HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Stafett Rapportdatum: 2017-05-30
Ute för 2010 Resultatdatum: 2010-09-19
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 Män
 5 x 60 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
49.45  [1] » Forsberg, Martin -99 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Norss, Petter -99
Eklöw, Georg -99
Knave, Alexander -99
» Karlsson, John -99
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
               
 4 x 80 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
46.63  Furuholm, Emanuel -98 P13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Förnestig, Frank -98
46.95  Furuholm, Emanuel -98 P13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Förnestig, Frank -98
48.30  » Förnestig, Frank -98 P13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
» Olsson, Timothy -98
» Hargeström, Sebastien -98
» Krüsell Berg, Carl -98
               
 4 x 100 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
43.48  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Ojuri, Sunday -93
43.78  » Acson, Dennis -82 MS 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
Nordström, Erik -86
» Vikström J, Martin -91
» Ojuri, Sunday -93
43.78  [1] » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Braesh-Andersen, Ken -93
44.08  [2] » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Wulff, Jonathan -94
» Braesh-Andersen, Ken -93
44.24  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Braesh-Andersen, Ken -93
44.36  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Green, Philip -93
» Braesh-Andersen, Ken -93
45.98  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Öberg, Anton -93
» Ahmed, Samy -94
Brunnstedt, Anton -94
46.36  [3] » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Almlöf, Andreas -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Wesslén, Sebastian -95
46.42  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Öberg, Anton -93
» Grundberg, Erik -94
» Ahmed, Samy -94
46.65  » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Almlöf, Andreas -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Wesslén, Sebastian -95
46.72  » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Almlöf, Andreas -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Wesslén, Sebastian -95
47.04  » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Almlöf, Andreas -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Wesslén, Sebastian -95
50.90  Magnuson, Daniel -95 P15 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Lind, Markus -95
Lindén, Marcus -96
Dabiri, Salar -95
51.16  Magnuson, Daniel -95 P15 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Lind, Markus -95
» Persson, Manne -96
Lindén, Marcus -96
51.47  Magnuson, Daniel -95 P15 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Lind, Markus -95
» Persson, Manne -96
Lindén, Marcus -96
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
               
 Stafett 1 000 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
2:02.82  [1] » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Wulff, Jonathan -94
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Green, Philip -93
2:03.05  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Wulff, Jonathan -94
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Green, Philip -93
2:03.17  » Qvarfordt, Mattias -94 P17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Wulff, Jonathan -94
» Braesh-Andersen, Ken -93
» Green, Philip -93
2:09.17  » Öberg, Anton -93 P17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Brunnstedt, Anton -94
» Ahmed, Samy -94
» Odenman, Gunnar -93
2:12.90  Brunnstedt, Anton -94 P17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Grundberg, Erik -94
» Ahmed, Samy -94
» Odenman, Gunnar -93
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
               
 4 x 400 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
3:25.35  [1] » Vikström J, Martin -91 P19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Nilsson, Patrik -91
Lundell, Philip -91
» Skugghall, Hannes -92
3:28.85  » Vikström J, Martin -91 P19 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Nilsson, Patrik -91
Lundell, Philip -91
» Skugghall, Hannes -92
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
               
 3 x 600 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:46.42  [1] » Hargeström, Sebastien -98 P13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Förnestig, Frank -98
» Olsson, Timothy -98
6:20.11  » Rodhe, Gustav -99 P11 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Rodhe, Albin -99
» Lund, Jonathan -99
6:24.54  » Ilbäcken, Theodor -98 P13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Malmström, Joel -98
Nåsen, Niklas -98
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för P13
               
 3 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
5:45.87  [1] Persson, Alexander -89 M22 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Kahlström, André -88
Ekhamre, Thobias -88
5:58.45  [2] Jonsson, Niklas -92 P19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Nilsson, Patrik -91
Lundell, Philip -91
6:17.94  [3] » Alemayoh, Michele -92 P19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Skugghall, Hannes -92
» Ljung, Christopher -92
6:46.12  Salehian, Sam -94 P17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Åkesson, Calle -94
» Tholander, Martin -93
7:11.92  Salehian, Sam -94 P17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Tholander, Martin -93
Andersson, Fredrik -93
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för P19
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
               
 4 x 800 m - Män
resultat     namn klass datum   tävling
7:34.16  » Löfwing, Joakim -84 MS 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Ekhamre, Thobias -88
» Pell, Rickard -79
» Karlsson, Fredrik -78
8:26.78  Jonsson, Niklas -92 P19 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Lundell, Philip -91
Nilsson, Philip -91
» Alemayoh, Michele -92
               
 Kvinnor
 5 x 60 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
49.79  Körnegård, Alexandra -99 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
» Wärn, Nora -99
» Jansson, Fanny -99
Johansson, Flavia -99
» Lundmark, Maja -99
               
 4 x 80 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
43.16  » Gerendas, Vera -97 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Österberg, Hanna -97
Jahfel, Nadja -97
Pettersson, Tove -97
43.28  » Gerendas, Vera -97 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Österberg, Hanna -97
Jahfel, Nadja -97
Pettersson, Tove -97
43.65  » Björnsdotter P, Tove -97 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
» Gustafsson, Linnéa -97
Nordkvist, Wilma -98
» Agbonkhese, Efe -98
43.72  » Agbonkhese, Efe -98 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hansson, Pernilla -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Jakobsson, Ylva -98
43.74  » Agbonkhese, Efe -98 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hansson, Pernilla -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Jakobsson, Ylva -98
46.37  » Jakobsson, Ylva -98 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
» Kapell, Hanna -98
» Tersander, Beata -97
Jahfel, Nadja -97
47.00  » Sjöholm, Matilda -98 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Laidlaw, Matilda -98
» Kapell, Hanna -98
Edelstam W., Johanna -98
47.12  » Robertsson, Fanny -98 F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
» Hansson, Pernilla -98
» Kapell, Hanna -98
» Strömfelt, Ella -98
47.96  » Brunnstedt, Julia -98 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Hultström, Emma -98
» Palmerstedt, Linnéa -98
» Robertsson, Fanny -98
48.38  » Lindberg, Felicia -97 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
» Hansson, Pernilla -98
» Laidlaw, Matilda -98
Nordkvist, Nikolina -97
49.16  » Sjöholm, Matilda -98 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
» Palmerstedt, Linnéa -98
Magnusson, Hanna -98
» Hultström, Emma -98
49.59  » Janhunen, Marina -98 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Magnusson, Hanna -98
Forsberg, Filippa -98
» Fritz, Caroline -98
               
 4 x 100 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
47.24  [1] Tengvall, Tove -91 F19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Lüppert Thomsson, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
» Alstermark, Linnéa -92
47.74  Tengvall, Tove -91 F19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Lüppert Thomsson, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
» Alstermark, Linnéa -92
48.40  » Alstermark, Linnéa -92 F19 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
Lüppert Thomsson, Frida -92
» Fredriksson, Emma -91
Tengvall, Tove -91
49.06  [2] Ferneman, Lisa -95 F15 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Jelassi, Yasmin -96
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
49.69  » Österberg, Sara -93 F17 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
» Schelander, Rebecka -94
» Karlsson, Julia -93
» Breig Lindell, Elin -95
49.81  Ferneman, Lisa -95 F15 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Jelassi, Yasmin -96
» Bill, Ellinor -95
» Breig Lindell, Elin -95
51.12  » Möller, Amelie -94 F17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Schelander, Rebecka -94
» Karlsson, Julia -93
Gustafsson, Mikaela -94
51.77  » Möller, Amelie -94 F17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Schelander, Rebecka -94
» Karlsson, Julia -93
Gustafsson, Mikaela -94
51.90  » Möller, Amelie -94 F17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Schelander, Rebecka -94
» Karlsson, Julia -93
Gustafsson, Mikaela -94
52.26  » Lidbeck, Linnéa -95 F15 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Sjöberg, Olivia -95
» Avebäck, Freja -95
Altrov Berg, Vera -96
Landslagsstafett
47.64  » Alstermark, Linnéa -92 KS 2010-08-28 » NM 19 år, Reykjavik, ISL
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
               
 Stafett 1 000 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
2:18.54  [1,2] Tengvall, Tove -91 F19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Lüppert Thomsson, Frida -92
» Wåhlin, Lova -92
» Sabir, Jasmin -92
2:20.05  [3] Tengvall, Tove -91 F19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Retsloff, Frida -92
» Sabir, Jasmin -92
» Wåhlin, Lova -92
2:26.81   {HIF lag 1} [4] F17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
2:27.05  » Möller, Amelie -94 F17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Gustafsson, Mikaela -94
» Schelander, Rebecka -94
» Forss, Emma -94
2:31.27   {HIF lag 2} [4] F17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - Lagets deltagare är okända
               
 4 x 400 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
3:49.81  [1] » Tolvers, Nathalie -90 KS 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Sabir, Jasmin -92
» Nilsson, Amanda -83
» Högberg, Rebecca -84
Landslagsstafett
3:23.75  » Högberg, Rebecca -84 KS 2010-08-28 » Finnkampen, Olympiastadion, Helsingfors, FIN
3:33.89  » Högberg, Rebecca -84 KS 2010-06-20 » Lag-EM First League, Budapest, HUN
Persson, Sofie -87
3:37.40  » Sabir, Jasmin -92 KS 2010-08-29 » NM 19 år, Reykjavik, ISL
3:40.29  » Persson, Frida -89 KS 2010-09-05 » Nordic-Baltic U23, Hällåsens IP, Söderhamn
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för KS
               
 3 x 600 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
5:58.41  [1] » Palmerstedt, Linnéa -98 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Laidlaw, Matilda -98
» Kapell, Hanna -98
6:24.63  Magnusson, Hanna -98 F13 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Robertsson, Fanny -98
Forsberg, Filippa -98
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F13
               
 3 x 800 m - Kvinnor
resultat     namn klass datum   tävling
7:35.48  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
» Åberg, Stina -94
Linjo, Sofia -94
7:40.88  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F17 2010-05-19 » Stafett-DM, Sätra IP, Sätra
» Åberg, Stina -94
» Norss, Emma -94
               
 Mix
 6 x 200 m - Mix
resultat     namn klass datum   tävling
2:34.60  Almlöf, Andreas -95 X15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
» Breig Lindell, Elin -95
» Averin Markström, Simon -95
» Sjöberg, Olivia -95
» Ewertzh, Jacob -95
» Romàn, Linnéa -95
               
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics