26.17  +0.7 4 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
26.11  +0.5 PB 2 Final
Tresteg F19 11.82  +0.6 2 Final [¤]
2010-06-29 400 m häck (76,2 cm) KS 63.84  3 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-02 400 m häck (76,2 cm) KS 63.82  7 1 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg F18 11.79  -0.9 8 Final
2010-07-16 300 m häck (76,2 cm) F18 44.13  SB 2 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-07-23 400 m F18 58.43  PB 1 1 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
58.70  1 Final
2010-07-31 400 m F18 58.59  3 2 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (76,2 cm) F18 43.85  SB 2 Final
Tresteg F18 11.87  +2.0 1 Final
2010-08-07 200 m F18 26.28  -0.8 2 2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
ej start  Final [¤]
300 m häck (76,2 cm) F18 44.95  5 Final
2010-08-11 Tresteg F18 11.81  +1.1 2 Final [¤] » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 300 m häck (76,2 cm) F19 43.96  1 1 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
43.56  PB 3 Final
2010-08-19 400 m F18 59.57  4 2 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Tresteg F18 12.37  0.0 PB 4 Final
2010-08-25 300 m häck (76,2 cm) F18 43.81  1 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-28 Tresteg F19 12.05  +3.6 3 Final » NM 19 år, Reykjavik, ISL
2010-09-10 300 m häck (76,2 cm) F18 47.27  1 2 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
44.30  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - sträcka #2 i 4x400m
»  Wangenheim, Julia -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng F18 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekerö
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Wåhlin, Lova -92
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 200 m F18 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F18 2:22.64  SB 1 Final
2010-05-16 1 500 m h (76,2 cm) K22 5:29.25  PB 2 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-08-07 300 m häck (76,2 cm) F18 46.62  SB 2 B-final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 300 m häck (76,2 cm) F19 46.38  SB 3 1 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2010-08-25 300 m häck (76,2 cm) F18 46.11  SB 2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-09-10 300 m häck (76,2 cm) F18 49.69  2 1 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
46.24  3 Final
Längd F18 4.85  0.0 PB 6 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 F17 - Flickor 17 år
   Forsbacka Karlsson, Tove -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-26 800 m F17 2:28.44  PB 4 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 800 m F17 2:27.06  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - sträcka #1 i 3x800m
»  Grönros, Lovisa -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng F17 16.53  3 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng F17 16.12  12 1 » Terräng-SM, Borås
2010-07-23 400 m F17 61.21  PB 5 1 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
62.01  6 Final
»  Karlsson, Julia -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F17 13.84  -0.2 SB 1 2 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-12 400 m F17 66.13  SB 3 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-29 200 m F17 27.07  +0.7 SB 6 1 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-10 100 m F17 13.22  -0.6 SB 3 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
13.31  +0.4 7 Final
2010-07-31 200 m F17 27.83  +1.1 3 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-13 200 m F17 27.68  -1.1 6 2 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Österberg, Sara -93
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F17 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F17 ej start  1 [¤]
2010-05-12 400 m F17 63.71  PB 1 1 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-18 100 m F17 12.78  +1.2 2 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.65  +1.1 SB 4 Final
2010-07-10 100 m F17 12.58  +0.9 SB 2 1 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
12.64  +0.4 3 Final
2010-07-31 200 m F17 26.83  +2.8 3 1 [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
ej start  Final [¤]
2010-08-13 100 m F17 12.98  -2.0 4 3 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
200 m F17 28.08  0.0 SB 5 1
2010-09-19 100 m F17 12.75  +1.0 3 2 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
 F16 - Flickor 16 år
   Carls, Julia -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F16 14.31  -0.1 PB 5 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-08-25 Spjut (600 gr) F16 25.71  PB 3 Final [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Forss, Emma -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng F16 ej start  1 [¤] » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng F16 brutit  1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-12 400 m F16 69.68  PB 2 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-26 800 m F16 brutit  Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-11 400 m F16 62.70  PB 2 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
300 m häck (76,2 cm) F17 48.86  SB 3 Final
2010-06-18 300 m häck (76,2 cm) F16 51.67  3 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-07-02 400 m F16 63.05  8 4 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
300 m häck (76,2 cm) F17 50.35  7 3
2010-07-31 400 m F16 ej start  Final [¤] » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
300 m häck (76,2 cm) F16 50.69  3 1
2010-08-07 300 m häck (76,2 cm) F16 49.23  7 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 400 m F16 66.32  6 1 » USM, Sannerudsvallen, Kil
300 m häck (76,2 cm) F16 49.80  4 3
2010-08-21 300 m F16 45.24  SB 5 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-08-25 300 m häck (76,2 cm) F16 49.16  2 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-29 400 m F16 64.50  4 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jonasson, Elin -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-18 3 000 m F16 11:11.32  PB 3 Final [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[¤] - Efteranmäld
   Linjo, Sofia -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng F16 19.19  6 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng F16 18.14  24 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-26 800 m F16 2:44.06  SB 7 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 800 m F17 2:38.65  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-11 800 m F16 2:41.49  SB 8 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 800 m F16 2:35.24  SB 8 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1 500 m h (76,2 cm) F17 6:08.54  PB 5 Final
2010-07-31 1 500 m F16 5:53.60  PB 5 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-21 800 m F16 2:41.42  7 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-08-25 800 m F16 2:45.17  8 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - sträcka #3 i 3x800m
»  Möller, Amelie -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F16 14.09  +1.4 SB 5 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F16 30.12  -1.1 SB 4 1
800 m F16 ej start  1 [¤]
2010-05-12 400 m F16 75.38  SB 3 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-06-18 100 m F16 14.17  +1.1 4 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
102.14  +0.5 7 Final
200 m F16 29.10  -0.8 PB 6 2
2010-07-16 100 m F16 ej start  2 [¤] » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
200 m F16 29.97  +0.8 4 1
2010-08-25 100 m F16 14.66  -0.8 3 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-29 100 m F16 14.40  +1.1 3 2 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2010-08-30 10 km (gatulopp) F16 1:15.14  PB 9978 1 » Tjejmilen, Gärdet, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Norss, Emma -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-12 400 m F16 65.52  PB 1 2 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
2010-05-16 Stav F16 3.15  PB 1 1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-06-05 Stav F16 3.10  1 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-18 400 m F16 64.68  PB 7 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Stav F16 3.30  PB 1 Final
Tresteg F16 10.78  -9.0 PB 1 Final
2010-06-29 Stav F16 3.21  6 Final » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-07-31 Stav F16 3.23  1 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-07 Stav F16 3.16  2 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-13 Stav F16 ej res  Final » USM, Sannerudsvallen, Kil
Tresteg F16 10.41  0.0 8 Final
2010-08-25 Stav F16 3.10  1 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-09-19 400 m F16 64.21  PB 5 1 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Höjd F16 1.46  SB 10
»  Sandelius, Josefine -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F16 14.09  +1.4 SB 6 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
800 m F16 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Schelander, Rebecka -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F16 12.99  +1.4 PB 1 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.04  +0.4 2 Final
800 m F16 ej start  1 [¤]
2010-06-18 100 m F16 12.92  +1.0 PB 2 1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.28  +0.5 4 Final
Längd F16 4.91  -0.1 SB 2 Final [¤]
2010-07-10 100 m F16 12.99  +0.9 3 1 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
13.20  +0.4 6 Final
Längd F16 5.19  -0.6 PB 2 Final
2010-08-07 100 m F16 13.34  -0.3 3 1 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F16 5.01  -0.4 9
2010-08-13 100 m F16 ej start  3 [¤] » USM, Sannerudsvallen, Kil
Längd F16 5.01  0.0 10 Pool A
ej res  Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Åberg, Stina -94
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-18 4 000 m terräng F16 17.00  1 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-04-24 4 000 m terräng F16 16.45  10 1 » Terräng-SM, Borås
2010-05-26 800 m F16 2:33.06  SB 6 Final » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 800 m F17 2:29.77  [1] Final » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2010-06-18 1 500 m h (76,2 cm) F16 5:53.52  PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-07-31 1 500 m F16 5:41.85  SB 4 Final » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
2010-08-21 800 m F16 2:33.14  6 Final » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-08-25 800 m F16 2:32.65  SB 6 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-09-19 3 000 m F16 11:35.13  PB 4 Final » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - sträcka #2 i 3x800m
 F15 - Flickor 15 år
»  Avebäck, Freja -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F15 13.69  +0.6 PB 3 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Kula (3,0 kg) F15 9.64  SB 2 Final
2010-05-22 100 m F15 13.71  +1.4 3 1 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
13.77  +4.2 5 Final
2010-05-23 Längd F15 4.34  -0.6 SB 7 Pool A » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) F15 10.15  PB 4 Pool A
Spjut (400 gr) F15 16.27  SB 17 Pool A
2010-06-11 100 m F15 13.65  +2.0 PB 5 1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Längd F15 4.24  +0.2 15
Kula (3,0 kg) F15 9.32  9
Spjut (400 gr) F15 17.89  SB 20
2010-06-18 100 m F15 13.88  +1.5 4 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
ej start  Final [¤]
Längd F15 ej res  1
Diskus (0,6 kg) F15 24.49  PB 5 Final
2010-07-02 100 m F15 13.77  +0.5 7 6 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Längd F15 ej res  1
Kula (3,0 kg) F15 8.75  23
Diskus (0,6 kg) F15 25.51  PB 33
2010-08-07 100 m F15 13.87  -0.2 6 4 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F15 4.14  +0.1 25
Kula (3,0 kg) F15 9.78  6 Final
2010-08-21 Längd F15 4.49  0.0 SB 13 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Kula (3,0 kg) F15 10.06  4 Final
Spjut (400 gr) F15 25.40  PB 9
2010-08-28 Kula (3,0 kg) F15 9.70  8 Pool A » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Spjut (400 gr) F15 27.29  PB 12 Pool A
2010-09-19 Diskus (0,6 kg) F15 20.31  10 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Bill, Ellinor -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F15 10.29  4 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m F15 13.40  +0.6 PB 1 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F15 ej start  1 [¤]
2010-05-15 100 m F15 13.29  +0.3 PB 2 1 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
13.62  +0.1 2 2
2010-05-23 800 m F15 2:47.97  SB 2 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F15 12.95  +1.4 PB 2 4
Höjd F15 1.43  SB 3 Pool A
Längd F15 4.75  -0.7 SB 2 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 8.15  PB 11 Pool A
Spjut (400 gr) F15 16.41  PB 16 Pool A
2010-06-11 Längd F15 5.01  +0.6 PB 6 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 80 m häck (76,2 cm) F15 12.70  -1.0 PB 2 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F15 5.11  +2.0 PB Final [¤]
Tresteg F15 11.03  +1.7 PB 1 Final
2010-07-02 80 m häck (76,2 cm) F15 12.63  -0.5 PB 3 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F15 1.41  25
Längd F15 4.92  +2.0 23
Tresteg F15 11.71  +4.9 2 Final
2010-08-07 80 m häck (76,2 cm) F15 12.55  0.0 PB 3 4 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.70  -0.6 7 Final
Längd F15 4.99  +0.3 15
2010-08-13 Längd F15 5.24  +0.6 6 Pool A » USM, Sannerudsvallen, Kil
Längd F15 5.38  +1.6 PB 6 Final
Tresteg F15 11.66  +0.9 PB 2 Final
2010-08-28 800 m F15 2:44.18  PB 2 3 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
80 m häck (76,2 cm) F15 12.84  -0.1 6 9
Höjd F15 1.40  4 Pool B
Längd F15 5.04  -0.8 10 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 7.94  17 Pool A
2010-09-19 Tresteg F15 11.17  +0.8 6 Final » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Breig Lindell, Elin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F15 12.95  +1.7 2 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.93  +0.9 PB 1 Final
200 m F15 27.26  -1.6 PB 2 2
800 m F15 ej start  1 [¤]
2010-05-15 100 m F15 12.92  +0.3 PB 1 1 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
12.96  +0.1 1 2
2010-05-23 800 m F15 ej start  1 [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F15 12.99  +1.5 SB 1 2
Höjd F15 ej start  Pool A [¤]
Längd F15 4.49  -0.1 SB 4 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 7.67  SB 14 Pool A
Spjut (400 gr) F15 26.55  PB 5 Pool B
2010-07-02 100 m F15 12.95  -1.8 3 5 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.60  -0.3 PB 7 Final
300 m F15 42.76  PB 1 3
80 m häck (76,2 cm) F15 12.21  -1.5 3 6
12.07  -0.1 PB 6 Final
300 m häck (76,2 cm) F15 50.03  SB 4 2
2010-07-16 80 m häck (76,2 cm) F15 12.16  +2.8 1 2 [¤] » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2010-08-07 100 m F15 12.97  -1.3 2 5 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.88  -0.2 5 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 12.29  -0.4 1 2
12.31  -0.6 4 Final
2010-08-13 100 m F15 12.94  +0.3 2 2 » USM, Sannerudsvallen, Kil
12.88  0.0 4 Semi-1
12.88  -0.6 5 Final
80 m häck (76,2 cm) F15 12.29  +0.1 2 2
12.09  +2.6 3 Semi-2
12.17  0.0 5 Final
2010-08-28 80 m häck (76,2 cm) F15 12.24  -1.0 5 10 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Höjd F15 1.40  SB 3 Pool B
Längd F15 5.04  +2.1 8 Pool A
5.03  +1.8 PB 8 Pool A
Spjut (400 gr) F15 23.91  16 Pool A
2010-09-19 100 m häck (76,2 cm) F15 15.27  -0.1 PB 4 1 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
   Carlsson, Petra -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 800 m F15 3:00.41  PB 6 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F15 1.43  PB 7 Pool B
Längd F15 4.08  +1.6 PB 17 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 6.99  PB 12 Pool B
Spjut (400 gr) F15 18.58  PB 10 Pool A
   Ferneman, Lisa -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F15 10.29  5 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m F15 13.50  +0.6 SB 2 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-15 100 m F15 ej start  1 [¤] » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F15 12.86  +1.4 SB 1 4 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F15 1.43  PB 5 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 9.63  PB 6 Pool A
Spjut (400 gr) F15 22.54  PB 9 Pool A
Not
[¤] - Efteranmäld
   Huldin, Louise -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F15 15.31  0.0 PB 6 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Höjd F15 1.34  SB 10
2010-05-23 800 m F15 3:28.64  SB 7 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F15 17.15  +1.5 SB 6 2
Höjd F15 1.35  SB 10 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 6.74  SB 15 Pool B
Spjut (400 gr) F15 14.87  PB 14 Pool A
2010-05-29 Höjd F15 1.41  SB 2 Final » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
2010-05-31 Höjd F15 1.39  1 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-06-11 Höjd F15 1.32  9 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 Höjd F15 1.32  5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-08-07 Höjd F15 1.36  15 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-21 Höjd F15 1.35  16 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-08-25 Höjd F15 1.32  6 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F15 3.81  +0.5 SB 14
2010-08-29 Höjd F15 1.32  2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Spjut (400 gr) F15 21.76  PB 3 Final
2010-09-11 Spjut (400 gr) F15 17.97  6 Final » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
   Lexén, Tove -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F15 14.42  +1.7 SB 6 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-22 100 m F15 14.05  +3.1 4 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
14.23  +4.2 7 Final
2010-05-23 Längd F15 3.58  -0.5 SB 16 Pool A » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) F15 7.68  PB 13 Pool A
Spjut (400 gr) F15 16.13  PB 18 Pool B
»  Lidbeck, Linnéa -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F15 9.00  2 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m F15 14.34  +1.7 SB 5 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-23 800 m F15 2:40.46  PB 3 2 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Längd F15 4.38  +0.2 PB 14 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 7.06  PB 11 Pool B
Spjut (400 gr) F15 19.26  PB 7 Pool A
2010-06-11 Längd F15 ej start  1 [¤] » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (400 gr) F15 18.18  19 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ottosson, Anna -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F15 11.34  8 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
   Qvarfordt, Sara -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F15 16.73  +1.5 PB 5 2 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Längd F15 4.39  +1.0 PB 13 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 5.77  PB 16 Pool B
Spjut (400 gr) F15 14.84  SB 15 Pool A
2010-06-18 100 m F15 14.62  +1.5 PB 7 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F15 8.98  +1.8 SB 5 Final
2010-08-07 Längd F15 4.56  +0.2 PB 19 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
»  Romàn, Linnéa -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F15 14.16  +1.7 PB 4 3 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-15 100 m F15 14.08  +0.3 PB 5 1 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
14.18  +0.1 4 4
2010-05-23 800 m F15 2:58.13  PB 8 1 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F15 1.35  PB 9 Pool B
Längd F15 4.53  -0.8 PB 6 Pool B
Kula (3,0 kg) F15 ej start  Pool B [¤]
Spjut (400 gr) F15 10.25  PB 17 Pool A
2010-06-05 100 m F15 14.55  -1.0 8 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd F15 4.55  +1.4 PB 8 Final
2010-08-07 100 m F15 14.52  -1.3 6 5 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F15 4.58  -2.7 PB 17
2010-08-21 Höjd F15 1.35  18 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.43  0.0 15 [¤]
2010-08-28 800 m F15 2:52.06  PB 3 3 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Längd F15 4.65  -0.3 PB 16 Pool A
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Sjöberg, Olivia -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F15 11.34  7 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m F15 13.60  +2.0 PB 2 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-15 100 m F15 13.67  +0.3 3 1 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
13.83  +0.1 3 2
2010-05-22 100 m F15 13.37  +3.1 2 2 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
13.31  +4.2 3 Final
2010-05-23 Höjd F15 1.43  SB 4 Pool A » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) F15 7.32  SB 15 Pool A
Spjut (400 gr) F15 14.70  PB 20 Pool B
2010-06-11 100 m F15 13.60  -0.7 3 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-07-10 100 m F15 13.89  +0.6 3 2 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
ej start  Final [¤]
2010-08-28 80 m häck (76,2 cm) F15 14.83  -1.4 SB 2 4 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Höjd F15 1.44  SB 2 Pool B
Not
[¤] - Efteranmäld
   Strandlund, Frida -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 Spjut (400 gr) F15 ej start  Pool B [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sundqvist, Yasmin -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F15 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F15 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Tapper, Fanny -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F15 9.33  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m F15 14.61  +2.0 PB 4 4 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Längd F15 ej start  1 [¤]
Kula (3,0 kg) F15 ej start  1 [¤]
2010-05-16 Spjut (600 gr) F19 ej res  1 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2010-05-23 800 m F15 2:55.31  SB 5 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F15 15.26  +1.6 PB 2 5
Höjd F15 1.23  SB 15 Pool A
Längd F15 4.22  -1.8 PB 11 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 8.56  SB 9 Pool A
Spjut (400 gr) F15 26.83  SB 4 Pool B
2010-06-05 Kula (3,0 kg) F15 ej res  1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Slägga (3,0 kg/110) F15 23.02  PB 2 Final
2010-06-18 Längd F15 ej start  1 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F15 20.07  SB 7 Final
Slägga (3,0 kg/110) F15 22.73  4 Final
Spjut (400 gr) F15 28.85  PB 6 Final
2010-08-07 Spjut (400 gr) F15 27.66  12 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-28 80 m häck (76,2 cm) F15 15.30  +1.2 5 2 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Längd F15 4.37  +1.3 PB 23 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 8.83  PB 14 Pool A
Spjut (400 gr) F15 26.42  13 Pool A
2010-09-19 Spjut (400 gr) F15 25.25  9 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[¤] - Efteranmäld
   Ödahl, Hedvig -95
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F15 10.29  6 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F15 15.35  +1.6 PB 3 3 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F15 1.35  PB 11 Pool A
Längd F15 4.08  -1.6 SB 13 Pool A
Kula (3,0 kg) F15 6.36  PB 20 Pool A
Spjut (400 gr) F15 12.36  PB 21 Pool B
2010-06-05 Längd F15 4.59  +0.2 PB 7 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-18 80 m häck (76,2 cm) F15 14.07  +1.1 PB 4 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F15 4.57  +2.4 Final
4.30  +1.8 Final
Tresteg F15 9.85  +0.3 PB 4 Final
2010-08-21 80 m häck (76,2 cm) F15 14.94  -2.7 5 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd F15 4.30  +0.3 16
 F14 - Flickor 14 år
   Altrov Berg, Vera -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F14 14.04  +0.6 PB 5 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2010-05-15 100 m F14 14.06  +0.3 4 1 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
14.36  +0.1 5 2
2010-05-23 800 m F14 2:47.98  SB 4 2 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Längd F14 4.23  -1.2 PB 10 Pool A
Kula (3,0 kg) F14 8.17  SB 10 Pool A
Spjut (400 gr) F14 25.52  PB 7 Pool A
»  Asplund, Felicia -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F14 15.07  +1.5 PB 4 2 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F14 1.31  SB 13 Pool A
Längd F14 3.97  -0.6 PB 14 Pool A
Spjut (400 gr) F14 16.97  PB 15 Pool A
2010-06-05 80 m häck (76,2 cm) F14 14.45  -2.1 PB 3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd F14 4.43  +0.5 PB 6 Final
2010-06-18 80 m häck (76,2 cm) F14 14.23  +1.7 PB 5 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Längd F14 4.04  +0.9 Final
Spjut (400 gr) F14 20.06  PB 10
2010-06-22 200 m F14 32.2m +2.0 3 2 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F14 4.36  +2.1 1 Final
4.25  +1.2 1 Final
2010-09-04 80 m häck (76,2 cm) F14 15.01  +0.9 4 2 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.85  +1.7 PB 8 Final
Längd F14 4.17  +1.5 13
   Attermo, Sofia -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 100 m F14 14.70  -0.8 PB 4 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Kula (3,0 kg) F14 6.70  PB 2 Final
»  Forsberg, Elin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F14 13.53  -1.2 PB 2 1 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F14 1.43  PB 6 Pool B
Längd F14 4.40  +1.3 PB 12 Pool B
2010-06-11 80 m häck (76,2 cm) F14 diskad  1 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F14 1.44  PB 7 Final
Längd F14 4.39  -0.2 12
2010-08-28 Längd F14 4.39  +1.5 22 Pool A » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
2010-09-04 80 m häck (76,2 cm) F14 13.27  -0.2 2 1 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.01  +1.7 PB 4 Final
Höjd F14 1.44  6 Final
Längd F14 4.47  +0.3 PB 11
2010-09-11 80 m häck (76,2 cm) F14 brutit  3 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
   Huldin, Jessica -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F14 9.00  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-09 100 m F14 14.95  +0.2 PB 5 2 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
200 m F14 ej start  1 [¤]
800 m F14 2:55.33  SB 9 Final
2010-05-23 800 m F14 ej start  2 [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
80 m häck (76,2 cm) F14 brutit  5
Höjd F14 1.23  SB 14 Pool A
Kula (3,0 kg) F14 6.47  PB 19 Pool A
Spjut (400 gr) F14 14.89  PB 19 Pool B
2010-05-29 Höjd F14 1.26  SB 3 Final » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
2010-05-31 2 000 m F14 8:52.44  SB 1 Final » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Höjd F14 1.33  PB 7 Final
2010-06-11 800 m F14 2:58.47  8 B-final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Höjd F14 1.29  11
2010-08-07 800 m F14 2:59.24  10 Final [¤] » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-08-14 Stadslopp F14 9.20  9 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-08-21 Höjd F14 1.30  19 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-08-29 1 500 m F14 6:20.52  PB 5 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2010-09-04 800 m F14 3:00.39  7 Final » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Höjd F14 1.29  9
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Jelassi, Yasmin -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 100 m F14 13.12  +0.2 1 2 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.03  +0.9 PB 3 Final
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F14 ej start  5 [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F14 1.31  PB 11 Pool B
Längd F14 4.76  +0.5 PB 2 Pool B
Kula (3,0 kg) F14 7.50  PB 9 Pool B
Spjut (400 gr) F14 18.46  PB 11 Pool A
2010-06-11 100 m F14 12.88  +0.8 PB 1 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.74  +2.2 2 Final
Längd F14 4.69  -0.5 5 Final
2010-06-18 100 m F14 13.01  0.0 1 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.87  +1.7 PB 2 Final
Längd F14 4.69  +1.9 Final
2010-08-07 100 m F14 diskad  2 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd F14 4.27  -1.3 30
2010-08-21 100 m F14 13.02  -2.6 1 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.99  -1.6 2 Final
Längd F14 4.16  +2.8 19
2010-09-04 100 m F14 12.94  +1.2 1 2 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.12  +5.0 2 Final
Längd F14 5.01  +0.7 PB 4 Final
2010-09-11 100 m F14 12.91  +1.0 1 3 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
13.01  +0.8 2 Semi-2
12.96  - 4 Final
Längd F14 4.54  0.0 15
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Norss, Stina -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F14 20.05  +1.6 PB 3 5 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F14 1.27  PB 14 Pool A
Kula (3,0 kg) F14 5.78  PB 21 Pool A
Spjut (400 gr) F14 20.33  PB 13 Pool A
2010-06-05 Höjd F14 1.38  PB 5 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Kula (3,0 kg) F14 6.56  PB 3 Final
2010-06-11 Höjd F14 1.34  10 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Spjut (400 gr) F14 20.29  18
2010-06-18 Höjd F14 1.30  9 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Tresteg F14 7.57  +1.6 PB 6 Final
2010-07-02 80 m häck (76,2 cm) F14 18.62  -1.1 PB 8 3 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Höjd F14 1.25  45
Tresteg F14 8.47  +4.1 53
Spjut (400 gr) F14 22.96  PB 25
2010-08-25 300 m häck (76,2 cm) F14 63.15  PB 5 Final » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Höjd F14 ej res  1
2010-08-29 Diskus (0,6 kg) F14 16.37  PB 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Spjut (400 gr) F14 17.57  5 Final
2010-09-04 Höjd F14 ej res  1 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Spjut (400 gr) F14 17.13  8 Final
   Pudeck, Stella -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-04 100 m F14 15.26  +2.3 6 1 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
   Sackemark, Isabell -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 Höjd F14 ej start  Pool A [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Kula (3,0 kg) F14 ej start  Pool A [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
   Westman Persson, Ellen -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 800 m F14 2:45.46  PB 4 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-06-18 800 m F14 2:47.03  4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2 000 m F14 8:17.05  PB 8 Final
2010-08-07 800 m F14 2:48.90  9 Final » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
1 500 m F14 5:53.46  PB 10 Final
2010-08-14 Stadslopp F14 8.46  6 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
   Wielgosz, Karolina -96
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-04 100 m F14 14.69  +2.3 5 1 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Längd F14 3.73  +1.8 PB 16
Tresteg F14 8.79  +1.4 PB 6 Final
 F13 - Flickor 13 år
   Berthe, Sara -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-18 80 m F13 13.87  +0.2 PB 6 3 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m F13 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Björnsdotter P, Tove -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-09 80 m F13 11.04  0.0 PB 1 1 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.49  +0.5 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 ej start  1 [¤]
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F13 14.10  +1.5 PB 3 2 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 3.94  -1.1 SB 19 Pool B
2010-06-11 80 m F13 11.11  +2.2 2 3 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.20  -0.6 6 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 10.61  -3.4 1 2
10.29  -0.5 PB 6 Final
2010-06-18 80 m F13 11.20  -0.5 2 2 [¤] » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.97  +0.6 PB 2 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 brutit  1
2010-08-07 80 m F13 10.96  -1.1 PB 1 4 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.09  -0.6 8 Final
2010-08-21 80 m F13 11.07  -0.9 1 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.95  -1.4 PB 1 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 10.31  -0.7 5 Final
10.30  -1.2 2 1
2010-09-04 80 m F13 10.94  +1.1 PB 1 3 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
10.88  +2.2 3 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 10.24  +0.8 PB 4 1
10.58  +1.2 7 Final
2010-09-11 80 m F13 10.78  +1.0 PB 1 3 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
10.93  +0.5 3 Semi-2
11.10  +0.6 6 Final
2010-09-18 80 m F13 10.98  -0.2 1 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
60 m häck (76,2 cm) F13 9.93  +1.5 PB 1 2
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Diamant, Isa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F13 diskad  1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.32  -1.7 PB 8 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.23  PB 3 Final
2010-07-02 Stav F13 2.20  PB 6 Final » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Tresteg (zon) F13 8.57  +2.8 45
   Dyrke, Johanna -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F13 8.29  3 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
   Elofson, Matilda -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F13 12.06  +1.2 PB 3 1 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gerendas, Vera -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 800 m F13 ej start  3 [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
2010-06-05 80 m F13 11.35  +1.3 PB 3 3 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.78  -2.8 6 Final
Längd (zon) F13 4.22  -0.8 PB 11 [¤]
2010-06-11 600 m F13 1:47.18  PB 4 Final » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
2010-06-18 80 m F13 11.44  +0.2 2 3 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.57  +0.6 7 Final
200 m F13 28.72  +0.5 PB 2 Final [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Gustafsson, Linnéa -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-31 80 m F13 11.60  -1.2 3 2 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.35  +1.7 PB 4 Final
2010-06-18 Längd (zon) F13 4.89  -0.2 PB 4 Final » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2010-06-22 200 m F13 ej start  2 [¤] » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 4.88  +0.3 1 Final
2010-07-31 80 m F13 11.56  +2.1 4 1 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
60 m häck (76,2 cm) F13 10.52  +4.4 4 Final
Längd (zon) F13 4.75  +2.4 7 Final
2010-08-07 80 m F13 11.28  -0.3 PB 3 3 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
60 m häck (76,2 cm) F13 10.61  -0.4 PB 4 1
Längd (zon) F13 5.08  +0.1 PB 2 Final
2010-08-21 80 m F13 11.17  -0.3 PB 1 4 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.22  -1.4 4 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 10.34  -1.6 3 3
10.15  -0.7 PB 3 Final
Längd (zon) F13 5.21  - 1 Final
Tresteg (zon) F13 10.30  -1.6 PB 2 Final
2010-08-25 80 m F13 11.41  -0.8 2 5 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
ej start  Final [¤]
2010-09-11 Längd (zon) F13 5.28  +1.2 PB 1 Final » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
2010-09-18 Höjd F13 1.45  PB 3 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.81  -1.9 1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Jahfel, Nadja -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F13 11.74  +1.3 PB 5 3 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.65  +0.7 PB 3 Final
2010-08-21 80 m F13 12.62  -2.5 7 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.20  - 26
2010-09-18 Längd (zon) F13 4.32  +1.1 10 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F13 21.13  SB 8 Final
»  Lindberg, Felicia -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-03-21 Terränglopp F13 10.57  3 1 » Två sjöar runt, Sundbybergs IP, Sundbyberg
2010-04-05 Terränglopp F13 8.45  6 1 » Påsksmällen, Enhörna
2010-04-18 2 000 m terräng F13 8.59  7 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-05-02 Kula (2,0 kg) F13 9.61  PB 4 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (0,6 kg) F13 22.43  PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 20.58  PB 4 Final
Spjut (400 gr) F13 24.70  PB 2 Final
2010-05-09 80 m F13 ej start  1 [¤] » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
600 m F13 1:57.39  PB 4 Final
Höjd F13 1.36  PB 7 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.62  PB 6 Final
2010-05-22 800 m F13 ej start  Final [¤] » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
2010-05-29 Längd (zon) F13 ej start  1 [¤] » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
Kula (2,0 kg) F13 ej start  1 [¤]
2010-06-05 80 m F13 12.07  +1.2 PB 4 1 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
800 m F13 2:45.88  PB 5 Final [¤]
Höjd F13 1.40  PB 3 Final [¤]
Längd (zon) F13 4.23  +0.2 PB 10 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 9.44  2 Final [¤]
2010-06-18 80 m F13 12.07  +0.2 3 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m F13 31.06  +0.5 PB 5 Final
600 m F13 1:58.17  5 Final
60 m häck (76,2 cm) F13 brutit  1
Höjd F13 1.38  6 Final
Längd (zon) F13 4.29  0.0 PB 12
Spjut (400 gr) F13 26.29  PB 2 Final
2010-06-22 200 m F13 30.7m +2.0 2 2 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 4.37  +0.8 PB 4 Final
Kula (2,0 kg) F13 9.78  PB 1 Final
2010-07-31 80 m F13 11.85  +1.0 PB 4 3 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
600 m F13 2:00.13  8 Final
Höjd F13 1.36  11
Längd (zon) F13 4.49  +3.3 10
Kula (2,0 kg) F13 10.42  PB 5 Final
Spjut (400 gr) F13 28.91  PB 2 Final
2010-08-21 80 m F13 12.06  -0.9 5 1 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
800 m F13 2:41.19  PB 1 B-final
Höjd F13 1.34  11
Längd (zon) F13 4.44  - 13
Kula (2,0 kg) F13 10.27  7 Final
Spjut (400 gr) F13 31.27  PB 1 Final
2010-08-25 80 m F13 12.02  +0.7 2 2 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.86  +1.3 1 B-final
800 m F13 2:45.28  3 Final
Längd (zon) F13 4.28  +0.2 8 Final
2010-08-28 800 m F13 2:42.28  2 2 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Kula (2,0 kg) F13 8.54  15 Pool A
2010-09-04 80 m F13 11.62  +2.7 2 1 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
200 m F13 ej start  2 [¤]
Höjd F13 1.37  10
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
Kula (2,0 kg) F13 10.17  5 Final
Diskus (0,6 kg) F13 20.35  6 Final
Slägga (2,0 kg) F13 21.89  PB 7 Final
Spjut (400 gr) F13 30.02  2 Final
2010-09-11 Kula (2,0 kg) F13 10.44  PB 9 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
Diskus (0,6 kg) F13 24.75  PB 10
Spjut (400 gr) F13 29.45  5 Final
2010-09-18 Kula (2,0 kg) F13 9.78  5 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F13 30.41  1 Final
2010-09-25 Kula (2,0 kg) F13 10.17  7 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (0,6 kg) F13 25.52  PB 2 Final
Slägga (2,0 kg) F13 23.98  PB 6 Final
Spjut (400 gr) F13 27.48  1 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Nordkvist, Nikolina -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F13 11.58  +0.9 PB 3 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.01  -2.8 8 Final
Längd (zon) F13 4.49  -0.4 PB 6 Final
2010-06-18 80 m F13 11.71  -0.5 4 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
600 m F13 1:56.14  PB 3 Final
Tresteg (zon) F13 9.37  +1.4 PB 4 Final
2010-08-29 80 m F13 11.65  -0.4 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
800 m F13 2:53.35  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F13 13.67  PB 3 Final
2010-09-04 200 m F13 29.75  +1.0 PB 3 3 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 4.58  +1.1 PB 7 Final
2010-09-18 80 m F13 11.63  +2.7 1 4 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
600 m F13 1:57.87  6 1
   Setterberg, Alice -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F13 12.77  +0.9 PB 5 2 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Strömbeck, Hanna -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F13 12.27  +0.9 PB 4 2 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.09  +0.1 PB 14 [¤]
2010-08-21 80 m F13 12.48  -2.7 6 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 3.79  - 31
2010-08-25 80 m F13 12.09  -0.6 PB 1 1 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.31  +1.3 7 Final
Längd (zon) F13 3.93  -1.5 17 [¤]
2010-08-29 80 m F13 12.17  -0.4 2 Final » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Höjd F13 1.17  PB 5 Final
2010-09-04 200 m F13 ej start  2 [¤] » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F13 3.72  +0.1 20
Not
[¤] - Efteranmäld
   Sundqvist, Elin -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-18 80 m F13 12.11  +0.2 PB 4 1 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
200 m F13 31.40  +0.5 PB 6 Final
2010-08-21 80 m F13 12.38  -0.3 6 4 [¤] » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2010-08-25 80 m F13 12.48  -0.8 5 5 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2010-09-04 80 m F13 12.16  +2.8 6 2 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Tersander, Beata -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-22 200 m F13 29.8m - 5 1 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Längd (zon) F13 4.51  +0.8 PB 3 Final
2010-07-02 80 m F13 diskad  9 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
200 m F13 29.58  +0.2 PB 5 4
Längd (zon) F13 4.48  +5.0 26
2010-07-14 80 m F13 11.81  -0.2 5 1 » Kalmar sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
11.61  +0.8 PB 1 B-final
Längd (zon) F13 4.32  0.0 7 Final
2010-08-21 80 m F13 11.89  -2.5 5 3 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.36  - 21
Tresteg (zon) F13 9.11  -2.7 PB 13
Spjut (400 gr) F13 10.68  SB 21
2010-09-04 80 m F13 11.40  +1.1 PB 5 3 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
200 m F13 ej start  2 [¤]
Längd (zon) F13 4.47  +0.5 11
Tresteg (zon) F13 9.47  +1.7 PB 5 Final
2010-09-11 Tresteg (zon) F13 9.30  0.0 15 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
2010-09-18 80 m F13 11.39  -0.2 PB 4 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F13 4.52  0.0 PB 4 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Twengström, Moira -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 800 m F13 2:49.25  PB 6 Final [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-08-14 Stadslopp F13 9.45  28 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Österberg, Hanna -97
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-23 80 m häck (76,2 cm) F13 ej start  2 [¤] » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Höjd F13 ej start  Pool A [¤]
2010-06-05 80 m F13 11.38  +0.9 PB 1 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.68  -2.8 4 Final
Längd (zon) F13 ej res  1
2010-06-11 80 m F13 11.52  +2.5 3 2 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
200 m F13 29.26  -0.4 PB 1 C-final
2010-08-21 80 m F13 11.93  -2.7 4 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Längd (zon) F13 4.40  - 19
2010-09-18 80 m F13 11.63  +0.4 4 3 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Höjd F13 ej start  1 [¤]
Längd (zon) F13 ej start  1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 F12 - Flickor 12 år
»  Agbonkhese, Efe -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F12 11.33  -0.6 1 2 [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.04  +0.9 PB 1 Final
Längd (zon) F12 4.67  +0.9 PB 2 Final [¤]
2010-09-04 80 m F12 11.21  +2.0 1 3 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.11  +2.3 3 Final
Längd (zon) F12 4.46  +0.4 6 Final
Boll (300 gr) F12 23.04  PB 12
2010-09-18 80 m F12 11.17  +0.4 1 3 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F12 4.53  -0.6 3 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Ahlberg, Grete -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-02 Kula (2,0 kg) F12 9.56  PB 2 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F12 21.68  SB 1 Final
2010-06-18 80 m F12 13.43  +0.2 PB 8 2 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Höjd F12 1.12  SB 9 [¤]
Längd (zon) F12 3.12  +1.4 PB 19 [¤]
Tresteg (zon) F12 7.70  +0.5 PB 9 [¤]
Kula (2,0 kg) F12 9.00  2 Final [¤]
Diskus (0,6 kg) F12 ej start  1 [¤]
Spjut (400 gr) F12 22.17  SB 2 Final [¤]
2010-09-04 Höjd F12 1.19  SB 13 Pool B » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Kula (2,0 kg) F12 10.25  PB 3 Final
Boll (300 gr) F12 33.93  PB 3 Final
2010-09-18 Kula (2,0 kg) F12 9.58  6 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F12 23.72  PB 6 Final
2010-09-25 Kula (2,0 kg) F12 10.14  8 Final » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
Diskus (0,6 kg) F12 18.60  PB 11
Slägga (2,0 kg) F13 21.17  PB 9
Spjut (400 gr) F12 24.77  PB 5 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
   Andersson, Vilma -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp F12 9.44  33 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
»  Berghäll, Emily -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-02 Kula (2,0 kg) F12 8.71  PB 3 Final » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Diskus (0,6 kg) F12 20.55  PB 2 Final
Spjut (400 gr) F12 14.82  PB 2 Final
2010-05-31 80 m F12 12.83  -0.2 PB 5 1 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Diskus (0,6 kg) F12 24.45  PB 3 Final
2010-07-16 600 m F12 2:24.19  PB 12 Final » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
Längd (zon) F12 3.48  -2.4 PB 21
Kula (2,0 kg) F12 8.71  7 Final
2010-08-14 Stadslopp F12 10.02  47 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 Kula (2,0 kg) F12 9.24  PB 5 Final » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Boll (300 gr) F12 25.21  PB 8 Final
2010-09-18 Kula (2,0 kg) F12 9.50  PB 7 Final » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F12 17.82  PB 11
»  Brunnstedt, Julia -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-31 80 m F12 12.54  0.0 PB 6 2 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2010-06-05 80 m F12 12.53  -0.6 PB 3 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.77  +0.9 7 Final
Längd (zon) F12 3.49  -1.5 PB 12
2010-08-14 Stadslopp F12 10.21  57 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 80 m F12 12.40  +2.1 3 1 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Längd (zon) F12 3.63  +0.9 PB 24
   Capelle, Téa -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F12 12.75  -1.0 PB 5 1 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.88  +0.9 8 Final
Längd (zon) F12 3.67  +0.4 PB 7 Final
   Edelstam W., Johanna -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-15 5-kamp F12 2 803  0.0 PB 4 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
60 m 11.63 [78] +0.5 SB 1
Höjd 1.34 [802] PB 1
Boll (300 gr) 27.79 [637] PB 1
Längd (zon) 4.01 [627] -0.5 PB 1
600 m 2:05.12 [659] PB 1
2010-08-25 300 m häck (76,2 cm) F12 ej start  2 [¤] » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
   Eklind, Maja -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F12 8.14  1 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-04-18 2 000 m terräng F12 8.38  2 1 » Terräng-DM, Ekerö
2010-08-14 Stadslopp F12 7.46  2 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 1 000 m [1] F12 3:27.76  PB 1 2 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
2010-09-18 600 m F12 ej start  2 [¤] » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2010-09-25 Terränglopp F12 12.15  11 1 » Lidingöloppet, Lidingö
Not
[1] - Är ny klubbrekordgren 2010 för F12
[¤] - Efteranmäld
   Eriksson, Hedda -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-08-14 Stadslopp F12 9.23  28 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-04 1 000 m F12 3:49.00  PB 6 1 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
2010-09-18 600 m F12 2:15.69  PB 9 2 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
   Forsberg, Filippa -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F12 13.16  -0.6 PB 5 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Längd (zon) F12 3.54  -0.7 PB 11
2010-08-25 80 m F12 13.31  -0.6 6 1 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
800 m F12 3:14.41  PB 5 Final
»  Hansson, Pernilla -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 80 m F12 11.96  -0.6 PB 2 2 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.03  +0.9 4 Final
Höjd F12 1.37  PB 1 Final
Längd (zon) F12 4.34  -0.2 PB 4 Final
2010-08-21 80 m F12 12.07  -2.1 3 2 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Höjd F12 1.33  7 Final
2010-08-25 80 m F12 11.99  -0.6 4 4 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.06  +1.3 2 Final
300 m häck (76,2 cm) F12 55.89  PB 4 1
Längd (zon) F12 3.93  -0.1 16
2010-09-04 80 m F12 11.87  +2.0 PB 4 3 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Höjd F12 1.32  6 Pool B
2010-09-18 60 m häck (76,2 cm) F12 10.89  +1.7 PB 4 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Höjd F12 1.35  7 Final
»  Hultström, Emma -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-31 80 m F12 12.33  -0.2 PB 4 1 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
600 m F12 2:10.82  PB 1 3
Höjd F12 1.26  SB 7 Final
2010-09-18 Kula (2,0 kg) F12 7.25  PB 19 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Spjut (400 gr) F12 10.36  PB 20
   Hådén, Ellen -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-09-04 Kula (2,0 kg) F12 ej res  » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Boll (300 gr) F12 16.62  PB 16
»  Hård, Elsa -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 Höjd F12 1.31  SB 3 Final » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
»  Jakobsson, Ylva -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-05-31 80 m F12 11.59  +0.8 PB 1 4 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.64  -0.1 5 Final
2010-08-14 Stadslopp F12 9.39  32 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
2010-09-18 80 m F12 11.97  -0.1 5 1 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Kula (2,0 kg) F12 9.13  PB 8 Final
»  Janhunen, Marina -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-06-05 600 m F12 2:04.99  PB 4 Final [¤] » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2010-08-14 Stadslopp F12 9.28  29 1 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
Not
[¤] - Efteranmäld
»  Kapell, Hanna -98
datum gren klass resultat  vind plac omg   tävling
2010-04-11 2 000 m terräng F12 9.15  5 1 » KM i terräng, Vårflodsparken, Enskede
2010-05-31 80 m F12 12.21  0.0 PB 3 2