HAMMARBY FRIIDROTT Statistik
SAMTLIGA RESULTAT ALLA TÄVLINGAR  Rapportdatum: 2017-05-31
Inne för 2010 Resultatdatum: 2010-05-06
Förklaringar
Klubbrekordnotering
 2010-02-05/05-06 (fr-to)  | South Bend, USA
  Överlång bana
gren klass   namn resultat  plac omg dag
400 m K22 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.35    SB 6 Final fr  
 2010-04-17 (lö)  | QuickNet spelen, QuickNet Arena, Västerås
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F12 » Ahlberg, Grete -98 10.68      5 1    
F9 » Lindvall, Siri -01 9.64  1 2
9.51  PB 1 Final
1 000 m F14   Huldin, Jessica -96 3:51.23      3 Final    
Höjd F15   Huldin, Louise -95 1.39      3 Final    
F12 » Ahlberg, Grete -98 1.21  4 Final
Längd (zon) F9 » Lindvall, Siri -01 3.51    PB 1 Final    
Tresteg F15   Huldin, Louise -95 8.91      4 Final    
Kula (2,0 kg) F12 » Ahlberg, Grete -98 9.85      2 Final    
 2010-04-02 (fr)  | Munktellarenans Ungdomsspel, Munktellarenan, Eskilstuna
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F12 » Ahlberg, Grete -98 10.31      6 1    
800 m F13 » Lindberg, Felicia -97 2:43.84      5 Final    
Höjd F13 » Lindberg, Felicia -97 1.28      9      
F12 » Ahlberg, Grete -98 1.10  10
Längd (zon) F12 » Ahlberg, Grete -98 3.31      19      
Kula (2,0 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 9.67      8 Final    
F12 » Ahlberg, Grete -98 10.03  PB 3 Final
 2010-03-27 (lö)  | Triangelkampen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P10   Bolander, Julian -00 11.36    PB   1    
» Ekberg, Johan -00 10.36  PB 1
Johansson, Axel -00 12.11    PB   1    
Marminge, Melker -00 10.82  PB 1
» Strömfelt, Erik -00 10.97  1
P9 » Axelsson Th., Joel -01 11.23        1    
Brandberg, Edvin -01 10.88  PB 1
Brikell, Arvid -01 10.99  PB 1
» Gemmel, Harald -01 12.00    PB   1    
Hagström, Andreas -01 10.79  PB 1
Hagström, Daniel -01 10.68  PB 1
» Helsing, Herman -01 10.96    PB   1    
» Hök, Elliot -01 12.92  1
» Johansson, Leon -01 10.82  1
» Käck, Joel -01 11.03    PB   1    
Lundesten, Filip -01 11.82  PB 1
Martinsson, Morgan -01 11.71  PB 1
Miansangi, Denzel -01 brutit        1    
Reynols Nordgren, Nils -01 11.14  PB 1
Sandberg, Isac -01 12.08  PB 1
Sande, Robert -01 10.87    PB   1    
» Sandqvist, Petter -01 10.85  PB 1
» Skaarud, Hannes -01 10.89  PB 1
Styfberg, Max -01 12.83    PB   1    
Åkerman, Hampus -01 11.42  PB 1
F10 » Hansson, Jessica -00 10.43  1
» Hultström, Vilma -00 11.16        1    
Johansson, Linnéa -00 11.23  PB 1
Mebrathu, Sharon -00 12.02  PB 1
» Odelius, Nora -00 10.91    PB   1    
Sollbe, Sofia -00 12.14  PB 1
F9 Beronius, Clara -01 12.86  PB 1
» Bjuremalm, Tilde -01 11.57    PB   1    
Bjurman, Louise -01 11.97  PB 1
Bjurman, Sofie -01 11.24  PB 1
» Björk Sambo, Lucy -01 11.27    PB   1    
» Cornelius, Magdalena -01 11.34  PB 1
» Enblad, Mikaela -01 12.14  PB 1
Fransson, Josefin -01 12.13    PB   1    
Glansberg, Ronja -01 12.21  PB 1
Granath, Hilda -01 11.47  PB 1
» Hausmann, Isa -01 11.48    PB   1    
Hådén, Sofia -01 12.62  PB 1
Högelin, Hilda -01 12.26  PB 1
» Ilbäcken, Thelma -01 9.94    PB   1    
Ivanovic, Andjela -01 10.77  PB 1
» Kapell, Tilda -01 10.07  1
» Lindvall, Siri -01 10.15        1    
Lund, Emma -01 11.63  1
Martinsson, Ester -02 12.90  PB 1
Mengistu, Sophia -01 12.53    PB   1    
Nordborg, Ebba -01 11.80  PB 1
» Nordström, Thea -01 10.88  1
Nyholm, Nellie -01 11.41    PB   1    
Osobi, Tuva -01 11.27  PB 1
Radhe, Tova -01 12.39  PB 1
» Rådbo, Klara -01 11.04    PB   1    
Sandén, Ylva -01 12.47  PB 1
» Sjöholm, Maja -01 11.86  PB 1
» Stevens, Linnéa -01 10.48        1    
Strömbeck, Klara -01 11.45  PB 1
Tesfai, Jobella -01 12.74  PB 1
Wallin, Alva -01 12.71  PB 1
Höjd P10   Bolander, Julian -00 0.96    PB   1    
» Ekberg, Johan -00 0.96  PB 1
Johansson, Axel -00 0.96    PB   1    
Marminge, Melker -00 0.92  PB 1
» Strömfelt, Erik -00 0.92  1
P9 » Axelsson Th., Joel -01 0.84    PB   1    
Brandberg, Edvin -01 0.76  PB 1
Brikell, Arvid -01 0.65  PB 1
» Gemmel, Harald -01 0.92    PB   1    
» Helsing, Herman -01 0.80  PB 1
» Hök, Elliot -01 0.80  1
» Johansson, Leon -01 0.80    PB   1    
» Käck, Joel -01 0.92  PB 1
Lundesten, Filip -01 0.96  PB 1
Martinsson, Morgan -01 0.92    PB   1    
Miansangi, Denzel -01 0.92  PB 1
Reynols Nordgren, Nils -01 0.92  PB 1
Sandberg, Isac -01 0.76    PB   1    
Sande, Robert -01 0.92  PB 1
» Sandqvist, Petter -01 1.00  PB 1
» Skaarud, Hannes -01 0.92    PB   1    
Styfberg, Max -01 0.80  PB 1
Åkerman, Hampus -01 0.92  PB 1
F10 » Hansson, Jessica -00 1.04        1    
» Hultström, Vilma -00 0.96  PB 1
Johansson, Linnéa -00 1.04  PB 1
Mebrathu, Sharon -00 0.88    PB   1    
» Odelius, Nora -00 1.08  1
Sollbe, Sofia -00 0.84  PB 1
F9 Beronius, Clara -01 0.80    PB   1    
» Bjuremalm, Tilde -01 0.80  PB 1
Bjurman, Louise -01 0.84  PB 1
Bjurman, Sofie -01 0.80    PB   1    
» Björk Sambo, Lucy -01 0.92  PB 1
» Cornelius, Magdalena -01 0.92  PB 1
» Enblad, Mikaela -01 0.88    PB   1    
Fransson, Josefin -01 0.80  PB 1
Glansberg, Ronja -01 0.80  PB 1
Granath, Hilda -01 0.92    PB   1    
» Hausmann, Isa -01 0.92  PB 1
Hådén, Sofia -01 0.80  PB 1
Högelin, Hilda -01 0.80    PB   1    
» Ilbäcken, Thelma -01 0.88  PB 1
» Kapell, Tilda -01 0.96  1
» Lindvall, Siri -01 1.04        1    
Lund, Emma -01 0.80  PB 1
Martinsson, Ester -02 0.65  PB 1
Mengistu, Sophia -01 0.76    PB   1    
Nordborg, Ebba -01 0.88  PB 1
» Nordström, Thea -01 0.88  PB 1
Nyholm, Nellie -01 0.88    PB   1    
Osobi, Tuva -01 0.88  PB 1
Radhe, Tova -01 0.80  PB 1
» Rådbo, Klara -01 0.92    PB   1    
Sandén, Ylva -01 0.80  PB 1
» Sjöholm, Maja -01 0.92  PB 1
» Stevens, Linnéa -01 0.92        1    
Strömbeck, Klara -01 0.92  PB 1
Tesfai, Jobella -01 0.65  PB 1
Wallin, Alva -01 0.88  PB 1
Kula (2,0 kg) P10   Bolander, Julian -00 3.60    PB   1    
Johansson, Axel -00 5.05  PB 1
Marminge, Melker -00 5.44    PB   1    
» Strömfelt, Erik -00 5.23  PB 1
P9 » Axelsson Th., Joel -01 4.92  PB 1
Brandberg, Edvin -01 4.86    PB   1    
Brikell, Arvid -01 3.52  PB 1
» Gemmel, Harald -01 3.54  PB 1
Hagström, Andreas -01 5.28    PB   1    
Hagström, Daniel -01 4.41  PB 1
» Helsing, Herman -01 4.20  PB 1
» Hök, Elliot -01 4.11        1    
» Johansson, Leon -01 4.20  PB 1
» Käck, Joel -01 5.09  PB 1
Lundesten, Filip -01 4.35    PB   1    
Martinsson, Morgan -01 4.58  PB 1
Miansangi, Denzel -01 5.54  PB 1
Reynols Nordgren, Nils -01 5.03    PB   1    
Sandberg, Isac -01 4.88  PB 1
Sande, Robert -01 3.89  PB 1
» Sandqvist, Petter -01 4.40    PB   1    
» Skaarud, Hannes -01 5.43  PB 1
Styfberg, Max -01 3.48  PB 1
Åkerman, Hampus -01 4.01    PB   1    
F10 » Hansson, Jessica -00 5.41  1
» Hultström, Vilma -00 4.36  PB 1
Johansson, Linnéa -00 5.10    PB   1    
Mebrathu, Sharon -00 4.36  PB 1
» Odelius, Nora -00 5.07  PB 1
Sollbe, Sofia -00 4.43    PB   1    
F9 Beronius, Clara -01 2.83  PB 1
» Bjuremalm, Tilde -01 3.98  PB 1
Bjurman, Louise -01 3.52    PB   1    
Bjurman, Sofie -01 3.44  PB 1
» Björk Sambo, Lucy -01 4.96  PB 1
» Cornelius, Magdalena -01 3.53    PB   1    
» Enblad, Mikaela -01 3.91  PB 1
Fransson, Josefin -01 3.64  PB 1
Glansberg, Ronja -01 3.10    PB   1    
Granath, Hilda -01 3.71  PB 1
» Hausmann, Isa -01 4.15  PB 1
Hådén, Sofia -01 2.79    PB   1    
Högelin, Hilda -01 3.53  PB 1
» Ilbäcken, Thelma -01 4.62  PB 1
Ivanovic, Andjela -01 4.23    PB   1    
» Kapell, Tilda -01 3.97  PB 1
» Lindvall, Siri -01 3.14  PB 1
Martinsson, Ester -02 2.63    PB   1    
Mengistu, Sophia -01 2.83  PB 1
Nordborg, Ebba -01 3.16  PB 1
» Nordström, Thea -01 4.50    PB   1    
Osobi, Tuva -01 4.46  PB 1
Radhe, Tova -01 3.68  PB 1
» Rådbo, Klara -01 4.36    PB   1    
Sandén, Ylva -01 3.28  PB 1
» Sjöholm, Maja -01 4.64  PB 1
» Stevens, Linnéa -01 3.72    PB   1    
Strömbeck, Klara -01 3.52  PB 1
Tesfai, Jobella -01 3.79  PB 1
Wallin, Alva -01 3.67  PB 1
Kula (1,0 kg) F9   Lund, Emma -01 2.79    PB   1    
6 x 200 m X11    {HIF lag 1} [1] 3:32.66      4 1    
 {HIF lag 2} [1] 3:34.73      5 1    
 {HIF lag 3} [1] 3:52.24      7 1    
 {HIF lag 4} [1] 3:46.82      6 1    
X10  {HIF lag 1} [1] 3:49.03      6 1    
 {HIF lag 2} [1] 3:50.17      7 1    
 {HIF lag 3} [1] 4:02.13      10 1    
X9  {HIF lag 1} [1] 3:39.75      1 1    
 {HIF lag 2} [1] 3:53.92      3 1    
 {HIF lag 3} [1] 3:57.51      4 1    
 {HIF lag 4} [1] 4:20.30      6 1    
 {HIF lag 5} [1] 4:01.37      9 1    
 {HIF lag 6} [1] 4:01.39      10 1    
 {HIF lag 7} [1] 4:07.02      11 1    
 {HIF lag 8} [1] 4:17.24  14 1
Not
[1] - Lagets deltagare är okända
 2010-03-27 (lö)  | Vintersportspelen, Rosvalla, Nyköping
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m P12 » Krüsell Berg, Carl -98 10.16      7 3    
» Olsson, Timothy -98 9.12  3 1
  9.23      6 Final    
F12 » Ahlberg, Grete -98 10.22  PB 4 1
Edelstam W., Johanna -98 9.43  2 2
Forsberg, Filippa -98 10.52      7 3    
» Hansson, Pernilla -98 9.00  2 4
9.00  5 Final
» Herstedt, Josefin -98 9.90    SB 7 4    
» Hultström, Emma -98 9.63  4 3
» Hård, Elsa -98 9.35  PB 3 3
  9.42      8 Final    
» Jakobsson, Ylva -98 9.01  PB 3 4
9.06  7 Final [¤]
Magnusson, Hanna -98 9.99      5 2    
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.70  5 3
» Robertsson, Fanny -98 9.60  PB 2 1
» Strömfelt, Ella -98 ej start        1   [¤]
Winst, Agnes -98 10.47  7 2
» Åkeson, Magdalena -98 9.09  4 4
  8.97      3 Final    
F8 » Berghäll, Linda -02 12.42  PB 3 2
12.69  6 Final
200 m P12 » Krüsell Berg, Carl -98 34.17      1 3    
» Olsson, Timothy -98 30.51  PB 2 4
Stevens, Alexander -98 37.02      3 2    
F12 » Berghäll, Emily -98 34.93  PB 4 3
Edelstam W., Johanna -98 32.16  PB 2 3
Forsberg, Filippa -98 34.91    PB 3 6    
» Herstedt, Josefin -98 ej start  4 [¤]
» Hultström, Emma -98 ej start  4 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 31.68    PB 1 4   [¤]
Lundberg, Cornelia -98 ej start  5 [¤]
Magnusson, Hanna -98 33.25  2 2
» Palmerstedt, Linnéa -98 32.75    PB 3 7    
» Robertsson, Fanny -98 32.96  PB 1 6
Winst, Agnes -98 34.82  PB 3 3
Höjd F15   Huldin, Louise -95 1.43      3 Final    
F14 Huldin, Jessica -96 1.30  4 Final
F12 » Ahlberg, Grete -98 1.15      18      
Edelstam W., Johanna -98 1.30  PB 8 Final
» Hansson, Pernilla -98 1.36  PB 4 Final
» Hultström, Emma -98 1.33    PB 5 Final    
» Hård, Elsa -98 1.20  13
» Jakobsson, Ylva -98 1.15  16 [¤]
Magnusson, Hanna -98 1.10      21     [¤]
» Palmerstedt, Linnéa -98 1.30  PB 11 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 ej start  [¤]
» Åkeson, Magdalena -98 1.36      2 Final    
F11 » Cianelli, Rosanna -99 ej start  [¤]
Längd (zon) P12 » Olsson, Timothy -98 3.91      8 Final    
Stevens, Alexander -98 3.23  17
F12 » Ahlberg, Grete -98 3.47    PB 18      
» Berghäll, Emily -98 3.41  20
» Brunnstedt, Julia -98 ej start  [¤]
Edelstam W., Johanna -98 3.74      12      
Forsberg, Filippa -98 3.01  SB 29
» Hansson, Pernilla -98 4.17  5 Final
» Herstedt, Josefin -98 ej start            [¤]
» Hård, Elsa -98 3.37  23 [¤]
» Jakobsson, Ylva -98 3.38  7 Final [¤]
Magnusson, Hanna -98 3.18      26      
» Palmerstedt, Linnéa -98 3.63  16
» Robertsson, Fanny -98 3.66  15
» Strömfelt, Ella -98 ej start            [¤]
Winst, Agnes -98 3.39  PB 21
» Åkeson, Magdalena -98 4.42  PB 2 Final
F11 » Cianelli, Rosanna -99 ej start            [¤]
F8 » Berghäll, Linda -02 2.10  PB 8 Final
Kula (3,0 kg) P12 » Krüsell Berg, Carl -98 6.22      5 Final    
Stevens, Alexander -98 5.95  6 Final
Kula (2,0 kg) F12 » Ahlberg, Grete -98 9.53      2 Final    
» Berghäll, Emily -98 8.87  3 Final
» Hultström, Emma -98 6.38      15      
» Åkeson, Magdalena -98 8.55  PB 6 Final
Kula (1,0 kg) F8 » Berghäll, Linda -02 2.83    PB 3 Final    
4 x 200 m F15 » Robertsson, Fanny -98 2:10.86      3 2    
Edelstam W., Johanna -98
Magnusson, Hanna -98
» Hultström, Emma -98              
X15 » Olsson, Timothy -98 2:02.15  2 2
» Hansson, Pernilla -98
» Åkeson, Magdalena -98
» Jakobsson, Ylva -98              
Stevens, Alexander -98 2:15.03  4 2
Forsberg, Filippa -98
» Hård, Elsa -98
» Palmerstedt, Linnéa -98
Not
[¤] - Efteranmäld
 2010-03-27 (lö)  | Tuscaloosa, AL, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m K22 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.53      6 Final    
 2010-03-20/21 (lö-sö)  | Nordea RM, Våxnäshallen, Karlstad - RM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F13 » Björnsdotter P, Tove -97 8.72      2 5  
8.68  4 B-final
800 m F13 » Gerendas, Vera -97 2:32.90    PB 1 2  
60 m häck (76,2 cm) F14 » Forsberg, Elin -96 9.69      2 4  
9.61  PB 7 Final
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 10.26  1 2
10.37  8 Final
Höjd F14 » Forsberg, Elin -96 1.41      10    
Stav P14   Lundahl, Joel -96 ej start        1 [¤]
F14 » Norss, Stina -96 1.73  PB 11
F13 » Diamant, Isa -97 2.13  PB 2 Final
Längd (zon) F13 » Gustafsson, Linnéa -97 ej start        1 [¤]
Kula (3,0 kg) P13   Strand, Charlie -97 ej start        1 [¤]
Not
[¤] - Efteranmäld
 2010-03-20/21 (lö-sö)  | Sista Chansen, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P14   Stjernlöf, Carl -96 9.99    PB 4 Final  
Turesson, Valter -96 10.26  5 Final
P13 Annell, Simon -97 8.62  PB 1 2
  8.71      1 Final  
P12 Duveborg, Helge -98 9.31  4 2
9.36  7 Final
» Krüsell Berg, Carl -98 10.16    PB 3 1  
» Olsson, Timothy -98 9.12  2 1
9.27  6 Final
Stevens, Alexander -98 10.10      6 3  
P11 Eklöw, Georg -99 10.40  PB 7 3 [¤]
» Forsberg, Martin -99 9.63  3 2
  9.58    PB 7 Final  
» Karlsson, John -99 8.97  1 3
8.91  PB 1 Final
Knave, Alexander -99 10.34      6 3  
» Lund, Jonathan -99 10.30  7 1
Löfström Nordlinder, Elon -99 9.94  5 3
  10.13      6 B-final  
» Rodhe, Albin -99 9.89  3 1
9.89  3 B-final
» Rodhe, Gustav -99 10.83    PB 7 2  
P10 » Strömfelt, Erik -00 11.11  6 1
Tasmim, Daniel -00 11.75  PB 5 4
P8 » Almlöf, Daniel -02 12.42    PB 7 1  
» Ewertzh, Hjalmar -02 11.28  PB 3 2 [¤]
F13 Berthe, Sara -97 10.72  PB 8 2
F12 » Berghäll, Emily -98 10.02    PB 5 2  
Edelstam W., Johanna -98 9.35  PB 2 4
9.45  5 B-final
» Hansson, Pernilla -98 8.98  2 1
  8.97    PB 5 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 9.11  2 2
9.07  PB 7 Final
» Kapell, Hanna -98 9.42  2 5
  9.42      4 B-final  
Magnusson, Hanna -98 9.93  PB 4 3
Radhe, Nike -98 9.87  6 4
» Strömfelt, Ella -98 10.09    PB 5 5  
F11 Degerholm, Elin -99 11.60  PB 6 4
» Dyrke, Julia -99 9.91  5 2
  9.50    PB 1 B-final  
Franzén, Stina -99 10.36  4 5
» Jahrl, Hedda -99 9.91  PB 2 1
  diskad        B-final  
Kapell, Maja -99 10.51  6 3
» Lundmark, Maja -99 9.49  PB 2 4
  9.56      5 Final  
Strandberg, Ebba -99 9.83  PB 3 3
10.11  7 B-final
Zetterberg, Elin -99 10.79    PB 5 5  
F10 Berg, Minna -00 11.16  PB 5 5
» Hultström, Vilma -00 11.19  4 6
F9 Lund, Emma -01 11.69      6 4 [¤]
» Stevens, Linnéa -01 10.42  PB 4 3
400 m P10 » Strömfelt, Erik -00 90.60    PB 5 3  
» Svensson, Elias -00 80.53  PB 5 4 [¤]
Tasmim, Daniel -00 106.47    PB 6 2  
F10 » Odelius, Nora -00 86.96  PB 5 2
F9 » Kapell, Tilda -01 83.55  PB 1 3
Lund, Emma -01 103.50  PB 6 3
600 m P12   Duveborg, Helge -98 1:59.69    PB 4 1  
» Krüsell Berg, Carl -98 2:10.73  8 2
» Olsson, Timothy -98 1:59.63    PB 4 2  
P11 Eklöw, Georg -99 2:23.58  6 1
» Karlsson, John -99 2:22.80  8 2
» Lund, Jonathan -99 2:01.74    PB 1 1  
Löfström Nordlinder, Elon -99 2:24.00  PB 7 1
» Rodhe, Albin -99 2:07.37  PB 3 1
» Rodhe, Gustav -99 2:12.95      6 2  
F12 » Kapell, Hanna -98 2:03.33  7 3
» Laidlaw, Matilda -98 1:59.29  PB 5 3
F11 Degerholm, Elin -99 2:43.03    PB 6 1  
» Engström, Isabella -99 2:10.65  PB 3 1
» Jahrl, Hedda -99 2:06.62  3 2
800 m F14   Huldin, Jessica -96 2:42.01    PB 3 Final  
F13 » Lindberg, Felicia -97 2:42.78  PB 4 Final
Höjd P11   Eklöw, Georg -99 1.12    PB 6 Final  
» Forsberg, Martin -99 1.12  5 Final
» Lund, Jonathan -99 ej res        1  
Löfström Nordlinder, Elon -99 1.07  PB 9
» Rodhe, Albin -99 1.17  3 Final
» Rodhe, Gustav -99 ej res        1  
P10 » Strömfelt, Erik -00 0.97  13
Tasmim, Daniel -00 0.92  PB 17
F13 » Lindberg, Felicia -97 1.32      3 Final  
F12 » Ahlberg, Grete -98 1.20  19
Edelstam W., Johanna -98 1.25  9
» Hansson, Pernilla -98 1.30      7 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 1.15  23 [¤]
» Kapell, Hanna -98 1.20  PB 17 [¤]
» Laidlaw, Matilda -98 1.30      6 Final  
Magnusson, Hanna -98 1.10  26 [¤]
» Strömfelt, Ella -98 1.15  21 [¤]
F11 » Engström, Isabella -99 ej res        1  
» Jahrl, Hedda -99 1.10  PB 8 Final
Strandberg, Ebba -99 1.10  10
F10 » Hansson, Jessica -00 1.07    PB 8 Final  
» Odelius, Nora -00 1.11  PB 7 Final
F9 » Kapell, Tilda -01 1.07  PB 3 Final
» Lindvall, Siri -01 1.15    PB 1 Final  
Lund, Emma -01 ej res  1
» Stevens, Linnéa -01 0.92  PB 19
Längd (zon) P12   Stevens, Alexander -98 3.32    PB 16    
P11 Eklöw, Georg -99 3.41  PB 14 [¤]
» Forsberg, Martin -99 3.65    PB 7 Final  
» Karlsson, John -99 4.26  PB 3 Final
Knave, Alexander -99 3.42  PB 13
» Lund, Jonathan -99 3.27    PB 17    
Löfström Nordlinder, Elon -99 3.35  PB 16
» Rodhe, Albin -99 3.59  PB 10
» Rodhe, Gustav -99 3.37    PB 15    
P10 Hallberg, Rasmus -00 3.30  13
» Svensson, Elias -00 3.19  PB 15 [¤]
Tasmim, Daniel -00 2.47    PB 26    
P8 » Ewertzh, Hjalmar -02 2.84  PB 4 Final [¤]
F13 » Strömbeck, Hanna -97 3.64  8 Final [¤]
Styfberg, Matilda -97 3.48    PB 11    
F12 » Ahlberg, Grete -98 ej start  1 [¤]
» Berghäll, Emily -98 3.30  25
» Hansson, Pernilla -98 4.46    PB 5 Final  
» Jakobsson, Ylva -98 4.18  PB 9
» Kapell, Hanna -98 4.04  PB 11 [¤]
» Retsloff, Hanne -98 3.59    PB 18    
» Strömfelt, Ella -98 3.79  PB 15 [¤]
F11 Degerholm, Elin -99 2.31  PB 32
» Dyrke, Julia -99 3.58      10    
Franzén, Stina -99 3.17  PB 25
» Jahrl, Hedda -99 3.67  PB 8 Final
Kapell, Maja -99 3.26      22    
» Lundmark, Maja -99 3.52  11
Strandberg, Ebba -99 3.59  PB 9
Zetterberg, Elin -99 2.98    PB 27    
F10 Berg, Minna -00 2.75  33
» Hansson, Jessica -00 3.23  PB 14
» Hultström, Vilma -00 2.66      37    
F9 Lund, Emma -01 1.94  24
» Stevens, Linnéa -01 3.03  PB 25
Kula (3,0 kg) P12 » Krüsell Berg, Carl -98 6.03      10    
Stevens, Alexander -98 6.40  PB 8 Final
Kula (2,0 kg) P11 » Forsberg, Martin -99 6.07      10    
» Karlsson, John -99 5.33  SB 14
Norss, Petter -99 6.22    PB 9    
P10 Hallberg, Rasmus -00 6.41  8 Final
» Svensson, Elias -00 6.60  PB 7 Final [¤]
Tasmim, Daniel -00 4.74    PB 19    
F13 » Lindberg, Felicia -97 9.44  3 Final
F12 » Ahlberg, Grete -98 9.07  2 Final
» Berghäll, Emily -98 8.99    PB 3 Final  
» Retsloff, Hanne -98 5.84  PB 18
F11 » Engström, Isabella -99 6.58  PB 5 Final
Zetterberg, Elin -99 4.63    PB 20    
F10 » Hansson, Jessica -00 5.59  3 Final
» Odelius, Nora -00 4.63  9
Kula (1,0 kg) F9 » Kapell, Tilda -01 4.13      7 Final  
» Lindvall, Siri -01 4.65  PB 5 Final
» Stevens, Linnéa -01 4.44  14
Not
[¤] - Efteranmäld
 2010-03-16/17 (ti-on)  | Mångkamps DM, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
5-kamp P16 » Öberg, Anton -93 2 463    PB 4   ti  
Längd 5.35 [451] PB 4 ti
60 m häck (91,4 cm) 9.45 [650] 4 1 ti
Höjd 1.64 [496] 2 ti
Kula (5,0 kg) 9.43 [451] PB 5 1 ti
800 m 2:38.63 [415] PB 5 1 ti
4-kamp F12   Edelstam W., Johanna -98 2 607    PB 21   ti  
60 m häck (76,2 cm) 11.93 [725] 4 1 ti
Höjd 1.28 [732] PB 21 ti
Längd (zon) 3.91 [590] PB 23 ti
Kula (2,0 kg) 7.14 [560]   PB 22   ti  
» Hansson, Pernilla -98 3 052  PB 13 ti
60 m häck (76,2 cm) 10.99 [898] PB 2 1 ti
Höjd 1.34 [802] PB 12 ti
Längd (zon) 4.32 [740] 10 ti
Kula (2,0 kg) 7.62 [612]   PB 17   ti  
» Hultström, Emma -98 2 210  PB 26 ti
60 m häck (76,2 cm) 12.58 [616] 6 2 ti
Höjd 1.31 [767] PB 19 ti
Längd (zon) 3.32 [379] 30 ti
Kula (2,0 kg) 6.17 [448]     26   ti  
» Hård, Elsa -98 2 338  PB 24 ti
60 m häck (76,2 cm) 12.68 [600] 7 2 ti
Höjd 1.25 [697] 25 ti
Längd (zon) 4.03 [634] PB 19 ti
Kula (2,0 kg) 5.84 [407]   PB 27   ti  
» Jakobsson, Ylva -98 2 206  PB 27 ti
60 m häck (76,2 cm) 16.14 [172] PB 6 1 ti
Höjd 1.25 [697] PB 26 ti
Längd (zon) 3.98 [616] PB 21 ti
Kula (2,0 kg) 8.67 [721]   PB 10   ti  
» Kapell, Hanna -98 2 351  PB 23 ti
60 m häck (76,2 cm) 12.30 [662] 5 2 ti
Höjd 1.19 [625] PB 28 1 ti
Längd (zon) 3.87 [576] 26 ti
Kula (2,0 kg) 6.51 [488]   PB 25   ti  
Magnusson, Hanna -98 1 617  PB 30 ti
60 m häck (76,2 cm) 13.87 [425] PB 8 2 ti
Höjd 1.16 [589] PB 29 ti
Längd (zon) 3.33 [382] PB 29 ti
Kula (2,0 kg) 4.50 [221] PB 31 ti
 2010-03-13/14 (lö-sö)  | Falu Kurir-spelen, Lugnets Sporthall, Falun
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m F8 » Berghäll, Linda -02 12.70    PB 5 3  
Längd (zon) F8 » Berghäll, Linda -02 1.92    PB 13    
Kula (2,0 kg) F12 » Berghäll, Emily -98 8.15      7 Final  
 2010-03-13 (lö)  | Haninge Open, Torvalla Sporthall, Haninge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P10 » Strömfelt, Erik -00 0.95      7 Final    
P9 » Hök, Elliot -01 0.85  PB 10
F12 » Strömfelt, Ella -98 1.20  PB 2 Final
Längd (zon) P9 » Hök, Elliot -01 2.48    PB 12      
F12 » Strömfelt, Ella -98 3.51  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) P9 » Hök, Elliot -01 4.47    PB 6 Final    
 2010-03-12/13 (fr-lö)  | NCAA- mästerskapen, Fayetteville, AR
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Barrefors, Björn -87 5 565      11    
60 m 7.10 [847] PB 1 fr
Längd 7.09 [835] 1 fr
Kula (7,26 kg) 13.87 [720] 1 fr
Höjd 1.99 [794] 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.11 [954] 1
Stav 4.60 [790] 1
1 000 m 3:04.08 [625] 1
 2010-03-09 (ti)  | Åttonde Storängsöset, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P16   Karlsson, Valdemar -93 1.70    PB 1 Final    
 2010-03-06/07 (lö-sö)  | IUJSM mångkamp, Sätra Friidrottshall, Sätra - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Elgered, Jonas -87 4 482    SB 4    
60 m 7.59 [684] 6 1
Längd 6.01 [589] 7
Kula (7,26 kg) 10.90 [540] 6 1
Höjd 1.74 [577] SB 6 Final
60 m häck (106,7 cm) 9.19 [704] 6 1
Stav 4.15 [659] SB 3
1 000 m 2:53.51 [729]   SB 5 1  
M22 » Eklund, Jonathan -88 brutit 
60 m 7.39 [749] 3 1
Längd 6.39 [673] 4 1
Kula (7,26 kg) 10.94 [542] 5 1
Höjd 1.80 [627] SB 4
60 m häck (106,7 cm) 8.51 [858] 1 1
Stav ej res  1
1 000 m ej start  1
7-kamp P17 » Green, Philip -93 4 519    PB 2    
60 m 7.58 [687] 4 1
Stav 3.95 [603] 4 1
Längd 6.20 [630] 3 1
60 m häck (91,4 cm) 8.55 [848] 1 1
Höjd 1.65 [504] SB 5 1
Kula (5,0 kg) 12.03 [608] PB 3 1
800 m 2:19.45 [639]   SB 2 1  
P16 » Wulff, Jonathan -94 4 205  PB 3
60 m 7.34 [765] PB 1 1
Stav 3.85 [576] 2 1
Längd 5.82 [548] PB 4 1
60 m häck (91,4 cm) 9.58 [623] 5 1
Höjd 1.68 [528] PB 4 1
Kula (5,0 kg) 11.05 [549] PB 4 1
800 m 2:21.22 [616] PB 2 1
7-kamp P15   Almlöf, Andreas -95 5 488    PB 3    
60 m 7.98 [814] 6 1
Stav 3.05 [750] PB 2 1
Längd 5.41 [760] 6 1
60 m häck (84 cm) 8.71 [1 060] PB 2 1
Höjd 1.68 [809] 4 1
Kula (4,0 kg) 10.33 [588] 6 1
600 m 1:37.45 [707] PB 1 1
 2010-03-02 (ti)  | Sjunde Storängsöset, Storängshallen, Huddinge
gren klass   namn resultat  plac omg
Höjd P16   Karlsson, Valdemar -93 1.67    PB 1 Final    
F16 Ericsson, Sara -94 1.50  PB 1 Final
 2010-02-27/28 (lö-sö)  | ISM, Sätra Friidrottshall, Sätra - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Acson, Dennis -82 ej start        1 [¤]
» Elgered, Jonas -87 7.65  7 1
M22 » Kårelid, Victor -89 ej start        1 [¤]
F19 Tengvall, Tove -91 8.24  8 2
F18 » Alstermark, Linnéa -92 ej start  1 [¤]
200 m M22 » Kårelid, Victor -89 ej start        1 [¤]
K22 » Persson, Frida -89 24.89  1 3
  ej start        Semi-1 [¤]
F19 Tengvall, Tove -91 ej start  2 [¤]
400 m F18 » Wåhlin, Lova -92 62.05      3 3  
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:54.42      1 1  
1:52.65  2 Final
» Pell, Rickard -79 1:54.69  SB 2 1
  ej start        Final [¤]
M22 Ekhamre, Thobias -88 ej start  1 [¤]
Persson, Alexander -89 1:57.23  PB 5 3
KS » Högberg, Rebecca -84 ej start        1 [¤]
K22 » Tolvers, Nathalie -90 2:17.14  PB 5 2
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 4:01.22      4 2  
3:53.57  PB 4 Final
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.09      1 1  
» Acson, Dennis -82 8.07  PB 3 Final
M22 » Eklund, Jonathan -88 8.42  5 2
60 m häck (84 cm) F19 » Fredriksson, Emma -91 8.88    PB 5 2  
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.66      6 Final  
Längd MS » Elgered, Jonas -87 6.08      10    
M22 » Eklund, Jonathan -88 ej start  1 [¤]
K22 » Carls, Sofia -90 5.19  16
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 ej start        1 [¤]
M22 » Söderling, Jonathan -88 14.18  SB 11
F18 » Sabir, Jasmin -92 11.75  PB 8 Final
4 x 200 m MS    {HIF lag 1} ej start        1 [¤]
KS » Fredriksson, Emma -91 1:43.50  1 1
» Sabir, Jasmin -92
» Alstermark, Linnéa -92
Tengvall, Tove -91
Not
[¤] - Efteranmäld
 2010-02-27/28 (lö-sö)  | IUSM, Stadium Arena, Norrköping - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16 » Ahmed, Samy -94 7.60    PB 4 1  
» Qvarfordt, Mattias -94 7.53  2 4
7.36  PB 3 Semi-1
  7.38      7 Final  
» Wulff, Jonathan -94 7.35  PB 2 5
7.38  5 Semi-1
  7.38      6 Final  
P15 Almlöf, Andreas -95 8.04  7 2
» Ewertzh, Jacob -95 8.05  6 1
F15 » Avebäck, Freja -95 8.58      6 2  
Ferneman, Lisa -95 8.27  3 2
8.23  PB 6 Semi-1
200 m P15 » Ewertzh, Jacob -95 25.59      4 4  
400 m P16   Strand, Eddie -94 54.85    PB 3 2  
60 m häck (84 cm) P15   Almlöf, Andreas -95 8.72    PB 2 2  
8.72  3 Final
60 m häck (76,2 cm) F16 » Sandelius, Josefine -94 9.55    SB 5 3  
F15 » Bill, Ellinor -95 9.32  2 2
  9.31    PB 5 Semi-2  
Ferneman, Lisa -95 9.17  1 4
9.13  2 Semi-1
9.03  PB 4 Final
Höjd P16 » Grundberg, Erik -94 1.70      11    
Stav P16 » Wulff, Jonathan -94 3.90      4 Final  
Längd F16 » Schelander, Rebecka -94 5.02      5 Pool A  
ej start  1 [¤]
Tresteg P16 » Grundberg, Erik -94 12.37      9    
F16 » Sandelius, Josefine -94 10.16  PB 8 Final
F15 » Bill, Ellinor -95 10.88  PB 7 Final
Kula (3,0 kg) F15 » Avebäck, Freja -95 10.29      19    
Not
[¤] - Efteranmäld
 2010-02-27 (lö)  | Fayetteville, AR, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m K22 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 56.02      3 2    
 2010-02-26/27 (fr-lö)  | Albuquerque, NM, USA
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m häck (84 cm) K22 » Dedrickson M, Fatima -89 8.67    SB 2 2 fr  
8.75  6 Final fr
 2010-02-26/27 (fr-lö)  | Ames, IA, USA
  Överlång bana
gren klass   namn resultat  plac omg dag
7-kamp MS » Barrefors, Björn -87 5 710    SB 3    
60 m 7.12 [840] PB 1 fr
Längd 7.22 [866] SB 1 fr
Kula (7,26 kg) 13.39 [691] 1 fr
Höjd 1.98 [785] 1 fr
60 m häck (106,7 cm) 8.11 [954] SB 1
Stav 4.80 [849] SB 1
1 000 m 2:53.95 [725] SB 1
 2010-02-20/21 (lö-sö)  | Sätraspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Elgered, Jonas -87 7.63      3 2  
7.61  4 Final
P16 » Ahmed, Samy -94 7.76  4 1
  7.66      4 Final  
P15 » Ewertzh, Jacob -95 8.09  1 Final [¤]
Magnuson, Daniel -95 8.61  4 Final
P14 Stjernlöf, Carl -96 10.60    PB 8 Final [¤]
P11 Knave, Alexander -99 10.41  7 4
P10 » Strömfelt, Erik -00 10.87  PB 4 1
  11.12      7 Final  
P9 » Axelsson Th., Joel -01 10.74  PB 4 3
» Johansson, Leon -01 10.59  4 2
  10.31    PB 4 Final  
F16 » Sandelius, Josefine -94 8.66  5 2 [¤]
8.55  SB 6 Final
F15 » Avebäck, Freja -95 8.72      3 1  
» Bill, Ellinor -95 8.68  6 2 [¤]
ej start  Final [¤]
» Breig Lindell, Elin -95 8.18  1 1
  8.05    PB 1 Final  
Ferneman, Lisa -95 8.40  1 1
8.40  3 Final
» Lidbeck, Linnéa -95 8.94  4 2
  8.92      7 Final  
» Sjöberg, Olivia -95 8.70  4 1
8.67  5 Final
F14 Altrov Berg, Vera -96 8.82      5 2  
Attermo, Sofia -96 9.13  PB 6 3
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 8.64  PB 2 1
  8.67      3 Final  
F12 » Strömfelt, Ella -98 10.18  PB 5 1
F11 » Jahrl, Hedda -99 9.96  PB 3 2
  10.05      8 B-final  
» Jansson, Fanny -99 9.68  2 4 [¤]
9.66  PB 1 B-final
» Lundmark, Maja -99 9.70  PB 3 4
  9.98      4 B-final  
F9 » Kapell, Tilda -01 9.90  1 1
9.86  PB 1 Final
» Lindvall, Siri -01 10.10  1 3
  9.94    PB 2 Final  
» Nordström, Thea -01 10.68  3 1
10.76  6 Final
F8 » Jansson, Julia -02 11.09  3 1 [¤]
10.95  PB 5 Final
200 m P16   Strand, Eddie -94 25.84      3 4  
F16 » Forss, Emma -94 29.37  SB 3 2
400 m P10 » Strömfelt, Erik -00 94.00    PB 4 2  
F12 » Kapell, Hanna -98 71.10  PB 2 3
» Strömfelt, Ella -98 79.04    PB 7 1  
F11 » Jahrl, Hedda -99 77.82  PB 2 2
800 m MS » Pell, Rickard -79 1:55.63    SB 1 2  
M22 » Skjutar Apell, Linus -89 2:15.45  PB 5 1
P18 » Alemayoh, Michele -92 2:12.59    PB 4 1  
» Ljung, Christopher -92 2:09.49  PB 3 1 [¤]
P16 Andersson, Fredrik -93 2:28.54  PB 3 2
F16 » Åberg, Stina -94 2:29.09      3 Final  
F13 Abrahamsson, Emelie -97 3:07.24  PB 5 1 [¤]
60 m häck (106,7 cm) MS » Elgered, Jonas -87 9.25      2 Final  
60 m häck (84 cm) KS » Nilsson, Amanda -83 9.50      1 Final  
60 m häck (76,2 cm) F12 » Strömfelt, Ella -98 13.47    PB 4 Final  
Höjd MS » Elgered, Jonas -87 1.65      4 Final  
P14 Grönlund, Artur -96 1.45  PB 5 Final
F15 Huldin, Louise -95 1.45    SB 2 Final  
F14 Attermo, Sofia -96 1.22  6 Final
» Forsberg, Elin -96 1.45  3 Final
Huldin, Jessica -96 1.32      5 Final  
F12 » Hultström, Emma -98 1.25  PB 4 Final
» Strömfelt, Ella -98 1.15  PB 8 Final
Stav MS » Elgered, Jonas -87 ej start        1 [¤]
Längd MS » Elgered, Jonas -87 6.14    SB 1 Final  
P15 Magnuson, Daniel -95 4.73  3 Final
P14 Bergman, Jakob -96 3.41      7 Final [¤]
F18 » Retsloff, Frida -92 5.24  2 Final [¤]
F16 » Sandelius, Josefine -94 4.67  1 Final [¤]
F15 » Avebäck, Freja -95 ej res        1 [¤]
» Lidbeck, Linnéa -95 4.51  1 Final
F14 Altrov Berg, Vera -96 4.70  PB 4 Final
Attermo, Sofia -96 3.53  PB 15
Längd (zon) P11   Knave, Alexander -99 3.17    PB 17    
P10 » Strömfelt, Erik -00 3.03  PB 9
P9 » Axelsson Th., Joel -01 2.89      11    
» Johansson, Leon -01 2.92  10
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 4.40  7 Final
Jansheden, Ida -97 4.12    PB 12   [¤]
F11 » Jahrl, Hedda -99 3.16  PB 28
» Jansson, Fanny -99 3.37  PB 23 [¤]
» Lundmark, Maja -99 3.58    PB 11    
F9 » Kapell, Tilda -01 3.33  1 Final
» Nordström, Thea -01 2.92  PB 7 Final
F8 » Jansson, Julia -02 2.61  PB 8 Final
Kula (7,26 kg) MS » Elgered, Jonas -87 ej start        1 [¤]
Kula (4,0 kg) P14   Grönlund, Artur -96 8.58    PB 3 Final  
Kula (3,0 kg) F15 » Avebäck, Freja -95 10.45      1 Final  
F14 Attermo, Sofia -96 6.43  PB 3 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Lindberg, Felicia -97 9.67      4 Final  
F12 » Ahlberg, Grete -98 9.33  2 Final [¤]
Kula (1,0 kg) P9 » Axelsson Th., Joel -01 4.98    PB 7 Final  
» Johansson, Leon -01 3.86  PB 12
F9 » Kapell, Tilda -01 3.66      9    
» Lindvall, Siri -01 4.36  PB 3 Final
» Nordström, Thea -01 3.83  PB 8 Final
Not
[¤] - Efteranmäld
 2010-02-20/21 (lö-sö)  | IJSM - IUSM 17, Athleticum, Malmö - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Vikström J, Martin -91 7.22    PB 4 2  
7.22  7 Semi-1
P17 » Ojuri, Sunday -93 7.12  PB 1 2
  7.16      1 Final  
K22 » Carls, Sofia -90 8.11  PB 7 2
» Persson, Frida -89 7.64  PB 1 1
  diskad        Final  
F19 » Alstermark, Linnéa -92 7.80  1 1
» Alstermark, Linnéa -92 7.63  [1] PB 3 Final
» Fredriksson, Emma -91 brutit        1  
Tengvall, Tove -91 8.21  7 1
400 m P17 » Braesh-Andersen, Ken -93 53.97      3 3  
K22 » Tolvers, Nathalie -90 59.31  SB 3 2
F19 » Sabir, Jasmin -92 58.93  3 2
  58.58      2 Semi-1  
» Wåhlin, Lova -92 diskad  3
F17 » Grönros, Lovisa -93 59.12  1 1
58.08  PB 2 Final
1 500 m F19   Adrianzon, Hilde -92 5:13.10      8 2  
» Wåhlin, Lova -92 5:05.07  PB 8 1
60 m häck (106,7 cm) M22 » Eklund, Jonathan -88 8.58      7 Final  
60 m häck (91,4 cm) P17 » Green, Philip -93 8.52      3 2  
8.51  PB 3 Final
» Odenman, Gunnar -93 8.34  PB 1 3
8.73  8 Final
60 m häck (84 cm) K22 » Carls, Sofia -90 9.36      5 2  
» Persson, Frida -89 9.04  3 1
  8.74    PB 3 Final  
F19 » Fredriksson, Emma -91 9.02  3 1
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.66      5 Final  
P17 » Green, Philip -93 4.01  PB 4 Final
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.42      10 Final  
P17 » Green, Philip -93 6.48  PB 2 Final
K22 » Carls, Sofia -90 5.36  10
Tresteg P17 » Odenman, Gunnar -93 13.35    PB 3 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen F18
 2010-02-19 (fr)  | Lincoln, NE, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
Stav MS » Barrefors, Björn -87 4.61    SB 8 Final    
Kula (7,26 kg) MS » Barrefors, Björn -87 14.11    SB 12      
 2010-02-13/14 (lö-sö)  | IVSM 2010, Höghammarhallen, Bollnäs - SM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m MS   Brodin, Greger -53 28.14    SB 3 2  
400 m MS   Braesh-Andersen, Sten -54 67.20    SB 2 1  
Brodin, Greger -53 61.57  [1] PB 2 2
3 000 m M50 » Smirnov, Alex -60 9:49.54    PB 1 Final  
Not
[1] - Klubbrekord i klassen M55
 2010-02-13/14 (lö-sö)  | IUDM - IDF 2010, Storängshallen, Huddinge - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P16   Brunnstedt, Anton -94 8.05      5 Final [¤]
» Qvarfordt, Mattias -94 7.46  1 Final [¤]
P14 Lagerkvist, Ludwig -96 9.17      8 2  
Nise, Jack -96 9.12  6 1
» Persson, Manne -96 8.80  7 2
» Rosenberg, Viktor -96 8.95      5 1  
P12 Duveborg, Helge -98 9.21  4 1
9.21  2 B-final
Furuholm, Emanuel -98 9.89      7 2  
» Hargeström, Sebastien -98 8.99  1 3
9.04  4 Final
» Ilbäcken, Theodor -98 9.29  4 3
  9.28      5 B-final  
Kofoed Linkvist, Daniel -98 9.90  PB 6 4
» Olsson, Timothy -98 9.17  3 2
  9.24      3 B-final  
Werner, Simon -98 9.10  2 3
9.17  7 Final
Wikström Johansson, Edwin -98 10.35    PB 6 1  
F16 » Möller, Amelie -94 8.90  6 2 [¤]
» Sandelius, Josefine -94 8.66  4 1 [¤]
  8.91      8 Final  
» Schelander, Rebecka -94 8.25  2 1 [¤]
8.19  PB 3 Final
F15 » Avebäck, Freja -95 8.69  5 1
  ej start        B-final [¤]
» Bill, Ellinor -95 8.67  4 3
8.49  PB 1 B-final
» Breig Lindell, Elin -95 8.16  1 3
  8.10    SB 1 Final  
Carlsson, Petra -68 9.08  SB 6 2
Ferneman, Lisa -95 8.44  1 2
  diskad        Final  
Lexén, Tove -95 8.88  6 1
» Lidbeck, Linnéa -95 8.95  7 1
Olsson, Alicia -95 8.83  3 4
  8.84      6 B-final  
Ottosson, Anna -95 9.28  PB 5 4
Qvarfordt, Sara -95 9.36  6 4
» Romàn, Linnéa -95 8.88  5 3
  8.83      5 B-final  
» Sjöberg, Olivia -95 8.59  SB 2 2
8.64  2 B-final
F14 Altrov Berg, Vera -96 8.74  3 2
  8.67      7 Final  
Dias Tatuatinga, Clara C -96 9.32  7 3
Sackemark, Isabell -96 8.83  6 2
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 8.78  2 1
  9.02      8 Final  
» Gerendas, Vera -97 8.94  5 2
8.98  4 B-final
» Gustafsson, Linnéa -97 8.61  1 2
  8.73      4 Final  
Jahfel, Nadja -97 9.23  5 3
» Strömbeck, Hanna -97 9.56  6 1
» Tersander, Beata -97 8.92  PB 3 3
  9.00      6 B-final  
F12 » Agbonkhese, Efe -98 8.72  1 1
8.63  2 Final
» Brunnstedt, Julia -98 9.90    PB 8 2  
Capelle, Téa -98 9.97  6 5
Edelstam W., Johanna -98 9.56  4 1
Forsberg, Filippa -98 10.15      6 4  
» Hansson, Pernilla -98 9.21  3 3
9.05  1 B-final
» Hultström, Emma -98 9.52  4 3
  9.49    PB 6 B-final  
» Hård, Elsa -98 9.49  4 2
» Janhunen, Marina -98 9.82  PB 5 5
» Kapell, Hanna -98 9.48  3 5
  9.49      7 B-final  
» Laidlaw, Matilda -98 9.40  3 1
9.36  2 B-final
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.70      7 3  
» Sjöholm, Matilda -98 9.56  5 2
9.47  PB 4 B-final
Sjönell, Ronja -98 9.85    PB 4 4  
» Åkeson, Magdalena -98 9.06  1 4
9.03  7 Final
200 m P16   Strand, Eddie -94 26.16      4 2  
P15 » Averin Markström, Simon -95 26.98  2 1
P14 Berg, Edgar -96 ej start        2 [¤]
Grönlund, Artur -96 28.12  PB 2 3
Lagerkvist, Ludwig -96 30.12  4 1
Nise, Jack -96 29.68    PB 3 1  
» Rosenberg, Viktor -96 28.57  PB 2 1
F16 » Forss, Emma -94 31.81  3 3
» Möller, Amelie -94 32.62      2 2  
F15 » Breig Lindell, Elin -95 26.63  PB 1 4
Ferneman, Lisa -95 28.62  SB 4 3
Olsson, Alicia -95 29.54      4 2  
» Sjöberg, Olivia -95 28.54  PB 1 1
F14 Dias Tatuatinga, Clara C -96 31.50  PB 2 1
Huldin, Jessica -96 30.89      4 2  
Sackemark, Isabell -96 29.14  PB 3 3
F13 Elofson, Matilda -97 31.68  PB 3 1
» Gerendas, Vera -97 29.77    PB 1 2  
» Gustafsson, Linnéa -97 28.64  PB 2 7
Setterberg, Alice -97 32.32  4 3
Stenius, Alice -97 30.79      2 2  
» Tersander, Beata -97 ej start  4 [¤]
Twengström, Moira -97 31.75  PB 4 1
» Österberg, Hanna -97 ej start  4 [¤]
400 m P16   Strand, Eddie -94 55.62      4 2  
F16 » Forss, Emma -94 68.08  3 3
» Möller, Amelie -94 70.14  PB 2 2
800 m P12 » Hargeström, Sebastien -98 brutit        Final  
» Olsson, Timothy -98 2:41.70  PB 4 Final
F13 » Gerendas, Vera -97 2:35.23    PB 4 2  
Twengström, Moira -97 2:56.07  7 1
F12 Forsberg, Filippa -98 3:06.42  PB 6 1
» Kapell, Hanna -98 ej start  2 [¤]
1 000 m P14 » Alenäs, Hans -96 3:24.01    PB 5 1  
Grönlund, Artur -96 3:09.54  PB 6 2
Lundström, William -96 3:09.47    PB 5 2  
F14 Huldin, Jessica -96 3:33.65  5 Final
1 500 m F16   Linjo, Sofia -94 5:35.10    PB 3 Final  
» Åberg, Stina -94 5:12.97  PB 1 Final
60 m häck (91,4 cm) P16 » Wulff, Jonathan -94 9.53    PB 2 Final  
60 m häck (84 cm) P15   Almlöf, Andreas -95 8.85      1 Final  
Magnuson, Daniel -95 10.73  4 Final
60 m häck (76,2 cm) P12 » Hargeström, Sebastien -98 11.84      3 Final  
F16 » Sandelius, Josefine -94 9.58  SB 3 Final [¤]
F15 » Bill, Ellinor -95 9.49  2 2
  9.46      6 Final  
» Breig Lindell, Elin -95 9.35  1 2
9.38  4 Final
Ferneman, Lisa -95 9.36  2 1
  9.27    PB 2 Final  
F14 » Asplund, Felicia -96 10.84  5 2
» Forsberg, Elin -96 9.85  PB 1 1
  brutit        Final  
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 10.26  1 2
10.22  PB 2 Final
F12 » Agbonkhese, Efe -98 12.38    PB 4 2  
Edelstam W., Johanna -98 11.72  PB 3 2
11.94  7 Final
» Hansson, Pernilla -98 11.16  2 1
  11.28      6 Final  
» Hultström, Emma -98 12.11  3 3
12.05  8 Final
» Kapell, Hanna -98 12.57      4 1  
» Laidlaw, Matilda -98 12.71  4 3
Höjd P16 » Grundberg, Erik -94 1.76      3 Final  
P15 Almlöf, Andreas -95 1.62  3 Final
P14 Berg, Edgar -96 ej start        1 [¤]
Lagerkvist, Ludwig -96 1.37  9
» Persson, Manne -96 1.42  7 Final
» Rosenberg, Viktor -96 1.37      8 Final  
P12 » Hargeström, Sebastien -98 1.26  PB 11
Werner, Simon -98 1.34  5 Final
F16 Ericsson, Sara -94 1.46      7 Final  
F15 Carlsson, Petra -68 1.42  [2] PB 6 Final
Huldin, Louise -95 1.42  5 Final
Tapper, Fanny -95 1.32    PB 7 Final  
F14 » Forsberg, Elin -96 1.44  5 Final
Huldin, Jessica -96 ej start  1 [¤]
» Norss, Stina -96 1.38    PB 8 Final  
F13 Elofson, Matilda -97 1.32  PB 8 Final
» Österberg, Hanna -97 ej start  1 [¤]
F12 » Ahlberg, Grete -98 1.15      15    
Edelstam W., Johanna -98 1.25  10
» Hansson, Pernilla -98 1.30  6 Final
» Hård, Elsa -98 1.34    PB 3 Final  
» Laidlaw, Matilda -98 1.34  PB 5 Final
» Åkeson, Magdalena -98 1.34  2 Final
Stav P16 » Wulff, Jonathan -94 3.63      1 Final [¤]
P14 Lundahl, Joel -96 2.03  PB 5 Final
F14 » Norss, Stina -96 1.62    PB 4 Final  
F13 » Diamant, Isa -97 1.72  PB 1 Final
Längd P16 » Qvarfordt, Mattias -94 5.56      4 Final [¤]
» Wulff, Jonathan -94 5.56  3 Final [¤]
P15 Almlöf, Andreas -95 5.56      2 Final  
Magnuson, Daniel -95 ej start  1 [¤]
P14 Lagerkvist, Ludwig -96 4.38  PB 7 Final
Nise, Jack -96 3.84      9    
» Persson, Manne -96 4.74  5 Final
F16 » Sandelius, Josefine -94 4.92  SB 5 Final [¤]
» Schelander, Rebecka -94 5.16    PB 2 Final [¤]
F15 » Avebäck, Freja -95 4.41  15
» Bill, Ellinor -95 4.73  9
Carlsson, Petra -68 4.26  [2] PB 17    
Huldin, Louise -95 4.03  24
Lexén, Tove -95 4.17  PB 22
» Lidbeck, Linnéa -95 4.46      13    
Olsson, Alicia -95 4.07  23
Ottosson, Anna -95 3.91  PB 26
Qvarfordt, Sara -95 4.25      18    
» Romàn, Linnéa -95 4.37  16
Tapper, Fanny -95 4.20  20
F14 Altrov Berg, Vera -96 4.23      15    
» Asplund, Felicia -96 2.56  22
Dias Tatuatinga, Clara C -96 4.12  16
Odenman, Agnes -96 3.68  21
Längd (zon) P12 » Ilbäcken, Theodor -98 3.96    PB 12    
Kofoed Linkvist, Daniel -98 3.65  PB 15
» Olsson, Timothy -98 3.86      13    
F13 » Diamant, Isa -97 4.16  17
Elofson, Matilda -97 3.90  PB 23
» Gustafsson, Linnéa -97 4.92      3 Final  
Jahfel, Nadja -97 4.25  13
Stenius, Alice -97 4.10  20
» Tersander, Beata -97 4.28      12    
» Österberg, Hanna -97 4.41  PB 10
F12 » Agbonkhese, Efe -98 4.45  PB 5 Final
» Brunnstedt, Julia -98 3.48      32    
Edelstam W., Johanna -98 3.73  PB 24
» Hansson, Pernilla -98 4.33  PB 8 Final
» Hultström, Emma -98 3.73    PB 22    
» Kapell, Hanna -98 3.77  21
» Laidlaw, Matilda -98 4.08  PB 16
» Palmerstedt, Linnéa -98 3.95    PB 19    
» Retsloff, Hanne -98 3.54  PB 31
» Robertsson, Fanny -98 3.73  PB 23
» Sjöholm, Matilda -98 3.69    PB 27    
» Åkeson, Magdalena -98 ej start  1 [¤]
Tresteg P16 » Grundberg, Erik -94 12.11      2 Final  
P14 » Persson, Manne -96 10.73  PB 2 Final
F16 Carls, Julia -94 9.66    PB 6 Final  
Gustafsson, Mikaela -94 9.93  PB 4 Final
» Sandelius, Josefine -94 10.03  3 Final [¤]
F15 » Bill, Ellinor -95 10.83    PB 1 Final  
Huldin, Louise -95 9.46  PB 7 Final
Qvarfordt, Sara -95 9.83  PB 6 Final
» Romàn, Linnéa -95 9.34    PB 8 Final  
F14 Dias Tatuatinga, Clara C -96 8.93  PB 6 Final
Tresteg (zon) F13 » Björnsdotter P, Tove -97 9.02    PB 12    
» Diamant, Isa -97 9.60  PB 4 Final
» Gustafsson, Linnéa -97 9.38    PB 7 Final [¤]
Jahfel, Nadja -97 9.23  PB 9
» Tersander, Beata -97 9.08  PB 11
» Österberg, Hanna -97 9.27  PB 8 Final
Kula (4,0 kg) P15   Almlöf, Andreas -95 10.10      8 Final  
» Averin Markström, Simon -95 9.18  PB 10
» Ewertzh, Jacob -95 11.28      4 Final [¤]
Qvarfordt, Johan -95 6.97  PB 11
P14 » Alenäs, Hans -96 7.53  8 Final
Berg, Edgar -96 7.25      9    
Grönlund, Artur -96 7.95  7 Final
Kula (3,0 kg) P13   Strand, Charlie -97 10.59    PB 2 Final [¤]
P12 Stevens, Alexander -98 6.37  PB 9
F16 Carls, Julia -94 7.59    PB 9    
Gustafsson, Mikaela -94 8.93  7 Final
F15 » Avebäck, Freja -95 10.12  6 Final
Ottosson, Anna -95 7.05    PB 8 Final  
Tapper, Fanny -95 ej res  1
F14 Altrov Berg, Vera -96 8.39  5 Final
» Norss, Stina -96 5.97  8 Final
Kula (2,0 kg) F13 » Diamant, Isa -97 8.97      7 Final  
» Lindberg, Felicia -97 9.73  PB 6 Final
F12 » Ahlberg, Grete -98 9.60      3 Final  
» Berghäll, Emily -98 8.22  7 Final
» Hultström, Emma -98 6.29  14
Not
[¤] - Efteranmäld
[2] - Klubbrekord i klassen K40
 2010-02-13/14 (lö-sö)  | Formenkollen, Sätra Friidrottshall, Sätra - DM : gren
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m P19 » Vikström J, Martin -91 7.33      1 2  
7.32  1 Final
P17 » Odenman, Gunnar -93 diskad        1  
P16 » Ahmed, Samy -94 7.74  4 Final
Brunnstedt, Anton -94 8.03  5 Final
» Öberg, Anton -93 8.04    PB 4 1  
F18 » Alstermark, Linnéa -92 7.77  1 Final
200 m K22 » Larsson, Louise -90 27.76    PB 2 D-final  
F18 » Alstermark, Linnéa -92 26.38  4 B-final
» Sabir, Jasmin -92 26.08  PB 2 C-final
400 m M22   Persson, Alexander -89 52.58      3 Final  
K22 » Larsson, Louise -90 63.30  3 B-final
800 m M22   Ekhamre, Thobias -88 1:52.56    PB 1 Final  
Persson, Alexander -89 1:58.58  PB 4 Final
M20 Segerberg, Filip -90 2:10.45  2 B-final
1 500 m M20   Segerberg, Filip -90 4:20.47    PB 3 B-final  
P19 » Nilsson, Patrik -91 4:11.60  PB 1 Final
» Özkan, Selman -91 4:21.05    PB 3 B-final  
P18 » Alemayoh, Michele -92 4:28.80  PB 4 B-final
» Ljung, Christopher -92 4:19.92  PB 2 B-final
Segerberg, Lukas -92 5:01.53      7 B-final  
P16 Andersson, Fredrik -93 5:09.74  5 Final
F18 Adrianzon, Hilde -92 5:07.55  PB 3 Final
F17 » Grönros, Lovisa -93 5:08.69  PB 2 Final
60 m häck (91,4 cm) P17 » Odenman, Gunnar -93 8.56      1 Final  
P16 » Öberg, Anton -93 9.10  3 Final
60 m häck (84 cm) KS » Nilsson, Amanda -83 diskad        Final  
Höjd P16 » Öberg, Anton -93 1.64      2 Final  
Stav F18 » Alsing Skoog, Emma -92 2.90      1 Final  
Längd P16 » Öberg, Anton -93 ej start        1 [¤]
F18 » Retsloff, Frida -92 5.34  3 Final
5.35  PB 1 Final
Tresteg MS » Attersand, Johan -74 14.02    SB 1 Final  
Not
[¤] - Efteranmäld
 2010-02-13/14 (lö-sö)  | Air Force Academy, CO, USA
  Överlång bana
gren klass   namn resultat  plac omg dag
200 m K22 » Dedrickson M, Fatima -89 25.81    PB 2 C-final  
60 m häck (84 cm) K22 » Dedrickson M, Fatima -89 8.82      1 3  
8.82  5 Final
Längd K22 » Dedrickson M, Fatima -89 5.56      8 Final  
 2010-02-13 (lö)  | Road to Göteborg, Friidrottens Hus, Göteborg
gren klass   namn resultat  plac omg
200 m K22 » Persson, Frida -89 24.55      3 1    
24.50  1 X-final
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.12      1 1    
8.12  3 Final
 2010-02-13 (lö)  | Collegie Stadion, TX, TX, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
400 m K22 » Hellberg Jonsén, Sofia -89 55.88    SB 2 D-final    
 2010-02-12 (fr)  | Fayetteville, AR, USA
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m häck (106,7 cm) MS » Barrefors, Björn -87 8.20      5 4    
Längd MS » Barrefors, Björn -87 6.92      10 B-final    
 2010-02-10 (on)  | GE-galan, Globen, Stockholm
gren klass   namn resultat  plac omg
60 m F18 » Alstermark, Linnéa -92 7.78      3 B-final    
400 m KS » Tomb, Stine -86 54.87    PB 3 B-final    
F18 » Sabir, Jasmin -92 58.33  PB 4 C-final
800 m MS » Karlsson, Fredrik -78 1:52.38    SB 6 B-final    
K20 » Tolvers, Nathalie -90 2:18.27  [1] PB 5 Final
1 500 m M22   Ekhamre, Thobias -88 brutit        1    
3 000 m M22   Ekhamre, Thobias -88 brutit        1    
60 m häck (106,7 cm) MS » Acson, Dennis -82 8.29      1 B-final    
» Elgered, Jonas -87 brutit  B-final
M22 » Eklund, Jonathan -88 8.52  3 B-final
Längd K20 » Carls, Sofia -90 5.45    PB 8 Final    
4 x 200 m X13    {HIF lag 1} [2] 1:57.01      1 8    
 {HIF lag 2} [2] 2:01.51      2 1    
 {HIF lag 1} [2] 1:58.15  4 Final
Not
[1] - Klubbrekord i klassen K22
[2] - Lagets deltagare är okända
 2010-02-06/07 (lö-sö)  | Hammarbyspelen, Sätra Friidrottshall, Sätra
gren klass   namn resultat  plac omg dag
60 m MS » Elgered, Jonas -87 7.60      4 1  
M22 » Eklund, Jonathan -88 7.34  4 4
  7.39      4 B-final  
» Kårelid, Victor -89 7.37  PB 3 1
7.37  3 B-final
M20 Rüdrich, Joar -90 7.38  PB 3 5
  7.42      5 B-final  
P19 » Vikström J, Martin -91 7.31  2 3
7.30  PB 6 Final
P18 Saxin, Robin -92 8.39    PB 6 5  
P16 » Ahmed, Samy -94 7.77  5 3
» Braesh-Andersen, Ken -93 7.71  3 3
  ej start        B-final [¤]
Brunnstedt, Anton -94 7.97  PB 6 4
» Odenman, Gunnar -93 7.56  2 2
  7.61      6 Final  
» Qvarfordt, Mattias -94 7.46  2 4
7.41  PB 5 Final
Torrealba, Gino -93 7.97    PB 4 2  
» Wulff, Jonathan -94 7.39  1 3
ej start  Final [¤]
» Öberg, Anton -93 8.09    PB 5 2  
P15 » Averin Markström, Simon -95 8.29  5 2
ej start  Final [¤]
» Ewertzh, Jacob -95 diskad        1  
P14 Berglind, Viktor -96 10.54  7 1
Bergman, Jakob -96 9.92  PB 7 3
Hagberg, William -96 9.53    PB 5 2  
Lagerkvist, Ludwig -96 9.08  6 3
Nise, Jack -96 9.08  5 1
» Persson, Manne -96 8.66    PB 4 1  
Pettersson Köt, William -96 8.85  PB 4 3
» Rosenberg, Viktor -96 8.89  PB 5 3
Turesson, Valter -96 9.76    PB 6 2  
P13 Sjölin, Albin -97 9.26  PB 4 2
9.30  7 Final
P12 Duveborg, Helge -98 9.16  PB 4 1
  9.26      8 Final  
» Hargeström, Sebastien -98 8.94  3 2
8.91  PB 4 Final
» Ilbäcken, Theodor -98 9.21    PB 5 2  
Stevens, Alexander -98 10.06  PB 7 1
Träff, Henrik -98 9.90  PB 7 2
Werner, Simon -98 9.08  3 1
  9.07    PB 6 Final  
P11 Eklöw, Georg -99 10.47  PB 5 4
» Eriksson Nilsfors, Love -99 10.37  PB 4 4
» Forsberg, Martin -99 9.74  PB 2 3
  9.74      7 Final  
» Karlsson, John -99 9.29  PB 1 2
9.31  2 Final
Knave, Alexander -99 10.07    PB 2 4  
» Lund, Jonathan -99 10.33  7 2
Löfström Nordlinder, Elon -99 9.84  PB 4 1
Niesen, Oscar -99 11.13    PB 7 4  
» Rodhe, Albin -99 9.75  PB 3 3
» Rodhe, Gustav -99 11.12  SB 7 3
Sederlin, Anton -99 10.19    PB 5 1  
F19 » Fredriksson, Emma -91 7.99  3 1
7.94  PB 3 Final
Tengvall, Tove -91 8.18  2 2
  8.16      5 Final  
F18 » Retsloff, Frida -92 8.27  SB 5 3
8.29  3 B-final
F17 » Karlsson, Julia -93 8.54  SB 5 3
  8.63      4 B-final  
F16 Carls, Julia -94 9.00  7 1
» Möller, Amelie -94 8.70  5 1
  8.75      7 B-final  
» Sandelius, Josefine -94 8.66  6 3
8.64  SB 5 B-final
» Schelander, Rebecka -94 8.26  2 1
  8.25      6 Final  
F15 » Avebäck, Freja -95 8.51  PB 2 3
8.57  4 Final
» Breig Lindell, Elin -95 8.19  1 1
  8.12    SB 1 Final  
Ferneman, Lisa -95 8.36  1 3
8.41  3 Final
Lexén, Tove -95 8.80  3 1
  ej start        B-final [¤]
» Lidbeck, Linnéa -95 8.90  3 2
8.92  5 B-final
Mäkelin, Julia -95 9.58    PB 6 2  
» Romàn, Linnéa -95 8.81  PB 6 3
8.81  2 B-final
» Sjöberg, Olivia -95 8.63  4 3
  8.74      8 Final  
F14 » Asplund, Felicia -96 9.49  5 2
9.42  7 B-final
Attermo, Sofia -96 9.49    PB 5 2  
Dias Tatuatinga, Clara C -96 9.22  2 4
9.36  4 B-final
Odenman, Agnes -96 9.76      3 4  
Sackemark, Isabell -96 8.80  1 3
diskad  Final
Wass, Tove -96 10.03    PB 7 3  
Westman Persson, Ellen -96 10.25  7 1
Wielgosz, Karolina -96 9.40  5 3
  9.26    PB 3 B-final  
F13 Berthe, Sara -97 11.01  PB 6 1
» Björnsdotter P, Tove -97 8.81  2 4
  8.70    PB 5 Final  
Elofson, Matilda -97 9.34  PB 5 2
» Gerendas, Vera -97 9.03  3 3
  8.93    PB 1 B-final  
» Gustafsson, Linnéa -97 8.64  1 4
8.48  PB 2 Final
Melin, Sofie -97 9.85    PB 5 1  
Setterberg, Alice -97 9.81  PB 7 2
Sundqvist, Elin -97 9.50  PB 6 2
» Tersander, Beata -97 9.08  4 2
  8.93    PB 2 B-final  
F12 Bouizem Byström, Mina -98 10.18  PB 6 3
» Brunnstedt, Julia -98 9.94  PB 5 5
Capelle, Téa -98 9.95      4 1  
Eriksson, Hedda -98 10.32  7 2
Forsberg, Filippa -98 10.03  PB 5 1
» Hansson, Pernilla -98 9.05  1 1
  9.08      7 Final  
» Hultström, Emma -98 9.56  3 1
9.53  6 B-final
» Kapell, Hanna -98 9.49  3 4
  9.37    PB 5 B-final  
Lindqvist, My -98 10.21  7 3
» Palmerstedt, Linnéa -98 9.70  PB 3 5
Radhe, Nike -98 9.83    PB 5 4  
» Retsloff, Hanne -98 10.13  PB 5 3
Schultz, Anne -98 10.76  PB 7 5
Winst, Agnes -98 10.26      6 4  
» Åkeson, Magdalena -98 9.05  1 2
8.96  6 Final
F11 » Cianelli, Rosanna -99 9.57  2 1
  9.37    PB 3 Final  
Degerholm, Elin -99 11.64  PB 6 3
» Dyrke, Julia -99 9.78  2 5
  9.69      2 B-final  
» Engström, Isabella -99 10.35  PB 5 4
Franzén, Stina -99 10.10  PB 2 3
» Jahrl, Hedda -99 10.02    PB 2 4  
» Jansson, Fanny -99 9.99  PB 6 1
Jerlin, Frida -99 10.34  PB 5 5
Johansson, Flavia -99 10.36      8 2  
» Lundmark, Maja -99 9.96  5 2
9.90  PB 4 B-final
Nygren, Sonia -99 10.62    PB 6 4  
Romert, Alva -99 11.29  PB 5 3
200 m MS » Karlsson, Fredrik -78 24.18    SB 2 5  
M22 Persson, Alexander -89 25.00  PB 2 4
P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 25.72      2 2  
Strand, Eddie -94 27.07  3 3
» Wulff, Jonathan -94 26.44  4 1
F17 » Grönros, Lovisa -93 28.38    SB 1 4  
F16 » Forss, Emma -94 30.94  2 4
400 m MS » Karlsson, Fredrik -78 49.94    SB 2 5  
M22 Persson, Alexander -89 52.50  PB 2 4
P16 » Braesh-Andersen, Ken -93 53.74      2 2  
Strand, Eddie -94 55.58  PB 3 3
» Wulff, Jonathan -94 53.85  PB 4 1
P10 Andreasson, Oliver -00 85.52    PB 8 5  
Derrem, John -00 95.83  PB 5 2
» Ekberg, Johan -00 89.27  PB 4 3
» Gussarsson, Arvid -00 80.88    PB 3 5  
Hallberg, Rasmus -00 86.64  PB 4 4
Johansson, Axel -00 106.17  PB 8 1
Mahdi, Alex -00 100.56    PB 7 4  
Marminge, Melker -00 88.25  PB 3 3
Nordenfelt, Joar -00 85.93  PB 3 1
» Palmerstedt, Jacob -00 90.39    PB 4 1  
Pettersson, Erik -00 82.26  PB 2 4
» Strömfelt, Erik -00 98.19  PB 6 3
K20 » Larsson, Louise -90 63.24    PB 2 1  
F18 » Wåhlin, Lova -92 60.55  4 3
F17 » Grönros, Lovisa -93 59.56  PB 1 4
F16 » Forss, Emma -94 64.91    PB 2 4  
» Sandelius, Josefine -94 ej start  3 [¤]
F10 Berg, Minna -00 brutit  6
Ekhorn, Vilda -00 89.81    PB 5 5  
Fahlbeck, Alva -00 99.65  PB 7 7
» Hansson, Jessica -00 84.53  PB 3 7
» Hultström, Vilma -00 88.89    PB 4 3  
Johansson, Linnéa -00 92.90  PB 6 4
Lingman, Josefine -00 82.19  PB 2 6
Mebrathu, Sharon -00 98.97    PB 6 2  
» Odelius, Nora -00 92.33  PB 6 7
» Richardsson, Victoria -00 88.63  PB 2 3
Routsalainen, Emelie -00 101.62    PB 5 1  
» Samuelberg, Siri -00 88.80  PB 4 5
Scherdin, Elfrida -00 89.41  PB 1 2
Teckle, Miriam -00 109.92    PB 8 1  
F9 » Kapell, Tilda -01 88.30  PB 2 5
» Stevens, Linnéa -01 91.65  PB 7 6
Tesfai, Jobella -01 104.15  PB 7 2
600 m P13   Christiansen, Oskar -97 ej start        1 [¤]
P12 » Hargeström, Sebastien -98 1:52.56  PB 4 1
» Krüsell Berg, Carl -98 2:11.17      4 2  
» Olsson, Timothy -98 2:00.27  PB 2 2
Sundberg Hansson, Erik -98 2:12.63  PB 5 2
Wikström Johansson, Edwin -98 2:15.39    PB 6 2  
P11 Eklöw, Georg -99 2:17.42  PB 8 2
» Eriksson Nilsfors, Love -99 2:19.52  PB 5 1
» Karlsson, John -99 2:16.96    PB 4 1  
Knave, Alexander -99 ej start  1 [¤]
» Lund, Jonathan -99 2:05.40  PB 5 2
Löfström Nordlinder, Elon -99 2:24.47    PB 9 1  
Niesen, Oscar -99 2:23.29  PB 8 1
» Rodhe, Albin -99 2:14.48  PB 7 2
» Rodhe, Gustav -99 2:09.40    PB 3 1  
Sederlin, Anton -99 2:07.40  PB 6 2
F13 Abrahamsson, Emelie -97 2:16.44  PB 3 1
» Gerendas, Vera -97 1:50.51    PB 2 2  
Setterberg, Alice -97 2:03.35  PB 5 2
Twengström, Moira -97 2:11.52  SB 1 1
F12 » Berghäll, Emily -98 2:36.25    SB 8 2  
Edelstam W., Johanna -98 2:14.42  PB 2 2
» Kapell, Hanna -98 1:57.51  PB 4 3
» Laidlaw, Matilda -98 2:01.92    PB 6 3  
Lundberg, Cornelia -98 2:30.03  6 2
Radhe, Nike -98 2:27.20  PB 6 1
» Strömfelt, Ella -98 2:15.77      8 3  
F11 » Cianelli, Rosanna -99 2:06.28  PB 3 1
Degerholm, Elin -99 2:53.05  PB 10 2
» Engström, Isabella -99 2:24.61    PB 6 2  
» Jahrl, Hedda -99 2:05.24  PB 2 1
Johansson, Flavia -99 2:12.70  5 3
» Lundmark, Maja -99 2:20.76    PB 6 1  
Romert, Alva -99 brutit  1
800 m M22   Persson, Alexander -89 1:59.90    PB 4 1  
M20 Segerberg, Filip -90 2:04.05  PB 1 2
KS » Tomb, Stine -86 2:19.32  SB 2 Final
1 000 m P16   Andersson, Fredrik -93 3:15.26    PB 5 1  
P14 » Alenäs, Hans -96 3:39.84  4 1
Grönlund, Artur -96 3:15.99    PB 5 2  
Lundahl, Joel -96 3:39.68  PB 3 1
Lundström, William -96 3:15.90  PB 4 2
F17 » Grönros, Lovisa -93 ej start        1 [¤]
F16 Linjo, Sofia -94 3:27.82  SB 3 Final
» Åberg, Stina -94 3:15.24  PB 2 Final
F14 Huldin, Jessica -96 3:44.57      6 2  
Johansson, Sophia -96 ej start  1 [¤]
Westman Persson, Ellen -96 4:03.98  7 1
1 500 m M22 » Skjutar Apell, Linus -89 4:38.81    PB 9 1  
P18 » Alemayoh, Michele -92 4:29.96  PB 6 1
» Bougt, Niklas -92 5:03.98    SB 10 1  
» Ljung, Christopher -92 4:26.48  PB 4 1
F18 Adrianzon, Hilde -92 5:08.89  PB 10 Final
» Wangenheim, Julia -92 5:19.09  PB 12 Final
40 m häck (special) P10   Andreasson, Oliver -00 7.96    PB 1 1  
Derrem, John -00 9.53  PB 5 4
» Ekberg, Johan -00 9.22    PB 3 5  
» Gussarsson, Arvid -00 8.20  PB 2 1
Hallberg, Rasmus -00 8.75  PB 4 2
Johansson, Axel -00 10.05    PB 7 2  
Mahdi, Alex -00 8.50  PB 2 4
Marminge, Melker -00 9.28  PB 4 5
Nordenfelt, Joar -00 ej start        3 [¤]
Pettersson, Erik -00 8.71  PB 5 1
» Strömfelt, Erik -00 9.01  PB 3 3
F10 Berg, Minna -00 9.05    PB 1 2  
Ekhorn, Vilda -00 9.37  PB 3 7
Fahlbeck, Alva -00 8.33  PB 2 4
» Hansson, Jessica -00 9.15    PB 2 6  
» Hultström, Vilma -00 9.54  PB 6 8
Johansson, Linnéa -00 9.86  PB 7 1
Lingman, Josefine -00 8.44    PB 2 8  
Mebrathu, Sharon -00 10.03  PB 7 8
» Odelius, Nora -00 8.48  PB 2 3
» Richardsson, Victoria -00 9.25    PB 4 6  
Routsalainen, Emelie -00 10.39  PB 6 7
» Samuelberg, Siri -00 8.81  PB 4 4
Scherdin, Elfrida -00 10.05    PB 4 5  
Teckle, Miriam -00 10.16  PB 6 5
F9 » Kapell, Tilda -01 8.54  PB 1 5
» Stevens, Linnéa -01 9.08    PB 6 1  
Tesfai, Jobella -01 10.27  PB 5 7
60 m häck (106,7 cm) MS » Elgered, Jonas -87 9.08    SB 4 Final  
diskad  X-final
M22 » Eklund, Jonathan -88 ej start  Final [¤]
  ej start        X-final [¤]
M20 Rüdrich, Joar -90 9.02  3 Final
8.96  PB 2 X-final
60 m häck (91,4 cm) P16 » Green, Philip -93 8.59    PB 2 Final  
» Odenman, Gunnar -93 8.65  3 Final
  8.49    PB 1 X-final  
» Öberg, Anton -93 9.05  PB 5 Final
9.11  3 X-final
60 m häck (84 cm) P15   Almlöf, Andreas -95 8.85      1 Final  
9.16  4 X-final
» Ewertzh, Jacob -95 9.59      6 Final  
Magnuson, Daniel -95 9.71  7 Final
KS » Nilsson, Amanda -83 9.46  PB 7 1
K20 » Carls, Sofia -90 9.45      5 2  
F19 » Fredriksson, Emma -91 9.03  3 2
8.98  PB 5 Final
F18 » Sabir, Jasmin -92 9.51  PB 6 2
60 m häck (76,2 cm) P12 » Hargeström, Sebastien -98 11.69      4 1  
11.58  PB 4 Final
» Olsson, Timothy -98 12.12  3 2
  12.00    PB 6 Final  
Stevens, Alexander -98 14.56  5 2
F16 » Sandelius, Josefine -94 9.89  5 2
  9.78    SB 7 Final  
F15 » Breig Lindell, Elin -95 9.40  1 2
9.20  PB 1 Final
Ferneman, Lisa -95 9.52  1 1
  9.58      4 Final  
Ödahl, Hedvig -95 10.69  PB 5 2
F14 » Asplund, Felicia -96 10.86  4 2
  10.84    PB 8 Final  
Johansson, Sophia -96 ej start  2 [¤]
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 10.56  2 1
  10.41    PB 6 Final  
» Gustafsson, Linnéa -97 11.20  2 3
10.27  PB 5 Final
» Strömbeck, Hanna -97 13.57    SB 6 2  
F12 » Berghäll, Emily -98 15.01  PB 5 2
Edelstam W., Johanna -98 11.78  PB 1 2
  11.95      5 Final  
» Hansson, Pernilla -98 11.13  PB 2 3
11.25  3 Final
» Hård, Elsa -98 12.66    PB 4 1  
» Kapell, Hanna -98 11.92  PB 4 3
12.11  6 Final
» Laidlaw, Matilda -98 12.61    PB 2 2  
» Retsloff, Hanne -98 13.27  PB 5 1
» Strömfelt, Ella -98 13.73  PB 6 1
60 m häck (60 cm) P11 » Forsberg, Martin -99 11.90    PB 2 2  
12.09  4 Final
» Lund, Jonathan -99 13.27    PB 7 1  
Löfström Nordlinder, Elon -99 12.41  4 1
12.20  PB 5 Final
» Rodhe, Albin -99 12.07  PB 3 2
  12.23      7 Final  
» Rodhe, Gustav -99 12.95  PB 5 2
F11 » Engström, Isabella -99 12.96  PB 7 3
» Jahrl, Hedda -99 12.42  3 4
  12.01    PB 5 B-final  
» Jansson, Fanny -99 12.40  4 2
12.08  PB 6 B-final
Johansson, Flavia -99 12.47    PB 5 1  
Koont, Zabrina -99 12.53  PB 6 1
» Lundmark, Maja -99 11.69  PB 3 3
  11.84      1 B-final  
Nygren, Sonia -99 13.16  PB 5 4
Strandberg, Ebba -99 11.67  PB 2 2
11.84  8 Final
Höjd MS » Elgered, Jonas -87 1.69    SB 9    
M22 » Eklund, Jonathan -88 1.79  SB 7 Final
P16 » Grundberg, Erik -94 1.72      4 Final  
» Öberg, Anton -93 1.66  PB 5 Final
P14 Berg, Edgar -96 1.31  PB 8 Final
Lagerkvist, Ludwig -96 1.36      7 Final  
Nise, Jack -96 1.26  PB 10
» Persson, Manne -96 1.41  6 Final
» Rosenberg, Viktor -96 ej res           
P11 » Forsberg, Martin -99 1.12  PB 10
Löfström Nordlinder, Elon -99 ej res  1
Norss, Petter -99 1.12    PB 11    
» Rodhe, Albin -99 1.20  PB 6 Final
» Rodhe, Gustav -99 1.02  PB 15
F16 Ericsson, Sara -94 1.42      14    
F15 » Breig Lindell, Elin -95 1.39  SB 7 Final
Huldin, Louise -95 1.39  5 Final
» Sjöberg, Olivia -95 1.39      7 Final  
F14 » Asplund, Felicia -96 1.30  6 Final
Attermo, Sofia -96 1.30  PB 10
» Forsberg, Elin -96 1.49    PB 2 Final  
Huldin, Jessica -96 1.30  8 Final
» Norss, Stina -96 1.25  11
F13 Elofson, Matilda -97 1.23      15    
Setterberg, Alice -97 1.23  PB 13
» Tersander, Beata -97 1.32  7 Final
F12 » Ahlberg, Grete -98 1.24    PB 13    
Edelstam W., Johanna -98 1.20  14
» Hansson, Pernilla -98 1.32  4 Final
» Hård, Elsa -98 1.28      8 Final  
» Strömfelt, Ella -98 1.10  17
F11 » Engström, Isabella -99 1.07  PB 19
» Jahrl, Hedda -99 1.07    PB 15    
» Jansson, Fanny -99 1.12  PB 13
Koont, Zabrina -99 1.07  SB 15
Strandberg, Ebba -99 1.12  PB 11
Stav M22 » Eklund, Jonathan -88 4.67    PB 1 Final  
P16 » Green, Philip -93 3.95  PB 1 Final
» Wulff, Jonathan -94 3.95    PB 2 Final  
P14 Hagberg, William -96 ej start  1 [¤]
Lundahl, Joel -96 1.88  PB 4 Final
F18 » Alsing Skoog, Emma -92 2.97    PB 2 Final  
F16 » Norss, Emma -94 2.97  1 Final
F15 Ödahl, Hedvig -95 1.95  3 Final
F14 » Norss, Stina -96 1.55    PB 2 Final  
F13 » Diamant, Isa -97 1.70  PB 1 Final
Längd M22 » Eklund, Jonathan -88 6.53    SB 4 Final  
P16 » Öberg, Anton -93 ej res 
P15 Almlöf, Andreas -95 5.59      3 Final  
Magnuson, Daniel -95 5.09  6 Final
P14 Berglind, Viktor -96 3.44  PB 13
Bergman, Jakob -96 3.82    PB 11    
Lagerkvist, Ludwig -96 4.00  7 Final
Nise, Jack -96 4.00  PB 8 Final
Stjernlöf, Carl -96 3.11    PB 14    
K20 » Carls, Sofia -90 5.24  PB 6 Final
F18 » Retsloff, Frida -92 ej start  1 [¤]
F15 » Avebäck, Freja -95 4.25      12    
» Breig Lindell, Elin -95 ej start  1 [¤]
Huldin, Louise -95 4.10  PB 13
» Lidbeck, Linnéa -95 4.39      11    
» Romàn, Linnéa -95 4.47  PB 8 Final
Tapper, Fanny -95 4.51  PB 6 Final
Ödahl, Hedvig -95 4.44      10    
F14 Altrov Berg, Vera -96 4.45  6 Final
» Asplund, Felicia -96 4.05  15
Dias Tatuatinga, Clara C -96 4.10      14    
Odenman, Agnes -96 3.81  PB 18
Sackemark, Isabell -96 3.86  PB 16
Wass, Tove -96 3.05    PB 24    
Wielgosz, Karolina -96 3.85  PB 17
Längd (zon) P13   Christiansen, Oskar -97 4.11      10    
Sjölin, Albin -97 3.82  PB 14
P10 Andreasson, Oliver -00 3.79    PB 4 Final  
Derrem, John -00 2.97  PB 30
» Ekberg, Johan -00 3.05  PB 24
» Gussarsson, Arvid -00 3.59    PB 8 Final  
Hallberg, Rasmus -00 3.30  PB 13
Johansson, Axel -00 2.44  PB 42
Mahdi, Alex -00 3.17    PB 21    
Marminge, Melker -00 3.02  PB 28
Nordenfelt, Joar -00 3.04  PB 26
» Palmerstedt, Jacob -00 3.05    PB 25    
Pettersson, Erik -00 3.23  PB 15
» Strömfelt, Erik -00 2.92  31
F13 » Björnsdotter P, Tove -97 4.51    PB 6 Final  
» Diamant, Isa -97 4.23  PB 12
» Gustafsson, Linnéa -97 5.01  PB 1 Final
Jansheden, Ida -97 4.03    PB 20    
» Strömbeck, Hanna -97 3.43  27
Styfberg, Matilda -97 3.35  PB 30
Sundqvist, Elin -97 3.31    PB 31    
» Tersander, Beata -97 4.34  7 Final
Twengström, Moira -97 3.91  PB 23
F10 Berg, Minna -00 2.89    PB 28    
Ekhorn, Vilda -00 2.95  PB 23
Fahlbeck, Alva -00 3.29  PB 7 Final
» Hansson, Jessica -00 3.04    PB 13    
» Hultström, Vilma -00 2.73  PB 39
Johansson, Linnéa -00 2.69  PB 40
Lingman, Josefine -00 2.87    PB 30    
Mebrathu, Sharon -00 2.41  PB 51
» Odelius, Nora -00 3.02  PB 17
» Richardsson, Victoria -00 2.98    PB 21    
Routsalainen, Emelie -00 2.65  PB 43
» Samuelberg, Siri -00 3.03  PB 14
Scherdin, Elfrida -00 2.36    PB 53    
Teckle, Miriam -00 2.41  PB 52
F9 » Kapell, Tilda -01 3.32  6 Final
» Stevens, Linnéa -01 2.91    PB 27    
Tesfai, Jobella -01 2.28  PB 54
Tresteg P16 » Green, Philip -93 12.55    PB 5 Final  
» Grundberg, Erik -94 12.28  6 Final
» Odenman, Gunnar -93 13.18    PB 3 Final  
P14 » Persson, Manne -96 ej res 
F18 » Sabir, Jasmin -92 11.55  1 Final
F16 » Norss, Emma -94 10.57      3 Final  
» Sandelius, Josefine -94 10.01  6 Final
F14 Dias Tatuatinga, Clara C -96 ej res  1
Tresteg (zon) P12 » Ilbäcken, Theodor -98 8.63    PB 5 Final  
P11 Eklöw, Georg -99 6.75  PB 17
» Eriksson Nilsfors, Love -99 7.71    PB 7 Final  
» Forsberg, Martin -99 7.86  PB 5 Final
» Karlsson, John -99 8.68  PB 3 Final
» Lund, Jonathan -99 6.90    PB 15    
Löfström Nordlinder, Elon -99 7.16  PB 14
» Rodhe, Albin -99 7.58  PB 9
» Rodhe, Gustav -99 7.18    PB 12    
F13 » Diamant, Isa -97 9.36  PB 7 Final
» Tersander, Beata -97 8.88  PB 8 Final
F12 » Ahlberg, Grete -98 7.46    PB 20    
» Berghäll, Emily -98 7.71  PB 18
Forsberg, Filippa -98 7.56  PB 19
» Hansson, Pernilla -98 9.24    PB 3 Final  
» Hultström, Emma -98 8.02  PB 14
» Kapell, Hanna -98 8.37  PB 9
» Palmerstedt, Linnéa -98 7.77    PB 17    
» Sjöholm, Matilda -98 ej start  1 [¤]
F11