HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Män Rapportdatum: 2017-11-11
Ute för 2010 Resultatdatum: 2010-11-07
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.45  » Kårelid, Victor -89 -2.5 M22 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
8.87  [1] » Karlsson, John -99 +0.2 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
9.40  [2] » Svensson, Elias -00 +0.7 P10 2010-07-14 » Kalmar sommarspel, Fredriksskans IP, Kalmar
9.50  Abdulrazak, Dean -99 +1.0 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.56  » Rodhe, Albin -99 +0.6 P11 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
9.60    » Forsberg, Martin -99 +0.3 P11 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.92  Eklöw, Georg -99 +0.2 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
9.96  Knave, Alexander -99 +0.1 P11 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.03    » Eriksson Nilsfors, Love -99 -0.3 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.07  » Henningson, William -99 +0.2 P11 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
10.11  » Johansson, Leon -01 +1.9 P10 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.59    » Rodhe, Gustav -99 +0.2 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
10.63  Nordkvist, Kasper -00 +0.2 P10 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
10.94  Reynols Nordgren, Nils -01 +0.2 P10 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.01  » Sandqvist, Petter -01 -0.5 P10 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
9.29  » Svensson, Elias -00 +2.8 P10 2010-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
9.51  » Forsberg, Martin -99 +2.2 P11 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
10.22    » Rodhe, Gustav -99 +3.0 P11 2010-06-05 » Stocksäterspelen, Transtensvallen, Hallsberg
10.82  Norss, Petter -99 +2.4 P11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P11
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.48  » Möller, Tim -97 -0.4 P13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
11.68  » Förnestig, Frank -98 -2.1 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
11.85    » Olsson, Timothy -98 +1.1 P12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.85  Duveborg, Helge -98 +0.3 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
11.88  » Hargeström, Sebastien -98 -2.2 P12 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
12.72  Furuholm, Emanuel -98 +0.7 P12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
11.35  » Möller, Tim -97 +2.9 P13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.70  » Ilbäcken, Theodor -98 +2.5 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.37      Furuholm, Emanuel -98 +2.5 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.47  » Forsberg, Martin -99 +2.4 P11 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Vinduppgift saknas
11.34  [1] » Hargeström, Sebastien -98 - P12 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
11.41  » Möller, Tim -97 - P13 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.99  [1,2] » Wulff, Jonathan -94 +1.9 P16 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.12  [3] » Ojuri, Sunday -93 +0.3 P17 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
11.26  [4] » Vikström J, Martin -91 -0.3 P19 2010-08-11 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
11.38  » Kårelid, Victor -89 +0.6 M22 2010-08-11 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
11.42  [5] Sunday, Ojuri -93 +0.5 P17 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.65    » Söderling, Jonathan -88 -0.1 M22 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.66  » Green, Philip -93 -0.2 P17 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
11.67  » Qvarfordt, Mattias -94 +1.0 P16 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.73    » Ahmed, Samy -94 +1.9 P16 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
11.83  » Braesh-Andersen, Ken -93 +0.8 P17 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.86  » Elgered, Jonas -87 +1.7 MS 2010-06-12 » Hyvinkää, FIN
11.86  [6] » Ewertzh, Jacob -95 0.0 P15 2010-08-13 » USM, Sannerudsvallen, Kil
11.91  » Odenman, Gunnar -93 +0.5 P17 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
11.93  Segerlind, Jonas -88 +1.0 M22 2010-07-24 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
11.94      Vigert, Linus -90 -0.5 M22 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
12.29  Almlöf, Andreas -95 +0.1 P15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.36  » Wesslén, Sebastian -95 -0.9 P15 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
12.39    » Grundberg, Erik -94 +1.4 P16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.60  Brunnstedt, Anton -94 +0.8 P16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
12.75  Hartzell, Pontus -95 -0.5 P15 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.79    » Averin Markström, Simon -95 -1.9 P15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
13.07  Magnuson, Daniel -95 -0.7 P15 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
13.14  Lindén, Marcus -96 -2.8 P14 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.22      Lind, Markus -95 +1.4 P15 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.67  » Rosenberg, Viktor -96 +0.3 P14 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
13.68  » Persson, Manne -96 -0.4 P14 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
15.41      Stjernlöf, Carl -96 +0.5 P14 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.15  Turesson, Valter -96 +0.5 P14 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
16.71  Berglind, Viktor -96 -2.1 P14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Ej godkänd vind
11.90  Vigert, Linus -90 +2.4 M22 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
13.29  » Rosenberg, Viktor -96 +2.1 P14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
14.89      Stjernlöf, Carl -96 +4.1 P14 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.49  Hagberg, William -96 +4.1 P14 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
15.69  Turesson, Valter -96 +4.1 P14 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för P19
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[6] - 9:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 150 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
17.54  » Kårelid, Victor -89 -1.7 M22 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
22.72  [1] » Wulff, Jonathan -94 +0.1 P16 2010-08-13 » USM, Sannerudsvallen, Kil
22.72  [2] » Vikström J, Martin -91 0.0 P19 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
23.29    » Skugghall, Hannes -92 +0.6 P18 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
23.48  » Green, Philip -93 +0.8 P17 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
23.53  » Kårelid, Victor -89 0.0 M22 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
23.67      Persson, Alexander -89 +1.7 M22 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
23.69  » Braesh-Andersen, Ken -93 -0.6 P17 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
23.76  Sunday, Ojuri -93 +1.5 P17 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
24.33    » Qvarfordt, Mattias -94 +1.8 P16 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
24.44  » Odenman, Gunnar -93 -1.5 P17 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
24.88  » Ahmed, Samy -94 +1.2 P16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
25.03      Almlöf, Andreas -95 -0.8 P15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
26.80  Brunnstedt, Anton -94 +1.2 P16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
28.48  » Hargeström, Sebastien -98 +0.9 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
29.67    » Möller, Tim -97 +1.2 P13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.71  [3] » Ilbäcken, Theodor -98 +0.9 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.71  » Olsson, Timothy -98 -1.0 P12 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
Ej godkänd vind
22.57  » Wulff, Jonathan -94 +2.5 P16 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
24.09  » Qvarfordt, Mattias -94 +4.5 P16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Manuell tidtagning
25.7m Bergenstråhle, Ludvig -90 +2.0 M22 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P16
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
36.70  [1] » Green, Philip -93 P17 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
37.76  [2] » Ewertzh, Jacob -95 P15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
40.74  [3]   Lindén, Marcus -96   P14 2010-09-11 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
41.37  » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
43.12  Lundström, William -96 P14 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P14
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
50.02  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
50.37  [1] » Skugghall, Hannes -92 P18 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
51.19      Persson, Alexander -89   M22 2010-07-09 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
51.82  » Braesh-Andersen, Ken -93 P17 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
52.14  » Green, Philip -93 P17 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
52.28      Lundell, Philip -91   P19 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
52.38  Hassan, Tajudin -91 P19 2010-08-06 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
52.64  » Vikström J, Martin -91 P19 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
52.68    » Barrefors, Björn -87   MS 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
52.80  » Ojuri, Sunday -93 P17 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
53.56  » Wulff, Jonathan -94 P16 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
53.66    » Nilsson, Patrik -91   P19 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
53.84  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
54.10  » Elgered, Jonas -87 MS 2010-06-12 » Hyvinkää, FIN
55.02      Segerlind, Jonas -88   M22 2010-07-24 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
55.51  Nilsson, Philip -91 P19 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
56.43  Segerberg, Filip -90 M22 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
56.54    » Ahmed, Samy -94   P16 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
57.49  Strand, Eddie -94 P16 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
57.75  » Alemayoh, Michele -92 P18 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
59.04      Bergenstråhle, Ludvig -90   M22 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
59.33  » Öberg, Anton -93 P17 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
59.58  » Tholander, Martin -93 P17 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
60.20    » Skjutar Apell, Linus -89   M22 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
60.70  Jonsson, Niklas -92 P18 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
61.00  » Özkan, Selman -91 P19 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
61.64    » Qvarfordt, Mattias -94   P16 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
62.08  Salehian, Sam -94 P16 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
62.09  Lundström, William -96 P14 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
62.62      Segerberg, Lukas -92   P18 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
64.11  Åkesson, Calle -94 P16 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
65.71  » Bougt, Niklas -92 P18 2010-07-29 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
66.35      Tholander, David -90   M22 2010-07-29 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
66.59  Andersson, Fredrik -93 P17 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
74.67  Loquist, Rasmus -94 P16 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
50.60  [2] Lundell, Philip -91 P19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
51.49  [3] » Nilsson, Patrik -91 P19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
51.90  [4] » Vikström J, Martin -91 P19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - sträcka #3 i 4x400m
[3] - sträcka #2 i 4x400m
[4] - sträcka #1 i 4x400m
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:42.3m » Lund, Jonathan -99 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.1m Pettersson, Erik -00 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.7m     Knave, Alexander -99   P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:44.9m » Rodhe, Albin -99 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.0m » Henningson, William -99 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:45.6m   » Axelsson Th., Joel -01   P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.2m » Ekberg, Johan -00 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.0m » Eriksson Nilsfors, Love -99 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:48.4m   » Rodhe, Gustav -99   P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.4m Lindahl, Linus -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.7m » Karlsson, John -99 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.4m     Löfström Nordlinder, Elon -99   P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.6m » Johansson, Leon -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.8m Sande, Robert -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.5m     Strandberg, Edvin -01   P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:52.9m Marminge, Melker -00 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.6m Nyhem, Jakob -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.1m     Rudal, Elliott -99   P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.4m » Skaarud, Hannes -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.6m » Käck, Joel -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.8m   » Sandqvist, Petter -01   P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.4m Mahdi, Alex -00 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.6m Norss, Petter -99 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.3m   » Gemmel, Harald -01   P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.6m Brikell, Arvid -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:07.4m Martinsson, Morgan -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.4m     Kings, Viktor -01   P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:12.8m Reynols Nordgren, Nils -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.6m Styfberg, Max -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:20.1m     Åkerman, Hampus -01   P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:24.1m Jakobsson, Melvin -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:25.4m Forsell, Simon -99 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:25.8m Sandberg, Isac -01 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:43.06  » Hargeström, Sebastien -98 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1:47.26  » Möller, Tim -97 P13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1:50.65  [1] » Olsson, Timothy -98   P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:01.74  [2] Eklöw, Georg -99 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:02.93  » Rodhe, Albin -99 P11 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2:04.6m   » Rodhe, Gustav -99   P11 2010-06-05 » Stocksäterspelen, Transtensvallen, Hallsberg
2:05.57  Abdulrazak, Dean -99 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:07.33  » Henningson, William -99 P11 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2:07.76  [3]   Nordkvist, Kasper -00   P10 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2:08.92  » Eriksson Nilsfors, Love -99 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:14.96  » Johansson, Leon -01 P10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P11
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:48.72  [1,2] Ekhamre, Thobias -88 M22 2010-07-01 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
1:50.02  » Karlsson, Fredrik -78 MS 2010-07-10 » Heusden-Zolder, BEL
1:51.94    » Pell, Rickard -79   MS 2010-07-01 » Sollentuna GP, Sollentunavallen, Sollentuna
1:53.65  » Löfwing, Joakim -84 MS 2010-08-06 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1:53.66  [3] Hassan, Tajudin -91 P19 2010-06-06 » Road to Barcelona, Vallhamra IP, Sävedalen
1:55.00      Lundell, Philip -91   P19 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:56.0m Kahlström, André -88 M22 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
1:56.16  Persson, Alexander -89 M22 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1:56.23      Klinteskog, Johan -81   MS 2010-08-06 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1:58.29  » Özkan, Selman -91 P19 2010-09-04 » Gunder Hägg spelen, Gunder Häggstadion, Gävle
2:01.58  » Ljung, Christopher -92 P18 2010-09-01 » Stadion Open, Stockholms Stadion, Stockholm
2:01.62      Jonsson, Niklas -92   P18 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:02.36  » Nilsson, Patrik -91 P19 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
2:02.83  Segerberg, Filip -90 M22 2010-09-04 » Gunder Hägg spelen, Gunder Häggstadion, Gävle
2:03.51    » Braesh-Andersen, Ken -93   P17 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
2:06.80  » Alemayoh, Michele -92 P18 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:11.71  » Skjutar Apell, Linus -89 M22 2010-09-01 » Stadion Open, Stockholms Stadion, Stockholm
2:11.74      Almlöf, Andreas -95   P15 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
2:13.28  Salehian, Sam -94 P16 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2:13.54  » Tholander, Martin -93 P17 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:14.51      Åkesson, Calle -94   P16 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
2:18.89  Tholander, David -90 M22 2010-07-29 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
2:20.01  Segerberg, Lukas -92 P18 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:20.47    » Bougt, Niklas -92   P18 2010-07-29 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
2:21.31  » Ewertzh, Jacob -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
2:22.43  Lundström, William -96 P14 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
2:23.19      Andersson, Fredrik -93   P17 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
2:27.75  Lind, Markus -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
2:29.19  Lindén, Marcus -96 P14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:31.99      Magnuson, Daniel -95   P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
2:39.42  » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
2:57.23  » Forsberg, Martin -99 P11 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3:31.34  » Sandqvist, Petter -01 P10 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Stafettsträcka
1:55.34  [4] » Nilsson, Patrik -91 P19 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2:05.65  [5] » Alemayoh, Michele -92 P18 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2:06.58  [4] » Skugghall, Hannes -92 P18 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för M22
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - sträcka #2 i 3x800m
[5] - sträcka #1 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:33.62  Persson, Alexander -89 M22 2010-07-17 » Laxaspelen, Sannarps IP, Halmstad
3:05.50  » Bougt, Niklas -92 P18 2010-08-11 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
3:11.83  » Green, Philip -93 P17 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:50.72  Ekhamre, Thobias -88 M22 2010-09-04 » Nordic-Baltic U23, Hällåsens IP, Söderhamn
3:58.93  [1] Lundell, Philip -91 P19 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
4:03.41    » Pell, Rickard -79   MS 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
4:06.88  » Nilsson, Patrik -91 P19 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
4:10.44  [2] Jonsson, Niklas -92 P18 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
4:12.58    » Ljung, Christopher -92   P18 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:14.54  » Özkan, Selman -91 P19 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
4:19.69  » Alemayoh, Michele -92 P18 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4:21.66      Segerberg, Filip -90   M22 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
4:28.81  » Skjutar Apell, Linus -89 M22 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
4:38.69  Segerlind, Jonas -88 M22 2010-07-25 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
4:51.36    » Elgered, Jonas -87   MS 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
5:01.22  Andersson, Fredrik -93 P17 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
5:05.42  Åkesson, Calle -94 P16 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P18
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
9:14.27  [1] » Ljung, Christopher -92 P18 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
9:17.23  [2] » Alemayoh, Michele -92 P18 2010-08-17 » Löplabbet Games, Källbrinks IP, Huddinge
9:18.66  [3] » Nilsson, Patrik -91   P19 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
9:41.12  Segerberg, Filip -90 M22 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10:42.40  [4] » Malmborg, Nicklas -70 M40 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
10:45.64  Andersson, Fredrik -93 P17 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för M40
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
15:05.0m » Lerdahl, Emil -82 MS 2010-05-29 » Tronheim, Trondheim, NOR
16:03.17  [1] » Alemayoh, Michele -92 P18 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
16:10.09  [2] » Ljung, Christopher -92   P18 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
16:15.90  [3] » Nilsson, Patrik -91 P19 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
16:28.02  [4] Jonsson, Niklas -92 P18 2010-07-29 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
16:44.17      Segerberg, Filip -90   M22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
17:00.81  » Smirnov, Alex -60 M50 2010-08-06 » VSM, Högby IP, Öland
17:52.64  [5] » Malmborg, Nicklas -70 M40 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P18
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för P18
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för M40
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.54  Synnerman, Per -71 M35 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
35.23  » Kanmert Gustafsson, Oskar -84 MS 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
36.16      Segerberg, Filip -90   M22 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
36.43  » Löfwing, Joakim -84 MS 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
43.12  » Malmborg, Nicklas -70 M40 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
44.36  Axnér, Joakim -91 P19 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
                 
 ½ maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
1:10.36  » Lerdahl, Emil -82 MS 2010-09-11 » Stockholm Halvmarathon, Stockholm
1:19.43  [1] » Häggström, Niklas -71 M35 2010-05-08 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
1:23.11  [2]   Bjurner, Pontus -74   M35 2010-05-08 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
1:31.57  Norberg, Patrik -64 M45 2010-05-08 » Kungsholmen runt, Kungsholmen, Stockholm
1:40.30  Axnér, Joakim -91 P19 2010-05-22 » Göteborgsvarvet, Göteborg
1:45.29  Gyllenstein, Jan-Erik -57 M50 2010-06-05 » Stockholm marathon, Stockholm
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 Maraton
resultat     namn   klass datum   tävling
2:24.53  [1] » Lerdahl, Emil -82 MS 2010-11-07 » New York Marathon, New York, USA
2:52.03  [2] » Häggström, Niklas -71 M35 2010-06-05 » Stockholm marathon, Stockholm
3:08.22  [3]   Bjurner, Pontus -74   M35 2010-06-05 » Stockholm marathon, Stockholm
3:31.40  Norberg, Patrik -64 M45 2010-04-10 » Vällingby marathon, Vällingby
3:31.50  Gyllenstein, Jan-Erik -57 M50 2010-06-05 » Stockholm marathon, Stockholm
3:41.22  Axnér, Joakim -91 P19 2010-06-05 » Stockholm marathon, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för M35
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för M35
                 
 2 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
6:18.00  [1] Jonsson, Niklas -92 P18 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
6:27.02  [2] » Nilsson, Patrik -91 P19 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
7:16.73  Salehian, Sam -94 P16 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för P19
                 
 3 000 m h (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
10:56.20  Persson, Alexander -89 M22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.00  » Hargeström, Sebastien -98 +0.1 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.50  » Ilbäcken, Theodor -98 -0.8 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
12.70  » Olsson, Timothy -98 +0.9 P12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Vinduppgift saknas
10.87  [1] » Hargeström, Sebastien -98 - P12 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P12
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
13.59  Almlöf, Andreas -95 +1.6 P15 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
14.36  [1] » Ewertzh, Jacob -95 -1.0 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
15.66  Magnuson, Daniel -95 -0.3 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Ej godkänd vind
13.57  Almlöf, Andreas -95 +3.2 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 110 m häck (106,7 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.99  [1] » Acson, Dennis -82 -2.7 MS 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
16.20  [2] » Elgered, Jonas -87 +1.2 MS 2010-06-13 » Hyvinkää, FIN
16.64  [3] Segerlind, Jonas -88 +2.0 M22 2010-07-25 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Ej godkänd vind
14.70  » Acson, Dennis -82 +2.8 MS 2010-06-06 » Road to Barcelona, Vallhamra IP, Sävedalen
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för MS
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för MS
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 110 m häck (91,4 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.91  [1] » Green, Philip -93 -0.8 P17 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
15.44  [2] » Odenman, Gunnar -93 -0.8 P17 2010-09-10 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
16.57  [3] » Öberg, Anton -93 +0.4 P17 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Ej godkänd vind
15.08  Almlöf, Andreas -95 +2.2 P15 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (84 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.78  [1] » Green, Philip -93 P17 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
40.77  [2] » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-09-10 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
44.68  » Öberg, Anton -93 P17 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.59  [1] Almlöf, Andreas -95 P15 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 400 m häck (91,4 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
57.88  » Green, Philip -93 P17 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
58.46  [1] Persson, Alexander -89 M22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
59.24  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.85  [1] » Grundberg, Erik -94 P16 2010-09-10 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
1.82  » Fältström, Love -91 P19 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.77      Karlsson, Valdemar -93   P17 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.76  Almlöf, Andreas -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
1.74  » Wulff, Jonathan -94 P16 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.74    » Odenman, Gunnar -93   P17 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.72  » Öberg, Anton -93 P17 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
1.69  » Elgered, Jonas -87 MS 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.69      Segerlind, Jonas -88   M22 2010-07-24 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
1.68  » Ewertzh, Jacob -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
1.67  » Green, Philip -93 P17 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
1.52    » Rosenberg, Viktor -96   P14 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
1.48  » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.48  Magnuson, Daniel -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
1.44    » Persson, Manne -96   P14 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
1.31  Werner, Simon -98 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.25  » Rodhe, Albin -99 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
1.21    » Forsberg, Martin -99   P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.20  » Karlsson, John -99 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
1.16  Duveborg, Helge -98 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.13    » Olsson, Timothy -98   P12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.10  » Rodhe, Gustav -99 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
1.10  Eklöw, Georg -99 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
1.10  [2] » Strömfelt, Erik -00   P10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.06  Norss, Petter -99 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.03  Abdulrazak, Dean -99 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
4.02  [1,2] » Green, Philip -93 P17 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
3.90  » Elgered, Jonas -87 MS 2010-06-13 » Hyvinkää, FIN
3.80  [3] Segerlind, Jonas -88 M22 2010-07-25 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
7.19  Nordström, Erik -86 +0.4 MS 2010-08-19 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
6.89  [1] » Fältström, Love -91 +0.2 P19 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6.58  [2] » Green, Philip -93 -0.5 P17 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
6.46  [3] » Odenman, Gunnar -93 +1.9 P17 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
6.27  Segerlind, Jonas -88 +0.9 M22 2010-07-24 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
6.22    » Söderling, Jonathan -88 +0.9 M22 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
6.16  » Elgered, Jonas -87 +1.9 MS 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
6.14  [4] Almlöf, Andreas -95 +1.4 P15 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
5.89    » Wulff, Jonathan -94 +1.8 P16 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.86  » Grundberg, Erik -94 +1.3 P16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
5.69  » Ewertzh, Jacob -95 +0.6 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
5.45    » Öberg, Anton -93 +2.0 P17 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
5.29  » Averin Markström, Simon -95 +0.8 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
4.75  Magnuson, Daniel -95 -1.3 P15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
4.74      Lind, Markus -95 +0.6 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
4.58  » Rosenberg, Viktor -96 +0.2 P14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.72  Turesson, Valter -96 +1.7 P14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.64      Lundström, William -96 -1.1 P14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
3.50  Sjölin, Albin -97 -0.9 P13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.42  Berglind, Viktor -96 -0.1 P14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.42      Hagberg, William -96 -0.4 P14 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.40  Stjernlöf, Carl -96 +0.1 P14 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
6.91  » Fältström, Love -91 +3.0 P19 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
6.18  » Elgered, Jonas -87 +2.3 MS 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
4.77  Lind, Markus -95 +2.5 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P19
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för P17
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för P15
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
4.49  [1] » Karlsson, John -99 -0.6 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
4.47  » Ilbäcken, Theodor -98 +0.2 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.32    » Hargeström, Sebastien -98 0.0 P12 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
4.04  Sjölin, Albin -97 +2.0 P13 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.03  » Olsson, Timothy -98 0.0 P12 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.66      Eklöw, Georg -99 -0.9 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.65  » Forsberg, Martin -99 +1.4 P11 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.64  » Svensson, Elias -00 +1.5 P10 2010-07-11 » Ölandsspelen, Högby IP, Högby
3.46    » Rodhe, Gustav -99 0.0 P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.34  Abdulrazak, Dean -99 0.0 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.30  » Henningson, William -99 0.0 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.20    » Johansson, Leon -01 +1.7 P10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
3.15  Pettersson, Erik -00 0.0 P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
4.18  Sjölin, Albin -97 +2.7 P13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Vinduppgift saknas
3.82  » Rodhe, Albin -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.63  Andreasson, Oliver -00 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.61    » Eriksson Nilsfors, Love -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.55  » Henningson, William -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.45  Löfström Nordlinder, Elon -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.33      Knave, Alexander -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.27  » Skaarud, Hannes -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  » Sandqvist, Petter -01 - P10 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.21    » Lund, Jonathan -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.17  Mahdi, Alex -00 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.12  Marminge, Melker -00 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.08      Nordkvist, Kasper -00 - P10 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
3.08  Norss, Petter -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.05  Brikell, Arvid -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.04    » Axelsson Th., Joel -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.04  » Käck, Joel -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.03  » Ekberg, Johan -00 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91      Rudal, Elliott -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.89  » Strömfelt, Erik -00 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.88  Nyhem, Jakob -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.82      Strandberg, Edvin -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.81  Lindahl, Linus -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.81  » Gemmel, Harald -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.74      Martinsson, Morgan -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.70  Reynols Nordgren, Nils -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.70  Kings, Viktor -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.61      Glansberg, Rasmus -99 - P11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.55  Åkerman, Hampus -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50  Bolander, Julian -00 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50      Styfberg, Max -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.44  Jakobsson, Melvin -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.26  Sandberg, Isac -01 - P10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.23  Sköldström, Erik -01 - P10 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P11
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.93  » Attersand, Johan -74 +1.2 M35 2010-08-11 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
13.80  » Söderling, Jonathan -88 +1.0 M22 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.19  [1] » Grundberg, Erik -94 0.0 P16 2010-09-10 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
12.93  [2] » Odenman, Gunnar -93 -0.8 P17 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.08  » Attersand, Henrik -84 +1.0 MS 2010-08-11 » Friidrottskväll 3, Stockholms Stadion, Stockholm
Ej godkänd vind
14.49  » Söderling, Jonathan -88 +3.2 M22 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för P16
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Kula (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.44  » Barrefors, Björn -87 MS 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.46  » Elgered, Jonas -87 MS 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
11.07  [1]   Segerlind, Jonas -88   M22 2010-07-24 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
9.25  » Wulff, Jonathan -94 P16 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
8.40  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
8.33    » Öberg, Anton -93   P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
7.87  » Acson, Dennis -82 MS 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
6.98  Persson, Alexander -89 M22 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
6.87    » Bougt, Niklas -92   P18 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
6.19  » Skjutar Apell, Linus -89 M22 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 8:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Kula (6,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
13.74  » Barrefors, Björn -87 MS 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
                 
 Kula (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.71  [1] Bäck, Philip -93 P17 2010-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
12.41  [2] » Green, Philip -93 P17 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
12.41  [1] Almlöf, Andreas -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
11.09  » Ewertzh, Jacob -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
10.56      Pettersson Köt, William -96   P14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
9.83  Lind, Markus -95 P15 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.06  » Averin Markström, Simon -95 P15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
8.89      Hartzell, Pontus -95   P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
8.07  » Alenäs, Hans -96 P14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
7.00  Qvarfordt, Johan -95 P15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
7.12  Stevens, Alexander -98 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
6.10  » Krüsell Berg, Carl -98 P12 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
5.55      Wisdom, Elvis -98   P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
5.43  Jama, Shamarke -98 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
6.76  » Forsberg, Martin -99 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
6.72  Abdulrazak, Dean -99 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
6.60  [1] » Svensson, Elias -00   P10 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
6.10  [2] Nordkvist, Kasper -00 P10 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
5.96  Norss, Petter -99 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
5.47    » Karlsson, John -99   P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
5.25  Reynols Nordgren, Nils -01 P10 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
4.97  Eklöw, Georg -99 P11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
4.43  » Johansson, Leon -01 P10 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P10
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P10
                 
 Diskus (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
40.23  » Barrefors, Björn -87 MS 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
33.38  [1] Segerlind, Jonas -88 M22 2010-07-25 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
33.22    » Elgered, Jonas -87   MS 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.33  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
23.53  » Öberg, Anton -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
21.88    » Wulff, Jonathan -94   P16 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
20.95  » Acson, Dennis -82 MS 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
17.82  » Skjutar Apell, Linus -89 M22 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
17.25      Persson, Alexander -89   M22 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
15.55  » Bougt, Niklas -92 P18 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Diskus (1,5 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
36.56  [1] Bäck, Philip -93 P17 2010-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
34.66  » Green, Philip -93 P17 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
27.48    » Wulff, Jonathan -94   P16 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
26.63  » Öberg, Anton -93 P17 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.90  Almlöf, Andreas -95 P15 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
26.64  Lind, Markus -95 P15 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
                 
 Slägga (7,26 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
27.40  » Elgered, Jonas -87 MS 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
21.92  » Öberg, Anton -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
15.15    » Skjutar Apell, Linus -89   M22 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
14.68  » Acson, Dennis -82 MS 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
13.67  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
13.62    » Wulff, Jonathan -94   P16 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
13.26  » Bougt, Niklas -92 P18 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
12.10  Persson, Alexander -89 M22 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
                 
 Slägga (5,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.90  [1] » Öberg, Anton -93 P17 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
26.47  [2] Bäck, Philip -93 P17 2010-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Spjut (800 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
66.34  Moorast, Timo -86 MS 2010-05-08 » Vårkastet, Gröna Dalens IP, Bålsta
54.95  » Backlund, Esbjörn -89 M22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
51.97    » Elgered, Jonas -87   MS 2010-06-13 » Hyvinkää, FIN
48.76  [1] Segerlind, Jonas -88 M22 2010-07-25 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
42.58  » Wulff, Jonathan -94 P16 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
33.63      Persson, Alexander -89   M22 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
32.42  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
31.18  » Öberg, Anton -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
30.52    » Bougt, Niklas -92   P18 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
27.86  » Acson, Dennis -82 MS 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
27.75  » Skjutar Apell, Linus -89 M22 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för M22
                 
 Spjut (700 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
48.32  [1] » Green, Philip -93 P17 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
43.84  [2] Bäck, Philip -93 P17 2010-05-02 » Hellaskastet, Sätra IP, Sätra
40.61  » Wulff, Jonathan -94 P16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P17
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för P17
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
44.12  [1] Almlöf, Andreas -95 P15 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
40.13  » Wulff, Jonathan -94 P16 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
29.93    » Averin Markström, Simon -95   P15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
29.77  Pettersson Köt, William -96 P14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
28.89  Magnuson, Daniel -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
28.70    » Ewertzh, Jacob -95   P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
27.59  Lind, Markus -95 P15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
22.45  Lundström, William -96 P14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
21.54  Qvarfordt, Johan -95 P15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
20.03  Stevens, Alexander -98 P12 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
19.23  » Ilbäcken, Theodor -98 P12 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
19.21    » Hargeström, Sebastien -98   P12 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
19.12  Orion Magan, Adam -98 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
18.91  Werner, Simon -98 P12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
18.41      Sjölin, Albin -97   P13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
18.38  » Krüsell Berg, Carl -98 P12 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
18.19  » Rodhe, Albin -99 P11 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
15.80    » Rodhe, Gustav -99   P11 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
8.95  » Henningson, William -99 P11 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
38.78  » Ilbäcken, Theodor -98 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
34.02  » Hargeström, Sebastien -98 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
31.88      Träff, Henrik -98   P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
29.98  Knave, Alexander -99 P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
27.95  Stevens, Alexander -98 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
27.59    » Olsson, Timothy -98   P12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
27.17  Abdulrazak, Dean -99 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.78  » Johansson, Leon -01 P10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
25.06      Glansberg, Rasmus -99   P11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
24.29  » Henningson, William -99 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
21.59  » Svensson, Elias -00 P10 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
20.67    » Strömfelt, Erik -00   P10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
19.90  Furuholm, Emanuel -98 P12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
17.92  Nordkvist, Kasper -00 P10 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
15.86  Norss, Petter -99 P11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
30.20  » Forsberg, Martin -99 P11 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
23.12  » Johansson, Leon -01 P10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
21.09  » Sandqvist, Petter -01 P10 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
                 
 10-kamp
  |  100 m  |  Längd  |  Kula (7,26 kg)  |  Höjd  |  400 m  |  110 m häck (106,7 cm)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (800 gr)  |  1 500 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 009  [1,2] Segerlind, Jonas -88 +1.3 M22 2010-07-25 » Enaspelen, Enavallen, Enköping
Resultat:          |  11.93(+1.0)  |  6.27(+0.9)  |  11.07  |  1.69  |  55.02  |  16.64(+2.0)  |  33.38  |  3.80  |  48.76  |  4:38.69  |
Poäng:                |  665  |  646  |  550  |  536  |  598  |  662  |  531  |  562  |  570  |  689  |
5 942  » Elgered, Jonas -87 +1.3 MS 2010-06-13 » Hyvinkää, FIN
Resultat:          |  11.86(+1.7)  |  5.84(+1.0)  |  10.87  |  1.66  |  54.10  |  16.20(+1.2)  |  33.11  |  3.90  |  51.97  |  4:56.12  |
Poäng:                |  679  |  552  |  538  |  512  |  635  |  710  |  526  |  590  |  618  |  582  |
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för M22
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för seniorer (MS)
                 
 10-kamp
  |  110 m häck (91,4 cm)  |  Diskus (1,5 kg)  |  Stav  |  Spjut (700 gr)  |  300 m  |  100 m  |  Längd  |  Kula (5,0 kg)  |  Höjd  |  1 000 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
6 363  [1] » Green, Philip -93 -0.3 P17 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  15.51(-1.4)  |  34.66  |  4.02  |  48.32  |  36.70  |  11.67(+0.5)  |  6.21(0.0)  |  12.41  |  1.67  |  3:11.83  |
Poäng:                |  789  |  557  |  623  |  564  |  777  |  717  |  632  |  631  |  520  |  553  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P17
                 
 8-kamp
  |  100 m häck (84 cm)  |  Diskus (1,0 kg)  |  Stav  |  Spjut (600 gr)  |  Längd  |  Kula (4,0 kg)  |  Höjd  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
5 762  [1] Almlöf, Andreas -95 +0.5 P15 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  13.71(-0.4)  |  30.90  |  ej res  |  44.12  |  6.14(+1.4)  |  11.63  |  1.74  |  2:11.74  |
Poäng:                |  1 020  |  603  |  - 1  |  766  |  965  |  700  |  884  |  824  |
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för P15
                 
 5-kamp
  |  60 m häck (76,2 cm)  |  Längd (zon)  |  Boll (300 gr)  |  Höjd  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 631  [1] » Olsson, Timothy -98 +0.4 P12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  12.70(+0.9)  |  3.83(0.0)  |  27.59  |  1.13  |  1:56.33  |
Poäng:                |  509  |  522  |  413  |  487  |  700  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för P12
                 
 Castorama
  |  Kula (7,26 kg)  |  Spjut (800 gr)  |  Diskus (2,0 kg)  |  Slägga (7,26 kg)  |
resultat     namn   klass datum   tävling
1 343  » Wulff, Jonathan -94 P16 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  9.25  |  42.58  |  21.88  |  13.62  |
Poäng:                |  404  |  529  |  274  |  136  |
1 332  » Öberg, Anton -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  8.33  |  31.18  |  23.53  |  21.92  |
Poäng:                |  332  |  350  |  318  |  332  |
1 234  » Odenman, Gunnar -93 P17 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  8.40  |  32.42  |  26.33  |  13.67  |
Poäng:                |  338  |  371  |  388  |  137  |
1 000  » Acson, Dennis -82 MS 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  7.87  |  27.86  |  20.95  |  14.68  |
Poäng:                |  295  |  292  |  249  |  164  |
849  Persson, Alexander -89 M22 2010-09-26 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.98  |  33.63  |  17.25  |  12.10  |
Poäng:                |  220  |  391  |  144  |  94  |
775  » Skjutar Apell, Linus -89 M22 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.19  |  27.75  |  17.82  |  15.15  |
Poäng:                |  148  |  290  |  161  |  176  |
766  » Bougt, Niklas -92 P18 2010-10-02 » Castorama, Enskede IP, Enskede
Resultat:          |  6.87  |  30.52  |  15.55  |  13.26  |
Poäng:                |  210  |  339  |  91  |  126  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-11-10
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hletics