HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
ÅRSBÄSTASTATISTIK Kvinnor Rapportdatum: 2017-09-12
Ute för 2010 Resultatdatum: 2010-09-25
Förklaringar
Färgad och fetstil = klubbrekord för klassen
       
 60 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
8.97  [1] » Cianelli, Rosanna -99 +1.0 F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.27  » Lindvall, Siri -01 +1.9 F10 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
9.32    » Lundmark, Maja -99 +0.6 F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.39  » Jahrl, Hedda -99 +0.7 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
9.55  » Jansson, Fanny -99 +0.9 F11 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
9.55    » Dyrke, Julia -99 +1.0 F11 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
9.74  » Kapell, Tilda -01 +1.1 F10 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
9.90  » Wärn, Nora -99 +0.2 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
9.91      Körnegård, Alexandra -99 +0.5 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.01  » Engström, Isabella -99 +1.2 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
10.30  » Stevens, Linnéa -01 -0.1 F10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
10.31      Nygren, Sonia -99 +1.1 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
10.47  » Jansson, Julia -02 +0.9 F10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
10.53  » Nordström, Thea -01 +0.4 F10 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
10.75      Zetterberg, Elin -99 +0.5 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
10.85  Karlén, Elly -01 +0.4 F10 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
11.19  » Laidlaw, Matilda -98 +0.5 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
11.22      Degerholm, Elin -99 +0.9 F11 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.63  Edelstam W., Johanna -98 +0.5 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
12.16  » Berghäll, Linda -02 +0.9 F10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.57    » Krüsell Berg, Tilda -02 -2.4 F10 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
13.02  Magnusson, Hanna -98 0.0 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Ej godkänd vind
10.26  » Stevens, Linnéa -01 +2.2 F10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
9.70  » Ilbäcken, Thelma -01 - F10 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
9.93  » Stevens, Linnéa -01 - F10 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
10.40  » Jansson, Julia -02 - F10 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 80 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.78  [1] » Björnsdotter P, Tove -97 +1.0 F13 2010-09-11 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
11.04  [2] » Agbonkhese, Efe -98 +0.9 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.17    » Gustafsson, Linnéa -97 -0.3 F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
11.19  [3] Nordkvist, Wilma -98 +0.7 F12 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11.35  » Gerendas, Vera -97 +1.3 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.38    » Österberg, Hanna -97 +0.9 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.39  » Tersander, Beata -97 -0.2 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
11.58  Nordkvist, Nikolina -97 +0.9 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.59    » Jakobsson, Ylva -98 +0.8 F12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
11.74  Jahfel, Nadja -97 +1.3 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
11.85  » Lindberg, Felicia -97 +1.0 F13 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
11.87    » Hansson, Pernilla -98 +2.0 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.03  » Åkeson, Magdalena -98 +0.7 F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.06  Elofson, Matilda -97 +1.2 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.09    » Strömbeck, Hanna -97 -0.6 F13 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.11  Sundqvist, Elin -97 +0.2 F13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.19  » Laidlaw, Matilda -98 +0.7 F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
12.20    » Kapell, Hanna -98 +0.9 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.33  » Hultström, Emma -98 -0.2 F12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.41  Magnusson, Hanna -98 0.0 F12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.53    » Brunnstedt, Julia -98 -0.6 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.65  » Palmerstedt, Linnéa -98 +1.8 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.75  Capelle, Téa -98 -1.0 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.77      Setterberg, Alice -97 +0.9 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
12.83  » Berghäll, Emily -98 -0.2 F12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
12.84  Radhe, Nike -98 -1.0 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.12    » Retsloff, Hanne -98 -0.6 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.16  Forsberg, Filippa -98 -0.6 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.29  » Strömfelt, Ella -98 -1.0 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
13.43    » Ahlberg, Grete -98 +0.2 F12 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.87  Berthe, Sara -97 +0.2 F13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
11.62  » Lindberg, Felicia -97 +2.7 F13 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.40  » Brunnstedt, Julia -98 +2.1 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.68  » Robertsson, Fanny -98 +2.2 F12 2010-05-22 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
12.32  [4] » Dyrke, Julia -99 - F11 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.95  » Robertsson, Fanny -98 - F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 100 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
11.96  [1,2] » Alstermark, Linnéa -92 +1.5 F18 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.24  [3,4] » Fredriksson, Emma -91 +2.0 F19 2010-07-09 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
12.27    » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +1.8 K22 2010-03-20 » Memphis, TN, USA
12.58  [5] » Österberg, Sara -93 +0.9 F17 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
12.60  [6] » Breig Lindell, Elin -95 -0.3 F15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.61  [7]   Lüppert Thomsson, Frida -92 0.0 F18 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.86  » Sabir, Jasmin -92 +0.6 F18 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
12.87  [8] » Jelassi, Yasmin -96 +1.7 F14 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
12.92  [9] » Schelander, Rebecka -94 +1.0 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
13.00  Tengvall, Tove -91 +1.3 F19 2010-06-08 » Folksam Challenge Eskilstuna, Ekängens IP, Eskilstuna
13.22  » Karlsson, Julia -93 -0.6 F17 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
13.29    » Bill, Ellinor -95 +0.3 F15 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
13.50  Ferneman, Lisa -95 +0.6 F15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.55  » Retsloff, Frida -92 +0.5 F18 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.60    » Sjöberg, Olivia -95 +2.0 F15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
13.65  » Avebäck, Freja -95 +2.0 F15 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
14.04  Altrov Berg, Vera -96 +0.6 F14 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.08    » Romàn, Linnéa -95 +0.3 F15 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
14.09  » Möller, Amelie -94 +1.4 F16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.09  » Sandelius, Josefine -94 +1.4 F16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.31      Carls, Julia -94 -0.1 F16 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.33  Carlsson, Petra -68 +0.3 K40 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
14.34  » Lidbeck, Linnéa -95 +1.7 F15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.42      Lexén, Tove -95 +1.7 F15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.61  Tapper, Fanny -95 +2.0 F15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
14.62  Qvarfordt, Sara -95 +1.5 F15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.70      Attermo, Sofia -96 -0.8 F14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
14.78  Gustafsson, Stephanie -92 -2.2 F18 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
14.95  Huldin, Jessica -96 +0.2 F14 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
15.31  Huldin, Louise -95 0.0 F15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
Ej godkänd vind
12.10  » Fredriksson, Emma -91 +2.8 F19 2010-08-03 » MAI-galan, Malmö Stadion, Malmö
12.72  Tengvall, Tove -91 +2.8 F19 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
12.74    » Jelassi, Yasmin -96 +2.2 F14 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
13.31  » Sjöberg, Olivia -95 +4.2 F15 2010-05-22 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
14.05  Lexén, Tove -95 +3.1 F15 2010-05-22 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
14.69      Wielgosz, Karolina -96 +2.3 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
15.26  Pudeck, Stella -96 +2.3 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 10:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F17
[6] - 4:e plats på 10-bästalista för F15
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[8] - 3:e plats på 10-bästalista för F14
[9] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 200 m
resultat     namn vind klass datum   tävling
24.42  [1] Persson, Sofie -87 -0.2 KS 2010-07-09 » Öresundsspelen, Hedens IP, Helsingborg
24.50  [2] » Tomb, Stine -86 +1.5 KS 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.07  [3] » Dedrickson M, Fatima -89 +0.7 K22 2010-04-23 » Provo, UT, USA
25.12  [4] » Fredriksson, Emma -91 +0.4 F19 2010-08-19 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
25.17  [5] » Morgan, Lynette -91 +1.0 F19 2010-08-11 » Windsprint, Norrliden, Sundsvall
25.32    » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +1.3 K22 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
25.33  [6] » Alstermark, Linnéa -92 +0.7 F18 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
25.93  [7] Lüppert Thomsson, Frida -92 -0.5 F18 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
25.99  [8]   Tengvall, Tove -91 +0.7 F19 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
26.11  [9] » Sabir, Jasmin -92 +0.5 F18 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
27.07  » Karlsson, Julia -93 +0.7 F17 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
27.14    » Larsson, Louise -90 +0.1 K22 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.26  » Breig Lindell, Elin -95 -1.6 F15 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
27.37  » Retsloff, Frida -92 0.0 F18 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
27.83    » Tolvers, Nathalie -90 -1.2 K22 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
28.08  » Österberg, Sara -93 0.0 F17 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
28.44  Engfors, Paulina -90 +0.9 K22 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
28.72    » Gerendas, Vera -97 +0.5 F13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.10  » Möller, Amelie -94 -0.8 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
29.25  [10] Nordkvist, Wilma -98 +1.4 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
29.26    » Österberg, Hanna -97 -0.4 F13 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
29.58  » Tersander, Beata -97 +0.2 F13 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
29.75  Nordkvist, Nikolina -97 +1.0 F13 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
30.05      Gustafsson, Stephanie -92 +1.6 F18 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
30.25  [11] » Laidlaw, Matilda -98 +1.2 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
31.06  » Lindberg, Felicia -97 +0.5 F13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
31.40      Sundqvist, Elin -97 +0.5 F13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
32.48  » Retsloff, Hanne -98 +0.9 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
33.34  » Strömfelt, Ella -98 +0.9 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
34.06  » Robertsson, Fanny -98 +1.4 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
25.09  » Fredriksson, Emma -91 +3.2 F19 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
25.15  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 +2.1 K22 2010-03-20 » Memphis, TN, USA
26.83  » Österberg, Sara -93 +2.8 F17 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
Manuell tidtagning
30.7m » Lindberg, Felicia -97 +2.0 F13 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
32.2m » Asplund, Felicia -96 +2.0 F14 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 2:a plats på 10-bästalista för F19
[5] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[6] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[7] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[8] - 9:e plats på 10-bästalista för F19
[9] - 8:e plats på 10-bästalista för F18
[10] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[11] - 10:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 300 m
resultat     namn   klass datum   tävling
39.55  » Persson, Frida -89 K22 2010-08-10 » Göteborg GP, Slottskogsvallen, Göteborg
42.76  » Breig Lindell, Elin -95 F15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
44.83    » Retsloff, Frida -92   F18 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
45.24  [1] » Forss, Emma -94 F16 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 400 m
resultat     namn   klass datum   tävling
53.97  [1] » Högberg, Rebecca -84 KS 2010-06-04 » Diamond League, Bislett Stadion, Oslo, NOR
53.98  [2] Persson, Sofie -87 KS 2010-07-15 » Karlstad GP, Tingvalla, Karlstad
54.04    » Tomb, Stine -86   KS 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
55.06  » Hellberg Jonsén, Sofia -89 K22 2010-04-10 » Oxford, MS, USA
58.31  [3] » Persson, Frida -89 K22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
58.43  [4] » Sabir, Jasmin -92   F18 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
61.21  » Grönros, Lovisa -93 F17 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
61.51  » Larsson, Louise -90 K22 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
62.70  [5] » Forss, Emma -94   F16 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
63.71  » Österberg, Sara -93 F17 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
64.21  » Norss, Emma -94 F16 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
66.13    » Karlsson, Julia -93   F17 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
66.99  » Tolvers, Nathalie -90 K22 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
71.98  Gustafsson, Stephanie -92 F18 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
75.38  » Möller, Amelie -94 F16 2010-05-12 » Speedy Gonzales, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
58.04  [6] » Nilsson, Amanda -83 KS 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
58.26  [7] » Sabir, Jasmin -92 F18 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
59.52  [8] » Tolvers, Nathalie -90 K22 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för KS
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för K22
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för F16
[6] - sträcka #3 i 4x400m
[7] - sträcka #2 i 4x400m
[8] - sträcka #1 i 4x400m
                 
 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:12.1m Palm, Sarah -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:46.9m » Jahrl, Hedda -99 F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.0m   » Odelius, Nora -00   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.7m » Kapell, Tilda -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:47.8m » Samuelberg, Siri -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.2m   » Wärn, Nora -99   F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.7m Malmberg, Moa -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:49.8m Johansson, Flavia -99 F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:50.1m   » Engström, Isabella -99   F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.0m » Richardsson, Victoria -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.0m » Gassama, Sira -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:51.4m   » Ilbäcken, Thelma -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.4m Fagerström, Tyra -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:53.9m Bjurman, Louise -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:54.6m   » Hultström, Vilma -00   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.0m » Stevens, Linnéa -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.4m Romert, Alva -99 F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:55.5m   » Lindvall, Siri -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:57.7m Elfvén-Scherdin, Elfrida -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.2m » Hansson, Jessica -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.3m   » Nordström, Thea -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1:59.8m Franzén, Stina -99 F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:00.4m » Cornelius, Magdalena -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.0m   » Rådbo, Klara -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.7m Steiger, Maia -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:01.7m Steiger, Ida -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:02.2m     Strandman, Maja -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.2m Wetterrot, Viola -99 F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:03.8m Glansberg, Ronja -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.0m   » Hausmann, Isa -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:04.3m Fritz, Isabell -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:05.0m » Littorin, Ebba -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.0m     Stengard, Matilda -99   F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.0m Landin, Sara -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.0m Adsjö, My -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:06.3m   » Jansson, Fanny -99   F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:09.4m Sollbe, Sofia -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.6m Berg, Minna -00 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:10.9m     Granath, Hilda -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.2m Lund, Emma -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.2m » Bjuremalm, Tilde -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:16.7m     Hådén, Sofia -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:17.8m Nordborg, Ebba -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:19.1m Strömbeck, Klara -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:19.1m     Borén, Elin -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:20.1m Tesfai, Jobella -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:20.8m Beronius, Clara -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:21.1m     Fernström, Eira -01   F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:22.6m Nevalainen, Olivia -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2:29.5m Trelje, Alice -01 F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
                 
 600 m
resultat     namn   klass datum   tävling
1:34.93  » Högberg, Rebecca -84 KS 2010-08-06 » DN-galan, Stockholms Stadion, Stockholm
1:47.18  [1] » Gerendas, Vera -97 F13 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1:56.14      Nordkvist, Nikolina -97   F13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
1:57.17  Magnusson, Hanna -98 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1:57.39  » Lindberg, Felicia -97 F13 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
1:57.41    » Laidlaw, Matilda -98   F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1:58.46  » Kapell, Hanna -98 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1:59.65  [2] » Wärn, Nora -99 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:00.50  [3] » Cianelli, Rosanna -99   F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:01.09  [4] » Dyrke, Julia -99 F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:04.42  Johansson, Flavia -99 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:04.70    » Jahrl, Hedda -99   F11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:04.99  » Janhunen, Marina -98 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:05.12  Edelstam W., Johanna -98 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
2:05.38    » Strömfelt, Ella -98   F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:05.73  Nordkvist, Wilma -98 F12 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:10.82  » Hultström, Emma -98 F12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2:15.69      Eriksson, Hedda -98   F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
2:16.80  » Engström, Isabella -99 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2:22.67  Zetterberg, Elin -99 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2:24.19    » Berghäll, Emily -98   F12 2010-07-16 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
2:24.92  » Jansson, Fanny -99 F11 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F11
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 800 m
resultat     namn   klass datum   tävling
2:10.29  » Högberg, Rebecca -84 KS 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
2:14.97  [1,2] » Tolvers, Nathalie -90 K22 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
2:22.64  [3] » Wåhlin, Lova -92   F18 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:28.44  Forsbacka Karlsson, Tove -93 F17 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
2:31.09  Engfors, Paulina -90 K22 2010-04-24 » Norman, OK, USA
2:32.65    » Åberg, Stina -94   F16 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2:35.24  Linjo, Sofia -94 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2:37.83  » Larsson, Louise -90 K22 2010-07-29 » Sommaröz 2, Källbrinks IP, Huddinge
2:38.88      Lüppert Thomsson, Frida -92   F18 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
2:40.46  » Lidbeck, Linnéa -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
2:41.19  » Lindberg, Felicia -97 F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:44.18    » Bill, Ellinor -95   F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
2:45.46  Westman Persson, Ellen -96 F14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:45.52  » Kapell, Hanna -98 F12 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2:47.98      Altrov Berg, Vera -96   F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
2:49.25  Twengström, Moira -97 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2:52.06  » Romàn, Linnéa -95 F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
2:53.35      Nordkvist, Nikolina -97   F13 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
2:55.31  Tapper, Fanny -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
2:55.33  Huldin, Jessica -96 F14 2010-05-09 » Danderyds Ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP, Danderyd
2:58.79    » Dyrke, Julia -99   F11 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3:00.41  Carlsson, Petra -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
3:14.41  Forsberg, Filippa -98 F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3:23.55      Radhe, Nike -98   F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3:28.64  Huldin, Louise -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Stafettsträcka
2:27.06  [4] Forsbacka Karlsson, Tove -93 F17 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
2:29.77  [5] » Åberg, Stina -94 F16 2010-05-29 » Stafett-SM, Sportcentrum, Norrtälje
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - sträcka #1 i 3x800m
[5] - sträcka #2 i 3x800m
                 
 1 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
3:27.76  Eklind, Maja -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:29.63  [1] » Laidlaw, Matilda -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:43.89  [2] » Strömfelt, Ella -98   F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3:49.00  [3] Eriksson, Hedda -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 1 500 m
resultat     namn   klass datum   tävling
4:49.96  [1] » Tolvers, Nathalie -90 K22 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
5:12.98  [2] » Jonsson, Elin -90 K22 2010-07-23 » Friidrottskväll 2, Stockholms Stadion, Stockholm
5:41.85    » Åberg, Stina -94   F16 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
5:53.46  Westman Persson, Ellen -96 F14 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
5:53.60  Linjo, Sofia -94 F16 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
6:20.52  Huldin, Jessica -96 F14 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för K22
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 2 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
8:17.05  Westman Persson, Ellen -96 F14 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8:52.44  Huldin, Jessica -96 F14 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 3 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
11:11.32  [1] Jonasson, Elin -94 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
11:18.18  » Östlund, Emmi -88 K22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
11:35.13  [2] » Åberg, Stina -94 F16 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 5 000 m
resultat     namn   klass datum   tävling
18:56.02  » Östlund, Emmi -88 K22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
                 
 10 km (gatulopp)
resultat     namn   klass datum   tävling
49.26  » Larsson, Louise -90 K22 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
56.10  » Retsloff, Frida -92 F18 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:01.12      Jakobsson, Ulrika -91   F19 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:05.31  Wikström, Linda -81 KS 2010-08-14 » Midnattsloppet, Södermalm, Stockholm
1:15.14  » Möller, Amelie -94 F16 2010-08-30 » Tjejmilen, Gärdet, Stockholm
                 
 1 500 m h (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
5:29.25  [1] » Wåhlin, Lova -92 F18 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
5:53.52  [2] » Åberg, Stina -94 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
6:08.54  [3] Linjo, Sofia -94 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Not
[1] - Klubbrekord för seniorer (KS)
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F16
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 60 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
9.93  [1] » Björnsdotter P, Tove -97 +1.5 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.15  [2] » Gustafsson, Linnéa -97 -0.7 F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.30      Nordkvist, Wilma -98 +1.1 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.89  [3] » Hansson, Pernilla -98 +1.7 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
11.02  » Laidlaw, Matilda -98 +1.5 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
11.85    » Kapell, Hanna -98 +1.5 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
12.31  Magnusson, Hanna -98 +1.1 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
13.07  » Retsloff, Hanne -98 +1.5 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
[3] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 80 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.07  [1] » Breig Lindell, Elin -95 -0.1 F15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
12.55  [2] » Bill, Ellinor -95 0.0 F15 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
12.86      Ferneman, Lisa -95 +1.4 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
13.01  [3] » Forsberg, Elin -96 +1.7 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
13.85  » Asplund, Felicia -96 +1.7 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
14.07      Ödahl, Hedvig -95 +1.1 F15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
14.10  [4] » Björnsdotter P, Tove -97 +1.5 F13 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
14.83  » Sjöberg, Olivia -95 -1.4 F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
15.26      Tapper, Fanny -95 +1.6 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
16.73  Qvarfordt, Sara -95 +1.5 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
17.15  Huldin, Louise -95 +1.5 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
18.62  » Norss, Stina -96 -1.1 F14 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F15
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 8:e plats på 10-bästalista för F14
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 100 m häck (84 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
14.20  [1] » Dedrickson M, Fatima -89 -1.7 K22 2010-04-23 » Provo, UT, USA
14.22  [2] Lüppert Thomsson, Frida -92 -0.1 F18 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
14.86  [3,4] » Fredriksson, Emma -91 -0.1 F19 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F19
[4] - 5:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 100 m häck (76,2 cm)
resultat     namn vind klass datum   tävling
15.27  [1] » Breig Lindell, Elin -95 -0.1 F15 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 300 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
43.56  [1] » Sabir, Jasmin -92 F18 2010-08-13 » JSM, Tingvalla IP, Karlstad
46.11  [2] » Wåhlin, Lova -92 F18 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
48.86    » Forss, Emma -94   F16 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
50.03  » Breig Lindell, Elin -95 F15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
54.41  » Laidlaw, Matilda -98 F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
55.89    » Hansson, Pernilla -98   F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
63.15  » Norss, Stina -96 F14 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 7:e plats på 10-bästalista för F18
                 
 400 m häck (76,2 cm)
resultat     namn   klass datum   tävling
57.10  [1] » Tomb, Stine -86 KS 2010-07-27 » EM Barcelona, Barcelona,ESP
57.23  [2] Persson, Sofie -87 KS 2010-07-27 » EM Barcelona, Barcelona,ESP
59.00    » Persson, Frida -89   K22 2010-09-04 » Nordic-Baltic U23, Hällåsens IP, Söderhamn
62.07  [3] » Nilsson, Amanda -83 KS 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
63.37  [4] » Sabir, Jasmin -92 F18 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
68.78  [5] Engfors, Paulina -90 K22 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - Norge
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för KS
[3] - 7:e plats på 10-bästalista för KS
[4] - 8:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[5] - 9:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Höjd
resultat     namn   klass datum   tävling
1.54  [1] Lüppert Thomsson, Frida -92 F18 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
1.47  [2] Edgarsson, Anna -91 F19 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
1.46    » Norss, Emma -94   F16 2010-09-19 » Lag-USM, Gunder Häggstadion, Gävle
1.45  [3] » Gustafsson, Linnéa -97 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.44  » Forsberg, Elin -96 F14 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
1.44    » Sjöberg, Olivia -95   F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
1.43  » Bill, Ellinor -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.43  Ferneman, Lisa -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.43      Carlsson, Petra -95   F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.41  Huldin, Louise -95 F15 2010-05-29 » Kvantumspelen, Gröna Dalens IP, Bålsta
1.41  [4] Nordkvist, Wilma -98 F12 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
1.40    » Lindberg, Felicia -97   F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.40  » Breig Lindell, Elin -95 F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
1.38  » Norss, Stina -96 F14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.37  [5] » Hansson, Pernilla -98   F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.35  » Romàn, Linnéa -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.35  Ödahl, Hedvig -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.34      Edelstam W., Johanna -98   F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.33  Huldin, Jessica -96 F14 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.33  » Kapell, Hanna -98 F12 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.32    » Åkeson, Magdalena -98   F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
1.31  » Asplund, Felicia -96 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.31  » Jelassi, Yasmin -96 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.31    » Hård, Elsa -98   F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.28  » Laidlaw, Matilda -98 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.27  » Cianelli, Rosanna -99 F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.26    » Hultström, Emma -98   F12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.26  » Sjöholm, Matilda -98 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.26  Stengard, Matilda -99 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
1.25    » Strömfelt, Ella -98   F12 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
1.23  Tapper, Fanny -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
1.22  » Robertsson, Fanny -98 F12 2010-05-22 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
1.19    » Ahlberg, Grete -98   F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
1.18  » Jahrl, Hedda -99 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
1.17  » Jansson, Fanny -99 F11 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
1.17    » Strömbeck, Hanna -97   F13 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
1.16  Magnusson, Hanna -98 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
1.05  » Engström, Isabella -99 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
1.05    » Hansson, Jessica -00   F10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
1.00  » Stevens, Linnéa -01 F10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 3:e plats på 10-bästalista för F19
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F13
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 7:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Stav
resultat     namn   klass datum   tävling
3.30  [1] » Norss, Emma -94 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.40  [2] » Alsing Skoog, Emma -92 F18 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.20  [3] » Diamant, Isa -97 F13 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för F18
[3] - 2:a plats på 10-bästalista för F13
                 
 Längd
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.75  [1] Lüppert Thomsson, Frida -92 +0.7 F18 2010-08-19 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
5.54  [2] » Dedrickson M, Fatima -89 +0.6 K22 2010-05-12 » Albuquerque, NM, USA
5.44  [3] » Retsloff, Frida -92 +1.1 F18 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
5.38  » Bill, Ellinor -95 +1.6 F15 2010-08-13 » USM, Sannerudsvallen, Kil
5.19  [4] » Schelander, Rebecka -94 -0.6 F16 2010-07-10 » Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
5.03    » Breig Lindell, Elin -95 +1.8 F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
5.01  [5] » Jelassi, Yasmin -96 +0.7 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.85  » Wåhlin, Lova -92 0.0 F18 2010-09-10 » Skol-SM, Arosvallen, Västerås
4.65    » Romàn, Linnéa -95 -0.3 F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
4.59  Ödahl, Hedvig -95 +0.2 F15 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.56  Qvarfordt, Sara -95 +0.2 F15 2010-08-07 » DN-galan Youth, Stockholms Stadion, Stockholm
4.49    » Avebäck, Freja -95 0.0 F15 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.47  » Forsberg, Elin -96 +0.3 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.43  » Asplund, Felicia -96 +0.5 F14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.38    » Lidbeck, Linnéa -95 +0.2 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
4.37  Tapper, Fanny -95 +1.3 F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
4.23  Altrov Berg, Vera -96 -1.2 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
4.08      Carlsson, Petra -95 +1.6 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
3.81  Huldin, Louise -95 +0.5 F15 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.73  Wielgosz, Karolina -96 +1.8 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.58  Lexén, Tove -95 -0.5 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Ej godkänd vind
5.04  » Breig Lindell, Elin -95 +2.1 F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
Vinduppgift saknas
5.94  Lüppert Thomsson, Frida -92 - F18 2010-08-19 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F18
[4] - 7:e plats på 10-bästalista för F16
[5] - 5:e plats på 10-bästalista för F14
                 
 Längd (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
5.28  » Gustafsson, Linnéa -97 +1.2 F13 2010-09-11 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
4.94  Nordkvist, Wilma -98 +0.3 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.67  [1] » Agbonkhese, Efe -98 +0.9 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.65  Jahfel, Nadja -97 +0.7 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.58  Nordkvist, Nikolina -97 +1.1 F13 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.52    » Tersander, Beata -97 0.0 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
4.44  » Åkeson, Magdalena -98 0.0 F12 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
4.37  » Lindberg, Felicia -97 +0.8 F13 2010-06-22 » Sommarspel, Stockholms Stadion, Stockholm
4.34    » Hansson, Pernilla -98 -0.2 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.32  » Diamant, Isa -97 -1.7 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.31  » Laidlaw, Matilda -98 +0.3 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
4.22    » Gerendas, Vera -97 -0.8 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.18  » Robertsson, Fanny -98 +0.8 F12 2010-05-22 » Sundbybergs Ungdomsspel, Sätra IP, Sätra
4.15  » Kapell, Hanna -98 +0.5 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.12    » Palmerstedt, Linnéa -98 +0.3 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
4.09  » Strömbeck, Hanna -97 +0.1 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.02  » Dyrke, Julia -99 +1.3 F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
4.01      Edelstam W., Johanna -98 -0.5 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
3.97  » Lindvall, Siri -01 -0.5 F10 2010-06-11 » SAYO, Sollentunavallen, Sollentuna
3.95  » Jahrl, Hedda -99 +2.0 F11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.94    » Björnsdotter P, Tove -97 -1.1 F13 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
3.91  » Strömfelt, Ella -98 +1.0 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.83  » Cianelli, Rosanna -99 +1.5 F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.72    » Jansson, Fanny -99 +0.6 F11 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.68  Körnegård, Alexandra -99 +0.1 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.67  Capelle, Téa -98 +0.4 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.63    » Brunnstedt, Julia -98 +0.9 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
3.63  Johansson, Flavia -99 -0.1 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.60  » Retsloff, Hanne -98 -0.3 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.56      Magnusson, Hanna -98 +0.4 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.55  » Lundmark, Maja -99 +0.5 F11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
3.54  Forsberg, Filippa -98 -0.7 F12 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.50      Stengard, Matilda -99 0.0 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
3.48  » Berghäll, Emily -98 -2.4 F12 2010-07-16 » Valbo Games, Gunder Häggstadion, Gävle
3.28  » Stevens, Linnéa -01 +1.3 F10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
3.20    » Nordström, Thea -01 +0.2 F10 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
3.12  » Ahlberg, Grete -98 +1.4 F12 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
2.89  » Jansson, Julia -02 +1.0 F10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
2.77      Karlén, Elly -01 -0.1 F10 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
2.73  Degerholm, Elin -99 +0.3 F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
2.23  » Berghäll, Linda -02 -0.3 F10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Ej godkänd vind
4.49  » Lindberg, Felicia -97 +3.3 F13 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
3.01  » Hansson, Jessica -00 +2.3 F10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Vinduppgift saknas
4.44  » Lindberg, Felicia -97 - F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
4.40  » Österberg, Hanna -97 - F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.65      Johansson, Flavia -99 - F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.59  » Ilbäcken, Thelma -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.58  Knudsen, Josefin -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.57    » Kapell, Tilda -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.42  » Engström, Isabella -99 - F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.36  » Littorin, Ebba -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.25    » Wärn, Nora -99 - F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.24  » Odelius, Nora -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.22  Fagerström, Tyra -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.20      Kapell, Maja -99 - F11 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
3.20  » Hansson, Jessica -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.20  » Richardsson, Victoria -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.18    » Rådbo, Klara -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.15  Wetterrot, Viola -99 - F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.14  » Jansson, Julia -02 - F10 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
3.13      Nordborg, Ebba -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.11  Johansson, Linnéa -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.10  » Cornelius, Magdalena -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.09    » Gassama, Sira -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.08  Malmberg, Moa -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.06  Franzén, Stina -99 - F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.06    » Samuelberg, Siri -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
3.01  Berg, Minna -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.98  Romert, Alva -99 - F11 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.97    » Hultström, Vilma -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.93  » Hausmann, Isa -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.91  Steiger, Maia -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.75      Bjurman, Louise -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.74  Steiger, Ida -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.74  Fritz, Isabell -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.70    » Björk Sambo, Lucy -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.68  Fernström, Eira -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.67  » Bjuremalm, Tilde -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.63      Granath, Hilda -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.61  Strandman, Maja -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.59  Nevalainen, Olivia -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.58    » Krüsell Berg, Tilda -02 - F10 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
2.58  Elfvén-Scherdin, Elfrida -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.53  Borén, Elin -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50      Landin, Sara -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.50  Adsjö, My -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.46  Sollbe, Sofia -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.44      Lund, Emma -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.42  Hådén, Sofia -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.31  Beronius, Clara -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.26      Glansberg, Ronja -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.25  Palm, Sarah -00 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.14  Tesfai, Jobella -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
2.11      Strömbeck, Klara -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
1.51  Trelje, Alice -01 - F10 2010-09-04 » Triangelkampen, Tibblevallen, Täby
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Tresteg
resultat     namn vind klass datum   tävling
12.37  [1] » Sabir, Jasmin -92 0.0 F18 2010-08-19 » SM 2010, Lugnets IP, Falun
11.66  [2] » Bill, Ellinor -95 +0.9 F15 2010-08-13 » USM, Sannerudsvallen, Kil
10.78  [3] » Norss, Emma -94 -9.0 F16 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
10.75  [4] Forsell, Emilia -90 +1.3 K22 2010-06-29 » Friidrottskväll 1, Stockholms Stadion, Stockholm
9.85  Ödahl, Hedvig -95 +0.3 F15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.98      Qvarfordt, Sara -95 +1.8 F15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.79  Wielgosz, Karolina -96 +1.4 F14 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
7.57  » Norss, Stina -96 +1.6 F14 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
11.71  » Bill, Ellinor -95 +4.9 F15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
8.47  » Norss, Stina -96 +4.1 F14 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[2] - 4:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
[4] - 4:e plats på 10-bästalista för K22
                 
 Tresteg (zon)
resultat     namn vind klass datum   tävling
10.30  [1] » Gustafsson, Linnéa -97 -1.6 F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
9.47  » Tersander, Beata -97 +1.7 F13 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
9.37      Nordkvist, Nikolina -97 +1.4 F13 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
8.87  » Laidlaw, Matilda -98 -0.9 F12 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
7.70  » Ahlberg, Grete -98 +0.5 F12 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
Ej godkänd vind
8.57  » Diamant, Isa -97 +2.8 F13 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
                 
 Kula (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
11.62  [1] » Davidsson, Jenny -88 K22 2010-05-16 » Kval till lag-SM, Enskede IP, Enskede
8.23  Lüppert Thomsson, Frida -92 F18 2010-09-04 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
7.98  [2] » Almström, Elina -91 F19 2010-07-13 » Resultattävling, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för K22
[2] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Kula (3,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.15  [1] » Avebäck, Freja -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
9.63  Ferneman, Lisa -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
8.83      Tapper, Fanny -95   F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
8.17  Altrov Berg, Vera -96 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
8.15  » Bill, Ellinor -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
7.68      Lexén, Tove -95   F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
7.67  » Breig Lindell, Elin -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
7.50  » Jelassi, Yasmin -96 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
7.32    » Sjöberg, Olivia -95   F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
7.06  » Lidbeck, Linnéa -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
6.99  Carlsson, Petra -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
6.74      Huldin, Louise -95   F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
6.70  Attermo, Sofia -96 F14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
6.56  » Norss, Stina -96 F14 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
6.47      Huldin, Jessica -96   F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
6.36  Ödahl, Hedvig -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
5.77  Qvarfordt, Sara -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Kula (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
10.44  [1] » Lindberg, Felicia -97 F13 2010-09-11 » Nordea Regionsmästerskap, Källbrinks IP, Huddinge
10.25  [2] » Ahlberg, Grete -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
9.50  [3] » Berghäll, Emily -98   F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
9.23  » Diamant, Isa -97 F13 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
9.13  [4] » Jakobsson, Ylva -98 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
8.26      Nordkvist, Wilma -98   F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
7.83  [5] » Cianelli, Rosanna -99 F11 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
7.25  » Hultström, Emma -98 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
7.24    » Kapell, Hanna -98   F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
6.95  » Palmerstedt, Linnéa -98 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
6.88  » Engström, Isabella -99 F11 2010-05-26 » Brommaspelen, Sätra IP, Sätra
5.98    » Lundmark, Maja -99   F11 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
5.43  » Jansson, Fanny -99 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
4.52  » Lindvall, Siri -01 F10 2010-07-31 » Gurkspelen, Arosvallen, Västerås
3.71  Degerholm, Elin -99 F11 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för F12
[3] - 6:e plats på 10-bästalista för F12
[4] - 9:e plats på 10-bästalista för F12
[5] - 6:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Diskus (1,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
22.81  [1] » Almström, Elina -91 F19 2010-07-13 » Resultattävling, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F19
                 
 Diskus (0,6 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
25.52  [1] » Lindberg, Felicia -97 F13 2010-09-25 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
25.51  [2] » Avebäck, Freja -95 F15 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
24.45    » Berghäll, Emily -98   F12 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
20.07  Tapper, Fanny -95 F15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
18.60  [3] » Ahlberg, Grete -98 F12 2010-09-25 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
16.37  » Norss, Stina -96 F14 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
Not
[1] - 4:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 6:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 4:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Slägga (4,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
50.03  [1] » Almström, Elina -91 F19 2010-07-04 » Bottnarydskastet, Bottnaryds IP, Bottnaryd
Not
[1] - Klubbrekord även för seniorer (KS)
                 
 Slägga (3,0 kg/110)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.02  [1] Tapper, Fanny -95 F15 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 5:e plats på 10-bästalista för F15
                 
 Slägga (2,0 kg)
resultat     namn   klass datum   tävling
23.98  » Lindberg, Felicia -97 F13 2010-09-25 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
21.17  » Ahlberg, Grete -98 F12 2010-09-25 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
                 
 Spjut (600 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
28.32  [1,2] Lüppert Thomsson, Frida -92 F18 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
25.71  [3] Carls, Julia -94 F16 2010-08-25 » Tjejernas kväll, Stockholms Stadion, Stockholm
Not
[1] - 6:e plats på 10-bästalista för F18
[2] - 9:e plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
[3] - 5:e plats på 10-bästalista för F16
                 
 Spjut (400 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
31.27  [1] » Lindberg, Felicia -97 F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
28.85  [2] Tapper, Fanny -95 F15 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
27.29  [3] » Avebäck, Freja -95   F15 2010-08-28 » Nordeakampen Final, Studenternas IP, Uppsala
26.55  » Breig Lindell, Elin -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
25.52  Altrov Berg, Vera -96 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
24.77  [4] » Ahlberg, Grete -98   F12 2010-09-25 » Midgårdskastet, Midgårdsvallen, Märsta
22.96  » Norss, Stina -96 F14 2010-07-02 » Världsungdomsspelen, Ullevi, Göteborg
22.54  Ferneman, Lisa -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
21.76      Huldin, Louise -95   F15 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
21.13  Jahfel, Nadja -97 F13 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
20.06  » Asplund, Felicia -96 F14 2010-06-18 » Huddingespelen, Källbrinks IP, Huddinge
19.26    » Lidbeck, Linnéa -95   F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
18.58  Carlsson, Petra -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
18.46  » Jelassi, Yasmin -96 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
17.82    » Berghäll, Emily -98   F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
16.41  » Bill, Ellinor -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
16.13  Lexén, Tove -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
15.57      Nordkvist, Wilma -98   F12 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
14.89  Huldin, Jessica -96 F14 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
14.84  Qvarfordt, Sara -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
14.70    » Sjöberg, Olivia -95   F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
13.67  Nordkvist, Nikolina -97 F13 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
12.36  Ödahl, Hedvig -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
10.68    » Tersander, Beata -97   F13 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
10.36  » Hultström, Emma -98 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
10.25  » Romàn, Linnéa -95 F15 2010-05-23 » Nordeakampen Kval, Enskede IP, Enskede
10.23  » Sjöholm, Matilda -98 F12 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F13
[2] - 8:e plats på 10-bästalista för F15
[3] - 10:e plats på 10-bästalista för F15
[4] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
                 
 Boll (300 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
33.93  [1] » Ahlberg, Grete -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
27.79  Edelstam W., Johanna -98 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
25.48  [2] » Cianelli, Rosanna -99   F11 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
25.21  » Berghäll, Emily -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
23.04  » Agbonkhese, Efe -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
20.68    » Kapell, Tilda -01   F10 2010-08-29 » Björknässpelen, Björknäs IP, Boo
18.80  » Laidlaw, Matilda -98 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
18.50  » Lundmark, Maja -99 F11 2010-09-18 » STH-cup, Sätra IP, Sätra
17.96      Magnusson, Hanna -98   F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
17.30  » Hansson, Jessica -00 F10 2010-06-05 » Sätraspelen, Sätra IP, Sätra
16.62  Hådén, Ellen -98 F12 2010-09-04 » DF 12 - 14 år, Enskede IP, Enskede
14.03  » Lindvall, Siri -01 F10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
Not
[1] - 3:e plats på 10-bästalista för F12
[2] - 10:e plats på 10-bästalista för F11
                 
 Boll (150 gr)
resultat     namn   klass datum   tävling
21.25  » Ilbäcken, Thelma -01 F10 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
15.31  » Hansson, Jessica -00 F10 2010-08-21 » Täby Open, Tibblevallen, Täby
14.96    » Jansson, Julia -02   F10 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
12.85  » Lindvall, Siri -01 F10 2010-09-11 » Hanvikenspelen, Trollbäckens IP, Hanviken
9.91  » Berghäll, Linda -02 F10 2010-05-31 » Tyresö Ungdoms- och veteranspel, Trollbäckens IP, Hanviken
                 
 7-kamp
  |  100 m häck (84 cm)  |  Höjd  |  Kula (4,0 kg)  |  200 m  |  Längd  |  Spjut (600 gr)  |  800 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
4 413  [1,2] Lüppert Thomsson, Frida -92 -0.3 F18 2010-09-05 » SM i mångkamp, Källbrinks IP, Huddinge
Resultat:          |  15.17(-0.5)  |  1.54  |  8.23  |  25.93(-0.5)  |  5.43(0.0)  |  28.32  |  2:38.88  |
Poäng:                |  819  |  666  |  414  |  803  |  680  |  445  |  586  |
Not
[1] - 2:a plats på 10-bästalista för F18
[2] - 2:a plats på 10-bästalista för seniorer (KS)
                 
 5-kamp
  |  60 m  |  Höjd  |  Boll (300 gr)  |  Längd (zon)  |  600 m  |
resultat     namn vind klass datum   tävling
2 803  Edelstam W., Johanna -98 0.0 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  11.63(+0.5)  |  1.34  |  27.79  |  4.01(-0.5)  |  2:05.12  |
Poäng:                |  78  |  802  |  637  |  627  |  659  |
2 766  » Laidlaw, Matilda -98 +0.4 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  11.19(+0.5)  |  1.28  |  18.80  |  4.31(+0.3)  |  1:57.41  |
Poäng:                |  145  |  732  |  354  |  736  |  799  |
1 949  Magnusson, Hanna -98 -0.3 F12 2010-05-15 » Täby vårmångkamp, Tibblevallen, Täby
Resultat:          |  13.02(0.0)  |  1.16  |  17.96  |  3.39(-0.6)  |  2:06.91  |
Poäng:                |  0  |  589  |  327  |  404  |  629  |
                 
Designed by Man on Earth
Version: 2017-05-16
mail to designer of st@hletics
© 2013, st@hlethics